RE Revelations 2 (E3)

Revelations 2

Třetí epizoda nabízí ještě o něco delší hraní okořeněné řádkou mírně logických rébusů a nebojových situací, které vyžadují používání předmětů a hledání cesty. Délka ještě vzrostla a obtížnost pochopitelně také.

Bohužel se poněkud ztrácí napětí a děj slábne. Přicházejí zvraty, které nepůsobí zrovna logicky a vyznění příběhu se stává čím dál podivnějším (především odkaz na FBC je zbytečně násilný a postrádající logiku). Naopak velice pěkný je rostoucí vztah mezi postavami, především mezi Barrym a Natalií.

Prostředí se přesunulo do továren, kanalizací a starého lomu. Stále je na co se dívat ale atmosféra postupně ztrácí na své původní síle, která ještě u minulé kapitoly neměla chybu. Situaci kazí i přehnaná délka některých pasáží (tlačení bedny v lomu, či otevírání stavidel v kanalizaci).

Přesto je třetí epizoda další kvalitní částí druhého Revelations. Logické hádanky, spousta nových zbraní, či třeba náročné souboje s bossy a útěk pod časovým limitem. To vše pomáhá hru oživit, byť v některých ohledech začíná pomalu ztrácet dech.

Hodnocení – 80%
Herní doba – 3h (+ bonusy)