RE Rev2 (S) – Kampaň

První příběhové DLC pro Revelations 2.

 

DLC The Struggle
(Moira Burton + Evgeny Rebic)

– V DLC se znovupředstaví Moira. Pomáhat jí bude stařík Evgeny. Zatímco Moira zvládá všechny zbraně krom sniperky, Evgeny se soustředí právě na to sniperku a dík tomu je v mnoha situacích klíčový parťák.

 

Kapitola S – The Struggle
Délka – 00:55:00

K11

Scéna 1 – Les a pila

Základní výbava
– Moira začíná jen s pistolí MSM a také baterkou. Právě baterka nyní funguje jako klasická zbraň zabírající jeden zbraňový slot. Baterkou už nelze nacházet ukryté věci (žádné nejsou), ale lze oslepovat nepřátele.
– Na krabici v prvním domě najdete samopal MP-AB50 a v domku na opačné straně lesa leží lovecká bročka M147S. Nejde o nic nového pod sluncem.

Jdeme na lov
– Lovení zvířat a sběr masa vám pomůže získat životy. Za každých 50 bodů máte jeden život. Hodnota zvěře je následovná:
– Pavouk – 5
– Králík – 15
– Krysa – 20
– Had – 50
– Nejvíce zvířat se nachází právě v první části. Snažte se proto nasbírat celých pět životů už tady, ať máte zásoby na horší časy.

Průzkum lesa
– Cílem první části je projít les až k pile a otevřít bránu ven. Vše ostatní, včetně lovu je věc dobrovolná. Nicméně další úsek bude o poznání drsnější a vyplatí se být na něj připraven. Snažte se proto stihnout v časovém limitu vše, co se jen dá – tedy nalovit si pět životů, sesbírat nové zbraně, prohledat bunkry v lese a také pročesat dům na pile. Právě ten dům je docela velká dobrovolná oblast, v níž se navíc vyskytují Iron Headi. Nicméně najde se tu několik munice do bročky a ještě červená bylinka.

 

Scéna 2 – Kanalizace

Nová výbava
– Protože se tato část skládá z několik oblastí, kde se bude bojovat a protože mezi oblastmi jsou pouze střihy (žádný volný pohyb), musíte si brát věci v průběhu boje. Po většinu času musíte zabít všechny nepřátele, přičemž jejich počet je předem znám. Díky tomu může naplánovat průzkum oblasti na dobu, kdy je nepřátel už málo a nemusíte se jich tolik bát. Jen dejte pozor, aby váš parťák posledních pár zmetků nezabil sám dříve než stihnete všechno prohledat.
– Bročka TAP194 leží v úkrytu Evgena nad stavidlem č. 1. Nemůžete ji minout.

 

Scéna 3 – Vesnice

Krize ve vsi
– V této etapě máte omezený časový limit na to prohledat ves a nabrat co nejvíc užitečných věcí na poslední úsek. Jenže ve vsi jsou Revenanti (asi 8 kusů) a jakmile vás zmerčí, máte půl minuty na to doběhnout na konec vesnice a kapitolu ukončit, jinak ztrácíte život a opakujete hru. Nepomůže vám Revenanty zastřelit ani se schovat. Jakmile jdou jednou po vás a naběhne časomíra, je zkoumání konec. Můžete ale Revenanty likvidovat zezadu tiše, zatímco díky Evgenymu, který číhá na kopci máte přehled o dění ve vsi.
– Rozhodně doporučuji navštívit modrý baráček hned u počátku (tam kde v kampani byla baterie pro vrtulník). Uvnitř je sice Revenant, ale také AK-7. Další fajnová věc je v baru Wossek. I tady je Revenant, ale rovněž magnumka M329.

Čištění Revenantů
– Postup při čištění vesnice doporučuji následovný – zlikvidujte Revenanta nejblíže startovnímu bodu. Prohledejte modrý dům s AK. Nejkratší možnou cestou zamiřte uličkou k baru. V téhle době by Revenant, který je v baru měl vycházet po schodišti do patra. Rychle ho sundejte a vyzvedněte magnumku. Z baru zamiřte doprava. Hned vedle je Revenant, který obchází zničené stavení. Chce to počkat na moment, kdy půjde uličkou ke skále a vpadnout mu do zad. Vzadu u zamčené brány je hromada beden. Pokračujte uličkou ke skladišti paliv. Uvnitř je další Revenant, tak pozor. Odtud přes starý dům k ulici, kde je východ z vesnice. Ulici prochází Revenant ale stačí počkat až se otočí. Cíl máte na dosah ruky, ale pokud si věříte, můžete se ještě vrátit do vsi. Nechte Evgena aby vám zkontroloval pozici Revenanta, který prochází zhruba ve středu vsi. Ve vhodný okamžik ho sundejte. Na pláži je poslední Revenant, který by neměl činit potíže. Pak jen navštivte poslední přístupné domy a vybavte se na velké finále.

 

Scéna 4 – Lom

Dhurgla útočí!
– Obtížnost této fáze je hodně závislá na tom, jak se vám vedlo ve vsi. Pokud dobře, pak máte po ruce spoustu lahví i dvě fajnové zbraně. Pokud špatně, budete rádi, když tenhle úsek přežijete. První část proti vám postaví jednu Dhurglu a kopec Revenantů. Zápalné granáty to jistí. V druhé fázi nastoupí obyčejní Rotten – pohodička. Ovšem závěrečná třetí fáze je peklo.
– Rozhodne na sebe nijak nespěchejte a maximálně využívejte Evgena na likvidaci Slingerů. Na Revenanty poslouží explozivní granáty, které odhalí jejich zranitelná místa. Druhou Dhurglu zase zmáknete se zápalnými granáty a magnumkou. V závěru na vás ve skladu skočí skupina Revenantů a dvě Dhurgly naráz! Doporučuji nejprve naházet na Revenanty granáty a pak raketometem sestřelit jednu Dhurglu. Pokud se netrefíte, je to asi v háji, protože dvě Dhurgly naráz jsou prostě příliš. Ale i tak se to dá teoreticky řešit. Musíte urychleně utéct oknem a jakmile se obě Dhurgly sejdou, zaházet je tolika granáty, až obě exnou.

 

Ostatní

Achievementy
– DLC přináší čtveřici nových achievementů, které se vztahují ke kampani + dva další, jež se vážou na Raid mod.

Odměny
2000 BP

– Nasbírat pět balíků jídla (5 životů) – 2000 BP
3000 BP
– Dokončit kapitolu na Casual obtížnost – 3000 BP
– Dokončit kapitolu na Survival obtížnost – 3000 BP
– Dokončit kapitolu na Survival obtížnost s hodnocením S – 3000 BP

 

Galerie figurek

 

Galerie kostýmů

— —– —

Raid

Hrstku novinek v rámci DLC se promítne i do Raid módu.

 

Figura postavy

– DLC přináší jen jedinou postavu…

 

13. Evgeny Rebic

X 13 Evgeny

Bonus – Evgeny
– Dokončit DLC The Struggle
– Evgeny vůbec není marná postava. Velice rychle získá tři sloty pro zbraně i schopnosti. Nemá ale žádnou vyloženě dobrou schopnost. Jeho unikátní schopnost je možnost házet lahve na větší vzdálenost. To opravdu není moc užitečné.

 

Tabule

Achievementy
– DLC epizoda přináší pouhé 2 achievementů, které se vztahují na novou postavu.

Odměny
Zlaťáky
– Dosáhnout úrovně 10 (Evgeny) – 10 000 Z
Gesta
– Dosáhnout úrovně 50 (Evgeny) – Gesto