Battlefield 2 – Vietnam (2004)

Po zpracování druhé světové války, se tvůrci zaměřili na další známý konflikt a to na válku ve Vietnamu. Náplň hry zůstala tak jak byla a všemu opět vévodí výběr specializace a následné dobývání/obrana základen na rozsáhlých mapách, přičemž není nouze o dobovou, nikoli však historicky věrnou techniku. Hra opět nabízí zápolení s boty, ale soustřeďuje se především na multiplayer.

Opět tu máme dvě strany – Kapitalisty (USA + Jižní Vietnam ARVN) X Komunisty (Severní Vietnam NVA + Vietcong). Každá ze stran má opět několik frakcí, čí spíše jednotek a armád. Tyto jednotky mohou mít mírně odlišnou výbavu, s čímž souvisí první podstatná změna – už jen čtyři specializace vojáků. Od minula nám vypadl medik, nicméně lékárničky mají některé jednotky USA (MACV). Celkově vzato je zbraní více než v BF 1942, protože každá specializace má na výběr ze dvou setů zbraní. Drobnou novinkou je možnost změny skinu postavy, takže vojáci v terénu nejsou jeden jako druhý.

– Střelec ničím zvláštním nevyniká, ale díky samopalům mi přišel ideální do městských misí. Zatímco SV střelec může mít kulomet, US střelec má brokovnici.
– Mechanik prodělal pár velkých změn. Obě strany mají v zásobě známé protitankové miny i nářadí na opravu vozidel, ale novinkou je minomet! To je velmi užitečná věcička na udržení hord nepřátel i na masakrování nepřátelského spawnu. Ovládání minometu je navíc snadné a s dobrým odhadem a vhodným stanovištěm lze napáchat velké škody. Docela jsem si to s minometem užil, na rozdíl od následujících, méně univerzálních vychytávek… Zatímco USA mají dálkově odpalované nálože, SV má nálože, jež se připevní na vozidlo a vybuchnou v momentě, kdy do něj někdo vstoupí. USA mají miny Claymore, které jdou odpálit na dálku, SV mají oproti tomu pasti Pungi. A zatímco USA mají hořák na likvidaci blízko stojících vozidel, SV má někde na základně lopatu, kterou může mechanik sebrat a v terénu z ní vytvořit spawnovací bod. Řekl bych, že lopata může být užitečná věc v MP, ale v SP mi nijak zvláště dobrá nepřišla.
– Raketometčíka jsem si oblíbil asi nejvíce, protože má kromě raketometu i nějakou tu pušku, takže na rozdíl od BF 1942 je raketometčík vcelku univerzální specializace. A aby toho nebylo málo, USA mohou mít místo raketometu kulomet M60 + granátomet a SV má zase možnost vzít si AA raketomet + dálkově odpalovanou bombu.
– Velkou změnou prošel i sniper. K dispozici je řada pušek s optikou i bez ní, ovšem novinkou je další výbava – SV mohou mít protipěchotní miny + nálože s časovačem anebo ježky (něco jako mina). USA mají jen dýmovnici, ale boti kouř vesele ignorují, takže je tahle legrácka vhodná jedině v MP.

Vyrovnanost výbavy je fuč a styl hraní se neodvíjí jen od specializace, ale i od zvolené frakce a setu zbraní. V BF 1942 se na zbraně dalo zvyknout během chvilky a úloha hráče byla dle vyhraněných specializací jasně daná. Vietnam je oproti tomu přeplácaný, neboť má každá strana osm různých sad zbraní a to nepočítám odlišnosti dané frakcemi (jednotkami) za které se hraje. Hroznou dobu jsem zvažoval, co si vybrat, abych byl týmu ku prospěchu a taktéž mi hrozně dlouho trvalo zjistit, jak přesně dané věci fungují. Je fajn hrát za SV mechanika a dostat možnost nosit lopatu, ale když nevíte kde ji najít a k čemu vlastně slouží… BF je prostě jednou z her, jejíž nedílnou součástí by měl být podrobný tutoriál.

Do hry byla zakomponována hudba v podobě několika dobových písní. Ty je možné pustit i přímo hře. Na dokreslení atmosféry to je fajn. Dalším drobným zpestřením jsou články o válce, zbraních či vozidlech během načítání misí. Vzhledem k tomu, že se mise načítají vcelku rychle, moc si asi nepočtete, ale když už budete chtít vědět něco o průběhu války, raději hledejte informace ze zdrojů, které nenesou nálepku made in USA. Přeci jen mám takový pocit, že ať už se v těch načítacích tabulkách píše cokoli, nic co by očerňovalo Amíky, tam nebude.

Vietnam v řadě věci překonal svého předchůdce, v řadě dalších věcí se mi jevil jen jako další nášup typické BF akce. To ale nepovažuji za zlé, ostatně nové kulisy, nové zbraně, nová technika a další drobné novinky dělají z Vietnamu slušnou FPS, co má co nabídnout i vlkům samotářům, kteří nepotřebují servery plné lidí z různých koutů světa. Největší kouzlo BF ale vždycky spočívalo ve spolupráci s jinými hráči, na něž se dá spoléhat, jenže kdo sežene nějakých dvacet kamarádů, aby si to spolu rozdali v pořádně velké řeži? Díky botům může ta řež vzniknout i když se sejdou třeba jen čtyři hráči. Proto jsou pro mě boti nedílnou součástí BF, bez které bych si hru nedovedl představit.

Hodnocení – 80%
Délka (při standartním nastavení SP) – cca 3h 45min


 

Kampaň

Battlefield Vietnam nemá kampaň pro jednoho hráče. Stále je možné hrát mapy samostatně s boty ale levely si vybíráte (nenásledují za sebou). Doporučuji si levely jednoduše seřadit podle toho jak jednotlivé operace jdou za sebou, případně jak na sebe navazují texty při vítězstvích / porážkách. Viz, seřazení níže.

V přehledu misí jsou uvedeny jen nové zbraně, které v minulém díle nebyly. Mějte na paměti, že z minulého dílu se vrací i…
Pistole Colt (USA a SV // Všechny třídy)
Dalekohled (USA, SV, NV, VC // Assault, Heavy Assault, Scout)
AT mina (USA, SV, NV, VC // Engineer)
Opravárenský klíč (USA, SV // Engineer)
Dálkově odpalovaná TNT nálož (NV, VC // Engineer).

Skupiny
– Spojené Státy Americké (USA)
— US Navy
— US Army
— MACV
– Jižní Vietnam (SV)
— Letectvo AF
— ARVN
– Severní Vietnam (NV)
— NVA
– Vietcong (VC)
— Viet Cong

Třídy
– Assault (Útočník)
– Engineer (Inženýr)
– Heavy Assault (Raketometčík)
– Scout (Skaut)


 

Kapitola 1 – Operace Revírník
US Navy (USA) X Viet Cong (VC)

Úvodní akce dovede vyškolit v mnoha ohledech. Nejen že se musíte rychle seznámit v velice bohatou a složitou výbavou jednotlivých tříd ale také tu jsou vozidla, vrtulníky a lodě.

Bojový nůž

– Nůž je zbraň vhodná ve chvílích kdy dojde munice anebo je šance napadnout nepřítele zblízka. V podstatě odpovídá noži z BF 1942.
– Nožů je několik druhů, jsou ale naprosto stejné co se parametrů týče.
– Výbava USA, SV // Všechny třídy

Plantážní nůž

– Nůž je zbraň vhodná ve chvílích kdy dojde munice anebo je šance napadnout nepřítele zblízka.
– Nožů je několik druhů, jsou ale naprosto stejné co se parametrů týče.
– Výbava – VC // Všechny třídy.

Pistole TT-33

– Standartní pistole vhodná jako sekundární zbraň. Protiváhou této zbraně je Colt (viz BF 1942), který má v tomto díle hned 9 nábojů v zásobníku.
– Výbava – NV, VC // Všechny třídy.

– Poškození 5
– Munice 8 x4
– Nabíjení 4s

Útočná puška M16

– Kvalitní zbraň s velkým poškozením. Ideální do těžkých bojů proti pěchotě nebo slabé technice (džípy, letadla). Scouti používají variantu s optikou.
– Výbava USA (US Army, USMC), SV (ARVN, MACV) // Assault, Scout
– Poškození 5
– Munice 20 x7
– Nabíjení 3,8s

Útočná puška AKMS

– Standartní útočná puška VC. Oproti M16 má větší zásobník a dokonce i poškození.
– Výbava – VC // Assault
– Poškození 7
– Munice 30 x5
– Nabíjení 3,8s 

Brokovnice Mossberg 500

– Brokovnice s velkým poškozením na malou vzdálenost. Ideální do těžkých bojů proti pěchotě nebo slabé technice.
– Výbava – USA (US Army, USMC) // Assault
– Poškození 5×5
– Munice 6 +24
– Nabíjení 5x3s

Lehký kulomet Type-53

– Silný kulomet s velmi velkým zásobníkem. Ideální do těžkých bojů proti pěchotě nebo slabé technice (džípy, letadla).
– Výbava – VC // Assault
– Poškození 5
– Munice 47 x3
– Nabíjení 5x5s

Granát Mk.II

– Standartní Americký explozivní granát. Vhodný proti pěchotě ale i lehkým vozidlům. Stačí 2-3 granáty na zničení džípů. Oba granáty ve hře mají stejné parametry.
– Výbava – USA, SV // Assault

– Roznětka 3s

Granát Type 67

– Standartní explozivní granát. Vhodný proti pěchotě ale i lehkým vozidlům. Stačí 2-3 granáty na zničení džípů. Oba granáty ve hře mají stejné parametry.
– Výbava – NV, VC // Assault, Heavy Assault

– Roznětka 3s

Puška M14

– Solidní puška vhodná na dálku. Dobrá do přesných soubojů.
– Výbava – USA, SV // Heavy Assault, Engineer

– Poškození 5
– Munice 10 x6
– Nabíjení 4s

Samopal MAT-49

– Malý samopal na dálku nevhodný, ale do čištění budov jako dělaný.
– Výbava NV, VC // Engineer

– Poškození 5
– Munice 32 x4
– Nabíjení 5,4s

Minomet M1 Mortar

– Standartní Americký minomet ideální na bombardování nepřátelských spawnpointů.
– Výbava USA, SV // Engineer

– Poškození ?
– Munice 1 x20
– Nabíjení ?

Minomet Type 63

– Standartní Vietnamský minomet ideální na bombardování nepřátelských spawnpointů.
– Výbava NV, VC // Engineer

– Poškození ?
– Munice 1 x20
– Nabíjení ?

Mina Claymore

– Nášlapné explozivní pasti Claymore jsou ideální na pokrytí důležitých cest nebo k ochraně bodů. Claymory jde dokonce manuálně odpálit.
– Výbava – USA, SV // Engineer

– Munice 2

Past Punji

– Nášlapné pasti Punji jsou ideální na pokrytí důležitých cest nebo k ochraně bodů, ale nelze je vyrobit na nevhodném nebo nerovném terénu.
– Výbava – VC // Engineer

– Munice 5

Nálož C4

– Nálož C4 se po hození přilepí na cíl (i na vozidlo) a následně lze kdykoli odpálit. Má v podstatě podobnou funkci jako odpalovaná nálož z BF 1942. I toho důvodu se v sérii snadno zaměňuje TNT a C4. 
– Výbava USA, SV // Engineer

– Munice 5

Nálož Booby Trap

– Booby Trap při vytažení z inventáře vypadá jako kleštičky. Jedná se ale o nálož, která se připevní na vozidlo a aktivuje. Bomba bouchne jakmile do vozidla někdo nastoupí.
– Výbava SV // Engineer

– Munice 5

Francouzák

– Francouzák plní stejnou funkci jako opravárenský klíč. Pouze je větší, což může vadit při výhledu.
– Výbava – NV, VC // Engineer

Hořák

– Hořák slouží k pomalému ničení vozidel. V podstatě je to přímý opak opravárenského klíče.
– Výbava – USA, SV // Engineer.

Lopata

– Lopata slouží k vykopání spawnpointu. Na rozdíl od ostatní výbavy není lopata v inventáři hráče od počátku, ale musí ji nejprve najít (zpravidla na základně). Pak ji lze na libovolném místě použít k vykopání spawnpointu. Ten ale může být zničen.
– Výbava – VC // Engineer

Kulomet M60

– Těžký kulomet vhodný na ničení vozidel a případně i skupin pěchoty.
– Výbava USA, SV // Heavy Assault
– Poškození 5
– Munice 100 x2
– Nabíjení 10s

Raketomet SA7

– Protiletadlový raketomet schopný poslat dolů vrtulník.
– Výbava – NV, VC // Heavy Assault
– Poškození ?
– Munice 1 x3
– Nabíjení ?

Granátomet M79

– Standartní granátomet vhodný proti lehké a střední technice jako jsou džípy, střední tanky a transportéry. 
– Výbava – USA, SV // Heavy Assault

– Munice 1 x5

Raketomet RPG-2

– Standartní raketomet vhodný na střední i těžkou techniku jako je tank či transportér.
– Výbava – VC // Heavy Assault

– Munice 1 x5

Raketomet LAW

– Standartní raketomet vhodný na střední i těžkou techniku jako je tank či transportér. V podstatě ekvivalent k RPG-2.
– Výbava USA, SV // Heavy Assault

– Munice 1 x5

Sniperka M40

– Standartní sniperka s velkým dostřelem, optikou a slušnou účinností.
– Výbava USA (USMC, MACV) // Scout

– Poškození 5
– Munice 5 +25
– Nabíjení 1,5s

Puška M91/30

– Slavná puška Mosin Nagant. Dobrá na dálku, ačkoli ne na tak velkou jako její protiváha s optikou.
– Výbava – VC // Scout

– Poškození 5 
– Munice 5 x25
– Nabíjení 1,65s

Puška Type-56

– Standartní puška známá i jako SKS. S velkým dostřelem a slušnou účinností. Vhodná na dálku.
– Výbava NV, VC // Scout, Heavy Assault

– Poškození 5
– Munice 10 x6
– Nabíjení 5,8s

Dýmovnice

– Dýmovnici slouží k vytvoření clony pro nepřítele, jenže… nefunguje proti botům!
– Výbava – USA, SV // Scout

– Munice 3

Ježci

– Ježci fungují jako slabší protipěchotní mina – zraní nepřítele, který na ně šlápne.
– Výbava – NV, VC // Scout

– Munice 5 

Nálož Bouncing Betty

– Bouncing Betty je explozivní protipěchotní mina, která před výbuchem vyletí do vzduchu. Díky tomu může zasáhnout i nepřátele v blízkém okolí.
– Výbava – NV, VC // Scout

– Munice 5 

Časovaná nálož

– Časovaná nálož vybuchne po určitém časovém limitu (min 10s). Může být skvělá pokud dokážete odhadnout za jak dlouho se přiblíží nepřítel či vozidlo.
– Výbava – NV, VC // Scout

– Munice 3

Průzkumné vozidlo M151 MUTT

– Lehká, rychlá a slabě obrněná vozidla určená pro průzkum. Americký džíp MUTT může být i ve verzi s raketometem namísto kulometu.
– Výbava – USA, SV.
– Posádka 1x řidič, 1x střelec, 1x pasažér.

Průzkumné vozidlo UAZ-469

– Lehká, rychlá a slabě obrněná vozidla určená pro průzkum. Protiváha pro MUTT
– Výbava – NV, VC.
– Posádka 1x řidič, 1x střelec, 1x pasažér.

Transportér APC M113

– Středně pancéřovaná přepravní vozidla schopná převážet velký počet vojáků.
– Výbava – USA, SV.
– Posádka 1x řidič, 1x střelec, 4x pasažér.

Transportér APC BTR-60

– Středně pancéřovaná přepravní vozidla schopná převážet velký počet vojáků.
– Výbava – NV, VC.
– Posádka 1x řidič, 1x střelec, 4x pasažér.

Vrtulník UH-1 Huey Gunship / Slick

– Vrtulníky jsou ideální pro přepravu ne větší vzdálenosti a útoky na pomalé pozemní i vzdušné cíle. Huey existuje ve dvou variantách.
– Gunship je bojová verze s kulometem a raketami. Pilot ovládá rakety, zatímco střelec má kulomety a granátomet.

– Slick je přepravní verze. Pojme více lidí ale má na obranu jen dva kulomety M60.
– Výbava – USA, SV.

– Posádka 1x pilot a raketometčík, 1x střelec (Gunship) 
– Posádka 1x pilot, 2x střelec, 2x pasažér (Slick)

Vrtulník Mi-8 Attack / Transport

– Vrtulníky jsou ideální pro přepravu ne větší vzdálenosti a útoky na pomalé pozemní i vzdušné cíle. Mi-8 existuje ve dvou variantách.
– Attack je bojová verze s raketami. Pilot ovládá rakety, přičemž jejich rychlost a účinnost je působivá.

– Transport je přepravní verze. Pojme více lidí ale nemá žádné zbraně.
– Výbava NV, VC.

– Posádka 1x pilot a střelec, 3x pasažér (Attack) 
– Posádka 1x pilot, 5x pasažér (Transport)

Člun Tango

– Transportní člun, vhodný pro přepravu po vodních tocích. Jde o přepravní člun s dobrou obranou a místem pro vrtulník. Člun slouží jako mobilní spawnpoint a helipad na něm opravuje a nabíjí vrtulníky. 
– Výbava – USA.

– Posádka 1x kapitán, 1x dělostřelec, 2x kulometčík

Člun PBR

– Útočný člun vhodný pro přepravu po vodních tocích. Patrol Boat River je útočný člun se silnou obranou (přední kulomet M2 Browning a zadní M60) a dobrou pohyblivostí.
– Výbava – USA.

– Posádka 1x kapitán, 1x přední kulometčík, 1x zadní kulometčík

Člun Sampan

– Transportní člun. Vhodný pro přepravu po vodních tocích. Jde o chabý transportní člun beze zbraní a ochrany pro pasažéry. Nicméně pasažéři mohou při cestě používat své ruční zbraně.
– Výbava NV, VC.

– Posádka 1x kapitán, 4x ozbrojený pasažér

 

Kapitola 2 – Operace ohnivý šíp
Letectvo AF (SV) X NVA (NV)

Další akce představí ARVN i NVA a tudíž jejich sety zbraní. Navíc je tu hromada nové techniky, hlavně stíhaček. Letiště je možné zrušit zničením věže na něm, čímž bod přestane sloužit jako pevný spawn a nebude se tu spawnovat technika.

Mačeta

– Mačeta funguje jako nůž. Je to zbraň vhodná ve chvílích kdy dojde munice anebo je šance napadnout nepřítele zblízka.
– Výbava – NV // Všechny třídy.

Útočná puška CAR 15

– Kvalitní zbraň s velkým poškozením. Ideální do těžkých bojů proti pěchotě nebo slabé technice (džípy, letadla). Jednotky MACV používají tuto zbraň s granátometem XM148.
– Výbava SV (ARVN, MACV) // Assault
– Poškození 5
– Munice 30 x7 / 1 x6 (granátomet)
– Nabíjení 5,1s

Útočná puška AK-47

– Legendární útočná puška. Oproti CAR 15 a M16 má vyšší poškození, ale není tak přesná.
– Výbava – NV // Assault
– Poškození 7
– Munice 30 x5
– Nabíjení 3,8s

Lehký kulomet RPD

– Schopný kulomet s velkým zásobníkem. Ideální do těžkých bojů proti pěchotě nebo slabé technice (džípy, letadla).
– Výbava – NV // Assault.
– Poškození 5
– Munice 100 x3
– Nabíjení 8s

Raketomet RPG-7V

– Standartní raketomet vhodný proti střední i těžké technice jako tanky a transportéry.
– Výbava – NV // Heavy ssault 

– Munice 1 x5

Sniperka M21

– Standartní sniperka s velkým dostřelem a slušnou účinností. Vhodné zbraně na dálku.
– Výbava USA (US Army), SV // Scout

– Poškození 5
– Munice 10 x2
– Nabíjení 4s

Sniperka SVD

– Legendární Dragunov! Standartní puška s velkým dostřelem a slušnou účinností. Vhodné zbraně na dálku.
– Výbava – NV // Scout

– Poškození 5
– Munice 10 x3
– Nabíjení 4s

Lehký tank M551 Sheridan

– Slabě pancéřované tanky pro lehčí průzkum bojem.
– Výbava USA, SV. 

– Posádka 1x řidič a střelec, 1x kulometčík

Těžký tank T-54

– Solidní pancíř a vysoká rychlost. Střední tanky jsou ideální vozidla do těžkých bojů. Mohou pojmout 2 vojáky.
– Výbava – NV, VC.

– Posádka 1x řidič a střelec, 1x kulometčík.

AA Tank ZSU-57-2

– Protiletadlová vozidla schopná sestřelovat vzdušné jednotky včetně stíhaček. V případě nouze lze hlaveň sklopit dolů na pozemní cíle.
– Výbava – NV.

– Posádka 1x řidič, 1x střelec.

Přepravní vrtulník ACH-47 Chinook

– Vrtulníky určené primárně pro přepravu osob.
– Vrtulník je sice snadným cílem díky velikosti, ale je také tvrdě ozbrojen. Pilot může použít kanóny, granátomet a případně kotvu na zachycení a transport vozidel. Střelec má k dispozici rakety. 
– Výbava – USA, SV.

– Posádka 1x pilot + střelec, 1x raketometčík, 4x pasažér

Vrtulník Cobra

– Vrtulníky jsou ideální pro přepravu ne větší vzdálenosti a útoky na pomalé pozemní i vzdušné cíle. Pilot ovládá kulomet a přední rakety, zatímco střelec má naváděné rakety.
– Výbava – USA, SV.

– Posádka 1x pilot a střelec, 1x raketometčík

Lehká stíhačka A-7 Corsair

– Lehké a velmi rychlé stíhačky vybavené pro vzdušné souboje kulomety a na ničení slabších pozemních cílů bombami.
– Výbava – USA, SV.

– Posádka 1x pilot

Lehká stíhačka Mig-17

– Lehké a velmi rychlé stíhačky vybavené pro vzdušné souboje kulomety a na ničení slabších pozemních cílů bombami.
– Výbava – NV.

– Posádka 1x pilot

Pokročilá stíhačka F-4 Phantom

– Ideální pro vzájemné vzdušné souboje, sestřelování vrtulníků a útoky na odolnější pozemní cíle. Mají kromě naváděných raket i napalmové bomby na rozsáhlou likvidaci pozemních cílů.
– Výbava – USA, SV.

– Posádka 1x pilot

Pokročilá stíhačka MiG-21

– Ideální pro vzájemné vzdušné souboje, sestřelování vrtulníků a útoky na odolnější pozemní cíle. Oproti Americkým Phantomům mají jen přední kanón a AA rakety.
– Výbava – NV.

– Posádka 1x pilot

Dělo M55

– Protiletadlové dělo určené na likvidaci vzdušné techniky, včetně stíhaček. Je možné ho sklopit i dolů na pozemní cíle.
– Výbava – USA, SV.

– Posádka 1x střelec.

 

Kapitola 3 – Údolí La Drang
US Army (USA) X NVA (NV)

Velká US základna proti hromadám NVA bodů. Údolí navíc chrání dělostřelecké baterie.

Lehký obojživelný tank PT-76

– Slabě pancéřované tanky schopné plavat po řece.
– Výbava – NV, VC.
– Posádka 1x řidič a střelec, 1x kulometčík

Dělo M46

– Protitankové dělo určené na likvidaci těžké techniky, včetně tanků.
– Výbava – NV, VC.

– Posádka 1x střelec.

 

 

 

Kapitola 4 – Přistávací zóna Albany
US Army (USA) X NVA (NV)

Drsná bitka. Obě hlavní základny jsou blízko u sebe ale bojuje se hlavně o zbylé body.

AT Vozidlo M110 Hotwizer

– Pojízdné dělostřelecké vozidla. Skvělé na vzdálené pozemní cíle včetně tanků.
– Výbava – USA.

– Posádka 2 (řidič / střelec)

 

 

 

Kapitola 5 – Operace Hastings
US Marines (USA) X NVA (NV)

Bitka na řekách, to znamená plno lodí, ale i tanků, vrtulníků a stíhaček. Na téhle mapě je prostě všechno.

 

Kapitola 6 – Operace Irving
US Army (USA) X Viet Cong (VC)

Masivní útok USA na pobřeží kontrolované Viet Congem. Zajímavý obojživelný boj.

 

Kapitola 7 – Hue, 1968
ARVN (SV) X NVA (NV)

První městská akce! To znamená těsné boje a málo techniky. Naučte se bojovat ve městě. Nebude to naposled.

Lehký tank M48 Patton

– Standartní tank po Frantících. Vhodný pro ovládnutí ulic, kde představuje naprosto zásadní převahu. 
– Výbava – USA, SV. 

– Posádka 1x řidič a střelec, 1x kulometčík

AT Vozidlo BM-21

– Pojízdná dělostřelecká vozidla na pozemní cíle včetně tanků. BM-21 je podobný jako Katyusha z BF 1942 – má zásobník na rakety ale je velmi slabý.
– Výbava – NV, VC.

– Posádka 1x řidič, 1x střelec.

Skútr Vespa

– Skútr určený pro rychlou přepravu ve městech. Je velice snadným cílem pro kohokoli.
– Výbava – NV, VC.
– Posádka 1x řidič, 1x ozbrojený pasažér

 

 

 

Kapitola 8 – Quang Tri, 1968
ARVN (SV) X NVA (NV)

A hned druhá městská řež, tentokrát s ještě menším počtem techniky.

 

Kapitola 9 – Pád Lang Vei
MACV (USA) X NVA (NV)

Vůbec poprvé se představí MACV a jejich typické zbraně. Jednotky MACV také mohou používat lékárny (viz BF 1942).

Revolver M-19

– Standartní revolver vhodný jako sekundární zbraň. Má přibližně stejné parametry jako ostatní pistole.
– Výbava – USA (MACV) // Všechny třídy.

– Poškození 5
– Munice 6 x4
– Nabíjení 6s

 

Kapitola 10 – Obsazení Hue
ARVN (SV) X NVA (NV)

Hue podruhé. Tentokrát je kompletně v rukou NVA a Jižní Vietnam ho chce zpět.

 

Kapitola 11 – Obléhání Khe Sahnu
US Marines (USA) X NVA (NV)

Velká řež o velkou US bázi na kopci. Ta má hodnotu 3 body, takže stačí udržet tu a ještě jednu.

 

Kapitola 12 – Ho Chi Minova stezka
MACV (USA) X Viet Cong (VC)

Bitka v džungli. Méně vozidel ale o to větší mají váhu.

 

Kapitola 13 – Kambodžská invaze
MACV (USA) X Viet Cong (VC)

Pokračování minulé mapy, akorát posunuté víc na sever. Jinak je ale vše hodně podobné, prostě takový nášup v džungli.

 

Kapitola 14 – Quang Tri, 1972
ARVN (SV) X NVA (NV)

Finální mapa celé hry! A opět na známém místě! Prostě Quang Tri podruhé ale tentokrát je město plné trosek.


 

Obsah zdarma

V rámci patchů byly do hry přidány 4 mapy pro MP (Obrana Con Thien, Operation Cedar Falls, Saigon 1968, Fall of Saigon).