Postavy

Adrian Gordon

Adrian je syn Samuela a Catherin Gordonových. Měl rovněž sestru dvojče ale zprvu o ní vůbec nevěděl. Pár let po narození ho totiž Catherin svěřila kuchařce Rebecce, která pracovala na Black Mirror a která si z požáru starého křídla v roce 1969 odnesla vážná zranění. Adrian dostal jméno Darren Michaels a byl tedy vychováván v USA, kam se jeho „matka“ přestěhovala. Neměl ponětí o tom, kdo jsou jeho praví rodiče a podivné popáleniny na těle Rebeccy pokládal za následky autonehody, jak mu ostatně sama matka tvrdila. Později studoval na vysoké škole. Během semestrálních prázdnin v roce 1993, které trávil v Biddefordu pracoval ve fotografickém obchodě u Fullera.
Během té doby ho vyhledala jeho sestra Angelina. Darren o ní stále nic nevěděl a Angelina s ním začala pomalu manipulovat. Jejím cílem totiž bylo dostat Darrena zpět na Black Mirror a využít ho k oživení Mordreda. Darren Angelině bezmezně důvěřoval a myslel si, že mu chce pomoci zjistit více o člověku, který ho v Biddefordu poslední dobou sledoval. Ve skutečnosti se ho ten člověk, Reginald Borris snažil před Angelinou chránit. Když Darrenovi zemřela matka, rozhodl se odjet na panství Black Mirror, aby hledal Angelinu, která mu odtud poslala zprávu.
Darren se na panství Black Mirror dostal do mnoha problémů, kdy mu šlo o život ale nakonec se setkal se svou matkou Catherin a dozvěděl se vše o své i sestřině minulosti. Seznámil se také se zbytkem rodiny. Angelina ale přesto dosáhla svého a za pomoci Louise, který zapálil zámek, získala Darrena i Catherin jako rukojmí. V hlubinách akademie byl Darren donucen přivolat zpět Mordreda, který ovládl jeho duši podobně jako kdysi duši jeho otce. Angelina byla svržena svou matkou do propasti a Darren byl krátce poté chycen policií.
Přestože nebyla žádné pádné důkazy, že je Adrian žhářem nebo dokonce vrahem zůstal ve vězení tři týdny. Poté byl propuštěn na kauci a následně dělal vše možné aby se očistil a hlavně aby se zbavil prokletí. Na Adriana začala kletba působit čím dál tím víc a on to nebyl schopen zastavit. Po nějaké době se stal vlastníkem Black Mirror, když jeho prababička podlehla zraněním. Adrian podstoupil i exorcismus ovšem bez výsledku a začal propadat stále většímu zoufalství. Nebýt pomoci od Valentiny byl by nejspíše spáchal sebevraždu stejně jako jeho otec. Nakonec však byl schopen Mordreda porazit a definitivně zbavil rod Gordonů prokletí.

 

Conrad Spooner

Spooner je inspektorem policie ve Willowcreek. Dříve sloužil v Londýně ale po zpackaném případu byl převelen jinam. Mimo jiné dostane na starost také případ vyhoření zámku Black Miror. Z toho obviňuje Adriana ale žádný pádný důkaz nenajde. Chová se k němu velmi nepřátelsky a nenávidí ho. Jejich vzájemná nevraživost ale částečně odpadne, když Adrian prokáže svoji nevinu a pomůže Spoonerovi odhalit další zločiny na panství.

 

Zak Hitchinson

Zak je strážníkem ve Willowcreek. Pomáhá inspektoru Spoonerovi objasnit zapálení Black Mirror. Bydlí na Warmhill.

 

Joyce Winterbottomová

Joyce je doktorka, konkrétně psycholožka. Byla přítelkyní Hainze Hermanna a společně s ním studovala patologii. Po nějaké době ale naznala, že to není to pravé. Po Hermannově smrti se přistěhovala do Willowcreek.
Joyce má na starosti také Adrianův případ. Pořádá s ním terapeutická sezení, během kterých jí Adrian vypráví svou minulost a také sny, které mívá.

 

Matt Newcastle

Matt je spoluvězněm Adriana Gordona. Je to namyšlený a arogantní člověk, který se přátelí s Tomem. Krátce po Adrianově propuštění je z vězení propuštěn i Matt.

 

Abaya Abhineeti Goyalová

Abaya je majitelkou obchodu se smíšeným zbožím ve Willowcreek. Byla kamarádkou Amandy Valleyové a byla to právě ona, kdo nahlásil její zmizení. Je hodně vystrašená z Adriana, o kterém si myslí, že je prokletý.

 

Denise

Denise pracuje v kavárně ve Willowcreek jako číšnice. Se svou prací však není moc spokojená. Je zasnoubená s Edwardem ale spíše má ráda Spoonera, pro kterého vždy připravuje jeho oblíbené koblihy.

 

Edward

Edward pracuje v kavárně ve Willowcreek. Je to slušný a uctivý člověk, který má záliby v historii a archeologii. Sám by chtěl být více než jen číšníkem, což se mu také povede, když z něj Adrian udělá svého komorníka.

 

Charles Murray

Murray byl původně vetešník. Měl svůj obchod ve Willowcreek, kde kupoval a prodával různé starožitnosti a další věci. Murray také měl ve svém obchodě fotokomoru a přivydělával si vyvoláváním fotek. Občas zaměstnával Marka, který mu pomáhal.
Krátce po Samuelových vraždách, začaly do Willowcreek proudit davy turistů a Murray vycítil příležitost jak si vydělat. Zakoupil sanatorium Ashburry a začal ho přestavovat na hotel, který pojmenoval Gordon’s Palace. Zároveň pronajal svůj krámek vesnici a společně s jejími představiteli zde vybudoval muzeum. Po přestavě hotelu v něm Murray začal pracovat jako recepční. Také si nechal vyrábět různé reklamní a turistické předměty a celkově se snažil strašidelnými příběhy a zkreslenými skutečnostmi přilákat co nejvíce lidí.
Na Adrianových údajných zločinech se snažil také vydělat. Jeho snaha o znovuproslavení vesnice a především hotelu téměř nemá hranic. Byl mimo jiné ochoten křívě vypovídat nebo si udělat z obrázku Adriana kartonovou postavu.

 

Bobby Ackland

Bobby je sice psychicky postižený ale zastával ve Willowcreek funkci hlídače muzea, kterou si velmi cenil. Později byl však propuštěn kvůli Adrianovi. Žije u svého bratra Toma ve vesnici ale ten ho nenávidí a často mu to dokazuje. Navíc je někdy nucen mu pomáhat při nezákonných činnostech.

 

Valentina Antoliniová

Valentina je členkou Vatikánského řádu. Pomáhá Victorii po jejím zranění při požáru Black Mirror a zároveň se stará o průběh oprav. O minulosti rodu Gordonů ví mnoho věcí a zpočátku se snaží Adriana nepřímo připravit na funkci strážce. Po Victoriině smrti na čas odjíždí ze zámku ale po pár dnech se vrací a zachraňuje Adriana, když se snaží skočit z věže zámku. Nadále se snaží Adrianovi pomoci vyhnat Mordreda a to za pomoci exorcismu, který má vést Frederick. Ten se sice nezdaří ale Valentina se nevzdává a společně s Adrianem se snaží v hlubinách Black Mirror najít černé zrcadlo a definitivně zničit Mordreda. To se jim nakonec podaří.

 

Victorie Gordonová

Victorie byla manželka Williama Gordona, který vlastnil zámek Black Mirror až do své smrti roku 1981. Victorie se v té době zajímala mimo jiné o umění a sbírala malé sošky. Měla velmi ráda svého nejstaršího syna Roberta, dále měla syna Randala a nevlastního syna Jamese. Nejvíce měla zřejmě ráda svého vnuka Samuela. Když ale Samuel odjel z panství, začala ho po nějaké době považovat za mrtého, protože na žádné její dopisy nereagoval.
Velice ji zarmoutila smrt milovaného Williama. To ale pro ní zdaleka nebyla poslední rána. Sice ji potěšil příjezd Samuela v roce 1981 ale krátce na to zemřel její prvorozený syn Robert. Následoval ho Samuel, který jen pár dní poté spáchal sebevraždu.
Victorie se posléze stala majitelkou celého Black MIrror neboť nebylo jediného dědice. Respektive bylo, ale Victoriin pravnuk Adrian Gordon byl v té době ještě velmi mlád a navíc o své pravé rodině nic nevěděl. Po pár letech se na Black Mirror přistěhovala Victoriina sestra Eleonor i se svým sluhou Louisem. Na zámku také pobývala Catherin. Obě dělaly Victorii společnost.
Už v roce 1993 se na zámek vrátil Adrian. Victorie mu pomohla odhalit minulost ale zároveň si nepřála aby na Black Mirror zůstal. Ještě před jeho odjezdem propukl na zámku požár. Victorie při něm byla vážně zraněna.
Po pár týdnech byla na vlastní žádost propuštěna z nemocnice, zpátky na Black MIrror. Nadále jí pomáhala sestra Antoliniová, která se o ní starala a, která znala Victoriinu minulost. Victorie však po pár dnech zemřela.

 

Mark

Mark je hrobníkem na hřbitově na Warmhill. Jako hrobník však nemá na starosti jen kopání hrobů, ale i opravy interiéru kostela, starání se o zapomenuté hroby, čistit hřbitov od plevelu, chránit hřbitov před psy a prasaty a mnoho dalšího.

 

Frederick

Farář Frederick už dlouhá léta spravuje faru a kostel na Warmhill. Před mnoha lety vychoval jednoho sirotka, který poté zastával na Warmhill funkci hrobníka. Stejně jako předchozí faráři tak i otec Frederick se stará o kroniku rodu Gordonů.
Ve spolupráci s Valentinou se pokusí vyhnat z Adriana Mordreda. Při vymítání je však Frederick zabit.

 

Phil

Phil žije ve starém Hermannově domě nedaleko Willow Creek. Dům používá jako svůj úkryt a také jako mučírnu pro své oběti, které chytá, následně v márnici týrá a vše si natáčí na kazetu. Kromě toho si nechává platit od Murraye a dělá pro něj různé práce.
Do jeho domu se dostane i Ralph a Adrian ale těm se podaří utéct. Adrian navíc Phila zamkne v márnici, kde si ho později vyhledý jeho spolupracovník Tom a zabije ho.

 

Ralp Thompson

Ralph byl pacientem v sanatoriu Ashburry. Tam se spřátelil s Jamesem Gordonem a později i se Samuelem. Stejně jako mnoho dalších stal se i Ralph obětí Robertových pokusů. Poté, co Robert zemřel a budovu odkoupil Murray se mu podařilo utéci.
I se svou hračkou Bubbym začal žít v troskách akademie. Zde si postavil primitivní přístřešek.
Později se však přestěhoval do chatrče nedaleko Warmhill. Nedlouho poté, ho však unesl Phil, který ho dlouhou dobu mučil. Ralphovi se podaří utéci díky Adrianovi. Později je Ralph ve svém domě vyhledán Tomem, který ho chce zabit ale nakonec je to Ralph, kdo se stane vrahem.

 

Gregory

Gregory je jeden z opravářů, kteří renovují Black Mirror. Dříve pracoval pro Murraye ale stěžoval si na plat. Dokud Gregory věděl, že dostane zaplaceno neváhal a na zámku pracoval ale jakmile zámek zdědil Adrian, tak čekal jestli dostane plat. Gregoryho během dalších prací postihne smrtelný úraz, když mu na hlavu spadne kamenná lebka.

 

Steve

Steve je jeden z dělníků, kteří pracují na Black Mirror. Dříve dělal pro Murraye ale plat mu přišel příliš nízký. Na zámku se věnuje opravám ale jen do té doby než zemře Gregory. Steve poté práci vzdá a odejde pryč, protože si myslí, že je zámek prokletý.

 

Svetlana

Svetlana je turistka, která se se svým mužem vypravila na výlet do Willow Creek. Stejně jako jejímu muži, líbí se i jí především mrtvoly a vraždy.

 

Yuri

Yuri je turista, který se i se svou ženou vypravil na výlet do Willow Creek. Stejně jako jeho ženě, líbí se i jemu především mrtvoly a vraždy.