Assassin’s Creed: Brotherhood (3.)

AC B

Ezio podruhé… Je to tak, tvůrci Assiassin’s Creed: Brotherhood evidentně věřili tomu, že sympaťák z Florencie zvládne utáhnout více her a což o to, on by to patrně zvládnul, ovšem tvůrci u Bratrstva poněkud zaškobrtli. Renesanční Itálie se zdá být jako fajn poutavá doba, ale ne tak poutavá, aby utáhla dvě AC hry. Zvláště, když 6 volně přístupných map z AC II dalo zavděk jen jedné jediné. Řím to prostě neutáhne, nezvládne podržet celou hru, která je navíc stejně dlouhá jako její předchůdce.

Příběh boduje a má v rukávu nejednu nápaditou misi a nejeden zvrat. Navíc má Ezio důstojného soupeře, který dokáže pořádně zatopit. Je pravda, že počet cílu se snížil, ale propracovanost jejich charakterů stoupla. Na scénu se vrací Rodrigo Borgia a s ním i jeho vypečená rodinka. Oproti tomu některé jiné cíle jsou stejně mizerně propracované jako v AC II. Ještě, že jsou noví členové společenstva záporáků zvěčněni na krabičce hry, jinak na ně nejspíše rychle zapomenete… Potěší návrat starých známých postav – Machiavelli (ten má fůru prostoru), Da Vinci, La Volpe, rodinka Auditore a mnozí další. Mezi AC I a II byl obrovský skok jak geografický, tak časový, ale mezi AC II a AC B jsme prakticky na tom samém místě, což znamená přímou návaznost na minulý díl. Z toho důvodu opravdu není dobré vynechat AC II a pořídit si rovnou Bratrstvo. Ale věřím, že drtivá většina hráčů AC začíná od začátku.

I Desmondův příběh se pohnul a můžu říct něco, co jsem vůbec nečekal, že někdy řeknu, totiž – Desmond se zdržel na obrazovce déle než by se mi líbilo. Jeho dějová linie je sice opět akční, ale jednotlivé skákací úseky se hrozně často natahují. Ale zase je tu hezká možnost kdykoli opustit Animus, pokecat s kolegy, projít maily… Svým pojetím se to trochu blíží AC I.

Zpočátku jsem dost kritizoval, tak si řekněme proč. Začnu tím, co je na hře nejhorší a tím je paradoxně veškeré dění v Římě, čili 90% hry. Teď to asi vypadá, že Bratrstvo za nic nestojí, ale je rozdíl mezi nejhorším a špatným. Klasická herní náplň, čili poskakování po střechách, sběratelské aktivity, ježdění na koni, plnění hádanek Pravdy (jsou těžší a lepší), vraždění, mlácení, sledování, závodění…, je to tu znovu a bez nějakých výrazných změn. Je to jako protáhnout si herní dobu AC II o 30 hodin. Stejná architektura, stejné principy, stejné mise… Jen nové, obrovské město rozdělené do čtyř částí, přičemž zhruba polovinu mapy tvoří hustá městská zástavba a zbytek venkov plný chrámů a polí. Přesun po takhle velké mapě je problematický a nijak zvláště tomu nepomohou ani zkratky a ani koně (kteří mohou nově vjet i do ulic). Navíc, zatímco v minulých dílech se velká města otevírala postupně a většina nově zpřístupněných misí se odehrávala právě v té nové čtvrti, tady je 80% města k dispozici už ve třetí sekvenci a úkoly se běžně plní všude možně. Dlouhé přesuny napříč mapou jsou tak zcela běžné a zbytečně natahují herní dobu.

Novinky zde samozřejmě jsou také… Tak například rozdělení města do částí, kterým vládnou nepřátelé. Vypadá to a je to opravdu zajímavé. Hlavní základnou každé části města je věž, kterou je třeba zapálit a ještě předtím zabít tamního velitele. Díky skutečnosti, že velitel je většinou zbabělec, je obvykle nutné počínat si opatrně a nevyplašit ho. Pokud je čtvrť vyčištěna, Ezio může začít s renovací doposavad zavřených obchodů, čímž mu do kapsy plynou zisky. Je to pokročilá fáze vylepšování vily v AC II. Tady se vylepšuje celé město. Jinak se ale finanční systém moc nezměnil, tedy až na poměrně komplikovaně vyhlížející možnost investic do vlastněných obchodů. Souvisí to s ostatními online hráči, kterých ale v současné době nebude mnoho. Zjednodušeně řečeno jde o sázku do loterie – čím více peněz do obchodu investujete, tím více můžete vydělat i prodělat.

Druhou významnou novinkou je Bratrstvo. Ezio už není sám a může najmout nového Asasína, vycvičit ho a následně jej přivolávat do terénu nebo ho posílat na speciální mise s proměnlivou obtížností i výdělkem. Asasíni se postupem času vylepšují a hráč vybírá, co jim za získané zkušenosti vylepší. Pokud asasín umře, je načase doplnit partu nějakým novým. Tyto RPG prvky jsou zřejmě hlavním tahákem hry, ale mě to nijak zvláště netáhlo. Když je spřátelený asasín povolá do akce, pomůže zabít pár nepřátel a po boji zmizí. Tolik k ‚úžasnému‘ principu Bratrstva. Je to jakási tlupa bezduchých nindžů bojující stylem – zjev se, udeř a zmiz (a to doslova).

Další výraznou novinkou je možnost procentuální synchronizace. Většina misí má dodatečný úkol, přesněji podmínku, která pokud je splněna, je dosaženo 100% synchronizace mise. Jinými slovy jde o mnohdy obtížné úkoly navíc. Nezní to špatně, jenomže někdy jsou ty úkoly vážně na hraně a vyžadují řadu restartů. Zabít partu fanatiků aniž by vás jedenkrát zasáhli nebo v šibeničním časovém limitu proběhnout hrobkou… není to žádná sranda.

Pak tu jsou ještě pochybné archievementy neboli úkoly pro frakce typu zabij X nepřátel pomocí schopnosti Y. Systém archievementů je v jakékoli hře obecně vzato pouze nesmyslné diktování hráčům, jak mají hrát. Obzvláště hra založená na velké volnosti a svobodě konání by něco takového mít neměla. Jediné, co lze přičíst Bratrstvu k dobu je skutečnost, že za splnění těchto úkolů frakcí jsou odměny.

A to by bylo skoro vše. Bratrstvo samo o sobě není špatné, ale chvílemi působí jako nastavovaná kaše a co se nového koření týče, to se také vyvedlo jen zčásti. Myslím, že málokterá země omezená jednou historickou dobou by měla dost materiálu na to, aby utáhla dvě 30ti hodinové hry. Přesto se nedá říct, že by bylo Bratrstvo špatné. Pouze laťku kvality snižuje a ani nemění překážkovou dráhu.

Herní doba – cca 30 hodin
Hodnocení – 80%


 

Současnost…
Snažíte se připojit na vzpomínku kdy Ezio zápasí s Cesarem Borgiou ale synchronizace nevyjde.

 

Sekvence I. – Nakonec mír (1476)

1. Masový exodus (1-1)
Jste Ezio Auditore, ve svatyni pod Sixtínskou kaplí kde jste porazili Rodriga Borgiu. Tedy v Římě. 
ŘímŘím. Hlavní a největší mapa. Všechny ostatní mapy jsou jen vedlejší neboť 95% hry se odehraje zde v Římě. Ten je rozdělen na čtyři velké čtvrti, přičemž zhruba polovina města je tvořena městskou zástavbou a polovina kopcovitým venkovem plným farem, starých památek a akvaduktů. V soutěži o nejpůsobivější historickou stavbu může soupeřit především Koloseum a Andělský hrad. Obě jsou to obrovité majestátní stavby. V celém Římě je až neskutečných 77 památek, jež se zaznamenávají do databáze. A též jsou tu k nalezení všechny symboly Pravdy a všechny hrobky ve hře. Řím je zkrátka hlavním gró AC B. K volnému průzkumu se však zpřístupní až při druhé návštěvě.
Památky – 77 (Cappella Sistina, Roma, Mura Aureliane, Porta Settimiana, Acqua Vergene, Trinita dei Monti, Piazza di Spagna, Piazza del Popolo, Mausoleo di Augusto, Santa Maria dei Miracoli a Santa Maria di Montesant(Ω), Sant’Antonio dei Portoghesi, Ponte Sant’Angelo, San Giovanni dei Fiorentini, Ponte Fabricio, Il Campidoglio, Santi Apostoli, Pantheon(Ω), Piazza Navona, Santa Maria in Vallicella, Porta Aurelia, Ponte Emilio, Colle Palatino, Tempio di Saturno, Tempio di Vespasiano, Palazzo Senatorio(Ω), Arco di Settimio Severo, Basilica di Santa Maria in Ara Coeli, Palazzo dei Conservatori, Arco di Tito, Colosseo(Ω)(*), Basilica Giulia, Circo Massimo, Aventino(Ω), Porta Tiburtina, Celio, Acquedotto Claudia(Ω), Esquilino, Arco di Constantino, Basilica Emilia, Tempio di Antonino e Faustina, Basilica di Massenzio, Terme di Traiano(*), Acqua Marcia, Porta Nomentana, Neronův Zlatý palác(*), Porta Appia, Porta Ostiense, Porta Metronia, La Volpe Addormentata, Piramide Cestia(*), Porta Asinaria, Ponte Cestio, San Andrea Della Valle, Colle Viminale, Colle Quirinale, Mercati di Traiano(*ULC), Ponte Sisto, Colonna Traiana, Růže v Rozkvětu(Ω), Caserma di Alviano(Ω), Castel Sant’Angelo(Ω), Porta Salaria, Porta Flaminia, Porta Pinciana, Castra Praetoria(Ω), Terme di Diocleziano, Porta Turrionis, Palazzo Laterano(*), Cloaca Maxima(*), Terme di Caracalla, Acqua Antoniniana, Porta Praenestina, Basilica di San Pietro(*), Porta Viridaria, Torre Milizie)
Symboly Pravdy – 10 (Ω)
Pravda – Na vybraných památkách můžete opět skládat video Pravdy prostřednictvím deseti logických rébusů. Orlím zrakem najděte průchod do stavby a vlezte dovnitř a uvidíte hádanku, za jejíž úspěšné vyřešení získáte pár vteřin záznamu z celého videa. Jednotlivé části videa si můžete kdykoli pouštět v databázi. Na některých hádankách Pravdy se nacházejí ještě jakési skryté šifry, nápisy psané morseovkou, binárním kódem… Pokud chcete odhalit i jejich znění, musíte je rozlousknout sami. K již vyřešené hádance se nelze znovu vrátit.
1) Obrazy 1,3,4,8,10 / Pěšec E2 na E4 / Včas aktivujte světlo
2) Otáčení kruhů 3x) / Pěšec F2 na F4 / Včas aktivujte světla (2)
3) Skrytý symbol (vlajka na střeše) / Šifra: 4 (nad 2), 0 (nad 7), obrácená 0 (nad 9), obrácená 4 (nad 8) / Pěšec F4 na E5 – sebrat pěšce / Včas aktivujte světla (2)
4) Obrazy 2,3,8,9,10 / Otáčení kruhů / Pěšec G2 na G3 / Sinusoidy 1,2 / Včas aktivujte světla (2)
5) Královna D1 na E2 / Skrytý symbol (na půlkruhové střeše) / Šifra: symbol plný půlkruh (nad 7), symbol čtyři lomítka (nad 3), symbol přepůlený obdélník (nad 7), symbol proškrtaný přepůlený obdélník (nad 9) / Včas aktivujte světla (3).
6) Skrytý symbol (na lidech vpředu) / Šifra: 20,27,33,13 / Sinusoidy 1,2,4 / Jezdec G1 na F3 / Včas aktivujte světla (3).
7) Obrazy 2,4,7,8,10 / Skrytý symbol (levá ruka muže vlevo) / Šifra: symbol C (nad 4), symbol neúplné M (nad 8), symbol neúplné Z (nad 2), symbol K (nad 1) / Jezdec B1 na C3 / Včas aktivujte světla (3).
8) Otáčení kruhů / Sinusoidy 1,5,8,9 / Král E1 na F2 / Včas aktivujte světla (5).
9) Obrazy 2,3,6,8,10 / Sinusoidy 1,3,6,12 / Střelec F1 na G2 / Včas aktivujte světla (5).
10) Otáčení kruhů / Obrazy 3,4,6,8,10 / Skrytý symbol (na obloze) / Šifra: 89,5,334,21 / Sinusoidy 1,18 / Král F2 mimo hrací plochu / Včas aktivujte světla (celá řada).
Tajní místa – 8 (*)
Romulova doupata – Na vybraných památkách se nachází kovový poklop, což je vstup do hrobky. První hrobku navštívíte povinně v rámci vzpomínky Sekvence II a teprve poté můžete svobodně prozkoumávat ostatní nepovinné hrobky. Z každé hrobky získáte klíč, který slouží k odemčení nejlepší zbroje hry.
ULC místa – Některé památky jsou přístupné jen pokud vlastníte odemykatelný (ULC) obsah. Vstup do nich je odlišný a odměna různá (obvykle jen peníze).
1) Neronův Zlatý Palác
2) Piramide Cestia
3) Colosseo
4) Mercati di Traiano (ULC)
5) Cloaca Maxima

6) Palazzo Laterano
7) Basilica di San Pietro
8) Aqua Gear (ULC)

Vyskákejte po sloupech ve ze svatyně kde potkáte strýce Maria Auditore. Společně opusťte kapli. Venku pobijte pár stráží a vylezte na věž.
Tip – Po vylezení na věž a výhled na Řím se objeví logo AC BH a příběh začíná…

2. Návrat domů (1-1)
Na koni se vracíte do Monteriggioni.

Monteriggioni. Městečko v Toskánsku hraje roli i tentokrát. Mapa je velmi podobná jako v AC II pouze jsou některé části vily zavřené, stejně jako obchody.
Památky – 2 (Monteriggioni, Villa Auditore)

Kůň. V AC BH je systém koňů doveden dál. Existují tři druhy lišící se výdrží a rychlostí. Koně používají i stráže a civilisté. Ze sedla koně lze krom boje dělat i mnoho akrobatických aktivit jako například přeskakovat na jiné koně nebo se zachytávat za římsy. S koněm se dá vjet i do ulic Říma.
Málem vás trefí dělová koule, to vojáci trénuji střelbu. U brány vás přivítá sestra Claudia Auditore. Oznámí, že ve vile čeká Kateřina Sforza.

3. R & R (1-3)
Pomozte měšťance Angelině tím, že donese bednu květin k vile. Cestou si popovídáte o životě ve městě.

4. Jízda na koni (1-4)
Doběhněte a chytněte koně co utekl před hradby a dojeďte s ním zpátky ke stájníkovi.

5. Střelba na terč (1-5)
Pomozte dělostřelcům na hradbách. Nejprve ve věži proberte technika a až dělo zprovozní, trefte 5 cílů.

6. Shledání (1-6)
Ve vile se sejdete se strýcem, také matkou Marii Auditore, Kateřinou Sforzou a Niccolem Machiavellim. Poté strávíte noc s Kateřinou.

7. Zhanobený (1-7)
Probere vás střelba – dělová koule a exploze. Borgiové útočí na Monteriggioni a ztratíte veškerou výbavu. Venku vás Mario pošle k dělům. Skočte na koně a jeďte městem. Koně vám zabijí tak pokračujte pěšky až na hradby. Chopte se děl a ničte nepřátelská děla než vás zničí vilu. Po chvíli dorazí obléhací věž. Utíkejte tam a zabíjejte vojáky. Ale město padne, Cesare Borgia se svými lidmi (Lucrezia, Juan, Octavian de Valois a Micheletto) vstoupí do města, zajmou Kateřinu a zabije strýce Maria. Někdo vás střelí do ramene a spadnete dolů.

8. Nouzový východ (1-8)
Proberete se na ulici se skupinou žoldnéřů. Probijte se k vile u které vojáci ohrožují Claudii. Střelte ho pistolí. Zadním vchodem vstupte do vily a společně s Claudií a matkou projděte tajnou chodbou do sklepa (k sochám asasínů) a za sochou Altaira tajným tunelem. Dostanete se ven a pošle rodinu do Florencie. Vy se vydáte do Říma. Ale cestou zkolabujete.

Současnost…
Jako Desmond Miles i s přáteli (Lucy Stillmanová, Shaun Hastings a Rebecca Craneová) dorazíte do vily Monteriggioni. Musíte se dostat do svatyně ale je zavřená. Uvidíte vizi Ezia jak tudy šel jako nápovědu. Jděte za ním k hradbám a dírou v plotě dolů. Najdete tuel, kterým Ezio unikl z vily. S Lucy projděte tunelem přes akrobatické pasáže. Pomocí pák otevírejte Lucy cestu a ona vám pomůže stejným způsobem.  Chvíli to potrvá ale dostanete se do svatyně a odtud nahoru. Naproti tajným dveřím uvidíte Orlím zrakem podivný symbol. Otevřete Shaunovi a Rebecce.
Zatímco ostatní připraví novou základnu, vy musíte venku zajistit proud. V městečku vyhledejte 3 rozvodné skříňky a připojte na ně udělátko od Rebecy.
Zpět ve svatyni promluvte s Lucy, Shaunem a Rebeccou. A vstupte do Animu.
Tip – Oproti AC 2 můžete tady v AC BH kdykoli opustit Animus nebo opakovat dokončené Vzpomínky (stejně jako v AC 1). Čas od času přijdou do PC nové maily, takže je dobré si je vždy přečíst.

Akce současnosti – Sbírka
Když znovu opustíte Animus můžete také vyjít nahoru do městečka. Pobyt venku je časově omezený ale můžete nalézt 5 artefaktů rodiny Auditore (Mariina truhla na pírka, Eziův opasek, Kápě Medicejů, Claudiina kniha a Mariův meč), které se po sesbírání přesunou dolů do úkrytu.

Akce současnosti – Virtuální výcvik
Z menu je možné přejít na obrazovku virtuálního výcviku, kde je 23 navržených úkolů
(9 – akrobacie, 6 – tiché zabíjení, 3 – sběr vlajek, 5 – boj). Za každou úlohu lze získat medaile (bronz, stříbro, zlato).
Odměna – Za splnění všech úkolů na bronz se odemkne vzhled Raidena (ninja ze hry Metal Gear Solid 4). Jen kosmetická změna.

Akce současnosti – Maily
Kdykoli můžete opustit Animus a prohlížet si na PC maily ostatních kolegů. Poslední možnost návratu do současnosti kvůli mailům je ve vzpomínce 9-1. V tu dobu rozhodně z Aminu odejděte a dokončete vše co se v současnosti dá.

 

Sekvence II – Divokost tygrů

9. Jako nový… (2-1)
– Nenechte zdraví klesnout pod 1 HP.
Proberete se v Římě u dívky, která vás ošetřovala. Máte se sejít s Machiavellim. Stále jste ale velmi zranění, nemůžete běhat, skákat…  Průzkumem okolí (nyní nebo o něco později) objevíte různé skupiny lidí (Zloději, Žoldnéři, Kurtizány), obchody (LékařiKováři, Krejčí, Obchodníci s uměním, Banky) a samostatné lidi (Heroldi, Architekti). Rovněž u řeky můžete najít gondoly.
Gondola. Gondola je přítomná i zde ale jediná vodní plocha v Římě, na níž jde plout na Gondole je řeka Tiber.
Vyhledejte Lékaře a kupte léky.
Léky. Lahvičky s čichací solí, díky kterým se lze kdykoli, dokonce i v boji, léčit. Základem je mít neustále dostatek léčiva. Kapacitu lze zvyšovat pomocí zakoupených brašen. Maximum je opět 15 léků.
Peníze – Rozhazovat peníze lze i v AC BH. Obyčejní civilisté a někteří strážní půjdou po snadném výdělku. Je to šance, jak odlákat pozornost.
Skrytá čepel (+ jed, + pistole) – Skrytá čepel nemůže chybět. Vylepšení jedu a pistole obsahuje od počátku. Maximu jedu je 15, maximum pistole je 6 (10 s UPlay)
Vrhací nože – Házecí nože se v AC BH vrací. Jde o ideální tichou zbraň proti slabým strážím. Maximu je 25 nožů.
Obyčejná kápě – Běžná bílá kápě jež je součástí obleku asasína. Nemá žádné vlastnosti. Oblek lze za určitý obnos nabarvit v prodejně umění.
Desmond – Vzhled Desmonda. Jen kosmetická změna.

Vylezte na kostel Trinita dei Monti kvůli výhledu a skočte do sena dole.
Tip – V AC BH se veškeré rozhledny nacházejí v Římě. Je jich 27 (zhuba třetina oproti AC II).
Ze sena uslyšíte partu vojáků co chtějí někoho zabít. Sledujte je a až napadnou oběť, pobijte je.
Tip – Kováři mají v nabídce zbraně a zbroje, které se umísťují i do sídla a generují zisk. Rovněž je možné zbroje opravit.
Tip – Krejčí nabízí vaky a batohy na rozšiřování kapacity předmětů (jako nože, léky…) a také umožňuje nechávat si obarvit asasínský oblek. 
Tip – Obchodníci s uměním nabízejí mapy, které odkrývají pozice sběratelských věcí na mapách. Také nabízejí obrazy, které vylepšují hodnotu sídla a tím generují zisk.
Tip – Banky slouží pro výběr peněz. Zisk závisí na kvalitě renovace města a sbírek.
Tip – Některé obchody mají speciální úkoly obchodů, což znamená doručit jim požadované předměty abyste odemkli příslušný předmět.
Úkol Lékařů – Jedovaté (Sekvence V) – Rychlý jed
Úkoly Kovářů – Víra (Sekvence II) – Kapitánův meč
Úkoly Kovářů – Exotica (Sekvence V) – Seusenhoferská zbroj
Úkoly Kovářů – Krvavé peníze (Sekvence VI) – Spada Lunga
Úkol Krejčí – Vytažení (po zisku Kuše) – Velký toulec
Úkol Umělců – Určování trendů (Sekvence II) – Mapa pokladů čtvrti Vaticano

10. Skvěle provedeno (2-2)
– Zabijte cíl skrytou čepelí.
Muži oběsili manželku a hrozí mu smrtí, když ji sundá. Vyhledejte kata Il Carnefice.
Il Carnefice. Kat sloužící Borgiům. Vyzbrojený sekerou a s kápí je strach nahánějícím soupeřem. Buď využijte okolí (třeba střechu) a zabijte ho ze zálohy anebo to vyřešte přímým bojem ale bojujte skrytou čepelí.
Ezio: Requiescat in pace. (Odpočívej v pokoji.)

11. Nový člověk ve městě (2-3)
– Zabijte kapitána Borgiů tím, že ho hodíte na lešení
Jděte k Mausoleo di Augusto na schůzku. Machiavelli vám dá 1200 florinů, za které si kupte zbroj (římské nárameníky) a stiletto. Poté se dle rady Machiavelliho vydejte na věž Bogiů. Zabijte vojáky a kapitána (Grassi) zlikvidujte hozením na lešení. Dle rady Machiavelliho vylezte do věže a zapalte ji.
Tip – Ničením věží (zabít kapitána a podpálit věž) osvobozujete jednotlivé části města, což umožňuje koupi obchodů, renovací památek a rozšiřování kapacity bratrstva (více rekrutů). Přestože všechny věže jsou součástí vedlejších vzpomínek (Věže Borgiů), dvě z nich zničíte během hlavních Vzpomínek.

Věže Borgiů (1/12) – Iacopo de Grassi
Viz (2-3).

Věže Borgiů (2/12) – Pietro da Siena
– Zničte věž ve čtvrti Centro.

Věže Borgiů (3/12) – Domenico da Padova
– Zničte věž ve čtvrti Centro.

Věže Borgiů (4/12) – Belardino da Verona
– Zničte věž ve čtvrti Centro.

Věže Borgiů (5/12) – Valentino da Siena
– Zničte věž ve čtvrti Centro.

Věže Borgiů (6/12) – Prospero da Siena
– Zničte věž ve čtvrti Antico.

Věže Borgiů (7/12) – Tommaso di Viterbo
– Zničte věž ve čtvrti Antico.

Věže Borgiů (8/12) – Ippolito di Foligno
– Zničte věž ve čtvrti Antico.

Věže Borgiů (9/12) – Francesco da Velletri
– Zničte věž ve čtvrti Campagna.

Věže Borgiů (10/12) – Antonio da Fiorentino
– Zničte věž ve čtvrti Campagna.

Věže Borgiů (11/12) – Battista Borgia
– Viz (3-2).

Věže Borgiů (12/12) – Ferdinando di Napoli
– Zničte věž ve čtvrti Campagna.

12. Lehce nabyl, lehce pozbyl (2-4)
– Nenechte se zranit
Dle rad Machiavelliho proveďte renovaci stájí.
Tip – Renovace obchodů umožňuje je využívat a generuje zisk. Renovace památek je mnohem dražší ale generuje více zisku. 
Naskočte na koně a jeďte s Machiavellim na Campidoglio. Cestou vás okrade zloděj – utíkejte za ním a chyťte ho.

13. Kdo nese poštu? (2-5)
– Dostihněte kurýra do 1:00
S Machiavellim pokračujte ke Colosseu. Vojáci napadnou Machiavelliho kontakt – pobijte je. Jejich kurýr ale uniká s dopisem. Rychle utíkejte za ním a dostaňte ho (do 1min). Získáte Zašifrovaný Romulův dopis a Rozluštěný Romulův dopis.

14. Crepi il Lupo (2-6)
– Nenechte se zranit.
U lázní se máte sejít s Machiavellim ale místo něj vás přepadne velká skupina podivínů (Romulovi stoupenci). Využívejte sérii zabití a bleskově reagujte abyste je dostali bez zranění.
Tip – Série zabití vyžaduje označit si už během zabíjení jednoho cíle následující cíl. Ten ale musí být v dosahu a nesmí vás nikdo další přerušit (zranit).

15. Nerovy síně (2-7)
– Dokončete vzpomínku do 8min.
Poklopem vlezete do hrobky. Překonejte akrobatické pasáže a pákami napusťte vodu do nádrže. Dostatek vody prorazí podlahu a dole cesta pokračuje. Další akrobatická pasáž. O kus dál uvidíte další stoupence jak jednoho ze svých shazují z balkonu. Přes dlouhou akrobatickou pasáž doskákejte až na balkon. V hrobce seberte 1. Romulův svitek a žebříkem pryč.

16. Římské podsvětí (2-8)
Venku vám Machiavelli ukáže tunely.
Tip – Tunely (po renovaci) umožňují rychle cestování po Římě.
Tunelem se dostaňte do úkrytu na ostrově Tiber. Zdejší spojenec Fabio Orsini vám úkryt věnuje.

HQÚkryt na ostrově Tiber. Podzemní úkryt pod ostrovem Tiber. Jedná se o několik navzájem propojených místností vyzdobených prapory řádu, kandelábry a koberci.

1) Zbrojnice
– Každá získaná zbraň a brnění se přesune na své místo ve zbrojnici vily, kde je lze libovolně přidávat do aktuální výbavy. Nabídka obchodníků se postupně rozšiřuje dle nových Sekvencí. 
– Každá zbraň, včetně pěstí má tři základní statistiky – Poškození, Rychlost a Odrážení.
Pěsti – Obyčejné pěsti a jejich vylepšení.
0f Pěsti – P 1 / R 5 / O 1 (základní zbraň)
6 100f Kovové rukavice – P 3 / R 5 / O 1
Krátká zbraň – Soubor dýk a nožů. Některé zbraně se vrací z AC II ovšem mají jiné vlastnosti a jinou cenu.
Tip – Některé zbraně lze kombinovat a provádět rychlé útoky na dálku. Krátká zbraň + Vrhací nože / Střední zbraň + Pistole / Skrytá čepel (+ Jed) + Otrávené šipky.
0f Rýhovaná Cinquedea – P 5 / R 2 / O 4
300f Stiletto – P 1 / R 1 / O 2
700f Nůž – P 1 / R 2 / O 3
1 900f Romulova kostěná dýka – P 2 / R 4 / O 4
5 000f Řeznický nůž – P 3 / R 5 / O 3
6 250f Dýka – P 2 / R 4 / O 1
8 600f Vrubovaná Cinquedea – P 4 / R 4 / O 2
0f Mariina dýka – P 5 / R 3 / O 4 (splnit výzvy kurtizán)
0f Brutova dýka – P 5 / R 5 / O 5 (získat Romulovy klíče a odemknout poklad)
Střední zbraň –  Do této kategorie spadají běžné zbraně jako meče, či kladiva.
0f Běžný meč – P 1 / R 2 / O 2 (základní zbraň)
0f Florentský falchion – P 4 / R 5 / O 5
0f Šamšír – P 3 / R 3 / O 5
1 400f Římský dlouhý meč – P 1 / R 3 / O 3
2 600f Sicilský rapír – P 1 / R 4 / O 3
5 700f Benátský Falchion – P 1 / R 5 / O 5
8 800f Starý syrský meč – P 3 / R 4 / O 1
10 400f Schiavona – P 4 / R 2 / O 2
15 700f Milánský meč – P 4 / R 4 / O 2
0f La Volpeho žihadlo – P 3 / R 5 / O 5 (výzvy zlodějů)
0f Altairův meč – P 5 / R 5 / O 5 (výzvy asasínů)
0f Kapitánův meč – P 2 / R 4 / O 3 (úkol Víra z Kovářství)
– Kladiva a palice
0f Palice – P 2 / R 1 / O 2

0f Lamelový palcát – P 3 / R 3 / O 3
2 750f Válečné kladivo žoldnéře – P 1 / R 3 / O 5
6 370f Lucernské kladivo – P 2 / R 2 / O 2
6 400f Palcát kavalírů
– P 2 / R 1 / O 1 (renovovat 5 kovářství)

11 600f Palcát kondotiéra – P 3 / R 5 / O 3
17 200f Válečné kladivo kondotiéra – P 5 / R 3 / O 4
Těžká zbraň – Obouruční zbraně. Účinnost je zpravidla ohromná, zato rychlost útoků je obecně nižší.

Tip – Pro nošení těžké zbraně je nutné nejprve zakoupit speciální pochvu na zbraně.
7 000f Ozubená sekera – P 2 / R 3 / O 4
12 400f Meč Bastard – P 3 / R 4 / O 3
17 000 Stocco – P 3 / R 5 / O 5
26 100f Spadone – P 5 / R 4 / O 4 (renovovat 10 kovářství)
0f Bartlomějova sekera – P 3 / R 2 / O 5 (splnit výzvy žoldnéřů)
0f Spada Lunga – P 4 / R 5 / O 3 (splnit Krvavé peníze z Kovářství)
– Každé brnění se skládá ze čtyř částí – nárameníky, kyrys, lokty a holeně. Každý kus brnění má dvě vlastnosti – odolnost (výdrž brnění) a zdraví (přidaný počet bodů zdraví).
Tip – Kyrys a nárameníky Seusenhofferské zbroje lze klasicky koupit, kdežto lokty a holeně se získají za splnění úkolu kovářství.
– Brutova zbroj je nejlepší zbrojí ve hře. Pro její získání je třeba absolvovat průchod šesti hrobkami, získat Romulovy svitky a v Romulově úkrytu si vyzvednout poklad.
5 500f Římská zbroj
17 100f Rondelleová zbroj
31 600f Plátová zbroj
23 200f Seusenhofferská zbroj (úkol Exotica z Kovářství)
0f Brutova zbroj (získat šest Romulových klíčů a odemknout poklad)

2) Galerie
– V obchodech s uměním jsou opět k dispozici obrazy. Po jejich zakoupení se obraz přesune do galerie v úkrytu, kde jej lze prohlédnout a dočíst se něco málo o něm.
Anděl I (Rafael)
Anděl II (Rafael)
Autoportrét (Rafael)
Kristovo požehnání (Rafael)
Madonna del Cardellino (Rafael)
Madonna (Rafael)
Mladík s jablkem (Rafael)
Portrét Pertra Bemba (Rafael)
Sv. Jiří (Rafael)
Sv. Michael (Rafael)
Sv. Šebestián (Rafael)
Vize rytíře (Rafael)
Vzkříšení Krista (Rafael)
Sňatek panny (Rafael)
Ukřižování (Rafael)
– Ve zbrojnici jsou podstavce pro modely vozidel. Jakmile jsou splněny vzpomínky, kde se tyto prostředky využívají, jejich model se objeví ve vile.
Kulomet
Lodní dělo
Bombardér
Tank
– Po splnění určitého počtu výzev daných frakcí se na stěně ve výstavní místnosti objeví erby jednotlivých frakcí.

Znak Zlodějů
Znak Žoldnéřů
Znak Kurtizán
Znak Asasínů

3) Portréty cílů
– V galerii se krom běžných obrazů objevují obrazy záporáků. U každého z nich je krátký popis.
Juan Borgia
Lucrecia Borgia
Baron de Valois
Micheletto
Rodrigo Borgia
Cesare Borgia

4) Mise Asasínů
– V hlavním sále úkrytu je mapa skrze kterou je možné kontrolovat bratrstvo (stejně jako přes holubníky ve městě). Bratrstvo může mít až 12 členů, přičemž za 1,4 a 6 aktivních členů se odemykají speciální útoky použitelné v terénu.
– Asasíny lze posílat na drobné mise po celé Evropě. K dispozici je dvanáct měst (Florencie, Benátky, Barcelona, Vídeň, Řím, Moskva, Paříž, Londýn, Calicut, Lisabon, Konstantinopol a Kolín nad Rýnem). V těchto městech se neustále generují nové a nové úkoly za jejichž splnění lze získat peníze, předměty pro obchod a XP pro asasíny.
– Každá mise trvá určitou dobu a je různě obtížná.
– Za získané XP asasíni postupují na nové hodnosti a je možné vybírat, zda se jim vylepší výstroj, či výzbroj. Maximální úroveň asasína je 10 a tehdy je v jeho výzbroji skrytá čepel, pistole a kouřová bomba.

5) Tunel
– Přímo v úkrytu se nachází jeden východ z tunelů pro rychlé cestování. Díky tomu lze okamžitě cestovat mezi již renovovanými tunely po celém Římě a úkrytem.

Romulovy klíče (6)
– V katakombách pod ruinou se nachází mříž se šesti zámky. Klíče je možné získat při průzkumu hrobek. Pokud jsou klíče umístěny, otevře se socha úkryt Bruta i s jeho brněním a dýkou.
Odměna – Brutova zbroj
Odměna – Brutova dýka

Vlajky Borgiů (101)
– Po celém Římě a v šesti hrobkách se nachází celkem 101 vlajek Borgiů. Když najdete alespoň 25, objeví se v obchodech ke koupi mapa všech vlajek.
Odměna – Kápě Borgiů – Tmavá kápě rodu Borgiů. Pokud je nošena, míra známosti se v Římě nezvedá.

Pírka (10)
– V Úkrytu je truhla do které se vkládají nasbíraná pírka. Nestačí pírka jen sebrat (tím vyřešíte pouze sběratelskou vzpomínku), ale je třeba je vložit do truhly. Žádná odměna za to však není.

 

DLC 1 – Koperníkova konspirace

DLC které je přímo zahrnuto v PC verzi hry, takže je zcela zdarma. Pro PC vyšlo ovšem až v roce 2017, do té doby bylo exkluzivitou pro konzole. DLC představuje samostatnou Sekvenci, která se odemkne po dokončení Sekvence III a dějově spadá právě mezi Sekvence III a IV.
DLC nabízí solidních 8 misí, ovšem většina je velmi krátká. Příběh se točí okolo nové postavy Copernica a jeho objevu.
+ 1 nový cíl.
+ 1 nová postava

Sekvence DLC – Copernico

1 – Falešná cenzura
– Nenechte se zranit během přepadu.
Na terase přednáší Niccolo Copernico. Promluvte o něm s jedním z posluchačů ale vzápětí dorazí stráže aby ho umlčeli – zabijte je.

2. Mimo oběžnou dráhu
– Dostaňte se do bezpečí v časovém limitu (3:20).
Copernico řekne, že Borgiové chtějí utajit jeho objevy. Doprovoďte ho do bezpečí (u Colosea) a případně zabijte útočníky.

3. Inteligence
– Doručte dopis do 2min.
Doručte varovný dopis jednomu z učedníků Copernica.

4. Čestný titul
– Doručte dopis do 1min.
Doručte varovný dopis jednomu z učedníků Copernica. Jeden voják ho však zastřelí, takže ho chyťte a zabijte.

5. Urychlená pošta
– Doručte 3 dopisy do 3min.
Doručte tři další varovné dopisy třem učedníkům Copernica.

6. Muž v červeném
– Během sledování kardinála nikoho nezabijte.
Copernico vám sdělí, že útoky vede jeho rival Pán posvátného paláce. Poblíž Andělského hradu sledujte kardinála až na jeho setkání s mnichem.

7. Snadné cíle
– Zabijte všechny popravčí do 5min.
Najděte a zabijte 5 cílů (vojáci), kteří se chystají zabít učedníky.

8. Zavřete tu knihu
– Zabijte Pána skrytou čepelí.
Copernico očekává astronomický úkaz. Najděte Pána.
Pán posvátného paláce. Zpátečnický dominikánský mnich, který se brání vědě a pokroku. Zaútočte na Pána skrytou čepelí a zabijte ho.
Ezio: Umlčování pravdy její šíření nezastaví.
Mistr: Lidé jsou líní, budou věřit tomu, co jim řekneme. Poslal jsem svého nejlepšího muže, aby našel Copernica. Už je pozdě.
Ezio: Requiescat in pace. (Odpočívej v pokoji.)
Utíkejte za Copernicem a pobijte stráže co na něj útočí. Společně uvidíte astronomický úkaz elipsoidy.

 

Sekvence III – Bojovník, milovník a zloděj

Tajná místa (Romulovo doupě) (1/7) – Vlci mezi mrtvými
– Dokončit vzpomínku do 8min
Piramide Cestia. Postupujte chodbou a přeskakujte jámy. Skrze tunely projdete do velké jeskyně. O kus dál shodíte pochodeň do jámy kam slezte. Přes akrobatické pasáže postupujte vpřed. cestou uvidíte skupinu fanatiků. až se k nim dostanete, pobijte je a po troše další akrobacie se dostanete k výtahu. Nahoře je hrobka a tedy 2. Romulův svitek

Tajná místa (Romulovo doupě) (2/7) – Předhozen vlkům
– Neztraťte více než 3 HP.
Colosseum. Překonejte akrobatickou pasáž. O kus dál zaútočí skupinka Romulů. Pobijte je ale vůdce začne utíkat. Pronásledujte ho až dřevěným vratům. Přeskákejte dál a uvidíte ho ujíždět na koni – rychle ho pronásledujte. Dojede ke svým lidem a tam vůdce i ostatní zabijte. Cesta vás dovede do hrobky. Seberte 3. Romulův svitek

ULC Tajná místa (Templářské doupě) (3/7) – Nákupní maniak
– Zabít pouze váš cíl.
Mercati di Traiano. Vylezte do patra a kapitán vojáků před vámi začne utíkat – pronásledujte ho (hledejte cesty a vyhýbejte se zabíjení ostatních stráží). Kapitán vběhne do dveří. Vlezte tam vrchem. Znovu začne utíkat – zabijte ho, seberte mu klíč a odemkněte mříže. Následuje akrobatická pasáž na vrchol věže, kde je pokladnice. Z truhly vyberte odměnu (4000).

17. Dvojitý agent (3-1)
– Nenechte se odhalit (při známosti) dokud se nedostanete (s Claudiem) k cechu zlodějů
V cechu zlodějů najdete La Volpeho ale myslí si, že Machiavelli je zrádce. Společně Machiavelliho sledujte při jeho schůzce. Ale nepřátelé zaútočí na zloděje Claudia – utíkejte za ním (nesmí ho zabít) a pomozte mu. Nyní Claudia doprovoďte k La Volpemu ale protože máte známost nebude to snadné. Vyvarujte se odhalení a odveďte Claudia. Nyní se zbavte hledanosti. 
Tip – Jako v AC 2 můžete jednoduše strhnout plakáty hledaného (-25%), podplatit herolda (-50%) nebo zabít agenta (-75%).
Nepozorovaně snižte hledanost a jděte za Volpem. Slíbí pomoc. Venku ještě renovujte cech.
Tip – Nyní můžete začít plnit výzvy cechu zlodějů.
Kouřové bomby. Užitečná věc na ochromení nepřátel je zpátky. Hozená bomba vytvoří dým, který paralyzuje okolní nepřátele. Maximum jsou 3 kouřové bomby.
Kuše. Kuše je ideální zbraň na tichou likvidaci vzdálených cílů. Je mnohem účinnější než vrhací nůž, tišší než pistole a navíc s velkou kapacitou munice (až 25 šípů). Jedinou nevýhodou je pomalejší zaměřování cíle a pak také cena, jelikož koupě kuše vyjde zhruba na 20 000f. Přesto doporučuji kuši koupit co nejdříve. Na všechny tiché akcičky je jako dělaná.

Výzvy cechů (1/4) – Cech Zlodějů
Existují celkem čtyři frakce a každá z nich nabízí řadu drobných výzev za jejichž splnění jsou určité odměny. Přehled výzev je vždy v základně dané frakce.
1. Vyslat zloděje na stráže (10)

2. Nepřerušovaným sprintem uběhnout 300m (1)
3. Skočit při jízdě na koni na trám (20)
4. Provézt skok důvěry (40)
5. Skočit šipku do vody z výšky 25m (1)
6. Pomocí kapsářství někoho okrást (250f)
7. Nalétat s padákem celkem 500m (1)
8. Zabít strážného zbraní na dálku (25)
9. Zabít strážného ze vzduchu z trámu (5)
Odměna – 50% sleva na najmutí zlodějů
Odměna – Znak cechu
Odměna – Schopnost zlodějů okrádat kolemjdoucí a dávat peníze Ezovi
Odměna – Schopnost zlodějů odlákat stráže na koních
Odměna – Střední zbraň (La Volpeho břitva)

Zloděj (1/10) – Až na doraz
– Dokončete trať do 60s
Překonejte v časovém limitu trať.

Zloděj (2/10) – Střet zájmů
– Dokončete bitku aniž by někoho z vašich zlodějů srazili k zemi.
S partou vašich zlodějů zmlaťte (jen pěstmi) nepřátelské zloděje.

Zloděj (3/10) – Zatoulané štěně
– Zachraňte Alda do 2:00
Zachraňte Alda z budovy kde ho zločinci drží (pokud vás uvidí, budou ho chtít zabít).

18. Na mizině (3-2)
– Zabijte pouze kapitána Borgiů.
V cechu žoldnéřů vám Bartolomeo D’Alvino představí manželku Pantasileu Baglioni. Ona vám v soukromí sdělí, že boje s Francouzy jdou zle. Venku u věže na ostrůvku vyhledejte kapitána Battistu a zabijte ho (pouze jeho). Poté vypalte věž. Zpět u kasáren vám Bartoloměj slíbí pomoc. Venku ještě renovujte cech.
Tip – Nyní můžete začít plnit výzvy cechu žoldnéřů.
Tip – V základně Žoldnéřů je ring, kde můžete sázet a bojovat při boji zblízka. Jde o to v časovém limitu porazit daný počet soupeřů.  

Výzvy cechů (2/4) – Cech Žoldnéřů
– Existují celkem čtyři frakce a každá z nich nabízí řadu drobných výzev za jejichž splnění jsou určité odměny. Přehled výzev je vždy v základně dané frakce.
1. Vyslat žoldnéře na stráže (10)
2. Hodit strážného na lešení (5)
3. Zabít surovce (25)
4. Zabít papežskou stráž (25)
5. Ze vzduchu zabít stráže v sedle (10)
6. Provézt dvojité zabití (10)
7. Odzbrojit strážného a zabít jej jeho vlastní zbraní (5)
8. Zabít 5 stráží během 10 sekund (5)
9. Provézt sérii zabití o pěti zabitých (10)
Odměna – 50% sleva na najmutí žoldnéřů
Odměna – Znak cechu
Odměna – Schopnost žoldnéřů odstrkávat otravné minstrely
Odměna – Schopnost žoldnéřů jezdit na koni
Odměna – Těžká zbraň (Bartolomějova sekera)

Vraždy (1/12) – Taktická korekce
– Dokončete vzpomínku do 2min
Zabijte 5 vojáků (jeden jede na koni)

Vraždy (2/12) – Dva tvoří společnost
– Zabijte oba cíle skrytou čepelí.
Zabijte 2 vojáky ve městě.

Vraždy (3/12) – Svět otroka
– Zabijte 3 stráže skrytou čepelí
Zabijte 6 vojáků na koních.

Vraždy (4/12) – …a tři už jsou dav
– Zabijte 3 cíle do 2min
Zabijte 3 vojáky na střechách

19. Vyjednávání s vysokými sázkami (3-3)
– Neplavte
V cechu kurtizán vám sdělí, že šéfku, madam Solari, unesli a chtějí výkupné 2500 florinů. Vydělejte tuto sumu a běžte k vyděračům. Dáte jim peníze ale Solari stejně zabijí. Pobijte je a vraťte se do bordelu. Objeví se vaše matka a sestra Claudie a rozhodnou se to tu vést.
Tip – Nyní můžete začít plnit výzvy cechu kurtizán.

Výzvy cechů (3/4) – Cech Kurtizán
– Existují celkem čtyři frakce a každá z nich nabízí řadu drobných výzev za jejichž splnění jsou určité odměny. Přehled výzev je vždy v základně dané frakce.
1. Vyslat kurtizány na stráže (10)
2. Schovat se pronásledovatelům v úkrytu (dav, seno, lavička, studna…) (10)
3. Nepozorovaně pomocí kuše zabít strážného na jeho postu (vchod do tábora) (20)
4. Ukrást koně strážného, aniž by byl zabit jezdec (10)
5. Skrýt mrtvolu do úkrytu (studna, seno, lavička) (5)
6. Otrávit strážného (15)
7. Zabít strážného ochromeného kouřovou bombou (20)
8. Zabít strážného zezadu (10)
9. Zabít strážného z davu (5)
Odměna – 50% sleva na najmutí kurtizán
Odměna – Znak cechu
Odměna – Schopnost kurtizán odlákat pozornost stráží na koních
Odměna – Schopnost kurtizán otrávit stráže jedem
Odměna – Krátká zbraň (Mariina dýka)

Kurtizány (1/10) – Ráno poté
– Dokončete úkol do 400s.
Následujte kurtizánu (půjde pomalu, protože je otrávená) a zbijte 3 muže, které vám označí jako traviče.

Kurtizány (2/10) – Spor o majetek
– Zastavte Santina dříve než kurtizánu zmlátí.
Zmlaťte násilníka Santina, který právě bije jednu kurtizánu a hoďte do ho studny.

Kurtizány (3/10) – Zvyk je železná košile
– Zabijte cíl z úkrytu.
Sledujte zrádnou děvku Giulettu až dojde k vašemu cíli. Toho zabijte.

20. Kolektivní inteligence (3-4)
V Úkrytu promluvíte s Machiavellim, La Volpem, Bartolomějem i Claudií a začnete plánovat větší akci. Promluvte s architektem, který vám řekne o možnostech výdělku z renovací.

 

Sekvence IV – Doupě zlodějů

21. Pohroma na hradě (4-1) 
– Nenechte se odhalit
Vydáte se zachránit Kateřinu z Castel Sant’Angelo. Postupujte maximálně opatrně, s využitím rychlých a tichých metod likvidace (nože, skrytá čepel). Překonejte řeku (pod mostem) a vylezte na zeď hradu. Překonejte hradby a po nich okolo tvrze. Vyhledejte začátek akrobatické cesty okolo tvrze, přelezte k ní po laně a skákejte vzhůru. Cestou uvidíte skrze okno do cely jak Lucrecia Borgia mlátí Kateřinu. A později uvidíte jak Cesare odjíždí z paláce. Vyšplhejte na vrchol a přes hradby seskočte dolů na terasu. Vstupte do budovy a opatrně po schodech až k celám kde je Kateřina.  

22. Femme Fatale (4-2)
– Neztraťte víc než 10 HP
Klíč k cele má Lucrecia. Vyjděte zase na chodbu paláce a dveřmi na dvůr. Chyťte Lucrecii a dovlečte ji k celám. Cestou zaútočí stráže, takže Lucrecii vždy na čas pusťte a pobijte je. U cel osvobodíte Kateřinu a zamknete místo ní Lucrecii.

23. Břímě, které nás obtěžkává (4-3)
– Nenechte se odhalit.
Kateřina nemůže chodit, takže ji musíte odnést. Nejprve vždy opatrně a tiše vyčistěte cestu a poté se vraťte pro Kateřinu. Projděte ke schodům a dále dolů. V místnosti dole je otevřený poklop, kterým seskočte (dole je seno). Vyčistěte chodby a doneste Kateřinu ven z tvrze. Pomocí dvou pák otevřete vstupní bránu (ale pozor na stráže) a vyneste Kateřinu ven. 

24. Strážce Forli (4-4)
– Zabijte v řadě alespoň 5 stráží.
Naskočíte na koně a jedete ven ale abyste dali Kateřině čas uniknout, zůstanete bojovat se strážemi u mostu. Musíte se ubránit po určitý čas (01:30) a během boje se snažte provést sérii zabití (alespoň 5). Dojde k explozi na hradě a to stráže odláká. Utečte pryč.

25. Muž lidu (4-5)
– Neztraťte víc než 5 HP.
Zpět v Úkrytu se s Machiavellim, Kateřinou a dalšími rozhodnete provézt nábor lidí. Vyhledejte po městě občany, kteří jsou ohrožování strážemi, pobijte vojáky a osobu naverbujte. Naverbujte 2 osoby.
Tip – Nyní můžete začít plnit výzvy cechu asasínů.

Výzvy cechů (4/4) – Cech Asasínů
– Existují celkem čtyři frakce a každá z nich nabízí řadu drobných výzev za jejichž splnění jsou určité odměny. Přehled výzev je vždy v základně dané frakce.1. Dát během boje signál asasínským rekrutům (25)
2. Přivolat šípovou bouři (15)
3. Dát asasínskému rekrutovi příkaz zabít vybraný cíl (20)
4. Dát asasínskému rekrutovi signál v průběhu příběhové paměti (5)
5. Povýšit asasínského rekruta na asasína (5)
Odměna – Znak asasínů
Odměna – Střední zbraň (Altairův meč)

26. Sériový vrah (4-6)
– Zabijte cíl využitím asasínských rekrutů.
Šílený doktor Malfatto zabil kurtizánu. Dle rad ostatních kurtizán (ukazují cestu) najděte cíl.
Malfatto. Šílený doktor v morové masce co zabíjí především prostitutky. Jakmile vás uvidí, začne utíkat. Dostaňte se blíž a pošlete na něj asasíny.  
Ezio: Requiescat in pace (Odpočívej v pokoji).

27. Lidský náklad (4-7)
– Zabijte cíl využitím asasínských rekrutů.
Jeden zoufalý chlapec si stěžuje na nebezpečného otrokáře Silvestra Sabbatiniho, který si jde pro jeho matku. Vyhledejte cíl (chlapcovu matku) u mostu.
Silvestro Sabbatini. Otrokář pracující pro Borgie. Sledujte Silvestra na místo setkání kde začne hovořit s ženou. Ve vhodný moment na něj pošlete asasíny.
Ezio: Requiescat in pace (Odpočívej v pokoji).
Vyhledejte holubník kvůli kontrole bratrstva.

28. Nečekaná návštěva (4-8)
Jděte za tajemným hlasem až k balíčku. Objeví se Leonardo da Vinci, starý přítel. Posaďte se s ním na lavičku a můžete u něj nakupovat speciální věci.
Skrytý čepel (+ dvojitá) – Skrytá čepel na obou zápěstích. Je možné provádět vraždy dvou nepřátel najednou, stojí-li blízko u sebe. Dokonce je možné provádět dvojité zabití ze vzduchu.
Skrytá čepel (+ otrávené šipky) – Umožňují otrávit někoho jedem na dálku. Maximum je 15 šipek

Kovové rukavice – Odemykají schopnost Šplh s výskokem (z AC2)
Tip – Pro pokračování v rámci sekvence je nutné dokončit alespoň první dvě vzpomínky Válečných strojů (Kulomet). Ty ostatní nejsou povinné ale je užitečné je splnit.

Válečné stroje (1/8) – Válečné plány
– Pošlete žoldnéře do boje.
Cestou najměte žoldnéře a běžte vyhledat a zabít správce (papežská stráž), abyste získali polohu stroje..

Válečné stroje (2/8) – Větší palebná síla
– Nikoho nezabijte dokud nezničíte plány.
Jste mimo Řím při lovu na válečné stroje, konkrétně na Colli Albany

Leonardovy stroje. Série čtyř krátkých map v různých lokalitách Apeninského poloostrova. Navštěvují se v rámci misí jejichž cílem bývá zmocnit se Leonardova stroje a posléze jej zničit.
Památky – 9 (Colli Albany, Lago di Nemi, Napoli, Castel Dell’Ovo, Porto di Napoli, Monte Vesuvio, Valnerina, Nera, Monte Circeo)

Je zde celá základna plná nepřátel a nesmíte se nechat odhalit (snažte se ani nikoho nezabít). Využijte střechy a projděte po okraji pevnosti. Cestou sledujte pohyby nepřátel a vyhýbejte se jim. Pod přístřeškem v rohu jsou plány – spalte je. Opatrně zlikvidujte překážející vojáky a přesuňte se ke zbrani (je hlídaná). Zapalte sud, nechte zbraň explodovat a vzdalte se.
Je tu ale ještě jeden vůz a nepřátelé s ním ujíždějí. Na koni se je snažte dohnat a vyhýbejte se střelám. Nakonec skočte na vůz. Nyní pomocí kulometu koste další útočníky, případně využívejte explozivních sudů. Po projetí vesnice se situace uklidní a vy kulomet zničíte. 

Válečné stroje (3/8) – Válečné plány
– Použijte na správce útok kopem
Vyhledejte a zabijte správce (během boje ho kopněte).

Válečné stroje (4/8) – Splašené dělo
– Otevřete jednu z prvních 3 bran.
Jste v Neapoli. Doplavte k vašemu kontaktu Eduardovi. On pojede na člunu do tunelu, vy se snažte být o kus napřed. Likvidujte nepohodlné stráže ale opatrně. Před vámi budou tři brány. Stráže je pro Eduarda otevřou ale vy musíte hledat jinou cestu (proplout včas, vrchem přes bránu nebo zabít stráže). Snažte se dostat alespoň jednou před Eduarda a bránu mu otevřete vy sami. Na konci cesty otevřete poslední bránu a vstupte do doku. Tady už můžete stráže pobít. Zničte plánu na stěně a poté pomocí mechanismu zaplavte dok. Vyplavete na moře s dělovým člunem. Zničte s ním 4 velké lodě v dálce – zničte jejich plachty). Poté dělový člun zničíte.

Válečné stroje (5/8) – Válečné plány
– Ochromte správce kouřovou bombou.
Vyhledejte a zabijte správce (použijte bombu).

Válečné stroje (6/8) – Létající stroj 2.0
– Nenechte se při používání stroje zasáhnout.
Jste ve Valnerině. Nesmíte se nechat odhalit. Sledujte architekta dole na náměstí a ve vhodný moment ho zbijte a vyslechněte. Pronikněte do architektova domu a pod přístřeškem spalte plány.
Pokračujte přes bránu na vrchol kopce a pronikněte do pevnosti. Vyčistěte hradby a věže v rozích. Dostaňte se do centrální věže a vystoupejte až na střechu. Tady je létající stroj. Musíte v údolí pomocí bomb zničit několik pecí na výrobu strojů. Zároveň se vyhýbejte věžím s lučištníky, případně je zničte. Snažte se vyhnout jakémukoli zranění ale je to mimořádně obtížné. Pro udržení výšky využijte ohně, nebo vlastní bomby (po shození chvíli hoří). Až zničíte pece vyjedou z dílen 4 povozy – zničte je než uniknou. Z pevnosti vyjede ještě posel na koni – musíte ho zabít než ujede aby varoval Borgie. Poté přistanete a stroj zničíte.

Válečné stroje (7/8) – Válečné plány
– Zabijte správce pistolí.
Vyhledejte a zabijte správce.

Válečné stroje (8/8) – Peklo na kolečkách
– Nenechte se při používání tanku zasáhnout.
Jste na Monte Circeo. Nesmíte se nechat odhalit. Sledujte architekta až ven k bráně. Až vyjde ven, ve vhodný moment ho zbijte a vyslechněte. Pokračujte opatrně dál až k přístřešku pod kterým spalte plány. V budově vpředu zachraňte dva žoldnéře. Proveďte je ven, pobijte stráže a otevřete žoldnéřům cestu. V garáži nasednete do tanku. Zničte bránu a vyjeďte ven. Snažte se vyhnout jakémukoli zranění (běžní vojáci vám neublíží ale exploze už ano). Cestou zničte 6 děl. V další fázi zničte ještě 7 děl. Poté se vám postaví nepřátelské tanky! Bude extrémně těžké vyhnout se zranění. Buďte v pohybu aby vás tank netrefil a zničte ho. Zničte bránu a na dvoře jsou 2 tanky najednou! Kružte kolem tanků a ničte je. Po zničení obou, odpálíte i svůj tank.
Tip – Za dokončení všech vzpomínek Válečných strojů vám Leonardo věnuje Padák. Rovněž ho bude možné koupit v obchodech.
Padáky – Padáky slouží logicky k pohodlnému dopadu na zem bez rizika zranění, či dokonce úmrtí. Pokud není poblíž skok důvěry, přijde padák vhod.
Maximum je 15 padáků.

29. Plán (4-9)
Zpět v Úkrytu se s Machiavellim a La Volpem rozhodnete odstřihnout Borgie od peněz likvidací takzvaného Bankéře. Kateřina odjede do Forli. 

 

Sekvence V – Bankéř

Vraždy (5/12) – Poslové špatných zpráv
– Nedovolte cílům přivolat posily.
Zabijte 6 cílů (surovci). Během boje ostatní vojáci mohou zkusit přivolat posily.

Vraždy (6/12) – Den rudého dopisu
– Zabijte oba cíle do 60s.
Zabijte 2 cíle (pozor, je to papežská stráž!)

Vraždy (7/12) – Kupec Římský
– Využijte asasínských rekrutů na odlákání pozornosti.
Zabijte cíl (obchodník). Má kolem sebe stráže.

Vraždy (8/12) – Tři kamarádi
– Zabijte cíle skrytou čepelí.
Vyhledejte 3 cíle (stráže) a zabijte je.

Kurtizány (4/10) – Panický útěk
– Zabijte pouze velvyslance.
Zrádná Giuletta je stále v kontaktu s nepřítelem. Vyhledejte ji, načež začne utíkat a pronásledujte ji až k cíli (velvyslanec), kterého zabijte. Pak s Giulettou promluvte a pošlete ji z města.

Kurtizány (5/10) – Neodborný přístup
– Nezabijte doktora.
V časovém limitu (2:30) vyhledejte doktora, ukradněte mu protijed a doručte ho zpět otrávené kurtizáně.

Kurtizány (6/10) – Přiblížení
– Zabijte cíl skrytou čepelí.
Vyhledejte velvyslance a sledujte ho až do mauzolea. Vnikněte dovnitř (střechou) a zabijte cíl než on zabije kurtizánu. 

Kurtizány (7/10) – Volavka
– Zabijte cíl sražením z římsy
Následujte kurtizánu a nenápadně zabijte 3 cíle, které ukáže (pomůže vám je vylákat).

30. Vyhněte se dluhu (5-1)
– Nenechte se při eskortě senátora odhalit.
Vaším prvním cílem má být Juan Borgia starší, zvaný Bankéř. Pomoci by vám s ním měl senátor – vyhledejte senátora Egidia Troche. Uvidíte jak se ho pokusí zabít stráže od Bankéře. Opatrně Egidia doprovoďte do úkrytu a nenechte se odhalit. První i druhý úkryt jsou ovšem plné stráží, takže Egidia zaveďte až na třetí.

31. Sledujte peníze (5-2)
– Nenechte se při sledování senátora odhalit a nedotkněte se země.
Potřebujete vydělat 3000 florinů, které dáte Egidiovi jako dluh. Poté ho ze střech sledujte na schůzku až do Pantheonu. Egidio odevzdá peníze. Za Pantheonem vylezte na vrchol, přes střechu vlezte dovnitř a nepozorovaně zabijte stráž.  

32. V Římě… (5-3)
– Dorazte na místo určení do 3min.
Převlékli jste se za stráž. Seberete truhlu a snažte se ji donést Bankéři. Protože nevíte kde je, poslouchejte reakce stráží co jdou s vámi (budou se podivovat když půjdete špatně). Překonáte několik ulic, náměstí a za most.

33. Dovnitř a ven (5-4)
– Nepozorovaně zabijte Bankéře z lavičky.
Vaše přestrojení prasklo a truhlici odnáší jiný strážný – sledujte ho ale vyhněte se odhalení. Minete mnoho hostů a Umělců svatého roku. Na vrcholku mezi ruinami je Bankéř. 
Juan Borgia. Přivítá na své slavnosti i příbuzné – Rodriga a Cesareho. Ti ale brzy odejdou.Tlustý kardinál známý jako Bankéř. Užívá si hýření a života v luxusu. Bankéř začne pronášet řeč ke svým hostů a chodit okolo. Využijte davu, vyhledejte vhodnou lavičku a až půjde Juan okolo… nepozorovaně ho sejměte.
Juan: To, co jsem cítil, viděl a ochutnal. Nelituji ani chvíle.
Ezio: Mocný člověk musí odolat lahůdkami.
Juan: Ale… Dal jsem lidem, co chtěli.
Ezio: A teď za to platíš. Il piacere immeritato si consuma da sé. (Nezasloužená rozkoš se spotřebuje sama.) Requiescat in pace. (Odpočívej v pokoji.)
Utečte z oblasti.

34. Stopa (5-5)
V Růži v rozkvětu kam byly ukryta truhlice najdete mrtvé vojáky Borgiů a vaši sestru Claudii. Pobila je.

 

Sekvence VI. – Baron de Valois

Nově je přístupná východní část čtvrti Campagna.

Zloději (4/10) – Vidina odměny
– Nenechte se odhalit při krádeži z bedny.
Vyhledejte hlídanou truhlu, ukradněte z ní dokumenty a doručte je vašemu zloději.

Zloději (5/10) – Plný síly
– Dokončete trať do 60s
V časovém limitu dokončete trať.

Zloději (6/10) – Válka na úrovni
– Zabijte všechny bandity pistolí
Vyhledejte 3 cíle (zloděje z Cento Occhi) a zabijte je (začnou utíkat když vás uvidí).

Zloději (7/10) – Svalování viny
– Nenechte se odhalit
Vyhledejte cíl (Galvano z Cento Occhi), zabijte ho, tělo shoďte na ulici a ukradněte mu dopis. Ten pak podstrčte (okrádáním) druhému cíli (Vincenzovi)

Kurtizány (8/10) – Anonymní spis
– Dokončete vzpomínku do 2:20.
V časovém limitu (3:20) ukradněte kurýrovi dopis, doručte ho kurtizáně a upravený dopis vraťte kurýrovi (jako při kradení).

Kurtizány (9/10) – Špatná politika
– Zabijte všechny cíle do 60s.
Následujte kurtizánu ke skupině cílů (vojáci, včetně surovců) a zabijte je.

Kurtizány (10/10) – Potížisté
– Dokončete vzpomínky aby měli oba žoldnéři více než 50% HP.
Zabijte cíle (8 vojáků) a zachraňte dva žoldnéře. Společně se braňte (cca 2min) útokům nepřátel.

Templářští agenti (1/6) – Zpátky na zemi
– Zabijte cíl skrytou čepelí
Jistá žena vám řekne o svém manželi Lanzovi, který se změnil na vraha. Vyhledejte váš cíl v ruinách.
Lanz. Bývalý člen Cento Occhi a nyní zloděj (a vrah) pracující pro Borgie. Jak vás uvidí, začne utíkat, takže ho dostihněte a zabijte čepelí.
Ezio: Requiescat in pace (Odpočívej v pokoji).

Templářští agenti (2/6) – Antireklama
– Zabijte cíl skrytou čepelí.
Jedna žena si postěžuje, že ji manžel Augustine Oberlin zmlátil a že dělá propagandu pro Borgie. Strhejte pár jeho letáků, což ho vyláká ven.
Augustine Oberlin. Zkušený kovář a řemeslník pracující pro Borgie. Nejprve pobijte jeho stráže a potom i jeho. Má velké kladivo a je schopný bojovat ale když budete mrštní se skrytou čepelí to zvládnete.
Ezio: Requiescat in pace (Odpočívej v pokoji).

Templářští agenti (3/6) – Palebná linie
– Zabijte cíl skrytou čepelí do 45s
Jeden muž vás upozorní, že šílený inženýr Gaspar de la Croix střílí na lidi z děla.
Gaspar de la Croix. Inženýr pracující jako vynálezce pro Borgie. Utíkejte dovnitř do areálu a rychle k cíli. Proběhněte branami (některé se zavřou tak je přelezte jinudy) a zabijte Gaspara na jeho dvorku.
Ezio: Requiescat in pace (Odpočívej v pokoji).

Templářští agenti (4/6) – Zvoník
– Zabijte pouze Donata Manciniho.
Obchodník Rocco si stěžuje, že mu jeden jezdec Donato Mancini zničili stánek, když vyhrál v jízdě
Donato Mancini. Závodník sloužící Borgiům. Vyhledejte cíl – je na koni a má kolem sebe stráže. Ve vhodný moment jezdce zabijte ale opatrně ať neujede.
Ezio: Requiescat in pace (Odpočívej v pokoji).

35. Strážce brány (6-1)
– Nenechte se zranit.
Na kasárny útočí Francouzi. Pomozte Bartolomějovi (nesmí zemřít) a pozavírejte pákou všechny 3 brány. Vytipujte vždy vhodný moment aby vás nikdo nezasáhl. Ukáže se, že Francouzi, sám velitel Octavian de Valois zajal Panthasileu! Jeďte s rozzuřeným Bartolomějem k jejich ležení.

36. Francouzský polibek (6-2)
– Nenechte se odhalit.
Kvůli uniformám (přestrojení) zabijte 20 nepřátelských stráží v oblasti. Využijte na to žoldnéře, či asasíny.

37. Trójský kůń (6-3)
– Neztraťte žádné zdraví (HP)
V přestrojení vedete Bartoloměje (jako falešného vězně) do Castra Praetoria. Cestou narazíte na 3 kontrolní stanoviště – vždy v časovém limitu (0:30) nenápadně zabijte stráže aby nedošlo k prozrazení plánu. Vstupte do pevnosti a na nádvoří zaútočíte. Rychle zlikvidujte tři papežské stráže a buďte opatrní (pomůže kouřová bomba).

38. Au Revoir (6-4)
– Dokončete vzpomínku do 5min.
Dostaňte se k bráně a pákou ji otevřete. Skrze pevnost až na nádvoří.
Octavian de Valois. Známý jako Baron de Valois je spojenec Borgiů a velitel Francouzské a papežské armády. Baron drží Pantasileu jako rukojmí a chystá se ji zabít. Musíte ho zlikvidovat ale když vás odhalí, tak Pantasileu zastřelí. Dostaňte se k němu co nejblíže to půjde a zabijte ho.
Octavian: Chtěl jsem jen respekt.
Ezio: Úctu si člověk zaslouží, nedědí ji ani si ji nekupuje.
Octavian: Možná máš pravdu… Potřebuji více času…
Ezio: Che tu sia pari nella morte. (Ať jsi si rovný i ve smrti.) Requiescat in pace. (Odpočívej v pokoji.)

 

Sekvence VII – Klíč od hradu

Nově je přístupná jižní část čtvrti Antico. To znamená, že je možné dokončit renovaci Říma (koupit všechny obchody a památky).
Odměna – Kápě rodu Auditore – Tmavá kápě rodu Auditore. Pokud je nošena, míra známosti se v Římě nezvedá.

Zloději (8/10) – Snižování
– Zabijte zrádce skrytou čepelí.
Následujte zloděje k údajnému zrádci ale on je zrádce a vlákal vás do pasti – zabijte stráže a hlavně jeho.

Zloději (9/10) – Remíza
– Zabijte vůdce Cento Occhi skrytou čepelí.
Vyhledejte 3 cíle (vůdce Cento Occhi ale na koních) a zabijte je.

Zloději (10/10) – Za fanoušky
– Dokončete trať bez zranění.
V časovém limitu (3:00) dokončete trať.

Templářští agenti (5/6) – Při činu
– Zabijte cíl skrytou čepelí.
Jeden muž vám při kopání hrobu sdělí, že jeho snoubenku zabila ji vražedkyně Lia de Russo. Běžte do ruin a vyhledejte cíl.
Lia de Russo. Pašeračka pracující pro Borgie. Jakmile vás uvidí, začne utíkat přes sloupy a střechy. Je rychlá, tak si pospěšte, dostihněte ji a zabijte.
Ezio: Requiescat in pace (Odpočívej v pokoji).

Templářští agenti (6/6) – Exkomunikace
– Zabijte bratra Ristora pomocí zabití ze vzduchu.
Vyslechněte mnicha co káže u Kolosea. Jiný mnich Bratr Ristoro prý zabíjí ty co mají jiný názor.
Bratr Ristoro. Vyhledejte cíl u domu (nenechte se odhalit), vylezte na střechu a ve vhodný moment na mnicha skočte a zabijte.
Ezio: Requiescat in pace (Odpočívej v pokoji).

Tajná místa (Romulovo doupě) (4/7) – Vůdce smečky
– Neztraťte víc než 10 HP.
Cloaca Maxima. Pronásledujte velitele stoupenců Romula. Cestou vás několikrát napadnou jeho lidé – pobijte je. Po dlouhé honičce vůdce vběhne do vrat a zavře je. Přes akrobatickou pasáž vnikněte dovnitř, pobijte velkou skupinu stoupenců a nakonec i vůdce. Doskákejte za vodopádem, otevřete hrobku. Seberte 4. Romulův svitek, což přináší i 4. Romulův svitek (pokračování) a klíč.

Tajná místa (Romulovo doupě) (5/7) – Šestý den
– Neztraťte víc než 1 HP.
Palazzo Laterano. Projděte domem, přes akrobatické pasáže do patra a dále skrze několik místností. Nakonec dojdete do haly s křížem. V sále je několik zámků, které potřebujete sestřelit, čímž se zpřístupní cesta dál. Poslední shodí kříž, který prorazí bránu do hrobky. Seberte 5. Romulův svitek.

Výhledy – Řím (24)
V Římě je 24 rozhleden (8 – Antico, 6 – Campagna, 10 – Centro). Zdolejte je všechny.

Pírka – Řím (10)
V Římě je 10 pírek (3 – Antico, 3 – Campagna, 4 – Centro). Najděte je všechny

39. Záplatování díry (7-1)
– Nenechte zdraví klesnout pod 5 HP:
Nyní budete spolupracovat se Zloději. La Volpe podezřívá Machiavelliho ze zrady. Po východu z krčmy probijte útočníky. Nyní s Volpem jeďte za třemi zloději (vždy je ochraňte před útočníky).

40. Povolání všech náhradníků (7-2)
– K zavraždění cílů využijte asasínské rekruty.
Podle Volpeho a jeho špiona se Cesareho osobní zabiják Micheletto Corella chystá zabít Lucréciina milence Pietra a protože ten hraje v divadle, chce dostat své lidi na scénu v kostýmech. U brány uvidíte Cesareho s Michelettem jak vyslechnou Francesca Troche (bratr Egidia) a uškrtí ho. Nenápadně sledujte Micheletta k jeho první zastávce (ruiny). Tam se setká se svým kontaktem a dá mu uniformy (přestrojení). Až Micheletto odejde, nechte cíl (ten kontakt) zabít asasíny. Sledujte Micheletta k druhé zastávce (stavení). Tam se setká s dalším kontaktem a až se rozejdou, nechte cíl (kontakt) opět zabít. Znovu sledujte Micheletta k jeho třetí zastávce (budova). Tam se setká se třemi kontakty a až se rozejdou, nechte je zabít. Pak už jen sledujte Micheletta ke Koloseu.

41. Východ z pódia napravo (7-3)
– Nezabijte nikoho jiného než střelce.
Vyšplhejte na budovu Kolosea (vyhněte se strážím). Z vršku uvidíte situaci na scéně – jde o ukřižování Krista a Pietro Rossi hraje Ježíše. V časovém limiru (5:00) musíte milence zachránit. Slezte dolů a cestou likvidujte střelce (nikoho jiného). Postupně slezete až dolů na zem. Běžte ke svým lidem, kteří už mají kostýmy Římských vojáků. Nyní vstupte na scénu jako herci – sledujte ostatní na jevišti, dialogy herců a podle nich reagujte. Prohoďte se, postavte se na několik stanovišť a sledujte Pietra.
Micheletto Corella. Osobní vrah pracující pro Cesareho Borgiu. Jakmile Pilát osloví centutiona, aby zkotroloval Ježíše, je jasné, že Micheletto je právě Centurion. Rychle vyběhněte a zabijte ho dřív než on zabije Pietra. 
Micheletto: Hah. Pietra nezachráníš. Víno, které vypil, bylo otrávené. Jak jsem Cesaremu slíbil, ujistil jsem se dvojnásob.
(Ezio vstává od Micheletta)
Micheletto: Ještě nejsem mrtvý.
Ezio: Nepřišel jsem tě zabít. Kdo je příčinou toho, že se někdo jiný stane mocným, je původcem své vlastní zkázy.

42. Intervence (7-4)
– Neplavte
Musíte Pietra zachránit. S ním v náručí utíkejte k doktorovi (směrem k městu) než zemře. Uvidíte muže s páskou, kterého si pamatujete z vily během útoku. Pronásledujte ho, chyťte a vyslechněte. To on je zrádce! Ale La Volpe se chystá zabít Machiavelliho. V časovém limitu (1:20) utíkejte za La Volpem a rozmluvte mu útok.

43. Vzestup (7-5)
V Úkrytu připravíte sestru Claudii na rituál přijetí mezi asasíny a vás prohlásí vůdcem řádu.

 

Sekvence VIII – Borgiovi

Nově je přístupná čtvrť Vaticano.

Vraždy (9/12) – Ukážeme, zač je toho loket
– Zabijte alespoň 1 surovce, 1 pátrače 1 papežskou stráž jejich vlastní zbraní.
Vyhledejte v Castro Praetorio 6 cílů (2 surovci, 2 pátrači, 2 papežské stráže) a zabijte je. Využijte odzbrojení.

Vraždy (10/12) – Kardinálův hřích
– Zabijte pouze cílového kardinála.
Vyhledejte cíl (kardinál) a nenápadně ho zabijte.

Vraždy (11/12) – Povýšení
– Nenechte se zranit.
Vyhledejte v Andělském hradu 4 cíle (papežské stráže) a zabijte je.

Vraždy (12/12) – Surovci a surovost
– Zabijte všechny cíle do 15s.
Vyhledejte na mostě cíle (8 surovců) a bleskově je zabijte. 

Tajná místa (Romulovo doupě) (6/7) – Vlk v rouše beránčím
– Dokončete vzpomínku do 8min.
Basilica di San Pietro. V hale s kardinály vyhledejte váš cíl a sledujte ho (nenechte se odhalit). U brány uvidíte jak dostane vzkaz od člena Romulovy kultu a začne vám utíkat. Pronásledujte kardinála, nahoru do věže a přes střechu, do okna a zase do kaple. Přeskákejte přes desky a lešení u střechy a stále za kardinálem. Na vršku věže ho konečně dostihnete – už nemá kam utéct tak ho zabijte. Skočte dolů do vody a do hrobky. Seberte 6. Romulův svitek.

ULC Tajná místa (Templářské doupě) (7/7) – Tekuté zlato
– Zabraňte zabití více než 2 dělníků.
Aqua. Dělníci u akvaduktu protestují ale papežská stráž jednoho zastřelí. Přes akrobatickou pasáž vylezte nahoru a cestou aktivujte (střelbou) vodní kola. Dostaňte se blíž ke stráži ale on na vás pošle vojáky i najaté dělníky. Vojáky zabijte ale dělníky pouze zmlaťte. Přes další akrobatickou pasáž a cestou aktivujte mechanismy – srazí to plošinu s papežskou stráží. Utíkejte za ním přes akrobatické pasáže. Na konci trasy vás zkusí zastřelit ale selže mu pistole. Běžte za ním do jeskyně a v boji ho zabijte. Otevřete pokladnici a z truhly vyberte odměnu (4000). Zbývá projít jeskyní a skočit do vozu sena.

Vlajky Borgiů (83)
V Římě je 83 vlajek Borgiů (26 – Antico, 26 – Campagna, 26 – Centro, 5 – Vaticano). Najděte je všechny.

Vlajky Borgiů (18)
V hrobkách Říma je 18 vlajek Borgiů (3 – Catacombe di Roma, 3 Terme di Trai, 3 – Il Colosseo, 3 – Cloaca Maxima, 3 – Palazzo Laterano, 3 – Basilica di San Pietro). Najděte je všechny.

Poklady (144)
V Římě je 144 pokladů (48 – Antico, 40 – Campagna, 47 – Centro, 9 – Vaticano). Najděte je všechny.

Cristina (1/5) – Druhá šance
Tip – Vzpomínky Cristiny se odemykají v závislosti na celkové procentuální synchronizaci. Za 15%, 30%, 45%, 60% a 75%.
Vzpomínka na dobu kdy jste byli jen mladý šlechtic ve Florencii.

Florencie – Návrat do Florencie se provede pouze v rámci vzpomínkových misí. Přístupná je navíc jen část města.
Památky – 8 (Florencie, Casa di Vespucci, Santa Maria del Fiore, Giottova Kampanila, Palazzo Auditore, Santa Trinita, Loggia dei Lanzi,  Palazzo della Signoria).

Sledujte Cristinu Vespucci k její vile. Tam ji začne obtěžovat Vieri Pazzi – zbijte ho.

Cristina (2/5) – Poslední pomazání
Vzpomínka na dobu kdy vám zabili otce a bratry. S Cristinou jděte k šibenici ale těla jsou pryč. Zbijte stráže a vyslechněte ho – prý jsou u řeky. Cristina nechce abyste někoho zabili, takže buďte opatrní. Ve vhodný okamžik vezměte těla (3) a odneste je do loďky u mola.

Cristina (3/5) – Svědek
Vzpomínka na dobu kdy jste se vrátili do Florencie po výcviku. Cristina si mezitím našla snoubence ale ten má potíže kvůli hazardu. V časovém limitu (60s) za ním doběhněte a zabijte tři muže co ho ohrožují.

Cristina (4/5) – Trn v oku
Vzpomínka na dobu kdy jste byli na karnevalu v Benátkách.

Benátky – Návrat do Benátek se provede v rámci jediné vzpomínkové mise. Není otevřeno celé město, pouze část. Ale i tak tu je pár památek.
Památky – 3 (Benátky, La Rosa della Virtu, Squero di San Trovaso).

Na karnevalu uvidíte Cristinu – vyhledejte ji v davu a podstrčte jí dopis Cristině (jako při kradení). Potom běžte na místo schůzky.

Cristina (5/5) – Marné lásky snaha
Vzpomínka na dobu kdy jste se vrátili do Florencie, když vládl Savonarola. Útočnící zabili Manfreda a jdou po Cristině. V časovém limitu (0:30) doběhněte za ní a pobijte útočníky. Cristina uteče dál ale je smrtelně zraněná a zemře vám v náručí. 

44. Rekviem (8-1)
– Nenechte se odhalit.
S klíčem od Pietra se hodláte dostat do hradu. Vyšplhejte na hradby a z nich do věže. Pokračujte po hradbách až k místu kde nejsou mříže a můžete dolů. Nad schody jsou dveře, které otevřete klíčem. Po obvodu (akrobatické pasáž) překonejte místnost a vystoupejte nahoru. Jste v oblasti, kde jste již byli (tehdy pro Kateřinu). Po schodech a do knihovny s balkonem (nahoře jsou stráže). Opatrně vylezte nahoru a oknem ven. Vyšplhejte nahoru a ke stěně.

45. Jedno jablko denně (8-2)
– Nikoho nezabijte.
Vylezte na terasu a vyhýbejte se strážím. Oknem vlezte do budovy. Uvidíte jak Cesare Borgia zabije Rodriga Borgiu, který ho předtím zkusil otrávit nabídnutým jablkem. Postupujte po schodech vzhůru a do místnosti, kde leží Rodrigo. Lucrécia vám řekne, že Cesare jde do baziliky San Pietro. Máte časový limit (4:00) na chycení Cesareho. Vyskočte ven, utíkejte po hradbě a dolů ulicemi k bazilice. Aby bylo otevřeno, musíte sem vejít v anonymitě, takže případně setřeste stráže. Uvnitř zaměřte objekt ve středu nádvoří. Získáte Jablko Ráje. 

46. Jablko Ráje (8-3)
– Nenechte se zranit.
Cesare na vás pošle vojáky ale je ochromený po požití jedu.
Jablko Ráje. Úlomek Ráje je vlastně použitelná zbraň extrémní síly. Jeho útok vytvoří kolem vás žluté pole, které se zvětšuje a zasažení vojáci budou bojovat proti sobě. Hlouběji v žlutém poli se tvoři ještě bílé pole, které rovnou zabíjí. Použití Jablka ovšem rychle snižuje vaše HP.
Zatím Jablko nepoužívejte. Pouze utíkejte ze čtvrti Vaticano, vyhýbejte se strážím a ideálně skočte do řeky. 

47. Demilitarizace (8-4)
Proberete s Machiavellim aktuální situaci a půjdete se vypořádat s Cesarem. Pošle na vás své muže. Pomocí Jablka je zničte. 

48. Rudo před očima (8-5)
Podle Claudie se Cesare chystá požádat kardinály o pomoc. Sledujte kardinála na schůzku do Kolosea. Uvnitř na vás Cesare pošle stráže – pomocí Jablka je zničte.

49. Všechny cesty vedou do… (8-6)
Bartoloměj vám oznámí, že Cesare čeká na posily u brány města. Běžte tam a v časovém limitu (2:00) se braňte útokům vojáků. Máte na to Jablko a spojence – Machiavelli, La Volpe, Bartloměj a Claudia. Po poražení všech dorazí Fabio Orsini a na příkaz nového papeže dá Cesareho zatknout.

 

DLC 2 – Da Vinciho Zmizení

Příběhové DLC, které bylo uvolněno pro PC verzi zdarma. Poděkovat prý můžete pozdnímu vydání AC B pro PC, v důsledku čehož se Ubisoft rozhodl dát DLC zdarma. DLC však není přímou součástí hry jako tomu bylo u AC II. Musíte svoji hru nejprve zaregistrovat přes UPlay, a v rámci UP odměn si DLC aktivovat.
– Hlavním obsahem je nová sekvence o osmi pamětích. Sekvence není součástí děje, ale musíte si ji samostatně vyhledat v herním světě. Přístupná je sice již od třetí sekvence, nicméně dějově patří mezi sekvence VIII a IX. Příběh se točí okolo oblíbené postavy Da Vinciho, ale nabídne i návrat řady dalších postav.
– Obsahuje všechna multiplayerová DLC.
– 1 nový cíl
– 1 nová postava
– 1 nová lokace (Romagna)
MP DLC – Animus Project Update 1.0
— 1 nový MP herní mód

— 1 nová MP mapa
MP DLC – Animus Project Update 2.0
— 1 nový MP herní mód
— 1 nová MP mapa
MP DLC – Animus Project Update 3.0
— 2 nové MP herní módy
— 1 nová MP mapa
— 6 nových MP postav

Obnovená sekvence

1. Hod kostkou
– Neztraťte více než 4 HP.
V hospodě najdete Leonardova pomocníka Salaie. Obehraje hráče v kostky a venku ho přepadnou – pobijte je. Salai odejde sám hledat svého mistra. Vydejte se za ním a po opětovném setkání půjdete spolu. Cestou se vyhýbejte útočníkům. Dojdete k Leonardově dílně ale on tu není. Salai zmíní, že Leonardovy obrazy z vily Monteriggioni by mohly skrývat vodítka ale odnesla je Lucrecia.
Tip – Aktivací DLC se V Římě objeví 5 agresivních harlekýnů (bojují jen pěstmi), které vyhledejte a porazte.

2. Ten, který zmizel
– Nikoho nezabijte.
Jste ve Romagně.

Romagna – Velký zámeček s rozsáhlými zahradami a stájí – sídlo Lucrecie Borgie v Romagne.
Památky – 1 (Delizia di Belriguardo).

Palác Belriguardo je sídlem Lucrecie. Nesmíte se nechat odhalit. Po balících slámy vlezte do stájí. Projděte skrze stáje a sklad (pozor na stráže). Je to dlouhá cesta. Pokračujte ven (přes dvůr za bránou) a do zahrady. Po konstrukci nad fontánou se dostanete do vily. Uvnitř najdete Lucrécii ale má jen obraz Zvěstování, zbytek musela prodat. Máte časový limit (3:00) na útěk. Dovnitř vtrhnou stráže, proběhněte do vnitřní zahrady, do patra a přes balkon. Přeskočte na sousední balkon a na konci cesty skočte dolů.    

3. Memento Mori
– Během pronásledování se vyhněte střechám.
Zpět v Římě nenápadně sledujte Patrizia, který má jeden z obrazů. Držte se jen v ulicích. Na konci trasy se Patrizio sejde s jistým Ercolem Massimo ale ten ho zabije. Obraz vezme strážný. Utíkejte za ním, přes střechy a zabijte ho. Máte druhý obraz.

4. Bon Voyage
– Nenechte se odhalit učni v róbách.
V ulicích jsou sektáři Hermetikové, takže raději se přesouvejte přes střechy. V přístavu potkáte Duccia de Lucco (bývalý milenec vaší sestry, kterého jste ve Florencii zmlátili). Napadněte ho ale uteče a pošle na vás celkem 4 skupiny bijvů – zmlaťte všechny a nakonec i Duccia. Řekne vám o zbylých obrazech. Jsou na lodi v přístavu ale ta je plná učedníků, takže to nechte vyčistit svými asasíny. Poté si na lodi vezměte obraz Portrét hudebníka.

5. Pozvánka na poslední chvíli
– Zajistěte aby stráže v zakázané oblasti nenašly mrtvolu.
Sestra Claudie v přístavu vám poví o pozvánce v truhle. Vydejte se tam (oblast je hlídaná) a nepozorovaně vyberte truhlu. Jenže je prázdná. Uvidíte kurýra, který pozvánku má – utíkejte za ním a chyťte ho. Získáte obraz Dáma s hranostajem.

6. Věc Ezia Auditore
– Nepoužijte zbraně na dálku.
Běžte na výstavu obrazů v Andělském hradě. Vyhledejte obraz Leonarda, odlákejte stráže a obraz Klanění Tří králů označte pro kurtizány, které ho odnesou. Poté se otevřou dveře do vnitřní galerie. Opatrně pronikněte dovnitř, projděte nahoru a v galerii označte druhý obraz Sv. Jeroným v divočině. Nyní unikněte z oblasti ale brána je zavřená, takže přelezte hradby.

7. Dešifrátor Da Vinci
– Najděte místo kde jsou katakomby do 5min.
Prohlédněte obrazy a najděte na nich zvláštní stopy. Ty překreslíte na papíry. Poté složte díly papírů k sobě jako puzzle – vyjde nekompletní mapa. Ukazuje na pozici katakomb.

8. Pythagorův chrám
– Neztraťte žádné HP.
Projděte tunelem, skočte do vody a postupujte akrobatickými pasážemi. Cestou pobijte několik hermetiků. Dorazíte do sálu, kde Ercole mlátí a vyslýchá Leonarda. 
Ercole Massimo. Vedoucí hermetiků snažící se odhalit tajemství chrámu. Ercole na vás pošle své muže – pobijte je. Vylezte na Ercolem a zabijte ho.
Ercole: Ty… asasín… nepřítel vědění?
Ezio: Člověk se musí rozhodnout hledat pravdu. Vnucováním ji ostatním dosáhneš jen málo.
Ercole: Tito ztracení lidé… válčící království… ukončil bych jejich utrpení.
Ezio: Che tu possa conoscere la verità nella morte. (Kéž bys poznal pravdu i ve smrti.) Requiescat in pace. (Odpočívej v pokoji.)
Leonardo je zachráněný ale chce odhalit tajemství. Přes akrobatickou pasáž přeskákejte k pákám, kterými spusťte závaží na otevření dveří. V druhém sále přes akrobatické pasáže vylezte ke kvádrům s vytesanými hlavami aktivujte je, což otevře dveře. Následuje třetí sál a dlouhá akrobatická pasáž – pomocí pák si aktivujte cestu dál až se uprostřed vysune podstavec. Aktivujte ho. Společně s Leonardem objevíte skryté souřadnice. Nerozumíte významu a odejdete.
Tip – Tyto souřadnice poukazují na Chrám v New Yorku.

 

Sekvence IX – Pád

50. Pax Romana (9-1)
– Neklesněte pod 5 HP.
Jste v Navaře, která je pod útok Cesareho Borgii, jež utekl z vězení.

Navarre – Město a hrad Viana pod útokem vojáků Cesara Borgii. Obléhací stroje, zničené hradby, hořící budovy… zkrátka město, kterým se prohání válka.
Památky – 2 (Viana, Castel Viana)

Pobijte vojáky, naskočte na koně a jeďte dál. Po chvíli cesty ho ale zabije dělo a musíte pěšky. Probijte se k městu a skrze ulicemi. Nepřátel je zde spousta! Vylezte na obléhací stroj a z něj skočte dolů za hradby. Projděte ulicemi kolem tvrze a vyšplhejte na hradby. Tady bojuje Cesare.
Cesare Borgia. Syn Rodriga Borgii a velitel papežské armády. Nyní je jeho sláva ta tam ale ve snaze ji získat zpět útočí na Navarru. Bojujte s Cesarem, přičemž občas mu dorazí pár vojáků na pomoc. Je velmi silný a boj potrvá dlouho, takže si dávejte načas, využívejte protiútoky a dostatečně se lečte. Vždy když ho dostatečně zraníte, v rámci QTE my vyrazíte část zbroje. Dostaňte ho!
Cesare: Trůn byl můj!
Ezio: To, že něco chceš, ještě neznamená, že na to máš právo.
Cesare: Co ty o tom víš?
Ezio: Že skutečný vůdce posiluje moc lidí, kterým vládne.
Cesare: Ezio: Já povedu lidstvo do nového světa!
Ezio: Che nessuno ricordi il tuo nome. (Ať si nikdo nepamatuje tvé jméno.) Requiescat in pace. (Odpočívej v pokoji.)
Cesare: Nemůžeš mě zabít! Nikdo mě nemůže zavraždit!
Ezio: Pak tě nechávám v rukou osudu!
Srazíte Cesareho z hradeb… a zemře.

51. Semínko (9-2)
Ukryjete Úlomek Ráje v hrobce, ve které je vidět podivný symbol (jako ve vile Monteriggioni).

Současnost…
Proberete se z Animu. Běžte se podívat na symboly za tajnými dveřmi – je to kód ke Koloseu. Vydáte se tam.
Přes dlouhé akrobatické pasáže přeskákejte po ruinách Kolosea až do vnitřní části. Orlím zrakem odhalte symboly asasínu, aktivujte spínače pod nimi, čímž otevřete cestu dál. Přes další akrobatické pasáže k dalším spínačům, kterými otevřete cestu zbytku týmu. Následují další akrobatické části až dorazíte do sálu s podstavcem uprostřed. Je třeba přeskákat přes dlouhou akrobatickou pasáž po sloupech a vždy skočit na správnou ze dvou tyčí (špatná tyč sloupy zasune a začnete znovu). Když se zadaří, odkryjete Jablko na podstavci. Seberte ho. Zjeví se holoprojekce Juno, druhé představitelky původní civilizace. Jenže ta ovládne vaši ruku a donutí vás bodnout Lucy. Pak ztratíte vědomí.
Konec… titulky

Po skončení titulků si můžete v Úkrytu prohlédnout obraz posledního cíle Cesare Borgii.

 

DNA

Hlavní dějová linie je v Bratrstvu kratší než v AC 2. Ale i tak zabere dost času… Důležité je zmínit, že hlavní mise, respektive paměti, lze oproti AC 2 kdykoli opakovat. Z toho také vychází možnost procentuální synchronizace, tedy každá mise má dodatečný úkol, jehož splnění zvýší výslednou synchronizaci.

Sekvence I (Nakonec mír) – 8 pamětí
Sekvence II (Divokost tygrů) – 8 pamětí
Sekvence III (Bojovník, milovník a zloděj) – 4 paměti
Sekvence IV (Doupě zlodějů) – 9 pamětí
Sekvence V (Bankéř) – 5 pamětí
Sekvence VI (Baron de Valois) – 4 paměti
Sekvence VII (Klíč od hradu) – 5 pamětí
Sekvence VIII (Borgiovi) – 6 pamětí
Sekvence IX (Pád) – 2 pamětí
DLC – Koperníkova konspirace (Copernico) – 8 pamětí
DLC – Da Vinciho zmizení (Obnovená vzpomínka) – 8 pamětí
Celkem – 51 pamětí + 16 DLC pamětí

 

UPlay

Odměny (7)
Hellequin – Nová MP postava harlekýnky.
Zvýšení kapacity pistole – Kapacita kulek 10.
Altairova róba – Nový vzhled.
Altaïrova róba – Vzhled Altaira. Jen kosmetická změna.
Altairovo brnění – Nový vzhled.
Altaïrova zbroj – Vzhled Ezia s Altairovou zbrojí. Jen kosmetická změna.
Úbor florentského aristokrata – Nový vzhled.
Florentské šlechtické roucho – Vzhled mladého Ezia. Jen kosmetická změna.
Da Vinciho zmizení – Příběhové DLC
DLC – Da Vinciho zmizení.
Pozadí AC BH – 1 tapeta na plochu.

 

Zajímavosti

Mapa
Mapka Itálie se zobrazí při maximálním oddálení mapy a lze vidět všechny, tedy jen jednu, volně přístupnou mapu (Řím).

Mapa B

 

Intro
– A opět tu máme zdařilou animaci sloužící původně jako reklamní trailer. Počkejte si v herním menu cca 2 min a můžete vidět další pěkný filmeček představující pár typických prvků AC B (bratrstvo, rod Borgiů)

Kniha Assassin’s Creed – Bratrstvo
– Druhá kniha Olivera Bowdena dle herní AC série. Opět velmi věrný přepis druhé části Eziova příběhu do knižní podoby.

Animovaný film Assassin’s Creed – Ascendance
– Po vzoru předchozího filmu Ubisoft na úvod AC B vyvinul další snímek. Tentokrát již ne hraný, ale pouze animovaný a navíc složený z pohyblivých 2D obrázků. Celý film má asi 8 minut. Příběh osvětluje přesun Ezia do Říma a jeho blížící se konflikt s rodem Borgiů.