Resident Evil: Operation Raccoon City (2012)

Operation Raccoon City

Operation Raccoon City vyšel v polovině roku 2012 a pomohl příznivcům Resident Evilu vyplnit dlouhou pauzu mezi RE 5 a RE 6. Hra však dopadla bídně. Přitom základní myšlenka a koncept není úplně marný. Operation Raccoon City sleduje elitní jednotku Umbrelly, která tváří v tvář katastrofě v Raccoon City zahlazuje stopy a snaží se z průšvihu, který Umbrella zavinila, vytěžit maximum. Znovu se tedy hráč podívá na klíčové momenty, jež jsou předmětem RE2 a RE3. Staří známí hrdinové jako Leon, Ada nebo Claire teď stojí na opačné barikádě.

Raccoon City je především těžkou akcí. Atmosféra ustupuje přestřelkám s lidskými protivníky a boj s mutanty zase pozbývá napětí. Je to ryzí střílečka, ale ne jen tak ledajaká střílečka, protože hra sází na Coop mod. Kampaň budete procházet se čtyřmi postavami z šesti možných. Hrajete-li solo, můžete si všechny postavy do týmu vybrat sami – vyberete si hlavního hrdinu a zbylé tři parťáky přenecháte AI. Každá postava má pět unikátních schopností, což určuje její funkci na bojišti. Najdete tu demoličního experta, který pokládá miny, vědkyni schopnou omámit nepřátele různými viry nebo třeba tvrdou velitelku, která má bonusy k síle zbraní a vitalitě. Potíž je v tom, že postavy, které ovládá AI využijí své schopnosti jen částečně. Navíc tým nemůžete ovládat, protože žádné taktické příkazy tu nejsou. Takže když chcete vyléčit jednotku sprejem, máte smůlu, protože se vám ji nepodaří ani seskupit.

Pokud ale máte alespoň jednoho, ideálně tři kámoše do Coopu, jste za vodou, protože maximálně využijete potenciál hry. Postavy se budou doplňovat, pomáhat si. Zatímco velitelka zadrží vlnu nepřátel, infiltrátor projde nepozorován mezi nimi a zničí je zezadu. Vědkyně pošle mezi nepřátele ovládanou zombii a demoliční expert jim přichystá minové pole. Léčitelka vyléčí tým, když bude slábnout a průzkumník prohledá oblast a snadno najde ukryté předměty. Coop hra povznese ORC na mnohem vyšší level a nabídne netradiční zábavu a to i navzdory bídě, kterou představují ostatní herní prvky.

Kampaň je vcelku krátká a nabízí jen sedm úrovní. Ale díky příběhovým DLC může délka pěkně naskočit na zhruba dvojnásobek.

Hodnocení: 60%
Herní doba: cca 8h (+ DLC)


 

Hrdinové

– Jednotka Wolfpack se skládá ze šesti členů a na každou kapitolu si do terénu můžete vybrat čtyři z nich. Postavy, které nemají lidského hráče budou ovládány AI.
– Každý hrdina má pět schopnosti, jež si musíte nejprve koupit za XP body. Dvě schopnosti jsou pasivní a fungují nepřetržitě. Tři schopnosti jsou aktivní, přičemž po aktivaci se opět nabíjí, takže po nějaké době je můžete použít znovu. Každou schopnost lze ještě vylepšit.

1 Lupo (útočník)
– Bývalá členka Francouzských speciálních jednotek Karena Lesproux neboli Lupo je velitelkou Wolfpacku. Má schopnosti, které vylepšují její bojové dovednosti jako zrychlení přebíjení, střílení zápalnou municí, či zvýšení odolnosti vůči kulkám.
– Nejlepší schopnost „Supervoják“ na omezenou dobu zvýší poškození zbraněmi a zajistí imunitu vůči několika zásahům od nepřátel.
– AI Lupo využívá Assault Rifle.

2 Spectre (průzkumník)
– Špion z dob Studené války Vladimir Bodrovski alias Spectre je výtečným průzkumníkem jednotky. Dokáže přes minimapu odhalit nepřátele i užitečné věci. Spectre může mít biotermální vidění, díky čemuž odhalí zdraví nepřátel.
– Jeho nejlepší schopnost „Sonar“ umožňuje vidět nepřátele přes zdi.
– AI Spectre využívá Militia Rifle.

3. Vector (infiltrátor)
– Specialista na infiltrace a bojová umění cvičený na Rockfort Islandu. Vector se dokáže pohybovat tiše, rychle a být neodhalitelný na minimapě. Takové vlastnosti přijdou vhod v MP hře proti jiným hráčům. Vector dokáže převzít kontrolu nad nepřátelským vojákem na bojišti.
– Jeho nejlepší schopnost „Kamufláž“ mu umožní se na krátký čas se zneviditelnit a klidně proniknout skrze řady nepřátel.
– AI Vector využívá Tactical SMG.

4. Bertha (medička)
– Michaela Schneider je bývalá armádní medička se sadistickými sklony. Bertha má výhody související s léčením a to jak sebe, tak i spojenců. Dokáže nosit víc sprejů a bylinky ji poskytnou více léčení. Může spojencům podávat stimulanty na dočasné zvýšení rychlosti a dokáže léčit T-vir.
– Nejlepší schopnost „Lék na bolest“ umožňuje vpravit sobě nebo spojencům lék, který prudce zvýší odolnost vůči zraněním, které si postava způsobí sama anebo které jí způsobí spojenci.
– AI Bertha využívá Submachinegun.

5. Four Eyes (vědkyně)
– Christine Yamata je zapálená vědkyně soustřeďující se na virologii. Má větší zásobu anitivirů. Především ale dokáže odhalit mutanty přes speciální vidění, kde má znázorněny i jejich zranitelná místa. Může použít na nepřátele viry a přeměnit je ve spojeneckou zombii nebo hodit feromony a přilákat nepřátele na jedno místo, kde budou útočit na každého v dosahu.
– Její nejlepší schopnost „Program infikování“ jí umožní zasáhnout nepřítele speciální látkou a pak mu nastavit cíl, na který má útočit.
– AI Four Eyes využívá Light Machine Gun

6. Beltway (demoliční expert)
– Bývalý inženýr z Army Corps Hector Hivers neboli Beltway je ženistní specialista. Má po ruce různé druhy min, které může pokládat nebo házet na nepřátele. Rovněž má zvýšenou odolnost proti explozivním.
– Nejlepší schopnost „Laserová mina“ umožňuje nastražit minu, která exploduje jakmile někdo přeruší laser.
– AI Beltway využívá Pump-Action Shotgun

 

Kapitola 1 – Containment

Tip – Ještě před zahájením každého levelu si zvolte svoji výbavu. Na akci můžete mít pouze jednu aktivní schopnost, jednu pistoli a jednu hlavní zbraň. Už od počátku si můžete vybrat z několika základních zbraní a ostatní si můžete kupovat za XP anebo spoléhat na to, že je potkáte někde v terénu.
Tip – Pistole v terénu nikdy nenajdete. Proto je užitečné kupovat především je.

Pistole UBCS

– Základní pistole. Slabá sekundární zbraň.
Poškození: 5 / 10
Dostřel: 3 / 10
Krvežíznivost: 5 / 10
Kadence: 4 / 10
Přesnost: 4 / 10
Munice: 4 / 10

Útočná puška (Assault Rifle)

– Základní útočná puška. Větší přesnost a vyšší poškození na úkor kadence.
Poškození: 5 / 10
Dostřel: 6 / 10
Krvežíznivost: 3 / 10
Kadence: 5 / 10
Přesnost: 5 / 10
Munice: 5 / 10

Samopal (Submachine Gun)

– Základní samopal. Vysoká kadence na úkor přesnosti a poškození.
Poškození: 3 / 10
Dostřel: 4 / 10
Krvežíznivost: 5 / 10
Kadence: 7 / 10
Přesnost: 3 / 10
Munice: 6 / 10

Brokovnice (Pump-Action Shotgun)

– Základní brokovnice. Vysoké poškození na malou vzdálenost.
Poškození: 7 / 10
Dostřel: 4 / 10
Krvežíznivost: 7 / 10
Kadence: 1 / 10
Přesnost: 2 / 10
Munice: 2 / 10

Sniperka (Bolt Action Rifle)

– Základní sniperka. Velmi vysoké poškození a přesnost na velkou vzdálenost.
Poškození: 8 / 10
Dostřel: 8 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 1 / 10
Přesnost: 9 / 10
Munice: 1 / 10

Vaši jednotku uvítá HUNK a vysvětlí, že je třeba zajistit vzorky G viru od Birkina ale žoldácké jednotky UBCS mohou jít proti vám. U recepce je pár zásob.
Léčení – Základním typem léčení je zelená bylinka, která okamžitě obnoví část HP. Můžete ale potkat i další věci.
Sprej – Vyléčí na max vás i blízké spojence.
Antivirový sprej – Vyléčí nakažení od zombie.
Granáty – Je několik typů granátů, které mohou být volně nalezené.
Výbušné (zelené) – Běžné explozivní granáty.
Oslepující (modré) – Zábleskové, schopné oslepit monstra a zneschopnit je.
Zápalné (oranžové) – Hořlavé granáty vhodné na podpálení oblasti.
Tip – Různě po lokacích se nacházejí data v podobě zápisníků, USB, CD nosičů, či kazet. Nasbírané věci odevzdejte na terminálech (zapnutý notebook). Za každý získáte 50 XP a budete postupně odemykat bonusové artworky.
Tip – Vysoko na zdech nebo stropech můžete najít kamery (černé vypouklé světlo) a za sestřelení každé získáte 50 XP. Za zničení všech kamer v kapitole je bonus 500 XP. Počty kamer v jednotlivých úrovních jsou: 11, 20, 20, 18, 12, 16 a 20.
Následujte HUNKa k laboratoři a kolem nádrží s Huntery. Dole jsou jednotky UBCS. Zničte je. Z těl nepřátel může vypadnout samopal.

Mini SMG (4000 XP)

– Extrémně rychlý ale hrozivě slabý a nepřesný samopal.
Poškození: 2 / 10
Dostřel: 2 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 10 / 10
Přesnost: 2 / 10
Munice: 7 / 10

Sejděte až dolů.
Tip – Vyjděte po schodech na můstky a projděte kam až to půjde. Na konci je vojenská bedna (plamenomet).
Tip – Vojenské bedny obsahují mocné zbraně, které se obvykle v dané situaci vyplatí použít. Krom klasických zbraní v nich můžete najít i plamenomet nebo granátomet, které si nelze koupit za XP.
Pokračujte chodbou a dolů do haly. Někdo zapne alarm.
Mýval (1/7) – V hale za přístroji u zdi.
Tip – V každém levelu je schovaná figurka mývala. Každá je za 350 XP.
V laboratoři je na stole terminál. Za dveřmi je laboratoř Birkina. HUNK tam půjde se svými lidmi ale Birkin použije G vir, zmutuje a uteče. Proniknou sem vládní jednotky. Pobijte je a na výtahu se sejděte s HUNKem. Ve vyšším patře pokračujte chodbou ale zaútočí Birkin a zabije muže, co odnášejí vzorky. Až Birkin zaútočí znovu, utečte mu chodbou.
Tip – Birkin je zblízka velmi nebezpečný ale střelba do oka ho zpomalí.
Birkin chytí HUNKa a hodí ho stranou za sutiny, takže jste v tom sami s týmem. Utečte dlouhou chodbou. Až budete v bezpečí, v místnosti mezi pletivy jsou nové zbraně.

Tactical SMG (5000 XP)

– Mírně pokročilý samopal s vyšším poškozením a dostřelem.
Poškození: 5 / 10
Dostřel: 5 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 6 / 10
Přesnost: 4 / 10
Munice: 5 / 10

Semi-Auto Rifle (5000 XP)

– Poloautomatická sniperka. Rychlejší ale slabší než Bolt Action.
Poškození: 7 / 10
Dostřel: 8 / 10
Krvežíznivost: 7 / 10
Kadence: 3 / 10
Přesnost: 7 / 10
Munice: 2 / 10

Pobijte další jednotky vojáků a o kus dál útočící psy. V chodbě vzadu je spousta zásob a terminál. V rudé chodbě vás přepadne Birkin.

Boss 1 – Birkin

– Birkin vás srazí k zemi a zkusí umlátit trubkou. Vyhněte se (QTE) a rychle utíkejte.
– Nemůžete Birkina zabít ale snažte se ho zbrzdit střelbou do oka. A pak utíkejte chodbou. 
-Kličkování mezi ohni a explozemi vás může zranit i zpomalit ale Birkin je nebezpečnější, takže hlavně utíkejte.

Na konci chodby narazíte na HUNKa. Pošle vás pryč a sám jde čelit Birkinovi, protože vzorek ztratil.
Tip – V tomto levelu je celkem 11 kamer a 17 dat.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 32+
Úmrtí: 1
Data: 12
Čas: do 00:25:00

 

Kapitola 2 – Corruption

Městem se šíří nákaza a Umbrella zahajuje Operaci Raccoon City na zahlazení stop. Jste v suterénu radnice. V policích najdete antivirový sprej (váš první). Projděte suterénem a brzy narazíte na zombie.
Tip – Zombií je všude plno ale jsou snadným cílem. Mohou ovšem roznášet nákazu a některé jsou rudé (Crimson Head) a odolnější.
Tip – Pokud zaútočte útokem zblízka na zombii a podržte klávesu, můžete ji zpacifikovat a držet před sebou jako živý štít. V ten moment ale můžete střílet jen pistolí.
Vyčistěte velkou místnost s počítači, přičemž v boční místnosti archivu je kulomet. Při odchodu narazíte na Nikolaie Ginovaef z UBCS ale necháte ho jít.   

Light Machinegun (7000 XP)

– Lehký kulomet. Ohromný zásobník a jinak vyvážené statistiky.
Poškození: 5 / 10
Dostřel: 5 / 10
Krvežíznivost: 4 / 10
Kadence: 5 / 10
Přesnost: 3 / 10
Munice: 8 / 10

Vyjděte po schodech do přízemí budovy. Vyčistěte malé nádvoří se stromem.
Tip – Mnoho bočních místností (kanceláře, toalety…) po celé budově se dá otevřít ale většinou jsou prázdné.
V jedné boční kanceláři je brokovnice.

Assault Shotgun (7000 XP) 

– Útočná brokovnice. Velmi silná na krátkou vzdálenost.
Poškození: 7 / 10
Dostřel: 3 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 2 / 10
Přesnost: 4 / 10
Munice: 3 / 10

V hlavní hale zaútočí vládní Spec Ops jednotky. Zničte je a pokračujte na druhé nádvoří se sochami. V bezpečnostní místnosti zničte zbylé vojáky. Je tu terminál a hlavně kontrolní panel přes který vypněte bezpečnostní zámky. Pokračujte nahoru po schodech do patra.
Mýval (2/7) – V patře nádvoří se sochami je za dvojitými dveří v rohu schodiště. Na jeho vršku je mýval.
Vyčistěte patro hlavní haly a dále patro nádvoří se stromem. Z těl některých vojáků vypadne kulomet.

Těžký kulomet (9000 XP)

– Masivní těžký kulomet s gigantickým zásobníkem a vysokou silou. Velmi nepřesný.
Poškození: 6 / 10
Dostřel: 6 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 4 / 10
Přesnost: 1 / 10
Munice: 10 / 10

V serverovně je terminál a především servery (7), které zničte.
Tip – Pokud hrajete za Spectre (nestačí ho mít v týmu) můžete v místnosti se servery aktivovat počítač na stole. Automaticky odpálíte všechny servery za bonus 200 XP.
Oklikou projdete zase do patra hlavní haly a dále stoupejte nahoru. Vyčistěte druhé patro. Na opačné straně vstupte do knihovny. Tady najděte a spalte plány (5) kompromitující Umbrellu.
Tip – Mezi policemi jsou nastražené laserové miny.
V dalším sále knihovny narazíte na Nikolaie. Zradil UBCS a na vás pošle Lickery. Odolejte neustálému útoku Lickerů, uprostřed u mrtvoly vezměte černou kartu, probijte se skrz, zatímco sál začne hořet a utečte. Hlavní hala je plná zombií. Probijte se ke vstupní hale. V čekárně na lavičce je terminál
Psací stroj (1/3) – Na recepci ve vstupní hale.
Tip – V některých levelech jsou schované psací stroje. Za každý z nich získáte 100 XP a za nalezení všech tří je bonus 350 XP.
Dveřmi vyjděte ven.
Tip – V tomto levelu je celkem 20 kamer a 37 dat.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 150+
Úmrtí: 1
Data: 20
Čas: do 00:35:00

 

Kapitola 3 – Lights Out

Jste v přízemí nemocnice a máte se dostat na střechu pro extrakci vrtulníkem. V jednom pokoji je nový samopal.

Supressed SMG (4500 XP)

– Samopal s tlumičem. Oproti základnímu SMG má vyšší přesnost na úkor dostřelu. 
Poškození: 3 / 10
Dostřel: 3 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 8 / 10
Přesnost: 4 / 10
Munice: 6 / 10

Tip – V jednom pokoji (vlevo od dveří dál) je modrá karta. Odemkněte s ní pokoj nedaleko recepce. Uvnitř je spousta zásob, včetně granátů, spreje a armádní bedna s granátometem (váš první).
Pokračujte do hlavní haly, kde vás překvapí Nikolai a pošle sem zombie. Zničte je. 
Tip – Některé zombie na sobě mají nálož. Její odpálení přiláká okolní zombie.
Projděte přes chodbu. V zadním pokoji je terminál a cesta do suterénu. V úklidové místnosti za recepcí suterénu seberte černou kartu a odemkněte s ní dveře v pokoji. Probijte se přes pokoje s Lickery. Po schodech do patra. Ve velké čekárně u recepce je terminál. Pokračujte přes ochoz nad hlavní halou a po schodech nahoru na střechu. Zničte útočící Crimson Heady a běžte na helipad, jenomže Nikolai sniperkou zastřeli pilota, který pro vás letí a ještě odpálí bomby v nemocnici. Propadnete se o patro níž a budova hoří. Po zničené podlaze sejděte do přízemí haly a pokračujte hořícími chodbami. Narazíte na Huntery. Probijte se přes márnici a přes zadní sklad ven.

Na konci ulici projděte obytným domem. V další ulici jsou i Spec Ops jednotky.
Tip – Využijte bojů mezi vojáky a zombiemi.
Překonejte barikádu a směřujte k parku. Přes boční vchod vstupte tam. V parku najděte 2 EMP zařízení (první u havarovaného vrtulníku, druhé o kus dál v parku).
Mýval (3/7) – U kanalizační roury v parku (vpravo).
Bránou pokračujte ke kostelu. Z oken střílí svoji sniperkou Nikolai.
Tip – Využijte beden okolo (se sniperkami) a střílejte Nikolaie. Pohybuje se mezi čtyřmi okny v patře kostela. Po dostatečném poškození uteče.
Vstupte dovnitř a v kostele na oltáři je třetí EMP. Vyjděte ven, projděte ulicí k budově elektrárny. Uvnitř v suterénu v boční místnosti je spousta zásob a nové zbraně.

Riot Gun (7500 XP)

– Bojová brokovnice. Má větší dostřel a rychlost než Assault Shotgun ale nižší přesnost. 
Poškození: 7 / 10
Dostřel: 4 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 3 / 10
Přesnost: 3 / 10
Munice: 2 / 10

Precision Rifle (6000 XP)

– Kvalitní sniperka s velmi vysokým poškozením a mimořádnou přesností
Poškození: 9 / 10
Dostřel: 9 / 10
Krvežíznivost: 8 / 10
Kadence: 2 / 10
Přesnost: 10 / 10
Munice: 1 / 10

Vstupte do hlavní síně elektrárny. Na bednách uvnitř je terminál. Spínači na panelech postupně vysuňte tři generátory a umístěte na něj EMP nálože. Mezitím odolávejte útokům zombií, Spec Ops i Nikolaie, který zaútočí z můstku v patře. Po umístění posledního EMP vše odpálíte a shodíte elektrickou síť města.
Tip – V tomto levelu je celkem 20 kamer a 29 dat.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 110+
Úmrtí: 3
Data: 20
Čas: do 00:35:00

 

Kapitola 4 – Gone Rogue

BOW Nemesis, která měla za úkol zničit STARS tým je porouchaná a bude nutné jí podat nového parazita. Vyjděte z budovy na ulici. Naproti velké cihlové budově dejte pozor na snipery v oknech. Za barikádou v rohu ulice vás přepadnou další Spec Ops. Po jejich zničení pokračujte bránou na hřbitov. Probijte se hřbitovem a v ulici kousek za ním je vstup do skladiště s náklaďáky. Spínačem otevřete vrata ale dovnitř se nahrnou zombie. Aktivujte další tři spínače a až se vrata konečně otevřou, projděte jimi. Probijte se přes skladiště. V další místnosti za okny už uvidíte Nemesis. V kanceláři je terminál. Výtahem sjeďte do laboratoře Umbrelly.

Ve velkém sále jsou zelené nádrže.
Mýval (4/7) – Skrze sloup uprostřed vede dopravník s nádržemi. Mýval je ve středu sloupu mezi nádržemi.
Pokračujte do velké laboratoře. 
Tip – Na stole na nižší úrovni je modrá karta. Odemkněte s ní zadní dveře v laboratoři v samém rohu horního patra. Uvnitř je armádní bedna s granátometem.
Sejděte na spodní patro laboratoře.
Tip – Paraziti mohou skočit na zombii a ovládnout ji. Najednou bude mnohem rychlejší a agresivnější.
Na stole naproti schodišti je terminál. Pákou na zdi vypněte bezpečnostní lasery, v kóji vezměte velkou injekci a odsajte parazita s Tyranta, který leží ve vedlejší kóji. U Tyranta leží nová zbraň.

Ravager (9000 XP)

– Pokročilá útočná puška nabízející poměrně vysoké a vyrovnané statistiky.
Poškození: 6 / 10
Dostřel: 6 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 4 / 10
Přesnost: 6 / 10
Munice: 4 / 10

Vydejte se nahoru do dveří vzadu, jenže Tyrant se probere a zaútočí na vás. 
Tip – Tyrant je mimořádně odolný ale naštěstí pomalý soupeř. Zblízka rozdává velmi silné údery. Miřte na hlavu těmi nejsilnějšími zbraněmi. 
Po zničení Tyranta vyhledejte v celé laboratoři postupně tři černé karty. První je v kontrolní místnosti nahoře uprostřed, druhou najdete v bočním skladu nahoře a poslední je v malém skladu na spodním poschodí. S kartami konečně otevřete dveře a odejděte. Okolí se začne plnit nekonečným přívalem zombií. Ve dvou bočních kontrolních místnostech aktivujte bezpečnostní panel, což otevře dveře uprostřed a tudy unikněte. V místnosti se zelenými nádržemi zničte druhého Tyranta. Je tu také terminál. Pokračujte nahoru a zpátky do známého výtahu, který vás vyveze na patro s Nemesis. Vstupte do skladu s ním. 

Boss 2 – Nemesis

– Speciální Tyrant vybavený smrtícím rotačním kulometem. Naštěstí zůstává v přízemí skladu a moc se nehýbe.
– Do boje budou zasahovat nekonečné přívaly zombií a když Nemesis dostatečně poraníte, zapojí se do boje i jednotka Spec Ops.
– Jakmile je Nemesis dostatečně poškozený, klesne na kolena. Tehdy je třeba utíkat k němu a kontextovou akcí mu vpravit do těla parazita. Když to ale nestihnete, Nemesis se zvedne a boj pokračuje.

Opravený Nemesis (s parazitem) vyrazí likvidovat členy STARS.
Tip – V tomto levelu je celkem 18 kamer a 26 dat.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 150+
Úmrtí: 2
Data: 20
Čas: do 00:35:00

 

Kapitola 5 – Expendable

Posledním úkolem ve městě je zlikvidovat důkazy v kanceláři velitele RPD Ironse. Ze střechy sejděte dolů po lešení. Odrazte útok zombií, které vylezou z domů a pokračujte na ulici. Vyjděte na střechu policejní stanice a dovnitř. V kanceláři velitele Ironse zničte důkazy na stole.
Mýval (5/7) – V kanceláři Ironse.
V polici je Hammer 

Hammer (8500 XP)

– Pokročilá útočná puška. Oproti Ravager má vyšší poškození na úkor přesnosti.
Poškození: 7 / 10
Dostřel: 6 / 10
Krvežíznivost: 5 / 10
Kadence: 4 / 10
Přesnost: 5 / 10
Munice: 4 / 10

Na chodbě zničte Lickery a projděte do patra hlavní haly. V přízemí na recepci je terminál.
Psací stroj (2/3) – Na recepci v hale.
Dveřmi vyjděte ven před stanici a bránou projděte na ulici.

Do města přijede Leon a Claire ale havarují. Projděte k místu havárie ale Leon před vámi začne utíkat. Velitelství nařídí ho zabít. Pronásledujte Leona do podzemních garáží ale uteče vám a zaútočí hromada Lickerů. U východu z garáží (u vrat) leží několik zbraní včetně nové útočné pušky.

Supressed Rifle (8000 XP)

– Útočná puška l s tlumičem. Oproti základní pušce má vyšší přesnost na úkor dostřelu.
Poškození: 5 / 10
Dostřel: 5 / 10
Krvežíznivost: 4 / 10
Kadence: 5 / 10
Přesnost: 6 / 10
Munice: 5 / 10

Vyjděte ven. Na plácku okolo parkoviště je spousta Spec Ops vojáků. Využijte sniperky v armádních bednách a zničte je. Umbrella začne do města shazovat kapsle s Huntery. Když jste pro Umbrellu vykonali co potřebovali, jsou ochotni vás zabít. Zničte Huntery a projděte uličkou kolem kina. V uličce je několik zbraní, včetně nové brokovnice.

Juggernaut (8000 XP)

– Vysoce kvalitní poloautomatická brokovnice. Má sice nižší poškození ale spolehlivě ji nahradí rychlostí střelby.
Poškození: 6 / 10
Dostřel: 2 / 10
Krvežíznivost: 8 / 10
Kadence: 4 / 10
Přesnost: 2 / 10
Munice: 3 / 10

Na dalším plácku u benzinové pumpy zlikvidujte Spec Ops i Huntery. Na bedně před pumpou je terminál. Projděte přes garáž a zadní dvorek na ulici u velké budovy. Probijte se přes spousty Spec Ops okolo budovy. Z těl zdejších vojáků můžete získat kulomet.

Machine gun (8000 XP)

– Vyvážený kulomet, který je průměrem mezi lehkým a těžkým kulometem.
Poškození: 5 / 10
Dostřel: 6 / 10
Krvežíznivost: 5 / 10
Kadence: 4 / 10
Přesnost: 2 / 10
Munice: 9 / 10

Na bednách před vchodem je teminál. Přes zahrádku před budovou seskočte na roh ulice. Jak se přiblížíte k domu, zaútočí Tyranti.
Tip – Dva Tyranti najednou, to je dost. Snažte se rychle udolat jednoho z nich. Ideálně využijte kulomet.
Po zničení obou Tyrantů se ukryjte v domě.
Tip – V tomto levelu je celkem 12 kamer a 19 dat.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 150+
Úmrtí: 1
Data: 20
Čas: do 00:30:00

 

Kapitola 6 – Redemption

Po nějaké době zoufalého volání se vám velitelství přeci jen ozve a požaduje zlikvidovat špiona v laboratořích Umbrelly. Dorazíte na vlakové nádraží komplexu. Projděte přes vagon, přes můstek nahoře a vyčistěte nástupiště od zombií. Spínačem vzadu přivolejte nákladní výtah a sjeďte dolů. V prvním mezipatře opět spínačem aktivujte výtah a jeďte dál.
Mýval (6/7) – V komoře v druhém mezipatře (za aktivačním panelem).
V druhém mezipatře zase spínačem aktivujte výtah a sjeďte na dno. V chodbě narazíte na špióna (je to Ada Wongová).
Tip – Ada se kryje za bednami, na dálku vrhá granáty a cesta k ní je plná laserových min.
Dostaňte se blízko k Adě a ona uteče. Na můstcích zničte skupinu Spec Ops vojáků a pokračujte přes skladiště k velké výtahové šachtě. Výtahem (cestou pozor na Lickery) sjeďte do podzemí. Ve skladu na vozíku je terminál. Projděte přes velký sál s lávou. Vyjdete ve známé místnosti se sedačkami.
Tip – Tady jste byli v prvním levelu.
Na sedačce je terminál. Vyjděte po schodech. V kontrolní místnosti na kameře uvidíte jak Leon srazí jednoho Tyranta do lávy a pak se stará o zraněnou Adu. Vzápětí je zahájena autodestrukce zařízení. Velitelství nařídí Leona zabít. Pokračujte přes známou laboratoř, po schodech nahoru až k recepci. U recepce je terminál. Odtud po žebříku do šachty. Vylezete znovu do kruhového sálu s lávou. Vystoupejte a po žebříku vylezte na nejvyšší úroveň.
Tip – V horním patře v bočním skladu je v armádní bedně Hammer puška.
Nastupte na nákladní výtah a jeďte nahoru. 

Boss 3 – Super tyrant

–  Mnohem mocnější a agresivnější Tyrant. Jeho zranitelným místem je zářící srdce na hrudi, jenomže to si často chrání rukou.
– Tyrant je smrtící na malou vzdálenost a protože se boj odehrává na výtahové plošině, je těžké mu uhýbat.
– Po poražení Tyranta spadne dolů a výtah pojede dál. Cestou odolejte útoku Lickerů a vyhněte se plamenům.
– Nahoře se Tyrant vrátí. Pokračujte v boji dokud nepřepadne přes okraj plošiny a nezřítí dolů.

Vyjedete nahoru a uniknete přes explozí zařízení.
Tip – V tomto levelu je celkem 16 kamer a 17 dat.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 100+
Úmrtí: 3
Data: 16
Čas: do 00:30:00

 

Kapitola 7 – End of the Line

Máte už konečně zabít Leona a Claire a zajistit Sherry Birkinovou. Projděte ulicí k velkému skladišti. Některé kontejnery se utrhnou a zablokují cestu. Projděte mezi vlaky a nahoru přes kontejnery. V okolí je hromada zombií a vzadu na kontejnerech snipeři Spec Ops. V jednom otevřeném kontejneru v zadní části je nová puška.

Militia Rifle (8000 XP)

– Solidní lehce nadprůměrná útočná puška.
Poškození: 6 / 10
Dostřel: 6 / 10
Krvežíznivost: 4 / 10
Kadence: 5 / 10
Přesnost: 5 / 10
Munice: 5 / 10

Pokračujte k zadním vlakům. Na vysokozdvižném vozíku je terminál. Přes vagon seskočte do areálu nádraží. Přepadnou vás hromady zombií, vojáci Spec Ops a Claire na vás vystřelí granáty. Na ochozu u budovy na rohu je terminál. Přes další vagon skočte mezi vlaky. Dojdete na plácek před hlavní budovou. 
Tip – Na balkonu je Leon a střílí vás svojí sniperkou. Po dostatečném poškození uteče.
Do areálu neustále proudí nekonečné hordy Crimson Heads a Spec Ops drží barikádu okolo budovy. Využijte blood frenzy, zasáhněte pár vojáků aby krváceli a to přiláká zombie, které prorazí barikádu.
Mýval (7/7) – Za proraženou barikádou mezi vlakem a budovou (vpravo) je cesta podél zdi. Vzadu na hromadě prken je mýval.
Tip – V celém areálu je spousta kamer a pár dat ale kvůli hordám Crimson Head nemáte moc času je hledat.
Po zničení barikády vylezte po žebříku na střechu. Přepadnete Leona, Claire a Sherry.
Tip – Máte na výběr zda Leona opravdu zabít anebo se přidat na jeho stranu. Pokud budete s volbou otálet, rozhodnete se pro zabití, nicméně v rámci příběhu série je to špatná volba. V každém případě se dva členové vašeho týmu obrátí proti vám. Sám Leon používá Lightning Hawk.

Finální střet se odehraje uvnitř v budově točny. Nahoře v patře u kanceláře je terminál
Psací stroj (3/3) – Přímo v kanceláři v patře.
Po celé budově je spousta zásob i armádních beden. V jedné z nich (u zdi nedaleko kanceláře) je nová zbraň.  

Mob Special (25 000 XP)

– Gangsterský samopal vedený v kategorii kulometů díky velkému zásobníku.
Poškození: 4 / 10
Dostřel: 4 / 10
Krvežíznivost: 7 / 10
Kadence: 8 / 10
Přesnost: 2 / 10
Munice: 8 / 10

1) Zabití Leona. Využijte dostupné zbraně a zničte nejprve své zrádné kolegy. Poté zaútočte na Leona, který se kryje mezi bednami u zadního vlaku a používá Lightning Hawk. Po jeho poražení zajistíte Sherry a zlikvidujete i Claire. 
2) Ochrana Leona. S pomocí Leona se ubraňte útoku svých zrádných kolegů a zničte je. Rozejdete se a rozhodnete se pracovat na likvidaci Umbrelly, která vás zradila.
Titulky…
Tip – V tomto levelu je celkem 20 kamer a 9 dat.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 150+
Úmrtí: 2
Data: 8
Čas: do 00:30:00
Tip – Některé zbraně se v kampani vůbec neobjeví a pro jejich vyzkoušení si je musíte koupit za XP před začátkem levelu.

Pistole UBCS s tlumičem (4000 XP)

– Základní pistole ve variantě s tlumičem, který o trochu zvyšuje přesnost na úkor dostřelu.
Poškození: 5 / 10
Dostřel: 2 / 10
Krvežíznivost: 5 / 10
Kadence: 4 / 10
Přesnost: 5 / 10
Munice: 4 / 10

Pistole HP (4500 XP)

– Průměrná pistole s vyšším poškozením i dostřelem než UBCS.
Poškození: 6 / 10
Dostřel: 4 / 10
Krvežíznivost: 7 / 10
Kadence: 3 / 10
Přesnost: 4 / 10
Munice: 4 / 10

Samurai Edge (25 000 XP)

– Kvalitní ale velmi drahá pistole s vysokým poškozením a rychlou střelbou. Velmi užitečná do obtížnějších levelů.
Poškození: 7 / 10
Dostřel: 4 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 6 / 10
Přesnost: 5 / 10
Munice: 4 / 10

Lightning Hawk (27 500 XP)

– Vůbec nejdražší zbraň v celé hře. Obrovské poškození na úkor všeho ostatního.
Poškození: 9 / 10
Dostřel: 3 / 10
Krvežíznivost: 8 / 10
Kadence: 2 / 10
Přesnost: 3 / 10
Munice: 3 / 10

Burst Rifle (7000 XP)

– Solidní útočná puška střílející dávkou. Má slušný dostřel i přesnost.
Poškození: 5 / 10
Dostřel: 7 / 10
Krvežíznivost: 4 / 10
Kadence: 4 / 10
Přesnost: 7 / 10
Munice: 4 / 10

Advanced SMG (5500 XP)

– Kvalitní samopal s průměrným poškozením ale vysokou rychlostí střelby a velkým zásobníkem.
Poškození: 4 / 10
Dostřel: 5 / 10
Krvežíznivost: 7 / 10
Kadence: 8 / 10
Přesnost: 3 / 10
Munice: 7 / 10

Arbiter (7000 XP)

– Kvalitní sniperka s velmi vysokou účinností a přesností.
Poškození: 8 / 10
Dostřel: 9 / 10
Krvežíznivost: 9 / 10
Kadence: 3 / 10
Přesnost: 9 / 10
Munice: 2 / 10

 

Bonusy

NG+
– Jelikož je nákup zbraní a schopností postavený nad rámec kampaně, do případných dalších her (NG+) vám zůstává. Všechny získané zbraně, schopnosti i XP.

 

DLC 1 (25. 9. 2012) – Costume Pack 1

– Alternativní kostým pro každého z šesti hrdinů. Nové kostýmy nemohou mít postavy ovládané AI.

 

DLC 2 (25. 9. 2012) – Power Weapons Pack

– Dvě DLC zbraně.

Combat Shotgun

– Bojová brokovnice s velkým zásobníkem.
Poškození: 6 / 10
Dostřel: 2 / 10
Krvežíznivost: 7 / 10
Kadence: 3 / 10
Přesnost: 1 / 10
Munice: 3 / 10

Anti-Material Rifle

– Špičková sniperka s extrémní silou i dostřelem na úkor kadence a munice.
Poškození: 10 / 10
Dostřel: 10 / 10
Krvežíznivost: 10 / 10
Kadence: 1 / 10
Přesnost: 8 / 10
Munice: 1 / 10

 

DLC 3 (25. 9. 2012) – Renegade Weapons Pack

– Dvě DLC zbraně.

Cowboy Shotgun

– Klasická páková brokovnice s velmi vysokým poškozením na úkor dostřelu.
Poškození: 8 / 10
Dostřel: 2 / 10
Krvežíznivost: 7 / 10
Kadence: 3 / 10
Přesnost: 2 / 10
Munice: 1 / 10

Machine Pistol

– Automatická pistole spadající do kategorie samopalů. Pěkný design avšak strašně slabá a nepřesná. Naštěstí mimořádně rychlá.
Poškození: 1 / 10
Dostřel: 1 / 10
Krvežíznivost: 7 / 10
Kadence: 9 / 10
Přesnost: 2 / 10
Munice: 7 / 10

 

DLC 4 (25. 9. 2012) – Elite Weapons Pack

– Dvě DLC zbraně.

Perforator

– Silná masivní brokovnice s velmi pomalou střelbou.
Poškození: 7 / 10
Dostřel: 3 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 1 / 10
Přesnost: 3 / 10
Munice: 3 / 10

Combat SMG

– Bojový samopal s průměrnými vyrovnanými statistikami.
Poškození: 4 / 10
Dostřel: 4 / 10
Krvežíznivost: 5 / 10
Kadence: 7 / 10
Přesnost: 4 / 10
Munice: 6 / 10

 

DLC 5 (25. 9. 2012) – Classic Weapons Pack

– Dvě DLC zbraně.

Classic Launcher

– Granátomet, který si můžete brát na akce jako klasickou zbraň. Vlastnosti přibližně odpovídá granátometu z armádních beden.
Poškození: 10 / 10
Dostřel: 2 / 10
Krvežíznivost: 9 / 10
Kadence: 1 / 10
Přesnost: 2 / 10
Munice: 1 / 10

Matilda

– Speciální pistole střílející dávkou tří kulek.
Poškození: 4 / 10
Dostřel: 2 / 10
Krvežíznivost: 6 / 10
Kadence: 5 / 10
Přesnost: 3 / 10
Munice: 4 / 10

DLC 6 (25. 9. 2012) – Weapons Stash

– DLC obsahující dohromady všech 8 zbraní z předchozích DLC.

 

Echo Six

Speciální kampaň, která sleduje události v Raccoon City očima speciální vládní jednotky.

Hrdinové

– Jednotka Echo Six se skládá z šesti členů a stejně jako u hlavní kampaně si na každou kapitolu vyberete čtyři z nich. Postavy, které nemají lidského hráče budou ovládány AI.
– Schopnosti postav zcela odpovídají schopnostem hrdinů základní kampaně.
Tip – Profese, které u Wolfpacku zastával muži mají u Echo Six ženy a naopak.

1 Dee-Ay (bojový expert)
– Bývalý voják Crispin Jettingham alias Dee-Ay je velitelem jednotky.

– AI Dee-Ay využívá Assault Rifle.

2 Party Girl (průzkumník)
– Průzkumnice Sienna Fowler, která se bavila pořádáním večírků pro smetánku a prodáváním záznamů vládě.
– AI Party Girl využívá Militia Rifle.

3. Willow (infiltrátorka)
– Snaživá Caroline Floyd pocházející z rezervace v Montaně, kde zdokonalovala své schopnosti.
– AI Willow využívá Tactical SMG.

4. Harley (medik)
– Motorkář Erez Morris, který během operace Pouštní Bouře vynikal jako medik v polních podmínkách.
– AI Harley využívá Submachinegun.

5. Shona (vědec)
– Lawrence Kimbala ze Zimbabwe, který namísto ochrany své země před biologickými zbraněmi dal přednost výrobě nebezpečných virů.
– AI Shona využívá Light Machine Gun

6. Tweed (demoliční expertka)
– Marissa Ronson je ženistka působící původně v Britské tajné službě.
– AI Tweed využívá Pump-Action Shotgun

 

Kapitola 1 – Eye of the Storm

Vaše jednotka má podat hlášení o situaci ve městě. Projděte uličkami až narazíte na přeživšího. Jenže je to zombie. Zničte ji a spoustu dalších. Dojdete na křižovatku u budovy stanice rádia. Pobijte jednotky USS (Umbrelly) na střeše a uvnitř. V budově v kanceláři je terminál a spínač, kterým zkuste nahodit světla jako signál ale nevyjde to. Ve skladu vezměte světlice a umístěte je na střechu, kde je odpálíte. Odolejte útokům Crimson Heads až dorazí Spec Ops jednotky a pomůžou vám. Přes garáž a zadní uličky pokračujte dál. Na hlavní ulici uvidíte Jill Valentine, kterou pronásleduje Nemesis. Utíkejte za ní skrze ulice.
Tip – Nemesis vás může na dálku chytit chapadlem a přitáhnout. Během toho se nemůžete bránit, jen spoléhat na kolegy, že Nemesis dostatečně poškodí.
Následujte Jill po lešení na střechu budovy. Na střeše je terminál. Spolu s Jill projděte bytovým domem a dolů na dvůr. Tady se Jill oddělí a půjde svojí cestou. Projděte přes dvorek a přes dům na střechu nad náměstím. Dole se Spec Ops jednotka brání Nemesis a USS vojákům. Zaměřte se hlavně na USS vojáky a nedovolte, aby zabili všech 10 vojáků. Přes náměstí pokračujte na střechu další budovy. Na střeše je terminál a dole u benzínky Nemesis.
Tip – Nemesis se pohybuje dole u pumpy má smrtící minigun. Využijte zbraně na střeše (granátomet, sniperka) a vážně ho poškoďte. Pokud to nebude stačit, sejděte dolů a využijte zbraně po okolí.
Po dostatečném poškození se Nemesis zhroutí a utečete.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 150+
Úmrtí: 1
Data: 15
Čas: do 00:30:00

 

DLC 7 (25. 9. 2012) – Echo Six Expansion Pack 1

– Úrovně 2, 3 a 4 pro Echo Six.

Kapitola 2 – By the Trail of our Dead

Míříte do městské radnice najít důkazy o propojení Umbrelly. Využijte podpory Spec Ops jednotky v ulici a postavte barikádu na pěti místech kudy do ulice pronikají zombie. Na zadní ulici narazíte na Carlose Oliveiru z UBCS. Pomozte mu proti náporu zombií. Sami s týmem pokračujte k radnici přes USS jednotky se probijte dovnitř.

Na recepci je terminál. Jděte do hlavní haly.
Tip – Tweed může deaktivovat laserové miny. Nemusíte je pak odpálit ručně.
Nad schody deaktivujte první bombu.
Tip – Tweed dokáže bomby deaktivovat rychleji. 
Přes přízemí běžte na nádvoří se sochami, kde je druhá bomba. Odrazte masivní nápor USS vojáků (včetně velitele) a deaktivujte bombu.
Tip – Velitelé USS mají červenočerné barvy a jsou mnohem odolnější.
Přes hlavní halu pokračujte do sklepa. Je plná schovaných Lickerů a vzadu je třetí bomba na deaktivaci. 
Tip – Willow dokáže projít mezi lasery a vyhnout se odhalení Lickerů.
Nyní přes halu pokračujte do prvního patra, projděte okolo balkonu a nahoru do druhého patra. Pokračujte do archivu. Vyčistěte ho od USS jednotek. Na zadním stole je terminál a v koutě hledané plány podzemního zařízení Umbrelly.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 150+
Úmrtí: 2
Data: 15
Čas: do 00:30:00

 

Kapitola 3 – I Now Know Why You Cry

Vydáváte se do podzemního zařízení Umbrelly. Hned na počátku v uličce vás přepadne hromada zombií. Zničte je a pokračujte ke kostelu. U hodinové věže Nemesis přepadne Jill a Carlose a rozhodnete se jim pomoci. Projděte přes kostel na nádvoří před věží. Carlos odnese zraněnou Jill ale Nemesis se zvedne a jde po vás.
Tip – Nemesis má raketomet, který působí brutální poškození. Potřebujete ale zničít mříže abyste mohli projít. Buď nalákejte Nemesis aby barikádu zničil raketou nebo může mříž zničit Tweed.
Nechte zničit bránu a ustupte do parku. Vzadu u havarovaného vrtulníku je terminál. Nechte zničit mříž od kanálu a utečte dovnitř.

Projděte kanálem a vstupte do podzemního zařízení na konci. Pod schody na bedně je terminál.
Tip – Tweed může zničit mříž vedle. Uvnitř je spousta zásob, včetně granátů, bylinek, sprejů a také zbraně a bedna munice.
Panelem aktivujte vrata a pokračujte dál. Probijte se místnostmi přes USS jednotky.
Tip – Někteří vojáci USS mají raketomet, který je další speciální zbraní, jež můžete použít ale nejde si ho koupit na misi.
V hlavní kanceláři je terminál. Panelem otevřete vrata do hlavního sálu a zaútočí Nemesis.    

Boss 1 – Nemesis

– Celý areál bossfightu je spletitá hala slévárny. Je mnoho léčení, munice, protijedů.
– Nemesis má stále raketomet. Aktivujte spínač v patře a poté střelbou ochromte Nemesis (padne na kolena) přímo v blízkosti nádrže s rozžhavenou tekutinou. Když se to podaří, nádrž vyteče a Nemesis dostane žhavou sprchu.
– V následující fázi Nemesis nemá raketomet ale má své chapadlo, kterým vás může na dálku chytat. Aktivujte druhý panel u druhé nádrže a opět nalákejte Nemesis pod tekutinu.
– V třetí fázi už se Nemesis chová jako obyčejný Tyrant a útočí jen zblízka, jenže do haly proudí nekonečné přívaly zombií (včetně Crimson Head). Aktivujte třetí panel a nalákejte Nemesis pod tekutinu. Protože nádrž je v rohu chodby, bude mnohem těžší tam Nemesis vlákat.

Po lávové sprše je Nemesis snad už konečně zničený a vyrazíte znovu k zařízení Umbrelly.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 150+
Úmrtí: 2
Data: 15
Čas: do 00:28:00

 

Kapitola 4 – Nothing is as it Seems

Skrze kanály pokračujete do zařízení Umbrelly. Pobijte USS vojáky na okraji kanalizace a pak se vydejte dlouhým tunelem. Cestou zničte zombie. Narazíte na bedny světlic.
Granáty – Spec Ops přináší nový typ granátů.
Světlice – Osvětlí zasaženou oblast. Poberete jich až 9.
Projděte temnými tunely. Na křižovatce potkáte Claire, která tu hledá Sherry. Následujte ji. V jednom z tunelů vás přepadne Birkin. Ochraňte před ním Claire a společně mu utečte za vrata. Claire se vydá svojí cestou a vy pokračujte dolů. V chodbě pod schody je terminál. Projděte dalšími kanály (pozor na Lickery). V širokém tunelu uvidíte na opačné straně kanálu Sherry. Pomocí světlic ji navádějte stále vpřed a nedovolte aby ji chytili zombie (nesmí zemřít). Ve spojovací místnosti panelem otevřete dveře a dál navádějte Sherry druhým tunelem. Dalším panelem zvedněte most v hlavním sálu a kryjte Sherry než projde. V kontrolní místnosti je terminál. Ve velké hale vás přepadnou Hunteři, včetně velkého červeného.
Tip – Rudý Hunter je mnohem odolnější. Využijte mocné zbraně a udolejte ho.
V místnosti uprostřed najdete Sherry. Otevře vám dveře dál a půjde s vámi. Následujte Sherry přes malý kanál do katakomb za zdí. Cestou přes tunely chraňte Sherry před masivními útoky zombií. V místnosti za katakombami je terminál. V tunelu znovu zaútočí Birkin. Claire odvede Sherry a vy utečte přede Birkinem do spalovny.

Boss 2 – Birkin

– Birkin je stále velmi agresivní monstrum s velkým okem na rameni (zranitelné místo) a tyčí v ruce. V místnosti je hodně léčení ale málo prostoru k uhýbání.
– Nalákejte Birkina do středu a některým z panelů spusťte spalování. Proud ohně ho poškodí. Poté však musíte vydržet než se doplní palivo.
– Spalte Birkina asi třikrát, což ho vyřídí. Prorazí podlahu a uteče tunelem.

Konečně se dostanete k laboratořím Umbrelly.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 150+
Úmrtí: 1
Data: 15
Čas: do 00:30:00

 

DLC 8 (25. 9. 2012) – Echo Six Expansion Pack 2

– Úrovně 5, 6 a 7 pro Echo Six.

Kapitola 5 – Root of all Evil

Jste u vstupu do podzemního zařízení Umbrelly. Projděte temnými chodbami (cestou ničte zombie). Ve větším sálu s můstky seberte u těla vpravo černou kartu a odemkněte s ní dveře vlevo. Sejděte do nižšího patra sálu a do kontrolní místnosti. Je tu terminál a tři počítače, které rychle aktivujte a stáhnete data o úniku T viru a nebezpečnosti mocnějšího G viru. V další místnosti jsou USS jednotky.
Tip – V oblasti jsou automatické střílny. Snažte se jim vyhnout a deaktivovat je spínačem v kontrolní místnosti nahoře nebo je zničit explozivními zbraněmi.
V kontrolní místnosti je také terminál. Pokračujte dveřmi do hlavních laboratoří. Kolem kójí s lasery a nahoru. V laborce je Tyrant. Zničte servery.
Tip – Party Girl může v laborce se servery aktivovat počítač na stole. Automaticky odpálíte všechny servery za bonus 200 XP.
Tyrant se probere! 
Tip – Nemá cenu snažit se Tyranta zničit. Po dostatečném poškození sice klesne na kolena ale vždy se zase zvedne.
Utečte do horního patra a do horní kontrolní místnosti. Uvnitř je terminál. Aktivujte opět tři počítače, což spustí autodestrukci zařízení. Pokračujte vybuchujícími místnostmi přes velkou halu s nádržemi. Na jejím konci zničte dva rudé Huntery. V kontrolní místnosti u výtahu je terminál a výtahem unikněte. Paraziti mezitím ovládnou Tyranta, jenže ten zmutuje do obří varianty.
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 100+
Úmrtí: 1
Data: 15
Čas: do 00:25:00

 

Kapitola 6 – The Places We’re Meant to Die

Od nemocnice se máte dostat do Mrtvé továrny. Probijte se kolem nemocnice a uličkou na hlavní silnici. Umbrella začne shazovat Hunter. Na autě na rohu ulice je terminál. Projděte přes hřbitov (i tady je plno Hunterů) a na ulici nahoře. Narazíte na barikádu spojeneckých Spec Ops. Pomozte jim a zničte opevnění USS jednotek.
Tip – Automatické střílny můžete vypnout panelem za barikádou.
Na konci ulice na autu u poslední střílny je terminál. Vejděte do továrny. V místnostech je spousta zásob, včetně granátů a sprejů. V hlavní hale je vzadu terminál ale především vás zde přepadne celá skupina Tyrantů! 
Tip – Spojenci shodí do haly obří dělo, které automaticky zaměří Tyranty a začne je ničit. První výstřel jim strhne hadry a změní je na Super Tyranty (s odkrytým srdcem. Druhý výstřel už je dokáže zničit.
Vydržte bojovat než všichni Tyranti padnou. 
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 100+
Úmrtí: 1
Data: 12
Čas: do 00:25:00

 

Kapitola 7 – Longest Yard

Máte se dostat na nádraží a ochránit Leona, Claire a Sherry před Umbrellou. U nádraží útočí USS vojáci na Leonovu pozici na střeše. Pobijte je aby se Leon mohl stáhnout. Projděte přes vagon a uličkou mezi vlaky. Na jejím konci je terminál. Pokračujte přes další vagon a další uličku (pozor na automatickou střílnu). Přes další vagon seskočte ke skladištní oblasti. Hned u vlaku je terminál. Projděte přes kontejnery.
Tip – Některé kontejnery se dají otevřít. Uvnitř mohou být zásoby, zombie nebo i cesta dál.
Pokračujte skladištní oblastí, přičemž na židli u toalet je terminál. Na konci oblasti je obrovský kráter. Seskočte dolů, když zaútočí obří Tyrant. 

Final Boss – Parasite Tyrant

– Obří Tyrant s s parazitem na zádech. Díky chapadlům parazita má dlouhý dosah ale pohybuje se pomalu. Zranitelným bodem jsou rudé fleky na těle parazita.
– Po dostečném poškození Tyrant zmutuje víc ale také vám přijde pomoct Leon se sniperkou a sestřelí vám kontejner s granátometem.
– Okolí se zamoří nekonečným přívalem zombií, včetně Crimson Head. Areál je ale velký, takže není tak těžké uhýbat.
– Po dalším závažném poškození bude Tyrant mutovat dál. Začne se zahrabávat do země a útočit nečekaně z různých míst.

Po zničení Tyranta se sejdete s Leonem, Claire a Sherry u jeho těla. Tyrant se ještě zvedne ale nacpete mu do srdce granát a exploze ho zničí. Leona a ostatní evakuuje vrtulník, zatímco vy zůstáváte v Raccoon City. 
Rank – Požadavky na hodnocení S
Zabití nepřátelé: 100+
Úmrtí: 1
Data: 15
Čas: do 00:37:00