Amnesia I – Justine

Justine je bezplatné DLC neboli přídavek do základní hry. Čeština je volně ke stažení na stránkách webu Farflame společně s češtinou základní hry zde. Navíc skupina FénixProDabing vytvořila pro Justine český dabing, který je na amatérské poměry velmi kvalitní.

Justine rozvíjí příběh původní Amnesie, byť se o děj Pádu do temnot jen zlehka otře…  Hlavní hrdinkou je tentokrát francouzska Justine Florbelle a stejně jako v případě Daniela nejde o žádné ztělesnění dobra. Opět je vše hnáno na pocit strachu z neznáma a na budování atmosféry, která je minimálně tak hutná jako u základu. Příběh je navzdory krátkosti dobře vymyšlený i zajímavě podaný, ačkoli v něm přeci jen zůstane pár nejasností, ale tak tomu u Amnesie zkrátka je.

Co někteří považují za bod k dobru a jiní kvůli tomu nejsou schopni Justine dohrát, je absence jakéhokoli ukládání. Hra zabere zhruba 2 hodiny a vy je musíte dotáhnout od začátku až do konce bez úmrtí! To podstatně zvyšuje napětí a obavy ze střetu s jakoukoli nestvůrou. Tahle skutečnost též podstatně ztěžuje tvorbu tohoto návodu a proto nebude tak detailní jako ten na PdT a nebude vysvětlovat všechny možné konce, kterých je opět vícero, v závislosti na počtu zachráněných osob. Abych to upřesnil – hráč má možnost splnit jakési úkoly navíc, aby osvobodil jiné postavy, které jsou stejně jako Justine uvězněné.

V Justine nechybí logické hádanky, mnoho dopisů odhalujících pozadí děje a též fonografy se záznamem (cosi na způsob flashbacků z PdT). Oproti tomu autoři značně upustili od sbírání typických předmětů jako je olej, křesadla či laudanum. Olej ve hře dokonce vůbec není, a přestože seženete lucernu, k ničemu vám nebude. Křesadel je jen pár a laudanum pouze jedno jediné.

Moje hodnocení: 70%
Míra strašidelnosti: 4/5 (velmi strašidelné)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte výsledek poč. operace * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.