DLC James Bond – 007 Legends – Skyfall

007-s-1Jediné DLC pro 007 Legends vyšlo nedlouho po základní hře a šlo v podstatě o poslední počin tvůrců hry (jako společnost brzy poté skončili). Nepodařilo se mi zjistit, zda se v rámci PC původně jednalo o placené DLC, ale mám dojem, že nikoli. Skyfall svým způsobem dovypráví příběh Legends a navazuje na úvodní scénu při níž byl Bond omylem postřelen agentkou. V rámci Legends jsme sledovali vzpomínky na jeho předešlá dobrodružství a Skyfall jde v ději dál. Nutno však podotknout, že příběh je stejně chabý jako v základní hře. Prakticky ani jedna Bondovka nebyla podchycena opravdu tak, aby vytvářela komplexní příběh na úrovni.

Skyfall nabízí tak jako většina kampaní ze základní hry dvě kapitoly. Prostředí střech a ulic Istanbulu i mrakodrapu v Číně je poutavé a v rámci Legends neokoukané. Délka kapitol bohužel není moc velká. Goldfinger a Moonraker byli v základní hře nejdelšími příběhy. Délka obou se pohybovala okolo dvou hodin. Ty ostatní tři kampaně délkou sahali po zhruba hodině a půl. Skyfall jde ještě níž a celou kampaň dohrajete zhruba za půl hodinky a to i v případě opatrného trpělivého postupu, který je stejně jako u základní hry mnohdy typický.

Zamrzí skutečnost, že Skyfall neobsahuje žádné sběratelské předměty a tedy ani bonusové materiály. Nejsou tu žádné terče, žádné trial výzvy ani předměty jejichž sebrání by vám odemykalo artworky a tapety hlavních postav. Nic z toho. Navíc, za úkoly už ani nedostáváte XP body. Skyfall proto působí velice chudě, což podporuje i fakt, že kampaň neobsahuje žádné nové zbraně. Na jeho obranu však lze říci, že prostředí je zajímavé a akce opět slušná, což podpoří i další úsek, kdy ovládáte nějaké vozidlo, tentokráte motorku

Ve výsledku je Skyfall průměrným zakončením 007 Legends, kterému nejvíce chybí ta bonusová omáčka okolo. Krátká délka také nepotěší. Nicméně komu se Legends líbilo, ten nepohrdne ani Skyfallem.

Hodnocení – 60%
Délka – cca 30min


 

I – Skyfall
(Daniel Craig)

Kapitola 1 – Centrum Istanbulu
Délka – cca 00:15:00

007-s-1Dorazíte do pokoje, kde vaši lidé zadržovali zloducha Patrice. Ten zdrhá po střechách a vy musíte za ním. Začínáte s pistolí ale v pokoji leží i sniperka AS15 MK12 a na balkoně je útočná puška Faroh.

Volitelný úkol (1/2)
– V pokoji je několik otisků. Prohlédněte je přes biosken a najděte otisky Patriceho. Hotovo!

Opatrně postřílejte chlápky na protější střeše a svezte se po kabelu. Zdejší manící mají v zásobě samopal Strata a bročku Masterson, čili můžete si vybrat arzenál dle vašich představ. Já doporučuji vsadit na Faroh a právě bročku Masterson.

Volitelný úkol (2/2)
– V oblasti střech se nachází celkem pět hromádek zelených muničních beden. Musíte je všechny zničit. Pozice beden je uvedena níže.

Hned jak dopadnete z kabelu, v rohu je 1. hromada muničních beden. Vylezte po žebříku a pokračujte na protější střechu. V samém rohu vpravo (hned nad červenou střechou s taškami) leží 2. hromada muničních beden. Pokračujte dál podél pletiva. Zhruba na konci střechy leží vedle pletiva 3. hromada muničních beden. Seskočte ze střechy dolů a rychle pobijte útočníky. Na balkonu budovy vpravo (vedle šňůry s prádlem) leží 4. hromada muničních beden. Vylezte po žebříku a rychle pobijte trojici chlápků, kteří na vás vyběhnou ze střechu. Až bude klid, všimněte si kufříku MI6 na úpravu zbraní. Opatrně vylezte na střechu a všimněte si budovy vlevo. Na střeše jsou dva snipeři a ještě Patrice, který na vás pálí rakety. Patriceho zabít nemůžete, tak alespoň sudejte snipery a běžte k okraji střechy. Patrice vystřelí raketu a vy skočíte k protější střeše. Ihned se běžte schovat doleva za nádrž a opatrně pobijte stráže. Až zmáknete všechny, Patrice ze střechy uteče. Nahoře na střeše, kde stál Patrice je mírně vpravo 5. hromada muničních beden. Poté vstupte do budovy, kde zahlédnete Patriceho. Pronásledujte ho skrze dům až na ulici, kde naskočí na motorku. Vy si vezmete druhou motorku a honička pokračuje.

Jízda ulicemi je docela náročná. Prostředí je nepřehledné, překážek je plno a navíc proti vám občas vystartuje auta, kteým se musíte uhýbat. Jízda je docela dlouhá a na jejím konci vaše parťačka zablokuje Patriceho, který skočí na vlak. Vy ho samořejmě následujete.

Na vlaku dojde k pěstní bitce s Patricem. Nemělo by být těžké ho zvládnout. Poté vyprávění příběhu konečně dožene scénu na počátku celé hry – vaše parťačka omylem trefí vás! 🙂 Nicméně pád do vody přežijete a po nějaké době se dáte do kupy.

 

Kapitola 2 – Šanghai
Délka – cca 00:10:00

007-s-2Dorazíte do Šanghaie a půjdete opět po Patriceovi. Začínáte v mrakodrapu a klasicky pouze s pistolí. Protože Patrice se chystá někoho zabít, musíte utíkat nahoru a nezdržovat se. Vyfoťte ho přes okno a pak běžte za ním.

Hlavní boss – Patrice
– Tohle je specifický bossfight, neboť nejde o klasický pěstní duel, nýbrž o přestřelku. Patrice využívá vražednou sniperku a vy máte jen ubohou pistoli! Navíc sklo vám mnoho úkrytu neposkytne, protože po pár ranách se rozsype.
– Bossfight je opravdu náročný a vyžaduje přesnou střelbu zpoza krytů. Doporučuji zůstat na počátku proskleného areálu, rozstřelit sklo před vámi a krýt se za jeho spodní částí, které nelze rozbít. Patrice bude pobíhat okolo, občas hodí granát, ale když budete trpěliví, podaří se vám ho dostat.
– Jakmile Patriceovi klesne zdraví na polovinu, uteče dveřmi na schodiště. Pronásledujte ho a běžte o patro výš. Všimněte si tu kufříku, kde najdete další pistole na doplnění munice.
– Nahoře v patře boj pokračuje a i prostředí je podobné. Opět doporučuji krýt se za spodní část skla. Patrice se tentokrát nebude moc pohybovat a spíše bude pálit zpoza rohu.
– Když Patriceho porazíte, běžte do místa, kde stál. Zaútočí na vás, ale během potyčky ho dokážete srazit dolů. A tím vlastně příběh DLC končí.