Battlefield 1942 (2002)

Legendární série Battlefield je jedinou válečnou sérií, která konkuruje sérii Call of Duty. Nemá tolik dílů jako CoD série (ostatně nevycházejí každý rok ale většinou jednou za 2-3 roky) ale přesto je série na poměry PC her obrovská. Série Battlefield je soustředěná primárně na MP hru, nicméně jednotlivé díly zpravidla obsahují i nějakou SP složku.
A již první díl nabízí vcelku zvláštní, byť pro Battlefield typickou SP složku hry, kdy cizí hráče zastoupí boti. Nenahradí to hru s člověkem, ale na druhou stranu – boti necheatují, nesnaží se vás vykuchat, nenadávají vám a ani nesabotují hru.

Náplň hry je vcelku prostá… Na šestnácti mapách, se utkají různě veliké týmy Spojenců (Amíci, Britové nebo Rusáci) a Osy (Němci či Japonci). Každá ze skupin má na výběr z pěti vojáků s odlišným vybavením. Máme tu samopaly, pušky, pistole, ale i miny, dálkově odpalované výbušniny, či lékárničky na uzdravování spojenců. Výběr vojáka ovlivní styl hry i funkci, kterou budete na bojišti plnit. Celkem hra obsahuje 26 zbraní, což je pořádné číslo!

V momentě, kdy si vyberete svého oblíbence a startovní bod, jste vypuštěni na rozsáhlou mapu, kde není nouze o techniku, včetně tanků, lodí a letadel. Kupodivu je různé techniky asi 2x více než ručních zbraní (zhruba 40 kusů). Ovšem historická věrohodnost šla do háje, aby byly všechny frakce pokud možno vyrovnané. Milovníci japonských popelnic budou překvapeni, že hravě udrží krok s moderní US technikou, ale to je holt daň za multiplayerovou řežbu.

Úkol každé mise je zničit všechny nepřátelské životy neboli Tickety, což uděláte buď tak, že nepřátele vystřílíte anebo jim obsadíte určitý počet kontrolních stanovišť, což způsobí trvalé klesání nepřátelských Ticketů. Tolik k principu hry jako takové. Může se to zdát příliš prosté a stereotypní, ovšem prostředí bojů zahrnuje členitý terén severní Afriky, uzavřené městské boje, venkov plný lesů a řek i Tichomořské ostrovní souboje. A navíc je na každé straně dostatek zbraní i techniky, takže o zábavu je postaráno. Na mapách jste absolutně svobodní a nikdo vám neříká, co máte dělat, proto se znovuhratelnost jednotlivých misí přímo nabízí. Milujete stíhačky? Utíkejte na letiště a pak pokropte bezbranné nepřátelské čluny. Dáváte přednost sniperce? Najděte si dobrý úkryt, zalehněte a pusťte se do toho, z čeho spousta (s/h)ráčů vyšiluje. Anebo chcete tvrdý boj v první linii? Pak nasedněte do tanku a utíkejte podpořit spojenecké síly zabráním nepřátelského stanoviště. Volnost, možnosti a svoboda rozhodování, to je to v čem BF boduje. Hráč má navíc možnost upravit si počet vojáků na bojišti, takže z každé mise můžete udělat obrovskou válečnou vřavu, přehledné komorní bojiště i prostou sólo akci ve stylu najít a zabít.

Jako velký problém vidím AI, která je v podstatě nulová. Chlapík vám klidně naběhne přímo před hlaveň bez jakéhokoli krytí. Jiný týpek nasedne do tanku, ale místo toho, aby počkal na blížícího se spolubojovníka, jede na bojiště. A další maník se s lodí přesune kamsi na volné moře a tam se utáboří. Střílení botů z vás žádného borce neudělá a hádám, že v ostré akci s jinými hráči přijde studená sprcha. Jenže i ostrá akce má své zápory a někdy může být více frustrující než zábavná, páč idioty nenajdete jen mezi boty. A kdo chce skloubit hru s boty i lidskými hráči má možnost, neboť hra umožňuje složit týmy z lidí a zbytek doplnit boty.

V rámci patchů bylo do hry přidáno ještě celkem 5 map. Bohužel jen jedna z nich (Bitva o Británii) je hratelná v SP hře. Zbylé jsou dostupné jen pro MP, což je škoda, protože tyto mapy přinášejí nové druhy techniky (motovozidla, dělové čluny…) a dokonce jedna mapa nabízí i novou frakci (Kanaďany).

Hodnocení – 80%
Délka (při standartním nastavení SP) – cca 4h 30min


 

Kampaň

Battlefield 1942 jako jediný z „bot“ dílů série má cosi na způsob kampaně, kdy jednotlivé mise následují v řadě za sebou.

Skupiny
– Spojené Státy Americké (USA)
— US Marine Corps
— US Army
– Velká Británie (GB)
— Britská armáda
— Roal Air Force
– Sovětský svaz (SSSR)
— Rudá Armáda
– Nacistické Německo (G)
— Afrika Korps
— Wehrmacht
— Luftwaffe
– Japonské císařství (J)
— Japonské námořnictvo

Třídy
– Scout (Skaut)
– Assault (Útočník)
– Anti-Tank (Raketometčík)
– Medic (Zdravotník)
– Engineer (Inženýr)


 

Kapitola 1 – Operace Battleaxe
Britská armáda (GB) X Afrika Korps (G)

Vyvážená bitva je vhodná na úvod do Battlefieldu. Pochyťte základy bojů s pěchotou, tanky a dělostřelectvem. Nechybí ani AA děla a kulomety. Pro odvážnější je tu i pár letadel.

Nůž Spojenců

– Nůž je zbraň vhodná ve chvílích kdy dojde munice anebo je šance napadnout nepřítele zblízka.
– Nůž Spojenců má naprosto stejné parametry jako jeho protějšek.
– Výbava – USA, GB, SSSR // Všechny třídy

Nůž Osy

– Nůž je zbraň vhodná ve chvílích kdy dojde munice anebo je šance napadnout nepřítele zblízka.
– Nůž Osy má naprosto stejné parametry jako jeho protějšek.
– Použití – G, J // Všechny třídy

Pistole Colt

– Legendární Americká pistole vhodná pro boj na malé vzdálenosti.
– Výbava – USA, GB, SSSR // Všechny třídy.

– Poškození 5
– Munice 8 x4
– Nabíjení 4s

Walther P38

– Slavná Německá pistole vhodná pro boj na malé vzdálenosti. Protiváha Coltu.
– Výbava – G, J // Všechny třídy.

– Poškození 5
– Munice 8 x4
– Nabíjení 4s

Puška No4

– Standartní puška s velkým dostřelem a slušnou účinností. Vhodná na dálku. Protiváhou je puška K98K. Obě pušky mají stejné parametry.
– Rychlost střelby je u sniperky o něco menší.
– V prvním DLC (Road to Rome) mohou Inženýři pro boj zblízka přidat na pušku bajonet, který je mnohem účinnější než běžný nůž.
– Výbava – USA, GB, SSSR // Skaut (+ optika), Inženýr

– Poškození 5
– Munice 5 x3-5
– Nabíjení 1,6s

Puška K98K

– Standartní a legendární Německá puška s velkým dostřelem a slušnou účinností. Protiváhou je puška No4. Obě pušky mají stejné parametry.
– Rychlost střelby je u sniperky o něco menší.
– V prvním DLC (Road to Rome) mohou Inženýři pro boj zblízka přidat na pušku bajonet, který je mnohem účinnější než běžný nůž.
– Výbava – G, J // Skaut (+ optika), Inženýr

– Poškození 5
– Munice 5 x3-5
– Nabíjení 1,6s

Granát Mk.II

– Standartní explozivní granát. Vhodný proti pěchotě ale i lehkým vozidlům. Stačí 2-3 granáty na zničení džípů. Oba granáty mají stejné parametry.
– Výbava – USA, GB, SSSR // Všechny třídy

– Roznětka 3s

Granát Stielhandgranate

– Standartní explozivní granát s tyčkou. Vhodný proti pěchotě ale i lehkým vozidlům. Stačí 2-3 granáty na zničení džípů. Oba granáty mají stejné parametry.
– Výbava – G, J // Všechny třídy

– Roznětka 3s

Dalekohled

– Dalekohled logicky slouží primárně k průzkumu oblasti. Nicméně dalekohled se dá použít i k označení cílů pro ostatní hráče.
– Výbava – USA, GB, SSSR, G, J // Všechny třídy

Lehký kulomet BAR 1918

– Kvalitní silná zbraň s velkým poškozením a rychlostí střelby. Ideální do těžkých bojů proti pěchotě nebo slabé technice (džípy, letadla). Nevýhodou je malý zásobník.
– Výbava – USA, GB // Assault

– Poškození 9
– Munice 20 x6
– Nabíjení 4s

Útočná puška StG-44

– Německá automatická puška. Větší zásobník oproti BARu ale nižší poškození.
– Výbava – G // Assault

– Poškození 7
– Munice 30 x5
– Nabíjení 3,8s

Raketomet Bazooka

– Standartní Americký raketomet vhodný proti lehké a střední technice jako jsou džípy, střední tanky a transportéry. Všichni Spojenci používají Bazooku, přičemž oba raketomety mají stejné parametry.
– Výbava – USA, GB, SSSR // Anti-Tank

– Munice 1 x5

Raketomet Panzerschreck

– Německý raketomet proti lehké a střední technice jako jsou džípy, střední tanky a transportéry. Osa používá Panzerschreck. Oba raketomety mají stejné parametry.
– Výbava – G, J // Anti-Tank

– Munice 1 x5

Samopal Thompson

– Standartní slavný Americký samopal s vysokou rychlostí střelby, vhodný do lehčích bojů. Thompson má o trochu rychlejší střelbu ale také menší zásobník než MP40.
– Výbava – USA, GB // Medic

– Poškození 5
– Munice 30 x5
– Nabíjení 4,8s

Samopal MP40

– Standartní Německý samopal s vysokou rychlostí střelby, vhodný do lehčích bojů. MP40 má rychlejší nabíjení a víc (o 2) nábojů v zásobníku než Thompson.
– Výbava – G // Medic

– Poškození 5
– Munice 32 x5
– Nabíjení 4,3s

Lékárna

– Lékárna slouží k léčení ostatních vojáků ale i sebe.
– Výbava – USA, GB, SSSR, G, J // Medic

Explozivní nálož

– Dálkově odpalovaná nálož. Stačí nastražit, počkat až se někdo přiblíží a ze zálohy odpálit. Funguje dobře na pěchotu i vozidla ale je třeba ji mít na očích a odpálit ve vhodný moment.
– Výbava – USA, GB, SSSR, G, J // Engineer

Mina

– Protitanková mina, kterou stačí nastražit. pokud na ni vjede nějaké vozidlo, mina exploduje. Proti pěchotě neúčinkuje.
– Výbava – USA, GB, SSSR, G, J // Engineer

Opravárenský klíč

– Opravárenský klíč slouží k opravování techniky.
– Výbava – USA, GB, SSSR, G, J // Engineer

Halftrack M3A1

– Halftracky jsou slabě pancéřovaná podpůrná vozidla vhodná pro přepravu po málo rizikových cestách. Jsou pojízdným zdrojem munice i léčení a mohou pojmout až šest pasažérů (včetně řidiče a střelce). Na vršku bývá kulomet na ochranu.
– Výbava – USA (Zelený), GB (Pouštní, Zelený RAF), Sovětský (Béžový).
– Posádka 1x řidič, 1x kulometčík, 4x pasažér

Halftrack Hanomag

– Halftracky jsou slabě pancéřovaná podpůrná vozidla vhodná pro přepravu po málo rizikových cestách. Halftracky jsou pojízdným zdrojem munice i léčení a mohou pojmout až šest pasažérů (včetně řidiče a střelce). Na vršku bývá kulomet na ochranu.
– Výbava – G (Pouštní, Šedá)

– Posádka 1x řidič, 1x kulometčík, 4x pasažér

Střední tank M4 Sherman

– Střední tanky mají solidní pancíř a vysokou rychlost. Jsou to ideální vozidla pro průzkum bojem. M4 Sherman je o něco menší a méně robustní než jeho Německá. protiváha.
Výbava – USA (Zelený), GB (Pouštní).

– Posádka 1x řidič a střelec děla, 1x kulometčík.

Střední tank Panzer IV

– Střední tanky mají solidní pancíř a vysokou rychlost. Jsou to ideální vozidla pro průzkum bojem. Panzer IV je větší a mohutnější než Sherman.
– Výbava – G (Pouštní, Šedá)

– Posádka 1x řidič a střelec děla, 1x kulometčík.

Těžký tank M10 Wolverine

– Těžké tanky jsou pomalé ale velmi silně pancéřované stroje. Vysoká odolnost a mnoho munice. Ideální do nejtěžších soubojů.
– Výbava – USA (Zelená), GB (Pouštní).

– Posádka 1x řidič a střelec děla.

Těžký tank Tiger I

– Těžké tanky jsou pomalé ale velmi silně pancéřované stroje. Vysoká odolnost a mnoho munice. Ideální do nejtěžších soubojů.
– Výbava – G (Pouštní, Šedá)

– Posádka 1x řidič a střelec děla.

Dělostřelectvo M7 Priest

– Pojízdná dělostřelectva jsou pomalá a slabě pancéřovaná. Mají však velmi velký dostřel. Ideální jako podpůrná jednotka při ostřelování spawnpointů.
– Výbava USA (Zelená), GB (Pouštní).

– Posádka 1x řidič, 1x dělostřelec

Dělostřelectvo Wespe

– Pojízdná dělostřelectva jsou pomalá a slabě pancéřovaná. Mají však velmi velký dostřel. Ideální jako podpůrná jednotka při ostřelování spawnpointů.
– Výbava – G (Pouštní, Šedá), J (Camo)

– Posádka 1x řidič, 1x dělostřelec

Stíhačky Spitfire

– Lehké a rychlé stíhačky, ideální na přepady nehybných pozemních jednotek nebo na letecké souboje.
– Výbava GB (Pouštní, Zelená)

– Posádka 1x pilot a střelec

Stíhačky Bf 109 Messerschmit

– Lehké a rychlé stíhačky, ideální na přepady nehybných pozemních jednotek nebo na letecké souboje.
– Výbava G (Pouštní, Šedá)

– Posádka 1x pilot a střelec

Dělo 40mm Bofor

– Protiletadlová děla určená hlavně na likvidaci letadel. Lze je ale otočit dolů a využít i proti pěchotě a slabě pancéřovaným vozidlům.
– Výbava – USA, GB

– Posádka 1x střelec

Dělo Flak 38

– Protiletadlová děla určená hlavně na likvidaci letadel. Lze je ale otočit dolů a využít i proti pěchotě a slabě pancéřovaným vozidlům.
– Výbava – G, J.

– Posádka 1x střelec

Těžký kulomet M2 Browning

– Statické kulomety vhodné při obraně proti pěším jednotkám nebo velmi slabým vozidlům (džípy).
– Výbava – USA, GB.
– Posádka 1x střelec

Těžký kulomet MG42

– Statické kulomety vhodné při obraně proti pěším jednotkám nebo velmi slabým vozidlům (džípy).
– Výbava – G, J.
– Posádka 1x střelec

 

Kapitola 2 – Gazala
Britská armáda (GB) X Afrika Korps (G)

O něco komplexnější bitva na velké mapě s kontrolními body daleko od hlavní základny. Z toho důvodu je dobré volit mezi rychlostí a odolností. Navíc jsou zde díky kopcům a kaňonům značné výškové rozdíly.
Tip – V severozápadním cípu mapy je skryté Britské letiště s pár Spitfire stíhačkami. Užitečné pro útok na hlavní základnu fricků.
Tip – Němci se zde poprvé seznámí se střemhlavým bombardérem, zatímco Britové nemají přímou protiváhu (pouze o jednu stíhačku Spitfire víc).

Průzkumné vozidlo Willys

– Rychlá neozbrojená vozidla s minimální ochranou pro posádku. Jsou užitečná pro rychlé přesuny ve spojenci ovládané oblasti nebo pro prudké přepadové akce.
– Výbava USA (Zelená), GB (Pouštní, Zelená RAF), SSSR (Světle zelená).

– Posádka 1x řidič, 1x spolujezdec.

Průzkumné vozidlo Kubelwagen

– Rychlá neozbrojená vozidla s minimální ochranou pro posádku. Jsou užitečná pro rychlé přesuny ve spojenci ovládané oblasti nebo pro prudké přepadové akce.
– Výbava – G (Pouštní, Šedá).
– Posádka 1x řidič, 1x spolujezdec.

Střemhlavý bombardér Ju-87 Stuka

– Dvoumístné letadlo určené pro nálety na rychle se pohybující cíle (ideálně čluny nebo právě vzlétající letadla).
– Výbava – G

– Posádka 1x pilot, 1x ocasní střelec.

 

 

Kapitola 3 – Ostrov Wake
US Marine Corps (USA) X Japonské námořnictvo (J)

Je čas na nové herní prvky a také nový typ hry – obrana x útok.
Tip – Při Obraně / Útoku hra funguje trochu jinak.
Útočník má více Ticketů ale začíná jen s hlavní (většinou nedobytnou základnou) nebo spawnem na lodích. Tickety se útočníkovi od počátku snižují ale bývá obvyklé, že pro zastavení snižování Ticketů stačí získat jediné stanoviště.
Obránce mívá Ticketů méně a už od počátku má převahu stanovišť, což se rychle promítne i na převaze techniky. 

Za obě strany se ke slovu derou letadla, tedy stíhačky a bombardéry. Naučit se létat je důležité. Za Američany je navíc dobré využít obranná děla, zatímco pro Japonce bude důležité umět se správně vylodit.

Lehký kulomet Type 99

– Japonský lehký kulomet. Parametry zbraně jsou totožné s BARem, pouze je Type o něco přesnější ale se vzdáleností cíle ztrácí rychleji účinnost.
– Výbava J // Assault

– Poškození 9
– Munice 20 x6
– Nabíjení 4s

Samopal MP 18

– Standartní samopal s vysokou rychlostí střelby. MP 18 používají Japonci a Sověti. Zbraň má stejné parametry jako MP40.
– Výbava – J, SSSR // Medic

– Poškození 5
– Munice 32 x5
– Nabíjení 4,3s

Puška M1 Garand

– Standartní Americká puška s velkým dostřelem a slušnou účinností. Má nevýhodu v tom, že není možné přebít před vyprázdněním zásobníku. Nabíjení je však rychlejší než u Type 5.
– Výbava USA // Engineer

– Poškození 5
– Munice 8 x4
– Nabíjení 4s 

Puška Type 5

– Standartní Japonská puška s velkým dostřelem a slušnou účinností. Type 5 má větší zásobník ale celkově méně munice než M1 Garand.
– Výbava J // Engineer

– Poškození 5
– Munice 10 x3
– Nabíjení 4s 

Průzkumné vozidlo Typ 95 Kurogane

– Rychlá neozbrojená vozidla s minimální ochranou pro posádku. Jsou užitečná pro rychlé přesuny ve spojenci ovládané oblasti nebo pro prudké přepadové akce.
– Výbava – J
– Posádka 1x řidič, 1x spolujezdec

Halftrack Type 1 Ho-Ha

– Slabě pancéřovaná podpůrná vozidla vhodná pro přepravu po málo rizikových cestách. Halftracky jsou pojízdným zdrojem munice i léčení. Na Type 1 Ho-Ha je kulomet MG42.
– Výbava – J
– Posádka 1x řidič, 1x kulometčík, 4x pasažér.

Střední tank Type 97 Chi-Ha

– Solidní pancíř a vysoká rychlost. Střední tanky jsou ideální vozidla pro průzkum bojem. Mohou pojmout 2 vojáky.
– Výbava – J.
– Posádka 1x řidič + střelec děla, 1x kulometčík.

Stíhačka Corsair

– Lehké a rychlé stíhačky, ideální na přepady nehybných pozemních jednotek nebo na letecké souboje.
– Výbava – USA (US Marine Corps)
– Posádka 1x pilot a střelec

Stíhačka A6M Zero

– Lehké a rychlé stíhačky, ideální na přepady nehybných pozemních jednotek nebo na letecké souboje.
– Výbava – J.
– Posádka 1x pilot a střelec

Střemhlavý bombardér SBD Dauntless

– Dvoumístné letadlo určené pro nálety na rychle se pohybující cíle (ideálně čluny nebo právě vzlétající letadla).
– Výbava – USA.

– Posádka 1x pilot, 1x ocasní střelec

Střemhlavý bombardér Aichi Val

– Dvoumístné letadlo určené pro nálety na rychle se pohybující cíle (ideálně čluny nebo právě vzlétající letadla).
– Výbava – J.

– Posádka 1x pilot, 1x ocasní střelec

Člun Daihatsu

– Čluny, které bývají zavěšeny na lodích (letadlovky, torpédoborce i bitevní), a které slouží pro vylodění na plážích. Lodě dokáží pojmout mnoho pasažérů a mají i kulomet na obranu před letadly.
– Výbava – J.
– Posádka 1x řidič, 1x kulometčík, 4x pasažér

Torpédoborec Hatsuzuki

– Silně ozbrojená plavidla. Jsou rychlá (relativně) a schopná detekovat ponorky.
– Výbava – J.

– Posádka 1x kapitán, 1x dělostřelec a odpalovač min

Letadlový loď Shokaku

– Obří plavidla těžce ozbrojena protiletadlovými kanony. Na vršku se nacházejí letadla  (stíhačky a střemhlavé bombardéry). Obecně jsou ale letadlovky velmi zranitelné jinými loděmi a navíc jsou velmi pomalé a těžko manévrovatelné.
– Výbava – J.

– Posádka 1x kapitán, 4x střelec AA děl.

Pobřežní dělo

– Obranná pobřežní děla určená pro likvidaci nepřátelských člunů a případně i samotných lodí včetně letadlových.
– Pobřežní dělo nemá žádnou příslušnost a je pro všechny strany stejné.
– Posádka 1x střelec

 

Kapitola 4 – Kursk
Rudá armáda (SSSR) X Wehrmacht (G)

Na řadě je další nová strana a to Sověti. Mají řadu svých tanků i stíhaček, ale především je dobré naučit se ovládat jejich specialitky, tedy unikátní dělostřelectvo a kulomet DP. 

Lehký kulomet DP

– Kvalitní Ruský kulomet. Oproti Německému StG vyniká DP především ve velikosti zásobníku. Má ale o trochu nižší účinnost.
– Výbava – SSSR // Assault

– Poškození 6,2
– Munice 47 x3
– Nabíjení 3,6s

Střední tank T-34-85

– Střední tanky mají solidní pancíř a vysokou rychlost. Jsou to ideální vozidla pro průzkum bojem.
– Výbava – SSSR.
– Posádka 1x řidič a střelec děla, 1x kulometčík.

Těžký tank T-34

– Těžké tanky jsou pomalé ale velmi silně pancéřované stroje. Vysoká odolnost a mnoho munice. Ideální do nejtěžších soubojů.
– Výbava – SSSR.
– Posádka 1x řidič a střelec děla.

Dělostřelectvo Katyusha

– Pojízdná dělostřelectva jsou pomalá a slabě pancéřovaná. Katyusha oproti jiným typům má unikátní zásobník na 6 raket. Útočná síla je díky tomu ohromná, ale zase je vozidlo velmi křehké (skoro jako džípy).
– Výbava – SSSR.

– Posádka 1x řidič, 1x dělostřelec

Stíhačka Yak-9

– Lehké a rychlé stíhačky, ideální na přepady nehybných pozemních jednotek nebo na letecké souboje.
– Výbava – SSSR.
– Posádka 1x pilot a střelec

Střemhlavý bombardér Il 2-Sturmovik

– Dvoumístné letadlo určené pro nálety na rychle se pohybující cíle (ideálně čluny nebo právě vzlétající letadla).
– Výbava – SSSR.

– Posádka 1x pilot, 1x ocasní střelec

 

 

Kapitola 5 – Tobruk
Britská armáda (GB) X Afrika Korps (G)

Afrika už pro vás není nic nového, ale tento typ hry ano. Obrana proti klasické neobsaditelné základně tu ještě nebyla, ačkoli něco podobného představovaly Japonské lodě na Wake.

 

Kapitola 6 – Bitva o Midway
US Marine Corps (USA) X Japonská námořnictvo (J)

Vyrovnaná bitva o malinký ostrov. Obrovský důraz na lodě, takže je nejvyšší čas se je naučit ovládat. Mapka výše odpovídá MP hře. V singpleplayeru je to trochu jinak – kontrolní body jsou jen ty dva na ostrově a flotily jsou menší (jen letadlovky a torpédoborci).
Tip – Midway je zajímavá tím, že se tu poprvé představí ponorky (Gato + U-boat 7C) ale jen v MP hře (v SP hře ponorky vůbec nejsou). Ponorky mají torpéda a dokáží přepadat nepřátelské lodě.

Člun LCVP

– Čluny, které bývají zavěšeny na lodích (letadlovky, torpédoborce i bitevní), a které slouží pro vylodění na plážích. Lodě dokáží pojmout mnoho pasažérů a mají i kulomet na obranu před letadly.
– Výbava – USA.
– Posádka 1x řidič, 1x kulometčík, 4x pasažér.

Torpédoborec Fletcher

– Silně ozbrojená plavidla. Jsou rychlá (relativně) a schopná detekovat ponorky.
– Výbava – USA.

– Posádka 1x kapitán, 1x dělostřelec a odpalovač min

Letadlový loď USS Enterprise

– Obří plavidla těžce ozbrojena protiletadlovými kanony. Na vršku se nacházejí letadla  (stíhačky a střemhlavé bombardéry). Obecně jsou ale letadlovky velmi zranitelné jinými loděmi a navíc jsou velmi pomalé a těžko manévrovatelné.
– Výbava – USA.

– Posádka 1x kapitán, 4x střelec AA děl.

 

Kapitola 7 – Stalingrad
Rudá armáda (SSSR) X Wehrmacht (G)

V této misi vůbec poprvé je kladen velký důraz na pěchotu. Vozidla tu sice jsou, ale především jen tanky, které jsou v prostředí zničeného Stalingradu snadnou kořistí raketometčíků a inženýrů. I ostatní třídy tu najdou uplatnění, především snipeři.

 

Kapitola 8 – El Alamein
Britská armáda (GB) X Afrika Korps (G)

Stále přicházejí nové styly boje. V poušti už budete jako doma, ale to co skrývá Britské hlavní základna si zaslouží prozkoumat. Naučit se využít bombardér není zase tak snadné.

Bombardér B-17

– Velké, výtečně vyzbrojené a odolné avšak rovněž velmi těžko manévrovatelné. Jejich úkolem na bojišti je z dostatečné výšky bombardovat nepřátelské cíle, zatímco střelci budou bombardér krýt před stíhačkami a pozemními jednotkami.
– Výbava – USA (Zelená), GB (Pouštní).
– Posádka 1x pilot, 1x horní kulometčík, 1x spodní kulometčík.

 

Kapitola 9 – Guadalcanal
US Marine Corps (USA) X Japonské námořnictvo (J)

Drsná bitva na středně velkém ostrově. V SP hře tu nejsou žádné flotily, takže zcela výjimečně se tato Pacifická řež odehraje bez lodí. Díky tomu je na Guadalcanalu příležitost aby se obě strany poznali po stránce pěchoty a seznámili se s jejich unikátními zbraněmi jako jsou pušky M1 Garand a Type 5 od Inženýrů nebo kulomet Type 99 od Japonského vojáka.

 

Kapitola 10 – Charkov
Rudá armáda (SSSR) X Wehrmacht (G)

Mohlo by se zdát že u kapitoly 10 už nebude mít hra čím překvapit, ale jen ten kdo bude králem hory může využít ohromné výhody dělostřelectva a AA děl na této mapě. Boj o kopec je jasný.

 

Kapitola 11 – Pláž Omaha
US Army (USA) X Wehrmacht (G)

Drsné dobývání pláže ze strany USA. Mají sice podporu torpédoborce ale Němci zase mají pobřežní děla. Pro zastavení ztráty Ticketů stačí Američanům bod na pláži, což není těžké. Takže tato mise bude hlavně o přetahování se o Tickety v přímém boji. 

 

Kapitola 12 – Bocage
US Army (USA) X Wehrmacht (G)

Binec na polích Francie. Je to víceméně vyrovnané. Američané tady mají novou stíhačku, legendární Mustang, nicméně má parametry stejné jako ostatní stíhačky.

Stíhačka P-51 Mustang

– Lehké a rychlé stíhačky, ideální na přepady nehybných pozemních jednotek nebo na letecké souboje.
– Výbava – USA (US Army).
– Posádka 1x pilot a střelec.

 

 

Kapitola 13 – Operace Market Garden
US Army (USA) X Wehrmacht (G)

Drsná řežba o městečko nad řekou. Američané mají novinku – možnost spawnu na padáku. Naučit se s padákem je důležité, tím spíš, že právě díky němu to mají Amíci blíž k městu.

 

Kapitola 14 – Bitva o výběžek
US Army (USA) X Wehrmacht (G)

Velká mapa v zimním prostředí. Hodně cest a hodně bodů, které je snazší dobýt než bránit. Také spousta tanků, které tuhle mapu promění v mohutnou tankovou bitvu.

 

Kapitola 15 – Berlín
Rudá armáda (SSSR) X Wehrmacht (G)

Drsná kontaktní bitva na mapě s velmi malým počtem techniky. Boje na blízko tu budou ještě důležitější než ve Stalingradu.

 

Kapitola 16 – Iwo Jima
US Marine Corps (USA) X Japonské námořnictvo (J)

Závěrečný mazec. Tvrdě bráněný Japonský ostrov versus Americká flotila. Těžká bitva o každý bod. Američané si navíc otestují Bitevní loď a její ohromnou palebnou sílu.

Bitevní lodě HMS Prince of Wales

– Mohutné lodě opatřené mnoha děly. Ideální na likvidaci jiných lodí nebo ostřelování ostrovů.
– Japonci mají jako protiváhu Bitevní loď Yamato, ale jen v MP hře.
– Výbava – USA. 

– Posádka 1x kapitán a přední střelec, 1x zadní dělostřelec, 2x boční dělostřelec.


 

Obsah zdarma

V rámci patchů byla do hry přidána 1 mapa hratelná v SP hře s boty (Bitva o Británii) a 4 mapy pro MP (Operation Aberdeen, Coral Sea, Invasion of the Phillippines, Liberation of Caen).

 

Kapitola 17 – Bitva o Británii
Roal Air Force (GB) X Luftwaffe (G)

Mapa, která byla do hry přidána v rámci Patche. Je to parádní letecká bitva, skvělá pro cvičení létání a bombardování cílů.

Bombardér Junkers Ju-88A

– Velké, výtečně vyzbrojené a odolné avšak rovněž velmi těžko manévrovatelné. Jejich úkolem na bojišti je z dostatečné výšky bombardovat nepřátelské cíle, zatímco střelci budou bombardér krýt před stíhačkami a pozemními jednotkami.
– Výbava – G.
– Posádka 1x pilot, 1x horní kulometčík, 1x spodní kulometčík.

AA dělo Radarová věž

– Oproti běžným AA dělům má radarová věž výhody v radaru, který dokáže odhalit přílet letadel. 
– Posádka 1 (střelec)

 


 

DLC 1 – The Road to Rome
(4. února 2003)

První datadisk (či DLC) přináší jen pár novinek, avšak to je u Battlefieldu celkem obvyklé. Tím nejdůležitějším je šestice nových map, které sledují Italské tažení od vylodění na Sicílii až po dobývání oblastí na severu Itálie. Dále tu máme dvě nové strany – Italy a Francouze. Ti sice mají pár svých zbraní (3 kusy) + novou techniku (8 kusů), ale většinu vybavení berou od jiných národů. Je to celkem škoda, člověk by čekal, že v datadisku už budou mít všechny frakce kompletní sety zbraní. A to by skutečně mohly mít, vždyť na historickou věrohodnost se tu nehraje a nikdy nehrálo, tak proč nepřidat pár modelů zbraní a vozidel, i když to v reálu byly třeba nehorázné šunty?

Další „novinkou“ je odebrání souvislého sledu misí, respektive už žádná klasická kampaň a historické poznámky jen na konci misí. Boti jsou tu ale stále, naštěstí.

Od datadisku pro multiplayerovou akci, v níž není žádný příběh, žádná SP kampaň, žádné postavy,… bych čekal mnohem víc. Řada datadisků dokáže přinést působivou SP složku a ještě přihodit řadu věcí do MP jako jsou nové herní módy, mapy, zbraně atd. Když je Road to Rome soustředěný jen a pouze na MP, pak by kdekdo očekával, že půjde o pořádný nášup novinek. Ale šestice map, hrstka zbraní a pár techniky… to vážně není nic moc, zvláště když si vezmete, že původní Battlefield měl cirka 65 různých druhů zbraní a techniky, kdežto Road to Rome má jen 10 nových kusů!

Hodnocení – 70%
Délka (při standartním nastavení SP) – cca 1h 30min

 

Kampaň

Datadisky Battlefieldu 1942 už nemají kampaň pro jednoho hráče. Stále je možné hrát mapy samostatně s boty ale levely si vybíráte (nenásledují za sebou). Doporučuji si tedy levely jednoduše seřadit podle toho jak jednotlivé operace jdou za sebou, případně jak na sebe navazují texty při vítězstvích / porážkách. Viz seřazení níže.

Skupiny
– Spojené Státy Americké (USA)
— US Army
– Velká Británie (GB)
— Britská armáda
– Francie (F)
— Svobodná Francouzská armáda
– Itálie (I)
— Italská armáda
– Nacistické Německo (G)
— Wehrmacht

Třídy
– Scout (Skaut)
– Assault (Útočník)
– Anti-Tank (Raketometčík)
– Medic (Zdravotník)
– Engineer (Inženýr)


 

Kapitola 1 – Operace Husky
Britská armáda (GB) X Italská armáda (I)

První akce bude drsnější než si možná myslíte. Invaze a tedy útok na pobřeží versus obrana. Natrénujte si nové ruční zbraně i nová vozidla.
Tip – V datadisku si Inženýři mohou na pušku připevnit bajonet, který nahrazuje klasický nůž ale je mnohem silnější.
Dále je fajn si všimnout zhoršení AI botů, což především za Italy činí tuto misi velmi těžkou.

Lehký kulomet Breda Modello 30

– Kvalitní kulomet s velkým poškozením a rychlostí střelby. Ideální do těžkých bojů proti pěchotě nebo slabé technice (džípy, letadla). Breda má téměř stejné parametry jako BAR, akorát nabíjí trochu déle.
– Výbava – I // Assault

– Poškození 9
– Munice 20 x6
– Nabíjení 4,3s

Samopal Sten

– Standartní samopal s vysokou rychlostí střelby, vhodné do lehčích bojů. Sten má naprosto stejné parametry jako MP40 a MP 18.
– Výbava – GB, F // Medic

– Poškození 5
– Munice 32 x5
– Nabíjení 4,3s

Obrněné vozidlo M3 Grant

– Rychlá a dobře manévrovatelná vozidla s pokročilou výzbrojí. Nevyrovnají se středním tankům, ale oproti nim jsou flexibilnější.
– Výbava – GB, USA, F.
– Posádka 1x řidič a střelec, 1x střelec věže.

Obrněná vozidla CA M11/39

– Rychlá a dobře manévrovatelná vozidla s pokročilou výzbrojí. Nevyrovnají se středním tankům, ale oproti nim jsou flexibilnější.
– Výbava – I
– Posádka 1x řidič a střelec, 1x střelec věže.

Stíhač tanků Sturmgeschutz

– Pomalé a neohrabané tanky s masivními děly schopnými způsobit závažné škody. stíhače tanků si poradí i s těžkými tanky, ale potřebují střílet ze zálohy, neboť kvůli nízké manévrovatelnosti jsou v přímém boji snadným terčem.
– Výbava – G, I 
– Posádka 1x řidič a střelec, 1x kulometčík.

Střední bombardér Bf 110

– Mezník mezi střemhlavými bombardéry a klasickými velkými bombardéry. Střední bombardéry jsou průměrně odolné i manévrovatelné, ale mají místo jen pro dva muže.
 – Výbava – I, G.
– Posádka 1x pilot a střelec, 1x kulometčík.

 

Kapitola 2 – Operace Baytown
Britská armáda (GB) X Italská armáda (I)

Vyrovnaná bitva s přetahováním se o každý bod. K mání jsou letadla, tanky i čluny, takže jde skutečně o obojživelnou bitvu. 

Střední bombardér Mosquito

– Mezník mezi střemhlavými bombardéry a klasickými bombardéry. Střední bombardéry jsou průměrně odolné i manévrovatelné, ale mají místo jen pro dva muže.
 – Výbava – GB, USA, F.
– Posádka 1x pilot a střelec.

 

Kapitola 3 – Bitva o Salerno
US Army (USA) X Wehrmacht (G)

Řežba o kopec mezi Amíky a Němci. K dispozici jsou nová děla, která rozhodně otestujte. Pomocí děl se dá centrální kopec skvěle bránit. Stačí ho jen dobýt. 

Stíhač tanků M3 GMC

– Pomalé a neohrabané vozidla s masivními děly schopnými způsobit závažné škody. M3 GMC tvoří protiváhu ke StuG III a je to vlastně upravený halftrack. Je však mnohem křehčí.
– Výbava – USA, F.
– Posádka 1x řidič a střelec, 1x kulometčík, 1x pasažér.

Protitankové dělo AT-25

– Masivní děla určená proti těžce opancéřovaným vozidlům. Běžně jsou umístěny na strategických postech, kde lze bránit základny.
– Výbava – GB, USA, F.
– Posádka 1x střelec.

Protitankové dělo PAK 40

– Masivní děla určená proti těžce opancéřovaným vozidlům. Běžně jsou umístěny na strategických postech, kde lze bránit základny.
– Výbava – G, I.
– Posádka 1x střelec.

 

Kapitola 4 – Monte Santa Croce
Svobodná Francouzská armáda (F) X Wehrmacht (G)

Kontaktní bitva s mnoha body těsně vedle sebe. Okamžitě po respawnu můžete čekat další smrt, takže výběr bodu ke spawnu je velice důležitý.

 

Kapitola 5 – Anzio
US Army (USA) X Italská armáda (I)

Bitva o kanál. Je dobré zvážit která z cest vám přinese největší možnost posunu blíž k nepřátelským bodům. Oba břehy se od sebe dost liší a k tomu jde cestovat i lodí skrz kanál.

 

Kapitola 6 – Bitva o Monte Cassino
Svobodná Francouzská armáda (F) X Wehrmacht (G)

Finální „Bitva o Řím“ bude peklo hlavně pro Francouze. Obrana je totiž výborná, včetně mnoho StuG III a děl PAK 40.
Tip – Výhodou je, že zničená děla PAK 40 se nerespawnují.


 

DLC 1 – The Secret Weapons of WWII
(4. září 2003)

Na podzim roku 2003 vyšel další datadisk, který konečně bodoval ve všech směrech a nabízí řadu povedených novinek. Autoři jednak přidali nové ruční zbraně jako třeba brokovnici, vrhací nože nebo pušku s granátometem (hned 7 zbraní), ale hlavní myšlenkou bylo zpracování techniky, která během války skončila jen na náčrtcích nebo v lepším případě jako prototyp (celkem 18 vozidel). Výsledkem jsou ovladatelné rakety V3, obří tanky s mohutnými děly Sturmtiger, proudová letadla či dokonce jetpack. Nových úrovní je tentokráte 8 (čili 1/2 BF) a zasazeny jsou výhradně na Evropská bojiště.

Je fajn mít možnost nasednout do pevnosti na pásech jako je Sturmtiger, ovšem pocit nepřemožitelnosti vám neposkytne, jelikož víte, že na druhé straně existuje protiváha. Je to zkrátka nutná daň za MP řežbu – žádný prvek, který jednoznačně zvrátí průběh bitvy, se nekoná. Je to opět o tom dokázat zúročit výhody daných strojů lépe než nepřítel. Jinými slovy je všechno stále o taktice a i taková motorka, z níž vás každý sestřelí během okamžiku, může být rozhodující, to pokud prokličkujete za linie nepřátel a obsadíte jim nekrytou základnu.

Tento datadisk určitě sednul lépe než ten předchozí. Řada map je velmi nápaditých, je jich celkově více než v Road to Rome a hlavně – tahák datadisku se povedl na výbornou, protože ať už jde o motorku s kulometem, Sturmtiger, Sherman s raketovým nosičem, jetpack, obojživelný transportér či o rakety V3 – všechno jsou to lákavé kousky, které stojí za vyzkoušení. BF 1942 byla vždycky hra, co si na druhou světovou pouze hrála – prostě takové pískoviště s válečnými kulisami. Teď autoři využili potenciál svého díla a vytáhli na světlo jakýsi most mezi realitou a výmysly.

V rámci patche byla do hry přidána ještě 1 mapa. Bohužel je dostupná jen pro MP, což je škoda, protože tato mapa přináší nové druhy techniky (vrtulníky…).

Hodnocení – 80%
Délka (při standartním nastavení SP) – cca 2h 15min


 

Kampaň

Od tohoto datadisku Battlefieldy už nemají kampaň pro jednoho hráče (až do BF 2142). Stále je možné hrát mapy samostatně s boty ale levely si vybíráte (nenásledují za sebou). Doporučuji si tedy levely jednoduše seřadit podle toho jak jednotlivé operace jdou za sebou, případně jak na sebe navazují texty při vítězstvích / porážkách.

Skupiny
– Spojené Státy Americké (USA)
— US Army
– Velká Británie (GB)
— Commandos
– Nacistické Německo (G)
— Wehrmacht
— Elite Forces

Třídy
– Scout (Skaut)
– Assault (Útočník)
– Anti-Tank (Raketometčík)
– Medic (Zdravotník)
– Engineer (Inženýr)
– Jetpack (Speciální získatelná třída)


 

Kapitola 1 – Výzkumná stanice Telemark
Commandos (GB) X Wehrmacht (G)

Drsný začátek DLC. Ale především na jedné straně máme Britské Commandos a to znamená jejich bouchačky. Otestujte je v akci, všimněte si upraveného Stenu (s tlumičem) a hlavně se vrhněte na hromady nové techniky po obou stranách.

Nůž Commandos

– Oproti běžnému noži se dá s tímto nožem házet a tak zasáhnout nepřítele i na dálku.
– Výbava – GB // Všechny třídy
– Munice 5

Lehký kulomet Bren LMG

– Kulomet Bren má vysokou účinnost, stejnou jako BAR, ale navíc i velký zásobník.
– Výbava – GB // Assault

– Poškození 9
– Munice 30 x5
– Nabíjení 4,3s

Brokovnice

– Bročka je mocná na krátkou vzdálenost. Ideální na likvidaci nepřátel v interiérech.
– Výbava – GB // Engineer

– Poškození 5×5
– Munice 6 x5
– Nabíjení 3s

Motorka Harley XA42

– Rychlé motorky určené pro rychlé přesuny mezi body. Zkušený řidič dokáže překonat i nepřátelskou linii.
– Výbava – GB, USA.
– Posádka 1x řidič, 1x střelec

Motorka BMW R75

– Rychlé motorky určené pro rychlé přesuny mezi body. Zkušený řidič dokáže překonat i nepřátelskou linii.
– Výbava – G.
– Posádka 1x řidič, 1x střelec

Obojživelná vozidlo LVTP

– Transportní vozidla určená i pro plavbu. LVTP je spíše transportér – obrněný, se dvěma kulometčíky a zásobami léčiva a munice pro pasažéry. V podstatě se podobá Halftracku akorát je lépe chráněný a schopný plavat.
– Výbava – GB, USA.
– Posádka 1x řidič, 2x kulometčík, 2x pasažér.

Obojživelná vozidlo Schwimmwagen

– Transportní vozidla určená i pro plavbu. Německé vozidlo je více průzkumník – tedy rychlejší avšak slabší a pojme méně pasažéru. 
– Výbava – G.
– Posádka 1x řidič, 1x kulometčík.

Pokročilý střední tank Flakpanzer

– Vylepšené střední tanky se speciálními funkcemi. Na klasický Panzer je připevněn protiletadlový kanón. V podstatě plní úlohu pojízdného AA děla ale jde otočit i dolů na pěchotu a vozidla. 
– Výbava – G.
– Posádka 1x řidič, 1x střelec.

Pokročilý střední tank Sherman T34 Calliope

– Vylepšené střední tanky se speciálními funkcemi. Na klasický Sherman je připevněn zásobník s raketami. V podstatě plní úlohu dělostřelectva ale má větší palebnou sílu.
– Výbava – USA, GB.
– Posádka 1x řidič, 1x střelec.

Transportní letadlo C-74 Dakota

– Letadla určená výhradně pro přesun spojeneckých jednotek. V ideálním případě, po dosažení cíle posádka vyskočí na padáku, zatímco pilot se buď vrátí na letiště nabrat jiné vojáky anebo vyskočí rovněž.
– Výbava – GB, USA.
– Posádka 1x pilot, 1x kulometčík, 4x posádka.

Člun Commando Raft

– Nafukovací čluny určené pro přepravu přes menší vodní toky jako jsou řeky.
– Výbava – GB, USA, G.
– Posádka 1x řidič, 1x kulometčík, 2x pasažér.

 

 

Kapitola 2 – Mimoyecques
US Army (USA) X Wehrmacht (G)

Dobývání Německé raketové základny. Je tu spousta novinek, především létajících, takže je dobré se s nimi naučit zacházet. Ovládat takové křídlo nebo raketu V3 ale vůbec není snadné.

Supertěžký tank T95

– Velmi odolné bestie na pásech. Mají méně munice ale extrémní odolnost a útočnou sílu.
– Výbava – USA.
– Posádka 1x řidič a střelec, 1x kulometčík.

Supertěžký tank Sturmtiger

– Velmi odolné bestie na pásech. Mají méně munice ale extrémní odolnost a útočnou sílu.
– Výbava – G.
– Posádka 1x řidič a střelec.

Křídlo AW52

– Velmi rychlá ale křehká letadla schopná pálit raketami. Zatímco Spojenecké proudové křídlo může navíc kromě raket používat i bomby, Německé křídlo má kulomety.
– Výbava – USA, GB.
– Posádka 1x pilot.

Křídlo Ho-229

– Velmi rychlá ale křehká letadla schopná pálit raketami. Zatímco Spojenecké proudové křídlo může navíc kromě raket používat i bomby, Německé křídlo má kulomety.
– Výbava – G.
– Posádka 1x pilot.

Proudové stíhač F-85 Goblin

– Extrémně rychlá a extrémně křehká vozidla. Vhodné i pro sebevražedné nálety. Goblin je opriti svému protějšku vybavený pouze kulometem.
– Výbava – USA.
– Posádka 1x pilot

Raketa Wasserfall

– Rakety V3 s extrémní rychlostí a vlastním palivem. Operátor zůstává v odpalovači, takže ztráta rakety nezpůsobí jeho smrt. Rakety jsou užitečné na ničení velkých a pomalých cílů, ideálně proti Dakotě nebo nepoužitým letadlům na letištích.
– Výbava – G

– Posádka 1x odpalovač

 

Kapitola 3 – Peenemünde
US Army (USA) X Wehrmacht (G)

Mazec plný mostů a vody. K mání jsou další vychytávky obou stran, takže stále je co objevovat.

Pokročilý střední tank Sherman T34 Calliope

– Vylepšené střední tanky se speciálními funkcemi. Na klasický Sherman je připevněn zásobník s raketami. V podstatě plní úlohu dělostřelectva ale má větší palebnou sílu.
– Výbava – USA, GB.
– Posádka 1x řidič, 1x střelec.

Proudový stíhač Natter

– Extrémně rychlá a extrémně křehká vozidla. Vhodné i pro sebevražedné nálety. Německý Natter Rocket Plane má rakety, ovšem také omezené palivo.
– Výbava – G.
– Posádka 1x pilot.

 

 

Kapitola 4 – Linie Gótů
US Army (USA) X Wehrmacht (G)

Přetlačována po lineární trase vedoucí na kopec. Drsná bitka o každý metr. Šance na obejití fronty je téměř nulová, takže je to opravdu tuhý boj.

 

Kapitola 5 – Essen
Commandos (GB) X Elite Forces (G)

První seznámení s elitními jednotkami Němců. Mají řadu nových zbraní, které stojí za otestování. Rozhodně se zaměřte také na získání Jetpacku, který je poprvé na této mapě a je vlastně další třídou.

Nůž German Elite

– Oproti běžnému noži se dá s tímto nožem házet a tak zasáhnout nepřítele i na dálku.
– Výbava – G (Elite Forces) // Všechny třídy
– Munice 5

Puška Gewehr 43 ZF4

– Výbava Skauta. Standartní pušky s velkým dostřelem a slušnou účinností. Vhodné zbraně na dálku. Oproti ostatním sniperkám střílí rychleji.
– Výbava – G (Elite Forces) // Scout
– Poškození 5
– Munice 5 x3
– Nabíjení 3s

Lehký kulomet FG-42

– Lehký kulomet FG-42 má zhruba stejnou účinnost jako StG-44. 
– Výbava G (Elite Forces) // Assault

– Poškození 7
– Munice 30 x5
– Nabíjení 4,6s

K98 Puškové granáty

– Puškové granáty nahrazují dálkově odpalované nálože (což může být škoda). Granát po výstřelu vybuchne, takže je to dobré na likvidaci nepřátel v místnostech nebo za překážkou.
– Výbava – G (Elite Forces) // Engineer.

– Munice 5

 

Kapitola 6 – Hellendoorn
Commandos (GB) X Elite Forces (G)

Nepřehledná zimní bitka plná vody, která ale slouží hlavně k omezení cest a možného postupu. 

 

Kapitola 7 – Letiště Kbely
Commandos (GB) X Elite Forces (G)

Bráněné letiště plné křídel i jiných vzdušných prostředků. Pěkně zajímavá noční bitka.

 

Kapitola 8 – Orlí hnízdo
US Army (USA) X Elite Forces (G)

Dobývání Orlího hnízda! Hromada těžké techniky v boji o každý metr. V podstatě velké finále celého BF 1942. Užijte si to!


 

Obsah zdarma

V rámci patchů byla do hry přidána 1 mapa pro MP (Raid on Agheila).