DS2 – Návod (Aldia)

Finále příběhu.

 

Kapitola 50 – Trůn Touhy (2. část)

Poslední cesta za trůnem a poslední boj. Azumi vsadila na lehký set s vysokou odolností vůči kletbě i jiným efektům a míří za samotnou královnou Drangleicu.

Smaragdová zvěstovatelka (5. setkání)
– Hned za Královskými vraty na vás opět čeká Zvěstovatelka. Řekne vám své jméno – Shanalotte a dodá, že vzešla z draků. Varuje vás před Našandrou.

 

Boss 31 – Našandra
Zdraví – 8 770 HP

– Poslední královna ze zbytků Manuse (viz DLC) je pochopitelně závažnou překážkou, přes kterou není zrovna snadné se dostat. V původní verzi hry se jednalo o final bosse, avšak v rámci speciální verze hry s názvem „Scholar of the First Sin“ byl přidán nový závěrečný boss, který byl později v rámci patche zakomponován i pro klasický Dark Souls 2. Našandra tedy je a není final boss, záleží jak se to vezme.
– Stejně jako v případě Gwyna v DS1 se hráči shodují, že Našandra zdaleka není nejtěžší boss. Horkou pětku obstarává především Vzteklý rytíř (bez debat první místo), dále Sir Alonne, Lud+Zallen, Prastarý drak a často také Ochránce+Obránce trůnu. Přesto ale Našandru nepodceňte. Je to velice mocná mrcha.
– Našandra je sice velmi pomalá ale disponuje vražednými útoky. Navíc dokáže vytvořit masy temnoty, které produkují kletbu. Tyto masy lze několika údery zničit, ale počítejte s rizikem prokletí. Sázka na cokoli, co zvýší odolnost vůči kletbě je naprosto zásadní.
– Našandra má dvě podmínky pro své objevení a to zabití Ochránce+Obránce trůnu a vlastnictví Obrovy spřízněnosti (z těla Krále obrů). Pokud jste Ochránce+Obránce ještě nezabili, ale už máte Obrovu spřízněnost, potom vás čekají dva bossfighty za sebou (minimálně) a to opravdu není dobré. Na toto riziko jsem upozorňoval už předtím, nicméně i když se dopustíte tohohle průšvihu, není nic ztraceno. Stačí abyste zabili prvního bosse a pak se nechali Našandrou zabít (případně utekli kostí / pírkem), přičemž až půjdete do arény znovu, budete bojovat jen s Našandrou a opět můžete povolat oba spojence. To, že tu máme v podstatě řetězec bossů neznamená, že jsou navzájem provázaní a že je nutné je zabíjet najednou.
– Na boj můžete povolat stejné pomocníky jako na Obránce a Ochránce trůnu. Tedy Benharta z Juga a Hlavu Vengarla. Benhart je dobrý a docela agresivní, přičemž Vengarl zase snese velké poškození. Zatímco budou Našandru zaměstnávat, můžete se pilně věnovat ničení mas temnoty a ostřelovat Našandru z dálky.
– Azumi doporučuje: Pokud máte Kůži Nemrtvého z druhého DLC, teď přišla její chvíle. Výtečný je i Agdaynův set, který je lehký a vůči kletbě odolný.
– Azumi doporučuje: Našandra je citlivá na oheň a magii.

Odměna za bosse
– Duše Našandry
– 90 000 duší

Duše Našandry
– Hned tři mocné zbraně.
1) Kosa touhy
– Mocná kosa s vysokým temným poškozením.
2) Zvonec touhy
– Mocný zvonec s výtečnými bonusy k temné magii.
3) Luk touhy
– Mocný luk s elektrickým poškozením. Speciální útok vystřelí masivní blesk.

 

Nové předměty


 

Kapitola 52 – Trůn Touhy (3. část)

Po smrti Našandry ještě není po všem. O slovo se přihlásila koule humusu – Aldia.

 

Boss 32 – Aldia, učenec Prvního hříchu
Zdraví – ? HP

– Skutečný závěrečný boss se objeví jen v případě, že jste ho třikrát potkali u ohnišť a že jste zabili Vendricka (samozřejmostí je i porážka Nashandry, ale tomu se nešlo vyhnout). Pokud jste něco z výše uvedeného nesplnili, je třeba to napravit ještě před Našandrou.
– Boj s Aldiou následuje ihned po Našandře, nicméně stejně jako v jejím případě vám nic nebrání opustit arénu (kostí, pírkem, úmrtím), dovybavit se a jít na boj znovu včetně opětovného povolání spojenců.
– Aldia je obrovská neforemná koule, ktrerá využívá řadu ohnivých útoků. Všechny jsou ale dobře čitelné a není zase tak těžké se jim vyhýbat. Rychlost a kotouly jsou lepší než sázka na krytí, tedy pokud nemáte opravdu mocný štít proti ohni.
– Protože Aldia kolem sebe tvoří ohnivou stěnu, je lepší vsadit na velešípy nebo kouzla.
– Aldia je zranitelný jen když kolem sebe nemá stěnu plamenů. Čili je užitečné vždy když se objeví, ho párkrát udeřit zblízka, pak se vzdálit (jinak riskujete popálení) a využívat luk či kouzla. Z dostatečné vzdálenosti budete navíc schopni se lépe vyhýbat jeho útokům.

– Na boj můžete zvonu povolat stejné pomocníky jako na Obránce a Ochránce trůnu a Našandru – Benharta z Juga a Hlavu Vengarla. Oba dva však proti Aldiovi moc nesvedou, neboť bojují zblízka a Aldia kolem sebe vytváří vražedné plameny. Možná bude lepší bojovat bez nich a zbytečně nenavyšovat zdraví bosse.
– Azumi informuje: Jen v případě poražení Aldia, se vám zpřístupní i druhý závěr (opuštění trůnu), přičemž máte na výběr, jak příběh zakončit.
– Azumi vzkazuje: Aldia je jediný boss z něhož neplyne žádná odměna!


 

NG+

NG+
– Oproti DS1 můžete v rámci vaší NG hrát dál. Můžete zúročit duši Našandry, prohledávat oblasti, které jste třeba nenavštívili anebo využívat Ohniště Asketů.
– Abyste začali regulérní NG+ se vším všudy, využijte ohniště v Majule.
– Abyste mohli objevit skutečně vše, co Dark Souls 2 nabízí, potřebujete hrát alespoň regulérní NG++ a navštívit oblast Majuly a Hradu Drangleic. Můžete to ale zařídit i tak, že oblasti v nichž se objevují předměty související s NG++ povýšíte pomocí Ohniště asketů na NG+ a poté zahájíte regulerní novou NG. Díky tomu vám postačí hrát hru dvakrát. Pokud navíc máte dostatečně vysokou „Soul Memory“ můžete otevřít Svatyni Zimy okamžitě a hned zamířit do hradu.


Konec