RE Rev2 – Kampaň E2

Druhá epizoda…

 

Kapitola 3
(Claire Redfield + Moira Burton)
Délka – 00:55:00

K 3

Emblémy (5)
1.) Obejděte bar Wossek zleva. Vzadu až pod schodištěm vedle hromady sudů je emblém.
2.) Na komíně modře natřeného domu ve vsi. Dům je nedaleko pobřeží.
3.) Tohle drsné. Jakmile vyjdete z podzemí před bránu města, podívejte se na bytovky vlevo za plotem. Na balkoně jednoho bytu je emblém. Bude těžké ho sestřelit, zvláště když nemáte sniperku. V nejhorším můžete emblém nechat Barrymu, který tudy také bude procházet a sniperku už bude mít.
4.) Až přejdete nadchod a zamíříte dolů na ulici, podívejte se pod schodiště. Je tu emblém.
5) V momentě, kdy musíte přeskočit z jednoho bytu na druhý se podívejte pod sebe. Na kontejneru je emblém.

Kresby Kafky (6)
1.) Na vývěsní ceduli před barem Wossek.
2.) Na ocasu vrtulníku.
3.) Na cihlově stěně v blízkosti východu z podzemí (hned vedle schodiště).
4.) Na modré bráně vedoucí do města. Kresba je na modrém podkladu špatně vidět, tak buďte pozorní.
5.) V patře nemocnice, v místnosti, kde potkáte druhého Splodera. Kresba je na zdi vpravo od schodiště.
6.) Když společně s Nataliou jdete po schodišti dolů, mrkněte na snižující se strop nad prvním schodištěm. Je tu kresba.

Zbraň – MP-AB50
– Malý samopal je k nalezení v prvním domku, který pro vás Pedro otevře. Jde o slabou zbraň, která má však ohromnou rychlost střelby a veliký zásobník. Munice rychly utíká, ale proti skupinám rychlých potvor jako jsou Afflicted či Orthros jde o skvělou hračku.

Zbraň – TAP194
– Už druhá Claiřina bročka čeká v baru, kde se opakuje zpráva v ruštině. Musíte zajít do kuchyně, vzít odtud bednu a položit ji pod věšák s bročkou. Pak jen vylézt a krásku, která má potenciál nahradit vaši loveckou brokovnici si přivastnit.
– TAP je oproti pvní bročce slabší ale má větší zásobník takže nehrozí riziko toho, že skončíte bez munice tváří v tvář nepříteli. Pokud jí trochu zvednete poškození, spolehlivě loveckou bročku nahradí.

Batohy
– V celé hře se nacházejí čtyři batohy, každý pro jednu postavu. Jejich sebrání rozšíří váš inventář o 5 slotů. Velice užitečné.
– Moira – V domku, kde najdete baterii je truhla, kterou může Moira otevřít. Uvnitř je batoh pro Moiru.

Kufříky munice
– Brokovnice (16-24) – V truhle, ve velkém sálu nemocnice, kde je uprostřed jakási klec s těly.

Volba – Zabití Pedra
– Pokud jako Claire zabijete Pedra, Barry si může v baru vyzvednout jeho sbíječku. S ní si musí provrtat cestu do tunelu a cestu z bytového domu na ulici. Rovněž si ale může Barry provrtat cestu do jednoho bytu v oblasti skladiště. Najdete tu larvu, náboje do magnumky a Revenanta. Navíc se elegantně vyhnete ulici zamořené dalšími Revenanty a do skladiště se dostanete z patra, takže získáte ideální palebnou pozici. A samozřejmě – je-li Pedro mrtvý, Barry ho nepotká.
– Pokud však Claire před Pedrem uteče, sám Pedro se přesune do vrchního bytu v bytovce. Barry nalezne už provrtanou cestu do tunelu, nebude se moci provrtat do bytu s larvou, ale bude muset v bytovce najít a zabít Pedra, protože nutně potřebuje jeho sbíječku, to aby se provrtal na ulici. Boj s Pedrem se odehraje na podstatně menší ploše než v případě Claire, ale zase vám pomůže Natalia, která snadno odhalí, které Pedrovo oko je zranitelné.

Boss – Zmutovaný Pedro

Boss 3-1

– Pedro přežene míru strachu a bude do něj vpíchnut virus po kterém zmutuje do bestie se sbíječkou. Pedro je rázem agresivní a zblízka vyloženě smrtící zrůda. Na těle, především na paži, mu vyleze několik malých očí, což jsou citlivé body. Pokud zničíte všechny oči, Pedro chcípne. Potíž je v tom, že v jednu chvíli je zranitelné jen jedno oko a vy jako Claire nemáte šanci poznat jaké.
– Pokud už se rozhodnete bojovat, začněte tím, že počkáte, až do baru vtrhnout Afflicted a umožní vám utéct ven. Můžete manévrovat po celé vesnici. Držte si Pedra od těla a perte to do něj. Je-li to možné, miřte buď na oči nebo na hlavu. Pokud chcete ušetřit munici, pomozte si granáty. Hoďte na Pedra pár explozivních nebo zápalných lahví a brzy bude po něm.
– Ve vesnici se budou neustále zjevovat Afflicted, což boj výrazně ztíží. Snažte se zdržovat v oblastech, kde jste alespoň zezadu kryti. Zase se ale nenechte zahnat do slepé uličky.

Boss – Vulcanblubber

Boss 3-2

– Mohutný chlápek s kanonem u pasu. Stačí mu pochodní zapálit kanón a rázem z něj vystřelí ohnivá koule. Dá se před ní uhnout do stran, ale musíte být velice rychlí. Od koule nehrozí jen brutální poškození, ale též popálení. Navíc vás Vulcanblubber může udeřit i zblízka, ale kdo by se k němu přibližovat, že?
– V aréně bossfightu je spousta regálu a polic. Vulcanblubber je může ničit a zbývají po nich věcí, což se hodí. Navíc, můj názor je ten, že na čistém areálu se manévruje a uhýbá lépe než mezi policemi.
– Při boji s Vulcanblubberem toho moc vymyslet nelze. Nejcitlivějším bodem je hlava. Je velká a snadno se trefuje. Jenomže máte jen slabé zbraně, takže boj bude trvat dlouho. Vsaďte hlavně na pistoli. Brokovnice je sice super ale jen zblízka.
– Je také možné koule Vulcanblubbera zničit za letu. Je za to archievement a figurka jako odměna. Koule ale vydrží opravdu hodně a zničit ji lze snad jedině explozivní lahví – musíte kouli trefit za letu lahví. Pokud vám o figurku nejde, je zbytečné to zkoušet, raději hoďte lahve přímo na bosse.
– Zbývá dodat, že Vulcanblubber se po bossfightu řadí k běžnému ansáblu potvor, takže na něj narazíte ještě mnohokrát (tehdy už ale bude o trochu slabší).

 

Kapitola 4
(Barry Burton + Natalia Korda)
Délka – 00:55:00

K 4

Emblémy (4)
6.) U druhého domu s Revananty. Naproti domu je jedna zřícenina a v ní emblém.
7.) Jakmile vylezete na střechu domu, abyste se dostali do druhého, zamčeného domu, podívejte se na nejbližší skály. Emblém!
8.) V jednom z vyšších pater bytového domu. V místnosti jsou regály, jeden Glasp a vlevo na dřevěné polici emblém. Natalia musí do místnosti vlézt dírou a zevnitř otevřít Barrymu.
9.) V první místnosti ve věži se podívejte nad sebe na díry ve stropě. O zřícený strop se opírá emblém.

Larvy (6)
1.) Na samém začátku projděte přes radiostanici zpět k mostu. Vezměte to doleva na útes a běžte podél budovy radiostanice k plotu. Na zemi je tu larva.
2.) V budově skladu, kde Claire našla palivo pro vrtulník.
3.) Na skále v oblasti mezi vesnici a vstupem do podzemí.
4.) Na dětském hřišti na vršku skluzavky. Larva je nalepená pod horní konstrukci skluzavky, takže bude třeba ji dobře zasáhnout cihlou.
5.) Pokud Claire zabila Pedra, vezměte jeho sbíječku ve vesnici. Ve městě, v patře domu, který je před skladištěm je zazděný byt (označen křížkem). Provrtejte se dovnitř. V bytě na stěně je larva.
6.) V interiéru věže vyjděte po schodišti a podívejte se vpravo. Na druhém sloupu (vpravo od chodby vedoucí dál) je larva.

Výroba
– V druhé epizodě konečně můžete vyrobit i poslední dva typy předmětů.
– 1x Prázdná lahev + 1x Vonná chemikálie = 1x Vábivá lahev
– 1x Prázdná lahev + 1x Kouřový prášek = 1x Kouřová lahev

Kufříky munice
– Pistole (45-70) – I Barry může najít kufřík na rozšíření kapacity pro pistoli. Je v truhle v oblasti s Revenanty, kde hledáte klíč od brány.

Zbraň – M1981/30
– Stará dobrá těžkopádná puška s optikou. Leží na stole v zamčeném domě, kam musíte vlézt přes díru ve střeše. Jde o vůbec první sniperku s níž přijdete ve hře do kontaktu. Solidní a velice silný kousek, který však střílí pomalu a hůře se s ním míří. Proti Slingerům je ideální.

Hrátky s Glaspem
– Glasp je neviditelné monstrum, které dokáže odhalit jedině Natalia. Hlasp není rychlý, je rozložitý a snadno se trefuje, ale to ho nejprve musíte vidět. Pokud toužíte po získání hodnocení S, bude to právě Glasp, který vám zajistí obrovské problémy ohledně přesnosti, která bude prudce klesat. Pokud na to máte věci, můžete se Glaspů zbavovat explozivními lahvemi.

Batohy
– Natalia – Ve skladišti v truhle. Truhle je hned vedle dveří na ulici, takže nejde minout.

Boss – Pedro

Boss 3-1

– Pokud Pedra neporazí Claire, zbude to na Barrym. V takovém případě Pedra potkáte až ve městě, v nejvyšším patře bytového domu. Bossfight se odehraje na malém prostoru bytu. Je sebevražda utíkat kamsi dozadu do těsných prostor. Raději zůstaňte ve větší místnosti, kde bossfight začne.
– Vsaďte na Nataliu, která svým viděním rychle odhalí, které oko na Pedrově těle, je zranitelné. A pak už stačí jen přesně střílet. Zničíte oko, přepnete na Nataliu, odhalíte další zranitelné oko, přepnete na Barryho, zničíte oko… a tak dále.
– Nedá se říci, že za Barryho je bossfight nějak výrazně lehčí nebo těžší (Claire má hodně prostoru ale zase útočí Afflicted, Barry má prostoru málo ale může se soustředit jen na Pedra). V každém případě, za Barryho vás bude bossfight díky Natalii stát podstatně méně munice.

Achievementy
– Druhá epizoda přináší 22 nových achievementů. Je to pořádné číslo. Většina se vztahuje na nutnou klasiku (dokončit epizodu v módech, sesbírat emblémy…) ale najdou se i pestřejší úlohy, které často souvisí se zabíjením nových druhů monster.

Odměny
2000 BP
– Vyrobit všechny možné věci – 2000 BP
– Sestřelit projektil Slingera – 2000 BP
– Zabít alespoň 2 nepřátele explozí Splodera – 2000 BP
Dokumenty (za 500 BP)
– Získat emblémy v epizodě 2 – Dokument 4
– Získat kresby Kafky v epizodě 2 – Dokument 5
– Získat larvy v epizodě 2 – Dokument 6
Gesta
– Získat  všechny medaile v epizodě 2 – Gesto
Mody (za 1000 BP)
– Dokončit epizodu 2 – Mod Countdown 2 + Mod Invisible 2

 

Galerie figurek

– Zabíjení určitého počtu nepřátel je klasika. To zvládnete.
– Zabití Glaspa nožem lze dobře udělat ve vesnici. Dostaňte se ke Glaspovi nenápadně zezadu. Když se nezadaří a zemřete, jednoduše opakujte ten úsek znovu a znovu.
– Zničit projektil Vulcanblubbera je těžké. Ani magnumka si s ním neporadí. Nicméně existuje řešení. Vyrobte si explozivní lahve a jakmile bestie vystřelí kouli, hoďte proti ní lahev. Exploze ji zničí!

 

Galerie Artworků

– Šedé artworky se mi nepodařilo získat. A upřímně, ani mě neláká to zkoušet. Pokud někdo z vás, čtenářů, má některé další artworky odemčené, budu moc vděčný za screenshot, abych mohl galerii doplnit. 🙂