Návod

Psát návod na Fahrenheit není nic snadného kvůli velké nelinearitě. Přestože se jinak snažím o komplexní návody s popisem příběhu a řešením všeho možného, tak u Fahrenheitu nemám šanci něco takového stvořit. Návod je tedy pouze jedna z cest, jak se dopracovat k cíli, ale přesto dílčí a méně podstatné varianty se snažím uvádět. Zeleně a červeně jsou zvýrazněny činy ovlivňující duševní zdraví. Modře pak bonusové karty, za které můžete v menu hry nakupovat speciální věci (artworky, soundtrack a videa). Fialově jsou znázorněny místa, kde se dá získat život. Lucas má zpočátku životy tři, ale může jich najednout mít až šest. Opět píšu z pohledu hlavních hrdinů a doufám, že vám návod bude k užitku. Důrazně doporučuji absolvovat ještě přes začátkem hraní výcvik, který vás seznámi se základními aspekty hry.

Návod není brán jakožto nejlepší možná cesta (co nejvíce duševního zdraví), ale je kladen důraz především na informace a logiku věci. Zároveň hraje prim vždy postava za kterou se právě hraje a tudíž při postupu v návodu úmyslně nenahrávám druhé straně mince.

 

Bonusy
Bonusy je možné nakupovat za nalezené karty. Dělí se do třech kategorií – galerie (2 body za obrázek), soundtracky (5 bodů za skladbu) a videa (20 bodů za video). Celkem je zapotřebí:
Galerie – 102 bodů
Soundtracky – 70 bodů
Videa – 180 bodů

 

 Výcvik

V natáčecím studiu k vám promlouvá režisér a scenárista Fahrenheitu. Vy ovládáte robota Boba se kterým máte nejprve dojít na červenou značku na zemi. Poté půjdete rovně držením pravého i levého tlačítka myši. Dále podržíte pravé tlačítko myši a otočíte kameru kolem postavy. Pak se příslušnou klávesou rozběhnete a dále držením levého tlačítka myši prozkoumáte okolí.  Pak prostředním tlačítkem myši se přepnete do pohledu z vlastních očí (během tohoto režimu se nelze pohybovat). Nyní máte zajít ke dveřím a pohybem myši je otevřít (každá akce vyžaduje určitý pohyb myši a vykonaným pohybem vybíráte, co uděláte). Teď zajděte k žebřinám a zachyťte se (pohybem myši). Následuje pasáž, kde musíte střídavě mačkat dvě tačítka pro pohyb vlevo a vpravo.

Poté dojde na akční scénu, kdy musíte uskočit před policejním vozem. Na obrazovce se zjeví dva ukazatele, každý rozdělený na čtyři různobarevná tlačítka. Vždy když se dané tlačítko rozsvítí musíte rychle zmáčknou příslušnou klávesu. Doporučuji nastavit ovládání levého ukazetele (a tedy i pohybu hrdiny) na W, S, A, D a ovládání pravého ukazetele na Num 4, Num 5, Num 6, Num 8. Takto budete mít vše po ruce a nehrozí, že si ukazatele budete plést. Obtížnost hry značí jak moc tlačítek si můžete dovolit splést. Tyto akční scény v případě neúspěchu často končí smrtí a proto dobře zvolte obtížnost hry. Když uskočíte oběma vozům dostanete se k volbě odpovědí v rozhovoru. Tentokrát nejste vázáni časem a tudíž můžete rozmýšlet jak odpovíte, ale ve hře na to většinou čas není – proto rozmýšlejte vždy rychle. Poté se vám ukáže ukazatel duševního zdraví. Vaše činy mění ukazatel a vy nesmíte dopustit aby klesl na nulu. Rovněž si pamatujte, že některé události nelze ovlivnit a tudíž se tu a tak ukazatel sníží nebo zvýší ať chcete nebo ne. Proto je dobré udržovat ukazatel pokud možno co největší. Trénink je u konce a příběh může začít…

 

 

 

I
Vražda

Lucas Kane
Doc’s dinner
   27/01 – 00:02

Je krátce po půlnoci a v New Yorku hustě sněží. Jakýsi havran přilétne do okna toalet v restauraci Doc’s dinner. Jistý muž zde právě močí a poté si jde umýt ruce. Já, Lucas Kane, sedím v kabince a v rukou svírám zakrvácený nůž, kterým jsem se pořezal na zápěstích. Mám vidiny – muž v kápi, temná místnost, spousta svící,… Vstanu  a aniž bych si to sám uvědomoval vyjdu z kabinky a bodnu muže. Ten spadne na zem. Já si kleknu na něj a dvakrát mu zabodnu nůž hluboko do hrudi. Mám další vidinu – dívka mě přivolává. Poté se proberu a zjistím co se to stalo. Jsem vyděšený a nerozumím tomu k čemu došlo.
Zabil jsem člověka! Nikoho jsem ale zabít nechtěl!
-60 B
Aby toho nebylo málo v restauraci sedí policista. Takže co teď? Času je zatraceně málo, takže musím jednat, jinak mě zde policista chytí a to je můj konec.
Odtáhnu mrtvolu do kabinky
+5 B
V umyvadle si umyji ruce +5 B
Popadnu koště a vytřu s ním krev +5 B
Vezmu vražednou zbraň a ukryju ji +5 B
Z automatu vlevo vypáčím minci (musím to zkusit několikrát) +5 B.

Pak opustím toalety. Budu dělat jako že nic. Nebudu s nikým hovořit a už vůbec ne s policistou (přiznal bych se mu a to by byl konec).
Zapnu jukebox
(musím mít minci) +5 B
Usednu na své místo.
Najím se
+5 B
Napiju se
+5 B
Povšimnu si, že na stole je káva, ale já kafe nepiju. Dokonce není ani na účtu, tak kdo si ho obědnal? Zaplatím účet a vstanu. Posadím se k pultu a podívám se na TV, kde jsou zprávy – zuří vánice. Pak odejdu hlavním vchodem. Jestliže se zdržuji moc dlouho, policista vstane a půjde na toaletu. V tom případě musím všeho nechat a prchat. Stojím teď venku před restaurací.
Jelikož jsem zaplatil účet, zdá se být vše v pořádku +5 B
Vyrazím za roh restaurace a přejdu ulici.
Vstoupím do metra a odjedu odsud +10 B.
Policista nesmí do této doby nalézt mrtvolu a zavolat policii, jinak mě tu chytí a končím.

Co dalšího jsem mohl udělat:
– Zkusit uniknout oknem na toaletách -5 B – okno je zamřížované
– Vyjít z toalet bez umytí od krve -20 B – policista by si mě hned všiml a musel bych urychleně vypadnout z restaurace zadním vchodem, jinak by mě zatkl
– Vymočit se na toaletách, podívat se do zrcadla nebo použít sušič na ruce – času je málo, je riskantní se tím zdržovat
– Použít telefonní automat u zadního východu (musím mít minci) -10 B – zavolat bráchovi Marcusovi se zdá být jako dobrý nápad, jenže Marcus to nevezme. Pozor – tímto poskytnu policii (Carle) stopu.
– Vstoupit za bar -5 B – to přece není místo pro návštěvníky.
– Odejít bez zaplacení -10 B – není důvod na sebe zbytečně upozorňovat
– Promluvit s návštěvníkem restaurace (ten poblíž toalet) -5 B – muž se zachová hrubě
– Odjet taxíkem, který stojí v uličce +10 B
– na první pohled ideální a rychlá varianta, jak zmizet z místa činu. Pozor – tímto poskytnu policii (Carle) stopu.

 

 

 

II
Pátrání

Carla Valenti + Tyler Miles

 Doc’s dinner   27/01 – 01:12

Carla Valenti

K restauraci přijíždím já Carla Valenti, se svým parťákem Tylerem Milesem. Vystoupím z vozu a promyslím situaci. Něco mi říká, že tenhle případ bude složitější než se zdá. Mám 70% duševního zdraví ale není se čemu divit vzhledem k okolnostem. Vstoupím do restaurace. Osloví mě policista Martin Mc. Carthy, který mrtvolu nalezl. Sdělí mi pár maličkostí ohledně nálezu, ale nic zásadního. Doporučí mi abych promluvila se servírkou Kate Morrisonovou, ale prý je na tom psychicky dost mizerně.
Nejprve si pohovořím s kolegy Garrettem a Frankem +5 B
Řeknou mi, že čekají na mne abych ohledala místo vraždy – čili běžná rutina. Promluvím s Tylerem. Uvědomím si, že se mnou pracuje už asi rok a že kdysi měl dost těžký život na ulicích Bronxu. Všimnu si stolu, kde seděl podezřelý. Je tu šálek kávy, ale ta na účtu chybí. Zvláštní…
Prohlédnu sedačku a neunikne mi, že tu jsou stopy krve +5 B
Pošlu Garretta, aby krev prozkoumal.
Dole pod stolem naleznu knihu Bouře od Shakespeara +10 B
Oznámím to Garrettovi, aby z knihy sejmul otisky.
Vzadu si všimnu telefonního automatu a napadne mě, že by odsud podezřelý mohl volat +5 B
Sdělím to Frankovi. Pokud podezřelý skutečně volal, získám stopu. Obejdu pult a naliji si z konvice kávu do hrnku.
Napiji se kávy +5 B

 

Tyler Miles

Vůbec se mi nelíbí, že tu musím takhle v noci být. Mám pouze 50% duševního zdraví. Promluvím s Carlou a uvědomím si, že ji mám docela rád a že je to fajn policistka. Promluvím s Martinem a poptám se na kafe nebo na oběť. Trochu mě to povzbudí +5 B Promluvím s Frankem, což mi zvedne náladu. +5 B
Promluvím s Garrettem a i to mě prospěje +5 B
Prohlédnu si stůl, kde seděl zavražděný (John Winston) a také stůl, kde byl podezřelý. Tady si povšimnu, že na talíři je stále mnoho jídla. Oslovím servírku a povím jí, že s ní bude chtít co nevidět Carla mluvit.
Obejdu pult a napiju se kávy +5 B
Telefonem u automatu zavolám přítelkyni +5 B
Zajdu na toaletu (Carla půjde také) a dáme se do prohledávání místa činu. Tu a tam mezi sebou prohodíme pár vět o případu. V prostřední kabince si prohlédnu mrtvolu. Neunikne mi, že má u sebe peněženku a kreditku, takže vrah patrně nešel po penězích.
Prohlédnu odpadkový koš. Možná v něm naleznu vražednou zbraň +10 B

Mohu spláchnout záchod, prohlédnout se v zrcadle nebo si osušit ruce.

 

Carla Valenti

Prohlédnu mrtvolu a všimnu si že muž utrpěl bodné rány vedené patrně na srdce. Všimnu si mopu s krví. Zdá se, že vrah po sobě chtěl zamést stopy, ale proč by tím ztrácel čas? Otevřu levou kabinku.
Všimnu si skvrn od krve na podlaze +5 B
Zvláštní, to nevypadá jako krev oběti. Vrah se tedy zřejmě pořezal sám, ale proč?
Podívám se do díry u země vedle toaletní mísy. Možná zde najdu vražednou zbraň +10 B
Ještě se mohu prohlédnout v zrcadle a pak odejdu (Tyler půjde také). Promluvím se servírkou Kate. Sděli mi informace o podezřelém, který se prý choval divně a také o oběti, což byl obyčejný, nijak vyjímečný muž. Kate nemá ani ponětí proč by měl podezřelý vraždit. Rovněž si je jistá, že si podezřelý neobjednával kávu ale nepamatuje si, jestli s ním někdo seděl. Dále mi sdělí, že podezřelý si četl (kniha bezpochyby patří jemu). Domluvíme se aby Kate přišla zítra na stanici sestavit portrét podezřelého. Martin odvede Kate domů a já vyjdu zadními dveřmi ven. V rohu mezi odpadky se povaluje bezdomovec. Promluvím s ním ale zjistím snad jen to, že se jmenuje Bogart a že zde zaúřadoval sám ďábel.
Bogartovo jednání je dost hrubé -5 B

Vyjdu na ulici a přejdu na druhou stranu.
V uličce si povšimnu stanoviště taxi +5 B
Pokud podezřelý odjel taxíkem získám stopu.
Vrátím se k hlavnímu vchodu a všimnu si před dveřmi skvrny od krve +5 B
Vrah tedy krvácel.

 

Tyler Miles

Řeknu Garrettovi, aby prověřil ještě pár věcí, které Carlu zajímají. Pak vyjdu zadními dveřmi ven.
Poptám se bezdomovce, jestli něco neviděl ale neřekne mi nic, neboť prý nesnáší poldy -10 B
Můžu se ještě ohřát u ohně a pak zajdu za Carlou. Promluvíme si o odjezdu a pak nasednu do vozu. Odjedeme odsud a to neunikne havranovi.

Co dalšího jsme mohli udělat:
Vejít do restaurace zadním vchodem (Carla) -10 B – dveře nejdou zvenčí otevřít
Vejít do restaurace zadním vchodem (Tyler) -10 B – dveře nejdou zvenčí otevřít
Pustit jukebox (Tyler) -5 B – Carla mě upozorní, že v této situaci není slušné pouštět hudbu
Vymočit se na toaletách (Tyler) -10 B – Carle se nelíbí, že tu močím, když mám vyšetřovat vraždu – POZOR – postih pro Carlu

 

 

 

III
Den poté
Lucas Kane
Lucasův byt   27/01 – 07:52

Probouzím se ráno z noční můry. Mám pocit, že všechno byl jen sen, ale jakmile si na posteli všimnu skvrn od krve pochopím, že se mi to nezdálo. Zabil jsem člověka! Moje zápěstí je stále pořezané. Je nejvyšší čas dát se dohromady a to co nejrychleji.
Zakryju zakrvácené prostěradlo přikrývkou +5 B
Na nočním stolku jsou prášky proti bolestem hlavy, takže si jedny vezmu +10 B
Musím dbát na to, abych prášky nekombinoval s alkoholem (jak stojí na etiketě), jinak hrozí smrt! Vyjdu z ložnice do pokoje a zazvoní telefon.
Když to stihnu tak telefon vezmu a kdyby ne, tak se zpráva přehraje a pak zavolám zpátky. Volá mi bratr Marcus a chce se mnou zajít na hřbitov k hrobu našich rodičů. Sdělím mu, že mám vážný problém a domluvíme si schůzku v parku +5 B
U sloupu v pokoji si všimnu zakrvácené látky. To je kus oblečení, který jsem měl včera na sobě.
Oblečení vezmu a odnesu do koupelny, kde ho hodím do pračky +5 B
Ze skříňky nad umyvadlem vezmu obvazy a ovážu si pořezané ruce +10 B
Jakmile skříňku zavřu zahlédnu v ní odraz mé oběti, což mě vyděsí -20 B
Můžu si také umýt ruce v umyvadle.
Vymočím se +5 B
Vrátím se do pokoje.
Prohlédnu noviny pode dveřmi. Píše se v nich o mé vraždě -5 B
Pustím si televizi, kde jsou ovšem zprávy o mé vraždě -10 B

Zhruba v tuhle dobu budu mít jakousi vidinu (akční minihra). Pokud uspěji získám pohled do možné budoucnosti – do bytu dorazí policista a všimne si krvavé látky a prostěradla. Následně budu zatčen. Vzhledem k tomu, že jsem všechny stopy již zahladil (zakryl prostěradlo, uklidil oblečení, ovázal si ránu) nemusím se ničeho obávat. Vyčkám do příchodu policisty, který se začne domáhat vpuštění. Nyní mám omezený čas, během kterého mohu ještě stihnout zahladit stopy (je-li to třeba) a především musím ze stolku u kuchyňské linky vzít klíč a otevřít. Strážník mi vysvětlí, že ho zavolali sousedé a že jsem prý dělal hluk. Nyní se objeví ukazatel podezření, které ke mě chová strážník. Pokud pojme příliš vysoké podezření, zatkne mě a já končím. Pokusím se tedy být maximálně vstřícný – řeknu, že jsem to byl já, kdo tu vyváděl, že jsem se omylem pořezal a vpustím strážníka do bytu, aby si to tu prohlédl. Strážník nahlédne do pokoje, koupelny a ložnice a pak odejde.
Uleví se mi, když policista nepojme velké podezření +10 B
Konečně mám klid a mohu se věnovat dalším věcem. V pokoji a v ložnici mohu zavřít okna a také se posadit do křesla nebo na pohovku.
V poličkách u televize je přehrávač, který zapnu a vyberu si některou ze čtyř skladeb +5 B
Natočím z vodovodního kohoutku u linky vodu a napiju se +5 B
Z lednice vezmu mléko a napiju se +5 B
V poličce u pultu mám lahev s alkoholem, který však pít nebudu, neboť jsem si vzal léky. Ve skříňce nad kuchyňskou linkou najdu bonusovou kartu +5 B
Pustím si záznamník telefonu, kde je zpráva od mé bývalé přítelkyně Tiffany. Prý se tu zastaví pro pár maličkostí. V pokoji mám ještě kytaru a boxovací pytel ale ani na jedno teď nemám náladu. Zajdu do ložnice. Na nočním stolku si pustím rádio. Právě probíhají zprávy o počasí, které není vůbec vlídné. Na stolku mám knihu „Tak pravil Zarathušta“. Rád čtu podobné věci.
Na stole si prohlédnu fotografii naší rodiny – rodiče zemřeli při autonehodě -5 B
Projdu si PC. Nepřišly mi žádné maily ale na internetu si alespoň pročtu dnešní zprávy. Z šatníku vezmu oblečení. Zpátky v pokoji zajdu na balkon, kde si všimnu havrana.
Na balkoně je bonusová karta +10 B
Odejdu z bytu.

Co dalšího jsem mohl udělat:
Napít se alkoholu +5 B – nemusí to být špatné ale alkohol se nesmí kombinovat s léky a pití mě sice zvedne náladu ale od bolesti hlavy nepomůže. Pít alkohol vícekrát než jednou mi jen ublíží.
Bolest hlavy -10 B – pokud si nevezmu léky, bude mě čas od času bolet hlava
Zůstat na balkoně bez oblečení -10 B – venku je zima

 

 

 

— Výběr postavy: Lucas Kane / Carla Valenti —

IV
Přiznání
Lucas Kane
Park   27/01 – 09:04

Přicházím do městského parku, kde už na mě čeká bratr Marcus, který pracuje jako kněz. Než za Marcusem zajdu, vydám se cestou vpravo a dorazím k bonusové kartě +20 B
Dojdu k soše, kde se s Marcusem setkám +10 B
Začnu mu vysvětlovat svoji situaci. Budu se snažit abysme spolu dobře vyšli a tudíž nebudeme jeden druhému odpovídat, tak, aby nás to rozčílilo.
Marcus mi nabídne kříž, který přijmu +1 ŽIVOT
Rozejdeme se v dobrém. Při odchodu z parku dostanu další vidinu budoucnosti. Malý chlapec skočí na led a ten se pod ním prolomí. V reálu se tak skutečně stane a navíc se sem blíží Martin Mc. Carty (strážník z restaurace). Nemůžu zachránit chlapce aniž by mě strážník neviděl, takže co teď? Zvítězí morální povinnost nebo rozum, který říká neupozorňovat na sebe policii.
Skočím do vody a pokusím se zachránit tonoucího chlapce (střídavé mačkání kláves). Jakmile k chlapci doplavu popadnu ho a vytáhnu ho na břeh (střídavé mačkání kláves). Vylezu na břeh také (střídavé mačkání kláves). Přistoupím k chlapci a začnu masáží srdce. Ve správný okamžik (na tři) stisknu hrudník (pohyb myši). Pokud všechno zvládnu, dítě je zachráněno + 20 B.
Pro ostatní jsem za hrdinu a policista mě nechá odejít. Jediné, co to kazí, je fakt, že tím stejně poskytnu policii stopu.

Co dalšího jsem mohl udělat:
Jako Marcus říct Lucasovi, že je nemocný -5 B – není zrovna moudré tohle říkat bratru
Ukončit rozhovor s Marcusem –10 B – od Marcuse potřebuji pomoc a není dobré ho odmítnout
Nezachránit chlapce a odejít -30 B. – sice udělám špatnost, ale nedám policii stopu, aby mě našla.

 

 

 

V
Policejní práce
Carla Valenti + Tyler Miles
Policejní stanice   27/01 – 09:04

Carla Valenti

Ráno přicházím na policejní stanici. Promluvím s vrátným Dougem, který mi řekne, že tu Tyler ještě není. Projdu detektorem.
Vpravo v rohu vedle schodiště seberu bonusovou kartu +10 B
Vyjdu po schodech a projdu dveřmi do kanceláří.
Povšimnu si, že tu Tyler není a to mě trochu rozhodí -5 B
U zdi je automat na kávu, kterou si dám +5 B
Moje kancelář je vzadu vpravo v rohu, kam zamířím.
Osloví mě kolega Jeffrey s tím, že mu Tyler dluží peníze, tak ať mu domluvím, aby je vrátil -5 B
Vejdu do kanceláře.
Napiju se vody z automatu +5 B
Pohraju si s jojem (rychlý pohyb myši) +5 B
Sednu si k PC.
Otevřu šuplík a vyndám z něj bonusovou kartu +5 B
Projdu si PC. Podívám se na maily. Ten první je obyčejný spam, druhý je od mého kamaráda Tommyho.
Třetí mail je od neznámého člověka a je tu zmínka o Kirsten – prý se to již stalo… -5 B
Těžko říct, co přesně je mailem myšleno. Mohu si prohlédnout také zprávy na internetu a zkusím vyhledat Kirsten v databázi. Heslo je však nepřístupné, neboť souvisí s případem. Zavolám Tylerovi.

 

Tyler Miles

Carlin telefonát mě probudí a já vstanu z postele.
Podívám se do zrcadla +5 B
Podívám se na svoji přítelkyni Sam +5 B
Promluvím se Sam a pomilujeme se +20 B

 

Carla Valenti

Znovu zavolám Tylerovi a tak ho snad konečně donutím se sebrat a přijít do práce.

 

Tyler Miles

Carla mě zase vyrušila a já tedy už doopravdy budu muse vyrazit do práce -10 B
Zajdu do koupelny.
V rohu seberu bonusovou kartu +10 B
Vymočím se +5 B
Osprchuju se +5 B
Zpátky v ložnici si ze šatníku vezmu oblečení. Přejdu do druhého pokoje.
Zapnu gramofon +5 B
Všimnu si, že Sam je nešťastná. Je to kvůli tomu, že má o mě strach. Napiju se kafe, které uvařila a promluvím s ní.
Budu na Sam milý a tolerantní. Vysvětlím ji, že je to má práce a že se snažím udělat svět lepší +10 B
Vezmu na sebe bundu.
Na rozloučenou dám Sam pusu +10 B
Odejdu z bytu.

Na policejní stanici mě osloví vrátny a sděli mi, že na mě Carla čeká. Vyjdu nahoru do kanceláří.
Napiju se kafe z automatu u zdi +5 B
Promluvím s Garrettem a ten mi sdělí, že se u něj mám s Carlou stavit.
Vyrazím ke své kanceláři ale vyruší mě Jeffrey. Jeffrey chce abych mu vrátil peníze, které nemám -5 B
Navrhnu mu abysme si o ně zahráli basketball. Jeffrey souhlasí a já konečně mohu do kanceláře. Carla mě přivítá a odejde za Garrettem. Mám tam jít také, ale nejprve si sundám bundu (u věšáku).
Napiju se z automatu na vodu +5 B
Procvičím se s basketballovým míčem +5 B
Usednu k PC a projdu si emaily. První dva jsou spamy ale ten třetí je od Sam. Omlouvá se za to, že byla ráno tak rozhozená. Ještě se podívám na zprávy na internetu a pak odejdu z kanceláře. Carla už sedí na stole u Garretta a prohlíží si jeho práci. Promluvím s nimi a s Carlou Garretta vyzpovídáme. Potvrdí nám, že kniha patří vrahovi, že se vrah pořezal a že krev v kabince byla jeho. Z hrnku kávy se však nepodařilo sejmou jiné než Kateiny otisky, což je velice podivné. Carla mě pošle zpět do kanceláře abych pomohl sestavit servírce portrét, a sama zajde za koronerem.

Co dalšího jsme mohli udělat:
Vést hovor se Sam příliš hrubě (Tyler) -10 B – není dobré si svoji přítelkyni naštvat
Odejít z bytu bez políbení Sam (Tyler) -30 B – to skoro vypadá, že ji nemám rád

 

 

 

 — Výběr postavy: Lucas Kane / Carla Valenti / Tyler Miles —

VI
Jiná realita
Lucas Kane
Banka Naser & Jones   27/01 – 15:34

Je mi špatně a zvracím na toaletách. Můžu se tu i vymočit.
Umyji si ruce v umyvadle +5 B
Mohu si ruce osušit sušičem.
Na konci chodbičky vezmu bonusovou kartu +10 B
Odejdu z toalet a rozhodnu se vrátit do práce, jakoby se nic nestalo. K dispozici mám orientační mapku. Já jsem na ni znázorněm jako modrý bod. Obejdu kancelářskou místnost po obvodu až na opačnou stranu než kde jsou toalety.
Napiju se kávy z automatu +5 B
V kancelářském bloku vpravo v rohu (podle mapy) v buňce vlevo nahoře je bonusová karta +10 B
V kancelářském bloku nahoře uprostřed (podle mapy) v buňce vlevo nahoře je bonusová karta +5 B
Zajdu do své kanceláře (červený bod na mapě).

V mojí kanceláři spolupracuji jako správce počítačové sítě s Warrenem.
Sednu si ke stolu a dostanu vizi (akční minihra). Díky úspěšné vizi zjistím, že Warren má ze mě špatný pocit -5 B
Po chvilce zavolá Tiffany. Chce ke mě večer zajít pro pár věcí. S její návštěvou souhlasím +5 B
Začnu pracovat na počítači ale v další vizi zahlédnu, jak je na všech obrazovkách slovo „vrah“ Vyděsí mě to -20 B
Brzy přijde další vize (akční minihra). Když uspěji uvidím, jak kdosi Warrenovi zavolá a on si převrhne šálek s kávou. Po chvíli k tomu skutečně dojde, takže je evidentní, že umím vidět budoucnost a také číst myšlenky. Vedoucí pošle Warrena opravit rozbitý počítač a já se nabídnu jít místo něj. Než tak učiním prohlédnu si stůl.
V pravém šuplíku je kříž +1 ŽIVOT
V levém šuplíku je fotografie mě s Tiffany. Náš vztah už je minulostí… -5 B
Odejdu z kanceláře a zamířím k rozbitému počítači (červený bod na mapě). Než sem dorazím budu mít vizi – muž v kápi, spousta zelených brouků. Začnu opravovat počítačový terminál a když práci dokončím zahlédnu spoustu malých zelených broučků. Venku v uličce jsou i další, mnohem větší a blíží se ke mě. Tady jde o život (možnost ztráty životů). Rychle vyběhnu uvolněnou uličkou a následuje spousta akčních pasáží (akční minihry, mačkání dvou kláves). Brouci se mě snaží zabít a já jim uhýbám, jak jen to jde. Utíkám jim, přeskakuji je, schovávám se,… V jeden okamžik využiji hasící přistroj abych je setřásl, ale nebude to stačit. Zaženou mě až do kouta a pak sem přijde moje oběť z restaurace a naznačí, že jsem na pomezí dvou světů a také cosi o dlouhlavém hadu. Brouci zmizí a mě najdou kolegové.
Jsem z incidentu s brouky úplně mimo -20 B.

Odejdu domů ale vím jedno – i když jsem brouky viděl jen já, byli natolik skuteční, že mě mohli usmrtit.

Co dalšího jsem mohl udělat:
Odmítnout Tiffany a říct, aby ke mě nechodila -10 B – odmítnout přítelkyni (sice bývalou) není moudré, zvlášť, když mezi námi stále něco je. Pravdou je, že Tiffany by stejně dorazila.

 

 

 

VII
Rekonstrukce
Carla Valenti
Márnice   27/01 – 15:34

Koroner začne pitvat tělo. Vzhledem k tomu, že v tomhle směru nejsem nováčkem, dokážu si vyvodit závěry sama.
Zamyslím se nad tím, co koroner nalezne (akční minihra) a pokud se mi to povede, vyvodím si z toho způsob, jakým oběť zemřela +10/20/30/40 B.
Zjistím, že zavražděný se nebránil, že si při pádu rozbil hlavu, že jeho zornice byly z nějakého důvodu široce rotažené – něco zahlédl, a že vrah byl levák. Koroner mi sdělí, že tři bodnutí, které vrah zasadil přetnulo srdeční aortu a obě koronární arterie. Poptám se koronera na to, co mě zajímá. Koroner zmíní, že podobný případ tu již před lety měl. Šlo o případ Kirsten. Mail, který mi přišel tedy nebyla náhoda a skutečně je tu zřejmá spojitost s oběma případy.

Co dalšího jsem mohla udělat:
Nedokázat si vyvodit příčiny smrti (selhat v minihrách) -10/20/30/40 B – je lepší dávat pozor a soustředit se

 

 

 

VIII
Tyler a Kate
Tyler Miles
Policejní stanice   27/01 – 15:34

VIII - Tyler a KateDo kanceláře za mnou přijde Kate a já ji požádám, aby sestavila portrét vraha. Z nabízených možností vzhledu tváře (tvar, vousy, oči, nos,…) sestavím takový portrét, který co možná nejvěrněji odpovídá vzhledu vraha. Až bude hotovo, výsledek potvrdím a hned se v procentuální úspěšnosti dozvím, jak věrný portrét je.

 

 

 

IX
Ztracená láska
Lucas Kane
Lucasův byt   27/01 – 21:04

Z události v kancelářích jsem skleslý. Promyslím si, co se tam stalo a pak se zvednu z gauče. Zapnu TV, kde je zpráva o mé záchraně dítěte a hned nato další zpráva o tom, že policie má moji podobiznu.
Pustím si hudbu v přehrávači +5 B
Napiju se mléka z lednice +5 B
Ve skříňce nad kuchyňskou linkou je bonusová karta +5 B
Zajdu do pokoje.
Vezmu si léky (nezapomenu, že se nesmí kombinovat s alkoholem) z noční stolku v ložnici +10 B
Zajdu do koupelny.
Vymočím se +5 B
Mohu se prohlédnout v zrcadle a umýt si ruce.
V pokoji si zaboxuji do boxovacího pytle (akční minihra – nesmím udělat víc, jak tři chyby). Zjistím, že se mi zlepšují reflexy a síla +10 B
Zapnu zesilovač v koutě pokoje (u balkonu).
Zahraju alespoň jednu vybranou skladbu na kytaru (akční minihra – nesmím udělat víc, jak tři chyby) +10 B
V ložnici si lehnu na postel a usnu +10 B

Probudí mě moje bývalá přítelkyně Tiffany. Otevřu jí dveře do bytu, ona vstoupí a posadí se na gauč.
Nabídnu jí pití. Vytáhnu lahev ginu zpoza pultu v kuchyni, naleju ho do sklenky a tu předám Tiffany +5 B
Požádá mě abych jí přinesl dvě krabice s jejími věcmi. Mají na nich být její iniciály. Jedna krabice je v rohu pokoje vedle telefonu a druhá na hromadě beden v ložnici u PC. Obě donesu Tiffany. Pak si promluvíme.
Budu na Tiffany milý a upřímný a nepovím jí nic nepěkného +10 B
Nakonec řeknu, že se cítím být sám a ona mě požádá abych zahrál na kytaru.
Zapnu tedy zesilovač a zahraji Tiffany (akční minihra) Když neudělám víc, jak tři chyby bude se hrou spokojená +10 B
Tiffany bude chtít odejít ale předtím ji políbím a rozhodne se zůstat.
Odejdeme do ložnice a pomilujeme se. Během pohlavního styku rychle reaguji zasouváním pyje (pohyb myši) +30 B
Tiffany se mnou zůstane přes noc. V noci se však probudím. Monitor u PC je zapnutý, televize v pokoji také a dveře na balkon a ven z bytu jsou otevřené. Vyjdu z bytu na chodbu a spatřím tu dívku (stejně jako v restauraci).
Náhle se probudím a dojde mi, že to byla noční můra -20 B.

Co dalšího jsem mohl udělat:
Napít se alkoholu +5 B
– nemusí to být špatné ale alkohol se nesmí kombinovat s léky a pití mě sice zvedne náladu ale od bolesti hlavy nepomůže. Pít alkohol vícekrát než jednou mi jen ublíží.

Podívat se na fotografii rodičů na stole v ložnici -10 B – už jsem ji jednou viděl. je zbytečné znovu vzpomínat.
Pokusit se Tiffany políbit ještě před hrou na kytaru -30 B – Tiffany má zájem se mnou obnovit vztah, tak to nesmím pokazit.
Zkazit hru na kytaru pro Tiffany -20 B – Tiffany má zájem se mnou obnovit vztah, tak to nesmím pokazit.
Po hře na kytaru poslat Tiffany domů -20 B – Tiffany má zájem se mnou obnovit vztah, tak to nesmím pokazit.

 

 

 

— Výběr postavy: Lucas Kane / Carla Valenti / Tyler Miles —

X
Na schovávanou
Lucas Kane
Hřbitov   28/01 – 08:11

Ráno přicházím na hřbitov, kde se mám u hrobu rodičů setkat s Marcusem.
Na cestě vpravo je bonusová karta +5 B
Na konci hřbitova, vzadu u zdi je na náhrobku kříž +1 ŽIVOT
Zajdu k hrobu rodičů, kde už čeká Marcus. Položím květinu. Zavzpomínám na staré časy, kdy jsem byl ještě chlapec…

Na základně ve Wishitě jsem s Marcusem a třemi dalšími chlapci. Oni se rozhodnou jít do hangáru a hrát na schovávanou. Já odmítám a krátce po jejich odchodu dostanu vizi – hangár začne hořet a hrozí exploze, já se tam snažím dostat. Zaběhnu za vojákem střežícím bránu mezi silnicí a obytnými domy. Povím mu, co se stane, ale on mi nevěří. Nezbývá než se do hangáru dostat, ale musím si dát pozor, aby mě nezahlédli vojáci, jinak končím. Na mapce je znázorněna tato oblast. Já jsem zelený bod, vojáci modrý (je vidět i směr, kterým se dívají), nákladní vozy jsou zelené obdélníčky a můj cíl – hangár č. 4 je červený křížek. V rohu u strážní věže je na ostnatém drátu přehozena síť. Vylezu po sítí a přelezu tak plot. Nyní už musím být opatrný, neboť tady nemám co pohledávat. Půjdu podél silnice směrem k budově vzadu. Po pravé straně je veliký kámen a za ním díra v plotě, kterou prolezu a dostanu se až před hangár. Jediná cesta tam vede z boku ale před vraty hlídá voják. Počkám až z garáže vyjede nákladní vůz a jakmile se dostane k vojákovi vyběhnu k němu a budu se držet podél něj, aby mě voják nezahlédl – vůz musí být mezi mnou a zorným polem vojáka). Zhruba v polovině cesty mezi dvěma hangáry počkám až mi vůz uvolní cestu a vběhnu mezi ně. Vzadu odsunu plech kryjící díru do hangáru, kam mířím. Potkám tu Marcuse, kterému řeknu, aby šel ven, zatímco já se pokusím zachránit zbylé tři chlapce. Mám jen omezený čas, než hangár vybuchne, takže musím být velice rychlý.
První chlapec je v uličce s bednami, přesněji schovaný v jedné z beden. Přemluvím ho aby utekl. Druhý chlapec je v rohu v trupu letadla. Nechce odejít a tak mu musím lhát abych ho přiměl k odchodu. Třetí chlapec je nahoře na ochozu až vzadu ze deskami. Až ho přesvědčím, aby odšel, uteču také. Hangár vybuchne ale všichni jsme v bezpečí. Povím Marcusovi, že jsem měl vizi do budoucnosti. Nevěří tomu. Chlapci jsou však zachráněni +10 B.

Zpátky v současnosti mi Marcus dá lísteček s adresou člověka, který se zabývá nadpřirozenými jevy. Snad mi bude schopen pomoci.

Co dalšího jsem mohl udělat:
Nezachránit chlapce v hangáru -30 B – měl jsem možnost jim pomoci ale nedokázal jsem to a to mě mrzí.