Návod

Návod na druhý díl.

 

Kapitola I

Postranní ulice

Samuel Gordon běží k hradu Black Mirror. Setkává se se svou ženou Catherin, která mu vyčítá jeho podivné chování. Samuel jí hrubě strčí, způsobí požár levého křídla zámku a dostane se ven, kde si uvědomí co se stalo a jen bezmocně přihlíží jak Catherin pohlcují plameny.

Jsem Darren Michaels a v roce 1993 přicházím do Fullerova obchodu, kde pracuji. Mám pohlednici Biddefordu, se kterou se můžu rychleji přemisťovat po okolí (ovšem jen na místa, která jsem už navštívil). Také mám deník na poznámky a úkoly. Mým počátečním úkolem je spravit pojistky v obchodě, aby byl Fuller spokojený. Jsem tedy ve sklepě a nebudu chtít vyjít nahoru, dokud se pojistky nevyměním (kromě toho na mě občas zařve Fuller, abych si pospíšil). Prohlédnu polici s harampádím a z horní poličky vezmu krabičku s pojistkami. Prozkoumám krabici v inventáři a vytáhnu jednu pojistku. Nalevo od police otevřu skříň s pojistkami a sundám krytku z druhé pojistky zleva. Vyndám vadnou pojistku a nahradím ji pojistkou novou. Spínačem zapnu proud a všechno je jak má. Shodím ještě dřevěnou paletu, bránící přístup do spodní police, a vemu odtamtud vývojku. Vyjdu nahoru po schodech do obchodu. Fuller mě hned zaúkoluje postavením cedule před dům. Můžu prohlédnout obchod, ale když půjdu do jiných místností, Fuller mě vyhodí. S Fullerem promluvím a dozvím se něco o obchodě, potom vezmu ceduli ven. Tady potkám Angelinu, sličnou dívku, která chce vyfotit. Ochotně se nabídnu, ale po vstupu do obchodu mě Fuller zesměšní, zadá práci a sám se ujme focení. Dostanu stvrzenku pro vyzvednutí balíčku na poště a také dopis pro paní Bibovou.

Před obchodem prozkoumám okolí a zajdu do vedlejšího zeleného domu. Zde má obchod starý válečný veterán Edd. Promluvím s ním a zjistím jak „vidí“ současný svět a lidi. Prohlédnu jeho vysílačku a taky kleště (na poličce pod pultem), které koupím. Můžu prozkoumat i další věci, které v obchodě jsou, ale potom už nezbývá než vyjít ven. Projdu uličkou mezi fotoateliérem a vetešnictvím a ocitnu se na Fullerově dvorku. Prohlédnu kotec na psa a vezmu odtamtud misku na vodu (můžu zkusit do misky nalít vývojku, ale nevím k čemu by to bylo). Potom ještě z boudy seberu vlasec a tažné lano z kapoty auta (lano můžu zkusit přivázat k mřížím na okně nebo k dveřím do sklepa, ale nevím proč bych to dělal). Nakonec vezmu z kyblíku uvolněné držadlo. Můžu zkusit vejít zadním vchodem do obchodu, ale uvědomím si, že nejlepší bude nejprve splnit všechny úkoly od Fullera (také můžu zkusit přestříhat kleštěmi mříže z okna a ze dveří do sklepa, ale naznám, že to je nemožné anebo můžu zkusit prostrčit vlasec okénkem nade dveřmi ale i to zavrhnu). Půjdu na ulici a pak znovu za Eddiem. Okamžitě mě pozná, tak se ho přeptám, jak to s tou slepotou vlastně je. Eddie se zmíní o minci, kterou by potřeboval ohodnotit. Vyjdu ven a zamířím nahoru směrem k náměstí.

 

Hlavní náměstí

Jakmile dorazím na náměstí, můžu prohlédnout okolí. Je tu nemocnice a radnice s policejní stanicí, ale tam zatím nechci jít. Důležité je jít k Bibově restauraci, takže tam vyrazím.

 

Bibova restaurace

Prohlédnu okolí před restaurací a vstoupím dovnitř. Uvidím muže, který se domlouvá s Bibovou a při odchodu do mě strčí. Oslovím paní Bibovou a předám jí dopis od Fullera, který ji evidentně dost naštve. Než půjdu pryč, promluvím s Bibovou znovu, ale to proč ji Fuller naštval, mi nepoví. Z pultu seberu ocet a krajíce chleba (ocet můžete zkusit nalít do misky pro psa, ale nevím proč). Při odchodu z podniku mě zastaví doktor Newhouse, který se zmíní o mé matce, se kterou měl domluvenou schůzku v místním zdravotním středisku (nemocnice), ale ona nedorazila. Přes náměstí se vrátím k obchodu a pak dolů na nábřeží.

 

Nábřeží

Před obchodem se suvenýry si prohlédnu červený kabriolet a promluvím si s mladou ženou, která stojí vlevo na konci přístavu. Dozvím se o její kamarádce Carrie, která spáchala sebevraždu. Zmíní se také o její fotografii ve výloze Fullerova obchodu. Kousek vpravo od ženy seberu kovovou tyč a vstoupím do obchodu se suvenýry, který zároveň slouží jako pošta. Uvnitř si všimnu dvou dam, které tlachají o blbostech, a když se pokusím oslovit Rosie, která zde obsluhuje, tak mě pošle do fronty. Čekat ale rozhodně nebudu (protože bych se ani nedočkal). Vyjdu ven a na kabrioletu spustím alarm (můžu zkusit auto rozmlátit tyčí ale nechci dělat škodu). Alarm se po chvilce vypne a zákaznice to neuslyší. Aby slyšela, musím během pípání alarmu otevřít dveře do obchodu. Tak alarm upoutá pozornost zákaznice a můžu konečně vyrušit Rosie (můžu ještě předtím zajít ven a vyslechnout si Juliet, které se nelíbí špína na autě). Zeptám se na balíček pro Fullera a předám Rosie stvrzenku. Zároveň mě informuje, že má ještě další zásilku pro Fullera, ale bez stvrzenky ji nevydá. Na pultu si všimnu prázdných stvrzenek, takže znovu oslovím Rosie, aby se podívala na balíčky a jakmile se otočí, vezmu prázdnou stvrzenku (pokud to nestihnu, nevadí, protože se můžu zeptat Rosie znovu). S Rosie si taky promluvím o dalších obyvatelích města ať o nich vím víc (také můžu předat Rosie prázdnou stvrzenku ale uvědomím si, že to nemá cenu). Půjdu k fotostudiu.

 

Postranní ulice (2.část)

Před obchodem promluvím s Angelinou a zjistím, že Fuller se k ní choval jako prase, což se ostatně dalo čekat. Požádá mě, jestli bych jí nemohl přinést její fotografie do hotelu Wild Coast, kde je ubytována na pokoji číslo 5. Jakmile odejde, tak si všimnu divného muže z restaurace, který Angelinu nejspíše sleduje. V obchodě mě Fuller opět zaměstná a dodá, že cokoliv řekla Angelina, byla lež. Promluvím s Fullerem a dozvím se něco málo o dalších obyvatelích ale fotky Angeliny mi nedá (můžu zkusit Fullera praštit tyčí ale rozmyslím si to). Zajdu do fotokomory a ze země seberu láhev s destilovanou vodou. Potom prohlédnu místnost, především náčiní potřebné k vyvolávání fotek (můžu zkusit nalít ustalovač do vývojky, destilovanou vodu do misky na vývojku nebo do misky na vodu anebo vývojku do misky na vývojku, do vývojky nebo do misky na vodu, ale nebudu chtít udělat nic z toho, protože ještě nemám film). Můžu akorát zhasnout světla na pozdější vyvolávání. Vlevo vstoupím do dveří, jež vedou do zadní místnosti (dveře vedle sklepa). Na stole je kelímek odkud vemu jednu propisku. Prohlédněte hodiny a zmáčknu tlačítko v jejich otvoru. Vyjede jen kukačka ale všimnu si že je v otvoru ještě něco (můžu tam zkusit strčit propisku, ale je moc široká). Prohlédnu mapu světa, kde si zapamatuji místa, která Fuller navštívil a potom prohlédnu zavřený trezor (můžu zkusit na něj použít tyč, ale dojde mi, že takhle trezor neotevřu). Potom použiju telefon a zavolám matce, jenže je obsazeno. Fuller přijde a zmíní se, že moje matka volala a říkala něco o zámku a Adrianovi. Ihned se vydám do matčina domu, abych zjistil co se děje.

 

Matčin dům

Tady najdu svou matku ležet na podlaze v bezvědomí. Prohlédnu ji a zjistím, že je naživu. Telefonem na stole zavolám sanitku a po pár minutách dorazí Dr. Newhouse. Doktor se zeptá na léky, která Rebecca používá, ale já o nich moc nevím. Musím tedy zjistit, jaké léky užívá, sehnat lékařskou zprávu od jejího předchozího doktora a také je třeba najít kartičku pojištěnce. Vpravo se podívám do kabelky na židli a najdu kartičku pojištěnce. Hned vedle na stole prozkoumám přihrádku s léky, kterou seberu, avšak ještě je potřeba najít zbývající léky. Vzadu v koupelně prozkoumám skříňku a najdete další léky, což už jsou všechny. Nalevo od dveří do koupelny se podívám na obraz majáku Sharp Edge. Vlevo je matčina ložnice. Otevřu spodní šuplík nočního stolku – najdu zamčeny adresář (můžu ho zkusit odstřihnout kleštěmi ale nechci adresář zničit). Vlevo posunu květinu na okně a objevím klíček, kterým adresář odemknu. Adresář prozkoumám a najdu číslo na doktora Wakefielda, který v minulosti ošetřoval matku. Telefonem zavolám zmíněnému doktorovi. Dozvím se o starých poraněních matky a doktor slíbí, že pošle zprávu do nemocnice. Z šuplíku v kuchyni seberte misku (můžu zkusit do ní nalít ustalovač ale naznám, že vyvolávat fotky takovýmto způsobem je hloupost). Ze sporáku vezmu konvici a hned ji napustím vodou z kohoutku (můžu ji zkusit naplnit destilovanou vodou, ale přijde mi to zbytečné anebo můžu zkusit konvici naplnit vodou z vodovodu znovu, ale víc se tam nevejde). Konvici postavím na sporák (můžu ho zkusit nejprve zapnout ale nevím na co by to bylo). Pak odejdu z domu.

 

Hlavní náměstí (2. část)

Ocitnu se na náměstí. Vstoupím do nemocnice, kde se mě ujme sestra. Předám jí léky, kartičku pojištěnce a pak následuje čekání. Po chvíli sestra zavolá a oznámí mi, že jsou problémy se zdravotním pojištěním matky. Podle všeho nezaplatila poslední pojistku a nebo ji pojišťovna nezaznamenala. Vrátí mi proto kartičku pojištěnce a požádá mě, abych se poohlédl po bankovních záznamech matky, jestli zaplatila. Pak půjdu navštívit matku, která už je po vyšetření. Newhouse oznámí, že Rebecca je v komatu. Kdybych ji našel dříve, tak by možná nebyla v tomto stavu. Podívám se na matku a z postele vezmu stetoskop (můžu s ním vyšetřit matku ale pozná z přístrojů, že je naživu). S matkou zkusím promluvit a ona se na chvilku probere a řekne pár varovných slov, načež upadne znovu do komatu. V šuplíku u postele a najdu projímadlo. Prohlédnu pokoj, především váhu pod postelí a potom vyjdu na chodbu. Na recepci spatřím znovu podivného muže, který mě zahlédne a uteče pryč. Zeptám na muže i na ostatní věci sestry, která mi řekne, že ten muž měl britský přízvuk. Kromě toho se dozvím více o Dr. Newhouseovi (můžu také zkusit sestru zmlátit tyčí, ale nechci násilí). Ze stolku u hlavních dveří vezmu časopisy a z automatu limonádu (můžu zkusit nalít projímadlo do limonády ale nechci porušit víčko anebo můžu zkusit dát matce napít limonády, ale dojde mi, že živiny dostává hadičkou anebo můžu zkusit nalít limonádu do přístroje matky, ale uvědomím si, že bych jí mohl zabít). Na pitevnu se mi zatím jít nechce tak nezbývá než jít ven, k fotoateliéru.

 

Postranní ulice (4. část)

Půjdu za Fullerem, abych si s ním vyřídil účty. Ale když zkusím z ulice jít do obchodu, tak uvnitř spatřím podivného muže, jak mluví s Fullerem (můžu na dveře použít stetoskop ale stejně nic neuslyším). Teď nebudu chtít jít pryč, dokud rozhovor nějak nevyslechnu. Projdu na dvorek a tady se podívám oknem do kanceláře, kde muži stojí (můžu zkusit otevřít dveře do sklepa, ale vzdám to s tím, že by to Fuller slyšel anebo mohu zkusit dveře vypáčit tyčí ale nechci dělat hluk). Prohlédnu zadní dveře domu a zjistím, že jsou připevněny háčkem (můžu ho zkusit vysadit tyčí ale je moc tlustá anebo mohu zkusit přiložit na dveře nebo na zamřížované okno stetoskop ale nic neuslyším). Připevním držadlo s rybářským vlascem, abych získal vlasec s háčkem a ten použiju na okno nad dveřmi. Takto odemknu dveře a můžu vstoupit do kanceláře Fullera.

Vyslechnu si rozhovor mezi podivným mužem a šéfem o Angelině a o mě. Poté mě vyruší kukačka a vyjdu ven. Znovu vstoupím do kanceláře (můžu zkusit otevřít trezor stetoskopem ale nechci riskovat, že mě chytí Fuller). Půjdu do prodejny. Tady nikdo není, tak alespoň prohlédnu Fullerův foťák a zjistím, že fotky Angeliny jsou pryč. Půjdu do sklepa, kde uvidím tajné dveře (než je otevřu, mohu prohlédnout prkna na zemi a zkusit je vypáčit tyčí ale nechci zničit mechanismus). Zkusím dveře otevřít, ale zrovna vyjde Fuller. Pohádám se s ním a on mě propustí. Ještě než odejdu, tak se rozhodnu vyvolat fotografie Angeliny (můžu zkusit obejít dům a vstoupit dovnitř ale nebude chtít vejít, dokud tam je Fuller). Nejprve musím sehnat fotografický papír. Fuller říkal, že je na poště, takže tam vyrazím.

 

Nábřeží (2. část)

Vyplním prázdnou stvrzenku propiskou (pokud ji zkusím vyplnit v obchodě, nebudu to chtít udělat kvůli Rosie). Na poště vyzpovídám Rosie. Ta řekne, že stvrzence chybí podpis pošťáka, takže mi nemůže dát balíček s fotopapírem. Také se zeptám na zákaznici, její kamarádku a shodneme se že vypadá jako modelka. Takže oslovím blondýnku (Juliet) a pod záminkou modelingu jí povyprávím zajímavý příběh, že Fuller je profesionální fotograf, avšak chce důkaz. Ukážu jí časopisy z nemocnice. Žena odejde, aby zavolala Fullerovi, a domluví se. Vyjdu ven a půjdu k obchodu.

 

Postranní ulice (4. část)

Spatřím Fullera, jak odchází odlákán Juliet. Nemám ale fotografický papír, takže zatím nemá cenu chodit dovnitř. Půjdu k Bibovým.

 

Bibova restaurace (2. část)

Uvnitř promluvím s Bibovou a hlavně se zeptám na pošťáka. Prý je v nemocnici. Hned tam půjdu.

 

Hlavní náměstí (3. část)

Zeptám se sestry na pošťáka a ta mi řekne, že už tu byl. V matčině pokoji si všimnu na stole kartičky. Je na ní podpis pošťáka tak kartičku vezmu. Promluvtím s Newhousem a dozvím se něco víc o městě. Půjdu na poštu.

 

Nábřeží (3. část)

Pomocí kartičky od pošťáka zfalšuji na stvrzence podpis (pokud to zkusím udělat v obchodě, nebudu to chtít udělat kvůli Rosie). Ukážu Rosie podepsanou stvrzenku a dostanu fotografický papír. Vemu ho a půjdu k fotoateliéru.

 

Postranní ulice (5. část)

Dovnitř hlavním vchodem to nepůjde, protože je zamčeno, takže dům obejdu a vejdu zadem. Podívám se na sejf a použiju na něj stetoskop z nemocnice. Sejf má časovač a je třeba nastavit pětici číslic. Střídavě musím točit doleva a doprava. Vždy točím, až uslyším cvaknutí. Potom točím na druhou stranu. Začnu točit doprava a pak směr střídám. Kombinace je 90, 50, 70, 20 a 20. Poté je sejf odemčen. Seberu z něj film s obrázky Angeliny. Půjdu do fotokomory za závěsem. Film vložím do nádobky na vývojku a zaliju ho vývojkou. Protřepám ho a vývojku vyleju. Nyní na film naliju ustalovač a pak film vyndám. Nyní si ujasním, co všechno budu potřebovat na dělání fotek – fotografický papír, destilovaná voda a vývojka (řeknu jen to, co mi ještě schází). Vyliju destilovanou vodu na pravou misku, která slouží na vodu. Poté vyliju vývojku do levé misky, jež slouží na vývojku (můžu zkusit nalít vývojky více, ale myslím, že už to stačí). Rozbalím balíček s fotopapírem (můžu ho zkusit vybalit i mimo fotokomoru ale nechci ho exponovat) a umístím ho do zvětšovacího přístroje vpravo, načež do přístroje dám i vyvolaný film. Použitím zvětšovacího přístroj zahájím proces, při kterém se spustí stopky a hned při 5 vteřinách přístroj vypnu, abych zastavil osvit. Pokud budu moc rychlý nebo moc pomalý, bude fotka příliš světlá nebo tmavá. V tomto případě sice můžu dál vyvolávat, ale fotka bude nakonec k ničemu, takže jí můžu hned vyhodit do koše nebo počkat na dokončení a potom si ujasním co bylo špatně. Po vypnutí každopádně získám exponovaný papír. Do vývojky vlevo přidám destilovanou vodu (můžu tam dát exponovaný papír hned ale vývojka je moc silná). Papír ponořím do vývojky vlevo (můžu ho zkusit dát do vody ale všimnu si, že je třeba použít vývojku). Sleduji, jak se obraz na fotce objeví a jakmile lehce ztmavne, až je znát celý obrázem, tak fotku vytáhnu. Opět musím vytáhnout fotku ve správný okamžik. Pokud budu rychlý nebo moc pomalý bude fotka k ničemu. V tomto případě sice můžu dál vyvolávat ale fotka bude nakonec k ničemu, takže ji buď hned vyhodím do koše nebo ji dodělám a pak si ujasním, co bylo špatně. Téměř hotovou fotografii nakonec dám do misky vpravo a mám hotovo. Pokud jsem fotku někde zkazil, automaticky ji vyhodím a musím začít znovu. Jakmile se poprvé trefím, tak udělám ještě jednu další fotku a pak už automaticky udělám zbytek filmu. Jakmile jsem hotový s vyvoláním fotek, uslyším zvonek. Venku promluvím s paní Bibovou, která zanechá Fullerovi dopis. Rozhodnu se obálku otevřít, ale musím to udělat opatrně. Zajdu ještě do sklepa a prohlédnu si všechna plátna (můžu je zkusit rozstříhat kleštěmi ale jsou moc pevná). Půjdu na nábřeží a odtud nahoru k hotelu (můžu se řídit i směrovkou).

 

Hotel Wild Coast

Vstoupím dovnitř, kde promluvím s recepčním a pak půjdu nahoru do pokoje Angeliny. Tady předám Angelině její fotky a po krátkém rozhovoru ji na její žádost řádně vyfotím, protože Fuller to zpackal. Domluvíme si schůzku. Odejdu z pokoje a u recepce opět narazím na podivného muže, který se ptá na Angelinu Morganovou. Vyzpovídám recepčního a opustím hotel. Před hotelem si připomenu co všechno ještě musím udělat. Je nutné vyvolat fotky, najít matčiny záznamy o bankovním převodu a otevřít dopis od Bibové (zmíním se jen o těch věcech, které ještě nejsou hotové). Půjdu k fotoateliéru.

 

Postranní ulice (6. část)

Půjdu za Eddiem a všimnu si na polici diaprojektoru. Zeptám se ho na něj ale jen se mi vysměje. Zeptám se ho na minci a pomocí katalogu na pultu mu ji pomohu určit. Řekne mi o slepecké holi, kterou prohrál v pokeru v hotelu Wild Coast. Znovu se ho zeptám na diaprojektor ale nedá mi ho dokud nepřinesu slepeckou hůl. Venku se podívám na dveře do fotoateliéru a všimnu si, že Fuller už je doma (můžu zkusit vložit dopis od Bibové do schránky ale chci zjistit co v něm je). Potom zamiřím k mámě domů.

 

Matčin dům (2. část)

V ložnici se podívám zblízka na sekretář. Je tu posuvné puzzle s posouvajícími dílky. Na obrázku je fara Warmhill a bude třeba ji složit.  Nejlepší je postupovat po jednotlivých řádcích a sloupcích. Po odemčení sekretáře z něj vezmu dřevěnou skříňku a zároveň najdu účetní knihu (skříňku můžu zkusit rozmlátit tyčí ale nechce ji zničit). Účetnictví prozkoumám a dozvím se, že máma pojistku zaplatila. Avšak důležitější je dopis od jisté C a měsíční poplatky v hodnotě 1500 dolarů, které matka pravidelně obdržuje z banky ve Willow Creek. V kuchyni zapnu sporák, na kterém jsem předtím dal konvici (můžu ještě předtím strčit dopis nad chladnou konvici ale bez páry to nepůjde). Jakmile začne voda vařit, nahřeju dopis nad konvici. V obálce najdu 1500 dolarů, které nejspíše mají účel výpalného, protože Fuller paní Bibovou zřejmě vydírá. Zaskočím do špitálu.

 

Hlavní náměstí (4. část)

V nemocnici promluvím se sestrou o pojištění. Pak půjdu do matčina pokoje a promluvím s Newhousem. Řekne mi o podivném zranění matky způsobené nejspíše pádem z výšky. Ještě zkusím promluvit s matkou ale je to marné. Půjdu k restauraci Bibových.

 

Bibova restaurace (3.část)

Prohlédnu si a sundám červenou žárovku (můžu zkusit drát přestřihnout kleštěmi ale nechci nic ničit). Uvnitř se zeptám Bibové na dopis. Skoro nic mi neřekne, protože ji vyruší manžel. Půjdu na nábřeží.

 

Nábřeží (4. část)

Zeptám se Rosie na turistické průvodce. Dozvím se, že v turistické sekci by mohlo být něco o Willow Creek. Vpravo vezmu letáček o zmíněné vesnici a dozvím se o Samuelu Gordonovi a o smrti dvanáctiletého Vicka. Zajdu k hotelu.

 

Hotel Wild Coast (2. část)

V hotelu promluvím s recepčním a zatlačím na něj, dokud mi nedá slepeckou hůl Eddieho. Pak půjdu k ateliéru.

 

Postranní ulice (7. část)

Ve vetešníctví oslovím Eddieho, předám mu hůl a zeptám se na diaprojektor, který mi konečně půjčí. Zajdu k matce domů.

 

Matčin dům (3. část)

Pokud mám vše potřebné k vyvolávání fotek (dvě misky, diaprojektor, červenou žárovku a ocet), tak vstoupím do koupelny a fotky vyvolám. Potom zajdu k ateliéru..

 

Postranní ulice (8. část)

Vhodím dopis od Bibové do schránky na dveřích fotoateliéru. Potom vyrazím hned za Angelinou. Sejdeme se ve večerce a řeknu Angelině o své matce a o Willow Creek. Pak jí ukážu krabičku ze sekretáře a Angelina ji otevře. Uvnitř nalezneme fotografii mojí matky a muže. Na zadní straně je napsáno Zámek Black Mirror, Willow Creek, Anglie – říjen 1969. Poznamenám, že matka nevypadá jakoby byla v pátém měsíci těhotenství. V noci mám první noční můru.


 

Kapitola II

Matčin dům

Další den ráno u mě zazvoní inspektor Conley z místní policejní stanice a ptá se na Fullera. Fuller byl totiž ráno nalezen mrtev, ubodán nožem. Přímo u něj našli Angelinu, která byla potřísněná krví a je tak hlavní podezřelou a momentálně je ve vězení. Inspektor se mě pak zeptá na podivného muže. Začnu jej popisovat, ale Conley mě zastaví, že až na policejní stanici, při tvorbě podobizny muže. Vyjdu z domu.

 

Hlavní náměstí

Na policejní stanici musím vytvořit za pomoci policistky podobiznu toho muže (dokud nebude podobizna hotová policistka mě nepustí ven). Volím vzhled podle různých kategorií a až si budu jistý, tak jej potvrdím. Obrázek toho muže mám v deníku, takže na základě popisu z hotelu a deníku vytvořím podobu – hnědé, dozadu česané vlasy, dlouhý rovný nos, oči blízko sebe, úzké rty, špičatá brada. Jakmile mám podobiznu hotovou, kliknu níže na uložit a konec (save and exit). Do inventáře získám vytvořenou podobiznu muže a pak přivedou Angelinu, která mě prosí o pomoc. Potřebuju důkaz, abych mohl prokázat, že Angelina je nevinná. Než půjdu pryč, promluvím s policistkou a dozvím se něco víc o vraždě. Ze stanice půjdu hned do nemocnice.

Promluvím si se sestrou a zjistím, že Fuller je tady v márnici. Zkusím si vlevo promluvit s hlídačem, ale zastaví mě sestra, že tam nemůžu (ještě můžu zkusit rovnou vejít do pitevny ale rozmyslím si to). Promluvím se sestrou o Dickovi (hlídači), ať o něm vím více. Na rohu recepce si všimnu dodacích papírů, ale nemůžu je kvůli sestře vzít – je potřeba ji odlákat. V pokoji matky si všimnu obrazovky a přístrojů, které jsou pochopitelně zapojeny do sítě. Vytáhnu tedy u podlahy kabely (můžu je zkusit přestříhnout kleštěmi ale nechci je ničit). Jakmile jsou kabely vytaženy, přístroje začnou pípat a za chvilku je přijde sestra znovu zapojit. Rychle se vrátím na recepci a seberu dodací papíry (dříve než je seberu si můžu promluvit s Dickem ale ten papíry stejně bude chtít vidět). Při sbírání dodacího lístku musím být rychlý, nebo se sestra stihne vrátit – můžu ale vypojit kabely znovu, pokud to nestihnu. Sestra si poté, co vytáhnu kabely přesedne na druhou stranu recepce a už mě neuvidí jak jdu k márnici. Můžu tedy promluvit s Dickem. Sice už mám dodací lístky ale Dick chce ukázat zboží, které nesu (můžu Dickovi dát limonádu ale přijde mi to zbytečné).

Půjdu z nemocnice ven a zase na policejní stanici. Promluvím s policistkou ale zatím se o cizinci nic neví. Také promluvím s inspektorem Conleym, který mi řekne o vraždě víc a dodá, že vyšetřování vede Kinleyová (policistka u vedlejšího stolu). Vyjdu ven ale po chvíli se zase na stanici vrátím. Znovu promluvím s Kinleyovou o cizinci ale ta mi řekne jen pár podivných hypotéz, se kterými nesouhlasím. Pak půjdu na náměstí a zamířím k Bibově restauraci.

 

Bibova restaurace

Venku spatřím paní Bibovou, jak něco vyhazuje do popelnice. Prozkoumám tedy popelnici a získám roztrhaný dopis. V inventáři útržky prozkoumám. Musím útržky poskládat do původního stavu. Začnu v rozíh a potom podél hrany dopisu. Budu se řídit podle psaného textu a dopis doskládám. Se skládáním dopisu teoreticky můžu počkat na pozdější dobu, pokud už ho ale složím nezapomenu si ho dobře přečíst. Je od Fullera a je v něm evidentní, že paní Bibovou vydíral. Avšak tento důkaz nestačí a chci najít fotografie, kterými byla Claire Bibová vydírána. Vstoupím do večerky, promluvím si s paní Bibovou a pak i s Doktorem Newhousem. Dozvím se mnoho nového o smrti Fullera a od Bibové zjistím, že ji občas mlátí manžel. S Newhousem promluvím znovu o Dickovi a zjistím, že hlídač je přehnaně zodpovědný. Pak vyjdu ven.

 

Hlavní náměstí (2.část)

Pokud jsem již složil dopis z kontejneru, můžu si o něm promluvit na policejní stanici s Conleym, ten ho ale za jednoznačný důkaz nepovažuje (můžu ho zkusit někomu na policii ukázat ale chci radši počkat na pádnější důkaz). Každopádně půjdu k fotoateliéru.

 

Postranní ulice

Všimnu si policejních pásek na dveřích obchodu. To samé platí i o zadním vchodu, ale tam si všimnu mříže, která brání vstupu do sklepa. Zkusím ji zvednout ale je příliš těžká. Použiji tažné lano na sklepní mříž a do smyčky lana dám tyč, kterou začnu otáčet. Pomocí staré metody namotávání lana na tyč mříž zvednu a můžu slézt do sklepa. Ještě předtím si ale vezmu z lana tyč. Vpravo ve sklepě si všimnu fotografického pozadí a vlevo pěti šňůrek. Za každou ze šňůrek zatáhnu a prohlédnu si všech pět pozadí. 1. provázek zachycuje pláž, 2. provázek zámek v Německu, 3. provázek Velkou čínskou zeď, 4. provázek Monument Valey a 5. provázek Sfingu. Nahoře v kanceláři se podívám na mapu světa. Tady si všimnu lístečku s nápisem „Má cesta okolo světa,“ a pod tím jsou názvy Arizona, Hawaii, dvě chybí a Evropa. Prohlédnu mapu a vydedukuji dvě zbývající místa jako Čínu a Egypt. Sejdu zpět do sklepa a zatahám za provázky v pořadí dle lístečku a mapy, tedy – 4. provázek (Monument Valley v Arizoně), 1. provázek (pláž na Hawaii), 5. provázek (Sfinga v Egyptě), 4. provázek (Velká Čínská zeď), a 3. provázek (Zámek Neuschwanstein v Německu). Fotografická pozadí sice odhalí své tajemství, ale když zkusím otevřít tajné dveře, tak zjistím, že jsou na číselný zámek. Prohlédnu prkna na podlaze a odhalím váhu. Problém je v tom, že nevím kolik Fuller vážil (odhalení váhy mohu zatím odložit). Vyjdu do prodejny a mrknu do fotokomory, kde prohlédnu obrys místa, kde ležel Fuller – budu mít podivnou vizi ale vzpamatuji se. Potom vylezu sklepem ven (můžu zkusit vyjít hlavními nebo zadními dveřmi ale nechci porušit policejní pásky). Venku vstoupím do Eddieho krámku. Promluvím s ním ale bohužel v noci nic neslyšel. Ohledně Angeliny mi však přislíbí pomoc. Půjdu dolů k nábřeží.

 

Nábřeží

V obchodu se suvenýry vyzpovídám Rosie ale moc nového ohledně Fullera se nedozvím. Dole za regálem vezmu prázdnou krabici. Půjdu k hotelu

 

Hotel Wild Coast

Uvnitř promluvím s recepčním. Řekne mi, že cizinec tu nedávno byl a že přišel z pláže. Rovněž se dozvím o podivné informovanosti ohledně stavu mé matky, kterou recepční má. Nahoru do pokoje Angeliny mě nepustí, takže zatím se vydám do nemocnice.

 

Hlavní náměstí (3. část)

V nemocnici promluvím s Dickem. Přestože mám dodací lístek i bednu jakožto zboží, nepustí mě dál dokud nebudu mít průkazku zaměstnance. Promluvím o tom se sestrou a dozvím se, že průkazku musí nosit všichni zaměstnanci včetně doktorů. Půjdu k Bibovým.

 

Bibova restaurace (2. část)

Promluvím s Newhousem o matce, pak u Bibové objednám kávu a „omylem“ jí vyliju na Newhouse. Ten odejde stranou, ale špinavý plášť nechá na pultu, aby ho mohla Bibová vyčistit. Seberu z něj průkazku zaměstnance a půjdu ven na náměstí.

 

Hlavní náměstí (4. část)

V nemocnici navštivím matku a zpod její postele vezmu váhu. Zpátky na chodbě si promluvím s Dickem. Konečně mě pustí a projdu do márnice, kde odložím krabici. Z vozíku seberu injekční stříkačku a podívám se na spisy na stěně. Postupně projdu všechny spisy, jež jsou číselně označeny a obsahují popis věcí pozůstalých. Vylučovací metodou dojdu k tomu, že Fullerovo číslo je 448. Prohlédnu si tedy schránky a otevřu tu s číslem 448, odkud seberu Fullerův svazek klíčů (můžu ještě zkusit zvážit váhou prázdný vozík nebo ten s Fullerem ale chci se nejprve zbavit hlídače). Půjdu k ateliéru.

 

Postranní ulice (2. část)

Skrze sklep vlezu do ateliéru a půjdu do kanceláře. Prohlédnu svazek klíčů, které mám u sebe a objevím šestihranný klíč. Podívám se na kukačky a všimnu si v hodinách šestihranného otvoru – použijte na otvor svazek klíčů a z hodin se vysune malá krabička, kterou otevřu a uvnitř najdu čtyři negativy. V prodejně na pultu si všimnu prosvětlovacího stolku. Na stolek položím negativy. Všechny čtyři je musím správně natočit a pak položit přesně na sebe, abych zjistil číselnou kombinaci na nich napsanou (zatím není nutné číselnou kombinaci odhalit – mohu to odložit). Jakmile mám negativy poskládané, zjistím, že kombinace je 2482. Sejdu dolů do sklepa a na číselníku vedle dveří zadám 2482 a potvrdím pravým spodním tlačítkem (pokud už znám kombinaci – odemykání dveří mohu stále odložit). Po zadání kombinace sice uslyším potvrzující zvuk, ale nic se nestane. V tomto bodě už musím odhalit váhu pod prkny, ať už číselný kód znám, či nikoliv (pokud ještě číselný kód neznám ale vím o váze, můžu zkusit dveře otevřít ručně ale naznám, že bez správného zatížení to nepůjde). Půjdu ven na náměstí.

 

Hlavní náměstí (5. část)

Natáhnu do stříkačky projímadlo a vypustím ho do limonády (můžu zkusit nejprve injekcí prorazit víčko u limonády ale přijde mi to zbytečné). Také nemůžu používat injekci na chodbě nemocnice, kde by mě viděl Dick. Promluvím s Dickem a zjistím, že má hroznou žízeň, což se nyní náramně hodí. Nabídnu mu limonádu s projímadlem. Dick hned nato odejde (nebudu teď chtít odejít z nemocnice dokud je hlídač pryč). Půjdu do márnice a zvažím váhou prázdný vozík a vozík s Fullerem. Zjistím, že Fuller vážil asi 134 kilogramů a jelikož sám vážím 90kg, tak schází ještě zhruba 45 kilogramů. Mezitím mě ale nachytá Dick, který si myslí, že jsem feťák. Jsem odveden na policejní stanici, kde mě ale Conley propustí. Půjdu ven zamiřím k fotoateliéru (můžu zkusit jít znovu do márnice ale nechci se potkat s Dickem).

 

Postranní ulice (4. část)

Půjdu hned do Fullerova sklepa. Prohlédnu podlahu a zatížím ji potřebnou vahou. Nyní už musím znát číselnou kombinaci. Vložím číselný kód a dveře se otevřou. Pak ještě uklidím harampádí a můžu vstoupit do tajné místnosti. Prohlédnu si všechno vybavení, omamné látky a především skříň vlevo, která ale nejde otevřít. Vpravo odhrnu závěs a najdu kovovou destičku s šestihranným výstupkem. Z okraje postele seberu kouli a tu použiju na výstupek v kovové destičce. Vytvořím tak kliku, kterou otočím a odemkne se skříň. Otevřu tedy skříň, ale zatím z ní nemusím nic brát – mohu místnost nejprve ohlásit Conleymu. V takovém případě půjdu na stanici.

 

Hlavní náměstí (6. část)

Na stanici Conleymu řeknu o Fullerově tajné místnosti. Slíbí, že ji časem prohledá, ale jinak nic. Půjdu zpátky.

 

Postranní ulice (5. část)

Zajdu zase do tajné místnosti. Vezmu ze skříně fotografie paní Bibové, kterými ji Fuller vydíral. A teď k Bibové (pokud ještě nemám složený dopis od Fullera, můžu jít na policii a zkusit ukázat někomu fotky Bibové ale radši chci počkat až najde další důkaz).

 

Bibova restaurace (3. část)

Pokud jsem ještě nesložil dopis od Fullera, zeptám se Bibové na tajnou Fullerovu místnost. Omluvím se jí, vzhledem k tomu co jsem tam viděl (to ovšem neudělám, pokud už je dopis složený). Nyní už je nejvyšší čas dopis poskládat. Potom promluvím s Bibovou znovu a oznámím jí, že jdu odevzdat oba důkazy na policii (můžu zkusit dát Bibové Fullerovy fotky ale radši si to rozmyslím).

 

Hlavní náměstí (7. část)

Na policii vše ukážu inspektorovi. V tu chvíli ale přijde na stanici podivný muž, který se představí jako soukromý detektiv z Anglie pod jménem Reginald Borris. Borris ukradl z pokoje Angeliny fotografie, které jsem fotili a použil je jako důkaz motivu vraždy, tedy že ji nafotil Fuller, což ale není pravda. Promluvím s policistkou a zjistím něco víc o Angelině. Pak půjdu ven ale po chvilce se vrátím. Conley už bude zpět, takže s ním promluvím. Poví mi, že v nejbližší době vyslechne Bibovou. Zajdu k fotoateliéru.

 

Postranní ulice (6. část)

Zajdu za Eddiem a přeptám se ho na Reginalda. Bohužel řekne, že o něm nic neslyšel. Půjdu k hotelu.

 

Hotel Wild Coast (2. část)

Spatřím recepčního, jak odhání racky z verandy. V hotelu vyzpovídám recepčního. Zmíní se o problémech s racky. Rozdrobím chleba z restaurace a dám drobky chleba na verandu (můžu tam zkusit dát celý chleba ale chci ho radši rozdrobit). Jakmile přiletí rackové, recepční vyjde ven (můžu s ním zkusit promluvit ale nechci rušit). Jakmile je recepční venku, vběhnu do hotelu (pokud to nestihnu, tak se recepční vrátí a já budu muset jít pro další chleba do restaurace a akci zopakovat). Teď když jsem uvnitř nebudu chtít odejít dokud něco nenajdu. Za recepcí vezmu klíč od pokoje číslo 5 a vyjdu nahoru po schodech do pokoje Angeliny (recepční se mezitím vrátí do hotelu, takže nebudu chtít odejít, dokud v pokoji nenajdu vše zajímavé). V pokoji se porozhlédnu a prozkoumám především lampu vedle postele – objevím štěnici, která ale nemá moc velký dosah, takže zde musí být vysílač. Oddělám ventilační mříž nad šuplíky a najdu i vysílač. Vyjdu z pokoje, pohovořím s recepčním a ten mě vyhodí. Dovnitř hotelu už raději nepůjde, takže nezbývá než se vrátit k obchodu.

 

Postranní ulice (7. část)

Ve vetešnictví se zeptám Eddieho na vše okolo radiového vysílání. Řekne mi, že včera v 18 hodin zachytil morseovku o jakési dívce a další vysílání bude dnes opět v 18 hodin. Slíbí že sestrojí přijímač, ale potřebuje železnou tyč, sluchátka, kompas a neizolovaný měděný drát. Když zapomenu co je všechno potřeba, můžu se Eddieho zeptat znovu. Vyjdu ven (konečně přestalo pršet) a vydám se na náměstí.

 

Hlavní náměstí (8. část)

Na policii promluvím s inspektorem i policistkou. Zjistím, že výslech Bibové už proběhl a že motiv vraždy mělo více lidí. Pak půjdu k Bibově restauraci.

 

Bibova restaurace (4. část)

Kleštěmi ustřihnu drát kolem restaurace. Pak zajdu domů.

 

Matčin dům (2. část)

Z dalekohledu oddělám kompas a seberu sluchátka ležící vedle televize. Potom půjdu za Eddiem.

 

Postranní ulice (8. část)

Kleštěmi zbavím drát izolace (můžu si nejprve promluvit s Eddiem, ale řekne mi, že s izolovaným drátem to nepůjde). Promluvím s Eddiem a vše mu dám. Vytvoří mi sledovač. Odejdu k hotelu, kde mám zaměřit vysílání, zatímco Eddie udělá to samé z obchodu.

 

Hotel Wild Coast (3. část)

Jsem u hotelu i se sledovačem. Podle signálu musím najít souřadnice. Uchopím kompas a budu točit až se měřič nahoře dostane do červené oblasti. Když bude přijímaný signál největší, stisknu červené tlačítko. Zjistím přesnou hodnotu – 73 stupňů. Zpátky u Eddieho zjistím souřadnice od něj a výsledné místo zakreslím do mapy. Borris sídlí na lodi v oceánu, takže jej proto nikdo nenašel. Půjčím si člun a pojedu k Borrisově lodi.

Po chvíli jsem přímo na lodi. Prohlédnu palubu, hlavně lavice pod kterými je spousta věcí. Sejdu do podpalubí a otevřu šuplík u stolu, kde najdu klíček. Prohlédnu lavici a zjistím, že má na boku zámek, takže ho hned odemknu klíčkem. Uvnitř je generátor ale zatím ho nepotřebuju používat. Na stole prohlédnu složku vedle notebooku, která je označena písmenem A – obsahuje informace o Angelině. Ze složky získám průhlednou fólii s linkami. Vpravo pod obrazem seberu fotky, které jsou z Borrisova sledování. Prohlédnu také obraz na stěně a odsunu jej. Objevím trezor, na kterém se nezadávají čísla, avšak světové strany. Zatím ale kombinaci neznám. Všimnu si mapy Afriky vlevo, na které je napsáno Cesta do El Dorada. Použiju na mapu fólii. Fólii musím natočit a umístit tak, aby se linky spojovaly a tečky seděly přímo přes sebe. Přitom musí z čárek vzniknout cesta až do vyznačeného bodu na jihu Afriky. Zjistím tak směr cesty, který si zapamatuji a přejdu k trezoru. Zde musím střídavě otáčet kolečkem doprava a doleva a nastavit na číselníku značky světových stran, které jsem zjistil z mapy. Nastavuji postupně jihozápad (SW), jih (S), jihovýchod (SE), východ (E), severovýchod (NE) a severozápad (NW). V sejfu najdu prsten s keltským znakem a disketu. Podívám se na notebook. V něm najdu nějaké fotky z Willowcreek. Potom do notebooku vložím disketu ale najednou dojde proud. Spustím generátor ale poběží jen chviličku a pak mu dojde benzín. Na palubě zpod lavic vytáhnu kanystr s benzínem. Naliju benzín do generátoru a nahodím ho. Pak se vrátím k notebooku. Spatřím zdravotní záznamy mojí matky z údajné autonehody, jež se stala v roce 1973. Také uvidím obrázky pana Biby u Fullera, příchod Angeliny a další, což jen dokazuje nevinu Angeliny. Náhle se ale objeví Borris, který mě překvapí. Sice se mi podaří Borrise praštit a uniknout na palubu, ale tam mě opět zastihne s namířenou zbraní. Pokud zaváhám, zkusím s Borrisem mluvit nebo ho zkusím praštit pádlem, tak mě zastřelí. Použiju ráhno, které zaměstná Borrise a pak popadnu pádlo, kterým ho srazím do vody. Po úspěšném zpracování Borrise, očistím Angelinu a ta odjede zpět do Anglie, konkrétně do Willowcreek.

 

Bibova restaurace (5. část)

Po pár dnech sedím ve večerce a paní Bibová mi řekne, že volali z nemocnice. Zeptám se jí na další informace ale bohužel nic víc nevím. Vydám se tam.

 

Hlavní náměstí (9. část)

Půjdu do nemocnice (nebudu chtít jít nikam jinam). Promluvím se sestrou ale nic konkrétního se nedozvím (nebudu chtít jít ven a ani do pitevny). Půjdu do matčina pokoje ale je prázdný, bohužel jí selhalo srdce. Doma mi na záznamník dovolá Angelina, která se skutečně vydala do Willow Creek a prý je zde i Reginald Borris. Angelina prý tuší, že jde o nějaké spiknutí. V noci mám další noční můru.


 

Kapitola III

Dům Gordonů

Odletím do vesničky Willow Creek v Anglii. Jsem u jediného hotelu v okolí, jež se jmenuje Gordon’s Palace. Venku se podívám hlavně na hromadu listí a vstoupím (zatím nebudu chtít jít do Willowcreek). Vevnitř začnu mluvit s Murrayem, majitelem hotelu, od kterého se dozvím, že hotel byl v minulosti sanatoriem. Abych z něj dostal více informací, tak se nechám ubytovat (pokoj číslo 12). Následně zjistím, že Angelina je zde ubytována také a to v pokoji 13. Vpravo si prohlédnu pohlednice a koupím jednu z nich, která mi poslouží jako mapa. Ze stolku seberu nůž a zkusím sebrat i flašku s alkoholem. To se mi ale povede jen když je Murray natočen stranou a nedívá se. Projdu dveřmi vlevo, vstoupím do svého pokoje a odložím si zde batoh s pár věcmi. Na konci chodby si všimnu stěny, která ukrývá zbývající část chodby, jež ale není zrenovovaná. Vpravo si prohlédnu knihovnu a hodiny na ní, které jsou ale pouze na baterky. Pomocí příborového nože odšroubuju na hodinách kryt a baterie vezmu. Ze stolku vedle seberu noviny a z popelníku zase zápalky (můžu zkusit zapálit noviny ale radši nechci dělat oheň, nebo můžete zkusit noviny polít alkoholem ale chci si ho šetřit, anebo můžu zkusit zapálit knihovnu ale nechci riskovat požár). Dveřmi naproti mému pokoji se vrátím na recepci a všimnu si klíčů za Murrayem. Abych získal klíč do pokoje Angeliny, tak musím Murraye odlákat. Vyzpovídám ho a zjistím spoustu informací o Angelině, o muzeu, které stojí ve Willowcreek, o bývalém sanatoriu Ashburry ale i o Black Mirror, konkrétně o osudu některých Gordonů.

Také vám Murray poví o svítícím předmětu zvaném klíč duší. Pak jděte ven a zkuste použít zápalky na hromadu listí. Listí je ale mokré, takže první dejte do hromady noviny a teprve pak listí zapalte (můžete nejprve zkusit listí polít alkoholem ale Darren ho nechce zbytečně vylít). Jděte zpět do hotelu, tady řekněte majiteli o ohni, a on odejde. (Darren teď nebude chtít jít ven a rušit Murraye). Prohlédněte si návštěvní knihu, kde se píše, že se Angelina včera ubytovala a pak seberte z věšáku klíč od jejího pokoje. Murray krátce nato přijde. Jděte dveřmi vlevo k pokojům a vstupte do pokoje číslo 12, kde je ubytována Angelina. Otevřete skříňku pod televizí a vezměte z ní lék na spaní. Dále si všimněte obrazu s fotografií Angeliny na stěně. Odsuňte jej a najdete na dva archy papíru, které seberte, ale jsou prázdné. Můžete je zkusit osvítit zápalkami a Darren skutečně odkryje pár slov, jenže sirka zhasne a Darren má už jen dvě. Musí se na to jinak. Všimněte si proto prázdných papírů, sklenice a kousků citrónů na stole, což by mohlo znamenat, že Angelina použila citronovou šťávu. Prohlédněte si přikrývku na posteli a seberte z ní nit. Do sklenice na stole vylijte trochu alkoholu z láhve v inventáři a dejte do tekutiny nit z přikrývky nebo to můžete udělat obráceně, tedy nejprve nit a pak alkohol (jak samotný alkohol tak i nit můžete zkusit ve sklenici zapálit ale Darren si všimne, že to nemá cenu). Zápalkami zapalte knot v alkoholu a použijte na plamen prázdné listy. Objevíte zápisky Angeliny, které si přečtěte. Dozvíte se o rodu Gordonů a tajném spolku, který má symbol stromu a chce vyvolat nějaký druh temné moci. Podívejte se pod postel a zjistíte, že tam něco je. Odtáhněte ji stranou a uvidíte poklop. Prohlédněte ho ale nepřijdete na to jak ho otevřít. Odejděte z hotelu a běžte do Willow Creek.

 

Willow Creek

Hned ve vesnici narazíte na slečnu Valleyovou a postupně se ji na vše ptejte, mezitím provede Darrena po okolí. Zjistíte mnoho o vesnici a životě v ní, také se dozvíte o knohovně, kde pracuje, a zmíní se také o Black Mirror a o lidech, kteří tam žijí. Jakmile se jí ale zeptáte na symbolu stromu Řádu a zmíníte se, že jste z Maine, tak se vyleká a odejde. Vstupte do muzea, u kterého stojíte (můžete začít tím, že si promluvíte u stánku s chilli s Tomem ale o muzeu s ním mluvte až později jinak se dozvíte míň věcí). Tady si promluvte s hlídačem jménem Bobby, který je trochu pomalejší. Dozvíte se o jeho bratru Tomovi, který vede hospodu naproti přes cestu a nejspíše také v minulosti byl zloděj. Podívejte se na bublifuk na stole pod lampou. Muzeum si prohlédněte, vlevo si všimněte rozbité vitríny, kde byla jakási černá koule, vpravo mrkněte do skříně a vedle se podívejte do vitríny se starou knihou. Jedná se o Kroniku Gordonů, ve které se dočtete o Řádu se znakem stromu. Účel řádu je ale stále neznámý a potřebovali byste si kroniku lépe pročíst. Proto si všimněte zámku, ale odemknout vitrínu dá trochu práci. Proto to necháme na později a zatím si promluvte s turisty vedle. Ti se svým pobytem zde nejsou moc spokojeni ale řeknou vám něco o duchovi Samuela Gordona. Napravo si všimněte listu, který popisuje systém kanalizace pod vesnicí a také zmiňuje bunkr. Navštivte i zadní část muzea s figurínami, jež napodobují některé situace z vražd. Zpátky u vchodu si promluvte s Bobbym o kronice a o rozbité vitríně. Zjistíte, že klíč k vitríně s kronikou má on a že v rozbité vitríně byla jakási černá koule. Také se zeptejte Bobbyho na bublifuk a nabídněte mu, že jej doplníte, ale Bobby by raději něco k jídlu. Jděte ven a běžte k hospodě. Prohlédněte jí a zjistíte, že je zamčeno. Běžte ke stánku s chili a promluvte s Tomem. Je naštvaný nejen na svého bratra ale také na jarmark. Zjistíte, že vede hospodu a, že večer otevírá. Také zjistíte něco o minulosti slečny Valleyové, která je sestrou Vicka, jenž byl zabit Samuelem. Objednejte jedno chili a jděte ho předat Bobbymu. Ten vám na oplátku dá prskavku (můžete ji zkusit zapálit ale Darren nechce zbytečně vyplýtvat poslední sirku). Po chvíli Bobby dojí a sundá si bundu. Promluvte s ním a nabídněte se, že mu naplníte bublifuk. Tentokrát souhlasí (můžete se podívat do skříně, kde najdete i mýdlo ale Darren ho nechce brát s sebou).  Bublifuk tedy seberte. Otevřete pak vpravo skříň, kam už jste se jednou dívali, a Darren naplní bublifuk tekutým mýdlem (můžete také začít tím, že do bublifuku seženete vodu). Vyjděte z muzea a běžte k molu (můžete zkusit naplnit bublifuk vodou ze sudu u muzea ale ten je skoro prázdný). Vytáhněte z řeky lano a zjistíte, že je na něm přivázaný kbelík. Naplňte bublifuk vodou z kýble. Běžte zpět a předejte ho Bobbymu. Hlídač si stoupne k oknu a bude foukat bubliny, takže mu můžete z bundy vzít klíč k vitríně s kronikou. Na vitrínu vpravo se podívejte, použijte klíč na zámek, ale zrovna se ozve hlas, že muzeum zavírá a Darren musí odejít. Mezitím se setmělo. Venku narazíte na bezdomovce, který řekne Darrenovi, že je prokletý. Přejděte pak most, jděte k jarmarku a tady si s tulákem promluvte a ten ještě dodá, že Darren v sobě má zlého ducha. Běžte do hospody, kde už sedí Bobby a Tom. Také tu jsou turisti, se kterými promluvte. Dozvíte se o tom, že byli na Black Mirror ale duchy neviděli. Pak jděte ven a běžte k hotelu.

 

Dům Gordonů – 2.část

Tady potkáte slečnu Valleyovou, která vám řekne, že se zde každých 12 let stane něco strašného. Vstupte do hotelu a od Murraye se dozvíte, že Angelině někdo poslal dopis, avšak vám jej samozřejmě nedá a zamkne jej do schránky. Jděte pak z chodby zpět na recepci, prohlédněte si schránky. Musíte zjistit, jak se do schránky dostanete a také se postarat o to aby vás neviděl Murray (můžete si vybrat čím začnete). Všimněte si Murrayova čaje a jakmile si čte noviny nalijte do něj uspávadlo (když se Murray dívá kolem sebe nemůžete ho tam nalít). Darren odejde a vrátí se za malou chvilku, kdy uspávadlo začne působit. Murray usne ale stále je třeba něčím schránku otevřít. Jděte proto ven, pokračujte do vesnice

 

Willowcreek – 2.část

Opět navštivte místní hospodu. Uvnitř oslovte nejprve Bobbyho, který vám řekne něco víc o Tomových zlodějinách. Pak oslovte Toma, jenže ten vám žádný paklíč dát nechce. Opět přejděte k Bobbymu a ptejte se ho na pivo. Říká, že když je Tom opilý chová se hrubě ale co se dá dělat, paklíče potřebujete. Promluvte s Tomem a nabídněte mu pivo. Tom ho vypije ale stále vám nebude chtít paklíče prodat. Znovu pohovořte s Bobbym. Prosí vás abyste Toma neopíjeli, protože ho pak bude muset vláčet domů. Vám ale nic jiného nezbývá. Promluvte zase s Tomem a nabízejte mu další piva. Mezitím se ptejte na paklíče, který vám nakonec přece jen prodá. Darren pak odejde, protože se hospoda zavírá. Jděte zpět do hotelu.

 

Dům Gordonů – 3.část

Použijte tedy paklíč na bezpečnostní schránku a zobrazí se vám zámek a i paklíč v podobě drátu. Drát vlevo musíte správně zdeformovat. Když ho zasunete do zámku, tak drát musí všechny čtyři části (v bodě rýh) zámku dostat do stejné úrovně s červenou čárou. Schránku odemknete a vytáhnete dopis, který si v inventáři přečtěte. Angelina v něm píše, že zaslechla podivné zvuky pod její postelí a taktéž vyřešila jakousi hádanku s pomocí dvou bratrů z Německa, kdy řešením je PBG 62/17/1/25. Jděte doleva na chodbu a podívejte se v knihovně na knihu s pohádkami. Jedná se nejspíše o Pohádky Bratří Grimů. Darren vytrhne z knihy seznam pohádek a podle něho upravíte kombinaci. Běžte k poklopu v Angelinině pokoji. Podle čísel stran v knize si všimněte, že 62 patří Včelí královně, 17 patří Bílému hadovi, 1 patří Žabímu králi, a 25 patří Sedmero krkavcům. Vnitřní kruh obsahující čísla a hodnoty 62, 1, 17 a 25 musí směřovat k vnějším kruhům. Podle čísel tedy natočte včelu (62), žábu (1), hada (17) a havrana (25). Poklop tak odemknete a podívejte se do díry, ale ještě než slezete dolů, tak potřebujete světlo. Jděte proto na recepci, kde potkáte turisty stěžující si na zápach, a na pultě si prohlédněte suvenýry. Vezměte si Klíč duší, ve kterém ale nejsou baterie. Vložte tam ty svoje z hodin a máte světlo. Promluvte s Murrayem o duchovi Samuela a zjistíte, že bezdomovec Joseph ho prý viděl. Jděte do pokoje Angeliny a slezte do díry. Ocitáte se nyní v systému kanalizace, což je tak trochu bludiště. Proto si radši kreslete mapu aby jste se neztratili. Jako první jděte za roh a jste v části, kde je před vámi žebřík. Zkuste vylézt nahoru, ale s víkem nehnete. Podle všeho jste zhruba asi pod parkovištěm. Dále jděte vpravo a tady vezměte vpravo nahoře železnou tyč. Běžte zpět doleva, abyste byli u žebříku pod parkovištěm a jděte dozadu. Nyní pokračujte dozadu vlevo, dále jen dozadu a octnete se na konci tunelu. Tady vezměte dřevěný trámek a jděte dopředu, pak běžte vpravo zpátky a nakonec dozadu vpravo (můžete prohledat i další chodby ale není to nutné). Octnete se u mříže, kterou pomocí tyče zvedněte (můžete zkusit použít trámek ale Darren si myslí, že to nepomůže). Pokud hned pod mříží podlezete uvolní se a rozmáčkne vás. Nejprve jí podepřete dřevěným trámkem a pak prolezete. V další části kanalizace jděte dozadu vlevo, pak vpravo, opět vpravo a dojdete k rouře ve stěně (opět můžete prohledávat další chodby ale není to nutné). Tím bloudění končí. Podívejte se na rouru a najdete kousek oblečení, který by mohl patřit Angelině. Vlezte do trubky, kterou nejspíše někdo namazal, a sklouznete dolů. Rozbije se vám klíč duší, takže nic nevidíte. Můžete ale použít foťák, blesk vám alespoň na malou chvilku osvítí prostor (můžete také zkusit zapálit petardu ale Darren potřebuje víc světla). Prohlédněte místnost. Seberte starý hadr vpravo dole (můžete ho zkusit zapálit ale Darrenovi to přijde zbytečné). Vlevo úplně dole seberte kovovou trubku (můžete na ní zkusit namotat kus Angelininy látky ale je moc krátká). Vlevo pak nahmatejte kbelík, ve kterém je olej (můžete do něj zkusit namočit trubku ale Darren si nemyslí, že se na ní olej udrží). Nyní vemte hadr a namočte ho do kbelíku s olejem (můžete ho zkusit zapálit ale Darren si nechce ublížit) a následně zkombinujte kovovou trubku s namočeným hadrem. Také můžete postup obrátit a nejprve omotat hadr kolem trubky a až poté ho namočit v oleji (můžete také zkusit zapálit suchý hadr na trubce ale Darren si myslí, že shoří příliš rychle). Ať už si vyberete jakýkoli z těchto dvou postupů výsledkem bude pochodeň. Vaši poslední zápalku použijte na pochodeň a konečně má světlo. Jste v nějaké místnosti s nádržemi, kterou si prohlédněte. Nalevo od dveří si prohlédněte rozvaděč a pak kabely pod ním, které následně připojte do rozvaděče. Rozvaděčem zapněte stropní světlo a zkuste i dveře ale nepůjde to. Prohlédněte si dveře a oddělejte tyč, která je blokuje. Podívejte se na rozvaděč znovu a přepněte na něm tlačítka, abyste otevřeli kovové dveře. Projděte dveřmi a dveře se za vámi zavřou. Zamaskovaná osoba vás uvězní v cele, a když se Darren zeptá na Angelinu, tak muž ukáže na zakrvácenou skříňku. Poté mu řekne, že se pro něj za několik dní vrátí. Prohlédněte celu a vezměte šroubovák a řetěz. Dále seberte zapalovač a jednu misku s jídlem. Podle láhví s vodou vlevo dole usoudíte, že byste tady měli být asi 5 dní, což je spousta času na útěk. Prohlédněte zámek na mříži, načež Darren řekne, že by se jej mohl jistým způsobem zbavit. Jde o to, že by bylo možné vytvořit z hliníku a rzi svařovací prášek (můžete také zkusit zámek otevřít paklíčem ale nepůjde to, nebo ho můžete zkusit vypáčit šroubovákem, což také nepomůže anebo můžete zkusit šroubovákem vylomit mříž, jenže to se také nepovede). Prohlédněte si pak mříže, které jsou dosti zrezlé. Prohlédněte také vařič (můžete si na něm zkusit ohřát jídlo ale Darren zatím nemá hlad, nebo můžete díky němu zapálit prskavku ale vařič není zapálený). Zapalovačem zapalte vařič (můžete na něm zkusit zapálit prskavku ale zatím to Darren nepotřebuje, také můžete zkusit vařič zapálit znovu ale Darren jen poznamená, že už hoří). Nyní je načase získat rez a hliník. Můžete si vybrat čím začnete. Příborovým nožem seškrábejte rez z mříží a hliník z misky na jídlo (samotnou rez nebo hliník můžete zkusit vysypat do zámku ale Darren je napřed chce smíchat). Hliník i rez si Darren dá na stránku pohádkové knihy (prášek můžete zkusit zapálit na vařiči ale Darren nechce riskovat zranění). Takto smíchaný prášek umístěte na zámek (můžete ho zkusit zapálit zapalovačem ale nepovede se to). Pomocí plamene z vařiče zapalte prskavku a prskavkou zapalte svařovací prášek na zámku. Po chvíli je zámek zničen a ve vařiči dojde plyn. Otevřete mříž a vyjděte z cely. Podívejte se na jakýkoliv předmět, aby Darren prvně rozsvítil. Otevřete zakrvácenou skříňku a uvnitř najdete tělo Reginalda Borrise. Když se pokusíte tělo ohledat, tak Borris z posledních sil vydá pár hlásek o zastavení zla. Pak znovu prozkoumejte tělo a najdete papír s několika slovy a při druhém prohledání pak ještě izolační pásku. Darren pak skříňku zavře. Prohlédněte skříň vlevo a vezměte z ní dynamit. Je tam ještě jeden ale Darren ho tam nechá. Pak prohlédněte i pravou skříň, ze které vemte jeden z mnoha odpalovacích kabelů (můžete s ním zkusit zapálit dynamit ale Darren se nechce zabít). Z polic vpravo seberte kartonovou krabici, ve které je hořčíková lampa. Zpod police pak vezměte modrý balík s nafukovacím člunem. Vedle leží žlutá hadice, tu také seberte. Nad ní si všimněte tří pák. Je nutné je uvést do správné polohy aby otevřely dveře k nádržím. Stačí zvednou páku vlevo a dveře se otevřou. Jděte dveřmi k nádržím. Vezměte další žlutou hadici (můžete některou z nich zkusit napojit na ventil levé nádrže ale Darrenovi přijdou moc krátké). Obě hadice spojte dohromady (to zatím není nutné ale pokud to uděláte můžete také zkusit velkou hadici připojit k ventilu levé nádrže ale Darren zatím neví k čemu by to bylo). Jděte zpět do krytu a z hromady harampádí u dveří vemte odpalovací zařízení (můžete na něj zkusit napojit odpalovací kabel ale Darren chce nejprve dynamit umístit). Prohlédněte velká vrata (můžete je zkusit odpálit dynamitem ale Darren si myslí, že je to zbytečné). Vlevo si všimněte poklopu, otevřete jej a slezte dolů. Tady narazíte na další poklop, který zkuste otevřít, ale tentokrát marně. Rozhlédněte se po místnosti a vedle žebříku vezměte rukavice a francouzský klíč (můžete zkusit rukavice obmotat izolační páskou ale Darren to zatím nechce dělat). Umístěte na poklop dynamit a k dynamitu připojte odpalovací kabel. Vylezte nahoru, uchopte odpalovací šňůru a tu připojte k odpalovacímu zařízení a dynamit odpalte. Po výbuchu slezte dolů, ale poklop zůstal nepoškozený. Nalevo od žebříku se znovu podívejte na betonový nosník, vylezte po žebříku a z levé skříňky vezměte druhý (poslední) dynamit. Ze skříňky vpravo opět vezměte odpalovací kabel a slezte zpět dolů (zde můžete zkusit připojit dynamit k poklopu znovu ale Darrenovi to přijde k ničemu). Dynamit umístěte na betonový nosník a připojte i odpalovací kabel. Vylezte nahoru a odpalovací kabel připojte k odpalovacímu zařízení a to použijte. Po již druhé explozí slezte dolů a zjistíte, že trám uvolnil poklop, ale zároveň jej blokuje (můžete zkusit prostrčit dolů hadici ale Darren to zatím nechce dělat). Nyní můžete buď obmotat řetěz kolem nosníku a připevnit k němu člun nebo nejprve připevnit řetěz ke člunu a obojí pak přidělat k nosníku (také můžete nejprve zkusit dát samotný člun pod nosník ale Darren ho k němu chce nějak připevnit). Člun pak nechte nafouknout a trám je úspěšně odstraněn. Slezte dolů zpřístupněným průlezem a všimněte si mříže vlevo nahoře, ale bohužel k ní nevede žádný žebřík. Vpravo vedle žebříku se podívejte na kabely, které jsou nejspíše pod proudem (můžete je zkusit odstranit rukavicemi ale ty jsou děravé anebo je přelepit izolační páskou ale Darren se bojí, že spadne ze žebříku). Pak jděte nahoru k nosníku (pokud máte stále dvě malé hadice, můžete je zkusit dát do otvoru ale jsou moc krátké). Teď už musíte hadice spojit a pak můžete buď vložit spojenou hadici nejprve do otvoru u poklopu nebo do výpustě u nádrže. Každopádně musíte na zbývající místo připevnit druhý konec hadice. Pak obmotejte izolační páskou rukavice a použijte je na kabely v průlezu abyste je vytáhli nahoru (můžete nejprve zkusit pustit z nádrže vodu ale Darren si včas uvědomí, že to je nebezpečné). U výpusti nádrže otočte kohoutkem a po chvíli se spodní místnost zaplní vodou. Zpátky v prvním průlezu vlezte dolů do vody, doplavete pod mříž. Po chvilce začne voda stoupat a vy se tak utopíte. Musíte proto rychle použít francouzský klíč na mříž (můžete jí zkusit oddělat šroubovákem ale to nepůjde). V nové části bunkru se nahoře podívejte na vrata a vlevo zpozorujte díru ve stěně, která je ale znepřístupněna mříží. U kamenů si všimněte starého vozíku, kterému chybí jedno kolo. Vpravo otevřete železné dveře pomocí tlačítka nalevo od dveří. Níže seberte tlustý řetěz a směrem vpravo vstupte opět do bunkru. Tady použijte francouzský klíč na kompresor, abyste získali kolo (můžete nejprve na kompresor použít šroubovák ale to nepůjde). Běžte zpět do místnosti s vozíkem (můžete na něj zkusit připevnit řetěz ale Darrenovi to zatím přijde zbytečné). Vozík opravte kolem z kompresoru a odtlačte ho k prknům. Pár se jich prolomí a odkryjí šachtu. Odkliďte prkna z šachty a z následné hromady si jedno vemte (prknem můžete zkusit vypáčit mříž ale Darrenovi to přijde zbytečné). Nyní přivažte řetěz buď k vozíku nebo k mříži (můžete zkusit vozík i mříž obvázat ještě jednou ale Darrenovi to přijde zbytečné. Opět máte na výběr. Můžete nejprve nasbírat do vozíku kameny a přivázat druhý konec řetězu tam kde ho ještě nemáte, což je buď vozík nebo mříž (můžete hned po naložení kameny zkusit vozík odstrčit prknem ale Darrenovi to přijde nesmyslné). Druhou variantou je to, že nejprve přivážete druhý konec řetězu, tam kde ho ještě nemáte, což je buď vozík nebo mříž a až poté ho naložíte kamením (můžete zkusit prázdný vozík připevněný k mřížím shodit dolů za pomoci prkna ale Darren se bojí, že se mříž nevytrhne). Výsledkem každopádně musí být naložený vozík připevněný k mřížím. Nyní vezměte magnesiovou pochodeň a hoďte jí do šachty. Zjistíte, že je hrozně hluboká. S pomocí prkna odsuňte vozík do šachty. Vzniklou dírou po mříži prolezte na shromáždiště Řádu, kde ale momentálně nikdo není. Prohlédněte místnost a potom se vydejte dveřmi pryč. Najednou se zde ukáže nějaký muž v masce a střelí vás uspávací šipkou. Opět na Darrena ve spánku zaútočí noční můra.

 

 

 

Kapitola IV

 

Waleské panství

Darren se probouzí v neznámém pokoji na neznámém místě a je přivázán k židli. Podívejte se na okno a paprsek denního světla, který z okna vychází. Ze stolu pod lampou vezměte dřevěnou lištu (můžete s ní zkusit přeřezat pouta ale nepůjde to). Vpravo vedle okna seberte z podlahy láhev. Darren láhev umístí na místo dopadajícího světla a dodá, že se jedná o petrolej. Vpravo pod oknem seberte skleněný střep (můžete s ním zkusit přeříznout pouta ale Darrenovi se to nepovede nebo můžete zkusit střep zabalit do hadru léžícího u stolu ale ani to se nepovede). Střepem rozřežte láhev s petrolejem. Trochu petroleje vyteče na podlahu (můžete sebrat další střep a zkusit skrze světlo petrolej zapálit ale Darren se bojí, že by uhořel). Vlevo u stolu vezměte starý hadr a ten použijte na louži u okna, abyste ji namočili v petroleji (do namočeného hadru můžete vložit lištu ale Darren si myslí, že to nepomůže). Zase seberte pod oknem střep a použijte jej na okno nebo na hadr. Pomocí paprsku světla se vám podaří zapálit namočený hadr. Použijte dřevěnou lištu na hořící petrolej abyste ji zapálili. Pak použijte hořící lištu na pouta. Takže jste se dostali ze židle a nyní se je ještě třeba dostat ven z této budovy. Zkuste prozkoumat okno, ale k útěku neposlouží. U židle vezměte dlouhé lano a kousek menšího lana, kterými jste byli svázáni. Vpravo sundejte bílé prostěradlo a odhalíte strom Rodu Gordonů. Strom prozkoumejte. Vedle obrazu je figurína, tu vemte. Otevřete podivnou přihrádku mezi skříní a stolem, najdete hračku auta. V levé části skříně prozkoumejte haraburdí a najdete hlavu figuríny (můžete ji zkusit připevnit k tělu figuríny ale nepovede se to). Otevřte dveře a běžte dolů. Najednou se jakoby vrátíte v čase a jakási žena sedící u piána vás osloví Samueli. Zjistíte, že vás hlídá Bobby z muzea a pochopitelně je někde poblíž i Tom. Bobby začne s někým telefonovat ale Darrena si naštěstí nevšimne. Jste zpátky v pokoji a musíte vymyslet jak se přes Bobbyho dostat (můžete ho zkusit nalákat na autíčko, které pošlete ze dveří ale Darren chce nejprve nějaký plán). Všimněte velkého balíku prádla (můžete k němu zkusit připevnit menší provaz ale je příliš krátký). Prohlédněte i strop, kde jsou trámy (můžete k nim zkusit přivázat menší provaz ale je příliš krátký). Nyní vezměte dlouhý provaz a připevněte ho buď nejprve k balíku nebo k stropnímu trámu (pokud jste ho připevnili k balíku můžete lano zkusit připevnit znovu ale už to není třeba). Pokud máte nyní lano u balíku připevněte ho ještě k trámu a pokud ho máte na trámu vezměte jeho jeden konec a přivažte ho k balíku (jestliže máte lano zatím jen u stropu a máte jeden jeho konec, můžete ho tam zkusit připevnit znovu ale už to nebude třeba). Nyní máte připravenou past (můžete zkusit teď pustit autičko dolů a nalákat tak Bobbyho dovnitř ale Darren se bojí, že past prohlédne). Vezměte tělo figuríny a dejte ho na židli (můžete sem zkusit dát nejprve hlavu figuríny ale Darrenovi to přijde nesmyslné). Nyní vložte na tělo figuríny hlavu (můžete nejprve zkusit tělo zakrýt prostěradlem ale Darren si nemyslí, že to Bobby nepozná, nebo můžete figurínu zkusit spoutat lanem ale Darren si myslí, že to není třeba). Nyní hoďte na figurínu prostěradlo a jelikož je past hotová, nezbývá než přilákat Bobbyho. Pusťte ze dveří autičko a Bobby vyjde nahoru, aby zkontroloval situaci. Darren chvíli vyčká, a jakmile je Bobby pod balíkem, tak je omráčen a přivázán k židli. Bobby je v bezvědomí, takže si s ním nepromluvíte. Jděte dolů do místnosti. Všimněte si vchodových dveří ale Darren chce nejprve najít své věci. Pod schody vezměte hračku auta a ze stolu seberte mastný svačinový papír. Prohlédněte truhlu a všimněte si kromě zámku také ornamentů na víku (můžete na ně zkusit použít svačinový papír ale Darren je nemá čím obkreslit). Z krbu vezměte kousky uhlí. Pak se znovu podívejte na truhlu a použijte papír na víko a Darren pomocí uhlí zaznamená ornamenty. Papírek si pak prohlédněte a nejspíše se jedná o noty. Vraťte se tedy a podívejte se na piáno a pak jej i použijte. Noty si položíte nad klávesy a všimněte si, že funkčních je pouze sedm prostředních kláves. Podle not musíte správně zahrát část skladby. Zleva doprava tedy stiskněte první, třetí, třetí, druhou, pátou, třetí, druhou a třetí klávesu. Darren poté uslyší melodii. Poznamená si, že některé noty se opakují (třikrát, dvakrát a pak pětkrát). Takže se podívejte na zámek truhly. Na číselníku musíte zadat počet opakování not, které zazněly z piána. Nastavte čísla  3,2,5 a truhla je odemčena. Zvedněte víko a v truhle najdete vaše věci. Dveřmi vzadu vyjděte před zámek. Venku to vypadá dost zpustle a všude kolem je bažina. Prohlédněte okolí a všimněte si chlapce, který se skrývá vlevo (můžete mu zkusit dát autičko ale Darren s tím chce počkat na příhodnější chvíli). Běžte dál na zahradu. Tady si prohlédněte zříceninu zahradního domku. Všimněte si kohoutku, který je kupodivu funkční. Vezměte zahradnickou hadici, která má však díru (můžete jí zkusit napojit na kohoutek ale je moc děravá). Jděte kousek doleva a pak dozadu směrem k hrobce. Darren přeleze strom a skočí vyschlého močálu. Až vyleze, tak projděte kousek zpět, podívejte se na háček u dveří ale je tam pevně zaklíněný. Vlevo prozkoumejte okolí především stromy. Vlevo od krypty leží kladkostroj, který vemte. Vejděte do krypty a prohlédněte si vnitřek a to hlavně pravý sarkofág. Při prozkoumání sarkofágu zjistíte, že byl nedávno otevřen. Uprostřed krypty leží popruhy, seberte je (můžete s nimi zkusit zvednout pravý sarkofág ale Darrenovi to přijde zbytečné). Jděte ven a běžte až před vilu. Oslovte chlapce. Představí se jako Van Helsing. Dozvíte se od něj, že stojíte před zámkem ve Walesu, kde kdysi pobývali Richard a Eleanor Gordonovi. Zeptejte se chlapce na sekyrku ale nechce vám ji dát. Ptejte se dál a dozvíte se, že asi před 10 lety zde po výbuchu zemřel Richard Gordon a od té doby je zámek opuštěný. Dále zjistíte něco o Angelině, která zde byla ještě před setkáním s vámi, což je zvláštní. Nakonec se zeptejte na autíčko, které si chlapec vezme a zahodí svou sekyrku. Seberte ji a běžte na zahradu. U dveří zahradního domku sekerou vylomte hák. Běžte ke kryptě a zde sekerou pokácejte tři stromy. Pak jděte dovnitř krypty a prohlédněte levý sarkofág (můžete zkusit připevnit ke stropu krypty hák ale Darren zatím nevidí důvod). Omotejte popruhy kolem víka sarkofágu (můžete na ně následně zkusit připevnit kladkostroj ale není ho kam pověsit, nebo můžete nyní zkusit kladkostroj připevnit na strop ale není za co ho zavěsit). V žádném případě nezkoušejte vrazit do stropu hrobky hák, jinak se strop zřítí a zabije vás. Běžte ven a pokácené kmeny svažte provazem. Potom výslednou trojnožku seberte a Darren jí postaví nad sarkofág. Zahákněte k trojnožce kladkostroj a zvedněte víko. Víko skrývalo vchod do podzemí, takže vlezte dolů. Naproti vám vezměte složku, kterou prozkoumejte a přečtěte si novinové útržky o smrti Williama Gordona, dále o zahynutí mladého Vicka Valleyho a o sebevraždě Samuela Gordona. Poté se podívejte na sejf, jehož kombinace k otevření se neskládá z čísel, ale písmen. Vpravo na stěně se podívejte na plakát, která poukazuje na nejčastější krevní skupiny – AB, B, A a O. Podívejte se tedy na sejf. Musíte zadat kombinaci podle četnosti krevních skupin, tak jak jsou zobrazeny na plakátu. Zadejte proto kombinaci A-B-B-A-O a sejf se otevře. Po otevření sejfu v něm najdete tuby s krví, ale krev William Gordona a Richarda Gordona chybí. Prohlédněte si hořák napravo. Na zemi v otevřené knize leží plastová trubka, kterou seberte (můžete s ní zkusit spravit hadici ale trubka je moc krátká, nebo můžete zkusit trubku nahřát hořákem ale Darren zatím neví, proč by to dělal). Sekerou rozsekněte hadici a nyní máte dvě její části (můžete je jít zkusit připevnit ke kohoutku na zahradě ale jsou moc krátké, nebo je můžete zkusit nahřát hořákem ale to přijde Darrenovi zbytečné). Je třeba obě části hadice spojit (můžete je zkusit vsunout do plastové trubky ale ta je moc úzká). Použijte proto plastovou trubku na hořák. Nyní se trubka trochu rozšíří a vy ji natáhněte na hadici (pokud ovšem i s nahřátou trubkou vylezete z věže ven, tak se trubka zatím vrátí do původní velikosti). Poté vylezte ven a běžte z krypty na zahradu. Tady vás Van Helsing (chlapec) upozorní na to, že už přijel ten zlý chlap, tedy Tom. Darren pošle chlapce domů, aby zavolal policii. Jděte k zámku a tady Darren spatří Toma, který vás hledá a to se zbraní. Všimnete si také jeho auta, jež by mohlo posloužit k útěku. Jděte vpravo na zahradu. Nyní musíte vytvořit na Toma past a k tomu je zapotřebí hadice. Spojte hadici jedním koncem ke kohoutku a druhým do bažiny, přičemž je na vás čím začnete. Běžte k vodovodu otočte kohoutkem, aby se do bahna napustila voda a vznikla tak bažina a zároveň past na Toma. Nyní jděte k zámku a Darren vláká Toma do bažiny. Postupně přesvědčíte Toma, aby odhodil zbraň a dal vám klíčky od svého vozu. Zeptejte se jej také na Angelinu a na Řád. Zjistíte, že váš únos si objednala nějaká stará žena. Darren pak odjede do hotelu.

 

Dům Gordonů

Darren vstoupí do hotelu, kde mu Murray předá dopis od Angeliny. Z dopisu se dozvíte to, že jste v nebezpečí, což není nic nového a že se s vámi Angelina chce setkat u majáku. Angelina se také přiznává k tomu, že vám lhala ale je přesvědčená, že jí odpustíte. Ještě než se ale vydáte k majáku, tak se chce Darren podívat do Kroniky Gordonů v muzeu. Vyjděte z hotelu (můžete ještě prohlédnout Angelinin pokoj ale nic důležitého tam není). Potom zamiřte do Willow Creek.

 

Willow Creek

Hospoda je zavřená, protože Tom je stále pryč. Běžte tedy do muzea a všimněte si, že u vitríny s knihou stojí turisti. Nejlepší tedy asi bude počkat, až muzeum zavře. Schovejte se tedy do skříně vedle vitríny a Darren na chvíli usne. Probudíte se v devět večer, takže stále vše stihnete. Podívejte se tedy na vitrínu s kronikou a klíčem z inventáře odemkněte zámek. Otočte na předchozí stranu a přečtěte si další úsek z kroniky. Dozvíte se o účelu Řádu, který následuje Otce Matthiase. Snaží se ochránit klíč, akademii, posvátné místo a skripta. Především se snaží zabránit Mordredovi, aby znovu nezískal svou moc. Teď se musíte dostat z muzea. Zkuste dveře vlevo a okno vedle nich, ale oba východy jsou napojeny na alarm. Podívejte se do odpadkového koše vedle pultu a vezměte z něj obal od žvýkačky. Vpravo z šicího stroje vezměte dřevěné prkno a jděte do zadní části muzea se senzacemi. Tady si všimněte malého okna u stropu. Položte dřevěné prkno na drtičku pod oknem. Vylezte nahoru k oknu, avšak i to je zajištěno alarmem. Dráty jsou zde přístupné. Použijte tedy na okno obal od žvýkačky a Darren propojí drátky aby se alarm nespustil. Unikněte z muzea oknem. Venku opět narazíte na bezdomovce Josepha, který recituje báseň, jež jste četli na papíru od Borrise. Podle toho co říká to vypadá, že sektáře potkal u dolu. Darren pak chce zjistit více o Řádu a vydá se tam na jejich setkání.

 

Dům Gordonů – 2.část

Na shromaždišti má Darren další vizi a po chvíli dorazí členové Řádu. Schovejte vlevo za výtah. Diskuse maskovaných mužů je zahájena tím, že když otevřeli něčí hrob, tak v něm nenašli tělo chlapce a pak přijde vůdkyně Řádu – slečna Valleyová, která ani není maskována. Sektáři začnou řešit Darrenův útěk z Walesu ale po chvíli si nešťastnou náhodou všimnou Darrena. Utečete do útrob dolu. Běžte vpravo do bunkru. Nyní stojíte hned u dveří. Pokud se pokusíte od dveří odběhnout přiběhne sen jeden sektář a zabije vás foukačkou. Zavřete dveře a tyčí je zablokujte, ať je nemusíte neustále držet. Dveře k nádržím jsou zavřené. Běžte k pákám a dejte je do stejné polohy jako minule. To znamená, že dáte prostřední a pravou páku dolů a tu levou necháte nahoře. Pak projděte do místnosti s vodními nádržemi. Jestliže se pokusíte běžet ke kanalizační rouře dožene vás sektář a zastřelí vás foukačkou. Přepněte na rozvaděči tlačítko, aby se dveře zavřeli. Seberte o zeď opřenou železnou tyč a vedle hadici na vodu (můžete zkusit hadici vhodit do roury ale nemá se kde zachytit). Přivažte tyč k hadici a výsledek hoďte do kanalizační roury. Darren vyleze nahoru a o vlas unikne pronásledovatelům. Opět se ocitáte v systému kanalizace. Jděte doleva do tunelu, pak vlevo, znovu vlevo a dopředu vlevo. Prolezete mříž a pak oddělejte dřevený trámek, aby se mříž zavřela. Pak jděte vlevo do tunelu, dále dopředu vpravo a nakonec vlevo k žebříku. Vylezte nahoru do pokoje Angeliny, kde už vás čeká Murray s tím, že z díry zapáchá celý hotel a chce, abyste odešli. Darren si to pak namíří rovnou k majáku.

 

Sharp Edge

Podívejte se na maják a pak vpravo prozkoumejte vysokou trávu. Tady najdete shořelé tělo ženy, nejspíše se jedná o Angelinu. Darren pak má další noční můru.

 

 

 

Kapitola V

 

Sharp Edge

Darren se probouzí venku u majáku, ale vše je jakési zvláštní. Podívejte se vpravo na náhrobek a zjistíte, že je Fullerův a spatříte i ducha Fullera. Pohlédněte i na strom a budete mít další vizi, tentokrát vidíte matku. Nakonec se podívejte na maják, odkud vyjde duch Reginalda Borrise a jeho další kopie. Darren poté omdlí.

 

Akademie

Probouzí se v ruinách akademie. Na tomto místě se seznámíte s Ralphem, což je bývalý pacient tehdejšího sanatoria Ashburry a také přítel zesnulého Samuela Gordona. V přístřešku s ním bydlí i pan Bubby, to je panenka. Ralf vám řekne, že tady viděl Angelinu, maskovaného muže, policii, černé drahé auto a také viděl oheň u majáku. Jděte směrem vpravo do další části ruin a všimněte si kamenného podstavce, na němž je šachovnice a okolo jsou otvory. Podívejte se také na bránu a chvíli předtím upozorní Darren na havrana, který vyletěl odněkud ze skal. U podstavce prohledejte trávu a najdete figurku královny. Napravo od brány si všimněte hromádky kamení a zde najdete další šachovou figurku, tentokrát pěšáka. Jděte zpět a promluvte si s Ralfem o havranovi a figurkách. Ralf se zmíní, že má figurku koně, ale hraji si s ní pan Bubby, avšak vymění za nějakou hračku, která vydává zvuk. Jděte bránou k majáku.

 

Sharp Edge – 2.část

Ze stromu seberte lístek, na kterém je napsáno, že král šel na sever, pěšák na jih a další část nejde přečíst. Jedná se o nápovědu s rozmístěním figurek na podstavci. Vlevo si všimněte trhliny, v níž najdete figurku krále. Prohlédněte spálené místo. U vchodu ještě seberte nůž a jděte doprava zpět do akademie.

 

Akademie – 2.část

Prohlédněte si keř před vámi a použijte na něj nůž, abyste uřízli větev. Nůž pak použijte na opracování větve a vytvoříte tak píšťalku. Promluvte s Ralphem a píšťalku mu nechte výměnou za figurku koně. Nyní běžte doprava k podstavci a šachovou figurku krále dejte do horní díry, královnu dejte do levé díry, koně do díry pravé a pěšáka do spodní díry (můžete figurky dávat i na jiná místa ale Darren je zase vyndá, protože se nic nestane). Brána se otevře a můžete vstoupit do jeskyně. Tady opět narazíte na havrana, který odletí dírou ve stropě. Uprostřed jeskyně se nachází další kamenný podstavec, ale zatím s ním nic nezmůžete. Podívejte se na olejovou lampu a na batoh, který patří Angelině. V batohu najdete deník Angeliny, který si přečtěte. Dozvíte se o jejím pobytu v Maine, a jak se snažila kontaktovat Darrenovu matku. Získáte pak i vzkaz od Angeliny pro vás, ve kterém píše, že musíte najít tři části mozaiky a že Darren je poslední z Gordonů. První část mozaiky už Angelina našla a je v jejím batohu, druhá je někde v zámku Black Mirror a poslední je nějak vázána k Maximilianu Mortier Gordonovi. Prohledejte batoh a i spacák, ale díl mozaiky nenajdete, protože jej nejspíše odnesl havran. Vyjděte z jeskyně a vydáte se rovnou k zámku Black Mirror.

 

Black Mirror

Stojíte před bránou zámku. Prohlédněte si sochy nymf, schránku a vpravo vezměte větev (můžete zkusit větev seříznout nožem ale Darren nechce další píšťalku). Zkuste otevřít bránu ale je zaseknutá (můžete jí zkusit vypáčit paklíčem ale bohužel to s ním nepůjde). Vezměte tedy větev a bránu vypačte. Vejděte na zahradu a před vchodem do samotného zámku vás zastaví zahradník Louis. Poté přijde sluha Bates a Darren se mu představí jako inspektor Falk. Promluvte s Batesem a dozvíte se mnoho věcí o zámku a jeho obyvatelích.  Poté, co mu Darren ukáže obrázek Angeliny, tak svolí k rozhovoru s dámami. Jste tedy přivedeni k Victorii a Eleonor a zatím co Darren čeká na přijetí, tak se podívá do zrcadla a v něm spatří další vizi. Důkladně si pohovořte s oběma dámami, jak s Victorií, tak i s Eleanor. Dozvíte se, že sluha Bates je nemocný a má tady na zámku výpomoc. Victorie vám dovolí, abyste na zámku porozhlédli. Od Eleanor se dozvíte, že je vdova, její manžel byl Richard ale zemřel při nehodě v laboratoři. Žili na zámku ve Walesu, kde byl Darren vězněn. Z košíku na šití si vezměte se svolením Eleonor šňůru. Vraťte se do haly a zkuste otevřít dveře vlevo dole, avšak Victorie vás zastaví. Jedná se totiž o dveře vedoucí do křídla zámku, kde byl v minulosti požár Prohlédněte si velké obrazy Marcuse a Mordreda. Jděte tedy vlevo do knihovny. Zde si prohlédněte především rodokmen Gordonů. Běžte dveřmi vpravo, které vedou do kuchyně. Tady si promluvte se služkou jménem Sally, zjistíte něco málo o ostatních lidech na zámku a také, že chce Sally co nejdříve skončit. Ze skříňky vpravo seberte lžičku a před dveřmi vemte holínky. Poté jděte ven (ke stájím) a tady vyzpovídejte Louise, který leží pod černým autem. Zjistíte, že Bates si vybral jako pomoc Sally a to proto, že chce ukázat Victorii, že stále zastane hodně práce. Také zjistíte, že se chtěl Louis vrátit na zámek do Walesu. Rozhlédněte se po okolí a vedle studny si všimněte bláta. Do něj otiskněte holínky. Seberte žebřík stojící u stájí a také kladivo z přihrádky na nářadí. Nad studnou se podívejte na hnízdo havrana, ve kterém by mohla být část mozaiky (můžete zkusit po havranovi hodit nůž ale Darren to s ním moc neumí, nebo můžete zkusit po havranovi hodit kladivem ale Darren mu nechce ublížit, rovněž můžete zkusit po havranovi hodit holínkami alůe Darren nechce havrana zranit, také můžete zkusit dát havranovi lesklou lžičku ale Darren si nemyslí, že havran odletí). Žebřík použijte na studnu, abyste jej opřeli a vylezte ke hnízdu. Darren zkusí sebrat kousek mozaiky, ale havran jej klovne. Všimněte si schodiště u stájí (můžete na něj zkusit přivázat provázek ale Darrenovi to přijde zbytečné). Přivažte lžíci k bavlněnému provázku a pověste ji na dřevěné schody napravo od vrat. Havran odletí za lžící a vy vylezte na žebřík a z hnízda seberte první kousek mozaiky. Začne pršet a přijde i bouřka ale nic se tím nezmění. Vraťte se zpět do kuchyně a promluvte se Sally. Zjistíte, že Louis pravděpodobně ráno někam jel. Všimněte si také konvice, stojící na lince. Běžte do haly zámku a poté ke knihovně. Tam zaslechnete, jak Victorie s někým telefonuje a nejspíše mluví o vás, ale Eleonor vám zabrání v delším poslouchání. V hale pak přistupte ke glóbu uprostřed a prohlédněte si desku. Tady najdete jméno Mortimera Maxmiliána Gordona a Darren usoudí, že se zde skrývá tajná přihrádka (můžete zkusit desku vypáčitr nožem ale Darren si myslí, že to je zbytečné nebo můžete zkusit desku rozmlátit kladivem ale nechce mít problémy). Nyní je tedy třeba odlákat dámy z haly aby byl přístup k desce pod glóbem. Vylezte po schodech do patra a zde si prohlédněte především telefon, obraz a Batesův pokoj, který je teď zamčený. Vstupte do koupelny a prohlédněte jí. Kromě dalších věcí je zde vana, zrcadlo a krásně vyleštěná podlaha (můžete zkusit podlahu zašpinit zablácenými holinkami ale Darren nechce zbytečně nic špinit). Jděte dolů do haly a promluvte s dámami. Zjistíte něco o Sally a také o požáru, který byl před 24 lety ve starém křídle zámku. Vstupte vpravo do kuchyně a zkuste si vzít čajovou konvici v rohu na sporáku. Darren poznamená, že by dámy mohl odlákat chvílí na čajový dýchánek ale Sally vám v sebrání konvice zabrání a také dodá, že došel čaj a Bates pro něj šel do vesnice. Jděte zpět do haly a vyjděte znovu po schodech do patra. Vstupte do koupelny a zašpiňte holínkami podlahu. Pak se vraťte do kuchyně, a zmiňte se Sally o špinavé koupelně. Sally rychle vyrazí koupelnu vyčistit a vy můžete vzít čajovou konvici (Sally je teď v koupelně takže tam Darren nebude chtít jít). Přejděte nyní do knihovny a všimněte si čajového stolku, kde sice je čajová souprava, ale schází konvice a samotný čaj. Konvici už máte tak ji tam položte. Darren pak poznamená, že je na čase se vydat do vesnice pro čaj, avšak první potřeba z vesnice vylákat Řád (Darren zatím nebude chtít jít do vesnice dokud nebude Řád odlákán). Použijte telefon, a to buď ten přímo v knihovně nebo ten druhý, který je před koupelnou. Zavoláte do hotelu a řeknete Murrayovi, že budete v hotelu asi za půl hodiny. Vyjděte ze zámku, přes kuchyni a u stájí si promluvte s Louisem a přeptejte se na auto. Ten tvrdí, že s autem dnes ráno nikde nebyl a že si to Sally vymyslela. Pak běžte doprava k bráně a směrem dál k vesnici.

 

Willow Creek

Ve vesnici spatříte Batese, jak mluví s Tomem, a zaslechnete, jak Bates chce, aby Tom našel nějakou ženu. Darren teď nebude chtít jít z vesnice pryč. Muzeum je dnes zavřené takže nezbývá než zajít do hospody, ale dveře jsou zamčeny. Použijte tedy na dveře paklíč. Modrý drát vlevo musíte správně zdeformovat a následně ho zasunout do zámku. Je nutné aby zdeformovaný drát posunul všechny čtyři části zámku a dostal je do stejné úrovně s červenou čarou. Drát se po úspěšném vypáčení sice zlomí, ale už jej nebudete potřebovat. Vstupte do hospody a vezměte čaj ze stolu u okna. Odejděte z hospody a Darren se vydá rovnou k zámku.

 

Black Mirror – 2.část

Běžte dovnitř zámku a pak do knihovny. Na stolek vlevo položte čaj. V kuchyni řekněte Sally, že je čas na čaj a ona odejde. Dámy konečně uvolní halu a můžete úspěšně prozkoumat kamennou desku pod globem. Ještě předtím ale zajděte nahoru do koupelny. Podívejte se do zrcadla a Darren bude mít další vizi. Ze zrcadla tentokrát vystupuje Samuel a ukazuje na protější stěnu, kde jsou kachličky. Darren nakonec do zrcadla praští a poraní si ruku, ale nejeví se to jako vážné zranění. Prohlédněte si tedy kachličky, ale nic nenajdete. Proto na kachličky použijte kladivo a objevíte dutinu, v níž naleznete stránku z deníku Williama Gordona. Na stránce můžete vidět několik pyramid a tři z nich jsou přeškrtnuté, druhá, čtvrtá a pátá. Všimněte si také mopu, který zde zapoměla Sally. Seberte ho a ucpěte s ním vanu (Darren zatím pouštět vodu nechce). Jděte na chodbu. Sejděte dolů k monolitu a prohlédněte zábradlí. Darren zkusí stlačit první pyramidu a ta se zasune dolů. Podle stránky deníku tedy první pyramidu opět stlačte, aby se vysunula a pak stlačte druhou, čtvrtou a pátou pyramidu. Nic se nestane, ale kamennou desku je již možné otevřít. Uvnitř najdete druhý kousek mozaiky. Mezitím dorazí Bates a Victorie jej pošle odpočinout si. Vyjděte nahoru a jděte na konci chodby do Batesova pokoje. Tady se jej zeptejte na všechna témata a dozvíte se více o zamčených dveřích v hale o požáru. Tehdejší kuchařka unikla jen díky tomu, že skočila z okna a přitom si poranila záda. Pochopitelně se jedná o vaši „matku“. Také se zmíní o Samuelovi, jeho chování a o jeho ženě Catherin. Sami pak z pokoje sluhy vyjdete. Jděte do koupelny a otočte kohoutkem, abyste koupelnu vytopili a odpoutali tak pozornost. Poté máte na výběr. Můžete o vytopení koupelny informovat nejprve Sally, která tam hned odejde, a potom i Batese, který do koupelny půjde také. Druhá možnost je, že nejprve řeknete o koupelně Batesovi, ten vás pošle za Sally a až jí to řeknete tak půjdou do koupelny oba. Dokud tam budou tak Darren nebude chtít jít dovnitř aby je nerušil. Batesův pokoj je prázdný takže tam vstupte. Podívejte se na psací stůl a především na zásuvky vzadu, které jsou zamčené. Na posteli si všimněte dýchacího přístroje a kousek výše prozkoumejte sloupek postele a objevíte mosazný klíček. Tímto klíčkem odemkněte zásuvky vzadu a objevíte spis a kovovou krabičku. Také najdete fotografii služebnictva zámku Black Mirror z Vánoc 1969. Matka Darrena na této fotografii nebyla těhotná a přitom se Darren narodil v únoru 1970, což je další důkaz toho, že Rebecca Michaelsová není Darrenova matka. Prohlédněte si spisy a zjistíte, že Bates posílal peníze ‘‘vaší‘‘ matce. V dokumentech najdete také mnemonickou pomůcku (jméno Batese, počet nymf, sestra stavitele a portrét sira Egmonta), která Batesovi slouží k vybavení kombinace ke skříňce. Odejděte z pokoje a uvidíte, jak Bates a Sally odchází z koupelny. Prohlédněte si obraz na chodbě a zjistíte z něj číslo 18. Pak jděte dolů do haly. Jděte do knihovny, kde si můžete prohlédnout rodokmen ale Egmonta zde nenajdete a ani stavitele neznáte. Zeptejte se tedy nejprve Eleonor. Bohužel neví vůbec ani o Batesovi a ani o dalších. Zeptejte se tedy znovu a to tentokrát Victorie. Jméno Batese nezná a ani Egmont jí nic neříká. Na jméno stavitele se zatím ptát nemusíte. Běžte do kuchyně a zeptejte se Sally. Jméno Batese nezná ale prý ví kdo je sir Egmont. Nejprve ale po vás chce, abyste očistili jejího bratra od pokuty za rychlou jízdu. Její bratr se jmenuje Rupert Woods. Můžete jít hned k telefonu v patře a zkusit mu zavolat ale Darren toho o něm moc neví, takže se s ním ani nezkontaktuje (telefon v knihovně Darren nebude chtít kvůli dámám použít). Běžte za Victorií a zeptejte se na to odkud Sally pochází. Bohužel to neví. Jděte tedy za Batesem a přeptejte se ho na to samé. Zjistíte, že Sally pochází ze Sussexu. Vyjděte po schodech nahoru a použijte telefon. Darren zavolá do Sussexu, aby řekl Rupertovi, že je jeho pokuta smazána. Zjistí také, že je mu 34 let. Zpátky v kuchyni řekněte Sally, že problém s pokutou je vyřešen a pak vám ukáže ovesné vločky Sira Egmonta, které mají speciální znak a jsou především Batesovi oblíbené. Přes halu běžte ven a doprava před bránu. Podívejte se do schrány a najdete dopis, který je adresován panu Batesovi. Adresa tedy neodhaluje křestní jméno Batese a tak dopis otevřete. Jedná se o účet za náhrobek, který odhaluje celé jméno sluhy – Edward Bartholomew Bates. Prohlédněte si všechny tři sochy nymf. Levá socha je označena římskou číslicí 20, prostřední číslem 19 a na soše vpravo je číslo 1. Darren si postupně vydedukuje, jakým písmenům čísla odpovídají a složí slovo Star, tedy hvězda. Vraťte se do zámku a v knihovně se můžete podívat na rodokmen. Darren si všimne zakladatelů Marcuse a Mordreda ale ti neměli sestru. Victorie se zeptejte, na jméno stavitele (pokud jste to již neudělali) a zjistíte, že to byl Frederic Arthur Gordon. Dále se zeptejte co Edward nebo Bartholomew znamená. Vzpomene si, že Bartholomew je symbolem nože. Podívejte se na rodokmen a zjistíte, že Frederic měl sestru Rose, čili růže. Běžte do Batesova pokoje, na skříni vzadu si všimněte klenotnice a podíváte se na zámek. Na základě Batesovi mnemonické pomůcky zadejte pomocí bílých tlačítek nahoře symbol kříže, vlevo symboly hvězdy, vpravo ponechte symbol růže a dole zadejte symbol nože. Nakonec stiskněte tlačítko uprostřed a klenotnice je otevřena. Získáte z ní velký klíč a medailon, v něm je fotka Darrena jako malého chlapce a je zde uvedeno jméno Adrian. Toto jméno vyřkla paní Michaelsová, když vám volala. Velký klíč slouží k odemčení dveří křídla zámku, které bylo postiženo požárem. Jděte do haly a vlevo použijte klíč na dveře. Projdete křídlem až do zadní místnosti. Prohlédněte místnost a vpravo u zakrytého obrazu vezměte dřevěnou destičku, která je součástí nějaké hry a na zádní straně je napsáno jméno Ralph. Všimněte si také nástěnného zrcadla, kdy ve spodní části rámu je jakýsi mechanismus. Jděte do haly a potom až ven, kde zatím přestala bouřka ale to není podstatné. Projděte bránou a jděte k akademii.

 

Akademie – 2.část

Promluvte si s Ralphem o dřevěné destičce a dá vám hlavolam, kde jsou zbývající destičky. Zkombinujte hlavolam s destičkou a prohlédněte si ho. Musíte poskládat zlaté lví hlavy a stříbrné kozlí hlavy podle čtverečků na horní a levé straně. Čtverečky určují kolik různých destiček musí být v daném sloupci nebo řadě. V horní řadě tedy budou jen stříbrní kozlové, v druhé řadě budou vlevo dva stříbrní kozlové a vpravo dva zlatí lvi. Ve třetí řadě budou pouze zlatí lvi a ve spodní řadě bude vlevo jeden zlatý lev a vedle něj budou hlavy dvou stříbrných kozlů. Jakmile posunete všechny destičky na správné místo odkryje se přihrádka s kuličkou, kterou vezměte. Poté vyražte zpět do hradu.

 

Black Mirror – 3.část

Běžte dovnitř hradu a pak do starého křídla. Kuličku, použijte na mechanismus ve spodní části rámu zrcadla. Pak se na mechanismus podívejte. Cílem je dostat kuličku do díry uprostřed. Kolečky okolo kruhu můžete deaktivovat některé překážky, aby se tak kulička mohla dostat co nejblíže středu a pak spadnout do důlku. Stiskněte tedy vlevo dole tlačítko, abyste kuličku uvolnili a seznamte se s kolečky, jak která uvolňují překážky. Také si všímejte šipek mezi překážkami, které určují směr pro kuličku. Snažte se tedy nastavit překážky tak aby kulička zapadla do díry. Poté, co dostanete kuličku do díry, tak se zrcadlo odsune a můžete vstoupit do tajné místnosti. Rozhlédněte se po této zachovalé místnosti a pak otevřte vpravo zásuvku. Uvnitř najdete hudební skříňku a vespod objevíte třetí a poslední část mozaiky. Poté se podívejte na hrací skříňku a spustí se z ní melodie. Darrenovi tato melodie způsobí, že jistou formou omdlí a následuje další noční můra.

 

 

 

Kapitola VI

 

Black Mirror

Darren se probudí v tajné místnosti a u postele jej čeká Cathrin, jeho skutečná matka. Dozvíte se, že porodila nejen vás, ale i Angelinu. Vaše sestra Angelina strávila většinu mládí v internátních školách a postupně si začala myslet, že je předurčena pro něco velkého. Nejspíše jí posedla kletba jako některé předchozí z rodu Gordonů. Znovu byl proto zformován Řád, aby vás ochránil a udržel od vás Angelinu. Zámek Black Mirror má navíc zvláštní moc, působí zde kletba a mění lidi. Darren proto musí z vlastní vůle odejít. Dozvíte se také, že členy Řádu jsou Victorie, sluha Bates, Eleonor, vaše matka Catherin, Valleyová a další lidé z vesnice. V hale si promluvíte s Batesem, který vás pošle za Louisem. Ten by měl mít letenky pro které jej poslala Sally. Jděte tedy přes kuchyň ke stájím a tady se zeptejte Louise na letenky, avšak žádné nemá a Sally už několik hodin neviděl. Běžte tedy zpět do zámku a nahoru po schodech (Batesův pokoj je zase zamčený). Jděte do koupelny. Tady najdete Sally, ale bohužel je mrtvá. Všimněte si, že prstem ukazuje na stranu vany. Pusťte vařící vodu z kohoutku vany a zavřete okno. Znovu se podívejte na Sally a všimněte si zamlženého obrazce, jedná se o písmeno B. Zdá se, že někdo chce svézt vinu na Batese. Pokuste se vyjít z koupelny, ale zjistíte, že zámek je v plamenech. Otevřte tedy vlevo zásuvku, z níž seberte ručník a ten namočte ve vodě z vany nebo z kohoutku. Jakmile se vydáte ven z koupelny Darren si nasadí ručník. Chodba je plná kouře. Nechoďte do Batesova pokoje, protože tam už Darren navydrží silný kouř a zemře. Seběhněte po schodišti do haly. Tady si všimnete Batese u monolitu a spatříte i další duchy. Bates vám řekne, že chce zemřít v hradu a vy se máte co nejvíce od zámku Black Mirror vzdálit. Bates po chvilce zemře a vy vyjdete ven ze zámku, kde už vás ale čeká Louis. Vysvětlí vám, že to on zabil Sally a zapálil hrad. Potom vás odveze do akademie.

 

Akademie

Tady se setkáte s Angelinou. Angelina vám vysvětlí své záměry. Chce přivést Mordreda, aby získala jeho moc. Dozvíte se o tom, co se stalo v Biddefordu a že potřebuje vaši krev, protože jste mužský potomek rodu Gordonů, aby otevřela bránu. Proto si vám omotala kolem prstu a pomocí zpráv a deníků se snažila vás dostat tam kam chtěla. Zjistíte, že spálená žena u majáku byla ve skutečnosti slečna Valleyová. Nakonec zjistíte, že má vaši matku Catherin jako rukojmí. Prohlédněte si místnost. Můžete zkusit s někým promluvit ale Angelina vás zarazí. Ani ven vás nepustí. Do kamenného podstavce před bránou umístěte všechny tři části mozaiky. Vedle podstavce vezměte olejovou lampu a vlevo na stěně seberte hořící svíčku. Svíčkou zapalte lampu a položte ji na kamenný podstavec (můžete nejprve umístit lampu na podstavec a až poté ji zapálit svíčkou). Paprsek světla osvítí symbol na bráně. Darren se pak z donucení škrábne a svojí krví bránu otevře. Angelina vás nažene do velkého sálu, kde vám vysvětlí, že je nutné zatížit všech osm plošin. Podívejte se na mříž před vámi a z podlahy seberte lístek. Jedná se o jakýsi plánek, který popisuje symboly pro plošiny. Je na něm zleva doprava obraz květiny, dveří, nože, slunce, vody, dveří, kamene a sněhové vločky. Prohlédněte plošiny. Darren si na jednu stoupne ale jen tak tak stihne uskočit před padajícím kamenem. Rozhodně si teď nestoupejte na žádnou plošinu, která je na plánku zobrazena jiným symbolem než dveřmi nebo nožem. Na plánku je zobrazen symbol nože na třetí plošině zleva. Zkuste si na tuto plošinu stoupnout a Darren stihne včas uskočit před padajícími noži. Jedna čepel nože se odlomí, tak ji seberte. Všimněte si, že vlevo i vpravo jsou kamenné dveře. Stoupněte si na plošinu, která je na plánku zobrazena jako dveře – druhá plošinu zleva a tím otevřete kamenné dveře vlevo. Jakmile Darren z plošiny sleze dveře se zase zavřou. Oslovte tedy Angelinu a domluvte jí, aby dovolila matce stoupat si na plošiny, kromě toho se jí také zeptejte na bránu. Pak Angelině anebo rovnou matce řekněte aby si stoupla na druhou plošinu zleva. Dveře se tak otevřou a vy jimi projděte. Všimněte si hlavně čtyř kreseb, kdy každá znázorňuje jedno roční období. Přečtěte si všechny čtyři desky a zjistíte, že obsahují hádanky, které se vážou k ročním obdobím. Podívejte se na mechanismus uprostřed. Na základě hádanek z desek, musíte zadat čtyři symboly. V horní části natočte symboly ohně (léto), vlevo symboly květiny (jaro), dole symbol sněhové vločky (zima) a nakonec vpravo symbol věterného mlýnu (podzim). Dávejte při to pozor, protože některé kotouče při otáčení pohybují i s jinými kotouči. Jakmile je hotovo otevřou se skrýše ve čtyřech sloupech. Ze tří sloupů získáte tři ozdobené hole, ale ve čtvrtém nic není. Jděte zpět do sálu a podle barev a vzorů na holích a na základě plánu zajistěte kamenné plošiny. Konkrétně žlutou holí zajistěte první plošinu vlevo, zelenou hůl umístěte do čtvrté plošiny zleva a modrou hůl dejte do úplně poslední plošiny vpravo (můžete zkusit dát hole i na jiné plošiny ale nic se nestane a Darren je zase vyndá). Zablokovali jste tak tři plošiny, na které nyní můžete stoupat a past se nespustí. Nyní si stoupněte na šestou plošinu zleva. Jak je vidět na plánku jedná se o druhou plošinu, která otevírá druhé dveře. Oslovte tedy Angelinu nebo Catherin a požádejte ji, aby si na plošinu matka stoupla. Otevřou se kamenné dveře vpravo. Než jimi projdete zapamatujte si červené symboly na deskách. Nahoře za dveřmi se octnete se v systému pastí nad sálem. Všimněte si, že symboly identifikují lana, která drží pasti. Kromě toho jsou v řádách symbolů i nějaké červené symboly a ty právě určují která past ke kterým symbolům patří. Je nutné deaktivovat jednu z pastí, konkrétně kamenný blok, který Darrena málem rozmáčknul. Tím by mělo dojít k zatížení desky. Zapamatujte si tedy řady symbolů vedle lan, především tu, která obsahuje červený symbol shodný s tím, který je na kamenné desce pod velkým blokem. Podívejte se na panel vlevo vedle vchodu. Na panelu můžete volit symboly a přepínat páčky. Páčkami je možné vybrat, jestli má být vybrán symbol v pravém nebo v levém okénku. Vždy když pak stisknete bílé tlačítko níže, tak se zobrazí obrázek, jenž znázorňuje určitou past ale samozřejmě jen v případě, že jsou symboly správně nastavené podle jednotlivých pastí. Můžete tedy zkoušet zadávat různé řady symbolů a vždy se vám ukáže přiřazená past, takže vylučovací metodou nakonec dojdete k pasti s kemenným blokem. Podle červeného symbolu ji však můžete určit hned. Nastavte tedy symboly podle vzoru u třetího lana zprava od panelu. Horní a spodní páčky přepněte doprava a jakmile máte i zadané symboly stiskněte bílé tlačítko. Dole se vám zobrazí symbol kamene, takže se jedná o správné lano. Použijte tedy ulomenou čepel na třetí lano zprava od panelu a Darren se rychle poběží podívat, jestli uvolnil správné lano. Dolů spadne kamenný blok, jak bylo plánováno. V této chvíli se Darren rozhodne nastražit past na Angelinu nebo Louise, aby se tak zbavil alespoň jednoho z protivníků. Promluvte si s Angelinou, ať řekne Lousovi, aby si stoupl na plošinu, kterou zvolíte. Darren nachytá Louise a ten si stoupne na nesprávnou plošinu. Hroty, které ze stropu spadnou ho zabijí ale tělo zůstane na plošině. Takže zbývají už jen tři plošiny. Všichni členové rodiny si tedy stoupnou na zbývající plošiny a mříž se otevře. Prohlédněte bránu a hlavně se podívejte na podstavec, kam má být umístěna černá koule z muzea. Tu samozřejmě Angelina má a umístí jí na správné místo. Portál je otevřen a vy vstoupíte. Po vstupu do komnaty, uslyšíte Mordredův hlas. Brána dole je opět otevřená (takže Samuelovo snažení nemělo takový účinek jak se zdálo). Angelina postřelí Catherin. Darren stihne utéct. Běžte zpátky ke vstupu do podzemí ale tady vám zatarasí cestu lidé od Řádu. Jsou ochotni Darrena i zabít aby nemohl přivolat Mordreda. Jste tedy zpátky v sále a jediná možnost je jít do svatyně za matkou. Jděte tedy tam. Darren je nucen přečíst verše v knize a přivolat tak Mordreda. Catherin ještě před skončením obřadu svrhne sebe i Angelinu do propasti. Bohužel v poslední okamžik Darrenovi ukápne trocha krve, čímž dokončí obřad a uvolní Mordredovu moc. Samuel zde stejným obřadem Mordreda zbavil možnosti návratu a Darren ho teď osvobodil. Mordredova moc okamžitě pronikne do Darrena.


 

Galerie