Vietcong 1

Češi uměli dělat hry, ne že ne. Není v tom žádné vlastenectví, když řeknu, že svého času jsme byli herní velmocí. Hry jako Mafia, Posel smrti, či Operation Flashpoint jsou legendární a velký úspěch sklidili i po světě. Je škoda, že tahle doba už je pryč, ale české herní klenoty pořád nejsou tak staré, aby upadly v zapomnění. I proto jsem se rozhodl vybrat jeden takový český klenot a zpracovat ho zde na Adventuristovi. A volba padla na Vietcong, který ač je ryzí střílečkou, nabízí pro tento typ her opravdu nečekaně realisticky a lidsky ztvárněný příběh jedné bojové jednotky.

Začneme ale velice silným propagandistickým podtextem hry. Vietcong je považován za herní klasiku, která jako jedna z mála FPS zobrazuje válku ve Vietnamu a nebojí se do toho jít zostra. Tak zostra, až musí být na krabičce nálepka +18. Takovéto hodnocení samozřejmě nikoho nezajímá a tak VC hrají lidé nejrůznější věkové kategorie. Jenomže… hloupý dvanáctiletý harant, co hraje Vietcong, na něm neuvidí tu ultrabrutálně černobílou tlačenici směrem do zadků USA, ale zbaští tu iluzi boje dobra a zla. Pravda, tu iluzi zbaští kolikrát i dospělí, ale na děti obecně to má větší vliv. A tak na nich hra něco zanechá – minimálně následující představu: ‚Komouši jsou prasata!‘ Mluvím tu i o sobě, neboť tím harantem jsem tehdy byl a považoval jsem Severní Vietnam div ne za semeniště zla. Pamatoval jsem si řadu hlášek hlavních hrdinů a věřil, že nebyly pronášeny jen tak do větru, ostatně o druhé straně mince vám ani učebnice dějepisu nic nepoví. Bože, jaký já byl idiot! Jsem rád, že dnes pro mě není Vietcong hra objektivně a reálně sledující konflikt ve Vietnamu, ale proamerická a antikomunistická podivnost, co bestiím z USA dává nálepku mírotvůrci a zapomíná na všechna svinstva, co tehdy provedli. Tím se nesnažím stranit druhé straně konfliktu, jen říkám, že svinstva se páchala na obou stranách barikády. Většina her vám neukáže USA byť jen v trochu špatném světle, ale to neustálé zesměšňování a kopání do druhé strany je ve Vietcongu mnohem ostřejší než u jiných válečných her, dokonce ostřejší než u ‚made in USA‘ her. Chápu, že hra, kde bude vaším úkolem přijít jakožto Američan do vesnice My Lai, znásilnit ženy a civilisty postřílet, by se těžko mohla v nějaké ‚západní‘ zemi vydávat, ale když už čeští tvůrci tak vehementně plivou na severní Vietnam, bylo by od nich férové říci, že druhá strana nebyla o nic lepší.

Zpátky ke hře jako takové. Ta sleduje příběh jistého Steva Hawkinse. Tenhle upovídaný chlapík, co rád komentuje vše kolem sebe, je převelen na základnu Nui Pek, kterážto se stane styčným bodem všech misí, neboť je to místo, kde se zúčastníte brífinků, kde si můžete zvolit zbraně na misi, pročíst deníky a třeba si pustit rádio, odkud vycházejí nejen dobové písničky ale i zprávy o válce (samozřejmě jednostranné zprávy o válce, ale to je vzhledem k Americkému vysílání očekávatelné). VC není hra jen o střílení a nabízí klidné, odpočinkové úseky.

Hra ale samozřejmě stojí a padá na bojových misích, které jsou poměrně rozsáhlé, je jich celkem dvanáct a povětšinou se odehrávají v nepřehledné džungli. Mise bývají různě dlouhé. Některé v sobě zahrnují jedinou úroveň, jiné jich mají třeba pět. Některé sfouknete za 20 minut, jiné vám zaberou dvě hodiny. Celkem je ve VC 43 úrovní, což je pořádný nášup. Náplň mise obvykle představuje vyčistit část území od Vietcongu, nicméně jsou tu i promyšlenější mise typu osvobození rukojmí, podminování mostu, jízda džípem, či průnik tunely. Vietcong rozhodně není zběsilou akcí, neboť úrovně jsou mnohdy nepřehledné, nepřátelé jsou dobře ukrytí, hrdina nevydrží mnoha zásahů a korunku tomu nasazují typické pasti. Hráč se tak neustále musí rozhlížet kolem sebe a bedlivě pozorovat okolí, které ani po těch letech nepůsobí vyloženě ošklivě.

Co se různorodosti nepřátel týče, tak zde není moc o čem mluvit. Vietnamci mají široký arzenál zbraní, ale protože jsme vázání prostředím a dobou, můžete zapomenout na nějakou opravdu kvalitní výzbroj či výstroj. Polonazí chlapíci je to, co budete potkávat po většinu hry. Ke konci přijde na řadu i uniformovaná armáda NVA, ale tím to končí a o technice si budete moci jen zdát, ačkoli… sny se občas plní 🙂

Až doteď se může zdát, že je VC poctivou propracovanou střílečkou, kterých však tehdy bylo mnoho, jenomže to, co ho povznáší hodně vysoko je přítomnost kolegů vojáků, s nimiž se zúčastníte téměř všech misí. Každý z nich má svůj charakter, je perfektně nadabován (CZ verze) a má řadu nezapomenutelných (pro někoho vtipných) hlášek, které však opakuje nezdravě často. Každý kámoš má v terénu svoji funkci a díky tomu se stávají nepostradatelnou součástí mise. Co zamrzí je jejich časté zasekávání se o překážky a celkově nepříliš vydařená umělá inteligence, která je minimálně u průvodce dost žádaná. Naštěstí se na to dá zvyknout.

Naši hrdinové:
Nhut plní úlohu průvodce, který dokáže upozornit na pasti a nalézt vhodnou cestu k cíli mise. A nemyslete si, že najít cestu je jen tak, protože některé lokace jsou nejen rozlehlé, ale i nepřehledné a ne vždy přesně víte kudy se vydat (a to navzdory mapě).

Ve hře sice existuje systém lékárniček, jež jsou navíc přenosné a dají se použít, když jsou nejvíce zapotřebí, ale krom toho se o léčení stará i doktor Crocker. Když je doktor po ruce, je to způsob, jak šetřit lékárny, ale ani on nedokáže vyléčit zranění na max. Ano, pokud hrajete na vyšší obtížnosti, maximální hodnota zdraví se s každým zraněním snižuje a to až do doby než skončí mise. Tahle vychytávka je prostě skvělá a vy si díky tomu nemůžete říct: ‚vběhnu na ně, doktor mě pak dá dokupy.‘ Ne, ne, takhle to prostě nefunguje a to je bod k dobru.

Máme tu dvě základní sady zbraní – Americké a Vietnamské (respektive Sovětské) a protože drtivá většina operací se odehraje na ryze nepřátelském území, můžete zapomenout na to, že v terénu seženete byť jen jeden zásobník do M16 – nikde žádné univerzální bedny, žádné sklady US munice uprostřed tábora Vietcongu, prostě nic. Až vystřílíte náboje, nezbude než se poohlédnout po jiných zbraních, přičemž nijak výrazně netratíte, neboť ani jedna ze stran nemá ve výzbroji přílišnou převahu. Pokud však máte po ruce Bronsona, můžete si zažádat o US munici a tím si hračku západní výroby ponechat o něco déle.

Defort je radista který se stará o spojení jednotky s velitelstvím a protože se VC snaží zobrazovat válku pokud možno věrohodným způsobem, nejste osamělý vlk, ale člen armády a tak máte povinnost hlásit každý zajímavý šutr, co cestou minete. Tento herní aspekt sice na jednu stranu zdržuje, ale na stranu druhou to vypadá, že se skutečně snažíte přežít a vyhrát válku jako tým, nikoli jen kopat za sebe.

Hornster, to je hrdina tak trochu do počtu, neboť jeho doménou je jen a pouze kulomet, kterým mnohdy netrefí ani náklaďák. Pokud však hrozí boje na menší vzdálenosti, najde své uplatnění.

Hráč má tým na starosti a je nemyslitelné, aby některý z hrdinů padl. Možnost volat hrdiny k sobě potěší, je fajn, že můžete kolegům rozkázat, aby se hnali vpřed, za vámi anebo aby ustoupili, ovšem když pak není možné jednotlivé kolegy poslat na nějaké místo a naplánovat tak třeba obyčejný přepad nepřátelské hlídky, je to smutné, neboť je zde jasně patrné, že od ‚obyčejné‘ střílečky k taktické akci stačí jeden jediný krůček.

V průběhu SP odemykáte jednotlivé mapy a zbraně do tohoto modu, který umožňuje vybrat stranu (US či VC), navolit spojence i počty nepřátel a pustit se do boje na mapách, které odpovídají multiplayerovým mapkám.

O VC mohu s klidným svědomím říci, že je to nejlepší akce z Vietnamské války, kterou jsem kdy hrál. Ono jich vlastně moc není, ale i na poměry FPS obecně jde o velmi dobrou, navíc silně atmosférickou válečnou akci, jejíž výsledný dojem výrazně kazí pouze ta divadelní opona s pruhy a hvězdami.

Hodnocení – 80%
Délka – cca 09:15:00


 

Návod

Vietcong je jedna z nejslavnějších českých herních sérií. Sice jde mimo jiné o těžkou propagandu USA a neskutečně pokrytecké plivání na Severní Vietnam a komunismus, nicméně pokud si na propagandistické bahno zvyknete, čeká vás jedna z nejlepších válečných her vůbec, neboť v rámci žánru snad ani není hra, která by válečný konflikt z pohledu pěšáka zobrazovala tak věrohodně a lidsky jako Vietcong.

Návodů, které hojně kolují internetem jsou mraky, což jen dokazuje oblíbenost hry. Ten nejlepší, co jsem objevil pochází z pera Ivy Urbánkové na webu Bonusweb. Bohužel většina jiných návodů je stručně řečeno totální ubohost.

V návodu uvádím doporučené zbraně, které si můžete na mise vybírat. Jedná se čistě o moje doporučení a je jen na vás, zda se jím řídit. Tato doporučení zahrnují naprosto všechny zbraně ve hře – myslím, že každá najde uplatnění.

 

Výcvikový tábor 1

Výcvik je nepovinná záležitost, ale dobře vás připraví na akci. Na opičí dráze se naučíte pohybu.

Vy a dva vojáci jste na cvičišti ve Fort Benning. Velící seržant vás uvítá po svém a poté vás pošle na opičí dráhu. Nejprve si otestujte pohyb a poté se vydejte dráhou. Základní překážky stačí proběhnout, podlézt, podplazit, či přeskočit. Poté dojde na přelezání, běh přes úzkou rampu a lezení pod ostnatým drátem, kde se můžete i zabít. Doběhnete zpět za seržou, který vás na dráhu pošle znovu ale i s ostatními. Počkejte si na startu, než vás serža vypustí (pokud budete předbíhat, neodstartuje závod) a poté překonejte dráhu co nejrychleji. Lepší pochvalu dostanete pokud budete v cíli první, ale ať už se vám to povede nebo ne, po doběhnutí a návratu mise úspěšně končí.

 

Výcvikový tábor 2

Nácvik střelby ze základních typů zbraní na střelnici.

Jste na střelnici. Serža vás pošle pro Thompson, takže si ho vezměte ze stolu a na rozkaz naberte munici od ženisty vedle. Vraťte se na střelnici, zaujměte místo a začněte pálit. Můžete sestřelit i terče ostatních, ale především zničte ty ve vaší lajně. Pvní sadu postřílejte ve stoje či v kleku. Druhou na rozkaz při zalehnutí. Třetí salvu sestřelte s přepnutým režimem palby na jeden výstřel. Až bude hotovo, serža vás pošle na druhou střelnici. Opět zaujměte místo a nyní postřílejte terče, jež se náhodně objevují v poli. Pokud jich zvládnete zničit hodně, serža vás pochválí, jinak vám vynadá, ale v každém případě výcvik pokračuje. Seberte ze stolu sniperku (Thompson odhoďte) a zpátky na stanovišti sestřelte své cíle v dálce. Po jejich zničení je výcvik hotový.

 

Výcvikový tábor 3

Výcvik těžkých zbraní v údolí. Otestujete připevněné kulomety, granáty, granátomet i dělostřeleckou palbu přes souřadnice z mapy.

Čeká vás výcvik těžkých zbraní. V první fázi jděte dolů, tlačítky odpalte Claymore nálože a postřílejte zbylé terče kulometem. V druhé fázi pomocí granátů zničte terče dole. Tady už se můžete zabít, tak opatrně. Je dobré vědět, že čím déle odjištěný granát držíte ve fázi hodu, tím dále dohodíte, ale když to přeženete, granát vám bouchne v ruce! Ve fázi třetí, zničte terče pomocí granátometu. Chce to dobře odhadnout úhel. Konečně v poslední fázi musíte označit na mapě dva cíle, jejichž souřadnice radista přepošle hochům od minometů. Máte jen pět pokusů, takže dobře odhadujte za pomoci mapy a dalekohledu pozici cílů. Když to zvládnete na pouhé dva pokusy, serža vás pochválí, když to zvládnete do pěti pokusů, pořád bude spokojený, ale jestliže vám ani to nebude stačit, máte smůlu. Po zničení terčů je mise hotová.

 

Výcvikový tábor 4

Závěrečná fáze výcviku je simulace boje. Máte v týmu dva vojáky a proto vám stojí další tři.

Vy a vaši dva kámoši musíte na cvičišti porazit skupinu dalších vojáků. Svým lidem můžete rozdat rozkazy. Nechte je se rozptýlit po cvičišti a sami se kryjte za beton. Pokud vás trefí, prohráli jste, takže se snažte dobře krýt a opatrně střelte všechny tři protivníky. Vyhrajete získáním vlajky, čili pokud se nepřítel kryje za beton a vy jste blízko vlajky, klidně běžte pro ni.


 

1. Přílet

Přilétáte do tábora Nui Pek. Seznámíte se se svojí jednotkou, kapitánem i zdejším prostředím.

Jste Steve Hawking a jako zpravodajský serža přílétáte na své nové bydliště – opevněný tábor Nui Pek v Centrální vysočině nedaleko hranic s Kambodžou. Nový kolega Hornster vám ve vrtulníku povykládá o vašem předchůdci Douglasovi, který byl zabit na poslední akci. Až přistanete, narazíte na radistu Deforta, který se dá se svým kámošem Hornstrem do řeči a vás pošle za velitelem. S sebou máte mapu díky které se můžete lépe zorientovat v táboře (významné body jsou na mapě vyznačeny). Můžete se jen tak potloukat táborem, zorientovat se tu a prohodit s kolegy pár vět.
– V lékařském bunkru narazíte na Crockera, léčitele týmu.
– U garáží leží ženista Bronson, který opravuje džíp.
– Na střelnici se přesune Hornster a bude učit zdejší CIDG (domorodce ve zbrani) střílet.
– V Takticko operačním bunkru najdete u rádia Deforta.
– Můžete navštívit ubikace vojáků.
– Můžete navštívit ubikace CIDG
– Můžete mrknout do budky s generátorem.
Až si prohlédnete tábor, běžte do bunkru za velitelem. Vyhledejte budovu se stožárem s vlajkou a uvnitř pokecejte s kapitánem Rosenfieldem. Uvítá vás a půjde vám ukázat, kde budete bydlet. Ve svém bunkru si na postel hoďte bagáž a ze stolu vezměte svoji první bouchačku.

Pistole Colt M1911 A1
– Stařičká ale solidní pistole. Colt je obstojná zbraň vhodná v boji na menší vzdálenosti proti osamoceným vojákům.
– Doporučení – Colt by měl být vaší sekundární zbraní během mise 1 (Lékařský výjezd) a do poloviny mise 2 (Tři kaňony).

Běžte na střelnici a postupně si vyzkoušejte všechny zbraně, které tu jsou. Můžete otestovat i Colt, samozřejmě.

Puška Karabina M1
– Poloautomatická puška na výborných 15 nábojů. Její nevýhodou je slabší účinnost kvůli čemuž budou přestřelky dlouhé a rizikové. Zase si ale můžete dovolit při vyhlédnutí z krytu střílet několikrát.
– Doporučení – M1 je díky kombinaci rychlé střelby a solidního dostřelu velice dobrou zbraní na misi 1 (Lékařský výjezd) a na druhou polovinu mise 7 (Jízda serpentinami).

Samopal Thompson M1A1
– Průměrný samopal, který je adekvátně přesný a účinný. Zásobník na 30 nábojů je velký. Thompson je vhodný do bojů na střední vzdálenost.
– Doporučení – Thompson je solidní zbraní na průzkumné akce v džungli, kde neočekáváte tuhý odpor. Berte ho na první polovinu mise 2 (Tři kaňony).

Brokovnice Remigton 870
– Brokovnice Remington je silná a učinná na malou vzdálenost. Je to skvělá zbraň při čištění zákopů nebo při obraně palebných pozic.
– Doporučení – Remigton najde ideální využití až v misi 8 (Radiová přenoska), kde si ji vezměte na zhruba poslední (nejtužší) třetinu mise.

Až si otestujete zbraně, doběhně pro vás voják a pošle za velitelem. Vybavte se na akci – nejlépe Coltem a puškou M1 a jděte ven. U džípu stojí Rosenfield a Crocker. Informují vás, že se zúčastníte civilní akce ve vsi.


 

2. Lékařský výjezd (Mise 1)

První velká akce má civilní charakter. Vesnice domorodců je ale snadným cílem pro snipera VC.

Tým – /
Spojenci – Rosenfield, Crocker
Vhodné zbraně – puška M1, pistole Colt 1911
Vhodné nalezené zbraně – /
Nepřátelé – cca 3

Délka – 00:08:00

2. Lékařský výjezd (1/1)

V džípu dorazíte do vesnice, kde se seznámíte s náčelníkem. Idylku naručí sniper VC. Urychleně běžte za kapitánem a kryjte se za kládami. Kapitán vám rozdá rozkazy – zatímco on vás bude krýt, vy a Crocker se máte přesunout. Zatímco kapitán střílí, utíkejte za Crockerem a přesouvejte se mezi kládami. Občas taky vystřelte směrem kde cítíte snipera, ale těžko ho zasáhnete. Konečně s Crockerem doběhnete ke skále. On tu zůstane, aby vám poskytl další krycí palbu a vy zaútočte zleva. Nejprve můžete zkontrolovat mapu a trochu se zorientovat v oblasti lesíku odkud sniper pálí. Pak s puškou obejděte skály a z vhodného krytu snipera zastřelte. Můžete se už vrátit do vsi, ale nepřátel je v okolí víc. Z těla snipera si můžete vzít jeho pušku Mosin-Nagant, ale raději si nechte co máte. Pokračujte po cestě, kde se v lesíku ukrývají dva vojáci. Pomocí pušky M1 (případně i granátů) je pobijte. Mají u sebe drobný samopal US-M3.

Puška Mosin Nagant
– Silná ale pomalá puška na pět nábojů. Je dobrá při střelbě ze zálohy.
– Doporučení – Mosin je skvělou puškou na velkou vzdálenost, dokud nezískáte sniperku. Zhruba v druhé polovině mise 2 (tři kaňony) si vezměte Mosina od nepřátel. Tehdy přijde jeho chvíle.

Samopal US-M3 „Grease Gun“
– Malý a nepřesný samopal, který je slabý a nevyrovná se ani Thompsonu. Jeho výhodou je rychlost střelby. Může se hodit do menších prostor.
– Doporučení – US-M3 není moc kvalitní, ale díky rychlosti je užitečný proti nečekaným útokům na malé vzdálenosti. Právě proto je US-M3 ideální během mise 3 (Půlnoční překvapení).

Poté se už vraťte do vsi, kde mise končí.


 

3-7. Tři kaňony (Mise 2)

Dlouhá náročná mise. Cílem je prohledat džungli, objevit zásobovací trasu Vietcongu a zničit jejich sklady.

Tým – Nhut, Crocker, Defort
Spojenci – /
Vhodné zbraně – samopal Thompson, pistole Colt 1911
Vhodné nalezené zbraně – puška Mosin Nagant, pistole Tokarev
Nepřátelé – cca 65

Délka – 01:20:00

3. Briefing pro Tři kaňony (1/5)

– Chystá se plnohodnotná akce s týmem. Vy budete velitel a k sobě dostanete Crockera, Deforta a Nhuta, se kterým jste se nově seznámili. Očekává se pomalý opatrný pochod džunglí a pátrání po zásobování nepřítele. V bunkru se připravte na akci. Najdete tu mnoho propriet.
– Z rádia se ozývá hudba a občas zprávy o válce.
– V dokumentech zbraní si můžete pročíst základní informace o všech zbraních.
– V dokumentech týmu máte krátké profily vašich vojáků (a vás).
– Do deníku si zapisujete informace o životě v táboře a o minulých akcích.
– Ve složce na dokumenty jsou rozličné záznamy, které budete postupně získávat. Už nyní máte 5 spisů – JIŽNÍ VIETNAM, MONTAGNARDOVÉ, PASTI, ZÁSOBÁRNY A KRÉDO SF. Pročtěte si především informace o pastech a zásobárnách, ať víte na co dávat během příští mise pozor.
– Ve složce o misi si můžete pročíst sestavu týmu, základní info a misi zahájit.
Než ale přejdete k zahájení mise, běžte na střelnici.

Zbraně, kterými se vybavíte dostanete také na misi, takže výzbroj je čistě na vás. Po minulé akci se do zbrojnice nově dostala Mosin Nagant a US M3. Nadcházející mise je dlouhá a nezúčastní se jí Bronson, čili budete mít jen omezené množství US munice. Doporučuji, zahájit misi s Thompsonem a později si od nepřátel zajistit pušku Mosin Nagant. Jako pistoli můžete mít jen Colt, takže není co řešit.

 

4. Výsadek (2/5)

Po výsadku se zorientujte na mapě a pošlete Nhuta, aby šel vpředu. Nhut je schopen najít správnou cestu a odhalit pasti na ní, ale neznamená to, že vám ukáže všechny zajímavé objekty anebo všechny pasti v okolí. Proto je nutné důkladně prohledat každou oblast a vědět, jak poznat pasti, či sklady munice. Jakmile vstoupíte do džungle, Nhut vás upozorní na první past – nastražený granát. Opatrně odstřihněte šňůru a poračujte. Nedlouho poté narazíte na vystřelovací punji – opět opatrně přestříhněte drát. Nhut vás přes kameny povede dál, ale pozor – hned za kameny je další past a to díra s bodci, na kterou vás Nhut už neupozorní. Buď pokračujte v jeho stopách anebo past raději odhalte. Krátce poté narazíte na skupinu VC. Nově u nich najdete Revolver.

Revolver .38
– Obyčejný revolver užívaný běžnými VC vojáky. Zdá se být zhruba na úrovni vašeho Coltu, akorát je trochu silnější ale pomalejší a s delším nabíjením.
– Doporučení – Díky četnosti jeho výskytu je revolver užitečný během akcí v tunelech. Vyplatí se během mise 3 (Půlnoční překvapení) a v druhé polovině mise 4 (Operace plechovka).

Postupujte džunglí. Brzy narazíte na další past – opět zakrytou díru s bodci. Odhalte ji a pomalu postupujte. Cesta se tu trochu větví – je možné se vydat úzkou pěšinou, ale ta končí slepou cestou a nic tu není. Následujte proto Nhuta až k východu z husté džungle, kde přes vysílačku oznamte situaci, čímž tato část skončí.

 

5. Ho Či Minova stezka (3/5)

Opět zkontrolujte mapu. Vaše cesta se nyní klikatí skrze první kaňon. Hned pod vámi kaňonem prochází skupina VC. Můžete je nechat projít a poté je zlikvidovat, jelikož se trochu rozptýlí anebo si pomožte granáty a přepadněte je hned. Až bude klid, postupujte podél útesu rovně. Nhut by vás už vedl dolů do kaňonu, ale nejprve běžte rovně. V cestě budete mít další vystřelovací punji past, tak opatrně. Dorazíte do malého tábora se skupinkou VC. Přepadněte je pomocí granátů a postřílejte. Vzadu v táboře leží na zemi hromádka munice – hlavně VC granáty a náboje do PPS-41. Poté se nechte vézt Nhutem dolů do kaňonu. Buď půjdete kaňonem po stopách skupiny nepřátel, co tudy procházela anebo se vrátíte o pár stovek metrů a vezmete to boční cestou. Druhá varianta nabízí širší cestu, ale narazíte tu na past – granát. V každém případě se obě cesty nakonec sejdou a tak dál pokračujte kaňonem. Pokud jste na počátku nechali nepřátelskou skupinu jít, narazíte na ně právě tady společně s několika dalšími VC, přičemž někteří z nich mají nový samopal.

PPS-41 „Špagin“
– Mocný ruský samopal s velkým zásobníkem (71 !) a rychlou střelbou. Jeho nevýhodou je bohužel nízká přesnost. Lze měnit mod střelby.
– Díky velkému zásobníku a rychlosti palby je PPS-41 skvělý do hektických akcí. Vezměte si ho na misi 7 (Jízda serpentinami).

V kaňonu vám hrozí střet s dalšími VC, kteří jsou nahoře na útesech. Tady už je vhodné sehnat si za Thompson náhradu v podobě Mosin Nagant. S puškou snáze sestřelíte VC na útesech. Na konci kaňonu je stezka vedoucí vzhůru. Před vámi je spousta nepřátel a další jsou na protějším útesu. nechte se vézt Nhutem a bedlivě sledujte protější útes. Překonejte most a krátce poté vás v záhybu stezky Nhut upozorní na zvláštní značení – zapíchnutý klacek. Hned napravo mezi křovím je zakrytý sklad. Otevřte ho a nastražte nálož C4. Postupujte dál do další části džungle. Cesta se bude brzy zužovat do soutěsky, kam ale ještě nechoďte. Vpravo od soutěsky je další značka a opodál mnohem větší sklad. V bednách tu najdete dokonce US granáty, novou pistoli a novou pušku.

Pistole Tokarev TT
– Mocná bytelná pistole s velkou přesností a účinností. V průměru jde o nejlepší pistoli hry.
– Doporučení – Silná pistole je výtečná do většiny situací. Od mise 6 (Velký bahenní úklid) si berte Tokarev pokaždé.

SKS Simonov
– Kvalitní puška, která sice není tak silná jako Mosin, ale je rychlejší a navíc má bajonet.
– Doporučení – Díky vyváženosti pušky a bajonetu je SKS vhodná do první poloviny mise 4 (Operace plechovka).

Jestli chcete, můžete nahradit svoji výbavu a vzít si Tokarev i SKS, ovšem co se pušky týče, Mosin je výrazně silnější a při boji na velkou dálku ho užijete více. Poté náloží C4 zničte sklad (veškerá munice bude zničena!) a pokračujte soutěskou.

 

6. Zdrhej dál, Charlie (4/5)

Na můstku si všimněte skupiny VC u řeky. Raději po nich nestřílejte – je jich opravdu hodně. Vedeni Nhutem pokračujte k řece, kde je skupina nepřátel na skále. Postřílejte je a sejděte k řece. Můžete se vydat proti proudu, ale lepší bude když půjdete kousek po proudu. Vpravo uvidíte mezi skálou úzkou skulinu, kterou se protáhněte a vylezte na vršek skály. Pokračujte podél řeky a poté dolů skrze další stezku. Touto cestou se dostanete na dohled místu, kde čeká ona početná skupina VC. Jinak byste k nim dorazili po řece a měli byste mnohem horší palebnou pozici. Teď můžete nepřátele pobít. Prohlédněte území okolo řeky a najdete velký muniční sklad. Je tu pár zbraní, které si můžete vzít. Poté nastražte C4. Po zničení skladu se nechte vézt Nhutem dál proti proudu řeky. Skrze skalní soutěsku dojdete k další skupince VC. Na konci kaňonu je vysoká skála. Po můstcích a skalách vylezte až k žebříku na vršek skály.

 

7. Kmen Bahnar (5/5)

Prohlédněte další část mapy a vedeni Nhutem vyrazte vpřed. Nhut najde na cestě zásobník do AK. Poté vás Nhut vezme na druhý břeh řeky, kde vzadu v jámě u skály najdete zraněného domorodce. Crocker se o něj postará a Nhut přetlumočí jeho slova – VC prý chystá útok na vesnici. Rozhodně dejte zprávu vysílačkou na velitelství a zažádejte o vzdušnou podporu. Vesničan vás dovede ke vsi, načež započne útok VC. Vesničané se budou bránit puškami, ale VC má početnou skupinu. Zatímco Defort povolá vrtulník, vy se kryjte za domy a střílejte na vojáky na okraji vsi. Nechte kolegy ať se více rozptýlí po okolí. Vrtulník vám pomůže nepřátele pobít a poté přistane u vesnice. Nepřátelé u sebe nemají nic nového, čili průzkum těl nemá význam. Nastupte do vrtulníku a dejte téhle náročné akci sbohem.


 

8. Půlnoční překvapení (Mise 3)

Vietcong napadl tábor! Musíte bránit Nui Pek, pobít útočníky a zjistit, kudy přišli.

Tým – /
Spojenci – Rosenfield, Hornster, Nhut, Crocker, Bronson, Defort, členové SF a CIDG
Vhodné zbraně – /
Vhodné nalezené zbraně – samopal US-M3, Revolver 38
Nepřátelé – cca 18

Délka – 00:20:00

8. Půlnoční překvapení (1/1)

Po nějaké době s kapitánem hovoříte o aktivitě VC, když jeden nepřítel dokonce vběhne do bunkru a zkusí zabít velitele. Rychle vojáka zabijte, pokud to nestihnou udělat kapitán s Hornsterem. Tábor je tedy pod útokem a to je moc zlé. U sebe máte zbraně z minulé mise, ale bude dobré si opatřit lepší. Mrtvý útočník u sebe má novou a silnou zbraň.

Samopal PPS-43
– Kvalitní a vcelku přesný samopal, který tvoří skvělou protiváhu pro Thompsona. PPS-43 střílí rychle, má velký zásobník (35) a průměrnou účinnost.
– Doporučení – Díky vyváženosti a velkému zásobníku je PPS-43 ideální na misi 5 (Válečný zajatec).

Nebude od věci vyměnit si zbraně. Vezměte si od mrtvoly Revolver 38 a od nepřátel venku pak US-M3. Samozřejmě, můžete si vzít i nově nalezený PPS-43, ale vzhledem k něčekaným útokům navíc ve tmě je důležitější mít zbraň, které je extrémně rychlá. Vydejte se z bunkru. Hornster tu kryje okolí a vy pokračujte zákopem až ke garážím. Pobijte skupinu VC mezi auty a dejte pozor ať netrefíte vlastní vojáky (SF a CIDG) kteří tu také bojují. Pokračujte dál směrem na západní část tábora. Tady u brány se sejdete s Rosenfieldem. Ten pošle Nhuta a Crockera prozkoumat severní a jižní část tábora, zatímco vy s Hornsterem půjdete na západ. Kryjte se za bednami a společně pokračujte k vnějšímu opevnění. Tady vás doženou ostatní a na kopečku najdete vchod do tunelu. Vysílačkou oznamte, co jste našli a Bronson vám dá C4 na zničení tunelu. Slezte dolů a opatrně postupujte. Tady se obzvláště vyplatí pistole, protože pokud narazíte na VC, rozhoduje obvykle kdo dřív vystřelí. Na konci tunelu je otvor ven, ale ten kryje několik vojáků – nevystrkujte hlavu! Pouze hoďte k východu C4 a běžte zpátky. Exploze zabije VC a zavalí tunel. 


 

9-15. Operace plechovka (Mise 4)

Dlouhá, únavná mise plná nebezpečných situací. Cílem je najít nepřátelské tanky, ale akce nabere úplně jiný rozměr únosem jednoho z vojáků. Navíc celé čtyři úrovně budete muset zvládnout sami, bez pomoci týmu.

Tým – Nhut, Crocker, Bronson, Defort, Hornster
Spojenci – SF (Had Dva)
Vhodné zbraně – puška SKS Simonov, pistole SaW model 39
Vhodné nalezené zbraně – útočná puška AK-47, pistole Makarov, kulomet M60
Nepřátelé – cca 118

Délka – 01:55:00

9. Briefing pro Operaci Plechovka (1/7)

Jste zase ve svém bunkru. Prohlédněte deník a nové spisy v dokumentech – FRANCOUZI VE VIETNAMU a TUNELY. Až si přečtete nové informace, běžte se vybavit na střelnici. Máte tu nově téměř všechny doposavad objevené zbraně – PPS-41, PPS-43, SKS Simonov, Revolver 38. Nemáte tu však Tokarev ale zase máte zbrusu novou SaW model 39.

Pistole SaW model 39
– Solidní pistole, která se efektivitou podobá Coltu. Má však připevněný tlumič díky čemuž je vhodná na operace v tunelech.
– Doporučení – Vzhledem k tomu, že jde o jedinou tichou střelbou zbraň je SaW skvělá na misi 4 (Operace plechovka), misi 5 (Válečný zajatec) a na druhou polovinu mise 9 (Po Tlong Karai)

Vyzbrojte se puškou SKS Simonov a pistolí SaW model 39 a zahajte misi.

 

10. Operace Plechovka (2/7)

Po výsadku pokračujte k mostu, kde na vás čeká podpůrný tým Had Dva. Vedeni Nhutem překonejte polovinu mostu, když z opevnění na druhém břehu řeky začnou pálit VC. Kryjte se mostní konstrukci a za podpory Hada Dva zlikvidujte nepřátele. Určitě prohledejte těla v bunkru na kopci, protože pár nepřátel má novou zbraň.

Útočná puška Kalašnikov AK-47
– Mocná silná puška jejíž nevýhodou je nízká přesnost. Je to dobrá zbraň do těžkých bojů, takový univerzální pomocník, pokud bojujete sami a není na koho se spolehnout. Na AK lze připevnit bajonet a lze nastavit střelbu jednou kulkou.
– Doporučení – AK přijde vhod od druhé poloviny mise 4 (Operace plechovka).

Zatím si nechte pušku Simonov a pokračujte dál pod vedením Nhuta. Skutečně narazíte na tanky, ale jde jen o staré rezavé francouzské kousky. Oznamte zjištění na velitelství vysílačkou. Dostanete nový úkol, sejít se s Hadem Tři. Vydejte se po svahu, kde ze zákopů zaútočí VC. Rychle se stáhněte a pomocí mapy nasměrujte na zákopy dělostřeleckou palbu. Tím výrazně ulevíte situaci. Poté opatrně postřílejte zbylé vojáky. Prohlédněte zákopy na který se napujuje pár tunelů. Jeden tunel vás zavede do malého skladiště, kde je pouze pár dokumentů. Druhý tunel vede na palpost, kde je krabice se dvěma US granáty. Za palpostem je úzká stezka vedoucí zpátky na hlavní cestu. Vedeni Nhutem se tam vydejte.

 

11. Falešný poplach (3/7)

Prohlédněte mapu a vedení Nhutem pokačujte k Hadovi Tři. V jeho oblasti je skupina VC. Můžete je obejít zprava podél křoví a napadnout je z obou stran. Každopádně Had Tři je vyřízený. Dva jsou mrtví (můžete si od nich vzít bročku Remington) a zraněný voják vám řekne, že další dva byli uneseni. Ohlašte situaci velitelství a to k vám pošle vrtulník. Bronson hodí světlici a vrtulník přistane, aby odvezl raněného. Mezitím z kopce zaútočí další VC. Využijte dělostřelecké palby a vyčistěte svah i bunkr na kopci. Vedeni Nhutem postupujte podél bunkru dál. Na malé mýtině najdete jednoho ze ztracených vojáků – seržu O’Neila. Má na sobě připevněné náložené, které deaktivujte, ale serža vzápětí zemře. Ohlašte velitelství situaci a pokračujte vpřed. Dorazíte na velkou louku s opevněním nepřátel. Krom zákopů tu má VC i palposty zabudované v kopci. Dělostřelectvo je jasná volba ale určitě využijte i granáty. Nechte rozptýlit tým a postřílejte všechny vojáky nepřítele. Až bude čisto, zavolejte vysílačkou velitelství. Rosenfield dorazí na místo a najdete tunel, kterým musel být ztracený voják odnesen. Kapitán vám dá SaW model 39 (pistoli s tlumičem), ruční vysílačku a také chemická světla na značení tunelů. Zatímco váš tým zůstane venku, vy se protáhněte tunelem. Postřílejte zbylé nepřátele v obou palpostech a vlezte hlouběji do tunelů.

 

12. Tunelová krysa (4/7)

Nyní postupujte opravdu opatrně. Tunely jsou úzké a nepřátel je tu více než dost. Cesta vpřed je víceméně lineární až na pár slepých místností. Minete jednu takovou místnost a poté dojdete k další, před kterou je past – nastražený granát. Přestřihněte drát a prohledejte místnost – je to sklad a v bedně najdete hromadu US granátů. Ty se budou hodit, ale rozhodně ne tady v tunelech. Brzy dorazíte na křižovatku. Můžete prozkoumat pravou chodbu, která vede do další větší místnosti se stolem, ale nic krom nepřátel tu není. Poté běžte levou chodbou a bedlivě sledujte podlahu. Najdete tu poklop, který otevřete a seskočte dolů (pokud byste prošli dál za poklop, narazili byste akorát na past – jámu s bodci). V dolním patře dojdete na křižovatku. Cesta vlevo je slepá. Je tam sice pár místností a nepřátel, ale nic užitečného. Běžte proto doprava, kde dojdete do místnosti se stolem, na kterém leží PPS-43 a Makarov.

Pistole Makarov
– Malá ale užitečná pistole s velkým zásobníkem na 9 kousků. Je to skvělá pistole do tunelů.
– Doporučení – Makarov je díky velkému zásobníku ideální do bojů v tunelech. Používejte ji v druhé polovině mise 4 (Operace plechovka).

Pokud vám už dochází munice do pistole, můžete si Makarov vzít. Je to lepší než dát zavděk Revolveru 38. Samopal PPS-43 si vezměte určitě. Sice se vám v tuto chvíli moc nevyplatí, ale díky němu se snáze zmocníte lepší zbraně. V rohu místnosti je jáma, kam skočte a prolezte k žebříku.

 

13. Údolíčko (5/7)

Vylezete do jakéhosi údolíčka. Je tu plno nepřátel a většina nosí AK. Právě AK si určitě vezměte. Pro tuto chvíli, kdy jste osamoceni proti přesile je silná univerzální bouchačka nezbytná. Držte se na pahorku vedoucí okolo udolí a postupujte vpřed. Někteří nepřátelé tu používají loveckou bročku. Vpravo ve skále je ukrytý palpost a o pár metrů dál je tunel, který tam vede. Prozkoumejte palpost  Místní střelec měl dokonce kulomet, ale AK bude užitečnější.

Baikal IZH-41 Lovecká brokovnice
– Lovecká bročka na pouhé dva náboje. Je velice rizikové ji používat pokud nemáte dobrý kryt, nicméně síla výstřelu je na malou vzdálenost vražedná. Je možné střílet oběma hlavněmi naráz anebo jen jednou.
– Doporučení – Díky obrovské útočné síle je lovecká bročka vhodná do nepřehledného terénu, kde hrozí nečekaný těsný střet s nepřítelem, ale kde se také můžete spolehnout na podporu týmu. Bročku taste až na misi 10 (Vesnice Bahnar).

Kulomet RPD Děgtarjev
– Masivný sovětský kulomet s velkou účinností. Je adekvátně přesný a má obrovský zásobník. Jde o výbornou podpůrnou zbraň.
– Doporučení – Děgtarjev je skvělý na obranné akce anebo kontrolované útoky s celým týmem. Je to ideální zbraň na misi 6 (Velký bahenní úklid).

Na konci údolí je další palpost, ale cesta tam zdánliv nevede. Ve skutečnosti je ale zhruba naproti palpostu zakrytý tunel (poznáte ho i podle značky ze dřeva). Protáhněte se do tunelu a v palpostu najdete klobouk ztraceného vojáka Marva. Vlezte do tunelu.

 

14. Podzemní město (6/7)

V tunelu se snažte používat Makarov. Pokud dojdou náboje, bude nutné dát zavděk revolveru 38, který VC používají. Další možností je tasit hlavní zbraň, ideálně právě AK, ale chce to myslet dopředu a šetřit si tak dva zásobníky na další část. Vydejte se tunelem a držte se levé stěny (odbočky doprava jsou slepé). Narazíte na místnost se skupinkou vojáků a později místnost s důstojníkem! Důstojníci však používají také jen revolvery. Přes kuchyni postupujte tunelem dál až k jídelně, kde je další skupina vojáků. Odtud vede tunel, který začne mírně stoupat. Po stranách budete mít tři ložnice ve kterých jsou vždy tři vojáci. Snažte se je pokropit AKáčkem než se stihnou probrat. Dále narazíte na boční místnost s toaletou. Skočte do jámy od záchodu – najdete tu schované pistole Makarov a Tokarev. Můžete si díky tomu doplnit náboje (ideálně do Makarova) abyste oddálili nutnost přechodu na revolver. Pokračujte tunelem ke křižovatce. Cesta vlevo končí po pár metrech zakrytou dírou s bodci, takže se dejte doleva. Narazíte na místnost s jedním vojákem. Na zemi je poklop vedoucí do skladiště zbraní. Je tu spousta munice do Makarova, Tokareva a AK. Po vyzbrojení se pokračujte na další křižovatku. Cesta vlevo (značená vlajkou) vede do důstojnických ubikací. Jsou tu tři důstojnící, spousta dokumentů k sebrání a hlavně vysílačka, kterou VC odposlouchává vaše hovory. Přes vysílačku se spojte s jednotkou, aby dala vědět vašemu velitelství a poté na vysílačku nastražte C4. Vycouvejte na křižovatku a postupujte dál.

Cesta vede přes školu, kde si povšimněte nákresu Nui Peku na zdi. Tunel dál je velice dlouhý a mírně stoupá. Nakonec dojdete na křižovatku. Chodba vlevo končí seskokem do nižšího patra, kde se cesta opět dělí, přičemž jedna chodba je slepá a druhá končí zakrytou jámou s bodci, čili opět slepá chodba. Vydejte se chodbou vpravo po které dojdete do nemocnice. Je tu pár vojáků vede odtud další tunel. Na konci tunelu seskočte do jámy s fekáliemi a pokračujte dál až na křižovatku. Chodba vlevo je slepá a chodba vpravo vás dovede na další křižovatku. Obě cesty se nakonec sejdou, ale nikde nic užitečného není, takže se můžete vydat chodbou vlevo, která je kratší. Pravá chodba na první křižovatce se napojuje na tu delší cestu. Na druhé křižovatce už jsou obě chodby nové. Chodba vpavo končí zakrytou jámou s bodci – tudy ne. Vydejte se chodbou vlevo přes místnost s podpěry.

V dálce uslyšíte ztraceného Marva. Dorazíte ke kleci, ale voják už tu není. Do patra nad vámi vede žebřík, ale jsou tam vojáci a mohli by vás snadno zabít. Raději se vydejte tunelem, který začne brzy stoupat. Tunel se větví, přičemž levá chodba končí zakrytou jámou. Proto se vydejte chodbou vpravo a dojdete do místnosti nad žebříkem. Na zemi je tu krev a vede odtud cesta dál. Po pár metrech narazíte po pravici na muniční sklad – můžete se dovybavit municí do Tokareva a Makarova. Chodba dál končí zakrytou dírou s bodci, ale kousek před ní je poklop, kterým prolezte. Na další křižovatce se vydejte vpravo (cesta vlevo je slepá) a brzy dorazíte k východu. Konečně!

 

15. Řeka Khe Bana (7/7)

Zkontaktujte se s velitelstvím, které pro vás pošle vrtulník. Ten ale nemůže přistát, protože porost je moc hustý. Musíte pokračovat pěšky. Držte se břehu řeky a postupujte opatrně vpřed. Oblast je plná nepřátel, ale s AK byste je měli zvládnout. Až zajistíte blízké okolí, kontaktujte velitelství, které pro vás pošle člun ze základny LLDB. Pokračujte dál k místu setkání. Přejděte přes dřevěný most a zamiřte k opuštěné vesnici. Kousek za vesnicí vede přes řeku padlý kmen, po kterém přejděte zase na pravý břeh. Na konci cestu u vody narazíte na váš odvoz. Naskočte do člunu a dostanete kulomet.

Kulomet M60
– Mocný masivní kulomet je skvělou podpůrnou zbraní. Má ovšem horší přesnost než jeho sovětský konkurent.
– Doporučení – Kulomet je vhodný, respektive prakticky nezbytný, na závěr mise 4 (Operace plechovka). Použijte ho také v druhé třetině mise 8 (Radiová přenoska).

Během jízdy narazíte na spousty VC na březích anebo na loďkách. Za jízdy je všechny postřílejte. Jízda na člunu je dlouhá, ale nakonec dorazíte k pevnůstce LLDB, kde vás vyzvedne vrtulník, čímž tato náročná zdlouhavá mise konečně končí!


 

16-18. Válečný zajatec (Mise 5)

Záchranná operace pod rouškou noci. Je třeba zachránit vojáka Marva, který byl při minulé misi zajat. Nepřehledné bažiny a nutnost tichého postupu komplikují situaci.

Tým – Nhut, Crocker, Bronson, Defort, Hornster
Spojenci – Marv
Vhodné zbraně – samopal PPS-43, pistole SaW model 39
Vhodné nalezené zbraně – /
Nepřátelé – cca 30

Délka – 00:35:00

16. Briefing pro Válečného zajatce (1/3)

Poslední operace s tanky skončila průšvihem. Nepodařilo se vám vojáka Marva zachránit a nyní bude třeba to napravit. Zaútočíte na vesnici VC v bažinách, tiše osvobodíte zajatce a utečete. Takový je plán. V deníku máte nový zápis a v dokumentech dokument – VIETCONG. Pak zajděte na střelnici, kde máte nově pistole Makarov a Tokarev, dále AK a Děgtargev. Vzhledem k povaze mise si vezměte pistoli s tlumičem SaW model 39 a něco rychlého a přesného na okamžité akce – PPS-43.

 

17. Po krk v bahně (2/3)

Po vysazení zaúkolujte Nhuta, aby vás vedl bažinou vpřed. Určitě zkontrolujte mapu, ať máte přehled a vybaveni pistolí s tlumičem následujte stopaře. V oblasti bažin je několik pontonů, na kterých jsou stráže. Zbavte se jich pistolí s tlumičem. Asi v polovině bažiny narazíte na prázdnou chatrč. Nic v ní není, tudíž můžete pokračovat. Na konci bažiny je molo a v jeho blízkosti početná skupina VC. Přestřelce se nevyhnete, takže alespoň zkuste využít momentu překvapení. Pomocí samopalu PPS-43 situaci společně s kolegy zvládnete. Poté se nechte Nhutem vézt dál skrze úzkou pěšinu.

 

18. Válečný zajatec (3/3)

Nhut vás dovede na kopec nad vesnicí, kde hlídají dva vojáci. Taste pistoli s tlumičem a připlazte se k vojákům. Nhut si vezme toho vpravo, takže jakmile začne střílet, sundejte toho vlevo. Na kopec přijde zbytek týmu. Dalekohledem obhlédnete situaci ve vesnici. Přes vysílačku oznamte, že startujete záchranou operaci. Zatímco Crocker a Nhut zůstanou nahoře, vy s ostatními sejděte dolů k vesnici. Defort a Hornster zůstanou u vchodu do vsi. Bronson půjde doprava podminovat sklad a vy jděte vlevo podél paty kopce až k místu, kde je držev Marv. Kolem klece s Marvem chodí dva strážní – zabijte je pistolí. Poté osvoboďte Marva a trochu se vzdalte. Pokud chcete, můžete při pohledu na klec, dát Bronsovi signál, aby odpálil sklad. To vzburcuje všechn VC ve vsi, ale budou se zajímat především o vaše kolegy, kteří zahájí střelbu. Zadání signálu není nezbytné a můžete Marva odvézt hezky tiše, ale pokud potřebujete rozptýlení, určitě této možnosti využijte. S Marvem se stáhněte na okraj vesnice a odtud miřte zpátky na konec. Přes vysílačku si zažádejte o vyzvednutí. Zanedlouho přiletí vrtulník – naskočte a ještě můžete zkusit z kulometu sestřelit pár vojáků, pokud jste vesnici nevyčistili.


 

19-20. Velký bahenní úklid (Mise 6)

Další akce v bažině. Jednotky VC zpanikařili a bylay zatlačeny do kouta. Je třeba vyčistit území, na kterém se drží.

Tým – Nhut, Crocker, Bronson, Defort, Hornster
Spojenci – SF
Vhodné zbraně – kulomet Děgtarjev, pistole Tokarev
Vhodné nalezené zbraně – /
Nepřátelé – cca 46

Délka – 00:35:00

19. Briefing pro Velký bahenní úklid (1/2)

Úspěch minulé akce způsobil, že spousta VC zpanikařila a nechala se obklíčit. Nyní bude třeba přesvědčit některé, aby se vzdali a zbylé zlikvidovat. V deníku máte nové zápisy a v dokumentech spisy PSYCHOLOGICKÁ VÁLKA, TIPY K POUŽÍVÁNÍ A ÚDRŽBĚ PUŠKY M16 a NEPŘÍTEL VE VAŠICH RUKÁCH. Projděte si dokumenty a zkontrolujte vybavení zbrojnice. Nově tu máte pušku M16 a brokovnici Winchester 70.

Útočná puška M-16
– M16 je velice silná puška, která přímo konkuruje Kalachu. M16 je sice přesnější a silnější, ale má pouze 18 nábojů v zásobníku. Je rizikové ji používat pokud nestřílíte ze zálohy. Na M16 můžete připevnit bajonet a lze u ní měnit mod střelby.
– Doporučení – Díky solidní účinnosti je M16 skvělá na závěrečnou misi 12 (V obležení).

Brokovnice Winchester 70
– Silná a účinná puška s malým zásobníkem, ale velkým dostřelem. Na postupnou likvidaci cílů ze zálohy je jako dělaná. Vzhledem k obrovské účinnosti stačí obvykle jediný zásah.
– Doporučení – Winchester má velký dostřel a účinnost. To ji činí ideální do prostředí se špatnou viditelností, kde lze nepřítele odhalit spíše díky zábleskům z jeho hlavně. Vezměte si ji na misi 10 (Po Tlong Karai).

Vybavte se pistolí Tokarev a vzhledem k povaze operace vsaďte na kulomet Děgtarjev.

 

20. Velký bahenní úklid (2/2)

Vyskočte z vrtulníku a vedeni Nhutem se přesuňte na stanoviště kolegů na okraji bažiny, kde se braňte útočícím vojákům. Pomohou vám další členové SF a navíc je tu řada pytlů s pískem, takže obranná pozice je dobrá. Až pobijete útočníky, oznamte vysílačkou situaci. Pár vojáků VC se vzdá – nezabíjejte je! Dorazí kapitán Rosenfield, který si vojáky odvede a vás pošle vyčistit bažinu až k druhému stanovišti. Navíc máte jako podporu možnost dělostřelectva. Nechte se vézt Nhutem skrze bažinu a opatrně likvidujte skupiny nepřátel (jsou asi čtyři). Vždy když se dostanete do konfliktu, zorientujte se a pusťe na nepřátele dělostřelecké granáty. Takto projdete šnůřu všech ostrůvků v oblasti až k vytyčenému bodu, kde operace skončí.


 

21. Jízda serpentinami (Mise 7)

Jediná mise v níž se ovládá vůz. Poklidná jízda se brzy změní v silně hektickou záležitost s ochranou pevnůstky.

Tým – Nhut, Crocker, Defort
Spojenci – LLDB (pevnůstka)
Vhodné zbraně – samopal PPS-41, pistole Tokarev
Vhodné nalezené zbraně – /
Nepřátelé – cca 38

Délka – 00:20:00

21. Brifing pro Jízdu serpentinami (1/3)

V noci vás v bunkru překvapí Crocker. Velitel schválil lékařský výjezd ke zraněnému horalovi. Klasicky si projděte deník a v dokumentech najdete nový spis – ARVN. Na zbrojnici nic nového nepřibylo. Vezměte si pistoli Tokarev a také samopal PPS-41. Velký zásobník a solidní přesnost předznamenává možnost postupovat velice rychle a to bude brzy nezbytné.

 

22. Jízda serpentinami (2/3)

Crocker vás informuje o zraněném vesničanovi. Vyjeďte po cestě podél hor. Vesnice je nedaleko ale až dorazíte k ní, zavolá vám velitelství, že pevnůstka LLDB je pod útokem! Okamžitě musíte vyrazit za nimi. Cesty jsou velice nebezpečné vinou prudkých zatáček a můstků. Dejte si pozor a jeďte opatrně. Projedete přes několik serpentin, dále přes velký most, který vaši lidé chrání a nakonec nahoru do kopců. Cesta končí závalem.

 

23. Pevnůstka (3/3)

Pevnůstka je pod minometnou palbou. Musíte si pospíšit, protože pokud zemře velitel pevnůstky, prohráli jste. Okamžitě vyrazte vpřed k údolí. Můžete se nechat vézt Nhutem, ale to se hodí spíše na určení směru – musíte postupovat rychle. Utíkejte směrem k řece a u rybářské chajdy je první minomet – zlikvidujte posádku. Pokračujte podél břehu a narazíte postupně na další dva minomety. Až vyčistíte posádky všech, začněte se přesouvat k pevnůstce. Pozor si dejte na útočící VC a také na snipera, které je na skále vpravo od pevnůstky. Až dorazíte k pevnosti, velitel vám poděkuje, ale brzy zaútočí další skupina VC. Uděláte dobře, když bleskově seběhnete do sklepa pod hlavní budovou. Je tu velký muniční sklad. Vzhledem k situaci je pro vás nejlepší puška M1. Vzpomínáte si na ni z první mise? Teď opět přišla její chvíle. Vylezte na věž pevnůstky, odkud je parádní výhled a braňte pevnost před nepřáteli. Až bude po všem, vysílačkou zavolejte velitelství a to pošle vrtulníky.


 

24-25. Rádiová přenoska (Mise 8)

Krátká ale velice tuhá operace. Je třeba nahradit tým bráníci radiostanici a udržet ji před mohutným útokem NVA.

Tým – Nhut, Crocker, Bronson, Defort, Hornster
Spojenci – /
Vhodné zbraně – sniperka M1 Garand, pistole Tokarev
Vhodné nalezené zbraně – kulomet M60, brokovnice Remington
Nepřátelé – cca 99

Délka – 00:20:00

24. Briefing pro Rádiovou přenosku (1/2)

V Kambodži operuje několik průzkumných týmů, kteří se dorozumívají s velitelstvím pomocí radiostanice nedaleko hranic. Vaším úkolem bude stanici bránit. Prohlédněte si deník a v dokumntech je nový spis – HISTORICKÉ PROSTŘEDÍ. Na střelnici máte nové kousky – sniperku a granátomet. Krom toho jste konečně obdrželi již nalezené zbraně – kulomet M60 a Loveckou brokovnici.

Sniperka M1 Garand s optikou
– Solidní US sniperka, kterou nelze přebíjet dokud nevystřílíte celý zásobník. Jinak ale nemá žádnou výraznou nevýhodu.
– Doporučení – Sniperka je díky přesné střelbě na vzdálené cíle ideální na první třetinu mise 8 (Radiová přenoska).

Granátomet M-79
– Mocná explozivní zbraň. Je to ideální věc na čištění nepřátelských zákopů. Nevýhodou je nutnost dobrého odhadu úhlu střelby. Proto je granátomet nezbytný při střelbě ze zálohy.
– Doporučení – Granátomet se obzvláště vyplatí až na misi 12 (V obležení). Je ideální při obraně a čištění nepřátel.

Vybavte se pistolí Tokarev a sniperkou M1 Garand.

 

25. Radiová přenoska (2/2)

Přilétáta na kopec, abyste vystřídali tamní družstvo. Nejprve jim pomožte zpoza kulometu a za letu postřílejte posádku u minometů. Poté se během letů okolo kopce zaměřte na vojáky a postřílejte jich co nejvíc. Po přistání, vyskočte, zatímco předchozí jednotka odtud odletí. Rychle se zorientujte na kopci – můžete použít i mapu, ale ta není moc podrobná a pomůže spíše jen určit terén okolo kopce. Jsou tu tři bunkry, přičemž ve dvou z nich jsou zbraně (sniperka M1 Garand, brokovnice Remington, kulomet M60 a granátomet M79. Zatím si nechte sniperku, zaujměte pozici u opevnění před heliportem a střílejte přibíhající nepřátele. Pro munici si skočte buď do bunkru anebo za Bronsonem (záleží, co bude blíž). Nepřátel není mnoho, ale situace se začne brzy zhoršovat. Vinou počasí klesne viditelnost a nepřátel začne přibývat. Zároveň průběžně podávejte hlášení vysílačkou. Zhruba po druhé zprávě situace značně zhoustne. Tehdy už není na sniperku vhodná doba, protože vyhlížení zpoza opevnění je příliš riskantní. Popadněte kulomet M60 a stáhněte se blíže k bunkrům. Vytrvejte a dál střílejte útočící vojáky. Jsou jich desítky, ale pomoc kolegů je vydatná. Přibližně po dalším hovoru vysílačkou už bude situace téměř neúnosná. Tehdy už ani M60 nestačí, protože nepřátelé budou tlačit mnohem víc. Vezměte brokovnici Remington, stáhněte se do nějakého bunkru a braňte se. Po posledním hovoru konečně přiletí vrtulník, aby vás odvezl.


 

26-33. Po Tlong Karai (Mise 9)

Na počet map nejdelší operace. Masivní spojenecký útok proti silně opevněnému kopci v Kambodži. Už takhle náročná operace se ještě zkomplikuje havárií a později průzkumem tunelů.

Tým – Nhut, Crocker, Bronson, Defort, Hornster
Spojenci – SF a LLDB
Vhodné zbraně – brokovnice Winchester 70, pistole Tokarev
Vhodné nalezené zbraně – /
Nepřátelé – cca 90

Délka – 01:30:00

26. Velitelství v Nha Trangu (1/8)

Chystá se velká operace a vy jste přijeli na briefing do Nha Trangu. Místní plukovník uvede kapitána Rosenfielda, který představí plán akce – útok na ruiny Po Tlong Karai v Kambodži.

 

27. Briefing pro Po Tlong Karai (2/8)

Staví se za vámi Hornster. Je naštvaný, že máte tvořit pouze záložní jednotky. Až odejde, prohlédněte si deník a dokumenty, kde jsou nově spisy NVA a ZÁSADY VOJÁKA. Poté se stavte na střelnici. Žádné nové zbraně nemáte Vzhledem k povaze mise se tentokrát vyplatí tasit brokovnici Winchester 70. A dále samozřejmě Tokarev.

 

28. Let na Po Tlong Karai (3/8)

Letíte ve vrtulníku na místo akce, když vás sestřelí a zřítíte se do džungle.

 

29. Havárie v džungli (4/8)

Vaše jednotka naštěstí přežije, ale piloti bohužel ne. Zkuste se spojit s velitelstvím, ale signál je rušen. Zaúkolujte Nhuta a vydejte se na pochod džunglí. Kousek od místa havárie je past – jáma s bodci, ale Nhut vás na ni upozorní. Zanedloho dorazíte ke dvěma bunkrům. Nepřátelé jsou přímo před vámi, což je docela problém. Využijte granátů a pak se zkuste dostat k bunkrům z boku. V tom napravo najdete dva VC granáty. Nechte se vézt Nhutem dál po stezce, ale cestou narazíte na další bunkry. Když si jich zavčasu všimnete, můžete je zkusit obejít a vojáky uvnitř překvapit. Pokračujte podél ruin, kde je další skupina nepřátel a dále až ke skále tvořící schody na kopec. Vyšplhejte nahoru, kde je čistší signál a tak se snadno spojíte s velitelstvím.

 

30. Dobývání kopce (5/8)

Nechte se vézt Nhutem a směřujte nahoru na kopec. Tady narazíte na Pěst Delta, která se stáhla z boje. Mají raněné, ale když kontaktujete velitelství, nakážou vám společný útok. Takže se vydejte dál přes vysekanou část kopce. Dorazíte k Pěsti bravo, která se sotva drží v zákopech. Informujte velitelství, které vám umožní použít dělostřeleckou podporu. Rovnou toho využijte ale opatrně, protože spojenečtí vojáci by se mohli nacházet v místu dopadu granátů. Postupujte po svahu kopce, okolo spadlého vrtulníku a stále stoupejte výš. Boje jsou tuhé a navíc v husté mlze. Naštěstí Winchestrovka je silná a přesná, takže když budete střílet po záblescích z hlavní nepřátel, měli byste je snadno trefovat. Dostanete se až k druhému padlému vrtulníku. Tady informujte velitelství, které za vámi pošle posily. Pokračujte ve stoupání až k patě vyšší části kopce. Přímo v kopco jsou dva palposty – opatrně počkejte až střelec vystrčí hlavu a ustřelte mu ji. Vlevo od bunkrů najdete tunel. Zatímco tým zůstane venku, vy tunel prozkoumejte. Provede vás skrze oba bunkry a dále nahoru na kopec.

 

31. Ruiny Po Tlong Karai (6/8)

Za vámi vyleze jen Crocker a Defort, protože pod Hornstrem se prý zlomil žebřík. Kontaktujte velitelství, které vám nařídí pokračovat. Zatímco Crocker zůstane hlídat tunel, vy a Defort pokračujte podél kopce až k dělu, které zničte náloží C4. Velielství nařídí prohledat ruiny. Vystoupejte tedy blíže k nim. Defort zůstane u ruin a vy musíte dovnitř. Je třeba postupovat velice opatrně. Vpravo si všimněte velkého čtvercového tunelu do podzemí. Vlezte tam a na křižovatce se vydejte doleva tunelem. Před sebou uslyšíte střelbu, utíkejte blíž, kde v boční místnosti jeden NVA popravuje zajatce – urychleně ho zastřelte. Když to stihnete, jeden rukojmí přežije a poděkuje vám. Pokračujte tunelem až k východu na rozbořené nádvoří. Je tu plno vojáků, další jsou v patře, takže postupujte opatrně. Až vyčistíte nádvoří, vylezte po sloupu opřeném o zeď a odtud přeskočte na rozbořenou plošinu vedoucí do patra. Úzkou chodbou vylezete až na hlavním dvorku. Máte výbornou palebnou pozici, takže ulikvidujte všechny vojáky v okolí. Je tu i velící důstojník NVA používající M16. Jestliže vám dojdou náboje do Winchestrovky, určitě si M16 vezměte. Prohledejte tělo důstojníka a najdete cenné mapy. Pak už zbývá jen podminovat druhé dělo tady na dvoře. Zajděte za Defortem a oznamte velitelství úspěch. Rosenfield sem dorazí osobně a vy se přihlásíte k průzkumu tunelu, kterým zbytky NVA utekli.

 

32. Zával (7/8)

Od velitele máte jen pistoli s tlumičem a samozřejmě také ruční rádio a chemická světla. Slezte do podzemí, kde po pravici narazíte na dvě ubikace důstojníků. Dole je chodba plná beden a v ní spousta vojáků. Kryjte se za bednami a postřílejte je. Vlevo v jedné boční místnosti je sklad munice. Pistoli si určitě nechte! Je důležité, abyste měli zbraň s tlumičem! Ale vezměte si něco většího, ideálně PPS-43. Pokračujte komplexem dál. Dorazíte ke studni. Nahlašte velitelství své zjištění, ale nemohou se pro vás dostat kvůli závalu, takže musíte jít dál. Ve studni je žebřík, ktereým slezte do tunelů, ale opatrně protože dole jsou vojáci. Tuneem dojdete do většího sálu se schodištěm – je tu spousta vojáků, ale také odtud vede cesta do hliněného tunelu. Tím se vydejte dál. Na křižovatce se dejte doleva (druhá chodba je slepá). Po chvíli cesty se pod vámi utrhne podlaha a spadnete do zatopené části tunelu. Navíc ztratíte hlavní zbraň a zbude vám zase jen pistole.

V této části tunelu nejsou ani nepřátelé a ani užitečné věci. Je to však dost spletité bludiště. Na první (zatopené) křižovatce se vydejte doleva. Brzy vylezete z vody a dojdete na křižovatku kde leží fotka. Odtud jděte doleva a po pár metrech zabočte vpravo. V chodbě by jste měli procházet kolem místnosti s stolem a koši. Na další křižovatce jděte vlevo, na následují křižovatce opět vlevo a na další naopak vpravo (cesta rovně je slepá). Dorazíte na křižovatku se sekerou. Vpravo je odbočka do zatopené chodby – tam se vydejte. Na křižovatce plavte vpravo, na druhé křižovatce vlevo a na konci chodby už najdete východ.

 

33. Uteč (8/8)

Další část tunelu. Na křižovatce se dejte vpravo (levá chodba je slepá). Cestou minete jednu odbočku do ložnice s jedním vojákem – tiše se ho zbavte a seberte mu samopal. Pokračujte na křižovatku. Obě cesty vedou k východu z tunelů, přičemž ta vlevo vás zavede ke studni a ta vpravo do jednoho domu. Běžte raději doleva a vylezte na vzduch. Okolo se prochází jeden VC – tiše ho zabijte. Snažte se nevzburcovat vojáky ve vesnici. Sice je můžete také hlasitě postřílet, ale jednak byste si zkomplikovali situaci a potom by jeden úkol skončil nesplněný. Vydejte se doleva okolo vesnice. Uprostřed vsi je táborák a okolo čtyři vojáci. Pistolí je dostat nezvládnete. Nicméně v jednom z domů se ukrývá muniční sklad – jsou tu pistole, pušky i třeba lovecká bročka. Je ale nepravděpodobné, že se tam dostanete tiše. Raději pokračujte kolem vesnice. Na další větší oblasti se prochází jeden voják – tiše ho zabijte. Pokračujte dál okolo ložnice (můžete spící vojáky zabít) a pokračujte dál. Poslední voják je opřený o kládu u východu, až ho zastřelíte, můžete po svahu opustit vesnici.

Bohužel nemáte mapu, takže jste odkázáni jen na to, co vidíte. Pokračujte dolů ze svahu až k hustému křoví, kde kontaktujte velitelství. Kapitán vás pošle na východ, kde je jezero a za ním ruiny. Bohužel džungle je plná VC, takže buďte opatrní. Až se dostanete na úzkou stezku, držte se jí a dorazíte k jezeru. Přes most dojděte na ostrůvek ve středu jezera. v chatrči jsou dva vojáci – zabijte je. Poté pokračujte přes most z klád na opačný břeh. Kousek dál jsou ruiny, kde kontatktujte velitele – pošle pro vás vrtulník. Vystřelená světlice však přiláká VC. Zaujměte dobré palebné postavení a postřílejte vojáky, kteří přijdou bránou na nádvoří chrámu. Až dorazí vrtulník, naskočte si a dejte sbohem této dlouhé misi.


 

34-37. Vesnice Bahnar (Mise 10)

Náročná operace v nepřehledném terénu. NVA se přesunula až do vámi kontrolované oblasti a bude třeba prozkoumat jejich aktivitu poblíž vesnice.

Tým – Nhut, Crocker, Bronson, Defort, Hornster
Spojenci – /
Vhodné zbraně – brokovnice Lovecká, pistole Tokarev
Vhodné nalezené zbraně – /
Nepřátelé – cca 78

Délka – 01:00:00

34. Briefing pro Vesnici Bahnar (1/4)

Po úspěchu poslední operace se situace nijak neuklidňuje. Pravidelná armáda se potuluje v okolí vesnice Bahnar (kterou jste ve druhé misi ochranili před VC) a bude třeba obhlédnout situaci. Projděte si deník, kde mimo jiné najdete popis mise v rýžovém poli, která byla ze hry vyškrtnuta a najdete ji až jako součást datadisku, přičemž původně měla být právě mezi misí 9 a 10. V dokumentech máte nově spisy – RADY PRO VOJENSKÉ PORADCE a SPOLUPRÁCE S BAHNARY. Ve zbrojnici máte nově sniperku.

Sniperka SVD Dragunov
– Poslední zbraní je fantastická sniperka, která lehce válcuje její US protějšek. SVD má 10 nábojů, lze ji kdykoli přebít a účinnost je sice nižší než u M1 Garand, ale stále velmi vysoká. Lze na ni připevnit bajonet.
– Doporučení – Dragunov je silný, rychlý a přesný, což ho činí ideální na boj proti vzdáleným cílům. Vezměte si ho na misi 11 (Most)

Na nadcházející misi se však Dragunov nevyplatí. Vezměte si Loveckou brokovnici. Je to trochu zvláštní volba, ale v této misi budete mít tým i vhodné krytí. Jako pistole poslouží Tokarev.

 

35. Potok (2/4)

Vysadí vás na nedávno vypálení přistávací zóně. Vyskočte z vrtulníku, zkontaktujte velitelství a vyražte vedeni Nhutem. Jen kousek od přistávací plochy je past – nastražený granát. Dorazíte k řece a Nhut vás povede po jejím proudu. Můžete se podívat i opačným směrem, kde najdete další past – granát ale jinak nic. Jděte tedy po proudu a Nhut vás po pár metrech upozorní na další past – opět granát. Oblast je tedy silně zaminovaná. Po nějaké době narazíte na člena VC, který připravuje pasti. Zbavte se ho a vzápětí pobijte skupinu před vámi. Terén je nepřehledný, ale koryto řeky tvoří dobrý kryt. Postupujte velmi opatrně, protože nepřátelské skupiny jsou na každém rohu. Můžete také zkusit projít po březích řeky skrze houští. Občas se tu najde stezka na dobrou palebnou pozici s výhledem na řeku. Zhruba v polovině řeky je v záhybu koryta nastražena další past – opět granát. Pochod řekou je dlouhý a rizikový, ale nakonec dorazíte k padlému kmeni, který přehrazuje cestu. Pošlete Nhuta hledat jinou cestu a následujte ho stezkou do džungle.

 

36. Poblíž vesnice Bahnar (3/4)

Prohlédněte mapu. Improvizujete, takže cesta není vyznačená a máte jen předpokládaný směr. Nechte se vézt Nhutem a miřte dál stezkou. Dorazíte k místu, kde jeden voják připravuje past. Zabijte ho a past – opět granát, zlikvidujte. Zanedlouho narazíte na další past – zase granát. Před vámi se rozevře velká planina plná balvanů a kmenů. Je zde plno nepřátel, ale je těžké se zorientovat. Buďte velmi opatrní. Až bude čisto, pošlete Nhuta dál. Po nějaké době se stezka začne stáčet směrem k vesnici. Narazíte na další nepřátele a poté velkou mýtina se třemi mrtvými vesničany. Oznamte vysílačkou stav. Zdá se, že vesnice na tom dobře nebude.

 

37. Vesnice Bahnar (4/4)

Jste už na okraji lesa. Dle mapy a Nhuta pokračujte k vesnici. Ta je vypálená. Najdete tu akorát hořící domy a mrtvé civily. Navíc vzápětí začne minometná palba! Urychleně utečte dolů k řece, tady informujte velitelství a dle rozkazu se vydejte zničit nepřítele. Přímý útok je riskantní a proto se nechte vézt Nhutem podél řeky. Obejděte tak vesnici a vpadněte do lesa až mnohem dál. Les je plný nepřátel, včetně minometčíků. Boj bude dlouhý a náročný. Držte se s týmem a opatrně postupujte vpřed. Až pobijete všechny, spojte se s vrtulníkem, který pro vás má přiletět. Pokračujte z lesa ven, překonejte řeku a na přistávací ploše oznamte přes vysílačku, že jste připraveni na odlet. Až vrtulník usedne, naskočte do něj.


 

38-39. Most (Mise 11)

Útok NVA je třeba zpomalit zničením mostu. Vzdušný útok ale nebude stačit a vás čeká podminování mostu.

Tým – /
Spojenci – Hornster
Vhodné zbraně – sniperka Dragunov, pistole Tokarev
Vhodné nalezené zbraně – /
Nepřátelé – cca 40

Délka – 00:15:00

38. Briefing pro Most (1/2)

Situace je kritická a NVA se blíží k Nui Peku. Je třeba zkontrolovat situaci u opuštěné pevnůstky LLDB a odpálit most, aby byl nepřítel zpomalen. V bunkru si prohlédněte deník a nové dokumenty – INFILTRACE KOMUNISTICKÝCH SIL. Na střelnici tentokrát volte Dragunova a obligátní Tokarev.

 

39. Most (2/2)

Letíte ve vrtulníku s Hornstrem a sedíte u kulometu. Už během cesty k mostu narazíte na konvoje NVA. Palte především po džípech, jejichž exploze může zabít okolní vojáky. Po zničení džípů se zaměřujte na jednotlivé vojáky. Až dorazíte k mostu, pokropte vozidla a vojáky v okolí. Stíhačky provedou raketový útok na most, jenže ten explozi vydrží. A tak vás vrtulník vysadí poblíž mostu, abyste práci dokončili trhavinami C4. Krom nich máte nově ruční rádio s nimž můžete komunikovat podobně jako s vysílačkou v tunelech. Nejprve sniperkou pobijte vojáky v okolí mostu. Snažte se šetřit munici, protože sniperku tu nikdo nemá. Až bude cesta vyčištěná, vydejte se k mostu a případně pobijte zbylé vojáky. Především v palpostu za mostem je velká skupina vojáků NVA. Jakmile je klid, umístěte na pilíře mostu čtyři C4 – je třeba opatrně sejít dolů pod most a ke konstrukci umístit nálože. Poté zavolejte vysílačkou a zažádejte o vyzvednutí. Bude třeba se vrátit zpět, ale v oblasti je pár nových NVA. Využijte sniperku, vyčistěte si cestu a běžte zpátky, kde naskočte do vrtulníku. Druhý pokus už vyjde a most se rozsype.


 

40-43. V obležení (Mise 12)

Závěrečná operace. Nui Pek je pod útokem NVA. Je třeba udržet základnu co nejdéle a následně utéct.

Tým – /
Spojenci – Rosenfield, Defort, Hornster, SF a CIDG
Vhodné zbraně – útočná puška M16, pistole Tokarev
Vhodné nalezené zbraně – granátomet M97
Nepřátelé – cca 50

Délka – 00:20:00

40. Briefing pro V obležení (1/4)

Staví se za vámi Rosenfield s tím, že NVA útočí na Nui Pek! Situace je kritická. Naposledy si prohlédněte deník a pročtěte nové dokumenty – MODLITBA SF. Ve zbrojnici tentokrát taste M16 a pistoli Tokarev.

 

41. Přicházejí (2/4)

Krom vybraných zbraní máte dodatečně i granátomet. Utíkejte k hranici, kde je několik bunkrů mezi které se snaží dostat NVA. V každém bunkru najdete pár zbraní a dřevěnou bednu, odkud můžete doplňovat munici. V zákopech vám pomůže pár vojáků a kulometčíci v bunkrech. Navíc jsou po zákopech rozmístěny odpalovače Claymore náloží umístěných těsně za ostnatým plotem. Taste M16 a z nějakého bunkru (ideálně prostředního) palte na nepřátele. Pokud se někteří dostanou blízko, musíte je okamžitě pobít, jinak proniknou do zákopů a to je zlé. Jestliže kulometčík padne, vystřídejte ho. Po nějaké době se NVA dá na ústup.

 

42. Příliš mnoho cílů (3/4)

V noci přichází další a mnohem masivnější útok. Kulometčíci už budou zřejmě mrtví anebo velmi rychle padnou, takže se chopte jejich zbraní. Jinak je situace podobná až na to, že někteří NVA nesou lávku, kterou mohou dát přes jámu a dostat se do zákopů. Tito nosiči lávky jsou primárním cílem a pokud už nějaký úspěje, můžete lávku zničit z granátometu. Právě granátomet si šetřete hlavně na lávky. Po nějaké době velitel nařídí ústup. Začněte se stahovat k vnitřnímu perimetru skrze nově otevřenou bránu. U brány je podminovaný sud s napalmem a hned za rohem odpalovač. Odpalte sud, čímž sežehnete únikovou trasu.

 

43. Poslední boj (4/4)

Závěrečná část je tady! Do základny přijedou tři tanky NVA. Situace je neudržitelná a je třeba utéct. Musíte se ale dostat k tanku a podminovat ho. Vyjděte ze střelnice, kde se schováváte a běžte doprava kolem vašeho bunkru (můžete prohlédnout i vnitřní základnu, ale pokud se ukážete tankům, sejmou vás). Dole před vámi pod vaším bunkrem je sniper, tak opatrně. Dorazíte na křižovatku a dejte se doprava (cesta rovně by vás jen přivedla pod hlaveň jiného tanku). Na další křižovatce si můžete vybrat, kudy půjdete. Obě cesty se scházejí pod vstupem do základny a tedy pod tankem, který musíte zničit. V obou cestách je spousta nepřátel, takže si počínejte opatrně. Navíc blízkosti tanku hrozí, že na vás začne pálit – tehdy rychle vběhněte pod most. Hned vedle vchodu do základny je ještě palpost a v něm důstojník NVA. Až ho vyřídíte, můžete nerušeně podminovat most pod tankem. Exploze ho zničí, vy uniknete ze základny i s týmem a stíhačky kopec spálí.


 

X. Rychlé akce

Rychlé bitky jsou krátké přestřelky na uzavřené mapě. Můžete si vybrat zbraně, stranu, spojence i nepřátele, přičemž jednotlivé zbraně i jednotky se odemykají v průběhu kampaně. To samé platí pro jednotlivé mapy.
Stream – Od počátku hry
Arroyo – V rámci mise 4 (Operace plechovka)
WaterFall – V rámci mise 7 (Jízda serpentinami)
Ruiny – V rámci mise 9 (Po Tlong Karai)
Halong Port – V rámci mise 10 (Vesnice Bahnar)
Storm – V rámci mise 12 (V obležení)