Battlefield 3 (2011)

Battlefield 3 se konečně dokázal přiblížit sérii Call of Duty (mohl si také jít svojí cestou, ale evidentně o to nestojí). Oproti Bad Company působí hra filmověji, akce je nápaditá, prostředí také. Fiktivní konflikt Ušáků s Íránem, nemusí být za pár let jen fiktivní, takže i námět dokáže zaujmout. Zároveň to ale není přeplácané na rozdíl od CoD, takže působivé momentky udržíte v paměti a budete se těšit, co dalšího vás ještě čeká. Zkrátka konečně Battlefield, který má šťávu. Vyprávění příběhu retrospektivně při výslechu sice je hodně ohrané, ale je to v BF sérii poprvé, tak proč ne.

Pořád tu jsou zcela zbytečné nedostatky, jako například absence názvů doplňků u zbraní, takže když třeba hledáte AKáčko s nějakou optikou, musíte všechny AK prostě sebrat abyste zjistili, co na té zbrani je. Naštve i spousta bugů a místy zase přehnané světelné efekty jako v BC2. Zamrzí i další tlupa blbečků alá Bad Company, ale naštěstí nejsou tak otravní a dá se na ně zvyknout.

Co vždy bylo a bude velkým vykřičníkem u BF série je délka SP složky hry. U „bot“ dílů se to moc posuzovat nedalo, protože vždy záleželo na nastavení hry a navíc se přímo počítalo se znovuhratelností. Bad Company měl ještě celkem standartní délku současných FPS her (13 misí, některé velmi dlouhé, ve výsledku cca 6 hodin).
Ale od BF 3 to začíná nějak pokulhávat. Prostě 12 misí přičemž tři jsou záležitostí necelých deseti minut, je fakt málo. Ve skutečnosti je to ještě méně než standartní délka CoD her, jejichž díly mívají tak 15-20 levelů po cca 15-20 minutách. Ale dobrá, nakonec záleží na náplni a ta za to stojí.

Hodnocení – 70%
Délka – cca 5h 30min


 

Kampaň

V návodu jsou popisovány pouze zcela nové zbraně, které v minulých příběhových BF nebyly. Nemá smysl stejné zbraně ukazovat znovu, jelikož se mezi jednotlivými BF mění jen málo.

 

1. Semper Fidelis

Skočíte do vlaku obsazeného teroristy, jednoho skopnete a vezmete mu pistoli M9.

Pistole M9

– Standartní pistole je upravenou pistoli 92FS z BF2. Velký zásobník a slabá ale kontrolovatelná střelba. 
– Poškození 25-13,75
– Munice 16 / 60
– Nabíjení 1,6s

Postřílejte teroristy a postupujte vlakem. Dorazíte ke dveřím zeseknutým pomocí brokovnice M1014 neboli Benelli M4 (z BF2). Vemte si ji. Moc si ji ale neužijete, neboť o kus dál dojde k bitce při které bročku ztratíte. Vykopněte útočníka (QTE) z vlaku. Získáte jeho zbraň AKS-74u (viz BF2). Postupujte vlakem, ale Solomon nastraží za dveře bombu. Vylezte oknem (QTE) na střechu, zatímco bomba odpálí zadní část vlaku. Přes střechu (pozor na trosky) se dostaňte zase do vlaku. Najdete vagon plný výbušnin ale o kus dál vás Solomon praští a chystá zabít…

 

2. Operace Swordbreaker
(Seržant Henry Blackburn, 1. průzkumný prapor námořní pěchoty)
15. března 13:00 – Sulajmáníja, Irák

Krátce před akcí ve vlaku vyprávíte dvěma fízlům ze CIA (vrchní agent Laszlo „Whistler“ Kovic a agent „G“ Gordon) o chystaném teroristickém útoku. A s vyprávěním začnete hezky od začátku…
Jedete s týmem v LAV-25 do Iráckého města, kde operují PLR (teroristi z Iránu). Jste členem jednotky kreténů zvané Misfit – seržant Campo (M4A1), kulometčík Montes (M240B), inženýr Matkovic (M16A3) a voják Chaffin (M4A1). Po zastavení vystupte a běžte s kolegy za velitelem Colem, který čeká v boční uličce na trhu. Vysvětlí vám situaci a pošle hledat ztracený tým, který hledal bombu na masném trhu. Máte u sebe základní výbavu, útočnou pušku M4A1, sniperku Mk11, Frag granáty a nůž.

Útočná puška M4A1

– Standartní Americká útočná puška, která je moderní variantou běžné M4 (z BF2). Běžná zbraň většina vojáků, které potkáte.
– Poškození 25-14,3
– Munice 31 / 372
– Nabíjení 2,48s

Puška Mk11 Mod 0

– Sniperka známá i jako SR-25. Je to přesná a silná zbraň. Dobrá na dálku.
– Poškození 50-37,5
– Munice 11 / 154
– Nabíjení 2,4s

Projděte uličkami a přes školu. Cesta bude klidná. Dostanete se na hlavní silnici k autodílně. Část týmu to vezme uličkou okolo, vy s Matkovicem běžte dveřmi dovnitř. Na parkovišti za dílnou sniper trefí Chaffina! Odtáhněte ho do budovy (QTE) a braňte se před útokem PLR. Po čase se dají na ústup a dorazí vám na pomoc další tým, jenže vzápětí se PLR vrátí. Postarejte se hlavně o 2 raketometčíky v budově napravo. Až bude po všem, můžete pobrat nové zbraně. Nepřátelé mají i známé kousky jako je útočná puška AEK-971 (BC2), kulomet RPK-74M (BF2) či bročka Saiga 12K (BF2).

Útočná puška G3A3

– Ruská útočná puška s velkým poškozením. Objevila se poprvé už v BF2 ale jen v MP hře.
– Poškození 34-22
– Munice 21 / 294
– Nabíjení 3,3s

Útočná puška AK-74M

– Vylepšená moderní verze legendárního AKáčka. Jde o standartní zbraň používanou PLR.
– Poškození 25-18,4
– Munice 31 / 372
– Nabíjení 3,1s  

Vezměte si G3A3 (je dobrá na dálku) a vraťte se do budovy za Chaffinem. Zatímco dostane první pomoc, pokračujte s jednotkou na střechu. Stále zbývá vyřešit snipera. Nahoře v místnosti se vyhýbejte oknům a dostaňte se až na střechu. S kámoši postupujte od krytu do krytu (ke konci plazením). Na konci střechy seberte raketomet od Matkovice a na povel během krycí palby střelte do okna se sniperem.

Raketomet AT4

– Jednoranný raketomet. Jde o silnou zbraň na ničení vozidel i budov. K použití je pouze na jednom místě této mise.
– Poškození ?
– Munice 1 / 4

Po zničení budovy raketomet automaticky vrátíte Matkovi. Běžte na druhou stranu střechy a nyní sniperkou kryjte postup vojáků, kteří odnášejí Chaffina přes ulici. Nepřátel je několik vln a útočí i z balkonů podél ulice. Až jednotka úspěšně projde, přiběhne po silnici masivní skupina teroristů, jdou si pro vás. Rozhodnete se utéct. Kámoši použijí prkno jako most. Přejděte a seskákejte ze střech. Dole projděte trhem a vstupte do mešity. Prostřílejte se chodbami skrz mešitu, přičemž si na další fázi zajistěte AK-74M.

Na druhé straně je hlavní silnice, ztracená jednotka u Hummeru a bomba na dodávce! Musíte zjistit kam vede drát. Běžte podél drátu do baráku vedle, do sklepa a skrze ventilačku až do skladu, kde je detonátor. Během deaktivace vás napadne jeden hajzl, utlučte ho (QTE). Bomba je zneškodněna ale na ulici se střílí, tak utíkejte ven. Vaši jednotku i další US vojáky napadla početná skupina teroristů. Z těl US chlapů můžete vzít M16A3 (viz BF Vietnam). Až odrazíte první vlnu, utíkejte na nadchod, kde se chopte kulometu M249 SAW (viz BF2). Opřete ho o zábradlí a koste nepřátele, dokud nedorazí váš vrtulník a nezažene je. Pak běžte zase dolů a utíkejte k fixnímu kulometu KORD (viz BF BC2) na autě. Tím kropte další vlnu nepřátel. Nakonec dojde k zemětřesení a budovy se zhroutí.

 

3. Revolta
(Seržant Henry Blackburn, 1. průzkumný prapor námořní pěchoty)
15. března 20:36 – Sulajmáníja, Irák

Proberete se až večer pod troskami, zrovna když Solomon odnáší zraněného US vojáka. Vyhrabete se ven ale máte jen nůž. Pokračujte opatrně troskami. V rouře vás napadne krysa, zapíchněte ji (QTE).
Tip – Pokud QTE nezvládnete, váš boj s krysou přiláká PLR vojáka a ten vás zastřelí. Z posledních sil kryse ukážete prostředníček.
Lezte dál a schovejte se v mešitě. Tiše zapíchněte PLR vojáka, seberete mu útočnou pušku AKS-74U a postřílejte ostatní.
Tip – Některé zbraně mohou mít baterku. Ta lze manuálně zapnout a snáze tak uvidíte ve tmě.
Probijte se mešitou a směřujte přes trh zpátky až na parkoviště u dílny. Tady je spousta nepřátel.
Tip – Vpravo nad parkovištěm (naproti dílně) je nahoře na okraji jedno auto. Připližte se, skopněte auto a zavalíte nepřátele dole.
Vyčistěte zbytek parkoviště. Od nepřátel si získejte nové zbraně. 

Útočná puška KH2002

– Iránská útočná puška. Překvapivě solidní kousek, který střílí po dvou kulkách. Zhruba odpovídá AKáčku.
– Poškození 25-18,4
– Munice 31 / 372
– Nabíjení 3,4s 

Brokovnice 870MCS

– Slušná Americká brokárna. Jen zásobník by mohl být větší. Ale co už.
– Poškození 240-72
– Munice 5 / 85
– Nabíjení 4,8s

V dílně vás nepřátelé uzavřou. Jakmile ale otevřou vrata na ulici, aby vás dostali, dostaňte vy je. Přejděte ulici a skrze autobus (poskytne krytí před PLR).
Tip – Za autobusem se začne řítit budova na vojáky pod ní. Můžete je stihnout zabít dřív.
Postupte do školy a přes ní do uliček. Tady vás najde Montes! S Montesem se vraťte k místu vyzvednutí. Je ale pod palbou. Chopte se kulometu na Hummeru (.50 cal) a kropte šmejdy. Dorazí letoun V-22 Osprey aby vás vyzvedl, ale vyruší ho raketometčíci. Přistane o kus dál, tak utíkejte k němu a unikněte. Tím žhavý únik končí.

 

4. Na lov
(Poručík Jennifer Colby Hawkinsová, Operátor zbraňových systémů)
31. října 00:06 – USS George H.W. Bush, Perský Záliv

Jako posádka stíhačky jdete na akci proti Iránu. Vyjdete na letadlovku a usadíte se do stíhačky. Proveďte přípravy (QTE), tedy zatažení kokpitu, kontrola obou křídel, kontrola zbraní. Po vzlétnutí se můžete chvilku kochat ale brzy zaútočí nepřátelské stíhačky.
Tip – Ovládáte kanón a tepelně naváděné rakety AIM-9X. Také může oklamat nepřátelské zaměření vypuštěním světlic.
Po zničení pár skupin stíhaček dorazíte k letišti.

Přepnete na spodní zbraňový systém. Na letišti vyhledejte 4 raketomety SAM a zničte je naváděnými raketami AGM-88 HARM. Přepněte na infračervený pohled a vyhledejte 4 stíhačky, které označte naváděním pro doprovodné stíhačky F-18, které je zničí. Z hangárů vyjedou na dráhu ještě 3 stíhačky, které označte a zničte také. Sledujte konvoj tří aut mířící k vrtulníku. Na povel označte cíle pro nálet letounu A-10 a nechte je zničit. Tím je mise hotova a vracíte se na letadlovku. Přistanete za tmy se zapnutým noktovizorem.

 

5. Operace Guilottine
(Seržant Henry Blackburn, 1. průzkumný prapor námořní pěchoty)
31. října 06:45 – Teherán, Írán

Jste s jednotkou u Teheránu a čekáte na povel k útoku. Až to přijde, utíkejte po svahu k městu a umístěte váš minomet M224 ke zdi (ale použít ho nemůžete). Vytasíte útočnou pušku SCAR-H (viz BF2) a bročku 870 MCS. Přelezte zeď a jděte po svahu dolů ke kanálu. Na svahu u mrtvého vojáka (u malého kráteru) se válí nové zbraně. 

Samopal UMP-45

– Slušný samopal s velkým poškozením ale bohužel malým zásobníkem.
– Poškození 34-12,5
– Munice 26 / 312
– Nabíjení 2,7s

Granátomet M320

– Ruční verze granátometu M320. Vypadá sice chatrně, ale splní svůj účel.
– Poškození – 112
– Munice 1 / 5
– Nabíjení ?

Obě bouchačky si vemte. Sejděte dolů a probijte se kanálem. Postup vzhůru k městu vám ztíží dva kulometné palposty, takže využijte granátometu a vyčistěte je.  Dostaňte se nahoru k prvním budovám. Z těl některých nepřátel můžete najít kulomet PKP Pecheneg.

Kulomet PKP Pechenek

– Dobrý kulomet do kterého unesete obří hromadu nábojů.
– Poškození 34-22
– Munice 100 / 700
– Nabíjení 5,38s

Kulomet si vemte místo granátometu. Kámoši vhodí do bytovky granát a vtrhněte dovnitř. Projděte bytovým domem (vykopejte dveře a pokoste šmejdy) až na ulici. Tady čeká váš konvoj. Naskočte do Hummeru a pojedete k bance.

Jenže v cestě na dálnici stojí auto. Vystupte a běžte ho odtlačit když z mostu zaútočí PLR. Utíkejte pod most (aby na vás nemohli) a podél něj se dostaňte ke vstupu na mostní konstrukci. Projděte skrz, přes barák za mostem a odtud přímo na most. Tady ty šmejdy překvapte! Pak pokračuje přes zničenou silnici dál do centra. Probijte se ulicí plnou aut. V jednu chvíli ale přijede tank T90. Zdrhejte s kámoši do baráku vpravo! Uniknete, ale výbuch vámi otřese a ztratíte bouchačku, protože dostanete namísto první zbraně útočnou pušku M4A1. Projděte domem a vyjdete na ulici s výhledem na banku. Tank je tu také, ale zničí ho tým raketometčíků. Překonejte ulici a běžte k nim – jenže jsou už mrtví. Vemte aspoň Javelina.

Raketomet FGM-148 Javelin

– Pokročilý raketomet, který dokáže zaměřit cíl a vypustit naváděnou raketu. Na zničení T90 postačí i jediná raketa!
– Munice 1 / –
–  Nabíjení 3,5s

S Javelinem zničte další T90 v okolí (celkem 3). Pak se přesuňte blíž k bance.
Tip – Banka je zepředu dobře chráněná a vojáci v oknech se neustále doplňují. Nesnažte se je všechny pobít, nejde to.
Následujte tým a dostaňte se k bance zleva. Až budete u budovy, následujte Matkovice a zleva obejděte budovu. Vzadu přelezte zeď, pomozte Matkovi na žebřík, vylezte nahoru a vnikněte do banky přes záchodové okénko. Uvnitř společně zabijte (QTE) vojáka PLR. V bance přepadněte vojáky a začněte je likvidovat, zatímco do přízemí vnikne zbytek vaší jednotky. V přední části budovy, na rohu u mrtvého civilisty (modrá košile) je sniperka M98B.

Sniperka M98B

– Vzácná sniperka která je k sehnání pouze v této kapitole a jen na tomto místě. Je silná, přesná a navíc má stojánek.
– Poškození 95-59
– Munice 6 / 102
-Nabíjení 4,7s

Se sniperkou pokoste PLR na ochozech a kompletně vyčistěte patro. Pak patro obejděte a na schodišti se sejděte s týmem. Dole v přízemí je ještě pár nepřátel ale ke vchodu dorazí další US vojáci a snadno situaci ovládnete. Nyní pokračujte do trezoru. Na konci chodby je výtahová šachta – slaňte se dolů (QTE) a vhoďte do patra pod vámi flashbang (QTE). Vyčistěte místnost a zabijte vše živé. Dveře trezoru najdete otevřené a Faruk Al-Bashir nikde. Nicméně najdete intely dokazující zapojení Rusů a hlavně bednu na tři atomovky, z níž dvě jsou pryč! 

 

6. Soudruzi
(Dimitrij „Dima“ Majakovskij – Agent Ruské tajné služby GRU)
13. listopadu 13:20 – Paříž, Francie

Jste jeden ze tří GRU operativců pracující jako agenti snažící se zastavit PLR od provedení bombového útoku v Paříži. Spolu s kolegy Kirilem a Vladimirem vjedete na dvůr budovy burzy Euronext kontrolované teroristy. Máte nový samopal AS VAL (+ tlumič) a útočnou pušku AKS-74u.

Útočná puška AS Val

– Sovětská útočná puška. Zásobník je malý, ale pokud máte kde se krýt, nevadí to. I tak jsou ale lepší kousky.
– Poškození 20-18,4
– Munice 21 / 609
– Nabíjení 2,7s

Ve vrátnici podzemních garáží přesekněte dráty a vejděte dolů. Dole překvapte vojáky PLR a vyčistěte patro A.
Tip – Otravná světla aut můžete střelbou zničit.
Sestupte (po silnici nebo přes schodiště) do patra B a i to vyčistěte. Exploze v dolní garáži zapne hasící systém, začne pršet a zhorší to viditelnost. Vstupte do budovy a ve skladu najdete nálože a plyn. Rychle nasaďte plynovou masku (QTE).
Tip – Maska zhorší výhled ale neudusíte se.
Projděte do patra a nad schody utlučte (QTE) útočníka. Čistěte kanceláře, místnost po místnosti. Nejprve dole a pak vrchní patro. Z těl nepřátel můžete získat další zbraně, například samopal MP7 (viz BF2). Na konci vyrazte dveře do místnosti burzy. Začne vám utíkat chlap s bombou ale neděste se. Nejprve postřílejte všechny PLR šmejdy a pak jděte za ním. V chodbách u výtahu utlučte dalšího hajzla (QTE) a pronásledujte chlapa s bombou.

Probijte se k východu, jenže venku už je Francouzská policie a pochopení mít nebude. Likvidujte i je, jinak to nepůjde. Z těl GIGN jednotek můžete získat nové zbraně, včetně P90 (z BF2). 

Útočná puška G36C

– Zbraně ze série G36 jsou BF celkem běžné. Verze G36K a G36E byly v BF2. Známější G36C tam sice byla také ale jen v MP hře
– Poškození 25-14,3s
– Munice 31 / 372
– Nabíjení 2,85s

Útočná puška SG553

– Švýcarská útočná puška, používaná Francouzskými GIGN jednotkami. Je skvělá ale hodně vzácná.
– Poškození 25-14,3
– Munice 31 / 372
– Nabíjení 2,65s

Běže ulicí, kryjte se za auty a postupujte. Využijte i autobus ke krytí a probíjejte se dál. Kousek za zříceným vrtulníkem to terorista vzal skrze průchod. Ale jakmile vběhnete za ním, vypálí raketu jejíž exploze zabije Vladimira. Jste na to s Kirilem sami! Teď už ale nemůžete meškat. Nehleďte na nepřátele a utíkejte za tím hajzlem. Skrze dvůr, přes ulici a na nadzemku, kde ho hoďte (QTE) pod vlak. Jenže zjistíte, že bomba je jen atrapa na odlákání pozornosti a ta pravá zrovna bouchne!

 

7. Thunder Run
(Seržant Jonathan Miller – 1. Tankový prapor námořní pěchoty)
31. října 09:15 – Okolí Teheránu, Írán

Hrajete si s dinosaurem svýho kluka. Ale jinak jste velitel tanku Abrams.

M1A2 Abrams

– Abrams funguje podobně jako v Bad Company 2. Je to pořádná hromada oceli s masivním dělem.
– Navíc má kulomet na pěchotu a můžete zapnout infračervený pohled což se hodí když je okolo kouř.
– Tank můžete zrychlit, asi nějaké nitro.
– Na HUDu tanku máte všechno možné včetně otočení vozidla, rychlosti, typu zbraně i kompasu.

Následujte četu pouští. Až narazíte na první tanky T72, postarejte se o ně. Bojujte zdálky a využívejte nerovnosti terénu pro krytí. Postupujte k základně. Pomocí leteckého snímkování označte základnu pro terč útoku pro A-10. Až to zbombardují, vtrhněte tam s tankem. Vyčistěte základnu (bacha na raketometčíky) a vyhledejte raketovou baterii (3 vozidla), kterou zmasakrujte. Tím je základna dobyta. Pokračujte pouští přes další várku T72 a podél nepřátelského konvoje až k městu. Vezměte to po dálnici. Dojedete k zátarasu a neschopnému družstvu ženistů.

Vystoupíte z tanku se svou útočnou puškou M4A1. Běžte k ženistům. Pošlou vás pro detonátor ale na okolí dorážejí PLR. Doběhněte pro detonátor a zpátky. U ženistů nálož odpalte, což zničí minové pole na cestě. Skočte zpátky do tanku, ale tentokrát jako kulometčík. Během jízdy k městu to kropte po nepřátelích. Dorazíte k mostu, kde jeden z Abramsů zničí sebevražedný terorista v autě. Další budou přijíždět (2 zepředu a 2 zprava), takže je včas rozsekejte a příležitostně likvidujte i raketometčíky na mostě. Až útok odrazíte, je cesta do Teheránu.

 

8. Nezaleknu se zla
(Seržant Jonathan Miller –  1. Tankový prapor námořní pěchoty)
31. října 10:45 – Centrum Teheránu, Írán

Pokračujete v cestě k bance. Jste u kulometu, ale není po kom střílet. Tank to vezme do uličky, kde převezmete řízení. Pokračujte na křižovatku. Zaútočí nepřátele ze střech a zničí spojenecká Abrams. Projeďte budovou čímž je setřesete. Vyjedete u banky, kde postřílejte tanky T72 a vyjeďte před vchod.

Tým Misfit s Blackburnem budou čekat na evakuaci, zatímco vy skočíte ke kulometu tanku a budete krýt LZ. Kropte to po nepřátelích, dokud nepřiletí vrtulník a Misfit tým neodveze. Ale pro vás už je pozdě a po chvíli tank obsadí PLR. Proberete se v místnosti se Solomonem a Al-Bashirem. Před kamerou vás popraví jako výstrahu Američanům.

 

9. Noční šichta
(Seržant Henry Blackburn, 1. průzkumný prapor námořní pěchoty)
2. listopadu 03:58 – Teherán, Írán

Jste s Campem na střeše v Teheránu a budete krýt postup vašeho velitele Colea. Máte samopal MP7 a sniperku M40A5 (+ tlumič, + infra optika).

Sniperka M40A5

– Známá snipka M40 (BF Vietnam) v moderní verzi. Má velký zásobník a vysokou účinnost.
– Poškození 80-59
– Munice 11 / 99
– Nabíjení 4s

Sniperkou zničte čtyři světla nad parkovištěm kam vzápětí Osprey vysadí Colea a jeho tým. Zaměřte je. Přesuňte se na roh střechy a sledujte postup týmu. Až budou potřebovat, zabijte PLR vojáka na balkoně. Přejděte do zadní části střechy a slaňte se na ulici. Následujte Campa a hlavně se vyhněte kontaktu s PLR. Na silnici nechte projet vozidlo, utíkejte za Campem do uličky, přelezte zeď, sejměte vojáka na balkoně, opatrně se vyhněte hlídce a vylezte na další budovu. Odsud opět kryjte Colea tím, že sejmete dva vojáky na hlavní ulici a pohlídáte přesun svých lidí. Zase slezte a vyhýbejte se odhalení. Přes nadchod a do budovy. Tady zkuste tiše zlikvidovat PLR vojáka, jenže si vás všimne a zabití přiláká další. Rychle zdrhejte s Campem dolů a zapadněte do kanálu. Campo nastraží nálož, aby zastavil pronásledovatele. Projděte kanálem, vylezte na druhém konci a postřílejte skupinku PLR na ulici. V budově najdete místo, kde se natáčela poprava Millera. Zaútočí PLR, takže držte pozice a pokoste je zpoza oken. Projděte budovou před obchoďák, kde se setkáte s týmem Colea (je tu i Matkovic).

Následujte je přes obchoďák a dále na dvorek, kde se skupina rozdělí. Coleův tým půjde k bytovce pro Al-Bašíra a vy s Campem půjdete na střechu a budete je krýt. Vylezte nahoru.
Tip – Pokud jste někdy ztratili sniperku, na střeše je několik dalších M40A5.
Zalehněte na pozici a kryjte jednotku. Zabijte chlapa u generátoru, sledujte průjezd náklaďáku po silnici a přesun týmu do baráku. Zprava od bytů zaútočí první vlna PLR, další vlna z náklaďáku vlevo, ze střech a džípu vpravo, jiná vlna půjde přímo po vás a do toho ještě raketometčík na střeše bytovky. Jakmile dostanete zprávu o unikajícím Al-Bašírovi, nechte odstřelování, zdrhejte k silnici a trefte ujíždějící auto. Bašír se vybourá a je na umření. Campo ho vezme a vy je kryjte. Stáhnete se na dvorek, jehož bránu držte před útokem PLR. Pak se tudy vraťte do obchoďáku.

V obchodě v patře vám Campo dá 3 Claymory (viz BF Vietnam) abyste připravili obranu. Nastražte miny a odrazte vlny nepřátel. Nejprve vlna z přízemí a pak druhá vlna z prvního patra. S Campem se přesunete do obchodu na opačném rohu. Odrazte třetí vlnu PLR z druhého patra. Konečně dorazí vrtulník pro vás. Campo vezme Bašíra a vy ho kryjte cestou před obchoďák, kde čeká tým Colea. Společně držte pozice před PLR a poté naskočte do Osprey. Bašír sice zemře, ale naznačí, že ho Solomon zradil a z jeho mobilu získáte zajímavé informace.

 

10. Dva mlýnské kameny
(Seržant Henry Blackburn, 1. průzkumný prapor námořní pěchoty)
9. listopadu 08:10 – Údolí Araz, Írán

Jedete se svoji jednotkou (Campo, Matko a Montes) do sídla ruského prodejce zbraní Kaffarova. Jenže někdo na vás zaútočí. Máte útočnou pušku M416 (+ granátomet) a raketomet SMAW.

Útočná puška M416

– Kvalitní útočná puška, která je přesná, silná a navíc má granátomet.
– Poškození 25-18,4
– Munice 31 / 372
– Nabíjení 2,5s

Raketomet SMAW

– Dobrý raketomet vhodný na těžkou techniku. Nevýhodou je hodně pomalé nabíjení.
– Poškození 100
– Munice 1 / 4
– Nabíjení 5,8s

Dejte se do boje a postřílejte nepřátele v lesích. Na kopci najdete jedno tělo a zjistíte, že to jsou Rusové. To je průser. Jděte nahoru na silnici, kde čeká váš konvoj. Spojte se s velitelem Colem a sledujte jak Rusové obsazují pozice v údolí a skáčou na padácích. Tohle bude drsné.

Utíkejte dolů, kryjte se za překážkami a kamennými ploty a čistěte pole. V jednu chvíli zaútočí BMP, zničte ho raketometem. Přesuňte se přes silnici a bojujte dál. O pár dalších metrů zaútočí hned dvě BMP najednou, tak je zničte. Vyčistěte zbytek polí a seskupte se. Jenže zaútočí stíhačka Su-25! Utíkejte za jednotkou a využívejte krytů. Dostaňte se na most a ze zničeného džípu vemte Stingera.

Raketomet FIM-92 Stinger

– Protiletadlový raketomet s automatickým zaměřováním. Po zaměření cíle stačí vypálit a raketa se už trefí.
– Poškození ?
– Munice 1 / 3
– Nabíjení 4s

Zamiřte stíhačku a sestřelte ji. Jenže Campo a Matkovic jsou už mrtví.

 

11. Kaffarov
(Dimitrij „Dima“ Majakovskij – Agent Ruské tajné služby GRU)
9. listopadu 08:30 – Údolí Araz, Ázerbajdžán

S Kirilem a Vladimirem jste v letounu a jdete po Kaffarovi. Vyskočte (QTE) a na padáku dopadnete do lesa. Máte jen samopal PP-2000. Vaše bedna se zbraněmi skončila pod svahem.

Samopal PP-2000

– Malý Ruský samopal. Nic extra ale dokáže dobře posloužit. 
– Poškození 25-13,7
– Munice 21 / 294
– Nabíjení 3,5s

U svahu dole uvidíte skupinu Kaffarovových žoldáků. Pokoste je. Pak si z bedny vemte svoji výbavu, útočnou pušku AEK-971 (+ ACOG, + laser, + svítilna) a bročku Saiga 12K (+laser).
Tip – Výbava nahradí PP-2000. Tu si nechat nemůžete.
Zmocněte se auto žoldáků a přidáte se ke koloně ostatních při cestě k vile. Pokus o infiltraci skončí u průjezdu na pozemek, kde zastřelte hlídače (QTE). Spínačem v kontrolní místnosti otevřete vrata na pozemek. Projděte po schodech na parkoviště. Pobijte nepřátele. Z jejich těl můžete získat nové zbraně – bročku DAO a kulomet M60. Někteří mají i kulomet Type 88 LMG (z BC2).

Brokovnice DAO-12

– Mocná brokovnice s obřím zásobníkem. Nevýhodou je extra dlouhé nabíjení, ale zase díky velikosti zásobník vydrží dlouho.
– Poškození 128-48
– Munice 12 / 48
– Nabíjení 10s

Kulomet M60E4

– Vylepšená moderní verze legendárního M60. 
– Poškození 34-22
– Munice 100 / 700
– Nabíjení 7,2s

Vemte si obojí.
Tip – Výbava nepřátel není vždy daná a navíc po čase zmizí, takže se může stát, že tyto zbraně najdete až později.
Pokračujte výš. Na dohled je budova bazénu ale před ní hromada nepřátel. Využijte úzkého tunelu pod silnicí – proplazte se jím a tím obejdete nepřátele zboku. Vtrhněte do budovy bazénu a vyčistěte ji. Zatímco soudruzi zůstanou dole, vy běžte bočními dveřmi ven. Překvapíte tu chlapa, zabijete ho a vezmete sniperku M82A3. Super!

Sniperka M82A3

– Kvalitní sniperka, která velmi málo kope a má velký zásobník. Používá termální optiku.
– Poškození 110
– Munice 11 / 99
– Nabíjení ?

Hned pušku využijte a ze střechy kryjte postup kámošů k vile. Až bude čisto, připojte se k soudruhům. Probijte se místnostmi a pokoji vpřed. Bročka DAO je tady k nezaplacení. Využívejte patra odkud kryjte postup kolegů (ti půjdou přízemím). Nakonec se probijete do velké prosklené haly. Vyčistěte ji a odtud se vydejte do sklepa.

Na stolech před schody leží spousta zbraní – kulomet M27 IAR, útočná puška F2000, bročka USAS-12, útočná puška SCAR-H a sniperka M39 EMR. Ten nový kulomet rozhodně berte.

Kulomet M27 IAR

– Moderní kulomet připomínající spíš útočnou pušku. Má obstojný zásobníkem. Je překvapivě přesný a účinný.
– Poškození 25-18
– Munice 46 / 414
– Nabíjení 2,5s

Sniperka M39 EMR

– Kvalitní sniperka s velkým poškozením. 
– Poškození 50-37,5
– Munice 11 / 154
– Nabíjení 3,4s

Dole se vám bude hodit baterka. Vyčistěte chodbu u střelnice. Pak se oddělte od ostatních a vezměte to dolem přes výcvikovou střelnici. Dávejte pozor na panáky ale ještě víc na žoldáky. Od nepřátel tady dole můžete najít nový samopal, který určitě berte.

Samopal PDW-R

– Rychlý a efektivní samopal. Kupodivu je i dost přesný.
– Poškození 25-14,3s
– Munice 21 / 294
– Nabíjení 3,4s

Projděte celou střelnicí. Na konci se opět sejdete se soudruhy. Pokračujte přes hořící chodbu a dále nahoru. Vyjděte ven a utíkejte k helipadu, protože Kaffarov zdrhá! Zbijte ho (QTE) a spadnete oba dolů do bazénu.

(Seržant Henry Blackburn, 1. průzkumný prapor námořní pěchoty)
9. listopadu 09:15 – Údolí Araz, Ázerbajdžán

V kůži Blackburna přicházíte k bazénu vily. Máte útočnou pušku M416, ale není na koho střílet. U bazénu najdete mrtvého Kaffarova a Dimu, který vás upozorní na Solomonem chystané teroristické útoky v Paříži a New Yorku. Chce abyste tomu společně zabránili a vyhnuli se válce. Vzápětí ale dorazí Cole. Zastřelte ho!

 

12. Zhouba
(Seržant Henry Blackburn, 1. průzkumný prapor námořní pěchoty)
14. listopadu 17:55 – Long Island, USA

Jste zpět v současnosti u výslechu. Hajzlové ze CIA, Gordon a Whistler, dokončí výslech a přivedou i Montese. Solomon je jejich agent a ze všeho viní Rusko. Whistlera zbijte (QTE), utíkejte s Mondezem na chodbu a vyskočte z okna. Utíkejte přes ulici a skočte na vlak! A jsme zase na začátku…

Skočíte do vlaku obsazeného teroristy, jednoho skopnete a vezmete mu pistoli M9. Postřílejte teroristy a postupujte vlakem.
Tip – Oproti první misi můžete od mrtvých teroristů brát i další zbraně.
Dorazíte ke dveřím zeseknutým pomocí brokovnice M1014, vemte si ji. O kus dál dojde k bitce při které bročku ztratíte. Zbijte vojáka (QTE) a vykopněte ho z vlaku. Získáte jeho AKS-74u. Postupujte vlakem, ale Solomon nastraží za dveře bombu. Vylezte oknem na střechu (QTE), zatímco bomba odpálí zadní část vlaku. Přes střechu se dostaňte zase do vlaku. O pár místností dál vás ale Solomon praští a chystá zabít… Ubraňte se (QTE) a odpalte nálože ve vlaku.
Proberete se po chvilce ve zničeném vlaku ale Solomon je pryč. Seberete útočnou pušku SG553. Skočte z vlaku do kanálu. V kanále je spousta nepřátel, tak se probijte přes ně a po žebřících stoupejte výš. Nakonec vylezete z kanálu na silnici, kde vás najde Montes.

Nastoupíte k němu do auta a pronásledujete Solomona. Střílejte po jeho voze pistolí. Nakonec do něj Montes vrazí. Vzpamatujete se o chvilku později. Solomon zastřelí Montese a vy se s tím hajzlem porvěte (QTE) a utlučte ho. Atomovku zajistíte!