RE 5 (DLC) – Untold stories bundle

Lost in nightmares

Desperate escape

Příběhové DLC pro RE 5 vyšlo na PC až po neskutečných šesti letech! Do té doby se z obsahu, který rozvíjí příběh RE 5 a přináší velké množství dalších bonusů, mohli těšit jen konzolisté. Zajímavé je, že obsah DLC se zpřístupňuje postupně během pokroku v kampani RE 5. První část DLC se zpřístupní ihned po nainstalování, další část během třetí kapitoly kampaně a zbytek až po jejím dokončení. Pokud už RE 5 máte dohrané, dostanete pochopitelně celý obsah rovnou. A co že to vlastně bude?

Hlavním tahákem DLC je bezesporu příběhová stránka, která přináší dvě nové kapitoly, které u konzolových verzí tvořily dvě samostatná DLC. Nejde však o další dobrodružství dvojice Chris+Sheva ale o dva příběhy doplňující děj základní hry. V prvním se představí Chris a Jill, přičemž kapitola osvětluje dění ve Spencerově vile a následný střet s Weskerem končícím fatálním sebeobětováním Jill. Kapitola po příběhové stránce nemá jak překvapit, vše podstatné bylo řečeno v kampani RE 5 během flashbacků. Nicméně k sehnání je mnoho dokumentů osvětlujících Spencerovy cíle, akce je velice slušná, prostředí hororově ponuré, atmosférické a neokoukané, no a zapojení Jill jakožto nové hrdinky je velice příjemné. Navíc, Spencerova vila byla dějištěm prvního Resident Evilu, takže ve vzduchu je cítit slina nostalgie.

Kapitola druhá se točí opět okolo Jill a jejím parťákem je tentokráte Josh. Příběh odhaluje, kterak se Jill těsně po záchraně od Chrise a Shevy setkala s Joshem a společně opustili základnu Tricellu ve snaze nalézt vrtulník. Tato kapitola žádným hororem není. Oproti první kapitole jde o velice intenzivní akci s armádním nádechem plným pevnůstek, železnic, střílen, raketometů a dalších radovánek. Velice drsná kapitola plná náročných situací.

Teď k dalšímu obsahu, které DLC nabízí… Především tu máme novou verzi minihry Mercenaries. Odehrává se na původních mapách ale s jinými hratelnými postavami a tedy i s jinou výbavou. K tomu můžeme přičíst deset nových sběratelských figurek plus nové kostýmy pro Chrise a Shevu. Nový je i MP herní mód Duel, kde spolu soupeří dva hráči.

Dá se předpokládat, že pro většinu hráčů bude důvodem ke koupi pouze příběhová složka DLC. Obě kapitoly jsou velice kvalitní a nabízejí trochu jiný zážitek než na jaký jste z kampaně zvyklí. Rozhodně jsou zpracovány poctivě a příjemně rozšíří základní hru. Každá kapitola trvá zruba hodinu a půl, ovšem cena DLC se pohybuje okolo 400 Kč! To opravdu není málo a to nemluvím o tom, že ať už je obsah DLC jakýkoli, je starý šest let a nejde tedy o nic nového pod sluncem. Pokud ale patříte k fanouškům série a chcete si doplnit sbírku pěkným DLC, určitě koupi zvažte (minimálně v nějaké slevě).

Hodnocení – 80%
Herní doba – cca 3h (+ bonusy)