Posel smrti II

Posel smrti II spatřil světlo světa po více než 5ti letech od prvního dílu. Tvůrci už nepocházejí z ČR ale z Německa. Hlavním hrdinou se stal Darren Michaels, který má s panstvím Gordonů společného více než si zprvu myslí. Samotný děj se odehrává v roce 1993 (12 let po PS 1) ale Darren postupem času začne odhalovat příběh odehrávající se dlouho před Samuelovým příjezdem na panství.

Po grafické stránce není Poslu 2 co vytknout. Vše vypadá skvěle, včetně animací a efektů počasí. Co se týče zvuků a hudby tak ani tady není nic vyloženě špatně ale na úroveň PS 1 to po této stránce nemá. Velkým problémem je však český dabing. Pokud nepočítám hlavní postavu, tak ostatní dabéři jsou prakticky neznámí. Bohužel i jejich výkon je trestuhodný. Co se týče emocí, tak ty se jaksi nedostavují a to ani u Darrena. Dalším problémem je volba dabérů pro některé postavy, hlasy v těchto případech jsou dost strašné a mnohdy neodpovídají věku dané postavy. To sice není tak hrozné ale když si člověk vzpomene, jak v PS 1 hovořil Bates, Victorie, Eleonor, a další, a porovná to s PS 2, tak je to dosti smutné. Navíc některé postavy místy šeptají a místy naopak řvou (což je ale spíše vina nazvučení).

Když se někdo rozhodne navazovat na propletený příběh jaký byl v PS 1, je jasné, že to nebude nic jednoduchého. Mnoho informací a skutečností, se kterými je nutné počítat a je nutné je zachovat tak jak byly. Bohužel se to autorům moc nepovedlo. Jasně dané věci z Posla 1 tu jsou přeházeny, tak aby se to hodilo. Jakoby si autoři mysleli, že PS 1 nikdo nehraje a nebo si ho už nepamatuje. Brát celou sérii Posla jako jeden celek je hodně obtížné a vysvětlit si některé události a jevy, tak aby zůstaly v souladu s PS 1 není vůbec snadné.

Vzhledem k tomu, že se děj odehrává o 12 let později, tak je jasné, že na panství Black Mirror nezůstalo vše tak, jak to známe z prvního dílu. Je zajímavé sledovat ty změny a porovnávat je. Ať už se vám líbí panství více nebo méně, tak jedna věc je jistá, Black Mirror už není takovou „zapadlou dírou“ jako v roce 1981.

Posel smrti II bývá označován za důstojného nástupce. Ve světě je u ofic. recenzentů dokonce oblíbenější než PS I, ale pod něco takového bych se podepsat nemohl. PS II je oproti prvnímu dílu slabý odvar, jehož celá první třetina je jen velkým zklamáním, která dobře ukazuje, že kdyby tvůrci neměli prvního Posla smrti (resp. panství Black Mirror) jakožto inspiraci, jejich dílo by za mnoho nestálo. Bohužel zmatený děj, který je napěchován podivnými a nelogickými momenty se nese celou hrou. Navíc s hlavním hrdinou, který už od počátku působí jako typický namyšlený Americký blbeček není snadné se sžít.

Hodnocení: 75%
Míra strašidelnosti: 1/5 (cosi jako temná atmosféra tam je)


 

Kapitola I

Postranní ulice

Samuel Gordon běží k hradu Black Mirror. Setkává se se svou ženou Cathrin, která mu vyčítá jeho podivné chování. Samuel jí hrubě strčí, způsobí požár starého křídla zámku a dostane se ven, kde si uvědomí co se stalo a jen bezmocně přihlíží jak Catherin pohlcují plameny.

Jste Darren Michaels a v roce 1993, v Biddefordu v Maine přicházíte do obchodu Fullera, kde máte letní brigádu. Fuller vás pošle vyměnit pojistky. Máte pohlednici z Biddefordu a fotoaparát.
Tip – Pohlednice běžně slouží jako mapa. Je možné přes ní cestovat po již navštívených lokacích.
Tip – Fotoaparátem lze vyfotit některé objekty a získat bonusy.
Tip – Dokud nebudete s pojistkami hotovi, Fuller vás nepustí nahoru.
Prohlédněte polici a vezměte krabičku s pojistkami, ze které po průzkumu vyndejte pojistku. Shoďte paletu a ze spodní části police vezměte fotografickou vývojku. Otevřete skříň s pojistkami, sundejte krytku druhé pojistky zleva, vyndejte vadnou pojistku, dejte tam novou a pákou zapněte proud.
Bonus – Po rozsvícení světla vyfoťte skříň s pojistkami. 
Vyjděte nahoru a Fuller vás pošle dát ven ceduli.
Tip – Můžete zkusit vejít do zadní místnosti nebo fotokomory ale Fuller vás po chvilce vyhodí ven.
Promluvte s Fullerem (Fullerův obchod, pojistka) ale jen vám vynadá. Vezměte ceduli. Venku položíte ceduli když dorazí jistá Angelina a chce fotky. Fuller v obchodě vás znemožní, dá vám práci (dopis pro paní Bibovou, stvrzenka) a bude se věnovat Angelině sám. Prohledněte ulici venku.
Bonus – Vyfoťte dveře do starožitnictví 
Vejděte do starožitnictví. Prozkoumejte obchod a promluvte s Eddiem (Fuller, Eddie, Biddeford, matkaslepota). Tváří se jako slepý veterán z války, také potřebuje pomoc s ohodnocením mince ale nedůvěřuje vám. Na poličce pod pultem kupte kleště a jděte ven. Projděte uličkou na dvorek Fullera. Z boudy vezměte rybářský vlasec, z kapoty tažné lano (zkuste ho přivázat k mříži na okně nebo ke dveřím sklepa ale zatím nechcete), z kotce misku na vodu (zkuste nalít do misky vývojku ale nechcete) a z kbelíku držadlo.
Bonus – Vyfoťte sušák na prádlo.
Prohlédněte přístupy do domu (zkuste kleštěmi přestříhnout mříže okna a sklepa ale nejde to / zkuste strčit vlasec do okénka nad dveřmi ale nejde to). Vydejte se ulicí nahoru k náměstí.

 

Hlavní náměstí

Prohlédněte okolí ale do nemocnice, k mám ani na policii zatím nechcete. Jděte doprava k Bibově restauraci.

 

Bibova restaurace

Prohlédněte okolí a vstupte. Uvidíte muže, kterému paní Bibová popisuje cestu, muž odejde a strčí do vás. Promluvte s Bibovou, předáte jí dopis ale zjevně se bojí aby to neviděl manžel v kuchyni. Promluvte s ní (Fuller, Fullerův dopis) ale krom nenávistí k Fullerovi nic neprozradí.
Bonus – Vyfoťte doktora v restauraci.
Z pultu seberte ocet (zkuste ho nalít do misky ale nemáte proč) a krajíce chleba. Při odchodu vás osloví dr. Newhouse a zmíní vaši matku, která nedorazila na schůzku ve zdravotnickém středisku. Odejděte a běžte přes ulici dolů k nábřeží.

 

Nábřeží

Před obchodem se suvenýry prohlédněte okolí a u nábřeží vezměte u zábradlí kovovou trubku.
Bonus – Vyfoťte oceán.
Promluvte s mladou ženou, která řekne, že před dvěma lety tady kamarádka Carrie spáchala sebevraždu. A že má Fuller její fotku ve výloze.
Extra (Carrie) – Na Carrie je následně možné se přeptat mnoha lidí (Rosie, Fullera, sestry v nemocnici a paní Bibové)
Jděte do obchodu. Prodavačka Rosie neustále tlachá s nějakou Juliet, které patří kabriolet.
Tip – Občas můžete narazit na probíhající dialog dvou lidí. Mohou se dokonce stále opakovat a tak nemá cenu čekat až skončí.
Promluvte s Rosie ale pošle vás do fronty. Čekat nemá cenu. Jděte ven k autu (zkuste ho rozmlátit tyčí ale nechcete škodu). Strčte do auta až se rozezní alarm. Po chvilce se ale zase vypne a nestane se nic. Zapněte alarm a rychle vejděte do obchodu aby to drbna slyšela. Odběhne ven.
Extra (Juliet) – Jakmile Juliet vyběhne ven, jděte rychle za ní. Venku uslyšíte jak si stěžuje na ptačí hovna na autě.
Promluvte s Rosie a dá vám na stvrzenku balík pro Fullera. Má tu pro něj ještě jeden ale bez stvrzenky ho nevydá. Promluvte s ní (paní Bibová, Angelina, Eddie, Rosie, Carrie, balík pro Darrena). Poví vám drby o lidech ve městě a žádost o balík ji přiměje se otočit ale nemá nic. Promluvte s ní znovu (balík pro Darrena) dokud během hledání neseberte z pultu nevyplněnou stvrzenku (zkuste ji ukázat Rosie ale víte, že je prázdná). Jděte k Fullerovi.

 

Postranní ulice

Pokud máte vyřešené obě pochůzky (dopis a balík) před obchodem uvidíte naštvanou Angelinu. Fuller se choval jako prase a Angelina vás požádá o vyvolání fotek a jejich doručení do hotelu. Při odchodu ji sleduje muž z restaurace. Fuller vás zavolá dovnitř a chce další práci (zkuste Fullera praštit tyčí ale rozmyslíte si to). 
Tip – Dokud nezavoláte matce, nebudete chtít jít ven.
Promluvte s Fullerem (balík pro Fullera, paní Bibová, Angelina, Carrie) ale o povaze dopisu a balíku neřekne nic konkrétního, ani o Carrie ne. Ve fotokomoře prohlédněte náčiní na vyvolávání (zkuste nalít vývojku do misky na vývojku, do vývojky nebo do misky na vodu, ale nebudete chtít). Seberte ze země lahev s destilovanou vodou (zkuste nalít vodu do misky na vývojku nebo do misky na vodu, ale zatím nechcete) a ze stolu ustalovač (zkuste nalít ustalovač do vývojky ale zatím nechcete).
Tip – Při pokusu začít vyvolávat (připravit tekutiny) zhasnete světlo ale stejně zatím vyvolávat nepůjde.
Vyjděte ven a podívejte se do sklepa (zkuste tyčí rozbít podivná prkna před plátnem ale nechcete je ničit / zkuste kleštěmi přeštípat plátno nebo provázky ale nechcete ničit). Zpátky nahoře jděte do zadního pokoje. Prohlédněte ho (zkuste tyčí rozbít trezor ale nejde to). Z kelímku na stolku vezměte propisku. Prohlédněte kukačky na zdi a všimněte si tvoru pod ciferníkem (zkuste tam dát propisku ale nevejde se). Prohlédněte mapu na zdi a místa kam Fuller cestoval. Telefonem zavolejte matce ale je obsazeno. Dorazí Fuller a řekne, že mu vaše matka prve volala a mluvila o Adrianovi a zámku. Rychle odejdete za ní.

 

Matčin dům

Najdete matku Rebeccu ležet na podlaze. Prohlédněte ji a telefonem zavolejte sanitku. Za pět minut dorazí doktor Newhouse, matku dá odvézt a vás pošle sehnat matčiny léky, kartu pojištěnce a zprávu od předchozího doktora. 
Tip – Dokud neseženete vše potřebné, nebudete chtít jít ven.
Prohlédněte byt. Zkuste pustit vodu, ze skříňky pod dřezem vezměte misku (zkuste do ní nalít ustalovač ale nechcete) a ze sporáku prázdnou konvici (zkuste do ni nalít destilovanou vodu, ustalovač, nebo ocet ale nechcete). Z kabelky vezměte kartu pojištěnce. Ze stolu seberte dávkovač na léky anebo nejprve z poličky v koupelně nějaké léky – až seberete obojí, máte léky.
Extra (maják) – Vedle koupelny si prohlédněte obraz majáku u Willow Creek.
V ložnici prohlédněte šuplíky u postele a najdete zamčený adresář (zkuste ho přeštípnout kleštěmi ale nechce to ničit / zkuste ho použít na telefon v pokoji ale je zamčený). Posuňte květinu na parapetu a najdete mosazný klíček, kterým adresář odemkněte (adresář). Prohlédněte ho a najdete číslo na mámina lékaře Wakefielda. Zavolejte mu telefonem, vezme to sestra, přepojí vás na Wakefielda a ten slíbí poslat dokumentaci ohledně máminých zranění z autonehody. Pokud máte vše, jděte ven.

 

Hlavní náměstí

Vyjdete na náměstí. Běžte do nemocnice. Odevzdáte léky a kartičku sestře a čekáte… Po nějaké době vám sestra oznámí, že došlo k problému s převodem peněz, kartičku pojištěnce vám vrátí abyste to zkontroloval. Hned nato vás Dr. Newhouse vezme do pokoje k matce. Je v kómatu a viníte z toho Fullera. Z postele vezměte stetoskop (zkuste matku stetoskopem vyšetřit ale je na přístrojích) a ze skříňky projímadlo. Promluvte s matkou, na moment se probere, řekne pár varovných slov a zase upadne do kómatu. Jděte na chodbu kde uvidíte chlápka z restaurace jak se na vaší matku ptal. V rychlosti odejde pryč.
Extra (podivný muž) – Rychle odejděte ven a uvidíte jak muž míří do postranní ulice. Jděte za ním ale zmizí vám.
Tip – Doleva na pitevnu se vám zatím nechce jít.
Z automatu si kupte láhev limonády (zkuste do ní nalít projímadlo ale nechcete porušit víčko) a ze stolku u dveří vezměte časopisy. Promluvte se sestrou (matkacizinecDr. NewhouseCarriekarta pojištěnce) a řekne vám něco víc o doktorovi a že podivný muž měl britský přízvuk. Stále ale trvá na kartě (zkuste sestru praštit tyčí ale nechcete násilí).
Tip – Se sestrou je možné o kartě mluvit znovu a znovu. Dialog je ale stejný.
Vraťte se k matce (zkuste jí dát napít limonády / nalít limonádu do přístroje ale nechcete). Jděte ven.

 

Postranní ulice

Zkuste zajít za Fullerem ale uvidíte uvnitř toho podivného muže (zkuste hovor odposlechnout stetoskopem přes dveře ale neslyšíte nic). 
Tip – Dokud nevyslechnete o čem se baví, nebude chtít nikam jinam jít (ani k Eddiemu).
Jděte na dvorek (zkuste tyčí rozbít okno, zadní dveře nebo mříž od sklepa ale nechcete / zkuste stetoskopem odposlechnout okno, zadní dveře nebo mřížované okno ale neslyšíte nic). Prohlédněte mříž do sklepa a zadní dveře. Dveře jsou jen na háček. Přivažte držadlo (od kbelíku) na vlasec (rybářský vlasec s háčkem) a skrze okénko nahoře vyhákněte háček a vstupte. Uslyšíte jak se cizinec vyptává Fullera na Angelinu a na vás. Pak zazní kukačky, raději utečete ven a muži se rozejdou. Vstupte znovu do kanceláře (zkuste stetoskopem otevřít trezor ale nechcete aby vás Fuller chytil). V prodejně nikdo není. Prohlédněte foťák a sejděte do sklepa. Plátna jsou zvednutá a za nimi tajné dveře. Zkuste otevřít ale vyjde Fuller, pohádáte se a on vás vyrazí. Můžete zkusit znovu vejít dovnitř (předem / zadem) ale napadne vás Fullera vylákat. Zajděte za Eddiem (nemocnice) ale o službách nic neví.

 

Nábřeží

V obchodě si všimněte Juliet (zákaznice) a promluvte s ní. Prohlíží si časopisy a nechce se bavit. Promluvte s Rosie (Fuller, balík s fotografickým papírem, Dr. Newhouse, zákaznice). Poví pár drbů, fotografický papír nechce vydat ale zmíní se o zákaznici Juliet, že by mohla být modelkou.
Tip – S Rosie je možné o papíru mluvit znovu a znovu. Dialog je ale stejný.
Vyplňte prázdnou stvrzenku (vyplněná stvrzenka) propiskou a máte vyplněnou propisku
Tip – Pokud stvrzenku zkusíte vyplnit v obchodě, neuděláte to kvůli Rosie.
Promluvte s Rosie (fotografický papír) ale na stvrzence chybí podpis pošťáka (zkuste ho dopsat propiskou ale neznáte podpis).
Tip – Opět je s Rosie možné o papíru mluvit znovu a znovu. Dialog je ale stejný.
Promluvte s Juliet (zákaznice, Fuller, časopisy) a nalžete jí příběh o tom, že děláte pro módní časopis a že by si Fullera, slavného fotografa, měla jít udělat fotky. Jako důkaz Fullerovy práce ukážete časopisy z nemocnice a ona odejde. Běžte k obchodu.

 

Postranní ulice (4. část)

Uvidíte Fullera odcházet kvůli focení Juliet. Hlavní vchod je zamčený, takže vejděte zadem. Zajděte do sklepa ale tajné dveře jsou zakryté. Zatahejte za provázky a prohlédněte všechna fotografická pozadí. Dle mapy a lístečku v pokoji vydedukujte kudy Fuller kdysi cestoval a v tom pořadí nechte sjet plátno (Arizona, pláž Hawaie, Sfinga v Egyptě, Velká Čínská zeď a Německý zámek). Plátna se zvednou a odhalí dveře. Zkuste vstoupit ale je zamčeno. Jděte nahoru a vstupte do fotokomory, kde si ujasníte, co na vyvolávání fotek potřebujete (film, vývojka, ustalovač). V pokoji zkuste otevřít trezor. Použijte na to stetoskop. Sejf má časovač a je třeba nastavit pětici číslic. Střídavě točte (doprava, doleva) dokud neuslyšíte cvaknutí. Kombinace je 90, 50, 70, 20 a 20. Pokud to do časovače nestihnete, musíte začít znovu. Ze sejfu seberte film (fotky Angeliny). Ve fotokomoře dejte film do nádobky na vývojku a zalijte ho vývojkou (zkuste přidat více vývojky ale je jí dost).
Tip – Do vyvolání filmu nebudete chtít z komory odejít.
Protřepejte nádobku a vývojku vylijete. Na film nalijte ustalovač a vyndejte vyvolaný film (zkuste ho dát pod prosvětlovací stolek v prodejně ale nechcete). Ujasníte si, co bude potřeba pro vyvolávání (film, fotografický papír, destilovaná voda a vývojka). Vyjděte ven (předními dveřmi nemůžete) a k restauraci.

 

Bibova restaurace

V restauraci si všimněte hlídače a promluvte s Bibovou (Fullerův obchod, Carrie, Biddeford, pošťák). Oznámíte jí, že pro Fullera už neděláte a ona podivně naznačí problémy s mužem a že o smrti Carrie něco ví. Ohledně pošťáka vás pošle k nemocnici.

 

Hlavní náměstí

Zeptejte se sestry (pošťák) a řekne, že už tu byl. V matčině pokoji promluvte s Newhousem (paní Bibová, Fuller, Biddeford) a řekne něco víc o městě a manželských problémech Bibových. Na stole prohlédněte dárky od přátel mámy a seberte kartičku od pošťáka. Jděte na poštu.

 

Nábřeží

Pomocí kartičky od pošťáka (nebo jen propisky) zfalšujte na stvrzence podpis (podepsaná stvrzenka)
Tip – Pokud stvrzenku zkusíte podepsat v obchodě, neuděláte to kvůli Rosie. 
Promluvte s Rosie (fotografický papír) a dá vám balík s fotografickým papírem (zkuste ho prozkoumat ale nechcete ho rozbalit mimo fotokomoru). Jděte k fotoateliéru.

 

Postranní ulice

Vlezte do domu a do fotokomory, kde vybalte z balíku fotografický papír. Do zvětšovacího přístroje dejte papír a film. Zapněte přístroj. Spustí se stopky a papír se exponuje dokud přístroj nevypnete. Tak získáte exponovaný list fotografického papíru (zkuste dát do přístroje další list ale chcete dokončit fotku / zkuste dát exponovaný list do vodní lázně ale není vyvolán / zkuste dát exponovaný list do vývojkové lázně ale je prázdná).
Tip – Při exponování, pokud budete moc rychlí nebo moc pomalí, bude fotka neosvícená nebo přesvícená. Ideální čas je 5s.
Do levé misky nalijte vývojku (zkuste nalít vývojky více ale už to stačí / zkuste tam dát exponovaný papír ale vývojka je moc koncentrovaná) a poté přilijte destilovanou vodu (zkuste ještě přidat vývojku / vodu ale poměr už je dobrý).
Tip – Můžete do levé misky nejprve nalít destilovanou vodu (zkuste tam dát exponovaný papír ale chybí vývojka) a až pak přidat vývojku.
Exponovaný papír dejte do vývojky. Na fotce se objeví obraz a začne tmavnout. Ve vhodný moment hotovou fotku vytáhněte (zkuste ji dát do pravé misky ale je prázdná).
Tip – Při vyvolávání, pokud budete moc rychlí nebo moc pomalí, bude fotka příliš světlá nebo tmavá. Ideální je vytáhnout když se začne obraz zbarvovat.
Nalijte do pravé misky destilovanou vodu (zkuste nalít vody víc ale stačí) a dejte tam fotku.
Tip – Pokud se něco pokazilo, řeknete si co je špatně a fotku hned vyhodíte (můžete fotku dát do koše kdykoli během procesu a hned začít znovu).
Když se zadaří máte kopii první fotky. Takto vyvolejte ještě druhou. Ostatní uděláte automaticky (kopie fotek Angeliny). Zazvoní Bibová a dá vám obálku pro Fullera. Rozhodnete se zjistit co v ní je. 
Tip – Do fotokomory už nebude chtít jít.
Vyjděte zadem ven a před obchod (zkuste hodit obálku do schránky na dveřích ale chcete ji otevřít). Jděte přes nábřeží k hotelu.

 

Hotel Wild Coast

Prohlédněte okolí hotelu a vstupte dovnitř, kde promluvte s recepčním (matka, hotel). Poví vám něco o hotelu a tak. Jděte po schodech nahoru kde doručíte Angelině fotky, nafotíte další a slíbíte, že je přinesete hotové na schůzku. Cestou dolů si všimnete podivného cizince jak se vyptává na Angelinu. Promluvte s recepčním (Angelina, cizinec) ale může nezná. Po odchodu ven uvidíte jak muž odchází a shrnete si co potřebujete udělat (vyvolat fotky, záznamy o bankovním převodu a otevřít dopis od Bibové.
Tip – Zmíníte jen věci, které ještě nejsou hotové. Bankovní záznamy a dopis už můžete mít.
Jděte k fotoateliéru.

 

Postranní ulice

Fuller už je doma, takže dovnitř nechcete jít. Zajděte za Eddiem a promluvte si (diaprojektor) ale jen se vám vysměje.
Tip – S Eddiem je možné o diaprojektoru mluvit znovu a znovu. Dialog je ale stejný.
Promluvte si znovu (mince). Dá vám minci abyste ji ohodnotili dle katalogu.
Tip – Dokud máte minci, Eddie vás nepustí ven. 
Prohlédněte katalog na stole, ohodnotíte a vrátíte minci. Eddie přizná, že v hotelu prohrál slepeckou hůl v pokeru. Promluvte s ním (diaprojektor) ale bez hole odmítá přístroj půjčit.
Tip – S Eddiem je možné o půjčení diaprojektoru mluvit znovu a znovu. Dialog je ale stejný.
Běžte k mámě domů.

 

Matčin dům

Prohlédněte koupelnu a napadne vás použít ji jako fotokomoru. Vyjmenujete co na to potřebujete (projektor, dvě misky, vývojku a destilovanou vodu, kyselinu jako ustalovač a červenou žárovku z restaurace). V ložnici prohlédněte sekretář. Je zamčený posuvným puzzlem. Složte obrázek kostela (Warmhill) a sekretář se odemkne. Prohlédněte sekretář, vezměte dřevěnou skříňku (zkuste ji rozbít tyčí ale nechcete ji ničit) a pod ní najdete účetní knihu. Prohlédněte ji a zjistíte, že pojistku skutečně zaplatila ale najdete také dopis od C., kde se píše o pravidelném posílání peněz. Dle záznamů peníze přicházejí z bankovní pobočky ve Willow Creek. V kuchyni napusťte konvici vodou z kohoutku a máte plnou konvici (zkuste ji naplnit znovu ale je plná). Dejte konvici na sporák (zkuste dát dopis nad konvici ale nevaří se). Zapněte sporák a nahřejte dopis u konvice. Uvnitř je 1500 dolarů a Fuller paní Bibovou zjevně vydírá. Obálku zase zalepíte jako výpalné pro Fullera. Jděte ven.

 

Hlavní náměstí

V nemocnici promluvte se sestrou (karta pojištěnce), ukážete jí záznamy a ona zbytek zařídí. V pokoji matky promluvte s Newhousem (matka), který zmíní, že zranění na těle odpovídají pádu z výšky, nikoli autonehodě. Promluvte s matkou, čímž shrnete otázky, které na ni máte (údajná autonehoda, dopis od C). Jděte k restauraci. 

 

Bibova restaurace

Venku z řetězu sundejte červenou žárovku (zkuste řetěz přeštípnout kleštěmi ale nechcete ničit). Uvnitř promluvte s Bibovou (výpalné pro Fullera) ale přeruší ji manžel a neřekne skoro nic. Jděte na nábřeží.

 

Nábřeží

Extra (letáček) – Zeptejte se Rosie (obchod pro turisty) a ohledně Willow Creek vás odkáže na turistické letáčky. Prohlédněte je. Najdete stranu o Willow Creek a Samuelu Gordonovi, který v roce 1981 zabil 5 lidí.
Pokračujte k hotelu.

 

Hotel Wild Coast

V hotelu promluvte s recepčním (poker, poker, poker, poker) a zatlačíte na něj, dokud vám nedá slepeckou hůl. Vraťte se k ateliéru.

 

Postranní ulice

Ve vetešnictví promluvte s Eddiem (slepecká hůl, diaprojektor). Dáte mu hůl a konečně vám půjčí diaprojektor. Zajděte domů.

 

Matčin dům

Pokud máte vše potřebné k vyvolávání fotek (dvě misky, diaprojektor, červenou žárovku a ocet), vstupte do koupelny a fotky vyvoláte. Získáte fotky Angeliny a pro sebe fotku Angeliny. Jděte k fotoateliéru. 

 

Postranní ulice

Hoďte dopis pro Fullera do schránky dveřích. Jakmile máte vše hotové vyrazíte na schůzku s Angelinou v Bibově restauraci.
Tip – Pro započetí schůzky potřebujete mít vyvolané Angelininy fotky, hodit prohlédnutý dopis do Fullerovy schránky a informovat sestru o zaplacení pojistky.
Na schůzce povíte Angelině o matce a Willow Creek a ona vám otevře dřevěnou skříňku, v níž najdete fotku z Willow Creek. Na fotce je matka a nějaký sluha před bránou zámku Black Mirror. Fotka je z října 1969 ale v tu doby by měla vaše matka být v pátém měsíci těhotenství… na což nevypadá.

 

Kapitola II

Matčin dům

V noci máte noční můru o Fullerovi, podivném cizinci a matce, která volá o pomoc. Druhý den vás navštíví inspektor Conley s tím, že Fuller byl ubodán a že u něj našli Angelinu. Máte jít na stanici vytvořit podobiznu neznámého muže. Jděte ven.
Tip – Jakmile vyjdete ven, převlečete se do zelené bundy. Vinou bugu se to stane i když vejdete do ložnice nebo koupelny.

 

Hlavní náměstí

Na policejní stanici vytvořte za pomoci policistky podobiznu neznámého muže.
Tip – Dokud nebude podobizna hotová, policistka vás nepustí ven. 
Navolte vzhled podle různých kategorií a poté jej potvrďte. Obrázek muže a hrubý popis máte v deníku (hnědé, dozadu česané vlasy / úzké rty, špičatá brada / dlouhý rovný nos s vráskami / oči blízko sebe). Dostanete podobiznu. Vzápětí Conley odvede Angelinu do vazby a ona vás prosí o pomoc.
Bonus – Vyfoťte policistku u stolu na stanici.
Prohlédněte stanici.
Bonus (minihra) – Vyfoťte podobizny hledaných na zdi
Promluvte s policistkou (Fullerův obchod, Fuller, mrtvý Fuller) a řekne, že jeho tělo bude v márnici. Zajděte do nemocnice a promluvte se sestrou, která dnes sedí blíže u rohu (matka, cizinec, mrtvý Fuller) ale do márnice nemůžete. Vlevo promluvte s hlídačem, ale sestra vám to nedovolí. Zkuste projít do márnice, ovšem hlídač vás zastaví, protože nemáte dodací listy (zkuste dát hlídači limonádu ale nechcete). Zkuste z recepce sebrat dodací listy ale sestra by vás viděla. Promluvte s ní (Dick, pitevna) a naznačí, že hlídač nebude znát doručovatele. V pokoji matky si všimněte kabelů (zkuste je přeštípnout kleštěmi ale nechcete ničit). Vytáhněte kabely, přijde sestra, zapojí je ale pak si přesedne na vedlejší židli. Už můžete s hlídačem mluvit ale bez dodacího listu vás nepustí. Vytáhněte kabely znovu a rychle seberte dodací list z recepce než se sestra vrátí.
Tip – Pokud to nestihnete, můžete kabely vytáhnout opakovaně.
Promluvte s hlídačem ale i když máte dodací list chce vidět zboží. Jděte ven a na policii. Promluvte s policistkou (Angelina, podobizna) ale kromě vyvěšení plakátů hledaného nic nového. Promluvte s inspektorem (Fuller, Angelina, matka, podobizna, cizinec), který řekne pár detailů o vraždě a že vyšetřování vede právě policistka Kinneyová. Vyjděte ven a po návratu znovu promluvte s Kinneyovou (podobizna), která nabídne pár hloupých hypotéz. Zajděte k restauraci.

 

Bibova restaurace

Venku uvidíte paní Bibovou, jak něco vyhazuje do popelnice.
Bonus (minihra) – Vyfoťte popelnici.
Prohledejte popelnici a najdete kousky papíru.
Tip – Můžete papír prozkoumat a složit ale zatím to klidně odložte.
Zatím není třeba ho skládat. Uvnitř promluvte s Bibovou (paní Bibová, podobizna, monokl, mrtvý Fuller, vydírání), kterou zbil manžel ale vydírání od Fullera stále popírá, a s Newhousem (matka, podobizna, mrtvý Fuller, pitevna, policie), který prozradí detaily o smrti Fullera. Jděte do ulice.

 

Postranní ulice

Všimněte si policejní pásky na dveřích. Zajděte za Eddiem (podobizna, mrtvý Fuller, Angelina). Vrátíte diaprojektor a ohledně Angeliny vám přislíbí pomoc. Zajděte na Fullerův dvorek. I zadní dveře jsou zakryté páskou (zkuste je rozbít tyčí ale nechcete porušit pásku). Zkuste zvednout sklepní mříž ale je těžká. Připevněte lano k mříži sklepa nebo oknu a do oka na laně dejte trubku. Otáčením povolíte mříž a kovovou trubku si vezměte zpět. Slezte do sklepa. Plátna jsou dole. Takže opět zatahejte za šňůrky ve správném pořadí (Arizona, pláž Hawaie, Sfinga v Egyptě, Velká Čínská zeď a Německý zámek). Plátna se zvednou a odhalí dveře. Zkuste je otevřít ale jsou na číselný kód.
Tip – Můžete prozkoumat prkna na podlaze a odhalit váhu ale zatím to můžete odložit.
Vyjděte do prodejny. Ven nemůžete ani zevnitř ale prohlédněte fotokomoru.
Bonus – Vyfoťte obrys Fullerova těla.
Extra (mrtvola) – Prohlédněte místo kde Fullera našli. Zažijete podivnou vizi jeho těla.
Sklepem vylezte ven a pokračujte k nábřeží.

 

Nábřeží

V obchodu vezměte u regálu prázdný balík a promluvte s Rosie (podobizna, mrtvý Fuller, hotel), která je z vraždy nadšená. Jděte zpět do nemocnice.

 

Hotel Wild Coast

Prohlédněte verandu (zkuste tam dát chleba ale pro racky je velký). Prozkoumejte a rozdrobte chleba na drobky z chleba (zkuste je dát na verandu ale nechcete racky krmit). Uvnitř promluvte s recepčním (Angelina, policiematka, cizinec, mrtvý Fuller, počasí). Odmítá vás pustit do pokoje Angeliny i když ho policie neprohlédla. Také je podivně informovaný o vaší matce. Jděte až do nemocnice.

 

Hlavní náměstí

V nemocnici promluvte s hlídačem ale i když máte dodací list i balík, chce ještě průkazku zaměstnance. Promluvte se sestrou (průkazka), která zmíní, že průkazku nosí všichni zaměstnanci (zkuste dát sestře limonádu ale nechcete). Jděte k restauraci.

 

Bibova restaurace

Promluvte s Newhousem (matka, průkazka, Dick). Přizná, že o pacientech mluví s jinými lidmi a také že hlídač Dick bere práci hrozně vážně. Promluvte s Bibovou (káva) a objednáte si šálek kávy, který jakože omylem vylijte na doktora. Sundá si plášť a odejde dozadu. Z pláště vezměte průkazku a jděte do nemocnice. 

 

Hlavní náměstí

Promluvte s hlídačem Dickem a konečně vás pustí.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebude se chtít vrátit na chodbu.
Bonus – Vyfoťte Fullerovo tělo.
Z vozíku dole seberte injekční stříkačku (zkuste s ní prorazit víčko limonády ale nechcete) a prohlédněte lístečky na stěně. Postupně prohlédněte všechny až zbude jen jeden, který patří Fullerovi (číslo 448). Ze schránky seberte Fullerovy klíče. Prohlédněte je a najdete na nich šestihranný klíček. Odejděte ven.
Tip – Na pitevnu se stále můžete vrátit. Oznámíte Dickovi, že jste něco zapomněli.
Jděte k fotoateliéru.

 

Postranní ulice

Skrze sklep vlezte dovnitř (zkuste Fullerovými klíči odemknout tajné dveře ale nejde to). V kanceláři prohlédněte kukačky, do otvoru strčte Fullerovy klíče a vyjede krabička, ze které vyndejte negativy. Dejte je na prosvětlovací stolek v prodejně. Otočte čtyři negativy a dejte je přes sebe tak aby čárky vytvořily číslice – 2482. Ve sklepě zkuste dveře otevřít, nacvakejte kód (2482) ale i když se správnost potvrdí, nestane se nic. Nyní už prozkoumejte prkna pode dveřmi a najdete váhu.
Tip – Při dalším pokusu o odemčení dveří kódem už si uvědomíte, že to chce ještě zátěž.
Jděte ven.

 

Hlavní náměstí

V pokoji matky seberte váhu a jděte na pitevnu (zkuste zvážit prázdný vozík nebo vozík s Fullerem ale překáží hlídač). Promluvte s Dickem, stěžuje si na žízeň. Natáhněte do injekce projímadlo (injekce s projímadlem) a vstříkněte ho do limonády (limonáda s projímadlem)
Tip – Pokud akce s injekcí zkusíte udělat na nemocniční chodbě, neuděláte to kvůli Dickovi.
Dejte upravenou limonádu Dickovi a ten odejde.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebudete chtít odejít z nemocnice.
Na pitevně váhou zvažte vozík s Fullerem a prázdný vozík (zkuste zvážit stejný vozík znovu ale už to máte). Po zvážení obou vás přepadne Dick s pistolí a obviní z toho, že jste zloděj nebo feťák.
Na policejní stanici vás Conley propustí ale s varováním. 
Tip – Na pitevnu už raději nebudete chtít jít.
Jděte do uličky.

 

Postranní ulice

Slezte do Fullerova sklepa. Prohlédněte podlahu a zatížíte ji harampádím ze sklepa. Zadejte číselný kód (2482) a dveře se konečně otevřou! Vstupte. Prohlédněte tajnou místnost, kde Fuller mučil a znásilňoval ženy, zatímco natáčel materiály na vydírání. Všimněte si zamčené skříně a otvoru ze závěsem. Z postele seberte mosaznou kouli. Zatím není třeba dělat tu víc. Odejděte ven.

 

Bibova restaurace

Extra (vzácný dialog) – Pokud jste byli v tajné místnosti ale ještě jste nesložili roztrhaný dopis, promluvte s Bibovou (tajná místnost) a omluvíte se jí vzhledem k tomu co Fuller prováděl.
Nyní už je čas složit dopis. Kousky dopisu poskládejte. Začněte v rozích a řiďte se dle textu. Nebude to složité. Získáte poskládaný dopis, kde Fullera vydírá Bibovou (pokud ještě nemáte druhý důkaz, zkuste dopis ukázat Conleymu nebo Kinneyové ale chcete více důkazů). Zajděte na policii.

 

Hlavní náměstí

Na stanici promluvte s Conleym (vyděračský dopis, tajná místnost) ale dopis za důkaz nepovažuje. Místnost ale prý časem prozkoumá. Vraťte se k fotoateliéru. 

 

Postranní ulice

Zase slezte do Fullerova sklepa a v tajné místnosti strčte kouli (z postele) do otvoru za závěsem, což otevře skříň. Z ní vezměte druhý důkaz fotografie paní Bibové (pokud ještě nemáte první důkaz, zkuste fotky ukázat Conleymu nebo Kinneyové ale chcete více důkazů). Jděte zase k restauraci.
Tip – Prvním důkazem je poskládaný dopis, druhým fotografie paní Bibové. Nemůžete ale zkusit ukázat oba, protože pokud u sebe máte oba důkazy po příchodu na policii se děj posune dál. 

 

Bibova restaurace

Zajděte za Bibovou (zkuste jí dát fotografie Bibové ale nechcete důkaz odevzdat).
Extra (vzácný dialog) – Pokud máte oba důkazy, promluvte s Bibovou (důkazy), která prosí abyste to nikomu neukazovali.
Zajděte na policii.

 

Hlavní náměstí

Na policii ukážete oba důkazy Conleymu. Na stanici přijde onen cizinec, představí se jako anglický detektiv Reginald Borris a ukáže fotky Angeliny, které jste včera nafotili vy. Snaží se tak dokázat, že Angelina měla také motiv. Conley ho odvede k výslechu. Promluvte s Kinneyovou (Angelina) ale stále je Angelina podezřelá. Vyjděte ven a po chvíli se vraťte. To už je Conley zpět (cizinec) a uzná, že výpověď Borrise je podivná. Jděte k obchodu.

 

Postranní ulice

V krámě promluvte s Eddiem (cizinec) ale Reginalda nezná. Jděte k hotelu.

 

Hotel Wild Coast

Spatříte recepčního odhánět racky z verandy. V hotelu s ním promluvte (racci) a postěžuje si na ně. Venku na verandu dejte drobky chleba. Rackové přiletí a recepční vyjde ven. Zkuste s ním promluvit ale nechcete rušit. Rychle vejděte do hotelu.
Tip – Pokud nestihnete vejít, recepční se vrátí. Musíte až do restaurace pro další chleba, rozdrobit a znovu dát na verandu.
Uvnitř prohlédněte recepci.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebude chtít jít ven.
Z věšáku seberte klíč a jděte nahoru.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebude se chtít vrátit dolů.
Bonus – Vyfoťte skleničky na stole.
Prohlédněte lampu u postele a najdete štěnici. Sundejte ventilační mříž a nahoře najdete i vysílačku. Při odchodu vás recepční z hotelu vyhodí (zkuste si v restauraci vzít další chleba, rozdrobit ho a dát znovu na verandu ale už nechcete).
Tip – Zpět do hotelu už nebudete chtít jít.
Jděte za Eddiem. 

 

Postranní ulice

Ve vetešnictví požádejte Eddieho (vysílačka) o pomoc. Včera v šest prý zachytil podivné vysílání a dnes má být další. Pošle vás pro součástky na přijímač abyste signál zaměřili (železná tyč, neizolovaný drát, sluchátka a kompas). Jděte ven.
Tip – Všimněte si, že přestalo pršet.

 

Hlavní náměstí

Na policii promluvte s inspektorem (paní Bibová, tajná místnost) i policistkou (paní Bibová, tajná místnost). Uznají, že motiv mělo více lidí. Zajděte domů.

 

Matčin dům

Z dalekohledu seberte kompas a ze stolku sluchátka vedle televize. Potom jděte do restaurace.

 

Bibova restaurace

Kleštěmi ustřihněte kabel kolem restaurace. A za Eddiem.

 

Postranní ulice

V obchodě promluvte s Eddiem ale potřebuje drát bez izolace. Kleštěmi zbavte drát izolace (měděný drát). Promluvím s Eddiem a vše mu dejte. Vytvoří sledovač a vysvětlí co dělat.

 

Hotel Wild Coast

Jste u hotelu se sledovačem. Podle signálu najděte směr odkud vysílání Borrise přichází. souřadnice. Otočte kompas a až bude signál nejsilnější (červené pole) stiskněte tlačítko (73°). Zpátky u Eddieho zjistíte jaké souřadnice naměřil on (90°), zakreslíte vše do mapy a zjistíte, že Borris vysílá z lodi! Vydáte se tam na člunu.
Prohlédněte palubu a sejděte dolů. Z šuplíku stolku seberte klíč, ze stolku průhlednou fóĺii a složku o Angelině. Prohlédněte notebook s fotkami z Willow Creek.
Tip – Fotečky jsou vlastně obrazovky z Posla Smrti 1 – Black Mirror, Willow Creek, Warmhill a Stonering.
Ze zdi seberte špionážní fotografie z Borrisova sledování vás a Angeliny. Prohlédněte obraz za kterým je trezor. Prohlédněte lavici a odemkněte zámek klíčkem. Uvnitř je generátor. Prohlédněte mapu Afriky na stěně, kde se píše o cestě do El Dorada. Dejte na mapu fólii. Fólii otočte a umístěte tak, aby se spojovaly čárky a tvořily cestu k vyznačenému bodu. Zapamatujte si směr cesty. Na trezoru zadejte střídavým otáčením směr cesty, tedy (SW, S, SE, E, NE, NW). Trezor se odemkne a najdete v něm prsten a disketu 3,5″. Disketu dejte do notebooku ale dojde proud. Spusťte generátor jenže dojde benzín. Sundejte krytku generátoru. Nahoře v přihrádce lavice seberte kanystr s benzínem, nalijte ho do generátoru a zapněte. Prohlédněte notebook s disketou a zjistíte, že Borris se zajímal i o vaši matku, o její zdravotní dokumentaci a také tu jsou fotky dokazující že to pan Biba byl u Fullera, ještě před Angelinou. Takže ho zabil on. Překvapí vás Borris s pistolí. Praštíte ho bustou a utečete na palubu ale dostihne vás.
Smrt – Zkuste na Borrise promluvit, zkuste sebrat pádlo nebo jen chvíli čekejte a Borris vás zastřelí.
Strčte do ráhna, což Borrise zaměstná a pak ho pádlem srazíte do vody.
Po nějaké době je Angelina volná, u hotelu jí vše povyprávíte a ona se rozhodne na oplátku vydat do Willow Creek a pomoci vám najít pravdu.

 

Bibova restaurace

Po pár dnech sedíte ve večerce a Bibová vám řekne, že volali z nemocnice. Promluvte s ní (matka) ale nic bližšího neví.

 

Hlavní náměstí (9. část)

Jděte do nemocnice.
Tip – Nebude se vám chtít jít nikam jinam. 
V nemocnici vás sestra pošle do pokoje.
Tip – Nebude se vám chtít jít ven ani do márnice.
V pokoji je prázdná postel a dr. Newhouse vám oznámí, že matka bohužel zemřela na selhání srdce. Po návratu do jejího domu uslyšíte zprávu od Angeliny, že je ve Willow Creek na stopě spiknutí a že Borris jde po ní.

 

Kapitola III

Dům Gordonů

V noci máte druhou noční můru o mrtvém Fullerovi, Borrisovi i smrti matky. Odletíte z Biddefordu do Willow Crek v Anglii.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebudete chtít jít do vesnice.
Prohlédněte okolí a jděte dovnitř, kde vás uvítá Murray, ubytujete se zde na dvě noci a dostanete klíč od pokoje. Poví vám, že v minulosti tady bylo sanatorium vedené šíleným Robertem Gordonem a že Angelina se ubytovala v pokoji 13. Ze stolku vezměte nůž a láhev alkoholu.
Tip – Láhev můžete sebrat jen když se Murray dívá stranou.
Ze stojanu si vezměte pohlednici.
Tip – Pohlednice slouží jako mapa. Je možné přes ní cestovat po navštívených lokacích.
Promluvte s Murrayem (Angelina, klíč od pokoje Angeliny, sanatorium, Willow Creek, Black Mirror, klíč duší). Odmítá vás do pokoje Angeliny pustit ale poví vám mnoho o bývalém sanatorium Ashburry, o vymírající vesnici Willow Creek a o prokletém zámku Black Mirror. Jděte k pokojům. Do svého pokoje dáte batoh a vrátíte se na chodbu. Ze stolku vezměte novinový papír (zkuste ho polít alkoholem ale nechcete), z popelníku zápalky (zkuste zapálit noviny / zapálit knihovnu ale nechcete). Nožem vyndejte z hodin baterie. Jděte ven (zkuste zapálit listí ale je mokré / zkuste polít listí alkoholem ale nechcete). Dejte do listí papír z novin a zapalte ho. Oznamte Murrayovi (oheň) že hoří a on vyběhne ven.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebudete chtít jít ven.
Prohlédněte knihu návštěv (Angelina se skutečně ubytovala) a z věšáku seberte klíč od pokoje Angeliny. Jděte do Angelinina pokoje 13 a prozkoumejte ho. Koupelna je prázdná, skříň také ale ve skříňce pod televizí je uspávací prostředek a z postele seberte vlněnou nit. Za fotkou Angeliny v obraze na stěně najdete papíry (zkuste je osvítit zápalkami a odhalíte kus textu citronovou šťávou / zkuste je osvítit zápalkami podruhé ale máte jich málo). Do sklenice na stole dejte alkohol (zkuste ho zapálit ale nechcete) nebo nit (zkuste ji zapálit ale nechcete) a pak doplňte druhým předmětem, načež nit v alkoholu zapalte. Přiložte papíry a odhalíte Angelinin vzkaz, který pročtěte. Píše o rodu Gordonů a tajném spolku zvaným Řád se znakem stromu. Odtáhněte postel a najdete poklop ale zatím nevíte jak ho otevřít. Vydejte se do vesnice.

 

Willow Creek

Ve vesnici narazíte na slečnu Valleyovou (sanatorium, Willow Creek, Black Mirror). Provede vás vesnicí, ukáže hospodu, kterou po minulém majiteli spravuje Tom, knihovnu na radnici, kde pracuje a muzeum. Poví vám o založení hradu, kostela, kláštera a vesnice v 13. století. U muzea se ptejte dál (muzeum, Řád) ale při otázkách na symbol Řádu nalezený v Maine se žena rozruší a odejde. Prohlédněte vesnici, zamčenou hospodu a na molu vytáhněte kýbl s vodou. Vlevo u stánku s chilli je Tom (Willow Creek, slečna Valleyová, Tom, jarmark, hospoda), který vám řekne více o mizerných podmínkách ve vesnici a že Valleyová je sestra zabitého Vicka.
Tip – Zatím nehovořte s Tomem o muzeu, jinak se dozvíte méně věcí.
Bonus – Vyfoťte zadní ulici (vedle radnice).
Zajděte do muzea a prohlédněte ho. Promluvte s hlídačem Bobbym (muzeum, Bobby, Tom), který je sice poněkud hloupý ale pracuje jako hlídač a jeho bratrem je Tom. Prohlédněte muzeum, hlavně rozbitou vitrínu kde byla černá koule, bublifuk na pultu, skříň s čistícími prostředky a list z kroniky vesnice vpravo kde se píše o kanalizaci a bunkru. Všimněte si vitríny s kronikou rodu Gordonů a přečtěte rozevřenou stránku o Řádu ale vitrína je zamčená a celou knihu nezískáte. Promluvte s turisty (Willow Creek), kteří se zmíní o duchovi Samuela Gordona. V zadní prohlédněte figuríny zachycující scény ze Samuelových vražd. Promluvte s Bobbym (kronika, bublifuk, chilli, rozbitá vitrína, černá koule), který řekne, že klíč od vitríny má u sebe ale nedá vám ho. Nabídnete mu sehnat nějaké jídlo. O vitríně řekne, že v ní byla černá koule, kterou někdo ukradl. Jděte ven. Zajděte za Tomem (muzeum, Bobby, černá koule, chilli), který si ostře postěžuje na bratra ale o krádeži koule prý nic neví. Koupíte si chilli. Zpět v muzeu promluvte s Bobbym (chilli) a za chilli vám dá prskavku (zkuste ji zapálit zápalkami ale nechcete). Po chvíli si Bobby sundá bundu s klíči. Promluvte s ním (bublifuk) a konečně je ochoten vyfouknout bubliny ale nemá mýdlovou vodu. Seberte bublifuk (zkuste doplnit vodu ze sudu před muzeem ale je jí málo). Prohlédněte skříň odkud doplníte mýdlo do bublifuku a z kýble na molu doplňte vodu. Než ale půjdete zpět, zajděte do hotelu.

 

Dům Gordonů

V hotelu se zeptejte Murraye (Samuelův duch) a zmíní, že ho prý viděl pobuda Joseph. Zpět do vsi.
Extra (vzácný dialog) – Hovor o duchovi Samuela odemyká další dva dialogy ve vesnici (Tom a Bobby) ale později (až děj ve vsi pokročí) už nebudou přístupné. Proto je nutné za Murrayem zajít ještě než se věci ve vsi pohnou dál.

 

Willow Creek

Zajděte na jarmark za Tomem (Samuelův duch) ale povídačkám nevěří. V muzeu promluvte s Bobbym (Samuelův duch, bublifuk). Samuela se bojí. Dáte mu bublifuk a začne foukat bubliny z okna. 
Bonus (minihra) – Vyfoťte Bobbyho když vyfukuje bubliny
Z bundy seberte klíč od vitríny a zkuste ji odemknout, jenže zazní hlas z reproduktoru o uzavření muzea a Bobby vás pošle ven.

 

Willow Creek – Noc

Venku už je tma. Překvapí vás bezdomovec (Joseph) a označí za prokletého, načež odejde na lavičku u hospody. Promluvte tam s ním ale nic rozumného z něj nevypadne. Jděte do hospody.
Bonus – Vyfoťte pivní sklenice na pultu.
Promluvte v hospodě s turisty (Black Mirror, Samuelův duch). Byli už na zámku ale ducha neviděli. Vydejte se k hotelu.

 

Dům Gordonů – Noc

Potkáte Valleyovou, která tvrdí, že se zde každých 12 let stane něco strašného. V hotelu si všimnete, že Murray dostal dopis pro Angelinu ale nedá vám ho. Z chodby u pokojů, kam jste zašli, se vraťte do haly a všimněte si, že Murray pije čaj. Všimněte si bezpečnostních schránek ale nemáte jak je otevřít a Murray to nesmí vidět. Nalijte do čaje uspávadlo
Tip – Nalít uspávadlo můžete jen když se Murray dívá stranou.
Vzdálíte se a po návratu Murray usne. Jděte do vesnice.

 

Willowcreek

V hospodě oslovte nejprve Bobbyho (Tomovo přivydělávání) a pak Toma (Tomovo přivydělávání) ale pomoci vám nechce.
Tip – S Tomem je možné o přivydělávání mluvit znovu a znovu. Dialog je ale stejný.
Přejděte k Bobbymu (pivko), který řekne, že Tom bývá hodně zlý když se opije. Nyní s Tomem (pivko, Tomovo přivydělávání), kterému nabídnete pivo ale nestačí to. Promluvte pak s Bobbym (pivko), který prosí abyste Tomovi nic nedávali. Znovu mluvte s Tomem (pivko, Tomovo přivydělávání, pivko, Tomovo přivydělávání) až vám nakonec prodá primitivní paklíč a odejdete ven.
Tip – Zpátky do hospody už nemůžete, je zamčeno.
Jděte k hotelu.

 

Dům Gordonů

V hotelu použijte paklíč na bezpečnostní schránku. Drát správně zdeformujte tak, aby po zasunutí do zámku posunul všechny čtyři západky aby byli na stejné úrovni s červenou čárou. Ze skříně seberte dopis a přečtěte ho. Angelina ho poslala sobě jako pojistku a zmiňuje, že nalezla poklop pod postelí odkud vycházely divné zvuky a jak ji otevřít (pomocí bratrů z Německa s kódem PBG 62/17/1/25. V knihovně chodby najděte Pohádky Bratří Grimmů z nichž vytrhnete obsah. Nyní k poklopu. Dle čísel v dopise najděte v obsahu pohádek čtyři pohádky a zvířata o nichž se vypráví (62 – včela / 17 – had / 1 – žába / 25 krkavec). Otočte střední část poklopu (s čísly) a k nim pak na čtyřech kotoučích natočte symboly zvířat. Prohlédněte díru ale potřebujete světlo. Zpátky na recepci uvidíte jak turisté probudí Murraye a vyžádají si kvůli smradu jiný pokoj.
Bonus – Vyfoťte Murraye (po probuzení).
Kupte si z pultu klíč duší, vložte do něj baterky a slezte do kanalizace.

Tip – Zpátky do pokoje nebudete chtít vylézt.
Projděte za roh, kde zkuste vylézt po žebříku (je tam výlez na parkoviště ale zůstanete dole). Pokračujte doprava a nad schůdky seberte kovovou tyč. Nyní zpět na křižovatku pod parkovištěm, odtud doleva na křižovatce zadní levou chodbou, která končí slepou uličkou s dřevěným trámkem. Zpět na křižovatku a odtud zadní pravou, která končí mříží.
Tip – Můžete prozkoumat i další chodby ale jsou prázdné.
Prohlédněte mříž (zkuste podepřít trámkem ale je malý). Zvedněte mříž tyčí.
Smrt – Zkuste podlézt mříž ale uvolní se a rozmáčkne vás.
Podepřete mříž trámkem a prolezte. V druhé části kanálu jděte zadní levou, který končí rourou. Prohlédněte ji a najdete kousek látky, zřejmě Angeliny. Vlezte do roury, ale je namazaná, sklouznete se dolů a klíč duší se rozbije (zkoušejte používat foťák který bleskem na zlomek sekundy osvětlí prostor / zkuste zapálit prskavku ale světlo by nestačilo).
Tip – Kvůli tmě někdy dopředu nevíte popisky aktivních míst. Musíte zkoumat.
Vpravo dole je starý hadr (zkuste ho zapálit ale nechcete), vlevo dole je železná trubka (zkuste na ni namotat kus látky ale je krátká). Vlevo je kbelík s olejem (zkuste do něj dát trubku ale olej se neudrží). Hadr namočte do oleje, čímž máte olejem nasáklý hadr (zkuste ho zapálit ale nechcete) a namotejte ho na trubku anebo nejprve namotejte hadr na trubku, čímž máte hadr a železná trubka (zkuste ho zapálit ale shořel by) a pak ho namočte v oleji. Každopádně vytvoříte improvizovanou pochodeň, kterou zapalte. Strčíte ji na stěnu a konečně osvětlíte místnost.
Bonus – Vyfoťte nádrže na vodu
Prohlédněte místnost, všimněte si nádrží, hadice a rozvaděče, který ale nefunguje. Připojte kabely dole a rozvaděč zapněte, čímž rozsvítíte světlo ale dveře se neotevřou. Prohlédněte je, odstraňte tyč a rozvaděčem dveře otevřete. Za nimi je cela v níž vás uzavře zamaskovaný sektář a ohledně otázky na Angelinu ukáže zakrvácenou skříňku. Pak odejde s tím, že se za několik dní vrátí. Dveře cely a dveře zpět jsou zamčené. Prohlédněte celu, seberte z lavice šroubovák, z poličky řetěz, na držáku zapalovač a ze stolku hliníkovou misku s jídlem. Prohlédněte zámek a napadne vás vytvořit svařovací prášek (zkuste zámek vypáčit paklíčem / šroubovákem ale nepůjde to). Prohlédněte mříž (zkuste ji vylomit šroubovákem ale nejde to). Prohlédněte vařič (zkuste na něm ohřát misku s jídlem ale nechcete / zkuste na něm zapálit prskavku ale není zapálený)  Zapalte zapalovačem vařič (zkuste zapálit vařič znovu ale už hoří / zkuste na vařiči zapálit prskavku ale nechcete). Nožem seškrábejte nejprve rez z tyčí (seškrábaná rez) anebo nejprve hliník z misky jídla (hliníkový prášek) a výsledek dáte na stránku obsahu pohádek (zkuste samotnou rez nebo samotný hliník dát do zámku ale nechcete). Seškrábejte i druhou přísadu a vytvoříte svařovací prášek (zkuste ho zapálit na vařiči ale nechcete si ublížit). Nasypte prášek do zámku (zkuste ho zapálit zapalovačem ale nejde to). Na vařiči zapalte prskavku (hořící prskavka) a s ní zapalte prášek v zámku.
Až zámek odpadne, vykopněte dveře a jste venku! Vařiči ovšem došel plyn. Prohlédněte nějaký předmět a nejprve rozsvítíte světlo.
Tip – Světlo můžete opět zhasnout ale vždy když půjdete něco prozkoumat ho nejprve zapnete.
Z police dole seberte nafukovací člun, z vršku krabici s magnéziovou pochodní a dole starou hadici. Vedle jsou tři páky. Nastavte správnou polohu (levá nahoře, prostřední dole, pravá dole) a otevřou se dveře zpět k nádržím. Seberte tam hadici (zkuste některou z hadic připevnit na ventil nádrže ale jsou krátké). Zpět v bunkru z pravé skříňky vezměte odpalovací kabel. V prostřední zakrvácené skříňce ale není Angelina, je tam Reginald Borris! Zkuste ho prohledat a ještě řekne pár varovných slov o zlu než zemře.
Bonus – Vyfoťte tělo Reginalda (při pohledu zblízka)
Prohledejte ho a najdete část básně a izolační pásku. Pak skříňku raději zavřete. Z levé skříňky vezměte dynamit (zkuste dynamit připojit na kabel ale nechcete). Vedle je kompresor (zkuste ho rozebrat šroubovákem ale má jen matky).
Bonus – Vyfoťte kompresor.
Z hromady harampádí vytáhněte odpalovací zařízení (zkuste na něj napojit odpalovací kabel ale nechcete). Všimněte si velkých zavřených vrat (zkuste na ně dát dynamit ale nepomohlo by to). Otevřete poklop a slezte dolů. Pod žebříkem vezměte rukavice (zkuste je spravit páskou ale zatím nechcete) a francouzský klíč. Všimněte si betonového nosníku a zkuste otevřít spodní poklop ale nejde to (zkuste do poklopu dát některou z hadic ale jsou krátké). Na poklop dejte dynamit, připojte odpalovací kabel, vylezte nahoru, připojte kabel k odpalovači a zmáčkněte to! Po explozi slezte dolů jenže poklop drží! Všimněte si nosníku nad ním a napadne vás ho shodit. Nahoře ze skříní vezměte další odpalovací kabel a poslední dynamit. Slezte dolů k poklopu (zkuste na něj dát druhý dynamit ale víte, že to nepomůže). Dejte dynamit na betonový nosník, připojte odpalovací kabel, nahoře připojte kabel k odpalovači a stiskněte ho! Po dalším výbuchu se nosník utrhl a urazil poklop, jenže nemůžete projít (zkuste pod nosník dát člun ale posunul by se). Přivažte řetěz ke člunu (nafukovací člun s řetězem) a přivažte ho pod nosník.
Tip – Můžete také přivázat řetěz k nosníku a poté připevnit člun ale přijdete o item člunu na řetězu v inventáři.
Nafoukněte člun, což odsune nosník a můžete dolů. Průlez vede pod kanál, který prohlédněte ale není tu cesta nahoru. Všimněte si kabelů pod proudem u žebříku (zkuste je odstranit rukavicemi ale jsou děravé / zkuste kabel izolovat páskou ale nejde to). Spojte hadice a máte jednu dlouhou hadici, kterou připevněte k výpusti nádrže a do otvoru od poklopu. Zkuste pustit vodu ale uvědomíte si, že ty kabely překážejí. Omotejte páskou rukavice (izolované rukavice) a s nimi dejte kabely nahoru. Pak pusťte vodu. Po chvíli je průlez zaplavený, vlezte tam. U výlezu je mříž (zkuste ji sundat šroubovákem ale nejde to).
Smrt – Voda začne stoupat a po chvíli se utopíte.
Rychle francouzákem uvolněte mříž a vylezete nahoru. 
V jeskyni kam vylezete prohlédněte další vrata, opět zamčená. Všimněte si mříže ve skále vedle. U kamenů je vozík ale nemá kolo. Jděte k prknům, načež se jedno ulomí a odkryje hlubokou šachtu. Odstraňte zbylá prkna a jedno dřevěné prkno si vezměte (zkuste prknem vypáčit mříž ale nejde to).
Bonus – Vyfoťte odkrytou šachtu
U zábradlí seberte těžký řetěz (zkuste ho připojit k vozíku ale zatím nechcete). Tlačítkem vedle vrat otevřete cestu zpět a francouzákem sundejte z kompresoru setrvačníkový spouštěč
Extra (nosník) – Slezte zase do poklopu a uvidíte, že nosník spadl do průlezu a proto voda stoupla.
Přidělejte k vozíku kolo z kompresoru a odstrčte ho k jámě. Přivažte řetěz k mříži / vozíku (zkuste řetězem obvázat mříž / vozík znovu ale to stačí). Nyní naložte kameny do vozíku (po naložení zkuste vozík odstrčit prknem ale nechcete) a přivažte konec řetězu tam kde ještě není anebo nejprve přivažte konec řetězu tam kde ještě není (zkuste přivázaný vozík odstrčit prknem ale nechcete) a naložte ho kamením. Prknem odsuňte naložený vozík a ten vytrhne mříž.
Extra (propast) – Hoďte magnéziovou pochodeň do propasti. Světlo se ztratí v ohromné hloubce. Využití pochodně je ale nepovinné.
Prolezte dírou po mříži a dostanete se na shromaždiště Řádu. Prohlédněte sál.
Tip – Obraz, který tu Řád má je Lothar Gordon, zakladatel sanatoria Ashburry.
Vyjděte dveřmi ale překvapí vás sektář a šipkou uspí.

 

Kapitola IV

Waleské panství

V noci máte třetí noční můru o kanalizaci, o mrtvém Borrisovi a Řádu. Probudíte se přivázáni k židli v neznámém pokoji. Máte u sebe pouta. U stolu seberte dřevěnou lištu (zkuste s ní přeřezat pouta ale nejde to). U okna posuňte lahev petroleje, kterou dáte do paprsku světla a vpravo seberte skleněný střep (zkuste střepem přeřezat pouta / zabalit ho do hadru na podlaze ale nejde to). Střepem rozřežte lahev (zkuste sebrat další skleněný střep a zkuste jím zapálit vylitý petrolej ale nechce požár). Seberte u stolu starý hadr.
Tip – Zatímco lištu máte v ruce, hadr a střep můžete držet jen nohama, takže najednou můžete mít jen jeden z itemů.
Hadr vymáchejte v petroleji (zkuste do namočeného hadru dát lištu ale nechcete). Seberte opět skleněný střep a zapalte s ním hadr (přes hadr nebo okno), v ohni podržte lištu (hořící dřevěná lišta) a přepalte pouta. Konečně jste volní.
U židle seberte kusy lana (zkuste kusy přivázat k balíku / stropním trámům ale je krátké) a lano, vpravo seberte figurínu a v polici s nepořádkem hlavu od figuríny (zkuste přidělat hlavu k figuríně ale nejde). V přihrádce u skříně je hračka autíčko. Sundejte bílé prostěradlo pod kterým je rodokmen Gordonů. Vyjděte ven. Během divné vize uvidíte starou ženu u klavíru jak vás osloví „Samueli“. Dole je Bobby, někdo mu zavolá telefonem a on odpoví, že dorazili s Tomem, který je teď pryč. Vrátíte se do pokoje (zkuste poslat ze dveří autíčko ale chcete plán). Dlouhé lano připevněte k balíku (zkuste ho přivázat znovu ale nechcete) a ke stropu, načež lano svažte anebo lano připevněte nejprve ke stropu (zkuste ho přehodit znovu ale nechcete), vezměte ho a přivažte k balíku. Nyní máte past (zkuste poslat ze dveří autíčko ale past je nápadná). Prohlédněte židli (zkuste na ni dát hlavu ale nechcete). Dejte na židli tělo figuríny (zkuste ji zakrýt prostěradlem / spoutat krátkým lanem ale nechcete). Přidejte hlavu a celou figurínu přikryjte prostěradlem. Pusťte ze dveří autíčko, což přiláká Bobbyho, omráčíte ho balíkem a spoutáte na židli. Sejděte dolů a prohlédněte halu.
Tip – Dokud nezískáte své věci, nebudete chtít jít ven.
Opět seberte autíčko a ze stolu svačinový papír. Prohlédněte truhlu ale má zámek a na víku podivné ornamenty (zkuste na ornamenty dát papír ale nemáte je čím obkreslit). Z krbu seberte dřevěný uhlík. Na ornamenty na truhle přiložte papír a uhlíkem je překreslíte (obkreslené ornamenty). Prohlédněte klavír. Dle obkreslených not zahrajte část skladby. Záleží jen na rozdíl ve výšce tónu, tedy například (1, 3, 3, 2, 5, 3, 2, 3). Uslyšíte opakující se tóny (3x, 2x, 5x). Podívejte se na zámek truhly a nastavte čísla dle tónů z klavíru (325). Z truhly vyberte své věci (fotoaparát, pohlednice, fotka Angeliny, primitivní paklíč, klíč od pokoje, část básně, kovová tyč, klíč od vitríny).
Bonus (minihra) – Vyfoťte klavír.
Vraťte se do pokoje nahoře.
Bonus – Vyfoťte dveře z pokoje.
Vyjděte ven z budovy. 

Venku je bažina a okolí je hrozně zarostlé.
Bonus – Vyfoťte sochu v kašně.
Všimněte si chlapce vlevo (zkuste má dát autíčko ale chcete počkat). Zajděte nejprve na zahradu. Prohlédněte zříceninu, kohoutek a seberte prasklou zahradní hadici (zkuste ji napojit na kohoutek ale je děravá). Pokračujte přes strom, za kterým málem zapadnete do močálu. Prohlédněte budovu a háček na zdi ale nejde vytáhnout.
Bonus – Vyfoťte náhrobní kámen před hrobkou.
Všimněte si stromů u hrobky a před hrobkou seberte kladkostroj. V hrobce seberte popruhy a všimněte si sarkofágu vpravo, který byl nedávno otevřen. Vraťte se k chlapci a promluvte s ním (zámek, únosci, zahradní domek, Angelina, hračky, sekera). Hraje si na Van Helsinga, poví vám, že tohle je Waleské sídlo Richarda a Eleanor Gordonových, že Richard zemřel při explozi v laboratoři, od té doby vila chátrá a že Angelina tu před časem cosi hledala. 
Tip – S chlapcem je možné o sekeře mluvit znovu a znovu. Dialog je ale stejný.
Promluvte s chlapcem znovu (autíčko, sekera). Dáte mu auto a on upustí sekeru, kterou vezměte. Jděte do zahrady, kde z budovy sekerou vylomte stabilní kovový hák (zkuste ho připevnit na strop hrobky ale zatím nechcete) a sekerou pokácejte stromy, které svažte provazem. V hrobce prohlédněte sarkofág, který Angelina otevřela (zkuste kladkostroj připevnit na sarkofág / strop ale nechcete). 
Smrt – Vrazte do stropu hák, jenže strop se zřítí a zabije vás.
Natáhněte popruhy na sarkofág (zkuste dát kladkostroj na popruhy ale nechcete) nebo nejprve svázané stromy postavte jako trojnožku nad sarkofág (zkuste na trojnožku dát popruhy ale nechcete). Jakmile máte připravené popruhy i trojnožku, připojte k trojnožce kladkostroj, zvedněte víko a prolezte dolů. Tunel končí v Richardově pracovně ve věži. Ze stolku vezměte složku o vraždách na Black Mirror. Richard byl Williamovým bratrem. Všimněte si zavřeného trezoru a hořáku. Na zemi seberte plastovou trubku (zkuste s ní spravit hadici ale je krátká / zkuste ji nahřát hořákem ale nechcete). Sekerou přesekněte hadici na dvě části hadice (zkuste je připevnit ke kohoutku v zahradě ale jsou krátké / zkuste je spojit trubkou ale nevejde se / zkuste je nahřát hořákem ale nechcete). Nahřejte trubku hořákem (zahřátá plastová trubka).
Tip – Pokud opustíte laboratoř, trubka zchladne a vrátí se do původního tvaru.
Natáhněte trubku na hadici (spravená hadice). Na stěně je plakát o četnosti krevních skupin. Na trezoru zadejte kombinaci podle četnosti krevních skupin z plakátu (A-B-B-A-O). Uvnitř jsou tuby s krví ale chybí krev Williama a Richarda. Vylezte ven a v hrobce vás varuje Van Helsing, že Tom se vrátil. Pošlete ho pro policii. Jděte před zámek kde uvidíte Toma a má pistoli.
Tip – Zpět před zámek už nebudete chtít jít.
Připojte hadici ke kohoutku a druhý konec do bažiny pod stromem (nebo obráceně). Pusťte z kohoutku vodu až se bažina rozmočí a běžte před vilu nalákat Toma. Zapadne do bažiny, vyslechněte ho (Angelina, Řád) a prozradí že váš únos si objednala nějaká stará žena. Pak tam Toma necháte.

 

Dům Gordonů

V Tomově autě se vrátíte do hotelu , kde vám Murray předá dopis od Angeliny, ve kterém vás Angelina varuje před Řádem a chce se sejít večer u majáku.
Tip – Můžete prohlédnout pokoj Angeliny ale do kanálu už jít nechcete.
Běžte do vesnice.

 

Willow Creek

Znovu ve vesnici.
Tip – Hospoda je zavřená, takže tam nemůžete jít.
V muzeu prohlédněte vitrínu ale jsou zde zase ti dva turisti.
Tip – Dokud nevyřídíte vše potřebné nebudete chtít z muzea odejít.
Schovejte se do skříně kde počkáte ale usnete a proberete se večer.

 

Willow Creek – Noc

Prohlédněte muzeum, z koše seberte obal od žvýkačky a z šicího stroje dřevěnou desku. Vedle si všimněte okna u stropu. Dejte desku na drtičku a můžete vylézt nahoru.
Tip – Dokud neprozkoumáte kroniku nebudete chtít jít ven.
Klíčem odemkněte vitrínu a otočte kroniku na předchozí stranu. Řád prý následuje otce Matthiase a snaží se zabránit Mordredovi v získáni moci tím, že chrání akademii a jakýsi klíč. Nyní potřebujete ven ale dveře jsou zamčené. Vylezte na drtičku ale i na okně je alarm. Obalem propojte drátky a oknem vylezte.
Venku zase potkáte bezdomovce Josepha jak recituje báseň, kterou měl u sebe Borris. Zřejmě potkal Řád u dolů a tam se vydáte.

 

Dům Gordonů – Noc

Na shromaždišti Řádu máte divnou vizi a blíží se sektáři. Schovejte se dozadu za výtah. Přijdou sektáři a Valleyová, která je vede. Začnou řešit váš útěk, prázdný hrob a ženu, která narušuje jejich plány. Pak si vás všimnou a tak utečete do dolu. Utíkejte do bunkru.
Smrt – Zkuste se vzdálit od dveří a běžet do bunkru ale dožene vás sektář a zabije foukačkou.
Zavřete dveře bunkru a zablokujte je tyčí. Protože dveře k nádržím jsou zavřené, nastavte páky do správné polohy jako minule (levá nahoře, střední dole, pravá dole). Projděte dveřmi.
Smrt – Zkuste běžet k rouře kanálu ale dožene vás sektář a zabije foukačkou.
Přepněte rozvaděč a dveře uzavřete. Seberte pod rozvaděčem železnou tyč a hadici (zkuste hadici hodit do roury ale nedrží). Přivažte hadici k tyči (tyč a hadice) a hoďte je do roury. Tyč se zahákne a vylezete nahoru. Projděte kanalizací k mříži a sundejte trámek, aby se mříž zavřela.
Tip – Sundávat trámek vlastně vůbec není potřeba, protože i když se sektáři objeví za mříží, už vám od nich nic nehrozí.
Projděte kanalizaci a vylezte do pokoje Angeliny. Tady vás Murray vyhodí z hotelu kvůli smradu z kanálu.

 

Sharp Edge

Podívejte se na maják a prozkoumejte vysokou trávu. Najdete shořelé tělo ženy, zjevně  Angeliny.

 

Kapitola V

 Sharp Edge

V noci máte čtvrtou noční můru o držení ve Walesu, o mrtvé Angelině a honičce s Řádem. Proberete se u majáku ale je to živá noční můra. Prohlédněte náhrobek (objeví se Fuller), strom (sedí na něm matka Rebecca) a maják (vyjdou tři Reginaldové). Pak omdlíte.

 

Akademie

Proberete se ráno v ruinách Akademie a promluvíte s Ralphem (Ralf a pan Bubby, Oheň, Angelina, Black Mirror, Akademie). Poví vám, že je bývalý pacient z Robertova ústavu, že Samuel byl jeho přítel, že sem chodila Angelina a že v noci viděl maskovaného muže, velký oheň a později policii a černé auto. Prohlédněte ruiny a všimněte si keře.
Bonus – Vyfoťte hlavu nad průchodem ven.
V zadní části zahlédnete havrana. Je zde kamenná brána a podstavec s šachovnicí a čtyřmi otvory. V trávě u podstavce je figurka dámy a pod kameny pěšec. Promluvte s Ralfem (havran, šachové figurky, kůň), který jednu figurku koně má ale chce klavír nebo jiný hudební nástroj. Jděte k majáku.

 

Sharp Edge – Den

Prohlédněte okolí majáku.
Bonus – Vyfoťte spálenou trávu.
Tip – Dál do vesnice nebudete chtít jít.
Ze stromu seberte lístek, na kterém je napsáno, že král šel na sever, pěšák na jih a další část nejde přečíst. Vlevo v trhlině je figurka krále a u vchodu do majáku nůž. Běžte zpět k ruinám.

 

Akademie

Nožem uřízněte z keře větvičku a opracujte ji na píšťalku. Promluvte s Ralfem (píšťalka) a on vám za ni dá figurku koně. Umístěte figurky na šachovnici dle lístečku (zkuste dát figurku na špatné místo ale nic se nestane). Do horní díry dejte krále, do spodní pěšce, do pravé koně a do levé dámu. Brána se otevře. Uvnitř uvidíte odlétat havrana.   
Bonus – Vyfoťte kamenný podstavec.
Prohlédněte podstavec, zavřená vrata dál a batoh v němž je deník Angeliny a vzkaz. V deníku píše, že v Maine vyhledala Rebeccu Michaelsovou a snažila se vás varovat před Řádem, neboť vaším otcem byl prý nějaký Gordon. Ve vzkazu říká, abyste otevřeli akademii a zničili klíč moci po kterém Řád jde. K tomu je třeba získat tři mozaiky, přičemž jednu už Angelina získala a k jedné další se váže jméno Maximiliána Mortimera Gordona. Prohlédněte batoh a spacák ale Angelininu mozaiku evidentně ukradl havran. Vyjděte ven a hned se vydáte na Black Mirror.

 

Black Mirror

Před bránou prohlédněte sochy nymf, schránku a vpravo vezměte větev (zkuste ji upravit nožem ale nechcete).
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebudete chtít odejít.
Zkuste zazvonit a otevřít branku ale to nepomůže (zkuste branku vypáčit paklíčem ale nejde to). Větví vypačte branku a projděte. Před vchodem vás osloví správce Louis a po chvíli dorazí komorník Bates, kterému se představíte jako policista Falk (Black Mirror, černý vůz, Louis, Samuelův duch, dámy, Angelina). Bates vám řekne o obyvatelích zámku a minulosti, že lady Eleanor se sem nastěhovala i s Louisem z Walesu. Při zmínce o Angelině vás Bates vezme do haly a uvede u dam. Cestou uvidíte ducha v zrcadle. Pohovoříte s Victorií (Angelina, Bates, porozhlédnout se po zámku). Sice o vraždě neví ale dovolí vám to tu prozkoumat. Promluvte ještě s Eleanor (Black Mirror, zámek ve Walesu, Louis, sir Richard), která vám řekne více o poměrech ve Walesu. Z košíku na šití si půjčte provázek. Prohlédněte halu, hlavně dva velké obrazy a zavřené dveře vlevo kam vás Victorie nepustí. Promluvte s Victorií (zamčené dveře) a Eleanor (zamčené dveře) a řeknou, že tam došlo k požáru před lety, kdy uhořela Cathrin, Samuelova žena. Nalevo je knihovna kde si prohlédněte rodokmen Gordonů a přemalované místo nad Samuelem.
Bonus – Vyfoťte rodokmen Gordonů.
Chodba z haly doprava vede do kuchyně. Zde je služebná Sally (Angelina, matka, Black Mirror, Louis, zamčené dveře, lady Victorie, lady Eleanor, Samuelův duch), která vám poví spoustu věcí o lidech na zámku a poměrech tady. Ze skříně vpravo seberte lžíci a u dveří gumáky. Zpět v hale promluvte s Victorií (Black Mirror, Sally), která si postěžuje, že rod vymře. Za zamčené dveře se nedostanete (zkuste dveře vypáčit paklíčem ale nejde to). Jděte po schodech nahoru. Prohlédněte chodbu, hlavně další telefon, obraz nymf a zamčený pokoj Batese (zkuste ho vypáčit paklíčem ale nejde to). Vedle je koupelna, kde si všimněte zrcadla, lesklé podlahy, šuplíků s ručníky a hlavně vany (zkuste gumáky umýt ve vaně ale jsou čisté). 

Vyjděte před zámek a pokračujte okolo věže ke stájím. Vyzpovídejte Louise jež opravuje auto (Black Mirror, černý vůz, lady Eleanor, Bates, Sally, Samuelův duch, Eleanořina nabídka). Prozradí, že Bates si záměrně vybral Sally, protože je neschopná a že mu velmi vadí opuštění Walesu. Vedle stáje seberte žebřík a z bedny nářadí u auta kladivo. Všimněte si havrana na studni (zkuste ho trefit nožem / kladivem / gumáky ale nechcete mu ublížit / zkuste mu dát lžící ale nechcete) a schodů naproti (zkuste na ně navázat provázek ale nechcete). Do bláta okolo studny obtiskněte gumáky (zablácené gumáky) a jděte do kuchyně. Promluvte se Sally (černý vůz, Bates). Tvrdí, že Louis byl dnes ráno s autem. Po návratu do haly uvidíte, že Victorie je pryč. Jděte do knihovny a zaslechnete, jak Victorie s někým telefonuje a mluví o vás, ale Eleanor vám zabrání v poslouchání. Prohlédněte glóbus uprostřed haly, zábradlí a desku, kde najdete jméno Mortimera Gordona (zkuste desku vypáčit nožem / kladivem ale nechcete). Prohlédněte koupelnu nahoře (zkuste zablácené holínky umýt ve vaně / zašpinit jimi podlahu ale nechcete). Jděte ke stájím za Louisem (černé auto) ale popírá, že by někam jel. Opřete žebřík o studni a vylezte ke hnízdu, jenže havran vás klovne. Přivažte lžíci k provázku (lžíce na provázku) a připevněte ji k zábradlí schodů. Havran odletí a vy vylezte ke hnízdu pro první část mozaiky
Tip – Po sebrání mozaiky přijde bouřka a začne silně pršet.
V kuchyni si všimněte konvice ale Sally vám nedovolí ji sebrat a navíc došel čaj. V koupelně zašpiňte špinavými gumáky podlahu, dole to oznamte Sally (špinavá koupelna) a až odběhne, čajovou konvici vezměte.
Tip – Do koupelny teď nebudete chtít jít, protože tam Sally uklízí.
V knihovně je stolek kam dejte konvici. Napadne vás sehnat čaj ve vesnici ale potřebujete odlákat Řád.
Tip – Dokud neodlákáte Řád, nebudete chtít odejít.
Zavolejte telefonem (v knihovně / v patře) do hotelu Murrayovi, že se tam stavíte. Věříte, že to poví Řádu. Nyní běžte před bránu a do vesnice.

 

Willow Creek

Ve vesnici spatříte Batese jak odchází z knihovny a pak Toma pošle najít nějakou ženu.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebudete chtít odejít.
Tip – Muzeum je zavřené, dovnitř nemůžete.

Jděte do hospody ale je zamčeno. Paklíčem vypačte zámek. Stejně jako v hotelu drát správně zdeformujte tak, aby po zasunutí do zámku posunul všechny čtyři západky aby byli na stejné úrovni s červenou čárou.
Drát se zlomí ale je otevřeno.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebudete chtít vyjít z hospody ven.
Ze stolu seberte čaj a běžte zpět na zámek.

 

Black Mirror

Běžte do knihovny, na stolek přidejte čaj a v kuchyni oznamte Sally (čajový dýchánek) aby připravila dýchánek, načež odejde. Victorie a Eleanor se přesunuly do knihovny ale stále nemáte jak schránku na monolitu otevřít.
Tip – Dokud jsou dámy v knihovně nebudete chtít používat tamní telefon.
Běžte do koupelny, kde po Sally seberte mop, se kterým ucpěte vanu (zatím ji nechcete pouštět) a podívejte se do zrcadla. Duch Samuela z něj vystoupí a ukáže na kachličku za vámi. Zničte ji kladivem a najdete stránku deníku Williama s nákresem jehlanů. V hale prohlédněte zábradlí okolo glóbu a zjistíte, že jehlany jdou stlačit. Nechte první jehlan vrátit do původní pozice a dle nákresu stlačte druhý, čtvrtý a pátý. Otevřete schránku a najdete druhou část mozaiky. V tu chvíli se vrátí Bates a všimne si otevřené schránky ale vymluvíte se a Victorie pošle Batese odpočívat. Zajděte do jeho pokoje a promluvte si (zamčené dveře, požár, matka, Samuel, lady Victorie, lady Eleanor, Bates, Sally). Poví vám o požáru starého křídla před lety, o chování Samuela a smrti jeho Cathrin. V koupelně pusťte vanu a díky mopu začne přetékat. Zajděte za Batesem (zatopená koupelna) a poté za Sally (zatopená koupelna) anebo nejprve za Sally (zatopená koupelna) a poté za Batesem (zatopená koupelna). Oba odejdou do koupelny. 
Tip – Do koupelny teď nebudete chtít jít, protože tam je Bates se Sally
Vstupte do Batesova pokoje a prohlédněte ho. Vzadu jsou zamčené zásuvky (zkuste je vypáčit nožem ale nejde to). Na sloupku postele najdete mosazný klíč, kterým zásuvku odemkněte. Uvnitř je podivná skříňka, dokumenty a fotka služebnictva před zámkem, ze zimy 1969 ale vy jste se narodili v únoru 1970 a vaše matka tam nevypadá jako těhotná. Prohlédněte dokumenty, které dokazují, že Bates posílal Rebecce peníze a najdete v nich mnemotechnickou pomůcku ohledně otevření skříňky (portrét sira Egmonta / sestra stavitele / křestní jméno / počet nymf). Zkuste otevřít skříňku ale neznáte kombinaci. Při odchodu z pokoje uvidíte jak Sally a Bates odchází z koupelny. Bates si pak sedne v hale. Prohlédněte znovu uklizenou koupelnu a hlavně obraz nymf nad telefonem (najdete číslo 18). V knihovně prohlédněte rodokmen ale Egmont tam není. Zeptejte se Eleanor (sir Egmont, Batesovo jméno, stavitel) ale vůbec nic z toho neví. Zeptejte se Victorie (sir Egmont, Batesovo jméno, stavitel) a jako stavitele poradí Frederica Arthura Gordona. Prohlédněte ho na rodokmenu a najdete sestru Rose (růže). Zajděte za Sally (sir Egmont, Batesovo jméno) a vzpomene si, že Egmonta zná, jenže chce abyste urovnali pokutu, kterou dluží její bratr Rupert Woods.
Tip – Telefonem v patře zkuste Rupertovi zavolat ale je jich mnoho a nevíte, který je ten pravý.
Někam odejděte a po návratu promluvte se Sally znovu (pokuta) ale dokud nevíte o Rupertovi věk a bydliště, nenechá se obelhat
Tip – Se Sally je možné o pokutě mluvit znovu a znovu. Dialog je ale stejný.

Běžte ven k bráně, kde prohlédněte tři sochy nymf (najdete čísla 20, 19, 1). Vydedukujete, že čísla odpovídají písmenům abecedy a získáte slova STAR (hvězda). Ve schránce najdete dopis pro Batese. Prohlédněte ho a obsahuje informace o náhrobku a epitaf s celým jménem Edward Batholomew Bates. Zajděte do knihovny a zeptejte se Victorie (pokuta, Batesovo jméno). Ohledně Sally nic neví ale symbolem Bartoloměje má být nůž, neboť svatý Bartoloměj byl stažen z kůže. Zeptejte se Batese (pokuta) a řekne, že Sally je ze Sussexu. Promluvte se Sally (pokuta) ale stále neznáte Rupertův věk. 
Tip – Se Sally je opět možné o pokutě mluvit znovu a znovu. Dialog je ale stejný.
V patře se telefonem spojte s Rupertem a dostanete z něj jeho věk 34 let. Dole oznamte Sally vyřešení věci (pokuta) a dá vám ovesné vločky Sira Egmonta (na obalu je kříž). V pokoji Batese se zaměřte na klenotnici. Dle Batesovy poznámky a rozluštěných symbolů nastavte správné znaky ve směru hodinových ručiček (dle šipky) je to kříž, růže, nůž, hvězda. Stiskněte tlačítko uprostřed. Uvnitř najdete velký klíč a medailon s vaší fotkou jako malého chlapce a jménem Adrian. Bates z haly odešel, takže klíčem odemkněte staré křídlo. Projdete chodbou do jediného přístupného pokoje s podivným zrcadlem.
Bonus – Vyfoťte velké zrcadlo.
Prohlédněte zrcadlo a ze země u zakrytého obrazu seberte dřevěnou destičku na níž je jméno Ralf. Opusťte zámek a běžte k akademii.

 

Akademie

Jste zase v akademii.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebudete chtít odejít.
Promluvte s Ralphem (dřevěná destička) a dá vám hlavolam, který dostal od nějaké ženy. Vložte tam destičku. Je to posunovací skládačka. Poskládejte lví a kozlí hlavy dle čtverečků po stranách, které určují počet hlav v řádcích a sloupcích. Odkryje se přihrádka s kuličkou. Nyní zpět do hradu.

 

Black Mirror

Běžte do starého křídla a kuličku vložte do zrcadla. Na mechanismu je třeba dostat kuličku do otvoru uprostřed. Tlačítkem kuličku vypusťte a páčkami po obvodu snižujte překážky tak, aby kulička propadla do středu. Zrcadlo se odsune a uvnitř je dětský pokoj.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebudete chtít odejít.
Prohlédněte místnost a ze zásuvky vpravo vyndejte hrací skříňku a třetí část mozaiky
Bonus (minihra) – Vyfoťte hrací skříňku.
Zapněte skříňku ale melodie vám způsobí epileptický záchvat.

 

Kapitola VI

Black Mirror

Máte pátou noční můru o akademii, zámku a Samuelovi v podivné komnatě. U postele vás čeká Cathrin (Samuel, Angelina, Black Mirror, člen Řádu, Bates a Victorie, smrt Angeliny, Darren). Cathrin přežila díky Rebecce požár před 24 lety a porodila dvojčata, Adriana (vás) a Angelinu. Poslala vás žít jinam aby se neprojevila kletba ale na Angelinu zjevně zapůsobila a snažila se získat vaši krev. A tak Cathrin, Victorie, Eleanor a Bates obnovili Řád a Reginald Borris byl vyslán do Maine, aby Angelinu zastavil. Muž, který vás uvěznil v bunkru ale členem Řádu nebyl. Po odchodu vám Bates vysvětlí, že vaši totožnost poznali a snažili se vás jen zaměstnat a že Sally poslala Louise pro letenky pro vás. Zajděte ke stájím za Louisem (letenky) ale nikdo mu nic nevyřídil. Běžte nahoru koupelny kde najdete mrtvou Sally.
Bonus – Vyfoťte mrtvolu Sally.
Tip – Dokud nezařídíte vše potřebné, nebudete chtít z koupelny odejít.
Prohlédněte tělo a všimnete si, že někam ukazuje. Pusťte vodu z vany a zavřete okno. V páře nad rukou Sally uvidíte písmeno B. Někdo chce svalit vinu na Batese. Zkuste odejít ale zámek je v plamenech! Ze zásuvky seberte ručník, namočte ho ve vaně (mokrý ručník) a vyběhněte ven, kde si ručníkem zakryjete obličej.
Smrt – Zkuste jít do Batesova pokoje ale nevydržíte silný kouř.
Utíkejte do haly, kde najdete umírajícího Batese u monolitu. Vyjdete ven, kde vás překvapí Louis. To on vás tehdy uvěznil v bunkru a teď podpálil zámek. Odveze vás.

 

Akademie

V akademii se setkáte s Angelinou (Angelina, cizinec, smrt Angeliny, Black Mirror) Celou dobu s vámi jen manipulovala, aby mohla přivolat Mordreda. Upálená žena u majáku je Valleyová a Angelina potřebovala vaši krev a abyste na zámku získali mozaiky. Cathrin navíc drží jako rukojmí.
Tip – Kvůli Angelině nebudete chtít z jeskyně odejít.
Zkuste s Angelinou, Cathrin a Louisem promluvit ale k ničemu to nevede. Umístěte na podstavec všechny tři mozaiky. Ze zdi seberte svíčku a u batohu olejovou lampu. Svíčkou zapalte lampu (olejová lampa) a dejte ji na podstavec.
Tip – Můžete také lampu položit na podstavec a pak ji zapálit ale přijdete o item zapálené lampy.
Světlo ozáří dveře a Angelina vám nařídí se pořezat a krví se dotknout vrat. To je skutečně otevře a projdete do akademie.

Podle Angeliny je nutné zatížit osm desek na podlaze jako to činila skupina vyvolených kdysi.
Tip – Kvůli Angelině nebudete chtít z akademie odejít.
Prohlédněte sál.
Bonus – Vyfoťte velkou mříž.
Prohlédněte mříž a seberte lístek, co u ní leží. Je to mapa jednotlivých desek (zleva doprava symbol květiny, dveří, nože, slunce, vody, dveří, kamene a sněhové vločky). Prohlédněte desky a při pokusu (šlápnutí na desku kamene) zjistíte, že dolů sjede kámen.
Smrt – Zkuste se postavit na desku květiny, slunce, vody, kamene nebo sněhové vločky a zabije vás past (kamenný blok / špičatá kopí).
Promluvte s Angelinou (desky na podlaze, mříž), která dovolí Cathrin aby si na desky stoupala. Stoupněte si na desku se symbolem nože (třetí zleva). Dolů sjedou nože ale uskočíte a seberte ulomenou čepel. Postavte se postupně na dvě desky se symbolem dveří, což otevře dveře po stranách ale je nutné držet desku zatíženou. Oznamte to Angelině / Cathrin (deska nalevo od dveří, deska napravo od dveří) a tak můžete matku posílat aby vám otevírala dveře. Nechte matku, aby otevřela dveře napravo. Nahoře za dveřmi se ocitnete v systému pastí nad sálem. Prohlédněte pasti, lana, symboly a ovládací panel na zdi.
Tip – Zatím ale nebudete chtít s panelem manipulovat. 
Vraťte se a nechte matku otevřít dveře nalevo. Všimněte si kreseb ročních období, a prohlédněte a vyřešte hádanky na stěnách. Nastavte mechanismus uprostřed. Každá hádanka odpovídá jednomu ročnímu období dle symbolů – sněženka (jaro), oheň (léto), větrný mlýn (podzim) a sněhová vločka (zima). Pohyb jedním kotoučem ale otáčí i dalšími, takže nastavte symboly v pořadí léto, jaro, zima, podzim. Otevřou se schránky odkud vezměte zdobenou hůl (jaro), zdobenou hůl (léto) a zdobenou hůl (zima). Schránka pro podzim je prázdná! V sále umístěte hole na desky, tedy hůl jara na desku květiny, hůl léta na desku slunce a hůl zimy na desku vločky (zkuste umístit na desku špatnou hůl ale nejde to). Nyní pošlete Cathrin aby otevřela dveře vpravo, běžte nahoru a prohlédněte panel. Na panelu lze nastavit kombinace symbolů (páčky vybírají symbol vpravo / vlevo), které jsou na stěnách u lan a tím zjistit přiřazenou past. Pro zatížení desky potřebujete kamenný blok (před kterým jste předtím uhnuli) a můžete odpovídající kombinaci najít zkoušením ale raději jděte na jistotu. Červené symboly na deskách dole určí související kombinaci u lan. Vyhledejte kombinaci kamenného bloku (čtvrtý sloupec symbolů zprava) a navolte ji na panelu.
Extra (symboly) – Navolte i ostatní symboly a poznejte přiřazené pasti, což vede k novým komentářům lan. Šest řad symbolů navolíte snadno, zbylé dvě mají některé symboly zakryté ale postupným zkoušením můžete najít správnou kombinaci i pro ně.
Nožem přeřízněte lano kamenného bloku. Seběhnete dolů a on spadne. Promluvte s Angelinou (Louis) a nachytáte Louise aby se postavil na špatnou desku, načež ho kopí probodnou! Tělo ale stále zatěžuje desku. S Angelinou se postavíte na zbylé desky a mříž se otevře.
Tip – Otevření mříže zavřelo dveře po stranách.
Prohlédněte bránu a podstavec. Angelina tam umístí černou kouli ukradenou z muzea a portál se otevře. V rituální komnatě začne Mordredův hlas mluvit k Angelině. Ta postřelí Cathrin a vy utečete ven. Prohlédněte sál a běžte k východu ale v jeskyni vás překvapí členové Řádu a střelbou zaženou zpět. Vraťte se přes portál do rituální komnaty. Angelina vás donutí přečíst verše, vzápětí ji Cathrin strhne a obě spadnou do propasti, jenomže vaše krev ukápne na oltář, což dokončí rituál a Mordred do vás vstoupí.

4 komentáře u „Posel smrti II

 1. Ahoj, sice už je to dost passé, ale po několika letech jsem se rozhodl si zahrát celou trilogii Posla smrti v kuse a při té příležitosti jsem dal dohromady kompletní seznam bonusů do Posla smrti 2 a Posla smrti 3. Ve dvojce je to jednoduchý, stačí fotit některé předměty na herních obrazovkách.

  Obrázky:

  1. Kapitola II – Sklenice na stole
  2. Kapitola I – Dveře do vetešnictví
  3. Kapitola I – Doktor Newhouse
  4. Kapitola II – Policistka
  5. Kapitola III – Reginald Borris
  6. Kapitola III – Ulice ve Willow Creek
  7. Kapitola III – Pivní sklenice
  8. Kapitola III – Murray
  9. Kapitola IV – Východ (Dveře)
  10. Kapitola IV – Náhrobní kámen
  11. Kapitola V – Nástěnné zrcadlo
  12. Kapitola V – Rodokmen
  13. Kapitola VI – Mříž v závěrečné lokaci
  14. Kapitola III – Nádrž na vodu
  15. Kapitola III – Šachta
  16. Kapitola II – Mrtvola Fullera
  17. Kapitola II – Obrys Fullerova těla
  18. Kapitola VI – Sally
  19. Kapitola V – Kamenná hlava
  20. Dokončení hry
  21. Kapitola I – Sušák na prádlo
  22. Kapitola I – Oceán
  23. Kapitola I – Skříň s pojistkami
  24. Kapitola IV – Socha
  25. Kapitola V – Spálená tráva
  26. Kapitola V – Kamenný podstavec
  27. Kapitola III – Kompresor

  Minihry:

  1. Kapitola II – Portréty hledaných osob
  2. Kapitola II – Popelnice (Biboava restaurace)
  3. Kapitola IV – Klavír
  4. Kapitola V – Hrací skříňka
  5. Kapitola III – Bobby pouštící bubliny

 2. Pre mňa viac než solídne pokračovania, s kvalitným vizuálom i hudbou, aj dabingom. I keď nie až tak mrazivé, ale i tak to malo v niektorých miestach podivnú atmosféru . Otázka znie poznáte akúsi adventuru, menom Scratches ??? a bude tu aj vizuálne príťažlivá Memoria, ktorú preložil Farflame tým, sú to pochvalné Adventúry, ale ani jedenej z nich som sa nedostal . ???

  • Scratches nevypadá špatně. Nikdy jsem ji nehrál, ale přemýšlím nad tím už delší dobu. Memoria mě naopak nijak neláká. Němečtí Daedalic Entertainment jsou sice zkušení, ale většina jejich her se vyznačuje takovou sice věrohodnější ale stále výrazně kreslenou grafikou. V poslední době hraji Point and Click adventury čím dál méně a snažím se vybírat věci, které na mě působí dobře i realistickou vizuální stránkou, což pro Memoriu bohužel neplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte výsledek poč. operace * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.