DS1 – (4/4) Lord Gwyn

Finále příběhu.

 

Kapitola 36 – Výheň Prvotního Plamene

36-vyhen-prvotniho-plamene

Poslední cesta, poslední boj. Kasumi v setu Černého rytíře stojí na popelem pokrytých troskách svatyně. Velký lord Gwyn by se měl začít bát.

Poslední cesta
– Po umístění všech duší lordů se otevře cesta do závěrečné oblasti. Stále se odtamtud můžete vracet, ale po poražení bosse už nebude cesty zpět. Pamatujte na to a zařiďte si vše, co potřebujete.

Příprava na NG+
– Protože finále je na dohled, je dobré nepodcenit přípravu a zohlednit i případnou NG+. Vyplatí se investovat vše co máte ale s rozmyslem. Během NG+ obtížnost povážlivě vzroste, což znamená, že většinu zbraní ani nevyužijete.
– Pokud máte nějakou oblíbenou zbroj, kterou lze vylepšovat, teď je ten správný moment ji maximálně vylepšit, protože se dá předpokládat, že během NG+ budete po 95% hry používat právě ji.
– Zajistěte roznícení všech důležitých ohnišť. Ohniště při NG+ nepohasnou.
– Pokud jste čirý materialista, zabijte všechny postavy. Při NG+ budou opět naživu a vy z jejích těl získáte duše a občas i nějaké unikátní předměty. Především z těl kovářů zbývají unikátní věci ať už kladiva, či zbroje.

 

Boss 22 – Gwyn, Pán popela (4 250 HP)

– Závěrečný boss hry je pochopitelně obrovskou překážkou, která však mezi hráči nebývá považována za nejtěžší. O stupně vítězů ohledně nejnáročnějšího bosse se obvykle dělí Manus, Kalameet a Ornstein+Smough. To ale neznamená, že můžete Gwyna podcenit a přežít.
– Gwyn je extrémně agresivní, používá řadu prudkých útoků svým mečem a když se pokusíte vzdálit, skočí po vás, což způsobí větší zranění než většina ostatních útoků. Je proto dobré bojovat s ním v kontaktním boji. Vzhledem ke Gwynově agresivitě je však obtížné najít čas na léčení.
– Na boj s bossem lze povolar rytíře Solaira. Ten dokáže Gwyna víc než jen zaměstnat. Gwyn s ním bude mít potíže a během toho ho můžete pražit třeba kouzly.

36-vyhen-prvotniho-plamene-spojenci

Kasumi si na závěrečný boj povolala na pomoc Solaira. Podařilo se jí ho ochránit v Izalithu a nyní ji může pomoci.

– Pokud chcete pomoc rytíře Solaira, musíte ho zachránit v Izalithu. Jestliže jste neotevřeli zkratku do Izalithu a Solaire zešílel, pak jej povolat nemůžete. Jestliže však Solaire přežil a nepomátl se, najdete jeho znamení na vršku schodiště.
Kasumi radí: Většina Gwynových útoků je mířena horizontálně. Vlákejte Gwyna na nerovný terén a zařiďte, aby on byl výše než vy. Většinou útoků vás pak netrefí, kdežto vy ho můžete zasahovat do nohou.
Kasumi doporučuje: Gwyn je citlivý na okultní zbraně. To je jeho velká slabina.

Odměna za bosse
– 70 000 Duší
– Duše Gwyna, Pána popela (Velemeč lorda)
– Domhnall začne prodávat Gwynovu zbroj.

Duše Gwyna
– Duši Gwyna můžete zúročit až v NG+ Krom vyrobené zbraně můžete duši vyměnit za nejmocnější zázrak Sluneční kopí v rámci úmluvy Bojovníků Slunečního svitu.
1) Velemeč lorda – Velice silný velemeč. Má ohromné poškození, ale kupodivu rozumné požadavky na sílu a obratnost. K výrobě potřebujete jakýkoli velemeč základní úrovně +10.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat

 


 

NG+

NG+
NG+ vám umožní hrát hru odznovu se současnou výbavou. Všichni nepřátelé budou silnější a bude po nich zbývat více duší.
– Celý svět se zrestartuje, čili všichni mrtví obživnou, všechny události se obnoví – jako kdybyste hráli opět novou hru.
– Z inventáře vám zmizí všechny klíče (s vyjímkou Hlavního klíče), Rituál roznícení a sady na opravy předmětů. Vše musíte získat znovu.
– Ceny za předměty se nezvednou! Vzhledem k snazším výdělkům by mělo být vydělávání a utrácení duší snazší.

Nové předměty
– Během hry jste si museli kolikrát vybrat ze dvou až tří odměn. V rámci NG+ můžete svoji sbírku rozšířit, protože si při stejné volbě můžete zvolit jinou odměnu. A co tedy můžete získat?
– Druhá zbraň z duše bosse Quelaagy
– Druhá zbraň z duše Železného golema
– Duše Ornsteina / Smougha a zbraň z jejích duše
– Zbroj Ornsteina / Smougha
– Druhá zbraň z duše Lunosvitového motýla
– Druhá zbraň z duše Sifa (pro třetí odměnu je třeba NG++)
– Druhá zbraň z duše Gwyndolina
– Zbraň z duše Manuse nebo kouzlo Pronásledovatelé od Snuggly
– Zbraň z duše Gwyna nebo zázrak Sluneční oštěp (pro druhou odměnu je třeba NG++)
– Zbroj Gwyna
– Jak je ze seznamu patrné, dva předměty vám zbudou až na NG++ Teprve tehdy můžete vítězoslavně prohlásit, že jste získali úplně všechno, co hra obsahuje.


 

Konec

7-konec

Hadi se klaní své nové paní. Namísto střežení hrstky plamínků a uchovávání drobků éry dávno minulé se hrdinka Kasumi rozhodla stát se tváří nové éry a šířit Temnotu. Lepší být vládcem temnoty než otrokem ohně.

Tímto návod na Dark Souls definitivně končí. Doufám, že vám články pomohly se lépe zorientovat v mechanismech hry, že vám pomohly odhalit slabiny bossů a že se vám modelový příklad děje neboli příběh o Kasumi líbil, ať už odpovídá vaší hře, či nikoli.