DAT TR4 – The Times Exclusive

Bývalo zvykem, že předchozí díly Tomb Raider se vždy dočkaly datadisku, který sice vyšel kolik let po původní hře ale vyšel a bylo tak možné se vrhnout na další Lařino dobrodružství. Když čtete tuto recenzi, patrně vás napadá, proč o tom mluvím, když se ani u TR4 zdánlivě nic nemění? Jenomže ono se to mění. Times Exclusive už není klasický datadisk, přestože v zásadě splňuje všechny podmínky.

Times Exclusive vyšel koncem roku 1999 a to zadarmo, přesněji jako součást Britského plátku The Times (ten už zadarmo rozhodně nebyl). V tu dobu to bylo přesně 75 let od chvíle, kdy Howard Carter objevil Tutanchamonovu hrobku a protože se prakticky celý TR4 odehrával v Egyptě, tvůrce hry zřejmě napadl vskutku zajímavý způsob, jak propagovat svoji hru. Datadisk, dá-li se tomu tak vůbec říkat, obsahuje pouze jeden jediný level, který Laru posílá zpátky do Egypta do Tutanchamonovy hrobky. Neuzavřený konec TR4, kdy se zdá, že Lara zemřela při marném útěku z chrámu Hora není nijak rozveden (to bude až předmětem TR5).

Datadisk ve svých souborech dále obsahuje čtveřici posunovacích skládaček a čtveřici puzzle s motivy TR4. Nejedná se o nic zvláštního, ale potěšit to může. 

Hodnocení – 60%
Délka – cca 20min


 

Návod

– Přestože se datadisk skládá z jediné úrovně, má všechny sounáležitosti původní hry, včetně statistik, kde lze vyčíst celkový počet secretů hry.

 

Mise 1 – Egypt

Kapitola 1 – Times Exclusive

Vcelku malá a nepříliš komplikovaná úroveň v Tutanchamonově hrobce. Nepřátel je docela dost druhů, včetně krokodýlů a mumií. Naštěstí se zde dá nalézt hodně zbraní (dokonce i  kuše a revolver).

Tajná místa – 2 (2/2)

Secrety
1) Hned na počátku se otočte a prolezte tmavou dírou v rohu. Dostanete se na římsy u druhého vstupu do hrobky, kde je chodbička s brokovnicí a speciální municí bročky.
2) V pokladnici jsou na stěnách dvě trofeje šelem – zničte je, načež se vedle sochy Tutanchamona odsune průchod na balkon, kde je kuše a jedová munice kuše.