Reaching for Petals

Reaching for Petals je kratší relaxační adventura, který svým zpracováním a filosofickým příběhem připomíná Dear Esther. Není ale zdaleka tak promýšlená svým příběhem a nemá ani tak působivé prostředí. Daleko víc lze Petals přiblížit hrám od Bodura.

Není to sice až tak hrozné jako Bodurovy výplody, protože povídání a námět jsou docela zajímaví, graficky je hra na vysoké úrovní a prostředí nepůsobí jak produkt náhodného generátoru. V podstatě je Reaching for Petals ukázkou toho, jak by mohly tyto nenáročné toulky virtuální přírodou vypadat, avšak stále nejde ani o poloviční využití potenciálu těchto her.

Hodnocení – 35%
Délka – cca 1h


 

Návod

Kapitola 1

Vydejte se lesem. Po nějaké době narazíte na útes nad řekou. Na konci útesu shoďte balvan, abyste vytvořili most a pokračujte. Cesta se stáčí dál do lesa a poté k chajdě na kopci. Uvnitř chajdy je v rohu pod oknem deník (1/4). Poté překonejte most a pokračujte k jeskyni, kde seberte květinu.

Během vize jste ve svém domku. Prohlédněte náramek ve skříňce pod obrazem.


 

Kapitola 2

Postupujte jeskyní. Cesta je dlouhá, chvílemi se větví, ale nakonec dojdete do velké jeskyně s propastí. Po skalách seskákejte na velkou plošinu dole. Na ní je vzadu u stěny deník (2/4). Poté svalte špičatý balvan a přejděte přes něj dál. Postupujte velkým sálem se světluškami až na konec jeskyně, kde seberte další květinu.

Během vize v domě projděte do druhého pokoje a na polici vedle televize prohlédněte fotografii.


 

Kapitola 3

Jste venku v lese. Hned za vámi na kameni leží deník (3/4). Vydejte se podél skal okolo jezera. Svalte kmen, abyste prokonali řeku. Dojdete ke stráni, po níž vyjděte nahoru a dorazíte k vodopádu. Přeskočte jej na druhý útes. Stezka začne brzy stoupat do hor.

Ve vizi se vraťte do ložnice a prohlédněte krabičku s prstenem na nočním stolku.


 

Kapitola 4

Už je noc. Stoupejte dál do hor. Cesta to bude dlouhá. Až projdete skalní branou a uvidíte po pravici výhled na jezero, propátrejte okolí, neboť poblíž je velký balvan na něm deník (4/4). Postupujte na konec cesty, vylezte po skalních stupních a směřujte dál na vršek hory.

Během vize v nemocnici, projděte až do posledního pokoje. Tady uvidíte umírajícího sebe a vaši milovanou ženu. Zemřete a ocitnete se zase v lese. Vydejte se ještě kousek dál až příběh skončí.