Resident Evil 3 (HD) (1999 / 2020)

Trojka Residentí série je jednoznačně nejkratší díl z hlavní číslované řady dílů. Přesto je legendární stejně jako jednička a dvojka a to především hlavním motivem nezničitelného Tyranta Nemesis, který neustále pronásleduje hlavní hrdinku. Příběh se odehrává opět v Raccoon City během propuknutí nákazy ale tentokrát sleduje jiné hlavní postavy, především Jill. Tentokrát už není možné volit hrdinu ale většinu hry projdete za Jill, přičemž část projdete za Carlose.

Povaha hry se od dvojky změnila jen minimálně ale vůbec to nevadí, jelikož hratelnost je stále bezvadná, zombie stále stejně nebezpečné a namísto Mr. X je hrdina neustále naháněn Nemesis. Přeci jen se ale něco změnilo. Poměr akce / adventury se více přiklonil k akci. Výsledkem je více akčních pasáží, více animaček, více explozí a svižnější spád ale na úkor používání předmětů a různých logických rébusů.

Množství odemykatelných prvků je opět značné ale chybí různé bonusové hry a herní režimy. Znovuhratelnost na nabízí prakticky jen díky systému obchodu, který umožňuje za vyhrané body investovat do nákupu speciálních předmětů, jež pomohou usnadnit průchod hrou na vyšší obtížnosti. Zároveň jde o takový můstek k RE4, který jako první díl série přinese tradiční finanční systém a obchod.

Hodnocení – 90%
Herní doba – cca 5h


 

Prolog – Bytový dům

Zatímco se Raccoon City propadá do pandemie nákazy, Umbrella dokončuje obřího Tyranta s označením Nemesis a posílá ho vrtulníkem do města…
Jste Jill Valentineová a proberete se ve svém bytě.
Tip – Úvodní pasáž prologu vidíte z pohledu vlastních očí.
Tip – Můžete zavřít okno.
Běžte do koupelny, zastavit tekoucí vodu. Ale začnete se měnit na zombie až nakonec se zastřelíte…
Ale byla to jen noční můra. Je 26. září 1998. Prohlédněte pokoj (kalendář, léky u lampičky). Na nástěnce je Zpráva Jill (1/4) o T-viru, operaci ve Spencerově vile a suspendování, dále Poznámky z vyšetřování (2/4) o zapojení Umbrelly. Na skříňce je Neuzavřená obálka (3/4) o nuceném domácím vězení a na jídelním stole Zpráva od kolegy (4/4) o rozpuštění STARS od Brada. Jděte do koupelny rozsvítit. Začne zvonit telefon, tak se pro něj vraťte. Volá Brad a varuje vás… jenže do bytu skrze zeď vstoupí Nemesis. V potyčce uniknete na chodbu. Utečte do dalšího pokoje, kde skříní zatarasíte dveře a oknem utečte ven. Po požárním schodišti níž a do okna. Zase vás přepadne Nemesis. Utíkejte před ním chodbou skrz budovu na další požární schodiště. Znovu vás přepadne, srazí do přízemí a zkusí rozdrtit blokem betonu, takže utíkejte chodbou ke dveřím ven na ulici. Tady potkáte Brada. Utíkejte spolu do baru ale tam Brada pokouše zombie. Nalezeným nožem mu pomůžete ale je nakažený a rozhodne se zůstat. Venku v uličce seberte poldovi zbraň.
Tip – Při hře na Easy budete mít od počátku také útočnou pušku CQBR a 64 munice.

Bojový nůž

– Základní nůž na boj zblízka nebo dorážení zombií co padnou na zem. Oproti RE2 se nemůže poškozovat.

Pistole G19

Standartní pistole s velkým zásobníkem. Rychlá ale slabá.
+ Zaměřovač zvyšuje přesnost.

+ Rozšířený zásobník na 33
+ Tlumič snižuje hluk a zvyšuje poškození.
– Munice 15

Útočná puška CQBR

– Kvalitní útočná puška. Rychlá a kontrolovaná střelba. Vhodná na rychle se pohybující monstra.
+ Zaměřovač zlepšuje přesnost
+ Taktická rukojeť zvyšuje stabilitu.

+ Dvojitý zásobník na 64 
– Munice 32

Za vámi se hrnou zombie, takže utíkejte vpřed. Prolezte pod troskami a do boční uličky. Na dvorku u auta potkáte chlápka Daria co se schová do kontejneru.
Tip – Můžete přes dveře s chlapem promluvit ale neotevře.
Vyjděte ven, prolezte pod plotem a dále na parkoviště. Z výtahu vylezou zombie. Nastupte a vyvezte se na střechu. Uvidíte přistávat záchranný vrtulník ale jak se přiblížíte, exploduje kvůli Nemesis. Skočíte do auta, nastartujte (QTE) a srazte Nemesis ze střechy. Zřítíte se dolů, Nemesis se zvedne připraven vás zničit ale raketou ho trefí Carlos.

 

Centrum města

Stanice Redstone Street
Carlos vás vezme do bezpečí metra a prozradí, že je ze speciální jednotky Umbrelly UBCS.  
Mr. Charlie Bobblehead (1/20) – Nahoře nad vstupem do metra u automatu s novinami.
Tip – V celé hře je 20 figurek maskota hračkářství. Najděte a střelte všechny.
Následujte Carlose k vlaku metra. Uvnitř je zraněný kapitán Mikhail. Dají vám vysílačku a pošlou spravit metro aby mohli odvézt civilisty. Venku na sedačce je U.B.C.S. příručka municí (1/21) o míchání prachu.
Střelný prach – Smícháním střelného prachu lze vytvořit munici.
Střelný P + Střelný P = Munice pistole
Střelný P + Kvalitní P = Munice brokovnice

Kvalitní P + Kvalitní P = Munice magnum / samopalu
Střelný P (velký) = Dvojnásobek vyrobené munice
Vyjděte nahoru.

Centrum města
Ve stánku s novinami je Přední strana bulváru (2/21) o požírači masa. Nahoře za turniketem jsou zásoby, včetně bylinek a střelného prachu. Také je zde psací stroj a bedna skladu.
Tip – Na psacím stroji je možné ukládat hru.
Tip – Bedny skladu jsou navzájem propojené a slouží pro ukládání předmětů.
U turniketu je zamčený kufr, vzadu zvláštní hodinový stroj a na stole U.B.C.S. Bylinný manuál (3/21) o míchání bylinek. 
Bylinky – Existují dvě bylinky (zelená a červená) a sprej. Zelené obnovují zdraví, červené posilují účinek zelených. Bylinky se dají kombinovat, přičemž oproti předchozím dílům je kombinací méně neboť tu nepotkáte modrou bylinku.
Z + Z = Zelený prášek (obnoví střední HP)
Z + Č = Zelenočervený prášek (obnoví maximální HP)
Z + Z + Z = Velký zelený prášek (obnoví maximální HP)
Sprej = Maximální léčení
Vyjděte ven, uličkou obejděte zátaras na hlavní třídu. Vzadu je cesta k elektrárně ale v ulici hoří oheň. Vraťte se o kus zpět, načež zombie prorazí barikády a uvolní další ulici. Dole vyčistěte oblast mezi obchody a běžte do Donut shopu. Je tam pár zásob, zamčená skříňka, ve skladu je psací stroj, bedna skladu a zdobená krabička ve které najdete červený drahokam.
Mr. Charlie Bobblehead (2/20) – Za pultem Donut shopu v rohu u mikrovlnky.
Před Donutem se vydejte na můstky mezi budovami. Prohlédněte střechu a skopněte žebřík (rychlý návrat na hlavní třídu). Opačná strana vede do skladu lékárny. Tady je trezor a na stole Deník vlastníka lékárny (4/21) o nápovědě k trezoru od Aqua Cure.
Mr. Charlie Bobblehead (3/20) – Ve skladu v jedné z polic mezi bednami.
Cesta za skladem a Donutem se schází na zadní ulici. Vzadu v lékárně si všimněte reklamy Aqua Cure s čísly 937 a jimi otevřete trezor ve skladu, kde najdete Zaměřovač (G19). Pokračujte do budovy metra.

Kancelář metra
Na chodbě najdete požární hadici. V kanceláři (za oknem) je zamčená skříňka, na stole Zpráva zaměstnancům metra (5/21) o zamčené brokovnici. V jedné skříňce je granát.

Výbušný granát

– Granát vyvolá silnou explozi. Velmi užitečné proti velmi odolným monstrům nebo na skupiny zombií.
– Jediný granát stačí na ochromení Nemesis v jeho první fázi.

V kontrolní místnosti je Manuál železnice Kite Bros (6/21) o ovládání napájení. Panel je ale bez proudu.
Mr. Charlie Bobblehead (4/20) – Na zemi pod kontrolním panelem.
Vyjděte ven.

Centrum města
Vraťte se na hlavní třídu k hořící uličce. Připojte hadici k hydrantu a oheň uhaste. V dílně jsou štípačky a také psací stroj a bedna skladu. Než půjdete dál, vraťte se na hlavní třídu. Přeštípněte dveře do marketu (u schodů). Uvnitř je sprej (váš první) a zdobená krabička ve které najdete modrý drahokam. Za Donut shopem přeštípněte dveře s řetězem do uličky (vzadu jsou zombie a munice bročky). Nyní v dílně přeštípněte dveře dál do garáže. Najdete zraněného člena UBCS ale zastřelí ho jeho vlastní kolega. U těla je Výcvikový deník (7/21) o jeho tréninku. Dál na ulici vpravo u mrtvoly je U.B.C.S. dopis na rozloučenou (8/21) od dalšího vojáka a na rohu visí Oznámení elektrikáře (9/21) o rozmístěných generátorech.
Tip – Střelba do generátorů způsobí zelektrizování a poškození všech v okolí.
Narazíte na psy (využijte generátor) a pokračujte do budovy rozvodny metra.

Rozvodna metra
Dole v přízemí je pár skříněk, nahoře v kontrolní místnosti je psací strojbedna skladu a na stole Fax od vedoucího rozvodny (10/21) o aktivaci čtyř generátorů a také tu leží Sumka.
Sumka – Sumky navýší kapacitu inventáře o 2 sloty.
Mr. Charlie Bobblehead (5/20) – V kontrolní místnosti na šedé skříni v rohu.
Venku je mnoho zelených bylinek a Zelené byliny: Fungují! (11/21) s poznámkou, že zelené byliny vyhání z těla parazity.
Tip – Pokud do vás vnikne parazit, samotnou zelenou bylinkou ho můžete vypudit.
U zamčených dveří je Interní sdělení rozvodny (12/21) o paklíči. Naproti u mrtvoly najdete pouzdro a v něm šperhák. Vypačte (šperhákem) dveře dovnitř. Překvapí vás brouk Drain Deimos a vpustí do vás parazita, takže se rychle vylečte bylinkou.
Tip – Drain Deimos je broučí bestie. Může se pohybovat i po stropě a útočí kusadly. Především do vás může vnést parazita.
V budově je třeba nahodit čtyři generátory ale místo je zamořené Deimosy. Tři generátory zapnete snadno, poté projděte za dveře a nahoru po lešení. Nad žebříkem leží Chadovy poznámky (13/21) o průběhu infekce parazitem. Vzadu v koutě pod lešením je poslední generátor. Vraťte se do kontrolní místnosti nahodit proud. Jakmile elektrárna funguje, vydejte se zpět. Vypačte (šperhákem) skříňku v přízemí rozvodny (munice pistole) a vyjděte na ulici.

Centrum města
Na rohu budovy Nemesis rozrazí zeď a skočí na ulici. Jde po vás!
Tip – Nemesis je nezničitelný Tyrant. Obvykle není moc rychlý, ale dokáže nečekaně zrychlit, skákat blíž anebo vás chytat chapadlem. Nelze ho zabít, pouze ochromit. Využití granátů, střelba do hlavy nebo prostředí (výbušné sudy, generátory) je ideální. Ochromení Nemesis na určitých místech způsobí, že z něj vypadnou pouzdra s věcmi (celkem 4).
Oběhněte Nemesis a utíkejte do garáže. Vypačte (šperhákem) skříňku v dílně (sprej). Pokračujte přes hlavní třídu (pozor na Nemesis a nové zombie). Vypačte dveře hračkářství, uvnitř je Vaše panenka Charlie (14/21) o speciálních panenkách a na pultu zdobená krabička, ve které najdete zelený drahokam.
Mr. Charlie Bobblehead (6/20) – V hračkářství mezi figurkami na stole.
Vypačte skříňku v Donut shopu (granát).
Tip – Ochromte Nemesis během cesty do kanceláře metra až klesne na kolena. Vypadne z něj pouzdro se zásobami a v něm Rozšířený zásobník (G19).
Jděte do kanceláře metra.

Kancelář metra
V kanceláři vypačte skříňku (sprej) a přeštípněte skříň s řetězem (brokovnice).

Brokovnice M3

– Standartní bojová brokovnice. Vhodná na krátkou vzdálenost proti silným monstrům
+ Taktická pažba zlepšuje přesnost

+ Poloautomatická hlaveň zvedá munici na 6 a zrychluje střelbu.
+ Držák nábojnic zrychluje nabíjení.
‚- Munice 4

V kontrolní místnosti kanceláře vypačte kufřík (munice bročky). Nyní se zaměřte na kontrolní panel. Je třeba nastavit trasu vlaku dle označení stanic i čísla dráhy a vyhnout se nepřístupným cestám. Nastavte FA 02, RA 03, SA 02. Cestou zpět uvidíte zombie s parazitem.
Tip – Paraziti vás mohou nakazit. Oranžová místa na jejich těle jsou zranitelné body.
Vyjděte ven.

Centrum města
Projděte před Donut shop, kde uvidíte jak Nemesis vytváří parazity pro zombie. Utíkejte až zpátky (pozor na nové zombie) do stanice metra.
Tip – Ochromte Nemesis během cesty do stanice metra až klesne na kolena. Vypadne z něj pouzdro se zásobami a v něm Tlumič (G19).
Schovejte se ve stanici. Vypačte kufr u turniketů (munice bročky). Vložte všechny barevné drahokamy do hodin. 
1. drahokam – granát
2. drahokam – Taktická pažba (M3)
3. drahokam – Sumka
Sejděte do metra. 

Stanice Redstone Street
Dorazí Nikolai (co zabil svého kolegu) ale zaútočí Nemesis. Rozhodnete se získat čas. Utíkejte před Nemesis chodbou až do skladu.
Tip – Ochromte Nemesis během útěku přes stanici až klesne na kolena. Vypadne z něj pouzdro se zásobami a v něm 6 munice bročky.
Rychle vylomte žlutou mřížku šachty a prolezte dovnitř. Spadnete do kanalizace.

Kanalizace
Projděte za dveře, které za sebou uzavřete. V místnosti vedle je psací stroj, bedna skladu a na zdi Mapa kanalizace. Pokračujte dolů ke kanálu. U zamčených dveří visí Zvýšení zabezpečení kanalizace (15/21) o bateriích ke dveřím. Seskočte do kanálu. Minete žebřík a dojdete na křižovatku. V kanálech zaútočí obří monstrum.
Tip – Hunter Gamma je žabí bestie s obří tlamou. Když ji otevírá může vás snadno sežrat ale také je na tom místě zranitelná. Je velmi citlivá na oheň.
Levý tunel vede do kanceláře, kde je psací stroj, bedna skladu, dále Záznamy výzkumného asistenta (16/21) o přesunu Gamm do kanálů a Faktura z Kendova obchodu se zbraněmi (17/21) o výrobě granátů a hlavně granátomet!
Výbušniny – Smícháním výbušnin lze vytvořit granáty.
Výbušnina A + Výbušnina A = Explozivní granáty
Výbušnina A + Výbušnina B = Ohnivé granáty
Výbušnina B + Výbušnina B = Kyselinové granáty

Granátomet MGL

– Solidní granátomet. Pomalé nabíjení ale velká účinnost dle typu munice.
– Zápalná munice (červená) je klasická a najdete ji už ve zbrani. Zapálí okolí a monstra. Ideální na Gammy. 
– Explozivní munice (šedá) způsobí velkou explozi. Ideální na skupiny monster. 

– Kyselinová munice (žlutá) poleptá cíl kyselinou pro trvalé zraňování. Ideální na Huntery Beta.
– Minometná munice (modrá) se přisaje na překážku a vybuchne když se přiblíží nepřítel. Nedá se vyrobit.
– Munice 6

Nyní pokračujte druhým tunelem. Za vodopádem je úzká cesta se zásobami a leží tam  Poznámky pracovníka kanalizací (18/21) o útocích nestvůr. Tunel vede k laboratoři.
Mr. Charlie Bobblehead (7/20) – Za mřížemi před laboratoří.
V laborce je balíček baterií a vzadu na stole Milostný dopis? (19/21) o vztahu ke Gammám, které Umbrella nařídila zničit jako nepovedené zbraně. Vypačte skříňku v laborce (výbušnina A). Vraťte se až k žebříku a po něm nahoru. Baterií odemkněte dveře, projděte (pozor na Gammu), z druhé strany otevřete mříže a baterii si zase vezměte. Baterií odemkněte bezpečnostní místnost, kde jsou zásoby a Sumka. Zase baterii vezměte, shoďte dolů žebřík a slezete přímo nad kanálem. Baterií odemkněte dveře dál a pokračujte.
Mr. Charlie Bobblehead (8/20) – Hned nad dveřmi na světle.
Chodba vede k žebříku na dvorek… ale tam vás chytí Nemesis!

Centrum města
Nemesis má nyní plamenomet! Rychle přeběhněte dvorek do budovy.

Demoliště
V přízemí za dveřmi je místnost s psacím strojem a bednou skladu. Pokračujte nahoru ale Nemesis je za vámi a bude podpalovat celou budovu. Musíte utíkat. Shoďte prkna abyste přešli a utíkejte stále výš a výš. Dorazíte k vysokému žebříku. U jeho paty je psací stroj, bedna skladuOznámení o odložení demolice (20/21) o generátorech na střeše. Po žebříku vylezte na střechu.

Boss 1 – Nemesis A

– Nezničitelný super-Tyrant se vám postaví na střeše budovy. Krom běžných útoků zblízka je vyzbrojený plamenometem. S tím má omezený dosah ale dokáže pokrýt velkou plochu a přes plameny je špatně vidět.
– Střecha je plná předmětů. Pár dalších je v kufřících. Poberte věci už během boje (pak bude pozdě).

– Miřte na nádrž s palivem, kterou má na zádech. Využijte generátor v oblasti, ochromte ho a ničte nádrž. Až nakonec exploduje.
– Nemesis se vznítí ale nyní používá plamenomet jako palici. Je agresivnější a má dlouhý dosah. Utíkejte před ním a dál ho střílejte, ideálně do hlavy. Po nějaké době konečně padne.

Centrum města
Po explozi spadnete zase na ulici. Projděte mezi vozy, přelezte požární auto a dostanete se k policejní stanici.
Tip – Tuto ulici s obchodem a stanicí znáte už z RE2.
Jděte do Kendova obchodu se zbraněmi. Kendo vám poradí jít okolo krámu a odejde do dveří.
Tip – Když přijdete blíž uslyšíte jak mluví se svou už nakaženou dcerou.
V obchodě je psací stroj, bedna skladu, v polici mnoho zásob, dále Poloautomatická hlaveň (M3) a na věšáku klíč od Kendových vrat (průchod). Odemkněte branku vedle obchodu a projděte uličkou až do obytného domu.
Mr. Charlie Bobblehead (9/20) – Na skříňce v tmavé místnosti.
V patře domu v ložnici je Čtenářův sloupek z Raccoon Times (21/21) o riziku pádu Toy Uncle sochy nad hračkářstvím a vypačte zde kufřík (explozivní granáty). Hlavními dveřmi vyjděte na ulici. Jenže vás znovu dostihne Nemesis a vytasí raketomet! Utíkejte ulicemi.
Tip – Když laser raketometu zčervená, je raketa připravená a Nemesis bude pálit. Kličkujte!
Utečte za roh a vyběhnete ve známé oblasti u rozvodny. Nemesis skočí na auto, tak proběhněte okolo něj. Exploze vás odmrští stranou a do bezpečí. Zatím. Přes lešení se dostanete na střechu nad hlavní třídou.
Tip – Mnoho cest je nepřístupných. Můstky hoří, cesty jsou zavalené.
Sejděte k Donut shopu. Z hračkářství se po explozi urve hlava Toy Uncle a padá dolů po schodech. Rychle uhněte. Nemesis zase zaútočí.
Tip – Ochromte Nemesis během útěku ke stanici metra až klesne na kolena. Vypadne z něj pouzdro se zásobami a v něm 6 zápalných granátů.
Utíkejte nahoru a směrem ke stanici. Carlos vás povede oklikou a nakonec odpálí cisternu, načež výbuch Nemesis pohltí. 

Stanice Redstone Street
Sejděte s Carlosem k vlaku. Mikhail pošle Carlose a jeho kolegu Tyrella najít Nathaniela Barda, takže vlakem odjíždíte bez nich.
Je 29. září 2:11 a odjíždíte vlakem, jenže vlak přepadne Nemesis! Nikolai vás zamkne aby mohl utéct, Nemesis chytí Mikhaila, který se odpálí a vlak vykolejí… 

 

Policejní stanice

Je 29. září 2:34 a jako Carlos dorazíte k policejní stanici. U sebe máte vlastní výbavu, nový nůž, novou pistoli, útočnou pušku CQBR, 15 munice pistole a 200 munice samopalu.

Bojový nůž

– Základní nůž na boj zblízka nebo dorážení zombií co padnou na zem. Používá ho jen Carlos.

Pistole G18

Standartní pistole UBCS, kterou používá Carlos. Má větší zásobník a rychlejší střelbu než G19.
– Munice 18

Útočná puška CQBR

– Kvalitní útočná puška. Rychlá a kontrolovaná střelba. Vhodná na rychle se pohybující monstra.
+ Zaměřovač zlepšue přesnost
+ Taktická rukojeť zvyšuje stabilitu.

+ Dvojitý zásobník na 64 
– Munice 32

S Tyrellem přejděte hřbitov. U vchodu uvidíte jak zombie Brad pokouše poldu Marvina. Zatímco Tyrell začne odemykat dveře, vy Brada zničte a seberte z něj Bradovu ID kartu. Než půjdete na stanici, vraťte se do podchodu. V komoře je plakát Brada, skříň s věcmi a na stole Emailová pošta k odeslání (1/7) s žádostí nastrčené agentky Umbrelly o evakuaci. Na nádvoří za podchodem je pár zásob. 
Mr. Charlie Bobblehead (10/20) – Na nádvoří za podchodem u zdi. 
Na stanici proberte s Tyrellem situaci. Pošle vás prozkoumat STARS kancelář. V hale je psací stroj a bedna skladu. V čekárně západního křídla je ID Karta – Protokoly bezpečnosti (2/7) o čtečkách ID karet. Bradovou ID kartou odemkněte kufr (munice samopalu). Pokračujte chodbou okolo křídla. Uvidíte jak něco s dlouhým jazykem zabije dva poldy. V operační místnost je zábleskový granát.

Zábleskový granát

– Granát vyvolá oslepující záblesk, který dočasně ochromí monstra. Užitečné, když chcete pouze proběhnout nebo utéct.

V zadní místnosti na tabuli je heslo CAP. V západní kanceláři otevřete Bradovou ID kartou kufr a uvnitř je Zaměřovač (CQBR) a na stole Marvina je 20. září Zpráva o zatčení (3/7) ohledně zadržení muže s detonátorem. V kanceláři velitele je trezor. Pokračujte kolem zamčené bezpečnostní místnosti skladu až ke schodům. V temné komoře je psací stroj, bedna skladu a na stole Interní sdělení (4/7) s kódem 9, 15, 7 k trezoru. V kanceláři otevřete trezor (9, 15, 7) a uvnitř je Sumka. Pokračujte do patra. Ve sprchách je na lavici Zpráva příteli (5/7) o baterii ve skladu a nakaženém, co se raději zavřel ve skříňce. Otevřete kódem (CAP) skříňku (zábleskový granát). Na zadní stěně sprch je elektronický přístroj – rozbuška (bez baterie). V třetím podlaží je na bedně klíč (bezpečnostní sklad) a vzadu zamčená skříňka. Sejděte do přízemí. Před skladem je Licker! Zničte ho a klíčem odemkněte bezpečnostní sklad. 
Mr. Charlie Bobblehead (11/20) – Na zadní polici bezpečnostní místnosti.
Zadejte kódy a odemkněte skříňky.
104 – Baterie
106 – Munice útočné pušky
109 – Granát
Baterii vložte do rozbušky (rozbuška). Na tabuli je fotka Zámek 3P (6/7) s kódem zámku DCM. Ve třetím poschodí otevřete kódem (DCM) skříňku (munice útočné pušky) a ve sprchách nastražte a odpalte nálož rozbuškou. Po zničení stěny pobijte tlupu zombií a Lickera na chodbě. V kanceláři STARS se spojíte s Bardem, který je v nemocnici a je prý schopen vyrobit vakcínu. Tyrell sem dorazí také. Prohlédněte kancelář. Je tu bedna skladu. V zabezpečené místnosti Bradovou ID kartou odemkněte kufr (munice útočné pušky) a v kanceláři velitele je Záznam o incidentu ve Spencerově panství (7/7) o události v sídle.
Tip – Všimněte si fotky STARS týmu v kanceláři velitele.
Vyjděte z kanceláře, když se spojíte s Jill a zjistíte k čemu došlo. Je 29. září 4:43.

 

Předměstí Raccoonu

Tunely metra
O pár minut dříve… Znovu jako Jill jste v tunelu metra u zničeného vlaku. Projděte tunelem do oblasti přístřešku. Je zde psací stroj, bedna skladu, na lavici U.B.C.S. Oznámení o novém zbraňovém vybavení (1/2) ohledně minometných granátů. Těch tu také pár leží. Projděte tunelem.
Mr. Charlie Bobblehead (12/20) – V jednom výklenku pod lavicí u postele.
Po žebříku vylezete k řece.

Náměstí s hodinovou věží
Prohlédněte nábřeží. Na lavici je Brožura o Hodinové věži (2/2) o věži na náměstí.
Mr. Charlie Bobblehead (13/20) – Na ulici u dodávky vedle truhly.
Vyjděte na most. Uvidíte jak hořící Nemesis unikne z metra a zřítí se do řeky. Jenže vzápětí zmutuje, skočí na most. Rychle utíkejte k náměstí.

Boss 2 – Nemesis B

– V druhé fázi Nemesis připomíná spíše divoké zvíře. Je velmi agresivní a útočí zblízka svými pařáty. Umí skákat a bojuje velmi drsně.
– Náměstí je plné zásob, včetně munice, minometných granátů a bylinek. Využijte toho.
– Likvidujte Nemesis pomocí silných zbraní (granátomet / brokovnice). Po nějaké době se oslabí a změní taktiku.
– Nemesis začne běhat přes zdi domů a skákat po autech. Využijte minometné granáty, nastražte mu je do cesty. Když explodují, Nemesis to srazí dolů, ochromí a z těla mu začne vyčnívat srdce jakožto zranitelná část. Tu ničte silnými zbraněmi.

Po smrti Nemesis, poberte zbytek zásob a pokračujte bránou. Jenže Nemesis se probere, chytí vás a i když mu padací mříží urazíte paži vystřeli parazita a nakazí vás. Tomu přihlíží Nikolai. O půl dne později vás najde Carlos a odnese do nemocnice.

 

Nemocnice

Je 29. září 21:10. Nyní jako Carlos položíte Jill na lůžko v nemocnici. V pokoji je i psací stroj a bedna skladu. Prohlédněte vestibul a pokračujte hlouběji do budovy. Na stojanu u recepce je Brožura Spencer Memorial (1/9) o nemocnici. Vyčistěte recepci, projděte po chodbě a do kanceláře laborky.
Mr. Charlie Bobblehead (14/20) – V chodbě u barikád před recepcí laboratoře.
V kanceláři je Deník zdravotní sestry: 25 září (2/9) o podivných onemocněních a na pultu magnetofon. Zkuste vejít do laborky ale vyžaduje hlasový vstup Barda.
Tip – Zkuste opakovaně přes interkom vstoupit do kanceláře Barda. Pokusíte se o heslo, napodobení hlasu… ale marně.
Pokračujte přes zadní vstup a nahoru patra. 
Mr. Charlie Bobblehead (15/20) – Na střeše u dveří.
Přes střechu vstupte zase do budovy. V rohu u archivu je na zdi Mapa nemocnice. Přímo v archivu je psací stroj, bedna skladu a Deník zdravotní sestry: 27. září (3/9) o rostoucím počtu pacientů. V místnosti pro personál je na stole Deník zdravotní sestry: 29. září (4/9) o pandemii nakažených a na zdi u zamčených dveří Zprávy od vedení (5/9) o ztraceném klíči šaten na dvorku. Jděte na sesternu, kde je zamčený trezor a na pultu Poznámka o nahrávce (6/9) o obtěžování personálu od Barda. Z pokoje u sesterny uniknou zombie, tak je zničte.
Mr. Charlie Bobblehead (16/20) – V pokoji u sesterny v odpadkovém koši.
Na konci chodby v patře seskočte prvním oknem na dvorek. V květináči je Taktická rukojeť (CQBR). Přeskočte plůtek. 
Tip – Pokud na dvorek seskočíte až zadním oknem, dopadnete hned do oblasti za plůtkem.
Na dvorku je klíč (od šatny). S ním projděte dovnitř, zase nahoru a do místnosti personálu kde odemkněte šatny. Ve skříňkách je pár zásob a nemocniční ID karta. Při odchodu zaútočí Hunter.
Tip – Hunter Beta je nový typ známého Huntera. Díky tvrdé kůži je mnohem odolnější a je velmi agresivní. Jeho útoky pařáty zblízka jsou smrtící a jedinou ranou může zabít.
Odemkněte (kartou) dveře na sesterně směrem do prádelny. V pokoji vedle jsou hned dva Hunteři (využijte granáty) a také kazetová páska (dr. B nahrál pro HR), kterou dejte do magnetofonu a máte magnetofon (páska vložena). V přízemí odemkněte (kartou) dveře na operační sál. Je tam spousta zásob (hlavně granáty) a RE: Ztracené předměty (7/9) o kódu 9 a 3 k sejfu. Zajděte nahoru na sesternu a kódem (9, 3) odemkněte trezor, je tam Dvojitý zásobník (CQBR). Pomocí magnetofonu s kazetou odemkněte laboratoř Barda. Najdete ho uvnitř zastřeleného. Na stole leží Pozvánka na banket (8/9) o pozvání Barda a v počítači Email od Nathaniela Brada (9/9) s žádostí o záchranu než ho zlikvidují UBCS. V komoře vedle je vzorek vakcíny. Vraťte se k Jill a dejte jí ho. Dorazí zraněný Tyrell a pošle vás chránit pokoj. Do vestibulu neustále proudí vlny zombií, jsou zde generátory, okolo je plno zásob (bylinky, munice) a také rozbuška. Braňte dveře do pokoje aby se zombie nedostaly k Jill. Po chvíli vypadnou světla a místnost za pultem se otevře.
Tip – V místnosti za pultem je vypínač světla, můžete zase rozsvítit.
Je tam i spousta zásob (granáty, bylinky) a Sumka. Držte dál vestibul dokud zombie neprojdou hlavním vchodem. Rychle nastražte rozbušku k C4 u sloupu a vydržte (0:30) do exploze, který průchod zavalí. Necháte Jill s Tyrellem a půjdete hledat způsob jak zastavit zničení města.

Jako Jill máte sen kdy se z Carlose stane zombie. Proberete se až 1. října 12:03. Na stole Carlos nechal upravenou G18. 

Pistole G18 (sekvenční model)

– Upravená pistole UBCS, která má zvětšený zásobník a střílí dávkou tří kulek.
– Sled tří střel dokáže solidně poškodit. 

– Munice 33

Ve vestibulu vám Tyrell oznámí, že Carlos odešel. Stavte se v chodbě okolo nádvoří a vypačte kufr (munice magnum), dále vypačte skříň u nouzového východu (explozivní granáty), v patře vypačte skříň v místnosti personálu (munice bročky) a skříň v prádelně (munice magnum). V patře podlezte pod barikádami (před sesternou) a seskočte oknem na dvorek. Dostanete se na zahrádku kam Carlos nemohl a je tu v kufříku magnum!

.44 AE Lightning Hawk

– Velmi silná brutální magnum se slušným zásobníkem
+ Prodloužená hlaveň zvedá poškození
– Munice 8

Konečně vypačte dveře zpátky u recepce a postupujte do podzemí. 
Mr. Charlie Bobblehead (17/20) – Na vysokozdvižném vozíku ve velkém skladu.
Výtahem sjeďte do podzemí.

 

Podzemní skladiště

Přivolejte hydraulický výtah a vyvezte se nahoru. V komoře je psací stroj, bedna skladu, na pultu Upozornění k výtahu (1/3) o pojistkách a Sumka. Vstupte do skladu a seskočte dolů. Za oknem uvidíte Nikolaie. Zkuste použít výtah k němu ale vypadne proud a potřebujete pojistky. Do skladu spadne Pale Head.
Tip – Pale Head jsou podobní zombiím ale jsou mnohem odolnější díky schopnosti regenerace. Platí na ně kyselinové granáty a silné zbraně jako brokovnice.
Spusťte dolů výtah a vyjeďte nahoru. Z panelu vezměte první pojistku. Slezte po žebříku a vyčistěte oblast u kontejneru (pozor na psy). Výtah v rohu je neaktivní ale půjde projít škvírou vzadu mezi policemi. 
Mr. Charlie Bobblehead (18/20) – V polici hned po projití škvírou.
Nechte snížit další výtah a v přízemí za ním je v kufru Držák nábojnic (M3). Výtahem vyjeďte nahoru, dalším tlačítkem zvedněte druhý výtah a za ním slezte do chodby u kontejnerů. U kontejnerů je druhá pojistka ale z jednoho kontejneru vylezou zombie, z druhého dokonce Gamma. Vraťte se na výtah, který vás vyvezl a do dveří. Je tu cesta zpět a v ní Zpráva zaměstnance (2/3) o dodávce lidí pro experimenty. Především tudy můžete slézt do oblasti mezi policemi, kde je třetí pojistka. Nyní se vraťte k výtahu pod Nikolaiem, vložte pojistky do skříně a vyjeďte nahoru. Nikolai už tu není ale v panelu, u kterého stál jsou Nedokončené záznamy aktivit (3/3) o testech BOW. Dorazí Tyrell, že vláda zruší vyhlazení města pokud se najde vakcína. V místnosti je psací stroj, bedna skladu a u skla kufřík s Prodlouženou hlavní (Lighting Hawk). S Tyrellem pokračujte dál ale přepadne vás Nemesis, Tyrella probodne a vy utečete za vrata.

 

HNÍZDO 2

Chodba vede do skladu. Je tam psací stroj, bedna skladu, na stolku HNÍZDO 2 Směrnice pro zaměstnance (1/10) o bezpečnosti zařízení kde se zkoumají prostředky na likvidaci biologických zbraní (vakcíny, speciální zbraně) a v něm Mapa Hnízda 2. Vyjděte po schodech. Ve slepé chodbě leží Deník Isaaca Gravese (2/10) s poznámkami vědce. Ve velké laboratoři prohlédněte stroj na tvorbu vakcíny. Na lůžku je Esej o syntéze vakcíny (3/10) o jejích složkách antigenu a pomocné látce.
Mr. Charlie Bobblehead (19/20) – Na balkoně v rohu.
Z počítače vezměte Hardwarový klíč a odemkněte jím dveře v přízemí. Ve skladu je spousta Pale Head a na stolku Oznámení o přepravě (4/10) o transportu Nemesis z Evropy sem. V patře v laboratoři 1 najdete Žádost o povolení zbraně (5/10) o odolných Pale Head a z přístroje vyzvedněte vzorek antigenu.
Mr. Charlie Bobblehead (20/20) – Za laboratoří 1 u barikády na chodbě.
Přes přízemí pokračujte. Za dveřmi dole je u mrtvoly Zpráva umírajícího vědce (6/10) o uložení složek vakcíny. Dole pod schody je v kufříku sprej. Velká vrata jsou zavřená, chybí energie. Zasuňte červený válec mezi ostatní, což proud nahodí. Projděte kolem kapslí s Tyranty a Huntery a vyjeďte výtahem nahoru. V kulminační laborce je Vyjádření obavy (7/10) o využitelnosti parazitických BOW jako Nemesis a v chladírně vzorek pomocné látky.
Tip – Zkuste vzorek antigenu nebo vzorek pomocné látky vložit do mixovacího stroje ale přístroj je odmítne.
Smíchejte oba vzorky a máte základ vakcíny.
Tip – Cestou zpět vyskočí z nádrží hned 3 Hunteři. Buďte velmi opatrní.
Zpátky u stroje do něj vložte základ vakcíny a upravte přístroj aby hladiny všech tří látek byly v zelené oblasti. Vytvoříte vakcínu. Nemesis vás ovšem chytí chapadlem a hodí přes zábradlí. Prolezte šachtou ale v chodbě vás Nemesis chytí znovu. Zničíte explozivní nádrže a po explozi se odplazte (QTE) k výtahu. Dole ve strojovně je psací stroj, bedna skladu, spousta zásob a na stěně Likvidační středisko (8/10) o rozpouštědle. Pokračujte dveřmi do obří nádrže. Zaútočí Nemesis a strhne schodiště. Zatímco se držíte okraje, Nikolai vám sebere vakcínu a srazí dolů, aby mohl získávat data z boje Nemesis.

Boss 3 – Nemesis C

– Třetí fáze Nemesis se podobá té předešlé ale je ještě agresivnější a místo useknuté ruky má narostlé chapadlo. Umí skákat a bojuje s velkým dosahem.
– V aréně není mnoho zásob ale něco přece. Trocha munice a léčení.
– Likvidujte Nemesis pomocí nejmocnějších zbraní, hlavně granátometem a magnum.
– Po dostatečném poškození Nemesis změní taktiku a začne běhat okolo kolem nádrží. Také dorazí Carlos aby vám pomohl určit za kterou nádrží Nemesis je. Vždy střelte červená světla, to nádrž zelektrizuje a Nemesis se zřítí ochromený, což odhalí jeho zranitelnou část těla.  

– Po dalším poškození bude Nemesis běhat i před nádržemi. Střela do červených světel způsobí, že likvidační tekutina vystříkne na něj, což ho vážně poškodí až nakonec padne.

Carlos brutálně udeří Nemesis pomocí jeřábu, vy po něm utečete a pak nechá bestii rozpustit v likvidační kyselině. Projděte do pokoje zaměstnanců. V něm je psací stroj, bedna skladu a v polici Specifikace zbraně (9/10) o speciální ničící zbrani proti BOW. Na konci cesty po ochozu narazíte na Nikolaie ale skrze zeď prorazí obří kokon s Nemesis a to vás strhne dolů.

Final boss – Nemesis D

– Závěrečná forma Nemesis je gigantická zmutovaná masa hmoty a šlach.
– V aréně je spousta zásob (hlavně munice pistole a spreje).
– Popadněte speciální energetickou zbraň za vámi a střelte s ní Nemesis. Vážně ho to poškodí
– Zbraň potřebuje znovu nabít a to vyžaduje zatlačení červených generátorů, jenže Nemesis vám bude bránit. Zničte nabobtnalé výstupky na jeho těle, což ho dočasně ochromí a rychle generátory zasuňte.
– Nabitou zbraň znovu vezměte a střelte Nemesis podruhé. Padne držkou k zemi a nyní mu strčte hlaveň do tlamy (QTE) a třetím výstřelem ho definitivně zničte.

Vylezte po žebříku. Před dveřmi leží Zpráva o podezřelé smlouvě (10/10) ohledně instrukcí pro Nikolaie aby zradil Umbrellu a přeprodal data o jejich BOW. Centrálním výtahem vyjeďte nahoru a vyjděte z budovy na helipad. Nikolai vás překvapí ale strhne ho Carlos a začnou se rvát. Ve vhodný moment střelte Nikolaie.
Tip – Pokud Nikolaie netrefíte, vytasí nůž, podřízne Carlosovi hrdlo a vrženým nožem vás zabije.
Zraněného Nikolaie necháte zde a s Carlosem uletíte vrtulníkem, zatímco Raccoon City je zničeno jadernou raketou.

Pečlivý průchod hrou na nižší obtížnosti… Standartní délka hry jsou přibližně 4 hodiny.
Tip – Rank. Hodnocení závisí pouze na čase k dohrání.
C: více než 4:00

B: 2:30 – 4:00
A: méně než 2:30 / 2:00 (Normal) / 1:45 (Hard)
S: méně než 2:30 / 2:00 (Normal) / 1:45 (Hard) // (do 5 uložení)

 

Bonusy

Shop
Po dokončení hry se zpřístupní Obchod, kde za získané body (za plnění výzev) můžete nakoupit bonusy pro další hru. To obecně umožní příští hru usnadnit a plnit i obtížnější výzvy nebo hrát na vyšší obtížnosti.
Oblečení
Jill-S.T.A.R.S. Výstroj (2000P)
Položky
Šperhák – šperhák od počátku (2800P)
Štípačky – štípačky od počátku (2800P)
Obnovující mince (2x) – regeneruje zdraví (4000P)
Železná obranná mince (2x) – snížené zranění (4000P)
Útočná mince (2x) – zvyšuje poškození (4000P)
Výrobní pomocník – více vyrobené munice (4000P)
Sumka (2x) – sloty v inventáři (4800P)
Manuál boje S.T.A.R.S. – snazší perfektní vyhnutí (6400P)
Zbraně
Samurai Edge (5600P)
Hot Dogger (7200P)
Pistole MUP (8000P)
RAI-DEN (12000P
Útočná puška CQBR (28400P)
Raketomet (62400P)

Samurai Edge

– Původní Samurai Edge používaný STARS týmem ve vile. Má průměrnou sílu a velký zásobník.
– Munice 15

HOT DOGGER

– Velmi silný rozžhavený nůž schopný zapálit nepřítele. Skvělý na dorážení zombií.

MUP

– Kompaktní a tichá ale velmi solidní pistoli s obstojnou silou. Má nekonečno munice.
– Munice 16

RAI-DEN

– Energetická zbraň na bází paralyzéru. Dokáže zabít jediným výbojem pokud se zasáhne citlivé místo (např. hlava) ale jinak je výboj neúčinný. Má nekonečno munice.
– Munice /

Útočná puška CQBR (extra)

– CQBR odpovídá té z kampaně, má však nekonečno munice a trochu jinou barvu. Kvalitní útočná puška. Rychlá a kontrolovaná střelba.
– Munice 32

Raketomet

– Raketomet s nekonečnou municí, jedinou ranou zničí a zapálí cíl.
– Munice /

 

Kostýmy

 

DLC 1 (7. 5. 2020) – Classic Costume Pack

 

DLC 2 (6. 8. 2020) – All-in game Rewards Unlocker

– Okamžité odemčení všech bonusů (předměty z obchodu / zbraně / artworky / modely).