DS2 – (2/4) Prohnilec + Freja

Třetí a posléze čtvrtá výprava za mocnými stvořeními. Nejprve se vydáme do temných hlubin, poté zamíříme do lomu.

 

Kapitola 21 – Majula (4. část)

Žebříkář vyrobil přístup do studny a nastává čas ponořit se do hodně hlubokého podzemního dobrodružství.

Žebříky do studny
– Pohovořte s Gilliganem. Má na skladě tři různé dlouhé (a též různě drahé) žebříky, které vám připraví do studny. Pokud od něj koupíte všechny žebříky, dá vám průměrný Scimitar Melu.
– První žebřík (500) je kraťoučký a pomůže vám slézt jen na vrchní dřevěnou konstrukci. Máte-li prsten stříbrné kočky, zvládnete seskočit i bez žebříku. Pak vás čeká náročné seskakování po trámcích. Ač je to těžce rizikové, nachází se tu pár užitečných věcí, včetně Pharroského zámku a Prstenu oka zla (+1) známého z DS1.
– Druhý žebřík (3500) vás dostane téměř až k prvnímu tunelu. Ten vede do oblasti Hrobky svatých. A právě tam se nyní vydáme.
– Třetí žebřík (12000) vás dostane ještě níž. Obejdete většinu Hrobky svatých a máte možnost rovnou zamířit do oblasti Bahniště.


 

Kapitola 22 – Hrob Svatých

Temná hrobka je plná velkých rakví a krys. Azumi, stále v setu Taviče, postupuje hrobkou vstříc krysím potvorám.

Pharroské mechanismy
– Na ochozech nad kanálem je celá řada Pharroským mechanismů. Některé na stěnách, další na podlaze. Většina z nich aktivuje různé pasti, které poslouží při obraně oblasti v rámci úmluvy.
Dolní patro (od vstupu k žebříku)
1) Aktivuje sochu krysy, která vyzvrací jedovaté jezírko ničící vybavení. Past.
2) Druhý mechanismus je na zemi naproti mostu. Jeho aktivace sklopí most. V místnosti za mostem je pár pěkných věcí včetně hexu Šepot zoufalství, který oslabuje obranu nepřátel.
3) Aktivuje sochu krysy, která vyzvrací jedovaté jezírko ničící vybavení. Past…
Horní patro (od ohniště k začátku chodby)
1) Aktivuje sochu krysy, která vyzvrací jedovaté jezírko ničící vybavení. Past.
2) Druhý mechanismus je na zemi a naproti mostu. Zámek sklopí most, který ale vede do stejného sálu jako ten dole. Nemá smysl vyplácat zámek, pokud už jste sál zpřístupnili.
3) Aktivuje sochu krysy, která vyzvrací jedovaté jezírko ničící vybavení. Past.
4) Aktivuje sochu krysy, která vyzvrací jedovaté jezírko ničící vybavení. Past.
5) Aktivuje sochu krysy, která vyzvrací jedovaté jezírko ničící vybavení. Past.

 

Boss 15 – Královský krysí předvoj (1 410 HP)

– Po vstupu do arény se na vás vyrojí obrovské množství krys, které budou stále přicházet nové a nové. Až později (po zabití 10 krys) se mezi ně přímíchá i trochu větší krysa s pruhem dlouhých chlupů na hřbetu a právě ona je bossem.
– Všechny krysy roznášejí útok prokletím a jedem, ale velká krysa je roznáší mnohem rychleji. Základem boje je mi přehled o pozici bosse a nenechat se obklíčit.
– Azumi doporučuje: Navyšte si obranu vůči zkamenění. Pomohou například Pastilky z trojitého hada.
– Azumi radí: Veškerá plošná kouzla typu Bouře chaosu jsou velice efektivní, ale dejte pozor kam je nasměrujete. Během boje je pohyb stěžejní a nesmíte si nechat odříznout cestu.

Odměna za bosse
– Duše Předvoje královských krys
– 11 000 duší
– Krysí ocas

Duše Předvoje královských krys
– Jedna pyromancie.
1) Jedová mlha
– Známé pyromantické kouzlo. Vytvořený toxický oblak.

7. Úmluva – Krysí král

– Po zabití bosse, narazíte na hromadě kostí na Krysího krále, který vám nabídne vstup do úmluvy. Jedná se o bojovou úmluvu vůči lidským vetřelcům, která se podobá Strážcům Zvonu. Vaším úkolem bude zabíjet hráče, kteří naruší oblast a to buď Hrobu Svatých anebo Bran Pharrosu. Podobně jako u Strážců Zvonu lze do této úmluvy vstoupit na dvou místech a stejně tak jde dvě místa chránit.
– Za každého poraženého vetřelce získáte Krysí ocásek a také máte šanci na Pharroský zámek! Tato úmluva je perfektní způsob, jak natěžit jinak velmi vzácné Pharroské zámky.
– V oblasti Hrobu Svatých i Bran Pharrosu je spousta Pharroských mechanismů, které aktivují pasti, jež lze využít při obraně. Můžete je aktivovat i když nejste členem úmluvy ale tehdy si spíše uškodíte.
– Jako člena úmluvy vás nabudou napadat ostatní krysí potvory. Průchod oblastí bude téměř bezpečný.
Odměny
– Úroveň 0 (připojení) – Prsten Krysí pečeť (umožňuje být povolán na obranu)
– Úroveň 1 (10 krysích ocasů) – 10x Malý hladký a hebký kámen.
– Úroveň 2 (20 krysích ocasů) – 10x Hladký a hebký kámen
– Úroveň 3 (35 krysích ocasů) – Prsten Spíci pečeť draka (tiší kroky)

Tajemství hrobu
– Hned za Krysím králem je jáma. Skočte do ní ale dejte pozor, abyste spadli jen o jednu úroveň níž (dole je totiž další jáma). Dopadnete do kruhového altánku s Pharroským zámkem.
– Během seskakování po rakvích dopadnete do kamenný most táhnoucí se napříč jámou. Uvidíte odtud předmět, který leží na kousky prasklé římsy u zdi. Abyste se tam dostali, musíte provézt přesný skok. Je to dost náročné, protože když to nevyjde, dopadnete až dolů a musíte celou cestu absolvovat znovu. Odměnou však je užitečný Diskový zvonec, který dobře poslouží i jako štít.
– Na konci dřevěného můstku v jámě je truhla a v ní Prsten popelavý kloub.

Symbol nevraživosti
– Na konci hrobky je vertikální šachta s dřevěnou konstrukcí plnou žebříku. Slezte dolů, kde najdete truhlu se Symbolem nevraživosti. Je to jediný způsob, jak se dostat do úmluvy Bratrstva krve, pokud hrajete offline.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 23 – Bahniště

Obávané bahniště je smrtnosným místem složených z desítek dřevěných konstrukcí nad bezednou propastí zahalených neproniknutelnou černotou. Každý krok může být poslední. Azumi systematicky zapaluje stojany pro lepší orientaci a zoufale hledá východ z téhle smrtící pasti.

Tma a jedy
– Bahniště je nejen extrémně riziková oblast, ona je i extrémně temná. Sázka na pochodně a postupné zapalování stojanů je naprosto zásadní abyste se mohli snáze orientovat.
– Můstky a dřevěné konstrukce jsou navzájem propojené. Orientace není snadná. Může být užitečné nechávat si na významných místech prizmové kamínky.
– Malé sochy s tváří, které plivají jedovaté šipky lze zničit. Při návštěvě ohniště se ale respawnují.

Tajemství bahniště
– Od ohniště pokračujte k první dřevěné konstrukci. V jejím středu je naprasklá podlaha ale to nevadí – nechte se propadnout. Ze spodního patra přeskočte na vedlekší konstrukci. Najdete tu žebřík, která vás dovede k zamčeným dveřím. Zatím sice nemáte klíč ale zapamatujte si toto místo. Pokračujte dál až narazíte na prvního psa (mohutná obluda). Kousek od něj je v jedné urně Temný plamen pyromancie.
– Až překonáte spodní visutý můstek stanete na dřevěné konstrukci vedle které je hned další konstrukce. Opatrně seskočte dolů k patě této sousední konstrukce  Cesta vás dovede na útes, kde je Prsten Oka zla (vysává zdraví z nepřátel, viz DS1) a také dlouhý žebřík na vrchol, kde je napnuté lano, po němž se můžete svézt zpátky.
– Od prvního ohniště jděte po konstrukcích dál. Vyhněte se naprasklé podlaze (viz výše) a pokračujte tudy stále dál. Minete dalšího psa a dorazíte na velký útes. Podél skály tu vede úzká cestička na další útes s dřevěnou konstrukcí. Vylezte na vrchol, odkud přeskočte na útes s truhlou – uvnitř je Prsten ochrany duše.
– Po překonání horního visutého můstku pokračujte ke skále naproti. Je v ní jeskyně s Veleštítem Zlého oka, jehož používání vám dodá trochu HP za každého zabitého nepřítele.

Černý fantom – Řeznice Melinda
– Na útesu, kde je truhla s Prstnem ochrany duše (viz výše), vás napadne černý fantom Melindy. Možná si z DS1 vzpomenete na podobného fantoma spoře oděné ženy s velkým sekáčkem. Melinda je téměř stejná

Obří mravenec
– Nedaleko mlžné brány je sluj s obřím mravence, který vypouští modrý plyn. Je to léčivý plyn, který vás zbaví jedu.

Iluzorní stěna
– V centrální části bahniště (konstrukce s mnoha žebříky) si všimněte popraskané stěny vzadu. Dá se zničit a najdete za ní ohniště.

 

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 24 – Černá rokle

Černá jeskyně, kterou osvětlují jen nazelenalé mechy. Ač je oblast relativně malá, její průzkum je smrtící vinou desítek kamenných soch plivajících jedy.

Lucatiel z Mirrahu (4. setkání)
– Pokud jste s Lucatiel absolvovali předchozí setkání, potkáte ji znovu. Bude to ale trošičku náročnější. Od jeskyně s prvním ohništěm jděte k první větší oblasti s bahnem odkud vylézají temné ruce. Raději si posviťte ať vidíte a mrkněte se na útes, neboť kousek pod útesem je plošinka na kterou seskočte a vstupte do malé jeskyňky, kde Lucatiel přebývá.
– Tentokrát vám Lucatiel nic nedá, ale bude možné ji povolat na bosse.

Vražedné sochy a skryté ohniště
– Černá rokle je plná plivacích soch. Naštěstí jen kousek od bosse je ohniště. Propátrejte útes po pravici. Jen kousek od areálu s bosem vede po okraji útesu úzká cestička. Zavede vás do jeskyně s Pharroským zámkem a ohništěm.

 

Boss 16 – Prohnilec (7 080 HP)

– Třetí supermocná bytost je ještě děsivější a ještě vražednější než ty předešlé. Prohnilec je obrovská hromada tlejících nemrtvých, někteří se stále hýbou, která je mimo jiné zodpovědná za tvorbu plivacích sošek.
– Prohnilec je obrovský, je též pomalý avšak extrémně silný. Jeho údery způsobují závažné škody a aby toho nebylo málo – má útoků opravdu hodně. Prohnilec v pravé paži tříma obří sekáček. Před jeho seky se dá dobře uhýbat kotouly, ale musíte dávat pozor na oheň v aréně – některé kameny jsou žhavé a popálí vás.
– Levá ruka bestie slouží k chytání, mlácení a drcení. Je nebezpečné se k Prohnilci přibližovat z této strany, protože pokud vás lapí, vymáčká z vás život proklatě rychle.
– Prohnilec také může vypustit vlnu temné magie. Sledujte jeho hruď – pokud se na ní začne tvořit masa temné magie, urychleně se vzdalte. Tento útok pokryje 360° okolo Prohnilcova těla, čili nic jiného než ústup nepřipadá v úvahu.
– Paže bestie lze useknout, ovšem hrozí, že mu opět dorostou nové. Nicméně z pravé paže (ta se sekáčkem) zbude Pharroský zámek. Pokud chcete paže useknout, sáhněte po silných zbraních s dlouhou čepelí a vertikálním útokem. Vhod přijdou kupříkladu velemeče.
– Na pomoc si můžete povolat hned dva komplice. První je Lucatiel z Mirrahu a její značku najdete vedle skrytého ohniště (podmínkou je, abyste s ní hovořily v jeskyni). Druhým pomocníkem je Lovec samotář Schmidt  a jeho značka je jen kousek před vstupem do arény. Zatímco Lucatiel půjde do boje přímo a hrozí, že ji Prohnilec velice rychle vyřídí. Schmidt spoléhá hlavně na luk, který proti Prohnilci není vůbec marný. Nesmíte ale dovolit, aby se Prohnilec na Schmidta zaměřil, jinak ho rychle vyřídí.
– Azumi radí: Prohnilec snadno odolá většině typům útoků ale platí na něj bodací zbraně. Zkuste ho propíchat kopím nebo rapírem.
– Azumi varuje: I když na bitku povoláte oba spojence, nečekejte, že to bude snadné. Jednak je Prohnilec opravdu hodně nebezpečná bestie, za druhé boj s ním trvá dlouho a za třetí spojenci mají tendenci stoupat na žhavé kameny a nechávat se upálit.

Odměna za bosse
– Duše Prohnilce
– 47 000 duší

Duše Prohnilce
– Tentokrát jen jedna známá zbraň.
1) Řezníkův nůž
– Velký sekáček, který je těžký ale má mohutnou útočnou sílu.

Návštěva jeskyně obrů?
– V oblasti se pod útesem nachází ještě jedna pečlivě ukrytá jeskyně. Můžete si na ni posvítit už nyní. Najdete ji pod skalními výstupky pod útesem zhruba v oblasti, kde ze skály vylézají obří červi. V rámci návodu se však na obsah jeskyně a na to, co představuje zaměříme až později, to až to bude aktuálnější.

DLC – Koruna Potopeného krále
– Za Primárním ohništěm je další velká hadí kašna, která vás teleportuje před masivní vrata. Jedná se o vstup do v pořadí prvního vydaného DLC – Koruna Potopeného krále. Vzhledem k obecné náročnosti všech DLC doporučuji dát ruce pryč. Prozatím.

 

Nové předměty

Nová kouzla


 

Kapitola 25 – Majula (5. část)

Poslední výprava za posledním mocným stvořením. Co bude dál? Uvidíme…

Rosabeth z Melfie
– Pokud máte další Voňavou větev z Yore (což se předpokládá, ba dokonce vyžaduje) můžete vyléčit dívku v kostelíku (tedy pokud jste tak ještě neučinili). Tím také zpřístupníte vaši další cestu.
– Rosabeth má na skladě řádku pyromantických kouzel, ačkoli nejde o nic zbrusu nového (vše znáte z DS1). Má také několik semínek na vylepšení Pyromancie, přičemž sama vám ho může vylepšovat.
– Za uzdravení vám Rosabeth dá Prizmový kámen.
– Rosabeth vás požádá o oblečení. Můžete jí darovat cokoli a ona se do toho navleče. Hlavně jí nedávejte nic, co budete ještě potřebovat.
– Po rozhovoru a obdarování se Rosabeth přesune do Majuly.

Benhart z Juga
– Až Rosabeth vyléčíte, oznamte rytíří opodál, že cesta je volná. Nabídne vám pomoc při budoucích cestách.
– Pokud zabijete Benharta, bábá Melentie začne prodávat jeho set zbroje a jeho štít, nicméně pokud Benharta povoláte alespoň na 3 ze 4 bossfightů, kterých se může zůčastnit a zajistíte, aby bossfighty přežil (můžete bossfight prohrát a opakovat ho, ale když bosse porazíte, Benhart musí žít), svůj set vám později věnuje.

 

Nové předměty


 

Kapitola 26 – Stínné lesy

Rozsáhlá zalesněná oblast plná zřícenin starých staveb, mostů a pevnůstek. Azumi v setu Lvího mága opatrně čelí nebezpečí lesa – baziliškům, lvím vojákům i „obyčejným“ urnám ze kterých číší prokletí.

Kostelík a okolí
– V jedné cele zadní části kostelíku najdete Střep Estusu. V cele naproti je pro změnu ohniště.
– Během cesty od kostelíku je nedaleko mostního palíře svah a na něm Pharroský zámek.

Creighton z Mirrahu (2. setkání) a křižovatka v rotundě
– Rotunda slouží jako křižovatka. Je dobré prozkoumat všechny tři cesty, přestože dvě z nich vás dovedou před zatím nepřekonatelnou překážku.
– V patře rotundy sedí Craighton z Mirrahu (jen pokud jste ho potkali v Mysliveckém háji). Řekne vám o jeho cestě pomsty za Pateem.
– Cesta vlevo vás zavede před malou Flexibilní stráž. Jedná se o slabší verzi známého bosse. Dejte na něj pozor. Hned za ním Sekera drakobijce a Štít zlatý sokol. Jde o průměrnou výbavičku. Cesta pak pokračujte do kopce, kde je Svatyně Zimy
– Cesta rovně vede k jezírku, kde je Prsten s červenou slzou (známý už z DS1) a hlavně Královské dveře. Jsou to už druhé Královské dveře, co jste potkali, vzpomínáte?
– Konečně cesta vpravo je momentálně ta jediná správná a vede do zamlženého háje.

Do svatyně?
Abyste ji mohli otevřít Svatyni Zimy potřebujete buď…
a) Porazit všechny čtyři mocné bytosti světa (Ztracenou Hříšnici, Starého Železného krále, Prohnilce a Vévodovu oblíbenkyni Freju).
b) Získat celkové množství duší (Soul memory) v hodnotě 1 000 000. Tato várka duši zhruba odpovídá tomu, kolik duší nasbíráte během výprav za všemi čtyřmi mocnými bytostmi. V případě, že hrajete NG+ tento požadavek vzrůsta, vždy o další milion.
– I v případě, že už můžete Svatyni otevřít to opravdu nedoporučuji. Je lepší nejprve prozkoumat zbytek přístupného světa a postarat se o všechny čtyři mocné bytosti.

Hlava Vengarla
– V zamlženém háji jděte směrem doleva. Na mýtině narazíte na hromadu sutin mezi kterými leží mluvící hlava dávného bojovníka. Varuje vás před svým tělem a daruje Vengarlovu přilbici.
– Také můžete s hlavou obchodovat. Má na skladě pár elektrických věciček a velmi užitečný Prsten ochrany duše.

Mlžný les
– V lese je těžké se orientovat, ale to není jeho největší problém. Nachází se tu duchové, kteří jsou neviditelní. Abyste jim dokázali dobře čelit, je vhodné využívat dlouhé rychlé zbraně schopné zasáhnout co nejširší úhel okolo vás. Pomůže i sázka na pochodeň, neboť na světle uvidíte stíny duchů.
– V lese jsou stromy s tváří. Když do nich praštíte řev přiláká blízké duchy.
– Když v lese zamíříte doprava a budete se držet pravé skály, dorazíte na útes, kde je Starý prsten slunce, který při dostatečném poškození může vyvolat explozi, která poraní nikoli vás, ale okolní potvory. Exploze však výrazně snižuje trvanlivost prstenu.
– Na útesu nedaleko východu z háje najdete také Prsten Fylodie alias Chlorantie (+1).

Léčba kamenů III. – Lví bojovník
– Z kamenného mostu přeskočte na útes po pravici. Najdete tu zkamenělého lvího válečníka. Je to nepřátelská bestie, ale pokud ho vyléčíte a porazíte, získáte Tesákový klíč a ten se bude hodit.

Tajemství ruin
– Za mostem je jeden gigantický bazilišek. Sejměte ho zdálky a získáte přístup do malých ruin. Najdete zde Pharroský zámek.
– Když od konce mostu půjdete do malé ruiny vlevo, najdete ve sklepě hromadu sudů. Zničte je a najdete Pharroský zámek.
– V ruinách u Tarka najdete kosu s temným kováním.

Léčba kamenů IV. – Lví bojovník
– Za mostem jděte doprava k malým ruinám, jež jsou zhruba naproti cestě k bossovi. V cestě do ruin stojí zkamenělý lví válečník. Uzdravte ho Větví z Yore a zlikvidujte. Uvnitř ruin najdete set lvího mága.
– Lví sety jsou celkem dva. Set mága neodpovídá tomu, co nosí lví bojovníci! Pokud chcete jejich set získat, nezbývá než je zabíjet a doufat, že po nich část zbroje zůstane.

Léčba kamenů V. – Lví bojovník
– Od jámy s Tarkem pokračujte tunelem dolů k ruině. Narazíte tu na zlatého lvího válečníka, který se jako jediný nerespawnuje. Když budete mít velké štěstí (zkuste použít rezavou minci), může z něj zbýt helma do setu Lvích válečníků anebo dokonce unikátní Rudý lví set, který zahrnuje pouze jednu část zbroje – róbu.
– Dole najdete dalšího zkamenělého lvího válečníka. Po vyléčení a jeho likvidaci přeskočte přes praslý můstek do malé místnosti v hlavním mostu. Uvnitř je truhla se Sudlicí černého rytíře.

Temnonořič Grandahl (1. setkání)
– Od konce mostu zamiřte vpravo. Projdete kolem velkého naprasklého prkna (pozor ať skrze něj nepropadnete) a půjdete podél malých ruin až k velkým věžím. Nedaleko odtud je trávou zakrytá jáma – spadněte do ní. Dole najdete Grandahla, který vám řekne něco málo o temnotě. Jde o první podmínku pro vstup do jeho úmluvy.

Zbrojířka Ornifex
– V jeskyni s Grandahlem otevřte pomocí Tesakového klíče dveře. Uvnitř najdete Střep Estusu a vránu Ornifex, která vám poděkuje za vysvobození. Ornifex je kovářka, ale obchodovat s ní můžete až se příště potkáte a to ještě chvíli potrvá.

Člověkoštír Tark
– V levé části ruin narazíte na stvoření Tarka. abyste s ním vůbec mohli mluvit, musíte mít Prsten šepotu (od Shanquilor z Majuly). Tark vám vysvětlí, že jeho milá zešílela a bude třeba ji zabít. Po rozhovoru jej budete moci povolat na bosse.
– Zajděte za Tarkem až porazíte Najku. Dá vám Voňavou větev z Yore.

 

Boss 17 – Škorpiónka Najka (? HP)

– Družka Tarka, která však podlehla agresivitě. Najka je podobně jako Tark napůl člověkem a napůl škorpionem. Oproti Tarkovi však spoléhá hlavně na magii a jedovaté ocasy.
– Najka je velmi citlivá na oheň.
– Na pomoc můžete povolat Člověkoštíra Tarka. Jeho značku najdete hned přes bossfightem, ale nejprve s ním musíte hovořit (viz výše). Tark je v boji velmi schopný, ačkoli Najce se nevyrovná (takže tuhle mileneckou hádku nenechávejte na něm). Díky odlákání pozornosti máte velkou šanci napadnout Najku zezadu a zbavit ji ocasů.
– Azumi upozorňuje: V areálu se nachází suchý kmen na kterém leží Ohnivý motýl. Jediný způsob jak jej získat je zařídit, aby Najka strom zničila.

Odměna za bosse
– Duše škorpionky Najky
– 23 000 duší

Duše Škorpionky Najky
– Jedno mocné kouzlo
1) Sprška duší
– Mocné kouzlo, které vystřelí hned několik projektilů.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 27 – Brány Pharrosu

Kamenné město tesané do skály je nebezpečným místem vinou desítek vražedných pastí. Azumi v setu Gyrmského válečníka postupuje vstříc Krysí bestii, která oblasti vládne.

Pharroské mechanismy
– V oblasti jsou desítky Pharroských mechanismů, přičemž většina aktivuje pasti, které mohou pomoci proti hráčům, pokud jste členem úmluvy Krále krys. Některé mechanismy však mohou přinést užitečné věci ale protože zámků je málo a mechanismů tolik, je těžké správně vybírat.
– Ideální je být členem úmluvy Krále krys a těžit Pharroské zámky, abyste mohli časem odemknout všechny.
Dolní patro velkého zatopeného sálu (od ohniště, po směru hod. ručiček)
1) Otevře malou místnost s válečníkem.
2) Otevře malou místnost s válečníkem.
3) Otevře malou místnost s toxickou krysou.
4, 5, 6) Mechanismy u velkých vrat otevírají právě tato vrata. Uvnitř je Mastodont a unikátní Santierovo kopí. Abyste se za dveře dostali, stačí otevřít prostřední zámek (ten na zemi).
Dolní patro malého sálu s žebříkem (od vstupu po směru hod. ručiček).
1) Otevře malou místnost s válečníkem.
2) Otevře malou místnost s válečníkem.
Horní patro malého sálu s žebříkem (od žebříku, proti směru hod. ručiček)
1) Otevře tunel dole v přízemí. V tunelu je truhla s jiskřivým titanitem a šerým kamenem (materiály na kování). Tunel ústí do horního patra.
2) Mechanismus u truhly vpravo otevře místnost se sochou vrhající sekery. Past.
3) Mechanismus u truhly vlevo otevře prázdnou místnost a zažehne louč.
Horní patro velkého zatopeného sálu (od ohniště, po směru hodin. ručiček)
1) Vysune stěnu, která znemožní návrat a od této chvíle musíte při cestě k ohništi celé patro obcházet – základní past díky které donutíte všechny hráče, aby prošli přes všechny pasti. Past.
2) Aktivuje sochu vrhající do spodního patra sekery. Past.
3, 4, 5) Mechanismy u velkých vrat otevírají právě tato vrata. Za nimi je Mastodont a duše Odvážného válečníka. Abyste se za dveře dostali, stačí odemknout prostřední zámek.
6) Mechanismus na podlaze u sochy. Aktivuje sochu vrhající sekery k můstku. Past.
7) Mechanismus vedle můstku aktivuje metač disků. Disky budou nahodile létat přes můstek a mohou každého srazit dolů. Velmi nebezpečná past.
8) První mechanismus za můstkem. Otevře tunel, který vede oklikou přes můstek. Pokud jste aktivovali diskovou past, může se tunel hodit, jinak je k ničemu.
9) Na podlaze u stěny. Otevře jeskyni, kde je válečník a truhla s 15x magické šípy.
10) Na podlaze u sochy. Aktivuje sochu vrhající do spodního patra sekery. Past.
11) Na zdi u sochy. Aktivuje sochu vrhající sekery k malému můstku. Past.
12) První mechanismus za malým můstkem. Aktivuje sochu vrhající do spodního patra sekery. Past.
13) Aktivuje metač disků. Disky budou létat přes můstek.

Santierovo kopí
– Santierovo kopí je unikátní zbraň, která je velmi komplikovaná. Na zbrani se nachází zkamenělá hlava, která omezuje útoky zbraně na podélné švihy. Švih zbraní sice zasáhne široký úhel a způsobuje velké škody, nicméně bez hlavy je kopí ještě lepší.
– Abyste hlavu rozbili, musíte kopí zničit a to nejlépe tlučením do zdi. Jakmile zbraň zničíte, hlava praskne a to natrvalo! Oprava zbraně kamennou hlavu neopraví, ale to vůbec nevadí.
– Kopí bez hlavy je mnohem rychlejší a využívá různé útoky, které jsou typické nejen pro kopí, ale i pro halapartny a dvojmeče. Když pak stojíte proti cizímu hráči, bude pro něj těžké se přizpůsobit vašim útokům.

Mimik
– V první jeskyni je vpravo vedle tunelu dřevěná truhla. Je to mimik z jehož těla získáte jedovatý rapír Osten černého škorpiona a další část Temné zbroje.

Osamělý Gavlan (3. setkání)
– Pokud jste Gavlana potkali v Údolí sklizně, najdete ho znovu a to v chodbě vedoucí do další oblasti (nejde minout). Opět mu můžete prodat nějaké nepotřebné věci anebo koupit, co nabízí.
– Tohle je poslední Gavlanovo stanoviště. Tady zůstane až do konce hry.

Tajemství Bran
– Před vstupem do druhého patra velkého sálu najdete Pharroský zámek.
– Hned v prvním sále jděte do patra a zahněte vlevo. V truhle najdete Dračí amulet.

 

Boss 18 – Královská krysí autorita (4 330 HP)

– Královská krysa je obrovská přerostlá bestie. Je velmi pohyblivá a způsobuje brutální škody. Boj s bossem je nepovinný a krom samotné odměny umožňuje odemknout druhý přístup k Úmluvě Krále krys.
– Bossfight začne jakmile vyprovokujete malé krysy. Je dobré se o ně co nejdříve postarat. Pokud vás nakazí toxicitou, jste jednou nohou v hrobě.
– Motejte se obří kryse pod nohama, nejlépe pod těma zadníma. Krysa využívá hlavně pření nohy k rozdávání ran. Boj musí být velmi kontaktní, protože ani se štítem nedokážete dostatečně vykrýt krysí údery. Těsný boj pod nohama je jedinou relativně hladkou taktikou, kterou lze provézt.
– Azumi připomíná: Krysí obr se podobá Sifovi z DS1. Platí na něj stejná taktika, dokonce má i podobný styl pohybu a boje.

Odměna za bosse
– Duše vážené královské krysy
– 14 000 duší
– Krysí ocas

Duše vážené krysy
– Jedna mocná pyromancie.
1) Kyselinový poryv
– Známé pyromantické kouzlo z DS1, které vytvoří oblak jež ničí vybavení.

Znovu do úmluvy?
– V místnosti za areálem bossfightu najdete opět Krále krys a opět vám nabídne vstup do úmluvy. Úmluvu pak můžete vykonávat i v této oblasti a využívat všech pastí.

Létající kočičí boty
– Pokud jste porazili oba krysí bosse – Královský krysí předvoj a Královskou krysí autoritu, začne Sladká Shanquilor z Majuly prodávat Kočičí boty. Je to unikátní kus zbroje, který nemá vlastní set. Boty výrazně snižují poškození při pádu.

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 28 – Třpytokamenná soutěska Tseldora

Soutěska Tseldora je mohutná průrva, kde nemrtví hornící hledají poklady. Azumi dorazila do jejich tábora připravena zamířit až na dno průrvy.

Studna
– Na konci tábora je studna. Skočte z útesu na její stříšku, ta pod vámi prakne a zřítíte se dolů. Ve studni najdete tunel, který vás dovede k truhle v níž je hned 5 lidských podobizen!

Iluzorní stěna
– Těsně před boss arénou, hned naproti dveřím, je iluzorní stěna. Za ní najdete balkon se Střepem Estusu.

 

Boss 19 – Plíživý Magus / Kongregace (? HP)

– Magus je černokněžník, který ovládá hrstku útoků temné magie, kdežto Kongregace jsou dva kněží podporující svými kouzly bandu nemrtvých zombií.
– Tento bossfight je považován za jeden z nejlehčích. Skutečně, nebezpečí bosse, přestože je tvořen několika samostatnými entitami není moc vysoké, ale přesto jej nepodceňte. Pokud se necháte obklíčit jste v háji.
– Na pomoc můžete povolat Benharta z Juga, ale jen pokud jste s ním mluvili v kostelíku u Majuly. Jeho značku najdete v jednom stanu v táboře. Vyplatí se nejprve vyčistit cestu, aby Benharta nic nezranilo.
– Azumi doporučuje: Postarejte se nejprve o kněze, aby nemohli léčit zombie. Pak už jen zlividujte haldu zombií, čímž zničíte Kongregaci a můžete se naplno pustit do Maguse.

Odměna za bosse
– 7000 duší
– Titanová deska


 

Kapitola 29 – Třpytokamenná soutěska Tseldora (2. část)

Spodní část Tseldory obsahuje úzké průsmyky zaváté pískem a hlavně rozsáhlé doupě pavouků. Rizikové prostředí, které musí Azumi překonat v setu Bílého kněze

Odpustkář Cromwell
– Na půdě kostela najdete Cromwella, který má na skladě řádku zázraků, set Bílého kněze a hlavně vás může vykoupit z hříchů. Pokud jste se někdy dopustili hříchu, stačí zaplatit (1000 / 1 hřích) a jste zase v bezpečí před Modrou hlídkou.
– Pokud za Cromwellem přijdete s vírou +35, věnuje vám mocný prsten Odolnosti, který zvyšuje obranu vůči různým typům poškození.

Pate vs Creighton
– V domku za průrvou narazíte na bojující rytíře Patea a Creightona. Podmínkou je, abyste předtím absolvovali všechna setkání s nimi. Můžete si vybrat na čí stranu se postavíte.
– Pokud pomůžete Pateovi, dá vám za odměnu klíč Tseldory a prsten Trnů, který už od něj můžete mít z minulého setkání.
– Pokud pomůžete Creightonovi, dá vám za odměnů klíč Tseldory a svůj set zbroje.
– Pokud nepomůžete nikomu, nedostanete nic (pouze si můžete z mrtvoly vzít co zbude).

Tajemství Tseldory
– Svezte se přes první lano a vstupte do domu v druhém průsmyku. Za skříněmi u zdi je schovaná páka, která sníží plošinu s truhlou v níž je Rituální pásek jihu (+1).
– Opět se svezte přes první lano a pokračujte podél stěny až na střechu domku odkud pálí Nekromancer. Opatrně skočte na parapet domu a vlezte dovnitř. Je tu střep Estusu.
– V prvním průsmyku vedle kovárny Ornifex je budova a v ní skříně zakrývající tajný průchod. Za nimi najdete Srpovitou sekeru a vysoce kvalitní magii Vír duší.
– V druhém průsmyku jsou dole zatarasené dveře, které nelze otevřít. Zničte je zbraní a vstupte. Pokud máte po boji Patea a Creightona klíč Tseldory, můžete odemknout pokladnici. Uvnitř je 10x Rezavá mince a Rukavice s rytinou. Jedná se o část zbroje, která nemá vlastní set. Nošení rukavic zvedá šanci na kritický zásah.
– V pavoučím chrámu je o patro níž na protější straně nádoba a v ní Pharroský zámek.

Zbrojířka Ornifex (2. setkání)
– V prvním průsmyku skočte dolů (pozor na vír) a vstupte do dveří po straně. Je tu kovárna Ornifex. Má na skladě řádku kvalitních zbraní a kouzel. Především ale prodává zbraně za duše bossů, přičemž první zbraň dostanete grátis za její záchranu.
– Za skříní v kovárně je Pharroský zámek.

Prasečí krumpáč
– Ve vstupní hale chrámu (za můstkem s bodci) jsou na zemi hromádky černých hub. Když sem dostanete prase z tábora na vršku útesu, ono houby sežere a odkryje Krumpáč. Jedná se o docela drsnou úlohu, jejíž odměna za moc nestojí, ale pokud ji chcete…
– Vyplatí se nejprve vyčistit podstatnou část cesty, to abyste nečelili nepřátelům během přesunu prasete. Dejte pozor na to, abyste prase nezapomněli za sebou. Snažte se ho na sebe nalákat a kontrolovat, zda je vám v patách.

 

Boss 20 – Vévodova oblíbenkyně Freja (4 220 HP)

– Poslední z mocných stvoření je pavoučice Freja. Je to masivní nebezpečný pavouk, jehož tělo odolává většině ran. Jediné zranitelné místo jsou hlavy pavouka, případně krk poté, co hlavu useknete.
– Protože je pavouk tak masivní a kryje si hlavy nohami, není snadné přesně udeřit. Jednou možností je sázka na magii nebo kuši, ale musíte pavouka zaměřit a ještě se postavit přímo proti hlavě. Výhodnější je sázka na dlouhé bodací zbraně – oštěp, kopí, rapír.
– Na bitvu můžete povolat Popelavého rytíře Boyda. Jeho značka je v rohu přízemí sálu s bossarénou. Boyd je v boji velice schopný a dokáže zaměstnat jednu hlavu Frejy, zatímco vy můžete napadat druhou. Boyd je docela schopný při útocích výpadem, což vám jedině hraje do karet. Ale nemyslete si, že bosse zmákne sám, zase takový borec to není.
– Azumi radí: Malí pavouci se bojí ohně. Vemte si během bitvy pochodeň anebo je nejprve všechny zlikvidujte. Sice se respawnují ale pomalu.
– Azumi doporučuje: Pokud Boyd zaměstná jednu hlavu Frejy, zaměřte se na tu druhou. Jednak si nebudete navzájem překážet a hlavně můžete bosse zraňovat větší rychlostí.

Odměna za bosse
– Duše vévodovy oblíbenkyně Frejy
– 42 000 duší

Duše Vévodovy oblíbenkyně Frejy
– Dva mocné meče.
1) Pavoučí tesák
– Zahnutý meč, který se nezdá být kdovíjak kvalitní, nicméně jeho výhoda tkví ve zpomalení nepřítele při zásahu.
2) Pavoučí hedvábí
– Velice silný rapír s výtečnými bonusy ku obratnosti. Silný útok je schopen prorazit i štít.

Odměna od Tarka
– Po zabití Frejy zajděte do Stínýnch lesů za Tarkem. Za odměnu za zabití svého pána vám dá Prsten draka (2.).

Samostatná duše
– Duše Frejy vypadá stejně jako duše obvyklých bossů. Abyste pohltili její mocnou duší, musíte sebrat rudou zářivou hmotu na okraji útesu – nestačí Freju zabít!

 

Nové předměty

Nová kouzla

Nezapomeňte získat


 

Kapitola 30 – Soukromá komnata Vévody

Malinká oblast knihovny ukrývá pracovnu vévody. Azumi porazila tělo ochránce Vengarla a nyní v jeho setu prohledává knihovnu.

Tajemství komnaty
– Z těla nemrtvého vévody získáte Světlý klíč, který pasuje do zámku v hlavní hale chrámu. Uvnitř je truhla s Ultra velemečem černého rytíře

Vděk Vengarla
– Až zničíte tělo Vengarla, získáte zbytek jeho setu (helmu už máte od jeho hlavy). Zajděte za ním do Stinných lesů. Poděkuje za zničení těla a přislíbí pomoc (budete si jej moci povolat na bosse). Také se v jeho nabídce zboží objeví nové zbraně, které sice mají nižší trvanlivost ale jsou celkem účinné.

Aldia (1. setkání)
– Po zabití čtyř mocných bytostí (respektive pohlcení jejich duší) se po zažehnutí Základního ohniště zjeví gigantická bytost Aldia (nemusí se to stát zrovna tady, záleží kterého bosse porazíte jako posledního). Bytost ocení váš úspěch a vytyčí vám úkol – vyhledat krále Vendricka. Zamiřte ke Svatyni Zimy (Stinné lesy) a vstupte.
– V DS1 po získání čtyř mocných duší klepal závěr na dveře. V DS2 tomu tak ani zdaleka není! Pokud budeme počítat i všechna DLC, jste zhruba v polovině hry.

 

Nové předměty

Nezapomeňte získat


 

Konec druhé části