DS2 – Návod (3xDLC – Koruny králů)

Nastal čas navštívit DLC.

 

I. DLC – Koruna Potopeného krále

 

DLC Kapitola 1 – Chrámové město Shulva

Shulva se rozprostírá v jeskyni hluboko pod povrchem. Strohá architektura, pohyblivé věže a bezedná propast. Azumi opatrně prozkoumává město a přibližuje se chrámu.

DLC – Koruna Potopeného krále
– První DLC rozšiřuje svět Drangleicu o království Potopeného krále, které se nachází hluboko pod Černou roklí. Abyste mohli do DLC vstoupit, projděte skrze hadí fontánku (v sále za bossarénou) a pomocí Dračího drápu odemkněte velká vrata.
– Dračí dráp se vám objeví v inventáři po instalaci DLC.

Pohyblivé věže
– Shulva je plná malých modře zářících sloupků. Pokud je praštíte, aktivují mechanismus, který nejčastěji zvedne nějakou věž.
– Sloupky se dají aktivovat i střelbou. Je to kolikrát lepší, neboť můžete na dálku vysunout věž a mít dost času skočit na její střechu, kouká-li z toho nějaký užitek.

Obří pařez
– Až dorazíte k útesu u kterého jsou hned čtyři pohyblivé věže vedle sebe, všimněte si jeskyně s červenými soškami. Buď je zničte něčím extra silným (granát, či velký šíp) anebo prostě jen přesně trefte mechanismus za nimi. Vysune se věž, za níž je jeskyně a na jejím konci pařez.
– Obří pařez se nebrání, ale pokud ho trefíte vybranými zbraněmi (např bičem), zničí vám veškeré vybavení. Abyste ho zlikvidovali, trefte ho do očí. Zbude po něm 3x Sušený kořen.

 

Nové předměty

Nová kouzla


 

DLC Kapitola 2 – Dračí chrám

Potemnělá pyramida plná mechanismů, spínačů a pastí. Azumi v setu Dračího strážce musí být velmi opatrná, neboť chrám skrývá mnohá nebezpečí.

Duchové strážců
– V chrámu narazíte na několik vysokých průhledných duchů. Ignorují běžné poškození a nejlépe se dají zničit něčím magickým. V jejich blízkosti bývá mrtvola velkého rytíře, kterou když zničíte, duchové se promění v klasické rytíře a nyní už je lze snadno zabít.

Tajemství spínačů
– V chrámu je velká spousta tlačítek, které po úderu (nebo šípu) aktivují nějaký mechanismus, nejčastěji dveře.
– V dlouhé úzké slepé chodbě s prasklým schodištěm je na konci, téměř až u stropu spínač. O pár metrů vpředu jsou zavřená vrata a vedle nich otvor v němž je další spínač. Stisknutí obou vám zpřístupní pokladnici s několika meteriály a hlavně Mečem ze záhadného kamene, který funguje jako bič.
– V sále s bodci je řádka dalších spínačů. První je na stropě nad můstkem a deaktivuje pasti s bodci. Druhý je dole mezi sloupy a odemyká komoru s Dračím kamenem. Třetí je v místnosti s čarodějkou a rytířem a otevře průchod zpátky do horních pater. Čtvrtý spínač najdete za velkými otočnými vraty – musíte využít děr ve vratech, trefit spínač a nechat vrata otočit, aby jimi šlo projít – uvnitř je zázrak Odepření. Pátý spínač najdete, když půjdete po prasklém schodišti dolů a otočíte se za sebe – spínač je vedle schodiště a otevírá komoru nahoře v níž je ohniště.

Katarínská zbroj (1. část)
– V průběhu všech tří DLC můžete najít díly Katarinské zbroje, kterou jistě znáte z DS1. První část (helmu) najdete v sále s prvními duchy strážců.

Klíč svatyně
– V patře sálu s bodci je cesta vedoucí do hrobky, kde najdete několik duchů strážců a také jejich těla ke zničení. V hrobce krom jiného objevíte i Klíč věčné svatyně, jenž odemyká vrata na počátku chrámu. Za nimi se nachází cesta do nové a nepovinné oblasti.

Černý fantom – Šašek Jester
– V úzkém tunelu krátce za oblasti odkud se ozývá zpěv, vás napadne černý fantom šaška. Určitě už Jestera znáte, neboť jste ho mohli povolat na bosfight s Mythou. Jako černý fantom je velice nebezpečný. Jester je schopný pyromancer a pokud mu dáte příležitost rozpoutá kolem vás hotové ohnivé peklo.

Iluzorní stěna
– Při seskakování rozbořenou šachtou chrámu plnou prasklých schodišť vyhledejte ochoz kde leží set Dračí krve. Je to zhruba v 2/3 šachty. Odtud se vydejte po schodišti nahoru a v chodbě po pravicí uvidíte tajné dveře s rýhami po stranách). Za nimi je ohniště.

 

DLC Boss 1 – Elana, nečistá královna
Zdraví – ? HP

– Tento boss podle popisku oblasti spadá už pod Dračí útočiště. Nicméně váže se na ohniště v Dračím chrámu, takže technicky vzato patří právě sem.. 
– Elana je dávná vládkyně Shulvy. Její zpěv se rozléhal chrámem a nyní nastal čas ji umlčet. Definitivně.

– Elana vládne temné magii a téměř všechny její útoky jsou na ní založené. Pokud tedy máte vysokou odolnost vůči temnu, máte docela významnou výhodu. Elana je totiž jinak pomalá a i když se umí teleportovat, tak pouze na malou vzdálenost. Není těžké držet ji pod neustálým tlakem, pokud ovšem nepovolá pomocníky…
– Elana může vyvolat tři typy pomocníků. První a nejsnazší jsou divoká prasata. Párkrát jste je už potkali a víte, že nejde o nic nebezpečného.
– Druhé vyvolání může být skupinka kostlivců. To už je poněkud horší ale pokud máte dlouhé drtící zbraně, zvládnete si kolem sebe udělat pořádek.
– Největší průšvih je třetí pomocník a tím je zmenšená verze Velstadta! Je to přesně tak – vražedný králův ochránce s palcátem se vám může postavit i tady. Sice je výrazně slabší, ale přesto velice nebezpečný. Když budete mít smůlu, může ho Elana vyvolat několikrát po sobě
– Na boj můžete povolat starého parťáka Benharta z Juga. Jeho značka je v přízemí sálu, zhruba uprostřed. Asi netřeba opakovat, v čem tento spojenec vyniká, nakonec tohle je už pátý boss na nějž můžete Benharta povolat.
– Druhým pomocníkem může být Ellie, Ocelové srdce. Tato zbrusu nová bojovnice s ručníkem na hlavě bojuje pouze s dvojicí Caestusů, ale i tak dokáže pěkně zaměstnávat Elanu, neboť její údery pěstmi jsou velmi rychlé.
– Azumi radí: Většinu rizik bossfightu byste měli dobře zvládnout sami. Pokud však dojde na Velstadta, přijdou vám zatraceně vhod možní spojenci. I když tím bosse posílíte, raději si je na boj povolejte.

Odměna za bosse
– Duše Elany, nečisté královny
– 54 000 duší

Duše Elany, nečisté královny
– I z duší bossů v DLC le vyrábět předměty.
1) Hrozivá sekera
– Masivní sudlice s vysokými požadavky na sílu, obratnost i víru.

Svatyně
– Před pokračováním v oblasti Dračího útočiště se vyplatí vrátit ke vstupu do chrámu a odemknout dveře vedoucí do svatyně.
– Hned za dveřmi najdete v truhle Prsten bleskového sevření, který posiluje bleskové útoky a především cestu na vršek pyramidy, kde je Štít Svatyně – výtečný štít, který slouží i jako katalyzátor a zvonec.
– Na konci mostu do Shulvy je výtahová šachta, která spojuje dolní a horní část domu vedle chrámu. Během jízdy vyskočte v mezipatře. Najdete tu truhlu s hexem Temný velemeč.

Černý fantom – Baldyr, Kamenný štít
– Na horním mostě mezi chrámem a Shulvou vás přepadne další černý fantom. Byldyr má těžkou zbroj a velký štít. Obzvláště na mostě s ním mohou být potíže, proto je lepší ho vlákat zpátky do chrámu.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

DLC Kapitola 3 – Jeskyně mrtvých

Ponurá jeskyně plná nebezpečných sošek plivajících zkamenění. Azumi v náročném boji porazila bosse a hledý východ z jeskyně.

 

DLC Boss 2 – Sklíčená vykradačka hrobů / Prastarý voják Varg / Cerah, starý průzkumník
Zdraví – ? HP

– Náročný boj, který je specifický tím, že všichni soupeři mají povahu lidských protivníků. Jsou schopni se léčit, dokážou měnit zbraně dle situace, uhýbají kotouly, mohou vás probodávat zezadu, zvládají techniku odrážení… zkrátka se chovají tak jako černé přízraky anebo též jako ostatní hráči.
– Vykradačka hrobů využívá dvojici katan a set Alvy. Je velmi rychlá, způsobuje krvácení, ale vydrží málo.
– Varg je obrněnec v Havlově setu a s Dračím zubem. Boj s ním je náročný, protože snese velmi mnoho a způsobuje děsivé poškození. V žádném případě se ho nesnažte sundat jako prvního (a vlastně ani jako druhého).
– Cerah se drží vzadu, protože používá veleluk. Pokud po něm půjdete zblízka, vytasí rapír estoc.
– Na boj můžete povolat dva komplice, čímž vyrovnáte stav v boji. Oba si však musíte najmout už na počátku oblasti, protože zpátky ke značkám se nedostanete. Hrabivý Andrei je cestovatel vlastnící velký srp a spousty drobných věciček jako je pryskyřice, či granáty. Zničený Aflis je mág a má v zásobě vcelku silná kouzla. Povolání obou je téměř podmínka přežití, neboť sami jen sotva dokážete všem bossům čelit.
– Přímo v akci se snažte co nejrychleji snížit počty nepřátel. To znamená, že zatímco necháte bojovat své kolegy s Vargem a Vykradačkou, vrhněte se na Cerah. Až padne, utíkejte podpořit své kámoše a to likvidací Vykradačky. Varg by měl zbýt až jako poslední.
– Bossfight je založený na vaší taktice, jenže ta se mění na základě toho, jak se boj vyvíjí. Stejně jako v boji proti hráčům, tak i zde musíte hodně improvizovat. Pokud vaši kolegové předčasně padnou anebo pokud zkusíte bojovat bez nich, je nezbytné využívat prostředí, nepřátele rozdělit a ideálně otrávit, tak abyste jim mohli ublížit ale neriskovali krk.
– Azumi radí: Vezměte si s sebou léčivé zázraky pro své komplice. Cesta k bossovi chvíli zabere a i přímo v boji je léčení důležité.
– Azumi doporučuje: Protože se bossové mohou léčit Estusem, vyplatí se využívat Lloydův amulet.

Odměna za bosse
– 60 000 duší
– 3x Jiskřivý titanit
– 3x Zkamenělá dračí kost
– 1x Titanová deska

Nové předměty


 

DLC Kapitola 4 – Dračí útočiště

Temná dračí sluj je hnízdem mocného Sinha, který si podmanil Shulvu. V honbě za korunou čeká Azumi velice náročná bitva.

 

DLC Boss 3 – Sinh, dřímající drak
Zdraví – 10 000 HP

– Závěrečný boss DLC. Sinh je mocná dračí bestie, kterou si vládce Shulvy vydržoval, než se probudila a město vyplenila. 🙂
– Sinh je drak a tak se jeho pohyby a útoky podobají drakům, které jste už potkali. Sinh samozřejmě vládne ohněm ale také plive toxickou mlhu.
– Boj s drakem je náročný a velice dlouhý. Sám odolává prakticky všem typům poškození, přičemž vůči ohni je takřka imunní. Protože je tak pohyblivý, může být dobré vsadit na tucty šípů.
– Na boj můžete povolat dva kolegy. Abatyše Feeva je klerička a má v zásobě léčivá kouzla i bleskové zázraky. Proti drakovi je dobrá, ale nevydrží mnoho. Obzvláště pokud ji postihne toxicita, je jednou nohou v hrobě. Buďte proto připraveni ji včas léčit. Její značku najdete u ohniště před bossfightem.
– Druhým pomocníkem je Transcedentní Edde. Je to dračí voják, které jste potkávali v Dračí svatyni. Jde o velice silného válečníka, který dokáže v boji se Sinhem opravdu hodně pomoci.
– Azumi doporučuje: Toxicita Sinha je vražedná. Mějte po ruce dostatek mechů. To samé platí pro šípy – kupte si jich stovky. Boj se Sinhem je náročný a nesmíte podcenit přípravu, i když vás vyjde draho.

Odměna za bosse
– Duše Sinha, dřímajícího draka
– 96 00 duší

Duše Sinha, dřímajícího draka
– Mocná zbraň
1) Yorghovo kopí
– Těžké ale velmi silné kopí.

Kam dál?
– S korunou krále navštivte Hrobku Nemrtvých. Skrze Vendrickovu zbroj můžete projít do jeho vzpomínky (pochopitelně musíte vlastnit Srdce mlhy).

 

Nezapomeňte získat


 

DLC Kapitola 5 – Vzpomínky Krále

S korunou Potopeného krále, Azumi navštívila Vendricka, aby zjistila víc o jeho životě.

Koruna Potopeného krále
– S korunou krále vám Vendrick řekne něco málo o svém životě, o válce s obry a vzniku Drangleicu. Další střípky informací zjistíte až se zmocníte další koruny.


 

DLC II – Koruna Železného krále

 

DLC Kapitola 1 – Mlhavá věž

Vysoká věž plná výtahů, soukolí a dalších mechanismů. Jde o jednu z největších oblastí vůbec. Azumi v děsivém duelu přemohla Vzteklého rytíře a nyní v jeho setu Raimiho stojí před pevností.

DLC – Koruna Železného krále
– Druhé DLC rozšiřuje svět Drangleicu o království Železného krále, které se nachází vysoko nad Železnou tvrzí. Abyste mohli do DLC vstoupit, projděte skrze hadí fontánku (v sále za bossarénou Starého Železného krále) a pomocí Těžkého železného klíče odemkněte velká vrata.
– DLC je obecně náročnější než to první.
– Těžký železný klíč se vám objeví v inventáři po instalaci DLC.

Popelavé idoly Nadalie
– V celé oblasti Mlhavé věže se nachází 11 idolů popelavé nevěsty, které proti vám budou používat různé útoky včetně povolání popelavých bojovníků, produkování kletby, či šlehání plamenů.
– Pomocí Tavičova klínu můžete idoly zničit a z každého zbude fragment Duše Nadalie. Pokud sesbíráte všechny fragmenty, získáte kompletní duši a můžete ji použit na kování zbraně.
– Tavičovy klíny můžete zíkat na třech místech a to na vršku první boční věže, v jedné chodbě po zprovoznění výtahu hlavní věže a po zabití bosse v oblasti Vzpomínky starého Železného krále.
1) První idol je hned na vršku věže vedle trůnu. Pouze šlehá plameny, což není problém.
2) Druhý idol také nelze minout. Najdete ho v horním patře jakmile slezete po žebříku. Vyvolá několik popalavých válečníků.
3) Třetí idol je v sále s mřížemi a prvním železným válečníkem. Opět povolává popelavé bojovníky.
4) Čtvrtý idol už je možné minout. Nachází se v menší věži, kam musíte přejít po napnutém řetězu. Idol je v přízemí věže, jenomže produkuje kletbu a ještě léčí a oživuje některé blízká monstra. Vsaďte na velmi vysokou odolnost vůči kletbě a bleskově se zbavte idolu. Dole v přízemí pak najdete Majestátný velemeč a Veleluk Alloneů.
5) V patře s ovladačem výtahu jsou zamčené dveře (klíč ke věži) a za nimi další úsek v němž Idol roznáší prokletí. V místnostech najdete také pyromancii Ohnivý had.
6) Od horního ohniště (druhé v pořadí) běžte do věže s výtahy. Naskočte na plošinu vpravo a během jízdy přeskočte na protější ochoz. Dorazíte k celám před kterými stojí Železný rytíř. Zbavte se ho a v jedné cele najdete idol, který rytíře léčil. V celých je i známý Prsten života (+3) z DS1.
7) Od centrálního ohniště vyjeďte dvakrát nahoru a klíčem věže odemkněte branku. Je tu další výtah, který vás doveze nahoru. Pod schodištěm do věže je další idol. Protože se v blízkosti objeví černí fantomové, bude je léčit, takže buďte opatrní.
8, 9, 10, 11) Zbylé čtyři idoly jsou před areálem bossfightu. Vyplatí se je všechny zničit, jinak totiž budou moci léčit bosse.
12) Jednu část duše získáte také z těla bosse.

Duše Nadalie, popelavé nevěsty
– Až získáte kompletní duši, můžete ji zúročit dvěma způsoby.
1) Zvonec výkřiků
– Mocný zvonec s vysokým poškozením blesky i temnou magií.
2) Orkán
– Mocná pyromancie, která způsobí ohnivou bouři s temným poškozením.

Černý fantom – Maldron, Asasín
– V boční věži u čtvrtého idolu se zjeví další čerrný fantom. Má oštěp a velký štít ale co je horší – pokud ho vydatně poškodíte, uteče dolů do věže až k idolu aby se doléčil. Snažte se proto nejprve zrušit idol a pak fantoma zabít.

Černý fantom – Slídiči (x5)
– U sedmého idolu se zjeví skupina pěti černých fantomů s katanami. Jsou velice nebezpeční, navíc je může idol léčit. První fantom se objeví hned vedle idolu, ostatní čtyři až na schodišti, takže máte šanci nejprve idol vyřadit a až poté porazit zbylé čtyři fantomy.

Iluzorní stěny
– Krátce po nalezení druhého idolu vyjdete na balkon. Běžte odtud dolů na útes a všimněte si rýh ve skále – jsou to tajné dveře a za nimi 2x Duševní nádoba, 4x Starý zářivý drahokam života a 4x Povadlá soumračná bylina.
– V obřím skladu plným sudů si všimněte dvou chodeb s kolejnicemi. Úderem do býčí hlavy ji můžete posunout po kolejnicích ale to není tak důležité. Podstatné je, že v obou těchto chodbách jsou naprasklé stěny – ta první mezi býčími hlavami, ta druhá na konci kolejiště druhé býčí hlavy. Doveďte k prasklinám nosiče sudů, odpalte ho a stěny tak zničte. Za první stěnou najdete 8x Zkamenělou dračí kost a za druhou stěnou části Katarinského setu.
– Až aktivujete výtahy, vyjeďte od centrálního ohniště o jedno patro nahoru. Nyní naskočte na další výtah, který směřuje nahoru a hned v jeho výtahové šachtě je tajná stěna. Poznáte ji podle místa, kde v šachtě končí rýhy. Za tajnými dveřmi je Kůže Prázdného – unikátní helma, která poskytuje imunitu vůči kletbě.

Katarínský set (2. část)
– Další dva kusy (rukavice a kamaše) najdete za iluzorní stěnou ve skladiši sudů (viz výše).

Černý fantom – Rachel, rychlý meč
– V druhé malé věži, kousek nad vězením vás přepadne černý fantom. Bojovník s mečem a štítem může být nebezpečný, ale naštěstí ne tak moc, pokud ho vlákáte do oblasti nad žebříkem.

Tajemství výtahu
– Po aktivaci výtahu je čas pečlivě prozkoumat kam vás mohou jednotlivé plošinky zavézt.
– Z centrálního ohniště (vedle spínače výtahu) se nechte vyvézt dvakrát nahoru. Po levici budete mít dveře na klíč od věže a po pravici chodbu, která vás provede dvěma dlouhými místnostmi s býčími flambovači na jejichž konci je 4x Tavičův klín na ničení idolů.
– Od horního ohniště (druhé v pořadí) běžte do věže s výtahy. Naskočte na plošinu a během jízdy vyskočte do chodby nahoře (výtah tam nestaví – musíte vyskočit). Je tu místnost s velkým flambovačem, který můžete střelou pootočit. Odkloňte plameny a proběhněte k zadním dveřím, kde je na útesu Prsten prosťáčka.
– Na té samé výtahové desce co předtím si všimněte malého ochozu a chodby. Výtah tu nestaví, takže musíte vyskočit. V chodbě najdete Poutníkův Šponton – silné magické kopí.
– Na samém vršku věže (u prvního ohniště) je výtah. Naskočte na něj a nechte se vyvézt nahoru odkud přeskočte na ochoz k zábradlí, kde leží Prsten zhoubného opeřence.

 

DLC Boss 1 – Vzteklý rytíř
Zdraví – 10 100 HP

– Právě vstupujete do extrémně náročného bossfightu. Vzteklý rytíř je právem považován za nejnáročnějšího bosse celé hry! Internet je plný zoufalých výkřiků hráčů, kteří tuhle svini nedokážou sejmout. Ale stejně tak je internet plný namistrovaných blbečků, kteří se tlučou do prsou a prohlašují, jak bylo primitivní rytíře dostat už napoprvé. První rada do začátku tedy zní – pokud budete hledat pomoc i jinde, nenechte se rozhodit siláckými řečmi jiných hráčů. Jednak nemáte nikdy jistotu nakolik mluví pravdu, za další nevíte, jestli před jejich „úžasným“ prvním pokusem nestálo prostudování článků a videí o bossovi, no a konečně nemůžete ani vědět, jestli porážka bosse byla skutečně poctivá. Série Dark Souls má bohužel tu nevýhodu, že její komunita fanoušků má velké zastoupení arogantních kreténů, kteří si úspěchem ve hře honí zamindrákované ego. Přistupujte k rytířovi tak, že jde o velice náročnou překážku a to nezávisle na tom, co říkají druzí.
– Rytíř je velice agresivní bestie, která odolává všem typům poškození, přičemž vůči ohni je téměř imunní a vůči otravě dokonce zcela imunní. Boj se dá rozčlenit do dvou fází. Není zcela jisté, kdy rytíř přejde do druhé, ale bývá to obvykle v době, kdy mu uberete zhruba 50% zdraví. Někdo říká, že přechod do druhé fáze závisí na jeho velemeči, který postupem času začíná hořet, to pokud ho často nepoužívá, nicméně nedokážu to potvrdit.
– V první fázi rytíř využívá již zmíněný velemeč a klasický dlouhý meč. V druhé fázi používá pouze ohnivý velemeč, který drží obouruč a občas kouzla temné magie.
– Mohlo by se zdát, že sázka na těžkou silnou zbroj bude zásadní. Paradoxně tomu tak vůbec není. Rytíř je totiž pověstný rozsáhlými útoky, které dokážou pokrýt velkou oblast, které způsobují drtivé škody a které umí rytíř kombinovat. Jeho komba se skládají klidně ze tří na sebe navazujících útoků a vy si prostě nemůžete dovolit je všechny schytat a to i kdybyste na sobě měli maximálně vylepšený Havlův set. Klíčem k přežití je umět se útokům výhýbat, případně je vykrýt. S tím vykrýváním ale opatrně, protože vykrýt takové rány hrozivě bere energii. V první řadě vsaďte na uhýbání, poté na krytí.
– Ideální místo pro napadání rytíře je za jeho zády. Ale držet se mu neustále za zády jde dost ztuha. Každopádně pokud se mu dostanete do zad, víte, že máte čas ho trefit.
– Na boj ani nepomýšlejte bez sázky na ty nejlepší vylepšené zbraně a zbroje. Velice dobrý je například Zahnutý dračí velemeč, který disponuje výraznými bonusy dle obratnosti. Na krytí se zase hodí maximálně vylepšený Rebelův štít. Jako zbroj berte něco přiměřeně odolného a lehkého. Výdrž je zásadní a potřebujete ji mít dostatek. 
– Vzteklý rytíř se může také léčit. Okolo arény jsou čtyři idoly a pokud se k ni přiblíží, vyléčí ho. Je velice důležité, abyste co nejvíce idolů zničili, jinak budete mít velmi omezený prostor, v němž bude třeba rytíře držet, aby se neléčil.
– Na pomoc můžete povolat Carhilliona z Foldu, jehož značka je hned před arénou. Mág je bohužel slabý a i když používá silná kouzla, rytíř jim odolává. Sázka na Carhilliona je velice nevýhodná a opravdu nedoporučuji ho povolat.
– Lepší pomocnicí je Ellie, Ocelové srdce, jeíž značka je u ohniště. Ellie sice používá jen Caestus a rytířovi prakticky nijak neublíží, ale o to vůbec nejde, protože její hlavní výhoda tkví v tom, že dokáže rytíře odlákat a poměrně dlouho mu vzdorovat. Jakmile rytíř přejde do druhé fáze, Ellie rychle zmasakruje, ale do té doby ho můžete téměř nerušeně napadat.
– Pokud využijete pomoc spojenců, vykašlete se na krytí, berte zbraň, která způsobuje ty nejbrutálnější škody, chyťte ji obouruč a snažte se rytíře tlouct vždy když se zaměří na spojence. Teprve pokud spojenci padnou, vraťte se do klasického stylu boje.
– Azumi důrazně varuje: Pamatujte že každý povolaný pomocník zvýší zdraví bosse o 100%. Tento jev je u většiny bossů podružný, neboť spojenci bývají přínosem navzdory posílení bosse, nicméně u Vzteklého rytíře tomu tak rozhodně není. Povolat na pomoc oba spojence, nebo dokonce jen Carhilliona, je metodou, jak si boj ještě ztížit.
– Azumi doporučuje: Po poražení bosse začne Magerold z Železné tvrze prodávat jeho set zbroje. Jde o velice silnou vyváženou zbroj.
– Azumi poznamenává: Vzteklý rytíř nenávidí Velstadta, nakonec to on ho kdysi dávno porazil. Pokud přijdete do bossfightu s Velstadtovou helmou, Vzteklý rytíř okamžitě přejde do druhé fáze boje. Helmu se vyplatí vzít, pokud potřebujete trénovat hlavně druhou fázi boje.

Odměna za bosse
– Duše Vzteklého rytíře
– Duše Nadalie, popelavé nevěsty (fragment)
– 84 000 duší

Duše Vzteklého rytíře
– Mocný meče.
1) Vzteklý meč
– Klasický meč ale s temným poškozením.
2) Vzteklý ultra velemeč
– Masivní velemeč s obrovskými nároky na sílu (40) a obratnost (30). Má však ohromné poškození a výtečné bonusy k síle.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

DLC Kapitola 2 – Železný průchod

Železné jeskyně jsou nebezpečným územím, kterému vládne magický Démon Tavič. Azumi v setu Raimeho opatrně otevírá cely a likviduje nepřátele.

Nebezpečné cely
– V Železném průchodu jsou dvě chodby s celami. V celách jsou popelaví bojovníci a na konci chodby mříž s nesmrtelnou ještěrkou. Vždy před celami je páčka, která otevře cely, ovšem velkou mříž u ještěrky otevře jen na pár sekund. Pokud se tam chcete dostat, musíte proběhnout mezi bojovníky i ohnivými plivanci ještěrky. Je to poměrně náročné, ale užitečné, protože se dostanete do oblastí jeskyně, které jsou jinak nepřístupné.
– Pokud se vám nedaří proběhnout, dejte si tu práci a nejprve vybijte všechny bojovníky, aby se nerespawnovali. Pak už to půjde snadno.

 

DLC Boss 2 – Démon Tavič
Zdraví – 9 260 HP

– Druhý démon Tavič. Od prvního vydání se líší jen ve dvou zásadních věcech. Za prvé je tento Tavič výrazně silnější, ale to se tak nějak dá očekávat. No a za druhé tento Tavič disponuje magickými útoky. Naopak je poměrně citlivý na oheň.
– Na boj můžete povolat Potulného šermíř Aidela který využívá dvojmeč a štít. Nebojuje špatně, ale mnoho nevydrží. Také můžete povolat Vůli z oceli obdařenou Lorrie. Bojovnice má těžkou zbroj a oštěp. Oba dva najdete hned na počátku oblasti za ohništěm, což znamená, že s nimi musíte překonat celou oblast. Snažte se své spojence podpořit tak, že půjdete skrze mříže, to abyste se dostali k nepřátelům z výhodné pozice.
– Azumi radí: Nepodceňte cestu k bossovi. Její náročnost velice ovlivní to, zda dokážete proběhnout celami a pobít nepřátele z výhodné pozice. Ušetříte tím sobě i spojencům spoustu potíží (a bodů HP).

Odměna za bosse
– Duše démona taviče
– 75 000 duší

Duše Démona taviče
– Dejte pozor ať si duši nespletete s tou, která patří ohnivému Taviči. Předměty, které lze vyrobit jsou různé.
1) Letitý meč Taviče
– Masicní velemeč s magickým poškozením.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

DLC Kapitola 3 – Vzpomínky starého Železného krále

Železné komnaty věže ukrývají krom mnoha Alonnových vojáků i jejich velitele – mocného samuraje z východu. Azumi jej v lítém boji dokázala porazit a nyní se v setu Sira Alonna a s jeho mistrnou katanou chystá opustit oblast věže.

Cesta do Vzpomínek
– abyste se dostali do vzpomínek, je nutné v horním patře věže (u pátého ohniště) projít skrze podstavec se zbrojí. Narozdíl od jiných vzpomínek není tato nijak časově limitovaná.

 

DLC Boss 3 – Sir Alonne
Zdraví – 14 196 HP

– Sir Alonne je mocný válečník s dlouhou katanou. Má velice rychlý styl boje založený na prudkých výpadech. Právě rychlost je klíčová, chcete-li přežít.
– Alonne je velice mrštný a má dlouhý dosah. Jeho útoky se však dají poměrně dobře vykrýt a rovněž přijdou vhod kotouly.
– Na pomoc můžete opět povolat Potulného šermíře Aidela a Vůli z oceli obdařenou Lorrie. Jejich značky jsou hned v úvodním sálu. Každý z nich poslouží pro Alonnovi dobře, ale vyplatí se zvážit, zda má smysl najmout oba dva. Na odlákání postačí jeden a zdraví Alonna se alespoň nezvýší o tolik procent.
– Azumi doporučuje: Po poražení bosse začne Magerold z Železné tvrze prodávat jeho set zbroje. Jde o velice drahou zbroj (asi 75 000!), nicméně její kvality tkví především v nízké váze a relativně solidní ochraně.

Odměna za bosse
– Duše sira Alonna
– 80 000 duší

Duše sira Alonna
– Špičková katana a jedna z nejlepších zbraní pro rychlý styl boje vůbec!
1) Očarovaný Alonnův meč
– Velmi dlouhá katana s vysokým poškozením a efektem krvácení. Pro hrdinu, který se soustřeďuje na obratnost, uhýbání a obouruční styl boje je to v podstatě dokonalá zbraň.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

DLC Kapitola 4 – Vzpomínky krále (2. část)

S korunou Železného krále, Azumi navštívila Vendricka, aby zjistila víc o jeho životě.

Koruna Starého Železného krále
– Pokud máte korunu, Vendrick vám řekne další informace. Zmíní, že mnoho bývalých vládců, včetně jeho ženy jsou pozůstatky Otce Propasti – Manuse z DS1. Další střípky informací zjistíte až se zmocníte další koruny.


 

DLC III – Koruna Slonovinového krále

 

DLC Kapitola 1 – Zamrzlé Eleum Loyce

Staré města pohlcené ledem, vichrem a sněhem ukrývá tajemství větší než se zdá. Azumi v setu Dozorce ze severu prozkoumává město a směřuje do jeho středu.

DLC – Koruna Slonovinového krále
– Třetí a poslední DLC rozšiřuje svět Drangleicu o království Slonovinového krále, které se nachází v zasněžené zemi ua Svatyní Zimy. Abyste mohli do DLC vstoupit, projděte skrze hadí fontánku (ve svatyni) a pomocí Zmrzlé květiny odemkněte velká vrata.
– DLC je obecně o trochu snazší než to minulé.
– Zmrzlá květina se vám objeví v inventáři po instalaci DLC.

Tajemství Eleum Loyce
– Až dorazíte do místa, kde jsou dva otevřené domky proti sobě, vstupte do toho vlevo. Cesta vás dovede na útes na jehož konci leží unikátní kus zbroje Zvonová přilbice, která vás ochrání před střely do hlavy (a navíc se po každém zásahu zvon rozezní).
– Od druhého ohniště směřujte k nádvoří s fontánou. Na kopci nad nádvořím leží Prsten zapuštění a opodál najdete i kouzlo Temný tanec.
– Jen kousek za bránou do hradu najdete v místnosti výtah plný rakví. Překáží vám v cestě. Až ale půjdete po vnějších hradbách, dostanete se k výtahové šachtě svrchu. Pomocí páky výtah zvedněte a vraťte se dolů. Výtahová plošina s rakvemi je nahoře a vy můžete projít. V místnosti najdete magii Duševní záblesk a nahoře nad žeříkem set Dozorce ze severu.
– Až půjdete kolem vnějších hradeb narazíte vedle vstupní brány na věž. Pokud máte Oko kněžky uvidíte žebřík, který vede na vršek věže. Uvnitř je mocný zázrak Tříštivý bleskový oštěp. Žebřík tam je i bez Oka čili po něm můžete vylézt hned, pouze nebude vidět.

Oko kněžky
– Na věži nedaleko katedrály najdete Oko kněžky – magický klíč, který vám umožní odhalit neviditelné, což praxi znamená…
– Za prvé všechny neviditelné potvory budete schopni vidět a to včetně duchů ve Stinných lesích a hlavně bose Aavy!
– Za druhé, jen díky Oku uvidíte povolávací znamení spojenců na bossfight s Aavou.
– Za třetí uvidíte žebřík u věže (viz výše).

Nehybné kněžky
– Venku v Eleum Loyce narazíte na několik klečících kněžek s bílou kápí. Nezdají se být nebezpečné, pokud je nenapadnete, ale to dáno tím chladem. Až budete v interiérech, narazíte tu na několik agresivních kněžek.
– Pasivní kněžky co jsou venku začnou být nebezpečné až po návštěvě Velkolepé katedrály, respektive po rozmražení města.

Černý fantom – Sakrální rytíř Aurheim
– V budově s třetím ohništěm vás přepadne další černý fantom. Aurheim používá meč a štít a není moc těžké ho zabít, jenomže ten zmetek využívá Stříbrný talisman a tak zprvu vypadá jako obyčejný sud čekající na to, až se k němu otočíte zády. Najdete ho v chodbičce před truhlou, kde číhá až začnete truhlu otevírat. Je třeba sudy preventivě zničit.

 

DLC Boss 1 – Aava, královský mazlíček
Zdraví – 9 000 HP

– Aava je obří sněžný tygr, který chrání katedrálu. Za běžných okolností je neviditelný a v takovém případě se jeho vyzvání dá přirovnat sebevraždě. Abyste mohli Aavu vidět, potřebujete Oko kněžky a proto je velice důležité, přestože bosse můžete vyzvat už na počátku oblasti, abyste nejprve prošli městem a Oko získali.
– Aava je velice rychlý a poměrně odolný. Jeho útoky zblízka jsou vražedné a na dálku zase umí vytvářet samonaváděcí krystalové projektily.
– Na pomoc můžete povolat dva spojence ale potřebujete vlastnit Oko. Prvním kámošem je Svobodný rytíř Glencour, kterého už byste měli znát. Jeho značka je na mostě před hlavní bránou. Glencour je schopný bojovník a dokáže Aavu pěkně poranit. Druhou pomocnicí je velice známá Ellie, Ocelové srdce a její značka je hned před arénou. Aavě moc neublíží, ale odolá mnoha jejím úderům.
– Azumi doporučuje: Aava je citlivý na oheň. Nechte bojovat spojence a střílejte Aavu zdálky lukem (popř. velelukem) a ohnivými šípy.

Odměna za bosse
– Duše Aavy, královského mazlíčka
– 78 000 duší

Duše Aavy, královského mazlíčka
– Pouze jeden meč.
1) Slonovinový přímý meč
– Velmi silný meč s vysokým poškozením i trvanlivostí. Má však vysoké požadavky na obratnost (40!)

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

DLC Kapitola 2 – Velkolepá katedrála

Hlavní dominanta města. Ve velké katedrále sídlí královna Asanna.

Alsanna a roztavení ledů
– Na trůnu narazíte na přízrak Alsanny, královny, která zalila město do ledu, aby zabránila šířící se temnotě. Požádá vás, abyste vstoupili do propasti Chaosu a vypořádali se s jejím králem. Když souhlasíte, Alsanna vám jednak umožní průchod do propasti, ale především z celého města zmizí sníh, vítr a ledy. Jinými slovy viditelnost se zvýší a odhalí se nové oblasti, jež byly předtím v ledu.

 

Nezapomeňte získat


 

DLC Kapitola 3 – Zamrzlé Eleum Loyce (2. část)

Po rozmražení města nastal čas k jeho dalšímu průzkumu. Mnoho nových oblastí se zpřístupnilo.

První rytíř
– Abyste získali prvního pomocníka pro boj s bossem, zamiřte k prasklému mostu. Vedle něj je nyní už rozmražená výtahová šachta, která vás zavede do nové části města.
– V oblasti s oživlými golemy je na svahu Pharroský zámek.

Černý fantom – Zaklínač Nicholai
– Při cestě za prvním rytířem vás napadne černý fantom. Nicholai hojně využívá zázraky i některé hexy. Zblízka ale není moc nebezpečný, takže pokud ho vlákáte někam, kde ho můžete zblízka napadnou, půjde to rychle.

Bílý hladový démon (miniboss)
– Nedaleko čtvrtého ohniště (cesta za prvním rytířem) narazíte  patře budovy na bílého fantoma. Nezdá se být agresivní, ale jakmile otevřete pákou bránu, napadne vás a pak uteče do jeskyně za bránou.
– V jeskyni najdete najen uprchlého fantoma, ale také bílou verzi Hladového démona. Dá se s ním lehce vypořádat tak, že vběhnete do úzké chodby, která vede z jeskyně ven. Sem démon nemůže a když se vypořádáte s fantomem, můžete démona snadno zabít zdálky.
– Z těla démona zbude Prsten slonovinového válečníka.

Klíč k ubikacím a cesta na předměstí
– Těsně před druhým ohništěm je mezi domy cesta k velké bráně. Pokud už nefučí vítr, zapalte louč a zažehněte všechny čtyři podstavce. Vrata se otevřou a uvnitř najdete hromadu kněžek a 2x Flexibilní stráž. Na konci jeskyně je Klíč k Ubikaci pevnosti.
– S klíčem odemkněte dveře na konci vnějších hradeb. Ve věži je ohniště a rakev do které když vlezete, sjedete po svahu a skončíte v nové oblasti, která je sice nepovinná, ale nabízí zajímavé věci.

Iluzorní stěny
– V jeskyni, kde je Klíč k ubikacím je také iluzorní stěna a to hned naproti chodbě v níž je první Flexibilní stráž. Odsuňte stěnu a najdete Kostěnou pěst – velice silnou pěstní zbraň.
– Pokračujte podél dveří kde je držen třeí rytíř. Chodba je slepá ale vpravo je iluzorní stěna. Hned za ní je most, kam skočte. Odtud můžete postupovat dvěma směry. Na konci schodiště je Prsten ohnivého sevření, který posiluje útoky ohněm a na druhé straně je dlouhá chodba n jejímž konci je ochoz – seskočte do nižšího patra a najdete veleluk Obouruční kuše.

Zamrzlé poklady a mimikové
– Na střeše budovy skladu leží tři truhly. Dříve byly zamrzlé, nyní je lze otevřít a uvnitř najdete mimo jiné Kouzelníkovu dvojčepel.
– Ve věži odkud na vás střílet jeden zamrzlý voják je hromada truhel. Ta úplně vpravo je Mimik a z jeho těla získáte Katarinskou zbroj.
– V sále za třetím ohništěm narazíte na dvě truhly. Ta vlevo je mimik. Z jeho těla získáte helmu Symbol hrabivosti (z DS1), který trvale snižuje HP, ale zvedá zisk duší a šanci na předměty.
– V sále se třemi golemy si mezi nimi všimněte truhly. Abyste se k ní dostali zničte všechny golemy (i ty neaktivní). Uvnitř je Zahnutý nulový velemeč, který má bonusy k poškození dle výše NG+. Ohniště Asketů však nepomůže – bonusy se vztahují jen na regulérní NG+.

Katarínský set (3. část)
– Z mimika ve věži (viz výše) získáte poslední část setu (zbroj). Pokud jste pečlivě sbírali sety Katarinské zbroje v předchozích DLC, měli byste ji mít komplet!

Druhý rytíř
– Z hradeb s balistami zamiřte dolů po schodišti. Projděte skrze popraskané podlaží (nezapomeňte prohledat balkony, kde je Prsten odolnosti (+1) a dole pokračujte po nižší hradbě k věži. Uvnitř čeká další rytíř na osvobození.

Černý fantom – Zavržená čarodějnice Donna
– Váš poslední černý fantom! Donna vás napadne krátce před věží s druhým rytířem. Používá útočná kouzla na dálku ale když se jí dostanete k tělu, snadno ji vyřídíte.

Pharroský mechanismus
– Na hradbách s balistami je Pharroský mechanismus. Jeho aktivace odhalí skrytou stěnu. Uvnitř najdete Durgův klobouk, který zvyšuje dostřel luku.

Třetí rytíř
– Poslední cela je nedaleko třetího ohniště. Stačí projít chodbami za sálem s trojicí golemů. Z cely vede cestička, jež ústí těsně před katedrálou.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

DLC Kapitola 4 – Mrazivé předměstí

Rozsáhlá zasněžená plocha, kde téměř neustále zuří vánice. Dohlednost je mizerná a orientace velmi náročná. Azumi pomalu postupuje vstříc dalším královským mazlíčkům.

Vánice a Pharroský mechanismus
– Orientace na předměstí není snadná, neboť po většinu času zuří vánice. Ta vždy na moment přestane, což vám umožní se zorientovat. Snažte se vždy cestovat mezi jednotlivými stavbami, které poslouží jednak jako orientační bod, ale též jako úkryt.
– V oblasti se neustále spawnují přízračné koně. Jde o slabší variaci na bosse Povoz popravčího, respektive na jeho koně. Není snadné se s nimi vypořádat, obzvláště když se stále respawnují, nicméně tak jako u jiných nepřátel platí, že je lze definitivně vyhubit.
– V druhé zřícenině je Pharroský mechanismus. Jeho aktivace naplní léčivé jezírko, kde můžete léčit sebe i spojence.
– Tento mechanismus je vůbec poslední ve hře. Pokud vám zbyli nějaké zámky, můžete si je ušetřit na případnou NG+.

Tajemství předměstí
– U zadní zdi první stavby najdete Klobouk z Mirrahu – je to odmaskovaná verze klobouku který vám dala Lucatiel jako součást jejího setu. Má přibližně stejné statistiky.
– Na okraji jámy kde je boss najdete Prsten žití, který vám uchová lidskou podobu, i když jste přízrak. Jde jen o kosmetický efekt, protože i v případě invaze tím jen těžko zmatete cízí hráče.

 

DLC Boss 2 – Lud, královský mazlíček / Zallen, královský mazlíček
Zdraví – 5 070 / 5 070 HP

– Dvojitý bossfight s dalšími královskými mazlíčky. Tyto šelmy útočí podobně jako Aava – také nejčastějí drápy, přískoky a tvořením naváděných mas duší.
– Nejprve vás napadne pouze Lud, ale jakmile jeho zdraví trochu klesne, připojí se do boje Zallen. Oba jsou stejní, snad jen s tím rozdílem, že Zallen v momentě, kdy má nízké zdraví přejde do agresivního stavu v němž se mu bude pomalu regenerovat zdraví. Je ale klidně možné, že agresivní stav postihne i Luda, pokud je poslední a má málo zdraví.
– Boj s jedním mazlíčkem není tak těžký, ale se dvěma je to mnohem horší. Snažte se co nejdříve Luda dorazit a pak se věnovat jen Zallenovi.
– Na pomoc můžete povolat Hlavu Vengarla a Abatyši Feevu. Oba dva už dobře znáte a jejich značky jsou hned na počátku oblasti mezi kruhem kamenných sloupů. Vengarl díky svému těžkému brnění snese poměrně hodně ran. Feeva zase využívá bleskové zázraky a umí léčit. Vyplatí se povolat minimálně jednoho to kvůli výrazné pomoci při cestě oblastí a odlákání jednoho z mazlíčků.
– Azumi doporučuje: Je velice pravděpodobné, že cesta napříč Mrazivým předměstím bude stát mnoho zdraví nejen vás ale i spojence. Mějte proto dostatek zázraků, abyste je těsně před bojem mohli vyléčit.
– Azumi varuje: Postavit se oběma mazlíčkům sólo sice je teoreticky možné, ale v praxi je to skoro sebevražda.

Odměna za bosse
– Duše Luda, královského mazlíčka
– Duše Zallena, královského mazlíčka
– 56 000 duší

Duše Luda, králova mazlíčka
– Jeden meč.
1) Velemeč z Loyce
– Silný schopný velemeč. Nic extra, ale nadprůměr to je.

Duše Zallena, králova mazlíčka
– A jeden štít.
1) Štít z Loyce
– Dobrý štít a velmi vysokou obranou vůči magii.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

DLC Kapitola 5 – Dávný Chaos

Plošina zalitá lávou kdesi hluboko pod zemí. Azumi přemohla Slonovinového krále a strávila děsuplné hodiny likvidací rytířů, aby si vysloužila jeho set zbroje.

Duše rytířů a vděk Alsanny
– Z rytířů v Chaosu mohou zůstat Duše Loyce. Po zabití bosse je můžete odevzdávat královně a ona vás odmění dle nasbíraných duší.
– Potíž je v tom, že po zabití bosse se v Chaosu spawnují vždy jen tři rytíři za cca 3min, přičemž šance na Duši je velmi malá. Proto je velice důležité nasbírat duše ještě před zabitím bosse, protože tehdy se spawnuje celkem 12 rytířů a to dost rychle.
– Abyste zvýšili šance na Duše, vyplatí se použít předměty jako je Symbol hrabivosti, či Rezavá mince – zkrátka vše, co zvedá šanci na zisk předmětů z nepřátel.
– Vždy vstupte do Chaosu, pobijte rytíře a až se objeví boss, odejděte použitím Kosti k domovu nebo Letitého brku. Takto budete celý proces opakovat a po několika hodinách (jde to ztuha) konečně nasbíráte požadovaný počet duší.
– Až poté vyřídíte bosse, odevzdejte duše Alsanně a odměna vás nemine.
– Duši Alsanny můžete získat i tak, že ji zabijete, ale přijdete o odměny a o set Slonovinového krále.
Odměny
– Za 5 duší – Rukavice z Loyce
– Za 5 duší – Nohavice z Loyce
– Za 15 duší – Zbroj z Loyce
– Za 35 duší – Přilbice z Loyce
– Za 50 duší – Alsanna zničí ledy na schodišti a po rozhovoru vám dá Duši Alsanny.
– Za 50 duší – Mauglin v Majule začne prodávat set Slonovinového krále.

 

DLC Boss 3 – Spálený Slonovinový král
Zdraví – 11 182 HP

– Slonovinový král odešel do propasti Chaosu zastavit temnotu, leč obětoval sám sebe. Nezbývá než ho zlikvidovat. Král je velice schopný bojovník a má podobný styl pohybu a úderů jako ostatní rytíři Loyce.
– Král čas od času posílí svůj meč magickým poškozením. Tehdy se jeho meč rapidně zvětší a je třeba reagovat na mnohem delší dosah, který král má.
– Náročnost boje výrazně ovlivní počet rytířů Loyce, které jste zachránili. Na počátku vám v boji pomůže jeden, ale ve městě můžete najít tři další. Rytíři vám pomohou v boji s černými rytíři chaosu a také se obětují, aby zastavili portály, z nichž se černí rytíři respawnují. Pokud máte všechny čtyři rytíře, ten poslední vám zůstane a může pomoci přímo proti královi.
– Na pomoc můžete povolat starou známou Lucatiel z Mirrahu, jejíž značka je hned nad schodištěm. Také můžete povolat Štíhlou Shei, která používá veleluk a dokáže dobře ostřelovat jak rytíře, tak i bosse.
– Azumi radí: Zachraňte nejprve všechny čtyři rytíře, poté našetřete 50 duší z Loyce (viz výše) a až poté povolejte na pomoc spojence a vypořádejte se s bossem.

Odměna za bosse
– Duše Slonovinového krále
– 92 00 duší

Duše Slonovinového krále
– Jeden mocný velemeč.
1) Ultra velemeč slonovinového krále
– Velice dlouhý velemeč s vysokým fyzickým poškozením. Má i magické poškození, ačkoli mnohem nižší.

Duše Alsanny, tiché veštkyně
– Další mocný meč.
1) Eleum Loyce
– Velice mocný zakřivený meč s efektem krvácení. Má výtečné bonusy k obratnosti.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

DLC Kapitola 6 – Vzpomínky krále (3. část)

S korunou Slonovinového krále Azumi navštívila Vendricka, aby zjistila víc o jeho životě.

Koruna Slonovinového krále
– Pokud máte korunu, Vendrick vám řekne další informace. Zmíní, že temnota se nezadržitelně rozšuřuje a že zřejmě není jak ji zastavit.
– Pokud máte všechny tři koruny, Vendrick je posílí a od této chvíle neztratíte duše ani lidskost v případě že zemřete (musíte však některou z korun mít na sobě). Tento efekt se v případě klasické NG+ vyruší a opět bude nutné koruny získat a ukázat je Vendrickovi.

Finále
– Nyní nestal čas se definitivně vypořádat s úhlavním bossem. Pozůstatky Manuse zrodili čtveřici mocných královem temna.
– Elana, vládkyně Shulvy byla první. Nadalie, popelavá nevěsta a vládkyně Mlhavé věže byla druhá. Alsanna, která jako jediná nepodlehla temnotě a vládla Eleyum Loyce byla třetí. Zbývá královna Drangleicu, Našandra.


Konec šesté části