Posel smrti II

Titulní skladba

Posel smrti II spatřil světlo světa po více než 5ti letech od prvního dílu. Tvůrci už nepocházejí z ČR ale z Německa. Hlavním hrdinou se stal Darren Michaels, který má s panstvím Gordonů společného více než si zprvu myslí. Samotný děj se odehrává v roce 1993 (12 let po PS 1) ale Darren postupem času začne odhalovat příběh odehrávající se dlouho před Samuelovým příjezdem na panství.

Po grafické stránce není Poslu 2 co vytknout. Vše vypadá skvěle, včetně animací a efektů počasí. Co se týče zvuků a hudby tak ani tady není nic vyloženě špatně ale na úroveň PS 1 to po této stránce nemá. Velkým problémem je však český dabing. Pokud nepočítám hlavní postavu, tak ostatní dabéři jsou prakticky neznámí. Bohužel i jejich výkon je trestuhodný. Co se týče emocí, tak ty se jaksi nedostavují a to ani u Darrena. Dalším problémem je volba dabérů pro některé postavy, hlasy v těchto případech jsou dost strašné a mnohdy neodpovídají věku dané postavy. To sice není tak hrozné ale když si člověk vzpomene, jak v PS 1 hovořil Bates, Victorie, Eleonor, a další, a porovná to s PS 2, tak je to dosti smutné. Navíc některé postavy místy šeptají a místy naopak řvou (což je ale spíše vina nazvučení).

Když se někdo rozhodne navazovat na propletený příběh jaký byl v PS 1, je jasné, že to nebude nic jednoduchého. Mnoho informací a skutečností, se kterými je nutné počítat a je nutné je zachovat tak jak byly. Bohužel se to autorům moc nepovedlo. Jasně dané věci z Posla 1 tu jsou přeházeny, tak aby se to hodilo. Jakoby si autoři mysleli, že PS 1 nikdo nehraje a nebo si ho už nepamatuje. Brát celou sérii Posla jako jeden celek je hodně obtížné a vysvětlit si některé události a jevy, tak aby zůstaly v souladu s PS 1 není vůbec snadné.

Vzhledem k tomu, že se děj odehrává o 12 let později, tak je jasné, že na panství Black Mirror nezůstalo vše tak, jak to známe z prvního dílu. Je zajímavé sledovat ty změny a porovnávat je. Ať už se vám líbí panství více nebo méně, tak jedna věc je jistá, Black Mirror už není takovou „zapadlou dírou“ jako v roce 1981.

Posel smrti II bývá označován za důstojného nástupce. Ve světě je u ofic. recenzentů dokonce oblíbenější než PS I, ale pod něco takového bych se podepsat nemohl. PS II je oproti prvnímu dílu slabý odvar, jehož celá první třetina je jen velkým zklamáním, která dobře ukazuje, že kdyby tvůrci neměli prvního Posla smrti (resp. panství Black Mirror) jakožto inspiraci, jejich dílo by za mnoho nestálo. Bohužel zmatený děj, který je napěchován podivnými a nelogickými momenty se nese celou hrou. Navíc s hlavním hrdinou, který už od počátku působí jako typický namyšlený Americký blbeček není snadné se sžít.

Hodnocení: 75%
Míra strašidelnosti: 1/5 (cosi jako temná atmosféra tam je)

4 komentáře u „Posel smrti II

 1. Ahoj, sice už je to dost passé, ale po několika letech jsem se rozhodl si zahrát celou trilogii Posla smrti v kuse a při té příležitosti jsem dal dohromady kompletní seznam bonusů do Posla smrti 2 a Posla smrti 3. Ve dvojce je to jednoduchý, stačí fotit některé předměty na herních obrazovkách.

  Obrázky:

  1. Kapitola II – Sklenice na stole
  2. Kapitola I – Dveře do vetešnictví
  3. Kapitola I – Doktor Newhouse
  4. Kapitola II – Policistka
  5. Kapitola III – Reginald Borris
  6. Kapitola III – Ulice ve Willow Creek
  7. Kapitola III – Pivní sklenice
  8. Kapitola III – Murray
  9. Kapitola IV – Východ (Dveře)
  10. Kapitola IV – Náhrobní kámen
  11. Kapitola V – Nástěnné zrcadlo
  12. Kapitola V – Rodokmen
  13. Kapitola VI – Mříž v závěrečné lokaci
  14. Kapitola III – Nádrž na vodu
  15. Kapitola III – Šachta
  16. Kapitola II – Mrtvola Fullera
  17. Kapitola II – Obrys Fullerova těla
  18. Kapitola VI – Sally
  19. Kapitola V – Kamenná hlava
  20. Dokončení hry
  21. Kapitola I – Sušák na prádlo
  22. Kapitola I – Oceán
  23. Kapitola I – Skříň s pojistkami
  24. Kapitola IV – Socha
  25. Kapitola V – Spálená tráva
  26. Kapitola V – Kamenný podstavec
  27. Kapitola III – Kompresor

  Minihry:

  1. Kapitola II – Portréty hledaných osob
  2. Kapitola II – Popelnice (Biboava restaurace)
  3. Kapitola IV – Klavír
  4. Kapitola V – Hrací skříňka
  5. Kapitola III – Bobby pouštící bubliny

 2. Pre mňa viac než solídne pokračovania, s kvalitným vizuálom i hudbou, aj dabingom. I keď nie až tak mrazivé, ale i tak to malo v niektorých miestach podivnú atmosféru . Otázka znie poznáte akúsi adventuru, menom Scratches ??? a bude tu aj vizuálne príťažlivá Memoria, ktorú preložil Farflame tým, sú to pochvalné Adventúry, ale ani jedenej z nich som sa nedostal . ???

  • Scratches nevypadá špatně. Nikdy jsem ji nehrál, ale přemýšlím nad tím už delší dobu. Memoria mě naopak nijak neláká. Němečtí Daedalic Entertainment jsou sice zkušení, ale většina jejich her se vyznačuje takovou sice věrohodnější ale stále výrazně kreslenou grafikou. V poslední době hraji Point and Click adventury čím dál méně a snažím se vybírat věci, které na mě působí dobře i realistickou vizuální stránkou, což pro Memoriu bohužel neplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte výsledek poč. operace * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.