DLC – Artorias of the Abyss

Svět Oolacile v DLC!

 

DLC Kapitola 1 – Zahrada Svatostánku

1-dlc-zahrada-svatostanku

Kasumi opustila Lordan a byla vtažena do nové země Oolacile. Zahrada Svatostánku je kruhová lesní mýtina, která se stala úvodním bodem dobrodružství. Ovšem nejprve musela naše hrdinka porazit její Strážkyni. Nyní má Kasumi novou trofej – Ocas Strážkyně.

DLC – Artorias of the Abyss
– Pro Dark Souls existuje pouze jediné DLC a tím je právě Artorias of the Abyss. Toto DLC je ale součástí PC verze hry. Nemusíte nic kupovat ani instalovat – pokud vlastníte PC verzi hry (má podtitul Prepare to Die Edition) zákonitě musíte vlastnit i obsah DLC.
– Přestože je tedy DLC přímou součástí hry, budu k jeho obsahu přistupovat tak, jako kdyby se jednalo o druhý příběh v rámci Dark Souls.
– Mějte na paměti, že DLC musíte odehrát dříve než dokončíte děj základní hry! Vzhledem k náročnosti DLC je dobré ho absolvovat právě až před samotným finále základní hry.

Vstup do DLC
– Přístup do DLC jsme si postupně popisovali už v rámci základní hry. Nicméně ve stručnosti – zachraňte Soumračnici z těla krystalového obra, ve Vévodových archivech zabijte osamoceného krystalového obra a seberte z jeho těla přívěšek, běžte zpátky k jezeru a jděte na jeho konec, kde je velký portál, jež vás vcucne dovnitř.

 

DLC Boss 1 – Strážkyně svatyně (2 560 HP)

– První ze čtyř bossů DLC se představí už v první a navíc krátké oblasti. Strážkyně brány je vlastně obrovský gryf. Je mrštná, je rychlá a je nebezpečná.
– Strážkyně má celou řadu útoků na které je nutné být připraven. Krom fyzických útoků často plivé elektrické projektily a její ocas roznáší otravu. Navíc Strážkyně rychle mění své pozice, neboť dokáže létat.
– Boj není snadný a je nutné se co nejvíce přizpůsobit schopnostem Strážkyně. To znamená vysokou odolnost vůči elektřině, silný štít na krytí fyzických útoků, hodně výdrže na rychlé přesouvání se, vysokou odolnost otravě a především zbraň způsobující krvácení. Strážkyně je totiž citlivá na krvácení a to je důležité!
– Strážkyni lze useknout ocas, čímž se jednak zbavíte smrtonosné zbraně a také získáte Ocas strážce, což je v podstatě bič, který způsobuje poškození otravou. Jenomže Strážkyně pokládá ocas k zemi jen po určitých typech útoků a vždy jen na pár sekund. Nejčastěji se tak děje při útoku, kdy Strážkyně prudce skočí vpřed a zkusí vás nabrat na rohy. Pokud dokážete uskočit, aby vás Strážkyně nesrazila, máte čas švihnout po ocasu.
Kasumi varuje: Strážkyně je takovým úvodem do DLC a celkem jasně říká, že tohle žádná procházka růžovou zahradou nebude! Pokud Strážkyni vyřídíte jen s obtížemi anebo pokud si s ní vůbec nedokážete poradit, uděláte lépe, když se vrátíte a nejprve si vylepšíte zbraně či zbroje.

Odměna za bosse
30 000 Duší
1 Lidskost
Duše Strážce (12 000 duší)
Ocas Strážce (ocas)

Duše Strážce
– Po Strážkyni zbude duše bosse, nicméně ta nemá žádné speciální využití. Nedá se z ní nic vyrobit a tak ji můžete klidně zkonzumovat.

Další Strážkyně
– Až porazíte dalšího bosse, začnou se v zahradě opakově objevovat další Strážkyně a to vždy po dvou! Jsou podobně silné jako byl boss, ale nemají statut bosse. Je velice riskantní se s nimi pouštět do přímého boje. Mnohem lepší je Strážkyně zastřelit z tunelu, ovšem takový proces stojí spoustu šípů a odměna z jejích těl čítá jen 2×3000 duší. Lepší je se zahradě vyhýbat..

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat

 


 

DLC Kapitola 2 – Svatostánek Oolacile

2-dlc-svatyne-oolacile

Svatostánek Oolacile je malá posvátná mýtina se sochami. Kasumi se tu setkala s houbou Elizabeth a dozvěděla se o žalostné situaci v zemi.

Elizabeth
– Houba Elizabeth vám vysvětlí situaci ohledně Oolacile. Soumračnice prý byla unesena. Pokud kývnete na to, že ji zkusíte zachránit, Elizabeth s vámi bude obchodovat a bude možné s ní probírat různé zajímavosti, na něž narazíte.
– Bohužel nabídka Elizabeth je dosti strohá. Nabízí jen kalatalyzátor a opravný prach. Nic nového.

 


 

DLC Kapitola 3 – Královský les

3-dlc-kralovsky-les

Královský les je hustou zalesněnou oblastí chráněnou mocnými obřími strážci. Na konci spletité lesní cesty se nachází koloseum a v něm sám Artorias. Kasumi teprve prochází lesem v supertěžké zbroji Strážce, s obří sekerou a těžkým veleštítem. Nezdá se to, ale v té zbroji je opravdu ženská hrdinka, nikoli mamut.

Zbroj Strážce
– Po celé oblasti lesa je roztroušen set Strážce. Jde o velice odolné brnění, které je však velice těžké.
– Rukavice najdete v rozbořené věži
– Chrániče nohou leží v koutě na louce s oranžovými květinami.
– Helma je na vcelku těžko dostupném místě. Až překonáte most, zamiřte k útesu kam předtím letěl drak. Na samém okraji útesu najdete pahorek, kde přilba leží. Abyste se pro ni dostali, musíte přeskočit jámu.
– Samotná zbroj se nachází nedaleko helmy. Stačí jít podél útesu směrem k mostu.

Deska modrého titanitu
– V první části lesa je nedaleko zříceniny malé jezírko a kolem něj několik kamenných rytířů. V rákosí je ukrytý truhla, která obsahuje právě modrou titanovou desku!

Úžasný Chester
– Nedaleko mostu mezi věží a koloseem postává podivný chlápek jménem Chester. Nabízí řádku věcí ke koupi, včetně šípů, běžných užitkových předmětů a dokonce i lidskostí. Jeho ceny jsou však mnohem vyšší. Pokud máte možnost, nakupujte raději jinde.
– Jestliže Chestera zabijete, získáte z jeho těla Chesterův set zbroje.

Kalameet (1. střet)
– Na konci rokliny nedaleko kolosea vede cesta až do hlubokého údolí. Zde vás napadne drak Kalameet. Zaútočí ze vzduchu svým vražedným dechem, kdy je téměř nemožné ho zabít. Nezoufejte, že zemřete, protože tak je to v pořádku. Potřebujete, aby vás drak zabil, to abyste později přišli na způsob, jak ho dostat na zem. Situace je trochu podobná jako u Seatha, snad jen s tím rozdílem, že Kalameeta lze teoreticky dostat už nyní. Ovšem, něco takového je velice náročné a především naprosto zbytečné.

 

DLC Boss 2 – Rytíř Artorias (3 750 HP)

3-dlc-rytir-artorias

Druhý z proslulých Gwynových rytířů. Artorias vládne mečem a je posílen mocí Propasti.

– Vzpomenete si ještě na Ornsteina? Jeden z Gwynových rytířů a špičkový válečník s kopím. Artorias je druhý takový a vládne mečem. V zahradách Lordanu jste sice našli jeho hrob, ale do Oolacile jste byli vtaženi v době, kdy Artorias ještě žil.
– Artorias je tedý špičkový rytíř. Má spoustu útoků mečem a jeho styl boje je velice agresivní. Má prudké útoky, někdy kombinované a útočí s ohromnou vervou. V boji s ním je problematické se léčit.
– Největším průšvihem, jaký může nastat je okamžik, kdy se kolem Artoriase objeví oblak Propasti a on začne křičet. V tu dobu se na moment zastaví a vzpamatuje se posílen mocí Propasti. Artorias má od této chvíle okolo těla oblak Propasti a působí mnohem větší poškození ale stejně tak má větší odolnost. Během proměny máte šanci toto posílení zastavit, ale musíte Artoria několika důraznými ranami udeřit. Jedním z řešení je sázka na nejsilnější magické projektily posílené prstenem. Jinou možností je vylepšený pyromancie, nebo třeba speciální útoky silných dračích zbraní (silný útok při držení obouruč). Mějte proto v záloze nějakou mocnou zbraň, kterou okamžitě vytasíte v momentě, kdy se Artorias mění. Pokud to nestihnete nebo nedokážete proces zastavit, jste jednou nohou v hrobě.
Kasumi varuje: Ornstein byl dobrý, ale Artorias je lepší. O dost!
Kasumi doporučuje: Po zabití Artoria začne Domhnall prodávat jeho set. Jde o kvalitní a vyváženou střední zbroj. Pokud je vám rychlý styl boje blízky, určitě si zbroj kupte, i když cena čítá nehorázných 80 000 duší!

Odměna za bosse
50 000 Duší
Duše Artoria (16 000 duší)

Duše Artoria
– Duše Artoria lze využít dvěma způsoby, ale zbraň si můžete vyrobit jen jednu.
1) Velemeč Propasti – Mocný velemeč, jehož účinost je posilována lidskostmi (max 10). Má požadavk na všechny čtyři vlastnosti, nicméně požadavky jsou to vcelku přiměřené. Velemeč Propasti je silný kvalitní meč. Na jeho výrobu potřebujete jakýkoli velemeč +10.

Ciarana
– Ciarana je třetím proslulým rytířem lorda Gwyna. Je to mistrná bojovnice, která velela jednotce elitních vražedkyň zvaných Lordovy čepele. Ciaranu najdete po zabití Artoriase u památníku uprostřed kolosea (až po nějaké době). Není agresivní. Naopak. Požádá vás o duši svého milého – Artoriase. Pokud souhlasíte, Ciarana vám předá své mocné zbraně (meč a dýku). Tím ale přijdete o možnost vykování velemeče.
– Jestliže Ciaranu sami napadnete, bude se bránit. Boj s ní je náročný, protože její zbraně jsou vražedné, je velice rychlá, odolná a často rozhazuje Lloydovy amulety, čímž vám znemožní léčbu Estusem. Pokud zvítězíte, získáte z jejího těla nejen obě zbraně, ale ještě získáte její set zbroje. Je však samozřejmě otázkou, zda je takový čin správný.
– Obě zbraně se fantasticky doplňují. Dýku Temnostříbrný stopař používejte v pravé ruce, čímž můžete silným útokem roznášet otravu. Meč Zlatý stopař, který způsobuje silné krvácení si při kombinaci s dýkou nechte v ruce levé anebo jej používejte samostatně obouruč.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat

 


 

DLC Kapitola 4 – Předměstí Oolacile

4-dlc-predmesti-oolacile

Předměstí Oolacile je z velké části pohlceno Propastí. Domy se naklánějí, dlažba praská a město je plné zrůdných bojovníků a čarodějů Oolacile. Kasumi v setu samotného Artoria a s jehoVelemečem Propasti opatrně postupuje městem. Boj bude ještě dlouhý.

Černý fantom – Úžasný Chester
– Ve městě nedaleko mostu vás přepadne poslední černý fantom a to přímo Chester. Přestože je stále naživu, napadne vás prostřednictvím fantoma. Chester využívá kuši Avelyne, což může činit potíže.

Světelné iluzorní stěny
– V předměstí Oolacile se objevuje nový typ iluzorní stěny, která se odkryje, pokud na ni posvítíte. Možnosti svícení jsou tři – kouzlo, Lucerna anebo Larva sluneční záře. Stejně jako v případě Hrobky obrů je nejlepší sáhnout po Larvě (pokud jste ji tedy nevyměnili u Snuggly).
– První iluzorní stěna se nachází v bočním domě. Pokračujte městem až k domu s okny. Obejděte ho a pokračujte po schodišti dolů. Přeskočte na ochoz vedlejšího domu a projděte na konec ochozu. Právě tady je iluzorní stěny která odhalí místnost v budově. Najdete zde Stříbrný přívěšek, který dokáže zrušit Temnou magii Propasti. Pokud ho použijete odrazíte tento druh magických projektilů.
– Druhá stěna je uvnitř velkého domu. Vyjděte do patra a pokračujte až k místu, kde je prasklá dřevěná podlaha. Dál nemůžete ale kousek vedle je ve stěně iluzorní stěna. Skrze místnost projdete na druhý konec prasklé podlahy, kde je truhla s červeným úlomkem titanitu. Nic extra ale přesto se to hodí.

Řezby
– Řezby jsou malé kameny, kterými můžete cizím hráčům poskytnou hlasovou zprávu. Jedná se o jakýsi ekvivalent gest jen s tím rozdílem, že jde o zvukový záznam.

Mimikové
– V předměstí se nacházejí dva Mimikové. Prvního najdete na konci mostu. Truhla stojí uprostřed vrcholku kulaté věže. Z těla Mimika získáte jednu řezbu.
– Druhý Mimik je až uvnitř domu v pozdní části města. Z patra přeskočte na dřevěný balkon. Mimik leží vedle krbu a z jeho těla získáte Zahnutý klíč, který bude velice důležitý.

Temná magie
– V předměstí můžete najít několik nových kouzel, které jsou založené na Temné magii. Jde o speciální druh magie, která kombinuje fyzické a magické poškození. Tuto magii můžete vidět třeba u čarodějů Oolacile.

Vězeň (miniboss)
– Cestu do podzemí města chrání mohutný vězeň s kládou na zádech. Je velice odolný a dokáže způsobit velké škody. Proti němu však hraje jeho pomalost. Sázka na střelbu zdálky je jasná a pomoci může i pyromancie.

 

Nové předměty

Nová kouzla

 


 

DLC Kapitola 5 – Královský les (2. část)

5-dlc-kralovsky-les

Kasumi stojí nad údolím v němž se střetne s Kalameetem. Extrémní souboj vyžaduje netradiční techniky a jednou z nich je sázka na lehký set Lordových čepelí a maximálně vylepšenou kuši Avelyne. Kasumi spoléhá na svoji mrštnost a rozhodla se Kalameetovým útokům vyhýbat, aby jej mohla střílet kuší.

Gough
– Nahoře ve věži kolosea je poslední rytíř slavné čtveřice – mohutný obr Gough. Můžete u něj obchodovat, přičemž má na skladě spoustu šípů.
– Pokud už jste byli zabiti Kalaametem, Gough vám nabídne, že se o něj postará. Když budete souhlasit, sestřelí Kalaameta svým obřím lukem. Nyní se můžete s Kalaametem utkat jako s bossem.
– Až kalameeta porazíte, zajděte si promluvit s Goughem. Bude nadšený vaším výkonem a dá vám svůj veleluk.
– Gougha můžete kdykoli napadnout. Bo s takovým obrem je náročný, ale Gough je slepý a pokud se nebudete hýbat, neměl by vás vidět. Když ho porazíte, získáte jeho set zbroje. Tímto činem, ale přijdete o možnost obchodování.
– Pokud už se rozhodnete Gougha zabít udělejte to až poté, co sestřelí Kalameeta!

 

DLC Boss 3 – Černý drak, Kalameet (5 400 HP)

– Kalameet je jedním z nejnáročnějších bossů hry. Strašlivý obávaný drak je smrtící bestií. Jedná se o nepovinného bosse, čili jej nemusíte zabít, abyste příběh DLC splnili.
– Kalameet je po zásahu Gouga na zemi ale to neznamená, že nemůže létat. Drak je velice mrštný a má spoustu útoků na něž je bezpodmínečně nutné umět reagovat. Navíc Kalameet krom fyzických útoků (ocas, úder hlavou, zašlápnutí…) využívá svůj dech, který produkuje černou magii, tedy fyzické + magické poškození.
– Speciálním útokem draka je chvíle, kdy se postaví na zadní a jeho oko se rozzáří. Pokud jste po tu dobu v jeho blízkosti, postihne vás jakési dočasné oslabení indikované oranžovým světlem nad hlavou, které značí, že každý zásah vám způsobí větší poškození. V takovém případě je nutné držet se zpátky a vyčkávat než oslabení pomine.
– Drakovi můžete useknout ocas ze kterého získáte Obsidiánový velemeč – mohutný ale rychlý silný meč. Potíž je v tom, že useknout Kalameetovi ocas je mnohem náročnější než ho jen zabít. Většinu času totiž drží ocas nad zemí a pokud už ho dává na zem, tak jen krátce. Jsou jen tři útoky, kdy máte šanci ocas trefit. Za prvé když se Kalameet postaví na zadní, aby šlehat Temnou magii. Za druhé, když se postaví na zadní, aby prováděl telekinezi svým okem – oslabení. A za třetí, to když po vás švihne ocasem, což je útok, který zpravidla následuje po jeho pokusu vás rozšlápnout, ale jen v případě, že v tu dobu stojíte za Kalameetovými zády.
– V boji s Kalameetem je možné vsadit na extrémní zbroj, což znamená nejlépe Havlovu zbroj, Havlův štít, nějaký vylepšený velemeč a rozhodně Havlův prsten na navýšení nosnosti. Havlův štít můžete nahradit jiným štítem s velkou odolností vůči magii – například Artoriův Veleštít z duše Sifa.
– Druhá varianta je naopak sázka na rychlost a uhýbání. Zkrátka budete Kalameetovým útokům uhýbat a zasahovat ho nějakou rychlou zbraní, což může být i kuše – ideálně velice vylepšená Avelyne. Útoky Kalameeta jsou sice hrozivé, nicméně dá se jim uhýbat. Musíte ale být dostatečně rychlí a dobře vědět, co bude Kalameet dělat. On má sice hodně útoků (asi 15) nicméně většina z nich je dobře čitelná.
Kasumi doporučuje: Boj s Kalameetem je extrémně náročný. Obecně je drak považován za jednoho ze tří nejsilnějších bossů. Příprava je bytostně důležitá. Dejte si ten čas, abyste natěžili suroviny na vylepšení zbraní, vylepšete si Estus aspoň na +5, vemte si na boj krom dvaceti Estusů i pár lidskostí, dobře nastudujte Kalameetovy útoky, rozhodněte zda je vám bližší krytí, či uhýbání… je toho zkrátka hodně. Boj s Kalameetem vyžaduje komplexní přípravu a každý detail se počítá.
Kasumi varuje: Závěr příběhu je blízko a myslet si, že můžete Kalameeta odložit a počkat na lepší výbavu je naivní. V tuto chvíli vám čekání už nijak nepomůže. Jinými slovy, lepší už to nebude.

Odměna za bosse
60 000 Duší
Prsten zkázy
Obsidiánový velemeč (ocas)

Prsten zkázy
– Odměna za Kalameeta je Prsten zkázy. Ten zdvojnásobuje všechna zranění, která utrpíte.
– Ano, je to skutečně tak – tento prsten nemá žádný pozitivní efekt. Pravděpodobně neexistuje situace, kdy by vám mohl být prsten ku prospěchu. Jeho nošení má smysl jen, když si chcete věci ještě více ztížit.

Titantová deska
– V areálu bossfightu je u vodopádu truhla a v ní titanová deska. Nezapomeňte na ni.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat

 


 

DLC Kapitola 6 – Altán bitvy Stoicismu

6-dlc-altan-bitvy-stoicismu

Přípravná aréna na bitvy Stoicismu. Kasumi sem pouze nahlíží.

Bitvy Stoicismu
– Vpravo od východu z kolosea je malá oblast která slouží jako přípravna na arénové souboje s hráči. Můžete si vybrat tři herní mody a dvě mapy, kde se můžete utkat s ostatními hráči a poměřit své schopnosti. Žádný význam v rámci příběhu vám Bitvy nenabídnou a ani nemůžete získat nic zajímavého.

Nové předměty

 


 

DLC Kapitola 7 – Strž Propasti

7-dlc-strz-propasti

Temná jeskyně plná neprostupné černoty je domovem Manuse, který Propast ovládá a tvoří ji. Kasumi se ve zbroji Gougha vydává Manuse konečně porazit.

Iluzorní stěny a Sif
– Na konci mostu se postavte na výběžek vlevo. Je to iluzorní stěna, která se pod vámi propadne a vy skončíte dole. Postupujte dál, když uvidíte Alvinu. Následujte ji až ke stěně nedaleko výtahu na povrch. Tato stěna je iluzorní, takže ji zničte a projdete do sálu, kde je držen tehdy ještě mladý Sif. Pobijte nepřátele a Sif se vzpamatuje. Jednak ho tím získáte jako spojence pro bossfight ale také obdržíte Očistný Veleštít, který má velkou odolnost vůči magii.

Deska bílého titanitu
– V místnosti před bossfightem projděte úzkým tunelem, který vede na plošinku na skále. Leží tu bílá deska. Určitě přijde vhod.

Těžba lidskostí
– Z oživlých lidskostí je vcelku velká pravděpodobnost na zisk lidskostí i dvojitých lidskostí. Jestliže potřebujete lidskost například kvůli ohništím anebo jen tak, vyplatí se tu občas zastavit a natěžit je. Je to lepší než z krys.

 

DLC Boss 4 – Manus, Otec Propasti (6 665 HP)

7-dlc-manus-otec-propasti

Manus je ohromná rohatá bestie s chlupatou hnátou.

– Manus je hlavním bossem DLC. Ovládá černou magii čili většina jeho magických útoků způsobuje fyzické i magické poškození. Krom toho jeho fyzické útoky mají dlouhý dosah, sám Manus je mrštný a velice agresivní.
– Kouzla Manuse rozptýlit použitím Stříbrného přívěšku, nicméně je nutné používat přívěšek v ten správný moment, tedy těsně před dopadem magie na vás (podobně jako při technice odrážení).
– Zprvu Manus využívá pouze fyzické útoky. Jakmile mu zdraví klesne zhruba na 60% zahájí i občasné útoky magií. Sledujte jeho katalyzátor – pokud s ním začne manipulovat, znamená to, že kouzlí.
– Vzhledem k rychlosti a zběsilosti Manuse je velice dobré vsadit na silný štít a krytí. Uskakování a kotouly vám pomohou spíše před magii (pokud nemáte dostatečně kvalitní štít).
– Manus často využívá zběsilý útok, kdy vás udeří 6x za sebou. Je to smrtící útok a je nutné se mu snažit vyhýbat. Jakmile začne Manus vztekle řvát, okamžitě zmizte z dosahu kotoulem a doufejte, že to bude stačit.
– Na boj s Manusem můžete povolat Sifa. Ten dokáže Manuse zaměstnat, což vám dá možnost zaútočit na Manuse zdálky. Bohužel Sif jednak nevydrží mnoho a navíc jeho útoky mečem jsou proti Manusovi slabé.
– Pokud chcete na boj Velkého šedého vlka Sifa, musíte jej nejprve nalézt a osvobodit za iluzorní stěnou nedaleko zdviže. Samotné povolávací znamení se mimořádně nachází přímo v areálu bossfightu a to jen kousek od vaši startovní pozice. Vzhledem k tomu, že události v Oolacile se odehrály ještě před děním v Lordanu, nemusíte se bát, že by se zabití Sifa jakožto bosse nějak promítlo do vašeho spojence zde.
Kasumi doporučuje: Používání Stříbrného přívěšku je obdobné jako technika odrážení. Pokud nejste dostatečně rychlí a přesní, přívěšek vám moc nepomůže a tehdy je lepší se o jeho účinek ani nepokoušet.

Odměna za bosse
60 000 Duší
10 Lidskostí
Duše Manuse

Duše Manuse
– Duše Manuse má dvě využití, ale zbraň si můžete vyrobit jen jednu.
1) Manusův katalyzátor – Silný katalyzátor s velkým fyzickým poškozením. Manusův katalyzátor výrazně zvyšuje účinnost kouzel a to hlavně těch založených na Černé magii. Bohužel však také snižuje počet použítí kouzel na polovinu. Na výrobu katalyzátoru potřebujete jakýkoli kvalitní katalyzátor.

Pronásledovatelé
– Duše Manuse je možné vyměnit u Snuggly. Odměnou vám bude extrémně silné kouzlo Pronásledovatelé.

Odměna Elizabeth
– Po poražení Manuse zajděte za houbou Elizabeth. Poděkuje a dá vám 3 Elizabethiny houby na léčení.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat

 


 

Konec DLC