Postavy

Darren Michaels

Darren je syn Samuela a Catherin Gordonových. Má rovněž sestru dvojče ale o ní vůbec neví. Pár let po narození ho Catherin svěřila kuchařce Rebecce, která pracovala na Black Mirror a která si z požáru starého křídla v roce 1969 odnesla vážná zranění. Darren byl tedy vychováván v USA, kam se jeho „matka“ přestěhovala. Neměl ponětí o tom, kdo jsou jeho praví rodiče a podivné popáleniny na těle Rebeccy pokládal za následky autonehody, jak mu ostatně sama tvrdila. Později studoval fyziku na vysoké škole a jeho život by asi nikdy nebyl znovu spjat s panstvím Black Mirror nebýt několika událostí, které se mu přihodily v Biddefordu, kde byl na semestrálních prázdninách.
Během prázdnin získal od matky práci ve Fullerově fotoateliéru a po pár týdnech ho vyhledala jeho sestra Angelina. Darren o ní stále nic nevěděl a Angelina s ním začala pomalu manipulovat. Jejím cílem totiž bylo dostat Darrena zpět na Black Mirror a využít ho k oživení Mordreda. Darren Angelině bezmezně důvěřoval a myslel si, že mu chce pomoci zjistit více o člověku, který ho v Biddefordu poslední dobou sledoval. Když Darrenovi zemřela matka, rozhodl se odjet na panství Black Mirror, aby hledal Angelinu, která mu odtud poslala zprávu.
Darren se na panství Black Mirror dostal do mnoha problémů, kdy mu šlo o život ale nakonec se setkal se svou matkou Catherin a dozvěděl se vše o své i sestřině minulosti. Angelina ale přesto dosáhla svého a za pomoci Louise získala Darrena i Catherin jako rukojmí. V hlubinách akademie byl Darren donucen přivolat zpět Mordreda, který ovládl jeho duši.

 

Fuller

Fuller je obtloustlý, nepříjemný a neustále naštvaný člověk, žijící v jednom domě se svou matkou a psem. Ve svém domě v Biddefordu vede svůj fotoateliér, který sice nemá vysokou kvalitu ale v okolí je jediný. Fuller se také vyžívá v mučení a znásilňování žen z okolí. Své oběti spoutává a vše co s nimi dělá si fotí aby mohl příležitostně dané osoby vydírat.
Fullerovo chování k Darrenovi je natolik špatné, že u něj vyvolá silnou nenávist. Tu podpoří ještě Fullerovo jednání s Angelinou a vyděračské dopisy, které posílá Bibové. Později je Fuller zabit, nikoli Darrenem nebo Angelinou ale manželem Bibové, který se dozví, že se jeho žena stala obětí Fullerových uchylných choutek.

 

Angelina Morganová

Angelina je sestrou Darrena a dcerou Samuela a Catherin Gordonových. Zatímco Darren byl svou matkou Catherin svěřen do péče kuchařky Rebeccy, Angelina zůstala na Black Mirror. Nikdo totiž nepochyboval o tom, že by se na ni nemohla projevit kletba Gordonů. Angelina však později zatoužila přivolat zpět Mordreda. K tomu  bylo zapotřebí krve mužského potomka Gordonů, která by společně s přečtenými verši z kaple mohla Mordreda znovu vrátit do světa živých. Právě proto začala Angelina pátrat po svém bratru.
V roce 1993 se rozhodla za Darrenem jet do Biddefordu a úspěšně se jí podařilo přesvědčit ho aby jí důvěřoval. Její plán byl dostat Darrena na Black Mirror a málem by jí to nevyšlo, neboť se Reginald Borris postaral o to aby byla zatčena. Darren však dokázal její nevinu a Angelina mu na oplátku slíbila pomoc s hledáním pravdy o jeho rodině.
Odjela tedy do Willowcreek a připravila na Darrena sérii falešných stop, které ho měly dovézt až na Black Mirror. Vše jí vyšlo a aby se vyhnula jakémukoli podezření rozhodla se nafingovat svoji smrt tím, že upálila Amandu Valleyovou. Nepočítala s tím, že se Darren o všem dozví od své matky ale přesto za pomoci Louise získala oba jako rukojmí. Donutila Darrena aby otevřel tajnou kapli a přivolal Mordreda, který ovládl jeho duši. Následně však byla stržena vlastní matkou Catherin do propasti pod oltářem.

 

Edward D. Warren

Edward neboli zkráceně Eddie je starý veterán z 2. sv. války. Prošel si spoustou bojů od vylodění na Sicílii po bitvu u Rýna, kde si zranil oči a následkem toho pravděpodobně oslepl. Přestože je Eddie slepý (nebo se tak jen dělá) vede obchod se smíšeným zbožím a má zálibu ve vysílačkách. Eddie totiž sloužil jako radista a stále používá vysílačku aby se domluval s kamarády z jeho bývalé jednotky. Eddie má pocit, že lidé už nejsou co bývali a opovrhuje těm, kteří nezasvětili život vojenské službě nebo alespoň nežijí „užitečný“ život.
Eddie se seznámí i s Darrenem, který mu pomůže určit cenu jedné mince a získat zpátky slepeckou hůl, kterou prohrál v kartách. Na oplátku Eddie využije svých radistických zkušeností a pomůže Darrenovi najít Borise.

 

Claire Bibová

Bibová vede společně se svým manželem Bibovu restauraci. V ní pracuje jako jediná servírka a tudíž má vcelku hodně práce.
Bibová se však stane jednou z Fullerových obětí a následně je vydírána a musí Fullerovi platit tučné sumy peněz. Bojí se, že se o všem dozví její muž nebo i ostatní obyvatelé Biddefordu, což bude mít za následek velké potíže a to nejen s restaurací.

 

Reginald Borris

Původem angličan, který pracuje ve Willowcreek pro Řád. Snaží se především zabránit znovuoživení Mordreda. Za tímto cílem jde velice silně a je ochoten nejen překročit zákon ale i zabíjet.
Sleduje Angelinu Morganovou a to už od dětství. Stejně jako ona, navštíví Biddeford. Zde získává informace nejen o Angelině ale i o Darrenovi. Připraví na Angelinu past, díky které skončí ve vězení. Darren však jeho plány zhatí a Reginald se vrací do Willowcreek.
Nakonec je zabit, pravděpodobně Louisem, a jeho mrtvola je ponechána v bunkru.

 

Newhouse

Doktor Newhouse pracuje v Biddefordské nemocnici. Je to zkušený lékař, který původně vedl nemocnici v Atlantě. Po zranění Rebeccy Michaelsové je to právě Newhouse, kdo ji ošetřuje. Občas tráví čas v restauraci Bibových.

 

Dick

Dříve pracoval u policie ale potom se stal hlídačem v Biddefordské nemocnici. Bedlivě dodržuje všechny předpisy, což omezuje i zaměstnance nemocnice. Někdy tráví čas v Bibově restauraci.

 

mladá žena

Žena, která bydlí v Biddefordu. Měla kamarádku Carrie, která však spáchala v roce 1991 sebevraždu skokem do moře. Občas na ni vzpomíná.

 

Juliet

Žena, žijící v Biddefordu. Je naivní a působí dosti namyšleně. Vlastní červený kabriolet a za manžela má Jasona, což je bývalý muž Carrie. Často chodí do turistického obchodu na nábřeží, kde si povídá se svou kamarádkou Rosie.

 

Rosie

Rosie pracuje v turistickém obchodě. Vzhledem k tomu, že ten slouží i jako pošta, tak má Rosie přehled o všech lidech, kteří ve městě žijí a ví o nich dost informací. Kamarádí se s Juliet, se kterou si v obchodě často povídají.

 

Rebecca Michaelsová

Rebecca pracovala několik let na Black Mirror jako kuchařka. V roce 1969 propukl ve starém křídle zámku požár a nebýt Rebeccy uhořela by tam Catherin Gordonová. Obě ženy však nevyvázly z plamenů bez zranění. Když se Catherin narodil Adrian svěřila ho do péče Rebecce. Ta se s ním přestěhovala do Bostonu v USA. Adrian dostal nové jméno Darren Michaels a Rebecca mu začala tvrdit, že za její zranění může autonehoda, při které zahynul i jeho otec. Rebecca se o Darrena starala velice dobře, přičemž jí dost pomáhaly peníze, které jí posílala každý měsíc Catherin.
Během Darrenova studia na univerzitě se Rebecca přestěhovala do přístavního městečka jménem Biddeford. Zde také našla pro Darrena práci, kterou vykonával během semestrálních prázdnin a dovolila mu bydlet ve svém domě. Rebecca však krátce nato utrpěla vážné zranění hlavy, na jehož následky upadla do komatu. Po několika dnech svůj boj se zraněním prohrála.

 

zdravotní sestra

Zdravotní sestra pracující v Biddefordské nemocnici. Kromě svých poviností se možná až příliš zajímá o ostatní lidi, především o dr. Newhouse. Má na starosti také vyřizování administrace.

 

recepční

Majitel hotelu Wild Coast, který stojí na pobřeží v Biddefordu. Sám v hotelu pracuje jako recepční. Má také syna, který se zajímá o hudbu a dceru studující hoteliérství ve Švýcarsku. Hodně dbá na dobrou pověst hotelu ale to mu nebrání v občasném pořádání pokerových turnajů.

 

Conley

Conley pracuje v Biddefordu jako policejní inspektor. Zdá se, že není jako vyšetřovatel přípiš zkušený. Vraždu Fullera by bez Darrenovi pomoci jen ztěží dokázal vyřešit.

 

Kinneyová

Seržantka Kinneyová pracuje v Biddefordu. Striktně dodržuje předpisy, což někdy může vyvolávat problémy. Kinneyová vede vyšetřování Fullerovy vraždy ale nebýt Darrena, těžko by byl případ vyřešen.

 

Murray

Murray byl původně vetešník. Měl svůj obchod ve Willowcreek, kde kupoval a prodával různé starožitnosti a další věci. Murray také měl ve svém obchodě fotokomoru a přivydělával si vyvoláváním fotek. Občas zaměstnával Marka, který mu pomáhal.
Krátce po Samuelových vraždách, začaly do Willowcreek proudit davy turistů a Murray vycítil příležitost jak si vydělat. Zakoupil sanatorium Ashburry a začal ho přestavovat na hotel, který pojmenoval Gordon’s Palace. Zároveň pronajal svůj krámek vesnici a společně s jejími představiteli zde vybudoval muzeum. Po přestavě hotelu v něm Murray začal pracovat jako recepční. Také si nechal vyrábět různé reklamní a turistické předměty a celkově se snažil strašidelnými příběhy a zkreslenými skutečnostmi přilákat co nejvíce lidí.

 

Albert

Albert je turista, který společně s manželkou navštívil Willowcreek. I s ženou se ubytoval v hotelu Gordon’s Palace. Během svého pobytu ve Willowcreek navštívil místni muzeum, hospodu a také Black Mirror. Celý výlet do Willowcreek ale nepovažuje za příliš zdařilý.

 

turistka

Turistka, která se svým mužem Albertem navštívila Willowcreek. Společně se svým mužem se ubytovala v hotelu Gordon’s Palace. Během svého pobytu ve Willowcreek navštívila místní muzeum, hospody a také Black Mirror.

 

Bobby

Bobby je sice psychicky postižený ale zastává ve Willowcreek funkci hlídače muzea, kterou si velmi cení. Žije u svého bratra Toma ve vesnici ale musí mu dávat veškerý svůj plat. Navíc je někdy nucen mu pomáhat při krádežích.

 

Tom

Tom bydlí ve Willow Creek. Vlastní místní hospodu a také stánek s chili. Situace ve vesnici se mu však vůbec nelíbí a po finanční stránce na tom také není příliš dobře. Občas se proto uchyluje ke krádežím, při kterých mu někdy pomáhá jeho postižený bratr Bobby. Jeho také viní za všechny své problémy a nenávidí ho, což mu také často dokazuje.

 

Joseph

Bezdomovec z Willow Creek. Jeví se jako bláznivý člověk a tvrdí, že viděl na zámku ducha Samuela Gordona.
Joseph se dostane do konfliktu s Darrenem o kterém si myslí, že je posedlý ďáblem a přináší s sebou smrt.

 

Van Helsing

Van Helsing, tak si říká mylý chlapec, žijící nedaleko Waleského panství Gordonů. Nejen, že si často hraje v okolí vily na lovce upírů ale také zde má skrýš s hračkami. O panství a lidech, kteří zde žili toho ví hodně.

 

Ralph

Ralph byl pacientem v sanatoriu Ashburry. Tam se spřátelil s Jamesem Gordonem a později i se Samuelem. Stejně jako mnoho dalších stal se i Ralph obětí Robertových pokusů. Poté, co Robert zemřel a budovu odkoupil Murray se mu podařilo utéci.
I se svou hračkou Bubbym začal žít v troskách akademie. Zde si postavil primitivní přístřešek.

 

Louis

Louis byl správcem zahrady na Waleském panství Gordonů. Pomáhal Eleonor s udržováním zahrady. Když zemřel Richard Gordon odstěhovala se Eleonor i Louisem na Black Mirror. Zde zastával přibližně stejnou funkci jako ve Walesu ale odchod odtamtud ho velmi zarmoutil. Zahrada o kterou se tam staral neuvěřitelně zpustla a Louis začal zanedbávat i svoji novou zahradu na Black Mirror. Časem se spojil s Angelinou a pomohl jí uskutečnit její plán.
V přestrojení za člena Řádu zajal Darrena, který však stejně utekl. Dalším Louisovým činem bylo založení požáru Black Mirror a následné zajmutí Darrena. Nakonec však Louise Angelina obětovala aby dosáhla svého cíle.

 

Edward Bartholomew Bates

Bates je věrný komorník Gordonů. Je už velmi starý ale stále zastává spoustu funkcí. Byl dobrým přítelem Williama, se kterým si byli velice blízcí. I ostatní z rodiny (snad kromě Roberta) ho považovali a stále považují spíše za přítele než za sluhu.
Právě smrt Williama ho velice zaskočila ale i nadále se snažil vykonávat svou práci jak jen to šlo. Bates si jednou všimnul zakrváceného Samuela a došlo mu, kdo má na svědomí vraždy, které se po Samuelově návratu na panství začaly dít. Sám tomu nemohl uvěřit ale když se ztratil Robert už dopředu tušiĺ, že se živý už nenajde. Jednoho dne mu Samuel oznámil že se našlo Robertovo mrtvé tělo. Ještě té noci se Bates vydal kočárem na faru a vyzpovídal se. Bates se však nevědomky zpovídal Samuelovi. Řekl mu o vraždách, a právě během zpovědi si Samuel uvědomil co udělal.
Bates sloužil Gordonovým věrně i dalších 12 let. Jeho zdravotní stav se však začal zhoršovat a on už nedokázal sám zastávat tolik práce jako předtím. Stále si to ale nechtěl připustit a proto si jako pomocnici vybral Sally, která nebyla v práci moc dobrá ale vynikla tím jeho důležitost.
Když se na Black Mirror dostane Darren Bates pozná, že jde o Adriana, i když mu zpočátku nechce nic říci. Krátce nato je však zámek v plamenech a na jeho následky Bates umírá.

 

Victorie Gordonová

Victorie byla manželka Williama Gordona, který vlastnil zámek Black Mirror až do své smrti roku 1981. Victorie se v té době zajímala mimo jiné o umění a sbírala malé sošky. Měla velmi ráda svého nejstaršího syna Roberta, dále měla syna Randala a nevlastního syna Jamese. Nejvíce měla zřejmě ráda svého vnuka Samuela. Když ale Samuel odjel z panství, začala ho po nějaké době považovat za mrtého, protože na žádné její dopisy nereagoval.
Velice ji zarmoutila smrt milovaného Williama. To ale pro ní zdaleka nebyla poslední rána. Sice ji potěšil příjezd Samuela v roce 1981 ale krátce na to zemřel její prvorozený syn Robert. Následoval ho Samuel, který jen pár dní poté spáchal sebevraždu.
Victorie se posléze stala majitelkou celého Black MIrror neboť nebylo jediného dědice. Respektive bylo, ale Victoriin pravnuk Adrian Gordon byl v té době ještě velmi mlád a navíc o své pravé rodině nic nevěděl. Po pár letech se na Black Mirror přistěhovala Victoriina sestra Eleonor i se svým sluhou Louisem. Na zámku také pobývala Catherin. Obě dělaly Victorii společnost.
Už v roce 1993 se na zámek vrátil Adrian. Victorie mu pomohla odhalit minulost ale zároveň si nepřála aby na Black Mirror zůstal.

 

Eleonor Gordonová

Eleonor je majitelka Waleského panství. Její otec, Matthias Gordon, byl známým klavírním virtuosem a i Eleonor umí dobře hrát na klavír. Má také sestru, Victorii Gordonovou, která žije na Black Mirror. Tam před lety žila i Eleonor ale později se přestěhovala do Walesu, občas jí však někdo z Black Mirror přijel navštívit. Její manžel Richard Gordon se o Waleské panství v podstatě nestaral, a tak se o vilu a okolní pozemky musela postarat ona, společně se správcem Louisem.
Když Richard Gordon následkem výbuchu v laboratoři zahynul, přestěhovala se Eleonor společně s Louisem na Black MIrror a nechala své předchozí panství opuštěné. Na Black Mirror alespoň mohla dělat své sestře Victorii společnost.

 

Sally Woodová

Sally je původem ze statku v Sussexu, kde má také svého bratra Ruperta Wooda. Sally pracuje na Black Mirror jen krátkou dobu. Zastává práce jako třeba vaření, uklízení a další. Vybral si jí sám Bates a to přesto, že není příliš dobrá. Život na zámku se ale Sally vůbec nelíbí a připadá jí strašně nudný. Právě proto také plánuje odejít.
Během Darrenova pobytu je však Sally zabita. Vrah jí utopí ve vařící vodě.

 

Catherin Gordonová

Catherin byla manželkou Samuela Gordona. I s ním se přistěhovala na Black Mirror ale časem zjistila, že Samuel už není jako dřív. Měl často výkyvy nálady, chvílemi agresivní a chvílemi milující manžel, takže své manželství Catherin rozhodně nepovažovala za šťastné. Roku 1969 začalp vinou Samuela hořet levé křídlo zámku a Catherin v plamenech zůstala. Nebýt pomoci od kuchařky Rebeccy, Catherin by pravděpodobně nepřežila. Obě však utrpěly vážná zranění. Krátce na to, Samuel odjel a Catherin se v únoru roku 1970 narodila dvojčata – Adrian a Angelina.
Catherin žila na Black MIrror i nadále. Vychovávala své děti ale u Adriana se bála, že se vinou kletby změní stejně jako Samuel. Právě proto ho svěřila Rebecce, která z panství odjela a žila v USA. Catherin zůstala s Rebecou v kontaktu a také jí finančně podporovala. Catherinina dcera Angelina trávila většinu času v internátních školách a na Black Mirror se vracela jen vyjímečně. Přesto však Catherin zpozorovala Angelinin zájem o kletbu a proto později opět zformovala tajný spolek zvaný Řád, který měl zabránit možnému vyvolání Mordreda. Během návratu Samuela na panství zůstávala Catherin skrytá na hradě, protože se svého muže bála a tušila, že ho kletba opět postihne.
Roku 1993 Catherin zjistila, že se Angelina snaží kontaktovat s Adrianem – nyní už Darrenem a snažila se jí v tom zabránit. Darren se ale časem vrátil na panství aniž by tušil kdo je. Catherin proto nechala Darrena zajmout a chtěla mu vše vysvětlit ale neúspěšně, protože Darren utekl. Později se ale sám vydal na Black Mirror, kde ho Catherin našla a informovala ho o tom, kdo je. Catherin se ale vzápětí stala rukojmím Angeliny a Louise a byla nucena jim pomoci v dosažení tajné kaple pod akademií. Právě tam se rozhodla udělat svůj poslední a zoufalý čin. Aby zachránila Darrena a aby zabránila v přivolání Mordreda svrhla s sebou do hlubin svou vlastní dceru Angelinu.