RE Rev1 – Kampaň

Návod na vedlejší díl série Resident Evil – Revelations!

 

RE Revelations 1

Hrdinové

Jill Valentine

– Hlavní hrdinka Revelations
– Ikonická hrdinka série.
– Může využívat sklady zbraní a vylepšovat zbraně
– Bude spolupracovat s Parkerem a později s Chrisem.

 

Chris Redfield

– Ikonický hrdina série
– Bude spolupracovat s Jessicou a později s Jill (jako nehratelný hrdina).

 

Parker Luciani

– Nový parťák Jill, který původně sloužil s Jessicou
– Bude spolupracovat s Jill (jako nehratelný hrdina) a s Jessicou.

 

Keith Lumley

– Trhlý člen BSAA.
– Bude spolupracovat s Quithem.

 

Kampaň Revelations nabízí hned šestici hrdinů, nicméně hrát budete pouze za čtyři z nich. Dvojice se navíc v průběhy hry mění, takže zatímco jednou je vaším nehratelným parťákem třeba Parker, v příští kapitole za něj budete hrát a po boku budete mít Jessicu, která předtím sekundovala Chrisovi.
– Hra nabízí celkem 24 úrovní rozdělených do dvanácti kapitol. Délkou hra odpovídá zhruba RE 5, čili nějakých 9-10 hodin hraní. Pokud nezkoumáte okolí, nečtete dokumenty a míříte rovnou za závěrečnými titulky, potom může být délka pochopitelně kratší.


 

Kapitola 1 – Do hlubin
Délka – 00:50:00
(Jill Valentine + Parker Luciani)

K 1

Úrovně
– Kapitola 1-1 – Ubikace posádky I
– Kapitola 1-2 – Pláž
– Kapitola 1-3 – Ubikace posádky II

 

Kapitola 1-1 – Ubikace posádky I

Společně s kolegou Parkerem přijíždíte na loď Zenobia, kde má být Chris. U sebe máte jen známou pistoli M92F a případně DLC pistole.

Pistole M92F (RE 5)

– Základní bouchačka Jill (nemáte-li všechny tři DLC zbraně). Jde o průměrnou pistoli, jejíž staty jsou příjemně vyrovnané. Univerzální pistole, která sice není nic extra ale poslouží velice dobře.
– Poškození – 150
– Kadence – 1,58
– Munice – 15
– Sloty – 3

DLC
– Pro Revelations existuje 7 miniaturních DLC. Dvě z nich vám přidají vždy po jedné postavě do Raid módu, dvě další vám přidají vždy po šesti upravených zbraní do Raid módu, no a tři DLC vám dají po jedné nové zbrani do kampaně i do Raid módu.
– Unesete pouze tři zbraně, což znamená, že pokud máte všechny tři DLC zbraně, budete začínat s nimi a vaše klasická základní bouchačka bude už od začátku hry ve skladu (který ale zpřístupníte až v druhé kapitole).
– Pokud se ptáte, zda má smysl DLC zbraně kupovat, pak řeknu, že jedině ve slevě. Normální cena je totiž jedno euro za jednu zbraň! Naštěstí, na Steamu můžete občas narazit na až 80% slevy pro jednotlivé díly RE série. Jedna zbraň za bůro, to už docela ujde. 🙂

Parťáci – Parker
– Vaši parťáci nemohou umřít, nemají inventář a narozdíl od RE 6 jim nejde rozdávat ani základní rozkazy. Navíc, poškození, které parťáci svými zbraněmi způsobují je výrazně menší než to vaše. Přesto je ale dobré pamatovat na to, že máte za zády kolegu (tedy většinou). Pokud cítíte, že situaci máte pod kontrolou, není důvod se hnát dopředu a snažit se usmrtit nepřítele tak rychle, jak jen to bude možné. Naučte se spoléhat na parťáka – ať si taky vystřelí, ať poškodí nepřítele, ať střílí na jednoho zmetka, zatímco vy si podáte jiného. Zkrátka, ať vám pomůže. Jednak tím budete šetřit cennou munici a taky si ověříte, do jaké míry vám váš počítačem řízený kolega může v daných situacích pomoct.
– Parker je takový dobrácký naivní trouba, který vedle veteránky Jill působí jako nováček v oboru. V roli Jill s ním budete procházet podstatnou částí hry. Parker často používá svoji pistoli Goverment, která má vysokou účinnost. Později začne obtížnost narůstat a Parker zhruba od 4. kapitoly vytasí brokovnici Windham.

Vstup do lodi je zapečetěn zámkem, který zničte (nejlépe nožem) a vstupte. Loď se zdá být prázdná, ale je tu hromada mrtvol. Projděte přes sklad na chodbu u výtahů. Ty sice nefungují, ale cesta vás dovede do jídelny a dále do kuchyně. Cestou prozkoumávejte skříně, kde můžete najít munici, či bylinky. V kuchyni vás napadne Ooze.

Léčení
– Oproti RE 6 je systém léčení prostý – hrdina unese až pět zelených bylinek, které po použití vyléčí na maximální hodnotu. Žádné červené bylinky ani spreje tu nejsou.

Boj zblízka
– I zdejší hrdinové umějí bojovat na blízko. Většina z nich může zblízka útočit nožem, či sekerou.
– Pokud je nepřítel ochromený, je možné jej zblízka udeřit za pomocí kontextové akce. Pokud se klávesa pro akci podrží déle, bude výsledný útok mnohem silnější a pro řadové nepřátele přímo vražedný. Zase ale hrozí, že se nepřítel stihne vzpamatovat.

Zlikvidujte Ooze a v jeho útrobách odhalíte pistoli – dřív to byl člověk.

Vysoká obtížnost
– Nejtěžší obtížnost má oproti předchozím značné rozdíly. Jednak můžete očekávat mnohem více nepřátel, kteří navíc snesou větší poškození, ale také se připravte na více skrytých předmětů, unikátních (legendární) součástky a pár specialit navíc, které si popíšeme.
– Už cesta do kuchyně je plná různými druhy Ooze včetně Pincerů a Tricorne. Navíc u jídelny najdete bednu skladu, takže upravovat vybavení můžete pěkně rychle.

 

Kapitola 1-2 – Pláž

O několik hodin dříve jste na cestě k pláži. Seskočte tam a sejděte se s šéfem BSAA Brianem. Ten vám představí skener Genesis a pošle vás skenovat hmotu, kterou vyplavilo moře. Pokud chcete, můžete skenerem projet i parťáka Parkera a šéfa BSAA Briana. Nezapomenou to vtipně okomentovat. 🙂

Dokumenty
– Čtení dokumentů a postupné poodhalování pozadí příběhu je typickým znakem většiny dílů RE. V RE 6 tohle bohužel chybělo a dokumenty nikde v terénu nebyly. V Relevations se způsob odhalování děje vrací do starých kolejí. Všechny dokumenty, které najdete se vám zanesou i do inventáře, takže si je můžete kdykoli pročíst znovu.

Genesis
– Hrdinové jsou vybavení speciálním skenerem, který můžete od druhé úrovně používat. Pohled přes něj zvýrazňuje zajímavé objekty okolo, které je možné blíže prozkoumat.
1) Mutanti – Díky zkoumání nepřátel (živých či mrtvých) se zvyšuje procento jejich identifikace. Pokud hodnota dosáhne 100% hrdina dostane bylinku navíc a může skenovat zase od 0%. Pokud už má hrdina maximální počet (5) bylinek, ona bylinka získaná za skenování se jakoby uchová do skeneru, takže v praxi má hrdina celkem 6 bylinek. Ovšem dokud se bylinka ze skeneru nepřesune do klasického inventáře, není možné skenovat dál. Drobný háček spočívá v tom, že skenování stále stejných druhů nepřátel snižuje získanou synchronizaci, takže pro zisk bylinek potřebujete naskenovat stále víc a víc potvor (anebo najít nějaké nové). A pak je tu ještě jeden háček – někteří nepřátelé po zabití zmizí, což znamená, že je nutné je skenovat zaživa.
2) Předměty – V úrovních jsou přes skener vidět aktivní místa jejichž prohlédnutím lze odhalit ukrytou munici, bylinky… Vyplatí se proto každou místnost prohlédnout skenerem. Pokud na skeneru bliká žluté světélko znamená to, že nablízku je nějaký skrytý předmět.
3) Otisky – V celé kampani se nachází 30 otisků dlaně, které můžete odhalit pouze přes skener. Potíž je v tom, že zatímco na běžné předměty vás Genesis upozorní žlutou ikonkou, otisky si musíte nalézt úplně sami, což vyžaduje prohledat opravdu každý kout herního světa přes skener. Navíc vám nikdo neřekne, kolik otisků v dané kapitole ještě zbývá, takže v případě hledání nemáte jak zúžit oblast, kde by otisky mohly být. Přehnaně drsné a naprosto nezáživné, řekl bych. 🙂 Skenovat otisky se ale skutečně vyplatí, neboť odemykají bonusové zbraně. Za patnáctý otisk získáte novou sniperku a za třicátý novou pistoli.

Naskenujte dostatek hmoty, přičemž v jedné z nich najdete podivnou lahvičku s virem, což značí, že dřív to byli lidé. Jedna hmota také ožijé (říká se jí Globster), takže ji zlikvidujte nejlépe střelbou do tlamy. Protože vzorků je tady na pláži málo, projděte tunelem k molu a pokračujte ve skenování tam. Na FSB bedně vpravo najdete přes skener první otisk (1/4 – 1/30). Až budete mít naskenováno zamřte zpátky k šéfovi. Z kůlny vyleze další Globster, ale pokud máte granáty, znčte ho jimi. Pak oznamte šéfovi hotový úkol. Brian oznámí, že se ztratil Chris.

 

Kapitola 1-3 – Ubikace posádky II

Zpátky na lodi se Parker rozhodne zůstat v kuchyni a vy zkusíte najít Chrise. Nejprve si ale dejte čelem vzad, neboť když už můžete používat Genesis, je dobré prozkoumat co jste cestou minuli. Cestou potkáte spoustu skrytých věcí a dokonce otisky – na jídelním automatu v jídelně je otisk (2/4 – 2/30). V chodbě mezi oběma skladišti (první dvě větší místnosti lodi) je otisk (3/4 – 3/30). Jeden skrytý předmět najdete dokonce až venku! Po návratu pokračujte přes kuchyni dál. Za dveřmi na konci chodby uvidíte svázaného Chrise, ale dveře jsou zamčené. Bude třeba najít klíč. Po schodišti pokračujte nahoru a dále přes kajuty posádky. Cestou narazíte na zamčené dveře kotvy a další obyčejné zamčené dveře. Dorazíte až k ošetřovně, kde uvidíte jak Ooze zabijí nějakou ženu. Vstupte dovnitř a oba Ooze zničte. Na ceduli s rentgenovými snímky najdete otisk (4/4 – 4/30). Z těla ženy vezměte klíč k ubikacím posádky. Vraťte se zpátky, přičemž nezapomeňte klíčem odemknout obyčejné zamčené dveře – uvnitř je prádelna a pár věcí (munice atd.). Vraťte se až ke Chrisovi (pozor na pár nových potvor) a odemkněte. Zjistíte, že Chris je jen figurína a vzápětí vás chlápek s plynovou maskou uspí.


 

Kapitola 2 – Dvojitá záhada
Délka – 01:00:00
(Jill Valentine + Parker Luciani)
(Chris Redfield + Jessica Sherevat)

K 2

Úrovně
– Kapitola 2-1 – Sněžné hory I
– Kapitola 2-2 – Kajuty hostů

 

Kapitola 2-1 – Sněžné hory I

Rekapitulace
– Na počátku každé epizody se přehraje animace nejdůležitějších scén z epizody minulé. To se hodí především pro občasné pro hráče, kteří sjedou třeba 1-2 epizody týdně. Náruživější hráči si alespoň mohou užít filmové pojetí a všimnout si, že animace je dělaná nezávisle na samotné hře hráče a nejde tak o pouhý sestřih viděných scén. Jinými slovy, například v rekapitulaci první epizody Jill kopancem udeří Ooze, a to i když jste to ve hře neučinili.

Jako Chris putujete s parťačkou Jessicou zasněženým údolím. S sebou máte klasickou pistoli M92F a také bročku Widham. Protože jste nyní v roli vedlejší postavy, je dobré se seznámit s tím, co se pro vás liší.

Hlavní a vedlejší hrdinové
– Hlavní hrdinkou Revelations je Jill, která má nejvíce herních možností.
– Vedlejší hratelní hrdinové mají vždy nějakou základní výbavu, která se do dalších úrovní hraných za ně většinou nepřenáší! Také si nemůžete vylepšovat zbraně, používat sklad a ani zvětšovat kapacitu munice (nicméně základní kapacitu munice obvykle máte nastavenou docela vysoko).
– Platí ale, že tito vedlejší hrdinové mají skener Genesis a také v jejích úrovních můžete nacházet otisky. Vyjímku tvoří pouze flashbackové úrovně za Parkera, kde Genesis k dispozici není, jednoduše proto, že v té době ještě neexistoval.

Parťačka Jessica
– Jessica Sherawat je namyšlená fiflena, která je novou parťačkou Chrise a během flashbackových misí i parťačkou Parkera. Jessica používá bonusovou pistoli PC352, a během misí s Chrisem má i bonusovou sniperku PSG. Později, zhruba od šesté kapitoly vytasí i samopal G36.

Pokračujte údolím, když nad vámi proletí letadlo, které se vzápětí zřítí. Na místě havárie najdete hromadu trosek. Některé schránky jde otevřít a uvnitř najdete hmotu ke skenování. Pokračujte do kokpitu odkud vypadne mrtvý pilot. Projděte ho skenerem a najdete letový plán. V kokpitu letadla najdete otisk (1/5 – 5/30). Pokračujte přes mříž do jeskyní.

V jeskyni v prvním větším sále vás napadnou zmutovaní vlci – Fenrir. Jessica vám pomůže, ale zvířata jsou na její sniperku rychlí, takže i když nějaké sundá, všechny sama nezvládne. Ze sálu vedou dvě chodby, ale obě se scházejí na útesu u visutých můstků. Projděte dál přes můstky až do dalšího velkého sálu. Tady zcela jistě najdete první typ granátů (návnady), nicméně v rámci ukrytých věcí (skenování) jste už zřejmě nějaké granáty objevili.

Granáty
– Varianty granátů jsou v Revelations poněkud pestřejší, než jaké byly v minulých dílech.
– Stále máme klasický explozivní granát, vhodný na skupiny monster.
– Návnada pro BOW se využívá na nalákání nepřátel. Granát pípá a přitáhne okolní zmetky, načež vybuchne. Je to velice užitečné proti rychlým nepřátelům, kde hrozí obklíčení.
– Šokový granát získáte až v kapitole páté. Je obzvláště účinný proti vodním potvorám.
– Pulsní granát získá Chris v šesté kapitole, kdežto Jill se s ním seznámí až v kapitole osmé. Granát dokáže ochromit všechny nepřátele v okolí a také jako jediný funguje pod vodou (lze házet při potápění).

Pomocí granátů se ubraňte útoku Fenrirů a poté pokračujte chodbou. Po levici narazíte na jeskyni s mnoha krápníky a na jednom je otisk (2/5 – 6/30). Brzy vyjdete ven ale během skákání po útesech se jeden utrhne a spadnete dolů. Nemůžete vstát a okolí se začne hemžit Fenriry. Jessica vám půjde na pomoc, ale do té doby se musíte udržet. Využívejte návnady a střílejte po Fenrirech, dokud nedorazí Jesica. Je to docela náročné. Až bude po všem, pokračujte tunelem na velký útes, kde uvidíte hledanou základnu teroristů Veltra.

 

Kapitola 2-2 – Kajuty hostů

Proberete se v kajutě a beze zbraní. Běžte do koupelny, kde vypusťte vodu z vany a najdete šroubovák. Zpátky v pokoji uvidíte Ooze, který vylezl ze skříně. Pomocí techniky uhýbání mu uhněte tak, aby vrazil do televize – to ho ochromí. U dveří odšroubujte panel a na elektronickém obvodu přecházejte kabely, aby se nekřížili a procházel jimi proud (tento proces budete provádět často). Mezitím se Ooze vzpamatujte, čili rychle utečte ven. Naproti jsou dveře ze zámkem, který beze zbraní nezničíte. Pokračujte tedy chodbami a vyhýbejte se Ooze. Cestou můžete narazit i na novou variaci Ooze, na Pincera – ten vydrží víc a má dva velké meče, kterými může sekat na dálku a srážet vás k zemi. Přes ochoz dorazíte do jídelního salonku, kde vás potká Parker. I on je beze zbraní, ale ví, kde jsou. Běžte s ním ke knihovně, kde vám dá pár BOW návnad. V knihovně je určitě využijte a prokličkujte mezi policemi. Za knihovnou je malý sklad od kterého společně proražte dveře a výbava jsou vaše. Ve skladu je také bedna na úpravu.

Úprava zbraní
– Ve speciálních velkých zelených bednách je možné ukládat zbraně. Hrdina najednou unese pouze 3 zbraně a ty další je možné odkládat do beden pro pozdější využití, přičemž bedny jsou navzájem propojené, takže uchované zbraně jsou k nalezení ve všech bednách.
– Také je možné zbraně vylepšovat díky nalezeným součástkám. Každá zbraň má určitý počet slotů pro součástky. Navíc je možné použité součástky ze zbraní sundat a použít na jiné zbraně, aniž by hrozil jakýkoli postih. To znamená, že se vyplatí vracet k bednám a vylepšovat zbraně po každé nalezené součástce
– Hrdinové unesou jen omezený počet munice, přičemž na rozdíl od RE 6 má každý druh munice jen jeden slot v inventáři. Nejde nosit třeba tři sloty munice do pistole po třiceti nábojích. Naštěstí je možné nacházet speciální kufříky, které trvale zvyšují maximální kapacitu munice. Protože kufříky patří k nejvzácnějším předmětům ve hře, pozice každého z nich bude uvedena.
– Tohle všechno, tedy sklad, úprava a kufříky na munici platí pouze Jill. Ostatní tři hrdinové, kteří se vám dostanou pod ruku, nic z toho používat nemohou.

Součástky
– Existují tři druhy součástek pro úpravu zbraní.
– Šedé součástky jsou běžně k nalezení. Nacházejí se po celé lodi na viditelných místech a některé i v úkrytech odhalitelných skenerem.
– Žluté součástky nesou přízvisko ilegální a jejich nalezení je o poznání náročnější. Většinou se nacházejí v kajutách a v trezorech zamčených na klíče či karty. Pro jejich nalezení je dobré pamatovat si každé uzamčené dveře a vrátit se k nim, jakmile seženete klíč
– Fialové legendární součástky jsou k dispozici za některé achievementy.

Nyní ještě prozkoumejte pokoj naproti skladu, kde byl držen Parker a poté se vydejte směrem zpátky. Tentokrát se můžete pomstít potvorám a hlavně nalézt skryté předměty. V kavárně na krocanovi najdete otisk (3/5 – 7/30). Pokračujte zpátky přes chodby u pokojů. 

Nedostupné pokušení
– Jeden obraz na chodbě nedaleko pokoje Jill jde odsunout a za ním je trezor. Klíč k němu v této kapitole nezískáte.
– Na stěně v jednom pokoji visí brokovnice. Klíč v této kapitole opět nezískáte.
– Velké dveře v kavárně jsou zamčené – klíč v této kapitole není.
– V kavárně jsou dveře se symbolem kotvy, i ty jsou zamčené klíčem, který neseženete.
– Tohle je taková ukázka, jak procházení lodi funguje. Najdete zámek ale klíč čeká až někde v příštích kapitolách. Proto není od věci si pravidělně prohlížet mapu, kam se všechny zamčené dveře a trezory zaznamenávají. Pokaždé když najdete nový klíč, zkontrolujte mapu, jestli znáte nějaké dveře kam pasuje.

Mrkněte zpátky do pokoje, kde jste se probrali. V koupělně nad vanou je otisk (4/5 – 8/30). Zničte zámek naproti vašemu pokoji a pokračujte. Minete další zamčené dveře a dostanete se k výtahu. Nejprve jeďte dolů, kde projděte dveřmi a otevřete si zkratku přímo do skladu s bednou. Pak výtahem jeďte nahoru na můstek. Přes šatny (nezapomeňte prohlédnout skříňky) dojdete až na můstek. Na oknech vpravo je otisk (5/5 – 9/30) a na monitorovacím panelu můstku je první kufřík – Pistole I (30-50). Protože kapitola skončí prozkoumáním komunikačního zařízení, vyplatí se po sebrání kufříku udělat čelem vzad a pobrat munici, kterou jste minuli. Kufřík zvedne nosnost jen o dvacet kousků, což není moc. Stačí jedna větší přestřelka anebo boss a jste na suchu, ale i tak to pomůže. Až budete mít vše projito, prozkoumejte komunikační zařízení – je rozbité a vzápětí vás napadne Raymond, kterého Parker dobře zná.

Vysoká obtížnost
– Při cestě z pokoje pro zbraně narazíte dokonce na Scarmigliona! Na nižší obtížnosti se tato bestie představí až v osmé kapitole.


 

Kapitola 3 – Duchové Veltra
Délka – 01:15:00
(Parker Luciani + Jessica Sherewat)
(Jill Valentine + Parker Luciani)

K 3

Úrovně
– Kapitola 3-1 – Terragrigia I
– Kapitola 3-2 – Vyhlídková paluba

 

Kapitola 3-1 – Terragrigia I

Jako Parker jste s parťačkou Jessicou v Terragrigii. Přinesete zraněného Raymonda, načež velitel FSB Morgan nařídí evakuaci. U sebe máte kvalitní samopal P90 a pistoli Government. Odejděte dveřmi do haly, kde vás napadnou Hunteři. Tihle zmetci jsou pěkně nebezpeční a útočí přískoky. Měli byste je dobře znát už z RE 1. Projděte halou až do výtahu v patře. Cesta na střechu však skončí, neboť výtah se rozbije. Projděte skrze kanceláře na chodbu. Na konci chodby lze přeskočit zátras a vzadu najít trochu munice. Pak přes konferenční sál přejděte do další chodby. Nalevo je místnost skladu s pár věcmi a granáty. Vpravo je křižovatka, kde najdete bročku M3 – bude se hodit. Chodbou postupujte na nouzové schodiště a odtud nahoru. Probijte se přes patro s kancelářemi (prohlédněte skříňky). Na chodbě se na vás vrhne hromada Hunterů. Pokud nemáte dost munice, raději utečte za vrata. Ve velké hale oberte munici a přivolejte výtah. Než přijede, musíte se ubránit útokům Hunterů. Nejlepší je stáhnout do chodby, abyste měli krytá záda a všechny postřílet. Pak naskočte do výtahu, který vás konečně vezme na střechu. Vyběhněte tam a naskočte do vrtulníku.

Vysoká obtížnost
– Brokovnici M3 nenajdete na křižovatce ale až v patře kanceláří.

 

Kapitola 3-2 – Vyhlídková paluba

Raymond odejde, ale nasměruje vás do komunikační místnosti. Běžte po schodech pod můstek. Je tu nefunkční výtah a v chodbě konferenční sál. V něm najdete klíč kormidla. S ním odemkněte protější dveře od kapitánovy kajuty. Mrtvola kapitána sedí u stolu. Z kajuty určitě seberte kulatý znak a ze zdi mapu 1.

Mapa
– Na některých místech se dá nalézt mapa lodi, která vám automaticky zaktualizuje vaši 3D mapu. Díky tomu máte okamžitě přehled o oblastech, které jste ještě nenavštívili.
– První mapa je k získání v kapitole 3-2 a visí na zdi v kapitánově kajutě pod můstkem.
– Druhou mapu najdete v kapitole 5-2 v oblasti strojovny.
– Třetí mapa je v kapitole 7-1 v restauraci na přídi.
– Čtvrtá a poslední mapa je v kapitole 9-3, ve vnitřní laboratoři.

Vraťte se na můstek a přes výtah pokračujte zpátky ke kajutám. Cestou klíčem kormidla odemkněte kajuty nedaleko vašeho pokoje – uvnitř je trocha munice. Dále vyhledejte kajutu, kde byla bročka. Umístěte znak na držák a bročka je vaše.

Windham

– Bročka Windham je první brokovnice, kterou může Jill získat. Nejprve v kajutě kapitána (pod můstkem) vyzvedněte kulatý medailon. Pak zamiřte do pokoje, kde tahle brokovnice visí na stěně (viděli jste ji už v minulé kapitole). Medailonem odemkněte držáky a kráska je vaše.
– Windham má obstojnou účinnost, ale zásobník jen na čtyři kousky. Vzhledem k tomu je dobré zkusit navýšit rychlost nabíjení anebo zásobník.
– Poškození – 160×6
– Kadence – 0,74
– Munice – 4
– Sloty – 4

Pokračujte až do kavárny a tady odemkněte mříže klíčem kormidla. Můžete vstoupit do hlavního sálu s hodinami. Obejděte sál a za hodinami najdete komunikační místnost. Je však zamčená a dokument visící vedle mluví o promenádě, kde má být důstojník s klíčem. Nejprve ale prozkoumejte okolí. Naproti dveřím od komunikaní místnosti je otisk (1/6 – 10/30). Nad schidištěm do přízemí je bedna skladu. Dole v přízemí je v mramorovém výklenku vedle dveří do kasína otisk (2/6 – 11/30). Nyní se vydejte až do vrchního patra, odkud vede cesta do solárka. U stropu visí Wall Blisteři, ale zatím se jich bát nemusíte. Bazén je zamořený svinstvem, ale za dveřmi (na elektrický obvod) je pumpa, kterou spusťte. Bude zahájena filtrace bazénu a v další kapitole se můžete podívat na výsledek. Spuštění filtrace je nepovinný proces, který se vyplatí udělat co nejdřív, protože solárium je plné pěkných věciček. Ještě si vedle pumpy všimněte otisku (3/6 – 12/30). Vraťte se dolů a z přízemí postupujte do promanády. Vrata pod schody jsou zavřená, takže běžte chodbou okolo. V chodbě u polic najdete první sniperku.

Sniperka M40A1

– První sniperka! Leží opřená o police u vstupu na promenádu. M40A1 je silná puška vhodná na likvidaci vzdálených cílů. Pokud pečlivě sbíráte otisky, brzy pro ni budete mít konkurentku. Pokud ne, zůstane vám jako jediná sniperka až do konce hry.
– Poškození – 1100
– Kadence – 0,60
– Munice – 8
– Sloty – 4

Sniperka se bude vzápětí hodit. Dveřmi vyjděte na promenádu. První část je prázdná, tedy až na malou spojovací místnost, kde je na polici skenerem odhalitelný kufřík – Brokovnice I (20-40). Na konci za mostem je bedna skladu. Pak projděte přes vrata. Druhá část promenády je podstatně větší. Nejprve ji prozkoumejte a všimněte si jednak červených explozivních nádrží a také hlasů, jež se ozývají ze zamčeného skladu. Dole v kuchni na skříňkách je otisk (4/6 – 13/30). Nyní zničte zámek skladu, načež ven vyběhne důstojník s vaším hledaným klíčem. Už to ale není člověk. Během boje s ním, se v areálu budou zjevovat potvory a to včetně Tricorna, který dokáže střílet na dálku šipky.

Boss 1 – Scagdead

– A máme tady prvního bosse. Scagdead je obrovská hrouda, která vypadá, jako kdyby se o jedno tělo dělily dvě bytosti. Scagdead je pomalý ale nese kotoučovou pilu, kterou dokáže zblízka okamžitě zabít. Občas může na dálku vystřelit ostnaté kolečko, které padne na zem. Pokud do něj šlápnete, na okamžik vás to zbrzdí a pokud je Scagdead nablízku… asi chápete.
– Scagdead není unikátní boss a můžete na něj narazit i později a to dokonce i v roli Chrise (viz obrázek).

– Nás zajímá ale především první střetnutí formou bossfightu. Protože se v areálu neustále objevují řadoví zmetci, je boj náročný i po stránce munice. Snažte se šetřit náboje a většinu nepřátel jen obíhat. V oblasti je spousta červených explozivních nádrží. Rozstřelte je, když je Scagdead poblíž. Výbuch ho vážně poškodí a ještě ochromí, takže ho můžete zblízka udeřit (bojové umění) ale dejte pozor, aby se nestihl vzpamatovat.
– Začněte tím, že využijete explozi všech nádrží a pokud máte odvahu, doplníte je úderem zblízka. Pokud je Scagdead stále na nohou, sáhněte po brokovnici a miřte zboku na část, kde má bestie hlavu.

Po smrti Scagdeada z jeho těla vezměte klíč záchranného kruhu. Ve skladu, kde byl Scagdead držen je na krabici otisk (5/6 – 14/30). Klíčem odemkněte spojovací chodbičku do první části promenády. Než půjdete zpátky do sálu, běžte na konec promenády, kde odemkněte dveře k výtahu. Výtah zprovozněte (přes elektrický obvod) a zajistíte si spojení mezi promenádou, můstkem a přední palubou, kam se vydejte. Ven na palubu se bez karty nedostanete, ale už tady v restauraci můžete najít pár věcí a na stole s rozlitým vínem i otisk (6/6 – 15/30).

Odměny
– Některé achievementy se vztahují k bonusům přímo ke hře a nejde jen o hezký čtvereček na Steamu. Pokud splníte vybraný achievement, získáte nějaký bonus (zpravidla zbraň nebo součástku) do hry.
– Zpřístupněnou odměnu dostanete vždy na následující úroveň (tedy klidně i v průběhu kapitoly). Pokud je odměnou bonusová zbraň nebo součástka, uloží se vám do skladu.

Bonusová pistole – PC356

– Pokud v kampani zabijete 150 nepřátel, získáte achievement a bonusovou pistoli k tomu. Nejde o nic zvlášního, nakonec 150 nepřátel zabije každý blbec, otázkou je kdy. Nejdříve se to dá stihnout v této úrovni.
– PC356 je solidní pistole, který vyniká v rychlosti střelby a hlavně v počtu slotů na vylepšení (5). Užitečný kousek, který s trochou vylepšení, spolehlivě nahradí M92F.
– Poškození – 130
– Kadence – 0,80
– Munice – 8
– Sloty – 5

Bonusová sniperka – PSG1 (RE 5)

– Pokud najdete 15 otisků, dostanete tuto poloautomatickou sniperku. Nejdříve můžete 15 otisků získat v této kapitole.
– PSG1 znáte z RE 5. Jde o slabou sniperku s malým zásobníkem, ale vysokou stabilitou, přesností a rychlou střelbou.
– Hned se nabízí srovnání s nedávno získanou M40A1. Brát na další akce ji anebo PSG? Je to hlavně o tom, zda vám něco říkají headshoty. Totiž největší nevýhoda PSG1 je nízká účinnost, ale pokud ji dokážete vykompenzovat buď součástkami anebo střelbou do hlav, je PSG vhodnější volba.
– Poškození – 700
– Kadence – 1
– Munice – 5
– Sloty – 3

Nyní se vraťte přes promenádu zpátky (na promenádě odemkněte spojovací místnost mezi přední a zadní částí) a směřujte do hlavního sálu. Zady odemkněte komunikační místnost a vstupte. Narazíte na zničené vybavení a Raymonda.

Vysoká obtížnost
– Po poražení Scaghdeada vyjeďte na přední palubu. V restauraci je ukrytý předmět (odhalitelný skenerem) a to rovnou kufřík – Magnum III (50-100). Tahle vzpruha vám zajistí dostatečnou kapacitu na jakékoli situace.

Bonus – Raid mód
– Po dokončení 3. kapitoly se vám v Raid módu odemknou úrovně 4-7.


 

Kapitola 4 – Znovu navštívená noční můra
Délka – 01:05:00
(Jill Valentine + Parker Luciani)

K 4

Úrovně
– Kapitola 4-1 – Ubikace posádky III

 

Kapitola 4 – Ubikace posádky III

Opusťte komunikační místnost a venku narazíte na Raymonda, který vám dá klíč železné kotvy a zmíní se, že ztratil parťačku. Pokud jste zahájili filtraci bazénu a počkali alespoň jednu kapitolu, je načase se tam zajít podívat. Bazén je čistý (tedy částečně) a vy ho můžete prozkoumat (je za to i nedůležitý achievement). Pozor ale na Wall Blistery, kteří se konečně uvolní a vrhnou se na vás – jsou schopni vás chytit a jednou ranou rozmáčknout. Skočte do vody a vplevte do tunelu v bazénu. Na křižovatce plavcte doprava, kde vylezte nahoru na skokanský můstek. Na můstku je kufřík – Samopal I (80-180) a na samém konci prkna je i otisk (1/3 – 16/30). Pak proplavte na opačnou stranu bazénu, kde je hromada munice a granátů. Parádní odměna. Nyní se vraťte do sálu a udělejte si druhou odbočku do kavárny – v kavárně jsou dveře na klíč kotvy a uvnitř je pár beden munice. Potom klíčem kotvy odemkněte dveře v přízemí, vedoucí do kasína. V kasínu je tma, takže nejprve pákou nad schodištěm zapněte proud. Na parapetu zavřeného okénka vedle zamčených dveří je kufřík – Pistole II (50-120). Mělo by jít o váš druhý kufřík pro pistoli a s kapacitou na sto dvaceti kulkách jste za vodou. Klidně můžete jít vysbírat všechnu munici, kterou jste nechali v již navštívené části lodi a stejně budete mít ještě místo na další. Pak prohlédněte automaty a na jednou (vpravo od schodiště) najdete otisk (2/3 – 17/30). Tlačítkem zapněte fontánku a do vody vteče virus. Z ryb se stanou Giozzo – vražedné kousavé rybky schopnéí skákat i po souši. Zničte je a z té poslední zbude mince. Vhoďte minci do některého z funkčních automatů a vyhrajete hromádku mincí (pokud prohrajete, zkuste jiný automat). S mincemi běžte nahoru ke dveřím a vložte je na figuru krupiérky. Logická hádanka vyžaduje položit na váhu 107 gramů, přičemž máte třicet mincí o různé hmotnosti. Bronzová mince má 7 g, stříbrná 9 g a zlatá 17 g. Možností je víc a nejde o nic těžkého – jedno řešení je například 10 stříbrných + 1 zlatá (anebo 4 bronzové + 5 stříbrných + 2 zlaté). Po správné váze se otevře kancelář, kam vstupte. Najdete tu bednu skladu a cestu do ventilačních šachet. Skrze šachty se dostanete k nákladnímu výtahu, ale ten nefunguje. Parker tu zůstane a vy musíte sehnat klíč, který by měla mít Rachel (mrtvola z ošetřovny). Projděte dveřmi k výtahové šachtě, kterou otevřte (elektrický obvod) a vyjeďte nahoru do známých prostor pro posádku. Pokračujte známou cestou přes kuchyni. Nezapomeňte se stavit v místnosti, kde byla figurína Chrise, neboť na vlajce Veltra je otisk (3/3 – 18/30). Běžte dál přes ubikace a cestou nezapomeňte klíčem kotvy odemknout zamčené dveře, za kterými najdete bednu skladu a hlavně váš první samopal! 

Samopal MP5

– První Jillin samopal je v oblasti ubikací posádky, konkrétně za dveřmi na kotevní klíč.
– Jde o slabý samopal, jehož hlavní výhoda tkví v rychlé palbě. Přesnost nic moc, účinnost mizerná a munice zatím ještě hodně vzácná. Je to fajn zbraň na slabší rychlé potvory, ale nic extra.
– Poškození – 110
– Kadence – 7,50
– Munice – 50
– Sloty – 3

Samopal si nechte a pokračujte na ošetřovnu. Tady najdete jen Rechelini deník, ale ji samotnou ne. Vzápětí se nalepí na sklo, ovšem už ve zmutované podobě.

 

Boss 2 – Rachel

Boss 4-1

– Prsatá parťačka Raymonda zmutovala do stejně prsaté varianty Ooze. A tak přichází pravý holčičí souboj. Pořízení s ní nebude snadné, navíc jste na to sami. V podstatě se potřebujete dostat do jídelny, kde se setkáte s Parkerem. Během cesty vás bude na vytyčených místech napadat Rachel. Obvykle vylézá z šachty a po dostatečném poškození do ní zase zalézá.
– Rachel útočí zblízka. Má ostré pařáty a sápe se po vás. Dejte pozor, protože se dokáže také plazit po zemi. Její pohyb je stejně nepředvídatelný jako pohyb Ooze, proto vsaďte spíše na sílu než na přesnost. Tou silou myslím pochopitelně bročku, nejlepší to kámošku opuštěné hrdinky. Prostě dávejte pozor, nespěchejte, rozhlížejte se kolem sebe, poslouchejte Rachelinino sténání a jakmile se Rachel přiblíží, dejte ji lekci.
– Jeden skrytý předmět (odhalitelný skenerem) vypadne z Rachel poté, co poprvé uteče do šachty.

– Finální střet v jídelně je trochu komplikovaný. Sice vám pomůže Parker ale kolem Rachel je spousta Ooze. Zkuste granáty, čímž skupinu rozbijete a pak Rachel doražte.
– Pokud budete rychlí, můžete Rachel zabít i dříve než dorazí do jídelny. Získáte za to jeden nedůležitý achievement, ale jinak nic. Pokud po tom toužíte, snažte se Rachel střílet i v momentě, kdy už utíká do šachty. Zároveň ji zbržďujte tím, že se jí budete stavět do cesty a využijte granátů.
– Když půjdete k výtahu, zaslechnete Rachelinin křik. Můžete se vrátit na místo, kde jste Rachel porazili a zjistit, že tělo zmizelo. Je to přesně tak – Rachel se odteď řadí k běžným (ale silným) potvorám a budete ji potkávat ještě mnohokrát.

Až bude po Rachel, oberte ji o klíč k výtahu. S ním se vraťte až k nákladnímu výtahu, aktivujte ho klíček a pákou sjeďte dolů.

Vysoká obtížnost
– Po vyčištění bazénu přeplavejte na druhou stranu. V hromadě humusu se nachází skener odhalitelný kufřík – Magnum IV (100-200). Tohle už je skutečně extrémní, neboť tolik munice nenasbíráte ani během několika her. Nicméně s takovou zásobou budete schopni projít pouze s magnumkou téměř celou hru.


 

Kapitola 5 – Odhalená tajemství
Délka – 00:40:00
(Keith Lumley + Quint Cetcham)
(Jill Valentine + Parker Luciani)

K 5

Úrovně
– Kapitola 5-1 – Základna Veltra
– Kapitola 5-2 – Strojovna
– Kapitola 5-3 – Vrak letadla

 

Kapitola 5-1 – Základna Veltra

v roli Ketha Lumleyho máte s parťákem prozkoumat základnu Veltra, kterou Chris objevil, S sebou máte pistole M92F, bročku M3 a samopal G3.

Parťáci – Quint Cetcham
– Kolega Keitha se kterým budete procházet jeho pasáže. Quint je potrhlý technik, který mimo jiné vynalezl Genesis. V boji používá útočnou pušku G36.
– Quint umě doplňuje dvojku blbého a blbějšího. Možná si vzpomenete, že staré dobrodružné filmy často přinášely na scénu dementní postavu, která se se svojí svéráznosti starala o vtipnou složku a zároveň spolehlivě ruinovala jinak vážný nádech příběhu. Totéž obstarává tohle duo debilů.

Projděte základnou a v záhybu chodby u kbelíku, který Quinth převrhne najděte šroubovák. Pokračujte okolo barikády. V záhybu chodby jsou dveřem které šroubovákem otevřete (elektrický obvod) a vstupte. Prohlédněte kamerové záznamy a uvidíte, jak člena Veltra cosi zmasakrovalo. Nyní projděte na konec chodby, kde je místnost, kterou kamera snímala. Na promítacím plátně je otisk (1/2 – 19/30). Potom skenerem prohledejte místnost. Je tu spousta běžných ukrytých věcí, ale díky záznamu z kamery najdete také bezpečnostní schránku.

 

Kapitola 5-2 – Strojovna

Výtahem sjedete dolů. Běžte ke dveřím v rohu a na knize v poličce hned v rohu najdete otisk (2/2 – 20/30).Otevřete dveře, slezte po žebříku a pokračujte dál do kontrolní místnosti. Tady je bedna skladu a také zde prohlédněte tabuli se znázorněnou poruchou motorů lodi. Postupujte chodbami dál. Cestou narazíte na vodní bestii Sea Creepera. Vždy vyčkávejte až vyplave na hladinu a pak ho zničte. Na Sea Creepera je užitečný šokový granát, který se, počínaje touto kapitolou, dá často najít v úkrytech (odhalitelných skenerem). V další místnosti je pára, která brání průchodu do skladu. Projděte okolo ní. Přes pár zatopených chodeb dojdete do jedné velké. Vedou odtud dvoje dveře a vy se nejprve vydejte těmi vpravo. Dorazíte do strojovny, kde Parker zůstane, aby něco opravil. Na vás je se dostat na protější stranu, kde je druhý aktivační panel. Nejprve pákou zastavte páru v přízemí a poté tam druhými dveřmi v zatopené chodbě projděte. Na stěně si všimněte Mapy II, která vám zakreslí oblast strojovny. Dostanete se k velkému mechanismu s ozubenými koly, ale jedno chybí. V přízemí navštivte první dveře, kde najdete nový samopal.

Samopal AUG

– Mocná útočná puška leží na stole v místnosti za strojovnou. Běžte do zaplavené chodby s velkým mechanismem s ozubenými koly a odtud dveřmi do menší místnosti.
– AUG má oproti nedávno získané MP5 mírně větší poškození ale menší zásobník. Vzhledem k stabilnější střelbě a přesnosti jde o dobrou náhradu za MP5.
– Poškození – 120
– Kadence – 7,50
– Munice – 42
– Sloty – 3

Věci okolo
– Můžete si všimnout, že v oblasti strojovny je spousta věcí (kufříků munice, součástek) položeno na vysokých nedostupných místech. Netrapte se tím, v téhle kapitole je zkrátka nezískáte. Ale možná vás napadne, co se bude muset stát, aby šly tyhle předměty sesbírat 🙂

Přejděte místnost a na druhé straně zabočte do dveří vlevo. Dostanete se zase do strojovny. Na polici vedle druhého startovacího generátoru je kufřík – Samopal II (180-300). Navýšení kapacity na tři kila je v podstatě dostatečná a s nemalou rezervou. Vláčet s sebou tři stovky nábojů do samopalu, s tím se dá vyžít přes nejednu úroveň. Pákou vypněte páru, abyste mohli projít mezi vaším a Parkerovým aktivačním panelem. Potom znovu zatáhněte za druhou páku (u Parkera), čímž zastavíte přívod páry v místnosti na počátku. Běžte tam a v malém skladu najdete ozubené kolo a ventil, kterým vypnete všechny přívody páry. Nyní utíkejte zpátky k velkému mechanismu, umístěte do něj kolo, aktivujte ho spínačem a otevře se restartovací klíč. S ním jděte k panelu naproti Parkerovi a zkuste zapnout motory lodi. Bohuřel, do strojovny začne téct voda. Hodně vody!

Vysoká obtížnost
– Za místností, kde uvidíte poprvé unikat páru, je menší místnost se schodištěm. Pod ním z boku je stůl a na něm kufřík – Brokovnice IV 150-200. Nedaleko odtud, přesněji v přízemí strojovny s restartovacími zařízeními je na stole kufřík – Pistole IV (200-300).

 

Kapitola 5-3 – Vrak letadla

S kolegou míříte k vraku letadla, které našel Chris s Jessicou. Cestou narazíte na pár Fenrirů, ale nic těžkého. U letadla vás však napadnou neviditelné potvory s kamerového záznamu. Jde o vylepšené Huntery zvané Farfarello. Rychle zaujměte dobrou pozici a postřílejte je. Je jich docela hodně, takže opatrně. Až bude klid, odtáhněte trosky u letadla a uvnitř aktivujte počítač.


 

Kapitola 6 – Kočka a myš
Délka – 01:00:00
(Chris Redfield + Jessica Sherewat)
(Jill Valentine + Parker Luciani)

K 6

Úrovně
– Kapitola 6-1 – Semiramis
– Kapitola 6-2 – Vyhlídková paluba

 

Kapitola 6-1 – Semiramis

Jako Chris dorážíte s Jessicou na loď, kde má být Jill. U sebe máte pistoli M92F, bročku M3 a samopal G36. Také máte pulsní granáty – poslední typ granátů, které dokážou ochromit nepřátele. Pokračujte do restaurace na palubě, kde visí Mapa III. Výtahem sjeďte do promanády, kde narazíte na hromadu Ooze. UZbavte se jich a peojděte přes celou promenádu až do hlavní haly.

Semiramis
– Chris nemůže používat bedny na sklad a úpravu zbraní.
– Semiramis je plná skrytých předmětů odhalitelných skenerem.

Horní patro s kavárnou a solárkem jsou nedostupné, takže pokračujte do kasína. Tady ze dveří vyběhne další Scagdead! Musíte se ho zbavit, což není snadné. Až bude po něm, seberte z jeho těla klíč trojzubce, kterým odemkněte dveře za pokladnou. Slezte šachtou dolů a projděte mezi policemi skladu. Narazíte tu na novou variaci potvory, ktrým je Chunk – varianta Ooze se sebedestrukčními sklony. Přes sklad se dostanete do výtahové šachty. Nákladním výtahem sjeďte dolů a pokračujte chodbami ke strojovně. Vejděte dovnitř levými dveřmi, načež zjistíte, že tu žádná Jill není. Jste totiž ne nesprávné lodi!

 

Kapitola 6-2 – Vyhlídková paluba

Zpátky v roli Jill voda nebezpečně stoupá. Ponořte se a vyhledejte pod vodou trubku (je jich tu několik). Trubkou zkuste vypáčit mříž u stropu, ale nepovede se to. Ponořte se pro další trubku s níž už konečně mříž vylomíte. Vyplavte nahoru do šachty. Tady v šachtě najdete kufřík – Brokovnice II (40-90). Seskočte druhým výlezem a vraťte se cestou až do kontrolní místnosti. Tady zablokujete vrata, aby se voda nedostala dál a zjistíte, že je porušená anténa, Čeká vás dlouhá cesta. Zamiřte nahoru k nákladnímu výtahu, odkud se přes rouru vraťte do kasína a dále do hlavního sálu. Nastupte do levého výtahu v hale. Cestou vás však napadne monstrum (viz níže). Až vyjedete nahoru na vyhlídku, budete mít hned před sebou bednu skladu a vzápětí monstrum zaútočí znovu.

Boss 3 – Drahgnignazzo

Boss 6-2

– Tohle je drsný boj. Drahgnignazzo je opancéřovaná neforemná bestie připomínající želvu. Zranitelná místa na jeho těle jsou buď béžové vaky anebo přímo rudá hlava. Zbytek je pancíř který nejde prostřelit.
– První fáze boje se strhne ve výtahu. Bestie bude nahodile útočit ze tří stran. Vždy svěsí hnátu s citlivými vaky a pokud ji nestihnete poškodit, praští vás. Vzhledem k tomu, jak blízko boss je, sáhněte po brokovnici.
– To v druhé fázi na vyhlídce to už tak snadné nebude. Drahgnignazzo vás dokáže svojí velkou hnátou tlouct zblízka. To ještě nezní tak zle, nakonec je jasné, že přibližovat se k němu je sebevražda. Jenomže se také dokáže sehnout a rozeběhnout proti vám. Tehdy takřka nejde normálně uhnout a bestie vás prostě zraní. Pokud ovšem… nevsadíte na techniku uhýbání. Klávesou pro pohyb vpřed, můžete takto uhnout téměř každému nepříteli. Vždy když nepřítel zaútočí zblízka, tedy pár sekund před zásahem, stisknete klávesu a vyhnete se úderu. Není to těžké, jen musíte uhýbat upravdu až těsně před zásahem. Pokud uhýbání nezvládnete, počítejte s velkou ztrátou zdraví.
– V aréně je několik stánků a hlavně červené explozivní nádrže. Využijte je proti bestii tím, že se za ně schováte, když proti vám poběží.
– Zabít Drahgnignazza vyžaduje spoustu munice. Snažte se využít silné a méně univerzální zbraně jako je brokovnice či sniperka a hlavně mířit na hlavu.

¨Po lítém boji prohlédněte vyhlídku. Pod okny je kufřík – Pušky I (20-40). Konečně máte kufřík pro sniperku! Po žebříku vylezte výš. V patře najdete Kartu Veltra, kterou hned odemkněte dveře ven. Vylezte až k anténě. Přímo na panelu antény je otisk (1/1 – 21/30). Poté anténu odemkněte (elektrivký obvod) a zapněte. Zkontaktujete se se šéfem, který kupovidu ví o nastražené pasti (záměrně vás tam vlákal) a a ví i to, že loď má být zničena satelitem.

Vysoká obtížnost
– Až vyjedete výtahem na vyhlídku, hned po levici na sedačce leží kufřík – Samopal IV (500-600).

Bonus – Raid
– Po dokončení 6. kapitoly se vám v Raid módu odemknou úrovně 8-12.
– Rovněž se zpřístupní nová postava – Keith.


 

Kapitola 7 – Regina Solis
Délka – 00:40:00
(Jill Valentine + Parker Luciani)

K 7

Úrovně
– Kapitola 7-1 – Příď
– Kapitola 7-2 – Skladovací prostory

 

Kapitola 7-1 – Příď

Nyní je třeba dojít na příď a odpálit raketu, která satelit odkloní. Cesta je to dlouhá. Nejprve se vraťe přes vyhlídku do haly. Nyní máte tři možnosti kudy se vydat. Můžete to vzít přes promenádu, kde ale potkáte skupinu Hunterů. Dále můžete jít přes kavárnu a poté přes horní kajuty a můstek. Cestou potkáte Wall Blistery a různé druhy Ooze. Navíc narazíte na dva trezory (jeden v oblasti horních kajut, druhý v oblasti můstku), které můžete odemknout kartou, kterou máte z konce minulé kapitoly. V trezorech jsou ilegální součástky. A do třetice můžete jít opět přes kavárnu ale tentokrát rovně přes knihovnu a následně přes můstek. I tentokrát se vám do cesty postaví Wall Blisteři ale navíc u knihovny narazíte na Rachel, ze které vypadnou ilegální součástky! Cestou narazíte i na pokoj zamčený kartou, v němž je magnum! Pochopitelně uděláte nejlépe, když projdete všechno, tedy až na promenádu, kde nic užitečného není.

Magnum Python

– První bouchačka kategorie magnum! Najdete ji v zamčeném pokoji mezi kavárnou a knihovnou. Protože kartu už máte, můžete do pokoje napochodovat a kvér si přivlastnit.
– Magnum je v RE terminilogii brutální bouchačka s velice vzácnou municí. Python je revolver a má pomalou střelbu, ale velice vysokou účinnost.
– Poškození – 1500
– Kadence – 0,60
– Munice – 6
– Sloty – 3

Cesta se scházejí v restauraci na přídi. Tady je další trezor s ilegální součástkou. Celkem tedy můžete získat 4x ilegální součástky a magnum k tomu! Vyjděte na příď. Venku je bedna skladu a také hlouček Hunterů – dejte na ně pozor. Až bude klid na navzdálenější straně přídi najdete na podlaze otisk (1/1 – 22/30). Poté otevřte kontejner, kde najdete odpalovací zařízení a raketu.

Vysoká obtížnost
– Až vyjdete na příď všimněte si bedny skladu po pravici. Hned vedle ní je kufřík – Sniperka IV (150-200).

 

Kapitola 7-2 – Skladovací prostory

Nyní bude třeba raketu odpálit, což ale manuálně nejde. Vydejte se cestou na boční palubu. Nyní začne peklo, neboť máte zhruba 5 minut (na vyšší obtížnosti méně) na to, abyste se dostali až na konec skladiště. Nebylo by to tak hrozné, kdyby v cestě nestálo spoustu silných bestií a spoustu užitečných předmětů. Ač se to možná nezdá, lze za pět minut sesbírat vše, co sprinterská trať obsahuje. Než vyběhnete, vybavte se brokovnicí Widham, sniperkou M40A1 a magnum Python. To vše za předpokladu, že máte dost munice. Pokud některé z vašich zbraní strádá, vezměte to, do čeho máte náboje, pochopitelně 🙂 Všem zbraním vylepšete hlavně vyšší poškození a sniperce rychlost střelby (plus kapacitu zásobníku). Dále si připravte granáty, nejlépe klasické explozivní. Vyběhněte po boční palubě. V cestě jsou Hunteři, ale i explozivní sudy, které odpalujte ve vhodný moment. Ničte krabice a berte předměty. Je tu jeden skrytý předmět odhalitelný skenerem – najdete ho na sloupku s hadicí. Na konci vpadněte do výtahu a jede se do skladiště.

Když to půjde dobře, budete mít přes tři a půl minuty čas. To je tak akorát. Ve skladu začíná zábava. Sniperkou rychle sundejte variace Ooze, popadněte brokovnici a u výtahové šachty zlikvidujte Rachel. Jakmile padne, vemte z jejího těla součástku a běžte doleva přes místnost až k bednám blokujícím cestu. Leží tu součástka. Vraťte se zpět. Teď můžete seskočit dolů přes žebřík anebo seskočit na bednu ve středu skladiště. V každém případě skončíte dole. Dole v rohu skladiště (pod zamčenými dveřmi) leží kufřík – Magnum I (10-50). Určitě si dejte záležet a kufřík získejte. Pouhých 10 nábojů je i pro magnum málo, kdežto padesát kusů je pro magnum skoro až moc 🙂 Cestou ničte pasti od Scagdeada a na konci skladu čeká sám Scagdead, což je docela problém. Pokud ho chcete sundat a to jistě chcete, můžete ho oběhnout, vzít raketomet, který tu leží a zastřelit ho. Je to trochu zvláštní vzít novou zbraň a obratem se jí takto zbavit, ale možnost to je. Také můžete vytáhnout vaší magnumku a Scagdeada zastřelit. Pomozte si i granáty a brokovnicí. Když se vám ho podaří omráčit, dejte mu silný úder zblízka anebo ho trefte magnumkou přímo do hlavy. Jakmile Scagdead lehne, vemte z něj ilegální součástky, popadněte raketomet a běžte dál.

Raketomet (RE 4)

– Tahle kapitola je na drsné zbraně bohatá. Raketomet najdete na konci skladiště vedle Scagdeada. Je tradičně jen na jedno použití. Výstřel složí prakticky cokoli, ale jakmile vystřelíte, je konec. Raketomet nelze vylepšovat a po výstřelu vám zmizí z inventáře i ze skladu.
– Poškození – Extrémní
– Munice – 1
– Sloty – /

Už zbývá jen proběhnou chodbou, sundat pár Ooze a vběhnout do kontrolní místnosti, kde aktivujete panel. Tak co, máte všechno? 🙂

 

 


 

Kapitola 8 – Všechno je v sázce
Délka – 00:45:00
(Jill Valentine + Parker Luciani)
(Chris Redfield + Jessica Sherewat)
(Jill Valentine + Chris Redfield)

K 8

Úrovně
– Kapitola 8-1 – Zatopená strojovna
– Kapitola 8-2 – Příjezd k Zenobii
– Kapitola 8-3 – Karanténa

 

Kapitola 8-1 – Zatopená strojovna

Raketa sice částečně uspěje, ale satelit okrajově zasáhne loď a ta se začne potápět. Místnost kde jste se hned zaplní vodou. Rychle vyplavte do skladu a vylezte nahoru. V malé místnosti nad skladištěm je na skle otisk (1/4 – 23/30). Poté skočte do vody a proplavte přes bedny až k zadním dveřím do nových prostor. Ocitnete se u schodiště. Nahoře jsou zamčené laboratoře a dole cesta vedoucí do strojovny. Tuhle oblast znáte dobře ale nyní je zatopená a všude jsou Sea Creepeři. Také sledujte strop, kde jsou vzduchové kapsle. Protože je všude voda, můžete pobrat přeměty, které byly na vyvýšených místech.

Pod vodou
– Vodní pasáže jsou v této kapitole dlouhé a plné Sea Creeperů. Jakmile získáte pulsní granáty je snadné je vyřídit, ale dokud je nemáte, je Sea Creeper velkou hrozbou. Můžete se jim snažit vyhýbat ale také se můžete nechat záměrně chytit. Pokud během QTE sekvence založené na pohybu myši uspějete, nejen, že se vyhnete zranění ale ještě Sea Creepera zabijete.
– Oblasti pod vodou jsou plné předmětů. Zkoumejte každou místnost, prohledávejte vyvýšené můstku, krabice, trubky…

Proplavte okolo mechanismu do hlavní strojovny, kde jste startovali motory. Odtud známou cestou nahoru do šachty a dále přes sérii místnosti až do kontrolní místnosti (musíte tam vplavat oknem, protože vrata jste předtím uzavřeli). Pokračujte odtud dál. V dlouhé zatopené vertikální šachtě mezi řídící místností a výtahem (v šachtě je spousta napříč položených trubek), najdete právě na jedné trubce kufřík – Puška II (40-90). Proplavte do výtahové šachty a rychle nad hladinu. Až vylezete, ozve se Chris, že sem míří. Známým tunelem prolezte do kanceláře v kasínu a poté rovnou do herny, kde vás přepadne chlápek v masce.

 

Kapitola 8-2 – Příjezd k Zenobii

Jako Chris jedete na člunu k Zenobii. Okolí je zamořené chapadly nějaké zrůdy, takže je musíte během cesty střílet. Jesica vám bude pomáhat, ale hlavně je to na vás. Nenechte kulomet přehřát a rozumně využívejte granátomet, kterému se pomalu doplňuje munice. Střílejte hlavně na chapadla, která se staví proti vám a přímo vás ohrožují. Nakonec dorazíte k lodi. Jessica chlápka v masce sejme a ukáže se, že šlo o Raymonda.

 

Kapitola 8-3 – Karanténa

Jako Jill budete spolupracovat s Chrisem. Také dostanete do skladu jeho zbraně.

Brokovnice M3 (RE 5)

– Brokovnici M3 využíval ve svých úrovních Chris a rovněž Parker. Teprve teď se vám ale dostane do skladu. Stane se tak počátkem třetí úrovně kapitoly, když se k Jill připojí Chris.
– M3 je o něco slabší než Widham, ale zase střílí rychleji a má větší zásobník.
– Poškození – 130×6
– Kadence – 0,94
– Munice – 6
– Sloty – 4

Samopal G36

– Stejná situace. G36 používal Chris a Keith, no a jakmile se Chris přidá k Jill, máte G36 ve skladu. Je to pěkná náhrada za AUG, protože je výrazně silnější a navíc více modifikovatelný. Nevýhodou je trochu pomalejší střelba..
– Poškození – 140
– Kadence – 5
– Munice – 30
– Sloty – 4

Z kasína zamiřte přes tunel do výtahové šachty. Kartou odemkněte dveře v rohu, které vás zavedou do známého zatprného skladu. Proplavte jím na schodiště mezi strojovnou a laborkou, no a zamiřte pochopitelně nahoru do laboratoří. Tady vám Chris předá klíč trojzubce ze Semiramis, kterým odemkněte. Vnitřní průchod do laborky je zapečetěný, ale kancelář poblíž je rozbitá – vnikněte dovnitř a na přístroji si nechte naskenovat otisky prstů do databáze. Nyní už můžete otiskem otevřít zapečetěná vrata. V šatně na skříňce vlevo je otisk (2/4 – 24/30). Vstupte do dekontaminační komory. Dovnitř vtrhne Scarmiglione – mocná bestie v podobě žraloka. Kryje si tělo štítem, takže musíte dobře mířit anebo ho ochromit. Až ho sejmete vstupte do laboratoře s akváriem. Na akvárku je otisk (3/4 – 25/30) a a opodál leží magnum.

Magnum Lighting Hawk (RE 5)

– Druhá a poslední magnum leží v karanténě v místnosti s akváriem. Je hned vpravo vedle výtahu.
– L. Hawk není tak silný jako Python, ale má rychlejší střelbu, rychlejší nabíjení a větší zásobník. Průšvihem jsou jen dva sloty na úpravu (to je nejméně ze všech zbraní).
– Poškození – 1200
– Kadence – 1,25
– Munice – 7
– Sloty – 2

Projděte do výtahu a sjedete do tunelu. Hned na počátku tunelu vlevo je na sloupu otisk (4/4 – 26/30). Na konci tunelu vstupte do vnitřní laborky.

Vysoká obtížnost
– Jakmile ke konci úrovně vstoupíte do tunelu, hned vlevo na zemi leží kufřík – Pistole V (300-400).


 

Kapitola 9 – Bez východu
Délka – 00:30:00
(Keith Lumley + Quint Cetcham)
(Jill Valentine + Chris Redfield)

K 9

Úrovně
– Kapitola 9-1 – Základna Veltra
– Kapitola 9-2 – Laboratoř

 

Kapitola 9-1 – Základna Veltra II

Z místa havárie jste se vrátili na základnu. Známou cestou přes chodby dojděte do sálu, kde jste našli flashku a dále pokračujte do výtahu. Sjedete do skladiště, kde vám Quinth nařídí nahodit energii přes dva generátory. Udělejte to a také se vyzbrojte – ve skladu je pár raketometů, sniperka a magnum. Využijte tyhle zbraně i výbušné sudy, neboť do skladu začnou skákat Fenrirovů, Hunteři a nakonec i neviditelní Farfarello. Během obrany vapadne jeden generátor, takže ho utíkejte nahodit a pak se jen braňte. Až útok skončí, Qunth získá data o spojení FSB a Veltra.

 

Kapitola 9-2 – Laboratoř

Zpátky k kůži Jill jste v laboratoři. Chris narazí na okem neviditelné lasery. Využívejte proto skeneru, abyste viděli kud procházejí. Nejprve jděte vpravo, kde prvním panelem přepněte lasery a tím druhým je vypněte. Nyní můžete pokračovat do laboratoří. V první laborce je na stole kufřík – Samopal III (300-500). Skoro nejde minout. V druhé laboratoři je několik chladících boxů (z jednoho může vylézt Ooze) a v rohu u počítače je otisk (1/1 – 27/30). Pokračujte středu sálu, kde je i bedna skladu. Chris zůstane u hlavního počítače a odemkne vám výtah. Sjeďte dolů a ocitnete se u další laserové pasti. Projděte jí až ke spínači a pak zase zpátky, abyste mohli pokračovat. V další místnosti narazíte na Scarmiglione, čili opatrně. Konečně ve vnitřní laborce najdete počítač a na zdi Mapu IV – Laboratoře. Spínačem přepněte lasery a pak se vraťte k laserové pasti. Díky přepnutí projdete k mrtvole vědce, jehož ID záznamy potvrzují, že útok Veltra na Terragrigie zinscenoval Morgan. Také najdete prototyp vakcíny. Vraťte se zpět do vnitřní laboratoře a nejprve do stroje vložte vakcínu a nechte si vpíchnout protilátku. Potom pomocí záznamů vědce aktivujte počítač a získáte autorizační kód. Během cesty zpět ale sklo laboratoře praskne a dovnitř nateče voda s virem. Díky vakcíně vám nic nehrozí, tedy kromě utopení. Rychle proplavte zpátky, laserovou past přeplavte svrchu a proplavte prasklým oknem. Až vyplavete z laboratoře, vrhněte se do vody ještě jednou – zvenku, naproti jednomu oknu plavou ilegální součástky. Potom už vylezte za Chrisem a pomocí kódu zahajte na hlavním počítači likvidaci viru. Ozve se Morgan a do sálu začne proudit spousta potvor. Musíte se udržet. Když vytrváte, virus bude zneškodněn.

Bonus – Raid
– Po dokončení 9. kapitoly se vám v Raid módu odemknou úrovně 13-17.


 

Kapitola 10 – Spletité sítě
Délka – 00:30:00
(Parker Luciani + Jessica Sherewat)
(Jill Valentine + Chris Redfield)

K 10

Úrovně
– Kapitola 10-1 – Můstek
– Kapitola 10-2 – Zatopená laboratoř

 

Kapitola 10-1 – Můstek

V roli Parkera je třeba dojít na můstek. Jessica se vydá svojí cestou a vy máte tři možnosti. Můžete to vzít přes promenádu, ale tady je plno Hunterů a ještě pár Scarmiglione. Výtahem dojedete ke kapitánově kajutě a pak už jen vyjdete nahoru k můstku. Můžete to vzít i přes kavárnu a pak horními palubami. V cestě stojí spoustu variací Ooze. Jde o vcelku klidnou cestu, patrně nejlehčí. Třetí cesta vede přes kavárnu a dále knihovnou. Tady opět narazíte na Rachel! Když ji porazíte, zbudou z ní součástky. Parker je sice nevyužije, ale Jill je bude mít ve skladu až za ní zase budete hrát. Na můstku se sejdete s Jessicou i Raymondem, který přežil. Varuje vás před Jessicou, ale neuvěříte mu a ona vás postřelí.

 

Kapitola 10-2 – Zatopená laboratoř

Opusťte laboratoř a odejděte bočními dveřmi. Na konci chodby seskočte dolů do vody a proplavte zatopeným tunelem. Během cesty uvidíte, jak v jeden moment spadnou trámy a zahradí dveře. Hned před hořícími troskami leží kufřík – Pistole III (120-200). Jde o další extrémní navýšení munice, tentokrát do pistole. Skočte zase do vody a pokračujte za Chrisem až domísta, kdde vás rozdělí trosky. Musíte to vzít oklikou, kde narazíte na zraněného Parkera. Pomůžete mu ven, ale nyní můžete používat jen jeho pistoli. Cestu zahradí pára, takže ji přes spínač vypněte. Vzápětí zaútočí několik Ooze. V blízkosti nepřáítel ale bývají explozivní nádrže, kterými si můžete pomoct. Brzy se opět spojíte s Chrisem, který vás bude krýt a tak se dostanete zase o kus dál. Na mostě však Parker spadne a zřítí se dolů. Zůstane po něm jeho pistole.

Pistole Government

– Parkerova pistole, ze které jste si mohli zastřílet už v úrovni 3-1, kde se za Parkera poprvé hrálo. Jill ji do výbavy získá až tady! Poté, co Parker spadne mezi hořící trosky, zůstane na konci můstku jeho pistole.
– Zajímavé je, že pistole už od počátku má jedno vylepšení a to zvýšení poškození, když jste zraněni.
– Government je velice silná pistole, která má nevýhodu v pomalé střelbě. Pokud to ale dokážete vykompenzovat, můžete směle nahradit všechny předchozí pistole. Zvláštní je, že pistoli získáte až ve velice pokročilé fázi hry. Prakticky ji můžete využít jen na pár potvor a dva bosse dalších kapitol.
– Poškození – 200
– Kadence – 1,37
– Munice – 7
– Sloty – 3

Spustí se časový limit, během kterého musíte opustit loď. Bez Parkera můžete opět používat zbraně, což se hodí, neboť vzápětí narazíte na spoustu potvor. Ventilem vypněte páru a stoupejte vzhůru. Skočte na výtahovou kabinu a rychle vylezte nahoru, než se utrhne. Vylezete na známém místě – na boční palubě. Začněte stoupat po potápějící lodi. Proti vám spadnou dvě krabice a rozbijí se o stěnu za vámi. Otočte se a běžte se podívat, co z beden zbylo. V jedné byly součástky v druhé kufřík – Brokovnice III (90-150). Poté rychle stoupejte až na konec paluby. Během cesty sestřelujte sudy, které se budou valit a uhýbejte záchranným člunům. Až vběhnete na příď, je po všem. Tedy jak se to vezme, neboď loď praskne a na hladinu vyleze obří monstrum.


 

Kapitola 11 – Odhalení
Délka – 00:30:00
(Jill Valentine + Chris Redfield)
(Parker Luciani + Jessica Sherawat)

K 11

Úrovně
– Kapitola 11-1 – Potápějící se loď
– Kapitola 11-2 – Terragrigia II

 

Kapitola 11-1 – Potápějící se loď

Jste na troskách lodi a nad vámi se tyčí gigantické monstrum. Okolo je pár bylinek a za vámi na velkém válci mezi troskami je otisk (1/1 – 28/30).

Boss 4 – Malacoda

Boss 11-1

– Obrovský červovitý tvor je dalším bossem hry. Malacoda je na první pohled hrůzostrašný slintající protivník. Boj s ní má dvě fáze. V té první stojíte na kusu lodi. Kolem vás je spousta bylinek a od kámoše z vrtulníku sem občas přistane krabice s raketometem. Potíž je v tom, že boj je časově omezený a máte jen necelých pět minut na to bestii vyřídit.
– Malacoda útočí zásadně díky červům, které prolézají z jejího těla a útočí buď zprava nebo zleva. Červi jsou čtyři a musíte všechny zničit. Základem je rychle měnit pozice, protože červ se vás bude snažit udeřit. Jeho druhý útok je vystřelení jedovatých koulí, které lze za letu sestřelit. Snažte se soustředit vždy jen na jednoho červa. Když zmizí, očekávejte, že se objeví na druhé straně. Čím více červů zničíte, tím bude Malacoda agresivnější a bude častěji vrhat jedovaté koule.
– Raketomet dokáže jednoho červa okamžitě zabít, což vám dá nemalou výhodu.
– Když Malacodu stihnete vyřídit, boj pokračuje do druhé fáze a nyní se bojuje zpoza kulometu ve vrtulníku. Situace je ale obdobná – desítky červů proskakuji skre tělo Malacody a střílejí koule. Boj je poměrně dlouhý a červů je opravdu spousta. Kulomet má zabudovaný granátomet, kterému se postupně dobíjí munice, takže můžete střelbu proložit řádkou zdrcujících raket.
– V poslední fázi Malacoda otevře tlamu a od pilota dostanete naváděný raketomet. Pak stačí zaměřit tlamu a odpálit raketu.
– Naskenovat bosse Malacodu je dosti náročná věc. Červi s sebou zmítají a velmi těžko je lze zaměřit, natož udržet v hledáčku skeneru. Dobré je postavit se zhruba do středu prostoru, kde se bojuje a odtud zaměřovat hlavy nejbližších červů.

 

Kapitola 11-2 – Terragrigia II

Ještě před první flashbackovou kapitolou se s Jessicou vracíte za Morganem. Máte P90 a Government pistoli, ale jen velmi málo munice. Probijte se do výtahu směr kancelářské patro, které už dobře znáte. Hned na počátku najdete zraněného Raymonda. Pobijte Huntery a pomožte mu. Zatímco ho podpíráte, můžete střílet jen pistolí, takže spoléhejte na Jessicu. Projděte přes kanceláře až do dlouhé chodby, kde Raymonda uložte u dveří. Musíte mu sehnat obvaz. Vraťte se zpátky do místa, kde jste ho našli, přeskočte zátaras a směřujte ke schodišti. Vyjděte do čtvrtého patra (můžete se podívat i nahoru, kde je pár věcí) a vstupte. Projděte mezi kancelářemi až na konec, kde je hromada munice a turniket. Nyní můžete zpátky za Raymondem, ale pozor na nové Huntery v jeho poschodí. Probijte se k němu a ošetřete ho. Společně můžete pokračovat dál. Nastupte do výtahu a sjeďte do přízemí. V hale je spousta munice ale i Hunterů. Probijte se přes ně až k velínu. Doveďte sem Raymonda, když se Morgan právě domlouvá o útoku satelitem.


 

Kapitola 12 – Královna je mrtvá
Délka – 00:25:00
(Jill Valentine + Chris Redfield)

K 12

Úrovně
– Kapitola 12-1 – Dido
– Kapitola 12-2 – Trůnní sál

 

Kapitola 12-1 – Dido

Dorazíte k poslední z trojice lodí – Královna Dido. Máte dýchací přístroj, takže se nemusíte být utopení. Proplavte prázdnými místnosti až do jedné větší s mrtvým Globsterem. Vzadu za ním je za dveřmi sklad s trochou munice. Potom plavte dál chodbami. Uvidíte, jak jeden Globster proplujte chodbou pře vámi. V malé místnosti z níž Globster vyplaval je kufřík – Sniperka III (90-150). Cesta vás zavede k zamčeným dveřím. Zatímco Christu zůstane, vy pokračujte bočními dveřmi. V první velké místnosti před vámi plave Globster. Musíte se mu vyhnout, případně použít šokový granát. Z této místnosti vedou dva průchody – první nalevo vás dovede dál, druhý vede do malé místnosti s věmi. I v další velké místnosti je Globster, čili i tady pozor. Konečně v malinké místnosti na konci je spínač, kterým aktivujte dveře. Teď se zbývá před Globstery vrátit až ke Chrisovi. Vstupte do dveří a vyplavte nad hladinu.

Hned před vámi je mrtvola a u ní záznamník od lidí z FBC, kteří se pokusili napadnout loď, aby Morgan zahladil důkazy. Projděte dvoulými chodbami až do místnosti, kde na stole leží mrtvoly členů Veltra. Na zakrvácené stěně je otisk (1/2 – 29/30). V sousední místnosti je promítačka na které přehrajete zprávu od velitele Veltra Normana, jehož Morgan zradil. V sále je také bedna skladu. Pokračujte po schodišti až do trůnního sálu, kde je stále živý Norman. V sále je také bedna skladu, spousta bylinek a pod trůnem Normana je poslední otisk (2/2 – 30/30). Pokud máte všechny otisky, obdržíte při návštěvě skladu zbraň.

Bonusová pistole – G18

– Speciální slabá, ale rychlopalná pistole se vám zpřístupní za nalezení všech třiceti otisků.
– Vzhledem k tomu, že poslední otisk najdete v úrovni 12-1, dodá se vám tahle pistole do skladu na poslední úroveň, takže ji můžete využít proti bossovi. Lépe ale uděláte, když si G18 necháte až na případnou NG+
– Poškození – 120
– Kadence – 1,20
– Munice – 28
– Sloty – 3

Norman se zhroutí a vypadne mu Normanovo PDA, obsahující důkaz o spojení Veltra a FBC. Odejděte ze sálu, když si Norman vpíchne virus.

Vysoká obtížnost
– V chodbičce před místnosti s pochovaými těly leží kufřík – Brokovnice V (200-300).  

 

Kapitola 12-2 – Trůnní sál

Závěrečný boj je tady! V sále je stále bedna skladu, kterou můžete využít.

Hlavní Boss – Jack Norman (Ultimate Abyss)

Boss 12-2

– Poté, co zhrzený vůdce Veltra vychlastá T-abyss virus, změní se do vysokého svalovce s jediným okem a pulsujícím srdcem na hrudi. Závěrečný bossfight je pro mnoho hráčů nepříjemnou překážkou a „Residentí“ fóra se plní výkřiky typu: „Jak mám toho zkurvence dostat?!“ Pak to plynule předchází v: „Ta hra je prostě zmršená,“ to, jak hráči naříkají nad tím, že ani na klasickou střední obtížnost nedokážou bosse vyřídit. Tak si pojďme probrat, co na něj platí. Nabízím tři způsoby, jak Ultimate Abyss vyřídit.
– Nejprve si řekněme, že Ultimate Abyss (dále jen UA) je zranitelný na celém těle, ale díky silné kůži mu lze výrazně ublížit jen střelbou do pulsujícího srdce na hrudi anebo do oranžového vaku na zádech. Střílet ho kamkoli jinam je pouze šrádání municí. Potíž je však v tom, že srdce se mu odkrývá jen při útoku a protože se UA umí teleportovat, prakticky ho nelze oběhnout, takže i vak na zádech je jen těžko zasažitelný. Právě díky teleportaci musíte být neustále ve střehu, jinak dostanete ránu ani nebudete vědět odkud, natož abyste stačili zamířit a pálit.
– UA má brutální útok. Vždy se napřáhne (přičemž má otevřené srdce) a pak vás udeří. Stačí 2-3 tyto devastující útoky a končíte. Můžete zkusit zdrhnout, když se UA napřahuje ale i tak vás jeho úder poškodí (i když méně) a navíc srazí k zemi.
– Když je UA dostatečně poraněný, začne se rozdvojovat. Nicméně stále platí, že hlavním terčem je srdce, podle kterého také poznáte pravého bosse a ne jeho neškodnou kopii.
– Když dokážete UA opět dostatečně poškodit, začne na vás nabíhat se zdrcujícím útokem. Teď už má srdce neustále odkryté, ale když běží, lze ho těžko trefit. Pokud v této fázi UA silně poškodíte, zhroutí se na kolena, kde ho lze udeřit (boj zblízka) než se vzpamatuje. Tehdy poznáte, že jste k jeho definitivnímu poražení blízko. Tak, to by bylo o bestii asi všechno.
– Velice zajímavá je i aréna. Najdete tu spoustu skrytých věci odhalitelným skenerem. Také leží na stole bylinka a je tu bedna na zbraně, takže i v průběhu boje můžete měnit výbavu. Navíc bosse můžete stejně jako každého jiného zmetka skenovat. Takto můžete získat skoro dvě bylinky navíc. A teď taktika…
– První možností je, že se naučíte mistrně uhýbat. Opět se dostáváme k herní technice uhýbání. Krátce předtím, než vás UA udeří, stiskněte příslušnou klávesu (obvykle pro pohyb vpřed) a jednoduše úderu uhnete. Následně můžete UA trefit do zad. Tohle je snad jediná možnost, jak se k bestii dostat zezadu.
– Pokud uhýbat nedokážete, existuje varianta založená na zdrcující síle. Prostě bosse zničíte dřív, než vám stačí příliš ublížit. Vezměte magnum Python anebo sniperku M40A1 s maximálně vylepšeným poškozením. Brutální poškození, zhruba 2000 za zásah, tvoří z těchto zbraní smrtící sílu. Jakmile se UA napřahuje, naperte mu to do srdce. Drtivé poškození ho ochromí a on útok zruší. Ne vždy to vyjde, takže mějte po ruce dostatek léčiva. Stačí pár ran a UA lehne.
– Třetí varianta je vzít si raketomet. Pak už jen zaměřte na bosse, vystřelte a poplácejte se po zádech, jak jste ten bossfight pěkně zvládli 🙂
– Na nejtěžší obtížnost je UA tak odolný, že ho ani raketa neskolí. Je dobré si raketu šetřit na poslední fázi boje, kdy lze jen těžko přežít bez raketometu.

Bonus – Raid
– Po dokončení 12. kapitoly se vám v Raid módu odemknou úrovně 18-20.

 


 

Bonusy

NG+
– NG+ vám umožní ponechat si všechny získáné zbraně, součástky a kufříky na navýšení kapacity. Díky tomu vás čeká podstatně snazší průchod hrou (pokud nezvednete obtížnost). Nakonec Revelations není jen o obtížnosti a snaze překonat všechny překážky, ale i tom zážitku a atmosféře.
– Rovněž můžete po dokončení kampaně měnit hrdinům jejich obleky a to pokud už jste je otevřeli v Raid módu. Je to trochu zvláštní a podle mého i zbytečné, nakonec téměř všechny obleky v průběhu hry uvidíte i tak.

Bonus – Legendární součástka
– Pokud naskenujete všechny druhy nepřátel, získáte výtečnou součástku zvyšující poškození v závislosti na tom, jak moc jste zranění.
– Naskenovat všechny potvory není nic snadného a lze to dokončit až v poslední úrovni, takže součástka se bude hodit až při NG+.
– Nezapomeňte naskenovat také bosse – Scagdeada, Rachel, Drahgnignazza, Malacodu (červa) a Ultimate Abyss. Spoustu nepřátel musíte skenovat zaživa, protože po smrti zmizí.

Bonus – Legendární součástka
– Za dokončení kampaně na obtížnost střední nebo vyšší v případě že ani jednou nezemřete, dostanete pro NG+ součástku Automatické střelby, která vám umožní pálit ze zbraně bez nabíjení.
– Abyste tuto součástku získali, neznamená to, že nesmíte během vašeho hraní umřít. Pouze musíte ve všech úrovních udržet statistiku úmrtí na nule, tedy s hodnocením S. To znamená, že nesmíte v případě úmrtí dát možnost Continue a pokračovat z autouložení. Pokud padnete, běžte do menu, nahrajte si vámi uloženou úroveň, kde jste zemřeli a hrajte ji odznovu. Prakticky jde jen o to, že musíte každou úroveň odehrát bez úmrtí.

Bonus za obtížnost – Legendární součástka
– Za dokončení kampaně na obtížnost lehká nebo vyšší získáte pro NG+ součástku Nabitý výstřel 3, která vám umožní podržením tlačítka střelby vystřelit mnohem silněji.

Bonus za obtížnost – Brokovnice Hydra (RE 5)

– Za dokončení kampaně na obtížnost střední nebo vyšší získáte pro NG+ brokovnici Hydra. Tuhle krásku určitě znáte z mnulých dílu. Jde o silnou brokovnici s velkým rozptylem. Pokud dáváte přednost přesnému míření, není od věci zúžit uhel díky součástkám.
– Poškození – 130×9
– Kadence – 0,91
– Munice – 5
– Sloty – 2

Bonus za obtížnost – Nekonečno raket
– Za dokončení kampaně na obtížnost vysoká dostanete nekonečno raket. Raketomet tedy nebude na jedno použití, ale můžete s ním pálit neustále.

 

Unikátní zbraň
– Při hře na nejtěžší obtížnost můžete získat samopal P90, který je běžně nedostupný a můžete ho používat jen ve flashbackových kapitolách.
– Pro získání samopalu zapněte filtraci bazénu. Na zadní straně na baru bude zbraň ležet.

Samopal P-90

– Kvalitní a extrémně rychlý samopal, který používá Parker během flashbackových misí na Terragrigii.
– Jill ho může sehnat jedině na nejtěžší obtížnost po vyčištění bazénu. Jedná se v podstatě o poslední zbraň ve hře.

– Poškození – 90
– Kadence – 10
– Munice – 60
– Sloty – 4


 

DLC 1
Jillin Samurai Edge

DLC zbraň – Jillin Samurai Edge

– Upravená M92F. Je kupodivu o trochu slabší než M92F ale zase má víc slotů pro úpravu.
– Poškození – 140
– Kadence – 1,77
– Munice – 8
– Sloty – 4

 


 

DLC 2
Parkerův Government

DLC zbraň – Parkerův Government

– Upravená Goverment. Má velice malý zásobník (jen 4 kousky!) ale brutální účinnost.
– Poškození – 190
– Kadence – 1,20
– Munice – 4
– Sloty – 3

 


 

DLC 3
Jessičina G18

DLC zbraň – Jessičina G18

– Upravená G18. Má velký zásobník a střílí velice rychle. Nevýhodou je nízké poškození a tedy i větší ztráta munice.
– Poškození – 100
– Kadence – 2,73
– Munice – 12
– Sloty – 3