RE Rev2 (DLC) – The Struggle

The struggle

První příběhové DLC pro Revelations 2 pomáhá, stejně jako jeho nástupce, vyplnit mezery v příběhu základní hry. Díky tomu pak události viděné v kampani dávají větší smysl. Bohužel úroveň kvality tohoto DLC se nedokáže přiblížit ani jediné kapitole ze základní hry. Už na první pohled je totiž znát, že DLC v maximální možné míře recykluje to, co už bylo k vidění.

Tak například prostředí… Epizoda je rozdělena do čtyř částí, které ale nelze hrát jednotlivě a je nutné postupně projít celým příběhem naráz. To by nebylo až tak zlé, jenže všechny části se odehrávají na starých známých lokacích. Opět navštívíte les a pilu (kapitola 2), kanalizaci (kapitola 6), vesnici (kapitola 3) a nakonec lom (kapitola 6). Nic nového pod sluncem a co hůř – postup jednotlivými oblastmi je řešen formou střihu. Jednou bojujete na ochozech kanálu a jakmile splníte úkol, bác ho – jste přímo v kanále. Všechno to působí tak neuspořádaně a lacině.

Ale The Struggle má i své klady. Jedním z nich je zajímavý systém životů. Za zabíjení zvířat můžete získat body jídla. Jakmile získáte dostatek bodů, naplníte vak, který symbolizuje život. Pokud zemřete, přijdete o život a můžete danou část zkusit znovu. Přijdete-li o všechny životy, je konec a celou epizodu musíte hrát od začátku.

Pěkné je i využití obou hrdinů. Hlavní roli převzala Moira, která už se nebojí střílet a postupně se do jejího arzenálu dostane každý typ zbraně, krom sniperky. Moira dokonce může získat i raketomet! Krom toho má Moira svoji typickou baterku a páčidlo. Bohužel není možné vylepšovat zbraně, takže žádné součástky ani nehledejte. Druhým hrdinou je svérázný stařík Evgeny, který se specializuje výhradně na sniperku. Žádnou jinou zbraň užívat nemůže. Právě vztah mezi oběma hrdiny a postupný přerod drzé hloupé Moiry v rozumnou obětavou dívku je to nejlepší, co DLC nabízí.

Bohužel, ve výsledku je The Struggle spíše zklamáním. Po herní stránce nejde o nic zvláštního. Je až k nevíře, že zatímco cena klasické epizody čítá 6 eur, cena DLC je jen o euro menší! Zhruba 135 Kč za jedinou a ještě recyklovanou kapitolu a hrstka bonusů k tomu. To slovíčko „krádež“ se přímo vybízí. Kdyby alespoň ten obsah stál za to, jenže to jaksi nestojí. A tak je The Struggle záležitostí především pro těžké fanoušky RE série.
PS: Doporučuji hrát v nějaké hodně povznesené náladě, ať vám to DLC příliš nepokazí dojem z celé hry 🙂

Hodnocení – 60%
Herní doba – 1h (+ bonusy)