Call of Duty 9 – Black Ops 2 (2012)

Počínaje tímto dílem začíná série Call of Duty oťukávat prostředí budoucnosti, kde také po opravdu velmi dlouhou dobu zakotví. BO2 navazuje na první díl a přináší obrovské množství novinek. Více už náš obvyklý host.

Opravdu je tohle Call of Duty? Jako fakt?! Nevěřila jsem vlastním očím! Takhle totiž vypadá inovace. Konečně se ten dinosaurus pohnul. BO2 konečně přineslo řádku vítaných změn, jenomže… proč musí být každá změna k lepšímu doprovázena ‚úžasnou‘ novinkou, která ji totálně pohřbí?!

Začnu příběhem, který je na CoD velmi originální, neboť se odehrává ve dvou časových rovinách, ale především je nelineární! Prostřednictvím řady rozhodnutí a řady splněných/nesplněných úkolů je možné ovlivnit průběh hry, poslat některé postavy na smrt, jiné zachránit a celkově tak změnit i samotný závěr příběhu. Svým způsobem je to perfektní věc, která však má jednu poměrně hodně závažnou chybu – rozdíl mezi statisticky nejlepším koncem a morální představou o nejlepším konci se může dost lišit. Počítám, že naši američtí tvůrci nevidí nejlepší závěr ve zničení vlivu USA. 🙂

Hrdinové z Black Ops jsou zpátky. Někteří zestárli, někteří nečekaně ‚oživli‘, někteří jsou stále jen výplodem chorého mozku, ale jsou zpátky. A tak to místy vypadá, že si domov důchodců vyrazil na další turnus, tentokrát do Afriky a Jižní Ameriky. A když pak stoletý děda Woods vypráví své zážitky a fuckuje na všechny strany, říkáte si dvě věci. Za prvé – opravdu mají Amíci tak omezenou zásobu sprostých slov? A za druhé – může být ještě hůř? Odpověď na druhou otázku zní ano, a o dost.

Máme tu totiž i nové hrdiny a ti se nacházejí v blízké budoucnosti, v roce 2025. To znamená moderní zbraně, pokročilá technika, drony, prostě takové to sci-fi prostředí ale na matičce Zemi a proti lidem. Je to přesně to sci-fi prostředí, které se ve střílečkách vidí velice často, až nezdravě často. Stále to není klasické ‚poznávací‘ sci-fi s planetami a vesmírnými loděmi, ale už to není opravdová válka muže proti muži, ale spíše výzbroje proti výzbroji. Už v tom jsou roboti, přehršel elektroniky a šílené vychytávky komiksových superhrdinů. Lidský faktor je upozaděn kamsi stranou, neboť BO2 se snaží představit co nejvíce futuristických udělátek. Ale ani dějová linka z minulosti není o mnoho lepší. V momentě, kdy při jízdě na koni sestřelujete raketometem vrtulníky a tanky, si uvědomíte, že hranice trapnosti byla opět překročena. Jeden by řekl, že už to po BO1 ani nešlo.

Samotný příběh se nevyznačuje jen jistou nelinearitou, ale též pokusem o emoce. Už to není jen nesmyslné hulákání, snaha o vlastenecké cítění, či nekonečné opakování slova fuck. Je v tom pokus o jakýsi vývoj, o vztahy, o smutek… Dokonce i hlavní záporák má svoji lidskou tvář. Jenomže všechno tohle, co by mohlo udělat příběh lidštější, zůstalo na startovní čáře. Ano, komentátor závodu se zmíní o tom, že tu máme soutěžící jménem Láska, Obětavost a Žal, ale zatímco oni po prvních krocích zakopnou a zlámou si nohy, stupně vítězů opět obsadí pan Propaganda, pan Rambo a pan Fuck. Celkové vyznění příběhu se od minulých dílů neliší – stále je to jen oslavování Pax Americana a kdo s tím nesouhlasí je zloduch.

Když už jsme nakousli tu propagandu, tak by bylo fajn zmínit, že jde opět o panoptikum znásilněné historie. Část hry odehrávající se v minulosti je zpravidla realita překroucená naruby, čili spolupracujete s největšími zrůdami novodobé historie, kteří jsou však zobrazování jako hotoví mírotvůrci, anebo likvidujete vlastence, co se pokusili vymanit své země ze spáru USA, ale hra je zobrazuje jen jako zrůdy. Mohlo by se zdát, že linie budoucnosti bude propagandy ušetřená, ovšem když pak zjistíte, že vlajková loď US námořnictva se jmenuje Barack Obama, nezbývá než se před monitorem rozchechtat jak malé děcko a zapřemýšlet, zda v dalším CoD nebude velitelství US Army umístěno na lodi USS Hitler.

Misí je v BO2 jen 11 a délkově odpovídají misím v minulých dílech. Tak chabé číslo neměl žádný předchozí CoD, ale tvůrci vymysleli, jak protáhnou herní dobu. Na počátku mise si hráč může zvolit zbraně a výbavu dle svého uvážení, přičemž další várka zbraní a perků se odemyká v průběhu kampaně. Fajn, řeknete si, konečně je tu nějaká volnost, konečně si můžete něco vybírat a tomu uzpůsobovat samotnou akci. Jenže to by nebyl CoD, aby hráči hned na to nenasadil nová pouta. Každá mise totiž nabízí 10 výzev, respektive dodatečných úkolů, přičemž jejich plnění odemyká další vylepšení a zbraně, čili motivace opakovat mise a výzvy plnit tu je. Asi netřeba dodávat víc. Chce-li hráč odemykat nové věci, musí hrát podle toho, jak tvůrci pískají. Můžete se na to vykašlat a tvůrcům ukázat prostředníček, ale znáte to – ono to prostě láká, tím spíš, že odměnou jsou nové užitečné věci, špičkové zbraně a nejen pitomé odznáčky na Steamu.

Navíc tu máme šest speciálních misí, zvaných Strike Force (dále SF). Ve skutečnosti je to nehorázný bordel, stejně jako drtivá většina SP misí. Zmatek, nepřehlednost, nekonečné přívaly nepřátelé ze všech stran… A nepomůže ani možnost sledovat SP mise shůry a manévrovat jednotkami jako v RTS strategii. Spojenci totiž svedou oproti vám jedno velké nic a tak je prakticky sebevražda nechávat SF mise na nich a pouze velet. Navíc odemčení / uzamčení SF souvisí s pokrokem ve hře a jejich splnění ovlivňuje vývoj hry. To znamená, že hráč pídící se po co nejlepším závěru musí po každé odehrané SP misi zkontrolovat, zda-li se neodemkla SF mise a SF misi následně splnit. Pokud však hráč vyčerpá dané pokusy na splnění SF mise (jež se zpřístupňují na základě získaných bodů v SP misích) musí se hráč buď smířit s tím, že nejlepší konec nebude anebo znovu od určitého bodu přetočit kampaň. Zní to hrozně, co? Pak to zní přesně tak, jaké to je.

Náš institut ovšem zaznamenal i velice vítaný pokrok. Jednou z hlavních postav je špičková technička Chloe jejíž život je dokonce tak zásadní, že je vyžadován pro nejlepší závěr. Navíc se ke slovu dostávají i jiné ženy včetně pilotky či prezidentky USA. Tvůrci si konečně začali uvědomovat, že hraní si na vojáčkování by se mohlo odehrávat i v přítomnosti nějakých těch bab. K parťačce se zbraní už zbývá jen kousek.

Druhý díl Black Opsů dokázal oživit mrtvolu. Sice spoustu věcí podělal, ale dal sérii naději na to, že se časem vyhrabe z bahna mezi kvalitní akční hry. Zda se zadaří, to ukáže až čas.

Proč stojí za to si CoD 9 BO2 zahrát?
– Cítíte, že CoD, které vám dá volnost ve výběru zbraní, doplňků, subquestů i příběhu by konečně mohlo za něco stát.
– Modlíte se k Pax Americana a chcete to šířit v minulosti i v budoucnosti.
– Chcete vidět jak váleční veteráni z domova důchodců vyhrají válku.
– Konečně chcete rozložit tu hnusnou Ameriku a koho zajímá, že to bude „špatný“ konec. Špatný jak pro koho.
– Při zaslechnutí jména Obama se vám postaví… tělo do pozoru a máte chuť salutovat.

Hodnocení 70%
Délka 10h


 

Kampaň

Souhrnný článek pro postavy, návod a popisy zbraní. Statistiky zbraní byly čerpány z wiki stránek pro CoD sérii a nemusí být zcela přesné. Další statistiky zbraní tentokrát udává přímo hra samotná, pouze jiným způsobem (stupnice 1-10).
V návodu jsou popisovány pouze zcela nové zbraně, které v minulých CoD nebyly. Nemá smysl stejné zbraně ukazovat znovu, jelikož se mezi jednotlivými CoD mění jen málo.
Protože výbavu na mise včetně doplňků zbraní si hráč vybírá sám (poprvé v celé sérii CoD), nemá smysl vypisovat jednotlivé doplňky u popisu zbraní.

BO2 přináší gigantický set nových, převážně futuristických zbraní. Tentokrát snad ani nejde vyzkoušet si během jediné hry všechny zbraně, nicméně kvůli výzvám je velice pravděpodobné, že budete některé kapitoly opakovat, čili snadno si tak vyzkoušíte kompletní arzenál.
V BO2 se výrazně mění i systém výběru zbraní. Na počátku každé kapitoly si můžete vybrat zbraně jaké budete chtít, přičemž další zbraně se odemykají buď v rámci postupu v ději anebo plněním challenge výzev. Klidně se ale stane, že v misi můžete získat zbraně, které se vám ve skladu zpřístupní až mnohem později. Doporučuji se snažit v každé kapitole splnit alespoň 5 výzev (pro obě odměny) a teprve poté pokračovat další kapitolou, tak abyste měli co nejlepší výbavu a šanci na úspěch.

Pokud byste si chtěli přeci jen vyzkoušet všechny nové zbraně během jediné hry a zároveň se řídit hrou doporučenou výbavou, budete mít u pár kusů zbraní problém. Konkrétně se jedná o zbraně: sniperka SVU-AS a brokovnice R870, které nikdy nejsou součástí doporučené výbavy a není možné je sehnat v terénu během misí. A dále mnoho zbraní, které se odemknou za výzvy rovněž nejsou nikde v terénu k mání. Jedná se o revolver Executioner, granátomety MM1 a War Machine, nože Vystřelovací a Balistický, Kuše a Manuální kuše, raketomet FHJ18 AA, kulomety Minigun a Death Machine.

 

Hlavní hrdinové

Alex Mason (Sam Wothington)

– Alex se vrací z BO1. Sice už trochu zestárnul ale během dějové linie minulosti je stále velice aktivní při prosazování bezpáteřných zájmů CIA všude po světě.
– Za Masona projdete 3 kapitoly.

David „Section“ Mason (Rich McDonald)

– Syn Alexe je nejčastějším hrdinou linky budoucnosti.
– Za Davida projdete 7 kapitol

Frank Woods (James C. Burns)

– Frank po „explozi“ v BO1 přežil, ostatně výbuch byl jen výplodem Masonovi mysli. Woods skončil jako vězeň Kravchenka a
– Za Woodse projdete 1 kapitolu.

Farid (Omid Abtahi)

– Člen CIA, který jako tajný agent naoko slouží pod Menendezem v Cordis Die. Je tedy vlastně špionem v Cordis Die a poskytuje informace o jejich plánech.
– Za Farida projdete polovinu 1 kapitoly.

 

Hrdinové

Jason Hudson (Michael Kaeton)

– Hudson je zpátky a společně s Alexem nadále plní úlohy CIA.

Jonas Savimbi (Robert Wisdom)

– Hřmotný velitel UNITA, kteří s MPLA bojují v Angole o moc.

Raul Menendez (Kamar de los Reyes)

– Nikaragujský drogový king a velitel teroristické skupiny Cordis Die. V podstatě zahořklá bestie stvořená operací CIA při které Menendez ztratil svoji nevinnou sestru. To z něj udělalo pomstychtivého člověka, který se nezastaví před ničím.

Mike Harper (Michael Rooker)

– Davidův největší kámoš, který s ním projde řadu operací. Harper je snadno charakteristický svým hlasem..

Javier Salazar (Celestino Cornielle)

– Druhý člen Masonova týmu. Stejně jako Harper se i on zúčastní mnoha misí než dojde k zajímavému odhalení…

Tommy Briggs (Tony Todd)

– Admirál US Army přezdívaný Kraken. Je velitelem jednotky hlavních hrdinů.

Tian Zhao (Byron Mann)

– Velitel jednotek SDC (Strategic Defense Coalition). Během misí z minulosti, kdy Čína stojí více na straně USA pomáhá hlavním hrdinům během afghánské války. Později je Zhao ale jejich nepřítelem neboť stojí v čele SDC.

Kravchenko (Andrew Divoff)

– Kravchenko je poslední z trojice, které se chtěl Reznov pomstít. Velí jednotkám v Afghánistánu ze svého vylepšeného tanku.  

Manuel Noriega (Benito Martinez)

– Panamský vůdce snažící se naoko spolupracovat s USA na dopadení Menendeze. Ve skutečnosti ho však chce pouze využít k odstřižení vlivu CIA ve své zemi.

DeFalco (Julian Sands)

– Druhý muž ve vedení Cordis Die. Je věrný Menendezovi a velí jeho žoldákům.

Chloe Lynch (Erin Cahill)

– Chloe Lynch neboli Karma je vynikající vědkyní a hackerkou, která se zabývá Celeriem. Díky svým schopnostem je jako jediná schopná virus v Celeriu deaktivovat.

Marion Bosworth (Cira Larkin)

– Prezidentka USA.

 

Kapitola 1 – Pyrrhovo vítězství
(Mason – CIA)
1986 – Angola

Výzvy
– Zabít 15 nepřátel mačetou
– Zničit všechny tanky MPLA během náletů
– Zabít 5 nepřátel jedním minometným granátem
– Potopit 5 lodí
– Zalehnout odjištěný nepřátelský granát a přežít explozi
– Zabít 10 nepřátel pastí na zvířata
– Zabít 4 nepřátele jednou minometnou pastí na zvířata
– Využít vyvýšené pozice k zabití 20 nepřátel.
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměny
1) Perk Rychlé ruce (rychlá změna zbraní) – za 2 výzvy
2) Bojová sekera – za 5 výzev

Nové základní zbraně
– Samopal MP5 (CoD 4 MW1)
– Útočná puška AK7 (CoD 4 MW1)
– Útočná puška FAL (CoD 6 MW2)
– Brokovnice Olympia (CoD 7 BO1)
– Kulomet RPD (CoD 4 MW1)
– Pistole M1911 (CoD 1)
– Granát Frag (CoD 4 MW1)
– Granát Zábleskový (CoD 4 MW1)

Nové doplňky
– Zaměřovač ACOG
– Mód střelby
– Perk Přístupová sada
– Kamufláž Flora

Hrou doporučená výbava
FAL (+ ACOG), M1911, Frag granát, Zábleskový granát, Přístupová sada

Výbava – Mód střelby

– Přídavek umožňují měnit střelbu mezi automatikou a dávkou.
– Mód střelby lze namontovat na všechny útočné pušky a na moderní samopaly.

Perk – Přístupová sada 

– Výborný perk schopný otevřít jinak nepřístupné zámky a získat ukryté výhody, ať už zbraně, munici či něco dalšího. Obsah těchto úkrytů je zpravidla vyžadován pro zisk Výzev, čili je velice důležité mít Přístupovou sadu na naprosto všechny kapitoly.

Kamufláž Flora

– Odemčena na počátku hry.
– Kamufláž vhodná pro operaci v Angole.

V roce 2025 jednotka vedená Davidem „Section“ Masonem dorazí do domova, kde přebývá Woods. Toho právě navštívil jistý Menendez a zmínil se o sestře. Woods začne vyprávět, jak Masonovi tehdy hráblo a viděl potyčku s Kravchenkem ukončenou explozí. Ale k žádné explozi nedošlo a Kravchenko Woodse zajal, ačkoli se mu podařilo uniknout.
V roce 1986 tráví Alex Mason čas buzerováním svého syna, když dorazí Hudson s tím, že Woods byl při akci v Angole zajat.

Pod velením Savimbiho dorazíte na bojiště. Proti vám se ženou vojáci MPLA. Na boj zblízka máte mačetu a z těl můžete získat mnoho zbraní jako AK74u, RPG-7 a nové pistole Browning, kterou si vezměte místo M1911, abyste si ji mohli otestovat..

Mačeta

– Silná zbraň na blízko. Nahrazuje klasický nůž. Poprvé ji dostanete na počátku této kapitoly.

Pistole Browning HP

– Průměrná pistole zhruba srovnatelná s klasickým M1911. Má však větší zásobník.
– Pohyblivost 20 / 20
– Poškození 14 / 20
– Dostřel 10 / 20
– Přesnost 18 / 20
– Munice 10 / 200

Zlikvidujte nepřátele a zaměřte se na minometnou posádku, které se zbavte. Všimněte si vpravo poničeného vozidla Buffel. V kráteru vedle leží Intel (1/3 – 1/33). Pomocí Zámečnické sady vypačte schránku Buffelu a odtud vezměte minometné granáty (1/3). Zároveň během postupu spojeneckých vojsk budou přijíždět tanky, které ničte pomocí letecké podpory.

Výbava – Minometný granát M29

– Minometný granát známý už z CoD 5 WaW. Tady má podobnou funkci ale zůstává v inventáři, takže není potřeba ho hned hodit.
– Pokud máte pasti, můžete je vylepšit nastražením granátu a udělat z nich výbušnou past.
– Munice 6

Výbava – Ovládání podpory vrtulníku 

– Letecká podpora z vrtulníku Hudsona, jehož palbu můžete ovládat. Při použití uvidíte okolí z výšky vrtulníku. Kulometem a raketami je můžete manuálně postřílet. Nálet se po nějaké době opět obnoví, takže jej můžete používat znovu.

Zničte během náletů všechny tanky a pomocí minometných granátů udělejte na bojišti pořádek. Až Savimbi postoupí, chopte se Buffelu a za jízdy postřílejte ustupující vojáky. Savimbi vám pak sdělí pozici lodě, kde je držen Woods.

Během letu k lodi váš vrtulník zasáhnou – seskočte rychle na loď. Postřílejte typy a zamiřte na záď. Dole pod žebříkem je bedna – pokud máte zámečnickou sada otevřete ji a uvnitř najdete vestu proti explozím (2/3), která vás ochrání před výbuchy a hlavně díky ní máte šanci získat výzvu za zalehnutí granátu (musí být nepřátelský!)

Výbava – Vesta

– Neprůstřelná vesta, kterou je možné získat v některých misích díky přístupové sadě. Vesta ochrání před explozemi, takže se hodí proti granátům, raketám i vybuchujícím autům. V této misi je také podmínkou pro zisk další výzvy.

Běžte na vršek lodi a obejděte ho zleva – u stěny v rohu najdete Intel (2/3 – 2/33). Pak se chopte kulometů na lodi a pokoste všech pět nepřátelských lodí. Až bude klid, otevřete kontejner, kde najdete Woodse. Dorazí však vrtulník. Chopte se nedalekého raketometu Vakyrie (viz BO1) a sejměte ho.

Dorazíte ke břehu. Popadněte Woodse a rychle následujte Hudsona, jinak si vás všimnou vojáci (to se nesmí stát!). Následujte Hudsona a tiše proklouzněte mezi Kubánskými vojáky, kteří operují v oblasti. Dorazíte ke svahu. Tady Hundson zůstane s Frankem a vy máte sehnat rádio. Nedaleko odtud je bouda a u ní Dragunov. V boudě, kterou otevřete zámečnickou sadou najdete pasti na zvířata (3/3).

Výbava – Zvířecí pasti

– Past slouží k chycení a zranění nepřátel. ‚
– Pokud máte minometné granáty, můžete past vylepšit díky nim. Výsledná exploze spolehlivě zabije i okolní vojáky.

– Munice 5

Využijte bedny s municí na doplnění pastí a zaminujte oblast džungle. Pokračujte na kopec, kde je Kubánská základna a vkraďte se do domu. Najdete tu Raula Menendeze. Strhne se potyčka, při které Menendeze střelíte a utečete. Za vámi je hromada Kubánců, takže utíkejte do džungle. Cestou naklaďte pasti s minometným granátem a sprintujte dál. V džungli je několik vyvýšených pozic na stromech. Využijte tyto pozice a postřílejte sniperkou nepřátele. Až Hudson nařídí ústup, pokračujte do další oblasti. I tady jsou pozice na stromech, takže můžete pokračovat ve výzvě a navíc na jednom stromě je Intel (3/3 – 3/33). Postupujte zpátky k řece, pozor dejte na auta s kulomety. U řeky k vám přiletí Ruský vrtulník ale z něj vystoupí Savimbi a odveze vás pryč.

Odměny za misi:

Nové doplňky
– Předpažbí

Kamufláž – Kryptek: Tajfun

– Kamufláž vhodná pro operaci v ruinách v Myanmaru.

Odměny za výzvy:

Perk – Rychlé ruce

– Odměna za 2 výzvy
– Rychlé měnění zbraní. V zásadě jde o slabý perk, ale zpočátku užitečný.

Bojová sekera

– Odměna za 5 výzev
– Chladná vrhací zbraň na dálku. Zásah sekerou je smrtící ale sekeru samozřejmě nedohodíte dál než pár metrů..
– Munice 3

 

Kapitola 2 – Celerium
(Section – JSOC)
2025 – Myanmar

Výzvy
– Zničit vrtulník než vzlétne
– Zničit 2 automatické střílny když jsou vyřazené (EMP)
– Jednou salvou granátů z Titusu zabít 4 nepřátele
– Zabít 10 nepřátel kulometem z vrtulníku
– Zabít 30 nepřátel během optické kamufláže
– Zničit 2 ASD pomocí nitrogenových nádrží
– Zabít 10 nepřátel pomocí Útočného štítu
– Ochránit spojenecký ASD od zničení
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměny
1) Perk Nastavitelná pažba (rychlejší pohyb při míření) – 2 výzvy
2) Revolver Executioner – 5 výzev

Nové základní zbraně
– Samopal Chicom CQB
– Útočná puška M27
– Útočná puška SMR
– Brokovnice S12
– Kulomet QBB LSW
– Sniperka SVU-AS
– Pistole Five-seven (CoD 8 MW3)
– Granátomet Titus-6
– Granát EMP
– Granát XM31

Nové doplňky
– Milimetrový skener
– CPU balistiky (větší stabilita a udání vzdálenosti cíle)

Hrou doporučená výbava
M27 (+ milimetrový skener), Titus-6, Granát XM31, Granát EMP, Zámečnická sada

Samopal Chicom CQB

– Solidní rychlý samopal s omezeným dostřelem.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 9 / 20
– Dostřel 9 / 20
– Přesnost 11 / 20
– Munice 36 / 468

Útočná puška M27

– Průměrná útočná puška s velkou přesností ale mizernou silou.
– Pohyblivost 15 / 20
– Poškození 11 / 20
– Dostřel 10 / 20
– Přesnost 14 / 20
– Munice 30 / 390

Útočná puška SMR

– Silná puška s malým zásobníkem a pomalou střelbou. Ideální na střelbu ze zálohy.
– Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 16 / 20
– Dostřel 16 / 20
– Přesnost 15 / 20
– Munice 20 / 260

Brokovnice S12

– Pomalá ale silná bročka budoucnosti, s velkým zásobníkem. Solidní zbraň do těsných prostor.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 13 / 20
– Dostřel 8 / 20
– Přesnost 8 / 20
– Munice 10 / 200

Kulomet QBB LSW

– Silný kulomet užívaný převážně jednotkami SDC.
– Pohyblivost 12 / 20
– Poškození 11 / 20
– Dostřel 11 / 20
– Přesnost 12 / 20
– Munice 75 / 225

Sniperka SVU-AS

– Silná a poměrně rychlá sniperka s velkým zásobníkem.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 14 / 20
– Dostřel 14 / 20
– Přesnost 15 / 20
– Munice 12 / 240

Granátomet Titus-6

– Speciální granátomet střílející najednou tři přísavné granáty, které po chvíli explodují. Součásti zbraně je i přídavná brokovnice Buckshot.
– Pohyblivost 15 / 20
– Poškození 18 / 20
– Dostřel 10 / 20
– Přesnost 16 / 20
– Munice 3 / 15 (granáty), 10 / 30 (brokovnice)

Granát EMP

– Modrý EMP granát schopný dočasně vyřadit elektroniku nepřátel, či dronů. Proti ryze organickým cílům ale nijak neúčinkuje.
– Munice 3

Granát XM31

– Vystřelovací explozivní granát z přístroje na předloktí. Podržením spouště lze prohlédnout trasu letu a přesně zamířit. To ho činí ideální pro střelbu do malých oken, či na velkou vzdálenost.
– Munice 3

Výbava – Milimetrový skener

– Skener schopný odhalit skryté nepřátele přes zeď nebo ty s maskovacím zařízením. Velice užitečná věcička do nepřehledných bojů.

Blížíte se k základně Menendeze. Společně s Harperem se přesuňte po laně a skalách k pozici kolegů Salazara a Crosbyho. Odtud vyrazíte ve speciálním obleku určeném pro plachtění ve větru.

Ovladatelné „vozidlo“ – Létající oblek

 

– Speciální oblek určený pro plachtění ve větru. Během letu nemůžete bojovat, pouze měnit směr a naklonění, čímž korigujete let. Náraz do skály je pochopitelně smrtící.

Během letu korigujte směr až dorazíte na okraj ruin. Odtud pokračujte pěšky a dejte pozor na maskované nepřátele (pomocí EMP granátů můžete jejich maskování dočasně vyrušit). Z těl nepřátel můžete získat mnoho nových zbraní.

Útočná puška AN-94

– Moderní verze nesmrtelného AK. Jde o jednu z nejčastějších zbraní nepřátel. Jinak se ale jedná o vcelku průměrnou útočnou pušku.
– Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 12 / 20
– Dostřel 13 / 20
– Přesnost 10 / 20
– Munice 30 / 390

Samopal Skorpion EVO

– Velmi slabý samopal, který vyniká snad jen v pohyblivosti.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 8 / 20
– Dostřel 6 / 20
– Přesnost 7 / 20
– Munice 32 / 416

Pistole B23R

– Slabší pistole užívaná jednotkami SDC. Střílí dávkou tří kulek, což ji činí velice užitečnou. Je často k nalezení u pokročilých jednotek nepřátel.
– Pohyblivost 18 / 20
– Poškození 10 / 20
– Dostřel 9 / 20
– Přesnost 12 / 20
– Munice 15 / 300

Sniperka DSR 50

Velice výkonná sniperka s vyrovnanými staty. Univerzální zbraň na střelbu do dálky. Nevýhodou je pouze malý zásobník.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 16 / 20
– Dostřel 16 / 20
– Přesnost 14 / 20
– Munice 5 / 100

Výtahem nebo po pěšině vyjděte nahoru, kde je helipad. Urychleně zničte Titusem vrtulník, než vzlétne. Na helipadu je i další letoun, kterému přes Přístupovou sadu otevřete dveře a použijte kulomet MQ Dronu (1/3). Pomocí kulometu postřílejte okolní nepřátele. Poté vyčistěte zbytek areálu. Až bude klid, prozkoumejte areál – nedaleko kulometu je místnost a v ní Intel (1/3 – 4/33). Než půjdete dál, není od věci si zajistit jiné zbraně a vyzkoušet si je (zkuste třeba útočnou pušku SMR a sniperku DSR 50). Pokračujte chrámovým komplexem dál. Narazíte na dvojici automatických kulometů – vyrušte je EMP granátem a zničte je. Postupujte do nitra chrámu, kde narazíte na dveře do moderní výzkumné laboratoře. Hned u vchodu je bedna munice a v zamčené bedně (vypačte ji Přístupovou sadou) je Kamufláž (2/3).

Výbava – Optická kamufláž

– Kamufláž zneviditelní váš oblek, čili nepřátelé si vás hůře všimnou. Je to velice užitečné v místech, kde očekáváte hodně nepřátel.

Zapněte Kamufláž a vstupte do základny. Od nepřátel si obstarejte mnohem rychlejší samopal Chicom CQB a sežeňte si bročku S12. Hned za dveřmi vlevo na recepci je Intel (2/3 – 5/33). Postupujte základnou a využívejte hlavně patra abyste měli výhodu pozice z výšky. Dorazíte až k výtahu a odtud pokračujte do spodního patra.
Tady dole zkuste nahradit samopal výkonnějším kulometem QBB LSW. Pomocí přístupové sady otevřete schránku s robotem ASD (3/3), kterého přeprogramujete, aby vám pomohl. S Harperem otevřete bednu, ze které vyleze jeden zaměstnanec. Vzápětí zaútočí nepřátelé. Využijte robota ASD, nitrogenových nádrží a štítů abyste nepřátele odrazili.

Útočný štít

– Štít slouží k ochraně před střelbou nepřátel. Oproti verzi v CoD6MW2 jej lze kdekoli položit a krýt se za ním. Stejně tak s ním lze utlouct nepřátele.
– Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 10 / 20
– Dostřel 2 / 20
– Přesnost 20 / 20

V místnosti odkud přibíhali najdete na stole Intel (3/3 – 6/33). Poté pokračujte vedeni zaměstnancem do laborky, kde vám ukáže Celerium – velice vzácný materiál po kterém Menendez prahne, neboť dokáže rušit elektroniku. Vzápětí však zaútočí další vojáci a vašeho pomocníka sejmou. Prostřílejte se místnostmi až do vstupního sálu, kde se setkáte s admirálem Briggsem.

Odměny za misi:

Nové doplňky
– Reflexní mířidla
– Větší zásobník

Kamufláž – Sahara

– Kamufláž vhodná pro operaci v poušti Afghánistánu.

Odměny za výzvy:

Perk – Nastavitelná pažba

– Odměna za 2 výzvy
– Pažba umožní rychlejší pohyb zbraní během míření. Vcelku dobrá věc když je třeba kosit přívaly nepřátel.

Revolver Executioner

– Odměna za 5 výzev
– Velice silný revolver s omezeným dostřelem, ale brutální účinností.
– Pohyblivost 18 / 20
– Poškození 16 / 20
– Dostřel 2 / 20
– Přesnost 8 / 20
– Munice 5 / 100

 

Kapitola 3 – Staré rány
(Mason – CIA)
1986 – Afghánistán

Výzvy
– Zabít 15 nepřátel šavlí
– Zničit helikoptéru minometným granátem
– Zničit tank minou
– Srazit 10 nepřátel koněm
– Zničit helikoptéru kulometem na autě
– Zničit 4 helikoptéry v severním průsmyku
– Zničit helikoptéru Stingerem bez zaměření
– Zabít 25 nepřátel alternativní střelbou Stingeru (zaměření)
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměny
1) Perk Střelba od boku (přesnější palba od boku) – 2 výzvy
2) Granátomet MM1 – 5 výzev
3) Granátomet War Machine – 5 výzev

Nové základní zbraně
– Samopal Uzi (CoD 7 BO1)
– Útočná puška Galil (CoD 7 BO1)
– Pistole Makarov (CoD 7 BO1)
– Nálože C4 (Cod MW1)

Hrou doporučená výbava
AK47 (+ větší zásobník), Makarov, Frag granát, Zábleskový granát, Přístupová sada

V Afghánistánu pátráte po spojení Sovětů s Menendezem. Dorazí skupina Mudžáhidů vedení Číňanem Zhaem. Mrkněte pod převis vedle koňů – u mumifikované mrtvoly najdete šavli (1/3). Naskočte na koně a zamiřte k základně.

Šavle

– Silná zbraň na blízko. Nahrazuje klasický nůž. Jeden zásah rovná se zabití.

Ovladatelné „vozidlo“ – Kůň

– Kůň funguje hlavně jako přepravní prostředek. Není možné ho zabít a sám může nárazem zabít nepřátele. Navíc lze během jízdy střílet a to i z velkých zbraní.
– Dokonce i zbraně které vyžadují k použití obě ruce lze při jízdě na koni mít a střílet z nich, včetně raketometů, minigunů a dalších.

Dorazíte do tábora Mudžáhidů. Zao vás vezme ze velitelem Rahmaanem. Během porady zaútočí Sověti. Hned v poradní místnosti na bednách leží Intel (1/3 – 7/33). Při odchodu, vypačte dveře od skladu – najdete tu minometné granáty (2/3). Venku naskočte na koně a jeďte se Zaem a Woodsem k ruinám. Tady nechte koně a pokračujte pěšky. Vystřílejte ruiny a na vršku věže v rohu najdete raketomet Stinger, se kterým zničte BTRS. Také je tu bedna s protitankovou minou (3/3).

Výbava – Protitanková mina AT

– Mina určená k likvidaci těžké techniky. Jedna mina zvládne zničit BTR i tank. Stačí jen nastražit a počkat až na ni cíl najede.
– Munice – 6

Vyjděte z chrámu, nastražte nálož a odpalte ji, čímž zastavíte příval nepřátel. Naskočte na koně a následujte Zhaa zpátky k táboru. Cestou si všimněte několika stanovišť s červenou vlajkou a zásobami – u jednoho stanoviště je Intel (2/3 – 8/33). Dojeďte k základně, na kterou se blíží útok tanků. Rychle připravte miny a využijte kulomety (staré Browningy M2HB z CoD1UO) na autech u skal, kterými ničte vrtulníky. Až útoky odrazíte, následujte jednotku do průsmyku.

Koně nechte tady a pokračujte pěšky po útesu vpravo. Je tu několik jeskyní, přičemž v té velké podlouhlé leží Intel (3/3 – 9/33). Probijte se až k nepřátelskému stanovišti ve velké jeskyni. Až ho obsadíte, vydejte se zpátky k táboru. Tady přes dalekohled uvidíte, že se blíží opancéřovaný tank. Vyrazte proti němu na koni. Koně vám však zabijí, takže v rámci QTE se zpod něj uvolněte a skočte na tank, kde se střetnete s Kravchenkem. Společně s Woodsem ho zpacifikujete a odvede na výslech.
Volba – Během výslechu máte vinou Reznova nutkání Kravchenka zabít.
A) V rámci QTE budete nutkání úspěšně vzdorovat a Kravchenko vám poví o zrádci v CIA.

B) V rámci QTE selžete a Kravchenka zastřelíte, aniž by vám informaci předal.
Důsledky) Tato volba žádné přímé důsledky nemá. Jde jen o to, že jako hráč víte o zrádci.
Po výslechu Woods Kravchenka zastřelí (pokud jste to neudělali vy). Jenomže Rahmaan vás zajme. Společně s Woodsem, Hudsonem a Zhaem skončíte v pouští. Naštěstí vás zachrání vaši lidé, byť v nich uvidíte Reznova.

Odměny za misi:

Nové doplňky
– Rychlé nabíjení
– Variabilní zoom

Kamufláž – Nevada

– Kamufláž vhodná pro operaci ve vesnici v Nikaragui.

Odměny za výzvy:

Perk – Střelba od boku

– Odměna za 2 výzvy
– Větší přesnost střelby od boku. Jde o průměrný perk do náročných situací.

Granátomet MM1

– Odměna za 5 výzev
– Mocný granátomet s ohromným zásobníkem. Nemá možnost pohledu přes mířidla, pouze přiblížení zoomu.
– Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 17 / 20
– Dostřel 12 / 20
– Přesnost 14 / 20
– Munice 24 / 48

Granátomet War Machine

– Odměna za 5 výzev
– Moderní granátomet, který má oproti MM1 podstatně menší zásobník a menší kapacitu munice, ale zase rychlejší střelbu a optiku.
– Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 17 / 20
– Dostřel 12 / 20
– Přesnost 14 / 20
– Munice 6 / 24

 

Strike Force 1 – Strike Force Tutorial
(JSOC)
2025 – Indie

Výcvik základů ve Strike Force misích. Stačí poslouchat rozkazy a naučit se ovládat jednotky. Užitečné je se také seznámit s jejich funkcemi a s novými ručními zbraněmi, které mají vojáci SEAL a které budete v SF misích často využívat. Kromě výbavy níže, používají někteří vojáci i raketomet SMAW (známý z CoD 8 MW3) a pušku SCAR-H (z CoD 6 MW2).

Útočná puška M8A1

– Vcelku solidní útočná puška s  rychlou střelbou, ale bohužel nízkým poškozením. Je velice snadno rozeznatelná díky béžové barvě. Je standartní zbraní lehkých SEAL jednotek v SF.
Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 9 / 20
– Dostřel 11 / 20
– Přesnost 13 / 20
– Munice 32 / 416

Kulomet Mk 48

– Dobrý vyvážený kulomet s velkým zásobníkem a extrémní kapacitou. Velice dobrá volba do těžkých bojů. Je standartní zbraní těžkých SEAL jednotek v SF.
– Pohyblivost 12 / 20

– Poškození 15 / 20
– Dostřel 15 / 20
– Přesnost 15 / 20
– Munice 100 / 700

Pistole KAP-40

– Velice solidní automatická pistole s nepřehlédnutelným robustním tvarem. Je sekundární zbraní SEAL jednotek v SF.
– Pohyblivost 18 / 20
– Poškození 8 / 20
– Dostřel 8 / 20
– Přesnost 12 / 20
– Munice 15 / 300

 

Strike Force 2 – FOB Spectre
(JSOC)
2025 – Indie

Výzvy
– Zabít 10 nepřátel zblízka
– Zabít 20 nepřátel automatickým kulometem
– Zabít 10 nepřátel CLAWem
– Dokončit misi bez narušení štítů (nepřátelé nesmějí zničit dvě stanoviště)
– Zničit 3 ASD pomocí automatických kulometů.
– Zabít 20 nepřátel střelou do hlavy
– Zničit 12 QR dronů.
– Zabránit nepřátelům v umístění více než jednoho hackovacího modulu
– Nedovolit, aby byl zničen více než jeden kulomet
– Dokončit misi pouze z taktického pohledu.

Výbava
2x tým SEALS, Automatický kulomet, vozidlo CLAW

První ostrá SF mise se odehrává na stejné mapě jako tutoriál a je povinnou součástí kampaně. Neznamená to však, že musí být úspěšně splněna, aby příběh pokračoval. Mise je přístupná po následující 4 kapitoly. Její splnění / nesplnění ovlivní děj hry.
Volba – Splnění / nesplnění SF misí má přímý dopad na děj hry.
A) Pokud jsou úspěšně splněny tři základní SF mise (FOB Spectre, Lodní vrak a I.E.D.) a zároveň je během kapitoly 5 úspěšně nahrán odposlech Menendeze, zpřístupní se závěrečná SF mise.
B) Pokud základní SF mise nesplníte anebo nezískáte odposlech, neodemkne se závěrečná SF mise.
Důsledky) Přístup k závěrečné SF misi (možnost zabít Zhaa).
Po omezený časový limit se musíte ubránit vlnám nepřátel. Začněte tím, že rozestavíte vojáky a CLAW ke třem styčným bodům, jež musíte chránit
Bod A (komunikační anténa) – 1x SEAL, 1x Automatický kulomet.
Bod B (transformátor) – CLAW, 1x Automatický kulomet. 
Bod C (chladící věž) – 1x SEAL
Využijte ovládání kulometů (bod A), abyste pokosili nepřátele, včetně dronů a ASD. Jakmile budou nepřátelé mimo dosah kulometů, využijte vojáky u chladící věže (bod C), která je zpravidla prvním cílem nepřátel anebo CLAW (bod B), kterým odrážejte výsadky a nepřátelské CLAWy. Od nepřátelských vojáků můžete získat i novou útočnou pušku, kterou je dobré využít. 

Útočná puška MTAR

– Průměrná útočná puška. Nic extra, ale postačí. Používají ji jednotky SDC.
– Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 12 / 20
– Dostřel 12 / 20
– Přesnost 13 / 20
– Munice 30 / 390

Nepřátelé útočí ve vlnách, takže máte vždy čas zaujmout pozice. Pokud nepřátelé zničí dva body, získají přístup do hlavní základny, kterou nyní musíte uchránit – rychle obestavte základnu vojáky a braňte ji jak jen to půjde.

Odměny za misi:

Kamufláž – Rusko

– Kamufláž za první ostrou Strike Force misi.

 

Strike Force 3 – Lodní vrak
(JSOC)
2025 – Singapur

Výzvy
– Zničit 2 CLAWy jenom pomocí vojáků
– Použít jen 3 rušičky (nenechat žádnou zničit)
– Dokončit misi, aby zbývalo více než 2:00
– Zabít 10 nepřátel střelou do hlavy
– Zabít 15 nepřátel úderem zblízka
– Zničit 3 ASD jako CLAW
– Zabít 15 nepřátel explozemi
– Zabít 15 ochromených nepřátel
– Přejet 20 nepřátel pomocí ASD
– Dokončit misi pouze z taktického pohledu.

Výbava
2x tým SEALS, vozítko ASD, vozidlo CLAW

Druhá SF mise už je volitelná součást kampaně. Je přístupná po následující 4 kapitoly. Její splnění / nesplnění ovlivní děj hry.
Volba – Splnění / nesplnění SF misí má přímý dopad na děj hry.
A) Pokud jsou úspěšně splněny tři základní SF mise (FOB Spectre, Lodní vrak a I.E.D.) a zároveň je během kapitoly 5 úspěšně nahrán odposlech Menendeze, zpřístupní se závěrečná SF mise.
B) Pokud základní SF mise nesplníte anebo nezískáte odposlech, neodemkne se závěrečná SF mise.
Důsledky) Přístup k závěrečné SF misi (možnost zabít Zhaa).
Opět máte časový limit, ale tentokrát nestačí se bránit. Musíte umístit rušičky ke třem styčným bodům a následně je chránit, než naruší nepřátelské systémy. Začínáte ale jenom s týmem vojáků a další typy jednotek se k vám přidají až časem. 
Bod A (obrana HELLADS) – dobře se brání, postačí 1x SEAL
Bod B (protilodní dělo) – těžká obrana, použijte vše co máte. 
Bod C (obrana HELLADS) – postačí 1x SEAL + ASD.
Vždy umístěte jednu rušičku, přesuňte sem vojáky a pomocí ASD nebo CLAW braňte okolí. Pokud nepřátelé rušičku zničí, musíte umístit další, to znamená, že musíte udržet vojáky naživu ale spěchejte, protože čas běží. Od nepřátel můžete získat známý samopal Vector (z CoD 6 MW2) a také úplně nový samopal.

Samopal PDW-57

– Velice efektivní samopal s velkým zásobníkem. Nevýhodou je pomalejší střelba.
– Pohyblivost 13 / 20
– Poškození 16 / 20
– Dostřel 16 / 20
– Přesnost 16 / 20
– Munice 50 / 650

Až vyrušíte všechny tři systémy, přepněte se do módu sledování rakety a naveďte ji na cílovou loď.

 

Kapitola 4 – Čas a osud
(Mason – CIA)
1986 – Nicaragua

Výzvy
– Zabít 7 PDF nepřátel s brokovnicí do 10s
– Zabít 8 PDF nepřátel kulometem na voze
– Dosáhnout Josefíny do 140s
– Zabít 12 nepřátel Kartelu Molotovem
– Zničit jedoucí nepřátelský vůz
– Zabít 10 nepřátel Kartelu minometným granátem
– Zabít 10 nepřátel Kartelu mačetou
– Najít důkaz přítomnosti CIA
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměna
1) Perk – Rychlé míření (rychleji mění míření a střelbu od boku) – 2 výzvy
2) Perk – Delší sprint (delší běh) – 5 výzev

Nové základní zbraně
– Brokovnice SPAS-12 (CoD 6 MW2)
– Kulomet M60 (CoD 7 BO1)
– Sniperka Barrett M82A1 (CoD 6 MW2)
– Dýmovnice (CoD 2)

Doporučená výbava
Galil (+ rychlé nabíjení), Barrett M82A1 (+ variabilní zoom), Frag granát, Kouřový granát, Přístupová sada

Společně s Manuelem Noriegou se nacházíte u Menendezova sídla. Noriega pošle na Menendeze své lidi.

 

Menendez u Josefiny

Noriegovi lidé vás zajmou a odvedou, ale sám Noriega vás osvobodí, abyste mu pomohli odstranit přítomnost Amíků. Dostanete bročku SPAS-12 a mačetu. Noriegu ze samé vděčnosti zmlátíte a vydáte se k sídlu. Vrhněte se dolů do vesnice ve snaze zachránit sestru Josefínu. Jelikož jste v deliriu, občas se na nepřátele vrhnete jen s mačetou. Probijte se vesnicí, přičemž dávejte pozor na civilisty a pokračujte na dvůr. Tady můžete využít sekeru u vchodu do budovy a zlikvidovat vojáky, co popravují civilisty. Postupujte až ke stájím. Vnikněte dovnitř a vyčistěte je. Ve stájích je na vozíku Intel (1/3 – 10/33). Postupujte k rezidenci. Na nádvoří přijede vůz s kulometem, který využijte na pokosení vojáků. Potom vtrhněte přes levé křídlo do budovy. U pokoje narazíte na CIA, přičemž někdo hodí do pokoje s Josefínou granát a zabije ji.

Zpátky v těle Masona o 15 minut dříve se vydejte dolů k řece. Překročte ji a vrhněte se na vesnici obsazenou kartelem Menendeze. I tady jsou civilisté, takže střílejte opatrně. Je dobré využít sniperku a likvidovat nepřátele zdálky protože jich tu je fakt hodně. V jedné větší budově na kopci je bedna, kterou můžete vypáčit a získat Molotovy (1/3), které dobře znáte z CoD5WaW. Pokračujte po cestě dál k rezidenci. U zatáčky na vás vyjede auto s kulometem – rychle sejměte řidiče, aby vůz naboural. Postupujte k domu u brány a běžte na balkon. Uvidíte, že Menendez stojí u stájí a směřuje do rezidence. Přelezte zábradlí a pomocí přístupové sady vypačte vrata garáže – uvnitř je bedna munice a hlavně minometné granáty (2/3). Pokračujte k rezidenci.

Pozor si dejte na snipery na věžích. Vylezte do věže vpravo a v druhém patře od shora najdete Intel (2/3 – 11/33). Vyčistěte z věže nádvoří (pozor na snipery a kulometčíka) a poté zamiřte do budovy, kde najdete cestu do podzemí. Hned za rohem jsou dveře k vypáčení a uvnitř krom hromady zbraní (FAL, SPAS-12, RPD) najdete i mačetu (3/3). Vyčistěte hlavní místnost sklepa, což je vlastně výrobna drog. U východu z místnosti je po levici sklad a tady na bednách leží Intel (3/3 – 12/33). V druhé větší místnosti členové kartelu spalují důkazy. Postřílejte je.
Volba – Po vyčištění místnosti, kde se spalují důkazy zahněte doprava podél ohně. Za rohem na stole leží spis o CIA.
A) Pokud spis vezmete, máte důkaz o kryse v CIA, čili stejná informace jako od Kravchenka.
B) Pokud spis nevezmete, žádnou informaci nezískáte.
Důsledky) Tato volba žádné přímé důsledky nemá. Jde jen o to, že jako hráč víte o zrádci.

Probijte se sklepem, vylezte nahoru a pokračujte do patra k pokoji Josefíny. Tady narazíte na Menendeze. Woods po něm hodí granát, ten spadne do pokoje a dívku zlikviduje.

Odměny za misi:

Nové doplňky
– Holografická mířidla
– Hybridní optika (EOTech)
– Laser
– Taktický nůž
– Dvouprahová optika (noční vidění + zvýraznění nepřátel)

Kamufláž – Ghostex: Delta 6

– Kamufláž vhodná pro operaci v zatopených ulicích v Pákistánu

Odměny za výzvy:

Perk – Rychlé míření

– Za 2 výzvy
– Rychleji přepíná mezi střelbou od boku a střelbou přes mířidla. Užitečné v momentech, kdy se rychle střídá styl boje.

Perk – Delší sprint

– Za 5 výzev
– Umožňuje déle sprintovat, což je užitečné v kapitolách, kde je nutnost postupovat rychle, či utíkat.

 

Kapitola 5 – Padlý anděl
(Section – JSOC)
2025 – Pákistán

Výzvy
– Vyhnout se poškození při vlně sutin v ulicích
– Zabít 6 nepřátel v ulicích (nikoli na balkonech!) pomocí označení CLAWů
– Nahrát 400TB dat při odposlechu Menendeze
– Upálit 10 nepřátel s přídavným plamenometem Brutuse
– Ochránit 2 CLAWy před zničením
– Využít zrychlení při jízdě v SOC-T k odhalení 2 zkratek.
– Zničit 20 vozidel při ovládání dronu (během ochrany SOC-T)
– Zničit 8 vozidel během jízdy v SOC-T
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměny
1) Perk Zadržení dechu (delší stabilita sniperky) – 2 výzvy
2) Vystřelovací nůž – 5 výzev
3) Balistický nůž – 5 výzev

Nové základní zbraně
– Samopal MSMC
– Útočná puška MTAR
– Kulomet Mk 48
– Sniperka Ballista
– Granát Semtex (CoD 6 MW2)
– Granát otřesový

Hrou doporučená výbava
MTAR (+ milimetrový skener), Tac-45 (+ laser), Semtex, Otřesový granát, Přístupová sada

Samopal MSMC

– Solidní samopal s obstojným poškozením.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 14 / 20
– Dostřel 12 / 20
– Přesnost 13 / 20
– Munice 30 / 390

Sniperka Ballista

– Velice solidní a přesná sniperka vhodná do mnoha akcí.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 15 / 20
– Dostřel 15 / 20
– Přesnost 16 / 20
– Munice 7 / 140

Pistole Tac-45

– Vcelku solidní pistole, která je adekvátně účinná. Oproti KAP-40 je silnější ale střílí pomaleji.
– Pohyblivost 18 / 20

– Poškození 14 / 20
– Dostřel 12 / 20
– Přesnost 14 / 20
– Munice 10 / 200

Otřesový granát

– Otřesový granát způsobuje dočasnou poruchu mozku. Svojí funkcí se podobá klasickému zábleskovému granátu ale vybuchuje hned po kontaktu s překážkou a výsledný efekt nepřítele pouze zpomalí a desorientuje, takže pořád bude schopen střílet. Vyplatí se hlavně na nic netušící cíle.
– Munice 2 

Začínáte v zatopeném skladu. Kámoši zprovozní CLAW a můžete vyrazit ven. Ještě než vyjdete ze skladu, vezměte z police Intel (1/3 – 13/33). Vlevo máte druhý CLAW Brutus, kterému pomocí přístupové sady aktivujte plamenomet pro CLAW (1/3). Postupně vyčistěte celý obchoďák, přičemž můžete využít navádění CLAWu. Od nepřátel můžete také sehnat novou útočnou pušku (vyplatí se namísto pistole).

Výbava – Navádění CLAW přes IWMD

– Pomocí navádění přes systém IWMD na vašem zápěstí můžete určit cíl kam mají CLAWy střílet. Je to užitečné při útoku na konkrétní cíle které střílí po vás. 

Útočná puška FAL OSW

– Silná útočná puška s pomalejší střelbou, ale zase vyšší přesností.
– Pohyblivost 15 / 20
– Poškození 14 / 20
– Dostřel 14 / 20
– Přesnost 16 / 20
– Munice 25 / 325

Vyčistěte dům a postupujte na ulici. Hned před vámi je barák se zavřenými vraty – pomocí přístupové sady jej otevřete, aby mohli dovnitř vejít CLAWy, načež budete moci použít podporu CLAWů ze střechy (2/3). Probijte se za pomoci navádění CLAWů ulicí. Následujte Harpera, když se proti vám vyřítí vlna trosek. V rámci QTE rychle vyrazte vrata do boční uličky a utečte. Hned tady, v uličce vpravo leží Intel (2/3 – 14/33). Následujte Harpera do další zatopené ulice. V cestě je pátrací vrtulník se světlometem. Držte se s Harperem a snažte se mu vyhnout. Ve zřícenině baráku se vzadu sesype pár sutin a mezi nimi je Intel (3/3 – 15/33). Pokračujte s Harperem do kanalizace. Narazíte na zamčené dveře – vypačte je a uslyšíte hovor o vozidlu SOC-T (3/3). Pokračujte z kanalizace ven.

Pomocí háku se přitáhněte na střechu. Na střeše se tiše zbavte vojáka, zatímco Harper vyřídí druhého. Nyní je třeba vyhledat přes skener Menendeze (chlápek v bílém) a zaměřit ho. Zatímco ho máte zaměřeného, budete získávat data a informace z odposlechu. Menendez se brzy přesune dál, takže následujte Harpera přes střechy abyste byli blíž k cíli. Tady si rychle lehněte a dál odposlouchávejte. Následuje přesun na druhé stanoviště, kde u vrtulníku uvidíte i DeChanta. Poté zamiřte přes střechy dál. Tiše zlikvidujte chlápka u auta a vstupte do budovy. Skrze zatopené podzemí proplavte do výslechové místnosti. Odtud naposledy zaměřte a odposlouchávejte Menendeze na třetím stanovišti.
Volba – Odposlech Menendeze vám může zajistit zásadní informaci o pozici Zhaa
A) Pokud se odposlech podaří úspěšně dokončit (nahrát všechny potřebné informace), získáte informace o pozici velitelství Zhaa.
B) Pokud se odposlech nezdaří, máte smůlu a klíčová informace vám unikne.
Důsledky) Jestliže zároveň s odposlechem úspěšně dokončíte všechny základní SF mise (FOB Spectre, Lodní vrak a I. E. D.), zpřístupní se závěrečná SF mise, jejíž splnění má zásadní vliv na děj okolo Zhaa. Jestliže však při odposlechu selžete, SF mise nebude přístupná a Zhao přežije.

Pokračujte přes podzemí na další stanoviště, jenže tady si vás Menendez nevyhnutelně všimne a jeho lidé hodí dolů granáty. Naštěstí se ukryjete pod vodou – proplavte zatopenou místnosti. Na chodbě už se strhne boj. Od nepřátel si zkuste sehnat samopal MSMC který bude dobrý díky své rychlosti. Probijte se do garáže, ale situace je tu velmi vážná.

Převezměte ovládání CLAWů. Nyní je situace podobná jako ve Strike Force misích – máte k dispozici dva CLAWy (Brutus + Maximus) a sebe, tedy Sectiona.

Ovladatelné vozidlo – CLAW

– Opancéřované vozítko s kulometem a granátometem. Vydrží poměrně hodně a obvykle je k mání během SF misí. V kampani se poprvé představí až nyní.
– CLAW je sice pomalý, ale silný. Sám je schopen zastavit hordu nepřátel. Má kulomet a granátomet.
– Pokud jste na začátku aktivovali plamenomet na CLAWu Brutus, budete ho moci použít i teď.

Pomocí CLAWů zlikvidujte nepřátelé venku a na dvoře. Brzy dorazí Salazar v autech SOC-T. Naskočte si. Nejprve převezmete řízení dronu a během letu pokoste okolní nepřátele. Potom se přepnete zpátky do SOC-T a můžete vyrazit ulicemi.

Dělo dronu (SZ)

– Létající dálkově řízené vozidlo vybavené kulometem a raketami.
– Vy se zhostíte pouze role střelce, čili nemůžete manévrovat, jen zaměřovat a střílet nepřátele.

Ovladatelné vozidlo SOC-T

– Rychlá bugína s možností prudkého zrychlení nitrem. Je dobře manévrovatelná a má i kulomet, kterým automaticky střílí Harper. Vy se soustřeďte jen na řízení, případně na alternativní cestičky (skoky, průjezdy atd.).

Zhruba v třetině cesty dostanete na výběr, zda zůstat v bugíně SOC-T anebo bugínu krýt z Dronu.
V každém případě se situace sjednotí na samém závěru cesty, kdy dostanete pod kontrolu bugínu. Před vámi se objeví unikající plamen.
Volba – Plamen je nebezpečný a průjezd přes něj popálí Harpera
A) Vyhnete se plamenu a Harperovi se nic nestane.
B) Projedete ohněm a ten Harperovi spálí tvář. Ta mu zůstane spálená až do konce hry.
Důsledky) Z dějového hlediska tato volba žádný vliv nemá.
Na konci trasy narazíte na Zhaa a jeho muže. Rozhodnou se vás nechat jít.

Odměny za misi:

Nové doplňky
– Tlumič

Kamufláž – A-TACS AU

– Kamufláž vhodná pro operaci na Kajmanových ostrovech.

Odměny za výzvy:

Perk – Zadržení dechu

– Za 2 výzvy
– Umožňuje déle zadržet dech pro stabilnější střelbu sniperkou.

Vystřelovací nůž

– Odměna za 5 výzev
– Vystřelovací nůž k boji zblízka nebo k vrhání na dálku. Zásah je smrtící v obou případech. Vystřelené nože lze opět sebrat. Jde o solidní zbraň do těsných míst, kde nehrozí velké počty nepřátel.
– Pohyblivost 20 / 20
– Poškození 20 / 20
– Dostřel 5 / 20
– Přesnost 8 / 20
– Munice 1 / 1

Balistický nůž

– Odměna za 5 výzev
– Balistický nůž je moderní verze Vystřelovacího nože. Použití i účinek jsou stejné (nevypadá to na sebemenší rozdíl mezi nimi).
– Pohyblivost 20 / 20
– Poškození 20 / 20
– Dostřel 5 / 20
– Přesnost 8 / 20
– Munice 1 / 1

 

Strike Force 4 – I.E.D.
(JSOC)
2025 – Afghánistán

Výzvy
– Zabít 3 nepřátelé když umísťují IED
– Zabít 10 nepřátel na koni
– Zajistit, aby konvoj nemusel zastavit (kvůli IED)
– Zničit 3 tanky kinetickými zbraněmi HAMP
– Zničit helikoptéru kinetickou zbraní HAMP
– Zabít 20 nepřátel jako QR dron
– Přejet 10 nepřátel jako ASD
– Ke zničení tanků použít jen ASD
– Ochránit všechna vozidla v konvoji
– Dokončit misi pouze z taktického pohledu

Výbava
2x QR drony, vozítko ASD, navádění HAMP

Třetí ostrá SF mise je volitelná součást kampaně. Je přístupná po následující 2 kapitoly. Její splnění / nesplnění ovlivní děj hry.
Volba – Splnění / nesplnění SF misí má přímý dopad na děj hry.
A) Pokud jsou úspěšně splněny tři základní SF mise (FOB Spectre, Lodní vrak a I.E.D.) a zároveň je během kapitoly 5 úspěšně nahrán odposlech Menendeze, zpřístupní se závěrečná SF mise.
B) Pokud základní SF mise nesplníte anebo nezískáte odposlech, neodemkne se závěrečná SF mise.
Důsledky) Přístup k závěrečné SF misi (možnost zabít Zhaa).
Během mise je nutné ochránit pouští projíždějící konvoj.
Bod A (první vozidlo konvoje) – pochopitelně nejcitlivější bod
Bod B (druhé vozidlo konvoje) 
Bod C (třetí vozidlo konvoje)
Bod D (čtvrté vozidlo konvoje)
Během cesty je dobré využívat hlavně QR drony, které jsou sice slabé, ale díky pohledu z výšky máte větší přehled o situaci a kulometem snadno zničíte raketometčíky na skalách okolo i jízdní jednotky. Pokud se objeví těžká technika využijte navádění raket přes satelit HAMP a případně ASD vozítko, které tank také dokáže zrušit. Především je ale nutné držet se stále s konvojem, ideálně kousek před ním, abyste mohli reagovat na útoky nepřátel. Pokud konvoj projede kaňonem, je hotovo.

 

Kapitola 6 – Karma
(Section – JSOC)
2025 – Kaymanovy ostrovy

Výzvy
– Získat oční sken do 60s
– Sebrat Ziggyho
– V klubu Solar (po chycení Karmy) zabít 5 nepřátel střelou do hlavy.
– Nezabít žádného civilistu
– Zabít 5 nepřátel, když se slaňují
– Zabít 25 nepřátel ve venkovní oblasti
– Zabít 20 nepřátel pomocí bojových rukavic
– Ochránit ASD před zničením
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměny
– Perk Horolezec (rychlé používání statických zbraní) – za 2 výzvy
– Manuální kuše – za 5 výzev
– Kuše – za 5 výzev

Nové základní zbraně
– Samopal PDW-57
– Útočná puška SWAT-556
– Brokovnice R870 MCS
– Pistole KAP-40

Hrou doporučená výbava
PDW-57 (+ holografická mířidla, + tlumič), KAP-40 (+ taktický nůž), Granát XM31, Zábleskový granát, Přístupová sada

Útočná puška SWAT-556

– Poměrně přesná útočná puška s velkou rychlostí střelby. Kvalitní vyvážená zbraň.
– Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 13 / 20
– Dostřel 15 / 20
– Přesnost 16 / 20
– Munice 30 / 390

Brokovnice R870 MCS

– Silná pumpovací brokovnice s menším zásobníkem, ale značnou účinností.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 14 / 20
– Dostřel 11 / 20
– Přesnost 12 / 20
– Munice 8 / 72

Dorazíte k umělému městu u Kajmanských ostrovů a to inkognito. Následujte Harpera a Salazara do budovy a do výtahu. Tady se rozdělíte a zatímco Harper půjde do klubu, vy sjedete do suterénu. Okamžitě si vás všimnou dozorci a přestřelce se nevyhnete. Zmasakrujte je a sejděte se se Salazarem u šachty. Tady vytáhnete z kufru pavoučího robota Ziggyho.

Ovladatelné vozidlo – Ziggy

 

– Malý robotický pavouček vybavený skenerem a šokovými vlnami schopnými omráčit nepřátele a zkratovat elektroniku.
– Ziggy umí skákat a hlavně lézt po stěnách! Z toho důvodu může být orientace při jeho používání obtížná.

Vlezte do šachty a pokračuje jí až do místa, kde uvidíte vojáky, co se připravují k útoku na město. Odtud postupujte dál. U terminálu pomocí zkratování vypněte proud. V místnosti s potrubím přelezte po potrubí až na šachty v patře a tudy směřujte dál. Seskočíte na strážného, kterého ochromte proudem. Skenerem nahrajete oční sítnici, když Ziggyho zneškodní další voják.

Máte ale co potřebujete. Takže pomocí naskenované sítnice odemkněte dveře a pokračujte. Vybijte místnost a zamiřte do serverovny vlevo – tady hackněte jeden server, čímž získáte informace o nepřátelích a Farid vám zajistí zvýraznění nepřátel (1/3). Na stole vedle skla je Intel (1/3 – 16/33). V místnosti ze sklem seberte Ziggyho a nabourejte se do hlavního počítače. Tady vyhledejte Karmu. Ukáže se, že je to žena. Vydejte se ven ze suterénu, kde už ale čeká hromada nových nepřátel. Zajistěte si od nich bročku KSG, která bude v malých kancelářích užitečnější.

Brokovnice KSG

– Silná bročka s velkým zásobníkem. Obecně zřejmě nejlepší brokovnice.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 16 / 20
– Dostřel 13 / 20
– Přesnost 16 / 20
– Munice 14 / 280

Vyčistěte kancly ale dejte pozor, protože nepřátel je hodně a útočí z mnoha stran. Probijte se až k výtahu a vyjeďte do patra. Tady budete pokračovat beze zbraní. Projděte mezi civilisty do klubu a vyhledejte na tanečním parketu Harpera s Chloe. Jenomže se objeví DeFalco a začne střílet civilisty, dokud z davu nevyjde Karma. Chloe se nechá vyprovokovat, DeFalco ji odvede a po vás začnou pálit nepřátele. Zmocníte se jen pistole KAP-40, ale ta by měla stačit – zbavte se útočníků z různých pozic. Poté opustíte klub.

Dorazíte do chodby, kde je jeden strážník. Odemkne vám zbrojnici, kde je hromada zbraní jako pistole Five Seven, samopal MSMC, bročka KSG, kulomet QBB LSW a také nové kousky – raketomet RPG a sniperka XPR-50. Obě nové zbraně si vezměte. Hned vedle je trezor, který můžete vypáčit a najít pár dalších zbraní a hlavně bojové rukavice (2/3).

Sniperka XPR-50

– Velice silná poloautomatická sniperka. Kvalitní zbraň pro boj na dálku.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 15 / 20
– Dostřel 14 / 20
– Přesnost 12 / 20
– Munice 8 / 160

Raketomet RPG

– Moderní varianta legendárního RPG-7. Tato verze je v podstatě podobná, takže udělá velký bum a zničí vojáky i vozidla.
– Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 20 / 20
– Dostřel 10 / 20
– Přesnost 18 / 20
– Munice 1 / 10

Bojová rukavice

– Silná zbraň na blízko. Nahrazuje klasický úder. Jeden zásah rovná se zabití. Rukavice způsobují elektrický šok, který spolehlivě vyřadí nepřítele.

Postupujte do obchodního centra. Nepřátel tu jsou mraky, ale kombinace sniperka a raketomet (případně rukavice pro boj zblízka) jsou ideální. Dávejte ovšem pozor na civilisty! Raketomet je fajn na čištění obchodů ale ujistěte se, že poblíž není civil. Probíjejte se dál a od nepřátel si namísto RPG obstarejte nový kulomet HAMR.

Kulomet HAMR

– Solidní a vyvážený kulomet podobný QBB LSW. Má ovšem výhodu ve větší účinnosti.
– Pohyblivost 12 / 20
– Poškození 13 / 20
– Dostřel 12 / 20
– Přesnost 12 / 20
– Munice 75 / 525

Mrkněte určitě do krámu s oblečením v přízemí, kde na pultu leží Intel (2/9 – 17/33). Probijte se obchoďákem vpřed. Vypačte dveře na Informace, kde najdete ASD (3/3), který vám pomůže v boji. Pomozte Salazarovi a Harperovi otevřít dveře ven na ulici. Vyběhněte ven k bazénu a pokračujte vpřed. Dávejte pozor na nepřátelská ASD a výsadky z vrtulníků. Probijte se okolo prvního bazénu a směřujte za DeFalcem. U druhého bazénu (s palmami) to vezměte zprava, kde na jednom stánku leží Intel (3/3 – 18/33). Utíkejte dál a do patra nahoru na helipad, kde je DeFalco.
Volba – DeFalco unáší Karmu a vy máte možnost ji zachránit.
A) Pokud stihnete dohnat DeFalca, zabijete ho a zachráníte Karmu.
B) Jestliže DeFalco s Karmou unikne, stále bude možné ji zachránit v rámci nové SF mise, která se díky tomu zpřístupní.
Důsledky) Karma neboli Chloe je veledůležitá postava, jejíž život je několikrát ohrožen různými volbami. Zároveň je jednou ze tří postav jejichž osud ovlivní samotný závěr hry. Přežití Chloe je vyžadováno pro nejlepší závěr! Jestliže dokážete DeFalca v této misi zlikvidovat a Chloe zachránit, jste na dobré cestě k nejlepšímu konci. Jestliže Chloe zachráníte až během SF mise, stále není vůbec nic ztraceno, ale musíte počítat s tím, že DeFalco také přežije a ještě na něj narazíte. Bohužel, pouze v případě, že vám DeFalco unikne si můžete zahrát novou SF misi a též z ní získat odměnu (kamufláž). Z tohoto důvodu se zdá být lepší nechat DeFalca, aby Karmu unesl.

Odměna za misi:

Nové doplňky
– Rychlá střelba
– Prodloužená hlaveň
– Granátomet

Kamufláž – Tiger

Kamufláž vhodná pro operaci v Panamě.

Odměna za výzvy:

Perk – Horolezec

– Rychlejší používání statických zbraní. Jde o vcelku bídný perk, který má smysl jen v kapitolách, kde je velká spousta statických zbraní k použití.

Manuální kuše

– Za 5 výzev
– Manuální kuše je velice podobné té v BO1, ovšem střílí pouze explozivní šípy.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 20 / 20
– Dostřel 14 / 20
– Přesnost 12 / 20
– Munice 1 / 32

Kuše

– Za 5 výzev
– Moderní kuše má zásobník na deset šípů a vystřelené šípy blikají. Jinak je účinnost stejná, tedy opět lze střílet jen výbušné šípy.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 20 / 20
– Dostřel 14 / 20
– Přesnost 12 / 20
– Munice 10 / 32

 

Strike Force 5 – Druhá šance
(JSOC)
2025 – Jemen

Výzvy
– Zabít 10 nepřátel jako HVI (Karma)
– Zabít 10 pomocí VTOLu
– Zabít 10 nepřátel útokem zblízka
– Zabít 15 nepřátel střelou do hlavy
– Zničit 4 QR drony
– Zabít 15 nepřátel explozemi
– Zabít 5 nepřátel explozí vozidel
– Dovézt HVI (Karmu) k bodu extrakce do 60s
– Najít HVI (Karmu) do 90s
– Dokončit misi pouze z taktického pohledu

Výbava
2x jednotky SEALS, letoun VTOL, (později Karma)

Čtvrtá ostrá Strike Force se zpřístupní pouze pokud jste nestihli zachránit Karmu. Tato mise je opět volitelná součást kampaně. Je přístupná pouze pro následující 1 kapitolu. Její splnění / nesplnění ovlivní děj hry.
Volba – Splnění / nesplnění SF misí má přímý dopad na děj hry.
A) Pokud je mise úspěšně splněna, zachráníte Karmu a nahradíte vaše selhání v kapitole 6, ovšem DeFalco bude stále žít.
B) Pokud tuto SF misi nesplníte, Karma bude zabita.
Důsledky) Karma neboli Chloe je stěžejní postava, jejíž přežití je nezbytné pro nejlepší závěr příběhu. Z příběhového hlediska je jediným rozdílem mezi zachráněním Karmy už v kapitole 6 a zachráněním Karmy v této SF misi, přežití DeFalca.
Hned po příletu přepněte na VTOL a kulometem pokropte okolní teroristy. Poté jako voják prohledejte 5 klíčových domů. Pozice Chloe je náhodná, takže se může stát, že budete muset prozkoumat všech pět domů. Cestou můžete od nepřátel získat nový kulomet, který rozhodně stojí za to.

Kulomet LSAT

– Silný vyvážený kulomet s nepřehlédnutelnými modrými nábojnicemi a vlastním displayem ukazující počet munice. Jde o velice silnou zbraň.
– Pohyblivost 12 / 20
– Poškození 14 / 20
– Dostřel 14 / 20
– Přesnost 14 / 20
– Munice 100 / 700

Až Chloe osvobodíte, přidá se do jednotky, takže se na ni okamžitě přepněte (nejlépe ji ochráníte, když za ni budete sami hrát). Obstarejte si zbraně, protože Chloe začíná jen se starou pistolí M1911 a vydejte se k místu vyzvednutí.

Odměny za misi:

Kamufláž – Flecktarn

– Kamufláž můžete získat pouze pokud splníte tuto SF misi, což ale znamená, že ji musíte zpřístupnit a tedy nechat si uniknout DeFalca s Karmou.
– Speciální kamufláž za SF misi.

 

Kapitola 7 – Trp se mnou
(Woods – CIA)
1989 – Panama

Výzvy
– Zabít nepřítele vržením nože
– Přežít explozí nepřátelského RPG, která zasáhne okolní nepřátele
– Zničit Noriegovo letadlo
– Zabít 10 nepřátel statickým kulometem na voze
– Zničit 1 ZPU
– V jeden čas omráčit 8 nepřátel pomocí granátu „Slavík“
– Zabít 15 nepřátel pomocí IR navádění
– Zabít 8 nepřátel na klinice
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměny
– Perk FMJ (silnější střelba) – 2 výzvy
– Raketomet FIM-92 Stinger – 5 výzev

Nové základní zbraně
– Útočná puška Colt M16A1
– Claymore (CoD 4 MW1)

Hrou doporučená výbava
MP5 (+ rychlá střelba), Colt M16A1 (+ reflexní zaměřovač, + granátomet, + rychlejší nabíjení), Frag granáty, Zábleskové granáty, Přístupová sada

Útočná puška Colt M16A1

– Upravená varianta M16, která byla k vidění v CoD7BO1. Colt M16A1 je velice vyvážená útočná puška vhodná do standartních bojových situací.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 16 / 20
– Dostřel 16 / 20
– Přesnost 16 / 20
– Munice 30 / 390

Dorazíte k domu vojenské základny u Panamy. Obejděte dům, kde se setkáte s kontaktem z řad mariňáků. Z kůlny popadněte tašku a naplánujte útok na Panamu a dopadení Manuela Noriegy. Až projdete zase před dům, uvidíte pár lidí, co postříkali auto nenávistným nápisem proti přítomnosti US Army. Evidentně o vyvážení Americké „krvavé demokracie“ všichni stojí. 🙂

O chvíli později, v člunu dorazíte na pláž. Následujte Masona k mostu, kde vytasíte nůž.
Tip – Namísto útoku zblízka teď budete mít nůž přímo v ruce jako běžnou zbraň.
Vylezte po žebříku. Mason sejme jednoho strážce a vy vržením nože sundejte druhého. Nahoře už si vezmete svoji výbavu. Prostřílejte se přes parkoviště a přilehlou ulici až ke skladu. Před vstupem (u rampy) je bedna k vypáčení v a ní kouřové granáty Slavík (1/3).

Výbava – Granát Slavík

– Speciální druh dýmovnice tvořící rozsáhlý dým, který je vypouštěn do různých stran a který dočasně zneschopní nepřátele a odpoutá jejich pozornost od vás.
– Munice 8

Vnikněte přes schody do skladiště a pokračujte na střechu. Pobijte nepřátele a oknem vlezte dolů do hangáru. Pod vámi je hromada nepřátel, tak si pomozte granáty. Seskočte na ochoz okolo hangáru. Na jedné straně jsou zamčené dveře a po jejich vypáčení najdete vestu proti explozím (2/3). Pokračujte chodbou až ke schodišti. Nad schodištěm v polici je Intel (1/3 – 19/33). Sejděte dolů před hangár. Tady je Noriegovo letadlo, které můžete zničit pouze něčím extra silným (nejlépe raketometem). Opodál je i vůz s kulometem, který využijte na postřílení nepřátel. Následně se vydejte přes sklad dál na ulici. Dorazíte k hotelu a ve hledaném pokoji přepadnete Noriegu. Podle Hudsona je ale váš hlavní cíl jiný.

Pokračujte s Noriegou dál ulicí. Na dvoře narazíte na útočníky, kteří mlátí civilisty – zbavte se jich a pokračujte do domu. Tady Noriega dostane od Masona pistoli M1911 ale nečekejte, že vám pomůže – dostane ji bez nábojů. Přes dům běžte na ulici. V okolí se tvrdě bojuje a nepřátelé často střílejí z balkonů a oken. Buďte proto velmi opatrní. Zamiřte si to doleva a postupujte ulicemi. Narazíte na branku, kterou můžete vypáčit a uvnitř najdete u mrtvoly vojáka IR naváděč (3/3).

Výbava – IR naváděč

– Světelné navádění pro leteckou podporu. Na místo, kam je naváděč hozen vzápětí dopadne několik explozivních střel od vašich lidí.
– Munice 4

Opatrně postupujte ulicemi a likvidujte nepřátele. Na nižší červené budově si všimněte protiletadlového děla ZPU, které můžete zničit. Stopku si dejte až u kostela. V baráku nalevo od kostela jsou bedny munice a Intel (2/3 – 20/33). Pokračujte ulicí dál až konečně dorazíte do kliniky.

Klinika vypadá pustě. Hned v jedné místnost v záhybu chodby je na stole Intel (3/3 – 21/33). V klinice najdete zraněnou ženu. Zkuste jí pomocí, když vás napadne chlápek s mačetou. Mason ho sice sejme, ale Noriega uteče. Postřílejte nabíhající útočníky a vydejte se za Noriegou do patra. Noriega tu sejme pár US vojáků, ale pak spadne dolů. Rychle ho vytáhněte, než ho sejmou další US vojáci. Někdo k vám hodí IR naváděč, takže v rychlosti sprintujte chodbou a přeskočte ulici na protější balkon. Pak už jen sejděte na ulici, kde narazíte na váš konvoj.

Později dorazíte s Noriegou na střechu. Hudson oznámí, že Noriegovi muži chytili Menendeze a vy ho máte sejmout než ho uklidí. Dostanete sniperku Barrett M82A1 a cíl s pytlem na hlavě je před vámi.
Volba – Pod pytlem není ksicht Menendeze ale držka Masona.
A) Poslechnete Hudsona a zabijete Masona střelou do hlavy
B) Neposlechnete Hudsona a dvakrát střelíte Masona kamkoli jinam.
Důsledky) Mason v obou případech bude vypadat mrtvě, nicméně se ukáže, že při variantě B přežije. Mason je druhá ze tří postav, jejichž osud ovlivní samotný závěr příběhu. To znamená, že tato volba je velice důležitá.
Po akci půjdete zkontrolovat koho jste to trefili. Objeví se Menendez a brokovnicí vám rozstřílí nohy. Poté vás i Masona dopraví do místnosti, kde drží Hudsona a malého Davida. Menendez Hudsona brutálně zlikviduje a vás s Davidem nechá být, abyste trpěli tak, jako trpěl on po ztrátě Josefíny.

Odměny za misi:

Nové doplňky
– Zaměřovač cílů

Kamufláž – Bloodshot

– Kamufláž vhodná pro operaci v ulicích Jemenu.

Odměny za výzvy:

Perk – FMJ

– Za 2 výzvy
– Výtečný perk, který zvedne poškození všech kulek. Jde o univerzální perk užitečný do každé kapitoly, dokud nezískáte lepší.

Raketomet FIM-92 Stinger

– Za 5 výzev
– Viz CoD 4 MW1

 

Strike Force 6 – Likvidace
(JSOC)
2025 – Pákistán

Výzvy
– Zabít 10 nepřátel úderem zblízka
– Zničit 6 ASD, když jsou vyřazené (EMP)
– Dokončit misi s časovou rezervou minimálně 3min
– Zabít 20 nepřátel střelou do hlavy
– Zabít 15 nepřátel explozemi
– Zničit 3 nepřátelské střílny, když jsou vyřazené (EMP)
– Zničit 2 ASD jedinou explozí
– Použít jen jeden hackovací modul
– Zabít 10 nepřátel, když jsou ochromeni
– Dokončit misi jen přes taktický pohled.

Výbava
4x jednotky SEALS

Závěrečná SF mise se otevře jen v případě úspěšného odposlechu v kapitole 5 a splnění základních SF misí.
Volba – Úspěšné dokončení mise (zabití Zhaa).
A) Pokud misi zdárně dokončíte, Zhao zemře.
B) Pokud misi nezvládnete anebo ji ani nemůžete splnit, Zhao přežije.
Důsledky) Smrt Zhaa je nezbytná pro přežití Chloe a tedy pro nejlepší závěr. Pokud Zhao zemře, můžete navíc očekávat podporu Číny v některých misích.
Sestřelíte letku VTOLů mezi nimiž je i Zhao. Vás ale zajímají jen jedny trosky. 
Bod A (zničený VTOL se Zhaem) – cílový bod
Vydejte se k místu, přičemž korigujte pohyb všech čtyř jednotek, neboť v blízkosti havarovaného VTOLu je ohromné množství nepřátel včetně mnoha ASD a strategicky rozmístěných kulometů. Chce to opravdu mohutný útok, schopný nepřátele zatlačit – tedy útočte z mnoha směrů. Až budete u VTOLu, připravte hackovací modul a braňte ho proti dalším hromadám nepřátel. Je třeba modul uchránit, dokud neodemkne dveře VTOLu a poté vejít dovnitř, kde sejmete Zhaa.

Odměna za misi:

Kamufláž – Gold

– Speciální zlatá kamufláž za zabití Zhaa a dokončení poslední SF mise.

 

Kapitola 8 – Achillův závoj
(Farid – Infiltrace u Menendeze)
2025 – Jemen

Výzvy
– Zničit 20 nepřátelských QR dronů
– Zabít 20 nepřátel šavlí
– Zabít 20 nepřátel zblízka při zapnuté kamufláži
– Zničit 8 QR dronů pomocí střílny
– Zabít 5 nepřátel explozí vozidel
– Zničit 4 ASD, když jsou vyřazené (EMP)
– Zabít 5 nepřátel jako střelec VTOLu
– Nařídit QR dronům zabít 25 nepřátel
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměny
– Sniperka DSR 50 – 2 výzvy
– Raketomet FHJ-18 AA – 5 výzev

Nové základní zbraně
– Útočná puška SCAR-H (CoD 6 MW2)
– Granát šokový

Hrou doporučená výbava
Skorpion EVO (+ laser), B23R, Granát XM31, Granát EMP, Přístupová sada

Šokový granát

– Šokový granát, který se po hození zapíchne do země a exploduje teprve když se přiblíží nepřítel. Šoková vlna nepřítele ochromí.
– Munice 3

Pracujete v utajení v Menendezově organizaci Cordis Die. Následujte Menendeze ven (pokud žije DeFalco potkáte ho tu) a běžte až ven na nádvoří. Tady zaútočí Američané, ale Menendez to očekával a prvotní útok odrazí. Následně se vydá do citadely a vy máte jít také, ovšem přes město. Pokoste první návaly nepřátel a pozor na QR drony, přičemž od vojáků můžete sehnat zbraně včetně samopalu MP7 (známého ze Spec Ops v CoD8MW3). Opusťte nádvoří chodbou vpravo. Na rohu u východu na ulici je vstup do věžičky, kde je v prvním patře Intel (1/3 – 22/33) a v patře druhém kufr k vypáčení s Optickou kamufláží (1/3). Postupujte hlavní bránou ven na ulici.

Zamiřte úplně doleva ke zdi a v přístupném baráku, který tu je najdete skříň na vypáčení a v ní Šavle (2/3). Postupně se probíjejte vpřed ulicemi. Amíků je tu plno ale s kámoši je zmáknete. Projděte skrze budovu u které je zničený VTOL, dále přes balkony až na velké otevřené prostranství s podjezdem. Všimněte si, že na balkonu naproti je automatická střílna. Běžte blíž a vpravo od balkonu se střílnou najdete bránu, kterou můžete vypáčit a dostat se tak až k Automatické střílně (3/3), kterou můžete použít.

Automatická střílna (SZ)

– Automatický kulomet známý z SF misí. Můžete ho používat a manuálně ovládat. Jinak střílí sám od sebe.
– Kulomet se může po čase nepřetržité palby přehřát.

Pokoste veškerý odpor a přes barák na konci ulice pokračujte dál. Na ulici narazíte na Menendeze, který sestřelí VTOL s Harperem. Harper přežije a Menendez vám nařídí jeho popravu.
Volba – Zabít Harpera anebo zkusit sejmout Menendeze. Volba je velice důležitá.
A) Zastřelíte Harpera. Menendez nepojme podezření a Američtí kámoši vám nic vyčítat nebudou.
B) Zkusíte zastřelit Menendeze, což nevyjde a zemřete. Harper však přežije.
Důsledky) Přežití Farida je bezpodmínečně nutné pro přežití Chloe a tedy pro nejlepší závěr. Ať už žije DeFalco anebo ne, Farid je zkrátka nezbytný pro život Chloe, čili nezbývá než Harpera sejmout. V případě, že Farid zemře a Harper bude žít, zabije později Salazara, nicméně Chloe nepřežije.

 

(Section – JSOC)
2025 – Jemen

Pokud Farid zastřelili Harpera, Menendez a jeho lidé odejdou a vy se s ním spojíte. Pokud Farid zkusili zabít Menendeze, dostanete pod ruku kulomet ve VTOLu, abyste pokryli oblast. Po přistání pak najdete Harpera zraněného.
Pokračujte za Menendezem ulicemi. K dispozici máte navádění dronů.

Výbava – Navádění QR dronů přes IWMD

– Pomocí navádění přes systém IWMD na vašem zápěstí můžete určit cíl kam mají drony Quadrotor (QR) útočit
– Je to užitečné při útoku na konkrétní cíle které střílí po vás. 

Pokračujte úzkou ulicí, která vyústí v mnohem širší ulici s domy po stranách. Od nepřátel si zkuste zajistit útočnou pušku AN-94, ať si ji pořádně vyzkoušíte. Navštivte rohový dům vlevo (ten s modrou obrazovkou) a za hromadou beden si všimněte pěkně schovaného Intelu (2/3 – 23/33). Probijte se ulicí a opusťte města. Venku na útesu je mnoho dalších nepřátel, tudíž postupujte pomalu a opatrně. Všimněte si na srázu baráku na jehož střeše jsou vaši vojáci – vylezte na střechu po žebříku a na bedně v koutě najdete Intel (3/3 – 24/33). Postupujte až na konec útesu, přes budovu sejděte dolů k mostu napříč kaňonem. Překonejte most a zamiřte na vršek kopce. Tady je Menendezův VTOL. Pobijte vojáky, vpadněte dovnitř a Menendeze zajměte. Ten vám však pouze poděkuje…

Odměna za misi:

Kamufláž – Blue Tiger

– Kamufláž vhodná pro operaci na vlajkové lodi US Army.

Odměna za výzvy:

Sniperka DSR 50

– Za 2 výzvy
– Viz výše

Raketomet FHJ-18 AA

– Za 5 výzev
– V podstatě moderní verze Stingera. Také má navádění na cíle, ovšem lze střílet jedině při zaměření na techniku.
– Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 14 / 20
– Dostřel 14 / 20
– Přesnost 14 / 20

– Munice 1 / 4

 

Kapitola 9 – Odysseus
(Section – JSOC)
2025 – Mexický záliv

Výzvy
– Najít dárek v Masonově pokoji
– Zabít 20 nepřátel bojovými rukavicemi
– Ochránit postup jednotek SEAL na palubě
– Zabít 10 nepřátel pomocí automatických střílen
– Zničit 3 automatické střílny, když jsou vyřazené (EMP)
– Zabít 8 nepřátel za letu (než přistanou na palubě)
– Pomocí CLAW zabít 5 nepřátel
– Dostat se k bodu vyzvednutí do 90s
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměny
– Perk Tvrdost (menší třes po zásahu) – 2 výzvy
– Útočný štít – 5 výzev

Nové základní zbraně
– Brokovnice M1216

Hrou doporučená výbava
M8A1 (+ hybridní optika), M1216 (+ milimetrový skener), Granát XM31, Šokový granát, Přístupová sada

Brokovnice M1216

– Mocná rychlopalná automatická brokovnice, která je ideální do těsných prostor, ale má řádku nevýhod. Tou hlavní je velmi malý dostřel. Dále je třeba po každých čtyřech výstřelech přepnout komoru s broky, což naštěstí netrvá tak dlouho jako nabíjení.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 12 / 20
– Dostřel 5 / 20
– Přesnost 6 / 20
– Munice 16 / 320

Běžte do výslechové místnosti za Menendezem. Při výslechu zaútočí nepřátelé, Menendez vezme Salazara jako rukojmí, vás omráčí a uteče. Po chvíli se proberete a Salazar se přidá k vám. Na stole před místností je kufr k vypáčení a v něm Bojové rukavice (1/4). Vedle je zbrojnice plná zbraní včetně těch, které jste si vybrali na misi. Najdete tu samopal MP7, sniperku XPR-50 a také samopal Vector (známý z CoD6MW2). Vyzbrojte se a vydejte se dveřmi dál. Je tu mnoho kajut, včetně vaší – jejíž dveře můžete otevřít a vzít svoje dokumenty. Probijte se skrze hordy nepřátel. Dorazíte na ochoz, odkud uvidíte jak přilétají noví a noví nepřátelé. Můžete jich pár sundat a pomoci jednotkám dole se udržet. Potom pokračujte dál do lodi. Na můstku je hromada nepřátel a též automatický kulomet u stropu. Vpravo v boční místnosti hackněte ovládání Automatické stropní střílny (2/4), kterou pak pokoste nepřátele. Pokračujte k oknům s výhledem na příď. Na stole vpravo v rohu pod oknem je Intel (1/3 – 25/33). Zkuste použít konzoli k ovládání lodi, ale systémy jsou nefunkční. Vydejte se po schodišti.

U oken s výhledem na přistávací plošinu uvidíte ležet sniperku XPR-50. Popadněte ji a kryjte postup vašich jednotek na dráze. Poté pokračujte dál do strojovny. Cestou narazíte na skupinku kámošů, co zajali pár nepřátel. Ve strojovně je situace vážná – nepřátel je všude plno a mají tu kulomety, takže buďte opatrní. V jedné boční místnosti můžete hacknout další Automatickou stropní střílnu (3/4) a využít ji. Snažte se držet v horním patře strojovny, ať máte přehled i o dění dole. Překonejte strojovnu a směřujte dál do serverovny. Tady mrkněte na konzoli, kterou ovládá jeden váš voják. Vyhledáte přes kamery Briggse i Menendeze.

Nyní pokračujete v roli Menendeze. Pokud je DeChant stále naživu, bude s vámi i on. Běžte k Briggsovi a vezměte ho jako rukojmí. Přijdete do sálu, kde je Salazar (případně i Chloe a Farid). Salazar zradí své lidi, zastřelí US vojáky a pomůže vám.
Důsledky) Nyní se může děj odvíjet šesti různými způsoby v závislosti na vašich předchozích volbách
A) Pokud žije Chloe, DeFalco i Farid, pak Farid zabije DeFalca ale sám je zabit Salazarem.
B) Pokud Chloe a DeFalco žijí, ale Farid je mrtvý, pak DeFalco zabije Chloe
C) Pokud Chloe a Farid žijí, ale DeFalco je mrtvý, poté se Farid obětuje, aby před Salazarem zachránil Chloe
D) Pokud DeFalco a Farid žijí, ale Chloe je mrtvá, pak se DeFalco a Farid vzájemně zastřelí
E) Pokud Chloe žije ale DeFalco a Farid jsou mrtví, pak Salazar zabije Chloe
F) Pokud DeFalco žije, ale Chloe a Farid jsou mrtví, pak Salazar pouze postřílí námořníky
Z variant vyplývá, že aby Chloe přežila, musí Farid žít. On sice v každém případě zemře, ale Chloe díky němu přežije.
Po akci je třeba se vypořádat s Briggsem. Salazar bude žádat aby přežil.
Volba) Je třeba se vyrovnat s Briggsem
A) Střelíte Briggse do hlavy, čímž ho zabijete.
B) Střelíte Briggse někam do těla, čímž ho jen zraníte
Důsledky) Pokud Briggs přežije, aktivuje obranné systémy Obamy. Společně se smrtí Zhaa jde o předpoklady pro uchránění Obamy (a případně též Chloe, pokud ještě žije). Jednoduše řečeno smrt Briggse pošle Obamu na dno. I když je zabití někoho tak debilního jako je nabubřelý admirál Briggs jistě lákavé, vinou smrti Chloe je to nepřípustné, pokud chcete nejlepší závěr.
Až se vypořádáte s Briggsem, nahrajete do počítače lodi virus z Celeria, čímž totálně narušíte elektroniku svých nepřátel.

Zpátky v roli Sectiona prolezte šachtou do řídící místnosti. Pokud je Chloe naživu, pokusí se okamžitě deaktivovat virus. Je-li naživu Briggs, zapne obranné mechanismy lodi. Vy pokračujte dál. Narazíte na prázdnou místnost plnou počítačů. V rohu jsou schůdky na ochoz a na stole je Intel (2/3 – 26/33). Postupujte do hangáru, kde najdete Salazara. Vzdá se vaším vojákům. Pokud žije Harper (Farid ho nezastřelil), pak Salazara zabije, jinak skončí Salazar zajmutý. Opusťte hangár přes plošinu a vyvezte se na palubu. Tady vlevo je malá budka, kam se můžete Přístupovou sadou vpáčit a aktivovat CLAW (4/4), který pak můžete navádět na cíl. Probijte se vpřed okolo VTOLů. Jeden stále ještě nezničený VTOL vpravo od dráhy má na podlaze Intel (3/3 – 27/33), který si vezměte. Pak už se jen probijte k vašemu VTOLu, kterým uniknete.
Důsledky) Osud lodi Obama je velice důležitý. Na základě předchozích voleb se nyní rozhodne o tom jak skončí.
A) Pokud Briggs žije a Zhao je mrtvý, potom Obama vydrží
B) Pokud Briggs nežije, potom se Obama potopí a Chloe zemře (pokud stále žije)
C) Pokud Zhao žije, potom se Obama potopí a Chloe zemře (pokud stále žije)
Jak je vidno, pro přežití Chloe je nezbytné, aby Briggs přežil a aby byl Zhao mrtvý (tedy pouhé zranění Briggse a splnění všech SF misí plus všeho, co s tím souvisí).

Odměna za misi:

Kamufláž – ERDL

– Kamufláž vhodná pro operaci v ulicích Los Angeles.

Odměna za výzvy:

Perk – Tvrdost

– 2 výzvy
– Snižuje klepání obrazu po zásahu. To je vcelku užitečná věc, která vás však vůbec nedělá odolnějším.

Útočný štít

– Za 5 výzev
– Viz výše

 

Kapitola 10 – Cordis Die
(Section – JSOC)
2025 – Los Angeles

Výzvy
– Zajistit 100% zásahů dronů ze SAMu na dálnici (neminout)
– Zabít 10 nepřátel střelou do hlavy během krytí dálnice sniperkou
– Zabít 8 nepřátel pomocí navádění QR dronů
– Zachránit uvězněné SSA v poškozeném vozidle
– Zničit 30 dronů pomocí SAMu na střeše
– Ochránit G20 na křižovatce
– Zničit 3 drony jediným výstřelem
– Ochránit všechny G20 vozidla
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměny
– Perk Házení nazpět (redukuje pojistku granátu) – 2 výzvy
– Perk Sběr munice (doplnění munice z každé mrtvoly) – 5 výzev

Nové základní zbraně
– Útočná puška Type 25
– Kulomet LSAT
– Protipancéřová puška Storm PSR

Hrou doporučená výbava
Type 25 (+ reflexní mířidla), Storm PSR, Granát XM31, Granát EMP, Přístupová sada

Útočná puška Type 25

– Rychlá útočná puška s malým poškozením. Solidní kus do nepřehledných bojů.
– Pohyblivost 14 / 20
– Poškození 9 / 20
– Dostřel 9 / 20
– Přesnost 11 / 20
– Munice 30 / 390

Protipancéřová puška Storm PSR

– Speciální protipancéřová puška se zabudovanou optikou pro zvýraznění nepřátel. Čím déle se podrží spoušť tím více střel najednou puška vypálí a tím silnější překážku je schopná prorazit.
– Pohyblivost 16 / 20
– Poškození 20 / 20
– Dostřel 20 / 20
– Přesnost 18 / 20
– Munice 30 / 600

Míříte s prezidentkou USA Bosworth do Los Angeles, kde probíhá setkání G20, čehož chce Menendez využít. Během jízdy po dálnici však dojde k explozi a konvoj se zastaví. Jakmile vylezete, utíkejte k raketometu SAM a skočte k němu. Chraňte okolí před drony.

Raketomet SAM (SZ)

– Protiletadlový raketomet střílející explozivní střely. Po zamíření cíle stačí stisknout spoušť a naváděná raketa udělá co je třeba.

Až se ubráníte, pokračujte na konec dálnice. Pokud máte Storm dostanete na výběr, zda krýt postup svých lidí sniperkou z dálnice anebo se slanit dolů a pokračovat s nimi pěšky. Krytí z dálnice je pochopitelně výhodnější. Mírně vlevo pod vaší úrovní je zaseknuté vozidlo s delegáty (první ze tří) – snažte se je uchránit a rychle zlikvidovat všechny útočníky (pozor na snipery naproti). Až bude klid, slaňte se dolů a zamiřte k levé straně silnice – za jedním autem leží Intel (1/3 – 28/33). Na konci dálnice naskočte do vozu.

Ovladatelné vozidlo – Obrněný vůz

– Odolné obrněné vozidlo, které ale nemá žádné zbraně. Během jízdy můžete akorát rozrážet zátarasy nepřátel a vyhýbejte se překážkám.

Cesta nebude dlouhá. Rozrážejte pozice nepřátel a kličkujte. Andersonová ze stíhačky vám bude pomáhat. Nakonec se však vysekáte, to když vás nevyhnutelně srazí kamion. Jakmile se vzpamatujete bude třeba zničit tři nepřátelské CLAWy v okolí. Zamiřte k převrácenému vozu a vzadu v nákladovém prostoru vypačte dvířka, čímž uvolníte QR drony (1/3), které můžete navádět. S pomocí dronů vyčistěte oblast a směřujte ulicí dál. Zkuste si od nepřátel zajistit jiné zbraně abyste si je vyzkoušeli, ideálně útočnou pušku SWAT-556 a sniperku Ballista. Nalevo od ulice je velký obchod – zamiřte tam a na pultu najdete Intel (2/3 – 29/33). Postupujte přes křižovatku k velkému obchoďáku Plaza na rohu. Hned vedle obchoďáku je převrácený obrněný vůz, který můžete vypáčit a zachránit další delegáty (druhé ze tří) a hlavně 3 vojáky (2/3), kteří vám pomohou.

Projděte obchoďákem, vyjděte do patra v krámě s oblečením si všimněte Intelu (3/3 – 30/33) na polici. V rohu patra jsou dveře na vypáčení – za nimi jsou schody vedoucí na střechu, kde se můžete zmocnit Raketometu SAM (3/3) a zničit s ním další útočící drony. Poté pokračujte přes Plazu na ulici a odtud k autu posledních delegátů, které opět můžete zachránit tím, že je ubráníte (třetí ze tří). Poté pokračujte v boji, ale sesype se budova a ztratíte vědomí.

Až se proberete běžte k letounu Andersonové. Pokud budete rychlí, najdete ji jen zraněnou. Naskočte do kokpitu.

Ovladatelné vozidlo – Stíhačka FA-38

– Dobře manévrovatelné stíhačka s kulometem a naváděnými raketami.
– Během pronásledování dronů můžete nabrat rychlost a prudce zrychlit.

Za letu kryjte vozidla G20 a likvidujte cíle. Pozor dejte na vrtulníky na které používejte hlavně naváděné rakety. Po nějaké době zaútočí drony. Zrychlete a pronásledujte je okolo centra města. Dronů je několik skupin (3), takže jejich likvidace chvíli zabere. Až je zničíte, vaše stíhačka bude natolik zdevastovaná, že se raději katapultujete.

Odměna za misi:

Kamufláž – DEVGRU

– Kamufláž vhodná pro závěrečnou operaci na Havaji.

Odměna za výzvy:

Perk – Hození zpět

– Za 2 výzvy
– Pokud házíte granát nazpět, zredukuje se roznětka, čili se nemusíte bát, že jen co granát vrhnete, on exploduje a stejně vás zabije.

Perk – Sběr munice

– Za 5 výzev
– Umožňuje doplňovat munici a granáty z každého zabitého nepřítele. Nezávisí na tom, jakou měl zbraň, pokaždé získáte trochu nábojů.

 

Kapitola 11 – Soudný den
(Section – JSOC)
2025 – Haiti

Výzvy
– Vyhnout se všem AA raketám
– Zničit všechny laserová děla
– Zničit 3 QR drony, když jsou vyřazené (EMP)
– Zabít 10 nepřátel sniperkou na vzdálenost nejméně 40m
– Zabít 3 nepřátele s kamufláží útokem zblízka
– Pomocí QR dronů zničit CLAW
– Zabít 5 nepřátel jedním výstřelem kinetické zbraně
– Ochránit hacknuté ASD
– Sebrat 3 Intely
– Nezemřít
Odměny
– Perk Rychlé nabíjení (snižuje čas nabití) – 2 výzvy
– Kulomet Minigun – 5 výzev
– Kulomet Death Machine – 5 výzev

Hrou doporučená výbava
SCAR-H (Zaměřovač cílů, Granátomet), XPR-50 (Dvoufázová optika), granát XM31, granát EMP, Přístupová sada

Vyskočíte z VTOLu a budete plachtit na křídlech k ostrovu. Snažte se vyhýbat troskám, střelám a držet se s kámoši. Po přistání se rychle zorientujte a vydejte se okolo budov dál.
Tip – Pokud jste zabili Zhaa (dokončili SF mise), potom dorazí i Čínští snipeři, kteří vám pomohou z okolních střech.
Narazíte na schodiště, kam zatím nechoďte. Projděte okolo schodiště na parkoviště, kde můžete vypáčit bednu s QR drony (1/3), které můžete navádět na cíl. Poté se vydejte po schodech na vyšší terasu. Všimněte si, že nahoře jsou dva přístupné baráky – jeden vlevo u zdi, druhý vpravo za parkovištěm. Za levým barákem je zřícený VTOL, který můžete vypáčit a najít Naváděč kinetických střel (2/3).

Výbava – Naváděč Kinetických střel

– Po označení místa na něj po chvíli dopadne masivní raketa. Výbuch je ohromný a snadno sejme okolní nepřátele.
– Naváděč lze opětovně používat a to až dokud nevstoupíte do základny.

V baráku vpravo je v patře na stole Intel (1/3 – 31/33). Vyčistěte postupně celou oblast a namiřte si to do hlavní budovy základny.

Probijte se vstupní halou a přilehlými místnostmi ke schodům a postupujte až do velkého skladu. Běžte podél ochozu, kde je konzole, kterou hackněte, čímž aktivujete spřátelený ASD (3/3). Probijte se skladem a garáží dál. Dorazíte do obrovské řídící místnosti odkud Cordis Die ovládá své drony. Tady na vás zaútočí malé QR drony, tak opatrně. Až bude klid, prohledejte stoly s počítači – na jednom ze stolu v levé polovině sálu (zhruba uprostřed místnosti) je Intel (2/3 – 32/33). Vyjděte až nahoru k hlavnímu kontrolnímu panelu. Aktivujte ho a uvidíte zprávu od Menendeze o útoku dronů na USA a Čínu. Nicméně pokud je Chloe naživu a prolomila virus, potom drony selžou.

Menendez se pokusí opustit základnu. Vydejte se za ním, zatímco se základna hroutí. Probijte se přes další chodby a místnosti. Dorazíte ke schodišti a odtud postupujte dolů do kruhové místnosti jádra. Cesta dál je ve vyšším patře, ale vy nejprve mrkněte do spodního, kde je na bedně poslední Intel (3/3 – 33/33). Potom se probijte nahoru a rychle podlezte pod zavírajícími se vraty. Propadne se pod vámi strop a zřítíte se do hangáru, odkud se snaží uniknout Menendez v uniformě vašich vojáků. Popadnete pistoli KAP-40 se kterou skolte nepřátele (pokud stále žije DeFalco, zastřelte ho také) a skočíte na Menendeze. Poraníte ho nožem a je na vás zda ho zastřelit či zajmout.
Důsledky) Osud Menendeze je velice důležitý pro závěr hry.
A) Pokud Menendeze zajmete, bude odveden do vězení
B) Pokud Menendeze zastřelíte, tak zemře (jak jinak).
Mise vzápětí skončí ale v důsledku mnoha voleb následuje jeden z možných závěrů.
Důsledky) Nyní může děj skončit šesti různými způsoby v závislosti na vašich předchozích volbách ohledně klíčových postav – Mason, Chloe a Menendez.
A) Pokud žije Mason, Chloe i Menendez, potom se Section setká s otcem, Chloe v TV show Jimmyho Kimmela zesměšní Menendeze a sám Menendez bude ve vězení zuřit vzteky.
B) Pokud žijí Chloe a Menendez, ale Mason je mrtvý, potom se Section setká s Woodsem u hrobu otce, Chloe v TV show Jimmyho Kimmela zesměšní Menendeze a sám Menendez bude ve vězení zuřit vzteky.

C) Pokud Mason a Menendez žijí, ale Chloe je mrtvá, potom se Section setká s otcem, ovšem Menendez díky viru v Celeriu unikne z vězení, zabije Woodse, uteče do Nikaraguy, kde vykope tělo Josefíny a sám se upálí.
D) Pokud Menendez žije ale Mason a Chloe jsou mrtví, potom Menendez díky viru v Celeriu unikne z vězení, zabije Woodse, uteče do Nikaraguy, kde vykope tělo Josefíny a sám se upálí.

E) Pokud Mason žije ale Menendez je mrtvý (na osudu Chloe v tomto případě nezáleží), potom se Section setká s otcem ale díky smrti Menendeze dojde k masivnímu povstání Cordis Die, kteří zapálí i Bílý dům.
F) Pokud jsou Mason i Menendez je mrtví (na osudu Chloe v tomto případě nezáleží), potom se Section setká s Woodsem u hrobu otce, ale díky smrti Menendeze dojde k masivnímu povstání Cordis Die, kteří zapálí i Bílý dům.

Odměna za misi:

Raketomet SMAW

– Za dokončení hry.
– Viz CoD 8 MW3

Kamufláž – Choco

– Kamufláž za dokončení závěrečné mise

Kamufláž – Carbon

– Poslední kamufláž za dokončení hry.

Odměna za výzvy:

Perk – Rychlé nabíjení

– Za 2 výzvy
– Rychlejší nabíjení zbraní. Jde o jeden z nejlepších perků vůbec.

Kulomet Minigun

– Za 5 výzev
– Minigun odpovídá kulometu Death Machine z CoD7BO1. V podstatě se od něj nijak výrazně neliší, pouze má jiný název, což může být matoucí.
– Minigun je extrémně rychlý a během chvilky rozseká celou skupinu vojáků i vozidel.
– Pohyblivost 12 / 20
– Poškození 14 / 20
– Dostřel 16 / 20
– Přesnost 12 / 20
– Munice 999 / –

Kulomet Death Machine

– Za 5 výzev
– Death Machine je moderní verze Minigunu. Tento název nesl i kulomet v CoD7BO1, ale ten odpovídá Minigunu (viz výše), zatímco toto je jiná zbraň. Death Machine se oproti Minigunu liší snad jen v možnosti běhat při jeho držení.

Pohyblivost 12 / 20
– Poškození 14 / 20
– Dostřel 16 / 20
– Přesnost 12 / 20
– Munice 999 / –


 

Zombies

Zombie mód se vrací v BO2, tentokrát s důrazem na větší, bohatší a otevřenější mapy.

 

Zombies 1 – Green Run

První mapa zombíků z BO2. Je přímo obrovská a rozdělená do několika samostatných levelů neboli stanic (Bus Depot, Diner, Farm, Power Plant a Town) mezi kterými hrdinové cestují autobusem. Hrdiny tvoří nová čtveřice postav.

Hrdinové
Russman (Mohutný afro-americký stařík).
Abigail „Misty“ Briarton (Venkovská Američanka z farmy).
Marlton Johnson (Vládní vědec z Nevady).
Samuel J. Stuhlinger (Drsný válečný veterán).

 

Zombies 2 – Nuketown

Tato mapa je zdarma jen v rámci speciálních edic hry.
Pro ostatní hráče je nutné ji samostatně dokoupit (formou mini-DLC).

Hrdinové
Skupina čtyř CDC a CIA agentů.


 

DLC

Obsah zdarma

Dne 12. dubna 2013 byla přidána 1 nová MP mapa (Nuketown 2025).


 

DLC 1 – Revolution
(28. únor 2013)

První DLC přináší 4 nové MP mapy (Hydro, Downhill, Grind, Mirage), 1 Zombie mapu (Die Rise).a 1 zbraň pro MP hru (Peacekeeper). Dále přidává herní MP mód (Turned), kde proti sobě stojí hráči ovládaní lidé vs. zombie.  

 

Zombies 3 – Die Rise

První DLC mapa. ???

Hrdinové
Russman (Mohutný afro-americký stařík).
Abigail „Misty“ Briarton (Venkovská Američanka z farmy).
Marlton Johnson (Vládní vědec z Nevady).
Samuel J. Stuhlinger (Drsný válečný veterán).


 

DLC 2 – Uprising
(16. květen 2013)

Druhé DLC přináší 4 nové MP mapy (Vertigo, Studio, Encode, Magma) a 1 Zombie mapu (Mob of the Dead).

 

Zombies 4 – Mob of the Dead

Druhá DLC mapa. ???
Tentokrát je čtveřice hrdinů tvořena bandou mafiánů utíkajících z vězení Alcatraz.

Hrdinové
Finn O’Leary (Bookmaker bosse Sala).
Albert Arlington (Účetní bosse Sala).
Billy Handsome (Vykonavatel bosse Sala).
Salvatore DeLuca (Hlava sicilské mafiánské rodiny).


 

DLC 3 – Vengeance
(1. srpna 2013)

Třetí DLC přináší 4 nové MP mapy (Cove, Uplink, Rush, Detour), 1 Zombie mapu (Buried).a 1 zbraň pro MP hru (Ray Gun Mark II).

 

Zombies 5 – Buried

Třetí DLC mapa ???

Hrdinové
Russman (Mohutný afro-americký stařík).
Abigail „Misty“ Briarton (Venkovská Američanka z farmy).
Marlton Johnson (Vládní vědec z Nevady).
Samuel J. Stuhlinger (Drsný válečný veterán).


 

DLC 4 – Apocalypse
(26. září 2013)

Čtvrté DLC přináší 4 nové MP mapy (Pod, Takeoff, Frost, Dig) a 1 Zombie mapu (Origins).

 

Zombies 6 – Origins

Čtvrtá DLC mapa ???

Hrdinové
Tank Dempsey (Americký válečný fanatik).
Nikoli Belinski (Sovětský milovník vodky).
Takeo Masaki (Japonec posedlý ctí).
Edward Richtofen (Německý šílený doktor).


 

Personalizační balíčky

V rámci táhání peněz z hráčů se od BO2 objevují miniaturní DLC upravující drobné aspekty MP hry po stránce vzhledů zbraní, odznáčků a dalších blbinek.

Placené kamufláže zbraní (25)
Kawaii, Bacon, Viper, Jungle Warfare, Party Rock,
Dia de Muertos, Graffiti, Benjamins, Zombies, Cyborg,
Dragon, Paladin, Aqua, Pack-a-Punch, Rogue,
Breach, Coyote, Glam, Dead Man’s Hand, Beast,
Octane, Weaponized 115, Comics, UK Punk, Afterlife

Ostatní kamufláže (3)
CE Digital Camouflage (za předobjednávku CoD10 – Ghosts)
Advanced Warfare (za předobjednávku CoD11 – Advanced Warfare)
Ghosts (původně za předobjednávku CoD10 – Ghosts, nyní zdarma)

Placené odznáčky vlajek (3)
South America, Africa, Asia-Pacific

Placené speciality (1)
Extra Slots (více místa pro videa, screenshoty a emblémy)