DAT Vietcong 1 – Fist Alpha

Fist Alpha je datadisk, který představuje prequel pro základní Vietcong. Vinou toho hráč bohužel dobře ví, co bude následovat a prakticky nic ho nemůže překvapit. Děj se odehrává v době, kdy se teprve buduje tábor Nui Pek a hlavním hrdinou je serža Douglas, který jak je známo z úvodu původní hry během jedné akce zahyne. Z toho důvodu je příběh datadisku v podstatě o ničem, protože osud postav i tábora je předem znám. Původní VC na tomhle stavěl příběh. Nešlo o to, jestli se vyhraje válka, ale co bude s těmi lidmi. Nebylo jisté, jak vlastně dopadnou, koho z hrdinů to bude stát život, jestli se Nui Pek udrží atd. A nakonec byl hráč i rád, že to všichni jeho oblíbení bratři ve zbrani zvládli (a že to tak kolikrát nevypadalo). Ale Fist Alpha tohle všechno postrádá. Ani pokus oživit tým stopařem Nguyenem k ničemu nevedlo. Nguyen nemá prostor na vykreslení charakteru, tudíž si ho lze stěží oblíbit a jeho osud je, vzhledem k budoucímu stopaři Nhutovi, víceméně jasný už na začátku.

Nejinak bídně dopadly odpočinkové úseky mezi misemi. Sice je opět možné počíst si v mnoha spisech (o zbraních, vozidlech…), leč ten nejdůležitější zápis chybí – Douglas si nepíše deník! A to krom jiných věcí znamená omezené budování jeho charakteru. Možná by to nebylo tak zlé, kdyby jeho nástupce deník též nepsal. Jenže teď tu máme kontrast pěkně vykresleného Hawkinse (+ jeho vztahu s kolegy) s nemastným neslaným Dougem.

Misí už není dvanáct, ale jen pět a čítají celkem 14 úrovní z čehož 8 je bojových. Kdekdo si stěžuje, že je hra krátká. Není. Na poměry datadisku určitě ne. Když na sebe nespěcháte, postupujete adekvátně opatrně a testujete nové kvéry, strávíte se hrou pěkných pár hodin. Co se akce týče, tam to ideální není. Náplň misí totiž drhne. Třeba obranu Nui Peku už jsme měli několikrát a i když mise má logiku (snaha vykopat Amíky než se na kopci usadí), je to něco, co už tu bylo a ne jen jednou. Pochválit musím vzdušný útok na chrám – sice krátká, ale moc pěkná mise. Naopak těžkou kritiku si zaslouží mise poslední, která je bezpochyby největším průšvihem datadisku. Pokusit se zakomponovat do hry prakticky vynucené stealth prvky na otevřeném terénu, přičemž nepřátelské entity vidí a střílí skrze textury křoví a stromů… to mohl vymyslet jen… Tohle prostě nefunguje a ani nemůže.

Fist Alpha bohužel nedosahuje kvalit svého základu. Nedá se říci, že by hra byla zklamáním, ale ta hořká pachuť tu bezpochyby je. Základem je umět k datadisku správně přistoupit. Série Vietcongu má čtyři části, leč je třeba si už po dokončení VC 1 zvyknout na to, že jedinou opravdu vysoce kvalitní část, jste právě dohráli. Čím dříve snížíte nároky, tím dříve můžete pomýšlet na to, že si i zbylé části užijete, jinak vás čeká jen plejáda nenaplněných očekávání a zklamání.

Hodnocení – 70%
Délka – 03:00:00


 

Návod

Návod na datadisk pro Vietcong. Stejně jako u původní hry uvádím doporučené zbraně, přičemž v návodu upozorňuji pouze na nové zbraně, které přidává datadisk.

V rámci datadisku byla přidána také zbraň Škorpion, ale během kampaně se mi ho nepodařilo nikde najít. Zřejmě jej lze používat jen během MP hry.

 

1-2. Bouře nad džunglí (Mise 1)

Úvodní mise je záchrannou operaci v džungli. Pilot stíhačky byl sestřelen a je třeba ho najít a zachránit.

Tým – Nguyen, Crocker, Defort
Spojenci – Pilot
Vhodné zbraně – /
Vhodné nalezené zbraně – puška M14, pistole Colt
Nepřátelé – cca 30

Délka – 00:35:00

1. Prolog (1/2)

Nad džunglí prolétá Thunderchief, ale je sestřelen.

 

2. Bouře nad džunglí (2/2)

Jste zpravodajský serža Douglas. Asi půl rok před příchodem Hawkinse jste s Nguyenem, Crockerem a Defortem na průzkumné akci. Do vaší oblasti se katapultuje pilot sestřelené stíhačky a bude třeba ho najít. S sebou máte Colt a zbrusu novou zbraň (v původní hře nebyla) pušku M14.

Puška M14
– Solidní přesná puška s možností automatické anebo jednotlivé střelby. Právě to činí pušku univerzální do bojů v džungli.
– Doporučení – Puška je základní součást výbavy na misi 1 (Bouře nad džunglí) a právě tady najde největší uplatnění, takže si ji nechte.

Zkontrolujte mapu džungle před vámi. Zaúkolujte Nguyena a vydejte se po proudu řeky. Dávejte pozor na pasti – Nguyen vás sice bezpečně provede okolo ale neupozorní vás na ně. První past je jen pár metrů od počátečního bodu v levé polovině řeky – nastražený granát. Dorazíte do otevřené oblasti. Nguyen by vás vedl doprava k místu dopadu pilota, ale vy se nejprve vydejte vlevo. Po pár set metrech najdete u paty skály tábor VC a poblíž jejich jednotku. Pobijte je a prohledejte těla. Někteří VC vojáci nosí nový kulomet.

Kulomet DP2
– Mocný sovětský kulomet s placatým zásobníkem. Je poměrně nepřesný, ale velice silný. Kapacita zásobníku na 47 nábojů se sice nevyrovná jako konkurentům (Děgtarjev a M60) nicméně účinnost je vysoká.
– Doporučení – Vzhledem k povaze kulometu je ideální jej použít proti obraně vůči masivnímu útoku. Obstarejte si ho během první poloviny mise 2 (Operace Zlatý dar).

Informujte velitelství o nálezu tábora. Poté položte do tábora nálož C4 (můžete dát dvě, abyste tábor zničili kompletně) a stáhněte se. Nyní už následujte Nguyena zpátky k řece a dále k místu dopadu. Dejte si pozor na další past – vystřelovací bodce. Brzy se dostanete k sestřelené stíhačce, ale pilot tu není. Můžete se nechat dál vézt Nguyenem, který půjde k místu, kde pilot je, nicméně v rámci zebezpečení větší části oblasti bude lepší vydat se nejprve na průzkum. Hned vlevo od stíhačky je stezka dolů k řece v níž je nastražena past – další granát. Vy se vydejte po skalním převisu nad řekou. Tudy dojdete do oblasti kopce nad řekou. Odtud se vydejte po visutém můstku nad řekou, který vás zavede zpět k místu havárie. Nyní už vedeni Nguyenem pokračujte do jihovýchodního cípu údolí, kde najdete vystřelenou sedačku pilota. Sám pilot bude ležet zraněný někdo poblíž. Až ho najdete, Crocker ho ošetří a přidá se k vám. Informujte velitelství o nálezu pilota. Nyní máte na výběr ze dvou potenciálních přistávacích zón (obě jsou na mapě), odkud se můžete nechat vyzvednout. První je kousek před místem havárie, ale tahle oblast by se bránila hůře. Raději pokračujte dále podél skály. Bedlivě pozorujte právě skálu po pravici – jen kousek od místa nálezu pilota vede do skály tunel. Vydejte se tudy a dostanete se do jeskyně, kde řeka končí. Odtud jděte vpravo, kde je další tunel, který vás zavede na převis vysoko nad druhým místem pro přistání. Tady jsou dva VC a jeden má sniperku. Zbavte se jich, čímž zabezpečíte místo přistání.

Sniperka SVT40 s optikou
– Puška, která je ekvivalentem Americké M14. Má také velký zásobník (20) a také lze měnit mod střelby na automat, či jednotlivé výstřely. Oproti M14 se však zdá být trochu přesnější. Tato verze má navíc optiku.
– Doporučení – Díky vysoké přesnosti a optice je SVT40 dobrá na střelbu na dálku. Sežeňte si ji během mise 3 (Operace Pandořina skříňka).

Sejděte dolů, přesuňte se na toto místo a informujte velitelství, že čekáte na vyzvednutí. Mezitím do oblasti přijdou jednotky VC, takže se musíte ubránit, dokud vrtulník nepřiletí. Pak naskočte, čímž mise končí.


 

3-5. Operace Zlatý dar (Mise 2)

Zprvu civilní operace s návštěvou vesnice se změní v likvidaci zásobovací trasy VC.

Tým – Nguyen, Crocker, Bronson, Defort, Lim
Spojenci – Vesničané
Vhodné zbraně – puška M14
Vhodné nalezené zbraně – kulomet DP2, puška SVT40
Nepřátelé – cca 30

Délka – 00:30:00

3. Den v Pleiku (1/3)

Na kopci Nui Pek budujete novou základnu, kam se brzy přesunete, ale zatím sídlíte přímo v Pleiku. Kapitán Rosenfield vám sdělí informace o nadcházející operaci – půjde opět o průzkum oblasti v blízkosti budoucí základny, ale tentokrát také navštívení vesnice Jarai. Ve svém bunkru si pak můžete prohlédnout několik věcí.
– V dokumentech zbraní se postupně zanášejí informace o zbraních.
– Ve složce na dokumenty se postupně objevují rozličné záznamy, hlavně o technice. Zatím tu máte 6 spisů – F-105D (stíhačka Thunderchief), UH-1 HUEY (vrtulník), M-151 (US džíp Ford), M35 (US nákladní vůz), PASTI a KRÉDO SF.
– Ve složce na misi si můžete pročíst sestavu týmu, základní info a misi zahájit.
Nejprve ale jděte na střelnici. Tady si můžete otestovat zbraně na terčích a hlavně vámi zvolené zbraně si vezmete na misi. Doporučuji opět sáhnout po pušce M14, ale půjde pouze o dočasné řešení, protože v terénu je dobré co nejrychle získat jinou zbraň. Pistoli si musíte nechat tu, co máte (tady žádné jiné nejsou).

 

4. Operace Zlatý dar (2/3)

Po vysazení prohlédněte mapu – trasa ke vsi je celkem jasná. Zaúkolujte Nguyena a vydejte se vpřed. Dorazíte do vesnice, kde vás uvítá místní náčelník a lovec Lim, který umí anglicky. Řeknou vám, že v okolí se potuluje VC a vzápětí je vesnice pod útokem! Urychleně najděte vhodný kryt a braňte vesnici. Nepřátelé zaútočí nejprve od lesa a poté v blízkosti domu na kopci. Vesničané vám pomůžou, ale mají jen lovecké brokovice nebo pistole. Snažte se si obstarat kulomet DP2 od nepřátel. S tím zvládnete pokropit valící se nepřátele mnohem snadněji. Průběžně informujte velitelství o situaci (po prvním útoku a po druhém útoku). Až bude klid, Lim vám řekne, že Vietcong má nedaleko most přes který nosí zásoby. Požádáte ho, aby vás tam dovedl a on souhlasí. Nechte se tedy vézt Limem a pokračujte do džungle. Na vršku padlého kmenu je další skupina VC, ale kulometem je rychle pobijete. Lim vás provede džunglí.

 

5. Visutý můstek (3/3)

Lim je od této chvíle členem vaší jednotky a má specializaci stopaře. Nguyen oproti tomu bude mít funkci obyčejného vojáka. Zkontrolujte mapu, která ukazuje nedalekou strž. Zaúkolujte Lima a následujte ho dál džunglí. Brzy narazíte na skupinku nepřátel. Pobijte je a prohlédněte těla. Někteří mají novou pušku.

Puška Tokarev SVT40
– Puška, která je ekvivalentem Americké M14. Má také velký zásobník (20) a také lze měnit mod střelby na automat, či jednotlivé výstřely. Oproti M14 se však zdá být přesnější.
– Doporučení – Díky vysoké přesnosti je SVT40 dobrá na střelbu na větší vzdálenosti. Použijte ji právě během druhé poloviny mise 2 (Operace Zlatý dar).

Vezměte si pušku a následujte Lima. Dorazíte ke strži, přes kterou má být veden most. Můžete se jít podívat na výběžek až ke strži, kde na protější straně zahlédnete početnou skupinu VC. Poté se vraťte zpátky a nechte se Limem dovézt k mostu poblíž. Tady e strhne tuhý boj – protože nepřítel most chrání. Navíc na druhé straně má těžký kulomet! Snažte se najít vhodnou palebnou pozici a kulometčíka zabít. Poté vyčistěte zbytek zdejší posádky. Kontaktujte velitelství a dostanete za úkol most zničit. Překonejte most a rozkažte Bronsonovi, aby ho strhnul. Za mostem je malý tábor VC, kde najdete pár granátů a pušku SKS Simonov. Raději si ale nechte SVT40. Nechte se vézt Limem dál směrem k přitávací ploše. U soutěsky vás Lim varuje, že nepřítel nejspíš chystá past. Promluvte s Limem, který vás zavede nahoru nad soutěsku (můžete to vzít i soutěskou, ale hrozně riskujete). Vedeni Limem se dostanete na kopec a získáte dobrou pozici pro boj s nepřáteli. Je jich tu spoustu a rádi házejí granáty, takže bojujte rychle. Až místo přepadení vyčistíte, Lim vás dovede k místu přistání a potom se vydá domů (což mu asi bude chvíli trvat, když je most zničený 🙂 ). Až dorazí vrtulník, odveze vás pryč.


 

6-7. Operace Pandořina skříňka (Mise 3)

Starobylý chrám ukrývá továrnu na zbraně. Masivní letecký útok a vyčištění továrny je plánem operace.

Tým – Nguyen, Crocker, Bronson, Defort, Hornster
Spojenci – CIDG
Vhodné zbraně – puška SVT40
Vhodné nalezené zbraně – sniperka SVT40
Nepřátelé – cca 50

Délka – 00:15:00

6. Den na Nui Peku (1/2)

Konečně jste se přesunuli na Nui Pek. Rosenfield vám osvětlí další akci – zaútočit na továrnu zbraní ve starém chrámu. V bunkru si pak projděte spisy a dva nové dokumenty – F-4 (stíhačka Phantom) a CH-47 (vrtulník Chinook). Na střelnici se vám objevilo pár nových zbraní. Bohužel pořádný tvrdý kvér zatím chybí. Dejte proto zavděk alespoň pušce SVT40 a pistoli Tokarev.

 

7. Operace Pandořina skříňka (2/2)

Přilétáte k chrámu ve vrtulníku. Z kulometu pokropte co nejvíce VC vojáků. Čím více jich dostanete ze vzduchu, tím snazší bude pozemní útok. Vrtulník provede jen jeden let okolo chrámu a poté vás vysadí u skal, takže buďte rychlí. Vaši spojenci z druhého vrtulníku zaútočí na chrám zprava a vy je buď následujte anebo zaútočte z levé strany. Především se zbavte snipera nad bránou. V okolí před chrámem je mimo jiné i několik sniperů mající SVT40 s optikou – sežeňte si ji. Poté náloži odpalte dveře do chrámu. Přes zeď naházejte granáty a poté opatrně sniperkou odstřelte zbylé vojáky na nádvoří. Projděte dovnitř a vlevo v rohu vedle hlavní budovy najdete cestu do podzemí. Informujte velitelství a poté s Bronsonem a Hornstrem sejděte dolů. Podzemí je tvořené sítí tunelů. Místnosti jsou navzájem hojně propojené, proto se držte pravé stěny ať máte nějaký kryt. Nepřátel tu moc není a Hornster by je měl se svým kulometem snadno zvládnout. Až bude čisto, Bronson podminuje sklad munice a vy ze stolu v jídelnmě seberte složku s dokumenty. Vraťte se na povrch a informujte velitelství, které pro vás pošle vrtulník. Ten přistane na plácku před chrámem, takže naskočte a hotovo!


 

8-9. Útok na Nui Pek (Mise 4)

Vc útočí na Nui Pek! Je nutné kopec ubránit a zničit minomety.

Tým – Bronson
Spojenci – Rosenfield, Nguyen, Hornster, Crocker, CIDG, SF
Vhodné zbraně – /
Vhodné nalezené zbraně – sniperka M14
Nepřátelé – cca 80

Délka – 00:25:00

8. Noční hlídka (1/2)

V noci vás vzbudí Nguyen, že prý máte společnou hlídku. Můžete si zaskočit na zbrojnici, ale potřebné zbraně najdete přímo na místě. Jděte do hlavního bunkru za kapitánem, který vás pošle na stanoviště. Jděte tedy tam a pusťte se do hlídkování.

 

9. Útok na Nui Pek (2/2)

K ránu zaútočí NVA. V bunkru máte kulomet M60, granátomet M97 a nově sniperku M14. Právě tu si vezměte.

Sniperka M14 s optikou
– Solidní přesná puška s možností automatické anebo jednotlivé střelby. Právě to činí pušku univerzální do bojů v džungli. Tato verze má optiku.
– Doporučení – Díky optice je sniperka vhodná na misi 4 (Útok na Nui Pek).

Popadněte sniperku a braňte se hordám útočících nepřátel. Je jich opravdu mnoho. Pokud situace začne enormně houstnout, raději popadněte granátomet nebo kulomet, ale pokud budete rychlí, zvládnete to i se sniperkou. Po nějaké době VC zaháji minometnou palbu a velitelství vás připraví na ústup. Jakmile před vás padne salva granátů z velitelství, aby vás kryli, utečte a prchejte zpátky. Rosenfield rozhodne, že je třeba nepřátele obejít a zničit jejich minomety. Dá vám s sebou Bronsona, který vám pomůže překonat minové pole. Následujte ho tedy až ke svahu a poté se držte v jeho stpách, ať vám pod nohama nebouchne mina. Na konci podlezte plot a dostanete se do džungle pod kopcem. Postupujte dál až k úzké cestě, kde narazíte na jednoho VC. Zrovna tu připravuje past – granát. Zneškodněte past a pokračujte k jezeru. Minometčíci jsou za jezerem mírně vpravo. Využijte sniperku, najděte vhodnou pozici a postřílejte jich co nejvíc. Poté se okolo jezera vydejte blíž k minometům. Na bednách tu leží pár granátů – můžou se hodit. Především ale podminujte všechny tři minomety. Po explozi kontaktujte vysílačkou velitele, který vás pošle zpátky. Skrze džungli směřujte k základně směrem, kterým proudili útočníci a případně nějaké zapomenuté cestou zastřelte. Až dorazíte k veliteli, uvidíte, že Nguyena dostali. Škoda. Vzápětí vám na základnu spadne dělostřelecký granát.


 

10-14. Pěst Alpha (Mise 5)

Závěrečná operace je podmíněna tichým postupem. Je nutné vyřadit dělostřeleckou baterii a zlikvidovat vysokého důstojníka.

Tým – Nhut, Crocker, Bronson, Defort, Hornster
Spojenci – /
Vhodné zbraně – samopal Sten, pistole SaW model 39
Vhodné nalezené zbraně – /
Nepřátelé – cca 60

Délka – 01:10:00

10. Nui Pek po útoku (1/5)

Dělostřelecká palba vyžaduje urychlenou reakci. Rosenfield naplánoval operaci mající za úkol zničit dělostřeleckou baterii za hranicí v Kambodži. Namísto mrtvého Nguyena se k vám do týmu přidá Nhut. Naposledy si projděte dokumenty, kde najdete pět nových spisů – B-52 (bombardér Stratofortress), M-46 (polní dělo), ZIL-157 (NVA náklaďák), GAZ-67 (NVA džíp) a MODLITBA SF. Na střelnici najdete novou zbraň – Sten.

Samopal Sten
– Nepřesný slabý samopal jehož výhodou je tlumič! Pro tiché akce jde o nezbytnou zbraň. Lze měnit mod střelby.
– Doporučení – Právě tlumič činí Sten nejen ideální, ale prakticky nezbytnou zbraní pro misi 5 (Operace Pěst Alpha).

Vezměte si tichou pistoli SaW model 39 a Sten. Jakákoli jiná zbraň než Sten by byla katastrofální chybou.

 

11. Operace Pěst Alpha (2/5)

Ve vrtulníka přilétáte do Kambodži nad místo vysazení.

 

12. Údolí smrti (3/5)

Jste vysazeni v husté džungli. Je třeba se dostat blíže k dělostřelecjké baterii, ale pokud vyvoláte poplach, džungle se bleskově zaplní obrovskou hromadou vojáků. Raději si dejte záležet na tichém postupu. Nechte nhuta, aby vás vedl. Sám Nhut vás upozorní, když je poblíž nepříáte. Tehdy nechte tým stát a jděte situaci vyřešit o samotě, protože tým by se zbytečně prozradil. Bohužel, nepřátelé se na mýtinách vyskytují v hojném počtu a kolikrát je třeba jich pobít více během okamžiku. Sten je naprosto nezbytná volba. Pod vedením Nhuta, obejdete střed údolí, kde je největší koncentrace nepřátel. Poté zamiřte směrem ven z údolí, ale dejte pozor, protože poslední mýtina před východem je přeplněná vojáky.

 

13. Baterie polních děl (4/5)

Tichá akce je tentokrát vyloženě nezbytná. Opět se nechte vézt Nhutem, ale jakmile zastaví a varuje vás před nepřítelem, běžte to vyřešit sami. brzy dojdete k protiletadlovému dělu – pobijte posádku a pokračujte zákopem. Dorazíte k houfnici a odtud pokračujte vpravo kde vede vstup do tunelu. Tým nechte venku a běžte dolů. Zhruba uprostřed tunelu je odbočka k pokoji důstojníka a odtud dolů k rádiu. Postřílejte zdejší vojáky a na rádio nastražte C4. Až rádio bouchne, už můžete vyvolat poplach. Bude ale lepší se snažit oddálit prozrazení. Běžte zpět k houfnici a položte na ni C4 (Bronson musí být poblíž, aby mohl houfnici podminovat). Poté pokračujte zákopy k další houfnici. V cestě je několik vojáků, kteří si vás zřejmě všimnou, ale měli byste je zvládnout. Podminujte druhou houfnici. Můžete ještě propátrat okolí a pobít posádky u protiletadlových kanonů, ale není to zapotřebí. Vedeni Nhutem se vraťte k prvnímu protiltadlovému kanonu, odkud vede cesta z oblasti.

 

14. Ohnivé peklo (5/5)

Závěr je tady! Je třeba obklíčit velitelský tábor v údolí. Dobře prohlédněte mapu, kde je plán akce, přičemž křížkem jsou vyznačeny polohy kulometčíků, které je třeba zlikvidovat. Nesmíte se ale prozradit! Zatímco Bronson, Nhut a Defort to vezmou zprava, vy s Crockerem a Hornstrem jděte doleva. Na stanovišti Crockera (viz mapa) je kulometčík, kterého tiše zabijte. Pokračujte přes most. Vedle stanocviště Hornstra je další kulometčík a opodál je ležení s protiletadlovým dělem, kterému tiše zabijte posádku. Dál už pokračujete sami. Zabijte kulometčíka hlídající přístupovou silnici, slezte po svahu na silnici a vylezte na druhý kopec. Tady zabijte posledního kulometčíka, který opět střeží silnici. Nedaleko přistávací dráhy se sejděte s Defortem a vysílačkou oznamte zahájení samotné akce. Defort pak zaujme místo na okraji kopce, zatímco vy musíte dolů do tábora. Nyní už můžete vzburcovat nepřátele, přičemž rozmístění parťáci zvládnou situaci dost rychle vyřešit, ale bude lepší, když zůstanete nepozorováni. Nejprve opatrně zabijte muže na stanovištích nahoře u stromů. Poté se vpližte do tábora a pokračujte podél cistery a dále okolo velké budovy (velitelství). Vzadu je vchod do budovy, ale hned vedle je kantýna, kde je několik vojáků. Zároveň z plechové budovy velitelství vyjdou dva muži v černých vestách prohledat okolí – zabijte je. Uvnitř je vysoký důstojník – váš cíl, kterého se zbavte. Ze stolu poberte všechny dokumenty a tiše vycouvejte k cisterně, kam hoďte náloéž C4. Teď už utíkejte nahoru na kopec, kde po výbuchu oznamte vysílačkou úspěch operace. Vaši kolegové se začnou stahovat sem, ale po cestě k vám dorazí nová skupina VC. Najděte si dobrý kryt a postřílejte je jakmile půjdou po svahu. Seskupte se s týmem v blízkosti přistávací plochy, když dorazí druhá skupina nepřátel – kterou opět zlikvidujte. Poté už jen zbývá zavolat o vyzvednutí a tím mise končí. 


 

X. Rychlé akce

Rychlé bitky jsou krátké přestřelky na uzavřené mapě. Můžete si vybrat zbraně, stranu, spojence i nepřátele, přičemž jednotlivé zbraně i jednotky se odemykají v průběhu kampaně. To samé platí pro jednotlivé mapy. Datadisk přináší fúru nových map.
Bažina – Od počátku hry
Bouře nad džunglí – V rámci mise 1 (Bouře nad džunglí)
Operace Zlatý dar – V rámci mise 2 (Operace Zlatý dar)
Visutý můstek – V rámci mise 2 (Operace Zlatý dar)
Operace Pandořina skříňka – V rámci mise 3 (Operace Pandořina skříňka)
Útok na Nui Pek – V rámci mise 4 (Útok na Nui Pek)
Ohnivé peklo – V rámci mise 5 (Pěst Alpha)