RE 5 – Mercenaries

Bonusová hra.

RE 5 – Mercenaries

re-5-mercenariesSpeciální herní mód Mercenaries neboli Žoldáci se v RE5 vrací na scénu a to ve zhruba dvojnásobné velikosti oproti RE4. Úkol se nemění – v časovém limitu na upravených mapách nasbírat co nejvíce bodů za zabíjení nepřátel, kteří přicházejí stále noví a noví.

 

Postavy

Výběr postavy
– V Žoldácích pro RE 5 je na výběr celkem z deseti postav, přičemž většina se postupně odemyká za splnění jednotlivých úrovní na hodnocení A. Každá z postav má svoji danou počáteční výbavu, což znamená, že pro tu a tu mapu může být jedna postava ideální a druhá prakticky k ničemu.

 

1. Chris Redfield (BSAA)

1-chris– Základní postava
– Chris má typickou základní výbavu – slabou pistoli, základní bročku a sprej. Nic moc.

 

2. Sheva Alomar (BSAA)

2-sheva– Základní postava
– Sheva má stejně jako Chris základní pistoli a sprej. Bročku jí nahrazuje slabý samopal Vz. 61 a slabá sniperka Dragunov. Vzhledem k tomu, že u Žoldáků je síla zbraní jednoznačně základním prvkem, který převálcuje kadenci, velikost zásobníku i rychlost nabíjení, je Shevina výbava vcelku bídná. Co ale chtít od základní postavy, že? 🙂

 

3. Jill Valentine

3-jill– Za dokončení 1. úrovně (Veřejné prostranství) na hodnocení A
– Jill už je o fous lepší. Má o trochu silnější pistoli, o trovhu silnější samopal a sprej. K tomu zábleskový granát, který však moc užitku nenajde. Stále ale nejde o postavu, která by byla vhodná na těžší úrovně.

 

4. Wesker (černý)

4-wesker– Za dokončení 2. úrovně (Doly) na hodnocení A
– Tohle už je jiná káva. Wesker má silnou pistoli a speciální magnumku s obrovskou účinností. K tomu granáty a miny. Díky tomu je Wesker velice vhodný proti silnějším protivníkům. Vzhledem k absenci samopalu, či bročky však bude těžko zadržovat skupiny nepřátel.

 

5. Chris (safari)

5-chris– Za dokončení 3. úrovně (Vesnice) na hodnocení A
– Safari Chris má speciální pistoli, bročku M3 a dva raketomety k tomu! Skvělá postava do úrovní, kde na vás čeká hodně silných monster.

 

6. Sheva (disko)

6-sheva– Za dokončení 4. úrovně (Starověké rozvaliny) na hodnocení A
– Po zuby ozbrojená disko Sheva s trojicí velice silných zbraní, které najdou uplatnění prakticky v každé situaci. Nevýhoda je ale zřejmá – tři druhy zbraní znamenají, že budete nacházet tři druhy munice. Později se tedy může stát, že vám nezbude než často střídat zbraně nikoli podle situace ale dle toho, do čeho zrovna najdete náboje.

 

7. Chris (STARS)

7-chris– Za dokončení 5. úrovně (Experimentální laboratoř) na hodnocení A

 

8. Sheva (domorodá)

8-sheva– Za dokončení 6. úrovně (Odpaliště raket) na hodnocení A
– Ač nejde o poslední postavu, těžko lze domorodou Shevu nepovažovat za to nejlepší, co Žoldáci nabízejí. Má pár granátů, má sprej a má granátomet s dusíkovou municí, což je samo o sobě dost dobré. Vrcholem je však luk, který jedinou ranou skolí madžina a který má nekonečno munice! To znamená, že se nemusíte stále ohlížet po nábojích a nemusíte si jimi zaplňovat inventář! Pokud najdete vhodné místo, kam sále přicházejí nepřátelé, pak zvládnete udržet kombo prakticky po celou herní dobu! Získat hodnocení S na všech mapách by neměl být problém.

 

9. Jill (kombinéza)

9-jill– Za dokončení 7. úrovně (Lodní paluba) na hodnocení A
– Jill využívá rychlý ale slabý samopal a rychlou ale slabou sniperku. To je kombinace, která může mít potíže v momentě, kdy dojde munice anebo když na scénu dorazí silné monstrum.

10. Wesker (STARS)

10-wesker– Za dokončení 8. úrovně (Vězení) na hodnocení A
– Poslední postava vůbec není marná. Brokovnice Hydra je účinná a speciální pistole rovněž. Dále má Wesker magnumku na likvidaci silných monster.

 

Mapy

– Pro Žoldáky existuje osm map, které se postupně odemykají. Abyste zpřístupnili novou mapu, musíte na té minulé nahrát alespoň hodnocení B.
– Sedm map svým prostředím odpovídá lokacím, které jste navštívili v kampani. Až teprve poslední mapa (Věznice) nabízí zcela nové prostředí.
– Na každé mapě se čas od času objeví silné monstrum v podobě minibosse. Jeho porážka vám přidá hodně bodů, ale nebývá snadné tyhle borce skolit. Navíc, někteří z nich se mohou objevit i opakovaně.

Minibossové
– Veřejné prostranství – Madžin popravčí
– Doly – Trhač
– Vesnice – Obří madžin
– Starověké rozvaliny – Obří madžin
– Experimentální laboratoře – skupina Lízačů Beta
– Odpaliště raket – Madžin s kulometem
– Lodní paluba – Madžin s motorovkou
– Věznice – Vylepšená verze madžina popravčího