Fahrenheit

Fahrenheit neboli Indigo Prohprecy (jak se nazývá hra v USA), je velmi netradiční typ adventury. Víc než kterákoli jiná o sobě může tvrdit, že je více filmem než hrou. Zapomeňte na klasické aspekty adventur (sbírání předmětů, hromada rozhovorů, chození sem a tam,…) neboť Fahrenheit jde svoji vlastní cestou. Příběh nás uvede do New Yorku, do období zimy. Všude vánice, sníh, vítr,… a na pozadí takovéhoto nečasu a chmurné doby, se odehrává příběh zločince Lucase Kanea a vyšetřovatelů Carly Vallenti a Tylera MIlese.

Fahrenheit sice neoplývá nijak zázračnou grafikou, zato však velice působivou hudbou a kvalitním ozvučením a dabingem (jen pro zajímavost – Carlu dabuje stejná dabérka, která v Syberii dabovala Kate). Hráč se vžije do role třech hrdinů (respektive pěti ale zbylí dva nejsou zase tak významní) a v jejich kůži prožije nelineární příběh. Rozhodování, které hráč učiní (a kterých je opravdu mnoho) ovlivňují průběh hry i celkový konec příběhu. Díky tomu Fahreheit po prvním dohrání neomrzí. Vzhledem k tomu, že hrajete v podstatě za dvě strany mince (zločince a policisty) je třeba se do kůže hrdinů opravdu dobře vžít, neboť jinak může nastat vcelku podivná situace, kdy se budete snažit druhé straně pomoci a tak úmyslně uděláte chybu.

Pro Fahrenheit je typická především jedinečná interakce s okolím. S většinou předmětů se dá manipulovat (pouštět rádio, sednout si do křesla, napít se kafe,…). Rozhovory jsou vedeny tak, že vybíráte, jak budete jednat a na co se zeptáte ovšem v omezeném čase. Nemůžete pět minut přemýšlet nad tím, jak odpovíte na otázku ale musíte jednat okamžitě (obvykle je na rozmyšlenou sotva pár sekund). Dále je třeba zmínit akční scény, kterých je ve hře značné množství a pro jejich úspěšné projití je třeba absolvovat minihry typu rychlé mačkání dvou kláves.

Fahreheit se vyznačuje také ukazatelem duševního stavu. Stručně řečeno hrdinové mohou provádět věci, které jim buď ublíží nebo naopak pomohou. Je tedy nezbytné přemýšlet nad tím, co se právě chystáte udělat, neboť při poklesu duševního stavu na nulu následuje smrt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte výsledek poč. operace * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.