Resident Evil 5 (2009)

RE5

Pátý díl série startuje novou změnu žánru a přináší nové herní prvky v čele s Coop režimem, aneb dva hráči, kteří si navzájem pomáhají a prokousávají se příběhem vpřed společně. Obzvláště pro blízké přátele anebo milence musí být RE5 hotovým rájem. 🙂 Ale vážně – oba aktéři si neustále musí vypomáhat, aby se dostali dál. Domluva je nezbytná a to nemluvím o strategii během soubojů s bossy. To není o tom, že se dva cizí lidé připojí k jedné hře a teď se snaží jakože táhnout za jeden provaz. Mít kámoše, který miluje akční hry a je ochoten spolupracovat… pak teprve doceníte Coop režim v RE 5.

RE byl kdysi horor… Dost se na RE 5 plive, že prý už to horor není. A to není, tedy pokud vám nestačí vnitřnosti a všelijaké chapadlovité stvůry – zdravíme Japonsko! Nicméně z žánru hororu se sklouzlo na akční béčkový film ve velkolepém pojetí. Autoři názorně předvedli, jak vypadá akční nářez na monitorech, a myslím, že slavnému Call of Duty solidně nakopali pozadí. Zkrátka RE 5 je poctivé akční béčko, kde o výbuchy, přestřelky, vozidla a dokonce bojová umění není nouze. Krucinál, kdy naposledy jste ve hře viděli tak nabušenou bojovou scénku, že by se za ní nemuseli stydět ani choreografové asijských mlátiček? Tady ji uvidíte.

V rámci akčních scén musím ocenit i práci s kamerou a střihem. Jistě, mluvíme tu o hře, ale i v ní musí být během akce kladen důraz na snímání děje z toho správného úhlu, s tím správným přiblížením a po správně dlouho dobu. Akční scény v RE 5 jsou přehledné, působí dynamicky a obzvláště na bojové scény se dobře kouká.

Grafika je vůbec líbivá. Ani nevím, co dál k ní napsat. Prostě se na hru kouká pěkně, postavy hezké (hrdinka Sheva moc hezká :)), Africké scenérie taky hezké a vlasy… vlasy jsou přímo fantastické. Zvláštní, jak ty postavičky díky vlajícím vlasům ve větru vypadají mnohem živěji.

Zmínil jsem Shevu a pak tu máme ještě Chrise. Dvě hratelné postavy, každá s drobnými odlišnostmi – ať už jde o speciální zbraň, o boj zblízka, či dostupné prostory, které můžete navštívit, znamená to jediné – druhá hra za druhý charakter může nabídnout trošičku odlišný průběh. Chris je ikonický hrdina, nakonec svoji premiéru zažil už v prvním RE! Je to Americký naposilovaný frajer, který slouží u B.S.A.A. a potírá teroristické tlupy, které používají k šíření strachu a smrti biologické zbraně (to znamená nejen viry ale i výsledné produkty – mutanty). Sheva je členkou Africké buňky stejné organizace působící v její rodné zemi. Pro Chrise se stane nejen průvodkyní, ale i kámoškou. Sheva je tedy plnohodnotná parťačka Chrise, sice je drobnější a nezdá se, že by byla na steroidech (narozdíl od Chrise) ale dokáže zastat stejnou službu. Ještě tak kdyby nebyla Sheva autorkou těch nejstupidnějších hlášek, ale co už – idiotské průpovídky do koloritu akčních béčkových filmů patří.

Díky vylepšování zbraní opět vyvstávají otázky – co vylepšovat? Více munice nebo účinnost? Má smysl vyexpit magnum revolver, když nábojů do něj je jen pár? Otázky! Ano, otázky, které si během hraní pokládáte, jsou známkou toho, že hra vyžaduje zapojení mozku hráče. RE se sice tváří jako tupá střílečka, kterých je dvanáct do tuctu, ale není tomu tak. Ať si každý říká co chce (a že těch hráčů, kteří RE 5 považují za bezduchý brak je spousta), RE je hra u které máte pocit, že ji opravdu hrajete, protože musíte nad něčím uvažovat, musíte vybírat, musíte reagovat na situaci, musíte se domlouvat s kolegou… Není to o tom, že jen držíte W, střílíte myší a vezete se na kolejnicích, směr závěrečné titulky.

Nechci jen chválit, RE má své mouchy. Nemožnost pokládat věci z inventáře na zem, vcelku bídná AI parťáka anebo místy zbytečně těsný koridorovitý prostor. Uměl bych si představit trochu více volnosti okolo sebe, na druhou stranu i čistě koridorové střílečky mohou mít něco do sebe. Tím spíše, když vaší jedinou náplní není kráčet vpřed jak Rambo a pálit po zlých entitách. Například možnosti likvidace některých bossů jsou velice pestré. Nejen, že lze bosse jednoduše rozstřílet, ale téměř pokaždé bývá v okolí zlepšovák, který může bossfight ulehčit. Takže si každý může vybrat, jestli dá přednost klasickému způsobu, nebo tomu modernímu. Bossfighty patří tradičně k tomu nejlepšímu co novější díly RE série nabízí a RE 5 to jen potvrzuje.

Co ještě dodat? Hra je plná maličkostí, které potěší. Například statistika zabitých, což je dobrá zpětná vazba při porovnávání kdo si jak vedl. A jako každá správná Japonská hra má i RE škálu bonusů. Figurky, tajné emblémy, skiny a také speciální herní mód, kdy se hráč/i brání neustálým přívalům monster na zvolené mapě.

Hodnocení: 85%
Herní doba: cca 10h (+ bonusy)


 

Hrdinové

Chris Redfield

Chris Redfield

– Člen Americké BSAA.
– Může používat kulomet (bonusová zbraň)

 

Sheva Alomar

Sheva Alomar

– Členka Africké BSAA.
– Za Shevu nelze hrát během první hry.
– Může používat luk (bonusová zbraň)

 

Město

Kapitola 1-1 – Kontrolní stanoviště 
Jakási postava v kápi podává chlápkovi virus… Jako Chris Redfield přijíždíte po ztrátě partnerky Jill do Afriky. Setkáte se s Shevou Alomar z místní buňky BSAA, která se k vám přidá jako průvodce a společně máte dohlédnout na dopadení překupníka bioorganických zbraní Irvinga. Projděte ulicí plnou lidí.
Tip – V oblasti chvíli setrvejte a Sheva započne rozhovor o vašem původu. Odpovíte, že kapitalistická společnost USA je pro silné žaludky, kdy jedni získají a druzí ztratí.
Na konci náhle všichni obyvatelé kamsi zmizí. V řeznictví vás kontakt pošle k bočnímu vchodu kudy vejděte dovnitř. Kontakt vám dá zbraně. Vezměte je z kufříku.

Pistole M92F (2 000,-)

Normální bouchačka. Slabá, mizerná, ale potřebujete ji. Munice do pistole je často k mání a když se to vezme kolem a kolem, pistole jsou užitečné po celou hru, protože slabá řadová monstra jsou skoro v každé kapitole.
– Zásobník: 10 – 100
– Poškození: 150 – 250
– Nabíjení: 1,70s – 1,36s
– Speciální: Kritický zásah 0 – 3
– Cena 85 000,-

Na stole v řeznictví je Typy ovládání (1/3) a Umírání (2/3) o základech ovládání. Vyjděte ven a běžte dolů k mrtvole antilopy. U těla hodují vrány.
Tip – Mnoho zabitelných zvířat z RE4 je i zde. A k tomu pár nových. Opět po nich mohou zbýt předměty, tentokrát většinou jen peníze.
V chatrči je pár beden a Dokument (3/3) s výhružkami cizincům. Také je zde bylinka.
Bylinky – Existují dvě bylinky (zelená, červená) a sprej. Zelené obnovují zdraví, červené posilují účinek zelených. Bylinky se dají kombinovat.
Z + Z = Zelený prášek (střední HP)
Z + Č = Zelenočervený prášek (max HP)
Sprej = Maximální léčení
Vyjděte ven a do domu nad schody odkud přichází křik. Vtrhněte tam a uvidíte jak madžinové nakazí chlapa podáním parazita do úst. Během chvilky je z něj madžin. Zničte ho. Oknem vedle vyskočte do uličky. Za vámi se vrhne obrovská skupina pronásledovatelů. Rychle utečte do budovy, kde se zabarikádujete.
Tip – Madžinů jsou desítky ale pokud neutečete a všechny pobijete, zbude po posledním z nich (chlap s dynamitem) cennost Topaz (markýza). 
V budově je granát.
Granáty – Je několik typů granátů, které mohou být volně nalezené nebo získané po zabitých monstrech.
Výbušné (zelené) – Běžné explozivní granáty.
Zápalné (červené) – Hořlavé granáty vhodné na podpálení oblasti.
Oslepující (modré) – Zábleskové, schopné oslepit monstra a zneschopnit je.
Miny – Speciální miny, které vybuchnou když se nepřítel přiblíží. 
Společně vykopněte dveře. Seskočte do podzemí (je tu pár krys) a tunelem vylezte do jiné chýše. Poberte věci a jděte ven.

Pěšina vede k domku u náměstí. Uvidíte jak vrchní Madžin nechá obřím katem popravit váš kontakt. Pak se vrhnou na vás.
Tip – Nejen bedny nebo šuplíky ale i hromádky ovoce mohou ukrývat předměty. Stačí je zničit. Předměty mohou zbýt i po zničení dřevěného stánku, to ale vyžaduje explozivní zbraň.
Využijte skříně k zabarikádování a braňte budovu před nekonečnou vlnou madžinů. Po chvíli se dovnitř začnou probourávat stropem a bránu k popravišti vyrazí sám popravčí.
Tip – Madžin popravčí je obrovský borec s masivní sekerou. Má podobně drsné útoky jako Brute a velký dosah. Pokud ho zničíte, vypadne z něj zlatý prsten.
Tip – Je nutné se ubránit než dorazí spojenecký vrtulník (asi 5 min). Během toho prozkoumávejte domy, ničte sudy, otevírejte šuplíky a zatarasujte dveře a okna skříněmi.
Vzadu u zamčené brány trhu je v kufříku samopal.

Samopal Vz. 61 (2 000,-)

Vz. 61 je obrovský žrout munice. Má velký zásobník, ale tím výhody končí. Nízká účinnost předznamenává věčné potíže s municí, které je prostě málo. Jako doplňková zbraň přijde vhod.
– Zásobník: 50 – 300
– Poškození: 50 – 100
– Nabíjení: 2,83s – 2,27s
– Speciální: Kritický zásah 0 – 2
– Cena 75 000,-

Po rychlém prozkoumání domů a okolí je nejlepší zbytek času strávit na vršku počáteční budovy. Vylezte tam po žebříku u plotu.
Tip – Na samém vršku budovy je několik granátů.
Dorazí Kirk s vrtulníkem a prorazí bránu dál.
Tip – Mezi kapitolami a také z hlavního menu můžete nakupovat, prodávat, vylepšovat a ukládat předměty. Toto je také první díl série bez manuálního ukládání přes psací stroje.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 20+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:12:00

Pistole M93R (30 000,-)

– Pokud maximálně vylepšíte M92F, odemkne se skrytá pistole M93R. 
– M93R střílí dávkou tří kulek. Účinnost je velice dobrá a kapacita zásobníku dostačující.
– Zásobník: 10 – 30
– Poškození: 170 – 400
– Nabíjení: 1,70s – 1,36s
– Cena 86 000,-

Kapitola 1-2 – Veřejné prostranství
Tip – Celý areál popraviště je nyní prázdný ale na vršku počáteční budovy jsou opět granáty (i když jste je předtím sebrali).
Zničenou bránou opusťte náměstí. Venku prohlédněte boudu nad kanálem i kanál. 
Tip – Po žebříku u vrat slezte do kanálu. Je tam pár zásob.
Pokračujte přes vrata do města.

Vyzvedněte Shevu nad žebřík.
Sheva – Za mříží v místnosti uvidíte klíč.
Pokračujte přes dům a přes uličku. Na rohu zvedněte Shevu nad žebřík.
Sheva – vrchem vlezte do místnosti prvního domu, je tam pár zásob a klíč ke staré budově.
Pokračujte uličkami k velké patrové budově.
Emblém (1/30) – Z balkonu patrové budovy uvidíte za zdí emblém.
Tip – V celé hře je 30 modrých emblémů. Najděte a střelte je pro odměny. Za získané emblémy se odemykají kostýmy a figurky ke koupi.
V budově poberte zásoby.
Starožitné hodiny (1/1) – V bedně na balkoně domu.
Společně vykopněte dveře na dvůr. Nějaký madžin vtáhne do domu ženu. Nejprve klíčem odemkněte nízkou budovu, uvnitř je brokovnice.

Ithaca M37 (2 000,-)

Brokovnice je skvělá zbraň na silné nepřátele. Určitě si ji vyzvedněte.
– Zásobník: 6 – 25
– Poškození: 200 – 400
– Nabíjení: 3s – 2,40s
– Speciální: Kritický zásah 0 – 1
– Cena 70 000,-

Na střeše zelené budovy je slepice.
Vajíčka – Vajíčka slouží k léčení a zbývají obvykle po slepicích a hadech. Také je možné se vajíčkem vybavit a hodit ho na nepřítele, což mu způsobí malé zranění.
– Bílé (obnoví 25% HP)
– Hnědé (obnoví 50% HP)
– Zlaté (obnoví 100% HP)
– Shnilé (sníží HP)
Oproti RE4 je novinkou shnilé vejce, které vám po konzumaci jen ublíží ale hozením na nepřítele mu způsobíte velké zranění. 
Vstupte do budovy. Z dívky už je zombie ale po zničení jí z krku vyleze obří parazit.
Tip – Od nynějška se Cephalo může stát ze všech běžných madžinů a případně i z jiných typů nepřátel. Z těla dívky vypadne Slonovinová plastika.
Sejděte ven a pokračujte ke zničené budově. Vstupte dovnitř

Projděte budovou, dále nahoru a vylezte do místnosti se spadlým patrem.
Emblém (2/30) – Na spodku konstrukce vodní nádrže viditelné z místnosti s rozpadlým stropem.
O kus dál najdete zbytek z týmu Alpha a umírajícího velitele DeChanta. Někdo odtud uteče. Výtahem na konci chodby sjeďte dolů.

Dveře před vámi jsou zamčené. V boční místnosti je spalovna, kde u panelu leží klíč k peci. S ním se vraťte ke dveřím, když zaútočí chapadlové monstrum.

Boss 1 – Uroboros A

– Mrtvé tělo z nějž neustále raší černé červovité výstupky. Nebezpečný je pouze na menší vzdálenost. Může vystřelit chapadla nebo vás sevřít a drtit. Útokům se dá vyhnout QTE akcí.
– Uroboros je zranitelný na oranžových ramenech. Když mu zničíte obě, Uroboros se zasekne, rozplizne se po zemi a nějakou dobu je velmi zranitelný.
–  Ve spalovně jsou dvě červené nádrže. Povalte je na zem, počkejte až je Uroboros uchopí a rozstřelte je. Exploze ho poraní.
– Můžete vlákat Urobora do pece a zapnout ji panelem. Urobora to sežehne a zabije.
– Pokud Urobora zničíte zbraněmí (nikoli pomocí pece) vypadne z něj zlatý prsten. 

Odemkněte klíčem dveře a pokračujte chodbou.
Tip – Ve stříbrném kufříku na rohu je několik munice pistole.
Emblém (3/30) – Před výtahem je vpravo díra s pletivem. Skrze ni je vidět emblém. 
Nastupte do výtahu.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 15+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:13:00

Bojová vesta

– Po dokončení první kapitoly je možné koupit bojovou vestu. Zabírá slot v inventáři, ale chrání proti útokům zblízka.
– Cena 10 000,-

Hydra (30 000,-)

– Pokud maximálně vylepšíte brokovnici Ithacu, odemknete brokovnici Hydru. To je zbraň s gigantickým rozptylem. Ideální na skupiny nepřátel nebo rozložité bosse.
– Zásobník: 4 – 10
– Poškození: 280 – 550
– Nabíjení: 3,67s – 3,30s
– Speciální: Rozptyl 0 – 2
– Cena 95 000,-

Kapitola 2-1 – Skladiště
V garáži je na pytlech Emblémy BSAA (1/5) o emblémech, vzadu u zdi Inventář (2/5) o manipulaci s inventářem a Pokyny pro parťáka (3/5) o ovládání pro AI parťáka. V kufříku je samopal.
Emblém (4/30) – Na stěně v garáži.

H&K MP5 (2 000,-)

MP5 je podobná jako Vz. 61. Má sice menší zásobník a kadenci, ale zase je o něco účinnější.
– Zásobník: 45 – 150
– Poškození: 60 – 120
– Nabíjení: 2,70s – 2,10s
– Speciální: Průbojnost 0 – 3
– Cena 69 000,-

Venku je přístaviště. Projděte mezi kontejnery (pozor na nastražené nálože) a pobijte madžiny i psy. V zadní části vylezte přes kontejnery a seskočte na plácek. Tady zaútočí velký Madžin.
Tip – Hřmotný madžin je silný tlusťoch. Je pomalý ale má silné útoky na blízko. Z jeho těla obvykle vypadne vykládaný náramek.
Společně otevřete bránu a vyjděte na most. Proti vám vyjede náklaďák, rychle zničte řidiče, načež se vůz převrátí (jinak vás přejede). Za mostem prohlédněte sklad kvůli zásobám.
Emblém (5/30) – Na kamenném nosníku mostu. Viditelný z nábřeží.
Pokračujte do kanálu a prolezte jím.

Ve venkovní části kanálu se z těl vylíhnou Kipepeo.
Tip – Kipepeo jsou létající můří parazity. Někdy se uvolní z těl madžinů po zabití.
Safír (hruška) (1/19) – U okraje venkovní části kanálu.
Otevřete branku a dalším kanálem vyjděte ven k trhu.
Tip – V mělké vodě pod pláží můžete najít několik předmětů.
Topaz (hruška) (2/19) – V zaplavené části vedle lodi.
Tip – Jakmile přijdete k trhu, uvidíte jak odtamtud utíká kamsi doprava jeden madžin. Zabijte ho než uteče a vypadne z něj Diamant (hruška).
Smaragd (čtverec) (3/19) – Na střeše zelené budovy.
Rubín (markýza) (4/19) – V truhle mezi stánky (ty zničte granátem) na trhu.
Emblém (6/30) – Pod plechovou střechou zelené budky na okraji tržiště.
Brána na molo je zamčená. V budově visí na háku tělo. Sestřelte klíč k přístavu, ubraňte se útoku madžinů a odemkněte bránu k molu. Přejděte přes loď do zadní části přístavu.
Tip – Za některé stěny a nízké ploty (většinou značené červenobílým šrafováním) se můžete kontextovou akcí schovat před střelbou. Z krytu můžete rovnou přecházet do palebné pozice a zpátky.
Z vrtulníku vám pomůže Kirk.
Emblém (7/30) – Vylezte po žebříku na střechu konstrukce (nad trhem). Odtud v průčelí patra budovy Stores (obrázek ryby) je emblém.
V kufříku v budově na konci je sniperka.

Puška S75 (2 000,-)

– Každá sniperka je skvělá na vzdálené cíle. Nic vám ale nebrání sniperky používat i na menší vzdálenosti. Mají stabilně velkou účinnost, takže každý zásah stojí za to.
– Zásobník: 6 – 50
– Poškození: 750 – 2000
– Nabíjení: 3,67s – 3,30s
– Cena 90 000,-

Společně projděte bránou dál.

Projděte přes budovu na plácek pod kopcem. Kirka ve vrtulníku přepadnou roje Kipepeo a zřítí se o kus dál. Zvedněte Shevu nad žebřík.
Sheva – Na střeše budovy je spousta zásob a hlavně dobré střelecké stanoviště.
Pobijte nepřátele z velké budovy a pak tam vstupte. Dveře z budovy na ulici jsou zavřené zámkem zvenčí, takže vyjděte do patra a pomozte Shevě přeskočit do protější budovy.
Emblém (8/30) – Z balkonu (odkud Sheva skákala) se podívejte nad sebe. Emblém je na ulomeném betonovém sloupu.
Sheva – Pobijte nepřátele v druhé (rozestavěné) budově, sejděte na ulici a zničte zámek na dveřích, aby Chris mohl ven.
Při pokusu odejít z areálu dveřmi nad schody zaútočí Madžin s motorovkou.

Boss 2 – Madžin s motorovkou

– Madžin s motorovkou je velmi nebezpečný a může vás snadno rozřezat jediným útokem. Držte se od něj dál, za každou cenu.
– Není sice rychlý ale je velké riziko pokud se necháte zahnat do kouta. Pokud je situace vážná, snažte se ho silnými zásahy ochromit.
– Využijte okolí (explozivní sudy, transformátor…) a madžina zničte.
– Na vyšší obtížnosti se madžin s motorovkou po nějaké době zvedne a je třeba ho dorazit.

Z těla madžina seberte klíč strážného. Odemkněte dveře ven.
Rubín (čtverec) (5/19) – V truhle v uličce za zamčenými dveřmi.
Safír (čtverec) (6/19) – V truhle v uličce za zamčenými dveřmi.

Topaz (hruška) (7/19) – V truhle v uličce za zamčenými dveřmi.
Smaragd (hruška) (8/19) – V truhle v uličce za zamčenými dveřmi.
Projdete na okraj města ke skládce. Otevřete velkou bránu k místu havárie. Zaútočí madžinové na motorkách. Ubraňte se (QTE) až dorazí Delta tým vedený Joshem a zachrání vás.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 60+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:23:00

Kapitola 2-2 – Vlakové nádraží
Na stole v budově je Las Plagas, typ 2 (1/2) o novém typu Plagy který má výrazně zkrácenou inkubační dobu. Vyjdete na nádraží.
Tip – Supi jsou novým typem zvířete. Létají velmi vysoko a pár slabších ran mohou vydržet. Po zabití z nich zbývají peníze. 
Emblém (8/30) – Na vysoké věži nad budovou nádraží.
Projděte mezi vlaky (pozor na psy a nastražené nálože).
Třpytivý brouk (9/19) – Na dřevěném plotě v zadní části nádraží.
Třpytivý brouk (10/19) – Na prknech naproti žebříku vlaku.
Vylezte k žebříku a na vlak. Přeskákejte přes vlaky a sejděte dolů, kde seskočte na vozík. Během jízdy rychle zničte nastražené nálože a výtahem sjeďte do podzemí.

Tip – V podzemí nefunguje GPS a tak nemáte mapu.
Tip – Na zemi je svítilna. Jedním hrdinou nechte svítit na cestu, zatímco druhý musí střílet.
Tip – Netopýr je malý a rychle létá. Trefuje se velmi obtížně. Vyskytují se ve starých chrámech a jeskyních.

Rubín (hruška) (11/19) – Sestřelte cennost na trámu nad prvními madžiny v dole.
Rubín (hruška) (12/19) – Sestřelte cennost na stropě v místě, kde se koleje poprvé větví.
Rubín (hruška) (13/19) – Sestřelte cennost na stropě na protějším vchodu jeskyně s můstkem.
Emblém (9/30) – Na skále s vodopádem v jeskyni s můstkem.
Pokračujte skrze tunely. Po levé straně bude slepá odbočka do osvětlené jeskyně se zásobami (v bednách jsou hadi). 
Diamant (ovál) (14/19) – V truhle v jeskynní odbočce.
Dorazíte k mříži. Jedním hrdinou otočte kliku abyste mříž zvedli a druhým projděte do hlavního sálu, druhou klikou mříž zvedněte a nechte hrdinu projít. Pobijte hromady madžinů v sále (pozor na střelce nahoře).
Rubín (čtverec) (15/19) – Sestřelte cennost na boku mechanismu uprostřed sálu.
Rubín (čtverec) (16/19) – Sestřelte cennost na stropě v tunelu vedoucím dál (s výklenkem).
Tunel vás dovede k výtahu a konečně ven z dolu.

Venku už se smráká. Vstupte do budovy. Překvapíte Irvinga jenže někdo v kápi ho zachrání. Na stole je Dokument (2/2) s poznámkami Irvinga o zranitelnosti Plagy přímým světlem. V šatní skříni je sniperka.

Dragunov SVD (4 000,-)

– Obecně vzato je Dragunov slabší než S75. Dragunov je ale oproti tomu poloautomatický rychlík pro střelbu na více cílů naráz.
– Zásobník: 7 – 18
– Poškození: 650 – 1300
– Nabíjení: 2,83s – 2,41s
– Speciální: Poloautomat
– Cena 62 000,-

Z okna postřílejte madžiny venku (pozor na ty u kulometu) a sejděte dolů. 
Diamant (briliant) (17/19) – V truhle na nízkém útesu vlevo.
Diamant (hruška) (18/19) – Sestřelte cennost na útesu nad prvním žebříkem.
Tip – Občas (poprvé na korbě vozu) narazíte na použitelné kulomety. Využijte je na okolní nepřátele.
Tip – Zaklepejte na mobilní záchod u žebříku. Uvnitř je madžin.
Vylezte po žebříku na útes. 
Emblém (11/30) – Z útesu se podívejte na budovu odkud jste přišli. Emblém je na budově za kontejnerem.
Pokračujte po útesu a seskočte zase dolů na cestu. Nahoře nad klikatou cestou jsou madžinové s dynamity. Zvedněte Shevu nad žebřík, aby jim mohla vpadnout do zad.
Diamant (čtverec) (19/19) – Sestřelte cennost na útesu nad zničeným žebříkem kam zvednete Shevu.
Probijte se až nahoru, spolu odtlačte kontejner. Seskočte níž. Z přijíždějícího náklaďáku vyleze velké monstrum.

Boss 3 – Popokarimu

– Cosi mezi netopýrem a larvou. Popokarimu je zvláštní mrcha schopná omezenou dobu létat, snášet se na hrdiny ze vzduchu, škrábat je a chytat dlouhým jazykem.
– Popokarimu má tělo chráněné neprůstřelnými pláty ale na spodní straně larvovitého vaku má zranitelné místo. Nechte jedním hrdinou upoutat pozornost bestie, a druhým se dostaňte dozadu a střílejte do vaku.
– V areálu je několik náloží. Nastražte je Popokarimu do cesty. Exploze ho na čas povalí a snadno se dostanete k jeho vaku.

Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 50+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:22:00

Kapitola 2-3 – Savana
Vyzvedne vás řidič Dave z Delty a veze zpět za ostatními v hummeru. Během jízdy koste útočící madžiny pomocí kulometů
Tip – Každý hrdina má jiný typ kulometu ale účinnost je přibližně stejná.
Pozor dávejte hlavně na náklaďáky jedoucí podél vás. Po nějaké době dorazíte ke stanovišti u kterého zastavíte. Rychle pokoste madžiny abyste mohli jet dál.

Dorazíte k městu ale tým Delta je pobitý a Josh je pryč. Navíc zaútočí obr a rozšlápne Davea.  

Boss 4 – Ndesu

– Ndesu je modernější varianta El Gigante.
– Boj se odehraje zpoza kulometu. Ndesu se bude pokoušet mnoha způsoby zničit hummer a to se nesmí stát. Odrážejte jeho běžné útoky střelbou do hlavy nebo uhýbejte (QTE). Občas se pokusí hodit na vás obří balvan (rozstřelte ho) nebo vás praštit vytrženým stožárem (QTE)
– Neustále udržujte Ndesu pod rozumnou palbou z kulometů (s pauzami na vychladnutí). Po nějaké době z Ndesu vylezou paraziti. Zničte je všechny, načež Ndesu klesne na kolena a ze zad vyleze obrovský červovitý plaga. To je zranitelné místo bestie.

Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 40+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:09:00

Pistole H&K P8 (4 000,-)

– Tahle pistole se odemkne ke koupi po dokončení třetí kapitoly. Nikde v terénu se sehnat nedá. P8 má rychlejší nabíjení a vyšší účinnost ale méně nábojů v zásobníku. Má navíc výhodu v průbojnosti.
– Zásobník: 9 – 25
– Poškození: 140 – 300
– Nabíjení: 1,53s – 0,85s
– Speciální: Průbojnost 0 – 3
– Cena 80 000,-

Paralyzér (3 000,-)

– Speciální zbraň na malou vzdálenost. Zásah paralyzéru omráčí cíl, který je rázem neškodný a připravený pro útok zblízka.
– Paralyzér je ke koupi po druhé kapitole. V terénu se sehnat nedá.

Hodnoty pokladů sehnatelné poprvé v oblasti města.
1000 – Topaz (hruška), Safír (hruška), Rubín (čtverec), Smaragd (čtverec), Vykládaný náramek

2000 – Slonovinový reliéf, Starožitné hodiny, Diamant (hruška), Diamant (čtverec), Třpytivý brouk
3000 – Topaz (markýza), Rubín (markýza)
4000 – Diamant (ovál), Diamant (briliant)
5000 – Zlatý prsten

 

Mokřady

Kapitola 3-1 – Mokřady
Povyprávíte Shevě o ztrátě Jill během akce ve Spencerově sídle, kdy vás zmlátil Wesker. Jill ho tehdy strhla do propasti.
Dorazíte na vznášedle k první zastávce, stanovišti před mokřadem. Na zemi leží destička šelmy a u těla mrtvoly je Časový plán (1/4) ohledně plánu Delta týmu.
Hnědý brouk (1/24) – Na tyči vpravo u okraje stanoviště.
Rubín (hruška) (2/24) – Zničte lebku na stanovišti.

Tip – Vznášedlo je dopravní prostředek pro oblast bažin. V sólo hře se můžete zhostit pouze role řidiče. Váš parťák bude střelec a bude také sbírat předměty.
Emblém (12/30) – Na nejbližším sloupu v otevřené části mokřad. V sólo hře nemůžete ze vznášedla střílet ale lze emblém trefit sniperkou z mola na začátku.
Zajeďte k zavřené bráně v západní části mokřad. Na zemi leží Destička s mapou, která vám do GPS mapy zanese polohu částí destiček.
Jako druhou zastávku vyberte jihozápadní odbočku, která končí osadou.
Hnědý brouk (3/24) – Na okraji osady na stromě s fialovými květinami. Seberte ze vznášedla.
Objeďte osadu k molu a vystupte. 
Modla (stříbrná) (4/24) – V truhle v osadě.
Prozkoumejte domy, pobijte madžiny kanibaly a v truhle domě vezměte destičku válečníka. Cestou zpět madžinové zvednou kůly a zatarasí výjezd. Pomocí parťáka (střelce) je zdálky postřílejte a projeďte na centrální mokřad.
Třetí zastávku si udělejte ve východní části mokřad. Tady je krokodýlí farma. Přebroďte ji.
Tip – Zatopená oblast je plná krokodýlů, kteří se znenadání objeví nad hladinou a jediným útokem vás mohou sežrat. Včas reagujte a zastřelte je silnou zbraní (sniperkou).
Hnědý brouk (5/24) – V levé části zatopené oblasti na stromě u kánoe.
Rubín (hruška) (6/24) – Ve východní části zatopené oblasti mezi dřevy podpírajícími chatrče.

Na druhé straně vylezte k domům na kůlech. V kruhové věžičce v truhle je destička dravce. S ní se vraťte ke vznášedlu a jeďte dál. 
Čtvrtou zastávku si udělejte v severní části, kde je vesnice. V policích na břehu je Boj nablízko (2/4) o kombech. 
Smaragd (hruška) (7/24) – Zničte lebku u oltáře na okraji vesnice.
Rubín (hruška) (8/24) – Zničte lebku nad první chatrčí.
Vzadu na konci vesnice jsou věže.
Modla (stříbrná) (9/24) – Zvedněte Shevu na levou věž a vyberte truhlu.
Zvedněte Shevu na pravou věž, kde v truhle najdete destičku šamana. Vzápětí zaútočí kanibalové, tak je pobijte.
Tip – Občas může Plaga v madžinech zmutovat do nové formy Duvalla, kdy se tělo přikryje tvrdým krunýřem a zblízka vás může pohltit a rozmáčknout. Střílejte Duvallu na nohy a donuťte ji rozevřít krunýř (zranitelné místo). 
Nyní máte všechny destičky ale ještě se vydejte prozkoumat ostatní oblasti.
Na ostrůvku uprostřed je drůbeží farma.
Hnědý brouk (10/24) – Mezi vesnicí a drůbeží farmou na stromě s fialovými květinami. Seberte ze vznášedla. 
Na ostrově můžete snadno sehnat spoustu vajíček.
Hnědý brouk (11/24) – U kánoe v zatopené části ostrova drůbeží farmy.
Kalich (stříbrný) (12/24) – V truhle v oblasti drůbeží farmy.
Emblém (13/30) – Pod chatrčí (viditelné ze zatopené prohlubně s kánoí) na drůbeží farmě.
V severozápadním cípu je rybí farma.
Emblém (14/30) – Pod slaměnou stříškou v jedné chajdě.
Tip – Okouni ve vodě se stále respawnují, můžete je zabíjet a sbírat peníze z těl.
Hnědý brouk (13/24) – Na stěně v rybí líhni.
Kalich (stříbrný) (14/24) – V truhle na věži v oblasti rybí farmy
Mezi drůbeží a rybí farmou je vrak lodi. 
Hnědý brouk (15/24) – Na vraku lodi v potopené části. 
Na vraku je kufr s raketometem.

Raketomet (10 000,-)

– Raketomet je vražedná věc, která ale funguje jen na jedno použití. Jakmile vystřelíte, je konec a další raketomet si musíte koupit v obchodě za 10 000!
– Raketomet je fantastický proti bossům. Navíc má optiku pro přesnou střelbu.

Po prozkoumání všeho se vraťte k bráně, vložte do ní všechny destičky a otevřete ji.

Na druhé straně seskočte do řeky.
Emblém (15/30) – Za škvírou pod dřevěnou konstrukci odkud jste seskočili do vody.
Přebroďte se vodou ke vstupu do vesnice. Areál je pustý ale pod stříškou vpravo je u mrtvoly magnum. Jakmile ji vezmete, z děr vyjedou bodce, což vám odřízne cestu a zaútočí kanibalové.

Magnum S&W M29 (4 000,-)

– M29 má brutální účinnost, což z ní děla skvělou zbraň na silná monstra a bosse. Nevýhodou je velice pomalé nabíjení a především velmi malé množství munice. V celé hře se dá sehnat jen pár magnum zásobníků.
– Zásobník: 6 – 12
– Poškození: 1500 – 3200
– Nabíjení: 3,53s – 2,83s
– Speciální: Průbojnost 0 – 1
– Cena 78 000,-

Po chvíli pobytu ve vesnici se přiženou hordy domorodců a šamani.

Boss 5 – Madžin šaman 2x

– Dva bossové najednou. Obří madžin neboli Šaman je vysoký domorodec s dlouhou palicí. Na hlavě má tvrdou masku, která mu chrání tvář. Pokud mu dáte kritický zásah, klesne na kolena a útokem zblízka ho můžete silně poranit.
– Šaman vydává naprosto charakteristické zvuky, které vás upozorní na jeho přítomnost.

– Areál boje je celá domorodá vesnice. Je tu několik domů a spousta předmětů. Pozor dejte na vykopané díry v zemi. Mohou vystřelit bodce, které vás silně poraní.
– V hlavní budově v patře jsou dvě hořící nádoby. Skopněte je a na přízemí vyšlehne plamen, což spálí domorodce, kteří tam stojí.
– Pokud jste na lodi našli raketomet, zvažte jeho použití. Ale počkejte si až budou oba šamani blízko u sebe.
– Z těl šamana vždy vypadne Modrá záhada (3000).

Po boji prozkoumejte zbytek vesnice. Nad vesnicí je zavřená brána.
Třpytivý brouk (16/24) – Vpravo na zdi vedle zavřené brány.
Jedním hrdinou pomocí kliky zvedněte most, druhým přejděte a z vnitřní strany otevřete bránu. V budově na stole je Deník místního mladíka (3/4) o nakažení vesnice. 
Obřadní maska (17/24) – V truhle na konci jeskyně. 
Naskočte do kabiny lanovky.
Tip – Pokud vlastníte DLC „Untold Stories Bundle“ po dokončení této úrovně se odemkne první DLC kapitola Lost in Nightmares.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 30+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:18:00

Magnum S&W M500 (30 000,-)

– Pokud maximálně vylepšíte M29, odemkne se M500, což je bestiální bouchačka, která má při maximálním vylepšení neskutečných 5000 bodů poškození! Tahle flinta dokáže poslat do věčných lovišť i ty nejtvrdší zmetky.
– Zásobník: 5 – 6
– Poškození: 2100 – 5000
– Nabíjení: 3,53s – 3,18s
– Speciální: Průbojnost 0 – 1
– Cena 89 000,-

Kapitola 3-2 – Popraviště
Dorazíte na popraviště, kde kanibalové nechají vojáka z Delty sežrat krokodýlem. Pobijte je. Most do jeskyně madžinové zvednutou a vypínač je za bránou. Přeskočte do levé části. Jedním hrdinou otáčejte klikou, což pohybuje vorem a druhým na voru přejeďte, zatímco uskakujte krokodýlům (QTE). Spínačem spusťte most, z vnitřní strany otevřete bránu a vydejte se do jeskyně.
Rubín (hruška) (18/24) – Sestřelte lampu na stropě v jeskyni.
Safír (čtverec) (19/24) – Sestřelte lampu na stropě v druhé části jeskyně.

Dorazíte k táboru Tricellu. V prvním stanu je Polní testy Plagas typu 3 (4/4) o viru.
Třpytivý brouk (20/24) – V olejové kaluži před stany.
Emblém (16/30) – Zezadu mezi stany.
Za táborem je vstup k fabrice.
Rubín (čtverec) (21/24) – Sestřelte cennost na skále naproti vstupu do fabriky.
Vejděte dovnitř. V areálu fabriky pobijte madžiny. Cestu dál blokují dva plameny. Ventilem na sloupu uzavřete boční plamen abyste mohli projít nahoru k lanovce. Pákou přitáhněte hrazdu a sjeďte na protější stranu, kde ventilem uzavřete první plamen. Vzápětí zaútočí madžin s motorovkou!
Tip – Z běžných madžinů s motorovkou obvykle vypadávají hadí náramky.
Třpytivý brouk (22/24) – Na kovové konstrukci naproti ventilu.
Seskočte dolů a vyjděte k druhé lanovce, kde přitáhněte pákou druhou hrazdu a sjeďte dolů. Otočte druhým ventilem a vypnete druhý plamen. Opět zaútočí madžin s motorovkou. Po jeho zabití pokračujte do hlavní budovy.

V budově potkáte Joshe. Zatímco bude na panelu odemykat výtah, braňte ho před útočníky. Poté společně vyjeďte do patra.
Tip – Josh používá pistoli M92F. S ní toho moc nezvládne ale i tak může pomoct.
Obejděte patro a nechte Joshe druhým panelem odemykat dveře. Dorazí i další madžin s motorovkou (z jeho těla vypadne zlatý prsten). Až Josh odemkne, odejděte ven. Josh půjde shánět odvoz a vy máte jít k přístavu. Pokračujte bránou k molu.

V přístavu kotví Irvingova loď. Prozkoumejte levou část mola a pak se vydejte k té pravé, kde je Irving. Jenže jak se přiblížíte, Irving ujede a spustí destrukci fabriky. V limitu 02:00 musíte utéct k Joshovi na protějším molo.
Tip – Na konci mola odkud Irving utekl je kuft s hromadou peněz (3000,-).
Emblém (17/30) – Na stěně v betonové budce u mola odkud utekl Irving.
Utíkejte přes molo a cestou koste nové madžiny.
Tip – V levé části mola vyleze z budky velký madžin a smečka psů. Z těla madžina vypadne zlatý prsten.
Na konci se spojte s Joshem a utíkejte k jeho člunu.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 50+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:19:00

Kapitola 3-3 – Ropné pole, vrt
Jedete na člunu řízeném Joshem. Cestou koste madžiny.
Tip – V okolí je spousta velkých červených nádrží. Využijte masivní exploze.
Po chvíli cesty dorazíte do prvního doku.
Emblém (18/30) – Na spodní straně vršku brány do prvního doku.
Obejděte dok a pákou na konci otevřete bránu. Skočte zpět na člun a jízda pokračuje. Dorazíte do druhého doku, který je mnohem větší. Vyčistěte oblast u brány (pozor na kulometčíky na zdi).
Safír (hruška) (23/24) – Na zemi ve střední části mola.
Smaragd (markýza) (24/24) – V šuplíku v budově nad bránou.
Od brány se vydejte na opačnou stranu (směrem odkud jste připluli). Na okraji je domek se spoustou munice, v něm kufřík s munici brokovnice a za budovou kufřík s brokovnicí.

Brokovnice M3 (4 000,-)

– M3 je oproti první bročce podstatně silnější ale má menší zásobník. I tak ale Ithacu spolehlivě nahradí.
– Zásobník: 5 – 10
– Poškození: 300 – 900
– Nabíjení: 3,00s – 2,70s
– Speciální: Průbojnost 0 – 1
– Cena 73 000,-

Společně aktivujte páky na obou stranách brány, čímž ji otevřete. Pobijte hejno nových Kipepeo (využijte kulomety) a naskočte na člun. Josh konečně dožene Irvinga a vy skočíte na jeho jachtu. Jenže Irving si dá dávku viru a zmutuje.

Boss 6 – Irving

– Šáhlý a věčně vytlemený terorista Irving si dobrovolně švihne dávku viru a během pár sekund zmutuje do gigantické plagy s množstvím chapadel.
– Na svoji obranu máte čtveřici stacionárních děl – 2x kulomet a 2x raketomet. Můžete nařídit AI parťákovi, aby používal vámi vybrané dělo.
– V rohu mezi jedním raketometem a hlavní částí lodi leží sprej.
– V první fázi pluje Irving u lodi zprava, zleva anebo na zádi. V každém případě na něj lze střílet ze dvou děl. Irving čas od času do lodi nabourá tělem ale můžete se tomu vyhnout QTE akcí. Také může z vody vyšvihnout řádku chapadel, které vás budou sekat. Nejzranitelnější jsou chapadla zhruba v polovině (mírně světlá část). Střelbou do nich je lze poměrně rychle zlámat. Sám Irving je zranitelný na velikém oku.
– Když Irvinga pocucháte přejde se do druhé fáze a začne útočit výhradně na zádi. Bude se vás opět snažit udeřit ale opět tomu lze uhnout QTE akcí.
– Nejzranitelnějším místem ryby je momentálně jazyk k němuž je přirostlý sám Irving. Jakmile ho vyřídíte, první velký záporák se rozloží na molekuly.

Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 30+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:19:00

Kapitola 4-1 – Jeskyně
Pronásledujete osobu v kápi do jeskyně. Opusťte molo a vstupte do jeskyní. V nich narazíte na brouky.
Tip – Bui Kičva je broukovitá bestie. Je velmi slabý ale útočí ve velkém počtu a může na vás skočit.
Safír (hruška) (1/38) – Za žebříkem za rohem je malá jeskyně, sestřelte cennost u stropu v ní.
Topaz (klín) (2/38) – V truhle v malé jeskyni po vylezení na římsu.
Vylezte po žebříku.
Emblém (19/30) – Ze skalního můstku se podívejte k propasti směrem ke vstupu do jeskyně. Emblém je mezi skálami.
Projděte přes most a dál jeskyní.
Smaragd (hruška) (3/38) – Zničte nádobu s ohněm u vstupu do tunelu.
Safír (čtverec) (4/38) – Zničte nádobu s ohněm na zemi v tunelu.
Na konci je brána do města.
Topaz (hruška) (5/38) – Zničte nádobu s ohněm před bránou.
Safír (hruška) (6/38) – Zničte lebku na zemi vlevo před bránou.
Rubín (hruška) (7/38) – Zničte lebku na zemi vpravo před bránou.
Projděte bránou.

Jste na ochozu nad obrovskými ruinami města. Přes balkon a seskočte dolů. 
Topaz (čtverec) (8/38) – Sestřelte cennost na oblouku pod kterým projdete.
Tip – Společně otevřete kamennou truhlu. Je v ní spousta zlata.

Rubín (hruška) (9/38) – Zničte lebku v místnosti za kamennou truhlou.
Safír (hruška) (10/38) – Zničte nádobu s ohněm v místnosti za kamennou truhlou.

Na mostu vás přepadnou domorodci, můstek se zřítí a rozdělíte se. Seskočte dolů.  
Topaz (hruška) (11/38) – Zničte nádobu s ohněm u schodů.
Projděte cestou a nahoře se spojte s druhým hrdinou. V bočních místnostech jsou zásoby.
Safír (čtverec) (12/38) – Společně otevřete kamennou truhlu v boční místnosti.
Safír (čtverec) (13/38) – Společně otevřete kamennou truhlu v boční místnosti.
Safír (hruška) (14/38) – Zničte nádobu s ohněm v místnosti pohřební komory.
Rubín (čtverec) (15/38) – Na mrtvém těle v místnosti pohřební komory.
Na konci trasy na vršku je kamenná truhla, kterou společně otevřete. Je prázdná a pod vámi se otevře propadliště. Po dopadu (QTE) se ocitnete na křižovatce tvaru kříže. Ubraňte se domorodcům a bui kičva.
Rubín (klín) (16/38) – V truhle na konci jižní chodby.
Safír (klín) (17/38) – V truhle na konci východní chodby.
Smaragd (klín) (18/38) – V truhle na konci západní chodby.
Poslední chodba ústí na nádvoří.
Emblém (20/30) – Na střeše stavby na níž stojí obrovský drahokam.
Přibližte se k velkým vratům ale na nádvoří začnou padat ohnivé koule. Společně otočte pákou uprostřed, která dočasně otevře vrata a rychle prokličkujte mezi koulemi do vrat než se zavřou. Za nimi je deska, která vrata otevře a zastaví vypouštění koulí. Sejděte dolů po dlouhých schodech.

Jakmile šlápnete na desku, chodba se začne hroutit. Rychle utíkejte (QTE) až na její konec a proskočte dveřmi. Společně zatáhněte za páky a ocitnete se v labyrintu.
Tip – Labyrint má čtyři cípy, velká schodiště mezi nimi a několik soch s táhly. Aktivací každé sochy se dají schodiště do pohybu, což některé cesty otevře, jiné uzavře.
Vyjděte doprava a nahoru.
Topaz (čtverec) (19/38) – V odbočce přeskočte na ruiny a vystoupejte na horní ochoz. Sestřelte cennost u stropu.
Emblém (21/30) – Na stěně vysoko nad zelenou sochou.
Sejděte do nižšího patra. V malé místnosti vlevo je kufr s granátometem!

Granátomet (10 000,-)

Granátomet lze nabíjet celkem šesti různými druhy munice! To je ještě více možností než v RE3, kdy byly čtyři typy munice.
– Granáty můžete nacházet přímo v terénu ale také je lze jako jediný typ munice kupovat v obchodě.

+ Tříštivé granáty (oranžové) za 4800,- jsou nejběžnější a jsou již ve zbrani. Vhodné na skupiny monster.
+ Osvětlující granáty (modré) za 600,- umí omráčit nepřátele jako zábleskový granát. Parazité jako Cephalo nebo Bui Kičva po zásahu hned umírají. Poprvé je najdete v truhle v labyrintové oblasti.
+ Kyselinové (zelené) za 2400,- poleptají nepřátele, zpomalí je a trvale je zraňují. Efektivní na Lickery. Poprvé je najdete až v ruinách chrámu v kapitole 5-3 ale koupit se dají již po kapitole 4-1.
+ Zápalné (červené) za 2400,- zapálí a zraňují nepřítele. Efektivní na variace Urobora. Poprvé je najdete těsně před bossem v kapitole 5-2.
+ Elektrické (světle modré) za 1200,- dokáží poškodit a ochromit odolná monstra s těžko zasažitelnými citlivými místy. Užitečné proti Trhačům. Poprvé je najdete v boční místnosti skladu nad spalovnou v první části kapitoly 5-3.
+ Dusíkaté (šedé) za 4800,- jsou extrémně vzácné, neboť zmrazí řadová monstra, které pak lze jedinou ranou zabít nebo rozkopnout. Poprvé je najdete v malém skladu nad strojovnou v polovině kapitoly 6-3.

Naproti v rohu je azurová socha.
Smaragd (čtverec) (20/38) – Sestřelte cennost na římse před azurovou sochou.
Zatáhněte za azurovou sochu (táhla jsou od sebe oddělené troskami) a schodiště se dají do pohybu.
Safír (čtverec) (21/38) – Pod azurovou sochou.
Vyjděte do horního patra k zelené soše a zatáhněte za ni. 
Modla (zlatá) (22/38) – V truhle za mezerou u zelené sochy.
Smaragd (čtverec) (23/38) – Pod zelenou sochou.
Emblém (21/30) – Na stěně vysoko nad zelenou sochou.
Projděte přes nově přístupné schodiště, cestou pobijte kanibaly a dojděte k oranžové soše. Zatáhněte za ni.
Tip – V truhle nedaleko oranžové sochy jsou první osvětlující granáty.
Topaz (čtverec) (24/38) – Pod oranžovou sochou.
Nyní jsou přístupně dvě fialové sochy. Jedna v patře kousek od oranžové, druhá přesně pod ní. Každá má jedno táhlo, takže se rozdělte a zatáhněte. 
Safír (hruška) (25/38) – Pod horní fialovou sochou.
Rubín (hruška) (26/38) – Pod spodní fialovou sochou.
Pobijte útočníky a přesuňte se k poslední, červené soše. Zatáhněte za ni.
Rubín (ovál) (27/38) – Pod červenou sochou.
Po aktivaci červené sochy všechny schody vyjedou a umožní východ z labyrintu, jenže přiletí Popokarimu.

Boss 7 – Popokarimu

– Bojuje se na malém prostoru, kde můžete maximálně tak obíhat středový sloup.
– Není nutné Popokarimu zabít zbraněmi. Oběhněte ho, vyběhněte na schodiště a pouze utíkejte nahoru (QTE). Když to dokážete, Popokarimu zaválí sloup.
– Pokud chcete Popokarimu zabít sami, bude to těžší. Snažte se ho sevřít do kleští, ideálně povalit.  Využijte granátomet a miny.
– Pokud Popokarimu zabijete běžným způsobem, zbude po něm Kámen duší (10 000).

Odejdete z labyrintu. Mezitím Excella podává Weskerovi jakousi látku a snaží se marně vetřít do jeho přízně.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 50+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:23:00

Kapitola 4-2 – Obřadní prostory
Topaz (hruška) (28/38) – Sestřelte cennost nade dveřmi, kterými jste přišli.
Vyjdete před velkou kamennou bránu se třemi otvory. Po stranách jsou dvě uličky ale kryjí je obří mechanismy fungující jako lupa.
Tip – Na konci sálu jsou u obřích laserů dva kanibalové, kteří lupy ovládají. Až najdete vhodný úhel, sejměte je a paprsky se vypnou.
Vytipujte moment mezi paprsky a proběhněte z krytu do krytu. Nejprve proběhněte přes uličku vlevo do větší jeskyně. Vylezte k oltáři a seberte mořský emblém, ale cestou zpět zaútočí jeden obří šaman! Vraťte se k bráně a nyní projděte na opačnou stranu. Tudy postupujte dál a využívejte výklenky na kryt před lupou. 
Safír (čtverec) (29/38) – Zničte nádobu s ohněm ve výklenku v pravé uličce kryté laserem. 
V pravé části v patře je druhý oltář, kde vezměte pozemský emblém.
Safír (hruška) (30/38) – Sestřelte cennost na rozpadlé stěně v horním patře (těsně před uličkou s lasery).
Opět využijte kryty a pronikněte blíž k obří lupě. 
Smaragd (hruška) (31/38) – Zničte nádobu s ohněm vpravo nad propasti (s výhledem na lupu).
Zrušte madžina, který ovládá pravou lupu. 
Rubín (hruška) (32/38) – Sestřelte cennost na stropě v krytu mezi oblastmi s laserem.
Proběhněte až na konec příčné uličky a vzadu sejměte madžina, který ovládá druhou lupu.
Topaz (čtverec) (33/38) – Zničte nádobu s ohněm ve výklenku v levé uličce kryté laserem. 
Po zlikvidování obou obřích lup vyhledejte v areálu oltáře. Třetí oltář je v příčné ulici vzadu. Pomozte Shevě přeskočit k ruinám za propastí.
Sheva – Vyjděte nahoru a z oltáře vezměte nebeský emblém. Cestou zpět zaútočí další obří šaman!
Vraťte se ke dveřím, umístěte emblémy a projděte po velkých schodech k centru pyramidy.
Diamant (klín) (34/38) – Sestřelte cennost nad velkými vraty vedoucími dál.

V další komoře otevřete dveře do sálu s laserem.
Tip – V každém laserovém sále je vyvýšená plošina, kam se ukryje AI řízený hrdina, aby ho lasery neohrozily.
Tip – Laser je smrtící, vyhněte se kontaktu!
Otočte zrcadly tak, aby laser došel až k osvětlené plošině. To aktivujte výtah a sjeďte dolů. Druhý laserový sál je větší a je zde pár sloupů, které skopněte aby laser prošel. Otočte zrcadly a aktivujte výtah. Třetí laserový sál je největší.
Emblém (22/30) – Nade dveřmi v mučící komoře s obětí. 
Tip – Truhla uprostřed je prázdná a její otevření způsobí, že vylezou hromady bui kičva.
Tip – Otočte zrcadly tak aby laser zasáhl drahokam v soše lebky. To otevře dvě pokladnice po stranách sálu.
Modla (zlatá) (35/38) – Na oltáři v pokladnici.
Rubín (hruška) (36/38) – Zničte lebku vpravo u oltáře
Smaragd (hruška) (37/38) – Zničte lebku vlevo u oltáře
Zlatý brouk (38/38) – U oltáře v druhé pokladnici.
Otočte zrcadly aby aktivovaly výtah v chodbě a sjeďte dolů. Vyjdete do velké podzemí zahrady.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 35+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:16:00

Pistole SIG P226 (4 000,-)

– Poslední pistole se odemkne ke koupi po čtvrté kapitole. Nikde v terénu se nenachází.
– Ze všech pistolí má s přehledem největší poškození ale ztrácí na kapacitě a rychlosti nabíjení.

– Zásobník: 8 – 16
– Poškození: 180 – 480
– Nabíjení: 1,70s – 1,62s
– Cena 81 000,-

Neprůstřelná vesta

– Po dokončení čtvrté kapitoly je možné koupit neprůstřelnou vestu. Chrání před kulkami.
– Obě vesty můžete nosit současně, čímž zajistíte výtečnou ochranu. 
– Cena dělá 10 000.

Hodnoty pokladů sehnatelné poprvé v oblasti mokřad.
1000 – Hnědý brouk, Smaragd (hruška), Safír (čtverec), Topaz (čtverec)
2000 – Kalich (stříbrný), Modla (stříbrná), Rubín (ovál), Topaz (klín), Rubín (klín), Safír (klín), Smaragd (klín)
3000 – Modrá záhada, Hadí náramek, Smaragd (markýza), Modla (zlatá), Zlatý brouk
4000 – Obřadní maska, Diamant (klín)
10 000 – Kámen duší

 

Základna

Kapitola 5-1 – Podzemní zahrada
Prohlédněte zahradu.
Třpytivý brouk (1/11) – Na zemi vzadu, když obejdete zahradu zleva.
Rubín (čtverec) (2/11) – Sestřelte cennost u stropu nad vstupem do zahrady.
Smaragd (hruška) (3/11) – Sestřelte cennost u vysokého stropu nad východem ze zahrady
Emblém (23/30) – Pod můstkem, když obejdete zahradu zprava.
Na bednách u východu ze zahrady je Pořadač se starými a novými dokumenty (1/12) o využívání místa Umbrellou a Tricellem. Na konci chodby na bednách je Záznamník vrchního výzkumníka Brandona 1 (2/12) o vybudování laboratoří pro Umbrellu. Společně projděte dveřmi.

V boční kanceláři je na stole Záznamník vrchního výzkumníka Brandona 2 (3/12) o výzkumu viru z květin (Původní virus), v levém počítači Zápisky ředitele výzkumného střediska Brandona (4/12) o jeho fungování, společně s laboratořemi v Racoon City a Výcvikovým střediskem a v polici je Telegram od Jamese Marcuse (5/12) o dokončení T viru. Na chodbě v polici je Kopie faktury (6/10) o přesunu Původního viru do USA. Za rohem uvidíte nějaký pohyb. V druhé kanceláři je v počítači Deník Miguela, vědce z Tricellu 1 (7/12) o znovuvyužití laboratoří Tricellem a v druhém PC je E-mail kamarádovi (8/12) o připravovaném uzavření výzkumu. Chodba vede do velké cely. Pákou zvedněte kryt, zničte sklo a projděte okolo haly se zvířaty v klecích. Vzadu je druhá cela s Lickery!
Tip – Lickeři byli naposledy k vidění v RE3. Špatně vidí ale reagují na hluk. V boji jsou velmi agresivní a na dálku vystřelují svůj jazyk. Z jejich těl někdy zbýbá cennost Lví srdce.
Pobijte Lickery a přes jejich celu přejděte zase do chodeb.
Tip – V boční kanceláři v trezoru je zlato.
V kanceláři je v kufru nová zbraň.

AK-74 (4 000,-)

– Legendární kvér, který přežije všechno. Vzhledem k tomu, že poslední automat jste našli už na počátku druhé kapitoly, je AK skvělou vzpruhou, zvlášť když má tak vysoké poškození. Nevýhodou je nepřesná střelba.
– Zásobník: 30 – 50
– Poškození: 90 – 250
– Nabíjení: 2,83s – 2,55s
– Cena 73 000,-

Vyjděte do patra.
Tip – Páka na zdi rozsvítí v cele za zdí. Je plná Lickerů.
Společně otevřete dveře a ocitnete se mezi dvěma celami plnými Lickerů.
Tip – Bezpečnější je mezi celami tiše projít ale můžete Lickery i zabít kvůli cennostem.
Společně vykopněte dveře (což vyruší Lickery). Chodba končí výtahem. Přivolejte ho a než dorazí, braňte se nové skupině Lickerů.

Výtah vás doveze do obří laboratoře. V policích je hodně zásob. V obří síni plnou lidských vzorků vyhledáte schránku s Jill, jenže vás přepadne obří pavouk, kterému uskočte (QTE) a bojujte.

Boss 8 – U-8

– U-8 je pokročilá biologická zbraň. Protože se boj odehrává na kruhové plošině, můžete neustále utíkat kolem dokola. Pavouk se pohybuje také dokola plošiny a není bezpečné skončit v jeho blízkosti. Pomocí klepet vás může brutálně poranit.
– Pavouk je zranitelný v tlamě, jenže si ji pečlivě chrání. Zaměřte se na rudé klouby jeho nohou. Když je závažně poraníte, pavouk na moment padne na plošinu a otevře tlamu. Rychle do ní perte brokovnicí nebo sniperkou.
– Čas od času pavouček vypustí spoustu malých hmyzích potvor. Mršky vás mohou zblízka bodat ale jdou snadno sestřelit. Podstatné je, že po nich mohou zbývat předměty!
– Čím více je pavouček poraněný, tím více se zrychluje – jeho útoky jsou prudší. Nakonec ale padne a zřítí se do jámy.

Vyhledáte kapsli, kde má být Jill, jenže je prázdná. Spojí se s vámi Excella a varuje před další cestou.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 7+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:12:00

Kapitola 5-2 – Experimentální laboratoře
Po zabití pavouka se s vámi spojí Excella. Rozhodnete se ji dopadnout. Na centrálním panelu jsou Údaje o pokusném subjektu (9/12) o Jill. Společně opusťte halu dveřmi na konci chodby.

V podzemí je několik vojáků.
Tip – Madžinové vojáci používají střelné zbraně, vrhají granáty a někteří mají paralyzér. Mohou také nosit štíty a nebo dokonce raketomety.
Využijte krytů a probijte se přes místnosti. V jedné boční jsou zásoby. Společně sjeďte výtahem.

Chodba údržby před vámi je zamořená Lickery a někteří vylézají z šachet. Postupujte opatrně a probijte se. Dalšími dveřmi společně vyjděte ven.

Ocitnete se v patře spalovny. Seskočte dolů a pobijte vojáky u dopravníků. Po žebříku přelezte za dopravník a z druhé strany vlezte na něj. Přeběhněte dopravník a na konci vylezte.
Tip – U dopravníků bývají panely, kterými je lze zastavit.
Společně vykopněte dveře do patra. Po horním přepravníku neustále proudí explozivní nádrže a nahoře je mnoho vojáků, co hází granáty. Opatrně proběhněte přes celý dopravník a nádrže využijte ke zničení nepřátel. Na konci vylezte a po schodech dolů. 
Emblém (24/30) – V otevřeném kontejneru dole po opuštění dopravníku s nádržemi.
Na stole leží Nález zmutovaného organizmu v laboratořích (10/12) o Trhačích. Vedle v kufříku je samopal.

Samopal SIG 556 (4 000,-)

– Poslední automatická puška. Jde o vyváženou zbraň, která vyniká snad jen v rychlosti nabíjení. Všechny ostatní aspekty má vysoké ale ne nejlepší.
– Zásobník: 40 – 80
– Poškození: 80 – 180
– Nabíjení: 2,55s – 1,42s
– Cena 71 000,-

Vedle je pás s mrtvolami ale blokují ho bedny. Prohlédněte páku ale je bez proudu. Běžte přes můstky ke skladu. Uvidíte odtud sila raket s Uroborem. Společně na žlutém panelu aktivujte proud. Cestou zpátky ale zaútočí Trhač.
Tip – Trhač je nebezpečná broučí bestie schopná vás zblízka zabít jediným útokem ostrých kusadel. Je pomalý a citlivým bodem jsou jeho žluté larvovité body. Jejich zničením odkryje žlutý bod na hrudi, což je zranitelné místo. Z těl Trhačů zbývá Kamenný život (5000,-).
Zničte Trhače a pákou zapněte pás s mrtvolami. Přeběhněte přes něj.
Tip – Mrtvoly mohou nečekaně ožít a chytit vás. Uvolněte se (QTE). U některých mrtvol také leží cennosti Náhrdelníky mrtvé nevěsty (Nevěstin náhrdelník).
Na konci vylezte z pásu. Společně projděte dveřmi dál.

Seskočte do skladu před laboratoří. Je zde spousta zásob včetně zápalných granátů granátometu (vašich prvních). V laborce proti vám Excella pošle vojáka nakaženého Uroborem.

Boss 9 – Uroboros B (Mkono)

– Pokročilá variantou monstra, které se představilo ve městě. Tento Uroboros snese mnohem víc ran a je vražednější. Nově může vystřelit ruku, která se plazí po zemi proti vám. Pokud mu zničíte ramena, narostou mu další zranitelné výstupky zakončené koulemi. Pokud zničíte i je, Uroboros se sebou nesekne o zem, ale bude se pohybovat, ačkoli je nyní ve zranitelné formě. Po chvíli mu části těla dorostou a boj pokračuje. I tento Uroboros se umí rozpustit a zhmotnit jinde v aréně.
– V aréně je hromada věcí. Bylinky, spreje, munice, bedny, granáty… některé předměty jsou za sklem, které musíte nejprve zničit.
– Jsou tu tři červené nádrže, které můžete povalit, počkat až je Uroboros chytí a rozstřelit je.
– Na zdi je speciální zbraň – plamenomet. Ten je upevněný na držáku, kde se postupně dobíjí. Až bude nabitý, vemte ho, zpražte Urobora a zase plamenomet vraťte, aby se mohl doplnit palivem. Můžete nakázat AI parťákovi, aby plamenomet použil on.

– Uroboros je běžnými zbraněmi jen těžko zničitelný, nicméně oheň (hlavně plamenomet) mu dokáže dost ublížit. I tak bude třeba několik nádrží plamenometu než bestie lehne.

Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 40+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:22:00

Kapitola 5-3 – Výzkumné laboratoře Uroboru
Prohlédněte laboratoř.
Tip – Můžete si vy i parťák sednout na křeslo. Promyslíte situaci.
Emblém (25/30) – Za lopatkami pravého ventilátoru v místnosti za laboratoří.
Po žebříku vylezte a prohlédněte místnost odkud vás sledovala Excella. Na stole jsou Pokyny k používání viru Uroboros (11/12) o specifikacích Urobora.
Safír (markýza) (4/12) – V trezoru v kanceláři kde byla Excella.
Společně projděte dveřmi na konci chodby.

Jste v patře nad spalovnou. Využijte krytů a pobijte vojáky na můstcích.
Tip – V boční místnosti skladu jsou v bedně elektrické granáty (vaše první).
Dejte pozor na Trhače a projděte můstky k plošině. Panel je bez proudu. V malém skladu na konci chodby poberte zásoby, pákou a nahoďte proud a v kufru je nová sniperka.

Sniperka H&K PSG1 (4 000,-)

– Nejslabší sniperka, která má ale velice rychlou střelbu, stabilitu a možnost velmi vysokého přiblížení. Ideální na ty nejvzdálenější cíle.
– Zásobník: 5 – 15
– Poškození: 600 – 1200
– Nabíjení: 2,55s – 1,70s
– Speciální: Přiblížení optiky 0 – 2
– Speciální: Poloautomat
– Cena 64 000,-

Jedním hrdinou aktivujte pákou plošinu a dovezte druhého na opačnou stranu. Pak postup zopakujte z druhé strany u zadního panelu. Společně pokračujte ke kanceláři v rohu patra (pozor na raketometčíky). Uvnitř je Hlášení o opatřeních proti úniku informací (12/12) ohledně zabezpečení, kdy zaměstnance jednoduše pobili.
Královský náhrdelník (5/12) – Na stole v kanceláři u raketometčíků.
Pokračujte dveřmi za kanceláří.

Dorazíte do dalšího obřího sálu s kapslemi. Společně aktivujte velký panel v centru a plošina se dá do pohybu jako výtah. Na obvodu se objeví skupiny nepřátel.
Tip – Někteří vojáci se budou snažit výtah přibrzdit pákou. Střelte je a výtah nabere původní rychlost.
Emblém (26/30) – Jakmile se plošina poprvé zabrzdí, emblém je na zemi za vojákem, který drží páku.
Až výtah vyjede nahoru, vylezte po schodech a opusťte sál.

Chodba vyústí do jeskyně s dalšími ruinami. 
Rubín (briliant) (6/12) – Sestřelte cennost u stropu kde tunel ústí do jeskyně.
Emblém (27/30) – Obejděte výtahovou šachtu. Emblém je v šachtě dole.
Most přes propast je zvednutý a budova zamčená. Pákou za budovou zapněte výtah. Jedním hrdinou si nastupte a druhým aktivujte výtah nahoru. V patře po obvodu je spousta Lickerů.
Tip – Hrdina dole bude mít na Lickery špatný výhled ale může je střílet když lezou nahoru.
Tip – Nahoře u Lickerů jsou v bedně kyselinové granáty.
Na konci odtlačte kontejner a skočte na střechu budovy. Zevnitř uvolněte dveře a v budově pákou spusťte most. 
Kalich (zlatý) (7/12) – V šatní skříňce v budově.
Topaz (briliant) (8/12) – Sestřelte cennost za mostem nad dveřmi vedoucími dál.

Za dveřmi v královském sále čeká Wesker a osoba v kápi… kterou je Jill Valentine, ovšem kontrolovaná Weskerem. Pustí se s vámi do boje.

Boss 10 – Wesker

– Chris a Sheva versus Wesker a Jill, prostě double duel.
– Po sedmi minutách boje Wesker znuděně odejde. Stačí vydržet.
– Weskera prakticky nejde trefit. Je schopen uhnout téměř každé kulce, to samé platí pro exploze. Zblízka vás vyřídí pár ranami (uhýbejte přes QTE) a na dálku občas vytasí svoji vražednou magnum. Přesto má Wesker jednu slabinu – moment překvapení.
– Až se přiblížíte ke dveřím v přízemí, Wesker vás jimi prokopne. U
tíkejte do patra, kde se dá krýt za rohy a ničením světel zatemnit oblast.
Safír (ovál) (9/12) – Ve váze v patře v severozápadní místnosti.
Smaragd (briliant) (10/12) – Ve váze na východním balkoně hlavního sálu.
– V patře je velká kamenná truhle. Společně ji otevřete uvnitř je magnum!

L. Hawk (5 000,-)

– Mocný kvér kategorie magnum. Lighting Hawk je sice slabší než M29, ale má rychlé nabíjení a hlavně vražednou průbojnost.
– Zásobník: 5 – 8
– Poškození: 1400 – 3000
– Nabíjení: 1,70s – 1,36s
– Průbojnost: 0 – 3
– Cena 71 000,-

Smaragd (ovál) (11/12) – V truhle s magnum.
Safír (briliant) (12/12) – V truhle s magnum.
– Je třeba využívat krytu i tmy a pálit na Weskera zpoza stěny, když o vás neví. Všímejte si toho, co Wesker říká. Jakmile mluví o tom, že jste se mu schovali, máte šanci ho trefit. Když řekne, že vás našel, už je zase připravený uhýbat.
– Do boje zasahuje i Jill. Zblízka je smrtící díky bojovým uměním (lze uhnout QTE) a na dálku používá dvojici samopalů. Zásadní problém je ten, že ji nesmíte zabít! Během boje je dobré, když se jeden hrdina zaměří na Jill a chytí ji, zatímco druhý ji zblízka uzemní. To ji na čas zneschopní. V sólo hře se o pohlídání Jill pokusí AI parťák.
– Pokud Weskerovi stihnete do sedmi minut (než odejde) udělit dostatečné poškození, uteče hned a v přízemí mezi schody se objeví cennost Srdce Afriky (10 000,-).

Boss 11 – Jill

– Jakmile Wesker vyklidí pole, bitva v každém případě pokračuje proti Jill.
– Horní část (za dveřmi) je nedostupná. Stále nesmíte Jill zabít, pouze ji musíte ochromit a strhnout ovladač na hrudi (QTE).

– Chris může na Jill promluvit kontextovou akcí, což ji na chvíli paralyzuje.
– Jedním hrdinou Jill chyťte zezadu, druhým sundávejte ovladač. Nepovede se to napoprvé, protože Jill se vymaní ze sevření a udeří vás (uhněte přes QTE).

– Pro lepší ochromení trefte ovladač zbraní (ale nesmíte Jill zabít). To Jill ochromí, srazte ji na zem, zaklekněte a nyní strhávejte ovladač. Je to bezpečnější a snazší (Jill se nestihne tak rychle vymanit).
– Ochromit Jill můžete i zábleskovým granátem.
– Po stržení ovladače se Jill konečně vzpamatuje.

Jill se vám omluví a pošle dopadnout Weskera. Ten venku nastupuje na loď.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 30+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:38:00

Kapitola 6-1 – Paluba
Jste na Weskerově nákladní lodi. Probijte se ke stožáru. Na vršku je pár zásob.
Tip – Z vrcholku věže uvidíte dva vojáky na konstrukci pro posouvání kontejnerů jeřábu. Sejměte je, načež spadnou do oblasti skladiště. Zbude po nich Topaz (ovál) (2000).
Na přídi jsou další zásoby. Pokračujte po pravém boku lodi. Cestou pozor na psy a hřmotné madžiny. Ve skladovací části lodi narazíte na zamčené dveře k jeřábu. Vylezte po žebříku a společně odsuňte popelnici.
Tip – Než odtlačíte kontejner, otočte se a zastřelte vojáka vlevo u jeřábu (za zamčenými dveřmi). Až se tam později dostanete, zbude po něm Topaz (ovál). 
Seskočte mezi kontejnery. Jeden kontejner se spustí a uzavře jednoho hrdinu.
Tip – V případě sólo hry bude chycený vždy AI hrdina.
Pobijte vojáky co seskáčou z kontejnerů. Z posledního vypadne karta od jeřábu.  
Tip – Ve skladovací oblasti je pár pohyblivých výtahů. Aktivují se nahoru / dolů střelbou na tlačítko.
Emblém (28/30) – V kontejneru nahoře odkud seskáčou vojáci. Zničte ho granátem.
Střelbou uvolněte výtah a kartou odemkněte dveře k jeřábu. Vylezte na vrchol a pákou zvedněte klec. 
Emblém (29/30) – Na samém vrcholku stožáru nad hlavní kabinou lodi (nejvyšší bod lodi). Nejsnáze ho trefíte odsud, z vršku jeřábu.
Sejděte dolů a spojte se s parťákem. Spolu pokračujte dál přes kontejnery.
Tip – Přejděte přes kontejner v němž byl zavřený parťák a přeskákejte přes řadu dalších až k trezoru (3000,-).
V další oblasti jsou dva výtahy na spínač proti sobě. Rozdělte se a vzájemně se nechte vyvézt nahoru. Projděte mezi kontejnery a vzadu se sejděte.
Tip – Na boku lodi je ještě jeden pohyblivý výtah a za ním trezor (3000,-).
Pokračujte po schodech do vnitřku lodi.

Projděte chodbami a po točitých schodech až dolů. Pod schody je kufr s bročkou.

Kostilam (Jail Breaker) (4 000,-)

– Kostilam je velmi slabá brokovnice, ale vyniká v rychlosti nabíjení a hlavně ohromném rozptylu, který lze ještě navýšit vylepšením. Skvělá do velmi těsných prostor.
– Zásobník: 5 – 15
– Poškození: 180 – 350
– Nabíjení: 2,52s – 1,82s
– Speciální: Rozptyl 0 – 2
– Cena 73 000,-

V laboratoři překvapíte Excellu. Uteče ale z kufříku jí vypadne nějaká látka. V počítači je Deník Miguela, vědce z Tricellu 2 (1/5) o výzkumu viru, který by byl silnější než G a Veronica.
Emblém (30/30) – V prosklené skříňce v rohu.

Dojdete do vnitřního skladiště. Z ochozu pobijte madžiny a seskočte dolů. Vyčistěte oblast (pozor na vojáky v kontejnerech). Seskočte do průlezu, projděte úzkou chodbou a vylezte do druhé části skladu. 

Boss 12 – Madžin s gatlingem

– Madžin kulturista s kulometem v prackách. Celá oblast skladiště je plná potenciálních krytů. Využívejte kryty a udržujte si od kulometčíka odstup.
– Dejte si pozor na jeho granáty. Těmi vás snadno vyžene z krytu a tak je třeba mít vyhlédnutý jiný kryt.
– V areálu je několik červených nádrží, které můžete rozstřelit a explozí madžina poranit. Také tu najdete dvě miny, stačí je dobře umístit.
– Velká krabice na munici, kterou boss nosí na zádech je neprůstřelná. Naopak nejzranitelnější místo kulturisty je hlava. Nejdřív mu ustřelte brigadýrku a pak mu to ládujte do kebule ve velkém. Po kritickém zásahu borec na moment zavrávorá a vy ho můžete zblízka udeřit (boj zblízka).

Z těla kulometčíka seberte kartu od tankeru A. V trezoru v patře je karta od tankeru B. Pomocí karet společně aktivujte dveře. V druhém skladu je hned několik raketometčíků.
Tip – Velké plechové krabice poslouží jako úkryt ale mohou být zničeny raketou.
Pobijte raketometčíky a projděte chodbou nahoře. Mezitím Wesker vzpomíná na návštěvu Spencera, kdy ho zabil a rozhodl se stát bohem.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 40+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:26:00

Kapitola 6-2 – Hlavní paluba
Vyjděte na centrální palubu, když narazíte na zraněnou Excellu. Wesker jí dal dávku Urobora, její tělo zmutuje, pro růst využijte hromadu mrtvol a během chvilky je Uroboros obrovský. Utečte mu (QTE) do lodi. 
Tip – Uvnitř lodi jsou na některých místech chapadla Urobora. Dají se zničit ale také je můžete obejít přes místnosti.
Kalich (zlatý) (1/3) – V šatní skříňce místnosti vpravo.
Prohledejte místnosti ubikací kvůli zásobám a vyjděte do patra. 
Kalich (zlatý) (2/3) – V šatní skříňce brífingové místnosti v patře.
Na chodbě v patře leží mnoho těl vojáků, které se po chvíli zvednout. Pobijte je a u jednoho najdete kartu od můstku. Za dveřmi je kontrolní místnost Weskera. Na panelu leží Hlášení o projektu W – 28. srpna 1998 (2/5) od Alex Weskerové, o projektu klonů Weskera po jeho smrti v původním Spencerově sídle a ve vitríně je Spencerův zápisník (3/5), kde popisuje snahu zahladit stopy po Umbrelle, uzavřít Africkou buňku a pokračovat jinde. Kartou otevřete dveře na můstek. Za sklem uvidíte obří Excellu. Na nástěnce pod schody je Uživatelský manuál k satelitnímu laseru Šango (4/5) o speciální laserové zbrani. Vyběhněte nahoru.

Boss 13 – Uroboros (Aheri)

– Tahle legrace, velká jako nákladní loď, je původně Excella. No, rozhodně je o něco míň sexy.
– Excella ovládá celou řadu útoků a boj se dynamicky mění dle toho, zda je Uroboros zraněný a taky jak moc je zraněný. Během každé fáze boje se na lodi objeví malý shluk chapadel. Když je zničíte, zbydou po nich předměty.
– Kartou otevřete dvířka s laserovým naváděčem. Tato speciální zbraň vyžaduje delší zamíření a podržení cíle v hledáčku, nicméně následný zážeh ze satelitu je mimořádně zničující. 
– Uroboros má zpočátku dvě velká chapadla ukončená oranžovými kouli – typické zranitelné místo.
– Před útoky Urobora uhýbejte (QTE) a střílejte Urobora až koule nezhasnou. Tehdy je nemůže zatáhnout, takže zásah naváděčem je zničí.

– Po zničení obou koulí Uroboros otevře svoji obrovskou kouli, což je jeho zranitelné místo. Doopravdy poškozujete Urobora pouze střelbou na tuhle kouli. Likvidace malých koulí slouží pouze k otevření té velké.
– Uroboros poté vytasí nikoli dvě ale hned čtyři běžná chapadla s menšími koulemi. Pozor na vůbec první útok čtyř chapadel, kdy se zvednou do výše a když je nestihnete zranit, rozbijí celou loď a je konec!
– Se čtyřmi chapadly se bojuje stejně jako předtím. Když chapadla porazíte, opět se otevře velká koule.
– Když ani teď Urobora nedorazíte, opět vyrostou chapadla (už jen 2) a jede se stále dokola, dokud velkou kouli nezničíte.

Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 35+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:23:00

Kapitola 6-3 – Můstková paluba
Můžete si prohlédnout zbytek Excelly a poté sejděte dolů na můstek. Spojí se s vámi Jill a informuje vás, že látka kterou Excella Weskerovi připravovala a kterou máte z kufříku by ho ve velkém množství mohla ochromit. Na panelu je Plán Uroboros (5/5) dle kterého hodlá Wesker zamořit virem celý svět a zabít miliardy lidí.  
Tip – Můžete si vy i parťák sednout na kapitánské křeslo. Promyslíte situaci.
Dveřmi za můstkem odejděte.

Ocitnete se ve strojovně. Seskočte dolů, vylezte po žebříku a pákou otevřete masivní vrata Tricellu. Pobijte vojáky, načež se zvedne mříž a přeskočte do velké haly. Společně pákami otevřete vrata do druhé poloviny haly. Vzápětí ovšem zaútočí dva Trhači a poté z druhé části haly přijdou hned dva kulometčíci!
Tip – Využijte spletitost celé strojovny, žebříky, můstky, podchod… a také kulomet na levé věžičce v druhé části haly.
Tip – V patře jsou dvě malé místnosti skladu. V levé jsou miny a sprej. V pravé dokonce dusíkaté granáty (vaše první). 
Pobijte všechny a z těl kulometčíků seberte kartu od hangáru A a kartu od hangáru B. Kartami společně otevřete dveře ven a jděte do hangáru.

Boss 14 – Wesker

– Druhý ostrý střet s Weskerem už nepůjde vyřešit tím, že počkáte až odejde. Wesker stále uhýbá kulkám, funguje na něj tma a moment překvapení.
– Je třeba Weskera dostat do stavu ochromení a vrazit mu virus, který máte.

– Pomocí pák pozhasínejte světla v areálu. Jsou tu celkem čtyři ale jedna páka je rozbitá.
– Zničte sklo na velkém kontejneru v přízemí. Uvnitř je speciální raketomet s noktovizorem. Jedna raketa je v něm, další rakety jsou v bednách okolo a nekonečná zásoba je pod sklem podobného kontejneru v patře. Při nabíjení raketometu si mohou hrdinové vypomoct, kdy jeden připraví raketomet, druhý do něj nabije raketu.
– Když o vás Wesker neví, střelte na něj raketu. On ji stihne za letu chytit. Rychle ji rozstřelte zbraní a exploze Weskera ochromí. Utíkejte rychle Weskera chytit a vrazit mu virus. Napoprvé Wesker váš pokus odrazí (pravděpodobně). Nevadí. Jen postup zopakujte, dokud to nevyjde. 
– Weskerovy útoky zblízka jsou vražedné ale pokud dokážete všem uhnout (QTE) a následně Weskera sami zbijete (QTE), dokážete ho dostat do stavu ochromení i bez rakety. 

Předávkujete Weskera Uroborem ale uteče vám do letadla. Dostihnete ho a během bitky v letadle (QTE) se vám podaří předčasně vysypat náklad. Všichni ale spadnete do sopky.

Na skále kam jste dopadli je hodně beden. Vydejte se nahoru, když zaútočí již zmutovaný Wesker.

Final boss – Albert Wesker (Uroboros)

– Wesker díky mimořádné DNA neztratí nad Uroborem kontrolu. Vyroste mu ale řádka chapadel. Když máchá chapadlem kolem sebe, dokáže vás jedinou ranou srazit do lávy a zabít. Rychle tedy utečte nahoru ale kamenný most se rozbije a hrdinové se oddělí.
Diamant (markýza) (3/3) – Jakmile pod hrdiny praskne most, sestřelte tmavou skálu vpravo. Její kusy vytvoří ostrůvky, po kterých přeběhněte na skálu s cenností. Může ji získat jen Chris, protože Sheva zůstane nahoře. 
– Ocitnete se (jako Chris) dole v blízkosti Weskera. Utečte na velký ostrůvek a vylezte nahoru.
– Sheva – Střelbou vyprovokujte Weskera aby skočil za vámi nahoru. Utečte před ním dál ale praskne pod vámi kámen, takže se vytáhněte (QTE) a běžte na konec ostrůvku.
– Střílejte Weskera zatímco je u Shevy a zpomalte ho. Poté běžte k obřímu balvanu a dostrkejte ho (QTE) do lávy aby mohla Sheva k vám. Zde se opět sejdete. Společně utečte na vršek ostrůvku.
– Wesker sem přijde a začne klasický boj. Weskerovi při určitých typech útoků vyčnívá z těla srdce (na hrudi / na zádech). Perte to do srdce a Wesker po nějaké době skončí.

– Můžete Weskera na moment ochromit a pak společně zaútočit zblízka (QTE), čímž mu probodnete srdce noži. Kombo začíná Chris když Weskera zezadu chytí, ale musí ho provézt oba společně.
– Wesker po poražení skončí v lávě, zatímco vás vyzvedne Josh a Jill vrtulníkem. Wesker z posledních sil chytí vrtulník chapadlem a zkusí jej strhnout dolů. Pomocí raketometů (QTE) mu společně ustřelte hlavu.

Tip – Pokud vlastníte DLC „Untold Stories Bundle“ po dokončení této úrovně se odemkne druhá DLC kapitola Lost in Nightmares.
Tip – Po dokončení kapitol se odemykají velké dokumenty dostupné z menu.
Historie Resident Evil (1/12) od počátku hry
BSAA (2/12) po kapitole 1-2
Madžin (3/12) po kapitole 2-3
Chris Redfield (4/12) po kapitole 3-1
Sheva Alomar (5/12) po kapitole 3-2
Ricardo Irving (6/12) po kapitole 3-3
Kmen Ndipajů (7/12) po kapitole 4-2
U-8 (8/12) po kapitole 5-1
Tricell (9/12) po kapitole 5-2
Jill Valentine (10/12) – po kapitole 5-3
Excella Gionne (11/12) po kapitole 6-2
Albert Wesker (12/12) po kapitole 6-3
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: 25+
Úmrtí: 0
Čas: do 00:22:00

Hodnoty pokladů sehnatelné poprvé v oblasti základny
2000 – Nevěstin náhrdelník, Safír (ovál), Smaragd (ovál), Topaz (ovál)
2500 – Lví srdce, Topaz (briliant), Rubín (briliant), Safír (briliant), Smaragd (briliant)
3000 – Safír (markýza), Kalich (zlatý)
5000 – Kamenný život, Královský náhrdelník, Diamant (markýza)
10 000 – Srdce Afriky

 

Bonusy

NG+
– Jelikož obchod je postavený nad rámec kampaně, do případných dalších her (NG+) vám zůstává kompletní sklad, všechny získané zbraně, dosažená vylepšení, peníze i zbylé cennosti.
– Po dokončení kampaně už můžete při NG+ hrát za Shevu. 

Kulomet Gatling (50 000,-)

– Pokud maximálně vylepšíte samopal Vz. 61 a dokončíte hru, odemknete kulomet. Kulomet má nekonečné množství munice a je extrémně rychlý a účinný. Potíž je v tom, že je nepřesný a že pohyb s kulometem je pomalý.
– Kulomet může používat jen Chris.

Dlouhý Luk (50 000,-)

– Pokud maximálně vylepšíte sniperku S75 a dokončíte hru, odemknete luk. Luk má nekonečno munice, omezený dostřel, ale vražednou účinnost a také střílí velice rychle.
– Luk může používat jen Sheva.

Nekonečno munice
– Pokud vylepšíte jakoukoli zbraň na maximum, můžete si za určitý obnos bodů zakoupit nekonečné množství munice dané zbraně.
– Pro získání nekonečné munice raketometu dokončete kampaň do 5h.
– Tato varianta se zapíná v kolonce bonusů.

 

Kostýmy

 

Mercenaries (Žoldáci)

– Žoldáci se v RE5 vrací. V časovém limitu na upravených mapách nasbírejte co nejvíce bodů za zabíjení nepřátel, kteří přicházejí stále noví a noví.
– Pro Žoldáky existuje osm map, které se postupně odemykají. Zpřístupnění další mapy vyžaduje na té minulé nahrát alespoň hodnocení B.
– Na každé mapě se čas od času objeví silné monstrum v podobě minibosse. Jeho porážka vám přidá hodně bodů, ale nebývá snadné tyhle borce skolit.

1. Chris Redfield (BSAA)

1-chris– Dostupný od počátku.

2. Sheva Alomar (BSAA)

2-sheva– Dostupná od počátku

3. Jill Valentine

3-jill– Dokončete level 1 (Veřejné prostranství) na hodnocení A

4. Wesker (černý)

4-wesker– Dokončete level 2 (Doly) na hodnocení A

5. Chris (safari)

5-chris– Dokončete level 3 (Vesnice) na hodnocení A

6. Sheva (disko)

6-sheva– Dokončete level 4 (Starověké rozvaliny) na hodnocení A

7. Chris (STARS)

7-chris– Dokončete level 5 (Experimentální laboratoř) na hodnocení A.

8. Sheva (domorodá)

8-sheva– Dokončete level 6 (Odpaliště raket) na hodnocení A

9. Jill (kombinéza)

9-jill– Dokončete level 7 (Lodní paluba) na hodnocení A

10. Wesker (STARS)

10-wesker– Dokončete level 8 (Vězení) na hodnocení A

Mercenaries – Mapy

– Veřejné prostranství – Madžin popravčí
– Doly – Trhač
– Vesnice – Obří madžin
– Starověké rozvaliny – Obří madžin
– Experimentální laboratoře – skupina Lickerů
– Odpaliště raket – Madžin s kulometem
– Lodní paluba – Madžin s motorovkou
– Věznice – Vylepšená verze madžina popravčího

 

DLC 1 (26. 3. 2015) – Untold Stories Bundle

– Příběhové DLC pro RE 5 vyšlo na PC až po neskutečných šesti letech! Obsahuje soubor konzolových DLC a přidává dvě nové příběhové kapitoly, novou variantu Mercenaries a nové bonusy (figurky, kostýmy…).

 

Lost in Nightmares

První DLC sleduje události ve Spencerově vile. Obšírněji se tedy zaměřuje přesně na to, co je předmětem Chrisových flashbacků z kampaně.

 

Hrdinové

Chris Redfield + Jill Valentine

Chris Redfield 2

Jill Valentine

– Za Jill nejde hrát během první hry.

Spencerova vila
Jako Chris společně s Jill vniknete do Spencerovy nové vily. Do začátku máte každý pistoli M92F a sprej. Prohlédněte přízemí vily, ze schodiště spadne mrtvý bodyguard. Vzadu pod schodištěm je mříž a také páka, kterou otevřete branky v patře. 
Tip – V DLC kapitolách se vyskytují emblémy se symbolem hvězdy. Některé jsou běžně k mání ze zničitelných předmětů nebo po monstrech ale některé jsou rozmístěné po mapě a musí se sestřelit. Sbírání bodů ovlivňuje rank kapitoly. 
Hvězda 500b (1/18) – Na lampě u mříží pod schodištěm.
Hvězda 500b  (2/18) – Na vršku lustru v hale.
Hvězda 500b  (3/18) – Na okně nad vstupními dveřmi haly.
V patře pomozte Jill skočit přes rozbitý balkon.
Jill – Dveřmi vstupte do jídelny. V rohu v patře může ležet zbraň. Seskočte dolů a zevnitř otevřete dveře, aby Chris mohl dovnitř.
Tip – Pozice zbraní se každou hru mění a stejně tak samotné zbraně. Během jednoho gameplaye tedy můžete najít například nějakou brokovnici a samopal, při jiné hře třeba sniperku nebo dokonce magnum
Hvězda 500b (4/18) – V patře jídelny v rohu pod stropem.
Hvězda 500b (5/18) – V hodinách v jídelně.
V jídelně ve výklenku jsou Patrickovy vzpomínky 1 (1/8) o službě Spencerovi, poslednímu ze zakladatelů Umbrelly po Ashfordovi a Marcusovi. Z dokumentu vyndejte heslo 1.
Dveře z jídelny vedou ke schodům do patra.
Hvězda 500b (6/18) – Na záchodku pod schody.
Nahoře je pokoj s klavírem a na stole Patrickovy vzpomínky 2 (2/8) o lidech vězněných ve sklepení. 
Jill – Tak jako tehdy ve Spencerově sídle, zahrajte na klavír Měsíční sonátu (QTE), otevře se tajný průchod s emblémem kentaura.
Vraťte se do haly, umístěte emblém na dveře pravého křídla a vstupte. V záhybu chodby nechte Jill vypáčit dveře od pracovny. V knihovně jsou Spencerovy paměti 1 (3/8), Spencerovy paměti 2 (4/8), Spencerovy paměti 3 (5/8) a Spencerovy paměti 4 (6/8) plné jeho poznámek o touze po moci, po uzdravení díky víru a o Alex, která pokračovala ve výzkumu na ostrově ale zradila ho. Počítač v pracovně vyžaduje heslo. Chodba vede ke skladu, kde je mnoho zásob a na bedně za rohem papír citlivý na teplo
Hvězda 500b (7/18) – V rohu skladu mezi klecemi.
Vraťte se do jídelny, strčte papír do krbu a odhalíte heslo 2.
V patře pravého křídla je dlouhá chodba s ložnicí na konci.
Hvězda 500b (8/18) – Na skříňce naproti dveřím do ložnice.
V ložnice jsou Stránky z deníku (7/8) o postupné mutaci zaměstnanců, z dokumentu vyndejte heslo 3. Sejděte dolů do pravého křídla a v pracovně zadejte hesla do počítače. Jsou tam Patrickovy vzpomínky 3 (8/8) o hledaní jednoho z testovacích subjektů, Weskera. Počítač otevře tajnou místnost. Jamile vstoupíte, mříž uzavře jednoho hrdinu uvnitř (v sólo hře vždy AI parťák a strop se začne snižovat!
Hvězda 1000b (9/18) – Na stěně pod klesajícím stropem.
Uvězněný hrdina odtud uvidí zámek na dveřích za skladem a může ho zničit. Druhým hrdinou rychle utíkejte přes sklad až do zadní chodby, kde pákou zastavte strop.
Hvězda 500b (10/18) – Na stropě v chodbě s pákou (u mříže).
V trezoru v místnosti s pastí je čtvercová klika. Strčte kliku do mechanismu pod schody v hale, jedním hrdinou otočte abyste zvedli mříž a druhým projděte. Klikou vzadu otočte aby mohl první hrdina projít. Pokračujte dveřmi dole.

Seskočte do šachty.
Hvězda 500b (11/18) – V šachtě na zdi.
Před vámi je vězeňský blok.
Hvězda 500b (12/18) – V cele u mrtvoly.
Hvězda 500b (13/18) – Nad průchodem v druhé vězeňské chodbě.
Hvězda 500b (14/18) – Za mřížemi v rohu na stěně vedle schodiště.

V patře narazíte na Strážce.
Tip – Strážce je velké monstrum v kápi a se smrtící kotvou. Pohybuje se pomalu. Ma boku má vak s kyselinou a střelba způsobí, že kyselina stříkne na vás. Zranitelným místem Strážce je hlava a především oko na zádech.
Hvězda 500b (15/18) – V cele v patře.
Dalšími schody sejděte dolů a projděte skrze proražené zdi cel.
Hvězda 500b (16/18) – Pod skříní dole pod schody.
Slabou stěnu prorazí další Strážce, zničte ho. Dorazíte k věži.
Tip – Můžete zvednout Jill nahoru aby tam byla rychleji.
Nahoře jedním hrdinou otočte kliku a druhým seberte z truhly klíč vězení. Dole s ním odemkněte mříž. Pobijte Strážce na nádvoří u vodní nádrže. V truhle na obvodu je  stříbrná pečeť a v truhle na věži, kam zvedněte Jill je zlatá pečeť.
Hvězda 500b (17/18) – Ve výklenku za mříží naproti schodišti.
Vložte obě části pečetí do otvoru, což otevře mříž. Ale podlaha pod vámi praskne.

Skončíte oddělení a hlavně bez předmětů hluboko v bludišti. Tím prochází Strážce a musíte se mu vyhýbat. Vyhledejte v truhle v patře kliku (červená), zvedněte s ní červený blok s bodci, nalákejte Strážce druhým hrdinou a pusťte na něj past, což ho zabije a z jeho těla získáte úlomek hada požírajícího slunce
Tip – Na vyšší obtížnosti a při případných opakovaných hrách je bludiště větší a v truhlách seženete ještě kliku (modrá), klika (zelená), klika (fialová). Z těl Strážců pak může zbýt ještě úlomek hadího ocasu, úlomek dvouhlavého hada a úlomek trojhlavého hada.
Vložte úlomky do otvoru, což otevře bránu a vylezte nahoru.

Nahoře v chodbě je u mrtvých bodyguardů pár zásob, včetně dvou pistoli M92F.
Hvězda 500b (18/18) – Na zdi v chodbě před těly bodyguardů.
Za dveřmi je Wesker, který právě zabil Spencera.

Boss – Wesker

– Boj s Weskerem v každém případě skončí známou animací, kdy ho Jill strhne do propasti. Ale k tomu dojde až po několika minutách bossfightu.
– Bitva skončí zhruba po pěti minutách anebo pokud stihnete Weskera vyřídit dříve. Jenomže Wesker uhýbá kulkám a není možné využít moment překvapení.
– Jediná šance jak Weskera porazit dříve je uhýbat jeho úderům a provézt kombo (QTE), když se naskytne příležitost. Pak máte šanci pošlat Weskera na podlahu.

Pečlivý průchod na nižší obtížnosti… Jednotlivé statistiky se přepočítávají na body a ty pak určují celkové hodnocení.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: ?
Poškození: ?
Skóre: ?
Čas: ?

 

Desperate Escape

Druhé DLC je o něco delší a monitoruje události mezi zachráněním Jill (strhnutím parazita) a příletem vrtulníku s Joshem a Jill k sopce.

 

Hrdinové

Jill Valentine + Josh Stone

Jill Valentine 2

Josh Stone

– Za Joshe nejde hrát během první hry.

Doky
Po odchodu Chrise a Shevy jste zkolabovali ale našel vás Josh. Společně se pokusíte dostat ze základny.
Tip – Do začátku máte rozdílnou výbavu. Jill má samopal Vz. 61, Josh má pistole M92F a sprej.
V oblasti skladiště doků pobijte madžiny a seskočte dolů.
Tip – V budce vrátnice dole a v budově nahoře nad žebříkem jsou dva trezory s věcmi.
Z těla nějakého madžina (nebo v jednom z trezorů) najdete klíč transportní oblasti, odemkněte jím dveře dál. Cestu dál blokují jiné dveře. Nechte Joshe zvednout vás nad žebřík.
Jill – Přeskákejte po stříškách za dveře a zezadu je otevřete.
Tip – V této DLC kapitole se vyskytují skrytí madžinové agitátoři.
Agitátor (1/1) – Pečlivě zlikvidujte všechny skupiny madžinů v úvodní oblasti (první skupinu než poprvé seskočíte do areálu / druhou skupinu poté, co seskočíte dolů / třetí skupinu poté, co vylezete po žebříku k boudě / čtvrtou skupinu poté co seberete klíč / pátou skupinu poté, co se přiblížíte ke dveřím). Po zvednutí Jill nad žebřík se pak v první oblasti (ještě před dveřmi) objeví agitátor.
Společně pokračujte skrze budovu až k sjezdu do tunelu.
Tip – Nechte Joshe zvednout vás nad žebřík. Můžete kontrolovat areál z výšky a jsou tam i zásoby.
Pobijte všechny madžiny (včetně silných, s motorovkou) až z jednoho vypadne klíč nouzového východu. Odemkněte a projděte tunelem.

Oblast doku je bráněna jako pevnost.
Tip – Madžinové přicházejí neustále. Musíte postupovat pod tlakem.
Tip – Skály s červeným křížkem lze zničit explozivní zbraní (raketomet / granát). Někdy blokují cestu k zásobám.
Tip – Na počátku oblasti přeskočte dozadu po dřevěné plošině. Je tam trezor s věcmi.
Probijte se vpřed k velké červené bráně. Slezte dolů k spodnímu mostu a dostaňte se na protější stranu (Jill může s pomocí Joshe přeskočit přes rozbitý železniční most). Na druhé straně využijte stacionární raketomet a zničte červenou bránu. Vraťte se a pokračujte za bránu nahoru.
Tip – Cesta přes horní železniční most vede k boudě s trezorem na protější straně. Jill se tam může dostat mnohem dříve, když jí Josh zvedne nad žebřík u prvního raketometu.
Probijte se k raketometu v pravém rohu oblasti a s ním zničte druhou červenou bránu naproti.
Tip – Pod věží s raketometem je bouda plná zásob. Jill se tam může dostat rychleji, když ji Josh zvedne nad žebřík u boudy.
Překonejte hlavní most, projděte červenou bránou a dalším raketometem zničte hlavní červenou bránu u mostu. Tudy pronikněte do vnitřního areálu. Zlikvidujte hlavně madžiny ovládající dvojici raketometů nahoře a pak se probíjejte vzhůru. Cestu blokují dveře, takže se nechte Joshem zvednout nad žebřík.
Jill – Utíkejte ke dveřím a zezadu je otevřete, aby Josh mohl projít.
Pokračujte nahoru k radiokomunikační budově.
Agitátor (2/3) – Využijte jeden ze dvou stacionárních raketometů a zničte skupiny madžinů na vršku hlavní brány. V poslední skupině je agitátor.
Vstupte do budovy. Zkontaktujete se s Chrisem a varujete ho, že Wesker využívá vir na posílení ale že se jím může předávkovat.

Na střeše je spousta zásob (munice, spreje, granáty…) a explozivních sudů, jenže dorazí madžinové. Odolávejte tlaku po dobu 05:00 než má přiletěl pilot Doug. Jenže kvůli zdržení se limit zvedne na další 02:40.
Tip – Během náporu dorazí i několik silných madžinů (madžin s gatlingem, postupně dva madžinové s motorovkou a ještě červený madžin s gatlingem).
Agitátor (3/3) – Po poražení všech silných madžinů dorazí těsně před vypršením limitu agitátor, společně s dvěma hřmotnými madžiny.
Po vypršení limitu konečně přiletí a pokusí se krýt váš ústup. Raketometčík ale Douga rozmetá a odletíte jen vy dva. 

Pečlivý průchod na nižší obtížnosti… Jednotlivé statistiky se přepočítávají na body a ty pak určují celkové hodnocení.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Přesnost: 70%+
Zabití nepřátelé: ?
Poškození: ?
Skóre: ?
Čas: ?

 

Kostýmy

 

Mercenaries Reunion

– DLC Žoldáci přinášejí 8 nových postav ale mapy jsou stejné jako ze základní hry.

1. Chris Redfield (Heavy Metal)

1-chris– Dostupný od počátku.

2. Sheva Alomer (Fairy Tale)

2-shevaDostupná od počátku.

3. Josh Stone (BSAA)

3-josh– Dostupný od počátku.

4. Excella Gionne

4-excella– Dostupný od počátku.

5. Chris Redfield (Warrior)

5-chris– Dostupný od počátku.

6. Sheva Alomer (Business)

6-sheva– Dostupná od počátku.

7. Barry Burton

7-barry– Dostupný od počátku.

8. Rebecca Chambers

8-rebecca– Dostupný od počátku.