The Lost Valley

The Lost Valley je další z ryze relaxačních procházkových her. V podstatě se tedy dá postavit vedle známějšího Drizzlepathu. Oproti němu však Lost Valley neobsahuje žádný příběh na pozadí (což je pořád lepší než otřesný příběh alá Drizzlepath) a i délkou je o něco kratší, neboť se dá dokončit asi za dvacet minut. Jedná se skutečně o miniaturní záležitost, která vypadá spíše jako amatérské hraní si s CryEnginem.

Lost Valley sice oproti Drizzlepathu nabízí podstatně zajímavější, graficky kvalitnější a poutavější lesní prostředí, ale chybí mu hloubka, která by nutila hráče zkoumat okolí a vykročit mimo hlavní cestu. Svým způsobem se stejně jako u Drizzlepathu jedná o nejlacinější typ walking simulátorů – zaplať za to, že jsme si trošku hráli s editorem, zapni hru, běž a dívej se. Za plnou pálku (cca 130,-) je to skoro zlodějina, ale v nějaké slevě za třicet kaček to může být celkem fajn zpestření na večer.

Hodnocení – 25%
Délka – cca 20min


 

Návod

Letní

Proberete se v lese na cestě. Vydejte se cestou dál až ke strmému svahu po němž teče voda – po něm seběhněte dolů ke stavení na vodní ploše a odtud zamiřte stezkou vlevo. Oklikou dojdete k domu z druhé strany a pokračujte dál k útesu. Po skalách seskákejte dolů a pokračujte tunelem nalevo. Držte se železniční trati a jděte stále rovně kolem vlaku a až na konec, kde trať končí. Nyní pokračujte podél řeky až se před vámi vyloupne moře a majáik. Po strmém svahu sejděte dolů na molo, kde naskočte na loď. A to je vše. 

 

Zimní

Zimní verze se od letní liší pouze v lehce zimním nádechu, kdy slabě sněží a cesta je bílá. Jinak ale veškeré okolí včetně stromů, trávy a zvěře odpovídá letní variantě. Výsledek tak trochu bije do očí, jelikož to není ani léto ani zima.