Battlefield 2: Armored Fury (2006)

Třetí a poslední datadisk, neboli spíše Booster Pack, vyšel v červnu 2006 a nese se v duchu toho předchozího. Tedy opět jen tři mapy a opět pár nových kusů techniky. Jenomže tentokrát je většina nové techniky jen pro MP hru v singleplayeru je pouze 1 nové vozidlo!

Prostředí bojů se přesouvá do USA a Amíkům nebude zatápět jen Čína, ale kupodivu i MEC. V mapách nechybí typické znaky Amerického venkova – farmy, pole, dálnice… Jinak se ale nezměnilo prakticky nic.

Armored Fury je o mnoho chudší než Euro Force a je to celkem škoda. Hlavní tahák mělo být asi to prostředí, no kdo by nechtěl bránit Slepené Státy Americké před Číňany a Araby, že ano? Jenže i když to na průměrného Američana třeba zabere, jiným lidem nemusí pár kousků techniky a USA v ohrožení stačit.

Hodnocení – 50%
Délka – cca 45min


 

Kampaň

Ani Armored Fury nemá kampaň a ani samostatný spouštěč hry. Nové mapy se objeví v nabídce mezi běžnými mapami z BF 2 a lze je hrát samostatně s boty. Doporučuji si levely jednoduše seřadit podle toho jak jednotlivé operace jdou za sebou, viz seřazení níže.

Skupiny
– Spojené Státy Americké (USA)
— US Marines
– Čína (CH)
— Čínská lidová armáda
– Středovýchodní koalice (MEC)
— Armáda MECu

Třídy
– Special Forces (Specialista)
– Scout (Skaut)
– Assault (Útočník)
– Support (Kulometčík) 
– Medic (Zdravotník)
– Engineer (Inženýr
– Anti-Tank (Raketometčík)


 

1. Operace Midnight Sun
US Marines (USA) X Čínská lidová armáda (CH)

Velmi pěkná noční mapa na Aljašce. Území obou stran spojují pouze dva mosty a tak je otázkou, zda se pouštět do bojů o základny nepřátel, anebo obsadí most, podminovat ho a zlikvidovat každého, kdo se pokusí projet.
Tip – Úvodní znělka při načítání map je nová, neboť jde o nové bojiště, kde se boje odehrávají.

Auto Muscle Car

– Civilní auto určené pro rychlou přepravu po bezpečných cestách. Nemá žádné zbraně a je tedy velice snadným cílem pro kohokoli.
– Posádka: 1x řidič, 1x pasažér

 

2. Operace Road Rage
US Marines (USA) X Armáda MECu (MEC)

Bitva u dálnice, která se ale vůbec neodehrává u vizuálně zajímavého nájezdu ale pouze dole u silnice, u vilkové čtvrti a velkého areálu na západě.

 

3. Operace Harvest
US Marines (USA) X Armáda MECu (MEC)

Venkov plný polí a farem. Vyrovnaná otevřená bitva na dlouhých polích. Takový závěr celého Battlefieldu 2.