RE Revelations 2 (E2)

Revelations 2

Druhá epizoda navazuje na první část velmi úzce. Hráč už umí postavy ovládat, ví jak vyrábět předměty, zná základní typy monster… Mnoho nových herních mechanismů nezbývá ale přeci jen tu jsou. Za zmínku stojí například spolupráce s vedlejšími postavami, které vás budou nějaký ten čas následovat a pomáhat svými zbraněmi. I váš arzenál se rozroste o sniperky a malé samopaly, čímž si zastřílíte se všemi základními typy zbraní.

Příběhově se epizoda přesouvá z „nevím, kde jsem a co se kolem děje“ do „musíme spolupracovat a dostat se z ostrova.“ I díky tomu vyprávění poskočí o kus vpřed. Spousta otázek najde svoji odpověď ale spousta dalších se objeví. Děj epizody je situován do poničené vesnice a opuštěného města. A potvrzuje se i to, že ostrov spadá pod Rusko, což bylo v první epizodě pouze naznačováno.

Prvně se představí i souboje s bossy a opět nechybí možnosti volby, které mají tentokrát o poznání větší dopad na děj. Epizoda si rozhodně drží laťku nastavenou první částí a nabídne tak další nášup (tentokrát o pár minut delší).

Hodnocení – 90%
Herní doba – 3h (+ bonusy)