Vietcong 2

Druhý díl české válečné střílečky se zprvu vydal originálním směrem. V rámci Vietnamské války se totiž zobrazuje především džungle, kdežto VC2 výraznou část děje situuje do konfliktu známého jako Tetská ofenzíva ve městě Hue. Bohužel hra hodně utrpěla na všeobecném zjednodušení a zkrácení herní délky. Většina věcí zůstala stejná – stejné menu, možnost výběru jednotlivých misí, rozkazy týmu (ovšem zjednodušené), plejáda zbraní a mnoho dalšího. Jenomže se vytratila ta omáčka okolo a smysl pro detail. Už žádné zázemí, žádné brífingy, žádné dokumenty, žádná mapa, žádná potřeba radiové komunikace, žádná lidskost postav,… Ohromné množství aspektů, které činily VC1 propracovanou bohatou hrou se vypařili a zůstala sice kvalitní, ale nijak výjimečná FPS akce. Sice tu máme pár klidných misí, kde se hráč seznamuje s prostředím, máme tu dvě postavy z VC1, čímž je navozen pocit návaznosti na VC1, ale tím ty pěkné detaily končí.

Hra nabízí hned dvě kampaně dvou znepřátelených stran, což je v rámci tohoto žánru prakticky nevídané. Navíc každá kampaň je situovanána na jiné prostředí. První a hlavní je US kampaň, nabízející 13 úrovní. Délka úrovní se nijak neliší od prvního dílu, kde ovšem těch úrovní bylo 43. Příběh sleduje Tetskou ofenzívu ve městě Hue. Namyšlení Američané zjišťují, že válka nebude zrovna jednoduchá a na hráče čeká nové prostředí města. Hodně hráčů si stěžuje, že prostředí města není to pravé, s čímž rozhodně nemohu souhlasit, tím spíše, že prostředí i v rámci města dovede být pestré a rozhodně nejde jen o boje v ulicích. Mnohem hůř dopadlo pojetí týmu. Charaktery parťáků se sice celkem rychle vyhradí, ale už jim chybí ta lidštější stránka. Je to banda namyšlených blbečků. Opět je celá ta kampaň nasáklá tupou černobílou propagandou USA, což podtrhuje i pojetí VC kampaně, která působí jako krátký příběh Vietnamce, který se z vlastní naivity přidal k Vietcongu, aby na závěr prozřel a raději se zastřelil.

Tím se dostáváme k VC kampani, která obsahuje jen 4 úrovně. Jedná se o úrovně situované do džungle, takže vazba na US kampaň je pouze okrajová. Tato kampaň se nejen svým prostředím, ale i pomalým postupem a otevřenými mapami více blíží VC1. Přesto nejde o nic zvláště hodnotného, protože na slabých čtyřech úrovních se těžko něco vystaví a navíc, jak už bylo řečeno, nejde ani tak o to ukázat pohled na konflikt z druhé strany ale poukázat na to, že teď se hraje za ty zlé fanatické psychopaty.

Bídně dopadla i česká lokalizace. Spousta popisků jednotek zůstala v angličtině, animace neobsahují český dabing a celkově je nadabování postav slabší než u prvního dílu.

Hodnocení – 60%
Délka – US kampaň – 04:30:00
Délka – VC kampaň – 01:15:00


 

Návod

Druhý díl VC série nabízí dvě kampaně za odlišné strany konfliktu, což je v historických válečných hrách věc zcela unikátní.

Kampaň sice není členěna do jednotlivých misí, ale přesto má charakter spojených bloků úrovní mezi kterými obvykle zůstává vaše výbava. O brífingy se starají animované sekvence (zpravidla reportáže), které informují o situaci a hlavním cíli nadcházejícího operace.

 

US Kampaň

1-3. Oslava Tetu (Mise 1)

Vietnamci slaví nový rok a Američané se nadšeně přidávají. Vypadá to na klidnou civilní akci spojenou s mírumilovnou oslavou Tetu.

Tým – /
Spojenci – /
Vhodné nové zbraně – /
Nepřátelé – /

Délka – 00:30:00

1. Bordel (1/3)

Jste kapitán Daniel Boone. Užíváte si večer z prostitutkou Lucy, když do pokoje vtrhne Tommyboy (radista), že prý se po vás shání plukovník Lewis. Co se dá dělat. Můžete prohodit pár slov s Lucy a rozloučit se s ní a poté vyjděte na chodbu. Sejděte o patro níž, kde za pootevřenými dveřmi najdete pokoj kámoše Cobera (doktor). Taky si užívá pohody… V přízemí je docela živo. Nedaleko tanečnice je dvojka Australských vojáků, kteří vám řeknou o nedávném příjezdu do Vietnamu. Uprostřed sedí kapitán Rigley, se kterým můžete prohidit páe urážek, jelikož se nesnášíte. U baru najdete dvojku poručíka Tranga a seržu Bakera, kteří už mají hodně vypito. Za barem můžete hodit řeč s barmankou Li, která se těší na váš návrat. A konečně na sedačce poblíž je Steve Hawkins, se kterým můžete pokecat o průseru na Nui Peku. Dost ho to sebralo. Pak vyjděte ven a Tommyboy vás odveze džípem.

 

2. Štáb MACV (2/3)

Dorazíte na velitelství. Džíp se nějak porouchá a Tommyboy ho zkusí spravit. Vy máte jít za plukovníkem. Stavte se u chlápků nedaleko transportéru, kteří si povídají o dalším průseru Rigleyho. Za budovou ubikací postává Stone (kulometčík), který ale není zrovna mluvka. Před budovou velitelství dvojka vojáků probírá oslavu Tetu. Můžete také prohlédnout samotné ubikace – v přízemí je otevřený pokoj s plákáty nějakých holek a pokud půjdete přes schodiště do patra, najdete další otevřený pokoj s vylepenými plakáty prvního Vietcongu a fotkou autorů. Pak už utíkejte do hlavní budovy štábu. Důstojník u schodiště se vás přeptá na Cobbera ale samozřejmě ho budete krýt. V prvním patře mrkněte do skladu, kde je váš kámoš Dutch (ženista). Pokecejte s ním a on vám poví, že dorazili experimentální M16 s granátometem – o jednu si zažádejte! V sousední místnosti jsou dva chlápci diskutující o přesunu jednotek. Běžte do druhého patra za plukovníkem. Vysvětlí vám, že má dorazit reportér, aby zdokumentoval oslavu Tetu a vy ho máte doprovázet na oslavě. Jděte tedy dolů, kde si můžete všimnout, že Tommyboy už opravil džíp. Když s ním pokecáte, řekne vám, že stačilo dolít benzín… Na přistávací ploše vrtulník vysadil dva týpky – reportéra Jimmyho Davise a jeho kolegu Schulze, kterému je špatně. Oznamte Davisovi, že ho budete doprovázet.

 

3. Oslava Tetu (3/3)

Tommyboy vás odveze na radnici. Můžete se jít mrknout za budovu na parkoviště, kde Tommyboy zaparkuje. Je tu také Rigleyho Cadilac. Pak už vstupte na radnici, kde vás uvítá major Walsh. Dole můžete také pohovořit k civilistou u schodiště, který vám nabízí nějaké holky, s civilem za recepcí, který je vůči úspěchu US Army dost skeptický a také s civilem u záchodků, který tvrdí, že záchody jsou mimo provoz. Jděte do patra na oslavu. Starosta všechny uvítá a vy dostanete do rukou sklenku vína.

Víno
– Víno je prostě víno. Můžete ho leda tak pozvednout na znamení přípitku.

Jimmy vás požádá, abyste zajistil průchod do patra kvůli fotkám. Pohovořte proto s Lewisem, který se zeptá starosty a ten to zařídí. Také si ale pojovořte s členy oslavy. Najdete tu Rigleyho se kterým se opět můžete hezky pozurážet, samozřejmě Lewise a také namyšleného Walshe. Pár tu jsou dva noví hosté a to major Thu a kapitán Rosenfield, který jediný nepřítele nepodceňuje a který vám povypráví pár věcí o výcviku CIDG a průšvihu na Nui Peku. Pak už opusťte oslavu a jděte do patra. Na konci chodby je kancelář, odkud je výhled na ohňostroj.


 

4-5. Tetská ofenzíva (Mise 2)

NVA podniklo masivní útok během příměří. Je nutné přežít přepadení a přeskupit se na základně.

Tým – Davis, Rigley, Cober, Dutch, Stone
Spojenci – Tommyboy, Lewis
Vhodné nové zbraně – pistole M-1911 A1, samopal MAT-49, brokovnice Remington 870, útočná puška M 16 / XM 148, sniperka M-40
Nepřátelé – cca 60

Délka – 00:30:00

4. Tetská ofenzíva (1/2)

Proberete se po explozi a všude se střílí. Běžte na chodbu a do boční místnosti skladu (na schodiště nechoďte – jsou tam VC). Vylezte oknem na lešení a rychle prolezte do druhého okna než vás VC na ulici trefí. Pokračujte na chodbu, kde najdete u mrtvoly vašeho vojáka pistoli.

Pistole M-1911 A1
– Viz Colt 1911 ve VC1.
– Doporučení – Dobrá sekundární zbraň pro úrovně 4 (Tetská ofenzíva) a 5 (Obrana štábu MACV)

S Coltem v ruce pokračujte přes archiv, kde potkáte prvního Vc vojáka, jehož můžete sundat. Davis si od něj vezme pistoli a vy berte samopal. Navíc v další místnosti leží na stole bročka.

Samopal MAT-49
– Velice nepřesný ale rychlý samopal hojně používaný VC jednotkami.
– Doporučení – Trochu z nouze ctnost ale hodí se během úrovně 4 (Tetská ofenzíva) při čištění venkovních prostor.

Brokovnice Remington 870
– Viz Remington 870 ve VC1
– Doporučení – Jasná volba na čištění radnice v úrovni 4 (Tetská ofenzíva)

Samopal si určitě vezměte ale bročku taky. Ve VC2 unesete dvě velké zbraně. Vezměte bročku a postupujte dál ke schodišti.Tady je jeden VC s kulometem.

Kulomet Degtaryev 1928
– Kulomet stejného názvu se vyskytuje ve dvou verzích – s placatým a s kulatým zásobníkem. Viz Děgtaryev ve VC1 a DP ve VC1:FA

Pokračujte radnicí vpřed a zároveň se snažte z oken v celém době postřílet co nejvíce VC na ulicích. Výrazně si tak pomůžete do budoucna. Sejděte o patro níž a pokračujte. Nepřátel je tu dost ale v kanceláři najdete krom mrtvého starosty také 3 lékárny. Ty se budou hodit. Dávejte pozor na Davise, který toho s pistolí mnoho nezvládne a postupujte do sálu, kde jste slavili. Odtud můžete zlikvidovat vojáky VC před radnicí. Na to používejte hlavně pistoli, která je poměrně přesná. Až dojdou náboje, pomůže samopal. Poté s bročkou v ruce postupujte dolů do vstupní haly, kde je plno VC. Postřílejte je a raději zavřete dveře před radnici. Tam venku je pořád hodně vojáků a snadno by lezli dovnitř.V hale je od mrtvých hromada zbraní.

Samopal PPSh-41
– Viz PPS-41 ve VC1
– Doporučení – Velikost zásobníku je skvělá v boji proti výrazné přesile ve VC kampani úrovně 1 (Stezka).

Samopal M-1 A1 Thompson
– Viz Thompson ve VC1
– Doporučení – Solidní zbraň na boj ve vesnici a u řeky ve VC kampani úrovně 1 (Stezka)

Puška SKS1945
– Viz SKS Simonov ve VC1.
– Doporučení – Ideální při boji v ulicích v úrovni 6 (Ulice u mostu).

Můžete mrknout na záchodky, které předtím střežil civilista – je tu tunel, kterým se VC prokopali. Nyní máte dvě možnosti – buď uniknete ven předním vchodem (velice riskantní) nebo to vezmete zadních vchodem přímo na parkoviště. Každopádně cílem je jediné auto, které tu zbylo a to Cadilac Rigleyho, kterého najdete u auta. Než vyrazíte, zkuste obejít areál a skrze brány postřílej vojáky na ulicích – pomůžete si. Poté naskočte do auta a cestou postřílejte zbytek vojáků.

 

5. Obrana štábu MACV (2/2)

Davis rozseká káru a musíte jít pěšky. Nově máte Davise a Rigleyho v týmu. Davis stále používá jen pistoli, ale Rigley má pušku a s tím není marný. Nejprve týmu řekněte ať se přesune k náklaďáku a zatím ho kryjte palbou na nepřátele v dálce. Poté nakažte týmu střílet na vojáky za bednami a mezitím proběhněte také. Teď pošlete tým k rikše vlevo. Pobijte nepřátele v okolí a pošlete tým k bednám za rikšou. Nyní už jste blízko základny, ale už není kde se schovat. Naštěstí vaším směrem vyrazí transportér, aby vás kryl. Řekněte týmu, aby šel za vámi a kryjte se za transportér. Až budete u základny, vběhněte dovnitř, protože transportér sejme raketometčík. Davis a Rigley se půjdou schovat do budovy. V budově bude i Tommyboy a Lewis, kteří ale odtamtud budou i střílet (narozdíl od Rigleyho). K vám do týmu se připojí Cober a Dutch. Pokud jste Dutche předtím požádali o vylepšenou M16, dostanete ji. Navíc vedle věže leží na zemi sniperka a také granáty a bedny odkud můžete brát lékárny a munici.

Útočná puška M 16 / XM 148
– Vylepšená M16 z VC1. Tato verze má granátomet, na který můžete přepnout a likvidovat skupiny nepřátel v krytech.
– Doporučení – Díky granátometu naprosto ideální zbraň na obranu štábu v úroveni 5 (Obrana štábu MACV)

Sniperka M 40
– Silná lovecká puška s optikou. Je skvělá na přesnou střelbu na vzdálené cíle. Zásobník na 5 nábojů je malý, ale ujde.
– Doporučení – Na likvidaci vzdálených cílů během obrany štábu v úroveni 5 (Obrana štábu MACV)

Nyní zaujměte vhodné postavení a braňte se útokům. Ideální taktika je nejprve pokropit nepřátele v dosahu připevněného kulometu vedle brány, poté sniperkou sundat případné vzdálené cíle na střechách a následně zbytek čistit pomocí M16 a případně i granátů (primárně těch z M16). Jakmile přijde další horda nepřátel, postup opakujte a průběžně se nechávejte léčit od Cobera. Po nějaké době proti bráně vystartuje náklaďák – rychle ho sundejte nebo prorazí bránu. Později za vámi přiběhne Tommyboy, že na ulici je jednotka, které se převrátil džíp. Vezměte tým a běžte za nimi (jsou vpravo v rohu). Kryjte jejich ústup a stáhněte se zpátky za bránu. Do týmu se vám připojí kulometčín Stone, což je výrazná podpora. Nicméně po nějaké době přijde rozkaz se stáhnout a bránit jen hlavní budovu štábu. Stáhněte se proto do budovy a braňte vchod. Po chvíli dorazí vaše tanky a oblast zabezpečí.


 

6-7. Most v Hue (Mise 3)

V Hue zbývá poslední most. NVA ho podminovala, ale je třeba most dobýt a obsadit.

Tým – Cober, Dutch, Stone, Tommyboy
Spojenci – Rigley
Vhodné nové zbraně – samopal Carl Gustav M-45, puška SKS 1945, brokovnice Baikal, raketomet RPG-7, revolver SaW model 27, samopal Vz. 58, raketomet RPG-7, puška M-14
Nepřátelé – cca 60

Délka – 00:45:00

6. Ulice u mostu (1/2)

Vaším úkolem má být zabezpečit poslední most přes Voňavou řeku. Máte novou výbavu, včetně zbrusu nového samopalu.

Samopal Carl Gustav M-45
– Poněkud prostý samopal, který je velice nepřesný. Uplatnění najde v bojích na malé vzdálenosti.
– Doporučení – Vzhledem k bojům v ulicích a bytech je Carl dobrá v úrovni 6 (Ulice u mostu.

S sebou máte Cobera, Dutche a Stonea. Také tu je Tommyboy, ale ten nespadá pod přímé velení. Na počátku vběhne neuváženě před snipera, který ho trefí, ale naštěstí jen škrábne. Poté zůstane Tommyboy vzadu. Kvůli sniperovi musíte počkat na mariňáky. Mezitím vás z bočních ulic napadne jednotka VC. Pobijte je a vezměte si od nich pušku SKS 1945. Až dorazí Rigley s tankem, opatrně ho následujte a čistěte ulice. Nepřátelé se schovávají za troskami, ale i v oknech a na balkonech domů okolo. Buďte opatrní. Dorazíte k hromadě trosek, přes které tank nemůže. Rigley zůstane zde a vy pokračujte přes dům. Nejprve vyčistěte přízemí, ale buďte opatrní, protože téměř v každé místnosti je VC voják. Zatímco váš tým zůstane dole, vy se vydejte prozkoumat patro. Jste na to sami, takže buďte ještě opatrnější. Místnosti se na sebe napojují, takže hrozí útok klidně i zezadu – pamatujte na to. Spousta VC tu nosi novou útočnou pušku a jeden z nich (nedaleko druhého schodiště) má dokonce brokovnici a revolver.

Útočná puška AK-47
– Viz AK-47 ve VC1
– Doporučení – Díky síle a rychlosti skvělá na úroveň 11 (Kanál)

Brokovnice Bajkal
– Viz Lovecká brokovnice ve VC1
– Doporučení – Lovecká bročka je díky rozptylu skvělá na čištění domů v úrovni 7 (Poslední most v Hue).

Revolver SaW model 27
– Obstojný revolver na šest kulek. Je o trochu účinnější než Colt ale nabíjí pomaleji.
– Doporučení – Dobrá sekundární zbraň pro čištění domů a skladišť v úrovni 7 (Poslední most v Hue).

Dole v přízemí kolegové vykopnou dveře, aby mohli za vámi. Vyjděte na dvorek, kde u protějšího domu oznámíte situaci na velitelství.

 

7. Poslední most v Hue (2/2)

Jste v dalším domě. Tady už je sázka na bročku Baikal jasná, případně ji kombinujte s revolverem. Vydejte se do patra a přes několik nepřátel pokračujte až na balkon. Venku je přístavní skladiště plné nepřátel. Pobijte jich z oken co nejvíce. Na balkonu je hromada beden, které přehrazují cestu a jakmile se přiblížíte, z pokoje za bednami vyběhne VC s raketometem – rychle ho sundejte! Přes pokoje postupujte dál a všimněte si, že někteří nepřátelé mají upravenou kopii AK.

Samopal Vz. 58
– Československá variace na AK-74 je menší ale s velice podobným účinkem. Pouze se zdá, že Vz. 58 je trochu slabší a méně přesný.
– Doporučení – Ideální univerzální zbraň na průchod úrovní 7 (Poslední most v Hue)

Raketomet RPG-7
– Masivní jednoranný raketomet s obrovskou účinností. Raketa dokáže zničit vozidlo i celou skupinu nepřátel.
– Doporučení – RPG je ideální během bojů v přístavu v úrovni 7 (Poslední most v Hue).

Nejprve loveckou bročkou vyčistěte schodiště vedoucí dolů a poté si vyměňte výbavu – berte Vz. 58 i RPG-7. Vedle východu z budovy leží na bedně dvě rakety a budou se okamžitě hodit, protože do přístavu vjede loď s kulomety. Raketou loď zničte a opatrně vyčistěte dvůr. Dejte pozor na nepřátele v obou skladech. Nejprve vyčisěte sklad napravo (pozor na vojáky v patře). V patře najdete schovanou jednotku vašich vojáků. Půjdou vám pomoci v boji a navíc se vám v tuhle chvíli přidá Tommyboy do týmu. Někteří z padlých spojeneckých vojáků mají pušky.

Puška M-14
– Viz M 14 z VC1:FA
– Doporučení – Díky rychlé střelbě je puška skvělá v bojích ve skladišti a u mostu v úrovni 7 (Poslední most v Hue).

Namísto raketometu berte pušku a probojujte se do druhého skladu. Tady v těsných místnostech dávejte pozor na bročku Baikal, kterou hojně používají nepřátelé. Krom toho mají někteří z nich novou pistoli.

Pistole Mauser C96 Vz. 1912
– Stařičká pistole s velkým zásobníkem na 10 kousků. Bohužel je nepřesná a celkem slabá. Nicméně velký zásobník je užitečný ve chvílích, kdy jste sami a hrozí, že budete nuceni přebíjet v blízkosti nepřítele.
– Doporučení – Velký zásobník výrazně pomůže při osamoceném dobývání strážnice v úrovni 7 (Poslední most v Hue)

Z patra skladiště pokračujte na dvůr a dále do budovy. Opatrně vyčistěte přízemí a poté také patro. Oknem uvidíte na ulici u mostu, ale nepřátel je tam jako much a přicházejí stále další. Vyčistěte pouze dům, když vám velitel zachráněných vojáků navrhne cestu přes kanály. Můžete se sice pokusit o frontální útok přes ulici, ale to je hodně debilní plán. Raději následujte vojáka ven na dvůr a dále k otvoru kanálu. Slezte dolů a pokračujte kanalizací. U východu dejte pozor na dva VC vojáky. Z kanálu pak můžete vyjít vylézem v bočním kanále anebo dírou ve mříži na nábřeží. Přes kanál se dostanete do sklepa strážní budovy a přes nábřeží obejdete strážnici zezadu, odkud můžete jít buď na ulici anebo do přízemí budovy. Právě druhá varianta je lepší, protože zpoza strážnice můžete pobít vojáky, kteří střílejí na vaše kolegy v domě naproti. Poté vejděte do strážnice a opatrně čistěte místnost po místnosti. Určitě navštivte sklad, kde leží pár zbraní a mezi nimi i žhavá novinka – BAR.

Kulomet BAR
– Starý kulomet z druhé světové. Má zásobník na pouhých dvacet nábojů,. ale účinnost je velká.
– Doporučení – BAR najde velké uplatnění až později při pochodu ulicemi v misi 9 (Dobývání města).

Vyčistěte zbytek přízemí a v patře pobijte vojáky venku u kulometů. Díky tomu vaši muži postoupí. Chopte se kulometu a postřílejte jednotku NVA blížící se sem po mostě. Až bude klid, dorazí Rigley a tank. promluvte s Rigleym, který vás pošle na jiný úkol.


 

8. Zachraňte kapitána Soata (Mise 4)

Kapitán Soat má mnoho cenných informací a NVa ho chce živého. Je třeba ho ochránit.

Tým – Cober, Dutch, Stone, Tommyboy
Spojenci – /
Vhodné nové zbraně – pistole SaW model 39 (tlumič), kulovnice Trombon, útočná puška STG-44, samopal Vz. 61 Škorpion, sniperka SVD-1963
Nepřátelé – cca 30

Délka – 00:20:00

8. Zachraňte kapitána Soata (1/1)

Rigley svůj úkol klasicky posral, takže most je v háji. Ovšem vás teď zajímá jiný úkol a to záchrana jednoho dobře informovaného vojáka Soata. S sebou máte upravenou M16 a pistoli s tlumičem.

Útočná puška XM-177 E1
– Upravená verze M16 z VC1. Tato má zkrácenou hlaveň, což snižuje přesnost. Od této chvíle ji dostanete na většinu úrovní jako základní zbraň,
– Doporučení – XM-177 sice není tak přesná, ale pořád je to silná zbraň s velkým dostřelem. Ideální na čištění hřbitova v misi 10 (Katedrála).

Pistole SaW model 39 (tlumič)
– Viz SaW model 39 ve VC1
– Doporučení – Díky tlumiči jde o zbraň vhodnou na tiché akce jako je průchod radnicí v misi 8 (Zachraňte kapitána Soata).

Soat bydlí nedaleko známé radnice, ale během jízdy k němu sniper sundá řidiče vašeho džíípu. Zůstaňte v krytu dokud kámoši nahodí dýmovnici a pak na jejich pokyn proběhněte zpátky k jejich autu. Bude třeba se ke sniperovi dostat zboku. Počkejte na krycí palbu a vběhněte do průchodu. Dál musíte pokračovat sami. Přes zahradu dorazíte do stodoly, kde leží Trombon!

Kulovnice Trombon
– Mocná stará puška na jediný náboj. Po každém výstřelu následuje dlouhý proces nabíjení, tedy vložení kule, střelného prachu a ucpání. Nicméně rozptyl je ohromný a účinnost obrovská.
– Doporučení – Trombon je skvělý na čištění těsných sklepů a dvorků v úrovni 8 (Zachraňte kapitána Soata).

Vezměte si Trombon a po chvilce sem přijde voják VC nesoucí bednu. Okamžitě to do něj naperte, protože jinak uteče a varuje nepřátele ve sklepech. Pak pokračujte zahradou až do sklepení. Naproti schodišti k východu je malá místnost a v ní dva vojáci – po jednom je Trombonem odpravte. Uvnitř najdete útočnou pušku STG a na polici náboje.

Útočná puška STG-44
– Unikát z druhé světové války. Jde o velice silnou ale vcelku nepřesnou útočnou pušku s automatickou střelbou.
– Doporučení – Díky síle a solidnímu dostřelu je STG vhodný na likvidaci nepřátel na radnici v případě prozrazení v misi 8 (Zachaňte kapitána Soata).

Vezměte si STG namísto zkrácené M16 (XM-177) a pokračujte ven ze sklepů. Ocitnete se v uličce odkud na vás vidí sniper – okamžitě se přitiskněte ke zdi naproti, abyste zmizeli z jeho zorného pole. Pokračujte uličkou, na jejímž konci leží lékárna. Zabočte doleva, kde na konci ulice najdete dvě krabky broků do Trombonu. Potom přes zahrady pokračujte na další ulici (pozor na střelce na balkonu). Dojdete k průchodu, který vás zavede na silnici u radnice. Brankou vstupte na pozemek a zadním vchodem vejděte dovnitř. Nyní raději taste pistoli s tlumičem. Je docela užitečné postřílet zdejší vojáky hezky tiše. Projděte do hlavní haly, zabijte vojáka na schodišti a rozmyslete si, zda to vzít po hlavním nebo vedlejším schodišti. Lepší bude to hlavní, takže vystoupejte nahoru a přes místnost, kde se konala oslava pokračujte doleva ke schodišti do druhého patra. Nahoře jsou v místnosti hned dva vojáci, tak je bleskově sundejte. V místnosti s vysílačkou jeden voják pronáší propagandistické hlášení do éteru. Tady je situace trochu zvláštní, protože pokud hlasatele okamžitě zabijete aniž by stačil vytasit svoji zbraň, nebude možné si ji vzít. Jedná se o malý samopal Škorpion, přičemž na polici do něj najdete další náboje. 

Vz. 61 Škorpion
– Malý československý samopal na 20 nábojů. Je nepřesný, ale velice rychlý a zblízka zatraceně účinný.
– Doporučení – Díky účinnosti a rychlosti je ideální na boj v uzavřených budovách radnice a domu Soata v misi 8 (Zachraňte kapitána Soata).

Raději počkejte, až si vás hlasatel všimne, zabijte ho a vezměte si Škorpion namísto Trombonu. Můžete do vysílačky pronést nějaké hlášení o sniperovi. Potom postupujte přes archiv do místnosti, kde je sniper. Tady to chce něco brutálního, protože sniper je zatraceně přesný. Škorpion je jasná volba. Poté pobijte zbylé nepřátele v budově a vezměte si sniperovu pušku.

SVD-1963
– Viz SVD Dragunov ve VC1
– Doporučení – Dragunov je skvělá sniperka, ideální na boj v ulicích v úrovni 8 (Zachraňte vojína Soata) a při doývání paláce v úrovni 13 (Palác)

Sniperkou pokoste nepřátele dole u kulometů, aby mohli vaši parťáci projít. Sejděte z radnice, spojte se s týmem a pokračujte uličkou vedle radnice dál. Uvdíte, jak k domu Soata, který je hned za uličkou, přijíždějí dvě auta plná VC. Sniperkou jich zdálky pobijte co nejvíc a pokračujte k domu kapitána. Uvnitř už je pár vojáků, takže je pokropte a v poslední místnosti najdete hledaného muže.


 

9-10. Dobývání města (Mise 5)

Vyčištění ulic města od Vietcongu pokračuje. Navíc Vietcong drží rukojmí v městské katedrále.

Tým – Cober, Dutch, Stone, Tommyboy
Spojenci – Rigley
Vhodné nové zbraně – sniperka M-14 s optikou, kulomet BAR, kulomet M-60, granátomet M 79, revolver Nagant vz. 1895, puška Mosin-Nagant, kulomet Vz. 59
Nepřátelé – cca 100

Délka – 00:40:00

9. Dobývání města (1/2)

Jste na ulici a s sebou máte opět upravenou verzi M16 a také sniperku.

Sniperka M-14 s optikou
– Viz M14 s optikou ve VC1:FA
– Doporučení – Sice slabá, ale relativně přesná sniperka je výtečná při postupu ulicemi v úrovni 9 (Dobývání města).

V týmu je celá skupina – Cober, Dutch, Stone a Tommyboy. Jděte vpřed, kde narazíte na mariňáky vedené Rigleym. Mají potíže s obranou postavení na křižovatce. Mrkněte do skladu vedle kulometu. Je tu hromada zbraní, včetně Dragunova (je zastrčená v rohu vedle dveří) a několika nových kousků, přičemž pár těchto nových kousků drží v rukou spojenečtí vojáci, kteří ale zřejmě brzy padnou.

Kulomet M-60
– Viz M60 ve VC1
– Doporučení – Masivní palebná síla krásně vyčistí velký dům v úrovni 9 (Dobývání města).

Útočná puška M-16
– Viz M16 ve VC1
– Doporučení – Díky velkému dostřelu a přesnosti ideální na boj v zahradách paláce v misi 12 (Palác)

Granátomet M 79
– Viz M 79 ve VC1
– Doporučení – Ideální na čištění větších místnosti velkého fomu v misi 9 (Dobývání města)

Sniperku M-14 si nechte (Dragunov je silnější, ale má pomalou střelbu) a z police popadněte BAR. Zaujměte vhodné postavení u kulometu a palte na nepřátele. Nejprve se budou objevovat v domě na rohu. Bude tam i raketometčík, tak opatrně. Později přijede váš tank Ontos, který dům zničí. Další VC se objeví za plotem na hlavní ulici a následující skupina přijede v džípech do ulice vlevo. Kdykoli můžete přiběhnout k Ontosovi a použít jeho připevněný kulomet na vršku. Je to skvělá palebná síla, ale velice tím riskujete, protože jste snadný cíl. Až pobijete všechny nepřátele, Ontos se rozjede, udělá cesta do plotu a vy pokračujte po hlavní ulici. Z domů po levici zaútočí několik skupin vojáků. Kryjte se za Ontos a buď jeho kulometem nebo BARem všechny pobijte. Vyplatí se potom vyčistit i samotné domy, kdyby tam zbyl nějaký osamocený voják. Ontos dorazí na další křižovatku. Vpravo je otevřený dům a za ním barikáda, kde jsou dokonce raketometčíci – sundejte je sniperkou, jinak Ontose zničí! Bylo by škoda o něj přijít. Vlevo pak budete mít další domy plné VC vojáků, včetně známého bordelu. Můžete se jít podívat dovnitř, ale zbyl tu akorát jukebox. Na konci ulice je velká historixká brána na níž se objeví spousta střelců a z oken začnou pálit kulometčící. Kryjte se za Ontos, pobijte koho můžete a počkejte až Ontos zničí věž a sejme kulometčíky. Dorazte zbytek VC a konečně bude klid. Z velkého domu vpravo od brány vyběhne sebevrah s granáty a poběží k vám – rychle ho sundejte. Nyní je načase velký dům vyčistit, ale nejprve si dojděte zpátky do skladu pro vhodnější výbavu – M60 a granátomet.

Likvidace osazenstva domu je náročná. Dům má tři podlaží a skoro v každé místnosti je alespoň jeden VC. Nejprve prohlédněte přízemí. Do každé větší místnosti ho´dte granát (ruční nebo z granátometu) a poté tam vejděte s kulometem. V patře je situace horší. Po levici je velký sál s dokumenty na stole a z patra sem střílí spousta Vc na ochozech. Rozhodně využijte granátomet. Na konci prvního patra je v jedné místnosti ležící VC – nenechte se jím překvapit, protože je to past a ležícího kolegu kryje další voják. Nicméně u ležícího VC najdete lékárnu a novou pistoli.

Revolver Nagant vz. 1895
– Speciální revolver s tlumičem. Má solidní účinnost ale klasicky pomalé nabíjení.
– Doporučení – Tlumič sice moc neužijete ale přesný revolver je docela užitečný při dočištění velkého domu v úrovni 9 (Dobývání města).

Revolver si vezměte a pokračujte na druhého patra. Tady jsou poslední zbytky VC jednotek. Můžete na ně vyzkoušet revolver. Až bude čisto, vyjděte před dům, kde vám Rigley oznámí další úkol – zachránit kněze.

 

10. Katedrála (2/2)

Opět jste dosali novou výzbroj, což je celkem škoda. Překonejte první hřbitovní areál a na druhém pobijte VC. Všimněte si, že jeden z hrobů je vykopaný a dovnitř VC skladovali zbraně. Je tu sniperka M-40, a dva samopaly Thompson a PPS-41, nicméně nechte si, co máte. Ulici na další hřbitovní areál kryje kulomet. Projděte raději do budovy márnice, kde v rakvích najdete tři VC granáty, bročku Baikal a pušku SKS. Na stole pak leží Mosin-Nagant, který si rozhodně vezměte.

Mosin-Nagant
– Viz Mosin Nagant ve VC1
– Doporučení – Díky přesnosti a brutální síle ideální na boje v zahradách okolo kostela v úrovni 10 (Katedrála).

Vemte Mosina a pak otevřte okno, kterým zasatřelte kulometčíka. Konečně je ulička čistá a můžete pokračovat. Další hřbitovní areýl však kryje jiný kulometčík. Zkuste ho trefit granátem přes zeď. Pokračujte ze hřbitova bránou na zahrady okolo nemocnice. Je tu mnoho nepřátel, někteří útočí z oken (mají tam i jeden těžký kulomet). Opatrně se probíjejte vpřed až na zahradu okolo kostela. Obejděte kostel (pozor na auto s kulometem) a vstupte dovnitř hlavním vchodem.

Interiér kostela je plný nepřátel a mezi nimi je i tvrďácký voják s kulometem! Kryjte se za sloupy, dejte pozor na vojáky nad vchodem a vyčistěte celý sál. Potom si určitě vezměte kulomet.

Kulomet Vz. 59
– Další kousek z ČSR. Kulomet na padesát nábojů je velice účinný.
-. Doporučení – Ideální palebná síla v boji v kostele a rezidenci v úrovni 10 (Katedrála).

Pokračujte po schodišti za oltářem. Dorazíte do obytné budovy farnosti odkud zahlédnete, jak VC venku popravují civilisty. Z oken vojáky postřílejte, ale opatrně, protože jich je opravdu hodně. Poté pokračujte přes pokoje a most dál. Ve spojovací chodbě do další budovy se objeví raketometčík, ale omylem vystřelí pod nohy, čímž zboří celou chodbu (nejde tomu zabránit). Bude třeba najít jinou cestu, ale nejprve se chopte kulometu a postřílejte skupinu VC, kteří sem míří ze zahrad. Poté po schodišti slezte do přízemí a pokračujte do sklepa. Sklep je celkem přímočarý a dvede vás až do vinného sklípku, kde je trojice opilých VC – pobijte je. Sklípek důkladně prohledejte, protože tu je samopal Škorpion a náboje. Opodál pak leží Trombon. Pokračujte v čištění sklepa až vyjdete ven na dvůr. Odtud jděte na zahradu, kde VC popravovali zajatce. Najdete tu už US vojáky, kteří oblast zabezpečují a také Davise, který natáčí reportáž. Jeden civilista vám řekne, že kněz je držen v nemocnici a zajde vám odemknout dveře. Vstupte tam a za dveřmi už najdete kněze. Jeden VC voják ho drží jako rukojmí, ale nakonec se sám zastřelí. Kněz se pustí do čtení jeho deníku, čímž se vám odemkne VC kampaň.


 

11. Kanál (Mise 6)

Po vyčištění města konečně nastává čas útoku na palácovou čtvrť. Nejprve je třeba se dostat do citadely a to přes vodní kanály.

Tým – Cober, Dutch, Stone
Spojenci – Tommyboy
Vhodné nové zbraně – AK-47
Nepřátelé – cca 45

Délka – 00:15:00

11. Kanál (1/1)

Ve člunech míříte kanálem k citadele. Cestou kropte okolní VC jednotky kulomety. VC útočí na obou stranách kanálu a také na střechách domů a na mostech. Obzvláště pozor si dávejte na raketometčíky a vozidla s kulomety. Po chvílí plavby vás zastaví dělo z citadely, které kryje oblast. Bude nutné ho objet a tak zastavíte u břehu, abyste zbořila trosky mostu blikující boční kanál.

S sebou máte jen Cobera, Dutche a Stonea (Tommyboy zůstane na lodi). Vyjděte po nábřeží a směřujte útok přes dvory na ulici u kanálu. Nepřátel je tu spoustu a hojně využívají ke krytu vozidla – snažte se je ničit granáty. Namísto upravené M16 si raději vezměte AK-47 od nepřátel, které nabízí přeci jen větší palebnou sílu. Naproti velkému hnědému domu je malý dům s otevřeným vchodem. Uvnitř je spousta raket a raketomet RPG. Ten použijte na další ničení vozidel, za nimiž se VC ukrývají. Až dorazíte k mostu, začne na vás pálit dělo z hradeb citadely – musíte ho sestřelit raketou. Poté dočistěte zbytek okolí a na trosky mostu položte C4. Po zničení mostu už nerušeně projedete.


 

12. Citadela (Mise 7)

Citadela je styčným bodem operací NVA. Její dobytí zasadí Severovietnamcům obrovskou ránu, ale nebude to snadné. Pevnost je těžce bráněna.

Tým – Cober, Dutch, Stone, Tommyboy
Spojenci – ARVN jednotka
Vhodné nové zbraně – útočná puška M-16
Nepřátelé – cca 55

Délka – 00:25:00

12. Citadela (1/1)

Z velitelství ARVN pokračujte k jednotce jihovietnamců. Ti se drží u mostu před zahradami citadely. Chopte se kulometu a pobijte masivní útok NVA přes most. Poté provedou protiútok vaši vietnamci. Poskytněte jim krytí a to nejlépe zvrhu z věže brány, odkud můžete skrze malá okénka nejprve postřílet NVA ve věži naproti a poté klrýt postup armády. Až ARVN projde, běžte přes most za nimi. Zatímco oni zůstanou zde, vy musíte vyčistit zahrady. Nejprve si ale od padlých ARVN vezměte jejich M16, která má větší přesnost a dostřel než vaše zkrácená verze. Poté začněte velmi opatrně čistit zahradu. Nejprve pravou část okolo altánku, poté horní nad schodištěm, kde se vyplatí vyjít na hradby a střílet z vyvýšené pozice. Boj bude dlouhý ale nakonec to zvládnete. Bohužel cestu dál blokuje opevnění. Jeden ARVN voják vám ale ukáže boční cestu – následujte ho až k díře ve zdi. Tudy prolezte na zarostlý hřbitov. Jste teď sami, tak si počínejte obzvláště opatrně. Na hřbitově je jen pár NVA vojáků, ale kvůli porostu je těžké si jich všimnout. Až je dostanete, pokračujte průchodem na uličku, odkud se dostanete za opevnění. Nepřátel je tu mnoho, ale z pomocí granátů je zlikvidujete, aby vaši lidé mohli přijít. Společně s ARVN jednotkou pokračujte až na konec cesty, kde na vás začnou padat minometné granáty. Bude nutné překročit most a v parku zlikvidovat minometu. Vezmte své lidi a běžte rychle k mostu, než vám něco spadne na hlavu. Za mostem je těžký kulomet – nejprve zničte střelce a pak postupujte k parku. Uvnitř parku se kryjte za kameny nebo za středovou kapli odkud je navíc dobrý výhled na oblast vzadu u zdi, kde jsou minometčící. Pobijte je a k obou minometům hoďte C4. Po explozi se zbývá vrátit za ARVN jednotkou, neboť citadela je dobyta.


 

13. Palác (Mise 8)

Poslední baštva NVA je silně bráněný císařský palác. Je třeba vniknout dovnitř, palác dobýt a zabít velitele.

Tým – Cober, Dutch, Stone
Spojenci – ARVN jednotka
Vhodné nové zbraně – brokovnice Winchester
Nepřátelé – cca 80

Délka – 00:30:00

13. Palác (1/1)

Plukovník Lewis vás povýšil na majora a nyní jedete v transportéru kolem paláce – poslední bašty nepřátel. Pokropte pomocí kulometů střelce za těžkými kuletu v bráně a poté vojáky na střechách. Dávejte si pozor, protože se velmi dobře kryjí. S sebou tu máte jen Cobera, Dutche a Stonea (Tommyboy s vámi vůbec není), nicméně major ARVN Thu tu velí své jednotce, která vám pomůže. Až bude vchod zajištěný jděte k bráně a položte C4 v bočnímu vchodu. Pokračujte dovnitř, kde na policích najdete Winchestrovku a granátomet – berte obojí.

Brokovnice Winchester
– Viz Winchester 70 ve VC1
– Doporučení – Přesná a účinná zbraň na likvidaci nepřátel na nádvoří paláce v úrovni 13 (Palác).

Pokračujte dveřmi přes několik místností skladu – pozor na zdejší NVA vojáky. Přes sklady se dostanete na první nádvoří, které je ale brutálně chráněno. NVA tam má dva těžké kulomety a stále doplňuje své vojáky. Kryjte se za bednami a pokračujte mírně vpravo, kde po schodišti vylezte na bránu. Odtud po ochozu pokračujte na balkon nad vstupem, kde jste stříleli vojáky z transportéru. Zase jich tu pár je, tak je pobijte a uprostřed balkonu si vezměte sniperku Dragunov. ARVN tam dole mezitím zničí tankem bránu a pronikne na první nádvoří. Běžte krýt jejich postup a sniperkou ostřelujte kulometčíky. Až se ARVN dostane k velké budově na nádvoří, sejděte dolů a vydejte se podél stěny dvora. Za středovou budovou jsou totiž vozy za nimiž se kryje další skupinka NVA ale takhle je můžete zboku obejít a postřílet. Poté projděte velkými vraty na druhé nádvoří. Tady je situace obdobná. Zaujměte místo u stěny a společné s parťáky a ARVN jednotkou postřílejte všechny NVA vojáky. Potom se pomalu přesuňte k rudým budovám po stranách. Skrze ně můžete obejít nádvoří a zboku se dostat k nepřátelům před vchodem do hlavní budovy. Až vyčistíte celý areál, pokračujte do palácového domku. Za ním se rozprostírá třetí nádvoří. Tady je situace opět stejná. Kryjte se za zídky, postřílejte vojáky v dosahu a opatrně přes můstky po stranách obejděte nádvoří, abyste mohli zboku napadnout vojáku kryjící samotný palác. Je jich tu jak much. Konečně až bude klid, můžete vstoupit do paláce.

Pozor si dejte na NVA vojáky za barikádou proti vchodu. Granátomet by to měl vyřešit. Vyčistěte boční sál vpravo a pokračujte do patra po schodišti. ARVN jednotka půjde s vámi, takže máte výraznou podporu. V patře vyčistěte pár místností až narazíte na tu poslední. Tady zpoza stolu střílí NVA velitel s kulometem. Opatrně ho zabijte a je po všem. Město je ubráněno!


 

VC Kampaň

1. Stezka (Mise 1)

Vaši vesnici přepadli jihovietnamci. Je čas se pomstít.

Tým – Tran
Spojenci – VC
Vhodné nové zbraně – samopal Thompson, samopal PPs-41
Nepřátelé – cca 25

Délka – 00:20:00

1. Stezka (1/1)

Jste Minh, obyčejný vesničan, který byl naverbován Vietcongem. Vás a vašeho kámoše Tranga přepadnou jednotky CIDG. Utíkejte dál po cestě, když uvidíte, jak Tranga chytil jeden voják – zezaduho zapíchněte. Seberte vojákovi Thompsona, zatímco Tran si vezme pistoli a pak pokračujte nahoru do vsi (zpátky se nevracejte – jsou tam vojáci a zabili by vás – některé z nich nejde zabít). Nahoře ve vsi už jsou CIDG a vesnice je vypálená. Kryjte se za domy a postřílejte vojáky. Někteří se schovávají v jenom domě – obejděte je a zaútočte zboku. Pak dorazí jednotka VC a rozhodnou se pomstít vybití vesnice. Vy a Trang se přidáte k nim. Sice nemůžete jednotce velet, ale můžete využít služeb doktora a ženisty. Určitě si vezměte od mrtvých CIDG samopal PPS-41, který je skvělý díky velkému zásobníku. Pak se vraťte dolů na místo přepadení a společně v VC vojáky pobijte nepřátele. Poté následujte důstojníka po proudu řeky. V cestě je několik CIDG ale to zvládnete. Dorazíte do hustší džungle, kde je velká oblast s vysekaným kopcem. Tehdy zaútočí americký Huey vrtulník. Kryjte se za kmeny a kameny a vrtulník sestřelte – stačí pořádně střílet samopalem. Pak už jen vyčistěte okolí kopce od všech nepřátel. Důstojník ocení vaše kvality a vy a Tran se budete cvičit na plnohodnotného vojáka.


 

2. Tábor v džungli (Mise 2)

Malý opevněný tábor ARVN představuje obranu Hue – je třeba jej dobýt.

Tým – Nguyen, Pham, Tran
Spojenci – VC
Vhodné nové zbraně – Pistole Stechkin APS
Nepřátelé – cca 30

Délka – 00:15:00

2. Tábor v džungli (1/1)

Po návratu ze severního Vietnamu se zůčastníte příprav na útok na Hue. Nejprve je nutné vyčistit obranný tábor nedaleko Hue. S sebou máte kromě Trana (který se vyspecializoval na kulometčíka) také Nguyena (doktora) a Phama (ženistu). Máte AK, máte RPG-7 a také zbrusu novou pistoli.

Pistole Stechkin APS
– Velice kvalitní pistole na 20 nábojů s možnosti poloautomatické střelby. Díky tomu tahle pistole dokáže částečně nahradit samopal.
– Doporučení – Výborné na čištění zákopů v úrovni 2 (Tábor v džungli).

Vyrazte vpřed hustou džunglí až k opevněnému kopci. Dobýt ho bude náročné. Kryjte se za kameny a klády, vyhýbejte se místům, kam dopadá minometná palba a pomalu likvidujte vojáky u opevnění. Na kulometčíky v bunkrech použíjte raketomet – to je zklidní. Probijte se k jednomu ze dvou bunkrů, položte nálož C4 a stáhněte se. Exploze udělá díru a vy můžete projít do zákopů. Tady je vojáků spousta. Opatrně vyčistěte zákopy a pokračujte k druhému obrannému valu. Tady je situace horší, protože bunkr s kulomety je silně střežený. Hoďte do bunkru pár raket a postupujte k zákopům vpravo od bunkru. Odtud se už dostanete ke stanům v táboře mezi kterými jsou minomety. Vyčistěte oblast, odpalte náloží C4 oba minomety a poté jděte do bunkru. pokud tu někdo přežil, doražte ho a pak na rozkaz velitele, který dorazill, položte do bunkru další C4. Zbývá už jen opustit bunkr.


 

3. Přepadení konvoje (Mise 3)

Ozbrojený konvoj mířící do Hue bude nutné přepadnout. Ale část vojáků najde útočiště v nedalekém chrámu.

Tým – Nguyen, Pham, Tran
Spojenci – NVA
Vhodné nové zbraně – /
Nepřátelé – cca 25

Délka – 00:15:00

3. Přepadení konvoje (1/1)

Vy a skupina NVA máte přepadnout konvoj ARVN. Bohužel už nemáte pistoli Stechkin ale namísto toho jste dostali Mauser, který také celkem ujde. Počkejte na rozkaz velitele a začněte pálit po vojácích dole na cestě. Nejprve pokropte vojáky v džípu a pak dolů naházejte granáty. Po pobití vojáků následujte velitele dolů k džungli, kde vám sdělí, že část nepřátel se stáhla. Vedeni jedním stopařem pokračujte džunglí za nimi. Stopař vás upozorní na vlastní past – nastražený granát. Opatrně přestřihněte drát a pokračujte k chrámu. Bohužel, stopaře zastřelí střelec z chrámu. Zahajte útok na chrám, přičemž dorazí i velitel NVA a jeho skupina. Schodiště vám moc dobré krytí neposkytne, proto je lepší zaútočit, vběhnout na vyšší patro a krýt se za zídkami a malými altánky. Opatrně vyčistěte první nádvoří chrámu a postupujte do druhého. Tady pobijte zbytek vojáků a zabezpečte oblast.


 

4. Základna (Mise 4)

ro vstup do města zbývá už jen dobýt ARVN základnu.

Tým – Nguyen, Pham, Tran
Spojenci – NVA
Vhodné nové zbraně – /
Nepřátelé – cca 25

Délka – 00:25:00

4. Základna (1/1)

Poslední akce je tady – zbývá zničit US základnu na okraji džungle. Vydejte se se svým týmem vpřed až k US konvoji. Přepadněte skupinu vojáků a dejte pozor na džíp s kulometem, který přijede. Po zničení pokračujte po cestě ke hřbitovu vlevo. Je tu plno vojáku, tak buďte opatrní. Navíc u brány do druhého areálu hřbitova je past – mina Claymore. Deaktivujte ji a postupujte. Zhruba v polovině druhého areálu se na věží nad hřbitovem objeví raketometčík – rychle ho sestřelte! Poté pokračujte do třetího hřbitovního areálu, když nepřátelští vojáci vyhodí světlici, čímž přivolají vrtulník. Kryjte se za hřbitovní zdi a vrtulník sestřelte. Až vyčistíte zbytek areálu hřbitova, dorazí důstojník NVa a pošle vás prohlédnout místo havárie. Nejprve se ale podívejte do věže. V patře a na střeše jsou americké raketomety.

Raketomet M72
– Jedná se o doplňkovou zbraň na úrovni granátů. Jakmile vystřelíte, raketomet odhodíte a není možné doplnit munici – musíte sebrat další raketomet. Jinak jde ale o velice silnou explozivní zbraň.
– Doporučení – Díky účinnosti ideální na ničení transportéru v úrovni 4 (Základna).

Vezměte si raketomet a slezte dolů. Vraťte se až před hřbitov a pokračujte rovně podél zaplaveného plácku směrem k místu havárie. Vrtulník dopadl dprostřed malé vesnice. Přepadněte vojáky a postřílejte (pozor na civilisty!). Poté pokračujte přes vesnici až do zatopené oblasti na jejímž konci je oplocená a silně bráněná US základna. Kryjte se ve vodě za nerovným terénem a velice opatrně ostřelujte kulometné palposty. Jednotka NVA vám pomůže, ale i tak to bude drsné. Až se přiblížíte k základně, vyjede na vás transportér – přesnou ranou raketometem ho zničte. Postřílejte vojáky u kulometů, stejně jako střelce uvnitř pevnosti a probijte se až k ní.