RE Rev2 – Kampaň E4

Poslední část…

 

Kapitola 7
(Claire Redfield + Moira Burton)
Délka – 00:20:00

K 7

Emblémy (3)
1.) V místnosti, kde narazíte na Alyx se podívejte vpravo. Za mřížemi leží na přistrojích emblém.
2.) Jakmile vyjdete ven z věže, seskočte na nižší plošinu a podívejte se nad sebe. Zespodu, na kusu plechu, po kterém jste seskočili je emblém.
3.) Při útěku věží budete obíhat středový sloup po kabelech. Podívejte se na konec kabelu kde je mezi ním a právě středovou konstrukcí emblém.

Kresby Kafky (6)
1.) Hned na počátku se podívejte nahoru na strop balkonu nad dveřmi vedoucími dál. Je tu kresba.
2.) V ložnici na obraze v rohu.
3.) Opět v ložnici, tentokrát na podlaze po odtlačení akvária – kresba je na místě, kde stálo.
4.) Během útěku z věže přelezete přes kabel na můstky a budete pomalu klesat dolů. Vpravo, u můstku, které vede těsně podél stěny je právě na jedné zdi kresba. Najdete ji na opačné straně, než je pracovního stolu na úpravu zbraní.
5.) Jakmile vylezete ven a započne časomíra, koukněte se na zídku vpravo, mírně dole. Kresba!
6.) Při útěku skrze věž (s časomírou) budete přecházet po dvou spadaných žebřících. Na jejich konci se podívejte doleva na zeď. Je tam kresba.

Volba – Stavidlo
– V kontrolní místnosti je počítač s ovládáním stavidel. Můžete si vybrat, zda otevřete první kanál a zavřete druhý anebo opačně. Ovlivníte tím průchod Barryho kapitolou, který bude moci pokračovat jedním ze dvou kanálu, dle toho, který zůstal zavřený.
– Barry v obou cestách narazí na truhlu a na larvu. Takže pro kompletní získání těchto věcí musíte kapitolu odehrát dvakrát. Navíc, pokud projdete oběma cestami, získáte achievement a pár BP bodů k tomu.

Kufříky munice
– Magnum (6-9) – V truhle, kterou naleznete při sestupování z věže po žebřících. Je krátce před oblastí s Glaspy.

Diamant
– Vzácná cennost (2000), na kterou jsem narazil jen dvakrát za hru. Prvně je k nalezení v momentě, kdy vyjdete ven a započne časomíra. Opatrně seskákejte dolů a uvidíte pod sebou truhlu. V ní cennost leží. Musít ale máknout, protože čas běží…

 

Kapitola 8
(Barry Burton + Natalia Korda)
Délka – 01:30:00

K 8

Emblémy (7)
4.) Podívejte se na vršek sloupu s osvětlením, který stojí vlevo vedle stavidel, kterými může Claire ve své kapitole pohybovat. Ideálně ho uvidite od pozice, kde je první larva.
5.) Na konstukcí s pohyblivou plošinou běžte ke třetí páce (číslo tři na sloupu) a převezte se na opačnou stranu. Podívejte se odtud do díry v podlaze směrem k páce číslo dva. Na prasklé železné konstrukci dole je vidět emblém.
6.) V oblasti s velkým výtahem do dolu se vydejte po schodišti a pak na koleje vedoucí nad zemí. Obejděte všechny vozíky až na opačnou stranu. Tunel je zasypaný ale na posledním vozíku je zezadu nelepené emblém!
7.) Až nahodíte výtah a odsajete výpary, sjedete výtahem dolů do hlubin dolu. V prvním sále, přímo proti vám je vysoko na stěně emblém. Můžete ho snadno vidět (a sestřelit) už při jízdě výtahem.
8.) Po schodištěm vedoucím ze sídla do laboratoří. Musíte se postavit mezi krabice až ke stěně a odtud emblém uvidíte.
9.) V místnosti, kde čekáte na výtah, zatímco se na vás valí spousta Revenantů, Glaspů a dalších potvor. Podívejte se pod pletivo kryjící kanál. Je tu vidět váš poslední emblém. Je trochu náročné najít to správné místo.
10.) Pouze v případě dobrého konce můžete sundat poslední emblém hry. Jakmile máte pod kontrolou Claire, podívejte se mírně vlevo na vršek skály nahoře. Uvidíte na stěně rozpadlého bunkru emblém!

Larvy (6)
1.) Nejprve musí Claire ve své epizodě zavřít levé a otevřít prave stavidlo. Pak Natalia vezme cihlu a hodí ji do vypuštěného kanálu. Odtud ji hodí nad žebřík protější části (přes kanál). Cihlu vezměte a běžte až a konec, kde jsou dvě bedny s věcmi. Na vršku sloupu držícího bránu (prakticky hned za zábradlím vedle beden) je vidět larva.
2.) Claire musí nechat otevřené levé a zavřené pravé stavidlo. Pak Natalií seskočte do přístupného kanálu a běžte až na konec, kde je mříž. Za mříží, mírně vlevo je larva. Musíte jí přesně trefit cihlou.
3.) V oblasti s výtahem do dolů se podívejte zezadu na zeď pod schodištěm. Larva!
4.) V zamořeném dolu narazíte na vozík, který je třeba odtlačit, abyste mohli projít dál. Opatrně na vozík zatlačte jen tolikrát, abyste mohli projít ale nenatlačili ho až do kouta. Vozík obejděte a uvidíte za ním na stěně larvu.
5.) V laboratoři, v první místnosti, kde uvidíte v nádobách Revenanty se podívejte na vršek konstrukce nádoby, jež je vlevo vzadu. Je tu larva.
6.) Krátce před finálem budete procházet místem kde je spousta zničených plamenometných pastí a „zabitý“ medvídek Lottie. Podívejte se na špici pasti, která visí u stropu. Je tu larva!

Zbraň – TAP194
– Brokovnice, kterou měla i Claire! Její získání je dost komplikované. Nachází se v oblasti, kde pomocí pák pohybujete s vozíkem a snažíte se dostat na konec konstrukce. Brokovnice leží na pravé straně mezi pákami 4 a 5. Vedle ní je mrtvola. Jakmile identifikujete ono místo, je třeba vymyslet, jak se k němu dostat. Postavte si pohyblivou plošinu na pravou část u páky 3. Nechte Barryho nastoupit. Pak Natalií (musí to být Natalie) zatáhněte za páku číslo pět na levé straně. Plošina se dá do pohybu pojede nejprve po své původní (pravé části) a až poté přejede k páce za kterou Natalia zatáhla. Mezitím musí Barry za jízdy vystoupit k brokovnici. Protože z téhle strany je páka rozbitá, musíte nechat Natalii aby za páku zatáhla znovu, načež přejede k pravé části u čísla 5 a poté Natalia zatáhne za páku čtyři. Plošina opět pojede kolem Barryho, který nastoupí a doveze se k Natalii. Konečně!
– Tuhle brokovnici měla už Claire. Jde o jedinou zbraň, kterou najdou oba hrdinové.

Zbraň – Magnum 2005M
– Poslední magnumka je k nalezení v zamořeném dole v oblasti s Revenanty a Rotten (když hledáte cestu ke spínači ventilátorů). Magnumka leží na malé dřevěné konstrukci na konci jedné ze slepých chodeb.
– Jde o fantastickou zbraň s extrémní účinností (1100!). Bohužel má zbraň jen jeden slot, ale pokud do ně vrazíte posílení poškození, máte vražednou bouchačku na bosse.

Revenantí laboratoř
– Revenanty v nádobách nemusíte zabíjet. Jsou neškodní a výjimku tvoří pouze tři Revenanti ve skladišti u výtahu a jeden v laboratoři po získání karty druhé úrovně. Ti zbylí sami od sebe nikdy neožijí.
– Nicméně likvidace Revenantů je fantastický způsob, jak si pomoci plnit některé úkoly za medaile.

Kufříky munice
– Magnum (6-9) – Poslední kufřík je opět pro magnum a najdete ho až v laboratořích. Leží v truhle v místnosti vedle dveří na kartu první úrovně.

Boss – Zmutovaná Alex

Boss 8-1

– V případě špatného konce jde o váš poslední boj. Ale i když před sebou máte konec dobrý, průběh bitky se nezmění. Zmutovaná Alex, to je podivná kreatura složená ze dvou částí spojených mechanickou páteří. Umí se schovávat v šachtách, plivat jakousi kyselinu, vytvářet oblaka prachu přes něj nelze vidět a samozřejmě vás dovede zblízka udeřit rukama.
– Zranitelným místem Alex je oranžová boule na hrudi, kterou si však pečlivě chrání. Po tvrdých zásazích se na krku Alyx vytvoří pohyblivá hmota, což je další zranitelné místo. Když Alex hodně poraníte, může ji to tak ochromit až se postaví na nohy a odkryje hruď – ideální cíl.
– Využívejte Natalii k tomu, aby odhalila pozici Alex. Natalia ji uvidí přes kouř a uvidí ji i v šachtě. V areálu je spousta cihel, ale házet na Alex cihly moc nepomůže. Spíše jako Barry sáhněte po magnum a sniperce. Je důležité držet se od Alex co nejdál, ale zároveň ji neztrácet z očí. Pokud nevíte, kde Alex je, rychle přepněte na Natalii a rozhlédněte se.

Hlavní boss – Alex Wesker

Boss 8-2

– Pouze v případě dobrého konce (Moira zabije Neila) následuje finální bossfight. V něm se dvojice hrdinů změní a namísto Barryho s Natalií, tu máme Barryho s Claire.
– Zatímco Barry čelí Alex přímo dole v terénu, Claire si sedí ve vrtulníku se sniperkou, která má nekonečné množství munice. Claire žádné nebezpečí nehrozí, kdežto Barrymu ano a právě na této skutečnosti je třeba stavět taktiku.
– Mezi hrdiny nemůžete volně přepínat, ale přepínají se automaticky dle toho, kde se nachází Alex. Když je Alex venku na útesu, můžete ji střílet za Claire, když Alex zaleze do jeskyně, musíte jí jako Barry utéct zase ven. Prostor jeskyně je poměrně spletitý. Je tu několik východů, které vedou na útesy venku. Proto i do jeskyně budete přicházet z mnoha různých vchodů a je kvůli tomu těžké se zorientovat. V jeskyně je spousta věcí v bednách a také explozivní sudy. Jako Barry se ale nesnažte moc bojovat, maximálně hodit zápalnou lahev, či odpálit sud. Spíše hledejte co nejrychleji únikovou cestu na útes, to aby Claire mohla střílet.
– Nejzranitelnějším místem Alex je stále její oranžový vak na hrudi. Nemůžete-li ho trefit, miřte na hlavu.
– Pokud Alex dostatečně poškodíte, Barry Claire řekne, aby použila silnější kalibr. Tehdy vytasí raketomet. Stačí Alex zasáhnout a je po všem. Pokud minete, musíte nabít další raketu.

 

Ostatní

Achievementy
– Poslední epizoda přináší várku 41 nových achievementů! Achievementy se totiž nevztahují jen na čtvrtou epizodu jako takovou, ale na kampaň všeobecně. A tak se objevují úkoly typu posbírat všechny sběratelské předměty ve hře anebo dokončit kampaň na různé obtížnosti a s různým hodnocením.

Odměny
1000 BP
– Najít všechny kufříky rozšiřující kapacitu munice – 1000 BP
– Koupit 50% odměn – 1000 BP
– Za Claire zabít ve věži šest nebo více Glaspů na obtížnost Normal nebo vyšší – 1000 BP
– Za Barryho projít obě cesty skrze kanály – 1000 BP
2000 BP
– Získat všechny tajné dokumenty – 2000 BP
– Získat všecny figurky – 2000 BP
– Získat všechny filtry – 2000 BP
– Získat všechny bonusové zbraně – 2000 BP
– Získat všechny artworky – 2000 BP
– Získat všechny kostýmy – 2000 BP
– Koupit 100% odměn – 2000 BP
3000 BP
– Splnit všechny achievementy – 3000 BP
Dokumenty (500 BP)
– Získat emblémy v epizodě 4 – Dokument 10
– Získat kresby Kafky v epizodě 4 – Dokument 11
– Získat larvy v epizodě 4 – Dokument 12
Gesta
– Získat všechny emblémy v celé kampani – Gesto
– Získat všechny kresby Kafky v celé kampani – Gesto
– Získat všechny larvy v celé kampani – Gesto
– Získat všechny medaile v epizodě 4 – Gesto
– Získat všechny medaile v celé kampani – Gesto
Mody (1000 BP)
– Dokončit epizodu 4 – Mod Countdown 4 + Mod Invisible 4
– Dokončit kampaň na těžkou (Survival) obtížnost – Extrémní obtížnost (No Hope)
Filtry (3000 BP)
– Dokončit kampaň – Filtr Horor
– Dokončit kampaň na minimálně střední (Normal) obtížnost a získat ze všech kapitol hodnocení S – Filtr Sépie

 

Speciální zbraně

Obecně
– Speciální zbraně se odemykají za plnění náročných achievementů, které obvykle vyžadují dokončit celou kampaň s nějakou podmínkou. Odemčené zbraně si musíte nejprve koupit za BP body a teprve poté se automaticky přenesou do skladu odkud je může používat jak Claire, tak i Barry. Bohužel, cena těchto zbraní čítá od 10 000 BP do 50 000 BP!
– Některé z těchto zbraní mají značku EX. To znamená, že jde o extra zbraň, kterou pokud použijete, automaticky za danou kapitolu získáte hodnocení pouze C a navíc se vám nezapočítá čas hraní, čili jako kdybyste kapitolu ani neodehráli. Pro plnění dalších podobných achievementů vám tedy EX zbraně k ničemu nebudou, ale pokud hrajete jen pro zábavu, je prima si je vyzkoušet.

Zbraň – Chicago Typewriter (10 000 BP)
– Gangsterský samopal známý z každého mafiánského filmu. Řadí se mezi samopaly a jde o klasickou zbraň (nemá omezení EX!). Není moc účinný, ale má brutální rychlost střelby a gigantický zásobník.
– Získáte ho za dohrání hry minimálně na nejlehčí (Casual) obtížnost. Takže tehle kousek získá každý.

Zbraň – Kuše (EX, 10 000 BP)
– Kuše podobná té, kterou v RE6 používala Ada. Má nekonečno munice ale střílí jen po jednou šípu. Účinnost šípů je solidní ale nejde o žádná zázrak. Na skupiny nepřátel to opravdu není.
– Pro zisk kuše stačí hru dokončit minimálně na střední (Normal) obtížnost. To by měl zvládnout snad každý zkušenější hráč.

Zbraň – Mlýnek na maso (EX, 50 000 BP)
– Ekvivalent Pedrovy sbíječky, schopný provrtávat nepřátele na malou vzdálenost. Nevyžaduje munici a účinnost je vcelku solidní. Na bosse to není, ale ty slabší monstra nemají šanci.
– Mlýnek na maso získáte za pokoření těžké obtížnosti (Survival). Tohle už je velice drsné. Budete potřebovat dobré schopnosti (ideálně už všechny) a hlavně se naučit šetřit s municí a to tak, že se budete nepřátelům vyhýbat anebo je zabíjet zezadu, či s pomocí parťáka. Tahle obtížnost už není pro každého a její zdolání dá zabrat.

Zbraň – Krátký meč (EX, 20 000 BP)
– Meč, který nahrazuje Claiřin a Barryho nůž. Má mnohem větší poškození a dosah.
– Abyste meč získali, musíte dohrát kampaň minimálně na střední obtížnost (Normal) a ze všech kapitol mít hodnocení S. Opravdu velice náročná úloha.

Zbraň – Bublifuk (EX, 50 000 BP)
– Specialitka pro Natalii. Pokud se vybavíte bublifukem, může Natalia při označování nepřátel zavřít nepřítele do bubliny, což ho na omezenou dobu zadrží. S nepohyblivým nepřítelem je přeci jen snazší pořízení 🙂
– Pro zisk této zbraně, musíte dokončit kampaň v Countdown modu. Připravte se na extrémní sprint napříč všemi úrovněmi, neboť máte jen omezený čas na jejich dokončení.

Zbraň – Katana (EX, 50 000 BP)
– Tohle je specialitka pro Moiru. Katana nahrazuje páčidlo a je extrémně rychlá i účinná. Likvidace nepřátel jde jako po másle.
– Pro zisk této zbraně, musíte dokončit kampaň v Invisible modu. Tedy nepřátelé jsou neviditelní a odhalíte je jen na světle baterky Moiry anebo při vycítění nepřátel Natalií. Velice drsný mód a bohužel naprosto nudný.

Zbraň – Raketomet (EX, 50 000 BP)
– Raketomet s nekonečným množstvím munice. To je skvělý pomocník zajišťující hladký průchod hrou. Síla rakety zničí téměř vše. Snad jedině krom Revenanty, kterému raketa pouze strhne kůži a odhalí zranitelnou kouli. Nicméně druhá střela už ho sejme 🙂
– Pro zisk raketometu musíte kampaň dohrát do tři hodin! Ano, slyšíte dobře – do tří hodin. Je třeba tak učinit v jedné obtížnosti. Sledujte celkový čas kampaně pro vámi vybranou obtížnost (logicky tu nejsnazší) a snažte se ho dostrkat pod tři hodiny.

 

Galerie figurek

– Všechny figurky se vážou na ukončení kampaně. Abyste je získali, musíte odehrát oba konce, tudíž dát si po prvním dohrání repete minimálně od 5 kapitoly. Taky budete potřebovat obrovské množství BP bodů – jeden kostým vyjde na deset tisíc a figurky Alex jsou taky pěkně drahé. Abyste si mohli koupit všechny tyto figurky, budete muset v součtu (včetně kostýmů) vysolit nehorázných 53 000 BP bodů.

 

Galerie artworků

– Šedé artworky se mi nepodařilo získat. A upřímně, ani mě neláká to zkoušet. Pokud někdo z vás, čtenářů, má některé další artworky odemčené, budu moc vděčný za screenshot, abych mohl galerii doplnit. 🙂

 

Galerie kostýmů