Assassin’s Creed 3 (5.)

AC III

Určitě se najde mnoho takových, kteři po shlédnutí filmečku Embers (pro AC R) věřili, že ví kam se děj přesune příště. Ale tvůrci asasínku Shao Jun poslali k ledu a na místo exotické Číny se jejich zraky přesunuli na Ameriku v Assassin’s Creed 3.

Po vzoru Odhalení příběh představuje hned trojici hlavních hrdinů. Spojit Ezia se vzpomínkami na Altaira bylo fajn, ale teprve nyní tvůrci využívají potenciál dvou hrdinů v jedné době a na jednom místě. Představuje se Heytham Kenway, charakter, kterého si zamilovalo spoustu fanoušků. Osobitý, chladný, jízlivý, ale zajímavý a lidský. Daleko lepší než hlavní hrdina příběhu – Connor. Connor je indiánský pitomeček, co se žene za pochybnou pomstou a potácí se mezi různými frakcemi, protože sám neví, co vlastně chce. Po celou hru vypadá jako pouhá loutka, která nesahá Heythamovi ani po kotníky. Možná, že o to větší napětí a emoce příběh přinese. Skutečně je totiž třeba říct, že příběh je v AC III velmi zajímavý, příjemně epický a přinášející konflikt dvou generací i dvou frakcí na pozadí války za nezávislost.

Co se Desmonda týče, to je tentokrát katastrofa. Desmond opravdu zklamal a to jak prostředím v němž jeho příběh visí, tak i závěrem. Sice je pravda, že Desmond má také své mise, nicméně jejich kvalita není nijak valná a to navzdory zajímavému prostředí a návratu řady známých postav. Vyslat asasína vyzbrojeného pouze čepelí proti modernímu světu, to opravdu dost skřípe.

Ale pojďme dál. To, co zaujme na první pohled je příroda. V AC III se představí trojice rozsáhlých map a jedna menší mapa. Zpracování lesů, polí, luk… a taky sněhu je fantastické. Sníh a mlha dodává každé lokaci úplně jiný nádech atmosféry. A protože jsou lokace opravdu velké, člověk má pocit, že se pohybuje po opravdu velké ploše. Kupodivu ani obrovská velikost Hranic, tedy lesní oblasti odkud vedou cesty do měst, vůbec nevadí.  Škoda jen, že zimy si člověk moc neužije. Odhaduji, že není ani v 1/5 misí. Přesto je změna ročního období perfektní zpestření, stejně jako efekty počasí (mlha, déšť, bouře,…)

A pak tu máme systém lodí. Lodě jsou fajn, vlastně hodně fajn. V rámci misí se chopíte kormidla Aquily a vyrazíte brázdit pobřeží Ameriky. Každá námořní bitva je silným atmosférickým zážitkem. Jen škoda, že v těchto misích není volnost – nemůžete se volně pohybovat po nějaké mapě, pouze plníte úkoly typu – znič tuhle loď, propluj úzkým kanálem, ukryj se před vlnou atd.

Ale pojďme na to špatné… Máme tu AC III a ten přichází se zcela novým systémem ovládání. To je teď mnohem jednodušší, čímž dochází k situacím, kdy hráč třeba skočí tam, kam vůbec nechtěl. V žádném z předchozích AC jsem během klasického pohybu nedělal takové množství nežádoucích úkonů jako tady. Přeběhnout Bostonské tržiště bez přelézání stánků a zboží? Nemožné.

Lov je katastrofa sama o sobě. Zvířat je všude plno, takže člověk opravdu nemá pocit, že si kořist zasloužil. Korunu tomu nasazují QTE s šelmami. QTE obecně mi zase tak nevadí, ale musí se udržet správná míra. V momentě, kdy potkáte smečku 6 vlků je míra v háji.

Pak tu máme výrobu věcí nebo jak se po anglicku říká – craftění… Jaký má ale smysl vyrábět si XX věciček od sudů přes klobouky až po lodní stěžně, když 90% těch srandiček nemá žádný význam a ani se nikde ve světě nezobrazují? Výroba většiny předmětů stojí víc, než výdělek z obchodu a užitek… žádný! Všechno zboží se ukládá do imaginárních skladů, které slouží jen na převoz zboží a tedy na vydělávání peněz.

Podzemí aneb spojení stanic rychlého cestování je další katastrofa. Podzemí je totiž neskutečně rozsáhlé a ponořené do tmy. A v podstatě jediné, co se v podzemí dá nalézt jsou východy stanic rychlého cestování. Už od AC B se asasíni při rychlém cestování pohybují tunely. Tady zkusili tvůrci ty tunely zahrnout přímo do hry ale zábavné to rozhodně není.

Ve výsledku je třeba říct, že AC III zahajuje druhou ságu AC série a s tím samozřejmě přichází spoustu změn. AC III je o tom zvyknout si na nové principy, na nové ovládání, na nové prvky… Pokud se to podaří, ukáže se, že AC III vůbec není špatný otevírák velkolepé Americké ságy AC série.

Herní doba – cca 45 hodin
Hodnocení – 80%


 

Současnost…
Jako Desmond Miles s týmem (William Miles, Shaun Hastings a Rebecca Craneová) dorazíte do jeskyně v Severní Americe, kam vás navedl vzkaz První Civilizace od Juno. Datum pádu meteoritu (12. 12. 2012) se blíží a tak nemáte moc času. Vstupte dovnitř. Cestu dál blokuje zvláštní pole. Promluvte se všemi a usedněte do Animu. V databázi už nyní máte pár záznamů (Altaïr Ibn-La’Ahad, Ezio Auditore, Shao Jun).

Akce současnosti – Maily
Kdykoli můžete opustit Animus, promluvit si s kolegy (William, Shaun a Rebecca) a prohlížet si na PC maily.

 

Sekvence I

1. Opakovací kurz (1-1)
– Proveďte zabití ze vzduchu.
Procvičíte si pohyb v Animu. Podle rad Rebeccy proběhněte dráhu. Naučíte se běh, skoky, lezení, a základní boj (zabijte je ze vzduchu).

2. Smrtící výkon (1-2)
Jako Haytham Kenway vcházíte do Královské opery (rok 1754) na představení Žebrácké opery.

Ostatní lokace. Soubor malých příběhových map, na kterých se odehrává třeba jen jedna vzpomínka, nebo část jedné paměti. První takovou mapou je právě Londýnské divadlo.
Památky – 7 (Královské divadlo, Tiskařská dílna, Tržiště, Independence Hall, Obchodní stanice (faktorie), Kapesní okrsky, Skladiště střelného prachu)
Události – 5 (Bitva o Chesapeake, Žebrácká opera, Pařížská smlouva, Deklarace Nezávislosti, Bitva o Yorktown) 

Na sedačce promluvte s Reginaldem Birchem, který schválí vaši akci. Vylezte po zdi na balkon, přeskákejte přes zákulisí až k lóži kde zabijte šlechtice Mika. Seberete mu jeho amulet (klíč). Opusťte během rozruchu divadlo. V úkrytu vás pošlou do Ameriky, hledat poklad, který amulet odemyká. Dostanete seznam lidí, kteří vám mají pomoci.

3. Cesta do Nového světa (1-3)
– Neztraťte víc než 10% HP
– Zachraňte Jamese v limitu (0:40)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Plujete na Providence do Ameriky. Pohovořte s doktorem.
Tip – Občas můžete ve světě najít lidi, se kterými je možné provézt nezávazný dialog. Není nutný pro postup ale může obsahovat zajímavé informace.
Můžete si zahrát hry.
Tip –  Na různých místech světa (nejčastěji krčmy) můžete najít hráče her. Můžete si zahrát Dámu, Mlýn a Bowls. Obtížnost je různá a většinou je možné i sázet.
Vyjděte na palubu a promluvte s kapitánem. Tři námořníci vás vyprovokují k bitce – během boje se naučte krýt, protiútoky a odzbrojení (to když poslední vytáhne dýku).
Pěsti – Základní způsob jak se bít. Nesmrtící údery, šance na odzbrojení ale celkově slabé.
Kapitán má obavy ze vzpoury. V kajutě si odpočiňte u stolu.
28. den… Promluvte si s lidmi v podpalubí. Podle Jamese se něco chystá ale víc neví. U kormidla uvidíte že někdo vyhazuje náklad. Dole ve skladu vyhledejte podezřelý sud. Poté zpět do kajuty.
33. den… Oznámíte kapitánovi, že vyhozenými sudy někdo dává znamení. Zaútočí cizí loď a kapitán vás pošle dolů. V podpalubí vás přepadne Louis Mills. Nejde o vzporu, chtějí zabít vás. Vezmete meč a zabijte ho. Abyste unkli, loď vpluje do bouřky. Nahoře zajistěte přední a zadní lano, jenže boční lano se přetrhne. Rychle ho upevněte. Kapitán vás pošle na stěžeň – vylezte nahoru a uvolněte plachty. Blesk zničí vedlejší stěžeň a James zůstane viset. Rychle utíkejte k němu a zachraňte ho.
72. den… Blížíte se k cíli. Promluvte s kapitánem a vylezte na stěžeň. Pevnina na obzoru.
Tip – Objeví se logo AC3 a příběh začíná… 

 

Sekvence II

4. Vítejte v Bostonu (2-1)
Jste v Bostonu.

Boston. Velké přístavní město v němž jsou kotvící lodě k vidění na každém rohu. Jižní část města je spíše venkovská krajina s farmami a loukami.
Památky – 27 (Beacon Hill, Boston Common, U Hroznů, Kavárna U Koruny, Faneuil Hall, Krčma U Zeleného draka, Králova kaple, Strom Svobody, Macnealova provazárna, Mlýnská přehrada, Nová Jižní modlitebna, Knihkupectví Old Corner, Stará modlitebna, Kristův kostel, Stará severní modlitebna, Stará jižní modlitebna, Budova státní legislativy, Dům Paula Revera, Bostonský krk, Breed’s Hill, Bunker Hill, Charlestown, Dělostřelecká baterie na Copp’s Hill, Jižní baterie a Fort Hill, Moulton’s Hill, Dům Hancocka a Clarka, Churchova rezidence).
Události – 8 (Bitva u Bunker Hill, Bostonský masakr, Bostonské Pití čaje, Obléhání Bostonu, Kolkový zákon, Čajový zákon, Donucovací zákony, Očkování proti neštovicím)

Přivítá vás Charles Lee. Následujte ho ulicí. Poví vám o Bostonu a trochu seznamte s okolím.
Skrytá čepel – Vychytávky skryté čepele známé od Ezia jsou pryč. Tady je skrytá čepel ve svém základu, tedy dvojitém základu. Stále jde o zbraň vhodnou výhradně pro vraždy. Ne, že by se nešlo skrytou čepelí dobře bránit i v boji, ale od toho jsou tu lepší zbraně.
Peníze – Je možné rozhazovat peníze lidem. Obyčejní civilisté a někteří strážní půjdou po snadném výdělku. Je to šance, jak odlákat pozornost.

Běžte k obchodu u kterého potkáte Benjamina Franklina (rozsypaly se mu stránky Almanachu). V obchodě kupte Normální meč (700) a Křesadlovou pistoli (2000). Venku vezměte koně.
Kůň – klasika a bohužel též jediný volně použitelný dopravní prostředek. V rozsáhlých lesích nebo velkých městech přijde kůň vhod.
Při průzkumu města narazíte na různé typy vojáků (Britské Královské vojsko, Granátníci, Jägeři). Jeďte s Charlesem a do Krčmy U Zeleného draka.

5. Johnsonova pochůzka (2-2)
– Zabijte žoldnéře (10) palnými zbraněmi.
– Nedovolte aby Hickey nebo Lee ztratili více než 50% HP.
– Splňte všechny úkoly najednou.
Uvnitř v krčmě vás přivítá William Johnson ale jeho výzkum ohledně artefaktu byl ukraden. Pracuje na tom Thomas Hickey. Rozhodnete se pomoct. Hickey našel zloděje výzkumu. Venku zastřelte stráž na kopci a vezměte mu mušketu.
Tip – Muškety jsou zbraně s velkým dostřelem, přesností a silou (navíc se dají použít i na boj zblízka, případně pro vzdušné zabití), ovšem nemůžete si je nechat.
Běžte k bráně a postřílejte nepřátele. Zepředu zaútočí Hickey a Lee. Zničte sudy u brány aby mohli dovnitř. Vyčistěte pevnost a najdete truhlu s dokumenty (dejte pozor ať kolegy moc nezraní). Vydejte se zpět k vozu a cestou kryjte vaše muže.

6. Chirurg (2-3)
– Vyhněte se odhalení.
– Odposlechněte pohybující se skupinu stráží.
– Nepokazte žádný odposlech.
– Splňte všechny úkoly najednou.
V krčmě se dohodnete na najmutí Benjamina Churche, který ví o otrokáři co vězní domorodce a jejich pomoc by se hodila. Promluvte s ostatními a jděte ven. S Leem se vydejte k Churchově domu. Ale uvnitř je prázdno, zřejmě ho unesli. Vyslechněte lidi okolo 
Tip – Odposlouchávání vyžaduje být poblíž cíle (pak začne rozhovor) a držet se v blízkosti dokud hovor neskončí. Někdy se ale cíle mohou pohybovat.
Odposlechněte rozhovor lidí poblíž. Vylezte na kostel (Nová jižní modlitebna) kvůli výhledu a poté odposlechněte další lidi (včetně vojáků, co se při hovoru pohybují). Zjistíte, že Chuch je držen v přístavu. Nenápadně pronikněte dovnitř a zkuste otevřít vrata do skladu (jsou zamčená). Ukradněte vojákům klíč, odemkněte sklad a vstupte. Jistý Silas Thatcher nechává mučit Churche. Po chvíli odejde. Zabijte stráže a mučitele. Church je zachráněn. 

7. Voják (2-4)
– Limit odhalení (0:15)
– Proveďte sérii zabití (3)
– Nedovolte práskačům zavolat posily.
– Splňte všechny úkoly najednou.
V krčmě se poradíte co dál. Podle Churche je právě Silas onen otrokář. Nejprve ale chcete najít posledního muže ze seznamu Johna Pitcairna.
Lee vás vezme za velitelem Edwardem Braddockem. Nemá vás rád kvůli minulosti a i když vám dovolil vzít si z domácí fronty Leea, tak Pitcairna vám nedá. Sledujte hlídku, která Pitcairna odvádí (dejte pozor ať vás nevidí moc dlouho). Hlídka zajde do ulice a Lee je odláká. Na dvorku se strhne boj. Pár práskačů se ho pokusí opustit a zavolat posily – zastavte je. Také pobijte vojáky při sérii. Po boji je Pitcairn váš a Braddocka sice necháte jít ale s řádným varováním.

8. Infiltrace Jižní brány (2-5)
– Najděte a zabijte generála.
– Proveďte nenápadné zabití zpoza rohu (3x)
– Vyhněte se zranění z palebné linie.
– Splňte všechny úkoly najednou.
S krčmě se rozhodnete zaútočit na otrokáře. Hoďte řeč s Pitcairnem, Churchem i Franklinem. S Leem se vydáte přepadnout konvoj otroků. Využijte mušketu a postřílejte vojáky (13). Vezmete uniformy a v přestrojení za Brity pojedete dál. Cestou dávejte signál spojencům aby pobili vojáky co vám můžou odhalit. V pevnosti postupujte opatrně a nenechte se odhalit. Vyhledejte a zabijte generála (chodí okolo), další překážející vojáky zabijte zpoza rohu (stanu, krabic…). Poté osvoboďte všechny vězně. Vydejte se ven. Silas zjistí, že se něco děje a nařídí střílet na kohokoli kdo projde bránou. Rychle využijte vojáky jako živý štít. Utíkejte k hradbám (při ohrožení palebnou linií se vždy chraňte živým štítem). Na hradbě zabijte Silase. Indiáni jsou volní.

 

Sekvence III

9. Nepřesvědčený (3-1)
– Použijte v boji zničitelné objekty (2x)
– Neztraťte víc než 50% HP.
– Splňte všechny úkoly najednou.
V krčmě vám Lee sdělí, že našel indiánku z vozu. Mohla by pomoct. Vydejte se na Hranice.

Hranice. Zalesněná oblast spojující všechny ostatní. Hranice, to je obrovská plocha plná skal, vzrostlých dubů, řek ale také vesnic, městeček, krčem, polí, farem a luk.
Památky – 11 (Severní most, Stará zvonice, Hospoda U Kozla, Davenportův statek, Dům Isaaca Pottse, Statek Johnson Hall, Fort Duquesne, Mohawské údolí, Bostonský maják, Lexington, Concord)
Události – 9 (Bitvy o Lexington a Concord, Francouzsko-indiánská válka, Braddockova expedice, Bitva u Monmouthu, Sullivanova výprava, Jízda Paula Revera, Valley Forge, Smlouva z Fort Stanwix, Bitva o Fort Necessity)

Jděte za Leem, berte koně a jeďte vpřed. Narazíte na uhaslé ohniště. Jděte po stopách ve sněhu až k táboru indiánky. Začne utíkat a vás napadnou vlci (při QTE je zabijte). Indiánku najdete na stromě, tak ji dožeňte. Je to Kaniehtí:io. Společně s ní jděte na kopec. Postěžuje si, že Braddock vyhnal její lid a tak se rozhodnete ho zabít. Běžte dolů do hospody. Odposlechněte vojáky uvnitř. Při odchodu se strhne bitka – využijte předměty okolo (stoly) a vyřiďte všechny. 

10. Záleží na provedení (3-2)
– Sabotujte dělo (2)
– Nezabijte žádné stráže pomocí zbraně.
– Splňte všechny úkoly najednou.
S pomocí Kaniethí:io se rozhodnete infiltrovat pevnost. Naskočte do vozu se zásobami a nechte se dovézt dovnitř. Uvnitř se vyhněte odhalení a překážející vojáky jen vyřiďte pěstmi. Opatrně odposlechněte stráže a získejte dokumenty ze stanu velitele. Jistý John Fraser tu slouží pod Washingtonem jak uslyšíte zevnitř. Také sabotujte děla (pozor na stráže poblíž). Opusťte pevnost (ideálně spodní bránou) a jděte za Kaniethí:io.

11. Braddockova výprava (3-3)
– Zabijte oddíl domobrany aniž by došlo k otevřenému boji (2)
– Zničte vozy se střelných prachem (3)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Zajděte do krčmy v Concordu kde strávíte zimu. Na jaře se všemi svými lidmi vyrazte za indiánkou. Ta čeká se svými lidmi nad táborem Braddocka. Naplánujete akci. Sejděte dolů a nenápadně zlikvidujte skupiny vojáků v táboře. Dorazte zbytek vojáků (spojenci vám pomohou). Převléknete se do uniforem Angličanů a jeďte na koni za Braddockem. Začne utíkat.     
Edward Braddock. Jeďte za Braddockem a cestou odstřelujte vozy naložené explozivními sudy. Hlavně ať vám Braddock neujede. Po chvíli cesty spadne z koně, tak seskočte také a zabijte ho.
Braddock: Proč, Haythame?
Haytham: Tvá smrt otevírá dveře. Není to nic osobního. No, možná je to trochu osobní. Koneckonců jsi mi byl trnem v oku.
Braddock: Ale my jsme bratři ve zbrani.
Haytham: Možná kdysi. Teď už ne. Myslíš, že jsem zapomněl, co jsi udělal? Na všechny ty nevinné, které jsi zabil. A kvůli čemu? To nepřispívá k míru, když se snažíte dosáhnout řešení.
Braddock: Špatně! Kdybychom meč používali liberálněji a častěji, svět by byl lepším místem, než je dnes.
Haytham: V tomto případě souhlasím. Sbohem, Edwarde.
Zpátky v Bostonu v Zeleném Drakovi přijmete Charlese Leea do svého řádu… mezi Templáře!

Současnost…
Proberete se z Animu plný překvapení, že váš předek Haytham byl Templář. Projděte si PC (maily) a promluvte s ostatními. poté jděte zpět do Animu.

 

Sekvence IV

12. Hra na schovávanou (4-1)
– Najděte všechny děti bez jediné chyby
– Najděte všechny děti v časovém limitu (4:00)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Jste Ratonhnhaké:ton, syn Kaniethí:io a Haythama. Máte mnoho záznamů o Kanien’kehá:ka, jejich Sociální/Politická organizace (Národ Cayugů, Rotiiá:ner Náčelníci, Iakotiiá:ner – Matky klanu, Irokezský klanový systém, Kaianere’kó:wa – Velký zákon Mírotvorce, Lidé Dlouhého domu, Irokézská velká rada náčelníků, Irokézové, Kanién’kehá:ka (Mohawkové), Národ Oneidů, Národ Onondagů, Národ Seneců, Irokézská ekonomika – Tři sestry, Národ Tuscarorů) a jejich Materiální kultura (Dlouhé domy, Wampum, Válečná palice Gajeva, Válečný totem, Tomahavk (válečná sekera))
Běžte si hrát s dětmi (váš kamarád Kanen’tó:kon a další) do lesa. Oni se schovají a vy je máte najít. Vyhledejte stopy, čímž budete zmenšovat oblast jejich úkrytu a pak všechny 4 děti najděte. Nyní se jdete schovat i vy. Vyhledejte si nějaký úkryt. Hru ale naruší Charles Lee a jeho lidé (Hickey, Church, Johnson) a chtějí znát cestu do vesnice. Plivnete na něj a on vás udeří. Až se proberete, utíkejte k vesnici – je v plamenech! Utíkejte dovnitř a do vašeho domu. Trosky zasypaly vaši matku, zkuste je odsunout ale nedokážete to a jeden indián vás odtáhne pryč. Kaniethí:io zemře.

13. Pírka s stromy (4-2)
– Najděte další pírka (3)
– Nedotkněte se země ani vody.
– Splňte všechny úkoly najednou.
O 9 let později. Učíte lézt Kanen’tó:kona na stromy. Vylezte na strom a přeskočte na vedlejší. Navrhnete posbírat pírka. Skákejte vpřed (vyhněte se skoku na zem a vodě). Kanen’tó:kon ale spadne do vody, tak běžte za ním a pomozte mu. Vylezte nahoru k hnízdu pro pírko. Získáte ho ale orel vás shodí dolů. Vyhledejte v okolí ještě další 3 pírka a seberte je. Pak to ukažte Kanenovi.

14. Lovecké lekce (4-3)
– Ulovte více než jeden druh zvířete (3)
– Chyťe zvíře zkombinování oka a návnady.
– Zabijte zvíře vzdušným zabitím (2)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Učíte Kanen’tó:kona lovu. Vyhledejte zajíce a lukem ho zastřelte. Stáhněte zajíce (získáte šíp zpět a k tomu suroviny).
Luk – Kvalitní tichá zbraň určená především pro lov. Kulka kůži zvířete poškodí, kdežto luk ne. Lovit lze i lidi, nicméně na to už je lepší sáhnout po pistoli. Maximum šípů lze navyšovat výrobou brašen až na hodnotu 16.
Vyhledejte stopy. Zaječí potravu a nastražte oko.
Oka – Slouží výhradně k lovu. Základem je vyhledat území, kde se vyskytují drobnější zvířata. Poté nastražit oka, vzdálit se a čekat, zda se zvíře chytí. Je to nejelegantnější způsob lovu, který navíc šetří trofej, jelikož nehrozí její poškození. Maximum je 20 ok.
Vzdalte se od nastraženého oka a najděte stopu jelena. Připližte se blíž, najděte úkryt (keř, kapradí) a nastražte před něj návnadu. Až přijde, holýma rukama ho zabijte a stáhněte.
Návnada – Je to způsob jak přilákat zvíře. Také jí můžete vylepšit oka a víceméně si pojistit úspěšný úlovek, jelikož návnada téměř pokaždé přiláká nějaké zvíře (je-li v oblasti přítomno). S návnadou je možné i taktizovat při boji a to vlákáním zvířat k lidským protivníkům. To už je ale poměrně náročné a málokdy proveditelné. Maximum je 10 návnad.
Ještě potřebujete získat 5 dávek masa. Nachytejte další zvířata. Zkuste účinnou kombinaci oko + návnada, také zabijte zvířata ze vzduchu (strom) a dejte si záležet ať dostanete více druhů zvěře. Oznamte Kanenovi úspěch. Cestou zpět vás přepadne medvěd! Vyhněte se jeho útokům (QTE) a utečte k vesnici.

15. Něco k zapamatování (4-4)
– Vyhněte se srážkám ve vzduchu (méně než 2)
Stařešina vesnice vám ukáže tajemství. V podobě orla letíte vpřed. Vyhýbejte se překážkám. Během letu k vám promluví Juno (z První civilizace) ohledně tajemství, které skrývá svatyně jež váš lid střeží a nařídí vám pátrat po asasínech. Po vizi opustíte vesnici.

 

Sekvence V

Kluby (1/8) – Členství v Loveckém spolku
– Díky zkušenostem z lovu (4-3) se můžete hned přidat k Loveckému spolku Nové Anglie (oblast Troy’s Wood a Black Creek). Můžete začít plnit výzvy Loveckého spolku. Zvířata se dělí na dravce (Medvěd, Vlk, Puma, Rys, Liška) a kořist (Jelen, Losí samec, Zajíc, Bobr, Mýval)
Set I
1. Zabít jelena (5)
2. Zabít vlka (1)
3. Stáhnout zvíře (10)
4. Prodat lovecké zboží v hodnotě 500
5. Návnadou s okem zlákat zvíře (5)
6. Zabít medvěda skrytou čepelí (1)
Set II
7. Nenápadně zabít zvíře zlákané návnadou (5)
8. Stáhnout zvíře (25)
9. Zabít zvíře skrytu čepelí (10)
10. Chytit zvíře do oka (20)
11. Zabít zvíře lukem (15)
Set III
12. Stáhnout každý druh zvířete
13. Zabít zvíře z koně (5)
14. Prodat lovecké zboží v hodnotě 2000
15. Zabít zvíře holýma rukama při QTE (10)
16. Zkompletovat loveckou mapu
Tip – Lovecká mapa Hranic a Davenportovy usedlosti rozděluje mapu do několika oblastí a v každé žijí různé typy zvířat, které tam najdete. Nalezením zvířete se zakreslí do každé oblasti jeho značka a bude snazší vědět, kde které zvíře žije.
17. Získat nepoškozenou kůži (50)
Odměna – Plaketa do galerie.

Kluby (2/8) – Dokončete úkoly Loveckého spolku
Lovecký spolek bude mít 6 úkolů a výzvy.
Lidojed – V jeskyni oblasti Packanack najděte mrtvá těla. Tělo využijte na přilákání obřího medvěda a zabijte ho.
Kočičí packy – U jezera Black Creek vystopujte a zabijte velkého rysa. Bude utíkat.
Patriarcha – U oblasti Kanien:keh vystopujte a ulovte velkého jelena. Bude utíkat.
Vůdce smečky – V oblasti Black Creek vystopujte a ulovte velkého vlka.
Bystrá kočka – V oblasti Kanien:kah vystopujte a ulovte velkou pumu.
Starý mládenec – V oblasti Valley Forge vystopujte a ulovte velkého losa. Bude utíkat.

Kluby (3/8) – Členství u Hraničářů
– Prozkoumejte dostatečně velkou část mapy a můžete se u ohniště na Hranicích sejít s Danielem Boonem, která vás vezme do spolku Hraničáři. Můžete začít plnit výzvy Loveckého spolku.
Set I
1. Provézt skok důvěry (10)
2. Odhalit výhled (5)
3. Najít podzemní východ (5)
4. Objevit všechny pevnosti (7)
5. Uběhnout ve větvích stromů 100m
6. Získat pírko (5)
Set II
7. Skočit šipku do vody z výšky 50m
8. Najít všechny stránky jednoho almanachu
9. Našplhat 1500m
10. Najít všechny obchodní stanice na Hranicích
11. Vyslechnout všechny rozhovory s Washingtonem (W na mapě)
Set III
12. Odhalit mapu Bostonu
13. Odhalit mapu New Yorku
14. Odhalit mapu Hranic
15. Najít všechny výhledy (30)
16. Najít všechny východy z podzemí v Bostonu a New Yorku
17. Navštívit všechny hospody na Hranicích, v Bostonu a New Yorku.

Kluby (4/8)  Dokončete úkoly hraničářů.
Hraničářský spolek má 6 úkolů a výzvy. Díky ni získáte Příběhy objevitelů (Chlapec, který dělal planý poplach, Sasquatch, Americká mořská příšera, Strašidelný maják, UFO, Bezhlavý jezdec)
Chlapec, který křičel Vlk – Vyhledejte starý tábor hraničářů, prozkoumejte stopy a zabijte útočícího vlka.
Pátrání po Sasquatchovi – V Black Creek vyhledejte jeskyni pod vodopádem a v ní najdete samotářského trampera.
Mořská příšera – V Bostonu vyslechněte hovory lidí o příšeře. Prý s příšerou vídávali starce, který již zemřel. Na hřbitově najděte jeho vdovu a poté v jeho dílně najdete jeho potápěčský oblek.
Strašidelný maják – V Great Piece Hills vylezte na maják. Je tam opuštěný strašák. 
Neidentifikovatelný létající objekt – V Bostonu na kopci přeskákejte po stromech k deštníku na větvi, který odrážel světlo.
Bezhlavý jezdec – V Troy’s Woods najděte tělo bez hlavy. Uvidíte jezdce s dýní na hlavě co útočí na lidi.

Objev Pevnosti (1/7) – Osvoboďte pevnost St. Mathieu
Tip – Pro obsazení pevnosti je nutné proniknout dovnitř, zabít velitele, vyhodit do vzduchu sklad střelného prachu a vyvěsit Americkou vlajku.
Osvoboďte pevnost ve Scotch Plains na Hranici.

Objev Pevnosti (2/7) – Osvoboďte pevnost Monmouth
Osvoboďte pevnost v Monmouthu na Hranici.

Objev Pevnosti (3/7) – Osvoboďte pevnost Duquesne
Osvoboďte pevnost v Black Creek na Hranici.

16. Neomalený člověk (5-1)
– Neztraťte více než 50% HP.
Vydejte se do Davenportovy usedlosti.

Davenportova usedlost. Velký dům zasazený do údolí se zátokou. Postupem času se do oblasti stěhují další obyvatelé a staví si své živnosti. A tak ke konci příběhu se v údolí dá nalézt pila, otevřený důl, hostinec, kostel, ordinace nebo třeba lovecký tábor. Lidé v usedlosti žijí vlastním životem. Scházejí se v hostinci, debatují spolu, když se potkají a hlavně dělají svoji práci.

Cestou k vile potkáte dva chlápky (Terry a Godfrey) Zaklepejte na dveře sídla. Muž (Achilles Davenport) vám odmítne pomoct. Vyspějete se ve stájí, ráno zkuste dveře znovu ale vyhodí vás. Zkuste zadní dveře (zamčeno) tak vylezte na balkon (zase vás vyhodí). Vyspějete se znovu ve stájí. V noci banditi přepadnou dům. Zbijte je až utečou a muž (Achilles) vás konečně přijme. V domě vám poví o boji asasínů s Templáři. A že budete muset zabít svého otce, jelikož je Templář. V tajné místnosti vám ukáže cíle – Haytham Kenway, Charles Lee, Nichlas Biddle, William Johnson, Thomas Hickey a Benjamin Church.

17. Výlet do Bostonu (5-2)
– Unikněte v časovém limitu (1:20)
Po 6 měsíců tréninku… Je zase zima a Achilles vás vezme do Bostonu. Běžte do obchodu a kupte věci pro Achilla. Venku uvidíte nepokoje a Haythama, jak něco chystá. Sledujte podezřelého muže – vyleze na střechu a chce střílet do davu aby rozpoutal konflikt, tak ho zabijte. Jenže druhým střelcem je Charles Lee, ten vypálí a dojde k masakru (Bostonský masakr). Haytham si vás všimne a pošle stráže. Rychle jim utečte.

18. Nejhledanější v Bostonu (5-3)
– Nedostaňte míru hledanosti na 3. úroveň.
Narazíte na Samuela Adamse, který poradí jak snížit hledanost. Základní metodou je ničení plakátu hledaného – udělejte to. Samuel podplatí vyvolávače, což je druhá možnost. Hledanost vám klesla 1. úroveň. Se Samem dojděte do krčmy U Zeleného draka (ale vyhýbejte se strážím ať se hledanost nezvýší). Krčma je ale hlídaná, takže vlezte na dvůr vzadu a do podzemí.
Projděte podzemím až k východu.
Tip – Podzemí umožňuje rychlé cestovat mezi již odemčenými body (vstupy do tunelů). Nejprve je ale nutné projít podzemím, což je obrovská spleť chodeb a občas překážek (agresivní stráže, akrobacie, sudy na odpálení) a najít východové dveře. Některé dveře se otevřou vypáčením, jiné vyžadují rozluštit Zednářskou hádanku. Při pohybu v podzemí můžete zapalovat nebo zhasínat svíčky pro orientaci. Vzhledem k velké tmě se vyplatí všechny svíčky zapálit a nechat tak.
Projděte s Addamsem tunelem, na konci vypačte zámek a jste venku.
Tip – Páčení se provádí při otevírání zamčených dveří a také truhel s poklady. Stačí jen najít správné místo a otočit.
Venku vám Samuel předvede poslední způsob snižování hledanosti – podplaceni tiskaře. Po vynulování hledanosti, následujte Sama do přístavu. Nechte se dovézt domů.
Zajděte za Achillem, který je rád, že jste se vrátili a dá vám skrytou čepel.
Skrytá čepel – Vychytávky skryté čepele známé od Ezia jsou pryč. Tady je skrytá čepel ve svém základu, tedy dvojitém základu. Stále jde o zbraň vhodnou výhradně pro vraždy. Ne, že by se nešlo skrytou čepelí dobře bránit i v boji, ale od toho jsou tu lepší zbraně.

Kluby (5/8) – Členství v klubu Bostonských rváčů
Zbijte nějaké lidi v Bostonu a dostanete pozvánku do klubu Bostonští Rváči (sídlí v místním pivovaru). Můžete začít plnit výzvy klubu Bostonských rváčů.
Set I
1. Sejít se u pivovaru s Haroldem Ringem.
2. Odzbrojit nepřítele (5)
3. Zabít 5 nepřátel ochromených kouřovou bombou do 10s.
4. Nenápadně zabít nepřítele (10)
5. Zabít nepřítele skrytou čepelí (25)
6. Zabít důstojníka (10)
7. Dosáhnout komba 5 zabití v řadě
Set II
8. Zabít granátníka (10)
9. Zabít nepřítele každým typem zbraně
10. Provézt dvojité zabití (5)
11. Povolat asasínské rekruty v boji (10)
12. Osvobodit pevnost (3)
Set III
13. Dosáhnout komba 7 zabití v řadě
14. Oběsit nepřítele oštěpem na laně (5)
15. Získat všechny zbraně v obchodech
16. Odzbrojit Jägera a zabít jej vlastní zbraní (10)
17. Ubránit se palebné linii lidským štítem (10)

Kluby (6/8) – Dokončete úkoly Bostonských rváčů
Rváčský spolek má 7 úkolů a výzvy.
Peter Bunyon – Na Hranici zbijte Petera (zaútočí i jeho 3 kumpáni). Využijte protiútoky.
Námořník – V New Yorku zbijte Námořníka. Využijte odzbrojení.
Pašerák – V Bostonu zbijte Pašeráka. Když bude mít málo HP, dorazí druhý Pašerák. Zbijte všechny. Využijte hod a odzbrojení.
Žihadlo – Na Hranici zbijte Žihadla. Využijte přehození a odzbrojení.
Provazník – V Bostonu zbijte Provazníka. Využijte prostředí (stoly, bedny).
Obchodník – V New Yorku zbijte Obchodníka. Využijte přehození.
Turnaj – V pivovaru Bostonu je turnaj. Vyhrajte ho.
– První kolo (Brit) – Když mu klesnou HP? někdo mu hodí meč.
– Druhé kolo (Dokař) – Když se přiblížíte k jeho fanouškům dají vám ránu.
– Třetí kolo (Chirurg) – Otráví vás a uvidíte rozmazaně.
– Čtvrté kolo (Lovkyně) – Její kolegyně občas hodí dýmovnici.

Kluby (7/8) – Členství v cechu Zlodějů
– Nakradněte od lidí alespoň 100 liber. Sejdete se s klukem, který vás pozve do spolku zlodějů. Můžete začít plnit výzvy Cechu Zlodějů.
Set I
1) Zabít nepřítele z úkrytu (25)
2) Chytit kurýra
3) Okrást tělo (10)
4) Provézt vzdušné zabití (25)
5) Kapsářstvím nakrást 200
Set II
6) Utéct strážím pomocí úkrytu (10)
7) Odlákat hlídacího psa návnadou (3)
8) Nenápadně zabít nepřítele (30)
9) Okrást strážného o všechno (3)
10) Okrást bohatého měšťana o všechno bez odhalení (1)
Set III
11) Vybrat truhlu v New Yorku (10)
12) Kapsářstvím nakrást 1500
13) Otrávit nepřítele (5)
14) Úspěšně zaútočit na konvoj (3)
Tip – V oblasti Hranic občas putují mezi vesnicemi Britské konvoje. Stačí pobít vojáky a vozu vybrat peníze.
15) Vyhrát 500 v deskových hrách

Kluby (8/8) – Dokončete úkoly cechu Zlodějů
Cech Zlodějů má pouze výzvy

Objev Pevnosti (4/7) – Osvoboďte pevnost Hill
Osvoboďte pevnost v centrálním Bostonu.

Objev Pevnosti (5/7) – Osvoboďte pevnost Independence
Osvoboďte pevnost v jižním Bostonu.

Objev Podzemí (1/6) – Podzemí v Severním Bostonu
Projděte podzemí Bostonu a odemkněte všechny východy v severní části.

Objev Podzemí (2/6) – Podzemí v Centrálním Bostonu
Projděte podzemí Bostonu a odemkněte všechny východy v centrální části.

Objev Podzemí (3/6) – Podzemí v Jižním Bostonu
Projděte podzemí Bostonu a odemkněte všechny východy v jižní části.
Otevřením všech východů v Bostonu získáte dokumenty Zednářů Kouzelné lucerny (I. O Bohu a náboženství, II. O občanské vrchnosti, nejvyšší a podřízené, III. O lóžích)

Objev Podzemí (4/6) – Podzemí v severním New Yorku
Projděte podzemí New Yorku a odemkněte všechny východy v severní části.

Objev Podzemí (5/6) – Podzemí ve východním New Yorku
Projděte podzemí New Yorku a odemkněte všechny východy ve východní části.

Objev Podzemí (6/6) – Podzemí v západním New Yorku
Projděte podzemí New Yorku a odemkněte všechny východy v západní části. Otevřením všech východů v New Yorku získáte dokumenty Zednářů Kouzelné lucerny (IV. O Ministrech, dozorcích, o tovaryších a učednících, V. Jak si počíná bratrstvo při práci, VI. O chování, viz.:)

19. Záchrana na řece (5-4)
– Nenamočte se při záchraně Terryho.
Godfrey se dobývá do vily, proud prý unáší jeho kámoše Terryho. Utíkejte tam, běžte k řece. Utíkejte podél ní, po obou březích (podle toho kde je to schůdné) ale nespadněte do vody. U vodopádu, když budete nejblíž, skočte do vody pro Terryho. Oba dva se tu rozhodnou usadit.

Statek – Godfrey a Terry (Dřevorubci 1) (1/4) – Záchrana na řece
Viz 5-4
Odemyká: Tesař 1
Odměna – Dřevěné uhlí, Dubová kůra, Dubové dřevo

Statek – Lance (Tesař 1) (1/3) – Whittlerovy zbraně
Na útesech u cesty na Hranice banditi věší muže. Zabijte je a muže (Lance O’Donnell) zachraňte. Přidá se k usedlosti jako Tesař.
Odemyká: Farmáři 1
Odemyká: Dřevorubci 3
Odemyká: Tesař 2
Odměna – Sudy
Odměna – Pozemní konvoj
Tip – Můžete vyrábět pozemní konvoje a zvyšovat jejich kapacitu. To je základ pro obchod a výdělky.

Statek – Warren a Prudence (Farmáři 1) (1/4) – Zneužití
V oblasti Hranic u Monmouthu vojáci napadli farmu. Pobijte vojáky a nabídněte farmářům (Warren a Prudence) ať se přesídlí k vám jako Farmáři.
Odemyká: Horník 1
Odemyká: Dřevorubci 2
Odemyká: Farmáři 2
Odměna – Včelí vosk, Vejce, Med, Mléko

Statek – Godfrey a Terry (Dřevorubci 2) (2/4) – Lupič na statku
Volá vás Diana (manželka Godfreye), že u domu je zloděj. Jak vás uvidí, začne utíkat – dožeňte ho a zabijte.
Odemyká: Dřevorubci 3
Odměna – Jasanové dřevo, Dříví na podpal, Ořechové dřevo

20. Těžká cesta (5-5)
– Vyhněte se zranění než dorazíte k Martha’s Vineyard.
– Při napadení lodi se kryjte (3)
– Zničte nepřátelská plavidla otočnými děly (2)
– Splňte všechny úkoly najednou.
V zátoce vám Achilles představí Roberta Faulknera, kapitána vraku nedaleké lodi. Achilles ji chce nechat opravit. Poté vám ve vile ukáže účetní knihu. Naučte se obchodovat – nakupte suroviny (dřevo) a pošlete konvoj do města.
Tip – Obchodování je základní způsob výdělku. Naučte se, které suroviny jsou nejcennější, kam je posílat aby zisk byl co nejvyšší a neustále udržujte obchod aktivní.
O 6 měsíců později… Je zase jaro a dostanete píšťalku.
Píšťalka pro koně – Jednoduchý nástroj na přivolání koně. Nezáleží na tom, jak daleko kůň je. Když zapískáte, objeví se poblíž.
Zajděte za Faulknerem. Loď Aquila je opravená a vezme vás na misi abyste získali dělostřelce.

Námořní mise. Oblasti spojené s vedlejšími (většinou námořními) misemi odehrávajícími se zkrátka na moři.
Památky – 9 (Atlantik a osídlení Ameriky, Karibské moře, Cerros, Zátoka Chesapeake, Dead Chest Island, Hrad Edinburgh, Jamajka, Fort Wolcott, Ostrov Oak Island, Octavius)

Během plavby kormidlujte. Vyhněte se skalám a nárazům. Naučte se ovládat loď, spouštět plachty (kvůli rychlosti) a funkci větru. Doplujte na Martha’s Vineyard, kde v tamní krčme vedené Amandou Baileyovou najmete Davida a Richarda Clutterbuckovy jako dělostřelce. Faulkner se dostane potyčky s kapitánem Nicholasem Biddlem ale hostinská to urovná. Cestou zpět se naučte bojovat – zničte cílové vraky, otočnými děly přesně trefte explozivní sudy. Cestou domů vás napadnou nepřátelé (Námořní lodě). Zaútočí 3 malé lodě (zničte je otočnými děly) a poté zaútočí fregata. Vždy když začne pálit se kryjte.
Tip – Když se nepřátelská salva (anebo velká vlna) blíží, ukryjte se (skrčte), což sníží poškození lodi.
Fregatu zničte. Doplujete úspěšně zpátky.

Aquila je loď kotvící v zátoce u Davenportovy usedlosti. Jako její kapitán, můžete vyrážet na více než 15 různých námořních misí. Svobodně brázdit břehy Ameriky však není možné. Aquilu lze vylepšovat nákupem řady vylepšení jako je nová munice, pevnější kloun nebo zesílené boky. Většina vylepšení je cenově poměrně drahá, nicméně na obtížnější námořní mise je to nutnost.

1) Vylepšení
Vyztužení trupu dřevem – více HP
Vyztužení trupu železem – ještě více HP
Přídavné dělo – více střel při salvě
Zápalná střela – vyšší poškození lodi a plachet
Kartáčová střela – poškození stěžně, zpomalení cíle
Vylepšené kormidlo – lepší manévrování
Průrazná střela – vyšší poškození a průraznost střel
Námořní beranidlo – vyšší poškození nárazem

Současnost…
Je potřeba získat energetický zdroj z věže Absterga v New Yorku. Vylezte na střechu (akrobatické pasáže) a dále přes patra věže až na vrchol. Z vršku věže skočte k vaší cílové budově Absterga, otevřete padák a doplachtěte dovnitř. Při krádeži zdroje vás překvapí Daniel Cross s bouchačkou, ale utečete mu.  
Zpět v jeskyni překonejte akrobatickou pasáž v boční chodbě a umístěte zdroj do stroje.

 

Sekvence VI

Achilles vám věnuje základní oblek asasína. A na znamení boje s Templáři zaseknete do sloupu usedlosti tomahavk. Z obchodů či výroby můžete rozšířit arzenál zbraní.
Dýmovnice se vrací – Vytvořený kouř omámí nepřátele, kteří jsou pak snadným cílem k zabití. Maximální je jen 5 dýmovnic.
Nástražná mina – Smrtící věc vhodná proti pochodujícím strážím. Příprava miny chvíli zabere, ale rozsah exploze je velký a je schopen zabít i více cílů najednou. Maximum je 5 min.
Otrávené šipky – Známá zbraň, která byla dříve součásti skryté čepele. Šipka otráví cíl, který upoutá pozornost a pomalu zemře. Maximum je 5 šipek.

Usedlost

Davenportova usedlost. Usedlost nabízí opravdu ohromné množství aktivit, byť jde ve velké míře pouze o prohlížení různých předmětů vztahujících se k vykonaným činům.

1) Zbrojnice
– Podzemí (za tajnými dveřmi) vévodí zbrojnice, kam se ukládají všechny zbraně. Některé zbraně se musejí vyrobit, přičemž vyrobené zbraně jsou obecně lepší než ty zakoupené. Každá zbraň má tři vlastnosti – Poškození, Rychlost a Kombo.

Krátká zbraň – Soubor dýk a nožů. 
450L Kamenná dýka – P 1 / R 3 / K 5
2 450L Železná dýka – P 3 / R 4 / K 4
3 750L Dirk – P 2 / R 5 / K 3
0L Nůž „Zlomený meč“ – P 5 / R 5 / K 4 (vyrobit)
Střední zbraň – Klasické zbraně pro běžné bojové situace.
– Meče
700L Normální meč – P 1 / R 2 / K 3
1 250L Jednosečný meč – P 3 / R 3 / K 5
1 575L Francouzská šavle – P 3 / R 4 / K 5
3 500L Šavle lehké kavalérie – P 4 / R 3 / K 5
3 955L Francouzský rapír – P 2 / R 1 / K 4
4 100L Meč Cuttoe – P 2 / R 2 / K 4
5 000L Důstojnický meč – P 4 / R 1 / K 4
0L Lincolnův meč (replika) – P 4 / R 4 / K 4 (vyrobit)
0L Washingtonův bitevní meč (replika) – P 5 / R 5 / K 5 (vyrobit)
0L Meč Kapitána Kidda – P 5 / R 4 / K 4 (ULC)
– Tomahawky
2 475L Železný tomahawk – P 2 / R 3 / K 3
0L Kamenný tomahawk – P 1 / R 2 / K 3
0L Asasínský tomahawk – P 3 / R 3 / K 3
0L Válečný tomahawk – P 5 / R 5 / K 3 (vyrobit)
– Kyje
2 650L Dřevěný kyj domorodců – P 3 / R 3 / K 3
3 850L Válečný kyj s kamennou hlavicí – P 3 / R 1 / K 2
6 500L Kyj ve tvaru pažby – P 3 / R 4 / K 2
0L Válečný kyj se železnou čepelí – P 4 / R 5 / K 1 (vyrobit)
Těžké zbraně – Velké obouruční zbraně
750L Sekera Francouzského námořnictva – P 2 / R 3 / K 3
3 650L Hesenská sekera – P 2 / R 1 / K 4
7 000L Naloďovací sekera – P 3 / R 4 / K 3
0L Námořnická sekera – P 4 / R 4 / K 2
0L Pirátská naloďovací sekera – P 5 / R 4 / K 2
Pistole – Klasická věc na zastřelení protivníka. Účinnost pistolí je zpravidla velká, zato nabíjení zdlouhavé. Každá pistole má tři vlastnosti – Kadenci, účinnost na krátký dosah (KD) a účinnost na dlouhý dosah (DD). Maximum munice pistolí je možné navyšovat výrobou brašen.
0L Křesadlová pistole – K 2 / KD 3 / DD 1
5 999L Vícehlavňová pistole – K 1 / KD 3 / DD 1
8 250L Dvouhlavňová pistole – K 3 / KD 3 / DD 1
0L Francouzská pistole – K 3 / KD 4 / DD 1 (vyrobit)
0L Anglická křesadlová pistole – K 3 / KD 4 / DD 1 (vyrobit)
0L Královská pistole – K 3 / KD 3 / DD 3 (vyrobit)
0L Italská křesadlová pistole – K 2 / KD 3 / DD 3 (vyrobit)
0L Křesadlová pistole královského námořnictva – K 2 / KD 4 / DD 2 (vyrobit)

2) Galerie
– V patře vily se objevují upomínky na různé příběhové události.
Obraz první výpravy (za první cestu Aquilou 5-5)
Upomínka na korzáry I (za korzárské kontrakty)
Upomínka na korzáry II (za korzárské kontrakty)
Truhla s Robinsonovým čajem (za pití čaje 6-3)
Osvobození Bostonu (za osvobození čtvrtí Bostonu)
Osvobození New Yorku (za osvobození čtvrtí New Yorku)
Model Aquily v měřítku (všechny vzpomínky Kiddova pokladu)
Upomínka na pivovar (pivovar Churche 9-3)
Upomínka na Kaniehtí:io (smrt matky 4-3)
Námořní obraz (zabití Churche 9-4)
Mapa bitvy o Chesapeake (za bitvu 11-1) 
Obraz Bena Franklina (dokončení Sekvence 12)
Znalosti všeho (100% synchronizace hlavních vzpomínek)
– Za vitrínou v patře se objevují stříbrné a zlaté talíře jako odměny za různé vedlejší vzpomínky a výzvy spolků.
Průzkum Bostonu (odkrytí mapy Bostonu)
Průzkum Pohraničí (odkrytí mapy Hranic)
Průzkum New Yorku (odkrytí mapy New Yorku)
Místo zvané domov (vylepšení statku)
Přátelé na vysokých místech (rekruti v hodnosti asasínů)
Osvobození lidí (osvobození všech pevností)
V pořádku (za nákup všech vylepšení Aquily)
Kotvy ze dna (vzpomínky Kiddova pokladu na 100%)
Upomínka na Lovecký spolek (za výzvy a úkoly Loveckého spolku)
Upomínka na Hraničáře (za výzvy a úkoly Hraničářů)
Upomínka na Rváče (za výzvy a úkoly Bostonských rváčů)
Upomínka na Cech Zlodějů (za výzvy Cechu Zlodějů)
Umění konverzace (za dialog s ženami dřevorubců)
Více než příběhy (za všechny vedlejší vzpomínky)
– V rámci úloh loveckého spolku se na stěnu v patře přidávají upomínkové tkané pásky.
Upomínka na medvěda
Upomínka na vlka
Upomínka na jelena
Upomínka na pumu
Upomínka na losa
Upomínka na rysa
– Vyrobené vynálezy (recepty z almanachů) se objevují v přízemí v domě.
Skleněná harmonika
Franklinova kamna
Elektrostatický generátor
Leydenská láhev
Všetečné trojzrcátko
Wattův parní stroj
Drak a klíč
Přístroj na sodovku Josepha Prestleyho
Planetostroj

3) Předměty cílů
– Ve sklepě pod obrazy cílů se objevují upomínkové předměty po zabití každého z nich
Upomínka na Johnsona (Indiánská tkanina)
Upomínka na Pitcairna (Kovová spona)
Upomínka na Hickeyho (Opasek)
Upomínka na Churche (Hodinky)
Upomínka na Biddlea (Dalekohled)
Upomínka na Haythama (Skrytá čepel)
Upomínka na Leea (Amulet)

4) Mise Asasínů
Bratrstvo může zahrnovat až 6 členů (za osvobození městské čtvrti jeden) a ti mohou být posílání na drobné mise po celém pobřeží severní Ameriky. Ze splněných misí proudí peníze, předměty a XP pro asasíny. Asasíni již nemohou na misích zemřít, pouze dojde k jejich zranění a po určitou dobu jsou vyřazeni z akce. Závislost úspěchu mise se nově odvíjí také od vlastnictví oblastí, které sousedí s oblastí, kde se mise plní. Po snížení vlivu Templářů a zabrání jejich území už nehrozí opětovný převrat (oproti AC R)
– Rovněž lze asasíny povolávat přímo v akci. Jejich role bude záviset na tom, jaká se jim přidělí. 

5) Účetní kniha
V přízemní je kniha přes kterou lze spravovat výrobu a obchod.
Suroviny
– V AC III se poprvé objevuje systém vyrábění předmětů a na to jsou zapotřebí suroviny. Některé se získají díky misím bratrstva, jiné za lov zvěře, další pouze za nákup. Na skladě může být od každého druhu surovin určitý počet kusů. Pamatujte, že některé suroviny, konkrétně lovecké trofeje lze též prodávat přímo v obchodech.
Výroba
– Získané suroviny je možné použít na výrobu desítek dalších věcí. Je možné vyrábět zboží určené jen pro obchod, můžete si ale vyrobit též nové zbraně, brašny pro více munice, vynálezy do galerie anebo konvoje na obchodování.
– Někdy nestačí mít jen patřičné suroviny, někdy je zapotřebí mít také řemeslníka, který dokáže výrobek vytvořit, tedy potřebná úroveň obyvatele usedlosti.
Obchod
– Obchod je posledním prvkem tohoto řetězce. Jednoduše se zvolí konvoj a to buď pozemní či námořní, naloží se surovinami a vyšle se do nějakého města. Vše probíhá imaginárně. Právě obchod je základním kamenem pro výdělky. Odměny za mise, nebo nalezené truhly jsou jen takové příštipkaření a proto hlavně na obchodování stojí a padá možnost kupovat nové zbraně a předměty.
– Je dobré obchod nikdy nezanedbávat a pravidelně posílat další a další konvoje. Pozor si však dávejte na zisky a výdaje. Klidně se může stát, že obchodovat s nějakými výrobky bude prodělečné, jelikož suroviny na výrobu jsou příliš drahé. Správný obchodník se proto neobejde bez tužky a papíru, na který si poznamená náklady i možné výdělky, aby zjistil, co přinese největší profit. Jednou z nejlepších věcí na obchod je kůže bobra a medvěda.

6) Databáze
– V knihovně v patře leží na stolku tlustá kniha otevírající přístup do herní databáze.
– V knihovně se nacházejí též almanachy (sekce databáze almanachů), noviny (sekce databáze novin).

7) Kronika usedlosti
– Na chodbě v patře je Encyklopedie Prostého člověka. Achilles vás požádá o zaznamenání běžné činnosti lidí, což vyžaduje analyzovat 3 pracovní činnosti každého typu lidí z usedlosti (Dřevorubci, Tesaři, Farmáři, Lovci, Hostinští, Horníci, Krejčí, Kováři, Doktoři). Některé činnosti vyžadují vyšší úroveň obyvatel usedlosti nebo přítomnost dalších typů lidí.

8) Obleky
– Ve sklepě usedlosti můžete měnit obleky.
Asasínský oděv – Základní oblek (od 6. sekvence). Lze ho barvit v obchodech.
Vzhled Vězně
Vzhled Kanien’kehá:ka
Původní vzhled Achilla
Vzhled kapitána Kidda 
Altaïrův vzhled
Vzhled Zvířecího přízraku (DLC Tyranny of King Washington)
Eziův vzhled (UPlay)
Vzhled ala Edward Kenway (Remaster)
Vzhled ala Shay Cormac (Remaster)
Vzhled ala Arno Dorian (Remaster)
Vzhled ala Jacob Frye (Remaster)
Vzhled ala Bayek (Remaster)
Vzhled ala Alexios (Remaster)
Vzhled ala Aguilar (Remaster)

 

DLC – Hidden Secret Pack

DLC obsahující všechen ULC obsah. Obsah je možné hrát od sekvence VI a je součástí DNA.
+ 3 vzpomínky Námořní korzárské kontrakty
+ 1 vzpomínka Námořní místa
0L Meč Kapitána Kidda – P 5 / R 4 / K 4 (ULC)
0L Obwandiyag – P 5 / R 5 / K 1 (ULC)
0L Pirátská křesadlová pistole – K 2 / KD 4 / DD 1 (ULC)
0L Pitcairn-Putnamovy pistole – K 2 / KD 4 / DD 3 (ULC)

Uniforma kapitána Aquily – Oblek používaný při námořních misích.
Vzhled Koloniálního asasína – Oblek klasického asasína
+ 2 MP postavy (Ostrostřelec a Červenokabátnice)

Statek – Godfrey a Terry (Dřevorubci 3) (3/4) – Boj
U domu dřevorubců vám jejich děti oznámí, že Godfrey a Terry spolu bojují. Roztrhněte je od sebe (QTE) a promluvte s nimi.
Odemyká: Dřevorubci 4
Odměna – Borové dřevo, Smrkové dřevo

Statek – Warren a Prudence (Farmáři 2) (2/4) – Prudencina pupalka
Warren na farmě vám řekne, Prudence byla sbírat květiny a nevrátila se. Jdete ji hledat. Najděte v okolí stopy (květiny, kus šatů, vak). Uvidíte jak na ni útočí medvěd – rychle ho zabijte. Prudence odneste Warrenovi. 
Odemyká: Hostinští 1
Odemyká: Farmáři 3

Odměna – Jablka, Sladká voda, Zelenina, Vlna

Statek – Norris (Horník 1) (1/4) – Rváč
V Bostonu dva vojáci napadli muže (Norris). Zabijte je a on se přidá k usedlosti (Horníci).
Odemyká: Krejčí 1
Odemyká: Lovkyně 2
Odemyká: Horník 2

Odměna – Jíl, Železná ruda, Písek

Statek – Myriam (Lovkyně 1) (1/3) – Tichý lovec
V lese pod sídlem najdete zraněnou lovkyni (Myriam). Přepadli ji pytláci. Zaneste ji do sídla k Achillovi na ošetření. Vraťte se do lesa, vylezte na posed a vyhledejte pytláky. Pomocí oštěpu na laně je oba zabijte oběšením. Třetí pytlák je dole, toho zasáhněte a přitáhněte oštěpem.
Oštěpy na laně 
– Zajímavý nástroj sloužící k nenápadné likvidaci. Oštěp je možné vrhnout na nepřítele, což jej zraní a je možné si jej přitáhnout blíž a dorazit. Opravdu zákeřné jsou oštěpy při úkrytu na stromě. Po zasažení protivníka je možné jej vytáhnout a oběsit, což lze urychlit seskočením ze stromu a oběšením nepřítele vlastní vahou. Maximum je pouze 5 oštěpů.
Pobijte dva další co zaútočí a posledního dožeňte a chyťte – pustíte ho s varováním pro případné ostatní útočníky. Zpátky v sídle je Myriam ošetřená a přidá se jako Lovkyně.
 V oblasti Hranic u Monmouthu vojáci napadli farmu. Pobijte vojáky a nabídněte farmářům (Warren a Prudence) ať se přesídlí k vám jako Farmáři.

Odemyká: Lovkyně 2
Odměna – Šanta kočičí, Hadí kořen, Bobří kůže, Jelenice, Zaječí maso, Zaječí kůže

Statek – Myriam (Lovkyně 2) (2/3) – Bílá trofej
Myriam vás požádá o vystopování bílé pumy, která jí ničí pasti. Vystopujte v oblasti pumu. Začne utíkat, tak ji pronásledujte až vběhne do dolu Norrise. Myriam vejde dovnitř a zastřelí ji.

Odemyká: Hostinští 1
Odemyká: Kněz 1
Odemyká: Lovkyně 3
Odměna – Rozmarýn, Třezalka tečkovaná, Liščí kůže

Námořní mise (1/5) – Pronásledování
– Omezte škody obchodní lodi na 50% HP.
– Omezte škody způsobené moždíři z pevnosti na 50% HP.
– Zničte dělové čluny minou.
– Splňte všechny úkoly najednou.
Proplavte mezi útesy k Martha’s Vineyard. Nepřátelské lodě přepadnou obchodní loď. Rychle ji ochraňte a zničte útočníky. Doprovázejte obchodní loď. O kus dál jsou miny, které ničte a využijte je na odpálení dělových člunů poblíž. Zbytky útočníků se dají na útěk – pronásledujte je přes mlhu až k pevnosti. Zničte věže (3) pevnosti salvou ale dávejte pozor ať vás nepoškodí.

Námořní korzárské kontrakty (1/15) – Henderson v nesnázích
– Omezte ztrátu zdraví spojence na 50% HP
Braňte Hendersonovu loď a zničte 11 nepřátelských lodí.

Námořní korzárské kontrakty (2/15) – Příprava půdy
– Zničte lodě tím, že je taranujete (3)
Proveřte oblast u majáku. Objeví se 10 lodí. Zničte je všechny a využijte nárazy.

Námořní korzárské kontrakty (3/15) – Hrůzná noc
– Omezte škody způsobené nárazy na 25% HP
Pronásledujte (skrze útesy) loď Saint James. Až projdete útesy, zaútočte na ni (pomůže í 12 malých lodí) a zničte ji.

21. Johnsonovi na stopě (6-1)
– Udržte míru známosti pod 2.
– Omezte používání palných zbraní (max 6)
– Zničte pašovaný náklad pomocí sudů s prachem (3)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Jeďte do Bostonu za Samuelem Adamsem. Cestou ulicí Adams zmíní Surryho, svého otroka / sluhu. Narazíte na kuchaře Stephana Chapheau, který napadne vojáků kvůli výběru daní Pomozte mu a pobijte je.
V krčmě najdete Addamse a Williama Molineuxe z uskupení Synové svobody. Řeknou vám o akcím proti Britům (Korespondenční výbory), že William Johnson pašuje čaj a vydělává na tom. Zajděte do přístavu a zničte 3 krabice s čajem (využijte na to explozivní sudy). ‚
Tip – Explozivní sudy lze i nosit a házet. Můžete je dopravit na cílové místo a odpálit střelbou.
Nyní je nutné osvobodit centrální Boston.
Tip – Osvobození čtvrti sestává vždy ze splnění několika vedlejších questů na různých místech čtvrti.
Pobijte skupinky výběrčích daní. Zničte náklad pašáků.

22. Naštvaný kuchař (6-2)
– Omezte čas v otevřeném konfliktu (max 15s)
– Zajistěte ať Chapheu neztratí víc jak 33% HP.
– Zabijte nepřátele nenápadně (5)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Zpět v krčmě je kuchař Chapheu naštvaný, že byl okraden a jde se pomstít. Jděte s ním a braňte ho. Snažte se nenápadně zabít cíle na které se teprve chystá zaútočit, případný konflikt rychle ukončete a hlídejte ať ho moc nezraní. Chapheu napadne pár vojáků v ulicích, další na hřbitově, poté v bočních uličkách. Nakonec sejme výběrčího daní. Stephane Chapheau se přidá k bratrstvu.
Tip – Základní schopnost Vražda slouží k označení a likvidaci cíle.
Tip – Schopnost Výtržnost pošle asasína upoutat pozornost stráží a tím umožnit průchod kolem nich.

Osvobozující mise v Bostonu (1/6) – Osvoboďte severní Boston
Dokončete drobné konflikty.
Gangy (Výpalné) – Zabijte vůdce party co ohrožují obchodníka.
Gangy (Zajatec) – Osvoboďte zajatce z klády.
Potkáte Duncana Littlea.

Osvobozující mise v Bostonu (2/6) – Udělejte z Duncana Littlea asasína
Společně s Duncanem Littlem jdete zabít templáře vedoucího gangy. Pronikněte na molo a zabijte nepřátelského vůdce.
Tip – Schopnost Tělesná stráž přivolá tři asasíny, kteří vás budou chránit a zabíjet útočníky.

Osvobozující mise v Bostonu (1/6) – Osvoboďte centrální Boston
Viz 6-1

Osvobozující mise v Bostonu (4/6) – Udělejte z Stephana Chapheaua asasína
Viz 6-2

Osvobozující mise v Bostonu (5/6) – Osvoboďte jižní Boston
Branná povinnost (Eskorta) – Pobijte vojáky vedoucí odvedence.

Branná povinnost (Pronásledovatel) – Zabijte jezdce pronásledujícího civila.
Potkáte Clippera Wilkinsona.

Osvobozující mise v Bostonu (6/6) – Udělejte z Clippera Wilkinsona asasína
Společně s Clipperem Wilkinsonem jdete zabít templáře co provádí násilné odvody. Přibližte se k cíli a nechte asasíny ho zastřelit.

Tip – Schopnost Střelci nařídí asasínů střílet na cíle.

23. Pití čaje (6-3)
– Hoďte do vody bedny s čajem (10)
– Hoďte červenokabátníky do vody (3)
– Proveďte zabití ze vzduchu mušketou (1)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Zabijte 15 vojáků strážících lodě. Poté Adams a Molineux začnou vyhazovat bedny čaje do vody. Je potřeba vyhodit všech 100 beden. Nějaké vyhoďte také ale až dorazí vojáci bude třeba vaše spojence bránit. Využijte vody a naházejte útočníky do ní (jen při protiútoku!), získejte od jednoho mušketu a s ní zabijte dalšího ve vzduchu. Až vyhážete všechen čaj, je hotovo (Bostonské Pití čaje).

24. Agresivní vyjednávání (6-4)
– Omezte ztráty na straně domorodců (max 1)
– Dostaňte se k Johnsonovi nepozorovaně.
– Skočte šipku do vody.
– Splňte všechny úkoly najednou.
Zpátky v usedlosti oznamte Achillesovi úspěch, ale přijde kamarád Kanen’tó:kon, že Johnson získal peníze jiným způsobem a kupuje indiánskou půdu (Abenakiové, Delawarové, Šóniové). Běžte na Hranice a promluvte s Kanenem. Z útesu slezte dolů k zálivu a naproti vyšplhejte na skálu (pozor na vojáky). Nesmíte se prozradit. Nenápadně pronikněte k domu.
William Johnson. William hovoří s indiány a v případě problému je schopen nějaké zabít. Raději se nenechte odhalit, rychle vylezte na střechu domu a z ní ho skokem zabijte 
Johnson: Ne. Co jste udělal?
Connor: Zajistil jsem konec vašich plánů. Chtěl jsi tyto země získat pro templáře…
Johnson: Ano. Abychom je mohli OCHRÁNIT! Myslíte si, že dobrý král Jiří v noci nespí a doufá, že se jeho rodným poddaným nic nestane? Nebo že se o ně obyvatelé města alespoň trochu starají? Jistě, kolonisté rádi obchodují, když potřebují jídlo, přístřeší nebo trochu výbavy pro své armády. Ale až se hradby města zúží – až bude úroda, která potřebuje půdu – až… až nebude nepřítel, se kterým by se dalo bojovat – uvidíme, jak laskaví pak lidé budou.
Connor: Kolonisté nemají s Irokézy žádné spory.
Johnson: Zatím ne. Ale budou. Tak už to na světě chodí. Časem se obrátí. I… Mohl jsem to zastavit. Mohl jsem vás všechny zachránit…
Connor: Mluvíš o záchraně, ale zabíjel jsi je.
Johnson: Ano. Protože nechtěli poslouchat! A tak, jak se zdá, nebudeš poslouchat ani ty.
Connor: Kéž ti Beztvářný dopřeje mír, o kterém jsi tvrdil, že ho hledáš.
Zbývá utéct. Využijte kmen a skočte šipku do vody.

 

Sekvence VII

Statek – Oliver a Corrine (Hostinští 1) (1/1) – Pokoj v krčmě
Na plácku nedaleko domku Tesaře se usadili Oliver a Corrine a nabízejí lidem alkohol. Ostatní by chtěli aby zůstali. Dejte jim 1000 a oni si postaví hospodu.

Odemyká: Krejčí 1
Odemyká: Kněz 1
Odemyká: Tesař 2 
Odemyká: Achilles 1
Odemyká: Farmáři 3
Odměna – Mouka, Sůl

Statek – Achilles (1/4) – Záhady statku (I)
Achilles chce doručit balíček ukrytý v zavalené jeskyni pod sídlem. Promluvte s Norrisem a on dopraví sud střelného prachu k jeskyni. Odpalte ho a vstupte. Na konci jeskyně najdete balíček a v časovém limitu (2:00) rychle utečte, protože jeskyně se hroutí.
Odemyká: Horník 2
Odemyká: Krejčí 3

Statek – Norris (Horník 2) (2/4) – Norris se jde dvořit
Norris shání dárek pro Myriam. Zajděte za Prudence a ta vám doporučí květiny. Vylezte na vysokou skálu a na vršku natrhejte květiny, které dejte Norrisovi.
Odemyká: Dřevorubci 4
Odemyká: Farmáři 3
Odměna – Měděná ruda, Vápenec, Sůl kamenná, Speciální železný ingot

Statek – Godfrey a Terry (Dřevorubci 4) (4/4) – Zelenáč v Bowls
Dřevorubci vás pozvou na hru Bowls. Nemusíte vyhrát, stačí si zahrát.
Tip – Cílem Bowls je hodit váš kámen co nejblíže k hlavní (malé) kouli. Případně vyrážejte koule soupeře. 
Odemyká: Krejčí 3
Odměna – Hikorové dřevo, Javorové dřevo, Růžové dřevo

Statek – Warren a Prudence (Farmáři 3) (3/4) – Šťastná očekávání
Prudence je těhotná ale chybí zde doktor. Jejich známý doktor (Lyle White) je v Bostonu. Běžte tam. Doktora napadne několik civilistů, tak je zbijte. Doktor se přidá k usedlosti.
Odemyká: Kněz 1
Odemyká: Horník 3
Odemyká: Farmáři 4
Odměna – Kravská kůže, Vepřové, Drůbeží maso

Statek – Warren a Prudence (Farmáři 4) (4/4) – Pasák vepřů
Prudence vás požádá o zahnání prasat do ohrady. Nažeňte tam 3 prasata.

Odemyká – Doktor 1
Odměna – Ječmen, Len, Žito, Pšenice

Statek – Norris (Horník 3) (3/4) – Norris to zkouší znovu
Květiny Myriam neoslovily a tak Norris shání lepší dárek. Jděte k lovecké chatce a až bude Myriam pryč, prozkoumejte stopy (rozbitý nůž). Oznamte to Norrisovia.
Odemyká: Horník 4
Odměna – Síra, Olovnatá ruda, Speciální železný ingot

Statek – Ellen (Krejčí 1) (1/3) – Přerušení vztahů
Tip – Tato vzpomínka se technicky zpřístupní v této sekvenci ale do New Yorku kde se plní, se dostanete až mnohem později.
V New Yorku vás dívka Maria požádá abyste pomohli mámě. Tu obtěžuje agresivní manžel – zbijte ho a Ellen se přestěhuje do usedlosti (Krejčí).
Odemyká: Kněz 1
Odemyká: Lovkyně 3
Odemyká: Krejčí 2
Odměna – Hrubá tkanina, Svíčky, Šicí nitě

Statek – Ellen (Krejčí 2) (2/3) – Shánění hedvábí
Tip – Tato vzpomínka se technicky zpřístupní v této sekvenci ale do New Yorku kde se plní, se dostanete až mnohem později.
Ellen vás pošle pro hedvábí do svého domu v New Yorku. Jděte tam. Před jejím domem jsou věci, které jí vyházel manžel. Prohledejte je, najděte hedvábí a zaneste jí ho.
Odemyká: Krejčí 3
Odměna – Barviva

Námořní mise (2/5) – Záchrana
– Omezte škody způsobené vlnami na 25% HP
– Zničte fregaty střelbou do jejich slabých míst
– Omezte počet střel, které minou cíl (2)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Vyšplhejte na stěžeň a zkontrolujte situaci. Úročí na vaši spojeneckou loď. Plujte rychle k ní ale je bouře a vlny jsou silné (včas se kryjte a omezte zranění). Zničte lodě (4) útočící na spojence a dejte pozor ať moc neminete. Plujte za spojeneckou lodí, ale dorazí ještě 2 fregaty. Poničte jim předek až se odkryje sklad střelného prachu a otočným dělem tam střelte. Obě tak zničte. 

Námořní korzárské kontrakty (4/15) – Neklidné vody
– Omezte ztrátu zdraví na 50% HP
Plujte do oblasti (pozor na miny) a tam zničte 3 nepřátelské fregaty.

Námořní korzárské kontrakty (5/15) – Útok na Prospector
– Potopte flotilu v limitu (1:30)
Zničte 8 člunů a proplujte mezi útesy do větší oblasti. Narazíte na velkou skupinu lodí (čluny i fregaty), které rychle zničte.

Námořní korzárské kontrakty (6/15) – Jedinečný
– Potopte fregatu.
Proplujte mezi útesy (cestou ničte čluny). Za nimi vás přepane horda lodí. V limitu (4:00) se musíte ubránit, přičemž potopte i nějakou fregatu. 

25. Půlnoční jízda (7-1)
– Nepouštějte se do otevřeného konfliktu.
– Dostaňte se k Prescotovi v časovém limitu (2:00)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Zdá se, že Pitcairn chystá útok na Lexington. Blíží se konflikty Loajalistů a Patriotů. Vydejte se drožkou do Bostonu k domu Revereho. Uvítá vás Paul Revere a jeho dva lidi William Dawes Jr. a Robert Newman. Vyrazíte na Hranice (Jízda Paula Revera). Vyhýbejte se konfliktu.
Tip – Paula se můžete kdykoli ptát na cestu, ukáže kam máte jet.
Nejprve do městečka poblíž mlýna kde u cílového domu varujte lidi. Poté přebroďte řeku k domům poblíž, kde varujte další lidi. Dále za most a v domu poblíž, jenže to je past. Přepadnou vás vojáci, tak utečte. Zamiřte rychle do domu Samuela Prescotta nedaleko Lexingtonu a varujte ho. Poté s Reverem dojeďte do domu Johna Hancocka v Lexingtonu.

26. Lexington a Concord (7-2)
– Zabijte britské oddíly jedinou salvou (7)
– Zachraňte civilní rukojmí (1)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Běžte za Johnem Parkerem, který vede milice Lexingtonu. Spousta lidí ale před Pitcairnem uteče a potřebujete posily. Berte koně a v časovém limitu (3:00) jeďte do Concordu. V městečku kousek za mostem vojáci ohrožují civilistu – pobijte je. V Concordu velitel James Barrett s Dawesem naplánují obranu. Vedete tři skupiny milice (levý břeh, most, pravý břeh). Jakmile se budou z některé strany blížit Briti, dejte dané skupině povel k palbě. Nechte je pálit včas, když mají nabito a zničte dostatek britských skupin jedinou salvou. Po zabití 130 britských vojáků se dají na ústup. Oznamte úspěch Barretovi (Lexington a Concord).

27. Záblesky konfliktu (7-3)
– Proběhněte přes Charlestown bez zranění.
– Zabijte granátníka vzdušným zabitím.
– Nenechte se na lodích odhalit.
– Splňte všechny úkoly najednou.
Adams vás na Kontinentálním kongresu (Druhý Kontinentální kongres) představí Georgi Washingtonovi (jeho společník Charles Lee je u toho). Tvoří se Kontinentální armáda proti Britům a chtějí vaši pomoc. Máte jet na Bunker Hill za Putnamem. Na Hranicích oslovte zvěda patriotů – dovede vás k táboru, kterému velí Israel Putnam. Bude nutné odříznout Pitcairna od podpory lodí. Sklouzněte z kopce a proběhněte Charlestownem, který bombardují děla lodí. Vyhýbejte se explozím, hroutícím se budovám i Britům. Na konci mola skočte do moře a doplavte k lodím. Začněte levou lodí. Nenápadně zlikvidujte běžné vojáky (čepelí, jedem…) a až zbyde jen granátník, zabijte ho ze vzduchu. Zapalte sud se střelným prachem a než exploduje skočte do vody. Nyní jděte na pravou (vzdálenější) loď. Nenápadně zlikvidujte posádku, zapalte sud se střelným prachem a rychle do vodu. Po vyřazení obou lodí vylezte na jednu z nich a vyměňte vlajky. Na břehu vezměte koně a zpět na Bunker Hill.

28. Bitva u Bunker Hill (7-4)
– Nenápadně zabijte Pitcairna vzdušným zabitím.
– Přeběhněte bojiště bez zranění.
– Limit zabitých nepřátelských vojáků (4)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Rozhodnete se navzdory varování Putnama proběhnout bojiště. Nepřátelé střílejí ale po salvách, takže běžte od krytu ke krytu a proběhněte ke kopci, kde je Pitcairnův tábor. Obejděte kopec zleva (pozor na vojáky) a zezadu na útes. V táboře je mnoho vojáků a uprostřed Pitcairn.
John Pitcairn. Britský důstojník v Bostonu a zároveň člen Templářského ritu. Využijte keře, snažte se moc nezabíjet vojáky a přikraďte se ke středu tábora. Poblíž je pár stromů, vylezte na ně a skočte na žerď vlajky pod níž je Pitcairn – zabijte ho.
Pitcairn: Proč… Proč jsi to udělal?
Connor: Abych ochránil Adamse a Hancocka – a ty, kterým slouží. Chtěl jsi je zabít…
Pitcairn: Zabít je? Zbláznil ses? Chtěl jsem jen vyjednávat. Bylo toho tolik, o čem se dalo mluvit. Vysvětlit… Ale to jsi teď ukončil.
Connor: Jestli mluvíš pravdu, pak jim předám tvá poslední slova.
Pitcairne: Musí složit zbraně. Musí zastavit tuto válku!
Connore: Proč oni, a ne červenokabátníci?
Pitcairn: Nemyslíte, že jsme se na totéž ptali Britů? Tyhle věci vyžadují čas. A podařilo by se to, kdybyste mě nechali hrát mou roli.
Connor: Roli loutkáře.
Pitcairn: Lepší je, když držíme provázky my než někdo jiný.
Connor: Ne, ty provázky by se měly přetrhnout. Všichni by měli být volní.
Pitcairn: A my bychom měli žít navěky na hradech v oblacích. Ovládáš svou čepel jako muž, ale ústa máš jako dítě. A kvůli tomu teď zemře víc lidí…
Vrátíte se za překvapeným Putnamem oznámit úspěch (Bitva u Bunker Hill).

 

Sekvence VIII

Statek – Norris (Horník 4) (4/4) – Surové materiály
Norris hledá materál na výrobu nože pro Myriam. Ten je na Hranicích, v oblasti Packanacku. Jděte tam a pokaždé když Norris odpálí kus dolu (celkem 3x) přiláká to vojáky, které zabte. Na obranu použijte explozivní sudy co jsou před vchodem.
Odemyká: Kovář 1
Odemyká: Kovář 2
Odměna – Zlatá ruda, Stříbrná ruda, Speciální železný ingot

Statek – Velký Dave (Kovář 1) (1/4) – Dezertér
Na Hranici u John’s Town vojáci mlátí dezertéra. Zabijte je a posledního, kterého muž chytí, zastřelte. Muž (Dave) se přidá k usedlosti jako Kovář.
Odemyká: Kovář 2
Odměna – Skleněné láhve, Hřebíky

Statek – Velký Dave (Kovář 2) (2/4) – Pořádné nářadí
Dave potřebuje nové nářadí aby mohl vyrobit nůž pro Norrise. V New Yorku kupte v obchody dvě části kladiva a zaneste mu je.

Odemyká: Lovkyně 3
Odemyká: Achilles 3
Odemyká: Kovář 3
Odměna – Čepele zbraní, Pazourky, Opaskové spony

Statek – Myriam (Lovkyně 3) (3/3) – Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky
Promluvte s Norrisem, který dá Myriam svůj dárek (nůž). Ta půjde hned na lov kožešin pro Ellen. Běžte s ní, zabijte a stáhněte 3 vlky. Myriam ale napadne pytlák (ten co jste ho tehdy nechali jít). Utíkejte za ní, jak vás pytlák uvidí, začne zdrhat, tak ho dožeňte a zabijte.

Odemyká: Krejčí 3
Odměna – Mořenka barvířská, Medvědí kůže, Vlčí kůže

Statek – Otec Timothy (Kněz 1) (1/2) – Nalezení jeho stáda
V krčmě promluvte s lidmi. Dorazí kněz a všichni souhlasí, aby zůstal. Dejte mu 1000 a on si postaví kostel.
Odemyká: Doktor 1

Odemyká: Tesař 2

Statek – Lance (Tesař 2) (2/3) – Nezbytné věci
Lance se s vámi chce sejít v Bostonu kvůli svému starému nářadí. Jděte do Bostonu a doprovoďte Lance k jeho starému obchodu. Jenže jeho učeň Patrick O’Hara krám prodal. Sledujte učně až na dvorek kam schoval nářadí a to vezměte.
Odemyká: Tesař 3
Odemyká: Krejčí 3
Odměna – Námořní konvoj, Papír, Knoflíky, Rukojeti zbraní
Tip – Můžete vyrábět námořní konvoje a zvyšovat jejich kapacitu. Obchod po moři trvá déle ale je mnohem výnosnější.

Statek – Lyle White (Doktor 1) (1/3) – Sežeň mi doktora!
Zajděte za Prudence, která začíná rodit. V časovém limitu (3:00) utíkejte za doktorem a poté společně za manželem Warrenem a nakonec zpět k Prudence. Porodí kluka.
Odemyká: Krejčí 3

Statek – Ellen (Krejčí 3) (3/3) – Poslední kapka
Elennin manžel Quincent chce násilím vtrhnout do jejího domu. Naberte Norrise, Myriam, Davea a Godfreyho s Terrym a běžte Quicenta i jeho kumpány zmlátit. Zbijte je dříve než rozmlátí okna. Po výprasku nadobro utečou.
Odemyká: Achilles 3
Odemyká: Kněz 2
Odměna – Vyšší kapacita nástrojů

Námořní mise (3/5) – Angažování Francouzů
– Omezte škody způsobené La Belladonně na 50% HP.
– Zabijte důstojníka v časovém limitu (1:00)
– Potopte více nepřátel než La Belladonna (11)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Francouzská loď La Belladonna podporuje patrioty a máte ji doprovodit. napadnou vás nepřátelské lodě. Společně se braňte. Chraňte ji a zároveň rychle zničte dostatek lodí. Fregata ale zničí Belladonně stěžeň. Rychle fregatu ochromte, poničte a připlujte blíž abyste mohli vniknout na palubu.  Rychle vyhledejte důstojníka, pronásledujte ho a zabijte.

Námořní korzárské kontrakty (7/15) – Vražedný úsvit
– Omezte ztrátu zdraví na 25% HP
Proplujte a zničte nepřátelské lodě (4 dělové čluny, 2 škunery, 2 fregaty).

Námořní korzárské kontrakty (8/15) – Volání o pomoc
– Omezte ztrátu zdraví spojence na 75% HP
Proplavte mezi útesy až k přepadené lodi Independece. Braňte ji před útokem (asi 20) nepřátelských lodí.

Námořní korzárské kontrakty (9/15) – Pátrání po Somerset
– Omezte škody způsobené nárazy na 25% HP
Proplavte mezi útesy (vyhněte se nárazům) na otevřenou oblast. Tam zničte fregatu Somerset.

29. Něco bokem (8-1)
– Nikoho nesrazte, do nikoho nevrazte.
– Proveďte úspěšné statické odposlouchávání.
– Proveďte úspěšné odposlouchávání při pohybu.
– Splňte všechny úkoly najednou.
Zdá se, že Templáři plánuji zabití Washingtona (Conwayovy úklady) Achilles vám představí Benjamina Tallmadgea, jehož otec byl asasín a s vámi se vydá do New Yorku.
Tip – Volný průzkum New Yorku bude možný až v příští sekvenci nebo v případě přerušení vzpomínky, jelikož všechny vzpomínky této sekvence na sebe navazují.

New York. Druhé velké město se architekturou nijak zvláště neliší od Bostonu. Opět tu nechybí přístavní část města, i když menší než v Bostonu. Na severu pak je zemědělská oblast s farmami a větrnými mlýny.
Památky – 14 (Kostel Nejsvětější Trojice, Škola Nejsvětější Trojice, Wall Street, Pivovar Smith a Company, Kaple Svatého Pavla, Stará královská burza, Věznice New Gaol, Bowling Green, Vězení Bridewell, Broad Street, Broadway, Škola King’s College, Fort George, HMS Jersey, Radnice)
Události – 3 (Velký New Yorský požár, Buttonwoodská dohoda, Den Evakuace (New York))

Projděte s Benjaminem spálenými ulicemi (Velký Newyorský požár) a on vám poví o Thomasu Hickey, který řídí skupinu podvodníků. Na trhu jednoho uvidíte, sledujte ho. Dorazí k jinému muži, tak je odposlechněte. Falšovatel půjde dál, sledujte ho k dalšímu muži a zase oba odposlechněte (budou se pohybovat). Navedou vás do obchodu falešných tiskařů. Uvnitř najdete Hickeyho Začne ale utíkat. Vyskočte ven oknem a pronásledujte Hickeyho. Začne rozhazovat peníze, což přiláká lidi ale vyhněte se nárazu do kohokoli. Chyťte Hickeyho, jenže přiběhnou vojáci a oba vás zatknou.

30. Bridewellská věznice (8-2)
– Omezte smrt vězeňských stráží (2)
– Dostaňte se k Hickeymu v časovém limitu (2:00)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Jste v cele místní věznice. Hickeyho ale mají pustit, protože to zařídí Haytham a Lee. Odposlechněte rozhovor za zdí – nějaký Mason Locke Weems plánuje útěk. Pak si jděte lehnout. Druhý den vás pustí dolů. Vyhledejte Weemse a zahrajte s ním dámu. Během hry si promluvíte o plánu útěku. Weems sice vyrobil klíč, ale vzal mu ho vězeň Finch, tak mu ho ukradněte. Běžte zpátky do cely. Další den zkusíte klíčem odemknout celu ale nefunguje. Promluvte s Weemsem – klíč má sloužit jako náhrada za skutečný klíč stráží. Vyvolejte tedy bitku s vězni, zbijte je a stráže vás dají na samotku. Až se před dveře postaví stráž, vyměňte mu klíče a později odemkněte celu. Nepozorovaně projděte nahoru, kde čeká Weems a pustí vás do bloku pro prominentní vězně. Vyhněte se strážím (moc jich nezabijte) a rychle vyhledejte Hickeyho celu. Vypadá to, že Hickey je uvnitř ale jak tam vlezete, ukáže se, že je to figurína a vás překvapí Lee se strážemi. Byla to past.  

31. Veřejná poprava (8-3)
– Washingtonovi strážci musí přežít.
– Zabijte nepřátelské členy milice (2)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Obviní vás ze spiknutí a plánuji popravit. Převezou vás na náměstí. Projděte davem (uvidíte jak asasíni odstraňuji některé stráže – nejste v tom sami). Lee pronese řeč a provede popravu. Jak se na provaze začnete škrtit, dejte signál a asasíni přestřelí provaz. Achilles dole vás rozváže. Utíkejte za Hickeym, protože ten běží za Washingtonem aby ho zabil.
Thomas Hickey. Nemáte moc času. Utíkejte za Hickey a cestou (při běhu) zabijte nepřátelské vojáky. Dříve než Hickey napadne stráže Washingtona na něj skočte a zabijte ho. 
Hickey: Sakra. Myslel jsem, že se dožiju alespoň dalšího dne. Škoda.
Connor: Chci odpovědi. Proč se Johnson snažil koupit půdu mých lidí? Proč se Pitcairn zaměřil na Adamse a Hancocka? Jaký účel měla Washingtonova vražda? Proč váš řád podporuje Brity?
Hickey: Jak to mám vědět? Templáři. Lee. Ten velký muž, Haytham. Mají peníze. Mají moc. To je důvod, proč jsem se k nim přidal. To je jediný důvod. Jistě, mají i nějakou vizi do budoucna. Na to jsem kašlal. Ať si klidně zpívají ty svoje písničky o lidstvu a jeho problémech. Ať si klidně spřádají plány a chystají pasti, mě to vůbec nezajímá. Zaplatili mi, tak jsem souhlasil. Neobtěžoval jsem se ptát, kdo, jak nebo proč. Bylo mi to jedno.
Connor: Rozhodl ses postavit na stranu lidí, kteří nás chtějí připravit o lidskost, jen proto, že to bylo výhodnější?
Hickey: Co jiného? Nejsem žádný zaslepený blázen, který by se z principu vzdal všeho, co mám. Co je to vlastně princip? Můžeš ho přinést do banky? Takhle se na mě nedívej. Jsme rozdílní, ty a já! Jsi jen slepý blázen, který pořád honí motýly. Kdežto já jsem typ chlapa, co má rád pivo v jedné ruce a kozy v druhé. Jde o to, že já můžu mít, co hledám. Dokonce jsem to měl. A ty? Tvoje ruce budou vždycky prázdné.
Objeví se Putnam a zajistí vaše propuštění.
O něco později přicházíte s Achillem na radnici ve Filadelfii, kde Samuel Adams, John Hancock a Benjamin Franklin podepíšou deklaraci nezávislosti (Deklarace Nezávislosti).
Vzhled Vězně – Vzhled nošený ve vězení.

Současnost…
Proberou vás z Animu, protože byl nalezen druhý energetický zdroj. Vydáte se do Brazílie na MMA. Vyjděte nahoru ke stadionu ale bez lístku vás nepustí. Nouzovým východem na dvůr a přes něj do stadionu. Nenechte se odhalit ochrankou. Projděte budovou a přes terasu nahoru do patra. Od hlediště překonejte u stropu celou halu nad arénou a vejděte do VIP sekce. Jenže Daniel Cross je tady a má zdroj. Utíkejte za ním dolů, na dvoře zbijte jeho i ochranku. Seberte zdroj a utečte zase dolů do vlaku.
Zpět v jeskyni běžte dalším tunelem (akrobatická pasáž) zapojit druhý zdroj.

 

Sekvence IX

Statek – Otec Timothy (Kněz 2) (2/2) – Svatba
Promluvte s Myriam u kostela. S Norrisem se budou brát. Doprovoďte Timothyho po cestě a promluvte si o obřadu. Po pár dnech je svatba připravená ale Norris je u vás doma a hledá Myriam. Zajděte do patra a v pokoji prohlédněte stopy (svatební kytice, zrcadlo). Myriam najdete na posedu u jejího domu. Začne utíkat, tak ji dožeňte a domluvte jí. Proběhne obřad a poté si v hospodě promluvte s lidmi.
Odemyká: Tesař 3
Odemyká: Achilles 2
Odemyká: Kovář 3

Odemyká: Doktor 2

Statek – Achilles (2/4) – Záhady statku (II)
Achilles vás pošle do New Yorku pro obraz. Jeďte tam, zajděte do spáleného domu a v tajné schránce ve stěně najdete obraz, který vraťte Achillovi.
Odemyká: Tesař 3
Odemyká: Achilles 3

Statek – Velký Dave (Kovář 3) (3/4) – Čuch na problémy
Dave s Oliverem chytili za krčmou britského špeha. Při výslechu se objeví druhý – začne utíkat ke koni a ujíždět. Pronásledujte ho a zabijte. Při návratu se ukáže, že první špeh Daveovi utekl.
Odemyká: Kovář 4
Odměna – Střelný prach

Statek – Velký Dave (Kovář 4) (4/4) – Návrat
Blíží se Britští vojáci aby odvedli Davea. Máte čas nastražit sudy se střelným prachem. Pomůžou vám Dave, Godfrey s Terrym a Myriam. Společně vojáky pobijte.
Odemyká: Achilles 3

Statek – Lyle White (Doktor 2) (2/3) – Pomluva
Podle doktora proti němu v Bostonu vedou pomlouvačnou kampaň. V Bostonu promluvte s jeho kontaktem, odkáže vás na místo prodeje novin s pomluvami. Podplaťte tam 5 dětí prodávajících noviny a vyhledejte tiskaře, kterého zbijte.
Odemyká: Doktor 3

Námořní mise (4/5) – Biddleův úkryt
– Zabijte pouze Biddlea.
– Zničte válečnou loď v časovém limitu (3:00)
– Zničte stěžeň Randolpha jedinou salvou boku.
– Splňte všechny úkoly najednou.
Míříte přímo na Biddlea. Proplavte mezi útesy a narazíte na jeho loď USS Randolph. Dorazí mu na pomoc 2 fregaty – zničte nejprve je a poté ochromte Randolpha. Napadnete loď. Rychle se probijte na záď, kde je Biddle.
Nicholas Biddle. Zkušený kapitán Kontinentální armády, který však pracuje pro Templáře. Biddle bojuje mečem i pistolí. Využijte pokročilé útoky (odzbrojení, přehození) a bijte ho. Když mu HP klesne zhruba na polovinu, paluba praskne a spadnete do podpalubí. Boj pokračuje až dokud ho tady nezabijete.
Connor: Tvá vláda nad koloniálním pobřežím skončila.
Nicholas: Proto jsi mě lovil? Protože jsi mě považoval za nepřítele věci? Jsi každým coulem takový blázen, jak mi bylo řečeno.
Connor: Přinesl jsi bolest a utrpení nevinným lidem jen pro svůj osobní prospěch.
Nicholas: Bolest. Utrpení. Osvobodil jsem je. Odstranil jsem odpůrce a posílil vlastence. Co na tom, že jsem byl jmenován admirálem. Revoluce ho potřebuje a já jsem byl pro tuto práci ten nejlepší. Jediný muž. Nebýt mě, z kontinentálního námořnictva by zbyla jen hrstka vorů. Přes všechnu svou prozíravost jste vy, asasíni, slepí k pravdě.
Connor: Dost.
Nicholas: Počkej. Nech Randolpha zemřít se mnou. Neberte si ji jako kořist. Prosím. Prosím. Nechci nic jiného, jen se potopit se svou lodí.

Námořní mise (5/5) – Aquila
– Nakupte všechna vylepšení Aquily
Vyztužení trupu dřevem
Vyztužení trupu železem
Přídavné dělo
Zápalná střela
Kartáčová střela
Vylepšené kormidlo
Průrazná střela
Námořní beranidlo

Námořní korzárské kontrakty (10/15) – Mořští vlci
– Dokončete kontrakt s minimální ztrátou spojenců (4).
Máte 8 spojeneckých lodí a před vámi 3 nepřátelské fregaty. Rychle je zničte a braťe spojence.

Námořní korzárské kontrakty (11/15) – Půlnoční útok
– Omezte škody způsobené nárazy na 25%
Pronásledujte fregatu Greyhound mezi útesy (pozor na skály). Až proplujete, zničte Greyhound i 5 škunerů co ji chrání.

Námořní korzárské kontrakty (12/15) – Obr a bouře
– Potopte lodě tím, že střelíte jejich nákladový prostor s prachem (3).
Zničte 5 útočících škunerů, což přiláká flotilu vedenou lodí Orpheus. Jsou to celkem 3 fregaty, které zničte. Nejprve děly nebo nárazem poničte trup lodí a jak se odkryje sladovací prostor, trefte ho otočnými děly.

ULC Námořní korzárské kontrakty (13/15) – Potopené tajemství
Proplujte průplavem a cestou narazíte na hlídkující škunery (3), které vždy v limitu (0:30) zničte. Ze skalami o kus dál překvapíte fregatu Dartmoor. Dá se na útěk, tak ji pronásledujte. Na otevřeném moři ale začne bojovat a k ní se přidá 6 malých lodí. Všechny zničte. 

ULC Námořní korzárské kontrakty (14/15) – Stínová válka, Akt 1.
U ostrovů hledáte loď Windermere. Napadne vás 6 malých lodí, které zničte. V oblasti hledejte Windermere ale není tu. Napadne vás o kus dál (u pobřeží). Je to válečná loď s flotilou sedmi menších lodí. Bojujte dobře a zničte všechny.

ULC Námořní korzárské kontrakty (15/15) – Stínová válka, Akt 2.
Proplavte mezi útesy a zničte 5 malých lodí. O kus dál (zpoza mysu) vypluje válečná loď Leviathan a 2 fregaty. Největší výzva pro Aquilu. Využijte všechno co máte a potopte je.

Osvobozující mise v New Yorku (1/6) – Osvoboďte severní New York
Dokončete drobné konflikty.
Příděly (Ohrožený farmář) – Odrážejte útoky zatímco farmář sbírá plodiny.
Příděly (Vystěhování) – Zabijte úředníka co se snaží vystěhovat lidi z domu.
Příděly (Hladové děti) – Zbijte obchodníky aby děti mohly krást.

Potkáte Deborah „Dobby“ Carterovou.

Osvobozující mise v New Yorku (2/6) – Udělejte z Dobby Carterové asasína
Společně s Deborah Carterovou jdete zabít templáře, který skupuje jídlo a vyvolává hladomor. U jezera vylákejte cíl od stráží a zabijte ho.
Tip – Schopnost Nalákání, pošle asasíny vyprovokovat a odlákat cíl.

Osvobozující mise v New Yorku (3/6) – Osvoboďte západní New York
Dokončete drobné konflikty.
Neštovice (Přikrývky) – Zabijte sabotéry a spalte deky.
Neštovice (Vzteklina) – Zabijte nakaženého psa.
Neštovice (Nakažení) – Odneste nemocné lidi k doktorovi.
Potkáte Jamieho Colleyho.

Osvobozující mise v New Yorku (4/6) – Udělejte z Jamieho Colleyho asasína
Společně s Jamiem Colleym braňte kliniku před vojáky. Využijte explozivní sudy. Nakonec dorazí templářský velitel – zabijte ho.

Tip – Schopnost Přepadení slouží k označení plochy, kterou asasíny budou chránit a zabijí ty co do ní vstoupí.

Osvobozující mise v New Yorku (5/6) – Osvoboďte východní New York
Dokončete drobné konflikty.
Stanné právo (Poprava) – Zabijte vojáky z popravčí čety.
Stanné právo (Velitel) – Zabijte vojáky z čety a vyslechněte velitele.
Stanné právo (Udavač) – Podstrčte udavači falešné dokumenty.
Potkáte Jacoba Zengera.

Osvobozující mise v New Yorku (6/6) – Udělejte z Jacoba Zengera asasína
Společně s Jacobem Zengerem jdete zabít templáře zodpovědného za stanné právo. Velitel je na lodi, takže se nechte dovézt přes molo a zabijte ho.

Tip – Schopnost Tajná eskorta umožňuje předstírat vězně, zatímco dva asasíny hrají vojáky. Můžete proniknout do zakázaných oblastí.

Objev Podzemí (4/6) – Podzemí v severním New Yorku
Projděte podzemí New Yorku a odemkněte všechny východy v severní části.

Objev Podzemí (5/6) – Podzemí ve východním New Yorku
Projděte podzemí New Yorku a odemkněte všechny východy ve východní části.

Objev Podzemí (6/6) – Podzemí v západním New Yorku
Projděte podzemí New Yorku a odemkněte všechny východy v západní části. Otevřením všech východů v New Yorku získáte dokumenty Zednářů Kouzelné lucerny (IV. O Ministrech, dozorcích, o tovaryších a učednících, V. Jak si počíná bratrstvo při práci, VI. O chování, viz.:)

Objev (1/4) – Almanachy
V Bostonu a New Yorku jsou stránky almanachu. Pokud se přiblížíte, začne je odfoukávat vítr až zmizí. Než se tak stane, chyťte je (pokud stránky zmizí, po čase se vrátí zpět). Získáte Almanachy Almanach Chudého Richarda 1733 (sv. 1), Almanach Chudého Richarda 1733 (sv. 2), Almanach Chudého Richarda 1736 (sv. 1), Almanach Chudého Richarda 1736 (sv. 2), Almanach Chudého Richarda 1737 (sv. 1), Almanach Chudého Richarda 1737 (sv. 2), Almanach Chudého Richarda 1738 (sv. 1), Almanach Chudého Richarda 1738 (sv. 2), Almanach Chudého Richarda 1756.
Tip – Každý zkompletovaný almanach odemyká návod na předmět vynálezu.

Statek – Vynálezy usedlosti (1/9) – Skleněná harmonika
Díky návodům z almanachů a surovinám od obyvatel usedlosti můžete vyrábět vynálezy. Vyrobte Skleněnou harmoniku.

Statek – Vynálezy usedlosti (2/9) – Franklinova kamna
Vyrobte Franklinova kamna.

Statek – Vynálezy usedlosti (3/9) – Výroba elektrostatického generátoru
Vyrobte Elektrostatický generátor.

Statek – Vynálezy usedlosti (4/9) – Výroba Leydenské láhev
Vyrobte Leydenskou láhev.

Statek – Vynálezy usedlosti (5/9) – Výroba všetečného trojzrcátka
Vyrobte Všetečné trojzrcátko.

Statek – Vynálezy usedlosti (6/9) – Výroba Wattova parního stroje
Vyrobte Wattův parní stroj.

Statek – Vynálezy usedlosti (7/9) – Výroba Draka a klíče
Vyrobte Draka a klíč.

Statek – Vynálezy usedlosti (8/9) – Výroba Přístroje na sodovku
Vyrobte Přístroj na sodovku Josepha Priestleyho.

Statek – Vynálezy usedlosti (9/9) – Výroba Planetostroje
Vyrobte Planetostroj.

Objev (2/4) – Otevřete všechny truhly
Po celé světě je několik (cca 40) pokladů. Některé truhly je nutné vypáčit. Obsahují peníze a návody na výrobu předmětů. Najděte je všechny.

Objev (3/4) – Sbírání pírek
Po Hranicích je několik (50) pírek. Najděte je všechny.
Vzhled Kanien’kehá:ka – Oblek mladého Connora.

Objev (4/4) – Cetka Dřevěné nohy
Starý námořník Dřevěná noha v usedlosti vám o pirátovi jménem William KiddPo celém světě je několik (24) cetek (malé krabičky). Odevzdejte mu je.

Objev Dřevěná noha (1/5) – Kiddův dopis č. 1
Získejte od Dřevěné nohy Kiddův dopis – Dopis pro Šťastného Lema.  

Námořní místa (1/6) – Pevnost Wolcott
– Omezte ztrátu zdraví na 33% HP.
– Dosáhněte minimální série zabití (3)
– Proveďte zabití z římsy (3)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Vyšplhejte po skalách k pevnosti. Využijte říms k likvidaci vojáků ale nenechte se odhalit. Z věže se spusťte do budovy. Projděte skrze sály a sklady pevnosti (akrobatické pasáže) až k oknu ven. Přeskočte do sousední budovy a projděte jí. Ve třetí budově prozkoumejte vězení a v cele u mrtvoly najdete část mapy. V časovém limitu (3:00) musíte utéct, zatímco se budova řítí. Vylezte na střechu a do místnosti další budovy. Pobijte skupinu vojáků (sérií zabití) a dveřmi ven na střechu odkud skočte do moře.

Objev Dřevěná noha (2/5) – Kiddův dopis č. 2
Odevzdejte cetky (6) Dřevěné noze a získejte dopis – Dopis pro Abela Owense

Námořní místa (2/6) – Poklad na Dead Chest
– Proveďte zabití v běhu (3)
– Držte se v dosahu svého cíle na 40m.
– Zabijte cíl než se dostane do jeskyně.
– Splňte všechny úkoly najednou.
Za 6 Cetek. Jste u hřbitova lodí. Přeskákejte k vraku před vámi, kde uvidíte hledače pokladů – začne utíkat. Pronásledujte ho skrze vraky (akrobatické pasáže) a cestou při běhu zabijte jeho kolegy a nenechte ho vzdálit se. Hledač začne utíkat po stěžni, který se urve a dole už je jeskyně – zabijte ho než tam vběhne. Pobijte zbylé hledače a část mapy je vaše.

Objev Dřevěná noha (3/5) – Kiddův dopis č. 3
Odevzdejte cetky (14) Dřevěné noze a získejte dopis – Dopis pro Josepha Palmera

Námořní místa (3/6) – Loď Duchů
– Nespadněte do vody.
– Dostaňte se k Octaviu v časovém limitu (1:00)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Za 14 Cetek. Blížíte se k vraku Octaviuse, lodi ztracené při hledání severní cesty. Projděte vpřed a rychle přeskákejte po krách na palubu. V podpalubí najdete třetí část mapy. Jenže při zpáteční cestě se loď začne hroutit. Skrze podpalubí (akrobatická pasáž) utíkejte vpřed a vylezte nahoru na palubu než se loď potopí. Sice se nakonec vykoupáte ale to už nevadí.

Objev Dřevěná noha (4/5) – Kiddův dopis č. 4
Odevzdejte cetky (24) Dřevěné noze a získejte dopis – Dopis pro Hendricka Van Der Heula

Námořní místa (4/6) – Hrad šíleného doktora
– Vyřešte hádanku v časovém limitu (1:00)
– Dostaňte se na místo, kde je útočník v časovém limitu (1:00)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Za 24 Cetek. Jste na podivném hradě Edinburgh na Jamajce. Vstupte dovnitř a projděte místnostmi. V muzeu prozkoumejte stopy (vitrína, krev na zemi, rozbitá váza). Vypadá to na lupiče, které někdo zastřelil z balkonu. Rychle vylezte přes medvěda a zdi (akrobacie) na balkon. Prozkoumejte stopy (masku, muškety v místnosti vycpaných vlků). Vitrína s krokodýlí hlavou skrývá průchod, projděte a dostanete se do první místnosti. Jsou tu nové stopy (mušketa, krev na zemi, hodiny u stěny). Dojde vám, že útočník prošel tajnou chodbou za hodinami, na kterých bylo 5:50. Aktivujte hodiny a nastavte tento čas. Otevře se tajná chodba, která přejde v jeskyni s mrtvolou zloděje a mapou. 

Objev Dřevěná noha (5/5) – Kiddův poklad
Po získání všech 4 kusů mapy víte, kde poklad leží.

Námořní místa (5/6) – Oak Island
– Omezte ztrátu zdraví na 30% HP
– Nepoužijte na zvířata střelné zbraně.
– Vyřešte hádanku v časovém limitu (5:00)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Po získání všech 4 kousků mapy máte místo Kiddova pokladu. Vyrazíte sem i s Faulknerem. Prozkoumejte 4 stopy a uvidíte symboly (orlí pohled), které otočte aby odpovídaly předmětům (stromy, kameny…) v okolí. Nastavení všech symbolů označí místo s pokladem. Napadnou vás 3 vlci, zabijte je ale bez střelby a opatrně!  Faulkner umístí na místo explozivní sudy – odpalte je. Skrze vzniklou díru slezte do jeskyně a projděte jí (akrobacie). Na konci čeká poklad! Ale místo se začne hroutit, tak v časovém limitu (0:25) utečte.
Odměna – Prsten (Úlomek Ráje) odrážející kulky
Oblek: Vzhled kapitána Kidda

ULC Námořní místa (6/6) – Ruiny na Cerrosu
Faulkner vás vysadí na Cerrosu kde má být další poklad Kidda. Projděte tunelem a vylezte nahoru do džungle. Přelezte po útesech (akrobatické pasáže) a vyšplhejte nahoru kde uvidíte chrám. Vylezte na vrchol ale schodiště je prasklé. Vstupte do chrámu a přeskákejte skrze sály až do pokladnice. Z truhly vezměte meč.
Odměna: 0L Meč Kapitána Kidda – P 5 / R 4 / K 4 (ULC)

Objev Pevnosti (6/7) – Osvoboďte pevnost Division
Osvoboďte pevnost v severním Ney Yorku.

Objev Pevnosti (7/7) – Osvoboďte pevnost Washington
Osvoboďte pevnost v západním New Yorku.

Objev Mise občanů (1/3) – Kontrakty na vraždu
Od kontaktu v každé lokaci (Boston, Hranice, New York) získejte polohu cílů (vždy 5) a zabijte je.

Objev Mise občanů (2/3) – Mise kurýra
Od kontaktu v každé lokace (2x Boston, Hranice, New York) získejte listy a doručte je cílům.

Objev Mise občanů (3/3) – Žádosti o doručení
Od kontaktu v každé lokace (2x Boston, 3x Hranice, 3x New York) získejte seznam předmětů. Vyrobte předměty a doručte je.

32. Chybějící zásoby (9-1)
– Dožeňte vozku v časovém limitu (0:30)
– Při sledování konvoje se neskrývejte ve voze se senem
– Nepozorovaně zabijte stráže tábora (3)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Je zase zima. Běžte na Valley Forge na Hranicích (Valley Forge). Táboří zde patrioti vedení Washingtonem. Řekne vám o ztracených zásobách, v čemž má prsty Benjamin Church. Ještě promluvte s Washingtonem (2x) a s Markýzem De Lafayettem o situaci. Dozvíte se o dalších členech patriotů (Casimir Pulaski, Tadeusz Kościuszko, Thomas Paine, Alexander Hamilton) Běžte do kostela v Packanacku, kde vás přepadne Haythama, váš otec! Po potyčce se rozhodnete spolupracovat neboť oba chcete dostat Churche. Prozkoumejte stopy u kostela (rozbitá bedna, stopy kol vozu) a najděte ho. Vozka se na útěk, tak ho rychle chyťte. Řekne, že vezl zásoby do tábora Britů. Haytham ho zabije a půjde si po svých. Vy sledujte vozy jedoucí do tábora (neschovávejte se v nich) a dostanete se k táboru. Nyní už se skryjete v seně. Vylezte odtamtud a v táboře sledujte vozku na schůzku. Cestou zabijte překážející vojáky ale nenápadně. V táboře uvidíte, že zajali Haythama. Napadněte vojáky a pomozte mu, zatímco on uteče. Pobijte všechny vojáky.

33. Otec a syn (9-2)
– Nenechte se odhalit při krádeži oděvu žoldnéře.
Jeďte do New York na setkání s otcem. Následujte ho přes střechy až k cílové budově kde sídlí Church. Nenápadně zlikvidujte žoldnéře dole kvůli uniformě, kterou mu ukradněte. Vstoupíte do domu.

34. Pěna a plameny (9-3)
– Neutrpte žádné zranění ohněm.
– Omezte ztrátu Haythamova zdraví na 50% HP
– Splňte všechny úkoly najednou.
Vstoupíte do skladu a Haytham vypáčí dveře dál. Jenže je to past a muž co vypadá jako Church je jen návnada! Pobijte vojáky a snažte se chránit Haythama. Někdo podpálí sklad. Utíkejte vpřed (akrobatické pasáže) a vyhýbejte se plamenům. Vylezte na schody a stále nahoru k východu odkud skočíte ven do vody.

35. Hořký konec (9-4)
– Omezte škody způsobené kolizemi na 20% HP
– Držte se v dosahu škuneru na 500m.
– Dosáhněte sekvence 3 zabití v řadě.
– Splňte všechny úkoly najednou.
Na Aquile se plavíte za Churchem, který utíká na malém škuneru. Pronásledujte ho mezi útesy ale držte se dostatečně blízko a vyhýbejte se nárazům. Na otevřeném moři čeká několik lodí včetně fregaty Martinique. Zničte lodě a fregatu ochromte abyste mohli na palubu. Při boji proveďte sérii zabití a hlavně zrušte 3 důstojníky. Poté běžte do podpalubí.
Benjamin Church. Doktor a důstojník kontinentální armády, který ovšem provádí záškodnické akce na omezení zásobování patriotů. V podpalubí Haytham bije Churche a vy ho jen dorazíte.
Connor: Ptám se znovu: kde jsou zásoby?
Benjamin: Tamhle na ostrově, čekají na vyzvednutí. Ale nemáš na ně právo. Nejsou tvoje.
Connor: Ne, nejsou moje. Ty zásoby jsou určeny pro muže a ženy, kteří věří v něco většího, než jsou oni sami. Kteří bojují a umírají, aby se jednoho dne mohli osvobodit od tyranie, jako jsi ty.
Benjamin: Jsou to ti samí muži a ženy, kteří bojují mušketami ukovanými z britské oceli? Kteří si obvazují rány obvazy ušitými britskýma rukama. Jak je to pro ně výhodné. My děláme práci. Oni sklízejí odměnu.
Connor: Vy si vymýšlíte příběh, abyste omluvili své zločiny. Jako byste vy byli ti nevinní a oni zloději.
Benjamin: Všechno je to otázka úhlu pohledu. Neexistuje jediná cesta životem, která by byla správná a spravedlivá a neškodila. Opravdu si myslíš, že koruna nemá žádný důvod? Nemá právo cítit se zrazená? Měl bys to vědět lépe, když jsi oddaný boji proti templářům – kteří sami považují svou práci za spravedlivou. Zamysli se nad tím, až budeš příště trvat na tom, že jen tvá práce se hodí k vyššímu dobru. Tvůj nepřítel by si dovolil nesouhlasit – a ne bezdůvodně.

 

Sekvence X

Statek – Lance (Tesař 3) (3/3) – Nápad za všechny peníze
Lance vás pošle do New Yorku pro balíček plánů co měl dorazit. V New Yorku promluvte s kontaktem v přístavu. Balík si prý vyzvedl učeň Patrick. Vyhledejte Patrickovy kumpány (3), oberte je o plány a zaneste je Lancemu.
Tip – S Lancem si promluvte na útesu – podle plánů sestrojil létající stroj podle Da Vinciho, který vyzkoušíte… ale spadnete. 

Odemyká: Achilles 3
Odměna – Inkousty

36. Alternativní metody (10-1)
– Shora srazte cíl na zem.
– Použijte stráže jako lidské štíty (2)
– Splňte všechny úkoly najednou.
S Achillem hovoříte o otci, že by mohl pochopit cíle asasínů. Vydejte se za ním do New Yorku. Zajdete na setkání Loajalistů v ruině kostela, ale všimnou si vás a skončí to bojem. Využijte vojáky jako štít před salvami. Po boji pár vojáků zajmete ale jeden zkusí utéct. Pronásledujte ho a ve vhodný moment na něj skočte (z výšky) abyste ho opět chytili. Zaveďte ho jako rukojmí do pevnost. Tam ho Haytham vyslechne a zabije. Jak se zdá, Britové chystají útok na New York.

37. Zlomená důvěra (10-2)
– Zastavte bojovníky Kanien’kehá:ka nesmrtícími metodami.
– Nedotkněte se země.
– Zastavte všechny posly patriotů v časovém limitu (3:00)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Na Hranici zajděte do Valley’s Forge za Washingtonem. Jenže ten chystá útok na vaše indiány. Na koni jeďte k vesnici (vyhněte se pádu). Cestou potkáte posly patriotů (nejprve jeden, poté skupinka tří, nakonec jeden utíkající), které zabijte. Ve vesnici promluvte s Matkou Klanu – Lee prý přesvědčil klan aby bojoval s patrioty. V okolí je 6 bojovníků Kanien’kehá:ka, které zneškodněte. Poté se objeví Kanen.
Kanen’tó:kon. Váš přítel a bojovník lidu Kanien’kehá:ka. Vytůstali jste spolu ale on zůstal bránit svůj lid. Považuje vás za zrádce. Zaútočí ale vy ho zabijete. 
Kanen’tó:kon: Ratonhnhaké:ton. Charles Lee jede do Monmouthu, aby odhalil plány Patriotů. Loajalisté je zničí. Revoluce bude ukončena. Koruna zvítězí. Náš lid… v bezpečí.
Connor: Zdá se, že náš lid nebude nikdy v bezpečí. Teď odpočíváš, příteli.

38. Bitva o Monmouth (10-3)
– Zabijte čety jedinou kanonádou (8)
– Zabijte 2 čety jednou kanonádou.
– Zabraňte popravám patriotů (3)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Jděte k Monmouthu na který se chystá zaútočit Lee. Lafayette vás informuje o akci. Po domu 3min se s pomocí děl braňte útočníkům. S děly palte efektivně, ničte celé čety (i dvě najednou). Poté se v časovém limitu (3:00) stáhněte k táboru a cestou ochraňte patrioty, před skupinami Britů. Zpět na konci oznámíte Washingtonovi zradu Leea (Bitva u Monmouthu).

Současnost…
Proberou vás z Animu, protože váš otec William byl unesen. Je v Itálii v původní základně Absterga. Takže se vydáváte (s Úlomkem Ráje) tam kde to všechno začalo. V hale pobijte stráže a výtahem jeďte nahoru. Cestou k vám začne promlouvat Warren Vidic. Probijte se (přes pár stráží) do místnosti kde vás drželi. Tady zaútočí Cross s pistolí ale máte štěstí a jeho Animem nalomená mysl ho rozhodí. Začne utíkat – pronásledujte ho chodbami a zabijte. Pokračujte do Vidicovy kanceláře. Mocí Jablka donutíte ochranku zastřelit Vidica a pak i sebe. William je zachráněn a má i zdrojový článek z Caira. Vyjděte ven z budovy.
Zpět v jeskyni běžte třetím tunelem (akrobatická pasáž) zapojit třetí zdroj. 

 

DLC – Benedict Arnold

DLC, které původně bylo součástí sběratelských edic, nicméně je zahrnuto v remasterované verzi AC3. DLC obsahuje jen čtyři paměti, které navíc nejsou znázorněny v DNA, takže je nelze opakovat.
Oproti předchozím příběhovým DLC jde o zhruba poloviční délku
– Toto DLC je přístupné od 8. sekvence, nicméně dějově patří mezi sekvence 10 a 11.  
+ 4 paměti
+ sada výzev West Pointu

1. Zrádce mezi námi
V New Yorku promluvte s Washingtonem. Podle Culperova kruhu se někdo snaží zabít generála Benedicta Arnolda. Pošle vás do Westpointu ho ochránit.

West Point. Poměrně malá oblast slavné pevnosti a venkovského okolí, kde je pár domků, táborů, cest a pobřeží. Na mapě se plní pouze vzpomínky DLC Benedict Arnold.

Vyhledejte zrádce v oblasti a zabijte je (jeden v pochodujícím oddílu, další dva v táborech mezi stany. Poté přímo v pevnosti vyhledejte čtvrtého zrádce – vrazí do vás a poběží zabít Anolda. Dostaňte ho dřív.
Tip – Po dokončení vzpomínky vám jeden z patriotů předá seznam a můžete začít plnit výzvy West Pointu.
1. Použít všechny schopnosti asasínů 2x
2. Nenápadně zabít vojáka odlákaného výtržností (5)
Tip – Jde o vojáka odlákaného najatými civilisty nebo asasínskou schopnosti Výtržnost.
3. Provézt dvojité zabití mušketou (1).
4. Donutit odstřelovače spadnout a zabít se (5)
Tip – Odstřelovači bývají na střechách. Je nutné do nich strčit a tím je donutit ustoupit a spadnout.
5. Zabít práskače při útěku (5)
Tip – Práskači jsou bubeníci pochodujících čet. Když dojde k boji, pokusí se utéct a sehnat posily.
6. Vyrobit dělostřelectvo (artilérii) (4)

2. Ukážeme zrádcům jak na to
Arnold vás pošle doručit zásoby. Vezměte bednu zásob a doneste ji do tábora venku. Jeden z chycených zrádců se dá na útěk – pronásledujte ho a chyťte ho. Jako rukojmí ho odveďte k molu, kde ho patrioti převezmou. 

3. Špeh mezi námi
Arnold vám v pevnosti dá druhý úkol. Doneste sud střelného prachu do skladu. Uvidíte jak se Arnold baví s vojákem jménem Johnem André. Sledujte je a zároveň odposlouchávejte. Arnold pošle Johna s nějakým dopisem. Sledujte ho jak se setká s dalšími vojáky a půjdou k poli. John bude pokračovat sám do pole, kde se převlékne za červenokabátníka a půjde k nedalekému domu, kde zkusí přesvědčit hlídku, že je špión pro patrioty s pověřením Arnolda. Necháte ho zatknout a dle dopisu je jasné, že jde o Britského špiona a Arnold plánuje zradu.

4. Bitva o West Point
Zajděte do pevnosti za Arnoldem ale dá se na útěk, zatímco Briti napadnou pevnost. Společně s patrioty se braňte útoku. Občas přijdou ostřelovači a zkusí odpálit sklad střelného prachu – zabijte je dřív. Odrazte zbytek útočníků a je hotovo. Washington vám poděkuje za odhalení zrádce. 

 

Sekvence XI

39. Bitva o Chesapeake (11-1)
– Zničte jedinou boční salvou 3 lodě.
– Zničte fregaty střelbou do muničních skladů (2)
– Zabijte cíle protiútokem (5)
– Splňte všechny úkoly najednou.
Zdá se, že Achilles umírá. Lafayette vás informuje o situaci na moři. Zajděte za Faulknerem a přes námořní mapu vyberte cestu na Chesapeak. Sloužíte pod Admirálem De Grasse a plujete s loděmi Marseillois a Saint Esprit. Společně zničte útočící lodě (13) a snažte se některé dostat jednou salvou. Dorazí 3 fregaty a Marsellois zničí. Poničte jim příď, odkryjte sklad a otočným dělem odpalte sudy střelného prachu. Cestou dál vám zničí Saint Esprit. Je to válečná loď – vrazí do vás a tak skočíte na palubu. Pobijte nepřátele protiútokem, dostaňte se ke kapitánovi a zabijte ho. Nastražíte sud se střelným prachem, takže v limitu (0:10) utečte ven a skočte zpět na Aquilu. De Grasse přislíbí pomoc ohledně Leea (Bitva o Chesapeake).

Statek – Lyle White (Doktor 3) (3/3) – Čekací doby
Doktor v přístavu ošetřuje raněné. Pošle vás pro pomoc. V časovém limitu (1:00) doběhněte pro Terryho ženu Dianu a doveďte ji k doktorovi jako výpomoc. Poté v časovém limitu (2:00) pomozte ošetřit 5 námořníků.
Odemyká: Achilles 3

Statek – Achilles (3/4) – Dědictví
V sídle najdete zesnulého Achilla. Oznamte to Timothymu aby provedl obřad. Na kopci vykopejte hrob, zatímco si přečtete jeho dopis na rozloučenou. Celá usedlost se zúčastní pohřbu a vy poté proveďte rozloučení osobně s jeho náhrobkem.
Odemyká: Achilles 4
Původní vzhled Achilla – Oblek nošený Achillem.

Statek – Achilles (4/4) – Achillův obraz
V jídelně nad krb zavěste obraz, který jste Achillovi přinesli. Je to obraz jeho rodiny.

40. Leeův poslední vzdor (11-2)
– Dostaňte s k signální věži v limitu (3:00)
– Dostaňte se nepozorovaně k signálnímu ohni.
– Omezte ztrátu zdraví na 50% HP.
– Splňte všechny úkoly najednou.
V New Yorku vás potká Stephane Chapheau a pošle do podzemí na schůzku s Lafayettem. Vysvětlí vám situaci – Lee se ukrývá v pevnosti v jinak nepřístupné části města. Projděte nově otevřeným tunelem a vylezte do pevnosti. Vyhněte se odhalení, a rychle se dostaňte k věži. Na vršku věže zapalte oheň jako signál a admirál De Grasse začne ostřelovat pevnost. Jedna koule trefí věž a spadnete dolů. Jste zranění a navíc narazíte na otce.
Haytham Kenway. Otec Connora a velitel Templáři v Americe. Při potyčce ho říznete do ruky. Oba jste tedy zranění ale boj bude těžký. Haytham je drsný a běžné útoky nezaberou. Využijte prostředí a házejte ho do sudů, stolů… Po několika úderech vás začne škrtit, takže rychle aktivujte čepel (QTE) a bodněte ho do krku.
Haytham: Nemysli si, že mám v úmyslu tě hladit po tváři a říkat, že jsem se mýlil. Nebudu plakat a přemýšlet, co mohlo být. Jsem si jistý, že to chápeš. Přesto jsem na tebe svým způsobem hrdý. Prokázal jsi velké přesvědčení. Sílu. Odvahu. Samé ušlechtilé vlastnosti. Už dávno jsem tě měl zabít.
Connore: Sbohem, otče.
Jenže amulet Haytham už nemá, nezískáte ho a parta v současnosti se diví co dál.

 

Sekvence XII

Pomsta se blíží. Změníte účes na Mohawský styl.

41. Ukládán na odpočinek (12-1)
– Omezte zabití královských vojáků (max 3)
– Unikněte z lodi HMS Jersey a vyhněte se otevřenému konfliktu.
– Zabijte kapitána HMS Jersey.
– Splňte všechny úkoly najednou.
Jdete do New Yorku na pohřeb Haythama. Charles Lee zde pronáší řeč ale jak se přiblížíte, jeho muži vás chytí. Lee slibuje pomstu ale odejde. Stráže vás odvedou a začnou bít ale vytrhnete se jim. Zabijte je. Jeden před smrtí řekne, že Lee míří na HMS Jersey. Jděte k přístavu a doplavte na obří loď v dálce. Začněte šplhat nahoru ale nenechte se odhalit a snažte se moc vojáků nezabít. Pod okny kapitánovy kajuty uslyšíte rozhovor – plánují schůzku v hospodě v Bostonu. Vyšplhejte na palubu a ve vhodný okamžik kapitána zabijte. Poté skočte do vody a odplavejte pryč.

42. Pronásledování Leea (12-2)
– Držte se v dosahu Leea na 50m
– Během honičky do nikoho nevražte.
– Nenechte se zranit ohněm.
– Splňte všechny úkoly najednou.
V Bostonu zajděte do krčmy U Zeleného Draka a vyslechněte Leeovy žoldáky. Řeknou vám že je v přístavu a chce zmizet. V přístavy najděte Leea – začne zdrhat!
Charles Lee. Válečný veterán povýšený do Templářského ritu. Byl pravou rukou Haythama ale zároveň generálem Kontinentální armády. Jeho snahy o převzetí revoluce a odstranění Washingtona selhaly a po smrti Haythama se stal vůdcem Templářů v Americe.
– Lee začne utíkat skrze přístav. Pronásledujte ho ale nevrážejte do lidí.
– Lee následně poběží přes rozestavěnou loď, která ale začne hořet. Držte se za ním, vyhýbejte se ohni. V horním patře se pod vámi utrhne podlaha a jeden trám vás poraní ale stihnete Leea střelit pistolí. Přesto uteče.
– Po uvolnění se promluvte se správcem přístavu a nechte se zavézt tam kam šel Lee – na Hranice u Monmouthu.

– V hospodě najdete Leea. Přisedněte k němu. Nabídne vám drink, odmítnete a zabijete ho čepelí.
Amulet je váš. Vrátíte se do indiánské vesnice ale vaši lidé odešli. Nechali tu svůj Úlomek Ráje (kouli) a Juno vám skrze něj nařídí ho ukrýt. Amulet jako vodítka zakopete na Usedlosti do hrobu Connora Davenporta (syna Achillese)
Altaïrův oblek – Za splnění příběhových misí na 100%

Současnost…
Vaši lidé vyzvednout amulet. Pokud máte zapojeny všechny tři energetické články, projděte k bariéře a amuletem ji otevřete. Ve svatyni se zjeví Minerva i Juno. Juno zde ale byla uzavřena, je to zlá bestie. Minerva doporučuje nechat civilizaci zničit meteoritem, stejně jako kdysi padla První civilizace. Ale rozhodnete se raději obětovat, zachránit tím Juno, která katastrofu zastaví ale teď je volná! 
Konec příběhu… titulky.

Po titulcích jste zpět v kůži Connora (Desmond je ostatně mrtvý) a můžete dál zkoumat svět.
Tip – Po dokončení hry je možné v menu aktivovat cheaty.
Vyrobeni z oceli (nezranitelnost)
Nekonečná munice
Vražedné řádění (nekonečné přívaly vojáků)
Poloautomat (střelba bez nabíjení)
Ninja (žádná reakce stráží na přestupky)
Rekrut (nekonečné žetony pro asasíny)
Změna období (jaro / zima)

Akce Epilogu
V Davenportově usedlosti vyndáte tomahavk ze sloupu a spálíte obrazy cílů, protože válka skončila.
Na Hranici si promluvte s mužem tábořícím na místě kde stála vaše vesnice. Indiáni byli vyhnáni, půda odkoupena a daně zatím žádné… a tom válka byla.
V New Yorku v přístavu uvidíte odplouvající Brity, zatímco začíná prodej otroků.

 

DNA

– Takhle vypadá DNA v AC III. Kompletní synchronizace původně byla z procent převedena do bodů (bylo jich 17 070) ale v remasterované verzi se vrátila procenta.
– Přestože sekvencí je v AC III hodně, počet jednotlivých pamětí je nejmenší ze všech dosavadních AC. Zase je ale třeba říci, že jednotlivé paměti bývají poměrně dlouhé.

Sekvence I – 3 paměti
Sekvence II – 5 pamětí
Sekvence III – 3 paměti
Sekvence IV – 4 paměti
Sekvence V – 5 pamětí
Sekvence VI – 4 paměti
Sekvence VII – 4 paměti
Sekvence VIII – 3 paměti
Sekvence IX – 4 paměti
Sekvence X – 3 paměti
Sekvence XI – 2 paměti
Sekvence XII – 2 paměti
(DLC – Benedict Arnold – 4 paměti)
Celkem – 42 pamětí (+ 4 DLC pamětí)

 

UPlay

Odměny (4)
Balíček odpadlíka – MP postava Night Stalkera
Eziúv kostým – Vzhled Ezia
Eziův vzhled – Oblek Ezia.
Balíček pro přežití za každou cenu – Větší kapacita pouzder
Pozadí AC III – 4 tapety na plochu.

 

Zajímavosti

Mapa
Při maximálním oddálení mapy uvidíte Východní pobřeží s lokacemi pro rychlé cestování (od jihu New York, Boston, Hranice, Davenportova usedlost). 

Mapa

 

Intro
– Úvodní filmeček v AC nemůže chybět. V tomhle případě však nejde o víc než o rekapitulaci Desmondova příběhu na počátku dějové linie AC III. Celkem slabé.

Kniha Assassin’s Creed – Opuštěný
– Tentkrát Oliver Bowden zašel dál než v předchozích knihách a místo Connora se zaměřil na obecně oblíbenějšího Haythama. Kniha je vyprávěna formou jakéhosi jeho deníku a obsahuje spoustu události z Haythamova života, které ve hře nezazní.