Návod

Pozn: Následující kapitoly (Přátelský souboj) jsou totožné a hráč si vybere jen jednu z nich prostřednictvím postavy, za kterou bude zpočátku hrát.

XI (a)
Přátelský souboj
Carla Valenti + Tyler Miles
Tělocvična   28/01 – 08:11

XI b - Přátelský soubojCarla Valenti

Nemůžu zapomenout na tu vraždu. Stále mám pocit, že je všechno složitější než se jeví. S Tylerem si trochu zatrénujeme.
V rohu místnosti vedle ringu je bonusová karta +10 B
Napiju se z lahve vody na lavičce +5 B
Můžu zapnout rádio. Než budeme bojovat, je třeba se rozehřát (střídavé mačkání kláves). Můžu si zacvičit na žebřínách, na žíněnce, na malém boxovacím pytli, na provaze a na posilovacím stroji (ruce). Až se procvičím na dvou stanovištích budu připravená jít do ringu +10 B.

 

Tyler Miles

Napiju se z lahve vody na lavičce +5 B.
Než budeme bojovat, je třeba se rozehřát (střídavé mačkání kláves).
Můžu si zacvičit na žíněnce, s činkami a na posilovacím stroji (nohy). Až se procvičím na dvou stanovištích budu připraven jít do ringu +10 B.
Vstoupím do ringu a zabojujeme si.

 

Carla Valenti

Následuje souboj (akční minihra). Kdo toho druhého vyřídí desetkrát vyhrál.
Vyhraju souboj s Tylerem +20 B.
Můžeme zi zabojovat znovu a znovu. Až skončíme trénink, vydáme se do práce.

Co dalšího jsme mohli udělat:
Prohrát souboj (Carla) -10 B – dostanu nakládačku

 

 

 

XI (b)
Přátelský souboj
Tyler Miles + Carla Valenti
Tělocvična   28/01 – 08:11

XI a - Přátelský soubojTyler Miles

Nemůžu zapomenout na Sam. Vadí mě, že má o mě takový strach a že jí to trápí. S Carlou si trochu zatrénujeme.
V rohu místnosti vedle ringu je bonusová karta +10 B.
Napiju se z lahve vody na lavičce +5 B.
Můžu zapnout rádio. Než budeme bojovat, je třeba se rozehřát (střídavé mačkání kláves). Můžu si zacvičit na žíněnce, s činkami a na posilovacím stroji (nohy). Až se procvičím na dvou stanovištích budu připraven jít do ringu +10 B.

 

Carla Valenti

Napiju se z lahve vody na lavičce +5 B.
Než budeme bojovat, je třeba se rozehřát (střídavé mačkání kláves).
Můžu si zacvičit na žebřínách, na žíněnce, na malém boxovacím pytli, na provaze a na posilovacím stroji (ruce). Až se procvičím na dvou stanovištích budu připravená jít do ringu +10 B.

Vstoupím do ringu a zabojujeme si (akční minihra). Kdo toho druhého vyřídí desetkrát vyhrál.
Vyhraju souboj s Tylerem +20 B.
Můžeme si zabojovat znovu a znovu. Skončíme trénink a vydáme se do práce.

Co dalšího jsme mohli udělat:
Prohrát souboj (Carla) -10 B – dostanu nakládačku

 

 

 

— Výběr postavy: Carla Valenti / Tyler Miles —

Pozn. Následující kapitoly (Vyšetřování) se prolínají, respektive se mohou prolínat. Hráč se s postavou Tylera může dostat do obou.

XII (a)
Vyšetřování
Carla Valenti (+ Tyler Miles)
Policejní stanice   28/01 – 15:37

XII - VyšetřováníS Tylerem jsem u šéfa v kanceláři. Chce vědět jaké mám názory na vraha. Po rozhovoru pošlu Tylera, aby prohlédl knížku nalezenou v restauraci, zatímco já si půjdu do archivu ověřit případ Kirsten. Bohužel je to tu stísněné a je zde tma. Vzhledem k tomu, že trpím klaustrofobií to bude náročné.
Ve slepé uličce naproti vchodu je bonusová karta +10 B
Zajdu k mříži, vedle které je spínač světel. Zapnu ho a vydám se mříží do archivu. Nyní musím neustále kontrolovat svůj strach a nenechat se jím ovládnout (pomocí kláves udržuji značku uprostřed osy). Otočím kolem u regálu vpravo, čímž vedlejší regál posunu a uvolním si tak cestu. U dalších regálů otočím kolem vlevo i kolem vpravo, čímž vytvořím průchod až k terminálu. Vpravo jsou regály s ročníky, kam spadá případ Kirsten, takže tady musím začít hledat. Nejprve ale zkusím zapnout terminál. Bohužel je bez proudu a navíc elektřina tu a tam sama od sebe vypadne a než se znou nahodí zůstanu tu trčet ve tmě. Podle kabelů u stropu je jasné, že napájení terminálu je někde vlevo za mnoha regály. Projdu jimi kam až to půjde a poté otočím pravým a dále levým kolem. Tak se vytvoří vlevo ulička na jejímž konci je spínač, který aktivuji a zapnu terminál. Vrátím se k terminálu a začnu se věnovat pravému oddělení. Otočím kolem vlevo a projdu uličkou. Na jejím konci otočím kolem a vrátím se až k terminálu. Nyní opět otočím kolem vlevo a poté kolem vpravo. Projdu uličkou a opět otočím  kolem. Nyní se dostanu až dozadu ke zdi, kde z regálu vezmu kazetu s písmenem K. Kazetu vložím do terminálu. Případ Kirsten je nevyřešený a poměrně nejasný, byť je za vraha označen Anton Janos.
Nicméně zjistím jméno detektiva, který na tom pracoval – Robert Mitchel +20 B

Co dalšího jsem mohla udělat?
Zpanikařit a utéct z archivu -10 B – buď bych se musela vrátit a zkusit to znovu nebo bych počkala na Tylera, který by mi pomohl
Vložit do terminálu jinou kazetu – zjistila bych, že nejde o Kirsten a musela bych hledat znovu

 

 

 

XII (b)
Vyšetřování
Tyler Miles
Policejní stanice   28/01 – 15:37

XIII - VyšetřováníNavštívil jsem knihovnu, kterou vede jistý Takeo. Snad se tu dozvím víc o vrahově knize. Knihovna je rozdělena na tři podlaží a police jsou označeny pomocí barev.
Na konci levé části druhého podlaží je za sloupem bonusová karta +20 B
Sejdu dolů a oslovím Takea, který se přehrabuje v knihách. Nechce se se mnou bavit, takže se vydám k odchodu. Takeo mě zastaví s tím, že pokud mu pomůžu, řekne mi víc o nalezené knize. Takeo požaduje knihu ze stejného regálu jako je ta, kterou mi předá. Nejprve se podívám na stůl pod schodištěm a pořádně si tak Takeovu knihu prohlédnu. Všimnu si návzvu ‚Cave na Cadas‘ i autora ‚De Gruttola‘. Teď si na stole pořádně prohlédnu i vrahovu knihu a to pomocí lupy. Na prázdné stránce si v levém horním rohu všimnu věnování – ‚Mému bratrovi k 18-tým narozeninám. M. K.‘ Knihu položím a vypadne z ní ustřižek papíru.
Papírek seberu, protože vypadá důležitě +20 B
Vyjdu o patro výš a vedle vstupních dveří nahlédnu do katalogu autorů. Najdu zde autora Takeovy knihy – De Gruttoly a zjistím ročník 1796. Sejdu dolů a za velkým stolem si prohlédnu jiný katalog. Tady jsou dle ročníků roztříděny knihy do různobarevných polic. Dle roku (1796) zjistím, že hledaná kniha je ve druhém poschodí a dle jména knihy ‚Cave na Cadas‘ i polici – bílá. Vyjdu až nahoru do oddělení ‚bílé‘ a vezmu odsud hledanou knihu.
Knihu předám Takeovi +10 B
Takeo mi nyní zodpoví pár otázek ohledně vrahovy knihy, byť nic podstatného nezjistím.
Po nálezu knihy se u schodiště objevila bonusová karta +20 B
Dveřmi v prvním poschodí opustím knihovnu.

Co dalšího jsem mohl udělat:
Předat Takeovi špatnou knihu -5 B – Takeo mě pošle hledat znovu

 

 

 

— Výběr postavy: Lucas Kane / Carla Valenti / Tyler Miles —

XIII
Agatha
Lucas Kane
Agathin dům   28/01 – 19:12

XIII - AgathaVydám se k domu ženy, jejíž adresu mi předal bratr. Vpravo v autobusové zastávce si všimnu bezdomovce. Přijde mi povědomý… Dům, který hledám je nalevo. Zazvoním u dveří, ale protože nikdo neotevře, vstoupím. Ocitnu se v dlouhé chodbě. Dveřmi vpravo se dostanu do kuchyně.
V kuchyni je bonusová karta +5 B
Je tu pár věcí, které si mohu prohlédnout, ale nic důležitého. Vrátím se na chodbu a projdu dveřmi vlevo. Jsou tu klece s ptáky a malá skříňka. Zpátky na chodbě projdu dveřmi na konci chodby. Tato místnost je plná věcí. Některé jsou zakryté prostěradly jiné ne. Za dveřmi vlevo je ložnice, kde konečně naleznu Marcusův kontakt – slepou vozíčkářku Agathu. Promluvím s ní a vysvětlím, svůj problém. Požáda mne, abych ji dovezl k ptákům.
Na stolku vedle postele je náhrdelník +1 ŽIVOT
Projdu dveřmi do koupelny.
V koupelně u vany je bonusová karta +20 B
Zpátky v ložnici uchopím kolečkové křesla a odvezu Agathu ke klecím s ptáky. Chce po mě, abych je nakrmil. Ze skříňky vezmu krmení a dám je všem ptákům. Poté po mě Agatha chce, abych ji zavezl do hlavní místnosti se zakrytými věcmi.

Dovezu ji sem a nyní mám připravit rituál. V první řadě mám sehnat svíčky a zápalky. Pro zápalky dojdu do kuchyně (jsou na stole) a svíčky najdu ve skříňce vedle totemu v hlavní místnosti. Tři svíčky umístím do stojanů na stůl a zapálím je. Teď ještě zatáhnu závěsy a zhasnu světlo (vypínač je vedle dveří). Usednu ke stolu a Agatha provede rituál, díky kterému se vrátím na místo vraždy. Celou vizí se prolíná akční minihra, která mě nutí být stále ve střehu. Podívám se znovu na vraždu muže, ale poté i krátce před ni. Ke stolu přisedl muž v kápi a objednal si kávu. Servírka Kate muže však vůbec neviděla a proto měla za to, že káva je moje. Muž jakýmsi kouzlem ovládl mé tělo a donutil mě vraždit.
Vize byla úspěšná (dokončené minihry) +20 B
Agatha mi odmítne vysvětlit celou záležitost a chce, abych přišel zítra.

 

 

 

XIV
Otázky a kulky
Carla Valenti
Policejní stanice   28/01 – 19:12

XIV - Otázky a kulkyJsem na střelnici, kde vyhledám policistu Mitchela. Oslovím ho a on navrhne, abych si zastřílela. Nasadím si brýle, sluchátka, vezmu zbraň a jde se na to. Na střelnici se objevují terče přičemž pouze zločince (se zbraněmi) musím střílet, zatímco civilisty ne. Za každého zločince je časový bonus +3 sekundy a za civilistu naopak postih. Musím se snažit nahrát co nejvíce sekund a být tak co nejdéle ve hře. Trochu to komplikuje nabíjení, ale zásobník je velký a nejlepší je nabíjet, když se objeví civilista. Protože terče se stále zrychlují, dříve nebo později mě čas dojde a střílení bude u konce.
Úspěji ve střelbě +10 B
Mitchell uzná, že střílet umím a vyzpovídám ho. Poví mi, že případ Kirsten byl na chlup podobný tomu mému až na to, že vrah neutekl, ale nechal se zatknout, přičemž svoji vinu odmítal. Po rozhovoru dojde na druhé kolo střelby.
Opět uspěji ve střelbě +10 B
Po dalším rozhovoru s Mitchellem zjistím, že vrah skončil v blázinci. Mitchell mi také poradí, abych případ, co nejrychleji ukončila, neboť takových případů bylo více a nikdy se nepodařily objasnit.

Co dalšího jsem mohla udělat:
Neuspět ve střebě -10/20 B – špatně střílím a říkám si policista?

 

XV
Dvojnásobek nebo nic
Tyler Miles
Policejní nádvoří   28/01 – 19:12

XV - Dvojnásobek nebo nicPřicházím s Jeffreym na basketbalové hřiště, hrát o peníze.
Jeffreymu se vysměju +5 B
Následuje samotná hra (akční minihra) během které musím nahrát deset bodů, abych zvítězil.
Během hraní budu úspěšný +5 B
Vyhraji nad Jeffreym +20 B

Co dalšího jsem mohl udělat:
Prohrát s Jeffreym pár kol -5 B – nedaří se mi
Prohrát celý zápas -20 B – dvě stovky jsou pryč!

 

 

 

— Výběr postavy: Lucas Kane / Carla Valenti —

XVI
Bouře
Lucas Kane + Marcus Kane
Lucasův byt   28/01 – 21:27

XVI - BouřeLucas Kane

Po příchodu do bytu zvoní telefon. Zvednu ho, ale z něj vyjde jen nesrozumitelné mumlání, stejné jako od muže v kápi, jež mě v restauraci omámil. Krátce nato se začnou pohybovat věci v mém bytě. V opravdu dlouhé akční minihře jim musím uhýbat. Téměř celý pokoj se vyklidí a poté se začne rozpadat. Já skončím uprostřed vzduchoprázdna.

 

Marcus Kane

Večer přicházím do domu za svým bratrem. Tej je v nebezpečí a já mu musím rychle pomoci, nebo zemře a to bude konec. Zazvoním u dveří jeho bytu (první dveře vpravo). Z bytu se ozve Lucasův řev. Vyrazím dveře a přiběhnu na balkon, kde vytáhnu Lucase, jež se sotva drží na zábradlí.

 

Lucas Kane

Bratr mě zachránil +10 B

 

 

 

XVII
Předzvěst temna
Carla Valenti + Tyler Miles
Carlin byt   28/1 – 21:27

XVII - Předzvěst temnaCarla Valenti

Sprchuji se, když zazvoní telefon. Vyjdu z koupelny a projdu přes ložnici do pokoje, kde telefon zvednu. Volá Tyler, který je v kanceláři a zkoumá list z vrahovy knihy. Vrátím se do koupelny.
Na zemi u poličky je bonusová karta +10 B
Zajdu do ložnice.
Lehnu si na postel a odpočinu si +10 B
Obleču se (šatník je v ložnici) Zhruba v tuhle dobu někdo zazvoní – můj kamarád Tommy.
Otevřu Tommymu (jen pokud jsem oblečená) +5 B
Vpustím Tommyho dovnitř. On přinese šampaňské a usedne ke stolu. Otevřu prostřední skříňku v kuchyni a vezmu odtud dvě sklenky, které položím na stůl a posadím se.
Připiju si s Tommym +5 B
Rozhovor s Tommym budeme oba vést mírně a bez nepříjemných otázek.
Promluvíme si o Tommym +5 B
Tommy se rozhodne vyložit mi karty. Vezmu balíček karet ze stolu, zamíchám ho a vrátím. Budu postupně otáčet karty po dvou (je jedna jaké zvolím – vždy budou stejné).
Otočím poporvé dvě karty – období temna a nebezpečí -5 B
Otočím podruhé dvě karty – někdo zneklidňující a jeho tajemství -5 B
Otočím potřetí dvě karty – prokletí, utrpení a strach -10 B
Otočím počtvrté dvě karty – jedno dítě a dva osudy, smrt a život  -10 B
Tommymu se povede mě jedině rozrušit. Rozloučí se a odejde. Prohlédnu si karty a zamyslím se nad nimi.
Mohu si opětovně pustit rádio a také se mohu znovu svléknout do spodního prádla
Zajdu na toaletu a vymočím se +5 B
Sednu na sedačku a pustím televizi. Je tu zábavný pořad a zprávy o počasí +5 B
Najím se pizzy na stole +5 B

 

Tyler MIles

Stále v kanceláři přemýšlím nad ústřižkem.
Čas od času mě přemůže únava -20 B (vícekrát)
Vstanu od počítače.
Napiju se z automatu na vodu +5 B
Procvičím se s basketbalovým míčem +5 B
Vyjdu z kanceláře.
Napiju se kafe z automatu vzadu u zdi +5 B
Na jednom ze stolů kousek od automatu je bonusová karta +5 B
Vrátím se kanceláře a usednu k počítači. Podívám se na internet a pročtu si zprávy ze světa. Jsou tu kurzy akcií.
Poznám spojistost mezi papírkem a akciemi +10 B
Zavolám Carle a ta po mě chce, abych jí papírek odfaxoval. Vstanu od stolu, papírek vezmu a vložím do faxu, načež ho odešla. Opět si ho vezmu a vrátím na stůl.

 

Carla Valenti

Z faxu si vezmu papír. Vyjdu na chodbu (musím být oblečená). Hned naproti bydlí Tommy, takže zazvoním. Ukážu mu papír.
Tommy mi poradí – řekne, že každá banka používá svůj vlastní kód +20 B
Zavolám Tylerovi a řeknu mu o kódu.

 

Tyler Miles

Sednu k počítači a zapnu lampičku. Pod světlem prozkoumám papírek, přičemž světlem pohybuji, abych odhalil kód.
Najdu skrytý kód a tedy identifikuji banku, kde pracuje vrah +10 B
Zavolám Carle a rozhodnu zda do banky půjde ona anebo já.

Co dalšího jsme mohli udělat:
Jako Tommy se zeptat Carly na práci (Carla) -5 B – policejní práce není zrovna příjemné téma k hovoru
Jako Tommy se zaptat Carly na přítele (Carla) -5 B – tohle není příjemné téma, zvlášť když je Carla stále sama
Odhalit čísla na ústřižku a oznámit to Carle dříve než přijde Tommy (Tyler) – Carla se zeptá Tommyho na banku při jeho odchodu z bytu

 

 

 

XVIII
Zúčtování
Lucas Kane + Carla Valenti / Tyler Miles
Banka Naser & Jones   29/01 – 16:32

XVIII - ZúčtováníLucas Kane

Jsem zase v práci a mám další vidinu budounosti – blíží se vyšetřovatel (Carla nebo Tyler v závislosti na rozhodnutí na konci minulé kapitoly). Mám omezený čas na to zahladit stopy.
V pravém šuplíku je bonusová karta +10 B
Vstanu od stolu. Vezmu útržek papíru ze stolu a schovám ho (tím ztížím vyšetřovateli sběr důkazů). To samé udělám s knihou od Shakespeara jež je na stolku vedle (opět ztížím vyšetřovateli sběr důkazů). Teď už jen počkám na vyšetřovatele. Ten mi začne pokládat nejrůznější otázky a po úspěšném splnění akčníh miniher zjistím, co si vyšetřovatel myslí. To mi pomůže správně volit odpovědi. Rozhodně nesmí příliš vzrůst ukazatel podezření, které ke mě vyšetřovatel chová. Budu se snažit odpovídat pravdivě, což se zprvu bude dařit. Když přijde otázka na scénu v práci ze včerejška nezbude než zalhat – ideálně vše svést na nemoc. Otázka, kde jsem by včera v noci také nesmí být zodpovězena pravdivě – nesmím říct, že v restauraci!
Během výslechu mě čas od času mě však přepadnou zelení brouci a mé zděšené chování bude vyšetřovateli připadat podivně -3×10 B
Nazdory tomu nesmím zbytečně podněcovat vyšetřovatelovo podezření. Nakonec požádám o dovolení odejít do umývárny.

 

Carla Valenti / Tyler Miles

V průběhu výslechu zmíním souvislost ústřižku z knihy a banky +10 B
Když Lucas odejde mám omezený čas na průzkum.
V krabici vedle stolu najdu Shakespearovu knihu +5 B
V šuplíku u stolu najdu papír s čísly odkud byla ustřihnuta záložka +5 B
Na stole si vezmu pero s otisky prstů +5 B
Prohlédnu si fotografii Lucase a Marcuse – zaujmou mě iniciály.
Zhruba v tuhle dobu se Lucas vrátí. Rozloučím se a odejdu.

 

Co dalšího jsme mohli udělat:
Neschovat knihu a papír (Lucas) – vyšetřovatel by snáz nalezl důkazy

 

 

 

— Výběr postavy: Lucas Kane / Tyler Miles —

XIX
Návrat k Agathe
Lucas Kane
Agathin dům   29/01 – 19:12

XIX - Návrat k AgatheVečer přicházím k domu Agathy, jak jsme se domluvili. Cestou promyslím situaci. Vstoupím do domu a zajdu do hlavní místnosti. Všimnu si otevřeného okna a ležící Agathy. Z telefonu se ozve, že policejní hlídka vyjela na nouzové volání k domu. Mám jen omezený čas.
Prohlédnu Agathu a zjistím, že je mrtvá -30 B
V ložnici vedle postele je bonusová karta +10 B
Zaběhnu do místnosti s klecemi a v šuplíku vezmu krmivo pro ptáky – v něm najdu klíč. Prohlédnu klec zhruba uprostřed a zjistím, že tu je papír. Odemknu klíčkem klec.
Papír si vezmu +10 B
Bezpochyby jde o vzkaz od Agathy, ale jde jen o staré noviny. Vrátím se do hlavní místnosti a uteču oknem.

 

Co dalšího jsem mohl udělat:
Vypáčit zamčenou klec nožem z kuchyně – možná jde o trochu rychlejší variantu

 

XX
Šťastné výročí
Tyler Miles + Carla Valenti
Tylerův byt   29/01 – 19:12

XX - Šťastné výročíTyler Miles

Přicházím večer domů a Sam mě z ložnice požádá, abych zapnul troubu a připravil šampaňské. Troubu zapnu, z lednice vezmu šampaňské a naliji ho do sklenek na stole. Sam přijde do pokoje a upozorní mě, že dnes je naše výročí – 2 roky od prvního setkání. Zapnu hudbu a zatancujeme si.
Zatancuji si se Sam (akční minihra) +30 B

 

Carla Valenti

Jsem v kanceláři a myslím, že mám všechny stopy, abych mohla najít vraha. Zavolá Garret a sdělí mi, že otisky z pera poslal mailem a zaznamy taxikáře faxem.
Čas od času mě přemůže únava -20 B (vícekrát)
Napiju se z automatu na vodu +5 B
Pohraju si s jojem +5 B
Zhruba v tuhle doby přijde policista Martin Mc. Carthy a sdělí mi, že bude ještě chvíli pracovat u sebe. Prý za ním můžu zajít. Vyjdu z kanceláře.
Napiju se kávy z automatu vzadu u zdi +5 B
Vedle automatu je na stole bonusová karta +20 B
Promluvím s Martinem a ten mi sdělí, že vraha viděl, když zachraňoval chlapce v parku.

Je načase spojovat stopy. V kanceláři mám spoustu věcí a vždy musím spojit dvě správné a získat tak stopu. Stačí najít dvě.
Stopy a jejich spojitosti jsou následující:
1. Shakespearovy knihy – Richarda III. z banky + Bouře z restaurace
2. Otisky prstů – pero na počítači + otisky vražedné zbraně
3. Marcus Kane – kniha Bouře z restaurace (má iniciály M. K.) + složka Lucase
4. Telefon – papír s čísly + list s volanými čísly z restaurace
5. Bankovní spis – ústřižek papíru + jeho zbytek z banky
6. Lucasova tvář – podobizna Lucase (pokud byla hodně věrohodná) + složka Lucase
7. Policista Marty – složka Lucase + Marty (pokud viděl Lucase při záchraně dítěte)
8. Taxi – záznam od taxikáře + složka Lucase
Najdu spojitost +2×10 B
Identifikuji Lucase jako vraha +30 B

Pozn: Stopy závisí především na snaze vyšetřovatelů a opatrnosti vraha. Pokud je stop tak málo, že není možné spojit dvě části, je třeba přehrát znovu některé kapitoly.

Za předpokladu, že je Lucas maximálně opatrný a vyšetřovatelé maximálně pečliví, bude situace takováto:
1. Shakespearovy knihy – ANO – Lucasovi nepomůže Richarda III. ukrýt a s Bouří nic nenadělá
2. Otisky prstů – ANO – Lucasovi nepomůže ukrýt vražednou zbraň a vyšetřovatelé najdou jeho pero v bance
3. Marcus Kane  – ANO – Tyler najde v knize Bouře věnování
4. Telefon – NE – Lucas nezavolá v restauraci Marcusovi
5. Bankovní spis – ANO – Tyler najde v knize Bouže ústřižek a Lucasovi nepomůže papír z banky ukrýt
6. Lucasova tvář – ANO/NE – Zavisí na věrohodnosti podobizny od Kate
7. Policista Marty – NE – Lucas nezachrání chlapce v parku
8. Taxi – NE-  Lucas z restaurace odjede metrem

I v tomto případě bude 4 až 5 stop ukazovat na Lucase. Lucasovi maximální opatrnost tedy nepomůže, pokud vyšetřovatelé nebudou dělat chyby. Z toho plyne, že hráč nemusí házet úmyslně vyšetřovatelům udičku, ale může tím samozřejmě pomoci v postupu hrou. Problém nastane, když hráč úmyslně blokuje vyšetřování a dává Lucasovi větší šanci. Vyšetřovatelé ho v této kapitole zkrátka musejí odhalit a pokud se to nestane je třeba přehrát kapitoly I, II a XVIII znovu. Jaké z toho plyne ponaučení – jako hráč se vžijte do role těch, nad kterými máte kontrolu a nenahrávejte druhým 🙂

Po odhalení vraha zavolám Tylerovi.

 

Tyler Miles

Zazvoní telefon, který vezmu. Volá Carla a chce jít okamžitě po Lucasovi.
Sam se můj odchod nelíbí -20 B

Co dalšího jsme mohli udělat:
Zkusit vyjít ven z kanceláři (Carla) -5 B – mám tu práci, kterou musím dokončit