Posel smrti III

Posel smrti III vyšel krátce po druhém díle. Příběh úzce navazuje na předchozí díl, který ostatně s pokračováním počítal. Hlavním hrdinou je opět Darren Michaels alias Adrian Gordon. Ten je nyní pod vlivem kletby podobně jako jeho otec Samuel. Snaží se odolávat kletbě a zároveň z ní hledá východisko. Adrian na to však nebude sám a najde dalšího člověka, který jej bude podporovat nejen psychicky, ale také mu bude stát po boku v jeho cestě za zničením kletby.

Grafika, ozvučení i hudba jsou v podstatě na stejné úrovni jako předchozí díl. Co se ale týče dabingu tak na tom si čeští dabéři dali mnohem více záležet než na PS 2. Kvalitou sice ani zdaleka nedosahuje prvního dílu, ale už tu jsou viditelné i emoce a volba dabéru také není špatná. Hudba je vcelku příjemná i když je pravda, že motivů není mnoho. K navození atmosféry blížící se zimy na panství však slouží dobře.

Tentokrát se odehrává celý děj jen a pouze na panství Black Mirror. Opět se dostaneme do míst známých z minulých dílů ale přibydou i nějaké nové. Panství se ale nyní zdá být mnohem komplexnější a reálnější než v minulých dílech. Tomu napomáhají jednak spojovací lokace mezi významnými místy (cesty) ale i skvěle provedená mapa. Lesní stezky jsou vůbec velice zajímavé ale neškodilo by, kdyby tyto lesní lokace byly delší. Vypadá to totiž tak, že jednotlivá místa jsou mezi sebou vzdáleno sotva pár set metrů.

Atmosféra celého panství je správně pochmurná jak to známe z prvního dílu. Bohužel modernizace některých lokací, především Willow Creek nepůsobí moc dobře. Všemožné přibližování se současnosti je vesměs nepovedené a značně kazí pocit starého a zapomenutého panství.

Potíže nastávají i s další várkou informací, které odporují událostem v díle prvním. Tvůrci si opět přetočili již zažité reálie tak, aby se jim to skvěle hodilo do příběhu, který je od hlavy k patě napěchován typickými Hollywoodskými klišé. Ta našedlost hlavního hrdiny a ten nepředvídatelný děj (hlavně závěr) známý z PS 1 je ve třetím díle nenávratně pryč. To nemluvím o ponuré atmosféře, kterou Adrian snad ani jednou nezapomene pohřbít jakože vtipnou hláškou. Vážně si nemyslím, že hra s takto temnou atmosférou by měla hráče přivádět k smíchu. Údajně důstojné dokončení trilogie se tak postaralo o to, aby zajímavý a poměrně originální příběh skončil jako laciná Hollywoodská kaše. Škoda…

Hodnocení: 85%
Míra strašidelnosti: 1/5 (cosi jako temná atmosféra tam je)

6 komentářů u „Posel smrti III

 1. Máš ji mít 🙂
  To, že nemá v názvu číslo čtyři a je plivnutím do tváře původní trilogii, je vedlejší…

 2. Ahoj, sice už je to dost passé, ale po několika letech jsem se rozhodl si zahrát celou trilogii Posla smrti v kuse a při té příležitosti jsem dal dohromady kompletní seznam bonusů do Posla smrti 2 a Posla smrti 3. Ve dvojce je to jednoduchý, stačí fotit některé předměty na herních obrazovkách.

  Obrázky:

  1. Kapitola III – Havran na stromě u skleníku zámku
  2. Kapitola III – Havran na stromě za kuchyní zámku
  3. Kapitola II – Havran na sloupu brány zámku v noci
  4. Kapitola I – Havran pod stolem na návsi
  5. Kapitola I – Havan na střeše hospody
  6. Kapitola I – Havran na sloupku brány na hřbitově v noci
  7. Kapitola I – Havran na střeše katedrály Warmhill
  9. Kapitola VI – použít svazek klíčů na kamenné dveře
  11. Kapitola II – Havran na střeše márnice v noci
  12. Kapitola II – přečíst u Murraye složku s fotkami a negativy
  13. Kapitola II – Havran na sudu u chatrče v lese v noci
  15. Kapitola V – dvakrát přečíst dopis se čtvrtou zprávou
  16. Kapitola V – havran na stromě v močále
  17. Kapitola V – dvakrát přečíst dopis se třetí zprávou
  18. Kapitola III – dvakrát přečíst dopis s druhou zprávou
  19. Kapitola I – Havran na stromě na křižovatce před zámkem
  20. Kapitola I – Havran na sloupu v ruinách
  21. Kapitola II – zavolat madam Fortuně
  22. Kapitola I – Havran vedle místa činu u majáku

  Videa:

  20. Kapitola III – strčit větev do díry pod kamenem
  24. Kapitola VI – říct inspektorovi o rozbité chatrči v lese

  Minihry:

  4. Kapitola III – vyfotit Bobbyho v řece

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte výsledek poč. operace * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.