Lokace

Postranní ulice

Ulička v Biddefordu vedoucí od náměstí k přístavu. V ulici je Eddieho krámek a Fullerův dům. V něm je kromě obytných prostor také fotoateliér. Kromě prodejny je v domě také kancelář, fotokomora a sklep, který ukrývá tajnou místnost.

 

Hlavní náměstí

Biddefordské hlavní náměstí je místem, kde je mnoho důležitých budov. Je to v podstatě centrum města, kde je radnice, policejní stanice a nemocnice. Uprostřed náměstí je socha nějaké důležité osobnosti.

 

Bibova restaurace

Restauraci vedou manželé Bibovi. Je to pravděpodobně jediná restaurace v Biddefordu ale je originálně pojátá, konkrétně ve stylu zhruba 50. let. Restaurace je ověšena barevným řetězem a nad vchodem má neonový nápis.

 

Nábřeží

Přístavní molo v Biddefordu u kterého obvykle kotví i nějaké lodě. Na nábřeží je také turistický obchod se suvenýry, který vede Rosie. Tento obchod funguje také jako pošta pro místní obyvatele.

 

Matčin byt

Dům v Biddefordu, ve kterém žije Rebecca Michaelsová a během prázdnin také Darren Michaels. Samotný dům leží nedaleko centra města a je poměrně malý. Pouze obývací pokoj s kuchyňskou linkou, ložnice a koupelna.

 

hotel Wild Coast

Hotel stojí na Biddefordském pobřeží. Jedná se o rodinný hotel, přičemž jeho majitel v něm pracuje jako recepční. V hotelu není ani 10 pokojů ale jsou dobře vybaveny. U hotelu je také parkoviště a z hotelové verandy je dobrý výhled na moře.

 

Dům Gordonů

Budova původně sloužila jako nemocnice pro nemocné cholerou. Později se stala sanatoriem pro duševně choré a svého času ho vedl i Lothar Gordon, který zde byl pohřben. V roce 1981 bylo sanatorium pod vedením primáře Roberta Gordona a tehdy zde jako pacient pobýval i jeho nevlastní bratr James Gordon, ten však spáchal téhož roku sebevraždu. Krátce před ním zemřel i Robert Gordon, rukou jeho synovce Samuela Gordona. Krátce poté bylo odhaleno, že se zde prováděly pokusy na pacientech, které prováděl sám primář Robert. Následně bylo sanatorium zakoupeno místním vesničanem Murrayem a pacienti byli převezeni jinam. Některým se však podařilo utéct. Murrayem, začal budovu přestavovat na hotel, který pojmenoval Gordon’s Palace.
Dnes v hotelu bydlí nejen majitel hotelu Murray ale také pár turistů.
Vstup do hotelu je skrze obrovskou vstupní halu odkud vede cesta k pokojům (dříve cely pacientů). Pod budovou je také systém kanálů, který vede až k starému válečnému bunkru. V něm je také zřízeno velitelství Řádu. Venku před hotelem je parkoviště a vzadu za budovou je bývalý hřbitov.

 

Willow Creek

Vesnice Willowcreek leží na obou březích řeky Glance, která protéká panstvím Black Mirror. Oba břehy spojuje velký kamenný most. Vesnice je pojmenovaná podle vrb, které v okolí hojně rostly ale dnes je již většina zničena. Roku 1867 zde Verner Gordon nechal opravit kanalizaci. Ta zde sice byla už v dávných dobách ale při záplavách docházelo ke zvedání břehu Glance a následně hrozily i nemoci. Rod Gordonů už v minulosti značně ovlivňoval dění ve vesnici.
Ve Willowcreek nežije mnoho lidí ale svým postarším způsobem života k sobě mají blízko. Mezi nejdůležitější osoby patří bezpochyby Murray, který zde vlastní muzeum a díky tomu do Willowcreek alespoň občas zavítají nějací cizinci.
Jedním ze zajímavých míst je patrně hospoda U Tří soudků, která stojí na levém břehu řeky. Dříve jí vedl hospodský Harry a v té době byla hospoda oblíbená. Poté co Harry odešel je hospoda pod vlastnictvím Toma Acklanda, ale dnes značně chátrá. Dalším zajímavým místem je vesnické muzeum. Na jeho místě dříve bylo Murrayovo starožitnictví. Dnes je zde mnoho věcí z běžného života vesničanů, kronika Gordonů a nedávno otevřené muzeum senzací, kde jsou výjevy ze Samuelových vražd. Ve Willowcreek také kdysi byla rybárna, kterou spravoval Fenton. Už před více než 24 lety Fenton zemřel. V současné době budova plní účel knihovny, a vede ji slečna Valleyová. Ve vesnici také nyní stojí několik jarmarečních atrakcí. Dominantou vesnice je bezpochyby radnice s velkou věží, na které jsou hodiny.

 

Waleské panství

Panství Gordonů ve Walesu je mnohem menší než Black Mirror. Velká několikapatrová vila byla domovem Gordonů dlouhá léta. Krátce po smrti Richarda Gordona se jeho manželka Eleonor společně se sluhou Louisem přestěhovali na Black Mirror. Od té doby vila i její pozemky chátrají a stále postupující bažina pohlcuje více a více prostoru.
V současné době je panství opuštěné a neobývané.
Kromě velké vily je na pozemku také menší rozpadající se stavení, ve kterém bývala Richardova laboratoř. Kolem něj je starý vodní příkop, dnes už zarostlý keři a vysokou travou. V zadní části zahrady je rodinná hrobka Gordonů, kde se v podzemí nachází i hrob Derghama Gordona. Tato hrobka je silně podmáčená okolní bažinou. Laboratoř v zahradním domku a hrobka jsou spojeny tunelem.

 

Sharp Edge

Na útesech Sharp Edge stojí starý maják, který je v troskách, takže svůj účel už dlouhá léta neplní. Právě tady byl v roce 1981 zabit Robert Gordon svým synovcem Samuelem.
Maják se skládá z poničené čtvercové budovy a rozpadlé věže.

 

Akademie

Akademii nechal postavit Marcus Gordon. Od té doby sloužila jednak jako zásobárna knih a spisů ale také jako ochrana před vstupem do svatyně. V roce 1512 akademie vyhořela a s ní i většina spisů a kronik. Během hašení zemřel Garmour Gordon ve věku 45 let. Zbylé písemnosti, které se podařilo zachránit přešly na faru Warmhill pod ochranu otce Matthiase. Samotná akademie od té doby chátrá ale vchod do svatyně zůstal zapečetěn.
V současnosti budovu akademie obývá jen Ralph, který bydlí v zastřešeném úkrytu.
Vrchní část akademie je v troskách ale podzemní prostory zůstaly téměř netknuty. Jsou zde obrovské sály s mnoha pastmi. Také je zde dobře chráněný portál vedoucí do kaple.

 

Black Mirror

Hrad Black Mirror byl založen roku 1206 bratry Marcusem a Mordredem Gordonovými. Nedlouho poté byly pod hradem vybudovány katakomby a kaple, kde ukončil svůj život Mordred, rukou svého bratra Marcuse. Celý hrad prošel během staletí několika úpravami během, kterých byl například vybudován systém kanálů pod hradem. Už od svého založení je hrad sídlem šlechtického rodu Gordonů, kteří vlastní celé okolí a výrazně ovlivňovali a stále ještě ovlivňují dění na něm. V roce 1969 zachvátil staré křídlo hradu požár, od kterého je tato část hradu v podstatě neobyvatelná. Při požáru byla tehdy vážně zraněna Catherin Gordonová a také kuchařka Rebecca Michaelsová. Krátce po požáru se z hradu odstěhoval manžel Catherin a zároveň viník požáru Samuel Gordon. Ten se znovu vrátil až o 12 let později aby uctil památku nedávno zesnulého Williama Gordona. Samuel po nějaké době zjistil, že to on byl Williamovým vrahem. Kromě něj měl na svědomí i život Roberta Gordona, Henryho Stantona, Vicka Valleye a Heinze Hermanna. Samuel spáchal nedlouho po těchto vraždách sebevraždu skokem z věže. O dalších pár let později se na hrad přistěhovala Eleonor Gordonová.
V současné době hrad pomalu chátrá ale stále působí jako reprezentativní sídlo Gordonů. Momentálně na hradě žije jeho majitelka Victorie Gordonová, její sestra Eleonor Gordonová a služebnictvo – komorník Bates, zahradník Louis a kuchařka Sally.
Samotný hrad se skládá z přízemí, patra, půdy, hradní věže a sklepení. Přízemí vévodí obrovská vstupní hala s velkým glóbem uprostřed. Z haly pak vede cesta do knihovny, která je přeplněna mnoha cennými knihami, svitky, mapami a plány, do společenské místnosti, a také do jídelny, která navazuje na kuchyň ze které pak vede cesta do sklepů pod hradem, tam jsou uloženy vzácná vína ale i nádrže pro pitnou vodu. Z těchto sklepů pak vede skrytá cesta do podzemních prostor, kde je mimojiné i vstup do katakomb. Z hlavní haly je také možné se dostat po schodišti do patra. V pravém křídle v patře jsou obytné místnosti, včetně Batesova pokoje a koupelna. Levé křídlo je poničeno požárem ale stále zde žije Catherin.
Okolo hradu se rozprostírá velká zahrada, dnes už značně zpustlá. Na zadní zahradě je také umělé jezírko, altán a kolem celého hradu jsou roztroušeny podivné menhiry. U levého křídla hradu jsou staré stáje. Nedaleko stájí je také studna. V nižší části zahrady je veliký skleník. Celý pozemek je obklopen zdí do které je zabudovaná vstupní brána.