DS2 – (1/4) Hříšnice + Železný král

Návod na druhý díl Dark Souls je psán úplně stejně jako ten na první. Způsob sepisování se celkem osvědčil, takže není proč ho měnit. Postup ve hře nemusí vyhovovat každému, ale pokud děláte návod na RPG, tak musíte vytyčit nějakou cestu a po ní se vydat. Možností jak postupovat je ve dvojce méně než v prvním díle, tudíž je pravděpodobnější, že se trefím do vaší posloupnosti při průzkumu světa. Doufám, že vám návod pomůže pochopit souvislosti, lépe se připravit na bosse a odhalit všechna zajímavá tajemství světa.

V návodu využívám neoficiální češtiny, která je oproti té minulé výrazně slabší a má řadu změn v již zažitých názvech. Přesto ale myslím, že i když je překlad méně citlivý, tak je pochopitelný i pro ty, kteří dávají přednost anglické verzi.

Série Dark Souls využívá předměty i kouzla viděné už v předchozích dílech, přičemž přidává desítky nových věcí. Nemá smysl zveřejňovat obrázky předmětů, které už dobře znáte z minulého dílu, ostatně jejich funkce je stejná a vzhled většinou také. Proto i obvyklé přehledy nových předmětů a kouzel obsahují pouze zbrusu nové věci, které z prvního dílu neznáte.

 

Kapitola 1 – Prostředno

Svět Drangleic a jeho úvodní stromová oblast, kde sídlí stařeny. To zahalené cosi je hrdinka Azumi, která nás provede Drangleicem. Přišla do Prostředna v Cizokrajném setu jako prázdná, ale díky pomoci stařen získala lidskost.

Počátek
– Oproti DS1 začínáte přímo v terénu a žádné vyprofilování hrdiny tu není. To se brzy změní, ale momentálně jste pouhé nedefinované nic.
– Hned vpravo od travnaté oblasti je pod převisem cestička k útesu, kde leží Rezavá mince posilující štěstí (větší šance na předměty).
– Pod vodopádem u chatrče je malý útes a na něm Malý hladký a hebký kámen.

Výběr postavy

Naší hrdinkou je svalovkyně Azumi. Svalnatost postavy je však prvek, který ve hře nemá praktický význam.

– Po střetnutí s bývalými strážkyněmi ohně si vytvoříte postavu. Stejně jako u prvního dílu můžete měnit spoustu pro hru nedůležitých aspektů, jako je pohlaví, pleť, účes, barva vlasů, velikost těla… Nově lze volit i svalnatost a tetování, byť ani to nemá praktický význam. Co význam má je třída, díky které určíte své základní statistiky a základní výbavu. Nabízené třídy jsou podobné jako v DS1 (Válečník, Rytíř, Šermíř, Bandita, Duchovní, Čaroděj, Cestovatel a Zanedbaný). Oproti DS1 vypadl Pyromancer, Lovec, Tulák a Zloděj. Nově se objevuje obratný Šermíř a mnoha drobnými předměty vybavený Cestovatel.
– Stejné jako v DS1 platí, že je dobré rozmyslet si, kterou cestou se chcete vydat. Zda čaroděj, kněz, rychlý šermíř, či odolný rytíř… Ale opět můžete jít cestou náročnou a rozhodnout se zvyšovat úrovně víceméně rovnoměrně, to abyste vytvořili průměrnou postavu, která sice v ničem nevyniká, ale také v ničem neztrácí a je schopna zkoušet velké množství různých zbraní. Vzhledem k náročnosti hry je však obecně lepší soustředit se na jednu cestu, protože průměrná postava nebude schopná ovládat nejlepší zbraně. Vsaďte buď na hrubou sílu anebo na obratnost a dále na jeden ze čtyř typů kouzel – magie, pyromancie, zázraky či hexy (temná magie známá z DLC pro DS1).
– Druhým a posledním důležitým nastavením je počáteční předmět s nímž začnete. Na výběr je 7 předmětů (anebo si nevybrat žádný), přičemž každý předmět má nějakou funkci. Nemusíte ale smutnit, že si můžete zvolit jen jeden předmět, protože všechny předměty se dají někde v herním světě najít. Nejvzácnější je Semínko stromu obrů, které však slouží pouze v rámci MP hry. Obecně nejužitečnější je Ohniště asketů, které lze spálit v ohni, čímž se daná oblast zrestartuje na úroveň NG+

Statistiky
– Rozdělení statistik odpovídá DS1 jen s drobnými rozdíly. Bohužel, český překlad je mizerný a názvy vlastností ne vždy odpovídají těm v DS1. Uvádím raději i anglickou verzi.
Odolnost (Vigor)
– Výrazně zvyšuje HP a odolnost vůči Zkamenění. Velice důležitá vlastnost ať už se soustředíte na jakýkoli způsob boje.
Vytrvalost (Endurance)
– Zvyšuje výdrž a rovnováhu. Rovněž velmi důležité, neboť výdrž je zásadní pro boj se zbraněmi, pro střílení luku i sesílání kouzel.
Vitalita (Vitality)
– Zvyšuje obranu a nosnost. Pokud jste příznivci těžkých zbraní a zbrojí, je tato vlastnost velmi důležitá. Jestliže dáváte přednost kouzlům anebo rychlému boji založeném na lehké zbroji a uhýbání, potom upřednostněte jiné vlastnosti.
Naladění (Attunement)
– Navyšuje počet slotů kouzel a také rychlost jejich sesílání. Pokud se soustředíte na kouzla, určitě investujte.
Síla (Strength)
– Zvyšuje obranu a hlavně útočnou sílu zbraněmi.
– Je vyžadována pro správné používání většiny zbraní, hlavně těch vyžadujících hrubou sílu (velemeče, sekery, palice, kuše…)
Obratnost (Dexterity)
– Zvyšuje účinek vybraných zbraní, které vyžadují velký um při zacházení (katany, dvojmeče, biče, luky…). Takové zbraně mívají částo požadavky na obratnost pro správné zacházení.
– Zvedá poškození krvácením a jedem.
Adaptibilita (Adaptibility)
– Zvyšuje odolnost vůči všem typům poškození a také urychluje procesy léčení (animace léčení jsou rychlejší).
Inteligence (Intelligence)
– Je vyžadována pro používání kouzel.
– Zvedá účinek poškození magií, ohněm a temnou magií a zvyšuje obranu vůči těmto typům poškození.
Víra (Faith)
– Je vyžadována pro používání zázraků.
– Zvedá účinek poškození ohněm, blesky, temnou magií a zvyšuje obranu vůči těmto typům poškození.

Kost řádu a fatální MP
– MP hra funguje v jakémkoli stavu! Můžete být člověk i nemrtvý a stále vám hrozí kontakt s hráči! Jde o jeden z největších průserů hry.
– Oproti Dark Souls 1 je druhý díl stále velmi často hraný, což zvedá potenciální šanci na kontakt s jinými hráči. Mnohým hráčům vadí riziko napadení cízím člověkem, zároveň však velice rádi využívají Coop hry, tudíž je pro ně čistá offline hra nepřijatelná. Potíž je v tom, že MP hra v sobě slučuje jak Coop, tak i PvP (boj mezi hráči). Tyhle dva prvky od sebe nelze oddělit a to je kámen úrazu. Nemá smysl si nic namlouvat – bojechtiví hráči jsou v mnoha případech pouze zamindrákované existence bavící se ztrpčováním hry druhým. Jen malé procento z nich napadá cizí hráče kvůli odměnám úmluv. U DS1 platilo, že pokud byl hráč napaden, mohl přerušit internetové spojení, čímž se boji vyhnul a útočník prostě utřel, neboť musel hledat někoho kdo o boj s ním skutečně stál.
– Autoři DS2 přišli s „vylepšovákem“ – odpojení internetu se považuje za podvod po kterém následuje zabanování hráče. Ten je pak automaticky zbaven možnosti hrát MP hru s jedinou výjimkou – i nadále může být napadán! Jedinou možnosti jak se zbavit bannu a opět zpřístupnit ostatní prvky MP hry je použití Kosti řádu. Ta však funguje jen na jedno použití, přičemž další kost se objeví na samém počátku hry, po zhruba 10h hraní.
– Ban je možné obdržet i za využívání nepovolených programů (v podstatě cheatů) anebo za používání některých nevinných fan patchů na opravu bugů, či vylepšení grafiky.

Lidská podobizna
– Lidská podobizna částečně odpovídá Lidskosti z DS1. Její hlavní funkcí je, že vám umožní stát se člověkem.
– Oproti DS1 použitá podobizna neléčí, nicméně po každém úmrtí se začnete měnit v prázdného, což mění nejen vizuální podobu hrdiny ale hlavně vám po každé smrti klesne maximální zdraví o 10% a to až do poloviny celkového množství zdraví. Tento proces můžete zvrátit použitím lidské podobizny, načež se vám zdraví zase vrátí na max. 
– Podobiznu lze spálit v ohni. Díky tomu na 30min přerušíte veškeré spojení se světy jiných hráčů. Platí jen pro danou oblast, nikoli celoplošně.

Pochodeň
– Pokud seženete pochodeň, můžete ji u ohniště zapálit. Každá pochodeň představuje 5 minut svícení (pokud máte pochodně třeba tři, stačí jednou zapálit a máte na 15 minut světlo). S pochodní si můžete osvětlit cestu, podpálit nepřátele anebo zažehnout podstavce pro trvalé osvětlení.
– Stojany které zapálíte zůstanou svítit až do konce hry anebo do zrestartování oblasti na vyšší NG+

Staré techniky v novém kabátě
– Prakticky vše, co umíte z DS1 funguje i zde. Akorát jsou některé věci přiřazeny k jiným klávesám, ale to není problém přehodit. Opět můžete skákat, útočit při pádu, či výskoku, probodávat zezadu, odrážet údery štítem, držet zbraně obouruč… pokud si první díl pamatujete, budete jako ryba ve vodě.
– Stejně na tom jsou některé zažité prvky. Například bonusy zbraní na základě výše vašich vlastností, naladění magie u ohnišť, kování zbraní, zisk materiálů z krystalových ještírků, povolávání NPC postav na bosse (musíte být člověk), vpády přízraků NPC postav, mocné zbraně z duší bossů a další. Opravdu nemá smysl všechno tohle znovu popisovat a rozebírat. Pokud vám něco není jasné, mrkněte do návodu k prvnímu dílu. 🙂
– Drobnou novinkou je možnost přemístění se mezi ohništi. V DS1 jste tuto vymoženost získali až v 2/3 hry ale tady ji máte hned.

Dyna a Tillo
– Pamatujete na vránu Snuggly? Ta se nyní vrací v podobě Dyny a Tillo. Jejich hnízdo najdete na vršku útesu první výcvikové oblasti (nejde minout). Dyna a Tillo však nevykupují předem dané předměty, nýbrž sbírají pouze čtyři druhy věcí, za které vám dají některou z odměn. Čím hodnotnější vámi odevzdaná věc je, tím větší šanci máte na zisk lepších odměn.
– Stejné odměny klidně můžete dostávat opakovaně a navíc obchod probíhá téměř okamžitě.
– Bílý prsten, Starý bič, Povolávačův trojzubec a Démonovo velké kladivo jsou předměty, které můžete získat jen a pouze od Diny a Tillo. Nikde ve světě se už nenacházejí.
Nabídka (od nejběžnější po nejhodnotnější)
– Prismový kámen / Malý hladký a hebký kámen / Hladký a hebký kámen / Zkamenělé něco
Odměny
– Materiály – Úlomek titanitu / Hrouda titanitu / Jiskřivý titanit / Deska titanitu / Zkamenělá dračí kost
– Kování – Šerý kámen (magie) / Kámen dračího ohně (oheň) / Blýskavý kámen (blesky) / Půlnoční kámen (temné) / Jedový kámen (jed) / Krvavý kámen (krvácení) / Surový kámen (surové) / Magický kámen (očarování) / Starý světský kámen (všední)
– Léčivo – Boží požehnání / Drahokam života / Malý oranžový výhonek / Malý modrý výhonek / Malý žlutý výhonek / Karmínová voda / Žlutá květina
– Užitkové – Kost k domovu / Lidská podobizna / Unikátní duše / Duše ztraceného nemrtvého / Duše pyšného rytíře
– Zbraně – Starý bič / Povolávačův trojzubec / Démonovo velké kladivo / Bílý prsten
– Ostatní – Krámy / Puklá červenooká bulva / Puklá modrooká bulva

Kyklopové a nejlepší kámoška hospodyňky
– Ve třetí výcvikové oblasti je na pláži dvojice kyklopů. Nalákejte je a ukryjte se před nimi v dutině stromu odkud jste na pláž vyšli. Nechte obry aby na vás útočili a během jejich útoku zalehnutí je vždy párkrát trefte. Takto je můžete elegantně zničit i když jste ještě naprostí nýmandi. Až je zabijete, najdete dole rakev, do které můžete vlézt a změní se vaše pohlaví.
– Po zabití zlobrů vám služebná stařen dá odměnu – naběračku. Je to neskutečně slabá a křehká zbraň. Její držení lehce zvedá Adaptibilitu.
– Nezapomeňte zrušit i prvního kyklopa, který je v ukryté cestičce za křovím (ještě před chatrčí). Zbude po něm Kamenný prsten.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 2 – Majula

Azumi dorazila do vesničky na pobřeží, která se stane styčným bodem pro mnoho výprav. V průměrně kvalitní Sokolí zbroji od platnéře nyní přemýšlí, kam se vydat.

Na útesu
– Když půjdete z jeskyně směrem dolů k vesnici, všimněte si, že útes je krytý linií balvanů. V jednom místě však balvan není. Seskočte na plošinu pod útesem a odtud na úzký útes táhnoucí se podél pobřeží až k vesnici. Najdete zde palcát Jitřenku, Dalekohled a váš první zvonec (zvonce slouží na tvorbu zázraků, tak jako talismany v DS1).

Náhrobky postav
– Pokud některá z běžných postav zemře, na jejím místě se objeví náhrobek. Po zaplacení určité sumy duší můžete oživit ducha postavy. Potíž je v tom, že některé oživené postavy mohou přestat plnit svoji funkci. Pokud nechcete riskovat potíže, dejte si pozor na to kam mácháte mečem.

Dřevěné a kovové truhly
– Ve světě narazíte na dva druhy truhel. Ty dřevěné můžete neopatrným útokem zničit, načež přijdete o předměty v ní ukryté a získáte pouze zbytečné Krámy. Kovové truhly zničit nelze.
– Pokud použijete Ohniště asketů a zrestartujete oblast v NG+, všechny dřevěné truhly se obnoví (kovové však ne!).
– Některé truhly jsou mimikové!

Maughlin
– Obchodník se zbroji sídlí v jedné chajdě ve vsi. Na počátku má v nabídce pár štítů a základních zbrojí, ale jeho nabídka se bude postupně rozšiřovat v závislosti na vykonaných činech. V prvé řadě je dobré vědět, že…
– Pokud utratíte 1 000 duší, začne prodávat sety Královského vojáka a Elitního rytíře
– Pokud utratíte 16 000 duší, začne prodávat set Alvy
– Pokud utratíte 16 000 duší a promluvíte s ním v momentě kdy nemáte žádné duše, dá vám zdarma průhledný set Aurousu.
– Je velice užitečné, našetřit si požadovanou sumu a obstarat si minimálně set Alvy. Set Aurousu také není marný, navíc je zadarmo, ale Alva poskytuje lepší ochranu. V ideálním případě můžete na zbroje našetřit už nyní skrze opětovnou likvidaci nepřátel v Prostřednu, nicméně takový proces potrvá neskutečně dlouho. Raději si to nechte až na oblast Lesu obrů, kde se dají duše těžit snáz.
– Další zbroje se v nabídce Maughlina odemknou za zabití určitých bossů (některé vyžadují nejprve utratit 16 000). Na všechny bude v návodu upozorněno.

Smaragdová Zvěstovatelka a Estus
– Na útesu postává žena v kápi, která vám osvětlí situaci a stane se vaší průvodkyní. Vaším prvním úkolem má být porazit čtyři prastará stvoření a získat jejich duše.
– Zvěstovatelka vám předá Estus a umožní zvyšovat úroveň (za duše, pochopitelně).
– Lahvičky Estusu fungují podobně jako v DS1 ale s podstatným rozdílem – jejich počet se dá navýšit nalezením Střepů Estusu, které doručíte Zvěstovatelce. Na počátku máte jen jeden Estus. Maximální počet Estusů je 12.
– Hned první Střep Estusu najdete ve studni – úderem sražte dolů kámen, ten se převáží a vytáhne ho.

Léčení Estusem nebo drahokamy?
– Pokud se vyléčíte Estusem, vaše zdraví začne postupně vzrůstat (proces léčení), jenomže pokud vás během procesu někdo zraní, léčení ustane. Estus se tak jako v DS1 obnoví u ohniště.
– Léčit se můžete také použitím drahokamů. Ty ale musíte najít ve světě anebo koupit. Použití drahokamů můžete provézt i za chůze a proces léčení není po zranění zastaven. Drahokamy však obnovují zdraví pomaleji.
– V ostrém boji je léčba pomocí drahokamů užitečnější. Estusem se lečte když je klid anebo když víte jistě, že nepřítel je dostatečně daleko.
– Během bossfightů je zpravidla lepší vsadit na silné drahokamy života, ale jen pokud cítíte, že máte velkou šanci vyhrát. Pokud se teprve učíte a bosse poznáváte, bylo by chybou vyplýtvat cenné drahokamy.
– Ve světě narazíte i na další léčivé předměty. Jejich léčivá funkce bývá spojena s jinou funkci (např vyrušení otravy).

Sladká Shalquoir a Úmluvy
– V jedné chajdě je mluvící kočička, která má na skladě pár cenných prstenů. Rozhodně si časem našetřete na prsten Stříbrné kočky a Prsten šepotu. Ostatní prsteny jsou také užitečné, ale tyto dva se budou hodit nejvíc.
– Díky Shalquioir můžete opustit jakoukoli Úmluvu, abyste mohli přejít do jiné. Oproti DS1 vám nehrozí žádný postih (neexistuje tu zrada Úmluvy ani se neredukuje úroveň).

Kovář Lenigrast
– U jednoho domku sedí kovář Lenigrast, který zoufale shání klíč k domu. Ten seženete až v další oblasti.
– Poté si u kováře můžete nechat vylepšovat a opravovat zbraně. Nedokáže však provádět žádné kování. Na skladě má také pár zbraní a šípy.
– Pokud za kovářovy služby (opravování, vylepšování) utratíte 8000 duší, předá vám Kladivo kováře.

Opravování zbraní
– V DS2 se zbraně ničí mnohem rychleji, ale zároveň se jejich kvalita zvedá u ohniště. Pokud se však zbraň maximálně zničí, ohniště vám nepomůže a musíte ji opravit u kováře.
– Stále platí, že katany jsou velmi křehké. Dejte si na své superostré miláčky pozor.

Počítadlo mrtvých
– Na památníku se započítává celkový počet úmrtí všech hráčů. Při psaní tohoto návodu bylo zhruba 350 000 000 mrtvých.

Sklíčený Sauldren
– U památníku sedí zoufalý rytíř Sauldren. Může vám nabídnout první Úmluvu (viz níže) ale také vám řekne něco málo o zdejší oblasti.
– Pokud 100x zemřete, zajděte za Sauldrenem – věnuje vám prsten Ocelové ochrany. Jestli chcete, můžete páchat sebevraždy skokem z útesu a prsten si vysloužit už nyní.
– Až se do Majuly díky vaším cestám přestěhují čtyři další obyvatelé, Sauldren vám dá Duševní nádobu, která umožňuje přerozdělit body vlastností. Konkrétněji si nádobu popíšeme později, až to bude aktuální.

1. Úmluva – Modrá cesta

– Sklíčený Sauldren vám po vyčerpávajícím hovoru nabídne vstup do první Úmluvy. Modrá cesta je ryze kooperativní Úmluva vhodná pro hráče, kteří chtějí vyšší ochranu vůči cizím hráčům. Pokud budete napadeni cizím hráčem, můžete povolat na pomoc Modrého ochránce (hráče v úmluvě Modré hlídky), který vám pomůže se ubránit. Nic jiného se od vás v rámci Úmluvy neočekává.
– Abyste ale mohli v rámci Úmluvy povyšovat, musíte útočníky porážet. Paradoxem je, že přestože je Úmluva obranná, budete nějaké ty útočníky potřebovat.
Odměny
– Úroveň 0 (připojení) – Prsten Modrá pečeť (lehce zvedá zdraví)
– Úroveň 1 (1 poražený útočnk) – Prsten Krvavého kousance (snižuje krvácení)
– Úroveň 2 (5 poražených útočníků) – Magie Ticho
– Úroveň 3 (10 poražených útočníků) – Prsten Modré slzy (zvedá obranu, když je HP málo)

2. Úmluva – Společnost Šampionů

– Pokud od vesnice půjdete po útesu nahoru, narazíte na Kámen vítězů skrze který se můžete připojit do Úmluvy.
– Jako šampion budete čelit mnohem větším výzvám. Síla nepřátel se zvýší, stejně jako jejich HP. Navíc nebudete moci povolávat jiné hráče či postavy na pomoc. Z některých nepřátel, či útočících hráčů můžete následně získat kámen sloužící pro povýšení v rámci Úmluvy. Tato sekta je jen pro ty, kteří hledají výzvu navíc, anebo jsou natolik trpěliví, aby si dokázali vyhrát všechny odměny, což však zabere spoustu času.
Odměny
– Úroveň 0 (připojení) – Tabulka šampiona (ukazuje nejlepší hráče Úmluvy)
– Úroveň 1 (10 kamenů) – Magie Velká magická zbraň
– Úroveň 2 (25 kamenů) – Dračí prsten (mírně zvedá zdraví, výdrž a nosnost)
– Úroveň 3 (50 kamenů) – Prsten Pečeť přemožitele (prudce zvedá poškození pěstními zbraněmi)

Úrovně prstenů
– Některé prsteny se vyskytují v několika úrovních. Vyšší úrovně zvedají váhu prstenu, snižují jeho trvanlivost, ale také posilují jeho efekt.

Kam dál?
– Z Majuly vedou čtyři cesty. První míří podél útesu do jeskyně, která ústí v lese obrů. Právě tam se vyplatí vydat.
– Druhá cesta vede skrze podzemní tunel, ale zatím jde o příliš náročnou oblast.
– Třetí cesta vede dolů přes studnu, jenže to je zatím v podstatě sebevražda.
– Čtvrtá cesta je nahoře nedaleko vstupní jeskyně. Vede do kostelíku kde je zkamenělý člověk blokující cestu. Zatím tudy projít nelze ani kdybyste chtěli.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 3 – Les padlých obrů

Rozsáhlá zřícenina pevnosti protkáná vzrostlými stromy. Krajina Lesů obrů umí být zrádná. Azumi našetřila na set Alvy a nyní stojí na vršku hradeb, odkud se chystá vyrazit na prvního bosse.

Heidský rytíř (miniboss)
– Uprostřed rotundy posedává pasivní rytíř. Ač to tak zprvu nevypadá nejedná se o postavu, nýbrž o nepřítele a to dost silného. Z těl Heidských rytířů obvykle zůstávají velmi užitečné předměty. Z tohohle získate Heidský meč. Až se budete cítit dostatečně silní, určitě ho poražte.

Bába Melentia
– Ve velké věži u hradeb sídlí obchodnice Melentia. Má na skladě řádku předmětů, včetně několika základních kouzel a klíčů.
– Melentia je zvláštní tím, že se její nabídka zboží obměňuje pokud zabijete některou z vybraných jiných postav. Nedoporučuji to, ale pokud si chcete pořídit set zbroje nebo štít, který nosí daná postava, zkuste ji zabít, možná se předmět objeví v nabídce. Na všechny postavy bude v návodu upozorněno.
– Po zabití bosse Posledního obra se Melentia přesune do Majuly.

Nadpřirozeno – Magie, Zázraky, Pyromancie a Hexy
– Existují celkem čtyři typy nadpřirozena, které můžete využívat. Obvykle se hráči zaměřují pouze na jedno odvětví. Nic vám ovšem nebrání využívat klidně všechny, ale počítejte s tím, že kvalitní kouzla nejsou levná a že na kouzla z oddělení Magie, Zázraků a Hexů budete potřebovat dostatečně vysoké statistiky. U Hexů je to ještě horší, neboť mají požadavky jak na inteligenci, tak i na víru.
Zázraky
– Zázraky zahrnují převážné pomocné prvky schopné léčit, vytvářet pasivní ochrany nebo upravovat pohyb hrdiny. Jen velmi málo zázraků lze použít jako zbraň a zabíjet s nimi. Právě to činí zázraky nejméně univerzálním typem nadpřirozena. Zázraky vyžadují určitou úroveň víry a tak, abyste je mohli používat, nezbývá vám než investovat do této vlastnosti.
– Na vyvolávání zázraků se používá zvonec. Existuje mnoho typů zvonců, které upravují účinnost kouzel.
Magie
– Magie obsahuje především útočná kouzla schopná vrhat na nepřátele projektily. Kouzla vyžadují určitou hodnotu inteligence, takže pokud se chcete vydat cestou mága, musíte hodně investovat právě do této vlastnosti.
– Na vyvolávání kouzel se používá hůlka – katalyzátor. Existuje mnoho typů katalyzátorů, které upravují účinnost kouzel.
Pyromancie
– Pyromancie zahrnuje hlavně ohnivou útočnou magii použitelnou na malou a střední vzdálenost. Na pyromancii nepotřebujete žádné vlastnosti, nicméně účinnost kouzel se odvíjí mimo jiné dle výše vaší inteligence a víry.
– Abyste mohli pyromancii využívat, musíte mít předmět Plamen pyromancie (žhavá ruka). Tento předmět můžete vylepšovat podobně jako se vylepšují zbraně (potřebujete Ohnivé semínko jako materiál), čímž budete zvyšovat účinnost pyromantických kouzel.
Hexy
– V DLC pro DS1 se jednalo o Temnou magii spadající pod oddělení magie. Tady se však vyprofilovala v samostatnou odnož kouzel. Hexy (neboli zaklínadla) jsou zpravidla mocné útočné projektily způsobují poškození temnou magií.
– Hexy mají požadavky na inteligenci i na víru. Je třeba být silně zaměřen na používání kouzel, abyste dosáhli na takové statistiky, jež vám umožní ovládat Hexy na vysoké úrovni.
– Na vyvolávání Hexů slouží jak hůlka, tak i zvonec, přičemž záleží na daném typu kouzla.

Jáma ještěrek
– Pod hlavní věží je ohnivá jáma s ještěrkami. Její vyčištění bude dost drsné a pokud po tom toužíte už nyní, raději se pečlivě vybavte tím nejlepším, co se dá zatím sehnat. Jednu ještěrku můžete sejmout už shůry, ale budete potřebovat dost munice (návštěva kováře Lenigrasta kvůli nákupu šípů je nezbytná). Až ještěrka padne, seskočte dolů, ale velice opatrně. Skákejte jednak na hromadu sutin vlevo a dále mějte u sebe prsten Stříbrné kočky.
– Dole najdete hromádku užitečných věcí, včetně Prstenu s ohnivým krystalem (+1), který zvedá odolnost vůči ohni.
– Cesta dál vede tunelem u kterého je další ještěrka. Sejměte ji zdálky lukem. V jeskyni dole najdete další dvě ještěrky a především Rebelův veleštít, který fantasticky pohlcuje různé typy zranění.
– Z jedné ještěrky zbude pyromancie Ohnivý orb (viz DS1)
– Tunel ústí do jeskyně dole u hradeb s lešením, kam se můžete dostat i z opačné strany a vyzvednout si v truhle meč s ohnivým kováním.
– Pokud je na vás skok do jámy příliš náročný, můžete se sem dostat i dveřmi nedaleko areálu bossfightu. Tyto dveře jsou ale zamčené a klíč najdete až za dlouho.

Kartograf Cale
– Propátrejte oblast dvora s propastí a rozpadlým domem uprostřed. V jeskyni vzadu nedaleko vnějších hradeb narazíte na Calea, který vám dá domovní klíč odemykající sídlo v Majule.
– Až sídlo odemknete, Cale se přesune do Majuly.
– Pokud Calea zabijete, Melentia začne prodávat jeho set zbroje. Nicméně pokud vykreslíte obří mapu o které Cale mluvil (zabitím vybraných bossů) on vám za odměnu svůj set věnuje.

Pronásledovatel (1. střet)
– Na střešní plošině upustí obří pták obřího rytíře. Jedná se o bosse, který však v tuto chvíli ještě není bossem. Pokud ho porazíte, vyhnete se tak jednomu bossfightu, nicméně porážka Pronásledovatele je v tento moment ještě těžší než během bossfightu a i ten je velice obtížný. Uděláte lépe, když ze střechy utečete, načež boss zmizí a střetnete se s ním až při běžném bossfightu.
– V případě, že Pronásledovatele porazíte už nyní, získáte 17 000 duší, stejně jako v případě klasického bossfightu.

Explozivní sudy a výbušná zkratka
– Černé sudy, které tu a tam potkáte jsou explozivní. Pokud je zasáhnete něčím zápalným (ideálně ohnivým šípem) tak explodují, což může někdy způsobit rozbití popraskané stěny a odhalit skrytou cestu.
– V rohu vedle plošiny, kde se objeví Pronásledovatel je právě hromádka takových sudů. Když sudy explodují, odhalí zkratku k ohništi ve věži.

Umírněný Pate a Bílý mastek
– Zhruba v polovině hradeb narazíte na vojáka Patea, který vás varuje před sklápěcí bránou opodál. Jakmile jí projdete, brána se zavře a odřízne vás. Pobijte nemrtvé vojáky a probojujte se na hradby, odkud skočte zase k Pateovi. Ohromíte ho tím, že jste z pasti vyvázli a on vám daruje Bílý mastek. Jeho funkci asi netřeba připomínat ale přesto – díky masteku můžete pokládat povolávací znamení pro ostatní hráče. Pokud si vás vyberou, přenesete se do jejich světa a můžete jim pomáhat čistit oblast a zabít bosse.
– Pokud Patea zabijete, Melentia začne prodávat jeho set zbroje a štít. Ovšem pokud Patea vyvoláte na pomoc s bossem a on boj přežije, můžete se s ním později zase potkat a on vám svůj set věnuje.

Iluzorní stěna
– Ani v DS2 nechybí várka iluzorních stěn. Některé se otevírají úderem zbraně, jiné klasickým použitím (jako když otevíráte dveře).
– První iluzorní stěna je v oblasti pasti u Patea. V dlouhé chodbě hned pod schodištěm je vpravo tmavá stěna, kterou lze otevřít. Uvnitř je hůl čaroděje (alias čarodějův katalyzátor známý z DS1).

Pharrosské kamenné mechanismy
– Nedaleko rytíře Patea je velká sál s balistami a v jeho sklepě kamenná hlava. Jedná se o zámek k tajné skrýši. Pokud někde ve světě uvidíte tuto rytinu hlavy, můžete do ní vložit Pharrosský zámek a aktivovat nějaký mechanismus.
– V tomto případě se na stěně opodál objeví přízračná tvář značící tajné dveře. V tajné místnosti najdete vzácnou desku titanitu a ještě prsten Fylodie (alias prsten Clorantie známý z DS1).
– První Pharrosský kámen můžete koupit už od Melentie. Pokud jste si jako třídu postavy zvolili Cestovatele, máte jeden kámen od počátku u sebe.
– Kamenné zámky jsou velice vzácné. Klidně se může stát že narazíte na mechanismy, které zatím nemáte jak odemknout. Nezapomeňte se proto vrátit až nějaký zámek seženete.

Respawn nepřátel
– Stále platí, že po odpočinku u ohniště se monstra respawnují. Nově je však lze definitivně vyhubit. Pokud monstra zabijete několikrát (zhruba 10), příště se už neobjeví. Je to metoda, jak lze usnadnit pochody světem a cesty k bossům.

 

Boss 1 – Poslední obr (2 530 HP)

– Youtuber kreslící bosse (viz DS1) se na druhý díl zatím nevrhnul, takže prozatím budu uvádět jen obrázky ze hry. Na většině z nich je boss dost malý, ale ono to prostě nejde dbát během bitky na nějakou kompozici. Bossové moc poslušní nejsou a když je chcete vyfotit, odmítají zapózovat 😀  
– První boss Dark Souls 2 aneb první ze zdánlivě nekonečné řady extrémně tuhých protivníků. Poslední obr je vysoký štíhlý kus oživlého tvrdého dřeva.
– Poslední obr disponuje řádkou běžných útoků jako je dupání, či úder paží, ale většina z nich je pomalá stejně jako on sám. Jeho útoky mají jen omezený dosah a lze se jim snadno vyhnout. Navíc během útoků ho lze lehce zasáhnout zdálky (nejlépe ohnivými šípy nebo magií).
– Pokud obrovi uberete polovinu zdraví, vezme si velký klacek, který bude používat jako kyj. S kyjem má jednak větší dosah ale také pár útoků navíc. Nejde ale o nic vyloženě nebezpečného.
– Čas od času se obr svalí na zem ve snaze vás zalehnout. Tento útok může být smrtící, nicméně pokud uhnete, máte obra na lopatě. Než se zase zvedne, můžete ho snadno řezat do jeho nejzranitelnějšího místa, kterým je hlava.
– Na pomoc s bossem můžete povolat rytíře Patea, který používá dlouhé kopí. To je proti obrovi sice slabé, ale zase má dlouhý dosah.
– Pokud chcete pomoc Umírněného Patea, musíte na něj udělat dojem překonáním pasti, před níž vás varoval. Jeho značku najdete těsně před areálem bossfightu. Jestliže Pate boj s obrem přežije, při dalším setkání vám věnuje svůj set zbroje (musí se však boje zúčastnit!)
– Azumi radí: Obr je ze dřeva a je citlivý na oheň i blesky. Využijte ohnivé šípy anebo si potřete zbraň pryskyřicí.
– Azumi doporučuje: Hlava obra je velice zranitelné místo. Pokud Pate odláká obra, můžete přesně zacílit lukem a obra střílet.

Odměna za bosse
– Duše Posledního obra
– 10 000 duší
– Vojenský klíč

Duše Posledního obra
– Stejně jako v DS1 lze získat zbraně z duší bossů. Tento proces probíhá tak, že dáte duši bosse obchodníkovi Straidovi nebo kovářce Ornifex a vyberete si, co chcete. Oproti DS1 nemusíte pracně shánět určité typy zbraní, vylepšovat je a kovat. Stačí jen odevzdat duši, zaplatit a hotovo.
– Opět platí, že z některých duší lze vykovat více zbraní, což znamená, že pokud chcete všechny, musíte danou oblast hrát znovu v NG+. Navíc, v rámci NG+ mohou po některých z bossů zbýt úplně jiné duše. Na všechny bude upozorněno.
1) Obří kamenná sekera
– Velice těžká ale též velice silná sekera s ohromným požadavkem na sílu (45!). Jednoručně ji těžko zvládnete, ale pokud je síla vaší milovanou vlastností, obouruč tuto sekeru zřejmě dokážete použít.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 4 – Les padlých obrů (2. část)

Druhá část lesa nabízí hradby, komnaty a další zákoutí, které bylo nutné odemknout Vojenským klíčem. Azumi přemohla mocného Pronásledovatele a nyní v setu Drangleicu stojí na hradbách. První cesta do Bastily je otevřena a je čas se vydat najít druhou.

Vojenský klíč
– S klíčem od obra lze odemknout spoustu dveří.
– Hned nad schodištěm hlavní věže jsou první dveře. Mimo jiné za nimi najdete Střep lahvičky Estusu a malý mastek pro bílý nápis (spojení s hráčem je časově omezeno).
– Druhé dveře jsou dole ve věži nad ohnivou jámou, konkrétně v místnosti před můstkem. Dveře vedou do rozsáhlé oblasti, kde najdete krom mnoha Obrněných vojáků i ohniště.
– Opět dole ve věži nad jámou, tentokrát překonejte most a narazíte na dveře. Za nimi je truhla s Prstenem regenerace a také nádvoří s Královskými dveřmi, které však v tuto chvíli nemáte jak otevřít.
– Vedle Pharrosského mechanismu (sál s balistami) jsou další zamčené dveře. Můžete je otevřít i tak, že do nich praštíte, čímž vyprovokujete nemrtvé uvnitř a ti otevřou. Jedná se však zřejmě o bug. Uvnitř najdete Prsten života (známý prsten z DS1 lehce zvyšující HP).
– V hale s výhledem na moře jsou poslední dveře. Tato cesta je povinná, neboť vede na hradby k bossovi.

Semínka stromu obrů
– V oblasti Lesu obrů je několik stromů, které připomínají posledního obra ale nejsou živí. Jeden z nich je v oblasti plné Obrněných vojáků, další třeba nedaleko sálu s balistami.
– Na těchto stromech se mohou objevit Semínka stromu obrů jejichž použití během invaze cizího hráče aktivuje nepřátele v oblasti, kteří se na něj vrhnou. Správné použití tak může dát větší šanci na ubránění se.
– Pravděpodobnost výskytu Semínek se údajně odvíjí od počtu napadení cizími hráči. Říká se, že po pěti útocích už je objevení semínka na některém ze stromů jisté.

Nové smrtící stavy
– Oproti DS1 se smrtící stavy trochu změnily. Zatímco krvácení, otrava a toxicita jsou víceméně stejné, tak postižení kletbou se vyprofilovalo ve dva nezávislé stavy – kletba a zkamenění.
Kletba
– Pokud trpíte efektem kletby, stanete se automaticky prázdným a navíc pomalu ztrácíte zdraví a to postupně tak, jako kdybyste stále umírali – tedy až na 50% HP. Zdraví sebrané kletbou se nedá vyléčit. Musíte buď počkat až kletba dosáhne maxima, načež sama zmizí, anebo ji zlomit použitím lidské podobizny.
– Kletbu často produkují velké hliněné urny s tváří. Můžete je zničit ale po odpočinku u ohniště se zase obnoví.
Zkamenění
– Efekt zkamenění okamžitě přivodí smrt. Po smrti se vaše maximální zdraví sníží o 30% namísto klasických 10%.
– Zkamenění roznášejí hlavně bazilišci.

 

Boss 2 – Pronásledovatel (3110 HP)

 – S obrovským rytířem, který se nechává nosit orlem jste se už setkali. Pokud jste ho porazili při prvním střetu, k bosfightu nedojde. V opačném případě ho potkáte zde. Boj s Pronásledovatelem je pro nováčka poměrně obtížný.
– V areálu bossfightu jsou dvě balisty, které můžete použít. Poškození, které způsobují je však nízké a co hůř – jen těžko stihnete balisty použít dříve než se k vám Pronásledovatel dostane. Proto je lepší vsadit na boj mečem.
– Pronásledovatel často využívá řetězec tří seků mečem (poslední s výskokem). Snažte se jim uhnout nebo je vykrýt a teprve po posledním z nich bosse párkrát udeřte.
– Druhý útok, který můžete snadno využít ve váš prospěch je, když se vás Pronásledovatel pokusí zpříma napíchnout. Tento útok je vražedný a způsobuje prokletí. Pokud mu však uskočíte (kotoul do stran), máte čas bosse trefit.
– Největší průšvih je útok při němž vypouští temnou magii. Tato magie se dá jen těžko vydržet. Pokud před ní nedokážete uskjočit do strany, obvykle nezbude než se vzápětí léčit.
– Na boj s Pronásledovatelem ani nepomýšlejte bez špičkové přípravy. Obstarejte si silnou zbroj (Elitního rytíře nebo Alvy), dále si nechte vylepšit Estus, nezapomeňte na štít, který dobře kryje fyzické útoky, vezměte si prsten Clorantie pro rychlejší obnovu výdrže a pochopitelně může pomoci vylepšení zbraní u kováře. Rozhodně si naplánujte cestu do Majuly za účelem vybavení se.
– Pronásledovatel je citlivý na elektřinu. Rovněž je možné na všechny jeho útoky využít techniku odrážení (parry). Pokud „parry“ perfektně zvládáte bude likvidace Pronásledovatele hračka.
– Azumi varuje: Oproti Poslednímu obru je Pronásledovatel o několik řádů drsnější. Musíte perfektně natrénovat boj – manévrovat, uhýbat, krýt se a ve vhodný moment útočit.
– Azumi informuje: Pokud na Pronásledovatele nestačíte, nechte ho zatím být. Jeho porážka odemyká jednu ze dvou cest do oblasti Ztracené bastily, ale nic vám nebrání se vydat tou druhou, ostatně i když Pronásledovatele porazíte už nyní, tak návštěva Bastily není na místě, dokud neprojdete i druhou cestou.

Odměna za bosse
– Duše Pronásledovatele
– 17 000 duší
– Prsten Čepelí

Duše Pronásledovatele
– Dva mocné a hlavně těžké předměty.
1) Pronásledovatelův ultra velemeč
– Mocný velemeč s vysokými bonusy k síle a obratnosti. Jde o jeden z nejsilnějších velemečů hry.
2) Pronásledovatelův veleštít
– Velice těžký štít s vysokým požadavkem na sílu (38). Má sice vysokou obranu vůči ohni, kletbě a fyzickým útokům, nicméně ostatní obrany jsou malé.

Cesta do Bastily
– Do oblasti Ztracené bastily existují dvě cesty. První kryje právě Pronásledovatel v Lesu padlých obrů. Pokud vlezete do hnízda na vršku věže, orel, který nosíval Pronásledovatele vás tam zanese. Ovšem oblast Bastily je v tuto chvíli nad vaše síly. Nejprve se zaměřte na zpřístupnění druhé cesty.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 5 – Majula (2. část)

Po návratu do Majuly se Azumi připravila na výpravu za první z nejmocnějších bytostí světa.

Panské sídlo
– Díky klíči od kartografa můžete odemknout panské sídlo. Uvnitř najdete pár věcí, včetně Pharrosského zámku.
– Ve sklepě je kostlivec. Po jeho likvidaci si můžete ze sklepa vzít další střep Estusu a Duševní nádobu. Tato nádoba slouží k přerozdělení vašich vlastností. Když zajdete za stařenami v Prostřednu, můžete si statistiky změnit. Vyplatí se to, pokud cítíte, že jste někde udělali chybu, ale buďte opatrní, protože každá nádoba je jen na jedno použití.
– V sídle je též velká mapa na níž se budou postupně rozsvěcovat ohníčky v závislosti na významných oblastech, ve kterých jste už porazili bosse. První ohníček by už měl svítit a to za porážku Posledního obra.
– V podzemí si můžete všimnout střepů Nádoby Lordů z DS1. Příběh v Drangleicu se odehrává dlouho po příběhu v Lordanu (který se zase odehrával dlouho po Oolacile)

 

Nové předměty


 

Kapitola 6 – Heidecká věž plamene

Zatopené trosky chrámové oblasti, kterým vládne Dračí jezdec. Azumi v setu Rytíře pozoruje západ Slunce.

Starý rytíř (minoboss)
– Na některých platformách narazíte na velké rytíře. Jeden z nich má obří palici a právě ten se jako jediný nerespawnuje. Jeho porážka bude ještě těžší než u ostatních rytířů. Využívejte rychlých kotoulů a zasazujte mu rány do zad. Pomůže i sázka na magii.

Ušlechtilý kostní prach
– Tento prášek lze spálit v ohni, čímž posílíte lahvičky Estusu, aby vám přidávali více zdraví. Je to podobné jako v DS1, kde jste Estus vylepšovali za Duše Strážkyň ohně.
– Maximální vylepšení Estusu je +5
– Poprvé prášek získáte právě od rytíře s palicí.

 

Boss 3 – Dračí jezdec (3 050 HP)

– Mocný válečník vyzbrojený halapartnou, díky které si snadno udrží útočníky z dosahu. Dračí jezdec je nebezpečný právě díky délce své zbraně. Jeho útokům se dá dobře čelit krytím nebo přesnými úskoky.
– Aréna bosfightu je kruhová a tvořená třemi pohyblivými částmi. V normálním stavu je střední a vnější část ponořená do vody, což znamená, že stačí chybný krok a spadnete dolů. Abyste arénu zvětšili, musíte aktivovat dva ze tří spínačů v oblasti Heidecké věže. První spínač je na výstupku s výhledem na arénu (vyžaduje zabití okolních rytířů) a druhý je v kruhové věži se třemi rytíře (opět je nutné rytíře nejprve zabít).
– Na boj můžete povolat Svobodného rytíře Glencoura, který bojuje dlouhým obouručákem a je schopen Dračího jezdce dobře zaměstnávat. Jeho povolávací značka je hned před arénou.
– Azumi připomíná: Nezapomeňte si před bitvou zvednout obě podlahy arény. Dračí jezdec má dlouhý dosah a každý metr navíc se počítá.

Odměna za bosse
– Duše Dračího jezdce
– 12 000 duší

Duše Dračího jezdce
– Z této duše můžete vyrobit dokonce čtyři předměty. Může se zdát, že abyste získali všechny, nezbude než oblast Heidecké věže povýšit až na NG+3. Ve skutečnosti ale Duši Dračího jezdce můžete získat i z jiného bosse.
1) Sudlice Dračího jezdce
– Solidní halapartna s vysokými bonusy k síle, obratnosti i inteligenci. Způsobuje krom fyzického i magické poškození.
2) Dvojmeč Dračího jezdce
– Silný a rychlý dvojmeč. Způsobuje krom fyzického i magické poškození.
3) Luk Dračího jezdce
– Jeden z nejsilnějších luků vůbec. Rychlost střelby už je pomalejší, nicméně stále solidní. Způsobuje krom fyzického i magické poškození.
4) Veleštít Dračího jezdce
– Mocný ale také těžký veleštít. Vyžaduje poměrně vysokou sílu (35).

Licia z Lindeldtu
– V patře nad arénou je klerička Licia, která má na prodej řádku základních zázraků.
– Až vyčerpáte její dialog, přesune se do Majuly, kde vám v podzemním tunelu odemkne za 2000 duší cestu do nových oblastí.
– Pokud zabijete Licii, bába Melantie začne prodávat její set Svatého. Nicméně pokud za Licií přijdete s vírou +30, set Svatého vám věnuje a navíc přidá kvalitní Zvonec bůžka.

Tajemství sklepa
– Ve spodních chodbách Heidské věže se krom mnoha obřích rytířů dá nalézt i pár užitečných věcí.
– Hned pod točitým schodištěm do sklepení je Klášterní amulet. Ten vás jednak vyléčí a také zbaví otravy. Předměty které mají dvě funkce se vyplatí používat jen když potřebujete obě. Samotné vyléčení lze snadno provézt drahokamem života či Estusem a na otravu zase platí mechy.
– V zatopeném kanálu zamiřte doleva na ochoz. Na jeho konci je truhla se setem Rytíře (vcelku průměrný set zbroje).

Do katedrály
– Než opustíte Heidskou věž a budete pokračovat dál hlavní cestou, vyplatí se udělat si odbočku do Katedrály Nebes. Význam katedrály je hlavně v zisku nové úmluvy.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 7 – Katedrála Nebes

Katedrála je malá a nepovinná oblast, které vládne Dávný drakobijec. Azumi v Rytířském setu se jej chystá vyzvat.

 

Boss 4 – Dávný drakobijec (2 880 HP)

– Drakobijec je velice rychlý a používá kopí pro prudké výpady, které však směřuje zásadně proti vám. To znamená, že rychlé uskočení nebo kotoul do strany poslouží kolikrát lépe než kryt štítem.
– Drakobijec dokáže vypouštět temnou magii. Snažte se projektilům vyhýbat. Naštěstí to nedělá často a soustředí se na boj zblízka.
– Na pomoc si můžete opět zavolat Svobodného Rytíře Glencoura. Povolávací značka je ještě v oblasti Heidenské věže a to na stejném místě jako u Dračího jezdce. V cestě k bossovi stojí obří rytíři, takže uděláte nejlépe, když je nejprve sami pobijete, to aby Glencoura cestou neporanili.
Azumi připomíná: Dračí zabiják je vlastně Ornstein z DS1 a má téměř totožný styl boje.

Odměna za bosse
– Duše Dávného drakobijce
– 10 000 duší
– Starý lví prsten

Duše Dávného drakobijce
– Pouze jedna zbraň.
1) Kopí drakobijce
– Ornsteinovo kopí z DS1. Co k němu dodat? Opět disponuje bleskovými útoky a je skvělé proti všemu, co je na blesky citlivé.

Modrý hlídač Targray
– Po zabití bosse najdete na balkoně katedrály modrého rytíře. Ten se s vámi nebude chtít bavit. Aby změnil názor musíte vlastnit Symbol věrnosti, který se dá sehnat pokud se necháte jako bílý přízrak povolat do světa jiného hráče a pomůžete mu porazit bosse. Jestliže hrajete offline, může nastat docela problém ale nezoufejte, neboť Symbol se dá sehnat i na jednom místě ve světě, akorát to chvíli potrvá než se tam dostanete.
– Pokud Targraye zabijete, bába Melentie začne prodávat jeho set zbroje, nicméně pokud v rámci Úmluvy Modré hlídky povýšíte na 3. úroveň, Targray vám set zbroje věnuje.
– Pokud jste člen úmluvy, Targray s vámi bude obchodovat. Má na skladě pár kouzel, zbraní a léčivých předmětů.

3. Úmluva – Modré hlídky

– Targray vám nabídne vstup do úmluvy (podmínkou samozřejmě je, aby se s vámi chtěl bavit, tedy potřebujete symbol věrnosti).
– Jako člen Modrých se předpokládá, že budete plnit hned tři úkoly. Za splnění úkolů dostáváte body vítězství, které slouží k povýšení v rámci úmluvy.
– Za prvé je to napadání hříšníků skrze modré orby. Jde o známý proces, který odpovídá Úmluvě Temného měsíce z DS1. Pokud máte orbů málo, můžete je natěžit z obřích rytířů v oblasti Heidecké věže.
– Druhým úkolem je ochrana hráčů, kteří jsou v Úmluvě Modré cesty. Pokud takového hráče napadne útočník, budete vyzváni (nosíte-li prsten pečetě strážců), abyste hráče ochránili.
– Poslední úkol jak získat body vítězství je duel mezi členy této úmluvy. Ve sklepě katedrály jsou tři sochy a za nimi tři různé arény, kde můžete vsadit Symbol věrnosti a vyzvat jiného duelistu.
Odměny
– Úroveň 0 (připojení) – Prsten Pečeť Strážce (vyzvání k ochraně členů Modré cesty)
– Úroveň 1 (50 vítězství) – Stromový štít (solidní štít)
– Úroveň 2 (150 vítězství) – Zázrak Hněv bohů
– Úroveň 3 (500 vítězství) – Zázrak Štědrá sluneční záře
– Úroveň 3 (500 vítězství) – Set Targraye

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 8 – Přístaviště nikoho

Přístaviště nikoho je zdánlivě opuštěná jeskynní oblast s chatrným přístavem a domky vsazenými do skály. Azumi v setu Varangianů postupuje přístavištěm až k velké lodi, kde sídlí mocná Flexibilní stráž.

Lucatiel z Mirrahu
– U ohniště na počátku přístaviště postavá bojovnice s maskou piráta. Nabídne vám pomoc, načež ji budete moci povolat na několik bossfightů.
– Pokud Lucatiel zabijete, bába Melantie začne prodávat její set zbroje a její velemeč. Nicméně pokud Lucatiel povoláte alespoň na 3 ze 4 bossfightů, kterých se může zůčastnit a zajistíte, aby bossfighty přežila (můžete bossfight prohrát a opakovat ho, ale když bosse porazíte, Lucatiel musí žít), svůj set vám později věnuje.

Pharrosský mechanismus
– Zhruba uprostřed pobřeží (pod obří lampou) je na zemi další Pharrosská tvář. Po vložení kamenu se rozsvítí všechna světla v oblasti a krásně ji osvětlí.

Prsten ochrany života
– Až vyjdete po prvním schodišti do patra, zabočte doleva a vstupte do zdejšího domku. Za skříní v rohu se ukrývá tento prsten. Jeho nošení vás ochraní před ztrátou duší v případě úmrtí. Prsten se však zničí a budete ho muset nechat opravit.

Osamělý Gavlan
– Na vršku útesu je velká barák plný Dark Stalkerů (nohatých jedovatých bestií). Když je pobijete, najdete v patře vousatého Gavlana. Ten slouží jako obchodník (má řadu předmětů souvisejících s jedy) a také od vás může věci kupovat (podobně jako Frampt v DS1).
– Když u Gavlana utratíte 15 000, dá vám Gyrmskou velesekeru.
– Gavlan později (až zemřete, opětovně zapnete hru…) odejde a setkáte se s ním zase později na jiném místě. Proto je dobré se od něj včas vybavit a prodat co nepotřebujete.

Iluzorní stěny
– Po zazvonění na zvon seskočte dolů na útes. V bílé trojpatrové budově, která spojuje předešlou část oblasti najdete v přízemí vedle schodiště tajnou stěnu. Odměnou vám bude hrouda titanitu.
– V jednom domku opodál jsou naskládané vysoké hnědé nádoby po jejichž rozbití vystříkne tekutina způsobující otravu. V místnosti je krom truhly se Střepem Estusu též slabá stěna, kterou můžete zničit zbraní. Uvnitř najdete kromě ještírka také Prsten Královského vojáka, který zvedá nosnost.

Carhillion z Foldu
– Na pravém molu posedává čaroděj Carhillion. Má na skladě řádku základních kouzel a navíc vám může vylepšit Pyromantický plamen. Nebude se s vámi však bavit, pokud nemáte inteligenci alespoň 8.
– Po poražení bosse oblasti se Carhillion přesune do Majuly.
– Pokud máte inteligenci +30 Carhillion vám věnuje Rituální pásek severu (+1), který zvyšuje počet použití kouzel, ale snižuje HP.

 

Boss 5 – Flexibilní stráž (3150 HP)

– Flexibilní stráž je mocná bytost složená ze dvou postav, které jsou k sobě přirostlé svými zády. Každá stráž má jiný druh zbraně – jedna využívá ozubené palice, druhá scimitary. Scimitary jsou obecně nebezpečnější (jsou rychlejší) ale závisí hlavně na vaší obraně proti danému typu útoku.
– Jakmile vstoupíte do areálu bossfightu, začne pozvolna stoupat voda a to až po pas. Voda výrazně zpomaluje vaše pohyby a dává Stráži velkou výhodu.
– Uprostřed sálu je dřevěný sloup, který může dobře krýt bossovy útoky. Využívejte sloupu vždy když se stráž chystá k silnému útoku.
– Na boj s bossem můžete povolat Lucantiel. Ta nosí obouručák, kterým dokáže dobře zaměstnat bosse. Pokud je Flexibilní stráž zaměstnaná, napadejte ji zboku.
– Pokud chcete na pomoc Lucatiel z Mirrahu, musíte s ní nejprve hovořit u ohniště, kde vám nabídne pomoc. Její značku najdete v chodbičce velkého trojpatrového bílého domu hned za mříží. Od bosse je to docela daleko, takže se vyplatí nejprve vyčistit cestu.
– Azumi varuje: Hluboká voda je velice nebezpečná, protože zpomaluje vaše pohyby i kotouly. Snažte se bosse porazit velice rychle.
– Azumi doporučuje: Voda dobře vede elektrický proud a tak je sázka na bleskové zbraně velice užitečná.

Odměna za bosse
– Duše Flexibiilní stráře
– 14 000 duší

Duše Flexibilní stráže
– Trojce solidních zbraní. Nic vyloženě extra, ale nadprůměr to je.
1) Prohnutý meč
– Jeden z nejsilnějších zahnutých mečů vůbec.
2) Obloukový meč
–  Velice silný zahnutý velemeč.
3) Ostnatý kyj
– Silná palice s ostny. Způsobuje krvácení.

Plamen pyromancie
– Po poražení bosse najdete v zádní kajutě truhlu a v ní Plamen pyromancie. Vezměte si ho dříve než aktivujete loď, jinak se přesunete rovnou do Bastily a budete muset celé Pobřeží vyčistit znovu.
– Stejně jako v DS1 platí, že Pyromantické plameny jsou dva. Oproti DS1 však nelze základní plamen povýšit na ten posílený, ale musíte ho ve světě najít. Odtud plyne i jedna rada – pokud můžete, snažte se vylepšovat hlavně ten silný plamen, jinak zbytečně vyplýtváte materiály na kování.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapoomeňte získat


 

Kapitola 9  – Ztracená bastila

Gigantická pobřežní pevnost je sídlem mnoha nebezpečných rytířů, psů a dalších bestií. Azumi v neúplném setu Arcidraka postupuje vpřed a opatrně prozkoumává zákoutí pevnosti.

Kudy do Bastily?
– Do oblasti bastily vedou dvě cesty – buď lodí přes Přístaviště nikoho anebo přes hnízdo v Lese padlých obrů. Vyplatí se propátrat obě cesty.
1) První cesta
– Cesta přes Přístaviště vás dovede na pobřeží, odkud přes výtah dojedete do kobek. Tato cesta pokračuje na popraskaný můstek až k věži, kde narazíte na Lucatiel.
2) Druhá cesta
– Pokud do Bastily dorazíte díky orlovi, skončíte v jedné věži, kde je ohniště. Odtud vedou hradby do věže s Lucatiel, kde se obě cesty scházejí.
– Oblast této cesty však nemůžete navštívit pokud do Bastily dorazíte lodí. Dveře ve věži jsou z vnitřku zamčené, tudíž vám nakonec nezbude než to vzít přes orla, tedy pokud chcete zjistit, co druhá cesta nabízí a že to stojí za to..
– V domku u hradeb totiž najdete krom vojáků i cestu na střechu jedné budovy. V truhle tu leží Prsten hadí chamtivosti, který zvedá počet duší ze zabitých potvor (viz DS1) a hlavně Staromodní klíč.

Heidecký rytíř (miniboss)
– Na konci prasklého mostu posedává druhý Heidecký rytíř. Tento je o poznání silnější a navíc nosí dlouhé kopí, jež je na popraskaném mostu velmi nebezpečné. Zkuste využít magie – ustupujte před rytířem a likvidujte ho kouzly.

Kovář McDuff, Pevná ruka a exploze stěny
– Starý kovář sídlí v malé kovárně nedaleko popraskaného můstku vedoucí k věži. Můžete se k němu dostat buď dveřmi, což ale vyžaduje klíč Bastily anebo skrze zničitelnou stěnu.
– Mumifikovaný voják na vršku schodiště k věži proti vám pošle explozivní sud. Ten za normálních okolností v mezipatře zabočí do stěny a exploduje. Vy však potřebujete aby sjel až dolů a vybuchnul u popraskané zdi u paty schodů. Buď pomocí luku sejměte mumii vojáka dříve než proti vám vykopne sud, anebo se k mumii dostanete zezadu, cestou od věže (vyžaduje přístup do Bastily skrze Les obrů). Potom sud nastrkejte dolů a tady už ho jen odpalte. Za prasklou stěnou najdete ohniště a McDuffovu kovárnu.
– McDuff vám však své služby nenabídne dříve než mu doručíte Nevýrazný uhlík a to je ještě vzdálená budoucnost. Alespoň si můžete z truhel pobrat pár běžných věcí a materiálů.
– Pokud za služby McDuffa (opravy, vylepšování, kování) utratíte 14 000 duší, věnuje vám titanovou desku.
– Zapalte pochodní stojan v kovárně. Díky tomu McDuff půjde kovat a zvedne se z truhly na níž seděl. Uvnitř najdete Řemeslníkovo kladivo – celkem solidní typ kladiva.

Tajemství bastily
– Až budete nad výtahem u cel, nechte ho opět sjet dolů a rychle na něj skočte, abyste jeli na střeše kabiny. Ve výtahové šachtě je výklenek se scimitarem.
– Pod mostem na němž sedí Heidský rytíř se vydejte podél stěny za lešením. Najdete tu truhlu a uvnitř Střep Estusu.
– Opět pod rozbitým mostem je zatarasená stěna, kterou můžete zničit. Uvnitř je pár cel a dveře, které můžete odemknout Staromódním klíčem. Uvnitř je areál plný psů a rytířů. V budově na vyvýšené úrovni je pár explozivních sudů – odpalte je a odhalí tajnou stěnu, kde najdete štít Arcidraka a róbu Arcidraka (zbytek setu lze sehnat až mnohem později).
– Od tajné stěny pokračujte do pokladnice. V truhlách se nachází Kostěná hůl a váš první Dvojmeč, což je v rámci DS zbrusu nový typ zbraně.

Dvojmeče
– Dvojmeče jsou zbraně s čepelemi na obou stranách. Je vhodné držet je obouruč, neboť při jednoručním držení je to v podstatě jen klasický meč, navíc poměrně slabý. Dvojmeče mají zpravidla nižší účinnost než běžné meče.
– Pokud držíte dvojmeč oběma rukama, třímáte smrtonosnou zbraň, které se vyznačuje obrovskou rychlostí úderů a možností zasáhnout více nepřátel okolo. Díky své rychlosti je zbraň skvělá proti většímu počtu slabších nepřátel, nicméně lze ji použít i na samostatné silné nepřátele. Rychlost úderů totiž dokáže mnohým nepřátelům znemožnit protiútok. Ten pak nastane až když vyčerpete energii a jste nuceni couvnout.
– Dvojmeče mívají velmi vysoké požadavky na obratnost. Styl boje s dvojčepelí působí velice komplikovaně a zatraceně efektně 🙂
– Díky množství seků během jediného útoku je dobré obstarat své oblíbené dvojčepeli Krvácivé nebo Jedové kování.

Pharroský mechanismus
– V pokladnici, kde najdete Dvojčepel je také Pharroský mechanismus. Jeho odemčení odkryje jednu tajnou místnost s Duševní nádobou a druhou místnost za níž je klecový výtah.
– Klecový výtah spojuje vršek hlavní věže s podzemní pokladnicí a umožňuje tak úplně obejít bossfight!
– V horní částí výtahu je na ochozu Ohniště asketů – vaše první. Abyste ho získali, musíte z vršku opatrně seskočit na ochoz a poté seskákat dolů na klec.

Ohniště Asketů a NG+
– Ač jsme stále na začátku, je třeba si říci pár slov o NG+, která je oproti DS1 mnohem významnější. V NG+ dochází k mnoha různým změnám. Nejen, že jsou monstra silnější a zbude po nich více duší (jako v DS1), ale také můžete nalézt nové předměty a nabídka některých obchodníků je větší. Navíc některé další změny se mohou objevit dokonce až v NG+2 a vyšších.
– Pomocí Ohniště Asketů můžete v dané oblasti navýšít úroveň NG. Díky tomu nemusíte hrát hru podruhé a rovnou těžit bonusy z NG+. Je tu však pár rozdílů…
1) Ohniště asketů nerespawnuje NPC postavy. Všechny zůstanou tam, kde jsou.
2) Ohniště asketů nerespawnuje železné truhly.
3) Ohniště asketů nerespawnuje Střepy Estusu.
4) Ohniště asketů povýší na NG+ pouze oblast spadající pod ono ohniště, to znamená, že pokud chcete mít na úrovní NG+ kupříkladu celou oblast Ztracené Bastily, potřebujete pět Ohnišť asketů, každé do jednoho ohniště.
5) Ohniště asketů nedokáže plně nahradit všechny změny klasického NG+, jinými slovy, některé věci neobjevíte, dokud nebudete hrát hru znovu.
– Všechny zajímavé změny v rámci NG+ si vysvětlíme, ale až za dlouho. Prozatím by bylo nerozumné snažit se nějakou oblast povýšit na NG+, tedy krom Majuly v níž je minimum nepřátel, ale zato hodně užitečných věcí (hlavně Pharroských zámků).
– Pokud klasicky dohrajete hru a půjdete na novou NG, zvednou se úrovně všech oblastí o jednu NG+ a to celoplošně. Takže pokud během jedné hry povýšíte pomocí Ohniště asketů třeba Majulu na NG++ a dokončíte hru, budou mít při další hře všechny oblasti úroveň NG+, kdežto Majula bude mít NG+++.

Lucatiel z Mirrahu (2. setkání)
– Pokud jste potkali Lucatiel v Přístavišti, najdete ji v malé věži na konci hradeb. Pokud jste ji povolali na bosse a ona přežila, prozradí vám něco o svém životě a věnuje lidskou podobiznu. Setkáte se zase příště.
– Hned vedle vstupu do věže je žebřík vedoucí do patra věže. Abyste se k němu dostali, musíte opatrně vyjít po obrubníku mostu. Nahoře je materiál na kování.

 

Boss 6 – Strážce ruin Alessia / Strážce ruin Ricce / Strážce ruin Yahim (2330 HP)

– Boj se třemi samostatnými bossy naráz nebyl dokonce ani v DS1. Strážci ruin jsou ocelová stvoření vyzbrojená halapartnami a štíty. Díky tvrdosti jejich těla prakticky ignorují jakékoli útoky. Nejlépe proti nim poslouži buď velice rychlé zbraně, které neuberou příliš výdrže (krytí je totiž velmi důležité) anebo kladiva, či palice. 
– Strážci jsou citliví na blesky, oheň i magii. Fyzickým útokům však zdárně vzdorují.
– Na boj s bossem můžete povolat poutníka Bellclaire. Její značka je v otevřené cele před vstupem do arény. Bellclaire je kouzelnice a využívá především magické šípy. Tyto projektily jsou užitečné, ale jen pokud je strážci nestihnou vykrýt. Snažte se na sebe upoutat pozornost strážců, zatímco je bude moci Bellclaire střílet.
– Azumi radí – Jakmile vstoupíte do arény ocitnete se na balkonu s jedním strážcem. Když se nenecháte srazit dolů, můžete ho udolat, zatímco zbylí strážci vás neohrozí. Až toho jednoho sejmete, ostatní strážci se po vyprovokování přesunou k vám (dokážou vyskočit), takže potom už je lepší bojovat dole.
– Azumi varuje – Povolání Bellclaire je velice užitečné, neboť těžko dokážete sami čelit třem bossům naráz. I když dokážete prvního strážce sejmout, potom budete stejně čelit přesile a to není dobré.

Odměna za bosse
– Duše strážce ruin
– 33 000 duší

Duše strážce ruin
– Z této duše výjimečně nezískáte žádnou zbraň, nýbrž kouzlo.
1) Těžký naváděný duševní šíp
– Silný projektil, který sám zaměřuje nepřítele. Vyplatí se proti pohyblivým potvorám.

Iluzorní stěny v aréně
– V areálu bossfightu je hned několik tajných stěn.
– První je v přízemí v levé stěně. Uvnitř je magie Ticho a další tajná stěna, které vede na ochoz, kde je Kost k domovu.
– Druhá tajná místnost je opět v přízemí u zadní stěny. Uvnitř je Kulatý štít.
– Třetí tajná místnost je stále v přízemí v zadní stěně (více vpravo). Uvnitř však nic není.
– Čtvrtá tajná místnost je opět v přízemí, jen pár metrů doprava od té třetí. Uvnitř je Rezavá mince.
– Pátá místnost je nad schodištěm, naproti průchodu do patra. Uvnitř je Voda růže, která léčí a zároveň obnovuje počet použití kouzel.

Pharrosský mechanismus
– Hned v jídelním sále s ohništěm je žebřík do sklepa, kde je Pharroský mechanismus. Po jeho odemčení se uvolní cesta do další oblasti. Jedná se o nepovinnou oblast, která však nabízí novou úmluvu.
– Než opustíte Bastilu a vyrazíte dál, určitě si sem udělejte odbočku.

Iluzorní stěna
– V sále s klecovým výtahem (mříž v rohu a za ní šachta) je další tajná stěna. Je hned vlevo od mříže. Uvnitř je prázdná diagonální chodba a v jejím středu je další tajná stěna, která vás zavede na hradby. Tady najdete Prsten vyztužený kloub, který snižuje opotřebování zbraně.
– Z ochozu přeskočte k vnějším hradbám a pokračujte po úzké římse dál doprava. Pod sebou budete míjet kovárnu McDuffa a na konci najdete Štít se zlatým křídlem, který dobře pohlcuje magii.

Socha u ohně
– Na vršku pevnosti narazíte v cele na ohniště, které však blokuje socha. Je to už druhý případ, kdy vám socha brání v cestě.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 10 – Zvonice Luny

Zvonice Luny je dvojče Zvonice Slunce. Obě symbolizují dávné milence. Azumi přemohla Chrliče zvonice, kteří střežili střechu a nyní je čas prozkoumat okolní věže.

4. Úmluva – Strážce zvonu

– U vstupu do zvonice posedává trpaslík, který vám nabídne vstup do úmluvy. Jedná se o čistě bojovou úmluvu, která připomíná ochranu lesa v DS1. Vaším úkolem bude chránit zvonice a to buď Luny nebo Slunce před ostatními hráči, kteří tudy budou procházet.
– Pokud máte nasazený pečetní prsten strážců, můžete být povolání na ochranu zvonice. Počty vítězství slouží k povyšování v rámci úmluvy.
Odměny
– Úroveň 0 (připojení) – Pečeť strážce zvonu (umožňuje být vyzván k obraně zvonu)
– Úroveň 1 (10 poražených) – Titanová deska
– Úroveň 2 (30 poražených) – Magie Skrytá zbraň
– Úroveň 3 (100 poražených útočníků) – Set strážců zvonu

Skeptikova a prosťáčkova koření
– V oblasti Zvonice je hned několik kousků Skeptikova koření, které vybranému kouzlu z odělení zázraků sníží požadavky. Stejně tak už jste měli možnost potkat koření prosťáčkovo, které funguje obdobně ale vztahuje se k magii. Tyhle věcičky jsou užitečné, ale také vzácné. Je dobré si rozmyslet jak je použít.
– Pokud máte koření víc, můžete je na jedno kouzlo použít klidně všechny a výrazně tak snižit požadavky. Může být užitečné vytipovat nějaké naprosto špičkové kouzlo, na které byste svými statistikami ani zdaleka nedosáhli a aplikovat na něj tolik koření, abyste ho mohli použít.

 

Boss 7 – Chrliče ze zvonice (1 400 HP)

– Chrličové ze zvonice jsou oživlé sochy chrličů třímající kopí a schopné plivat oheň. Jde o velice nebezpečné bestie.
– Nejprve proti vám budou stát jen dva. Když celkové zdraví bosse klesne na 90% připojí se třetí, při 70% celkévého zdraví dorazí čtvrtý a až zdraví klesne na 50% zaútočí i pátý a šestý. Sami chrličové moc nevydrží a mají tendenci se držet v těsné formaci, ovšem bojovat proti takové přesile je velice náročné. Základní taktika je proto jasná – snažit se zraněné chrliče dorážet.
– Ač je Chrličů mnoho a zdraví mají společné, tak zdraví bosse přesně odpovídá zdraví všech Chrličů. Jinými slovy, pokud máte pocit, že stojíte před variací na Čtyři krále z DS1 a že stačí zabít jen určitý počet chrličů, tak zdání klame.
– Sázka na drtivé útoky schopné Chrliče vyřídit než se všichni proberou moc nepomůže. Ovšem vsadit na dorážení již poraněných Chrličů je dobrá metoda. Pomoci si můžete i nějakým plošným kouzlem.
– Chrličové se často slučují do těsné formace. Ač se to nezdá, není zase tak těžké je obíhat. A není ani moc těžké vyčíhat na moment, kdy je formace rozbitá, abyste mohli napadnout jen jednoho – chrličové totiž někdy vzlétnou a provedou útok ohněm, což je od zbytku skupiny na čas oddělí.
– Azumi připomíná – Chrličové odpovídají chrličům na Farnosti nemrtvých v DS1. Mají podobný styl útoku a pohyb, ačkoli nemají takový dosah. Jsou opět citliví na blesky.
– Azumi doporučuje – Pokud chcete zasáhnout více Chrličů naráz, využijte dlouhé zbraně držené obouruč. Takový silný úder halapartnou nebo dvojčepelí dokáže udělat divy.

Odměna za bosse
– Duše chrliče ze zvonice
– 25 000 duší

Duše chrliče
– Pouze jedna zbraň.
1) Chrličův dvojzubec
– Velice dlouhé a velice silné kopí (jedno z nejlepších vůbec)

Černý fantom – Hříšník Vorgel
– Na dvorku za zvonicí vás napadne váš první černý fantóm. Podmínkou je, abyste byli člověkem.
– Vorgel je rytíř bojující kopím a štítem. Není moc nebezpečný, ale na dvoře je též spousta psů. Je dobré se psů zbavit dříve než vás Vorgel napadne. Pokud to nestihnete, zkuste vylézt nahoru po žebříku a sejmout Vorgela zvršku pomocí kouzel nebo granátů.
– Z těla Vorgela můžete získat akorát Okřídlené kopí, ale šance je velmi malá.

Klíč Bastily
– Vzadu na dvoře najdete Klíč bastily. S ním můžete otevřít cestu do kovárnu McDuffa (pokud jste nevyužili exploze stěny) a také vám poslouží v následující oblasti. Tento klíč je velice důležitý, neboť může usnadnit hlavní bossfight!
– Nedaleko klíče leží také Palaš s očarovaným kováním.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 11 – Návrší hříšníků

Poslední věž pevnosti ukrývá ve svém podzemí jeskynní sluj, v níž přebývá Ztracená hříšnice – jedna z nejmocnějších bytostí Drangleicu. Náročný souboj je na dohled.

Tajemství stok
– Během cesty výtahem dolů si všimněte dřevěného ochozu. Leží na něm Párající nůž. Na ochoz přeskočte až výtah pojede dolů. V opačném případě byste se neměli jak dostat pryč, neboť přímo pod výtahem je propast – deska výtahu ji musí ucpat, jinak tam spadnete.
– Ve stokách propátrejte přízemí. Najdete tu další Kostní prach na posílení Estusu a v jedné ze zatopených cel je i Pharroský zámek.
– Cely ve stokách lze otevřít klíčem Bastily. V jedné z nich je Ohnivé semínko, což je materál, který slouží pro vylepšování Pyromantického ohně.

Iluzorní stěna
– Až výtahem sjedete do zatopeného podzemí, zahněte doprava. Stěna vpravo je tajná a odkryje malou mělčinu u moře. Nechoďte moc daleko ať se neutopíte – pouze si vyzvedněte Rituální pásek severu, jehož kvalitnější verzi však už můžete mít od čaroděje Carhilliona.

Oheň v aréně
– Pokud máte klíč Bastily, můžete odemknout také dveře v patře před arénou. Na obou stranách najdete misky, které můžete loučí zažehnout. Udělejte to a osvětlíte arénu, kde se utkáte s bossem. Nejenže bude lépe vidět, ale také zpomalíte jeho pohyby.

 

Boss 8 – Ztracená hříšnice (3 900 HP)

– Tady končí veškerá legrace. Předchozí bossfighty sice byly drsné, ale byly to pouze rozcvičky na to, co přichází nyní. Ztracená hříšníce je první ze čtyř nejmocnějších bytostí Drangleicu, jejichž duše musíte získat.
– Hříšnice nemá mnoho útoků, ale jsou prudké a dokážou pokrýt velký úhel. Ona sama je velice agresivní. Je opravdu těžké najít v jejích útocích skulinu, abyste se mohli přiblížit a udeřit ji, aniž byste riskovali zranění. Proto se vyplatí vsadit buď na dlouhé bodací zbraně (kopí, sudlice) anebo na rychlé (meče). Kryt štítem je důležitý.
– Na pomoc můžete povalat Lucatiel z Mirrahu. Její značka je hned vedle výtahu. Požadavkem je, abyste s ní hovořili při setkání ve věži. Lucatiel proti Hříšnici mnoho nesvede a navíc hrozí, že pokud nevyčistíte cestu k bossovi, tak ji zabijí řadové potvory. V každém případě je ale její pomoc užitečná, nakonec když nic, tak dokáže Hříšnici na čas zaměstnat. To vám dá příležitost k využítí kouzel anebo granátů.
– Azumi varuje: Tohle už není sranda. Hříšnice je agresivní mrcha a je těžké se jí dostat k tělu aniž by vás trefila. Obzvláště pokud půjdete na boj sami, bude vám čekat drsný rychlý duel vyžadující dobré reflexy, uhýbání a protiútoky. Hříšnice má podobně agresivní styl boje jako u Artorias v DS1.
– Azumi nabádá: Nezapomeňte před bojem osvětlit arénu (viz výše). Návštívit před tímto bojem oblast Zvonice Luny a obstarat si klíč Bastily pro možnost osvětlení arény doporučuje 10/10 prázdných 🙂
– Azumi doporučuje: Po zabití Hříšnice začne Maughlin prodávat její set Trestance. Jde o solidní lehkou zbroj s vysokou odolností vůči prokletí a zkamenění. Některé části zbroje posilují pyromancii a zvyšují nosnost.

Odměna za bosse
– Duše Ztracené hříšnice
– 45 000 duší
– Maughlin začne prodávat set Trestance.

Duše Ztracené hříšnice
– Jen jedna ale zato mocná zbraň.
1) Meč ztracené hříšnice
– Silný velemeč jehož útočná síla však klesá s výší vašich hříchů.

Léčba kamenů I. – Straid
– Voňavá větev z Yore, kterou najdete po bossfightu slouží k oživení zkamenělých postav. Natrefili jste už na dvě – dívka, která blokuje kostelík v Majule a týpek ve věži Bastily. Můžete si vybrat, koho oživíte.
– Doporučuji oživit týpka z Bastily, neboť je obchodníkem s kouzly i hexy a nabízí též zbraně bossů. Dívka je zase obchodnice s pyromancií a její oživení vám uvolní cestu do dalších oblastí, jenže ty jsou zatím příliš drsné a není dobrý nápad tamtudy chodit.

Straid z Olafisu
– Po vyléčení zkamenělého chlápka z Bastily zjistíte, že jde o mocného čaroděje. Má na skladě várku kouzel z oddělení magie i hexů. Všechny jeho hexy byste už měli znát z DS1. Jako základ pro proniknutí do tohoto odvětví kouzel se vyplatí nějaké hexy pořídit.
– Straid je jeden ze dvou obchodníků, kteří vykupují duše bossů. Můžete mu nabídnout nějaké duše a vybrat si zbraň bosse, jakou chcete získat.
– Pokud zabijete Straida, bába Melantie začne prodávat jeho set Černého. Nicméně pokud Straidovi prodáte čtyři duše bossů, Černý set vám věnuje. Jde o skvělou lehkou zbroj proti magii.

Tajemství Hrabivého prstenu
– Straid má na skladě Hrabivý prsten, který pohlcuje veškeré získané duše. Na první pohled jde o naprosto zbytečnou věc, která vám akorát zabrání v zisku duší. Jeho význam je však spojen s MP hrou.
– Hra počítá tzv. Soul memory, což je celkový počet duší, které se vám povedlo získat a právě na základě této hodnoty (a také dle délky hraní) se odvíjí matchmaking (systém propojení hráčů) v případě invazí.
– Na základě výše uvedeného má prsten potenciál zajistit, abyste se při invazích setkávali s hráči, kteří jsou méně zkušení anebo používají tento prsten více než vy 🙂 Záměr tvůrců bylo zřejmě pomoci hráčům, aby se nesetkávali s příliš silnými soupeři. Paradoxem je, že Hrabivý prsten je hotovým dárečkem pro bojechtivé magory! Funguje to asi takto…
– Představte si hráče, který dojde do Bastily a nasadí si tento prsten. Rázem se v rámci matchmakingu zasekne na dané úrovni, ale to mu nebrání pokračovat v průzkumu světa a sbírat stále lepší a lepší výbavu. A tak zatímco hráč bez prstenu získává lepší výbavu, sbírá duše a stoupá v rámci matchmakingu výš, hráč s prstenem pouze získává lepší výbavu. A pak dotyčnému stačí usadit se v Bastile a už jen čeká na hráče, které snadno převálcuje kvalitou vybavení.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 12 – Majula (3. část)

Azumi porazila první mocné stvoření světa a nyní se setu Trestance chystá na výpravu za druhým. Pomalu začne přituhovat a hlavně bude horko.

Rotunda
– Po návratu do Majuly je čas vybrat další cestu. Pokud jste si ušetřili Větev z Yore, můžete vyléčit dívku v kostelíku a odemknout jednu novou cestu, ale i když tak učiníte, nedoporučuji pokračovat právě tamtudy.
– Raději zajděte do podzemní rotundy a nechte si od Licie otevřít druhý tunel.


 

Kapitola 13 – Myslivcův háj

Temný hvozd a propasti oddělující úzké skalní stezky. Myslivcův háj je nebezpečná oblast plná banditů a kostlivců. Azumi v setu Zaklínače postává na můstku s výhledem na temnou krajinu.

Vyvrhel Felkin
– U východu z tunelu posedává čelem ke zdi chlápek. Je to mág a nabízí řádku hexů. Má i pár dalších věcí, včetně dalšího Prstenu ochrany života.
– Pokud zabijete Felkina, bába Melantie začne prodávat jeho set Zaklínače. Nicméně pokud za Felkinem přijdete s inteligenci +20 a vírou +20, set Zaklínače vám věnuje a přidá Soumračnou hůl (vysoce kvalitní hůl s nejlepšími bonusy na hexy)

Symbol věrnosti na pilíři a iluzorní stěny
– Na prasklém mostě si všimněte mostního pilíře na němž leží předměty – Pharroský zámek a Symbol věrnosti. Abyste je získali nezbývá než na pilíř skočit. Nejlepší je provézt opatrný skok nebo spíše pád z vršku mostu.
– Až budete na pilíři, přeskočte propast a vstupte do jeskyně. V její dolní části je voda a také iluzorní stěna. Za ní najdete truhlu s Ricardovým rapírem (výborný rapír známý z DS1) a klecový výtah. Ten vás doveze do pevnůstky u mostu, kde je další iluzorní stěna skrze kterou vyjdete ve známé oblasti.
– Pokud hrajete offline, je tento nalezený Symbol věrnosti jediný způsob, jak se prokázat Targrayovi v Katedrále Nebes a mít volný vstup do úmluvy.

Nekromanceři
– V jeskyních u průrvy se vyskytují nekromanceři, kteří metají naváděné magické koule a dokážou oživit kostlivce.
– Oproti DS1 nemůžete oživování kostlivců zabránit jinak než likvidací nekromancera. Můžete ale kostlivce odlákat kouzlem Touha nebo Vyzývavou lebkou.
– V jeskyni s nekromancery najdete i palcát s magickým kováním.

Černý fantom – Krutá Roenna
– V oblasti průrvy vás napadne další přízrak. Roenna je válečnice s velkým mečem a velkou maskou. Vzhledem k tomu, že se objeví na útesu, může být velice riskantní s ní bojovat právě zde. Snažte se utéct a nalákat ji někam kde máte prostor kolem sebe. Druhou možností je využít kouzlo Moc a srazit Roennu dolů.
– Z Roenny můžete získat její zbroj, helmu i štít, ale šance je velmi nízká.

Creighton z Mirrahu
– V domku na útesu najdete Klíč k vězení Nemrtvých, který odemyká domek za velkým mostem. Uvnitř posedává Creighton, která vás varuje před Pateem.
– Pokud zabijete Creightona, bába Melentia začne prodávat jeho set zbroje, nicméně pokud s Creightonem absolvujete všechna setkání a pomůžete mu v boji s Pateem, svůj set vám věnuje.

 

Boss 9 – Vládci kostlivců (780 + 780 + 520 + kostlivci)

– Vládci Kostlivců jsou tři obří kostlivci, každý s jinou zbraní, kteří se po smrti rozpadnou na několik menších kostlivců – ti však stále představují bosse a je nutné je zabít.
– Každý Vládce kostlivců má jinou zbraň a z každého Vládce kostlivců vypadnou jiné typy malých kostlivců. Pokud víte co a jak, můžete snadno zvolit vhodnou strategii.
– První Vládce má kosu a po jeho smrti se zjeví kostlivci s mečem Estoc.
– Druhý Vládce má sudlici a po jeho smrti se zjeví kostlivci s rapírem Falchion.
– Třetí Vládce má magickou hůl a po jeho smrti se zjeví kostlivci s kolem.
– Protože kostlivci s kolem jsou velice nebezpeční, měl bý Vládce s holí padnout až jako poslední.
– Azumi radí: Vládci jsou sice nebezpečnější než malí kostlivci ale jsou pomalí a jsou jen tři. Vždy nejprve zabijte jednoho Vládce a potom pobijte jeho kostlivce. Pokud bude malých kostlivců moc, je problém.
– Azumi doporučuje: Kostlivci jsou tradičně citliví na oheň a drtící zbraně. Majzněte je po hlavě ohnivou palicí a půjde to rychle.
– Azumi doporučuje: Po zabití bosse začne Mrňous Gren (kterého potkáte v oblasti Očistce) prodávat set Kostěného krále. Je to velice užitečný lehký set s obranou vůči temné magii.

Odměna za bosse
– Duše Vládců kostlivců
– 15 000 duší 
– Mrňous Gren začne prodávat set Kostěného krále.

Duše Vládců kostlivců
Velice solidní sudlice.
1) Hřmící sudlice
– Mocná dlouhá sudlice způsobující krom fyzického i temné poškození. Má požadavky na všechny čtyři vlastnosti, ačkoli celkem nízké.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 14 – Očistec Nemrtvých

Gigantické ponuré koloseum, kterým neúnavně projíždí Povoz popravčího. Azumi jej přemohla a nyní v setu Kostěného krále prochází chodbami.

Kostní prach
– Hned před vstupem do Očistce je vpravo na římse další Kostní prach na posílení Estusu. Abyste se k němu dostali, nezbývá než propast přeskočit.

 

Boss 10 – Povoz popravčího (4 140 HP)

– Kostlivý kůň se svým kostlivým jezdcem neustále projíždí po obvodu očistce. Boj je komplikovaný i přítomností kostlivců a dvou nekromancerů (jeden po levici kousek od počátku, druhý po pravici nedaleko páky).
– Právě páka, která se nachází téměř na konci cesty (pár desítek metrů před propastí) je klíčová, neboť její použití stáhne bránu a jakmile do ní kůň vjede, strhne jezdce. Boj se proto dělí do dvou fází – celý vůz a koně.
– Dokud projíždí chodbami celý vůz je třeba umět přežít jeho průjezd. Protože vůz má v kolech bodce, není valná šance kolem vozu jen tak projít – je třeba proskočit kotoulem.
– Začněte boj tím, že poběžíte chodbou a cestou zlikvidujete oba nekromancery. O kostlivce se nestarejte.
– Až pákou stáhnete bránu a kůň ztratí jezdce, styl boje se změní. Kůň není moc odolný, ale pohybuje se rychle a nevyzpytatelně. Může se proti vám rozeběhnout nebo vás kopnout zadníma nohama. Během útoku, kdy plive temnou magii, ho můžete snadno zasáhnout.
– Azumi radí: Na kostlivce platí Vyzývavé lebky. Snadno je tak můžete odlákat. Až Nekromanceři padnou, můžete hodit Vyzývavou lebku do středu cesty nechat vůz ať kostlivce smete.

Odměna za bosse
– Duše Povozu popravčího
– 19 000 duší

Duše Povozu popravčího
– Dva mocné netypické předměty.
1) Štít kuše
– Mocná kuše, která během střelny chrání stejně jako štít.
2) Vozové kopí
– Dlouhatánské kopí s efektem krvácení. Vyžaduje hodně síly (30).

Mrňous Gren
– V Očistci posedává nedaleko ohniště zakrslík Gren. Nebude se s vámi chtít bavit, pokud nemáte alespoň jeden Symbol nevraživosti. Je to v podstatě stejná situace jako u Targraye z Modré hlídky. Symbol získáte tím, že se pomocí červenookého orbu utkáte s jiným hráčem a porazíte ho. Ale i když hrajete offline, nemusíte smutnit, neboť Symbol se dá získat i na jednom místě ve světě. Akorát to chvíli potrvá
– Pokud Grena zabijete, bába Melentie začne prodávat jeho set zbroje a jeho kosu, nicméně pokud v rámci Úmluvy Bratrstva povýšíte na 3. úroveň, Gren vám set zbroje věnuje (kosu však ne).
– Pokud se připojíte do úmluvy, můžete s Grenem obchodovat. Má na skladě pár lehce nadprůměrných pyromantických kouzel (všechny znáte z DS1), pár užitečných věcí, které pomohou při invazích (včetně mastku pro červený nápis – invazní znamení z DS1) a také set Kostěného krále (vyžaduje porážku Vládců kostlivců).

5. Úmluva – Bratrstvo krve

– Gren vám nabídne vstup do úmluvy (podmínkou samozřejmě je, aby se s vámi chtěl bavit, tedy potřebujete symbol nevraživosti).
– Jako člen úmluvy se předpokládá, že budete bojovat s jinými hráči v rámci duelových arén. Na výběr jsou tři arény (každou symbolizuje jedna socha). Za porážku soupeře získáte bod vítězství ale pokud prohrajete, pak bod ztratíte.
– Také můžete získávat body vítězství během invazí, ale jen případě, že se střetnete s členem Cesty modrých a porazíte Modrého strážce, kterého povolal. V takovém případě získáte hned +2 body vítězství.
Odměny
– Úroveň 0 (připojení) – Prsten Pečeť Krve (posílí poškození krvácením)
– Úroveň 1 (50 vítězství) – Prokletá dvojčepel (silná dvojčepel s krvácením)
– Úroveň 2 (150 vítězství) – Srp půlměsíce (magický srp)
– Úroveň 3 (500 vítězství) – Pyromancie Velká koule chaosu
– Úroveň 3 (500 vítězství) – Set Grena

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 15  – Údolí sklizně

Ponuré údolí plné jedovatých plynů a velkých mlýnů. Azumi stále v setu Zaklínače za pomoci silných hexů likviduje nepřátele a probíjí se do hlavního mlýna.

Obchodnice s kameny Chloanne
– Na kameni s výhledem na mlýny posedává Chloanne. Má na skladě pár kouzel a materiálů. Když s ní o všem pokecáte, přesune se do Majuly.
– Chloanne se čas od času zvětší nabídku materiálů. Významná obměna přijde po vyčištění Drangleického hradu, druhá až najdete Královský prsten.
– Pokud za zboží Chloanne utratíte 20 000, dá vám jiskřivý titanit.

Osamělý Gavlan (2. setkání)
– Pokud jste Gavlana potkali v Přístavišti nikoho, najdete ho znovu a to v malé zamořené jeskyni nedaleko prvního obra. Opět si můžete ulevit od přeplněného inventáře.

Léčba kamenů II. – Rosabeth
– V téže jeskyni kde je Gavlan najdete další Větev z Yore na lečbů kamenů. Může být užitečné větev rovnou využít a vyléčit dívku v Majule. V návodu si o ní podrobněji řekneme až později, nicméně dívka prodává pyromantická kouzla, která mohou zkušenému pyromancerovi přijít vhod už nyní.

Tajemství údolí
– V jeskyni s Galvanem skočte dolů. V jedovém oparu je výklenek a uvnitř Ohnivé semínko na vylepšení Plamenu pyromancie.
– Ve větší oblasti s mnoha dírami zamiřte úzkou cestou doleva. Na konci jeden obr rozbije dřevěnou stěnu. Oběhněte ho, protože hned za ním je další taková stěna. Počkejte na jeho úder, uskočte mu a nechte obra zadní stěnu rozbít. Uvnitř je někoilik věcí včetně Veleštítu a Kopí starého rytíře.
– V úzké cestě vedoucí ke stěně, kterou obr rozbije zabočte doprava. Je tu oblast s několika výklenky zakrytými prkny. Zničte je a můžete vybrat hromádku obyčejných věcí. Jeden výklenek ústí do chodby vedoucí a útes, kde je další Voňavá větev z Yore.

6. Úmluva – Dědicové Slunce

– Dědicové Slunce jsou úmluvou, která téměř přesně kopíruje Sluneční válečníky z DS1.
– Abyste Úmluvu našli, stačí v oblasti s jedovým jezírkem a dvěma obry jít podél skály (pod lopatkou mlýna) až do jeskyně na konci. Tady je oltář k pomodlení. Oproti DS1 není vyžadována žádná Víra pro vstup.
– Od úmluvy se očekává, že budete pomáhat druhým bojovat s bossy. Za každého poraženého bosse získáte Medaili slunečního svitu, která slouží k povyšování. Podmínkou však je, aby váš kolega byl také členem této úmluvy.
Odměny
– Úroveň 0 (připojení) – Prsten Pečeť Slunce (o 5% posílí zázraky)
– Úroveň 1 (10 medailí) – Sluneční parma (průměrný štít)
– Úroveň 2 (20 medailí) – Sluneční meč (solidní meč)
– Úroveň 3 (30 medailí) – Zázrak Sluneční oštěp

 

Nová kouzla


 

Kapitola 16 – Hliněný vrchol

Spodní část hliněné pevnosti obývá Hltavý démon. Azumi pokračuje nebezpečnou oblastí vstříc hladové bestii.

Pharrosský mechanismus
– V jámě s jedovatou tekutinou, sejděte po schodech dolů a pokračujte rovně úzkou chodbou. Na jejím konci najdete Střep Estusu a v odbočce Pharrosský zámek. Jeho odemčení odhalí tajné dveře za nimiž je prsten Jedového kousance, který zvýší odolnost vůči otravě (známá věcička z DS1, která se vám bude vbrzku hodit).
– Dejte si pozor ať v jámě s tekutinou jdete pouze od schodiště do chodby – všude jinde je voda hluboká a zabilo by vás to.

Vylepšená kuše
– Opět v místnosti s jámou skočte na výstupek u mříží. Je to docela náročný skok s rizikem smrti, tak opatrně. Na konci chodby je truhla s již vylepšenou Těžkou kuší (+3). Velice užitečná věcička.

 

Boss 11 – Hltavý démon (4 440 HP)

– Mohutná tlustá hnědá potvora, která je sice pomalá, ale disponuje mnoho útoky. Ten nejnebezpečnější spočívá v tom, že vás démon chňapne a sežvýká, což způsobí, že okamžitě ztratíte veškerou výbavu – nepřijdete o ni, ale vrátí se do inventáře, takže si ji musíte zase obléct, což je ale během hektického boje pěkně náročné.
– Hltavý démon je naštěstí pomalý a není problém ho včas obíhat. Přibližovat se k němu však může být smrtící. Zkuste silná kouzla anebo kuši.
– Azumi radí: U stropu visí několik nádob. Když některou sestřelíte lukem, vypadne dolů nemrtvý, na ktrého se Hltavý démon vrhne. V tu chvíli je démon snadno zasažitelný i zbraněmi nablízko. Buďte však připraveni včas sestřelit další nádobu.

Odměna za bosse
– Duše chamtivého démona
– 13 000 duší

Duše Chamtivého démona
Jedna kosa.
1) Kostěna kosa
– Masivní kosa s vysokými požadavky na síla a obratnost. Má solidní bonusy k síle.

Nové předměty


 

Kapitola 17 – Hliněný vrchol (2. část)

Hlavní část Hliněného vrcholku obsahuje obrovské soukolí pohánějící mlýn. Azumi Soukolí zničila a nyní se v setu Pouštní čarodějky chystá vyzvat Mythu.

Lucatiel z Mirrahu (3. setkání)
– Pokud jste absolvovali minulá setkání s Lucatiel, najdete ji hned u prvního ohniště oblasti. Povypráví vám o sobě a předá Prsten ocelové ochrany (+1).

Tajemství spínačů
– Cestou pevností narazíte na několik páček. První je hned před mostem napříč pevností a ovládá velkou nádobu s jedovou tekutinou (můžete ji zničit a poleptat nepřátele).
– Druhá páčka je za mostem vpravo a rovněž ovládá nádobu s tekutinou.
– Třetí páčka je vedle mřížových dveří o patro výš. Ovládá právě tyto dveře.
– Čtvrtou páčku najdete opodál v záhybu chodby. Páčka zvedne podlahu v sousední místnosti. Pod podlahou najdete Boží požehnání a nad podlahou (nechte se vyvézt) truhlu s Mirrahským štítem. Dejte pozor ať vás podlaha nerozmáčkne.

Tajemství pevnůstky
– Od pohyblivé podlahy (čtvrtá páčka) pokračujte chodbou až na konec a zamiřte nahoru doleva. V malé místnosti za rotujícími lopatkami najdete krom několika čarodějek i truhlu s Pharrosským zámkem.
– Běžte stejnou chodbou, ale zabočte doprava. Je tu prasklý můstek za nímž krom čarodějky najdete karmínovou vodu na léčbu zdraví. Dole pod prasklinou je část mostu na němž leží meč s jedovým kováním. Není snadné správně spadnout a trefit se na most. Chce to být velmi opatrný.

Žebříkář Gilligan
– V horním patře pevnůstky běžte podél ochozu ven. Na římse najdete Gilligana, který vám za 2000 duší připevní žebřík, po němž můžete slézt na nižší římsu a vyzvednout si Pharrosský zámek.
– Gilligan má na skladě pár užitkových předmětů a také Miniaturu žebříku, což je zdánlivě bezvýznamný předmět, který se bude hodit až mnohem, mnohem později. Určitě ho kupte..
– Po poražení bosse nebo po vyčerpání rozhovoru, se Gilligan přesune do Majuly.

Iluzorní stěny
– V nejvyšším patře zamiřte do dlouhé chodby, která se táhne napříč pevností (vede k areálu s bossem). Hned na počátku chodby stojí tři malé nádoby s jedem a za nimi je iluzorní stěna. Je za ní Prsten s kouzelným krystalem (+1), který zvedá obranu před magií.
– Nad bazénkem za nimž je aréna bossfightu je ochoz a na něm dvě iluzorní stěny – jsou hned vedle schodiště). V té napravo je Něco zkamenělého, v té nalevo je dokonce ohniště!

Spálení mlýna
– Zhruba ve druhém poschodí na balkonu si všimněte obrovského kola, které otáčí lopatky mlýna. Vede k němu úzká cestička. Pomocí pochodně kolo spalte, čímž v celé oblasti Hliněného vrcholu (včetně areálu bossfightu) odčerpete jedovatou bažinu.

Umírněný Pate (2. setkání)
– V patře v levé částí pevnůstky najdete známého rytíře Patea. Pokud jste ho povolali na bossfight s Posledním obrem, dá vám svůj set včetně kopí, štítu a prstenu trnů, který způsobuje nepřátelům poškození vždy, když vás zraní.
– Hned vedle Patea jsou zamčené dveře. Běžte nahoru na ochoz, čímž dveře jakoby obejdete a opatrně seskočte dolů na římsu. Dostanete se ke dveřím zezadu odkud jsou otevřít a zároveň tu najdete truhlu s Velkým těžkým duševním šípem (známé kouzlo z DS1). Pokud seskočíte ještě na nižší římsu, najdete tu další truhlu s Bleskovým oštěpem (známý zázrak z DS1). Obě kouzla už můžete dávno vlastnit od vybraných obchodníků.

Pharroský mechanismus a první Mimik
– Když od velkého bazénu půjdete do chodbičky vzadu, narazíte na místnost plnou nádob s jedem. Mezi nimi je jedna truhla, která je mimikem. Platí na něj to samé co v DS1 – tedy buď ho něčím majznout, nebo na něj hodit Lloydův amulet, ale hlavně nezkoušet truhlu otevřít. Vzhledem k tomu, že dřevěné truhly můžete zničit, je dobré používat na kontrolu truhel něco slabého.
– Po mimikovi zbude Pracovní hák a hlavně Temné rukavice (první část mocného setu zbroje).
– V sále je Pharrosský mechanismus, jehož použití do nádržky napustí léčivou vodu, ovšem jen pokud jste spálili mlýn!

 

Boss 12 – Mytha, zhoubná královna (3 570 HP)

– Královna Mytha je zpoloviny žena a zpoloviny had. Její neskutečná závist ji proměnila v zelenou agresivní mrchu. Hlavu si uřízla a drží jí v levé ruce, zatímco v pravé třímá dlouhé kopí.
– Za normálních okolností je v areálu bitky téměř všude jedové jezírko. Pokud jste však spálili mlýn, bude jezero pouze po obvodu a střed sálu bude naprosto bezpečný.
– Mytha má díky kopí dlouhý dosah a díky rychlým pohybům může být obtížné ji zasáhnout běžnou zbraní. Nejlepší bude využít dlouhého kopí a štítu pro krytí. Jinou variantou může být sázka na pyromancii – Mytha je extrémně citlivá na oheň.
– Pokud Mytha začne ječet, chystá se ze své hlavy vyplivnout magickou spršku, kterése těžko uhýbá. Snažte se držet z dosahu.
– Na boj můžete povolat Šaška Thomase, jehož povolávací značka je hned vedle tunelu k bossovi. Pokud jste ale nespálili mlýn, je značka zalitá jedovým jezírkem a není vidět. Povolání Thomase je velmi užitečná. On sám sice mnoho nevydrží, ale využívá pyromancii, která je na Mythu obzvláště účinná.
– Azumi radí: Mytha se může pobytem v jedovém jezírku léčit. Spálení mlýna je užitečné i kvůli tomu, že jí výrazně omezíte možnosti léčení.
– Azumi nabádá: Zkuste Mythě useknout ocas, čímž ji připravíte o některé útoky. Narozdíl od DS1 za useknutí ocasu není žádná zbraň.

Odměna za bosse
– Duše Mythy, zhoubné královny
– 20 000 duší

Duše Mythy, zhoubné královny
– Jedna mocná dýka.
1) Mythina zakřivená čepel
– Malinká dýky, která však způsobuje závažné poškození jedem. Při boji proti silným nepřátelům je užitečná, neboť stačí otrávit a stáhnout se.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 18 – Železná tvrz

Rudá pevnost pohlcená v lávě. Velice nebezpečné místo ovládané silnými rytíři a hlavně ohnivým Démonem Tavičem. Azumi ve vyvážené zbroji Alonových rytířů stojí před pevností.

Žhavé kameny
– Na některých místech oblasti se těsně nad lávou nacházejí úzké kamenné ostrůvky z nichž šlehají plameny. Pobyt na nich způsobuje masivní ztrátu HP. Abyste mohli vůbec uvažovat o přežití, zajistěte si špičkovou obranu vůči ohni – ideálně set Démona Taviče, patřičné prsteny a hlavně pyromancii Bleskový pot.
– Z mostu do tvrze se podívejte napravo, kde je v lávovém jezeru několik ostrůvků a na tom posledním předmět. Jedná se o Ohniště asketů, ale zíkat ho bude pěkně náročné. Musíte přes ostrůvky přeskákat, přičemž stačí jediná chyba a roztavíte se.
– Další hořlavý ostrůvek je na prvním lávovém nádvoří jen kousek od pece. Najdete tu truhlu se štítem Parma s fénixem. Jde o skvělý štít proti ohni.

Magerold z Lanafiru
– Když ze vstupní haly tvrze zahnete do chodby vpravo, najdete sál s okny, kde posedává obchodník Magerold. Má na skladě mnoho pěkných věcí, včetně setu Šaška, který má různé bonusy (tlumí pády, zvyšuje šanci na předměty…)
– Magerold prodává také zvukové kameny známé z DLC pro DS1. Jsou to přesně ty kamínky, kterými jde dát cizímu hráči krátkou zvukovou zprávu.
– V žádném případě nezkoušejte Magerolda během dialogového okna provokovat. Napadl by vás.
– Pokud za jeho zboží utratíte 10 000, dá vám Zlatý hadí prsten chamtivosti (+1) (známá věc z DS1, která zvyšuje šanci na předměty).

Iluzorní stěny
– V chodbě vedoucí k Mageroldovi je schodiště na jahož vršku je v okénku Pharroský zámek a také na konci slepé chodbičky iluzorní stěna. Za ní je 20 ohnivých šípů a balista, která míří proti další iluzorní stěně – ta vás dovede do jinak rizikové místnosti se třemi rytíři. Díky balistě je můžete snadno sejmout.

Nevýrazný uhel a Pharrosský mechanismus
– Na velkém nádvoří, kde po vás pálí lučištníci je vpravo od vstupu budova (na střeše je lučištník) a dole rozbité schodiště co nikam nevede. Až se dostanete na opačnou stranu (poblíž boss arény), přeskočte ke schodišti. Leží na něm Nevýrazný uhel, který vyžaduje kovář McDuff z Bastily. Až ho kováři doručíte, můžete si u něj nechat vkládat různé typy kování do zbraní. Na každé kování potřebujete příslušný materiál.
– Nahoře na věži je Pharroský mechanismus, po jehož aktivaci nateče do nádržky léčivá voda.

Systém kování
– McDuff je jediný kovář, který vám do zbraní může poskytnout nějaké kování. Pojďme si je probrat.
– Jako materiály na kování se používají speciální kameny, které se dají různě ve světě nalézt anebo je můžete získat od Diny a Tillo. Kování můžete i zvrátit ale potřebujete jako materiál Světlý kámen.
1) Magické kování (šerý kámen) – Redukuje fyzické poškození a původní bonusy k vlastnostem, avšak přidá magické poškození a bonusy k magii.
2) Ohnivé kování (kámen dračího ohně) – Redukuje fyzické poškození a původní bonusy k vlastnostem, avšak přidá ohnivé poškození a bonusy k ohni.
3) Bleskové kování (blýskavý kámen) – Redukuje fyzické poškození a původní bonusy k vlastnostem, avšak přidá bleskové poškození a bonusy k bleskům.
4) Temné kování (půlnoční kámen) – Redukuje fyzické poškození a původní bonusy k vlastnostem, avšak přidá temné poškození a bonusy k temné magii.
5) Jedové kování (jedový kámen) – Redukuje poškození a původní bonusy k vlastnostem, avšak přidá šanci na otravu. Obzvláště účinné u zbraní, které už mají efekt otravy anebo jsou velmi rychlé (katany, dvomeče).
6) Krvácivé kování (krvavý kámen) – Redukuje poškození a původní bonusy k vlastnostem, avšak přidá šanci na krvácení. Obzvláště účinné u zbraní, které už mají efekt krvácení anebo jsou velmi rychlé (katany, dvomeče).
7) Surové kování (surový kámen) – Zvyšuje fyzické poškození, ale drasticky redukuje původní bonusy k vlastnostem. Užitečné u zbraní, které žádné bonusy nemají anebo jsou velmi nízké.
8) Očarované kování (magický kámen) – Zvyšuje fyzické poškození dle inteligence, ale drasticky redukuje původní bonusy k vlastnostem. Užitečné pro čaroděje, kteří mají velmi vysokou inteligenci.
9) Všední kování (starý světský kámen) – Výrazně zvyšuje fyzické poškození dle nejnižší vlastnosti hráče, ale drasticky redukuje základní poškození zbraně a bonusy k původním vlastnostem. Užitečné u zbraní s nízkým základním poškozením.
X) Zrušení kování (světlý kámen) – Kování lze i zrušit. Pokud se při kování spletete, je to dobrý způsob, jak navrátit zbraň do původního stavu. Zbraně se však dají rovnou překovávat, čili pokud chcete jiné kování, stačí aplikovat rovnou to.

 

Boss 13 – Démon Tavič (5 970 HP)

– Náročný boj, který je nepovinný a dá se obejít, nicméně porážka démona je velice užitečná. Démon sám je smrtící a velice vitální bestie, která rozdává silné brutální útoky. Jeho útoky jsou zprvu založené na fyzickém poškození, ale jakmile mu klesne zdraví zhruba na 50%, zahájí útoky založené na bázi ohně, tudíž jakákoli obrana – zbroj, štít, kouzlo… které posiluje obranu proti ohni, se počítá. Užitečný je například set Zaklínače, který je lehký a má vysokou ohnivou obranu.
– Démon je téměř imunní vůči ohnivým útokům. Naopak je celkem citlivý na blesky a také ho lze otrávit. Máte-li zázraky bleskových oštěpů, využijte je. Sázka na boj zdálky bývá lepší neboť démon má mnoho zdrcujících útoků na blízko. Pokud už chcete bojovat zblízka, potřete si zbraň pryskyřicí nebo si nechte vykovat bleskovou zbraň (uhlík pro McDuffa už máte, takže není problém navštívit Bastilu).
– Na boj můžete povolat Lucatiel z Mirrahu. Její značka je pár metrů před bossem, prakticky nejde minout. Bohužel, Lucatiel toho mnoho nesvede. Démon je brutální bestie a zvládne ji vyřídit docela rychle. Pokud chcete udržet Lucatiel naživu, bude to ještě mnohem náročnější.
– Azumi doporučuje: Po zabití démona začne Mauglin prodávat jeho set. Jde o extrémně těžkou zbroj, která nabízí výtečnou ochranu hlavně vůči fyzickému a ohnivému poškození. Významné je také posílení rovnováhy. Pokud jste tak silný kulturista, že zbroj unesete (váži skoro 50!) stane ze z vás hotový tank.

Odměna za bosse
– Duše démona Taviče
– 32 000 duší
– Mauglin začne prodávat set démona Taviče

Duše démona Taviče
Tentokrát dvě zbraně ale každou zajistí jiný obchodník. Ujistěte se, že navštívíte oba a až pak vybírejte.
1) Meč Taviče
– Velice těžký ultra velemeč vyžadující velkou sílu (40). Má však vysokou účinnost a ohnivé poškození.

Pronásledovatel (3. střet)
– Až znovu přijdete do arény démona, zjeví se váš starý známý Pronásledovatel, tentokrát jako miniboss. Objeví se tu v každém případě, tedy i když jste ho už porazili jako bosse.
– Pronásledovatel je stejně nebezpečný jako předtím. Pokud opustíte arénu tak zmízí a zjeví se opět až po odpočinku u ohniště.
– Z jeho těla získáte Prsten čepelí (+1), tedy stejný prsten jako zbyl po bossfightu, ale o řád silnější.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 19 – Železná tvrz (2. část)

Průzkum lávové tvrze pokračuje. Azumi se v setu Taviče blíží k lávovému jezeru, kde sídlí mocný Železný král.

Žhavé plošinky, mimik a Pharroské mechanismy
– Po vypnutí pece anebo poražení démona Taviče pokračujte chodbou přes úzký můstek na němž stojí dva obrnění strážci. Můstek vede do velkého sálu plného sklápěcích desek. Desky se sklopí, pokud stoupnete na tlakovou destičku vedle nich. Dejte si proto opravdu pozor kam šlapete.
– Hned za dveřmi u páky je Pharrosský mechanismus, který otevře cestu do oblasti Zvonice Slunce. Kousek před oblastí zvonice leží v truhle Prsten s hřímajícím krystalem (+1), který zvedá obranu proti bleskům.
– Zatáhnutím za páku snížíte středovou konstrukci po které můžete projít k žebříku. Nahoře je mimik po kterém zbude Temná zbroj (druhá část Temného setu) a ušaté kopí s bleskovým kováním. Cesta pokračuje nahoru po schodech, kde je v truhle několik Pustošivých velešípů (velice silný šípy do veleluků).
– Hned vedle truhly s šípy je žebřík na vršek věže. Tady je Pharrosský mechanismus. Po jeho aktivaci vyteče do nádržky léčivá voda.
– Postupujte na samý vrcholek věže, kde krom lukostřelců leží Velesekera černého rytíře – velice mocná zbraň s vysokými požadavky na všechny vlastnosti (hlavně na sílu)..
– Cesta dolů vyžaduje extrémně opatrné seskakování. Ve velké lávové nádrži visí uprostřed nádoba, kde najdete Zlatý hadí prsten chamtivosti.

Býčí flambovače
– V místnosti s byčími hlavami, které šlehají plameny si všimněte v jednom rohu žebříku. Zavede vás k ohništi, které je jen kousek od bosse. Úplně nahoře najdete páku, která vypne všechny býčí hlavy v celé tvrzi.
– Mezi býčimi hlavami dole pak najdete krátký luk s bleskovým kováním.
– Na samém počátku pevnosti si můžete zpod býčí hlavy vyzvednout Železný klíč. Ten odemyká dveře v Lese padlých obrů, které vedou do jámy ještěrek. Ovšem pokud jste jámu už vyčistili opatrným seskokem, klíč vám k ničemu nebude.  

 

Boss 14 – Starý Železný král (6 070 HP)

– Druhá velemocná stvůra je gigantický démon vystupující z lávy. Boj probíhá na malém kousku pevniny a chybný krok může být smrtící.
– Démon je téměř imunní vůči ohni a temné magii. Jeho útoky jsou však právě na ohni založené, tudíž vysoká obrana před ohněm přijde vhod.
– Démon se porůznu objevuje a vystupuje z lávy na různých místech. Nejlepší je, když povstane v blízkosti vstupu do arény, což vám dá možnost schovávat se za rohem.
– Obecně se doporučuje na démona útočit zdálky, nicméně boj zblízka je také možný. Jen musíte vyčkat na ten správný démonův útok a to buď ten kdy z ruky vystřelí paprsek anebo ten, kdy praští pěstmi do podlahy.
– Azumi radí: Sázka na zbroj, která je odolná vůči ohni je jasná. Ideální je set Démona Taviče.
– Azumi doporučuje: Na démona je lepší útočít na dálku. Pyromancie a hexy jsou vyloučené. Nabízí se vsadit na magii, ale ještě lepší je kvalitní vylepšený luk nejlépe s bleskovým kováním.

Odměna za bosse
– Duše Starého krále
– 48 000 duší

Duše Starého Železného krále
– Jedná mocná palice.
1) Kladivo Starého železného krále
– Extrémně těžké kladivo mající obrovské požadavky na sílu (50!). Disponuje i ohnivým poškozením.

Kostní prach
– V truhle za areál bossfightu najdete další kostní prach na posílení Estusu.

DLC – Koruna Starého Železného krále
– Za Primárním ohništěm je velká hadí kašna, která vás teleportuje před masivní vrata. Jedná se o vstup do v pořadí druhého vydaného DLC – Koruna Starého Železného krále. Vzhledem k obecné náročnosti všech DLC doporučuji dát ruce pryč. Prozatím.

Co dál?
– Po poražení Krále je načase navštívit oblast Zvonice Slunce, tedy pokud máte Pharroský zámek na odemčení.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 20 – Zvonice Slunce

Druhá zvonice je zasvěcena Slunci. Masivní věže plné zvonů, střechy a nádvoří.

Iluzorní stěna
– Až projdete oblast zvonice a vrátíte se do tvrze cestou přes balkon, zastavte se právě na balkonu. Stěna kousek vedle průchodu k věži jde odsunout a uvnitř najdete Velemeč černého rytíře, Ochranný zvonec a Velkolepý štít se stromem.

Znovu do úmluvy?
– Před zvonicí najdete Strážce Zvonu, který vám umožní vstoupit do úmluvy. Úmluvu Strážců Zvonu jsme si už probírali u Zvonice Luny. jde jen o to, že mezi jejich řady můžete vstoupit na dvou místech a stejně tak ochranu před cizími hráči lze provádět i tady.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Konec první části