RE ORC – Kampaň

Operation Raccoon City je díl RE série, který je založen na čistokrevné akci a na Coop modu. Proto je návod složený z postřehů poměrně krátký. Jednoduše není o čem psát 🙂

 

Kampaň RE Operation Raccoon City
(Lupo + Spectre + Vector + Bertha + Four Eyes + Beltway)

Hrdiny kampaně je jednotka Wolfpack, která se skládá z šesti členů. Na každou kapitolu můžete vybrat čtyři z nich, přičemž postavy, které nemají lidského hráče budou ovládány AI. Stejně tak si vyberete svého hlavního hrdinu za nějž budete hrát.

Každý hrdina má pět schopnosti, jež si musíte nejprve zakoupit za XP body. Dvě schopnosti jsou pasivní a fungují nepřetržitě. Tři schopnosti jsou aktivní, přičemž po aktivaci se opět nabíjí, takže po nějaké době je můžete použít znovu. Na jednu kapitolu však můžete mít jen jednu aktivní schopnost. Všechny schopnosti mají tři úrovně a lze je vylepšovat.

1 Lupo (bojová expertka)
– Bývalá členka Francouzských speciálních jednotek Karena Lesproux neboli Lupo je velitelkou Wolfpacku (což ale neznamená, že si ji musíte do týmu vybrat). Lupo je silnou hrdinkou do náročných přestřelek. Má schopnosti, které vylepšují její bojové dovednosti jako například zrychlení přebíjení, střílení zápalnou municí, či zvýšení odolnosti vůči kulkám. Nejlepší její schopnost „Supervoják,“ na omezenou dobu zvýší poškození zbraněmi a zajistí imunitu vůči několika zásahům od nepřátel.
– Lupo je ideální postava pro všechny začátečníky ale i pokročilé hráče, kteří na bojišti nechtěji plnit žádnou funkci a chtějí se soustředit výhradně na boj. Díky svým schopnostem by se Lupo měla pohybovat vpředu a strhávat na sebe většinu nepřátel.
– Počítačem ovládaná Lupo využívá útočnou pušku.

2 Spectre (průzkumník)
– Špion z dob Studené války Vladimir Bodrovski alias Spectre je výtečným průzkumníkem jednotky. Dokáže přes minimapu odhalit nepřátele i užitečné věci. Spectre může mít i biotermální vidění, díky čemuž odhalí zdraví nepřátel. Jeho nejlepší schopnost „Sonar“ umožňuje vidět nepřátele přes zdi.
– Spectre má díky přehledu na bojišti výhodu připravenosti. Málokterá bojová situace vás překvapí. Pro nováčka, který hraje kampaň poprvé může být Spectre velice užitečný.
– Počítačem ovládaný Spectre využívá útočnou pušku.

3. Vector (infiltrátor)
– Specialista na infiltrace a bojová umění cvičený na Rockfort Islandu. Vector se dokáže pohybovat tiše, rychle a být neodhalitelný na minimapě. Takové vlastnosti přijdou vhod v MP hře proti jiným hráčům. Ale i pro kampaň má Vector pár užitečných dovedností. Například dokáže převzít kontrolu nad nepřátelským vojákem na bojišti. Jeho nejlepší schopnost „Kamufláž“ mu umožní se na krátký čas se zneviditelnit a klidně proniknout skrze řady nepřátel. Mocnější mutanti však kamufláž prohlédnou.
– Vector je už pokročilá postava jehož schopnosti vyžadují taktizování. V kampani se jeho potenciál však zase tak moc nevyplatí.
– Počítačem ovládaný Vector využívá samopal.

4. Bertha (medička)
– Michaela Schneider je bývalá armádní medička se sadistickými sklony založenými na potěšení z bolesti druhých. Bertha má výhody související s léčením a to jak sebe, tak i spojenců. Dokáže nosit víc sprejů a bylinky ji poskytnou více léčení. Rovněž může spojencům podávat stimulanty na dočasné zvýšení rychlosti a také dokáže léčit infekci T-viru. Nejlepší schopnost „Lék na bolest“ umožňuje vpravit sobě nebo spojencům lék, který prudce zvýší odolnost vůči zraněním, které si postava způsobí sama anebo které jí způsobí spojenci.
– Bertha je díky snazšímu léčení užitečná postava i pro začátečníky. Její aktivní schopnosti však už vyžadují určitou dovednost a schopnost pomoci těm spojencům, kteří to v daný moment nejvíce potřebují.
– Počítačem ovládaná Bertha využívá samopal.

5. Four Eyes (vědkyně)
– Christine Yamata je zapálená vědkyně soustřeďující se na virologii. A tak i její schopnosti souvisejí s viry. Four Eyes má větší zásobu anitivirů. Především ale dokáže odhalit mutanty přes speciální vidění, kde má znázorněny i jejich zranitelná místa. Na bojišti Four Eyes vyniká v možnosti střílet na nepřátele viry a přeměnit je ve spojeneckou zombii. Může také hodit feromony a přilákat nepřátele na jedno místo, kde budou útočit na každého v dosahu. Její nejlepší schopnost „Program infikování“ jí umožní dokonce zasáhnout nepřítele speciální látkou a pak mu nastavit cíl, na který má útočit.
– Four Eyes je bezesporu nejnáročnější postava na ovládání. Abyste maximálně využili její schopnosti, potřebujete si nejprve vytvořit přehled nad bojištěm a následně díky vybraným aktivním schopnostem zasadit mezi nepřátele chaos, který může být díky nejlepší schopnosti (ovládnutí mutanta) dokonce vámi kontrolovaný.
– Počítačem ovládaná Four Eyes využívá kulomet!

6. Beltway (demoliční expert)
– Bývalý inženýr z Army Corps Hector Hivers neboli Beltway je ženistní specialista. Má po ruce různé druhy min, které může pokládat nebo házet na nepřátele. Rovněž má zvýšenou odolnost proti explozivním zbraním nepřátel. Nejlepší schopnost „Laserová mina“ umožňuje nastražit minu, která exploduje jakmile někdo přeruší laser. Perfektní věc proti slabším mutantům.
– Beltway je jistě kvalitní postavou, jenomže jeho schopnosti vyžadují, aby se jim jednotka přizpůsobila, což se ale v sólo hře nestane. V Coopu to může být lepší. Kolegové vás musejí nechat nastražit past, stáhnout se a vlákat třeba haldu zombií na minové pole. Funkce Beltwaye je především obranná.
– Počítačem ovládaný Beltway využívá brokovnici.

Konečně zbývá postavy shrnout. V Coopu se hodí všechny postavy, ale v solo hře užitečnost některých z nich prudce klesá. V sólo hře jednoznačně vyniká pouze Lupo a Spectre. Částečně přijde vhod i Bertha a Four Eyes. Naopak Vectora a Beltwaye bych si v sólo hře určitě nevybral.

 

Kapitola 1 – Laboratoře Umbrelly
Počet nepřátel – cca 32
Délka – 00:50:00

K 1

Kamery
– Namísto emblémů z RE 5 tu máme kamery, které visi na zdech nebo stropech a vypadají jako černé vypouklé světlo. V každé úrovni je jiný počet kamer a za jejich sestřelení dostanete jednorázově 50 XP. Za nalezeních všech kamer v kapitole pak 500 XP navrch. A to už se vyplatí 🙂
– Kamery můžete sestřelovat znovu i v případě opakovaného hraní. Opět vás čeká XP bonus.
– Vzhledem k velkému počtu kamer a jednotvárnosti prostředí nebudu uvádět jejich pozice, protože by bylo velice těžké je popisovat. Nakonec kamery slouží jen pro zisk XP.
– Uvedu alespoň počty kamer v jednotlivých úrovních – 11, 20, 20, 18, 12, 16 a 20.

Mýval
– V každé úrovni je schovaná jedna figurka maskora Raccoon City, mývala. Za jeho nalezení (aktivování) dostanete hned 350 XP. Pořádná vzpruha! Při opětovném hraní však už z mývala nezískáte nic.
1) První mýval kampaně čeká v místnosti se sedačkami, kde vás vyruší alarm. Běžte se podívat až dozadu za přístroje. V rohu se tu krčí figurka mývala 🙂

Dokumenty
– Po kapitolách se různě povalují dokumenty v podobě zápisníků, CD nosičů, či kazet. Sbírejte je jak jen to půjde, protože až narazíte na terminál (zapnutý notebook) můžete všechny nalezené dokumenty odevzdat. Odměnou vám bude několik XP a také budete postupně odemykat bonusové artworky.
– Nasbírané dokumenty se vám mezi kapitolami nepřenáší, takže co neodevzdáte přes terminál, o to přijdete. Obvykle bývají v každé úrovni dva terminály – jeden zhruba uprostřed kapitoly a druhý na jejím konci.
– Vzhledem k obrovskému počtu artworků (116!) si tentokrát odpustím jejich galerii zde na webu. 🙂

Boss – William Birkin

boss-1– Geniální vědec, který vyvinul G-virus. Když viděl, že jeho výzkum je vinou katastrofy ve městě a příchodu armády v troskách, sám si ze zoufalství švihnul dávku viru. A jak se ukáže, vynalezl opravdu mocnou zbraň 🙂
– Předně je třeba říci, že Birkina nejde zabít. O něj se totiž v rámci RE2 postarají Leon a Claire. Vaším úkolem je pouze utéct ale i to bude náročné.
– Boj s Birkinem má dvě fáze. V obou je třeba utéct skrze dlouhé chodby a dveře. Sám Birkin je nebezpečný pouze zblízka, kdy vás dokáže mlátit železnou trubkou. Je to vcelku silný útok. Navíc lze Birkina zpomalit pouze střelou do oka, které má na pravé paži. Obecně doporučuji začít tím, že odhadnete vzdálenost vás od Birkina. Je-li moc blízko zbrzdíte ho střelbou do oka a následně budete utíkat. Znovu budete Birkina střílet až na konci chodeb, to když aktivujete dveře a čekáte, až zámek povolí. V ten moment je třeba Birkina udržet od vás, protože dokud se dveře neotevřou, nemáte kam ustoupit a pokud se přiblíží až ke dveřím, zabije vás jednou ranou.
– Útěk skrze chodby je nebezpečný vinou ohňů a unikající páry. Pokud přes sebou vidíte oheň, oběhněte ho podél stěny. Pokud vídíte páru, můžete buď počkat (proudí v intervalech) anebo ji zkusit podskočit.
– V druhé fázi hrozí, že vás Birkin srazí k zemi. Poprvé tomu dokonce nejde zabránit. Tehdy musíte zvládnout rychlé QTE a uhnout Birkinovi, jinak vás udeří trubkou.

 

Kapitola 2 – Radnice
Počet nepřátel – cca 150
Délka – 01:10:00

k-2Mýval
2) Až budete v patře radnice okolo dvorku se sochami, běžte do dvojitých dveří vlevo za nimiž je schodiště. Po schodišti vyjděte nahoru a u dveří druhého patra je mýval!

Psací stroj
– Psací stroje jsou symbolem série až do RE4. Sloužily k ukládání hry ale tady v ORC jde o sběratelský předmět na úrovni kamer a mývalů. V celé hře se nacházejí jen tři stroje. Za každý dostanete jednorázově 100 XP a za nalezení všech získáte bonus 350 XP.
1) První psací stroj je až na konci kapitoly na recepci. Naproti východu z radnice (exitu úrovně) je stůl s PC a na něm psací stroj.

Farma artworků
– Pokud chcete co nejrychleji vyhrávat artworky, a nebaví vás projíždět celou kampaň znovu, je opakování této kapitoly nejlepší volbou. Za prvé je kapitola snadná (s pokročilými zbraněmi určitě) a za druhé je zde 34 dokumentů, což je nejvíce ze všech kapitol.

Zombie štít
– Z videí si všímám, že jen málokdo využívá možností použít zombii jako živý štít. Přitom je to snadné – zaútočte na zombii útokem zblízka a podržte klávesu. Zombii si zpacifikujete a budete ji držet před sebou. V ten moment můžete střílet jen pistolí, ale snadno se můžete postavit vojákům, pokud v okolí jsou.

Výzva pro Spectre
– Pokud hrajete za Spectra (nestačí ho mít pouze v týmu!) můžete v místnosti, kde potřebujete zničit servery, aktivovat počítač na stole. Automaticky tím odpálíte všechny servery a dostanete bonus 200 XP.

 

Kapitola 3 – Nemocnice
Počet nepřátel – cca 110
Délka – 01:10:00

k-3Mýval
– V parku, kde je vrak vrtulníky se vydejte podél zdi vpravo. Narazíte na kanalizační rouru a před ní je figurka mývala.

Modrá karta
– Hned v úvodní oblasti nemocnice si všimněte dveří na modrou kartu. Ta se nachází v jednom z pokojů na konci chodby. Kartou můžete dveře otevřít a najdete spoustu granátů, sprej, protijed i armádní bednu s granátometem!

 

Kapitola 4 – Ulice Raccoon City
Počet nepřátel – cca 150
Délka – 01:10:00

k-4Bude hůř
– Tahle kapitola je co do náročností o pořádný skok vpřed. Dá se říci, že až doteď to byl čajíček, který čtvrtou kapitolou přechází v hodně horký nářez. Za zmínku stojí velká délka kapitoly, nové verze zombií – paraziti, občas nekonečné přívaly zombiků, dva Tyranti a boss Nemesis k tomu. Zkrátka, po téhle kapitole si oddechne snad každý 🙂

Mýval
4) Až výtahem sjedete do oblasti laboratoří ocitnete se na ochozu v gigantickém sále plném zelených nádrží. Skrze středový sloup vede dopravní pás s nádržemi. Projděte mezi nádržemi až kam vás cesta pustí a na podlaze v samém středu sloupu najdete mývala.

Tyranti
– V této kapitole poprvé narazíte na Tyranty. Budou celkem dva a ač se to nezdá, lze je zabít. Doporučuji buď těžký kulomet anebo sniperku a střely do hlavy. Je možné misi vyřešit i když kolem Tyrantů budete jen utíkat, ale pokud je dokážete vyřídit, značně si tím ulevíte.

Modrá karta
– V oblasti hlavních laboratoří leží na jednom stole karta. S ní můžete otevřít dveře nedaleko středové zabezpečené místnosti. Uvnitř je armádní bedna s granátometem, což je na Tyranta parádní věc.

Boss – Nemesis

boss-2– Pravděpodobně vůbec nejlegendárnější potvora RE série. Boj s ní se odehraje ve skladišti, kde se dá nalézt poměrně hodně bylinek, sprejů i beden s municí.
– Do boje budou zasahovat nekonečné přívaly zombií. Navíc, když Nemesis dostatečně poraníte, zapojí se do boje  jednotka vojáků. Nemesis využívá rotační kulomet, ale zůstává pouze dole v přízemí. Je proto vhodné založit taktiku na boji z horního patra a to nejlépe v blízkosti bedny na munici (jsou tu dvě). Díky tomu budete mít dobrou pozici na střílení bosse, zombií i vojáků, kteří se objeví na opačné straně vedle zamčené místnosti s okny. Teprve pokud vám bude docházet léčení, vyražte dolů pro sprej a cestou oživte parťáky, ale nezdržujte se dole dlouho, protože Nemesis je na malou vzdálenost smrtící.
– Jako zbraň doporučuji silnou sniperku. Pokud chcete opravdu ten nejlepší kousek (poloautomat Arbiter), musíte si ho donézt od počátku kapitoly, nicméně právě tato kapitola je na sniperku jako dělaná.
– Pokud hrajete coop je situace lehčí. Dva hráčí ať se rozestaví u pozic s bednami munice, druzí dva je budou krýt před zombiemi a vojáky. Nemesis bude primárním cílem dvou hráčů a podaří se ho udolat celkem snadno.
– Jakmile je Nemesis dostatečně poškozený, klesne na kolena. Tehdy je třeba utíkat k němu a kontextovou akcí mu vpravit do těla parazita. Opravený Nemesis vyrazí likvidovat členy STARS a tím bossfight končí. Pokud ale nestihnete Nemesis opravit, zase povstane a boj pokračuje, dokud ho znovu neporazíte. Dávejte proto pozor na to, co Nemesis dělá, ať se vám nestane, že ho budete porážet třeba natřikrát 🙂

 

Kapitola 5  – Policejní stanice
Počet nepřátel – cca 150
Délka – 01:00:00

k-5Mýval
5) Tohle je jednoduché. Mývala najdete v kanceláři šéfa policie. Vzhledem k tomu, že do kanceláře musíte kvůli úkolu, mývala prakticky nejde přehlédnout.

Psací stroj
2) Druhý psací stroj se nachází na recepci policie v hlavní hale. Jakmile seskočíte z patra do přízem,í, máte ho hned před sebou na pultu.

Boss – Tyrant 2x

boss-3– S Tyrantem (dokonce dvěma kusy) jste se setkali už v minulé kapitole. Tehdy ale nebylo nutné je zabít. Nyní to nutné je a aby toho nebylo málo, tito dva Tyranti se objeví na jednom místě téměř současně.
– Tyrant útočí pouze zblízka ale jeho údery jsou brutální. Dokáže se navíc rozběhnout proti vám. Je proto dobré bojovat v blízkosti nějaké překážky.
– Tyrant vás může chytit, zvednout a pokusit se vám rozmáčknou hlavu. Na počátku bossfightu navíc k tomuhle útoku nevyhnutelně dojde, takže je třeba vědět, jak přežít. Musíte pistolí namířit na hlavu a Tyranta střelit ho. To ho ochromí a budete volní.
– Na boj s Tyranty je ideální těžký kulomet. Jsou velcí a bojuje se víceméně na blízko, takže je snadno trefíte. Druhou dobrou zbraní je bročka. Pokud spoléháte na kolegy, kteří Tyranta zaměstnají, zkuste sniperku.

 

Kapitola 6 – Laboratoře Umbrelly
Počet nepřátel – cca 100
Délka – 01:10:00

k-6Mýval
6) Jakmile nákladní výtah podruhé zastaví a jej máte opět nastartovat přes panel, podívejte se do malé komory za tím panelem. Je tu figurka.

Boss – Super tyrant

boss-5– A máme tu dalšího Tyranta. Tenhle nemá plášť, zato vydrží mnohem víc a je velice agresivní. Jeho zranitelným místem na zářící srdce na hrudi, jenomže to si často chrání rukou.
– Tyrant je smrtící podobně jako jeho klasičtí kolegové. Má však silnější údery a protože se boj odehrává na výtahové plošině bude to pěkně kontaktní bitka. Na plošině je sice bedna s municí ale tím to končí – žádné léčení, spreje, prostě nic dalšího.
– Boj se skládá ze dvou fází, které jsou víceméně totožné. Mezi nimi je úsek, kde musíte postřílet Lickery a prokličkovat mezi plameny. Snažte se během tohoto úseku ztratit co nejméně zdraví.
– K porážce Tyranta je třeba ho srazit do propasti (dvakrát). Jakmile se postaví na okraj plošiny, perte mu to do srdce. Po dostatečném poškození se zřítí dolů.

 

Kapitola 7 – Vlakové nádraží
Počet nepřátel – cca 150
Délka – 01:00:00

k-7Mýval
7) Poslední mýval je docela oříšek. Nejprve musíte s pomocí zombií prorazit zátaras vojáků a poté vběhnout za vlak stojící vzadu. Mezi vlakem a budovou na níž stojí Leon je totiž cestička vedoucí k hromadě prken na kterých je poslední figurka mývala.

Barikády
– Úsek na nádraží, kde mají vojáci barikády je velice problematický. Situace je v tomto místě opravdu zoufalá vinou nekonečnému přívalu Crimson Headů. V podstatě nemá smysl se snažit zombíky zabíjet. Pouze když se vám pletou do cesty. Úkolem je zajistit, aby se zombíci vrhli na vojáky, čímž prorazí barikádu. Následně pak musíte vylézt po žebříku na střechu za Leonem. Jenomže není to tak snadné.
– Dvě varianty jak přimět zombíky napadnou vojáky – buď se vzdálíte a nebudete zombíky moc provokovat anebo se zaměříte na vojáky a jakmile se vám podaří některého zranit, aby začal krvácet, přiláká to okolní zombie.
– V areálu je spousta kamer. V solo hře budete mít obrovské problémy všechny kamery sundat. Jsou totiž na mnoha místech po celém areálu a s deseti Crimson Head za zády jste prakticky mrtví, pokud zastavíte, abyste mohli zacílit na kameru. V coop hře už je to lepší, protože se můžete rozdělit a tím také roztrhnout skupinu zombíků.
– Střílet Leona vám moc nepomůže. Můžete ho poranit tak, že odběhne ale po chvíli se zase vrátí.
– Pokud netoužíte sestřelovat kamery, doporučuji tento postup. Nejprve zdálky sniperkou postřílejte pár vojáků, zatímco parťáci vás budou krýt před zombíky (odlákat pozornost zvládnou i solo hře, ale brzy padnou). Méně vojáků znamená větší šance pro zombíky, že prorazí barikádu a to i když tam z žádného vojáka nestříká krev. Jakmile je barikáda zničená, střílejte na vojáky dál, dokud situace okolo vás nezačne být nebezpečná. Tehdy vystartujte k barikádě. Pomocí granátů, vyřiďte skupiny zombií, které budou dorážet poslední vojáky. Než přiběhnou nové zombie, máte pár sekund k dobru a to bohatě stačí na to přiběhnout k žebříku a vylézt.

Psací stroj
3) V závěrečné oblasti, kde se strhne boj mezi členy Wolfpacku vylezte po žebříku na můstky nad vámi. Je tu malá kancelář a v ní psací stroj. Pokud máte všechny, odměna +350 XP vás nemine.

Rozhodnutí
– Po konfrontaci s Leonem máte na výběr, zda se s ním spojíte anebo ho zabijete. V každém případě polovina vašeho týmu vás zradí a postaví se opačnou stranu. Především v coop hře tak vzniká velice zajímavé finále, ale i solo hráč si užije bojů s bývalými kolegy. Finále hry je tedy v podstatě boj se dvěma členy vaší jednotky a případně i boj s Leonem. Žádný klasický bossfight se nekoná.

 

Bonusy

NG+
– Operation Raccoon City nemá klasickou verzi NG+. Můžete se pustit do kampaně znovu anebo hrát jen jednotlivé kapitoly, ale v každém případě zbraně a schopnosti, které jste nakoupili vám zůstanou. Stejně tak vám zůstanou XP body.

Přehled zbraní
– Jak jste si jistě všimli, narozdíl od předchozích návodů jsem nepsal nic o zbraních. V ORC jich je totiž velké množství, můžete si je pořídit kdykoli, máte-li dostatek XP a rozdíly mezi jednotlivými typy nejsou zase až tak markantní, aby mělo smysl věnovat se každé zbrani zvlášť. Proto představuji jen takový souhrn…

Pistole
– Sekundární zbraně, které s sebou máte pořád a nemůžete je v terénu měnit. Pistole je základ v případě, že si jako primární zbraň zvolíte něco méně univerzálního, jako je bročka či sniperka.
– Poslední dvě pistole jsou velice drahé. Magnumka L. Hawk je dokonce nejdražší zbraní vůbec. Během první hry po nich ani moc nepokukujte (leda byste opakovali kapitoly kvůli výdělku), ale při dalších hrách už se vyplatí na ně našetřit. Jsou dobrým předpokladem pro hru na vyšší obtížnosti.
UBCS standard issue (/)
UBCS silenced issue (4 000 XP)
Handgun HP (4 500 XP)
Lighting Hawk (27 500 XP)
Samurai edge (25 000 XP)

Útočné pušky
– Útočné pušky vynikají silou i přesností. Jde o ideální univerzální zbraně vhodné především do solo hry, kdy se hráč nemůže spoléhat na parťáky a musí se umět o sebe postarat ve všech situacích.
– Doporučuji koupit vždy rovnou tu nejlepší zbraň v dané kategorii. Protože jak vidíte, rozdíl v cene čítá pouze pár tisíc, kdežto rozdíl v kvalitě mezi nejlevnější a nejdražší zbraní bývá značný.
Assault rifle (/)
Burst rifle (7 000 XP)
Militia rifle (8 000 XP)
Suppressed rifle (8 000 XP)
Hammer (8 500 XP)
Ravager (9 000 XP)

Samopaly
– Rychlé, slabé a nepřesné… Samopaly jsou vhodné do bojů na malé vzdálenosti. Vyplatí se proti vojákům i slabým zombiím. Samopal je i díky nízké ceně dobrou volbou do prvních kapitol. Později už bych po něm raději nesahal.
Submachine gun (/)
Tactical SMG (5 000 XP)
Mini SMG (4 000 XP)
Suppressed SMG (4 500 XP)
Advanced SMG (5 500 XP)

Kulomety
– kulomety jsou metly lidstva i zombíků. Mají velké zásobníky, velkou účinnost ale na dálku s nimi nic netrefíte. Kulomet je ideální proti mutantům, kteří útočí zblízka. Na boje v exteriérech se však moc nevyplatí a proto je nutné mít s sebou přesnou pistoli.
– Nejdražší „kulomet“ je vlastně gangsterský samopal ze 30. let. Jde o speciální zbraň spadající do kategorie kulometů, byť je typově úplně jinde. Mob je vcelku slabý, ale velice rychlý. Během první hry si na něj ale jen těžko našetříte.
Light Machine gun (7 000 XP)
Machine gun (8 000 XP)
Heavy Machine gun (9 000 XP)
MOB special (25 000 XP)

Brokovnice
– Brokovnice jsou skvělé na malé vzdálenosti. Poradí si se silnými potvorami typu Licker či Hunter a zvládnou vyřešit i skupinu zombíků. Na dálku jsou však ještě horší než kulomet. Jde o kategorii, kterou je nutné doplnit přesnou pistolí. V coop hře vám mohou pomoci parťáci, ale v solo hře se brokovnice vyplatí jen do několika málo kapitol (hlavně do kapitoly 2).
Pump-Action shotgun (/)
Assault shotgun (7 000 XP)
Riot gun (7 500 XP)
Juggernaut (8 000 XP)

Sniperky
– Sniperky jsou vlastně takový opak brokovnic. Jsou ideální na dálku, díky své přesnosti  a síle, ale na malé vzdálenosti musí být doprovázený pistolí anebo parťákem v coop hře, který vás pohlídá. Opět platí, že v solo hře je jen pár úrovní, kde má sniperka smysl, kdežto v coop hře ji hráč může nosit pořád, pokud se může spolehnout na arzenál svých kolegů.
Bolt-action rifle (/)
Semi-auto rifle (5 000 XP)
Precision rifle (6 000 XP)
Arbiter (7 000 XP)

Speciální
– Speciální zbraně si nemůžete koupit ale lze je nalézt přímo v terénu v zelených armádních bednách. Speciální zbraně nahradí vaši primární zbraň, takže počítejte s tím, že pokud dáte přednost speciální zbrani, možná se už nebudete moci vrátit pro svoji původní.
– Někdy se v armádních bednách nacházejí i klasické zbraně. Obvykle to je v momentech, kdy se obzvláště vyplatí tuto zbraň použít.
Plamenomet
Granátomet

 

Mini DLC

DLC obecně
– Pro ORC existuje celkem 6 miniaturních DLC, přičemž pět z nich přináší různý obsah a to šesté je vlastně souborem všech ostatních.

DLC Costume Pack – USS Wolfpack Uniforms
– Set šesti nových obleků (jeden pro každého hrdinu).
– Nové obleky se od těch klasických liší pouze barvou. Například Lupo má červenou masku namísto modré a má bíločernou kombinézu namísto černé. Bertha má červený plášť namísto černého a tak dále. V podstatě se dá říci, že každé DLC, které mění pouze vzhled postav je zbytečnost a tohle je dokonce hodně ubohá zbytečnost.
– Nové obleky mohou mít jen lidští hráči – čili svým AI řízeným kolegům nemůžete obleky měnit.

DLC Elite Weapons Pack
– Soubor dvou zbraní – 1 samopal a 1 brokovnice.
Combat SMG
Perforator

DLC Classic Weapons Pack
– Soubor dvou zbraní – 1 granátomet (nový typ) a 1 pistole.
Classic Launcher
Matilda

DLC Renegade weapons Pack
– Soubor dvou zbraní – 1 samopal a 1 brokovnice
Machine pistol
Cowboy Shotgun

DLC Power Weapons Pack
– Soubor dvou zbraní – 1 brokovnice a 1 sniperka
Combat shotgun
Anti-Material rifle

DLC Weapon Stash
– Soubor všech ostatních mini DLC (8 zbraní a 6 obleků)