Bottle

Bottle je další Bodurova hra, která navíc vyšla jen 2 měsíce po Drizzlepathu Genie. Není proto divu, že si krom enginu bere z Genie i podobně vystavěný svět aneb dlouhé nudné pochody mezi hrstkou relativně zajímavých lokací.

Jedná se o kratší walking adventuru, která se sice přímo neváže k Drizzlepathu, ale zapadá do Bodurova podivného světa her s dlouhými cestami a nepovedeným pseudopříběhem. Díky zasněženému prostředí může Bottle působit lákavě, nicméně styl hry se od Genie nijak nezměnil, pouze přibyla drobná interakce s okolím a možnost sbírat dokumenty skrze které se příběh, dá-li se tak ta snůška metaforických plků nazvat, vypráví.

Díky krátké délce má Bottle potenciál nenudit tak jako Genie. Ovšem to je společně s některými scenériemi a zimním nádechem jeho jediná výhoda. Po dokončení hry se odemkne možnost hrát znovu s černobílým zrnivým filtrem. Průběh se však liší jen minimálně, čili význam dejá vu má smysl snad jen pro stoprocentní dokončení hry.

Hodnocení – 25%
Délka – 1h


 

Návod

Klasická verze

Začínáte ve svém domě u flašky vína. Na skříňce v rohu je dopis (1/6). Sejděte do přízemí, kde z věšáku vemte kabát a vyjděte ven. Hned před domem je na špalku sekera, kterou můžete zkusit vzít. Poté se vydejte cestou. Hned na svahu uvidíte ducha ženy, která zmizí když se přiblížíte a zbude po ní dopis (2/6). Pokračujte dál po svahu. Po levici uvidíe mezi stromy vzadu pár náhrobků, na které se můžete podívat. Vzápětí minete srnku a pokračujte po cestě. V záhybu cesty na velkém balvanu uvidíte zase ducha ženy. Když zkusíte na balvan vylézt zezadu, přivalí se k němu kámen, po kterém vylezte a seberte dopis (3/6). Pokračujte po cestě dál. Projdete okolo zříceného kostela i kopce s nějakou stavbou a dorazítee do jeskyně. V jeskyni můžete vypnout svítící houbu. U východu z jeskyně je opět žena a dopis (4/6). Cesta vede k řece, kde pákou aktivujte most a přejděte na protější břeh.

Cestou minete svatyni a na vysokém kameni opět uvidíte ženu. Přes skalní výstupky vyskákejte až na kámen a vemte dopis (5/6). O kousek dál uvidíte po pravici druhou skupinu náhrobků, na které můžete mrknout. Cesta končí u loďky, kde je opět žena a poslední dopis (6/6). Vstupte do boudy, kde uvidíte rozbitou lahev vína.


 

Noir verze

Po dokončení hry se odemkne Noirová verze, která nabízí mírně odlišný průběh. Děj se odehrává v noci a navíc za černobílých barev, takže orientace je náročnější. Na konci najdete ženu stát přímo v kůlně a proberete se zase u stolu v domě.