RE Rev2 – Kampaň E1

První epizoda druhého dílu Revelations.

 

Kampaň RE Revelations 2
(Claire Redfield + Moira Burton)
(Barry Burton + Natalia Korda)

Revelations 2 je příběhem čtyř hratelných hrdinů. V každé epizodě jsou dvě kapitoly, přičemž v první se zhostíte role Claire a Moiry, zatímco ve druhé Barryho a Natalie. Obě postavy ovládáte současně – můžete mezi nimi přepínat.

 

Kapitola 1
(Claire Redfield + Moira Burton)
Délka – 00:45:00

K 1

Emblémy (4)
– Emblémy se vrací na scénu. Jejich počet se v daných kapitolách mění. Získat je lze zničením a může je tedy sbírat pouze Claire a Barry. Protože Barry často prochází místy, kterými předtím šla i Claire, může se stát, že některé emblémy budete schopni získat za obě postavy. Počítá se však pouze první získání emblému. Jakmile narazíte na emblém, který má šedou barvu, víte, že tenhle kousek už jste někdy předtím získali.
1.) Za žebříkem v sále, kde najdete pistoli. Emblém snadno uvidíte, když lezete po žebříku ale sestřelit ho lze až zhruba z místa, kde visel mrtvý voják.
2.) Ve vestibulu věznice (místnost mezi blokem cel a zamčenou mříží). Podívejte se ke stropu a uvidíte ho.
3.) Nad mučícím strojem. Až to bude možné, běžte s Claire nad rozbitý žebřík a podívejte se na vrchní konstrukci stroje.
4.) Z levé strany na mostu k radiostanici. Postavte se na okraj srázu a podívejte tím směrem.

Kresby Kafky (6)
– Krom emblému lze nacházet kresby F. Kafky. Kresby uvidíte pouze pod světlem Moiřiny baterky. Když na ně zaměříte silným světlem baterky, kresba se zvýrazní a je vaše.
1.) První kresba je v malém skladu v místnosti, kde získáte pistoli. Je tu však jeden problém – sklady jsou v místnosti dva a na lehčí obtížnosti se zpřístupní jen jeden z nich. Normálně se oboje dveře otevřou a z každých vyběhne jeden Afflicted, ale na lehkou obtížnost vyběhne jen jedno monstrum a tedy jen z jedněch dveří. Dveře, které se otevřou budou vždy ty, ke kterým Claire přijde blíž jako k prvním. Kresba je za dveřmi, jež jsou vedle žebříku.
2.) Ve skladišti, kde Moira získá páčidlo. Přesněji nad velkou bednou v rohu.
3.) V západní větvi věznice narazíte na chodbu přehrazenou harampádím, kterou budete obcházet přes velký sklad. Právě v něm je na stěně další obrazec.
4.) Když Moira zapne proud, vyběhne na ní z bočních dveří Afflicted. V místnosti odkud vyběhl je čtvrtý obrazec.
5.) Pátý kousek je až venku a to konkrétně nad bránou k věznici.
6.) Poslední kresba je z boku konstrukce mostu. Přejděte most na druhou stranu, otočte se doleva a podívejte se na dřevěnou stěnu mostu.

Medaile, achievementy a BP body
– Z každé kapitoly lze za plnění dodatečných úkolů získat několik medailí. Něco podobného se objevilo už v RE6, ale tentokrát zisk medailí ovlivňuje modifikátor BP bodů – kolikrát se vám BP body znásobí. BP body lze získat za sbírání cenností (drahokamy známé z RE5) a také v závislosti na statistikách kapitoly.
– BP body jsou body, které mezi kapitolami slouží k nákupu schopností. Strom schopností je přehledný, každá schopnost je pěkně vysvětlena, takže nemá smysl se o tom dále rozepisovat. Druhá možnost investování BP bodů jsou bonusy. Možná si vzpomenete na RE5, který byl ohledně bonusů řešen totožně – za určité úkoly zpřístupníte bonusy a za BP body si je koupíte. Mezi bonusy patří nejčastěji figurky, kostýmy a dokumenty poodhalující děj. Z čistě praktického hlediska je lepší bonusy kupovat až tehdy, kdy budete mít koupené všechny schopnosti. To ovšem znamená, odehrát hru hned několikrát a ještě být poměrně úspěšný při plnění achievemetů, za které často získáte BP body navíc. Zkrátka, tak jako u všech dílu RE platí, že na jedno dohrání nikdy nezískáte všechno.
– Achievementy tentokrát plně neodpovídají tomu, co je vedeno na Steamu. Řiďte se proto souborem úkolů přímo ve hře, kde máte jasně napsáno, co potřebujete splnit a když to splníte, najdete tu i popis toho, co jste vyhráli. Achievementy obvykle vyžadují zabití X nepřátel daného druhu, nalezení sběratelských předmětů, anebo zabití nepřátel použitím určité zbraně. Najdou se i náročnější achievementy, které vyžadují hrát hru na vysoké obtížnosti anebo ve speciálních módech, kde se hraje na čas anebo s neviditelnými nepřáteli. Tyto mody si nejprve musíte koupit za BP body.

Šuplíky a skříňky
– Šuplíky některých stolů a též šatní skříňky lze občas otevřít. Mohou ukrývat zajímavé věci.

Zbraň – MPM
– Malinká pistole je první zbraní, kterou seženete. Najdete ji u mrtvoly vojáka. Nejde minout. MPM není žádný zázrak. Je slabá, ale zase má spoustu slotů pro úpravu.

Zbraň – M147S
– Klasická dvouhlavňovka, která leží u mrtvoly cestou k vězeňskému bloku. Nejde minout.
– Bročka se hodí vždycky, ale dva náboje v zásobníku je na lovení mutantů zatraceně málo. Škoda rány, která padne vedle. Vždycky je dobré odhadnout situaci.

Parťačka Moira
– Moira má oproti Claire jen poloviční inventář. Navíc nemůže používat palné zbraně (může však házet granáty!).
– Moira používá baterku, kterou může svítit na cestu a též hledat ukryté věci (obdoba skeneru Genenis v Rev 1). Jakmile na světle baterky uvidíte malé blikající světélko, zaměřte ho silným světlem baterky. Odhalíte tak ukrytý předmět.
– Baterku můžete použít i na oslnění některých nepřátel. Zpravidla těch, které mají oči. 🙂 Stačí jim posvítit silným světlem do tváře. Po dostatečném oslnění (délka závisí na síle monstra) je nepřítel ochromený stejně jako třeba po střele do hlavy.
– Baterka může posloužit na zničení hmoty zvané Cyst. Stačí na ni zaměřit silným světlem a hmota se rozpustí. Zrovna tak lze baterkou zlikvidovat Splodera.
– Moira zhruba v první třetině kapitoly sežene i páčidlo, kterým může tlouct do nepřátel. Pokud nepřitele udeříte páčidlem zezadu, okamžitě bude ochromený (jako při svitu baterky).
– Moira též může ležícího nepřítele dorazit páčidlem (kontextová akce pro boj zblízka).

Komba
– V boji využívejte schopnosti obou hrdinek, tak aby se co nejlépe doplňovaly. Například takto – Moira baterkou ochromí nepřítele, Claire ho úderem zblízka srazí k zemi a Moira ho dorazí páčidlem. Pokud je nepřítel silný a přežije to, Moira počká až vstane, udeří ho páčidlem do zad, Claire ho opět skopne k zemi a Moira ho teď už snad definitivně dorazí. Je to elegantní a ušetříte munici. No a taky si pomůžete pro zisk achievementů.

Kufříky munice
– I v druhém díle lze navyšovat kapacitu munice díky kufříkům. Výraznou změnou však je to, že můžete nosit více slotů munice stejného druhu. Nejste tak omezeni kapacitou munice.
– Kufřík pistole (45-70) – V truhle v patře místnosti s mučícím strojem. Až Claire pomůže Moiře na zničený žebřík, jednoduše jako Moira vypačte truhlu a vyberte obsah.

Pracovní stůl
– Tohle je obdoba zelených beden z prvního dílu. Pracovní stůl slouží jako sklad pro zbraně a též jako místo, kde lze zbraně vylepšovat součástkami. Systém vylepšování je stejný – každou součástku lze libovolně namontovat i odmontovat.

Volba – Hrátky bez ohně
– Některé vaše činy mají přímý dopad na děj hry a ovlivňují to, co potkáte v dalších kapitolách. V každé epizodě je zpravidla jedna důležitá volba.
– Jakmile umístíte ozubené kolo na své místo, otevřete všechny cely v přízemí a zajistíte si nekonečný příval Afflicted a 2x Iron Heada. Abyste situace lehce zvládli, můžete otočit ventilem a obrátit plamenomet proti valícím se bestiím. Tím zajistíte všem zmetkům prvotřídní grilovačku, jenomže…
– Pokud otáčíte již hořícím plamenometem, zasáhnete ozubenou past v rohu, čímž ji zničíte a stejně tak zničíte vzácnou součástku na ní.
– Použítím plamenometu zkomplikujete postup Barryho v další kapitole, protože bude nutné nejprve v kontrolní místnosti otevřít cely horního patra, pak poslat Natalii skrze šachtu a odtlačit plamenomet.
– Takže pokud věříte, že situaci zvládnete i ručně, zkuste to. Na Iron heady použijte explozivní lahve a pak s brokovnicí v ruce kryjte ústup ven.
– Co se součástky týče – nesnažte se ji přes rotující čepele získat, akorát se zabijete. Součástku může získat až Barry v druhé kapitole.

Kapitola s NG+
– Pokud si kterékoli kapitoly pustíte znovu, bude vás čekat pár změn. Dá se to připodobnit variaci na NG+, jelikož opětovné hraní každé kapotoly vám umožní nechat si aktuální výbavu a obsah skladu (zbraně + součástky), které jste měli v poslední dohrané kapitole. V rámci první kapitoly se krom přeneseného inventáře a skladu mění následující:
– Claire už od počátku má nůž. Moira má baterku a páčidlo.
– Klíče od experimentálního bloku, které jste sestřelovali z věšáku, tentokrát spadly společně s mrtvolou vojáka, takže nemusíte utrácet kulku. To je také předpoklad pro to získat achievement za dokončení epizody pouze s použitím nože.
– Na počátku ve vedlejší cele je pracovní stůl. Můžete si okamžitě probrat zbraně a navolit si kupříkladu jen ty, které byly k sehnání v této kapitole (záleží jakým stylem chcete hrát). Rovněž si můžete ihned prohlédnout bonusové zbraně, jež se otevírají za některé achievementy (v rámci 4. epizody).

 

Kapitola 2
(Barry Burton + Natalia Korda)
Délka – 00:55:00

K 2

Emblémy (4)
5.) Jakmile vyšplháte po skále do areálu věznice, podívejte se k bráně. Za kontejnery je o bránu opřený emblém.
6.) V momentě, kde Natalia odhalí své schopnosti budete mít po levici místnost a v ní celkem čtyři zombie. Jedna zombie je osamocená, ty zbylé jsou pohromadě a právě u nich je další emblém. Leží na polici, hned vedle dveří..
7.) Při cestě lesem plným Revenantů narazíte na mýtince na hromadu nepořádku (sudy, bedny…). Podívejte se na harampádi z druhé strany, od hustého křoví – je tam emblém.
8.) Poslední kousek je až v areálu pily. Kousek před domem, který vede ke spínači jeřábu je vpravo mezi kládami a skálou několik sudů, jež blokují cestu. Hned za nimi je emblém. Nenajdete dobrý úhel pro jeho zasažení, takže si pomozte granátem.

Larvy (6)
– Natalia může sbírat larvy hmyzu. Odhalíte je pouze v jejím módu vidění, kde vypadají jako červené skvrny. Jde o náročnější svěratelskou aktivitu, než jsou Mouřiny kresby, takže to chce se opravdu dobře soustředit a prohledat každý kout. Když larvu odhalíte, musíte ji zničit cihlou, čímž se potvrdí její získání. Počítejte tedy s tím, že larvy budou vždy v oblastech, kde můžete mít cihlu.
1.) První larva je na stěně v chodbě, která spojuje místnost s mučícím strojem a hlavní vestibul.
2.) Jakmile v kontrolní místnosti otevřete cely horního patra, podívejte se do druhé cely po levici. Na stěně je larva.
3.) Krátce po minulé larvě proleze Natalia do šachty mezi jednou celou a vstupní místností věznice. V této šachtě je v její spodní části další larva.
4.) Jakmile se vydáte do lesů, budete mít po levici na pahorku zasypaný vchod do jakéhosi krytu. Naproti je strom a na něm larva.
5.) Po opuštění areálu lesa plného Revenantů dorazíte k další betonové stavbě. Uvnitř na stěně je larva.
6.) Poslední larva je až u paty jeřábu na pile. Jděte do oploceného areálu, kde je spínač jeřábu a podívejte se na jeho železnou konstrukci.

Zbraň – NSR47
– Barryho útočná puška se kterou začíná kapitolu. Jde o obstojnou zbraň schopnou zadržet větší počty nepřátel. Zásobník na 30 kousků je tak akorát a účinnost dostatečná. Pěkná zbraň.

Zbraň – Samurai Edge
– Barryho počáteční pistole má nachlup stejné statistiky jako Claiřina pistole MSM. Prostě nouzová bouchačka.

Zbraň – Python
– Magnumka už v první čtvrtině hry?! Je to tak! Barryho počáteční vražedná zbraň má ovšem jen pár nábojů a další v této kapitole neseženete. Chce to opravdu dobře zvážit, kdy má smysl ji použít. V této kapitole to má cenu snad jedině na Revenanty.

Parťačka Natalia
– Děvče Natalia ovládá speciální schopnost, kdy dokáže vnímat nepřátelské entity přes zdi. Je to skvělý způsob, jak se připravit na blízkou hrozbu a rovněž lze díky tomu proklouznout mezi hlídkujícími monstry anebo je zezadu tiše zabít (Barry).
– Schopnost vycítění je silnější, když se Natalia skrčí. Tehdy snáze rozezná nepřátele.
– Díky vycítění lze odhalit i citlivá místa některých nepřátel. Například Revenant má vždy na nějaké končetině oranžovou kouli, která je extrémně zranitelným místem. Díky vycítění dokáže Natalia odhalit, která končetina kouli skrývá a Barry pak může pálit víceméně na jistotu.
– Natalia také může sbírat cihly a házet je po nepřátelích anebo s nimi tlouct ležící nepřátele.
– Natalia sice nemůže používat zraňující typy lahví, ale dokáže házet kouřové lahve.

Comba
– Stejně jako v případě Claire a Moiry můžete i u této dvojice zahájit pěkné společné útoky. Natalia hodí cihlu na nepřítele, Barry ho bojem zblízka srazí k zemi a Natalia ho dorazí cihlou.

Výroba
– Poprvé v této kapitole narazíte na předměty které můžete kombinovat a vytvářet nové užitečné věci. V celé hře lze vyrobit sedm druhů předmětů, přičemž už v této epizodě budete mít suroviny na výrobu pěti z nich.
– 1x zelená bylinka + 1x červená bylinka = 3x zelená bylinka
– 1x zelená bylinka + 1x látka = 3x turniket
– 1x alkohol + 1x látka = 3x desinfekce
– 1x prázdná lahev + 1x střelný prach = 1x explozivní lahev
– 1x prázdná lahev + 1x alkohol = 1x zápalná lahev

Kapitola s NG+
– I v této kapitole čeká při opětovném hraní změna. Sice jen jedna, ale významná – Barry má na lodi pracovní stůl. Stejně jako v případě Claire můžete okamžitě měnit zbraně a prohlédnout sklad.

 

Ostatní

Achievementy
– Za většinu běžných úkolů dostanete 1000-2000 BP bodů. Výjimečně je úkol i za 3000 BP.
– Za zabití určitého počtu nepřátel, či zabití nepřátel specifickým způsobem (daným typem zbraně, pouze nožem…) dostanete figurky.
– Za sběratelské úlohy (emblémy, kresby…) odemknete dokumenty.
– Za náročné úkoly (odehrání speciálních módů, odemčení truhel…) dostanete artworky.
– Za získání všech medailí (za každou epizodu) dostanete gesta do Raid modu.
– Za dokončení epizod se odemkne ke koupi mod Countdown (hra na čas) a mod Invisible (neviditelná monstra).

Odměny
1000 BP

– Najít 50 skrytých věcí – 1000 BP
– Za Claire uniknout z věznice bez použití plamenometu – 1000 BP
– Zabít 50 nepřátel technikou „follow-up,“ čili omráčit nepřítele jednou postavou a fyzickým útokem ho dorazit druhou postavou – 1000 BP
– Zabít 20 nepřátel tichým útokem (nenápadně zezadu) – 1000 BP
– Zabít 50 nepřátel z kleku – 1000 BP
– Zabít 100 nepřátel střelou do hlavy – 1000 BP
– Za Moiru páčidlem omráčit (útok zezadu) 30 nepřátel. – 1000 BP
– Za Moiru omráčit nepřítele a za Claire ho fyzickým útokem udeřit – 1000 BP
– Za Claire srazit k zemi nepřítele a za Moiru ho dorazit páčidlem – 1000 BP
– Pomoci parťákovi 10 uniknout ze sevření nepřítele – 1000 BP
– Jednou explozivní nebo zápalnou lahví zabít 5 nepřátel – 1000 BP
– Koupit všechny schopnosti – 1000 BP
– Zničit 30 ozbrojených paží Revenantů – 1000 BP
– Zabít 30 Afflicted při jejich skoku – 1000 BP
2000 BP
– Zabít 100 nepřátel nožem – 2000 BP
– Zabít 50 nepřátel bojem zblízka (fyzickým útokem) – 2000 BP
– Za Moiru zabít páčidlem 50 nepřátel – 2000 BP
– Sestřelit explozivní lahev ve vzduchu – 2000 BP
– Zabít 2 nepřátele jednou ranou – 2000 BP
3000 BP
– Za Natalii zabít 20 nepřátel cihlou – 3000 BP
– Zabít 2 nepřátele jednou ranou do hlav – 3000 BP
– Dokončit epizodu 1 pouze s použitím nože – 3000 BP
Dokumenty (za 500 BP)
– Získat emblémy v epizodě 1 – Dokument 1
– Získat kresby Kafky v epizodě 1 – Dokument 2
– Získat larvy v epizodě 1 – Dokument 3
Gesta
– Získat všechny medaile v epizodě 1 – Gesto
Mody (za 1000 BP)
– Dokončit epizodu 1 – Mod Countdown 1 + Mod Invisible 1

 

Galerie figurek

– Zabití daného počtu určitých nepřátel jsou víceméně snadné úkoly. Sice trvají dlouho a zaberou vám několik projití celé hry a jde to.
– Co se úkolu zabití určitého počtu nepřátel danou zbraní týče, zkuste se pozdržet v oblastech, kde se respawnují monstra. V případě Claire to je při opuštění věznice (po vypáčení posledních dveří) a u Barryho je to v oblasti pily těsně po vyražení brány.

 

Galerie Artworků

– Šedé artworky se mi nepodařilo získat. A upřímně, ani mě neláká to zkoušet. Pokud někdo z vás, čtenářů, má některé další artworky odemčené, budu moc vděčný za screenshot, abych mohl galerii doplnit. 🙂

 

Galerie kostýmů