Assassin’s Creed 4: Black Flag (7.)

AC IV BF

Se čtyřkou v názvu se nám představuje Assassin’s Creed 4: Black Flag. Jak název napovídá, je čas vytáhnout kotvy, vyvěsit černou vlajku a nahlédnout do zlatého věku pirátství ve zřejmě nejlepší pirátské hře jaká kdy vznikla!

Začnu u příběhu, s nimž je spjatý náš hrdina Edward Kenway. Jde o fotříka jízlivého, inteligentního elegána Haythama, což znamená jediné – vůbec poprvé v celé sérii jsme se vrátili hlouběji do minulosti. Jenže Edward je všechno, jen ne sympaťák. Když hra o pirátech, pak musí hrdina odpovídat představě o pirátovi, že? Čili lump, hrubián, vrah, ožrala, chamtivec, snílek, naiva,… a mohl bych pokračovat. Edward sice v rámci děje podstoupí přerod a změní se k lepšímu, ale stejně je těžké mu výše zmíněné nálepky odejmout. Pravdou je, že Edwardovy víceméně negativní vlastnosti z něj činí jednoho z nejvěrohodnějších hrdinů dosavadní série. Tady bych mohl odbočit k filosofování a zamyslet se nad naší reálnou společností, dle které je líný vychcánek Edward běžný typ obyvatele našeho dekadentního civilizovaného světa. Ale raději zůstanu u hry jako takové. Edward mě osobně přijde sice věrohodný, ale ne sympatický a jelikož není sympatický, těžko si ho mohu oblíbit, těžko mu mohu fandit a těžko ho mohu prohlásit za postavu lepší než byl třeba jeho vnuk Connor.

Zamýšlel jsem se nad tím, jak by měl vypadat pirátský hrdina, který by mi byl opravdu sympatický. A vyšlo mi, že by mi nešlo ani tak o chování vůči druhým, kdyby měl hrdina své zásady, svoji čest a kdyby důvod jeho pirátění nebyl jen o tom – jsem líný pracovat, tak budu radši loupit. Ale i když je Edward jako hrdina takový jaký je, po příběhové stránce je AC IV velmi vysoko. Nápad s přerodem pirátského snu v krutou bezútěšnou realitu je v AC sérii novinkou a výsledek funguje bezvadně.

A zajímavá je i složka z přítomnosti. Desmond je pryč a novým hlavním hrdinou je nejmenovaný zaměstnanec Absterga. Ano, stojíme teď na straně Templářů, takže sledujeme události hezky z druhé strany s čímž přichází i nášup nových postav dějové linie současnosti – totiž představitelů Absterga. Doba pokročila a z přehrávání vzpomínek v Animu se stal byznys pro veřejnost. Celý AC IV je tedy pojat jako projekt, jako film ze vzpomínek. Peníze především, ale za vším hledejme i politiku – a tak se na historické události pohlíží očima Absterga, respektive očima těch, co se snaží z Animu vytřískat peníze a zároveň propagovat sami sebe. Tím se osvětluje i pozadí AC Liberation – tedy první film s nálepkou „skutečné událostí“ avšak dělané též jako propaganda Absterga (viz falešný děj v AC L). V podstatě ale dochází k tomu, že na události, včetně dějů v Animu je pohlíženo ze dvou pohledů – asasínská realita a templářská fikce. Abych to shrnul – hráč, který má za sebou všechny předchozí díly se bude snadno orientovat, ale občasní hráči AC nebudou v jednotlivých narážkách na děje a postavy z minulých AC vědět, zda je to pravda, či ne.

Ale zpět mezi piráty. Prostředím je samozřejmě Karibik a ten je naprosto volně přístupný. Pod palcem máte největší mapu jakou kdy AC série předvedla a to moře plné desítek ostrůvků, vesniček, pevností… Křišťálově čisté moře, kterým můžete libovolně brázdit na své Kavce. Loď lze vylepšovat a to jak po stránce výzbroje, tak i vzhledu. Můžete kdykoli pustit kormidlo a běžet prozkoumávat nalezený ostrov. Můžete napadnout jakoukoli loď, zahákovat ji, obsadit a vyloupit. Existují desítky pirátských her koncipovaných jako strategie. Klikáte na lodě, stavíte flotilu, útočíte na nepřátele, prodáváte naloupené suroviny… V AC IV můžete všechno tohle dělat přímo v terénu. A krom Karibiku samozřejmě nechybí další volně přístupné mapy, konkrétně tři velká města Havana, Kingston a Nassau, a též menší osady Tulum, Bona Vista, Great Inagua a další. Počet volně otevřených map sahá po čísle 10 a to nesmíme zapomenout na několik ryze příběhových mapek.

Ten největší problém Black Flag je však omáčka. Po střídmém Liberation se opět vrací lov, výroba, obchod, asasínské kontrakty, gigantické množství sběratelských předmětů… Bohužel ta velikost těchto aktivit je větší než v jakémkoli předchozím díle. Tvůrci už překonali únosnou mez. Něco jiného je trhnout rekord v herní době a něco jiného je tu herní dobu udržet zábavnou. To se AC IV nepovedlo. Ani zdaleka ne. Méně je někdy více a u AC IV to platí dvojnásob.

Jinak je ale AC IV jedním z vrcholů celé dosavadní série, což zračí jedno jediné – ani po tolika dílech nedochází tvůrcům dech a stále dokážou nejen držet svoji laťku, ale i překvapovat novými herními prvky a prostředím. AC IV je splněným snem hráčů toužících zahrát si na piráty a to v řádně komplexní rozsáhlé hře jejíž délka sahá po padesáti hodinách, pokud nikam nespěcháte a jste připraveni splnit vše, co hra nabízí.

Herní doba – cca 50 hodin
Hodnocení – 90%


 

Sekvence I – Prolog

1. Edward Kenway (1-1)
Jste pirát (Piráti, bukanýři a privatýři) Edward Kenway na lodi Jacobite, která je pod útokem HMS Intrigue, kde je i asasín. Chopte se kormidla a zničte útočící lodě. Nakonec ale vaši loď zničí. Zavzpomínáte na vaši ženu Caroline Scottovou, od které jste odešli abyste jako pirát zbohatli. Doplavejte na břeh. Vy a asasín (Duncan Walpole) jako jediní přežijete. Pokusí se vás zabít a uteče.

Cape Bonavista. Osada v husté džungli. Odehraje se tu hlavně úvodní část příběhu, takže zdejší prostory slouží hlavně k výcviku pohybu. A právě ten není na tomto místě nijak snadný. Cape Bonavista se vyznačuje džunglí, skalami, útesy i osadami. Nepřehledný ostrov.

Prozkoumejte ostrov. Můžete začít plnit sběratelské aktivity.
Pěsti – Piráti nejednají v rukavičkách. Můžete někoho zmlátit, případně odzbrojit.
Peníze – Hození pár drobných na zem může přilákat civilisty a odpoutat pozornost.
Mapa pokladu – Mapy slouží jako nástroj. Můžete se na ni podívat abyste věděli, kde hledat poklad.
Dostihněte asasína a bojujte s ním. Naučte se základům boje (útok, protiútok) a zabijte ho. Seberete mu podivnou kostku, mapy a dopis od někoho kdo ho očekává v Havaně a chce mu za plány zaplatit. Vezmete mu oblečení a rozhodnete se za něj vydávat. Kousek níž je skupina britských vojáků (Britská říše) co chtějí zabít obchodníka. Využijte keře pro kryt, zabijte je a muže osvoboďte. Je to Stede Bonnet a míří na lodi Pomsta do Havany s cukrem. Doplavte na loď. Chopíte se kormidla a prokličkujte mezi útesy na širé moře.

Současnost…
Proberete se v Abstergu. Jste nějaký nový zaměstnanec. Podívejte se na světla (nahoru, dolů) a následujte Melanii Lemayovou ven. Provede vás nahoru, představí první virtuální film ze vzpomínek AC3 – Liberation a dá vám PDA.
Tip – Přes PDA můžete sledovat mapu aktuální lokace, zprávy a pročítat databázi dokumentů.
Následujte Melanii do výtahu a nahoru kde vás představí řediteli oddělení (Olivier Garneau) a poté vám ukáže pracoviště.
Tip – Můžete začít sbírat nalepené lístečky s QR kódy. Obsahují zprávy.

Aktivita mimo DNA – Výzvy Absterga
Od počátku příběhu můžete začít plnit výzvy zadané Abstergem. Odměnou jsou emblémy pro MP hru a cheaty.
Asasín
*
1) Synchronizujte vyhlídky (5)
2) Proveďte zabití (10)
3) Proveďte vzdušné zabití (10)
4) Zabijte nepřátele z úkrytu (10)
5) Dokončete asasínské kontrakty (3)
**
6) Skočte do vody z výšky 45m
7) Našplhejte 500m
8) Proveďte dvojité zabití (5)
9) Unikněte z otevřeného konfliktu splynutím nebo skrytím (10)
10) Otravte nepřátele foukačkou (10)
11) Dokončete první sadu asasínských kontraktů (15)
***
12) Oběste nepřátele oštěpy na laně (5)
13) Uplavte 2nm (námořní míle)
14) Nechte zabít nepřítele jiným nepřítelem v zuřivosti (10)
15) Dokončete všechny asasínské kontrakty (30)
Pirát
*
16) Zakupte vylepšení člunu (3)
17) Potopte loď otočným dělem (1)
18) Obsaďte loď (3)
19) Vydrancujte skladiště (3)
20) Resetujte úroveň hledaného podplacením úředníka
21) Vypijte sklenici rumu (5)
22) Dokončete námořní kontrakty (3)
23) Vydrancujte pašerácké doupě (1)
**
24) Obsaďte pevnost (5)
25) Porazte předem označenou loď (5)
26) Potopte loď nárazem klounu
27) Potopte loveckou hlídku 3. úrovně
28) Odemkněte krčmu (5)
29) Uplujte 100nm
30) Získejte galionovou figurku (5)
***
31) Porazte válečnou loď (3)
32) Vydrancujte skladiště bez spuštění poplašného zvonu (3)
33) Porazte legendární loď
34) Uplujte 300nm
35) Vydrancujte všechna pašerácká doupata (5)
Objevitel
*
36) Získejte fragment Animu (10)
37) Vyřešte hádanku s mayskou stélou (3)
38) Prozkoumejte podmořský vrak (3)
39) Vydrancujte podmořskou truhlu (10)
40) Získejte mapu pokladu
41) Vydrancujte všechny podmořské truhly (50)
**
42) Získejte fragmenty Animu (50)
43) Získejte text písně (5)
44) Získejte dopis (5)
45) Získejte stránku rukopisu (5)
46) Navštivte různá místa (15)
***
47) Získejte všechny fragmenty Animu (200)
48) Přežijte žraločí útok (10)
49) Synchronizujte všechny vyhlídky (58)
50) Vyřešte všechny hádanky s mayskými stélami (16)
51) Prozkoumejte všechny podmořské vraky (7)
Bojovník
*
52) Odzbrojte nepřítele (5)
53) Získejte sérii zabití 3 nepřátel
54) Zabijte kapitána (5)
55) Zabijte nepřítele střelou do hlavy (5)
56) Do 10 vteřin zabijte 5 nepřátel ovlivněných dýmovnicí (5)
**
57) Získejte sérii zabití 5 nepřátel
58) Zabijte nepřítele každým druhem zbraně (9)
59) Zabijte nepřítele střelou do hlavy (30)
60) Zabijte 4 nepřátele v řadě pomocí zlatých pistolí
***
61) Získejte sérii zabití 7 nepřátel
62) Odzbrojte hbitou stráž a zabijte ji jejich vlastní zbraní (3)
63) Zabijte nepřítele oštěpem na laně (15)
Lovec
*
64) Stáhněte zvíře (5)
65) Proveďte interakci se psem (5)
66) Zabijte krokodýla (2)
67) Zabijte opici (2)
68) Zabijte ocelota skrytou čepelí
**
69) Stáhněte zvíře (15)
70) Zabijte zvíře foukačkou (10)
71) Zabijte zvíře oštěpem na laně (5)
72) Harpunujte a zabijte mořského tvora (5)
73) Vyrobte vylepšení hrdiny (5)
***
74) Zabijte bílého jaguára
75) Zabijte zrzavého vřešťana
76) Vyrobte všechny vylepšení hrdiny (15)
77) Stáhněte všechny druhy zvířat (12)
78) Harpunujte a zabijte všechny druhy mořských tvorů (6)
Zlatý chlapec
*
79) Získejte kapsářstvím peníze (200)
80) Okradněte tělo (10)
81) Mějte v držení peníze (5000)
82) Prodejte správci přístavu náklad (500)
83) Najměte skupinu tanečnic (5)
**
84) Osvoboďte obchodní trasu Kenwayovou flotilou 
85) Dokončete mise v Kenwayově flotile (25)
86) Zakupte vylepšené úkrytu (5)
87) Utraťte peníze (50000)
88) Vyhrajte minihru (3)
89) Získejte modely lodí do sbírky (10)
***
90) Zakupte všechna vylepšení úkrytu (8)
91) Vyhrajte v minihrách peníze (2000)
92) Mějte v držení peníze (100 000)
93) Odemkněte všechny destinace Kenwayovy flotily
Simulace
*
94) Dosáhněte 25% celkové synchronizace
95) Sdílejte místa se společnými truhlami (3)
**
96) Sdílejte místa s královským konvojem (3)
97) Sdílejte místa s běluhou (3)
98) Dosáhněte 50% celkové synchronizace
***
99) Dosáhněte 75% celkové synchronizace
100) Dosáhněte 100% celkové synchronizace
Tip – Jako odměna se postupně odemykají cheaty.

 

Sekvence II – Nové Španělsko

2. Rušná Havana (2-1)
– Srazte kapsáře.
– Použijte dýmovnice abyste unikli z boje.
Havana, Kuba 1715. Doplujete do Havany.
Tip – Objeví se logo AC4 Black Flag a příběh začíná… 

Havana. Největší městská oblast AC IV. Španělské město hraje všemi barvami. Krom přístavu, který musí být zkrátka všude, najdete v Havaně kostely, tržiště, pláže, pevnost a samozřejmě residenci guvernéra.
Památky – 10 (Basilica Menor de San Francisco de Asis, Castillo de la Real Fuerza, Castillo Moro, Castillo San Salvador de la Punta, Guvernérské vězení, Guvernérské panství, Havanská katedrála, Hradby, Skladiště, Asasínská základna)

Následujte Steda městem. Dá vám peníze na nákup zbraní – kupte Britské šavle. Vylezte na vyhlídku pro synchronizaci. Steda okrade zloděj, takže ho pronásledujte, skočte po něm a peníze získejte zpět. Cestou městem můžete potkat různé skupiny (Tanečnice, Opilci) a vojáky (Španělská říše). Zajděte za Stedem a společně vstupte do krčmy. Jeden z námořníků vás pozná jako piráta a strhne se rvačka. Naučte se bojovat beze zbraní (útok, kombo, odražení, hození, odražení s útokem, protiútok). Dorazí ale vojáci. Využijte kouřovou bombu a utečte jim. 
Kouřová bomba – Vytvořený kouř omámí nepřátele, kteří jsou pak snadným cílem k zabití. Stejně tak je možné jim prostě utéci. Maximum je 15 bomb.
Vrhací nůž – Nože lze nalézt okrádáním mrtvých těl, avšak unesete pouze jeden jediný. Vržený nůž dokáže okamžitě zabít obyčejné nepřátele a to potichu!
Tip – V krčmách můžete za 200 koupit od barmana tip na obchodní konvoj k přepadení nebo nějaký předmět v různých lokacích. Za 5 lze na baru koupit sklenku rumu. Po vypití pěti rumů najednou se složité a proberete se druhý den poblíž.

Asasínské kontrakty (1/30) – Oheň na pláži
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Vyhledejte cíl na pláži a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (2/30) – Lodní zásilka prachu
– Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Vyhledejte cíl na molu a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (3/30) – Španělský velitel
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Vyhledejte cíl na vojáky střeženém dvoru a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (4/30) – Obchodník bez licence
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Vyhledejte cíl na hlídaném dvorku a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (5/30) – Už žádné daně
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Vyhledejte cíl na nádvoří domu a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (6/30) – Zpackaný únik
Vyhledejte cíl (zločinec obklopený strážemi). Dá se na útěk, tak ho dožeňte a zabijte.

3. …A můj cukr? (2-2)
– Najměte tanečnice na odvedení pozornosti stráží.
– Nevstupte do otevřeného konfliktu.
Bonnet v přístavu si postěžuje, že mu vojáci zabavili cukr a vám plány. Společně sledujte dva vojáky. Bonnet po chvíli půjde jinam a vy pokračujte ve sledování. Půjdou přes několik zakázaných zón takže využijte tanečnice na krytí. Poběží na křižovatku kde je odposlechněte zatímco půjdou k popravišti. Velký voják El Tiburón, který je zároveň osobním strážcem guvernéra, provede popravu. Vy sledujte kapitána Mendozu, který sejde z popraviště a půjde na dvorek před pevností. Ukradněte mu klíč. Vylezte na stěnu pevnosti, vyšplhejte nahoru a na střeše pevnosti vnikněte dovnitř. Cestou se vyhněte konfliktu. Uvnitř najdete vaše mapy. Skočte do vody, opusťte pevnost a na molu se sejděte s Bonnetem.

4. Pan Walpole, nemýlím-li se? (2-3)
– Dokončete Rogersovu střeleckou výzvu.
– Okraďte všechny templáře (3).
Vydejte se do rezidence guvernéra. Stále se vydáváte za Duncana Walpola, takže vojáci vás pustí dovnitř. Přivítá vás Woodes Rogers a Julien du Casse. Dají vám pistole na nácvik střelby. Naučte se střílet na figuríny. Rogers navrhne výzvu. Přijměte ji. V časovém limitu (0:20) trefte všech 6 terčů.
Tip – Výzvu není nutné přijmout ani splnit, stačí promluvit s Julienem a jít dál. Ale výhra ve výzvě přinese i finanční odměnu.
Poté promluvte s Julienem. Dá vám skryté čepele, které sbírá od zabitých asasínů. Naučte se s ní zacházet (klasické zabití, zabití z úkrytu, zabití z davu, zabití ze vzduchu a zabití při běhu). 
Skrytá čepel – Dvojitá čepel nemůže chybět ani na pirátském zápěstí. Ideální na nenápadné vraždy.
Promluvte s Julienem a po chvilce vás přivítá guvernér Laureano Torres y Ayala. Vezme si od vás mapy a s Woodsem a Julienem vás vezme do Templářského ritu. Hledá bájnou Observatoř, která umožňuje vyhledat jakéhokoli člověka na Zemi. Zatímco vám bude ukazovat mapy, všechny templáře (Torrese, Rogerse i Juliena) okradněte.

5. Muž, kterému se říká Mudrc (2-4)
– Srazte Mudrce na zem shora.
– Použijte v boji pistoli.
V přístavu se sejdete s Woodesem. Stede Bonnet vás pozdraví jako Edwarda, ale vymluvíte se z toho. Dorazí Torres s ostatními a ukážou vám Mudrce. Torres mu odebere trochu krve do kostky, což je prý nezbytné pro Observatoř. Společně Mudrce odveďte ale zaútočí asasíni. Využijte pistoli a chraňte Torrese. Po odražení útoku se Mudrcd pokusí utéct. Pronásledujte ho přes střechy a chyťte ho (skokem z výšky). Woodes odjede do Anglie a Torres vám dá odměnu (1000).

6. Vymáhání dluhů (2-5)
– Nepouštějte se do otevřeného konfliktu.
– Zabijte stráže ze stopovacích zón (3).
Sejdete se s Bonettem a postěžujete si nad malou odměnou. Rozhodnete se získat Observatoř pro sebe. Pronikněte nenápadně přes plantáž (vyhýbejte se přímému boji a využijte úkrytů k likvidaci nepřátel). U schodiště vzadu zabijte strážného a seberte mu klíč. Pokračujte nahoru, kolem rezidence guvernéra až k celám v rohu. Mudrc je ale pryč, kolem hromada mrtvol a vás překvapí Torres a El Tiburón. Zajmou vás.

7. Stříbrná flotila (2-6)
– Osvoboďte 23 pirátů.
– Zabijte stráže zpoza rohů (3).
Plujete na lodi El Dorado jako vězni v oblasti Floridy. Společně s dalším vězněm (Adéwalé) se osvoboďte. Nemáte své zbraně, tak buďte opatrní. Zabijte vojáky zpoza rohů (Adewale vám pomůže) a na konci podpalubí najdete své zbraně. Vylezte na palubu.

Karibské mořeKaribské moře. Největší oblast spojující všechny ostatní. Zpočátku je otevřená jen severní část Karibiku a zbytek se zpřístupní na počátku IV. sekvence.

Adewale půjde zajistit brigu, kterou chcete ukrást. Potřebujete osvobodit alespoň 18 pirátů jako posádku. Pobijte vojáky na této lodi a osvoboďte vězně (9 pirátů). Před vámi jsou ještě tři lodě s vězni (loď vlevo – 3 piráti, loď vpředu – 2 piráti, velká loď vpravo – 9 pirátů v podpalubí). Osvoboďte všechny. Poté na vaši vyhlédnuté brize zabijte kapitána a chopte se kormidla. Ujeďte zbytku flotily a cestou dejte pozor na vlny a tornáda.
Tip – Valící se vlna může poškodit loď. Pomůže se buď včas skrýt nebo vlnou projet přímo. Tornáda výrazně poškodí zasaženou loď. Vyhněte se jim.
Utečete na otevřené moře a svoji loď pojmenujete Kavka.

 

Sekvence III – Pirátská republika

8. Začínající kapitán (3-1)
– Zastřelte leguána.
– Zabijte ocelota ze vzduchu.
Stanete se kapitánem lodi a jmenujete Adéwalého za prvního důstojníka. Rozhodnete se vyrobit pár věcí. Vydejte se k Abaco Island. Tady zabijte dva leguány a dva oceloty a vyrobte z nich pouzdro na pistoli a vylepšení zdraví. Můžete začít volně cestovat po moři.
Objevíte nový typy míst – Kokosová pláž (Abaco Island, Salt Lagoon, Santanillas, Cumberland Bay, Mariguana Island, Cayman sound), Pevnosti (Dry Tortuga, Eleuthera, Castillo de Jagua, Punto Guarico, Chinchorro, Serranilla, Charlotte, Navassa, Conttoyor, Givara, Cabo de Cruz), Pirátské tábory (Andreas Island, Corozal, Ile a Vache), Plantáže cukrové třtiny (Cat Island, Matanzas, New Bone, Tortuga), Rybářské vesničky (Arroyos, Salt Key Bank, Crooked Island, Velký Kajman), Pašerácká doupata (Petite Caverne, Jiguey, Ambergis Key, San Juan, Anotto Bay) 
Můžete se věnovat lovu. Lov na souši vyžaduje najít zvíře a jakkoli ho zabít. Ziskem je vždy kost a kůže daného zvířete (Prase divoké, Leguán, Hutia, Vysoká zvěř, Ocelot, Krokodýl, Vřešťan, Vřešťan rezavý, Malpa kapucínská, Jaguár, Černý jaguár, Jaguár Bílý). 
Můžete se věnovat rybolovu. Lov na moři probíhá na konkrétních místech, kde můžete harpunovat. Vrhat na zvířata harpuny než vám příliš poškodí člun (Žralok býčí, Žralok kladivoun, Velký bílý žralok, Kosatka dravá, Keporkak, Bílá velryba).
Některá zvířata ulovit nelze ale dříve nebo později je potkáte (Želva, Rejnok manta, Medúza, Ježovka, Muréna).

Asasínské kontrakty (7/30) – Pochybný obchod
Salt Key Bank. Vyhledejte cíl na lodi u Matanzas a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (8/30) – Pochybný obchod
Salt Key Bank. Vyhledejte cíl v pevnosti Dry Tortuga a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (9/30) – Hledač pokladů
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.

Andreas Island. Vyhledejte cíl na Abaco Island a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (10/30) – Pytláci
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.

Crooked Island. Vyhledejte cíl na Mariguana a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (11/30) – Dezertér
Crooked Island. Vyhledejte cíl na Salt Lagoon a zabijte ho.

9. Najímáme (3-2)
– Odzbrojte a zabijte stráže (3)
– Střelte do provazu abyste zachránili piráta.
1715, Nassau. Plujte do Nassau.

Nassau. Původně osada obývaná piráty a fungující jako svobodná republika pro každého, kdo nechce žít pod vládou krále. Ovšem Nassau vydrželo vyplňovat vizi svobodných občanů pouze pár let. Poté si osadu zabrala Anglie.
Památky – 2 (Krčma Old Avery, Královniny schody)

Na pláži uvidíte potyčku mezi piráty a Angličanem. Zajděte do krčmy. Představíte Adéwalého svým známým James Kidd, Edward Thatch, Benjamin Hornigold a Edův společník Josiah Burgess. Naverbujte posádku zachráněním 15 pirátů. Poté jděte pro posledního před pevnost na šibenici. Máte limit (0:30) na záchranu – přestřelte lano a pobijte vojáky. 
Tip – Nabírat posádku můžete různými způsoby.
1) Osvobodit piráty při akci kdy je ohrožuje skupina vojáků
2) Najmout piráty v krčmě (musí být odemčená) za peníze.
3) Zachránit piráty ztracené na moři.
Vraťte se do krčmy.

Asasínské kontrakty (12/30) – Pirátský kapitán
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.

Vyhledejte cíl v džungli u města a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (13/30) – Psanci
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.

Vyhledejte cíl u rezidence nad bažinou a zabijte ho.

10. Kořisti a drancování (3-3)
– Zabijte námořníky pomocí otočného děla (3).
– Vydrancujte 20 jednotek rumu.
Hornigold na pláži vás chce naučit jak plenit lodě. Vezměte ho na palubu a vyplujte. Vyhledejte škuner.
Tip – Dalekohled slouží k průzkumu okolí a sledování lodí. Zjistíte o jaký typ lodě se jedná, jaký veze náklad a pod jakou vlajkou se plaví.
Napadněte škuner, poškoďte ho (ale nezničte) a zahákujte. Otočným dělem zničte vojáky na palubě a obsaďte loď.
Tip – Obtížnost obsazení lodi závisí na jejím typu. Větší lodě vyžadují pro obsazení i dodatečné podmínky (zničit sudy střelného prachu, strhnout vlajku, zabít důstojníky, zabít zvědy, zabít kapitána)
Dělový člun – Nelze obsadit (jen zničit)
Škuner – Zabít 5 vojáků
Briga – Zabít 10 vojáků
Fregata – Zabít 15 vojáků (+ další úlohy)
Válečná loď –  Zabít 20 vojáků (+ další úlohy)
Vydrancujte ještě nějakou další loď (škuner) kvůli rumu. V Salt Key Bank si poté zakupte lepší pancíř trupu.

11. Vyvěšení černé vlajky (3-4)
– Vydrancujte loveckou loď.
– Vydrancujte 30 jednotek cukru.
Vyhledejte si vhodné lodě a vydrancujte 70 kovu. Naroste vám míra hledanosti lodi
Tip – Míra hledanosti ovlivňuje lovecké lodě, které po vás půjdou. Je možné ji snížit podplacením důstojníka anebo využitím obsazené lodě.
Vydrancujte jednu loveckou loď a dále vydrancujte 30 cukru. V Salt Key Bank podplaťte důstojníka. V kajutě Kavky si zakupte silnější děla. Venku se Adé zmíní, že Kidd má nějakou práci na plantáži.

Kavka je briga, kterou jste zabrali ve vzpomínce 2-6 a teprve nyní je možné ji svobodně vylepšovat a upravovat. Pomocí modelu lodi v kajutě se otevře menu nákupu vylepšení Kavky a prodeje nákladu. To samé lze dělat v obchodech v přístavech. Kavka slouží pro přepravu, pro boj, pro lov i pro uchovávání nákladu. Vylepšení obvykle vyžadují nejen peníze ale i suroviny (látku, dřevo a kov). Navíc některá vylepšení lze zakoupit až po nalezení příslušného plánu.

1) Výzbroj
– Zbraně a pancíř

Pancíř trupu – Výdrž lodi (5 úrovní / 5 000 výdrže)
Boční děla -.Počet bočních děl (7 úrovní / 23 děl)
Stíhací děla – Počet stíhacích děl (2 úrovně / 4 děla)
Síla klounu – Útočná síla nárazu (4 úrovně / 4 000 poškození)
Síla dělové koule – Útočná síla koulí (5 úrovní / 100 poškození)
Síla řetězové střely – Útočná síla řetězových koulí (3 úrovně / 65 poškození)
Minometný granát – Útoční síla moždířů (4 úrovně / 4 000 poškození)
Síla otočného děla – Útočná síla otočného děla (4 úrovně / 500 poškození)
Těžká střela – Útoční síla těžkých střel (3 úrovně / 260 poškození)
Síla ohnivého sudu – Útočná síla ohnivého sudu (3 úrovně / 600 poškození)
Potápěčský zvon – Umožňuje prozkoumávat podvodní lokace
– Skladiště
Skladiště těžkých střel – Kapacita (4 úrovně / 40 kusů)
Skladiště minometných granátů – Kapacita (4 úrovně / 20 kusů)
Skladiště ohnivých sudů – Kapacita (4 úrovně / 40 kusů)
Ubikace posádky – Počet námořníků (3 úrovně / 40 mužů)
Skladiště nákladu – Kapacita nákladu (3 úrovně / 2 000 kusů)
– Harpunování
Pancíř veslice – Výdrž veslice (3 úrovně / 300 výdrže)
Síla harpuny – Útočná síla harpun (3 úrovně / 300 poškození)
Skladiště harpun – Kapacita harpun (3 úrovně / 30 kusů)

2) Vzhled
– Galionové figury

Figura KavkyFigura skopceFigura fénixeFigura mořské panny, Figura chrliče, Figura hada, Figura královna Anny (klasické)
Figura Rangeru (dokončení poloviny námořních kontraktů)
Figura Royal Fortune (mise Kenwayovy flotily)
Figura Aquily (vydrancování 3 královských konvojů)
Figura elitní (UPlay)
 – Kormidla
Kormidlo Kavky, Bronzové kormidloKvětinové kormidloKormidlo fénixeKormidlo Oko moře, Kormidlo z tvrdého dřeva, Kormidlo Aquily (klasické)
Zdobené kormidlo (mise Kenwayovy flotily)
Kormidlo Pomsty královny Anny (dokončení poloviny námořních kontraktů)
Elitní kormidlo (UPlay)
– Plachty
Bílé plachtyKarmínové plachtyPlachty s červenými pruhyPotrhané plachtyKožené plachtyKvětinové plachtyŠedé plachty (klasické)
Diamantové plachty (mise Kenwayovy flotily)
Pozlacené plachty (dokončení námořních kontraktů)
Elitní plachty(UPlay)

Námořní kontrakty (1/15) – Soukromá eskorta
Obtížnost – 5
Dry Tortuga. Vyhledejte spojeneckou loď Neptuno a ochraňte ji před útočníky (2 dělové čluny, 2 škunery a 2 brigy).

Námořní kontrakty (2/15) – Španělská epidemie
Obtížnost – 1
Eleuthera. Najděte nějaké španělské dělové čluny (3) a zničte je. 

Námořní kontrakty (3/15) – Hedvábí na vlnách
Obtížnost – 2
Gibara. Vydrancujte 30 jednotek látky a odevzdejte je.

 

 

DLC – Season Pass

DLC 1 – Time Saver: Resources Pack

DLC 2 – Time Saver: Collectibles Pack

DLC 3 – Time Saver: Activities Pack

DLC 4 – Death Vessel Pack

DLC obsahuje 3 předměty na úpravu vzhledu Kavky
Figura lodi smrti
Kormidlo lodi smrti
Plachty Lodi smrti

DLC 5 – Crusader and Florentine Pack

DLC obsahuje 2 zbraně a 4 předměty na úpravu vzhledu Kavky
0R Altairovy meče – R 4 / K 3 / P 3
0R Eziovy meče – R 3 / K 3 / P 4
Figura Altaïra
Figura Ezia
Altaïrovy plachty
Eziovy plachty

DLC 6 – MP Character Pack 1: Blackbeard’s Wrath

Obsah pro MP hru.

 

DLC 7 – Illustrious Pirates Pack

DLC obsahuje 3 nové lokace k průzkumu, přičemž některé jsou přístupné až po otevření celé mapy (Sekvence IV).
Také se ve světě objeví truhly s ULC obsahem.

0R Spárované zlaté meče – R 3 / K 2 / P 2 – Florida.
0R Německé rapíry R 2 / K 3 / P 2 – Crooked Island
Slonovinové kormidlo – Havana.
Stříbrné kormidlo – Cat Island
3500R – Andreas Island
3500R – Oblast Karibiku (severně od Jiguey)

Černý ostrov
Prozkoumejte místo a n
ajděte 3 poklady kapitána Morgana.
Tip – Pistole kapitána Morgana získáte za vydrancování skladiště.
Pistole kapitána Morgana  – P 3 / O 1 / Př 3
Plachty Černé lodi
Galionová figura Černé lodi
Redingot kapitána Morgana

Tajuplný ostrov
Prozkoumejte místo a najděte 3 poklady kapitána Bonneta
Galionová figura Pomsty
Plachty Pomsty

Šat Steda Bonneta

Ostrov obětí
Prozkoumejte místo a najděte 3 poklady kapitána Drakea
Meče kapitána Drakea  – P 2 / O 2 / Př 3
Pistole kapitána Drakea – P 3 / O 1 / Př 3

Vzhled kapitána Drakea

DLC 8 – MP Character Pack 2: Guild of Rogues

Obsah pro MP hru.

DLC 9 – Time Saver: Technology Pack

 

12. Sklizeň cukrové třtiny (3-5)
– Vyhněte se otevřenému konfliktu na moři.
– Sabotujte poplašné zvony (2).
Na Andreas Island se setkejte s Kiddem, který vám dá tip na plantáž. Sledujte španělského kapitána, který ji vede až na jeho loď. V časovém limitu (0:40) se vraťte na Kavku. Sledujte kapitánovu loď ale vyhněte se konfliktu. Dorazí na plantáž. Zakotvěte u poničeného mola a v limitu (0:45) se dostaňte ke kapitánovi. Nenápadně ho sledujte a odposlechněte. Zlobí se, že jsou vojáci nalití rumem a nakonec dojde ke skladu. Vyhledejte vojáka, který má klíč, zabijte ho a klíč seberte. Také zničte dva poplašné zvony a vyhněte se odhalení. Odemkněte sklad a vyrabujte kořist.
Tip – Na další úkol bude dobré zainvestovat do vybavení Kavky. Kupte především Těžké střely.
Tip – Během drancování lodí můžete narazit na konvoje (vezou velké množství peněz) anebo dokonce Královské konvoje (vezou hromady peněz).

Asasínské kontrakty (14/30) – Otrokářův kšeft
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.

Andreas Island. Vyhledejte cíl na Abaco Island a zabijte ho.

13. Pořádná obrana (3-6)
– Jednou salvou zboku potopte 2 lodě.
– Těžkými střelami potopte lodě (2).
Na Salt Lagoon se setkejte s Kiddem a Thatchem. Navrhují zmocnit se válečné lodi El Arca del Maestro. Vyhledejte ji v nedaleké oblasti a nenápadně sledujte. Zaútočí na ni Charles Vane ale zažene ho. Vyhněte se minometům válečné lodi a také utečte. Zaútočí 8 dělových člunů. Zničte je a využijte přitom těžké střely a zničte i dvě jednou boční salvou.

14. Jediný šílenec (3-7)
– Vyhněte se otevřenému konfliktu.
– Zabijte du Cassea ze vzduchu.
Zamiřte na Great Inagua kde El Arca Del Maestro kotví.

Great Inagua. Původně Templářský úkryt. Jedná se o středně velký ostrov s hustou džunglí, osadou, přístavem a hlavně velkou vilou, která se stane sídlem Edwarda Kenwaye.

Připlujte k břehu a běžte na ostrov. Vyšplhejte po ruinách. Projděte dlouhým úsekem džungle a dejte pozor na nepřátele (nenechte se odhalit). Dorazíte k osadě. Překonejte ji k molu a vylezte na válečnou loď. Je tu Julien.

Julien du Casse. Francouzský prodejce zbraní a člen Templářů (Karibský ritus). Great Inaguu využívá jako svůj úkryt. Julien chodí po lodi s početnou posádkou. Využijte stěžně a ve vhodný moment na něj skočte a zabijte ho z výšky.
Edward: Vzpomínáš si na dárek, který jsi mi dal? Odpovídá přesně.
Julien: (Ty zkurvysynu!) Smělý jako mušketová koule a pořád o polovinu ostřejší.
Eduard: „Ještě pořád je to taková ostrá muška: Je mi to líto, kámo. Ale nemůžu riskovat, že řekneš svým templářským kamarádům o tom, že se tu pořád motám.
Julien: Je mi tě líto (bukanýre). Po všem, co jsi viděl, po všem, co jsme ti ukázali o našem řádu, stále přijímáš život nevědomého a bezcílného tuláka.
(Edward bere z Julienova těla klíč).
Eduard: Co je to?
Julien: Je snad drobná krádež maximum tvých ambicí? Copak nemáš rozum, abys pochopil rozsah těch našich? Všechny říše na Zemi zrušeny! Svobodný a otevřený svět bez parazitů, jako jste vy! (Ať si peklo, které najdete, způsobíte sami.)

Současnost…
Melanie vás pošle nahoru k řediteli. Vyjeďte výtahem a vstupte do kanceláře Oliveira. Ukáže vám výhled na město z balkonu a řekne abyste se zaměřili na Observatoř. Cestou dolů vás technik John požádá o data z PC kolegyně. Dá vám bezpečnostní úroveň 1. Zajděte do kanceláře a dle rad Johna hackněte PC.
Tip – Hackovat od nynějška můžete všechna volná PC. Na přístup k některým dalším ale budete muset počkat na vyšší bezpečnostní úroveň.
Sejděte do haly a data předejte Rebecce, která postává u stánku na kafe, kde dělá Shaun. Poté se vraťte do Animu.   

 

Sekvence IV – Odplata

15. Tato stará zátoka (4-1)
1716 – Great Inagua. Kidd vás probere aby vám něco ukázal. Běžte za ním do džungle, kde vám ukáže Mayské stély. Absolvujte hádanku (vylezte nahoru a v Orlím pohledu nastavte symboly aby odpovídaly prostředí). Poté Kidda následujte přes podzemí do vily. Je zde Templářský poklad uzamčený pěti klíči (první máte od du Casseho) a mapa pozic asasínů, kterou jste předali Torresovi. V přístavu se rozlučte s Kiddem, který odplouvá na své lodi Ranger ale dohodne si s vámi schůzku.
Tip – Můžete začít kupovat vylepšení pro úkryt.
Tip – Nově se zpřístupnila jižní polovina světa, včetně lokace Kingston.
Můžete objevit nová místa (Mayské ruiny).
Na lodi vám Adéwele poví o možnosti kontroly lodního obchodu. V kajutě si obchod projděte. 

HQResidence na Great Inagua + Kavka. Velká vila převzaná od templáře du Casseho. Množství aktivit lze dělat i Kavky. Počet aktivit klesá, jelikož mnoho z nich je možné dělat přes menu hry. Zároveň se základny hrdiny rozkládají na dvě části – totiž jednak residence (R), ale též kajuta Kavky (K).

1) Zbraně
Měnit zbraně lze rovnou přes menu. Každá zbraň má tři vlastnosti (rychlost, kombo a poškození).
0R Důstojnické kordy – R 1 / K 2 / P 1 (od počátku)
800R Britské šavle – R 2 / K 3 / P 2
1 200R Španělské rapíry s košem – R 2 / K 3 / P 2
3 000R Francouzské malé meče – R 3 / K 3 / P 1
5 000R Espada Ancha – R 2 / K 3 / P 3
6 500R Privatýrské šavle – R 3 / K 3 / P 3
8 000R Britské koloniální šavle – R 2 / K 4 / P 3
10 000R Pirátské šamšíry – R 2 / K 3 / P 5
12 500R Francouzské dvorní meče – R 4 / K 3 / P 4
14 000R Důstojnické rapíry  – R 5 / K 4 / P 3
0R Skotské meče s širokou čepelí – R 3 / K 5 / P 3 (nalézt 3 společné poklady)
0R Pistolové meče – R 5 / K 4 / P 3 (asasínské kontrakty)
0R Perské šamšíry – R 2 / K 2 / P 3 (za výzvy komunity)
0R Toledské čepele – R 4 / K 3 / P 3 (UPlay)
Pistole – Zpočátku unesete jednu, ale díky výrobám pouzder je možné najednou nosit až 4 pistole. Pistole mají tři vlastnosti (poškození, ochromení a přesnost). Maximum je 30 kulek.
Tip – Opět lze využívat i muškety. Ty mají dlouhé nabíjení, ale velký dosah.
0R Běžné křesadlové pistole – P 1 / O 1 / Př 3
800R Pirátské muškety – P 3 / O 3 / Př 1
2 500R Standardní pistole s kolečkovým zámkem – P 1 / O 1 / Př 5
7 000R Španělské důstojnické pistole – P 3 / O 3 / Př 3
9 000R Pistole s kanónovou hlavní – P 3 / O 5 / Př 3
0R Zlaté křesadlové pistole – P 5 / O 5 / Př 3 (námořní kontrakty)
0R Kapitánovy pistole s kolečkovým zámkem – P 3 / O 1 / Př 3 (za výzvy komunity)

2) Galerie
Ve skříni můžete nahlédnout do databáze. Sběratelské předměty získáte nákupem v obchodech a jako odměnu Kenwayovy flotily (Anglická loď v boji s barbarskými plavidly, Nymfy u fontány, Přístav při západu slunce, Svatý Jeroným jako kardinál, Útěk do Egypta, Veselá společnost, Vzplanutí „Royal James“ v bitvě u Solebay, Barokní kytara, Bobří kůže, Božstvo kukuřice, Buben, Busta vodního božstva, Dřevěná socha sv. Adriana v životní velikosti, Dřevěná socha sv. Livertina v životní velikosti, Figurka božstva, Figurka orla, Figurka s nosem netopýra, Figurka sedícího Zemiho, Hlava Oby, Hoboj, Hodiny, Holandská skříň, Kalich, Komoda, Křeslo s polštářkem, Mapa světa, Miska na podstavci, Měděná polní láhev, Nositel zástavy, Nádoba na bezoáry, Nádoba s rituálním výjevem, Nádoba se čtyřmi tvářemi, Nádoba ve tvaru jařma, Nádoba ve tvaru supa, Náramek, Prsní plát, Přehlídková helma á L’Antique, Reliéf zemské příšery, Schererův glóbus 1700, Skříňka, Stříbrná miska se dvěma uchy, Stříbrná čajová konvice, Taínská busta, Triptych, Trojnohá nádoba s datovým glyfem, Trumpeta, Violoncello, Zrcadlo, Zvon ve stylu galéry Whydah, Zátiší Vanitas). Všechny předměty se objeví v interiéru vily.

3) Kenwayova flotila
Akce flotily je možné kontrolovat i přes Kavku.
Doky – Flotila může obsahovat až 15 lodí, přičemž existuje 5 typů – dělový člun (nelze vlastnit), škuner, briga, fregata a válečná loď. Rozšíření flotily se provádí v několika krocích. Základem je nákup nového doku, pokud není již nějaký otevřen. Nákup se provádí za měnu drahokamů a ty lze získat buď lodními bitvami v rámci flotily nebo obsazením nějaké lodi přímo ve hře, poslání jí do flotily a následným rozebráním na drahokamy. Cena za nové doky rapidně vzrůstá z desítek drahokamů přes stovky až po tisíce. Za poslední dok je cena 5000 drahokamů, což je v přepočtu zhruba 7 rozebraných válečných lodí.
Lodě – Každý typ lodě má tři základní statistiky – kapacitu skladu, rychlost a útočnou sílu. Zároveň každá loď má určitou míru zdraví, přičemž nejvíce vydrží válečná loď, nejméně dělový člun (objevuje se pouze jako nepřítel). Kapacita skladu slouží pro obchod, zatímco ostatní statistiky fungují především pro boj. Dbejte také na nákladový prostor a sežeňte minimálně jednu loď s kapacitou 80 (pouze válečná loď nejvyšší úrovně). Některé mise totiž vyžadují takto velký sklad.
Boj – Na mapě flotily se postupně odemykají námořní trasy ale každá z nich má určitou míru nebezpečí. Poslat loď na nebezpečnou trasu zvedá riziko, že se už nevrátí. Proto je třeba trasy čistit od nepřátelských lodí. To probíhá v rámci minihry, kdy proti sobě stojí až 6 lodí (3 na 3). Vy máte možnost volit lodě podle výběru protivníka. Volte nejen  podle úspěchu ale též dle co nejmenších předpokládaných ztrát, protože oprava lodí se platí drahokamy. Proto je nezbytné v přímé hře obsazovat lodě a rozkládat je na drahokamy nejen pro nákup doků, ale též na opravy.
Za každou vyhranou bitvu dostanete nějaké suroviny na obchod, drahokamy a když budete mít štěstí tak i ohnivý sud. Sud je jediným prostředkem jak ovlivnit probíhající bitvu. Můžete sud vypustit a ten způsobí rozsáhlé škody jedné lodi.
Obchod – Existuje pět surovin – rýže, tabák, kakao, víno a léky. a na každou misi potřebujete jejich daný počet. Suroviny lze získat pouze díky bojům. Každý obchod má určitou šanci na úspěch v závislosti na nebezpečnosti trasy. I maximálně bezpečná trasa se však může stát pro loď osudnou, neboť každá trasa ubere část zdraví lodi. Proto se raději ujistěte, že šance na úspěch je 100%.
Dále mějte na paměti, že delší cesty trvají klidně až 36 hodin reálného času. Když nemáte čas na hraní, připojujte se do AC IV alespoň na vyřízení lodního obchodu.
Zisk – Zisk může být dvojího typu a to jednak finanční obnos v rámci stovek až pár tisíců a za druhé věcná odměna. Tou může být umělecký předmět do sbírky, nový plán, nový vzhled plachet, mapa pokladu… Abyste měli jistotu, že získáte všechny odměny, absolvujte alespoň jednou každou misi.

4) Obleky
– V Kavce je na stojanu s oblekem možné otevřít menu Edwarda. Oblečení je možné měnit buď v obchodech nebo v kajutě Kavky.
Róba Edwarda Kenwyae, Hnědý plášťKarmínový plášť, Vzhled privatýra, Pirátský plášťVzhled pirátského kapitánaVzhled obchodníkaVzhled politika – Obleky z obchodů
Vzhled guvernéra (za nalezení společného pokladu.
Vzhled objevitele – Za dokončení výzev komunity
Vzhled důstojníka (mise Kenwayovy flotily)
Nenápadný vzhled (dokončení poloviny asasínských kontraktů).
+ Snižuje detekci nepřáteli.
Vzhled s kůží kočkovité šelmy (výroba)
Vzhled lovce žraloků (výroba)
Vzhled velrybáře (výroba)
Vzhled lovce (výroba)
+ Snižuje detekci zvířaty.
Legendární Kenway (UPlay)
Róba Altaira Ibn-La Ahada (Za vlastnictví AC her)
Róba Ezia Auditore (Za vlastnictví AC her)
Vzhled Connora (Za vlastnictví AC her)
– Sběratelské
Vzhled Haythama Kenwaye – Za aktivaci kódu ze sběratelské figurky

5) Renovace
Na určitých místech na Great Inagua můžete koupit vylepšení úkrytu.
Správce přístavu 500 (obchod lodě)
Hokynářství 700 (obchod)
Krčma 3500 (krčma)
Panství – fasáda 6000
Táborák 7000 (najímání pirátů zdarma)
Nevěstinec 15000 (najímání tanečnic zdarma)
Panství – věž a zahrady – 18000
Dům pro hosty – 40000

Mayské stély (16)
Pomocí hádanek s Mayskými stélami získejte Mayské kameny. Po získání všech (až v sekvenci XI) běžte na Tulum a otevřete vnitřek chrámu.
Odměna: Mayský oděv. Ignoruje střelné zásahy. 

Templářské klíče (5)
– První klíč získáte po zabití du Cassea. Dokončete sady questů Hon na templáře, kde z významných cílů získáte zbylé klíče. Poté v sídle na Great Inagua odemkněte klíči mrtvolu templáře.
Odměna: Templářská zbroj. Vyšší odolnost v boji. 

Asasínské kontrakty (15/30) – Expedice
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.

Ile A Vache. Vyhledejte cíl na Cumberland Bay a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (16/30) – Otrokář
Ile A Vache. Vyhledejte cíl na Tortuze a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (17/30) – Dvojité dilema
Velký Kajman. Vyhledejte cíle (2) u přístavu a zabijte je. Pokud si vás všimnou poběží na svoji loď a zkusí utéct po moři.

Asasínské kontrakty (18/30) – Vykradači hrobů
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.

Arroyos. Vyhledejte cíl na Ostrově Mládeže a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (19/30) – Poslední doušek na cestu
Arroyos. Vyhledejte cíl u krčmy. Pokusí se dostat na svoji loď a utéct po moři.

Asasínské kontrakty (20/30) – Trosečník
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.

New Bone. Vyhledejte cíl na Cayman Sound a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (21/30) – Obávaný pirát
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.

New Bone. Vyhledejte cíl na Misteriosa a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (22/30) – Nedůstojný bratr
Corozal.
Vyhledejte cíl na Chinchorro a zabijte ho.

Námořní pevnosti
Obsaďte všechny námořní pevnosti. Zničte obranu pevnosti (věže, zdi), pronikněte dovnitř, zabijte kapitány a nakonec zabijte velitele (1 – Fort Castillo de Jagua, 1 – Fort Charlotte, 1 – Fort Chinchorro, 1 – Fort Conttoyor, 1 – Fort Cabo de Cruz, 1 – Fort Dry Tortuga, 1 – Fort Eleuthera, 1 – Fort Gibara, 1 – Fort Navassa, 1 – Fort Serranilla)

Námořní kontrakty (4/15) – Zákon oceánu
Obtížnost – 3
Conttoyor. Vyhledejte v oblasti brigu Hercules. Naloďte se a obsaďte ji. 

Námořní kontrakty (5/15) – Skutečná podoba války
Obtížnost – 5
Conttoyor. Vyhledejte v spojence (2 brigy) a společně zničte nepřátelskou flotilu (4x briga, 1x válečná loď.

Námořní kontrakty (6/15) – Oko za oko
Obtížnost – 3
Castillo de Jagua. Vyhledejte loď San Lorenzo (fregata) a obsaďte ji.

Námořní kontrakty (7/15) – Naplavené dříví
Obtížnost – 4
Cabo de Cruzz. Vydrancujte 60 jednotek dřeva a odevzdejte je.

Námořní kontrakty (8/15) – Slepá spravedlnost
Obtížnost – 4
Navassa. Vyhledejte v oblasti flotilu (3 brigy). Po zničení dorazí válečná loď, kterou obsaďte.

Námořní kontrakty (9/15) – Soukromá záležitost
Obtížnost – 4
Navassa. Vyhledejte v oblasti fregatu HMS Defiance a zničte ji.

Námořní kontrakty (10/15) – Kontraband
Obtížnost – 5
Chinchorro. Najděte a zničte 2 španělské brigy a 1 španělskou fregatu.

Námořní kontrakty (11/15) – Pašerácké doupě
Obtížnost – 5
Chinchorro. Vyhledejte v oblasti flotilu (3 dělové čluny, 2 fregaty + válečná loď) a zničte ji.

Námořní kontrakty (12/15) – Lovec a sběrač
Obtížnost – 5
Charlotte. Nalákejte na sebe a zničte 2 lovecké lodě. 

Námořní kontrakty (13/15) – Papíry, prosím
Obtížnost – 5
Charlotte. Vyhledejte válečnou loď HMS Courage a zničte ji. 

Hon na templáře – Opía Apito (1/4) – Taínská asasínka
Na Cayman Sound najdete Opíu Apito (asasínku). Vyzve vás na loveckou soutěž. V oblasti vyhledejte a ulovte hutie. Po nějaké době vás napadne bílý jaguár – zabijte ho. To Opiu přesvědčí, že stojíte za to a domluví si schůzku na Velký Kajman.

Hon na templáře – Opía Apito (2/4) – Templářské lodě
Na Velkém Kajmanu váš Opía pošle na výzvědy. Sledujte a odposlechněte skupinku civilistů. Jeden z nich, Alvin, se chlubí dokumenty podepsané Vargasem, pomocníkem Španělky Márquezové. Až se rozejdou, ukradněte mu je.

Hon na templáře – Opía Apito (3/4) – Pravá ruka
Opía vám sdělí, že manžel Márquezové zničil vesnici Taínů. Následujte jí k domu Vargase. Schovejte se do kupy listí a Opía ho zkusí vylákat. Vargas se dá na útěk – pronásledujte ho k molu, kde skočí na loď (brigu). Pronásledujte loď Kavkou, obsaďte ji a Vargase zabijte. Před smrtí řekne, že Márquezová je na Juventudu.

Hon na templáře – Opía Apito (4/4) – Stopa Lucii Márquezové
Na Ostrově Mládeže promluvte s Opíou. Společně sledujte vojáka až k ruinám chrámů. Pobijte skupinu vojáků a pak ještě jednu další co dorazí. To vyláká Lucii Márquezovou.
Lucia Márquez. Španělská zlodějka a členka Templářského ritu. Pronásledujte Lucii, která se čas od času zastaví aby střelila Opii. Musíte se k Lucii dostat dříve než Opii zabije. Bojujte s ní a zabijte ji.
Lucia: Ne! Nemohu zemřít rukou Taínů. Můj otec viděl v těchto ostrovech takový potenciál. Zlato… Průmysl… Svobodu… to vše promarněno. Nemáte ani ponětí, jak ho využít. Mohl vám přinést bohatství.
Opía: Myslíš, že jsme svobodu promarnili tím, že jsme žili svobodně? Umíráš jako vězeň svých templářských mravů.
Eduard: Nehádejme se s mrtvou ženou. Tady je moje odměna.

Hon na templáře – R. Dinsmoreoá (1/4) – Napadená základna
V Havaně vyhledejte vaši známou Rhonu Dinsmoreovou (asasínku). Pomozte ji odrazit vlny nepřátel. Mezi vlnami máte limit (0:30) na nastražení explozivních sudů.

Hon na templáře – R. Dinsmoreoá (2/4) – Zloděj na tržišti
Rhona vás pošle na trh. Vyhledejte zde zloděje, chyťte ho (zkusí utéct) a ukradněte mu dopis.

Hon na templáře – R. Dinsmoreoá (3/4) – Závody ve zbrojení
Podle dopisu Rhona zjistí, že templáři skladují sudy střelného prachu. Vyhledejte všechny tři sudy (pozor na stráže okolo) a zničte je.

Hon na templáře – R. Dinsmoreoá (4/4) – Flintův konec
S Rhonou půjdete na templáře Hilary Flinta, který po ní jde.
Hilary Flint. Templář, který měl kdysi dávno románek s Rhonou ale byl poslán aby ji zabil. Zatímco Rhona upoutá pozornost, utíkejte po molu za Flintem. Ten poběží na loďku a případně uteče. Popadněte cestou mušketu a zastřelte ho (poblíž je hodně explozivních sudů) anebo ho zabijte v boji na člunu.
Flint: Věděl jsem, že skončíme v přestřelce, ale vždycky jsem si myslel, že naše pozice budou obrácené. Měl jsem zemřít šťastnější, když jsem věděl, že na světě je o jednoho asasína méně. Jaká škoda, nikdy jsme spolu nemohli bojovat na správné straně věci. Edward: Chtěli byste, uh… vy dva, chvíli o samotě?
Rhona: Ne. Je příliš pozdě.
(Rhona zavře Flintovi oči a vezme jeho templářský klíč.)
Rhona: Vezmi to. Jeho šarm je vyčerpán. Ať je vzpomínka na něj navždy uzamčena.
Opusťte oblast.

Hon na templáře – Vance Travers (1/4) – Ach, bratře…
V Nassau vyhledejte asasína pašeráka Vance. Pošle vás zabít templáře Uptona. Sledujte a odposlechněte jeho dva muže. Dovedou vás k Uptonovi se kterým bojujte. Když mu zdraví klesne na minimum, řekne že je Vanceův bratr, pašerák Upton.

Hon na templáře – Vance Travers (2/4) – Druhý bratr
Upton vám řekne, že Vance se sblížil s Asijskou pirátkou Jing Lang a chtějí jeho polovinu mapy. Schovejte se do keře a až se bratři sejdou, sledujte je a odposlechněte. Občas se objeví zloději, kteří zkusí mapu ukrást, tak je včas zabijte. Až se bratři rozejdou sledujte Vancea na schůzku s Jing Langovou. Oba opět sleduje a odposlechněte. Vance najal na bratra nového vraha, takže v časovém limitu (0:60) vyhledejte na místě vraha a zabijte ho než on zabije Uptona.

Hon na templáře – Vance Travers (3/4) – Uptonův zármutek
Upton se opíjí u hospody. Dojde ke rvačce, takže ho braňte před útočníky. Potom ho následujte pryč. Cestou se zastaví u prostitutek, buď mu je zaplaťte (150) nebo do Uptona párkrát strčte. Upton začne močit u rohu budovy a napadnou ho tři piráti co jdou okolo – zabijte je.

Hon na templáře – Vance Travers (4/4) – Královna pirátů, král hlupáků
Upton vystřízlivěl a pošle vás zabít bratra i templářků. V bažině vyhledejte tábor Vanceho.
Vance Travers. Zrádný hloupý asasín, který se nešťastně zamiloval do templářky Jing a hodlal pro ni zabít svého bratra. Pobijte muže, které Vance v táboře má a poté v boji zabijte i jeho. Pokud budete opatrní, můžete ho v ideálním případě zavraždit aniž by si vás všiml.
Vance: Zrádce!
Edward: Je třeba najít jednoho pro poznání druhého.
Objeví se Templářka Jing Lang a začne utíkat někam směrem ven z bažin.
Jing Lang. Čínská pirátka a členka Templářů, která využila lásku Vanceho aby se dostala k mapě. Jing začne utíkat. Pronásledujte ji a zabijte. Pokud to nevyjde, na konci trasy (u pobřeží) s vámi začne bojovat.
Jing: Představ si. Královna pirátů Jing Lang, poražená kvůli falešné mapě. Byla jsem arogantní.
Edward: Opravdu?
Jing: Ano. Ukradla jsem tu pravou. Obě poloviny. Má je můj manžel.
Edward: Váš manžel?
Jing: Lepší muž než tihle blázni.

Kingston. Velké město na Jamajce plné plantáží a lesů. Za zátokou v níž je velký přístav, lze nalézt mohutnou anglickou pevnost s vězením.
Památky – 7 (Farní kostel, Fort Charles, Panství Laurense Prinse, Portroyalská věž, Pozorovatelna, Třtinový cukrovar, Větrný mlýn)

Asasínské kontrakty (23/30) – Správce plantáže
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Vyhledejte cíl na plantáži a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (24/30) – Strážní post
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Vyhledejte cíl na skále a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (25/30) – Otrokáři
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Vyhledejte cíl na malém dvorku a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (26/30) – Soudce
Vyhledejte cíl u jižní pevnosti a zabijte ho. Dá se na útěk když vás uvidí.

Asasínské kontrakty (27/30) – Pašeráci zbraní
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Vyhledejte cíl na dvoře a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (28/30) – Britský kapitán
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Vyhledejte cíl v přístavu a zabijte ho.

Hon na templáře – Antó (1/4) – Maroonský asasín
V Kingstonu promluvte asasínem jménem Antó. Má problémy s otroky. Sledujte a odposlechněte dvojici vojáků. Poté odposlechněte další dvojici vojáky a když se rozejdou, jednoho z nich srazte a vyslechněte. Pošle vás k mlýnu.

Hon na templáře – Antó (2/4) – Rekrutování Maroonů
Antó s vámi půjde osvobodit tři otroky. Dva jsou hlídání na dvorcích, jednoho vojáci vedou ulicí. Zachraňte je všechny.

Hon na templáře – Antó (3/4) – Napadení
Promluvte s Antóem, když vás přepadnou vojáci. Společně s Antóem a jeho muži se braňte vlnám útočníků. Mezi vlnai máte čas (0:30 a 0:20) na protiúder (zabití pár vojáků z další vlny aby jich najednou nebylo tolik).

Hon na templáře – Antó (4/4) – Velitelova lest
Společné s Antóem sledujte důstojníka (Antó půjde po střechách). Přidají se k němu další důstojníci a dojdete k plantáží. Jsou tu tři oblasti ve kterých vyhledejte důstojníky a najděte Kennetha Abrahama.
Kenneth Abraham. Velitel Britských vojsk a člen Templářského ritu, který byl poslán ovládnout Kingston. Najděte Abrahama a zaútočte na něj. Bojuje jako běžný důstojník. Zabijte ho.
Kenneth: Antó. Kolik let jsme bojovali? Tvoji muži v horách, beze zbraní. A moje armáda, nádherná. A přesto ty žiješ a já umírám…
Antó: Chybělo ti přesvědčení, abys vyhrál.

Krčmy
Zbijte násilníky u krčmy, čímž ji odemknete (1 – Kingston, 1 – Arroyos, 1 – Salt Key Bank, 1 –  Crooked Island, 1 – Velký Kajman, 1 – Andreas Island, 1 – Corozal, 1 – Ile A Vache)
Tip – Odemčené krčmy umožňují kupovat informace o konvojích nebo o pozicích sběratelských předmětů od barmana, kupovat rum (kvůli opití), najímat piráty, hrát deskové hry a poslouchat muziku.

16. Nic není pravda… (4-2)
– Knokautujte asasíny (3).
– Vykraďte truhly s pokladem (4)
Vydejte se na Tulum.

Tulum. Úkryt asasínů v husté džungli. Krom asasínské osady a jejich cvičiště tu lze nalézt trosky velkých Mayských chrámů.

Vyhněte se asasínům (nesmíte se prozradit ani je zabít) a zamiřte do džungle. Cestou alespoň 3 asasíny omračte a vykradněte celkem 4 truhly. Skrývejte se v keřích, využívejte stromu a opatrně se dostaňte až do centra džungle, kde čeká Kidd. Překvapí vás jeho asasínský mentor Ah Tabai a vyčte vám prodej map Templářům. Nicméně potvrdí, že Duncam Walpole jehož identitu jste využili byl zrádce asasínů.

17. Mudrcovo pohřbené tajemství (4-3)
Následujte Kidda skrze Tulumský chrám (Mayské chrámy). V jeden moment se za ním utrhne most, takže propast obejděte přes stěny (akrobacie). Na konci skočte do jámy a proplavte podvodní jeskyní. Dostanete se k bráně chrámu kde je rébus. Je třeba na otočný kruh na zemi umístit tři stejně barevné kameny vyjadřující dravce (kořist je vyobrazena na kruhu). Po stranách je protizávaží, takže můžete každý barevný kámen dravce zvednout a zase snížit na správné místa na kruhu. Vyřešení otevře velkou sochu hlavy Mudrce.  

18. Předstihnuti a přečísleni (4-4)
– Použijte uspávací šipky na stráže (8)
– Použijte zuřivé šipky na stráže (2)
Ah Tabai vás varuje před templáři, kteří přišli na Tulum a mají vaše piráty jako rukojmí. Kidd vám dá foukačku.
Foukačka – Foukačka s šipkami slouží k nenápadné likvidaci nepřátel. Účinky závisejí na použitých šipkách.
Uspávací šipky – Slouží k uspání cíle. Cíl po omezenou dobu spí ale je-li v okolí nějaký strážný, pokusí se kolegu probrat. Pokud nepřítel spí, lze jej zblízka potichu omráčit, případně i zabít. Počet šipek a délku jejich působení, lze navyšovat výrobou brašen a silnějšího jedu. Maximum je 15 uspávacích šipek.
Zuřivé šipky – Zasažený cíl bude pozvolna umírat a zároveň zešílí a začne útočit na okolní lidi. Elegantní způsob jak se zbavit celé skupiny nepřátel nebo ji přinejmenším rozbít. Počet šipek a délku jejich působení, lze navyšovat výrobou brašen a silnějšího jedu. Maximum je 15 zuřivých šipek.
V džungli je několik skupin zajatců (piráti i asasíni). Pobijte opatrně vojáky (využijte šipky) a zachraňte jich 14. Kidd se zmíní, že za útokem stál otrokář z Kingstonu Laurens Prins. Ah Tabai vám sice poděkuje ale nechce s vámi už nic mít.
Tip – Kidd vám teprve nyní ukáže holubníky a možnost plnit asasínské kontrakty, přestože to můžete dělat už od Sekvence II.
Zajděte za Kiddem, který vás vezme k zamčeným dveřím v chrámu, které se otevřou po nalezení všech Mayských stél. 

 

Sekvence V – Chybné pohnůtky

19. Pevnosti (5-1)
– Použijte moždíř k poškození pevnosti.
– Zabijte důstojníka v běhu.
1717 – Nassau, Bahamy. Do Nassau dorazí nováčci Charles Vane a „Cacilico“ Jack Rackham. Přivítá je Edward Thatch, kterému narostl plnovous a je známý už jako Černovous. Zmíní se o zlatu guvernéra Torrese v nedaleké pevnosti. Vydejte se tam. Zničte pevnost (využijte moždíř) vnikněte dovnitř, zabijte kapitána (při běhu) a pronikněte za velitelem. Je to Torres a zmíní, že všechno zlato jde na výkupné za Mudrce, kterého chytil Laurens Prins.

Námořní kontrakty (14/15) – Přečkání bouře
Obtížnost – 1
Punta Guarico. Vyhledejte v oblasti flotilu (2 dělové čluny, 3 brigy) a zničte ji.

Námořní kontrakty (15/15) – Poslední kontrakt
Obtížnost – 5
Serranilla. Po dokončení ostatních kontraktů se zpřístupní tento. Vyhledejte v oblasti spojeneckou loď Holanďan (válečná loď) a pomozte ji zničit všechny nepřátelské útoky (nejprve 2x dělový člun a 4x škuner, poté 2x briga a 1x fregata, no a nakonec 2x fregata a 1x válečná loď.

20. Potulný obchodník (5-2)
– Zabijte střelce (4)
– Zabijte stráže ochromené dýmovnicemi (5)
V Kingstonu na pláži promluvte s Adém. Chcete vyměnit zlato za Mudrce ale je tu i Kidd. Běžte za ním a přesvědčíte ho ať počká. Sledujte Laureana Prinse a Torrese a později je též odposlechněte. Cestou zabijte dostatek střelců na střechách (4) a pár vojáků zneschopněných kouřem (5). Na konci trasy Prinse odmítne prodej Mudrce a pošle na vás vojáky. Společně s Kiddem je zabijte. Kidd se pokusí Prinse dohnat a zabít. Utíkejte za ním (pozor hází dýmovnice) a sražte ho.

21. Bez posádky (5-3)
– Použijte zuřivé šipky na surovce (2)
– Použijte uspávací šipky na střelce (2)
Sejděte se s Kiddem na mlýnu. Odhalí, že je vlastně… žena. Společně půjdete na Prinse. Pronikněte na plantáž a vyřaďte tři poplašné zvony (cestou využijte šipky na likvidaci nepřátel). Poté Kidd bude předstírat zranění aby stráže otevřeli bránu do rezidence. Pronikněte do domu, projděte skrz na zahradu. 
Laurens Prins. Starý ale stále mocný a hamižný otrokář, který dříve sloužil pod Henry Morganem. Je-li to výhodne, spolupracuje i s Templáři. Prins je na zahradě v altánku. Dostaňte se k němu a zabijte ho (nebude se bránit ani utíkat).
Prins: Proč nade mnou visí jako vrána? Vidět starce trpět?
Eduard: Sám jste si způsobil nemalou část utrpení, pane Prinsi. Předpokládám, že je to odplata.
Prins: Vy absurdní hrdlořezové a vaše drahocenná filozofie. Žijete ve světě, ale nedokážete ho rozhýbat.
Edward: Mýlíte se v mých pohnutkách, starče. Jde mi jen o trochu peněz…
Prins: Stejně jako já, chlapče. Stejně jako já.
Mudrc Roberts vezme Kidda jako rukojmí, on s Prinsem spolupracoval! Kidd se sice uvolní ale Robets vzburcuje stráže a uteče. Unikněte z oblasti, schovejte se a poté promluvte s Kiddem, představí se jako Mary Readová.

 

Sekvence VI – Pohyblivé písky

22. Potápění se pro léky (6-1)
– Vykraďte truhly s pokladem (3)
– Vyhněte se napadení žralokem.
1718 – Nassau, Bahamy. V Nassau, během obsluhování od Anne Bonnyové, Edward Thatch a Ben Hornigold diskutují o problémech. Následujte je. Thatch se rozhodne vyrabovat potopený vrak. Kupte si pro Kavku potápěčský zvon. Jeďte k vraku San Igancia (Vraky lodí) na setkání s Thatchem na jeho lodi Pomsta královny Anny. Má na lodi i Steda Bonneta. Potopte se, prozkoumejte oblast (truhly) a vyhledejte truhlu s léky. Proplavte tunelem k otevřené oblasti, kde jsou žraloci.
Tip – Žraloci vás napadnou když se jimi necháte odhalit. Využívejte řasy pro úkryt.
Dostaňte se ke zvonu z Černofousovy lodi a nechte se vytáhnout nahoru. Bohužel léky jsou nepoužitelné.
Tip – Nyní můžete prozkoumat všechny ostatní oblasti pro které je potřeba sestup se zvonem. To znamená všechny lodní vraky a pár pašeráckých doupat.

Asasínské kontrakty (29/30) – Pašerákovo doupě
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Velký Kajman. Vyhledejte cíl v Anotto Bay a zabijte ho.

Asasínské kontrakty (30/30) – Psancova jeskyně
Bonus – Vyhněte se otevřenému konfliktu.
Corozal. Vyhledejte cíl v Ambergris Key a zabijte ho.

Vedlejší místa
Prozkoumejte všechna vedlejší místa a posbírejte sběratelské věci.
Tip – Nezmapováno jsou malinké ostrůvky a pláže, které nepatří k žádnému jinému místu. 
(Místo – Truhly / Námořnické popěvky / Fragmenty animu / Tajemství)
Arroyos: 5 / – / 3 / –
Salt Key Bank: 6 / 1 / 3 / 1
Crooked Island: 6 / – / 3 / 1
Velký Kajman: 6 / 1 / 3 / –
Petite Caverne: 4 / – / 2 / 1
Jiguey: 4 / – / 2 / 1
Ambergris Key: 3 / – / 2 / 1
San Juan: 3 / – / 2 / –
Anotto Bay: 3 / – / 2 / 1
Misteriosa: 6 / – / 2 / 2
Ostrov Mládeže: 6 / – / 3 / 1
Cat Island: 5 / 1 / 2 / –
Matanzas: 4 / – / 3 / 1
New Bone: 5 / – / 3 / –
Tortuga: 7 / – / 2 / 2
Andreas Island: 5 / – / 2 / 3
Corozal: 4 / – / 2 / 3
Ile a Vache: 4 / – / 2 / 2
Abaco Island: 1 / – / 3 / 2
Salt Lagoon: 3 / – / 2 / 1
Santanillas: 5 / – / 3 / 2
Cumberland Bay: 3 / – / 2 / 2
Mariguana Island: 4 / – / 2 / 1
Cayman Sound: 3 / – / 3 / 2
Florida: 1 / – / 2 / 1
Nezmapováno: 46 / – / 30 / 3

Vedlejší aktivity
Prozkoumejte všechna vedlejší aktivity (místa související s pevnostmi a potopenými vraky) a posbírejte sběratelské věci.
(Místo – Truhly / Námořnické popěvky / Fragmenty animu / Tajemství)
Castillo de Jagua: 2 / – / 2 / –
Charlotte: 2 / – / 2 / –
Chinchorro: 2 / – / 2 / –
Conttoyor: 2 / – / 2 / –
Cabo de Cruz: 2 / – / 2 / –
Dry Tortuga: 2 / – / 2 / –
Eleuthera: 2 / – / 2 / –
Gibara: 2 / – / 2 / –
Navassa: 2 / – / 2 / –
Punta Guarico: 2 / – / 2 / –
Serranilla: 2 / – / 2 / –
Ruiny Kabahu: 8 / – / 3 / –
Jeskyně Ďáblova oka: 8 / – / 2 / –
Vrak la Concepcion: 7 / – / 3 / –
Modrá díra: 7 / – / 3 / –
Vrak San Ignacia: 6 / – / 3 / –
Vrak Antochy: 7 / – / 2 / –
Temný příkop: 7 / – / 2 / –

Legendární lodě
Na vyznačených místech v Karibiku vyhledejte a zničte legendární lodě (El Impoluto, La Dama Negra, HMS Prince, Brother-in-Arms). Jsou to hotové pevnosti na moři, které je velmi obtížné porazit. Za každou poraženou loď lze získat 20 000R.
El Impoluto
Tip – El Impoluto je extrémně rychlá masivní španělská válečná loď s obřím klounem. Nejčastěji útočí nárazem klounu.
La Dama Negra
Tip – La Dama Negra je extrémně opancéřovaná španělská válečná loď útočící hlavně na dálku moždíři. Díky železným plátům je zranitelná pouze na zádi.

HMS Prince
Tip – HMS Prince je strašidelná Britská válečná loď útočící v mlze a to hlavně masivními děly.
Bratři ve zbrani
Tip – HMS Fearless a Roayal Sovereign jsou dvě britské válečné lodě útočící najednou, jedna s bílými plachtami, druhá s černými. Jsou velmi rychlé a snaží se vás sevřít do kleští a zničit. Zničením jedné začne ta druhá začne hořet a útočit především zblízka klounem.
Odměna – Za zničení všech legendárních lodí získáte speciální mocný úder klounem (momentální zrychlení lodi pro silnější náraz).

23. Ďáblův advokát (6-2)
– Zachraňte přeživší (5)
– Zabijte stráže ochromené dýmovnicemi (3)
Vydejte se k Hornigoldově lodi Benjamin. Ben vám řekne, že Thatch chce léky získat přepadáním lodí. V oblasti vyhledejte jeho Pomstu královny Anny (cestou zachraňte 5 pirátů). Kotví u ostrova Mariguana. Běžte na břeh a pomozte Černovousovi odrazit útok vojáků (využijte dýmovnice). Poté společně s ním a Stedem běže na Pomstu královny Anny a chopte se kormidla.
Tip – Pomsta královny Anny je masivní fregata. Střílí třemi salvami děl a je velmi odolná, ale nemůže se měřit s plně vylepšenou Kavkou.
Pronásledujte a naloďte se na Thatchův původní cíl – válečnou loď HMS Dragon. Při nalodění skočíte na stěžeň. Dostaňte se na loď a zabijte kapitána. Nalezených léků je jen pár ale mířili do Charles-Townu. 

24. Obléhání Charles-Townu (6-3)
– Použijte uspávací šipky na krokodýly (3)
– Stáhněte krokodýla.
Na moři se setkáte se Stedem a jeho škunerem Pomsta. Vydáte se do Charles-Towne za Thatchem. Chtěl vyměnit rukojmí za léky ale to nevyšlo. Zkusíte to vy. 
Tip – Charles-Towne je příběhová mapa. Malá osada v temných bažinách, kterým vládnou krokodýli.
Sledujte dělový člun a vyhněte se strážním věžím. Dorazíte do oblasti kde jsou dvě věže proti sobě. Vylezte ven do tábora a sabotujte poplašný zvon (pozor na vojáky). Poté se vraťte na Kavku a dál sledujte dělový člun. Na konci trasy kapitán opustí dělový člun a bude pokračovat na malé pramici. Vylezte na břeh a sledujte člun pěšky. Cestou dejte pozor na krokodýly (tři uspěte a jednoho stáhněte). Sledujte člun (akrobatické pasáže přes zříceniny, kostel a hřbitov) a cestou sabotujte poplašné zvony (vyhněte se poplachu). Na konci kapitán vyleze na břeh a sejde se s dalším vojákem. Odposlechněte je. Thatch ale zaútočí a kapitán začne utíkat. Pronásledujte ho přes městečko k pevnosti a zabijte ho než uteče za bránu. Získáte klíč k zásobám léků a vrátíte se k Černovousovi. Ten se rozhodne odejít na odpočinek.

Současnost…
Melanie vás pošle za ředitelem. Vyjeďte výtahem nahoru ale Olivier si nejprve promluví s Melanií soukromě. Ozve se vám technik John. Jděte kolem recepce k zamčeným dveřím. John vám dá bezpečnostní úroveň 2. V kamerové místnost hackněte kamery abyste viděli schůzku Oliviera a Melanie.
Tip – Hackování kamer vyžaduje dosáhnout násobením tří prvočísel cílového čísla.
V záznamu kamer uvidíte, že Laetitia z vedení je oba nutí pracovat na vzpomínkách ohledně asasínů, templářů a Observatoře. Pokračujte chodbou k oknu, na čistící plošinu a přes balkon do kanceláře Oliviera (už prázdné) kde hackněte jeho PC. John odláká sekretářku a můžete ven. Sjeďte dolů do haly a Rebecce (u stánku s Shaunem) odevzdejte data. Vraťte se do Animu.

 

Sekvence VII – Britská invaze

25. Chceme vyjednávat (7-1)
– Sabotujte poplašný zvon.
– Zabijte stráže zatímco visíte na římse (3)
1718 – Nassau, Bahamy. Píšete dopis své Caroline ale změníte názor, zatímco se Anne Bonnyová seznamuje s Rackhamem. Jděte k přístavu k hloučku lidí. Dorazil Woodes Rogers (nyní guvernér) společně s komodorem Peterem Chamberlainem a chce vyjednat kapitulaci pirátů z Nassau. Ben Hornigold se s nimi sejde a zavolá i další piráty včetně přítele Johna Cockrama. Sledujte je přes město až k pevnosti kam zajdou. Vnikněte do pevnosti (zleva kolem zdi), cestou shoďte z římsy 3 vojáky a v pevnosti sabotujte poplašný zvon. Poté ze sudu na nádvoří ukradněte mapy.

26. Pikle se střelným prachem (7-2)
– Zabijte 4 stráže v jedné sérii zabití.
– Použijte šipky foukačky na stráže (10)
Podle nalezených plánů se s Charlese Vanem rozhodnete prolomit námořní blokádu Nassau. Ve čtyřech oblastech (hlídaných vojáky) vyhledejte sudy střelného prachu a sesbírejte ho. 

27. Odpravený komodor (7-3)
– Zabijte stráže ze stopovacích zón (3)
– Zabijte Chamberlaina ze vzduchu.
Během přípravy plánu s Vanem vyslechnete rozhovor vojáků, že komodor se chystá potopit pirátské lodě. Rozhodnete se ho zabít. Nenápadně sledujte dva vojáky až ne útesy u pobřeží. Cestou využijte porost na zabití stráží. Dostaňte se na válečnou loď komodora.
Peter Chamberlain. Britský komodor, který byl s guvernérem Rogersem poslán vyjednat kapitulaci Nassau. Netají se nenávistí k pirátům. Komodor se pohybuje na lodi. Ve vhodný moment ho zabijte z výšky.  
Edward: Guvernér nám udělil milost, komodore. Copak v dnešní době slovo člověka nic neznamená?
Chamberlaine: Syfilis vám zatemnil mysl? Proč se škrábat a drápat, abyste ochránil takovou bídu? Jste paraziti, kteří se živí na průmyslu poctivých lidí!
Edwarde: V tomto ohledu se podobáte králi Jiřímu.
Chamberlaine: Znáš své místo, sedláku! Možná jsi mě připravil o život, ale svůj vlastní jsi nezlepšil ani náhodou!
Eduard: „Vždyť jsi to udělal! Nějaký důvod tě nutí mluvit?
Chamberlaine: Kdyby nebylo toho pohana, guvernéra Rogerse, viděl bych tě viset na vlastních křížích, červe! Všichni!

28. Ohnivá loď (7-4)
– Použijte moždíř k potopení lodí (3)
– Použijte sudy k potopení lodi.
Na pláži promluvte s Vanem a rozjedete svůj plán. Sledujte a chraňte Royal Phoenix naloženou střelným prachem. Zničte útočící dělové čluny (moždířem a sudy). V blízkosti blokády se zdržte mimo dosah exploze a po výbuchu prorazte ven na otevřené moře. 

 

Sekvence VIII – Bez slitování

29. Nebuďte tak opatrní… (8-1)
– Vyřaďte z provozu válečnou loď pomocí těžké střely (1)
– Zabijte stráže (4)
1718 – Great Inagua. Navštíví vás Kidd a zmíníte se o krachu Nassau. Vydejte se na sever za Thatchem. V Severní Karolíně najdete Thatche (Edward „Černovous“ Thatch), marně ho zkusíte přimět k návratu ale alespoň vám sdělí, že Mudrc se prý plavil na lodi Princezna.
Tip – Severní Karolína je poměrně malá příběhová lokace. Jedná se o přístavní osadu, sídlo na kopci a velkou vodní plochu.
Sledujte podezřelého námořníka až k rezidenci. Sledujte a odposlechněte námořníka s důstojníkem. Cestou zabijte vojáky (4). Dojdou na kopec kde dají signál flotile k útoku na piráty. V časovém limitu (1:00) proběhněte přes bombardovanou osadu na Kavku. Thatch už je na palubě s vámi. Zničte válečnou loď, která vede útok (využijte těžké střely) a obsaďte ji. Jenže po obsazení se strhne boj se zbylými vojáky, postupně zabijí Černovouse a vás srazí do moře. V časovém limitu (0:30) se vraťte na Kavku a unikněte z oblasti.

30. Ješitní parchanti (8-2)
– Poškoďte Royal African Pearl vylepšeným klounem.
– Použijte obranu pevnosti k potopení lodi.
Sejděte se s Vaneem na jeho lodi Ranger. Rozhodne se vám pomoci nalézt Observatoř. Následujte Ranger k otrokářské fregatě Royal African Pearl (z Královské africké společnosti). Pronásledujte loď, zatímco Ranger na ni zaútočí, ale je zničen. V časovém limitu (0:10) se dostaňte k Rangeru a naberte Vanea na palubu. Zaútočte na Royal African Pearl (klounem) a využijte obranu nedaleké pevnosti Cabo de Cruz ke zničení další lodi. Obsaďte fregatu. Jenže Jack Rackham zradí, zabere Kavku a vás i Vanea vyhodí do moře.

31. Na pustém ostrově (8-3)
– Stáhněte zvířata (3)
– Zabijte ze vzduchu Vanea.
Vy a Vane přežíváte na ostrově Isla Providencia, jenže Vane zešílel, krade jídlo a obviňuje vás z katastrofy. Jste v novém typu míst – Džungle (Principe, Isla Providencia)

Isla Providencia. Opuštěný ostrov na jihu Karibiku. Krom husté džungle tu lze nalézt rozsáhlé Mayské ruiny.

Jděte za Vanem. Narazíte na něj u ruin. Vylezte nahoru ale z výšky uvidíte, že už je dole a utíká po řece. Jděte za ním. Vane po vás začne střílet nalezenými zbraněmi. Kryjte se a dostaňte se k němu. Zase uteče a odpálí sudem kmen stromu. Pokračujte za ním a dávejte pozor na další sudy (bude je odpalovat). Vanea najdete na vršku pyramidy.
Charles Vane. Anglický pirát vlastnící brigu Ranger. Po ztrátě lodi a vyhození na pustém ostrově zešílel.
Vane po vás střílí nebo vrhá granáty. Kryjte se za troskami chrámů a obejděte pyramidy zprava. Vylezte na vrchol a shora zabijte Vanea z výšky.
Edward: Vane!
Vane: Buzerante. Udělal jsi jen polovinu práce!
Edward: Do prdele. Tohle je moje odměna za to, že věřím v to nejlepší o mužích? Za to, že jsem si myslel, že taková krysa jako ty by mohla mít občas trochu rozumu! Možná měl Hornigold pravdu. Možná že svět potřebuje ambiciózní muže, kteří by zabránili takovým, jako jsi ty, všechno zničit.
Vane: Nebo možná jen nemáš na to, abys žil bez výčitek.
Edward: Nešetři mi místo v pekle, šmejde. Brzy nepřijdu.
Necháte Vanea naživu. K ostrovu se přiblíží loď… záchrana!

 

Sekvence IX – Kalné vody

32. Představte si mé překvapení (9-1)
– Zabijte surovce (4)
– Sabotujte poplašné zvony (2)
1719 – Great Inagua. Kidd společně s Adém získali Kavku zpátky poté co se Rackham raději vrátil do Nassau žádat milost. Vydejte se do Kingstonu. Sejděte se a Adém, který vyslechl otrokáře – na Princeznu se ptal i Hornigold a Rogers. Pronikněte na plantáž opodál (cestou sabotujte zvony a zabijte surovce) a vyhledejte Hornigolda s Rogersem. Nenápadně je sledujte – půjdou z plantáže, přes město až k přístavu. Setkají se s guvernérem Torresem (a jeho strážcem El Tiburónem). Odposlechněte je cestou přes přístav. Princezna byla přepadena u pobřeží Afriky. Hornigold vás ale odhalí a pošle na vás vojáky – utečte jim a skryjte se.

 33. Důvěra je získána (9-2)
– Proveďte na Cockramovi a Burgessovi dvojité zabití.
– Osvoboďte piráty (2)
Vydejte se k pobřeží Afriky (od jižní části Karibiku). Po nějaké době dorazíte k Principe

Principe. Pobřeží Afriky nabízí velký útes a osadu. Na vršku útesu je vojenský tábor s vysokými věžemi.

Zničte lodě u pobřeží (1x briga, 4x dělový člun) a vylezte na břeh. Cestou džunglí se dostanete k táboru s těly kde najdete Mudrce (Bartoloměj Roberts). Je ochoten vám pomoci nalézt Observatoř ale nejprve se musíte zbavit templářů, kteří po něm jdou. Pronikněte do tábora za palisádou, na útesech zachraňte dvě skupiny pirátů a slezte k přístavu na pobřeží. Tady jsou Hornigoldovi chlapi.
John Cockram + Josiah Burgess. Původně piráti a přátelé Hornigolda. Společně s ním přešli na stranu templářů a pracují pro něj. Vyhledejte v přístavu oba dva. Chodí od domu k domu a pobízejí námořníky k odplutí. Vytipujte správný moment kdy se sejdou, a zabijte je dvojitým zabitím (ideálně vzdušným).
Cockram: Udělal jsi nám dobře, Kenwayi. Dokázal jsi, že jsi opravdový borec. A za co?
Burgess: Za svou vlastní zatracenou pýchu.
Edward: Vstoupili jste do cesty mé kořisti. To by muž neměl dělat.
Cockram: Sebevědomý hlupák, přesně jak říkal Hornigold.
Edward: Ten templářský strup pro mě nic neznamená. Nikdo z vás ne.
Burgess: A ty jsi kvůli tomu ještě horší, Kenwayi! Byli to templáři, kdo se nás ujal, když šlo všechno ostatní do háje! Ne náš král. Ne naše země. Templáři.
Cockram: Templáři jsou naše rodina. Kde je ta tvoje? 
Roberts se stane kapitánem a vyrazí zpět s vámi.

 

Sekvence X – Domněle mrtvý

34. Gambit Černého Barta (10-1)
– Nepouštějte se do otevřeného konfliktu.
– Zabijte kapitána při zhoupnutí na laně.
1719 Misteriosa. Robertsem vám předá místo dalšího setkání. Setkejte se s jeho lodí na jihu. Má v plánu ukrást zásoby s krví templářů na jejich sledování Observatoří. Hodlá se s pomocí zajatého kapitána infiltrovat mezi portugalskou flotilu. Pokračujte průplavem k první lodi. Zatímco zajatý kapitán upoutá pozornost, vnikněte nepozorovaně na loď (zezadu), ze stěžně ukradněte vlajku a vraťte se zpět. Proplujte dál. Uvidíte loď ze které je cosi vykládáno na břeh. Doplavte na břeh, nepozorovaně se dostaňte na zadní pláž a vybrakujte truhličku – je prázdná. Vraťte se na Kavku a pokračujte. Proplujte kolem lodí na další stanoviště kde je vlajková válečná loď Nosso Senhor da Compreenso. Zase vylezte na břeh a nepozorovaně zlikvidujte dva strážné na věžích. Druhá věž je hned nad válečnou lodí a má tu lano. Zhoupněte se po něm ve správný moment a zabijte kapitána lodi. Převezmete kontrolu nad Nosso.
Tip – Nosso Senhor da Compreenso je masivní válečná loď. Je pomalá ale silně odolná a vybavená mnoha děly a moždíři. I dozadu může střílet dělové koule (namísto sudů).
Společně s Kavkou unikněte zbytku flotily, případně potopte pronásledovatele. Roberts má krev templářů a je ochoten vám ukázat Observatoř.

35. Vraždění a chaos (10-2)
– Při hledání Hornigolda se vyhněte konfliktu.
– Zabijte Hornigolda ze vzduchu.
Setkejte se s Robertsem u jeho lodi Royal Fortune. Jenže se objeví Hornigold a nejprve ho půjdete zrušit. Nenápadně proplavte zamlženou oblasti a vyhledejte loď Hornigolda (Ranger). Zničte ji. Ranger dopluje k ostrově Santanillas a Hornigold uteče tam. Vyleze na břeh, pobijte vojáky a přes strom se dostaňte na útes s ruinami.
Benjamin Hornigold. Původně anglický pirát a jeden ze zakladatelů Nassau jako pirátského města. Po obsazení Nassau Angličany se rozhodl přidat k templářům a pracovat pro Rogerse. Ben je na vrcholku pyramidy. Vyleze zezadu na vrchol a zabijte ho z výšky.
Hornigold: Mohl jsi být mužem, který něco znamená. Ale teď máš srdce vraha. A za všechny své chyby můžeš ukázat jen svou odvahu.
Edward: To je zatraceně lepší, než máš ty, Bene. Srdce zrádce, který si myslí, že je lepší než jeho kamarádi!
Hornigold: Ano, a to se ukázalo jako pravda! Co jsi udělal od pádu Nassau? Nic než vraždy a chaos!
Edwarde: Vrhli jste se na stranu těch, které jsme kdysi nenáviděli!
Hornigolde: Ne! Tihle templáři jsou jiní. Kéž bys to viděl. Ale jestli budeš pokračovat ve svém dosavadním kurzu, zjistíš, že jsi jediný, kdo po něm kráčí! S šibenicí na jejím konci.
Edward: To je možné. Ale teď je na světě o jednoho hada méně. A to mi stačí.

36. Observatoř (10-3)
– Ochromte všechny strážce v boji beze zbraně.
– Ochromte stráže ze stopovacích zón (5)
Sejděte se s Robertsem na Long Bay.

Long Bay. Severní cíp Jamajky nabízí krom husté džungle starý chrám První civilizace ukrývající proslulou Observatoř.

Roberts vás pošle vyčistit džungli. Ta je plná domorodců (Strážci).
Tip – Strážci jsou velmi pozorní a mohou si váš všimnout i když jste v úkrytu. Používají foukačky s velmi zraňujícími šipkami.
Projděte skrze tři oblasti v džungli a v každé zneškodněte (jen pěstmi) strážce, přičemž jich alespoň 5 vyřaďte z porostu. Čtvrtou oblastí je jeskyně, tam je strážců mnoho. A poté ještě pátá oblast v džungli. Roberts svojí krví otevře Observatoř a postřílí své muže (aby neviděli to co je uvnitř). Vezměte krabičku s krví a následujte Robertse dovnitř. Položte bednu před mechanismus astrolábu. Roberts umístí do středu křišťálovou lebku a pomocí krve ukáže výhled z pohledu Rackhama v Nassau, který sleduje sbližování Kidda a Anne Bonnyovou a poté ukáže pohled Rogerse při hovoru s Torresem. Roberts vás poté udeří a srazí dolů do vody. Vylezte nahoru a postěně přelezte k východu u stropu. Dostanete se ven ale skluz po strmém svahu vás zraní. Dopadnete na pláž. Běžte k Robertsovi ale jste příliš zranění a on vás zajme.

Hlavní místa
Prozkoumejte všechna hlavní místa a posbírejte sběratelské věci.
Tajemství jsou buď Mapy pokladů nebo Lahve s dopisem (1. O mém jméně a původu, 2. První názory na můj stav, 3. V mém rodišti, 4. Moje první snění, 5. Moje prohlubující se dilema, 6. Já v učení, 7. Odchod z domova, 8. Co pravily hlasy, 9. Podivný incident na moři, 10. Hledání stabilní práce, 11. Peter Beckford starší, 12. Přichází templář, 13. Další děsivé snění, 14. Asasín, 15. Odpočinek a krmě, 16. Observatoř, 17. Můj odchod, 18. Mé pátrání, 19. Býti „Mudrcem“, 20. Nesrozumitelné tajemství) nebo rukopisy (Aberdeenský bestiář (detail fénixe), Atalanta Fugiens, Cortez a La Malinche z Historie Tlaxcaly, Crónicas dos Feitos de Guiné, Epistola de Magnete, Introductio Geographica, Magellanova loď, Mapa světa (1570), Plod v děloze, Posvátná teorie Země, Solaris od Munda Subterranea, Tabulae Rudolphinae, Vertumnus, portrét dnešní doby, Vojničův rukopis – strana 34r, Vojničův rukopis – strana 34v, Vojničův rukopis – strana 35r, Vojničův rukopis – stránka 33v, Výňatek z de Gamova deníku, Kolumbova mapa, Mayský „drážďanský“ kodex).
Námořnické popěvky (Beran z Derby, Billy Riley, Boty Paddyho Doylea, Břehy barbarské, Dejte mi pomocnou ruku, Divoká husa, Divoké hrátky, Hej, hou, tak už ji překul, Jako kára v ulici, John Storm, Kapitán Kidd, Mrtvý kůň, Nech jí, Johnny, Opilý námořník, Plachetnice Malarkey, Plujem spolu na Kubu, Rio grande, Ryby v moři, Taháme, Tak časně zrána, Vy slečny ke mě šup, Whisky, Johnny, Zvesela, brachu, Španělské dívky
(Místo – Truhly / Námořnické popěvky / Fragmenty animu / Tajemství)
Cape Bonavista: 16 / 1 / 4 / 2
Havana: 20 / 7 / 15 / 7
Nassau: 22 / 5 / 13 / 5
Kingston: 18 / 6 / 13 / 6
Long Bay: 8 / – / 5 / 1
Great Inagua: 10 / 2 / 5 / 2
Tulum: 7 / – / 5 / –
Principe: 6 / – / 5 / –
Isla Providencia: 9 / – / 5 / 2

Vyhlídky
Synchronizujte všechny vyhlídky (3 – Cape Bonavista, 8 – Havana, 9 – Kingston, 7 – Nassau, 1 – Great Inagua, 2 – Tulum, 2 – Principe, 3 – Isla Providencia, 1 – Arroyos, 1 – Salt Key Bank, 1 – Crooked Island, 1 – Velký Kajman, 1 – Misteriosa, 1 – Ostrov Mládeže, 1 – Cat Island, 1 – Matanzas, 1 – New Bone, 1 – Tortuga, 1 – Andreas Island, 1 – Corozal, 1 – Ile A Vache, 1 – Abaco Island, 1 – Salt Lagoon, 1 – Santanillas, 1 – Mariguana Island, 1 – Cumberland Bay, 1 – Cayman Sound, 3 – Long Bay, 1 – Florida) 

Mayské stély
Vylezte na Mayskou stélu a v Orlím pohledu nastavte znak na předměty v okolí. Střed určí pozici pokladu (1 – Cape Bonavista, 1 – Great Inagua, 1 – Tulum, 2 – Isla Providencia, 2 – Misteriosa, 2 – Ostrov Mládeže, 1 – Cat Island, 1 – Matanzas, 1 – New Bone, 1 – Tortuga, 2 – Santanillas, 1 – Long Bay).

Zakopané truhly
Najděte mapu pokladu, dle souřadnic dojděte na místo a vyhledejte truhlu. Celkem jich je 22.

Současnost…
Melanie vás probere v úkrytu v podzemí, jelikož došlo k narušení bezpečnosti a tak vás schovali. Olivier se prý nevrátil ze schůzky v Chicagu. Ozve se John, dá vám bezpečnostní prověrku 3. stupně a pošle vás zahladit stopy. Vyjděte z obytné oblasti na chodbu a hackněte kamery. Uvidíte jak John odláká Melanii ze serverovny. Tak hackněte server. Objeví se hologram Juno a John očekává, že její vědomí vnikne do vašeho těla ale ona ještě není připravena a zmizí. Vraťte se do Animu.

 

Sekvence XI – Do závětří

37. Trpět bez umírání (11-1)
– Sabotujte poplašné zvony (3)
– Navštivte staré přátele (2)
1720, Port Royal, Jamajka. Jste ve vězení na Jamajce (Kingston). Mary Readová (Kidd) a její přítelkyně Anna Bonnyová jsou za pirátství odsouzeny k šibenici ale vymluví se z toho, když se odvolají na těhotenství. Torres s Rogersem vám nabídnou milost, když jim ukážete Observatoř ale odmítnete.
O čtyři měsíce později jste v kleci. Zarachoťte klecí, načež zaútočí asasín Ah Tabai, stráže zabije a pustí vás ven. Je tu kvůli Mary ale pomoc by uvítal.
Tip – Máte zpět své zbraně kromě hlavní zbraně a nemáte kulky.
Projděte pevností, cestou sabotujte tři poplašné zvony. V kleci s výhledem na moře u rohu pevnosti najdete kostru Jacka Rakhama. V pevnosti vstupte do vězení. V prvním větším sále v cele najdete Charlese Vanea, nějak se dostal z ostrova a skončil v cele. Pokračujte k celám Mary a Anny. Al Tabai odvede Annu, vy pomozte Mary ale po těhotenství a pobytu v cele je vážně zraněná. Odveďte ji ale cestou zemře. Alespoň tedy vezměte její tělo, vyjděte ven a u mola ji předejte al Tabaiovi, který vám vrátí váš oblek.

38. Delirium (11-2)
Zapíjíte svůj žal v hospodě a máte halucinace s Robertsem. Běžte za ním krčmou a zkuste ho udeřit. Objevíte se na pláži, kde za ním projděte, zatímco k vám promlouvají staří známí (Hornigold, Thatch i Kidd). V další fázi jste pod mořem, tak vyplavejte nahoru. Jste v nádrži na nádvoří, kde Rogers vypráví bajku o kavce co chtěla být orlem a kde zabijte tři zjevení Robertse v okolí. Nyní se plavíte po moři, zatímco vaše žena Caroline vám vyčítá odchod.

39. …Všechno je povoleno (11-3)
– Použijte oštěp na laně k oběšení stráží (2)
– Použijte oštěp na laně k přitáhnutí stráží (3)
Proberete se na pláži kde vám Adé vrátí Kavku, poradí ať jdete k asasínům a nadobro odejde. Jeďte na Tulum. 
Tip – Pokud máte všechny Mayské kameny, teprve nyní si můžete na Tulum vyzvednout oblek.
Promluvte s Adém, ale Tulum je opět pod útokem. Al Tabai vám dá oštěpy.
Oštěpy na laně – Oštěpy na laně se vrací. Oštěp je možné vrhnout na nepřítele, což jej zraní a ještě je možné si jej přitáhnout blíž a dorazit. Opravdu zákeřné jsou oštěpy při úkrytu na stromě, či lodích. Po zasažení protivníka je možné seskočit, vytáhnout nepřítele svou vlastní vahou nahoru a oběsit jej. Maximum lze navyšovat výrobou brašen na 15 oštěpů.
Následujte Al Tabaie džunglí a cestou zabijte nepřátele (oštěpem na laně oběšením a přitažením). Na pláži zabijte 20 vojáků a na lodi zabijte kapitána.

 

Sekvence XII – Orel a kavka

40. Konec guvernérování (12-1)
– Zabijte diplomata z kupky sena.
– Zabijte Rogerse z lavičky.
1721 Ile a Vache. Rozhodnete se pomoci asasínům. Adé odejde a novým prvním důstojníkem uděláte Anne Bonnyovou.
Tip – Máte na Kavce novou vlajku – lebku s asasínském symbolu.
Vydejte se do Kingstonu. Promluvte s Antó, který vám sdělí, že Rogers plánuje odjet do Anglie, protože byl zbaven funkce guvernéra a že pořádá slavnost kam se dostanete v přestrojení. Na pláži sledujte italského hosta a ve vhodný moment (zastaví se u kupky sena) ho ze sena zabijte.
Tip – V přestrojení za italského šlechtice můžete používat jen skrytou čepel.
Běžte na slavnost.
Woodes Robers. Původně privatýr a později první guvernér Baham. Člen Templářů a pomocník Torrese. Rogers má projev a poté bude chodit okolo mezi hosty. Nedovolte aby vás odhalil (může vás poznat). Najděte si lavičku a až půjde okolo, zabijte ho z ní.
Edward: Kdysi jsi byl privatýr. Jak to, že nemáš tolik úcty k námořníkům, kteří se jen snaží prosadit na tomto světě?
Rogers: Nemůžeš pochopit mé motivy, kreténe! Ty, který jsi strávil celý život demontáží všeho, čím naše civilizace září.
Edward: Ale já to chápu. Viděl jsem Observatoř a znám její moc. Používal jsi to zařízení ke špionáži, vydírání a sabotážím.
Rogers: Ano, a přesto všechno za vyšším účelem. K zajištění spravedlnosti. K potlačení lží a hledání pravdy.
Edward: Edward: Na Zemi není člověk, který by takovou moc potřeboval.
Rogers: A přesto trpíš, aby ji psanec Roberts používal!
Edwarda: Ne. Beru si ji zpět. A když mi řekneš, kde je, zastavím ho.
Rogers: Tady na ostří nože v tobě konečně nacházím přítele! Príncipe, ty šílený bastarde. Naše nejlepší zdroje tvrdí, že Príncipe…
Opusťte oblast a vraťte se k Antó. Vydáte se do Afriky.

41. Královská smůla (12-2)
– Použijte oštěp na laně k zabití Robertse.
– Zabijte stráže tím, že zničíte sudy s prachem (8)
Plujte na Principe. Vylovíte námořníka, který vám řekne, že ho Roberts přepadl. Vylezte na břeh a probijte se až k pevnosti na vrchu (cestou zabijte 8 nepřátel pomocí sudů). Robertse najdete na útesu. Skočí ze stromu na svoji loď Royal Fortune a utíká. Máte časový limit (0:45) během kterého skočte na Kavku (připluje blíž) a chopte se kormidla. Roberts za sebou strhne skály tak je obeplujte a pronásledujte ho. Až vyjede na otevřenější moře, přidají se k němu 4 fregaty. Zničte fregaty i Royal Fortune na které je Roberts (Bartoloměj „Černý Bart“ Roberts).
Bartoloměj Roberts. Velšský pirát, který přepadával lodě v Karibiku i u pobřeží Afriky. Byl vůbec nejúspěšnějším pirátem Zlaté éry pirátství, která jeho smrtí skončila. Především je ale Mudrcem, člověkem ve kterém se projevil gen Aito, manžela Juno z První civilizace. Využijte stěžně a vyšplhejte nahoru odkud můžete Robertse pohodlně zabít oštěpy na laně.
Roberts: Veselý a krátký život, jak jsem slíbil. Jak dobře se znám. A co ty, Edwarde? Našel jsi klid, který hledáš?
Edwarde: Edward: Tak vysoko nemířím. Neboť co je mír jiného než zmatek mezi dvěma válkami?
Roberts: Tak to jsi stoik! Možná jsem se v tobě mýlil. Možná pro ni nakonec přece jen budeš užitečný.
Edward: Ona? O kom to mluvíš?
Roberts: O té, která číhá. Pohřbená. Doufal jsem, že ji najdu, že ji znovu uvidím. Otevřít dveře chrámu a slyšet ji znovu vyslovit mé jméno. Aita…
Edwarde: Mluv rozumně, člověče.
Robertsi: Narodil jsem se příliš brzy, jako mnoho jiných přede mnou.
Edward: Kde je to zařízení, Robertsi?
(Roberts předá Křišťálovou lebku Edwardovi.)
Roberts: Znič toto tělo, Edwarde. Templáři… pokud mě zajmou…
(Edward odnese tělo pryč)

42. Nečistá krev (12-3)
– Použijte stráže jako lidský štít (2)
– Nepouštějte se do žádného souboje.
Vydejte se do Havany. Ukážete Rhona lebku a vyhledáte Torrese. U kostela sledujte El Tiburóna a jeho muže až do pevnosti. Vyhněte se odhalení a pronikněte do pevnosti, kde na nádvoří zabijte Torrese. Ale byl to jen dvojník a zaútočí El Tiburón.
El Tiburón. Obrovský bodyguard Torrese. Krutý a němý člen Templářského ritu. Tiburón dokáže blokovat úplně všechny typy útoků a občas na vás vystřelí z pistole (využijte ostatní vojáky jako štít). Využijte na El Tiburńa pistole. Až po šesti střelách padne.
(Zabití falešného Torrese)
Edward: Skončil jsi, Torresi. Kriste!
(Boj s El Tiburónem)
Edward: Kdybys mohl mluvit, kamaráde, rád bych si poslechl tvou verzi.
(El Tiburón nesrozumitelně zasténá a svalí se na záda).
Edward: Tys mě kdysi pokořil, já jsem si vzal tu tvrdou lekci a polepšil jsem se. Zemři s vědomím, že jsi za celý náš konflikt pomohl udělat z darebáka vojáka.
Utečte z oblasti a vraťte se za Rhonou na základnu. Řekne vám, že Torres opustil přístav a určitě míří k Observatoři.

43. Navždy sám (12-4)
– Osvoboďte držené strážce (7)
– Použijte obranu Observatoře k zabití stráží (4)
Plujte na Long Bay
Tip – Před Long Bay hlídají dvě válečné lodě.
Společně s Anne jděte na břeh a přes džungli plnou zmasakrovaných těl (Španělů i strážců) až k osadě u řeky. V této oblasti a jeskyni je několik strážců držených jako rukojmí – zachraňte je. Pokračujte k Observatoři. Anne zůstane venku hlídat, vy jděte dovnitř. Přeskákejte přes pohybující se kvádry až do hlavního sálu. ‚
Tip – Dávejte pozor na sloupy světla. Zabijí vše se do nich vejde.
Využijte světelné sloupy na likvidaci vojáků. Torres je u oltáře. Přeskákejte k němu (pozor na sloupy světla).
Laureano de Torres. Španělský guvernér Kuby a velmistr Templářů (Západoindický ritus). Torres je u oltáře chráněn sloupem světla, takže na něj skočte až se sníží. Bojujte s ním (má jen meč ale vydrží hodně). Po chvíli boje ho udolejte.
Torres: Kapitán Kenway. Moje osina v zadku. Naplňuje vás tato vražda?
Edward: Já jen vidím, že je práce hotová. Stejně jako bys to udělal ty se mnou.
Torres: Tak jako jsme to udělali my, myslím. Už nemáš žádnou rodinu, žádné přátele, žádnou budoucnost. Vaše ztráty jsou mnohem větší než naše.
Edward: To je možné. Ale vaše zabití je mnohem větší křivda než to, co jsem kdy udělal já.
Torres: Tomu opravdu věříš?
Edward: Chtěl bys vidět celé lidstvo zavřené v úhledně zařízeném vězení, bezpečné a střízlivé, ale otupělé až k rozumu a zbavené veškerého ducha. Takže ano… se vším, co jsem za poslední roky viděl a naučil se, tomu věřím.
Torres: Dobře nosíš své přesvědčení. Sluší ti…
Dorazí Ah Tabai a Adéwalé aby vrátili lebku na místo. A dají vám dopis…

Současnost…
Technik John se dostane až k vám. Je novým Mudrcem a doufal, že Juno bude moci obsadit vaši tělesnou schránku. Ale než vás stačí zabít, ochranka ho zastřelí. Melanie se vám omluví a ukáže vám upoutávku na téměř hotový virtuální film. Poté se vraťte do Animu.

Aktivita Současnosti – Lístečky (20)
Dokončete sběr lístečků. Najděte všechny (Lístečky).

Aktivita Současnosti – Hackování (33)
Dokončete hackování počítačů a serverů. Tím získáte data různého typu (Abstergo Entertainment, Abstergo Industries, Subjekt 17, Subjekt nula, Velcí myslitelé, Analýza trhu).

 

Sekvence XIII – Epilog

44. …Konec (13-1)
1722 Great Inagua. Pouze animace. Ve svém úkrytu se sejdete s Ah Tabaiem, Adéwalem a Anne. Dorazí loď s vaší malou dcerou Jennifer, protože vaše žena před časem zemřela.

45. Jak velkolepé, mistře Kenwayi!
Plavíte se se svou dcerou do Anglie… O pár let později jste v divadle s již dospělou Jennifer a malým synem Haythamem.
Konec… titulky (už během plavby)

Po titulcích se vrátíte do kůže Edwarda v Karibiku.

 

DNA

Poměrně přehledná, ačkoli umělecky nijak zvlášť povedená DNA. Sekvencí je celkem 13, což je velmi slušný počet.

DNA
Sekvence I – 1 paměť
Sekvence II – 6 pamětí
Sekvence III – 7 pamětí
Sekvence IV – 4 paměti
Sekvence V – 3 paměti
Sekvence VI – 3 paměti
Sekvence VII – 4 paměti
Sekvence VIII – 3 paměti
Sekvence IX – 2 paměti
Sekvence X – 3 paměti
Sekvence XI – 3 paměti
Sekvence XII – 4 paměti
Sekvence XIII (Epilog) – 2 paměti
Celkem – 45 pamětí

 

UPlay

Odměny (4)
Tapeta AC IV BF – 4 tapety na plochu.
Vzhled legendárního Edwarda – Oblek piráta.
Legendární Kenway (UPlay)
Balíček Toledské čepele – Nová zbraň
0R Toledské čepele – R 4 / K 3 / P 3 (UPlay)
Balíček Pomstychtivá dcera – MP postava černá dáma, nové vzhledy pro Kavku (- 40 b)

Zajímavosti

Kniha – Assassin’s Creed – Černá vlajka
– Další kniha Olivera Bowdena. Edwardův příběh v knižní podobě.

Intro
– V AC IV se vrací systém animovaného intra, které se přehraje, když v hlavním menu chvíli počkáte. Kapitán Černovous představí Edwarda a s tím i tematické prvky AC IV (lodě, pirátění, Karibik).

 

 

DLC a ULC

– Systém DLC se začíná u AC IV komplikovat. Nově se totiž objevují DLC, které slouží k zjednodušení postupu ve hře, protože například umožní rychleji získávat peníze či suroviny. Pokud bych se měl vyjádřit k užitečnosti těchto DLC, pak musím podotknout, že sice ušetří herní čas, ale na úkor vaší peněženky.
– Dále se objevuje Season Pass tedy možnost jak rychle zakoupit všechny DLC. Myslím, že z hlediska ceny je Season Pass vyhodnější než kupovat DLC jednotlivě. Zase je ale otázkou, jestli vám všechna DLC stojí za koupi…

Season Pass
– Soubor všech DLC

Samostatné DLC – Freedom Cry
– Samostatné DLC. Je možné jej zakoupit a hrát aniž byste vlastnili AC IV. Více v samostatné rubrice.

Zdrojové DLC – Balíček surovin (Resources Pack)
– Průměrné zdrojové DLC
— Navýšení kapacity skladiště lodi na 2500 jednotek (původně je maximum 2000)
— 500 rumu, cukru, látky, dřeva a kovu navíc

Zdrojové DLC – Balíček sběratelských předmětů (Collectibles Pack)
– Slabší zdrojové DLC
— Zobrazí na mapě všechny sběratelské předměty

Zdrojové DLC – Balíček aktivit (Activities Pack)
– Slabší zdrojové DLC
— Zobrazí na mapě všechny aktivity

Zdrojové DLC – Balíček technologií (Technology Pack)
–  Průměrné zdrojové DLC
— Odstraní nutnost hledat plány pro některá vylepšení Kavky

MP DLC – Černovousův hněv (Blackbeard’s Wrath)
– MP DLC
— 3 nové MP postavy

 

 

 


(Samostatné DLC – Aveline)
– Nejen Freedom Cry se dá považovat za samostatnou hru, neboť přivádí jedinečný příběh oddělený od základní hry. Existuje též DLC Aveline, které, jak název napovídá, vrací na scénu asasínku Aveline z AC L. Bohužel Aveline není k dispozici v česku vydávaných verzích a nelze koupit ani formou DLC přes UPlay. Takže nezbývá než shlédnout video, toužíte-li po tom vidět, jak vypadá další příběh prozatím jediné ženské hrdinky ze světa AC.
— Celé DLC je však velmi krátké – obsahuje pouhopouhé tři mise, které se na sebe vážou, takže hra nenabízí žádný volný průzkum světa ani jakékoli vedlejší aktivity. Jedná se zkrátka o takový velký / malý bonus