Star Trek: Elite Force 2

Druhý a bohužel poslední díl Elite Force patří k vrcholům lineárních FPS vůbec. Jestliže je první dekáda 21. století zlatou érou stříleček, pak její první polovina patří těm nejlepším kusům vůbec. 90. léta nebyly zlé, ale FPS se teprve vyvíjeli, no a poslední roky jsou katastrofou hnanou na všechno možné, jen ne na poctivou řemeslnou práci a pestrou hratelnost. Elite Force 2, přestože nikdy nesklidila zasloužený úspěch, je jednou z nejpropracovanějších a nejpestřejších FPS jaké kdy vznikly.

EF2 navazuje na svého předchůdce nejen dějem (Voyager se vrací na Zemi) ale i postavami, přičemž z posádky Voyageru se dokonce objeví Tuvok. Příběh, který je tentokrát ještě propracovanější a hezčí opět představuje Hazard Team s řadou známých i nových členů samozřejmě nachybí vůdce Hazard týmu Munro (bohužel už ne Munrová). Tady na tomto místě se tvůrci dopustili snad jediné, opravdu závažné chyby hry, kterou jim nedokážu ani s přimhouřením obou očí odpustit. Nevadí mi, že Munro a jeho skvadra přesedlali na Enterprise Jeana-Luca Picarda. Vadí mi však to, že na Enterprise je jenom Jean-Luc Picard! Jako kdyby celá série Star Treku Next Generation byla jen o něm. Po bohatém Voyageru, kde se přestavili všichni seriáloví hrdinové působí Enterprise zkrátka polovičatě, neboť co je loď bez posádky, která tam neodmyslitelně patří?

V terénu EF2 už nezklamal. Prostředí je ještě pestřejší a atmosféričtější. Hudba se povedla, stejně jako zvuky zbraní a okolí. Zbraní je vůbec ohromný počet. Sice mají jen tři druhy munice, ale to postačí. Na světlo světa se dere i trikodér sloužící k různým činům včetně řešení drobných logických hádanek. Tyto hádanky nejsou těžké, ale příjemně zpestří hru. Nepřátel je velké množství a jejich vrcholem pak je celá sada hnědých mimozemských vraždících potvor. Zpočátku bude každý nový druh představovat tvrdého soupeře, ale s nástupem lepších zbraní půjde i je snadno porazit. Jako příznivce bossfightů si taky nemůžu stěžovat. Hra je jimi doslova prošpikovaná a některé bossfighty jsou tak vydařené, že v průběhu nich se útoky bosse mění, tedy i vy musíte přizpůsobit své jednání a taktiku. Hra navíc obsahuje secrety (další to bod k dobru) a s nimi související systém bonusových lodiček. Za jejich sběr se odemyká šestice speciálních misí. Jen škoda, že pouze čtyři z nich jsou bojové a dohrát je zabere sotva půl hodinky.

U prvního dílu jsem zmiňoval možnost ovlivňovat děj. I tady něco takového existuje, byť snad jen ve dvou případech. Prvním je možnost v rámci jedné mise dosáhnout navíc otevření skladu munice (za včasnou ochranu spojence). Druhou možností je romance s některou z ženských hrdinek. Ne, nejsme v Mass Effectu, takže nečekejte nic extra, ale přesto ta možnost výběru a následná volba dialogů je prima věc.
Bohužel, hra poněkud pokulhává po scenáristické stránce. Příběh a navíc s možností budování vztahu je na svou dobu ambiciózní, ale scenář zkrátka není to, co by člověk očekával. Mluvím jednak o příliš slabých dialozích, ale i některé klíčové situace (hlavně mise 6) vyloženě bijí do očí, neboť odporují i logice Star Treku.

Zatímco EF1 se vyznačoval častým důrazem na spojence po vašem boku, druhý díl snižuje přítomnost kolegů v boji tak na 20% hry. Stále tu máme řadu tváří tvořících Hazard tým, ale většinu práce odedřete jen vy. Často se stane, že s kolegy někam jdete, ale objeví se situace, které způsobují, že se tým trhá a končí to tak, že prakticky každou misi dokončujete sami. Celkem nešťastné rozhodnutí.

Celkově vzato je Elite Force vynikající hra, která jako FPS funguje bezvadně. Jako hra ze světa Star Treku už je to ale mnohem horší, neboť i když je univerzum bohaté a plné odkazů na sériály, tak je tu i řádka nešťastných logických kiksů a hlavně prázdná Enterprise.

Hodnocení – 90%
Délka – cca 12h


 

Návod

– Výcvik je oproti prvnímu dílu součástí kampaně, avšal lze ho přeskočit. Důrazně to však nedoporučuji, neboť Elite Force 2 je hra komplexní a obsahuje mnoho prvků, které dnešní hry už dávno ztratili, aby ustoupili jednoduchým hráčům. Navíc už ve výcviku lze získat secret.
– Ve hře je možné sesbírat celkem 81 bonusových lodiček. V návodu jsou popsány všechny, stejně jako všechny secrety. Pro odemčení všech bonusových misí potřebujete 70 lodiček.
– Návod je opět dělen dle úrovní (kapitol), ačkoli oproti EF1 je jejich počet skoro dvojnásobný.

 

Výcvik
(Secrety – 1, Lodičky – 1)

Kapitola 1

Jako velitel Hazard týmu vás opět čeká klasický výcvik, který povede Tuvok.
Seriálový hrdina – Nadporučík Tuvok je původem vulkánec. Je šéfem bezpečnosti na lodi a právě on nechal vytvořit Hazard tým jehož jste součástí.
Dle rad Tuvoka si nejprve otestujte pohyby a následně přeskákejte překážky. V další místnosti překážky podlezte a v té třetí vyzkoušejte kombinaci skákání i plazení. V další místnosti seskákejte po bednách. Obejděte bedny a v koutě najdete zastrčený trikodér.

Trikodér

– Naprosto klasická věcička sloužící ke zkoumání věcí i osob. Můžete jím namířit na zajímavý objekt, či osobu a dozvědět se její název, váhu a výšku. Pomocí trikodéru lze také aktivovat některé přístroje
– Alternativní funkce přepíná módy trikodéru. Dostupnost módů se odvíjí dle mise v níž se nacházíte.
– První mód je klasický.
– Druhý mód je strukturální integrita, který červeně zvýrazní kusy zdiva, jež lze zničit. Poprvé ho můžete využít už ve Výcviku.

Pomocí skrčení při výskoku vylezte na druhou stranu a prolezte Jeffrísovým průlezem. Dostanete se do šachty s žebříkem.
Secret (1/1) – Slezte jen o jedno patro a pomocí trikodéru aktivujte panel s červeným světlem. Poté se vraťte až do místnosti, kde jste podlézali překážky. Vyjděte do patra a vlezte do Jeffrísu, který se otevřel. Prolezte až na konec, kde najdete lodičku (1/1). Nyní se můžete vrátit do šachty a slézt až dolů.

 

Kapitola 2

V další oblasti přeskákejte propast a na konci chodby seskočte dolů. Pád vás trochu poraní, ale to je záměr, abyste si mohli vyzkoušet léčení z terminálu. Poté běžte ke dveřím. Jedny jsou zničené, druhé zamčené. Pomocí panelu odemkněte dveře a spínačem je otevřte. Za dveřmi nastupte do výtahu a vyjeďte nahoru.

 

Kapitola 3

Aktivujte panel a přejděte přes vytvořený můstek. Tuvok vám nyní vysvětlí funkce trikodéru. Pomocí něj zaměře krystaly a analyzujte je. Poté sledujte jak se mění radar při pohybu Tuvoka. Pokračujte do nitra jeskyně. Zapněte noční vidění a překonejte dráhu v jeskyni. Na jejím konci trikodérem sepněte panel, čímž se zbavíte laserů a můžete pokračovat. Dojdete k dalším laserům a dostanete Phaser.

Phaser

– Základní zbraň se samonabíjením. Vystřeluje souvislý paprsek a je tak ideální na ničení objektů, překážek a slabých potvor.
– Alternativní střelba šlehá mnohem silnější laser, který však rychle žere munici.
– Munice 200 / 66

Pomocí phaseru zničte plasmu na stěně, čímž lasery vyrušíte. Cesta dál je ucpaná kameny. Pomocí funkce trikodéru (strukturální integrity) odhalte slabé místa, tedy kameny a zničte je.

 

Kapitola 4

Jste na střelnici. Obdržíte phaser, kterým zničte terče poletující okolo. Pak dostanete klasickou a dobře známou pušku.

Kompresní puška

– Klasická puška, která se od prvního dílu změnila jen funkcí alternativní střelby. Puška je vhodná na velkou dálku. Je přesná, solidní, účinná… vcelku univerzální zbraň.
– Alternativní střelba vypálí energetickou kouli, která po dopadu lehce exploduje.
– Terčík na displayi pušky zčervená, když míříte na nepřítele. Ideální při hře bez zaměřovače.
Munice 10 / 5

Puškou rovněž zničte všechny terče. Vzhledem k tomu, že to byla poslední fáze výcviku, Tuvok vyjádří spokojenost a je hotovo.


 

Mise 1 – Dohra (Borgská koule)
(Secrety – 1, Lodičky – 3)
Nepřátelé – cca 50

Kapitola 5

Voyager skončil v zajetí Borgské koule a jako vůdce Hazard týmu je třeba loď osvobodit. Na misi s vámi půjde Telsie, Chell a Chang. Jenže během přenosu se něco porouchá a zůstanete jen s Changem.
Hrdina – Austin Chang je demoliční expert z EF1. Vyzná se ve výbušninách. Oproti EF1 už nebude tak častým parťákem při misích.
Hrdina – Telsia Murphy je průzkumnice a odstřelovačka z EF1. Společně s Chellem půjde o vaší nejčastější společnici při misích.
Hrdina – Chell je technik z EF1 a jako takový bude jedním z nejvytíženějších kolegů během příběhu. Chell je Bolian, proto má modrou hlavu.
Máte u sebe klasickou výbavu – Phaser, Puška, Trikodér a I-MOD.

I-MOD

– I-MOD je jedinečná zbraň vynalezená Sedmou z Devíti. Na jeho paprsky se Borgové nedokážou přizpůsobit. Proti jiným druhům potvor se I-MOD moc nehodí, jelikož je asi tolik silný, co puška, ale má nižší kadenci.
– Alternativní střelba vypálí dvakrát tak silný paprsek, který ale žere dvakrát tolik nábojů.
– Terčík na displayi I-MODu zčervená, když míříte na nepřítele. Ideální při hře bez zaměřovače.
– Munice 12 / 6

Borgové si vás nevšímají, tak je neprovokujte.
Tip – Na konci chodby je modré pole. Všimněte si obřího Borga, který za ním prochází.
Na konci chodby je uzel (modrý přístroj), který vyřadí okolní Borgy. Vedle je energetická spojka (zelená), která zase vypne zelené silové pole. Nastupte do výtahu a sjeďte níž. V tomto patře uvidíte žluté silové pole, za kterým je uvězněný Chell. Nejprve zničte plasmu (oranžová nádrž) a rychle prolezte šachtou. Borgové si toho všimnou a napadnou vás ale na konci šachty je uzel, kterým je vyřadíte. Pak trikodérem zruště žluté pole a Chell se přidá k vám. Cestu dál ale blokuje další pole. Zničte plasmu, abyste otevřeli šachtu a na jejím konci odpalte spojku, čímž pole zrušíte. Než půjdete zpátky, prohlédněte šachtu sktrukturální integritou – nad potrubím v rohu je naprasklá zeď a za ní lodička (1/2). Vylezte z šachty a pokračujte dál.

 

Kapitola 6

Najdete místo, kde je držen Voyager, ale napadnou vás Borgové a unesou Changa! Navíc něco začne rušit vaše I-MODy.
Tip – Od této chvíle jsou I-MODy nepoužitelné. Při boji s Borgy využívejte jiné zbraně. Jakmile se na danou zbraň adaptují, přepněte na jinou. Také maximálně využívejte uzlů.
Nechte Chella bojovat (přepne na pušku), zničte plasmu a prolezte šachtou, na jejímž konci je uzel a spoj. Tím vyrušíte silové pole a můžete pokračovat. Narazíte na první terminály léčení a munice. Hurá! Poté trikodérem deaktivujte žluté pole. Za ním je výtah, ale musí být ovládan svrchu a tak Chell zůstane tady. Sjeďte dolů, kde v komoře uvidíte probíhající asimilaci Changa. Máte jen pár minut na jeho záchranu. Rychle zničte plasmu, vlezte do šachty a na jejím konci odpalte spoj. Tím vyrušíte pole a můžete jít pro Changa, kterého teleportujete na Voyager. Vraťte se zpátky do místnosti s výtahem a běžte chodbou vlevo.
Secret (1/1) – V chodbě mezi výtahem a sálem s potrubím je naprasklá stěna. Zničte ji a uvnitř najdete lodičku (2/3) a uzel, kterým elegantně vyřadíte okolní Borgy.
V sále s potrubím dejte pozor na smrtící modrou podlahu. Seskočte na potrubí nalevo a prolezte do díry, která je za vámi (směrem do chodby odkud jste přišli). Určitě si zapněte noční vidění a na konci tmavé cestičky najdte lodičku (2/3). Na opačné straně sálu trikodérem zrušte žluté pole a zničte spoj, čímž vyrušíte pole nad vámi. Vraťte se na výtah a s Chellem pokračujte dál.

 

Kapitola 7

Pokračujte chodbou do místnosti s Borgy. Nevšímají si vás, ale v okolí je uzel, tak ho zničte a vyřaďte je. Brzy najdete Telsii, která získává data z počítače, ale překvapí ji Borgové. Máte jen chvilku než ji zabijí. Rychle utíkejte chodbou, prokličkujte mezi Borgy a před místnosti s Telsii (u zeleného pole) zničte uzel. Zbývá se k Telsii dostat. Kousek zpátky je plasma, která odkryje šachtu v níž je spoj. Zelené pole se vypne a konečně se všichni sejdete. Chell zjistí polohu generátorů, které drží Voyager. Zničte spoj v místnosti a vraťte se chodbou, kterou jste přišli. Na křižovatce berte pravou a postupujte přes výtah dál. Dojdete do místnosti s Borgy ale hned vpravo je uzel, kterým je vyřadíte a také spoj, jehož zničení uvolní cestu. Ve velké kruhové místnosti se dejte vpravo a u stěny zničte další uzel a spoj. Konečně si vytvoříte cestu k hlavnímu výtahu.

 

Kapitola 8

Vyjedete nahoru ale napadnou vás další hordy Borgů. Utíkejte k žlutému poli a trikodérem jej deaktivujte. Doufejte, že koegové odlákají pozornost, ale spíše počítejte s vážným poraněním. Jakmile je pole dole, zničte plasmu v místnosti za ním, čímž odpálíte spoj i uzel, který blokoval vaše I-MODy. Konečně se můžete Borgům zase přímo postavit. Pokračujte chodbou až na křižovatku.
Tip – Obě cesty vedou do dalších úrovní, ale pravá cesta začíná kapitolou 9, zatímco levá kapitolou 10. Z hlediska užitečnosti je lepší vydat se cestou vpravo.

 

Varianta A (pravá cesta)

Kapitola 9

Pokud jste se v minulé kapitole vydali doprava, ocitnete se u desky výtahu. Ještě na něj ale nestoupejte. Hned vedle dveří je totiž plasma, která odkryje dlouhou šachtu, jež vás zavede do malé místnosti se spojem. Zničte ho, abyste mohli odejít a zjistíte, že jste v mezipatře šachty, kterou byste projížděli výtahem. Bohužel tu nic dalšího není, takže pouze nastupte na výtah a pokračujte v jízdě dolů. Hned za dveřmi je spoj a opodál uzel, kterým vyřaďte Borgy. Zničením spoje jste deaktivovali zelené pole u prvního generátoru. Zatímco Chell aktivuje panel, vy trikodérem generátor vypněte.
Tip – Musíte nastavit tři stupně vlny, přičemž vidíte počáteční vlnu, kterou upravujete, cílovou vlnu, které máte dosáhnout i obě vlny současně. Upravujete pomocí amplitudy, frekvence a posunu. Když se zadaří, generátor je mimo provoz.
Pokračujte chodbou do další části.

 

Kapitola 10

Ocitnete se na křižovatce. Zničte spoj a projděte silovým polem k druhému generátoru. Opět ho nastavením vlny vypněte. Exploze generátoru zničí spoj, takže po návratu na křižovatku můžete pokračovat další chodbou. Opět projděte sálem s modrým jádrem a postupujte až do dlouhé chodby. Na jejím konci je spoj, jehož zničením otevřete cestu k druhému generátoru, který je o pár metrů zpátky. Opět generátor pomocí nastavení vlny vypněte a Voyager je volný

 

Varianta B (levá cesta)

Kapitola 9

Pokud jste se v minulé kapitole vydali doleva, projděte okolo velkého modrého jádra a sjeďte výtahem dolů. Ocitnete se na křižovatce. Zničte spoj a projděte silovým polem k prvnímu generátoru. Zatímho Chell aktivuje panel, vy trikodérem generátor vypněte.
Tip – Musíte nastavit tři stupně vlny, přičemž vidíte počáteční vlnu, kterou upravujete, cílovou vlnu, které máte dosáhnout i obě vlny současně. Upravujete pomocí amplitudy, frekvence a posunu. Když se zadaří, generátor je mimo provoz.
Exploze generátoru zničí spoj, takže po návratu na křižovatku můžete pokračovat další chodbou. Opět projděte sálem s modrým jádrem a postupujte až do dlouhé chodby. Na jejím konci je spoj, jehož zničením otevřete cestu k druhému generátoru, který je o pár metrů zpátky. Opět generátor pomocí nastavení vlny vypněte. A nyní zpátky na křižovatku, kde se otevřela další cesta.

 

Kapitola 10

Postupujte chodbou a cestou likvidujte Borgy. Narazíte na zelené pole za nímž je generátor. O kus dál na stěně je uzel, kterým vyřaďte okolní Borgy. Na konci chodby je spoj a po jeho zničení můžete jít kr generátoru. Nastavením vlny ho vypněte a Voyager je volný.

 

Kapitola 11

Po transportaci jste však neskončili na Voyageru, ale zpátky u Borgů. Postaví se vám obrovský Borg, kterého jste viděli procházet na počátku mise.

Boss 1 – Vylepšený Borg

– Hora kovu vypadá hrůzostrašně a je i velice odolný. Ani I-MOD mu nezpůsobuje moc velké škody. Borg útočí dvěma způsoby. Může do vějíře vypálit tři střely anebo laserem zasáhnout oblast okolo sebe. Držte se od něj dál ať máte čas střelám uhnout a skrčit se pod laserem. Můžete Borga pižlat I-MODem, ostatně v okolí jsou terminály munice (i léčení), ale lepší bude využít třech uzlů. Trikodérem zruště žluté silové pole a uzel zničte. To Borga sice nezničí ale ochromí a během ochromení je mnohem náchylnější ke zranění.
– Když Borgovi klesne zdraví na 75% zavrávorá a odpadne mu kus zbroje. Od této chvíle má nový útok – vystřelení velké koule, která se navádí na vás. Naštěstí má omezený dosah, takže si od Borga udržujte odstup.
– Když Borgovi klesne zdraví na 50% povalí ho to, ale zase vstane a nyní se dokáže teleportovat. Bude využívat plošin nad arénou a střílet shůry. Ztratí ale možnost střelby laseru a naváděné koule.
– Když Borgovi klesne zdraví na 25% těžce ho to ochromí a namáhavě se zvedne bez kusu hlavy. Nyní vás bude napadat jen z těsné vzdálenosti pěstí, ale stále se bude teleportovat. 


 

Mise 2 – Přeložení (Akademie hvězdné flotily)
(Secrety – 0, Lodičky – 0)
Nepřátelé – cca 20

Kapitola 12

Po návratu Voyageru na Zemi byl Hazard tým rozpuštěn s tím, že běžné bezpečnostní týmy postačí na rizika známého vesmíru. Úředník Stemmons vás přidělí k výcvika kadetů taky v Akademii. Jediná Telsie má to štěstí, že zůstane sloužit na lodi a to na USS Dallas. Na chodbě se rozlučte s Telsií, Chellem a Changem a jeďte výtahem do přízemí. Tady se s vámi rozloučí i Tuvok. Máte se hlásit v kanceláři ředitele. Vyjděte tedy ven do parku. Hned u východu dvě kadetky probírají návrat Voyageru a u bazénků se studentí hádají s profesorem o práci. Zajděte do levé budovy a vyjeďte výtahem do patra. Na chodbě dva kadeti probírají betazoidy. Běžte do kanclu vedoucí akademie, kde vám bude Jacqueline Freindrickovou uděleno nové přiřazení. Ozve se vám ještě Telsie. Sejděte se s ní u bazénu, kde vám navrhne, že byste mohli oba rezignovat. Je na vás jak jí odpovíte.
1) Nedovolím ti zahodit kariéru kvůli mě – Telsia to překroutí a naštve se.
2) Bez flotily bychom se oba zbláznili – Oba se rozloučíte obejmutím
3) Užili jsme si, ale je po všem – Telsii to zarazí a nepotěší.
Tip – Většina rozhovorů, kdy můžete vybírat odpověď nemá velký vliv na děj. Některé ale mohou vézt k novým informacím anebo mohou pomáhat budovat vztah.

 

Kapitola 13

Po dvou letech se stále zabýváte bojovým výcvikem kadetů. Společně s kadetem Korbanem (puška) jste na Romulanské základně.
Hrdina – Korban je Klingon a jako takový se nevyhýbá žádnému boji. Je zbraňovým expertem.

Phaser (moderní)

– Moderní verze Phaseru se v ničím neliší od té původní. Vzledově je trochu jiný, ale to je tak všechno.
– Munice 200 / 66

Vylepšená pulsní puška

– Vylepšená puška je vlastně samopal a dost přesně odpovídá Scavengerské pušce z EF1. Je adekvátně přesný, rychlý a účiný. Ideální na boj na střední vzdálenost.
– Alternaticvní funkce vypálí granát. Ten je velice užitečný na skupiny nepřátel.
– Munice 30 / 2

Moderní Trikodér

– Moderní verze Trikodéru se od toho původního liší hlavně vzhledem. Také může mít nové funkce zobrazení.
– Mód stopování plynů slouží k odhalení jedovatých plynů, které mohou proudit skrve škvíry ve zdech. Poprvé tento mód využijete v 5. misi.
– Mód biosken pomáhá odhalit okem neviditelné paprsky a lasery. Poprvé jej využijete v 5. misi.
– Mód orbitální útok umožňuje zaměřit na vytyčený cíl, na který následně dopadne palba z lodi. Poprvé jej využijete až v 11. misi.

S Korbanem vyčistěte chodbu od Romulanů. Dveře na konci Korban zkusí otzevřít, zatímco ho kryjte. Dveře jsou však z této strany zaseknuté. Prohlédněte chodbu a všimněte si šachty. Korban ji pro vás otevře a vy vstupte. V šachtě na několika místech uniká horký plyn. Vždy počkejte až ustane a proběhněte. Skrze šachtu se dostanete ke dveřím zezadu. Postřílejte Romulany a trikodérem dveře otevřete.
Tip – Aktivování některých přístrojů vyžaduje opravit obvod. Na desce vidíte jednotlivé prvky, které musíte pospojovat tak, aby energie z levé svorky proudila do výstupních svorek vpravo. Obtížnost obvodů se postupně navyšovat. Zatím je to snadné.
Až se dveře otevřou, Korban vběhne dovnitř a pomůže vám odrazit útok Romulanů. Postupujte do výtahu. V dalším patře je Klingonská zbraň Bat’leth

Bat’leth

– Tradiční Klingonská zbraň na boj zblízka. Rozdává rychlé ale slabé údery.
– Alternaticní útok je mocné máchnutí, které dokáže jednou ranou zabít, ale nápřah chvíli trvá.

Pobijte Romulany, kteří na vás zaútočí. Oba máte Bat’lethy, které jsou na těsnou vzdálenost velmi účinné, takže to i přes riziko poškození zvládnete.

Po boji se ukončí program na holopalubě. Venku už čeká Stemmons a také kapitán Picard, kterého velice zaujme Hazard tým a rozhodne se ho obnovit.
Seriálový hrdina – Jean-Luc Picard je kapitánem lodi Enterprise. Je to rozvážný chlápek, který si z příkazů a nařízení Federace moc nedělá.


 

Enterprise I
(Secrety – 0, Lodičky – 0)

Kapitola 14

Společně s Chellem a Jurotovou se transportujete na Enterprise, kde vás uvítá nejen Picard, ale i Tuvok, který přijal stejné místo jako na Voyageru a bude dohlížet nad aklimatizací vašeho týmu. Promluvte s Tompsenem + operátorem transportéru Mobieuto a prohlédněte si palubu. U vězení najdete Struhla.
Tip – Po lodi se různě potloukají krom členů Hazard týmu a dalších vedlejších postav i řadoví členové posádky. Za zmínku stojí praštěná botanička Pearsonová, sestra z ošetřovny Kelar, knihovnice Miyamoto, dále Kelock, Russel, Jones, Stratton, N’Tol a pár dalších.
Hrdina – Kenioth Tompsen je člen druhého týmu. Je to Caitian, proto má chlupatou hlavu podobnou kočkovité šelmě. Keniotha v boji nikdy neuvidíte, ale občas se potlouká po lodi.
Hrdina – Jonathan Struhlem je člen druhého týmu. Je to Denobulan, proto má kostní hřebeny na čele. Stejně jako Keniotha ho v boji nikdy neuvidíte.
Určitě zavítejte na ošetřovnu, kde je doktorka Stevensonová.
Tip – Na ošetřovně vždy najdete terminál munice a léčení. Pokud potřebujete, stavte se tu.
Pokračujte do zbrojnice, kde vám Korban (nyní už člen Hazard týmu) představí novou brokovnici. Hned si ji vyzkoušejte na holopalubě.
Tip – Programy simulace na holopalubě jsou vždy stejné svým prostředím ale liší se nepřátelé. Prostředí představuje jen pár propojených místnosti s výškovými rozdíly. Nachází se tu asi 8 nepřátel, které vydatně otestují vaši bročku.

Útočná puška

– Útočná puška je vlastně brokovnice, neboť vypálí několik střel s velkým rozptylem. Zblízka je zatraceně účinná, ale na dálku je skoro k ničemu.
– Alternativní střelba vypálí modrou kouli, která působí jako granát. Narozdíl od granátu samopalu ale letí po přímce, takže umožňuje zasáhnout i vzdálenější cíle.
– Munice 6 / 3

Po otestování zbraně běžte do výtahu a jeďte do Hazard Ops.

 

Kapitola 15

Na chodbě promluvte s botaničkou Paersonovou + Sirhcem a v šatnách s Bobowskim + Devadenebrovou.
Hrdina – Namkcots Sirhc je člen druhého týmu. Je to Andorian, proto má modrou hlavu s tykadly. Namkcotsa v boji nikdy neuvidíte, ale občas se potlouká po lodi.
Hrdina – Brian Bobowski je člen druhého týmu. Ani Bobowskiho v boji nikdy neuvidíte, ale velmi často na něj narazíte na lodi.
Hrdina – Toni Devaldenebrová je člen druhého týmu. Ani Devaldenebrovou v boji neuvidíte a i na lodi je k vidění jen málokdy.

V šatnách také hoďte řeč s pilotkou Sydney a hlavně s Jurotovou, která se vrací do služby z EF1. Na počítači uvidíte seznam aktuálních členů Hazard týmu, který je opět rozdělen na dvě skupiny.
Tip – Oproti EF1 hraje druhý Hazard tým pouze miniaturní roli. Jen jediného člena z jejich týmu někdy uvidíte bojovat a na ty ostatní narazíte pouze během odpočinkových úseků na Enterprise.
V brífingové místnosti vedle promluvte s Changem + Tuvokem a dole s Chellem.
Tip – Všimněte si, že Jurotová má ve skříňce I-MOD. Zajděte do kanceláře za brífingovou místnosti, kde leží její tablet s kódem 746. Použijte kód a skříňku otevřete. I-MOD je váš a od této chvíle bude součástí vaší výbavy. Kdybyste ho nezískali, už nikdy se k němu nedostanete. Zase taková škoda by to ale nebyla, protože jeho výhody jsou spojené výhradně s Borgy a ty už nepotkáte.
Pokud jste byli ve zbrojnici a mluvili jste s Jurotovou a Chellem, pozve vás kapitán na můstek. Jeďte tam.

 

Kapitola 16

Jen co dorazíte na můstek, Enterprise dostane nouzové volání z USS Dallas. Vaše první akce je tady, přičemž kapitán doporučí připojit do týmu Franklina, který je expertem na tyto lodě.


 

Mise 3 – Vrak (USS Dallas)
(Secrety – 6, Lodičky – 9)
Nepřátelé – cca 40

Kapitola 17

Transportujete se na loď. V týmu máte Chella, Jurotovou a Franklina. S sebou máte především samopal.
Hrdina – Juliet Jurotová je medička týmu, která se vrací z EF1. Je to betazoidka, což mimo jiné znamená, že má velmi vysoké mimosmyslové schopnosti.
Hrdina – Jack Franklin je expert na lodě typu Excelsior. Na doporučení Picarda se má stát součástí Hazard týmu, byť do něj ještě není přímo přiřazen.
Chell si všimne díry ve stěně skrze kterou se něco prokousalo. Díky snížené gravitaci můžete skákat do velké výšky. Využijte toho a v rohu místnosti trikodérem opravte obvod, čímž odemknete dveře.
Secret (1/6) – Běžte do patra a strukturální integritou propátrejte zdi. Jedna z nich v rohu je naprasklá – zničte ji a uvnitř najdete Brnění (100b) a lodičku (1/9).
Tip – Výjimečně můžete najít zbroj a léčení i mimo terminály. Oproti terminálům jde o jednorázový předmět, takže jej seberete i když jeho obsah maximálně nevyužijete. Samostatné brnění vám však může navýšit hodnotu zbroje až do 200b, nicméně poté bude hodnota automaticky klesat zpátky na 100.

Pokračujte do hangáru, avšak dveře hlouběji do lodi jsou uzavřené.
Secret (2/6) – Otevřete vchod do raketoplánu (zadní část) a uvnitř najdete lodičku (2/9).
Pokračujte do dalšího skladu, kde manjálně (páčkou) otevřte Jeffrísův průlez. Protáhněte se dovnitř až do výtahové šachty. Tady skočte na protější stranu a pokračujte průlezem až k ovládacímu panelu. Trikodérem opravte obvod a gravitaci konečně uvedete do normálu. Nyní se vraťte do výtahové šachty. Právě sem spadne jedna kabina a díky tomu můžete po žebříku vylézt nahoru. Tady opět otevřte šachtu a prolezte. Dostanete se do místnosti za dveřmi, kde opravte obvod a vpusťte kolegy dovnitř.
Secret (3/6) – Když otevřete dveře pro kolegy, rychle jimi proběhněte než se zavřou a dejte si další kolečka skrze šachty – sklad, šachta, výtahovná atd. Cestou narazíte v horní šachtě na lodičku (3/9), která po otevření dveří vypadla z úložného prostoru.
Pokračujte za kolegy, seskupte se v místnosti za vraty a běžte dál.

 

Kapitola 18

Vaši kolegové vytasí samopaly a vy udělejte totéž. Pokračujte chodbou do jídelny, kam se začne dobývat neznámá forma života. Nakonec toho ale nechá. Strukturální integritou zjistěte, že naprasklé dveře jdou rozbít, zničte je a pokračujte. Dostanete se k zamčeným proskleným dveřím. Vezměte do dveřmi vpravo, kde je šachta.
Secret – Nejprve prohlédněte dveře nad žebříkem a otevřte si průlez u stropu – je za ním lodička (4/9).
Slezte šachtou dolů, prolezte Jeffrísem a vytáhněte se na druhé straně nahoru.
Secret – Hned za výlezem jsou dveře, které prověřte strukturální integritou – jsou naprasklé a za nimi je lodička (5/9).
Pokračujte chodbou ke strojovně, kde vám poprvé napadnou zdejší vetřelci – Lurkeři. Nejsou moc silní, ale dovedou plivat kyselinu, tak opatrně. Jakmile dojdete do strojovny, uvidíte jak vaše kolegy napadnou Lurkeři. Nejprve vejděte do místnosti s warpem a nahoře v patře si vemte lodičku (6/9). Teprve poté trikodérem opravte obvod na hlavním panelu, čímž odemknete dveře pro zbytek týmu (a také silovým polem ohradíte warp, takže pro lodičku byste se už nedostali). Pokračujte k výtahům, ale jsou mimo provoz. Prolezte tedy sousední šachtou, dole opravte další obvod, čímž výtahy spravíte a můžete vyrazit.

 

Kapitola 19

Franklin vám povede na můstek, ale lapí ho Lurkeři a zabijí (nejde tomu zabránit). Odolejte útoku a pokračujte dál. Narazíte na křižovatku se silovým polem. Nejprve skrze díru u pole prolezte okolo silového pole a z druhé strany ho vypněte. Poté touto chodbou pokračujte dál k teleportační místnosti,. ale zjistíte, že je chráněná silovým polem. Vraťte se zpět na křižovatku a pokračujte dveřmi dál. Chodba vlevo vede k můstku, jenže dveře jsou zamčené. Vyhledejte v chodbách dva průlezy do šachet. Obě šachty se spojují a vedou do dvou místností po stranách můstku.
Secret – Nejprve vlezte do šachty vlevo a zastavte se v mezipatře. Zkuste otevřít velké dveře a poté malé dveře po stranách, načež se ty velké otevřou a uvnitř najdete zbroj (100b) a lodičku (7/9).
Nyní se vraťte do chodby a prolezte šachtou vpravo. Ta vás dostane do jedné z místností po stranách můstku a zrovna v téhle je lodička (8/9). Strukturální integritou mrkněte na dveře na můstek a zničte je (můžete zničit oboje). Na můstku otevřete dveře pro tým. Chell přehraje audiolog mrtvého kapitána Gallowaye, kde je zmínka o několika členech posádky, kteří se zavřeli v teleportační místnosti. Zatímco Chell zruší silové pole u teleportu, vy se tam s Jurotovou vydejte. Uvnitř proběhněte po podstavcích teleportu (v pořadí hodinových ručiček) a objeví se lodička (9/9). Poté spínačem teleporty aktivujte. Naleznete nejen inženýrku, která s tímto nápadem přišla, ale i Telsii.
Hrdinka – Katarina Scott je šéfinženýrka lodi USS Dallas a je to právě ona, kdo přišel na způsob, jak uchovat skupinku lidí v paměti transportéru.
Vzápětí zavolá o pomoc Chell. Jurotová zůstane tady, takže jste na to sami a musíte se dostat zpátky na můstek než Chella napadnou. Cestou očekávejte tuhý odpor Lurkerů. V jednu chvíli plyn zahradí chodby, takže to vezměte skrze praskliny ve zdi a pokračujte na můstek. Když se sem dostanete včas, je Chell v bezpečí a transportujete se na Enterprise.


 

Enterprise II
(Secrety – 1, Lodičky – 1)

Kapitola 20

Na poradě s kapitánem inženýrka i Telsia vysvětlí k čemu došlo. Dallas přijala nouzové volání z nedaleké attrexiánské stanice a vyslala tam své lidi, ovšem loď byla vbrzku napadena. Picard se rozhodne na stanici poslat Hazard tým. Projděte si můstek, můžete pohovořit s Tuvokem, který ocení uspěch na Dallasu a poté odjeďte výtahem.

 

Kapitola 21

Na chodbě hoďte řeč s Tompsenem + Kelockem (člen posádky, vulkánec). Běžte do hangáru a v místnosti nad ním promluvte s botaničkou Pearsonovou + Russelem (člen posádky). Hangár na Enterprise je rozdělený na tři části. Váš letoun je ve dvojice a Chell tu cosi opravuje. V hangáru 3 promluvte s Bobowskim + Struhlem
Secret (1/1) – Na konci chodby ve skladu seberte fázový konvertor a běžte s ním do hangáru 1, kde otevřte pravou trysku raketoplánu a vyměňte ho za zničený konvertor. Tím se otevře vstup do raketoplánu, kde je tato pěkně ukrytá lodička (1/1).
Zeptejte se Chella na opravy a vzápětí začne motor hořet. Rychle běžte do raketoplánu a na panelu nastavte trikodérem vlnění. Tentokrát na gto ale máte omezený čas (zhruba minutu), takže si pospěšte. Když je hotovo, raketoplán je připraven k odletu. Na akci jdete s Chellem, Changem Jurotovou a pilotov bude Sydney.
Hrdina – Sydney Stockmanová je sice hodně mrňavá, ale zkušená pilotka raketoplánu a též členka prvního Hazard týmu. Bude zajišťovat přepravu na řadu akcí, ale bojovat s ní nikdy nebudete.


 

Mise 4 – Demise (Attrexiánská stanice)
(Secrety – 4, Lodičky – 6)
Nepřátelé – 140

Kapitola 22

Na tuto akci jde každý samostatně. Budete vysazeni v hangáru jedné části stanice a vzápští zaútočí Lurkeři. Je jich spoustu.
Tip – Nahoře u stropu hangáru jsou explozivní nádrže. Ve vhodný moment je sestřelte abyste zničili Lurkery pod nimi.
Až bude konečně klid, vylezte v rohu na bedny a opatrně projděte přes páry z rour (spouští se v určitých intervalech, takže máte šanci proběhnout).
Secret (1/4) – V přízemí skladu strukturální integritou prověřte dveře – jdou zničit a za nimi je terminál munice, léčení a ještě panel na vypnutí par z trubek.
V patře zaútočí pár dalších Lurkerů. Skrze chodby dojdete k místu s vozíkem. opodál čelí útoku atrexián.

Zkuste aktivovat dráhu, ale je bez proudu. Vezměte to dveřmi po levici a na konci chodby opravte obvod. Vraťte se zpět a spínačem spusťte vozík. ten sice prorazí stěnu na konci chodby, ale napadne vás větší verze vetřelce – Chewer. Ten už pár ran snese, tak buďte opatrní. Poté postupujte chodbou a vylezte šachtou vzhůru až k místu, kde jsou dva Attrexiáni. Jeden z nich vám poradí, kde hledat zbrojnici a vydá se tam s vámi.
Hrdina – Avak’Stas je odvážný Attrexián, který se k vám přidá cestou do zbrojnice. Pokud padne, úkol nesplníte, ale děj to nijak neovlivní.
Tip – Návštěva zbrojnice je nepovinná a pokud Avak’Stas cestou zemře, už se tam nepůjde dostat, takže úkol bude nesplněný a vám nezbude než pokračovat dál. Pokud Avak’Stas zemře až cestou zpátky, úkol bude také nesplněný, ale odměna ze zbrojnice už bude vaše.
Pokračujte s Avak’Stasem ke dveřím a kryjte ho, zatímco je otevře. V další místnosti se protrhne trup – musíte rychle uzavřít vrata než dojde kyslík a zároveň se trhlivě nepřibližuje, nebo vác vcucne ven. Rychle běžte do dveří na rohu, kde spínačem uzavřete vrata. Pak můžete postupovat dál až do skladu. Zatímco Avak’Stas bude otevírat zbrojnici, kryjte ho. Nepřátel je hodně, včetně Chewerů, takže buďte opatrní. Jakmile je zbrojnice otevřená, vezměte si odměnu.

Attrexiánský bleskomet

– Mocná zbraň střílející souvislý zničující paprsek, který téměř odpovídá Obloukové zbrani z EF1, jen je o trochu slabší.
– Alternativní výstřel vypáli oblak plynu, který po zásahu paprsek těžce poraní vše v dosahu. Je to taková elektrická manuálně odpalovací mina.
– Bleskomet je první ze zbraní, které nevyužívají klasickou plasmu, nýbrž Idryllskou munici, která se nachází v roztroušených modrých nádržích a vyjímečně i v Idryllských terminálech.

– Munice 40 / 8

Secret (2/4) – Strukturální integritou omrkněte zadní stranu zbrojnice – vrata jdou zničit (byť vydrží hodně) a za nimi je místnost s rourou.
Secret (3/4) – Skočte do roury a ocitnete se v krátké plošinovce podobné legendárnímu Mariovi, viděné z pohledu třetí osoby zboku. Musíte přeskákat přes plošinky a cestou můžete sbírat lodičku (1/6), lodičku (2/6), lodičku (3/6), lodičku (4/6), lodičku (5/6) a lodičku (6/6). Pokud propadnete, můžete do roury skočit znovu a začít zase od začátku.
Vydejte se s Avak’Stasem zpátky. Oba máte mocné zbraně, ale nepřátel bude mnoho. Avak’Stas se setká se svým kámošem a vy můžete pokračovat dál. Projděte dveřmi a běžte do výtahu.

 

Kapitola 23

Hned na křižovatce vezměte levou, kde je pár zásob a terminálů zdraví i munice. Pokračujte chodbami a cestou koste vetřelce. Dorazíte do místnosti, kde u okna postává Attrexián. Nejprve projděte přes místnost rovně, neboť v dalších chodbách je pár zásob Idryllské munice. Pak běžte za Attrexiánem. Jeho kolega uzavřel v únikovém modulu novou verzi vetřelce, ale nemůže ho vypustit, protože panel je nahoře a on musí ovládat výtah.
Tip – Máte jen pár vteřin, než se bestie dostane ven. Počkejte až Attrexián opraví výtah, vyjeďte nahoru a panelem odpalte modul. Attrexiáni vám poděkují a když se k nim vrátíte, otevřou vám sklad munice, kde je kanystr plasmy (50) a dokonce terminál Idryllské munice. Pokud však nestihnete vypustit modul, potvora uteče ven, Attrexiány zabije a vás čeká miniboss.

Boss 2 – Basher

Basher je třetí typ vetřelců. Je to mohutný a dosti odolný bastard, který si dokáže zakrýt hlavu do krunýře a útočít nárazem. Rovněž dovede klasicky plivat kyselinu. Boj se strhne v úzké chodbě, takže těžko něco vymyslíte. Perte to do Bashera a uhýbejte jeho střelám. Sázka na bleskomet je jasná.

Ať už jste Bashera odpálili nebo zastřelili, pokračujte přes patro dál. Probijte se přes chodbu s několika vetřelci a dojdete na velín stanice. Zdejší důstojníky bude třeba ochránit, ale dovnitř vtrhne horda nepřátel. Perte to do nich a dejte pozor ať se nevrhnou na Attrexiány – nesmějí zemřít. Po chvíli dorazí zbytek vašeho týmu – Chang, Chall a Jurotová. Používají samopaly a bročky, takže vám výrazně pomohou. Když útok opadne, Attrexiáni se zmíní, že by s útokem mohli mít něco společného Idryllští separatisté. Rozhodnete se najít hlavní inženýrku a s její pomocí aktivovat bezpečnostní systém stanice.

 

Kapitola 24

Během jízdy na drezíně havarujete, ale pomůže vám Gonzales z posádky Dallasu.
Hrdina – Jorge Gonzales je původně členem posádky Dallasu ale jako expertem na infiltrace přijde vhod i na Enterprise.
Gonzales má jenom pušku, ale i tak vám bude moci píchnout. Pokračujte spolu s ním do velké místnosti s výtahovou šachtou. Pokoste nepřátele a věimněte si uvězněné inženýrky. Vylezte po žebříku, tady opatrně přejděte na potrubí a ve vhodný moment (když nebude proudit pára) přeskočte přes roury na protější stranu. V kontrolní místnosti opravte obvod, čímž odemknete dveře u inženýrky. Inženýrka sice dokáže aktivovat zbraňové systémy, ale Gonzales musí zůstat tady, aby aktivoval energii.
Hrdinka – Vor’chov je Attrexiánská inženýrka a také klíč k opravení obranných systému stanice. Používá jen svoji pistoli.
Naskočte na výtah a sjeďte dolů. Vyčistěte patro a druhým výtahem postupujte stále níž.
Secret (4/4) – Jakmile Vor’chov odejde z druhé výtahové plošiny, aktivujte výtah znovu a vyjeďte zpátky nahoru. Výtah vás vezme do vrchního patra, kde je terminál munice, léčení a Idryllská munice. Vor’chov ale mezitím už začne aktivovat systémy a pustí se do ní vetřelci, takže se musíte bleskově vrátit nebo ji zabijí.
Zatímco Vor’chov bude aktivovat tři generátory, vy ji kryjte. využijte hlavně bleskomet. Nepřátel jsou mraky ale s dostatkem munice to půjde. Po aktivaci generátorů se zapnou zbraňové systémy a ty stanici vyčistí od nepřátel.


 

Enterprise III
(Secrety – 1, Lodičky – 1)

Kapitola 25

Picard vás zavolá na ošetřovnu. Než tam půjdete hoďte na chodbě řeč s Jonesem +  Strattonem, Kalockem + Struhlem a Bobowskim + Jacobsem. Na ošetřovně promluvte se sestrou Kretar a Jurotovou. Pak běžte ke stolu, kde Picard, Tuvok a doktorka Stevansonová zkoumají mrtvolu Lurkera. Doktorčiny závěry bohužel nejsou moc určité, ale podaří se jí najít podivné zařízení v jejich mozku. Picard vás poté pošle do knihovny hledat více o Attrexiánech a pochválí vaši práci na stanici. Vy zase doporučíte přijetí Telsie a Gonzalese do týmu. Jeďte tedy výtahem do knihovny.

 

Kapitola 26

Na chodbě promlouvá botanička Pearsonová + Russel. U knihovny narazíte na Telsii. Povíte jí, že je zpátky v Hazard týmu a jí zajímá, zda je to vše, co pro ni máte.
1) Chtěl bych abys mi pomohla zkoumat Atrexiány. – Půjde s vámi do knihovny a společně to proberete, přičemž Telsii napadne pár zajímavých souvislostí.
2) Je to všechno – Telsie odejde a zkoumat musíte sami.
V každém případě běžte do knihovny a otevřte si záznamy o Attrexiánech. Zdá se, že jejich jedinými nepřáteli jsou Idryllové, jejichž kulturu a historii se Attrexiáni snaží překrucovat. Při odchodu vás Picard zavolá na brífing.
Secret (1/1) – Nejprve v tomto patře vyhledejte neoznačené dveře na konci chodby – lze je manuálně otevříét a za nimi najdete schodiště do místnosti s lodičkou (1/1).
Poté nastupte do výtahu.

 

Kapitola 27

Běžte rovnou do brífingové místnosti. Picard s Tuvokem vám vysvětlí plán. Máte prozkoumat planetu poblíž Attrexiánské stanice odkud vetřelci zaútočili. S sebou si berete Chella (jako vždy), dále Telsii a Korbana.


 

Mise 5 – Odhalení (Planeta vetřelců)
(Secrety – 20, Lodičky – 13)
Nepřátelé – cca 100

Kapitola 28

Transportujete se do blízkosti Idryllského raketoplánu. Váš tým mý klasickou výbavu (pušky + brokovnice). Připravte se na náročnou a dlouhou misi, která má navíc hromadu tajných oblastí a lodiček.
Secret (1/20) – Vylezte na oblouk poblíž raketoplánu. Na jeho vršku je lodička (1/13).
Pokračujte do tábora Idryllů. Řeknou vám, že zkoumají zdejší ruiny, ale že se v nich zratila skupinas archeologů i pátrací skupina. Vydejte se do jeskyně.

 

Kapitola 29

Když se zkusíte vrátit, strop se zhroutí, takže nezbývá než pokračovat. Dojdete k velké bráně, ale panel je bez proudu. Strukturální integritou vyhledejte porušenou stěnu a zničte ji. Zeď okolo ruin tvoří stupně po nichž můžete vylézt a opatrně tak překonat bránu. Vpravo je schodiště s panelem ale i ten je bez proudu.
Secret (2/20) – Z vršku schodiště skočte dolů do oblasti za padlým sloupem. U stěny je tu lodička (2/13).
Strukturální integritou zjistěte, že jeden sloup je poničený a sestřelte ho (odpálením kanystrů). Vytvoří vám cestu dál. Na druhém dvoře však zaútočí zdejší obyvatelé – pavouci.
Tip – Pavouků je několik druhů. Zelení jsou malí a slabí, a útočí jen zblízka kusadly. Modří jsou ještě slabší, ale snaží se dostat k vám a pak explodovat. Oranžoví už vydrží víc a dokážou plivat jed. Červení jsou největší a také plivou jed, ovšem po jejich zabití z nich vyleze několik zelených a modrých).
Pobijte zelené pavouky a v budově trikodérem nastavte vlnění, čímž opravíte proud. Vraťte se k bráně, kde zaútočí modří a oranžoví pavouci. Otevřte bránu a společně s týmem pokračujte po schodišti, které panelem uvolněte cestu. Nahoře pobijte pavouky (představí se i červený) a směřujte až do nejvyššího poschodí. Chell vás varuje před nestabilitou desek před vámi. Zatímco tým zůstane tady, vy se musíte dostat na druhou stranu. Strukturální integritou ověřte které desky jsou naprasklé a těm se vyhněte.
Tip – Pokud šlápnete na špatnou desku, spadnete dolů, kde vás napadne skupiny pavouků. Je tu další naprasklá stěna jejímž zničením se dostanete ven a můžete se vrátit na počátek cesty.
Secret (3/20) – Zničte všechny naprasklé desky (ideálně Phaserem) a na opačném konci spadne bedna uvnitř které je lodička (3/13).
Na druhé straně zahněte do dveří vpravo. Je tu hnízdo pavouků s kokony uvnitř, kterých je pátrací tým Idryllů. Otevřete dveře pro tým a seskupte se. Společně můžete pokračovat. Stopku si dejte na ochozu.
Secret (4/20) – Skočte na rantl ochozu a podívejte se pod sebe. Na střešew v rohu je lodička (4/13).
Secret (5/20) – Ze střechy pokračujte podél římsy vpravo a opatrně směřujte až na nádvoří, kde jste prvně bojovali s pavouky. Když narazíte na místo, kde je třeba se skrčit, abyste prolezli, seskočte namísto toho o stupínek níž. Tady projděte až do samého rohu, kde je tmavá díra s lodičkou (5/13). Pak nezbývá než seskákat dolů na dvůr a obejít celé ruiny.
Dojdete k zamčeným dveřím. Zatímco je Chell bude otevírat, vy ho s kolegy kryjte. Projděte dveřmi až k mostu. Panelem most aktivujte, ale má málo energie a tak se jeho části objevují postupně. Prohlédněte si jak se silové pole tvořící most mění a ve vhodný moment díru překonejte. Na druhé straně sejděte do budovy, kde panelem opravte most, aby mohli vaši kolegoví jít za vámi. Sejdete až na další velké nádvoří.
Secret (6/20) – Na nádvoří zahněte vpravo a otevřete dveře na jeho konci – je za nimi lodička (6/13).
Panelem otevřete velkou bránu, jenže z ní vyleze Pavoučí královna.

Boss 3 – Pavoučí královna

Královna je odolná mrcha, která se sice nehýbe ale dokáže střílet několik projektilů naráz. Když její zdraví klesne na 50% začne plivat i zelené kyselinové projektily, které způsobují trvalé klesání HP. Snažte se tedy během boje stále pohybovat a zároveň šetřit munici. Kolegové vám pomohou, takže pro šetření munice můžete nechat většinu práce na nich a jen uhýbat.

Po smrti královny běžte za bránu a naskočte na výtah.

 

Kapitola 30

Sjedete do nitra ruin. Ale za deset sekund se spustí automatické střílny na sloupech. Připravte se a děla zničte. Z haly vede jen jediná cesta.
Secret (7/20) – Na chodbě jsou na zdi tlačítka s fialovými značkami. Střelbou tlačítka zatlačte, načež se v úvodní místnosti otevře nová místnost. Je tu několik tlačítek na podlaze. Zatlačte pět z nich v pořadí v jakém byly na zdi a vysune se schránka s mocnou zbraní.

Hůl

– Mocný Idryllská hůl vystřelující masivní energetický projektil. Jeho síla je značná.
– Alternativní útok na moment zmrazí okolní nepřátele. Je to užitečná pokud jste obklíčeni.
– Hůl se nachází pouze na dvou místech v celé hře a pokraždé v rámci dobře ukryté tajné oblasti.
– Munice 10 / 5

Chodbou dorazíte do sálu s další pasti. Aktivuje se plyn, který začne unikat ze stěn. Rychle vytaste trikodér a mrkněte na stopování plynů. Z některých děr ve stěně sem vniká plyn. Pomoci phaseru ucpěte průduchy a plyn zastavte. Když se zadaří, otevře se cesta dál.

 

Kapitola 31

Postupujte tunelem na jehož konci uvidítě těla Lurkerů. Jeden z nich přežil a náíhle ho cosi zabije. Zapněte na trikodéru biosken a uvidíte pohybující se paprsky. Vyhněte se jim a na konci tunelu aktivujte spínač. Tím sice vypnete past a otevřete cestu dál, ale zároveň zůstanete odříznuti od zbytku týmu, který se vrátí zpátky.
Secret (8/20) – Zahněte vlevo, kde je další tunel a obejděte díru s potrubím – vzadu v koutě je nádržka Idryllyské munice.
Nyní běžte doprava, kde jsou nádrže a dopravník. Nahoře u stropu je střílna, tak pozor.
Secret (9/20) – Strukturální integritou prohlédněte zeď vedle nádrží – je tu prasklina, kterou prostřelte a najdete škvíru s lodičkou (7/13).
Skočte na dopravník s nádržemi, vyjeďte nahoru a skočte ke dveřím. Dejte pozor ať nepropadnete dolů. Za dveřmi je další dopravník a další střílny, takže až bude strop čistý, pokračujte přes dopravník dál. Seskočte dolů na plošinu, kde je opřená jedna nádrž.
Secret (10/20) – Běžte kolem opřené nádrže do rohu vedle potrubí, kde otevřte část stěny s vodorovným zdobením – uvnitř je lodička (8/13).
Pokračujte k panelu, který aktivujte, čímž spustíte výtahy.
Secret (11/20) – Vyskočte po panelu na zídku o níž je opřený. V koutu tu leží 2 nádržky idryllské munice.
Nyní naskočte na výtahovou kabinu jedoucí vzhůru a z ní na druhou jedoucí dolů tak, abyste mohli okamžitě přeskočit na plošinu vedle.
Secret (12/20) – Když budete na výtahu jedoucím vzhůru, nechte se vyvézt až úplně nahoru, kde je na rantlu Idryllská munice.
Z plošiny přelezte po potrubí ke dveřím a pokračujte jimi dál. Tady aktvujte panel, čímž spustíte další kabinu vytáhu. Naskočte na ní a nechte se dovézt na plošinu pod tunelem.
Secret (13/20 – Když pojedete na kabině, skočte nejprve na vršek tunelu. Po něm projděte až na konec, kde je lodička (9/13).
Vylezte žebříkem do vnitřku tunelu a pokračujte jím dál. Nezapomeňte využít biosken, neboť tu jsou pasti. Tunel bohužýel končí silovým polem, ale přes strukturální integritu zjistíte, že na zemi je zničitelný poklop. Slezte tudy dolů na plošinu pod tunelem.
Secret (14/20) – Z plošiny pod tunelem skočte doprava přes zábradlí. V tmavém rohu leží plát zbroje (10b) ale jakmile ho seberete, napadne vás skupinka miniaturních Lurkerů. Jsou tak malí, že je jen těžko zasáhnete, takže pravděpodobně namísto užitku z brnění utrpíte ještě velké škody.
Vylezte po žebříku do tunelu nad vámi a pokračujte dveřmi. Dorazíte do místa, kde uniká plyn. Trikodérem aktivujte panel, čímž ze země vyjedou sloupy. Pomocí stopování plynů zjistěte z kterých škvír plyn uniká a phaserem je ucpěte. Cestu dál představuje most tvořený silovým polem, jenže silové pole není celistvé a neustále se mění. Je to podobné jako venk v ruinách, akorát mnohem těžší. Nastudujte si, jak se silová pole zapínají a přeskákejte na dtuhou stranu. Tady aktivujte panel, čímž opravíte most a také otevřete dveře na počátku ruin.
Secret (15/20) – Pomocí strukturální integrity zjistěte, že nahoře nad vámi je malý zničitelný strop Postavte se na kruhový podstavec, strop zničte a výtah vás vyveze nahoru, kde je lodička (10/13).
Vraťte se přes most a pokračujte dveřmi po pravé straně.

 

Kapitola 32

Vrátili jste na křižovatku na počátku ruin, kde už čekají vaši kolegové.
Tip – Pokud se vám nepodařilo získat Idryllskou hůl, stále máte možnost. Tato kapitola odpovídá té předminulé, takže tajné oblasti jsou stále k nalezení.
Pokračujte nově otevřenými dveřmi dál. Ve velkém sále uvidíte překrásnou Idryllskou fresku.
Secret (16/20) – Nalevo v sále s freskou jsou opět tlačítka se symboly – pomocí střelby je zatlačte a stěna se posune, aby odhalila místnost s lodičkou (11/13).
Pokračujte pře sál dál.

 

Kapitola 33

Dojdete do místnosti, kde se spustí automatická ochrana – stropní střílny. Zatímco Chell poběží nahoru k panelu, vy ho s ostatními chraňte, což znamená likvidovat střílny než ho zabijí. Střílen se objeví několik sad, takže to bude pěkně hektické. Když Chell střílny vypne, můžete si oddechnout. V další místnosti konečně najdete hledané archeology – starce Inigora a poněkud lehce odděnou Kleeyu. Vysvětlí vám, že vetřelci se nazývají Exomorphové a zdejší továrna je vyráběla, aby sloužili Idryllův pro práci. Jenže z nějakého důvodu zdivočeli a útočí na všechny.
Hrdina – Inigor je vedoucí archeologckého výzkumu a otec Krinda. Jeho cílem je nsjít pravdu o histori Idryllů.
Hrdina – Kleeya je mladou archeoložkou z Inigorova týmu. Je plná ideálů a neštítí se využívat ani své ženské zbraně.
Zatímco tým zůstane zde, vy musíte najít Inigorova syna Krinda, který zůstal dole.
Secret (15/20) – Obejděte zprava druhý počítačový panel (ne ten, kde stojí vědci). Ve škvíře tu je zbroj (4×10). Není to moc, ale může se hodit.
Sjeďte výtahem a vyčistěte místnost.
Secret (18/20) – Přímo proto výtahu je slepá tmavá chodba a v jejím rohu je malinká šachta s lodičkou (12/13).
Secret (19/20) V téže místnosti strukturální integritou otestujte dveře vpravo. Jdou zničit a za nimi je nádrž Idryllské munice.
Pokračujte do další místnosti, kde na vás vyskočí Basher!

Boss 4 – Basher

S Basherem jste se mohli setkat už v polovině minulé mise na stanici. Pokud se vám tehdy nepodařilo splnit úkol a utkali jste se s ním, máte nyní výhodu, neboť víte do čeho jdete. Basher je odolná bestie, který útočí krom plivání kyseliny i nárazem. Snažte se kroužit kolem něj a peete to do něj holí, přičemž využijte zmražení.

Po boji tlačítkem spusťte můstek.
Secret (20/20) – Slezte po žebříku dolů k ventilátorům. U zadního ventilátoru je na mřížce lodička (13/13). Dejte pozor ať nespadnete.
Překročte můstek a vyběhne na vás duhý Basher! Zničte ho a v další místnosti už najdete Krinda. Je proti vypnutí ovládání Exomorphů, ale vaše puška má jiný názor.
Hrdina – Krindo je syn Inigora a je velice vznětlivý, namyšlený a nerozvážný. Nenávidí Attrexiány.


 

Enterprise IV
(Secrety – 1, Lodičky – 1)

Kapitola 34

Na poradě Picard vyslechne vyjádření Idryllů a následně je nechá uvěznit na lodi. Vás pošle pihovořit s Kleeyou. Na můstku hoďte řeč s Telsií. Naznačí, že Attrexiané možná Idrylly skutečně utlačují a že si útok na stanici sami zasloužili.
1) Dobrý postřeh – vede k druhému hovoru
2) Jak to můžeš říct? – vede k druhému hovoru
3) Absolutně nesouhlasím – Telsie ukončí hovor
Pokud Telsii nevymluvíte její názor, řekne, že Idryllové mají právo pomáhat si svojí technologií.
1) Možná, ale vidí to tak kapitán? – Telsie nabídne, že s ním promluví.
2) Nemusí to být jejich technologie – Telsie nesouhlasí.
Naskočte do výtahu, směr kajuty posádky.

 

Kapitola 35

Na chodbě pohovořte s Gonzalesem, který je vděčný za připojení k týmu. Ve společenské místnosti promluvte s botaničkou Pearsonovou + N’Tol.
Secret (1/1) – Otevřete kajutu Thompsena. uvnitř má krom modelů různých lodí i lodičku (1/1).
Běžte za Kleeyou do její kajuty. Rozpovídá se o osudu Idryllů a nakonec začne hovořit o svém domovském světě a že by vám ho ráda ukázala.
1) Možná jindy – Hovor končí a zavolá vás Telsie.
2) Možná můžeme. Pojďme na astrometriku – Odejdete s Kleeyou.
Pokud jste hovor s Kleeyou ukončili, běžte do kajuty za Telsií. Začne mluvit o hvězdách.
1) Neměl jsem čas si jich všimnout – Telsii to nepotěší a hovor je ukončen
2) Jsou krásné, ale ne jako ty – druhý hovor
Telsie se zmíní, že je to poprvé, co jste spolu.
1) A zřejmě naposledy než dokončíme misi – Telsii to nepotěší.
2) Věci jsou hodně hektické – nabídnete Telsii společnou dovolenou.
Po hovoru se ozve kapitán – máte jít na můstek.
Tip – Od této chvíle budete mít často na výběr, zda dáte přednost Telsii nebo Kleeye. Nemůžete být milenci obou, takže si dobře vyberte.

 

(Kapitola 36)

Pokud jste dali přednost Kleeye a jejímu světu, prohlédnete si ho na astrometrice a ukážete jí i Zemi. Poté z paluby odejděte a kapitán vás zavolá na můstek.

 

Kapitola 37

Ozve se vedoucí Attrexiánů a požaduje propuštění Idryllů, neboť by to prý podnítilo separatisty k útokům. Attrexiáni mezitím zničí továrnu Exomorphů a s ní i Idryllské ruiny, což Picarda nepotěší.

 

Kapitola 38

Sejdete se v hangáru s Idrylly. Kapitán je propustil, ale Krindo je rozčílený za zničení ruin a Kleeya chce zůstat na palubě. Kapitán s tím souhlasí, což Krinda ještě víc naštve.

 

Kapitola 39

Po nějaké době je USS Dallas opravena. Enterprise obdrží nouzové volání z Attrexiánské stanice na planetě. Picard svolá poradu a rozhodne se tam poslat váš tým. Vy máte čas se připravit na nadcházející akci. Běžte do výtahu.

 

Kapitola 40

Na chodbě pohovořte s Tompsenem + Jacobsem. V teleportační místnosti můžete najít Chella a na ošetřovně zase Sydney. Pak běžte za Korbanem, kterým vám představí granátomet.
Tip – Granátomet si otestujete na známé simulaci. Nepřátel je opět zhruba 8, takže to nebude těžké, ale na ozkoušení zbraně to postačí.

Granátomet

– Granátomet se od EF1 moc nezměnil. Vypálíte granát, který při kontaktu s živým cílem exploduje, ovšem jinak zůstane ležet na zemi a vybuchne až po nějaké době anebo když ho odpálíte alternativní střelbou.
– Čím déle podržíte spoušť, tím větší silou bude granát vymrštěn. Hodí se to při boji s velmi vzdálenými cíli.
– Munice 3 / –

Kapitola 41

Vrátíte se na můstek. Když přiletíte ke kolonii, objeví se několik Idryllských plavidel s tím, že Attrexiánům pomohou. Picard vám před nimi varuje.


 

Mise 6 A – Zkáza (Enterprise-E)
(Secrety – 0, Lodičky – 4)
Nepřátelé – cca 50

Kapitola 42

S týmem (Chang, Jurotová a Korban) se sejdete v transportní místnosti, jenže v momentě, kdy loď sklopí štíty, zaútočí na vás Idryllové a těžce poškodí loď. Útok vede Krindo a chce Enterprise obsadit.

 

Kapitola 43

Vaši lidé si půjdou po svých. V transportní místnosti se brání operátor a knihovnice. Pokud sem vlákáte Idrylly, mohou vám pomoci.
Hrdina – Rocky Mobieuto je operátor transportéru. Bojovat ho uvidíte jen zde, při obraně lodi.
Probijte se chodbou (pozor na prasklinu) až do skladu. Tady je Korban a pomůže vám odrazit Idryllský útok. Korban má výhodnou pozici v patře, takže můžete většinu práce nechat na něm. Až bude přízemí čisté, zničte explozivní kontejner u zdi – je v něm lodička (1/4). Vylezte za Korbanem a odolejte dalšímu útoku Idryllů. Když je sklad zabezpečený, můžete šachtou pokračovat dál. Zavolá vám Jurotová, že potřebuje pomoc na ošetřovně. Prolezte šachtou (pozor na výpary). Bohužel kvůli výbuchu spadnete do malého skladu. Ve skladu aktivujte panel vedle plošiny s bednami – bedny teleportujete pryč a objeví se lodička (2/4). Venku na chodbě se brání Tuvok a Lairdová. Pomozte jim udržet chodbu.
Hrdinka – Elizabeth Laird se vrací z EF1 a tentokrát už vede druhou skupinu Hazard týmu. Po jejím boku budete bojovat jen zde a to v podstatě ve stejné situaci jako v EF1 – při obraně jediné chodby.
Po boji můžete pokračovat šachtou. Dostanete se do zbrojnice a nyní už přidejte do kroku, neboť Jurotová to sama nezvládne a pokud to nestihnete, dostanou jí. Utíkejte přes chhodbu na ošetřovnu s Jurotovou odolejte útoku Idryllů. Ona vám pak otevře šachtu dál.

 

Kapitola 44

Šchtou vylezete do skladu. Pronijte se na chodbu a dále do strojovny. Barclay nařídí její evakuaci.
Seriálový hrdina – Reginald Barclay je šéfinženýr na Enterprise. Monmentálně má spoustu práce s warpem.
Než půjdete za Barclym, vylezte po žebříku do šachty vlevo. Uvnitř šachty je lodička (3/4). Poté pohovořte s Barclym. Do strojovny se začnou teleportovat idryllové ve snaze přehřát warp jádro. Nesmíte dovolit, aby k tomu došlo.
Tip – Rychlost přehřívání warp jádra ovlivňuje počet zničeným přístrojů ve strojovně. Někteří Idryllové nemají zbraně a pouze se snaží připevnit nálože a přístroje odpálit. Snažte se tyto Idrylly přednostně likvidovat ale dejte pozor ať ty přístroje sami nezničíte.
Společně s Barclym (má pušku) odrazte útok. Poté bleskově popadněte trikodér a na hlavním panelu opravte obvod. Pokud to stihnete aniž by bylo jádro moc přehřáté, podaří se ho vypnout.
Tip – Jestliže obvod opravíte až když je warp jádro příliš rozžhavené (asi 80% a více), potom nezbude než ho vypustit. Barclay vám nadiktuje kód 945912 a vy ho rychle nacvakejte na panelu nalevo (poblíž pozice Barclyho). Když to stihnete, warp jádro se vypustí do vesmíru. Ať už warp jádro zachráníte nebo vypustíte, nic podstatného to do budoucna neovlivní.
Po akci ve strojovně, vás zavolá Telsie, abyste pomohli na mstku. Běžte do výtahu.

 

Kapitola 45

Na můstku hodíte Picardovi samopal a společně budete čelit hromadě Idryllů. Nejprve ale zaskočte do konferenční místnosti, kde je lodička (4/4). Poté odolejte útoku a dejte pozor ať kapitána nezabijí. Po odražení útoku dorazí Tuvok s Telsií. Spojí se s vámi Krindo a dál vyhrožuje zničením lodi. Na trup pošle své muže, aby získali kontrolu nad systémy lodi.


 

Mise 6 B – Odstraň a vyřaď (Trup Enterprise-E)
(Secrety – 0, Lodičky – 0)
Nepřátelé – cca 10

Kapitola 46

Spínačem odpalte víko a vylezte na trup. Máte jen pár minut na deaktivaci systémů, kterými se Idryllové snaží získat kontrolu nad Enterprise. Nově máte sniperku.

Sniperka

– Velmi mocná zbraň s obrovskou účinností ale velmi pomalou střelbou.
– Alternativní funkce umožňuje přiblížit pohled přes optiku.
– Munice 1 / –

Díky snížené gravitaci můžete skákat do značné výšky. Zase ale příliš nevzdalte od trupu lodi, nebo už se navrátíte. V okolí jsou tři přístroje ohraničené silovými poli. Rychle sniperkou sejměte Idrylly venku, poté skočte dovnitř pole a už svrchu sejměte Idrylly, kteří ovládají přístroj. Následně trikodérem přístroj vypněte. Když stihnete vyřadit všechny tři, máte zpoloviny vyhráno. Krindo ale zaútočí se svými loděmi a vy se musíte chopit manuálně ovladaného děla.

Phaserové dělo

– Mocné dělo se samonabíjením. Primární útok vystřeluje rychle za sebou oranžové projektily. Jsou slabé, ale rychle.
– Alternativní střelba vypálí modré projektily, které jsou pomalejší, ale ničivější.
– Munice 100 / 100

Zaměřte se hlavně na Krindovu loď, přičemž pamatujte, že ji nesmíte zničit, ale pouze vyřadit střelbou na červeně vyznačené body (celkem 3). Mezitím likvidujte střely nepřátelských lodí, hlavně té Krindovy, které jsou nejničivější. Nemá moc smysl střílet na malé letouny, protože se objevují stále noví. Po ochromení Krindovy lodi to Idryllové vzdají a vy konečně můžete odejít na svou misi..


 

Mise 7 – Najdi a zachraň (Attrexiánská kolonie)
(Secrety – 21, Lodičky – 10)
Nepřátelé – cca 110

Kapitola 47

Konečně vyrazíte na původně plánovanou misi na Attrexiánské kolonii. Podobně jako při akci v ruinách půjde o velmi dlouhou a secrety našlapanou záležitost. Máte s sebou Jurotovou, Changa a Korbana. Sydney vás tu vysadí a odletí. Běžte k bráně, ale je zaseknutá. Strukturální integritou omrkněte naprasklou svorku na dveřích a zničte ji. Jurotová vás pošle aktivovat panel ve věži u přistávací dráhy. Běžte tam, panel aktivujte, čímž dveře otevřete. Cestou zpět ale zaútočí Exomorphové a zničí most. Pobijte je a přeskočte prasklinu.
Secret (1/21) – Po žebříku slezte pod most. Prolezte pod rourami a u jednoho z nosníku najdete Idryllskou nádržku munice.
Pokračujte do chodby za dveřmi. Na konci je další nefunkční panel. Zatímco tým zůstane zde, vy vlezte po bednách do šachty.
Secret (2/21) – Asi v půlce šachty mrkněte strukturální integritou na mřížku pod sebou. Zničte ji a dole najdete další kanystr Idryllské munice.
Vylezte ven, čímž obejdete dveře a jste na mostě. Tady zaútočí Basher a na konci mostu je Exomorphská verze střílny – vypadá jako netopýr. Pokračujte nahoru nad most, kde aktivujte panel, ale nic se nestane. Jurotová vám doporučí sehnat inženýra, který by mohl pomoci.
Secret (3/21) – Z plošinky s panelem skočte na tyče, které vedou nad mostem. Opatrně přes ně přejděte na druhou stranu mostu (zpátky k bráně) a tady na vršku najde lodičku (1/10).
Secret (4/21) – Opět z plošinky s panelem skočte tentokrát pouze na hradbu a z ní opatrně dolů. Půjdete podél hradby vpravo, prolezete po římsách pod mostem a na konci kanálu uvidíte dveře. Za nimi je lodička (2/10) a žebřík vzhůru. Vyjdete v blízkosti plošiny s panely.
Pokračujte hlouběji do kolonie. Na ulici zničte dalšího Bashera.
Secret (5/21) – Strukturální integritou prozkoumejte zeď po pravé straně ulice. Hned za hromadkou beden je zeď naprasklá a škvírou je tam vidět explozivní kontejner – odpalte ho a výbuch uvolní cestu. Uvnitř je kanystr Idryllské munice a mřížka šachty za kterou uvidíte desku s čísly 715151337.
Secret (6/21) – Na konci ulice je kontejner. Skočte dovnitř a najdete další nádržku Idryllské munice.
Pokračujte odbočkou vlevo, kde uslyšíte volání Attrexiánů. Strukturální integritou zjistěte, že dveře nalevo jsou prasklé a zničte je. Uvnitř je Attrexián a jeho zraněná družka. Zatím ale nemáte jak pomoci. Pokračujte dál a v rohu další ulice najdete Attrexiánského inženýra. Je třeba ho chránit. Pokračujte dál, čímž se dostanete zase do blízkosti plošiny s panely. Doveďte k nim inženýra a na jeho pokyn stiskněte tlačítko. Když to propásnete, Attrexián začne odpočítávat znovu, takže se nic neděje. Po otevření brány se konečně sejdete se svým týmem.
Secret (7/21) – Když je brána otevřena, běžte dolů k mostu a pokračujte podél něj k dříve zamčeným dveřím vpravo. Dveře už jdou otevřít a uvnitř je zbroj (100b).
Zaveďte tým ke zraněným Attrexiánům a Jurotová jim pomůže. Řeknou vám, že někteří lidé se ukryli do kanalizace. Attrexiánka vás tam prý dovede. Běžte za ní do ulice, kde odemkne dveře dál.
Secret (8/21) – Hned vpravo za dveřmi, které Attrexiánka oztevře jsou další dveře. Trikodérem projeďte jejich panel a nacvakejte kód, který jste viděli z šachty (715151337). Na zadání kódu máte jen pár sekund, takže si pospěšte. V místnosti však není víc než plakát se zelenou opicí (easter egg).
Pokračujte dál na nádvoří. Váš tým zamíří do kanalizace a vy ještě pohovoříte s Attrexiánkou. Na nádvoří je spousta roztroušené munice, včetně krabky federativních nábojů (pro těžké zbraně typu granátomet). Jakmile ale půjdete ke dveřím za svým týmem, skočí sem nový Exomorph, zabije Attrexiánku a na vás je ho zdolat.

Boss 5 – Quadruped

– Quadruped je ještě odolnější než Basher. Na dálku střílí modré projektily a dokáže vypálit i modrou kouli, která vás sama zaměřuje. Taktéž se může rozeběhnout a udeřit vás zblízka.
– Na Quadrupeda určitě využijte silné zničující zbraně v čele s holí a granátometem. Neustále mu uhýbejte a snažte se od něj držet co nejdál.

Po boji sestřelte kus trosek co visí nad nádvořím. Prorazí díru do kanalizace, kam vlezte.

 

Kapitola 48

Za mřížemi uvidíte váš tým, ale setkat se nemůžete. Postupujte kanálem až na velkou křižovatku. Dejte se nejprve vpravo, kde zkuste otevřít dveře, ale panel je bez proudu.
Secret (9/21) – Naproti dveřím je vypnutý ventilátor – protáhněte se jím a dostanete se do části kanálu se závalem. Za bednami najdete krabici federativní munice a dole v kanálu je klingonská bedýnka (s klingonským znakem) – zatlačte na ni a ona sjede do vody. Do této oblasti se dá dostat i po zapnutí ventilátorů, to když zvednete mříže (viz níže).
Pokračujte kanálem doleva. Za mřížemi opět uvidíte postupovbat váš tým. Okolo dalšího vypnutého ventilátoru dorazíte až k mříži, která blokuje kanál.
Secret (10/21) – Naproti mříži je malý výklenek odkud vyběhl jeden Lurker. Strukturální integritou ověřte zadní stěny výklenku a zničte ji. Dostanete se za mříž, kde jste viděli váš tým. Je tu zbroj (100b) a ve vodě druhá klingonská bedýnka.
Prolezte skrze druhý ventilátor a v místnosti trikodérem aktivujte proud. Ventilátory se roztočí a dříve zamčené dveře se odemknou. Za nimi najdete kontrolní místnost, kde spínačem zvedněte mříže. Vraťte se zpět a můžete kanálem postupovat dál. Dojdete na další křižovatku. Seskočte do vody a prohledejte přítok kanálu vlevo – úplně vzadu v otvoru je třetí klingonská bedýnka. poté pokračujte chodbou dál.

Dorazíte ke kanálu nad nímž vede dlouhů můstek. Dole v kanálu (hned proti žebříku) je klingonská bedýnka. Překonejte můstek (opět pozor na střílny u stropu).
Secret (11/21) – Při odchodu z můstku se postavte na vrchol schodiště a přes zábradlí přeskočte na horní můstek. Je tu nádržka Idryllské munice a lodička (3/10).
Pokračujte do další místnosti. Tady konečně najdete vš tým ale urve se s vámi podlaha. Dole je Basher. Rychle ho zničte a trikodérem aktivujte panel, což spustí žebřík. Konečně se můžete přidat ke svým kámošům a společně pokračovat. Před vámi je další oblast kanálů. Dole v kanále je pátá klingonská bedýnka a vzadu za mříží uvidíte hledané Attrexiány. Pokračujte dál do dveří. Je tu mříž, kterou můžete otevřít a vrátit se do již prozkoumaných částí kanálu.
Secret (12/21) – Pokud jste zatlačili všech pět klingonských bedýnek, běžte do místnosti s lávkou nad kanálem (oblast čtvrté bedýnky) a skočte dolů do vody. V koutě je nově otevřená chodba do velkého skladu, kde je 3x kanystr Idryllské munice, 2x bedna Federativní munice a čtyři terminály munice a léčení. Krom toho vás tu napadne boss. Po jeho zničení se otevře přihrádka s dalšími zásobami – 2x nádržka Idryllské munice, 2x bedna Federativní munici, 2x nádrž plasma munice, 2x léčení (2x50b) a 2x zbroj (2x100b). Zkrátka výtečný výbava, která zajistí maximální připravenost.
Tip – Podobně jako zbroje, můžete občas narazit i na léčení, které se povaluje volně a nikoli v terminálu. Tyto léčení mají opět dva typy – velké přidá 50HP, malé jen 25HP. Oproti zbroji není možné přesáhnout hodnotu 100 HP.

Boss 6 – Krabicové monstrum

– Velké stvoření složené z krabic. Vydrží mnoho a na dálku vystřeluje vždy sled třech explozivních beden. V boji s ním se není za co schovat a tak je nutné neustále uhýbat do stran. Vhodná zbraň proti monstru je buď hůl nebo granátomet, u kterého je však třeba střílet opatrně, abyste si sami neublížili.

S týmem pokračujte dál. Za naprasklými dveřmi se objeví Exomorphové, tak opatrně. Na konci cesty jsou zatarasené dveře. Omrkněte je strukturální integritou a zničte je. Attrexiáné vám poví, že několik z nich odvedl jakýsi Idryll nahoru. Váš tým se má postarat o Attrexiány a vy půjdete dál sami.
Secret (13/21). V místnosti s Attrexiány přeskočte kanál a vzadu za bednami najdete lodičku (4/10). Trikodérem nastavte panel a spusťte žebřík. Vylezte po něm vzhůru, zatímco se strop dole sesype a odřízne vám cestu. Na konci otevřte dveře ven z kanálů.

 

Kapitola 49

Překonejte první dvůr a pokračujte přes budovu na druhý. Probijte se přes nepřátele a seskočte na velký dvůr před továrnou. Tady zaútočí Quadruped. Snažte se využít granátomet a co nejdříve ho zlikvidovat.
Secret (14/21) – Na nádvoří je jeřáb, který občas klesá až k zemi. Skočte na něj, nechte se vyvézt nahoru a přeskočte na střechu. V koutě u zdi je lodička (5/10).
Secret (15/21) – Na stejném dvoře obejděte zleva vstup do továrny – za potrubím, je lodička (6/10).
Zbývá jen vstoupit do fabriky.

 

Kapitola 50

Vyčistěte vstupní místnost. Vpravo je chodba k výtahu, ale když ho zkusíte aktivovat, zjistíte, že je bez proudu. Překonejte dopravníkový pás (pozor na výpary). Na dtuhé straně vyjděte na plošinu, kde trikodérem obnovte na panelu proud.
Tip – Na plošině je ještě jeden panel, který po obnově proudu spouští drtič. Využijte toho a rozmačkejte Lurkery, kteří zaútočí.
Protože páry na pásu nyní proudí nepřetržitě, chce to najít jinou cestu. V místnosti vzadu je prasklá podlaha, kam skočte. Projděte temnou chodbou (připravte noční vidění) a dostanete se rovnou k výtahu. Naskočte na něj, ovšem během cesty vyplivne. Strukturální integritou zjistěte, že poklop v rohu je uvolněný a zničte ho. Opatrně skočte na žebřík pod kabinou a tlačítkem otevřete dveře z šachty kam skočte. Pokračujte po ochozu nad vstupní halou.
Secret (16/21) – V tmavé oblasti na ochozu jsou dveře, které můžete otevřít. Uvnitř jsou terminály munice a léčení.
Na konci ochozu opatrně překonejte trojici drtičů (dobře si to načasujte) a pokračujte dveřmi na opačné straně. Probijte se přes Bashera až do několaposchoďové šachty. Můžete slézt dolů, čímž se dostane zase k dopravníkovému pásu, ale cesta vede vzhůru.
Secret (17/21) – Těsně pod vrchním patrem je potrubí a na něm nádržka Idryllské munice. Skočte na potrubí ze žebříku a nádržka je vaše.
Pokračujte přes horní patro dál. Z kabiny vašeho zaseklého výtahu vyskočí Basher. Postupujte dál až do místnosti, za sklem, kde je Attrexiánka. Během chvily se udusí, neboť v místnosti uniká plyn. Pomocí stopovbání plynů najděte průchod a phaserem ho ucpěte. 
Secret (18/21) – Z místnosti vedou dvoje dveře a za těmi vpravo je lodička (7/10).
Dorazíte ke zraněnému Attrexiánovi, který ale po chvilce zemře.
Secret (19/21) – Běžte na plošinu nad mrtvým Attrexiánem a přes panel a zabradlí skočte nahoru k odemčeným dveřím. Uvnitř nich je lodička (8/10).
Skrze velká vrata opusťte fabriku.

 

Kapitola 51

Sjeďte výtahem na hangár, odkud právě odletí Idryllský letoun s Inigorem. Zaútočí Quadruped a letoun se zřítí. Na plošině Quadrupeda zlikvidujte a poté výtahem sjeďte dolů. Vyčistěte hangár a běžte ven na dvůr, který rovněž zbavte nepřátel.
Secret (20/21) – Na dvoře se vydejte doprava. Na samém konci dvorku za potrubím je lodička (9/10).
Přes chodbu se dostanete do ulice kolonie. Tady vůbec poprvé budete čelit hned dvěma Basherům naráz.
Secret (21/21) – Na ulici se otočte vpravo a otevřete dveře pod schůdkami. Je v nich lodička (10/10).
Na konci ulice najdete havarované Inigorovo plavidlo. Nikdo u něj už není a tak výs Sydney tnasportuje na palubu vaší lodi. Inigor se s vámi spojí s tím, že ho Krindo zradil – společně opravili novou fabriku Exomorphů, ale Krindo je využil k napadení kolonie. Dostanete souřadnice fabriky a vydáte se tam.


 

Mise 8 – Odplata (Starodávná Idryllská planeta)
(Secrety – 4, Lodičky – 6)
Nepřátelé – cca 60

Kapitola 52

Skončíte v bouři a ztroskotáte. Sydney skončí v bezvědomí a tam necháte tým zde, zatímco sami půjdete hledat Krinda. Viditelnost je bídná, takže pokračujte opatrně a využívejte sniperku. Narazíte na menší tábor Idryllů. Zlikvidujte je a pokračujte k velké bráně. Zhroutí se na ni věž a znemožní vám cestu. Obejděte bránu zleva a prolezte dírou ve zdi. Za bránou je další menší tábor a v něm je i léčení (25b). Cestou dál dávejte pozor na minometčíky na zdech a věžích. Jsou docela nebezpeční. Dorazíte do míst, kde se cesta větví. Kousek vpravo je na kopečku tábor se zásobami a léčeník (50b). Vydejte se také doleva, kde projdete okolo věže a poté po úzké stezce zamiřte nahoru do kopců – je tu malý ukrytý tábor se zbrojí (100b) a explozivní nádrží v níž najdete lodičku (1/6). Cestu dál blokuje zelený plyn pod bránou – obejděte bránu zprava, kde je díra. O pár set metrů dál je most přes bažinu. Vpravo od mostu je tábor s léčenk (50b) a věž.
Secret (1/4) – Od mostu běžte doleva a z levé strany vyskákejte na zničenou zeď. Na jejím vršku je krabka Federativní munice a v explozivním kontejneru je lodička (2/6).
Překonejte most a vstupte do vnitřku pevnosti.

 

Kapitola 53

Dostanete se za vnější hradby, ale most dál je zasunutý – zkuste ho aktivovat tlačítkem, ale není proud. Vydejte se doleva (cestou pochopitelně likvidujte vzdálené minometčíky) a ve věže trikodérem nastavte vlnění.
Tip – Toto vlnění je vůbec první, které se skládá ze dvou vln. Nastavit musíte obě.
Vraťte se k mostu, aktivujte ho a přejděte dál. Obejděte budovu a dostanete se k dalšímu mostu. Vpravo je cesta na přistávací dráhu, kde ve věži najdete terminály  munice a léčení.
Secret (2/4) – Pomocí trikodéru aktuivujte spínač na hangáru u letounu. Tím se otevřou dveře do letounu, kde jsou 2x nádržky Idrallské munice a lodička (3/6). Překonejte most (pozor na minometčíky) a po schodišti vystoupejte výš. Další most se pod vámi zřítí a propadnete se do bažiny. Nejste tu sami.

Boss 7 Leviathan

– Leviathan je vodní Exomorph. Není moc rychlý a odolností zhruba odpovídá Basherovi. Má jen jeden útok a to plivání zelené kyseliny. Snažte se od něj držet co nejdál, abyste mohli zúročit sniperku.
– V aréně je v rozích terminál munice a léčení. Pokud potřebujete, doplňte si.

Po zabití bosse, vás napadnou ještě dva další Leviathanové. Boj se dvěma najednou je těžší, ale zvládnete to. Poté se vysunou schody ke dveřím, jenže jakmile k nim přijdete, zajmou vás Idryllové.

 

Kapitola 54

Skončíte před Krindem, který řekne, že zajal celý tým a chce vás vyměnit za Kleeyu, jinak že vás zabije.
1) Myslím, že Picard bude souhlasit, ona není součást posádky – Krindo nazná, že vás tedy nepotřebuje, když má ostatní členy týmu a zabije vás.
2) Neobchodujeme s rukojmími – Krindo je otevřený delšímu hovoru a vy ho přesvědčíte, aby zkontaktoval otce. Toho vzápětí zabijí Exomorphové, které Krindo najednou nedokáže ovládat.
Krindo vás propustí s tím, že je ochoten zničit továrnu. Výtahem sjedete dolů (své zbraně máte). Cesta před vámi se rozbije a zaútočí Basher – zničte ho a prasklinu přeskočte. Na křižovate zahněte vpravo a pokračujte tunelem dál. Cestou likvidujte tuhý odpor (Basheři už jsou zcela běžnou překážkou). Exploze zničí most ale hned pod ním jsou kořeny stromu, přes které můžete přelézt.
Secret (3/4) – Až skočíte na kořeny, slezte kousek níž a skočte na dolní můstek pod tunelem – jděte ve směru odkud jste přišli. Na konci můstku jsou 2x nádržka Idrylldké munice a lodička (4/6).
Přes kořeny přelezte na protější můstek, vylezte po žebříku do tunelu nahoře a pokačujte chodbou.

 

Kapitola 55

Dojdete do zatopeného sálu s výtahem. Zlikvidujte nepřátele.
Secret (4/4) – Na konci chodby využijte noční vidění a prohlédněte si stěny nalevo. Jsou tu dvě řady desek se symboly. Pomocí střelby zatlačte správnou trojici desek (první a čtvrtá v horní řadě a třetí v dolní řadě). Otevře se sklad munice, kde je 2x nádržka Idryllské munice, krabka Federativní munice, lodička (5/6) a Idryllská hůl, kterou můžete mít už z páté mise. Sebrání hole se navíc počítá jako další lodička (6/6).
Běžte k výtahu, panelem ho přivolejte a vyvezte se nahoru. Probijte se přes další potvory až do místnosti s dalším výtahem. Pod ním je několik potvor, které můžete bezpečně vxřešit granáty. Poté sjeďte dolů a pokračujte do sálu, kde je Krindo. Zahájí destrukci továrny, ale zaútočí jeho nejnovější výtvor.

Boss 8 – Stalker

– Stalker je velmi odolný Exomorph (vydrží asi tolik co Quadruped), který je schopný se dočasně zneviditelnit. Je tedy těžké s ním bojovat, neboť musíte odhadovat kde se nachází. Stalker útočí střelbou modrých projektilů, které mohou být velmi nebezpečné.
– Paradoxně se vyplatí bojovat se Stalkerem na těsnou vzdálenost a to za použití Idryllské hole, přesněji jejího útoku zmražení nepřátel, kterým vám umožní zasadit Stalkerovi několik ran, aniž by vás ohrozil anebo vám utekl.

Po boji Krindo spustí výtah, takže si už jen nastupte a jeho raketoplánem uniknete z této planety.


 

Enterprise V
(Secrety – 0, Lodičky – 0)

Kapitola 56

Krindo skončil pochopitelně ve vězení, kde ho společně s kapitánem vyslechnete. Zmíní se o planetě, kde je hlavní ovládač Exomorphů, ale její pozici kromě Krinda a Inigora znal jen Fereng Omag. Je tedy evidentní, že Krinda zradil a rozhodnete se ho vlákat do pasti.

 

Kapitola 57

Doprovodíte Krinda do hanágáru, kde mu Barclay pomůže opravit systémy lodi. Po dlouhé době (vlastně 3 mise v kuse), máte konečně volno. V hangáru dva promluvte s již zotavenou Sydney a v konbtrolní místnosti nad hangárem potkáte Bobowskiho. Poté naskočte na výtah a jeďte ke kajutám.

 

Kapitola 58

Na chodbě hoďte řeč s Kelockem a Russelem. Máte na výběr, zda půjdete za Kleeyou nebo Telsií. Kleea je stále hlídána u sebe v kajutě, zatímco Telsii najdete ve společenské místnosti (můžete tam hodit kus řeči i s Jurotovou).
Pokud půjdete za Kleeyou zmíní se, že nemůže odpustit Krindovi.
1) Měla bys ho viděl. Zaplatit vysokou cenu – Kleea s tím nesouhlasí a hovor ukončí, načež můžete ještě jít za Telsií.
2) Dobře. Co udělal se nedá odpustit – Kleea s vámi souhlasí a dá najevo city.
Pokud půjdete za Telsii, dáte jí najevo své city k ní (žádná volba rozhovoru není). Výsledkem je zkrátka to, že jedné z dam vyjádříte náklonnost. Poté se ozve Korban, že má novou hračku. Jeďte za ním.

 

Kapitola 59

Můžete zaskočit na ošetřovnu a promluvit se Stevensonovou. V teleportační místnosti promluvte s botaničkou Perasonovou a operátorem Mobieuto. Ve zbrojnici vám Korban představí raketomet a hned si ho běžte otestovat.
Tip – Další program na holopalubě a opět víceméně totožný s těmi minulými. Mění se jen rozestavení a výzbroj nepřátel, kteří už také používají raketomety.

Quantonové torpédo

– Raketomet se od EF1 moc nezměnil. Stále vystřeluje zničující projektily působící velkou explozi.
– Alternativní útok umožňuje zapnout laser, který rakety navádí a tak můžete přesně zacílit i na pohybující se cíle.
– Munice 3 / –

Po simulaci se ozve Barclay, že je raketoplán opraven. Sjeďte výtahem do hangáru.

 

Kapitola 60

Pokračujte do hangáru, kde se sejdete i s kapitánem. Společně s Krindem a Gonzalesem jedete za Omagem.


 

Mise 9 – Žoldnéři (Hvězdná základna K7)
(Secrety – 4, Lodičky – 4)
Nepřátelé – cca 55

Kapitola 61

Dorazíte na hvězdnou základnu na bývalé Klingonské stanici. v hangáru jsou dva páry žoldáků, co se spolu baví.
Secret (1/4) – Otevřete jednu z šachet na zdi hangáru – uvnitř je lodička (1/4).
Secret (2/4) – Otevřete velká vrata v hangáru – uvnitř je lodička (2/4).
Pokračujte chodbou dál.
Secret (3/4) – Na konci chodby je roury z níš šlehá pára. Skočte do ní a najdete lodičku (3/4).
Pokračujte do baru, ale Omag tu nikde není. Je tu opět několik skupinek, které se spolu baví, tak je můžete vyslechnout. Potom hoďte řeč s Klingonskou barmankou. Vstup do VIP sekce vám nechce dovolit, pokud si ho nezasloužíte a tak budete bojovat s místním borcem.

Boss 9 – Nausicaanský vyhazovač

– Na boj máte Bat’leth, zatímco on má dva nože. Obojí je zhruba stejně účinné. Vzhledem k tomu, že se bojuje v malé kleci, půjde o dost těsný boj. Ideální je se vždy přiblížit k Nausicaancovi, udeřit ho a uskočit než zasáhne on vás. Rychlé útoky jsou na to dobré. Pokud se vám nedaří uhýbat, vsaďte na silné údery s tím, že vás sice poškodí, než ho seknete, ale způsobíte mu větší škody.

Po poražení vyhazovače můžete jít do VIP sekce. Tady chytnete Omaga.
Hrdina – Omag je typický slizký Fereng pro něhož je zisk tím hlavním a jediným. Rád se ohání pravidly zisku.
Omag se z obvinění Krinda začne vykrucovat a ohánět Ferengskými pravidly zisku. Pravidlo 48 – Čím větší úsměv, tím ostřejší nůž.
1) Pravidlo 7: Měj uši otevřené – Musíte odpovídat znovu.
2) Pravidlo 60: Udrž své lži konzistentní – Hovor pokračuje.
Vytáhne pravidlo 285 – Řekni pravdu a obviní tě ze lži.
1) Pravidlo 181: Ani nečestnost neposkvrní lesk zisku – Hovor pokračuje
2) Pravidlo 27: Není nic nebezpečnějšího než čestný obchodník – Musíte odpovídat znovu
Omag se podřekne, že pozici ovladače Exomorphů někomu prodal. Neřekne však komu, uteče a ještě na vás poštve zdejší žoldáky. Zatímco Gonzales zůstane s Krindem zde, vy běžte po Omagovi. Pokračujte na chodbu a postřílejte žoldáky.
Tip – Mnoho žoldáků z nich útočí jen zblízka pomocí Bat’lethů nebo nožů, takže sázka pouze na raketomet není úplně vhodná. Raději ho kombinujte s bročkou.
Probijte se přes chodbu a pokračujte do místnosti s propastí. Dejte pozor na chlápka, který se objeví na ochozu nad propastí.
Secret (4/4) – Skočte na krabici u zábradlí a odtud na potrubí před plošinou. Vylezte na plošinu a otevřete dveře – je v nich lodička (4/4).
Pokračujte po žebříku do patra a chodbou dál.

 

Kapitola 62

Dorazíte do místnosti s velkou nádrží. Postřílejte nepřátele (pozor na raketometčíky v patře) a slezte po prasklém můstku dolů. Po bednách přeskákejte nádrž.
Tip – Nalevo za nádrží je terminál munice. Dostanete se tam po římse podél nádrže.
Postupujte dál a probijte se přes několik dlouhých chodeb plných nepřátel. Na konci poslední chodby na vás zaútočí dvojice raketometčíků, takže dávejte pozor. Pokračujte do výtahové šachty, kterou vám zrovna utíká Omag.

 

Kapitola 63

Omag zláká bývalého velitele základny, starého Klingona Luroka, a ten se vám postaví ve svém stroji.

Boss 10 – Lurok

– Boj s Lurokem je velmi komplikovaný, neboť disponuje mnoha rozličnými útoky a i prostředí je složité. V aréně je po stranách a kolem středového sloupu několik terminálů léčení a munice. Pokud vám zbyla munice do raketometu, začněte využívat ten a až poté taste samopal / bročku.
– Lurok dokáže ze svého stroje střílet velké elektrické projektily. Je třeba před nimi uhnout. Také může kolem středového sloupu zapnout plameny, takže dávejte pozor a včas uhněte.
– Kolem sloupu jsou dva spínače. První se symbolem ohně může zapnout plamen z roury na stěně. Můžete tak Luroka slušně zpražit. Druhý spínač může Luroka poškodit, ale jen když je jeho vozítko momentálně neaktivní (občas se jeho stroj zasekne a tehdy je šance ho spínačem zranit).
– Když Lurokovi klesne zdraví na 75% stroj se mu na chvíli zasekne a nyní začne využívat i kulomet. Navíc Lurok otevře dva hangáry, kterými můžete propadnout a zemřít. Rovněž občas zapne vražedné zelené silové pole. Pole se začne otáčet okolo středového sloupu a je nezbytné se mu vyhnout. Proto je důležité pohybovat se ve středu arény.
– Když Lurokovi klesne zdraví na 50% stroj se mu opět zasekne a nyní otevře zbylé dva hangáry, takže pohybovat se můžete prakticky jen ve středu arény. Navíc se začne pohybovat mnohem rychleji.
– Když Lurokovi klesne zdraví na 25% spadne ze zničeného stroje a pustí se do vás kulometem. Je třeba ho rychle dorazit a být neustále za překážkou, aby vás nerozstřílel. Bročka je ideální.


 

Enterprise VI
(Secrety – 1, Lodičky – 1)

Kapitola 64

Enterprise Omaga chytí a vy jste na poradě v kapitánově kanceláři. Tuvok zmíní, že Omag všechny důkazy o ovládači zničil, takže ho nezbude než propustit. Navrhnete, že Omaga vyslechnete. Běžte do výtahu.

 

Kapitola 65

Ve zbrojnici narazíte krom Korbana i na Changa. Na ošetřovně promluvte s Stevensonovou + sestrou Kretar. Poté běžte do vězení za Omagem. Pronese pravidlo 57 – Dobří zákazníci jsou vzácní.
1) Co takhle pravidlo: Když máš jejich peníze, nevracej je – Musíte odpovídat znovu.
2) Co takhle pravidlo: Jen hlupák zahodí obchodní příležitost – Hovor pokračuje.
Omag se zmíní o příležitosti.
1) Pravidlo 17: smlouva je smlouva je smlouva ale jen mezi Ferengy – Hovor pokračuje.
2) Pravidlo 9: Příležitost a instinkt je zisk – Musíte odpovídat znovu.
Zjistíte, že Omagův zákazník není Fereng.
1) Pravidlo 121: Všechno je na prodej, i přátelství – Hovor pokračuje.
2) Pravidlo 1: Když máš jejich peníze, nevracej je. – Musíte odpovídat znovu.
Zjistíte, že zákazník je nový.
1) Pravidlo 74: Znalosti jsou zisk – Hovor pokračuje.
2) Pravidlo 95: Expanduj nebo zemři – Hovor pokračuje.
Hovor pokračuje v každém případě, ale pokud jste vybrali pravidlo 74, dojde k dialogu navíc.
1) Pravidlo 52: Nikdy se neptej, když si můžeš vzít – Hovor pokračuje.
2) Pravidlo 22: Moudrý slyší zisk ve větru – Musíte odpovídat znovu.
Po vybrání pravidla 95 anebo 75 + 52 vám Omag řekne, že mu vyhrožujete.
1) Pravidlo 34: Válka je dobrá pro zisk  – musíte odpovídat znovu.
2) Pravidlo 62: Čím riskantnější cesta, tím lepší zisk – Hovor pokračuje.
Omag vám nabídne spolupráci.
1) Dobře, dostanu tě odtud – Zaslechne vás posádka a skončíte v cele s Omagem, což je konec.
2) Obviňuji tě z pokusu o úplatek – Dorazí kapitán s tím, že nyní je důvod držet Omaga v zajetí. To vám dá šanci pro vyjednávání a Omag se přizná, že pozici ovládače Exomorphů prodal Rumulanskému veliteli Suldokovi. Zavolá vás Korban, tak utíkejte za ním do zbrojnice, kde vám popíše kulomet nalezený u Luroka. Hned si ho máte vyzkoušet.
Tip – Poslední program na testování kulometu. Obtížnost opět o trochu vzrostla, ale stále nic náročného, neboť jde hlavně o test kulometu.

Tetryonský kulomet

– Kulomet je v podstatě stejný jako v EF1. Kadence je ohromná, přesnost bídná ale na malou až střední vzdálenost je to smrtící zbraň.
– Alternativní střelba vypálí projektil, který se odráží od stěn. Snadno tak lze zasáhnout i nepřátele za rohem.
– Munice 100 / 10

Po testu se ozve Tuvok a máte jít na brífing, tak vezměte výtah a jeďte.

 

Kapitola 66

Než půjdete na brífing, prohlédněte palubu.
Secret (1/1) – Na konci chodby jsou neoznačené dveře od malého skladu – otevřete je a uvnitř najdete lodičku (1/1).
Běžte do brífingové místnosti, kde Picard představí plán – vy a Gonzales máte v přestrojení za Romulany infiltrovat Suldokovu základnu. Po poradě promluvte v brífingivé místnosti se Sirhcem + Struhlem, v šatnách s Changem + Tompsenem a na chodbě s botaničkou Pearsonovou + Russelem. Pak jeďte na ošetřovnu.

 

Kapitola 67

Na chodbě hoďte řeč s Lairdovou + Bobowskim a poté běžte za doktorkou. Promluvte s ní a podstoupíte menší plastickou operaci.


 

Mise 10 – Inkognito (Tajná Romulanská základna)
(Secrety – 8, Lodičky – 10)
Nepřátelé – cca 25

Kapitola 68

Na planetu jste s Gonzalesem teleportování odděleně. U sebe máte jen trikodér.

Romulanský trikodér

– Romulanská verze trikodéru se od té vaší moc neliší. Má jen jiný design.
– Trikodér má opět řadu funkcí, konkrétně strukturální integritu na odhalení zničitelných zdí a předmětů a také biosken.

Secret (1/8) – Nejprve se otočte a běžte jeskyní směrem zpátky. Na okraji propasti přes strukturální integritu uvidíte kus naprasklého kamene. Když na něj skočíte, praskne a odhalí lodičku (1/10). Poté projděte jeskyní (využijte noční brýle, jelikož cestá je nerovná a hrozí pád). Venku uvidíte bránu se strážným. Trikodérem nahrajte na panel svá data a projděte. Nyní zapněte biosken, čímž uvidíte skenery z věží. Musíte mezi nimi prokličkovat, protože pokud vás jediný zaměří, odhalí, že nejste Romulan a je konec. Na druhé straně je další strážný, takže opět nahrajte data na panel a můžete vstoupit do základny.
Secret (2/8) – Zamiřte doprava pod přistávací plochu. Otevřte šachtu pod ní a vlezte dovnitř. Přes přístroje v koutě vyskočte do vyššího patra, kde je lodička (2/10).
Pokračujte na nádvoří. Nejprve zamiřte do malé budovy vpravo. Na konci chodby je na zdi spínač – sepněte ho a nad vámi se otevře šachta v níž uvidíte lodičku (3/10). Stačí pro ni vyskočit.
Tip – Na stole je panel, který pohybuje s hologramem přístroje. Můžete přístroj otáčet a natáčet, ale k ničemu to není.
Běžte ven a nyní jděte do sousední budovy. Na recepci promluvte s důstojníkem a trikodérem nahrajte na panel své informace. Dá vám vyšší oprávnění.
Secret (3/8) – Za recepcí je u země šachta. Otevřte jí a vlezte dovnitř, kde najdete lodičku (4/10). Nyní běžte do budovy nad schodištěm. Uvnitř aktivujte trikodérem panel a obdržíte kódy do oblasti T, ka máte být přiřazeni. Běžte tedy k bráně a na panelu zadejte kód. Na dalším nádvoří se setkáte s vaší informátorkou z řad Romulanů. Předý vám Disruptor.

Disruptor

– Romulanský disruptor je samodobíjecí pistole, která vystřeluje slabé paprsky. Je vcelku účinná proti humanoidům.
– Alternativní výstřel vypálí masu energie, která bude tak silná jako dlouho podržíte spoušť. Maximálně nabitá masa dokáže složit nepřítele jedinou ranou.
– Munice 66 / 4

Prozatím ale na nikoho nestřílejte (sice můžete, ale zbytečně si zkomplikujete situaci). Pokračujte přes nádvoří dál.
Secret (4/8) – V rohu nádvoří je zakrytá bedna – skočte na ni a z ní skočte na plošinu u zdi základny. Za velkým generátorem je ukrytá lodička (5/10).
Pokračujte až do jediné otevřené budovy. Tady v kontrolní místnosti zničte tři generátory na stěnách, čímž narušíte bezpečnostní okruh. Zároveň si vás ale všimnou nepřátelé, takže se musíte prostřílet. Probijte se zpátky ven a pokračujte do budovy na křižovatce.

 

Kapitola 69

Nad schodištěm se opět setkáte s informátorkou. Varuje vás před bioskenery na chodbách a zmíní se, že Gonzales byl zajat. Než půjdete dál, skočte na zabradlí a odtud na plošinu s potrubím. Opatrně potrubí obejděte a v šachtě najdete lodičku (6/10). Běžte na chodbu, ale aktivujte biosken, ať vidíte paprsky.
Tip – Pokud vás paprsky zaměří anebo se prozradíte jiným způsobem, aktivuje se alarm. Alarm můžete manuálně vypnout, čímž zabráníte nekonečnému přívalu nepřátel. Snažte se ale, aby k vyvolání alarmu nedošlo.
Proklouzněte mezi paprsky. Hned za nimi je na zdi panel, který trikodérem aktivujte, čímž lasery vypnete. V malém skladu na panelu otevřte šachtu a prolezte jí. Dolezete do místnosti, kde se baví dva Romulané – nechte se je vykecat a pak je rychle odpravte, aby nezapnuli alarm.
Secret (5/8) – Vyskočte na zábradlí vpravo u zdi a z něj skočte do šachty za potrubím. Prolezte šachtou a seskočte do kontrolní místnosti. Rychle se zbavte nepřátel, aby nezapli alarm a pak si na zemi u polic vyzvedněte X-RAD.

Romulanský experimantální radiační disruptor X-RAD

– Velmi mocná zbraň, která vypálí masu oranžové energie, která se sama zaměřuje na cíl. Zasažený nepřítel začne světélkovat a trvale ztrácet zdraví. Ideální při boji typu zasáhni a uteč.
– Alternativní výstřel vypálí obří masu energie, která způsobuje extrémní škody.
– Podobně jako Idryllská hůl se i X-RAD vyskytuje jen v tajných oblastech a to celkem 3x.

– Munice 5 / 1

Místnost se dvěma Romulany i ta s X-RADem vyústí v hlavní chodbu. Potulují se po ní dva Romulani, kterých se zavčasu zbavte. Poté běžte do místnosti naproti té se dvěma Romulany. Zapněte biosken a vyhněte se laserům. Na druhé straně místnosti aktivujte trikodérem panel a získáte kódy. Vraťte se ven a běžte ke dveřím, které vyžadují získaný kód – nacvakejte ho a vstupte. Ocitnete se v místnosti s párou. Seskočte na potrubí a z něj na plošinu pod schodištěm. Zapněte si noční vidění ať máte přehled a vyhledejte na podlaze sníženou desku – lze ji odsunout a uvnitř je lodička (7/10). Přelezte přes potrubí a vlezte do šachty, která se táhne pod hlavní chodbou.
Secret (6/8) – V šachtě se vydejte doprava, kde úplně na konci je za nosníkem lodička (8/10).
Pokračujte šachtou a vlezte do šachty po levé straně.
Secret (7/8) – Přes strukturální integritu odhalte napraskou stěnu v šachtě. Zničte ji a za ní najdete lodičku (9/10).
Šachtou vylezete do kontrolní místnosti, kde rychle zrušte dva Romulany. V malé šachtě u dveří je panel, který aktivujte trikodérem, čímž vypnete lasery na chodbách. Poté trikodérem aktivujte ještě hlavní panel a získáte informace o poloze ovladače Exomorphů. Opusťte místnost a jste zase na chodbě. Pokračujte do posledních otevřených dveří (pokud jste nevypli lasery, bude před nimi laserová past, tak pozor). Uvnitř se setkáte s informátorkou, která vás zavede za Gonzalesem.
Tip – V koutě místnosti je počítačová konzole. Aktivujte ji a nad ní se objeví malý hologram tanečnice (stejná jako v baru v minulé misi).
Nastupte s informátorkou do výtahu.

 

Kapitola 70

Jste zase venku na nádvoří.
Secret (8/8) – Hned jak vyjdete ven, zahněte doprava a vyskočte na římsu vedle dveří. Je tu lodička (10/10).
Poté následujte informátorku na vězeňský dvůr. Tady je držen Gonzales, ale varuje vás před informátorkou, kvůli které skončil v zajetí. Pracuje totiž pro Empty Crown.

Boss 11 – Romulanská informátorka

– Informátorka je velmi rychlá a využívá svoje maskovací zařízení, které jí zajišťuje neviditelnost a umožňuje jí se přemísťovat na krátké vzdálenosti. K boji využívá Disruptor, tedy totéž, co vy.
– Využívejte stop ve sněhu, které pozici informátorky prozradí. Z toho důvodu je lepší vylézt na ochoz a bojovat z výšky, neboť budete mít přehled o celém areálu dole.
– Pokud jste získali X-RAD je velmi užitečné informátorku trefit, neboť bude trvale ztrácet zdraví a ještě bude oranžově zářit, takže ji uvidíte i když je maskovaná.
– Když Informátorce klesne zdraví zhruba na 66% začne se teleportovat i do patra, ovšem její maskovací zařízení už nebude plně funkční a občas ji zelektrizuje. V tu  chvíli je více náchylná ke zranění a navíc se nemůže bránit.
– Když Informátorce klesne zdraví zhruba na 33% do areálu se přemístí pár Romulanů. Postarejte se o ně přednostně a pak pokračujte v boji s informátorkou.

Po boji osvobodíte Gonzalese, ale přepadne vás velitel Suldok.
Hrdina – Suldok je velitelem odpadlické Romulanské skupiny Empty Crown. Je to abiciózní parchant.
Suldok vám oznámí, že vede odpadlickou skupinu Empty Crown a má v plánu využít Exomorphy k narušení pořádku v Alpha kvadrantu a získání moci. Vy máte být popraveni, ale Gonzales se na Suldoka vrhne a vy využijete jeho trikodér k transportu. Sám Gonzales je však zastřelen.


 

Enterprise VII
(Secrety – 1, Lodičky – 1)

Kapitola 71

Po návratu na loď je třeba nechat si odebrat implantáty. Také promluvte s Korbanem ve zbrojnici.
Secret (1/1) – Zajděte do vězení a otevřete zadní zeď první cely. Uvnitř je místnost s lodičkou (1/1) a šachovým stolem, kte Picard a Suldok hrají šachy s figurkami Exomorphů (easter egg).
Běžte na ošetřovnu a promluvte se Stevensovou, která vám odstraní implantáty. Ozve se vám poradce Jacobs, že máte jít na můstek za kapitánem.
Hrdina – Andrew Jacobs je vědecký důstojník na lodi. Většinou se vyskytuje na můstku, ale občas jste na něj mohli narazit, když hovořil s posádkou na lodi.
Vemte výtah a jeďte tam.

 

Kapitola 72

Běžte na poradu do konferenční místnosti. Předáte Picardovi pozici ovládače Exomorphů a hned tam vyrazíte. Zatím si máte udělat volno. Ozve se vám Kleea a vzápětí Telsie. Nastupte do výtahu a vyberte si, které dáte přednost.
1) Paluba 11: Astrometrika – Kleea
2) Paluba 7: Kajuty Hazard týmu – Telsie

 

(Kapitola 73)

Pokud jste vybrali Kleeyu zajedete na Astrometriku. Na chodbách můžete promluvit s Chellem a v knihovně se Sydney. Poté běžte na Astrometriku za Kleeyou, kde se konečně obejmete.

 

(Kapitola 74)

Pokud jste vybrali Telsii zajedete ke kajutám. Na chodbě promluvte s Chellem + botaničkou Pearsonovou. Poté navštivte Telsii v její kajutě. Povíte si o smrti Gonzalese a obejmete se.

 

Kapitola 75

Po čase stráveném s nějakou z žen se dostavíte na brífing. Na poradě vám kapitán společně s Tuvokem a Kleeyou vysvětlí situaci. Je třeba hlavní ovládací zařízení zničit, ale Kleea vás varuje před inteligentním Xenomorphem zvaným Acheopendra. Tuvok pak představí konkrétní plán. Vaše skupina povede útok na základnu, zatímco tým Telsie se postará o odvedení pozornosti.


 

Mise 11 – Dohra 2 (Hlavní ovládací zařízení)
(Secrety – 13, Lodičky – 10)
Nepřátelé – cca 120

Kapitola 76

Na akci jdete s Korbanem a Chellem. Hned po transportu se ozve Telsie, že se musí stáhnout, takže z podpory nic nebude. Navíc jeden Romulan postřelí Chella a tak musí být transportován. Jste na to jen dva.
Tip – Nově máte mód trikodéru umožňující orbitální útok Enterprise na zaměřený cíl. Zaměřovat můžete především vyznačené cíle (věže, brány), ale lze zacílit i na mocné Exomorphy.
Konečně si můžete v praxi otestovat kulomet, takže ho popadněte a vydejte se vpřed. Hned za rohem je věž se snipery. Strukturální integritou si můžete ověřit, že ji lze zničit. Je dost blízko, takže nemusíte snipery odstřelovat a můžete rovnou povolat orbitální útok.
Secret (1/13) – Po zničení věže přeskočte kaluž lávy do malého výklenku pod ní. Je tu nádržka Idryllské munice.
S Korbanem vyčistěte areál od Romulanů a pokračujte dál. Po pravé straně uvidíte na břehu lávového pole ležet X-RAD a nádržky munice plasmy. Když se přiblížíte, zaútočí Basher, ale zbraň za to stojí. Pokračujte k druhé věži, která je ale daleko, takže využijte sniperku a zbavte se odstřelovačů. Opět můžete ověřit strukturální integritou pevnost věže a též brány pod ní. Věž i bránu můžete orbitálním útokem zničit, nicméně brána lze otevřít i manuálně přes panel.
Secret (2/13) – Hned pod věží je malý kráter – vyskákejte na něj a uvnitř na ostrůvku uvidíte lodičku (1/10).

Projděte bránou, když Korbana trefí sniper (nedá se tomu zabránit). Transportujete ho pryč a tak je všechno jen na vás. Rychle se zbavte sniperů.
Secret (3/13) – Kousek za bránou je po pravé straně lávová říčka. Přeskákejte po kamenech v ní a dostanete se ke kousku skály s lodičkou (2/10). Pokračujte k další věži, která je navíc kryta čtvrtou věží. Postřílejte snipery, strukturální integritou můžete ověřit věže a pak je obě odpalte. Pokračujte k jezírku lávy a přes ostrůvky ho překonejte. Ještě ale nechoďte dolů k bráně.
Secret (4/13) Hned za jezírkem je po vaší levici cestička vedoucí přes malé skály. Přeskákejte po nich až k lodičce (3/10).
Skočte k bráně a postřílejte Romulany, včetně minometčíků nahoře. Poté na vás vyskočí Quadruped.
Tip – Strukturální integritou omrkněte vrata z areálu. Jde je zničit a když na ně pošlete orbitální útok, můžete proběhnout dovnitř a Quadrupedovi utéct. Jistější ale bude ho zničit.
Dveře buď otevřete panelem anebo zničte. Otevře se vchod do jeskyně a můžete postupovat (využijte noční brýle – je tu tma). Skrze jeskyni se probijte až k místu, kde je lávová řeka. Na ostrůvku je krabka Federativní munice.
Secret (5/13) – Po překočení lávy se na rozcestí dejte vlevo. Na konci chodby strukturální integritou omrkněte skálu. Lze ji zničit a tím odkryjete malé skály po nichž přeskákejte k lodičce (4/10). Pokračujte chodou vpravo a brzy vyjdete ven. Na ostrůvku v lávě je pár nádržek Idryllské munice. Před vámi je brána do hlavní základny. Zlikvidujte snipery a orbitálním útokem sejměte obě věže. Po vyčištění oblasti dorazí nový Exomorph.

Boss 12 – Commander

– Commander je extrémně odolný (mnohem více než Quadruped) apředevším dokáže létat. Z toho důvodu se těžko zasahuje a ještě hůře se uhýbá jeho útokům. Dokáže vystřelovat celé salvy oranžových projektilů.
– Na Commandera je vhodné využít především sniperku, granátomet nebo raketomet. Je to jednak kvůli značné síle všech tří zbraní, ale také kvůli druhu munice, který tyhle zbraně využívají.

Po drsném boji si můžete trochu vydechnout. Mezitím k Enterprise přiletí párek Romulanských Dravců. Jejich velitel vysvětlení Picarda nevěří a pošle dolů své lidi, kteří jsou oklamžitě napadeni členy Empty Crown. V nastalém zmatku proniknete do základny.

 

Kapitola 77

Výtahem sjedete do Idryllských ruin. Chodba dál je popraskaná, takže přeskákejte po ostrůvcích a dejte pozor na lávu. Probijte se přes velký sál a směřujte přes most.
Secret (6/13) – V místnosti za mostem strukturální integritou ověřte mřížku šachty. Lze ji zničit a uvnitř je malá místnost s výpary. Počkejte až nebudou proudit a proběhněte pro lodičku (5/10).
V další místnosti zlikvidujte Romulany a všimněte si, že schodiště je složeně z několika mezipater.
Secret (7/13) – Z vrchní plošiny skočte k velkým dveřím. Nejdou otevřít ale uvidíte odtud tlačítko, které je na boku plošinu z níž jste skákali. Střelbou tlačítko aktivujte a sjedete dolů, kde je terminál Idryllské munice. Nahoru se dostanete tlačítkem na zdi nalevo.
Secret (8/13) – Běžte na nejnižší plošinu nad propastí. Po straně plošiny vede úzká cestička, která vás zavede pod předchozí plošinu, kde je lodička (6/10).
Z nejnižší plošiny skočte dolů ke dveřím a projděte jimi. Dejte pozor na snipera hned nad vámi. Vyjděte po schodech a vyčistěte si cestu ke dveřím. Postupujte dlouhou chodbou a přes můstek až do místnosti s výtahem. Zlikvidujte zdejší Romulany.
Secret (9/13) – Skočte na podstavec pod výtahem a obejděte ho – vzadu je lodička (7/10).
Naskočte na výtah, směr hlubiny.

 

Kapitola 78

Hned v úvodní místnosti zlikvidujte Bashera, který vyskočí ze dveří a pokračujte do jeskyně. Narazíte tu na Stalkera, takže buďte pozorní. Po ostrůvku přeskočte propast a pak ještě jezírko s lávou.
Secret (10/13) – Po přeskočení jezírka s lávou mrkněte strukturální integritou na balvan na okraji lávové propasti. Lze ho zničit, tak to udělejte a na okraji srázu odhalíte lodičku (8/10), pro kterou si opatrně skočte.
Přes další ostrůvky v lávě doskákejte až do velké jeskyně. Tady zaútočí Quadruped a když ho těžce poškodíte, přijde mu na pomoc druhý! Snažte se rychle dorazit toho zraněného a pak se vypořádejte i s druhým. V další části jeskyně skočte na plošinu a vyřešte dalšího Stalkera.
Secret (11/13) – Nalevo od dveří dál přeskočte zábradlí a na skále v koutě je lodička (9/10). Trikodérem aktivujte panel, čímž otevřete dveře a vypustíte již třetího Stalkera! Po jeho smrti, aktivujte trikodérem druhý panel a můžete pokračovat. V další části jeskyně je Commander. Využijte X-RAD a zlikvidujte ho. Poté přeskákejte přes ostrůvky až k velkým vratům.
Secret (12/13) – Strukturální integritou omrkněte zeď proti vratům – je naprasklá a za ní je útes s poslední lodičkou (10/10).
Vstupte do vrat.

 

Kapitola 79

Dorazíte do ústředního jeskynního sálu, kde čeká Suldok. Rychle se zorientujte v aréně – je tu několik ostrovů spojených lávkami. Také tu jsou čtyři panely, které se nágodně otevírají a odhalují vždy terminál munice a léčení.
Secret (13/13) – Za panelem s terminálem, který je nejblíže Suldokovi (vlevo vzadu) je položený X-RAD. I když už ho máte, hodí se díky munici.

Boss 13 – Velitel Suldok

– Suldok je krytý třemi částmi silového pole, které se postupně zvedá, zatímco on na vás hází granáty. Navíc se v aréně neustále objevuje nový druh Exomorpha zvaný Pendra. Jedná se o slabé brouky, ale ve větším počtu umí potrápit.
– Ideální je Suldoka zasáhnout X-RADem. Začne postupně ztrácet zdraví i když bude zavřený. Pokud se vám nedaří přesně strefit, využijte sniperku a čekejte až si zvedne prostřední štít – pak ho snadno trefíte.

Suldok zamře, ale z posledních sil povolá nejvyspělejšího Exomorpha.

Boss 14 – Archeopendra

– Gigantická housenka, která vystupuje z lávy a umí se objevovat na různých místech v aréně. Archeopendra plive celé salvy oranžových projektilů a na malou vzdálenost vás dokáže zprašit ohnivým dechem.
– Po věršinu času má bestie na ksichtě krunýř, který ji chrání. I tak ji můžete zranit, ale udělíte jí jen malé poškození. Lepší je vyčkat na moment, kdy štít odkryje. Ideální zbraní je alternativní střelba X-RADu, případně sniperka.
– Když Archeopendře klesne zdraví na 75% začnou se v aréně objevovat malé Pendry, tak jako při boji se Suldokem. Snažte se je rychle likvidovat.
– Když Archeopendře klesne zdraví na 50% začne plivat velmi zraňující paprsky. Ty zraňují více než obyčejné ohnivé projektily.
– Když Archeopendře klesne zdraví na 25% její útoky a pohyby se ještě zrychlí a bude těžší ji trefovat.

Po zničení Archeopendry vás transportují na Enterprise a základna se rozpadne.

 

Kapitola 80

Picard vše urovná s Romulanským velitelem, pochválí vás a vy strávíte trochu romance buď s Kleeyou nebo Telsií (dle toho se kterou z žen jste byli naposledy).


 

Bonus

V rámci kampaně můžete nasbírat až 81 lodiček. Na odemčení všech bonusů vám postačí 70 z nich. Všechny bonusy nabízejí jednu úroveň, které jsou navíc dost krátké – jednu dohrajete zhruba za 5min.

 

Bonus 1 – Chatrč v bažině
Požádováno lodiček – 10
Nepřátelé – cca 5

U sebe máte krom základní výbavy (puška a brokovnice) i X-RAD. Vydejte se k chatě a cestou zlikvidujte Lurkery. Vstupte dovnitř a jeden Lurker zrovna skočí do patra. Pokračujte kolem baru a vyčistěte přízemí (pozor na Lurkera za zadními dveřmi). Poté běžte do patra, kde vyčistěte pokoj a nakonec i sklad kde najdete Lurkera, co vám dole utekl.

 

Bonus 2 – Moderní ruiny
Požádováno lodiček – 20
Nepřátelé – cca 0

Jste na zničené dálnici a všude okolo je smrtící propast. U sebe máte klasickou výbavu (samopal + bročku) a raketomet. Nad vámi budou létat postupně tři Idryllské letouny a všechny musíte zničit. Zdánlivě ideální zbraň je raketomet, díky kterému snadno navedete raketu na loď (stačí 3 rakety na jednu loď), ovšem sázka na pušku je taktéž dobrá, neboť letouny létají nízko a snadno je trefíte. Když zničíte všechny tři, je hotovo.

 

Bonus 3 – Výzva
Požádováno lodiček – 35
Nepřátelé – cca 120

Jako Korban máte prozkoumat ruiny. Vše vidíte z TPS pohledu, tudíž je veškeré míření mnohem náročnější. U sebe máte jen Bat’leth. Hned za vámi je zbroj (100b). Poté vstupte do ruin. Dojdete do velkého sálu, kde se strhne bitva. Útočit na vás budou hordy spawnujících se Exomorphů, včetně Lurkeru, Chewerů, Basherů a dokonce Stalkerů. Mezitím se v aréně budou objevovat zásoby munice, léčení, zbroje a též zbraně – samopal, granátomet a kulomet. Výhodou je, že každý Exomorph padne po jediné ráně, ovšem vzhledem k jejich počtu to bude velmi těžké i tak. Když zničíte všechny, objeví se neviditelné krabicové monstrum, které už vydrží mnohem víc. Orientujte se podle jeho stínu a perte to do něj. Když padne, je hotovo.

 

Bonus 4 – Zoo A
Požádováno lodiček – 45
Nepřátelé – cca 0

Ocitnete se ve velké síni, kde jsou na zdech artworky ze hry. Pomocí trikodéru můžete prohlédnout jejich popisky. Až se vynadíváte, nastupte do výtahu.

 

Bonus 5 – Klonovací zařízení
Požádováno lodiček – 60
Nepřátelé – cca 20

Jste v Romulanské továrně na Exomorphy. Krom klasické výbavy (puška + samopal) máte i kulomet. Pokračujte vpřed a vyčistěte místnost od Lurkerů. Sejděte dolů do tmavé místnosti se stoly. Tady zaútočí Basher, tak opatrně. Dorazíte do velké síně s celami. Postupně se tu budou objevovat celkem tři Basherové! Dejte si proto pozor a všechny zlikvidujte.

 

Bonus 6 – Zoo B
Požádováno lodiček – 70
Nepřátelé – cca 0

Opět velká síň. Jsou v ní některé hlavní postavy hry. Každého můžete projet trikodérem a promluvit s ním, načež vždy řekne jednu charakteristickou větu. Pro opuštění, použijte panel na dveřích.