Assassins’s Creed: Unity (9.)

Nová etapa, nové všechno. Assassin’s Creed: Unity se od minulých dílů liší jak zasazením děje, tak i enginem, grafikou, ovládáním a spoustou dalších věcí. Zkrátka je tu další proměna AC série a úvodní díl třetí etapy AC série. Takže opět nutnost zvykání si na nové pořádky.

A jaký AC Unity je? Bohužel Unity utrpělo v době vydání děsivou ránu, za kterou si mohou vývojáři a vydavatelé sami. Unity si odneslo nálepku nejzabugovanější AC a mnoha lidem činilo potíže jej hrát a vůbec dohrát. Ale Ubisoft se pokusil o nápravu a nutno říci, že úspěšně. Navíc jako takovou omluvu uvolnili zdarma samostatné DLC ale o něm až příště. Dnes je AC Unity již odladěný a hratelný, tedy samozřejmě máte-li oficiální produkt. Ale stěžovat si, že pirátská verze z torrentu je pořád zabugovaná, to může jen blb.

Unity se vrací k modelu velkého centrálního města, kde se odehrává 90% veškeré hry. Zkrátka něco jako Brotherhood a Revelations. Jenže s moderním ovládáním a komplexními pohybovými možnostmi, které jsou tak bohaté, že vám hrdina bude dělat všechno možné jen ne to, co chcete. Ovládání akrobatického běhu je vůbec kámen úrazu. Nový hrdina Arno Dorian je schopen bleskově šplhat nahoru (ale rovněž bleskově šplhat dolů) a to ve více či méně kontrolovaném vzestupu / sestupu. Jenže obyčejný běh ulicemi, přes ploty, přes zídky… je neuvěřitelně problematický vinou obrovského množství lidí na ulicích a velkému množství překážek. Vůbec to vypadá jako kdyby revoluční Paříž byla světová metropole dnešní doby, kdy jsou všechny ulice zaplnění tisícovkami lidi. Davy, davy a davy!

Po stránce příběhu působí Unity dosti polovičatě. Nápad s dětstvím hlavního hrdiny a jakousi pomstou za dávná příkoří zkusil už AC III i AC Liberation. Naopak nápad s milostným střetem Asasína a Templářky je žhavá novinka, která ale vinou překvapivě plytkého příběhu nedopadla moc slavně. Jednotlivých vzpomínek hlavního příběhu jednak není mnoho, a navíc podstatná část se dotýká děje a rozvoje postav jen okrajově.

Hodnocení – 70%
Herní doba – cca 60 h


 

Sekvence I

Současnost…
V Helixu vyberte jediný dostupný program – Tragédie Jacquese de Molaye
Paříž, Francie, 1307. Na hrad Templářů pronikne lstí zrádce Esquieu de Floyrac, načež zaútočí královo vojsko a asasíni. Vy jste pomocník velmistra Jacquese de Molaye, který vás pošle zajistit artefakty. Proběhněte ulicemi k hradu a cestou pobijte rytíře. Brána se zavře, takže vylezte nahoru oknem, po lešení vzhůru a do komnat hradu. Uvidíte asasína utíkat s mečem. Pronásledujte ho přes hradby do ulic a zabijte ho. Získáte meč, který stejně jako deník ukryjete v hrobce. Nicméně venku vás další asasín zabije a rytíři zajmou velmistra. O 7 let později de Molaye upálí a on ještě prokleje krále Filipa (Perzekuce templářů za Filipa Sličného).
Spojí se s vámi žena (s označením Biskup) a předloží vám vzpomínky nezkreslené Abstergem.

1. Vzpomínky na Versailles (1-1)
Obtížnost: 1
– Přelezené / podlezené objekty (5)
– Nenechte se srazit.
Versailles, 27. prosince 1776. Jste malý chlapec Arno Victor Dorian. Váš otec vás zavede do Versailles, dá vám hodinky a nechá čekat zatímco půjde na schůzku. Uvidíte dívku. Běžte za ní až k altánku. Jmenuje se Elise a chce abyste ukradli jablko. Seberte ho a utečte před strážným
Tip – Můžete se schovat ve stanech.
Strážný půjde hlídat východ. Odlákejte ho a proběhnete. S Elise se vraťte zpět ale vašeho otce zabili.  
O 13 let později…
Prohráli jste otcovy hodinky ale ukradli jste je zpět. Jenže vzápětí je vezme Hugo. Pronásledujte ho ulicemi.

Versailles. Poměrně malá mapa Versailles kde se odehrává první a jedenáctá sekvence příběhu.
Čtvrtě (Village de Versailles)
Obecné (Hotel des Menus Plaisirs)

Paláce (Zámek ve Versailles) 

Cestou akrobaticky překonejte 5 překážek a Huga srazte. Hugo (i jeho brácha Victor) se vás pokusí chytit. Opusťte oblast a nenechte se nikým srazit.
Léky – Od dob Ezia se léky vrací. Slouží k doplnění HP a to klidně i při boji.
Zajděte do domu vašeho chráněnce Francois de la Serre. Urovná spor s pobudy.
Tip – Můžete začít prozkoumávat město. Vyhlídky, poklady, sběratelské předměty (Kokarda).

2. Generální stavy (1-2)
Obtížnost: 1
– Vykryjte útoky (2)
– Vyhněte se útokům (2)
Olivier vás pošle vyhřebelcovat koně a vyrazí za Elise, která se vrátila do Versailles. Ale služebný mu nestihne doručit zprávu, kterou chcete předat vy. Pronásledujte kočár (přes zavřenou bránu a ulicemi) ale až ho chytíte, zjistíte, že jde o jiný vůz (Vítejte v databázi, Bídníci). Vylezte na střechu kostela (výhled) a naleznete ten pravý u paláce, kde se koná sněm (Generální stavy roku 1789). Projděte pomocí davů do budovy (vyhněte se odhalení), na balkon a mezi posluchače dole (Třetí stav, Poslanci generálních stavů), kde hovoří Král Ludvík XVI. Všimnete si, že dorazili i Hugo a Victor. Pokračujte okolo sálu. Uvidíte de la Serre hovořit s nějakým mužem Honoré Gabriel Riqueti, hrabě de Mirabeau a pak vás Hugo a Victor přepadnou. V boji si nacvičte krytí (2) a poté úhyby (2). Porazte je oba a před strážemi utečte ven.

3. Smetánka (1-3)
Obtížnost: 1
– Vyhněte se odhalení.
Zpátky v sídle se rozhodnete jít večer na ples než Élise odjede ale stále jste neodevzdali ten dopis. V pracovně na de la Serre čekejte (prohlédněte si věci – hodiny, knihy, obraz Élise) a nakonec dejte dopis pod dveře. Převléknete se a vydáte se do Versailles na ples. Nenápadně pronikněte oknem do patra budovy a propližte se okolo vojáků do tanečního sálu, kde je Élise de la Serre. Promluvte s ní ale na milování není čas, protože vás hledají stráže. Unikněte přes balkon, nenápadně projděte přes komnaty ven. Tam najdete tělo Francoise de la Serre a jeho vrah obviní vás.

 

Sekvence II

4. Ve vězení (2-1)
Obtížnost: 2
– Proveďte dokonalé vykrytí (3)
– Použijte dýmovnice (2)
Skončíte v Bastile. Prozkoumejte celu (vězni, mříže, okno ven) a pak si lehněte.
Tip – Všimněte si podivných značek na zdi u agresivního vězně.
Proberete se bez otcových hodinek, které má jeden vězeň. Zbijte ho (dokonalé vykrytí a protiútoky). Zmíníte se o kresbách a na jeho radu aktivujte Orlí pohled abyste je viděli. Vězeň je Pierre Bellec, asasín, který symboly hledal a znal i vašeho otce (také asasíny).
Po 2 měsících… Dav útočí na Bastilu (Dobytí Bastily) a to je šance. S Pierrem se schovejte za roh a omračte dva strážné. Následujte ho ke dveřím. Dostanete kouřové bomby a petardy.
Kouřová bomba – Vytvořený kouř omámí nepřátele, kteří jsou pak snadným cílem k zabití. Stejně tak je možné jim prostě utéci. Maximum dýmovnic lze navýšit volbou výstroje.
Petardy – Exploze petardy přiláká pozornost a umožní tak odlákat stráže. Maximum petard lze navýšit volbou výstroje.

Braňte Belleca zatímco bude páčit dveře. Využijte dýmovnice a dokonalý kryt. Až dveře otevře, utečte ven a přes střechy až na vrchol pevnosti. Bellec vám dá žeton asasínů a skočí dolů. Vy také.
Tip – Objeví se logo AC: Unity a příběh začíná…
Zajdete k Elise domů. Vysvětlíte si, že stojíte proti sobě, protože váš otec byl asasín a otec Elise byl templář. Navíc v dopise, který jste de la Serrovi neodevzdali bylo varování…
Tip – Nyní můžete svobodně prozkoumávat Paříž. Dostupné jsou už od počátku všechny čtvrtě, všechny rozhledny a drtivá většina Pařížských příběhů a Vražedných tajemství, nicméně zatím ještě nemůžete vylepšovat sebe sama (máte jen úroveň 1) a vzhledem k náročnosti je vhodné nechat obtížnější Pařížské příběhy a Vražedná tajemství (obtížnost 2 a více) na později.

Paříž. Centrální a největší mapa. Po vzoru některých Eziových dílů se vrací systém obřího města, gigantické mapy v níž je 90% obsahu celé hry. 
Čtvrtě (Cour des MiraclesLe Marais, Saint-Marcel)
Mosty (Petit Pont, Pont Marie, Pont Neuf, Pont Notre-Dame, Pont Rouge, Pont Saint-Michel, Pont au Change, Pont Royal, Pont de la Concorde/Révolution, Pont de la Tournelle, Pont au Double
Kostely (Église St. Gervais-St. Protais / Place d’Orme, Église Les CélestinsKatedrála Notre-Dame v PařížiKostel Svatého EustachaSvatá kaple, Věž Saint-Jacques, Eglise Saint-Leu, Klášter Filles du Calvaire, St-Germain-des-Prés, La Madeleine)
Obecné (Sorbona, Vogézské náměstíCafé TheatreConciergerie, Dauphinovo náměstí, Halle aux BlésHospice des Enfants Trouvés, Hotel Dieu, Hotel de Ville, Hřbitov neviňátekKatakomby, Less HallesNovinové stánky a tiskařské lisy, Socha Jindřicha IV., Velký hrádek, A la lanterne!Bastila, Divadelní bulvár, Kolej Čtyř národů, Elysejská pole, La Bievre, Templ, Věž Medicejských, Zeď Ferme Générale, Café Procope, Invalidovna, Klub jakobínů, Le Champ de Mars, Náměstí Revoluce / Svornosti / Ludvíka XV., Náměstí Vendome, Pařížská observatoř, Vojenská škola, Pantheon, Café Février v královském paláci, )
Hotely (Hotel Fieubet, Hotel de Cluny, Hotel de Sens, Hotel de Sully)   
Paláce (Justiční palác, Tuilerijský palác, Louvre, Královský palác, Bourbonský palác, Lucemburský palác a Lucemburská zahrada
Písně (Prise de la Bastille, Freres Courons aux Armes!, La Carmagnole, Le Marseillaise, La Guillotine Permanente, Ah! Ca ira!, Le Chant du Départ,   )

Noviny (Journal de Paris 1789, Le Patriote 1789Journal de Paris 1791Le Patriote 1791Journal de Paris 1792, Le Patriote 1792Journal de Paris 1793, Le Patriote 1793, Journal de Paris 1794, Le Patriote 1794Journal de Paris, poslední vydání)

Pařížské příběhy (1/52) – Vysocí tmaví cizinci
Obtížnost: 1
Věštkyně Mademoiselle Lenormandová vás provede čtvrtí a ukáže postupně 4 muže, kteří ji chtějí zabít. Zabijte je.
Odměna: 500F

Pařížské příběhy (2/52) – Flamelovo tajemství: Mniši
Obtížnost: 1
Lenormandová chce nalézt laboratoř Nicolase Flamela než ji najdou Templáři. V Notre Dam vyhledejte mnichy a ukradněte mu součástku ke vstupu. Ukažte ji věštkyni. Odměna: 400F

Pařížské příběhy (3/52) – Flamelovo tajemství: Denis Molinier
Obtížnost: 1
Lenormandová vás pošle pro druhou součástku. Zajděte do sídla Denise Moliniera, zabijte ho, získejte klíč a z truhly v patře vezměte součástku.
Tip – V sídle si můžete všimnout knih sektářů a mapy na zdi.
Ukažte součástku věštkyni. 
Odměna: 500F

Pařížské příběhy (4/52) – Flamelovo tajemství: Elixír života
Obtížnost: 1
Lenormandová vám dá kompletní mechanismus a pošle najít laboratoř Flamela. V podzemí pod Notre Dame vyhledejte laboratoř.
Tip – Podzemí pod Notre Dame je přístupné buď dveřmi nebo přes tajnou stěnu po aktivaci kamene se symbolem.
V laboratoři vezměte elixír a doneste ho věštkyni.
Odměna: 1200F

Pařížské příběhy (5/52) – Kebule na své místa
Obtížnost: 1
Madam Tussaud vyrábí masky podle hlav popravených gilotinou ale pár hlav jí ukradli. Vyzpovídejte její tři zaměstnance. Na nádvoří Justičního paláce vyhledejte správnou hlavu. Vzadu na dvoře okradněte dva může o klíč a dopis, což vás odkáže na interiér blízkého křídla paláce kde jsou dvě truhly se zbylými hlavami. Zaneste je madam Tussaud.
Odměna: 750F

Vražedná tajemství (1/15) – Vrah z věštby
Obtížnost: 1
Na policejní stanici nabídnete pomoc veliteli Charlesi Cochon de Lapparentovi. Současný vězeň
Eugene Francois Vidocq se přimluví a dovolí vám pomáhat. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Klášter (13). Vrahem je Honoré. Inspiroval se proroctvím Nostradama a zabíjel.
Odměna: Dřevěné kladivo (1) / 125F

Vražedná tajemství (2/15) – Lazebník Sevillský
Obtížnost: 1
Divadelní spolek. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Nádvoří (2), Kavárna (4), Venkovní divadlo (8). Vrahem je Ficarron, bratr herečky Rose. Žárlivý manžel Laurent zabil Bartoa, se kterým měla poměr a manžela pak zabil Ficarron (Lazebník sevillský).

Odměna: Jednosečný meč (1) / 50F

Vyhlídky
Synchronizujte všechny vyhlídky (3 – La Bievre, 3 – Ile de la Cité, 3 – Le Louvre, 3 – Le Marais, 3 – Ventre de Paris, 3 – Le Quartier Latin, 3 – Les Invalides, 2 – Versailles)

5. Znovuzrození (2-2)
Obtížnost: 1
Vstupte do katedrály a na podstavec na balkonu umístěte medailon. V limitu (než se otočí) přeskákejte na protější věžičku a odtud do tajné díry v zemi pod symbolem asasínů. Bellec vás provede do sálu, kde vám asasíni (Mirabeau, Beylier, Quemar a Trenet) nabídnou přijetí. Napijte se z kalicha a pokračujte tunelem s vizemi. Během vizí (smrt vašeho otce, smrt De la Serry) překonejte akrobatické pasáže. Po probuzení vás asasíni přijmou mezi sebe.
Spojí se s vámi Biskupka a ukáže video Absterga o projektu Fénix – snaží se najít další Mudrce a z jejich DNA zkompletovat genom členů První civilizace.
Tip – Nyní můžete vylepšovat vlastní postavu. Měnit zbraně, oblečení, vylepšení… 
Tip – Události davu jsou malá náhodná setkání, ke kterým může dojít (zabití cílů, ochrana civilisty, zastrašení násilníků, rozdání peněz, chycení zloděje…). Za jejich plnění získáte odměny.
Odměna za 5 – 500F
Odměna za 10 – Na míru vyrobená kápě slídila (3)
Odměna za 15 – 2500F
Odměna za 20 – Vylepšené tajemné chrániče předloktí (4)
Odměna za 25 – 10 000F
Odměna za 30 – Mistrovský tajemný kabát (5)
Odměna za 35 (a dalších 40, 45, 50…) – 25 000F

Cafe Teatré. Velký panský dům s přilehlou kavárnou dole. Umístěný přibližně ve středu města na ostrově. Sídlo Arna, které obsahuje velké množství aktivit.
Tip – V rámci Prozkoumejte Café Theatré se seznamte s kavárnou.

1) Intendantova pracovna
Truhla kde se generují zisky. Ty se odvíjí od zakoupených renovací a vylepšení Café Theatré.
Také zde můžete provézt renovace kavárny.
Přízemí (100F) – Vizuální vylepšení (v kuchyni je Deník Thomase de Carneillona, 12. října 1307). 
Hala (250F) – Vizuální vylepšení (v hale je Zpráva o náboru mademoiselle la Maupin).
Exteriéry (1000F) – Vizuální vylepšení (ve studni je Zpráva o výcviku zasvěcence Charlese Doriana)
Horní patra (5000F) – Vizuální vylepšení (na půdě je Hérode et Mariamne, nuda a šeď)
Poslední úpravy (15000F) – Vizuální vylepšení (v podzemí je O tíživé situaci šlechty)

2) Galerie vzpomínek
Místo na upomínkové předměty.
Vzpomínky na Pařížské příběhy
Vzpomínka na artefakty (najít všechny artefakty)
Vzpomínka na Cella Astri (dokončit 2. cestu Nostradama)
Vzpomínka na Cella Constellatio (dokončit 1. cestu Nostradama)
Vzpomínka na Cella Vaporis (dokončit 3. cestu Nostradama)
Vzpomínka na Pařížské příběhy (dokončit Pařížské příběhy)
Vzpomínka na Vloupání (dokončit Vloupání)
Vzpomínka na Kooperativní mise (dokončit Mise bratrstva)
Vzpomínka na kokardy (najít všechny kokardy)
Vzpomínka na Vražedná tajemství (dokončit Vražedná tajemství)
Vzpomínky na mise jednoho hráče
Kovářská kladiva (Sekvence 1)
Kalich zasvěcení (Sekvence 2)
Replika skryté čepele (Sekvence 3)
Jehlice s jedem (Sekvence 4)
Germainův stříbrný servis (Sekvence 5)
Élisiina zbraň (Sekvence 6)
Busta Belleka (Sekvence 7)
Napoleonův klobouk (Sekvence 8)
Replika horkovzdušného balonu (Sekvence 9)
Replika gilotiny (Sekvence 10)
Soudek od piva (Sekvence 11)
Busta Élise (Sekvence 12)
Trhliny Helixu
Socha svobody (získat odměny z Belle Époque)
Eiffelova věž (získat odměny z 2. světové války)
Bastila (získat odměny ze Středověku)

3) Výcviková místnost
– S pomocníkem můžete trénovat různé útoky a bojové techniky.
Tip – V menu databáze každý výcvik vyberte a absolvujte, aby se zaznamenalo jeho splnění. 
– Kniha hodnocení obsahuje informace o Bodech přesvědčení, které získáváte asasínskými akcemi (zabití z krytu, zabití z úkrytu, zabití z výšky, použití výtahu, zmizení pronásledovatelům, akrobatické slezení, perfektní vykrytí, finální úder a další) a které slouží k vylepšování výzbroje a výstroje. Body zároveň slouží k povyšování na vyšší úrovně. 
Rekrut (0), Pokročilý rekrut (250), Elitní rekrut (500),
Nováček (1000), Pokročilý nováček (1500), Elitní nováček (2250),
Začátečník (3250), Pokročilý začátečník (5000), Elitní začátečník (7500),
Voják (10 000), Pokročilý voják (15 000), Elitní voják (20 000),
Ranař (27 500), Pokročilý ranař (35 000), Elitní ranař (45 000),
Veterán (55 000), Pokročilý veterán (70 000), Elitní veterán (85 000),
Důstojník (105 000), Pokročilý důstojník (125 000), Elitní důstojník (150 000),
Šampión (175 000), Pokročilý šampión (205 000), Elitní šampión (235 000),
Asasín (270 685), Pokročilý asasín (325 000) Elitní asasín (375 000),
Mistr (425 000), Pokročilý mistr (475 000), Elitní mistr (525 000),
Legenda (600 000).

4) Arnova místnost
a) Skilly – V místnosti je možné měnit výstroj a nakupovat skilly. To se provádí i rovnou přes menu hry anebo u obchodníků.
Tip – Většinu zbraní a zbrojí si můžete koupit nebo najít v truhle. Některé jsou ale odměnou za různé vzpomínky).
Boj zblízka
Ochromující úder – 2
Mistr dlouhých zbraní – 4 (po 5. sekvenci)
Mistr jednoručních zbraní – 4 (po 5 sekvenci)
Mistr těžkých zbraní – 4 (po 5. sekvenci)
Poprava na zemi – 8 (po 9. sekvenci)
Boj na dálku
Zbraň na dálku – 1
Bomby: Měšec – 2
Měšec – Vyhození peněz na zem. To přiláká civilisty a vytvoří rozruch. Maximum měšců lze navýšit volbou výstroje.

Bomby: Ochromující granát – 2
Ochromující granát – Granát, který svojí explozí ochromí nepřátele v dosahu. Maximum granátů lze navýšit volbou výstroje.
Vylepšená tajemná čepel – 8 (po 9. sekvenci)
Bomby: Bomba s jedovatým plynem – 8 (po 9. sekvenci)
Jedovatý plyn, který svojí explozí zraňuje nepřátele v dosahu. Maximum jedovatých granátů lze navýšit volbou výstroje.
Asasínská skrýš – 10
Nenápadnost
Splynutí s okolím – 1
Zámečnický učeň – 2
Záchranný kotoul – 2 (po 5. sekvenci)
Kolektivní smysl – 4
Dvojitá vražda – 4
Dvojitá vzdušná vražda – 4 (po 5. sekvenci)
Zámečnický tovaryš – 6 (po 5. sekvenci)
Maskování – 6 
Zámečnický mistr – 9 (po 9. sekvenci)
Zdraví
Tlustá kůže – 2
Tlustší kůže – 5 (po 5. sekvenci)
Nejtlustší kůže – 9 (po 9. sekvenci)
Skupinové léčení – 10
Železná kůže – 12 (po 9. sekvenci)
b) Zbraně – Měnit a kupovat zbraně lze rovnou přes menu. Každá zbraň má čtyři vlastnosti (poškození, vykrytí, rychlost a dosah).
Jednoruční

0F Tupá jezdecká šavle (1) (od počátku)
250F Meč s košovitým jílcem (2)
250F Válečné kladivo (2)
0F Španělský rapír s miskovým košem (2)
0F Arnův francouzský rapír (2)
0F Fleur de lys (2)
1000F Lehká jezdecká šavle (3)
1000F Končíř (3)
1000F Šamšír (3)
1000F Palcát (3)
5000F Důstojnická šavle (4)
5000F Zbroušený falchion (4)
5000F Morgenštern (4)
5000F Rovný falchion (4)
25000F Královská šavle (5)
25000F Těžký meč s hadovitým jílcem (5)
25000F Katana (5)
25000F Válečný palcát (5)
24750F Šavle (5)
125000F Cinquedea (S)
200000F Schiavona (S)
Dlouhé
0F Sudlice (1) (od počátku)
0F Kůsa (2)
250F Dvojzubec (2)
250F Půlměsícová halapartna (2)
250F Halapartna (2)
1000F Kopí (3)

1000F Bec de Corbin (3)
1000F Sponton (3)

5000F Půlměsícová gléva (4)
5000F Lochaberská sekera (4)
5000F Irská sekera (4)
5000F Hůl pobitá hřeby (4)
25000F Křižácká korseka (5)

25000F Slavnostní dlouhý palcát (5)
125000F Slavností partyzána (S)
200000F Tyčové kladivo (S)
Těžké
0F Krumpáč (1)
250F Meč bastard (2)
250F Dlouhá sekera (2)
250F Berdycha (2)

250F Námořnická sekera (2)
1000F Těžký morgenštern (3)
1000F Velký Meč (3)
5000F Tyčový meč (4)

5000F Bojový kyj pobitý hřeby (4)
5000F Velký dvousečný meč (4)
25000F Těžký válečný palcát (5)

25000F Pozůstatek Vikingů (5)
25000 Velký plamenný meč (5)
125000F Těžký falchion (S)
200000F Důstojnická berdycha (S)
Pistole
0F Pistole (1)
0F Arnova soubojová pistole (2)
0F Pistole francouzské kavalerie (2)
0F Postříbřená pistole (2)
1000F Americká křesadlová ručnice (3)
1000F Pepřovka (3)
5000F Arnova pistole (4)

25000F Trojhlavňová kachní noha (5)
125000F Pozlacená pistole (S)
142600F Masivní dlouhá pistole (S)
200000F Pětihlavňová kachní noha (S)
Pušky
250F Křesadlová mušketa (2)
250F mušketa národní gardy (2)
1000F Puška (3)
1000F Ostrostřelecká křesadlová ručnice (3)
5000F Důstojnická bambitka (4)
25000F Dlouhá puška (5)
125000F Postříbřená mušketa (S)
Obleky
Původní (1): Arnova kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Kápě lipského regimentu, Pruská vesta, Isenburg-Birnsteinský opasek.
Ručně vyrobené (2): Slídilská kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Sansculotská kápě + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Napoleonská kápě + kabát + opasek + kalhoty, Středověká kápě + kabát + chrániče předloktí + kalhoty, Buržoazní kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek.
Na míru (3): Arnovy chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Slídilská kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek, Sansculotská kápě + kabát + opasek + kalhoty, Středověký kabát + chrániče předloktí+ kalhoty, Mušketýrská kápě + chrániče předloktí + kalhoty, Vojenská kápě + kabát + opasek + kalhoty, Zbojnická kápě + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Buržoazní chrániče předloktí.
Vylepšené (4): Slídilská kápě + kabát + chrániče předloktí, Středověká kápě + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Tajemná kápě + kabát + kalhoty, Lupičská kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Buržoazní kápě + kabát + opasek + kalhoty, Vojenský kabát + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Zbojnický kabát + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Napoleonské chrániče předloktí + opasek + kalhoty. 
Mistrovské (5): Mušketýrská kápě + kabát + opasek, Vojenská kápě + chrániče předloktí + opasek, Zbojnická kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek, Buržoazní kápě + kabát + chrániče předloktí, Franciadská kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek, Sansculotský kabát + opasek, Arnovy chrániče předloktí + opasek, Tajemné chrániče předloktí + opasek.
Legendární (S): Slídilská kápě + kabát + opasek + kalhoty, Sansculotská kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Napoleonská kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek, Středověká kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Mušketýrská kápě + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Vojenská kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Zbojnická kápě + kabát + chrániče předloktí + opasek + kalhoty, Tajemný kabát + chrániče předloktí + opasek
c) Dopisy od Élise – Dopisy psané Élise, které se postupně odemykají (Staré časy, Bratrstvo, Shledání, Budoucnost, Cena)

5) Památeční místnost
– Obsahuje předměty a obleky.
Šaty
Shayúv templářský oděv
Connorův oděv asasínského mistra
Edwardův asasínský oděv
Eziův oděv asasínského mistra
Arnův oděv neohroženého
Oděv asasínského mistra od McFarlanea

6) Klubová hala
– Obsahuje kontakty na kooperativní hru

7) Místnost se zbrojí
– V podzemí sídla je zamčená speciální zbroj. Asasín vám sdělí, že patřila Thomasi de Carneillonovi, který tehdy porazil Molaye a je možné ji otevřít po získání fragmentů v rámci Nostradamových tajemství (Nostradamus).
– Splňte hádanky a získejte fragmenty, kterými postupně odemkněte tři tunely.

4 fragmenty – Nastavte na sloupech souhvězdí dle znamení zvěrokruhu a vyšplhejte nahoru (akrobatická pasáž), kde pákou otevřete první část mříže u zbroje. 
10 fragmentů – Nastavte na mechanismu planety sluneční soustavy a nahoře pákou otevřete druhou část mříže u zbroje.
18 fragmentů – Překonejte akrobatickou pasáž (vyhněte se výparům) a pákou otevřete třetí část mříže u zbroje.
Odměna: Oděv asasínského mistra Thomase de Carneillona

Mise společenského klubu (1/20) – Zbojníci na mostech
Obtížnost: 1
V oblasti (na mostech) vyhledejte čtyři kapitány (výběrčí) a zabijte je.
Odměna: 500F

Mise společenského klubu (2/20) – Zloději umění
Obtížnost: 1
Alexandre Lenoir se snaží zachránit umělecká díla, která kradou zloději. Vyhledejte jejich vůdce a zabijte ho.
Odměna: 700F

Nostradamova tajemství (1/18) – Mercurius
Obtížnost: 1
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Mise Café Théatre (1/5) – Auto-Da-Fé
Obtížnost: 1
Gouzeová vás pošle zachránit rukopisy před pálením. Promluvte s kontaktem u mostu a posbírejte 3 rukopisy (Autodafé).
Odměna: Knihy v kavárně (vizuální vylepšení) / 500F

Mise doprovodné aplikace (1/24) – Útěk z Ile de la Cité
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (2/24) – Notre-Damská děla
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (3/24) – Hnutí za osvobození žen… doslova
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (4/24) – Sladká hudba
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (5/24) – Zločinné řádění
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (6/24) – Časy se mění
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (7/24) – Zprávy z minulosti
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 2500F

Mise doprovodné aplikace (8/24) – Asasínská spravedlnost
Obtížnost: 1
Okradněte cíl.
Odměna: 3500F

Mise doprovodné aplikace (9/24) – Lufťáci
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (10/24) – Lufťáci II
Obtížnost: 1
Okradněte cíl.
Odměna: 3500F

Mise doprovodné aplikace (11/24) – Nekalé úmysly
Obtížnost: 1
Okradněte cíl.
Odměna: 3500F

Mise doprovodné aplikace (12/24) – Nekalé úmysly II
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (13/24) – Archiv
Obtížnost: 1
Ochraňte spojence před útočníky.
Odměna: 1000F

Mise doprovodné aplikace (14/24) – Archiv II
Obtížnost: 1
Ochraňte spojence před útočníky.
Odměna: Rapír (3)

Mise doprovodné aplikace (15/24) – Vykradení hrobu
Obtížnost: 1
Ochraňte spojence před útočníky.
Odměna: 1000F

Mise doprovodné aplikace (16/24) – Dvakrát měř
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (17/24) – Presumpce viny
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (18/24) – Učitel
Obtížnost: 1
Zabijte cíl (extrémista).
Odměna: 1500F

Mise doprovodné aplikace (19/24) – Smrt po pádu
Obtížnost: 1
Okradněte cíl.
Odměna: 3500F

Mise doprovodné aplikace (20/24) – Komplot se střelným prachem
Obtížnost: 1
Okradněte cíl.
Odměna: 3500F

Mise doprovodné aplikace (21/24) – Buďme milosrdní k jeho duši
Obtížnost: 1
Ochraňte spojence před útočníky.
Odměna: 3500F

Mise doprovodné aplikace (22/24) – Za to zaplatíš
Obtížnost: 1
Ochraňte spojence před útočníky.
Odměna: 1000F

Mise doprovodné aplikace (23/24) – Mrtvá schránka
Obtížnost: 1
Okradněte cíl.
Odměna: 3500F

Mise doprovodné aplikace (24/24) – Doktor v akci
Obtížnost: 1
Ochraňte spojence před útočníky.
Odměna: Dlouhý meč (3)

Povyšte na úroveň 2 (kupte kvalitnější výbavu) a začněte plnit obtížnější mise.

Mise bratrstva (1/11) – Budou padat hlavy
Obtížnost: 2
Hráči: 2
Didier Paton sice udával spoluobčany ale také odhalil Templářský řád ve městě a Maximilien Francois Isidore de Robespierre ho nechal uvěznit. Pronikněte do pevnosti Velký hrádek kde získejte klíč od dozorce a zápisník z truhly. Poté na náměstí u popraviště vyhledejte a zabijte 3 templáře. 
Tip – Po nějaké době Patona popraví, takže s likvidací templářů buďte rychlí.
Během diverzní akce asasíni osvobodí Patona. Sledujte ho (dle stop) na Hřbitov neviňátek a dole v katakombách s ním promluvte.
Odměna: 4 Synch. body
Odměna: Ručně vyrobený středověký opasek (2)
Odměna: Ručně vyrobené kalhoty slídila (2)
Odměna: Na míru vyrobený mušketýrský kabát (3)

Mise bratrstva (2/11) – Potravinový řetězec
Obtížnost: 2
Hráči: 4
Anne-Josephe Théroigne de Méricourtová se snaží nakrmit davy ale má potíže. Prozkoumejte v oblasti dva pytle s jídlem a zprávy z nich vás navedou k Anne. Najděte ji v domě kde ji drží a pomozte ji pobít útočníky. Následujte Méricourtovou ulicemi a cestou likvidujte hlídky nepřátel. Nakonec vás pošle na tržiště. Tam zabijte dva templáře. Následně zabijte dva hlavní templáře na dvoře poblíž (Nedostatek potravin a výtržnosti).
Odměna: 4 Synch. body
Odměna: Ručně vyrobený kabát sansculotů (2)
Odměna: Ručně vyrobené Napoleonské chrániče předloktí (2) 
Odměna: Arnova na míru šitá kápě (3)

Vloupání (1/7) – Desátek pro Templáře
Obtížnost: 2
Hráči: 2

Pronikněte do oblasti katakomb u Notre-Dame, vyberte artefakt z truhly a unikněte z oblasti.
Odměna: 250F + až 500F

Mise společenského klubu (3/20) – Maratův dopis
Obtížnost: 2
Vyhledejte v oblasti (hřbitov) cíl a ukradněte mu dopis.
Odměna: 400F

Mise společenského klubu (4/20) – Ať se nažerou sena
Obtížnost: 2
Vyhledejte v oblasti hrabivce (6) a zabijte je.
Odměna: 800F

Mise společenského klubu (5/20) – Kočičí žrádlo na rozpálené plechové střeše
Obtížnost: 2
Vyhledejte v oblasti na střechách cíle (4), kteří pracují pro Josepha Foullona de Doué a zabijte je.
Odměna: 800F

Pařížské příběhy (6/52) – Muzeum voskových figurín
Obtížnost: 2
Tussad žádá pomoc, protože po ní jde Jean Lessard. V jejím domě pobijte útočníky a ukradněte jim dopis. Ten vás navede k Lessardovi – vyhledejte ho v oblasti a zabijte.
Odměna: 400F

Pařížské příběhy (7/52) – Kult Baphometa
Obtížnost: 2
Chlápek v hospodě nabízí vstup do kultu Bafometa a vás pošle ukrást dva zlaté kalichy z Notre Dame. Ukradněte je a zaneste mu je
Odměna: 400F

Pařížské příběhy (8/52) – Rituál Baphometa
Obtížnost: 2
Asasín v domě vás pošle najít a pobit kult Baphometa. Prozkoumejte dokumenty v místnosti a na hřbitově vyhledejte vstup do podzemí (pustí vás za nalezené kalichy). Dole zabijte 3 cíle (sektáře).
Odměna: 400F

Pařížské příběhy (9/52) – Ďábelsky prohnaný
Obtížnost: 2
Muž u fontány vás pošle prověřit údajně prokleté fontány. Po napití z každé k vám promluví hlas, který následujte k místu přepadení a zabijte útočníky.
Tip – Útočníci u sebe mají lísteček, že ve vodě jsou drogy.

Odměna: 1200F

Pařížské příběhy (10/52) – Slavný uprchlík
Obtížnost: 2
Jean-Henri Latude vás pošle pro žebřík, kterým kdysi utekl z Bastily. Nejprve okradněte vojáka v zahradě za Bastilou abyste zjistili pozici žebříku, pak jděte do Bastily a žebřík najděte. Zaneste ho Latudovi.
Odměna: 800F

Pařížské příběhy (11/52) – Krysa z kanálů
Obtížnost: 2
Asasín vás pošle zabít Jeana-Baptista Rotondeho. Běžte do kanálů, vyhledejte ho a zabijte.
Odměna: 400F

Pařížské příběhy (12/52) – Á la Lanterne!
Obtížnost: 2
Vévodkyně De Fremiet vás po popravě svého syna požádá o doprovod domů. Cestou zabijte útočníky.
Odměna: 400F

Pařížské příběhy (13/52) – Obrovský propadák
Obtížnost: 2
Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais vás pošle zbavit se kritiky své hry. Nejprve ukradněte prvnímu kritikovi recenzi (Figarova svatba) a poté zabijte hlavního kritika.
Odměna: 400F

Vražedná tajemství (3/15) – Pomsta předků
Obtížnost: 2
Obytný dům. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Teragonův dům (8), Grimanyho dům (4), De Prasiho dům (4), Ulice (1), Zamčený dům (1). Vrahem je Anne Molay, nalezená v domě na konci stopy krve. Snažila se zabít potomky inkvizitorů, kteří nechapi upálit jejího předka.

Odměna: Cogneur (2) / 125F

Vražedná tajemství (4/15) – Problém s kostmi
Obtížnost: 2
Kosti v pytli u břehu. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Břeh (3), Krčma (1), Bellin dům (4), Obchod (2), Řeznictví (5), Jamieho dům (2). Vrahem je Jamie, který přepadl řezníka, vydával se za něj a zabil otce Belly, který mu nechtěl dceru dát.

Odměna: L’étoile Polaire (3) / 500F 

Vražedná tajemství (5/15) – Vražda Jeana Paula Marata
Obtížnost: 2
Mrtvola Jean-Paula Marata ve vaně. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Maratův dům (6), kde je i malíř Jacques-Louis David, Ulice (3), Lékárnický stánek (1), Obchodní stánek (2), Stoka (2), Hotel (2), Vězení (5), Obchod (1). Vrahem je Charlotte Cordayová, která si koupila nůž, v hotelovém pokoji nechala pamflet a vraždila, protože Marat podle ní radikalizoval revoluci.

Odměna: Messer (2) / 2500F

Nostradamova tajemství (2/18) – Venus
Obtížnost: 2
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (3/18) – Terra
Obtížnost: 2
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (4/18) – Mars
Obtížnost: 2
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (5/18) – Jupiter
Obtížnost: 2
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Mise Café Théatre (2/5) – Colette
Obtížnost: 2
Gouzeová vás pošle ochránit špionku z hospody. Na místě odposlechněte hovor hostinského o odhalení špionky a poté ho zabijte. V hospodě varujte Colette a opusťte oblast.
Odměna: Terasa v kavárně (vizuální vylepšení) / 400F

Povyšte na úroveň 3 (kupte ještě kvalitnější výbavu) a začněte plnit obtížné mise.

Mise bratrstva (3/11) – Pekelný stroj
Obtížnost: 3
Hráči: 2
Napoleon Bonaparte projíždí v kočáře ulicí (13. vendémiaire). Chraňte ho a včas pobijte odstřelovače (9). Při průjezdu přes náměstí za ním exploduje vůz (Pekelný stroj). Poté v budově vyhledejte stopy (seberte dokumenty a okradněte stráž na dvoře). V budově monarchistů (pozor na spoustu střelců) zabijte hlavního Monarchistu a opusťte oblast.
Odměna: 6 Synch. bodů
Odměna: Na míru vyrobený zbojnický kabát (3)
Odměna: Na míru vyrobené chrániče předloktí sansculotů (3)
Odměna: Vylepšená zbrojnická kápě (4)

Mise bratrstva (4/11) – Rakouské spiknutí
Obtížnost: 3
Hráči: 2
Georges Jacques Danton se brání útoku monarchisty. Zabijte muže se kterým bojuje a další útočníky (10). Poté v budově a zahradním bludišti poblíž okradněte cíle (2). Se získanými dokumenty se přesuňte k dalšímu domu a v oblasti zabijte Hraběte Gambaise a Vikomta Gambaise (Válka s Rakouskem).
Odměna: 5 Synch. bodů
Odměna: Na míru vyrobený středověký opasek (3)
Odměna: Na míru vyrobené kalhoty slídila (3)
Odměna: Vylepšená vojenská kápě (4)

Mise bratrstva (5/11) – Dantonova oběť
Obtížnost: 3
Hráči: 4
Danton je svým bývalým přítelem Robspierrem poslán na gilotinu (Poprava Georgese Dantona). Rychle pronikněte na popravu a promluvte s ním. Chce se nechat obětovat ale máte pomoci jeho spojencům. Vyhledejte spojence (3) a pomozte jim pobít nepřátele, kteří je jdou zabít (většinou 4). Poté v domě Robspierra najděte dokujmenty (2) a opusťte oblast.
Odměna: 6 Synch. bodů
Odměna: Na míru vyrobené vojenské chrániče předloktí (3)
Odměna: Na míru vyrobený mušketýrský opasek (3)
Odměna: Vylepšený napoleonský kabát (4)

Vloupání (2/7) – Vykradač hrobek
Obtížnost: 3
Hráči: 2

Pronikněte do oblasti katakomb pod kostelem, vyberte artefakt z truhly a unikněte z oblasti.
Odměna: 1000F + až 2000F

Mise společenského klubu (6/20) – Pomsta štváčovi
Obtížnost: 3
Vyhledejte v oblasti (zahrady) Andrése de Guzmana, který brojí proti Girondistům a zabijte ho.
Odměna: 700F

Mise společenského klubu (7/20) – Dramatický konec
Obtížnost: 3
Vyhledejte v oblasti parku Duc de Barrios a zabijte ho.
Odměna: 700F

Mise společenského klubu (8/20) – Rouxovy pozůstatky
Obtížnost: 3
Vyhledejte v oblasti nádvoří rezidence cíl (posluhovač Rouxe) a zabijte ho.
Odměna: 700F

Mise společenského klubu (9/20) – Shromažďování rukojmí
Obtížnost: 3
Vyhledejte v oblasti sedláky (4) a osvoboďte je.
Odměna: 700F

Mise společenského klubu (10/20) – Café Procope
Obtížnost: 3
Vyhledejte v oblasti spiklence (3) a zabijte je.
Odměna: 700F

Pařížské příběhy (14/52) – La Bande Noire
Obtížnost: 3
Dossonville chce zabránit aukcím ukradeného majetku, které vede Fabre d’Églantine. Běžte s ním na aukci a chraňte ho proti vlnám nepřátel.
Odměna: 700F

Pařížské příběhy (15/52) – Obr Iškariot
Obtížnost: 3
Plakát na stěně mluví o hrozném obrovi, který terorizuje čtvrť. V oblasti vyslechněte svědky a poté v domě vyhledejte a zabijte Obra Iškariota.
Odměna: 700F

Pařížské příběhy (16/52) – Řada soubojů
Obtížnost: 3
Rytíř d’Éon, který se obléká jako žena vás pošle vyzvat a porazit pět šermířů. Porazte všech pět, přičemž posledním je sám d’Éon.
Odměna: 1400F

Pařížské příběhy (17/52) – Liga Karmínové růže
Obtížnost: 3
D’Éon vás pošle ochránit Reginalda, vůdce skupina Karmínové růže. V oblasti se na něj vyptejte dvou mužů a poté s ním promluvte. Zaútočí vojáci, takže Karmínovou růži ochraňte. Růže se dá na útěk před důstojníkem, kterého zabijte. Promluvte s Růží.
Odměna: 400F

Pařížské příběhy (18/52) – Návrat Karmínové růže
Obtížnost: 3
Růže vás pošle zachránit de Choisyho, po kterém jdou vojáci. Běžte k jeho domu ale už jsou uvnitř. Prozkoumejte stopy (lísteček, jeho žena) a najděte ho za kostelem, kde čeká na popravu. Zachraňte ho a opusťte oblast.
Odměna: 700F

Pařížské příběhy (19/52) – Karmínový soumrak
Obtížnost: 2
D’Eon vám řekne, že Růže jsou templáři a pošle vás je zabít. Nejprve zabijte členy Karmínové růže u přístavu (5) a poté samotnou Růži.
Tip – Přestože je obtížnost tohoto úkolu nižší, jeho zpřístupnění vyžaduje nejprve splnit předchozí úkol (Návrat Karmínové růže).
Odměna: 400F

Pařížské příběhy (20/52) – Létající chlapec
Obtížnost: 3
Jeden muž vás pošle za svým přítelem vynálezcem Laplacem, kterého drží doma. Vyhledejte he v jeho (stráženém) domě. Pierre-Simon Laplace vás pošle s Leydenskou lahví narušit nebezpečný experiment. V oblasti dvora kde experiment probíhá (Experimenty s létajícím magnetickým chlapcem) vyměňte u přístroje lahve a opusťte oblast.
Odměna: 700F

Pařížské příběhy (21/52) – Zastavte tisk!
Obtížnost: 3
Muž si stěžuje, že se šíří lži o Mirabeau. V oblasti strhněte tři pomlouvačné plakáty a zničte tiskařský lis v budově.
Odměna: 1400F

Pařížské příběhy (22/52) – Condorcetova metoda
Obtížnost: 3
Nicolas de Condorcet vás pošle získat papíry aby mohl opustit město. Jedny papíry má u sebe muž na dvoře, druhé leží na stole v hlídané budově. Doručte je Nicolasovi.
Odměna: 2500F

Pařížské příběhy (23/52) – Francouzské korunovační klenoty
Obtížnost: 3
Člen národního konventu vás pošle získat zpět ukradené korunovační klenoty (Krádež francouzských korunovačních klenotů). Informujte se u klenotníka, který řekne, že mu nabízeli diamanty. První zločinec je poblíž a začne utíkat – získejte jeho drahokam. Poté získejte zbylé dva od zločinců u severní brány. Drahokamy doručte zpět.
Odměna: 5000F

Pařížské příběhy (24/52) – Gilotina na předních stranách
Obtížnost: 3
Dr. Joseph-Ignace Guillotin vás pošle vyměnit noviny co kritizují nový popravčí nástroj. V tiskařství vyměňte noviny a poté třem prodejcům novin nastražte nové články.
Odměna: 700F

Pařížské příběhy (25/52) – Karmelitánky
Obtížnost: 3
Duchovní (Kněží odmítající přísahu panovníkovi) vás požádá o ochranu jeptišek (Karmelitánky). Jděte s nimi ulicemi a ochraňte je před útočníky.
Odměna: 700F

Pařížské příběhy (26/52) – Diderotova encyklopedie
Obtížnost: 3
Zajdete si pro výtisk Diderotovy encyklopedie ale ukradne ji zloděj. Pronásledujte ho a srazte ho (nezabít). Dorazí jeho kumpáni, které pobijte.
Odměna: 700F

Vražedná tajemství (6/15) – Horká čokoláda, pro kterou bych zemřel
Obtížnost: 3
Panský dům v Marais. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Zahrada (5), Kuchyně (3), Jídelna (5), Pracovna (4), Terasa (1). Vrahem je Amélie Monvoisinová, která otrávila čokoládu, kterou oběti uvařil její syn. Amélie by v případě smrti své sestry a zatčení syna dědila (Otravy la Voisinové).

Odměna: Meč s těžkým jílcem (2) / 500F 

Nostradamova tajemství (6/18) – Saturnus
Obtížnost: 3
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (7/18) – Aries
Obtížnost: 3
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (8/18) – Taurus
Obtížnost: 3
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (9/18) – Gemini
Obtížnost: 3
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (10/18) – Cancer
Obtížnost: 3
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Mise Café Théatre (3/5) – Dáma v nesnázích
Obtížnost: 3
Gouzeová vás pošle chránit Rose Bertinovou, která dřive připravovala šaty pro královnu. Pobijte nepřátele na místě a promluvte s ní. Vyberte kostýmy ze 3 beden.
Odměna: Obleky pro herce (vizuální vylepšení) / 1400F

Povyšte na úroveň 4 (kupte velmi kvalitní výbavu) a začněte plnit velmi obtížné mise.

Mise bratrstva (6/11) – Jakobínský útok
Obtížnost: 4
Hráči: 2
Anne-Joséphe Théroigne De Méricourt byla napadena Jakobíny (Klub Jakobínů), kteří utíkají z Francie. Teď se chce pomstít. Pobijte jakobíny u kostela a sejděte se tam s Anne. Zaútočí několik dalších jakobínů, které zabijte. Aktivujte svícen na stěně, což odsune vstup do katakomb. Dole vyhledejte a zabijte vůdce jakobínů (4) a opusťte katakomby.
Odměna: 7 Synch. bodů

Odměna: Vylepšený středověký kabát (4)
Odměna: Vylepšený tajemný opasek (4)
Odměna: Arnova mistrovská kápě (5)

Mise bratrstva (7/11) – Politické pronásledování
Obtížnost: 4
Hráči: 4
Francois Hanriot pronásleduje girondisty. V limitu (5:00) varujte alespoň 2 z 5 girondistů. Poté v Bastile na střeše zapalte ohně (2). Pokračujte dolů kde pomocí mechanismů (4) otevřete cestu kanálem aby girondisté mohli projít. Doprovoďte je ke člunům.
Odměna: 7 Synch. bodů
Vylepšené buržoazní chrániče předloktí (4)
Vylepšené kalhoty slídila (4)
Arnův mistrovský kabát (5)

Mise bratrstva (8/11) – Enragéti
Obtížnost: 4
Hráči: 4
Radikalista Jacques Roux nechal zajmout asasíny, kteří ho měli odstranit. Nejprve v zadních budovách areálu Hospital de la Salpetrière vyhledejte dokumenty. Podle nich nyní v podzemí hlavní budovy osvoboďte asasíny (3) a nakonec vyhledejte a zabijte Rouxe než stihne utéct. 
Odměna: 7 Synch. bodů
Odměna: Vylepšená napoleonská kápě (4)
Odměna: Vylepšený opasek slídila (4)
Odměna: Mistrovské tajemné kalhoty (5)

Vloupání (3/7) – Večírkový palác
Obtížnost: 4
Hráči: 2

Pronikněte do oblasti paláce, vyberte artefakt z truhly a unikněte z oblasti.
Odměna: 5000F + až 10 000F

Vloupání (4/7) – Monarchisté, zbraně a peníze
Obtížnost: 4
Hráči: 4

Pronikněte do oblasti paláce, vyberte artefakt ze správné truhly (jedna ze tří) a unikněte z oblasti.
Odměna: 5000F + až 10 000F

Vloupání (5/7) – Pašerácký ráj
Obtížnost: 4
Hráči: 4

Pronikněte do oblasti slumů, vyberte artefakt ze správné truhly (jedna ze tří) a unikněte z oblasti.
Odměna: 5000F + až 10 000F

Mise společenského klubu (11/20) – Černý úřad
Obtížnost: 4
Vyhledejte v oblasti (budova) špiony (3) a zabijte je.
Odměna: 2500F

Mise společenského klubu (12/20) – Konec zlozvyku
Obtížnost: 4
Vyhledejte v oblasti (zahrada) velitele a zabijte je.
Odměna: 2500F

Mise společenského klubu (13/20) – Okouzlující egyptolog
Obtížnost: 4
Sejděte se s Jeanem-Francoisem Champollionem, který vás pošle pro chybějí kousky Rosettské desky. V zahradách pobijte zloděje (3) a ukradněte části desky.
Odměna: 2500F

Mise společenského klubu (14/20) – Šuanské hádanky
Obtížnost: 4
Pronikněte do domu špeha (Šuani) a prozkoumejte dopis. Do domu dorazí špeh a vojáci.
Tip – Není nutné špeha zabít. Budou mluvit o ukrytých dokumentech a pak odejdou.
Prozkoumejte stopy (hodiny v krbu), což vám dá klíč k otevření truhly s dokumenty 

Odměna: 2500F

Mise společenského klubu (15/20) – Potírání vydírání
Obtížnost: 4
V oblasti vyslechněte muže. Vydírají ho zločinci. V oblasti domů vyslechněte další civilisty (2) a poté promluvte s ženou, která vás dovede k úkrytu vyděračů. Zabijte jejich velitele (extrémista).
Odměna: 2500F

Pařížské příběhy (27/52) – Jevištní zloděj
Obtížnost: 4
Po úkolu (Obrovský propadák) vás Beaumarchais pošle získat deník herečky Mademoiselle Montansierové. Vnikněte do budovy, ukradněte deník a doručte ho Beaumachaisovi.
Odměna: 5000F

Pařížské příběhy (28/52) – Cassiniho souhvězdí
Obtížnost: 4
Jean-Dominique Cassini vás pošle do observatoře. V oblasti vyhledejte 3 dokumenty a zaneste je Cassinimu.
Odměna: 5000F

Pařížské příběhy (29/52) – Výzbroj pro lid
Obtížnost: 4
Anne Mericourtová vás pošle zabít výrobce zbraní. Vyhledejte ho v jeho domě a zabijte. Poté na nedalekém dveře vyberte plány zbraní (4) z truhel a zaneste je Anne. 
Odměna: 10000l

Pařížské příběhy (30/52) – Malý princ
Obtížnost: 4
Z letáku na zdi zjistíte informace o údajném synovi Ludvíka. Asasínka vás dovede k domu, kde je syn hlídán. Vlezte dovnitř vrchem. Pobijte nepřátele v patře a promluvte s princem Dauphin Ludvík Karel. Cestou do bezpečí pobijte skupiny nepřátel (v patře budovy, v přízemí budovy a v ulici) až dojdete k přístavu. Promluvte s asasínkou. úd  
Odměna: 25000F

Pařížské příběhy (31/52) – Jízlivé verše
Obtížnost: 4
André Chénier vás pošle pro verše, které v jeho domě hledají stráže. V oblasti domu vyhledejte listiny veršů (3) a zaneste je Andrému (Chénierova báseň: Mladá zajatá).
Odměna: 25000l

Pařížské příběhy (32/52) – Zloděj tapisérií
Obtížnost: 4
Muž vás informuje, že nastražili asasínské tapisérie aby nalákali templáře. Promluvte s prodavačkou ale tapisérii ukradli. Promluvte s civilisty (2) poblíž a odkážou vás na kanál. Projděte kanálem a nahoře promluvte s ženou, která vás pošle dál. Na rohu ulice vyzpovídejte další občany (3) a pokračujte ulicí. Uvidíte zloděje, kterého sledujte. Zloděj se sejde s templářem, kterého zabijte a opusťte oblast. 
Odměna: 37 500F

Pařížské příběhy (33/52) – „Eskortní“ mise
Obtížnost: 4
Po úkolu (Výzbroj pro lid) vás Mericourtová pošle zachránit prostitutky aby je mohla naverbovat do své armády. Vyhledejte tři skupiny prostitutek a promluvte s nimi.
Odměna: 50 000F

Vražedná tajemství (7/15) – Ruka vědy
Obtížnost: 4
Mrtvola v uličce. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Dvůr (6), Kostel (2), Institut (5), Ložnice (2), Pracovna (3). Vrahem je profesor Frison. Jeho mrtvý kolega byl úspěšnější a vyvracel jeho teorie, a tak mu vyměnil lahvičky na experiment, což vedlo k výbuchu.

Odměna: Bambitka s dřevěným plátováním (4) / 500F

Vražedná tajemství (8/15) – Bezhlavý strážce
Obtížnost: 4
Koželužna. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Koželužna (4), Klenotnictví (1), Kovárna (1), Dům správce (6), Krčma (2), Vězení (2). Vrahem je zástupce Hugo. Toužil po povýšení a vraždu narafičil aby to vypadalo na gang.

Odměna: Gladius (4) / 2500F

Vražedná tajemství (9/15) – Smrt Philiberta Aspairta
Obtížnost: 4
Mrtvola Philiberta Aspairta v katakombách. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Katakomby (6), Lékárnický stánek (1), Obchodní stánek (3), Krčma (6), Klášter (4), Hřbitov (5). Vrahem je sestra Sorel. Aspairt objevil úkryt Chartreusky, ze zásob kláštera a tak ho sestra zabila lopatou.

Odměna: Plamenný meč (3) / 2500F

Nostradamova tajemství (11/18) – Virgo
Obtížnost: 4
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (12/18) – Leo
Obtížnost: 4
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (13/18) – Libra
Obtížnost: 4
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (14/18) – Scorpio
Obtížnost: 4
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500

Nostradamova tajemství (15/18) – Sagittarius
Obtížnost: 4
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500

Mise Café Théatre (4/5) – Královnin náhrdelník
Obtížnost: 4
Gouzeová vás pošle zajistit diamant Sancy. Promluvte s kontaktem a ukradněte drahokam cíli. Poté ho předejte pašerákovi.
Odměna: Závěsy (vizuální vylepšení) / 2500F

Povyšte na úroveň 5 (kupte extrémně kvalitní výbavu) a začněte plnit extrémně obtížné mise.

Mise bratrstva (9/11) – Mirabeau v pohybu
Obtížnost: 5
Hráči: 2
Vůdce bratrstva Mirabeau byl po smrti zdiskreditován, protože Robspierra odhalil jeho pokusy o dohodu s králem. Nyní dav chce vtrhnout do Pantheonu a znesvětit ostatky. Pronikněte do chrámu a do podzemí. Vyhledejte 3 symboly na zdech a na otočném mechanismu je nastavte do řady. V odkryté hrobce seberte artefakty a odejděte ven. Pozor na nové nepřátele (Mirabeau a Pantheon).
Odměna: 8 Synch. bodů
Odměna: Mistrovské mušketýrské chrániče předloktí (5)
Odměna: Mistrovský buržoazní opasek (5)
Odměna: Legendární napoleonské kalhoty (S)

Mise bratrstva (10/11) – Turnaj
Obtížnost: 5
Hráči: 4
Máte se dostat na turnaj pro vojáky a zabít generála Marcourta, pro kterého naoko dělá Thomas Alexandre-Dumas. V oblasti získejte čtyři propustky (dvě nalezené, dvě ukradené vojákům). Poté jděte na turnaj. V první discipmíně v limitu (0:30) posbírejte 34 vlajek, přičemž každá vám dá +3s. V druhé disciplíně pobijte nepřátele a vyvěste čtyři vlajky. Poté jděte do Invalidovny za Marcourtem.
Tip – Pokud jste během získávání propustek zabili příliš mnoho stráží, Marcourt bude mít mnohe více vojáků.
Zabijte Marcouirta a unikněte z oblasti.
Odměna: 8 Synch. bodů
Odměna: Mistrovská tajemná kápě (5)
Odměna: Mistrovské zbojnické kalhoty (5)
Odměna: Legendární mušketýrský kabát (S)

Mise bratrstva (11/11) – Pochod žen
Obtížnost: 5
Hráči: 4
Anne-Joséphe Théroigne De Méricourt vede ženy v pochodu za jídlo proti monarchii (Marie Antoinetta). Braňte Anne a její spojenkyni během cesty ulicí. Až se připojí k demonstraci, pobijte 3 důstojníky a poté za bránou sabotujte 3 děla (Pochod žen na Versailles).
Odměna: 8 Synch. bodů
Odměna: Mistrovská kápě sansculotů (5)
Odměna: Mistrovský vojenský kabát (5)
Odměna: Legendární chrániče předloktí slídila (S)

Vloupání (6/7) – Prastará historie
Obtížnost: 5
Hráči: 4

Pronikněte do oblasti panství Madeleine, vyberte artefakt ze správné truhly (jedna ze čtyř) a unikněte z oblasti.
Odměna: 25000F + až 45000F

Vloupání (7/7) – To patří do muzea
Obtížnost: 5
Hráči: 4

Pronikněte do oblasti Lucemburského paláce, seberte správný obraz (jeden ze čtyř) a unikněte z oblasti.
Odměna: 25000F + až 45000F

Mise společenského klubu (16/20) – Barův pohřeb
Obtížnost: 5
Sejděte se s mužem u pohřebního vozu Josepha Bary. Cestou k Pantheonu vůz chraňte před monarchisty, na náměstí promluvte s vojákem a společně pak braňte vůz před dalšími útočníky.
Odměna: 10 000F

Mise společenského klubu (17/20) – Zrádce královny
Obtížnost: 5
Vyhledejte v oblasti (náměstí) Jeana Gilberta, který zhatil pokus o královnin útěk a zabijte ho.
Odměna: 12 500F

Mise společenského klubu (18/20) – Říznutý Bourbon
Obtížnost: 5
Vyhledejte v oblasti (náměstí Invalidovny) templáře (4) a zabijte je.
Odměna: 12 500F

Mise společenského klubu (19/20) – Speciální zásilka
Obtížnost: 5
Vyhledejte v oblasti přepadený vůz a vojákovi, který vedl přepadení, ukradněte zásilku. Promluvte o zásilce s vojáky u Vojenské školy, kteří zmíní, že patří veliteli L’au – toho zabijte.
Odměna: 12 500F

Mise společenského klubu (20/20) – Uzená, přesto však plná chuť
Obtížnost: 5
V oblasti vinice pobijte nepřátele (13).
Odměna: 37 500F

Pařížské příběhy (34/52) – Do zbraně
Obtížnost: 5
Z dopisu zjistíte, že Napoleon má dostat vadné zbraně. V oblasti sabotujte tři vadná děla (Frygická čapka) a unikněte odtud.
Odměna: 5000F

Pařížské příběhy (35/52) – Švýcarská skrýš
Obtížnost: 5
Muž vám řekne o Jacquesi Neckerovi, bankéři, který si ukrývá peníze. Ukradněte mu dopis s pozicí skrýši. Vyhledejte a vyberte čtyři truhly. Poté s Neckerem promluvte a za získané cennosti mu koupíte propustku do města.  
Odměna: 7500F

Pařížské příběhy (36/52) – Erb
Obtížnost: 5
Sluha Louise Antoine de St. Just vás pošle pro kabát ke krejčímu. Promluvte s ním a odkáže vás na koželuha. Vnikněte do jeho domu a koželuh se přizná, že kůže je z lidí. Oznamte to sluhovi, zabijte ho a řekněte vše krejčímu.
Odměna: 7500F

Pařížské příběhy (37/52) – Marianne se vrací domů
Obtížnost: 5
Marianna cvičí v hrobce na hřbitově a požádá vás o pomoc při znovuzískání domu svých rodičů. Nejprve ji cvičte (3x vykryjte její útoky) a poté ji následujte do domu. Cestou ji ochraňte před skupinami útočníků.
Odměna: 12 500F

Pařížské příběhy (38/52) – Sestrojení „Uzavřené břitvy“
Obtížnost: 5
Charles-Henri Sanson váš pošle vyhledat ukradené plány na Gilotinu. V oblasti najděte 4 plány. 
Odměna: 25 000F

Pařížské příběhy (39/52) – Želva, had, medvěd, papír, nůžky
Obtížnost: 5
Žena vás pošle zabít tři bandity (Sansculoti) zvané Želva, Had a Medvěd. Vyhledejte je v oblasti, zabijte a opusťte oblast.
Odměna: 25 000F

Pařížské příběhy (40/52) – Cartoucheovy paměti
Obtížnost: 5
Louis-Dominique Cartouche vás pošle získat své paměti. V oblasti vyhledejte dva dokumenty (Cartouchův 1. memoárCartouchův 2. memoár), získejte je a doneste zpět. Cartouche vám vysvětlí, že toto jméno se předává mezi následovníky dál.
Odměna: 25 000F

Vražedná tajemství (10/15) – Odříznutí prostředníka
Obtížnost: 5
Hřbitov. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Hřbitov (4), Brána (1), Psychiatrická léčebna (5), Pracovna (2), Chatrč (4), Dok (2), Dům (4), Řeznictví (3). Vrahem je pomocník řezníka Simon. Je uprchlým pacientem z blázince, kde řezal krysy a po nálezu deníku chirurga začal řezat i jeho pacienty ze seznamu.

Odměna: Kulatá důstojnická sekera (5) / 2500F

Vražedná tajemství (11/15) – Kapka jedu
Obtížnost: 5
Mrtvola v uličce. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Ulička (5), Obchodní stánek (4), Lékárnický stánek (5), Laboratoř (5). Vrahem je lékárník Maran. Mrtvá žena Beaudryová byla jeho konkurentkou v obchodu. 

Odměna: Korseka (5) / 2500F

Nostradamova tajemství (16/18) – Capricorne
Obtížnost: 5
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (17/18) – Aquarius
Obtížnost: 5
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Nostradamova tajemství (18/18) – Pisces
Obtížnost: 5
Vyřešte hádanky symbolů a dojděte na konec trasy.
Odměna: 500F

Mise Café Théatre (5/5) – Prohnaný Renard
Obtížnost: 5
Gouzeová vás pošle vyřídit Renarda. Kontakt chce vylákat Renarda kvůli obchodu ale potřebuje náhrdelník. Ukradněte ho cíli (kněz), zaneste kontaktu a vylezte na střechu nad místem obchodu. Vašeho spojence ale zabijí. Chyťte jeho vraha (srazte ho) a prozradí, kde Renard je. Vyhledejte Renarda v jeho domě, zabijte ho a opusťte oblast.
Odměna: Vývěsky (vizuální vylepšení) / 25000F

Renovace
Proveďte všechny renovace (Přízemí, Hala, Exteriéry, Horní patra, Poslední úpravy, Café de I’lle de la Cité, Café du Ventre de Paris, Café du Quartier Latin, Café du Marais, Café du Louvres, Café de la Bievre, Café du la Invalides)

 

 

DLC 1 – Secrets of the Revolution

DLC, které přináší soubor všech ULC pro hru. Obsahuje 3 questy, 8 zbraní a 6 kusů výbavy
Pappenheimský rapír (2)
Šavle cti (2)
Kopí s břity (2)

Napichovač s hákem (2)
Sekera louskáček na zbroj (2)
Dvojhlavňová pistole (2)
Přehlídková pistole (2)
Lovecká puška z javorového dřeva (2)
Kápě z obléhání Maastrichtu (1)

Kalhoty národní gardy (1)
Athosova soubojová košile (1)
Černé mušketýrské kalhoty (1)
La Tour d’Auvergnův chránič předloktí (1)
Opasek s dvěma obrácenými orly (1) (Uplay)
Tip – Opasek s dvěma obrácenými orly je zároveň i odměnou za UPlay.

Pařížské příběhy (41/52) – Americký vězeň
Obtížnost: 3

Asasínka na střeše vás pošle za Thomasem Painem. Pronikněte do domu, kde ho hlídají stráže a promluvte s ním. Pošle vás pro tři spisy – vyhledejte je v oblasti a získejte (dva v domech, třetí ukrást od civilisty). Dokumenty zaneste zpět.
Odměna: 1400F

Pařížské příběhy (42/52) – Chemická revoluce
Obtížnost: 4

Madame Lavoisierová vás pošle najít ztraceného muže. V oblasti vyhledejte cíl a sledujte ho až k domu kde drží muže. Promluvte s Antoinem Lavoisierem, který vás pošle pro recepturu na asasínský jed, který mu ukradli. Vstupte do cílového domu, ale chemikálie začnou explodovat, takže rychle unikněte do patra a oknem ven. Ukradněte recepturu od důstojníka před domem a doneste ji do domu Lavoiserů.
Odměna: 5000F

Vražedná tajemství (12/15) – Usmrcen vědou
Obtížnost: 3
Mrtvola u slunečního děla (Sluneční dělo v Palais Royal). Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Park (8), Café Février (4), Hodinářství (1), Dům oběti (5), Akademie (4), Laboratoř (5). Vrahem je plukovník Froloisel, který chtěl vyhrát soutěž o nejlepší střelný prach tím, že zničí laboratoř konkurenta ale v dráze střely stála oběť (Reakce vody a draslíku).

Odměna: Bambitka (3) / 500F

 

DLC 2 – Revolutionary Armaments Pack

 

 

Sekvence III

6. Absolutorium (3-1)
Obtížnost: 2
– Zabití z krytu (3)
– Držte krok s Bellecem
Pierre Bellec vás pošle sabotovat poplašný zvon na nádvoří. Zabijte 3 stráže (z úkrytů) a sabotujte zvon. Po schůzce kdy Sivert (vrah Élisina otce la Serry) zaúkoluje své muže, Bellec zabije jednoho z nich. Vy sejměte druhého a seberte dokumenty prvnímu. Utečte dalším vojákům pomocí dýmovnice a následujte Belleca (držte se s ním) až do úkrytu pod kavárnou.
Odměna: 2 Synch. body

7. Přiznání (3-2)
Obtížnost: 2
– Zabití z úkrytu (2)

– Nespusťte žádný poplach.
U Notre Dame se sejděte s Bellecem. Váš cíl je Charles Gabriel Sivert.
Charles Gabriel Sivert. Brigádní generál francouzské armády a člen Templářů (Pařížský ritus). Zradil velmistra de la Serre a zabil ho.
Akce – Zabije stráž dole a seberte mu klíče od Notre Dame. Nad katedrálou pomocí klíčů odemkněte knězi a vnikněte vrchem do katedrály.
Akce – Zabijte venku Silvertova komplice Duchesneau abyste se mohli vydávat za něj až bude Silvert ve zpovědnici.
Vyhněte se tomu aby někdo spustil poplach (zvony) a zabijte dva nepřátele z úkrytů (zpovědnice, seno). Až Silvert vleze do zpovědnice, běžte k němu. Vyslechněte a zabijte ho.
Tip – Oproti předchozím dílům nedochází po zabití cíle k dialogu s hrdinou ale k přehrání vzpomínek cíle.

François: Počkejte tady. Dohlédni, aby nás nikdo nerušil.
Vyloučen ze schůzky, stoji Sivert přede dveřmi. Sivertovo setkání s Roi des Thunes.
La Touche: Siverte.
Sivert: (Pan) La Touche. Přišel jsem za králem žebráků.
La Touche: Pojďte se mnou.
Roi des Thunes: „Intriky krys?“ Nabubřelý hlupák! Kdybych na něj mohl vztáhnout ruku…
Vzpomínky se přesunuly do večera Françoisovy smrti.
François: Tak co? Co je tak důležitého, že jsi mě musel odtáhnout od dcery…
Sivert udeří Françoise do břicha. V následné rvačce velmistr sekne mečem do Sivertova oka. Le Roi des Thunes poté bodne Françoise do krku otráveným jehlanem a ukončil jeho život, když na místo dorazil Arno.
Arno: Jste v pořádku, pane? Příliš mnoho královského šampaňského?
Roi des Thunes: Siverte, pojď pryč!
Unikněte z oblasti.
Odměna: 2 Synch. body
Odměna: Kulatá sekera (3)

8. Fin De Siecle (3-3)
Obtížnost: 1
Protože po vás jde Abstergo, v simulaci vlezte do mostu, kterým se přesunete do roku 1892 (19. Belle Époque). Projděte ulicí a skrze metro. Když spadnete na koleje, rychle utečte před jedoucím vlakem. Po výlezu ven pokračujte k dalšímu mostu na vršku Sochy Svobody.
Tip – Po této misi se otevře aktivita Trhlin v Helixu. Nejprve výcvik (obtížnost 2) kde se naučíte jak to funguje. Je potřeba sbírat body, zachránit uvízlého zasvěcence a dále pokračovat ve sbírání bodů kvůli odměně než vyprší limit, načež je nutné dosáhnout východu z Helixu než se simulace zhroutí. 

Trhliny Helixu (1/7) – Belle Époque – Datové žně
Obtížnost: 3
Peníze: 3
– Sbírejte další data a získejte Bonus

V limitu (3:00) nasbírejte 500 bodů a zachraňte agenta.
Odměna: Dokumenty (01. Archivovaný rozhovor 24. ledna, 2014, 02. dopis k povýšení, 03. Int. sdělení o mark. strategii „Helixu“)

Trhliny Helixu (2/7) – Belle Époque – Tornádo
Obtížnost: 3
Peníze: 3
– Sbírejte další data a získejte Bonus

V limitu (3:00) nasbírejte 500 bodů a zachraňte agenta.
Odměna: Dokumenty (04. Výpověď svědka o pověsti, 05. Zpráva projektu Fénix, 06. Archivovaný rozhovor 27. února, 2014

 

Sekvence IV

9. Království žebráků (4-1)
Obtížnost: 2
– Zabití tajemnou čepelí (2)
– Přilákání petardou (2)
V sídle asasínů informujete Mirabeau o situaci. Pošle vás najít Silvertův kontakt (Krále žebráků) a dá vám tajemnou čepel.
Tajemná čepel – Vystřelí čepel, která tiše zabije cíl. Omezený dosah ale velká účinnost. Maximum čepelí lze navýšit volbou výstroje.
Čepele zuřivosti – Zasažený cíl bude pozvolna umírat a zároveň zešílí tím způsobem, že začne útočit na okolní lidi. Maximum čepelí lze navýšit volbou výstroje.
Dvůr Zázraků, 19. ledna 1791. Zajděte na Dvůr a vyhledejte Králova pomocníka, doktora Aloys la Touche, který zrovna řeže jednomu z chudáků nohu aby vyžebral víc jako mezák. Před zásahem vás zastaví Markýz De Sade a pošle sledovat Toucheho. Sledujte ho (cestou zabijte dva stráže tajemnou čepelí) až ke klinice (odlákejte dvastráže petardou) a uvnitř ho vyslechněte.
Odměna: 2 Synch. body

10. Král je mrtev (4-2)
Obtížnost: 3
– Vzdušné zabití (3)
– Zabití tajemnou čepelí (2)
Král žebráků. Král je vůdcem spodiny a žebráků ve městě. Pomohl Sivertovi zabít De la Serre.
Vstupy 1 / Stráže 54 / Úkryty 5
Akce – Zakryjte průduchy neboli komíny (2) na zemi z podzemí. V podzemí bude nižší viditelnost a to pomůže.
Akce – Pomozte skupině žebráků pobít nepřátele. Půjdou zaútočit na stráže u kostela a vyhnete se jim. 
Zabijte stráže ze vzduchu a poté za kostelem v podzemí vnikněte do katakomb. Projděte skrze kanály. Touche ale stihne Krále varovat. Pokračujte do hlavní síně, kde zabijte 2 stráže tajemnou čepelí. Král Žebráků je nahoře s puškou. Vylezte k němu (využijte zamčené dveře na vypáčení) a zabijte ho.
Roi des Thunes: Moji poddaní mají oči všude, můj pane. Nabízím jejich znalosti do služeb Řádu.
De la Serre: Jaké znalosti by nám mohl nabídnout král kanálů? Intriky krys? Můžeš jít.
Ke Králi Žebríků přistupuje Charles Gabriel Sivert.
Roi des Thunes: „Intriky krys?“ Nabubřelý hlupák! Kdybych na něj mohl vztáhnout ruku…
Sivert: Můj pán by to rád zařídil. Bratře.
De la Serrova vražda…
Arno: Jste v pořádku, (pane)? Příliš mnoho královského šampaňského?
Roi des Thunes: Siverte, pojď pryč!
Roi des Thunes a Sivert hlásí svůj úspěch…
Sivert: Je to hotovo. De la Serre je mrtvý… Velmistře.
Germain: Sivert: Dobře.
Projděte dál kanálem skrze zakouřené chodby ven. De Sade převezme místo Krále žebráků a dá vám tip na muže, který vyrobil vražednou zbraň.
Odměna: 3 Synch. body
Odměna: Důstojnická pistole (2)
Tip – Po této misi se zpřístupní velké DLC Mrtví Králové

Pařížské příběhy (43/52) – Království za pár kurev
Obtížnost: 3
De Sade vás pošle zabít majitele konkurenčního nevěstince. Vyhledejte v oblasti Grignona a zabijte ho.
Odměna: 400F

Pařížské příběhy (44/52) – De Sadeho milost
Obtížnost: 3
Z novin zjistíte, že De Sade má být popraven a že za tím stojí Antoine Fouquier-Tinville. Vnikněte do hrádku poblíž, ukradněte dokument (rozkaz k popravě) a opusťte oblast.
Odměna: 1200F

Pařížské příběhy (45/52) – Sadistické vydírání
Obtížnost: 3
De Sade vás pošle ukradnout tajemství jeho nepřátel aby je mohl vydírat. Vyhledejte a ukradněte 4 předměty (dva mají vaše cíle, dva leží v domech) a zaneste je De Sademu.
Odměna: 1400F

Vražedná tajemství (13/15) – Mrtvola v hampejzu
Obtížnost: 1
Mrtvola v De Sadeho bordelu (po misi Sadistické vydírání). Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Nevěstinec (7), Obchod s kůží (2), Studentova chatrč (2), Nádvoří (1), Dům (2), De Sadeho vila (3). Vrahem je Olivier, sluha De Sadeho. Najali ho De Sadeho nepřátele, aby svalili vraždu na markýze.

Odměna: Gléva (1) / 125F

 

Sekvence V

11. Stříbrotepec (5-1)
Obtížnost: 3
– Rabiáti se záchvatem zuřivosti (2)
– Dveře otevřené bez klíče (4)
Tip – Zpráva v radě (Obtížnost 1) je extra vzpomínka na úvod sekvence. Informujete velení asasínů (Mirabeau a Beyliera) o situaci.
Les Halles, 31. března 1791. Pronikněte do paláce, cestou využijte čepele zuřivosti a vypačte dveře, a najděte stříbrotepce Francoise Thomase Germaina. Tvrdí, že ho drželi násilím. Cestou ven Germaina chraňte, pobijte skupiny nepřátel, zabijte střelce před budovou a další nepřátele, co ho napadnou. Venku vám Germain sdělí, že podivnou jehlici vyrobil Lafreniera. 
Odměna: 2 Synch. body

12. La Halle Aux Blés (5-2)
Obtížnost: 3
– Zabití pistolí (3)
– Přelezené / podlezené objekty (4)
Pronikněte do La Halle Aux Blés, které slouží jako skladiště munice (cestou zastřelte tři stráže) a v patře najděte dokumenty Lafreniera. Rozhodnete se sklad podpálit ale začne explodovat střelný prach. Rychle proběhněte (akrobatická pasáž), cestou přelezte / podlezte čtyři překážky a vyšplhejte na střechu.
Odměna: 2 Synch. body

13. Prorok (5-3)
Obtížnost: 3
– Sabotované poplašné zvony (4)
– Zabití z krytu (3)
Chrétien Lafreniere. Člen Templářů (Pařížský ritus) a poradce velmistra De la Serre.
Vstupy 4 / Stráže: 42 / Úkryty 5 / Poplašné zvony 4
Akce – Seberte Bezpečnostní mapu na hrobu v zadní části hřbitova. Jsou na ní pozice a trasy stráží.
Akce – Pomozte skupině hrobníků v podzemí pobít nepřátele. Pomohou vám pokud se poté dostanete do otevřeného boje.
Na hřbitově sabotujte zvony a ukryjte se v seně. Až začne setkání, Lafreniere bude pronášet řeč a poté chodit okolo. Zabijte tři stráže z krytu a pak jeho.
De la Serre: Pak tedy vstaň, bratře, a buď vítán.
Lafrenièr hovoří s de la Serrem.
Lafrenière: Vy tomu muži nevěříte, že ne?
De la Serre: Mirabeau je dobrý muž. Čestný člověk.
Lafrenière: Mirabeau je sebevědomý opilec!
De la Serre: Nezapomeňte, kdo je tady velmistrem, Lafreniére.
Lafrenièrovi předává dopis svému poslovi Perraultovi…
Lafrenière: Odneste to okamžitě velmistrovi de la Serre. Doručte mu to osobně.
Perrault: Ano, pane.
Lafrenièrovi v Halle aux Blés.
Strážný: „Všichni jsme na cestě: Pane, máme problém. Christophe předává informace našim nepřátelům. Musíme předpokládat, že toto místo je prozrazeno.
Lafrenière: Budeme muset posunout náš časový plán. Shromážděte muže. Dnes v noci zaútočíme na l’Hôtel de Beauvais.
Opusťte oblast.
Odměna: 3 Synch. body
Odměna: Arnův na míru šitý kabát (3)

 

Sekvence VI

14. Klub Jakobínů (6-1)
Obtížnost: 3
– Odstřelovači se záchvatem zuřivosti (2)
– Zabití z úkrytů (2)
Paříž, 31. března 1791. V úkrytu oznámíte asasínům zabití Lafreniera ale vynadají vám, že jste jednali na vlastní pěst. Pošlou vás prošetřit klub l’Hôtel de Beauvais na který měl Lafrenier v plánu zaútočit. Pronikněte dovnitř (nakažte zuřivosti dva střelce a zabijte dvě stráže z úkrytů) a vyhledejte La Touche. Nenápadně ho sledujte. Sejde se s dalšími Templáři, vyslechnou zajatce a poté půjdou na soukromou schůzku s velmistrem. Vlezte do sklepa a skrze podlahu je odposlechněte. Zabití Lafreniera jim z nějakého důvodu vyhovovalo a protože se s ním má brzy setkat dcera De la Serry (Élise), chtějí ji vlákat do pasti. Opusťte oblast.   
Odměna: 2 Synch. body

15. Templářská léčka (6-2)
Obtížnost: 3
– Střely do hlavy (4)
– Dvojité vraždy (2)
Zajděte do domu Élise ale není tu. Vyhledejte jí na dvorku, kde se má setkat s Lafrenierem. Pomozte ji pobít útočníky (a čtyři sejměte střelou do hlavy). Spolu utečte do středu zahradního bludiště kde pobijte další skupinu útočníků. Cestou ven z bludiště zabijte dvojice nepřátel dvojitým zabitím. Až budete mimo park, projděte s Élise ulicí a likvidujte další útočníky. Na konci se rozejdete a domluvíte schůzku v Café Theatré. Zbavte se pronásledovatelů.
Odměna: 2 Synch. body
Odměna: Na míru vyrobená středověká kápě (3)

 

Sekvence VII

16. Opatrné spojenectví (7-1)
Obtížnost: 3
– Ochromení nepřátelé (3)
– Střely do hlavy (3)
Ile Saint Louis, 1. dubna 1791. Sejdete se v Café Theatré s Élise a dovedete ji k Bratrstvu aby žádala o jejich ochranu. Zatímco se asasíni poradí, vy se vrátíte nahoru a projdete se. Po zmínce o Germainovi a jeho dílně Élise uteče. Utíkejte za ní až k dílně kde vám sdělí, že Germain je Templář, byl zástupcem jejího otce a zrádcem. Jděte do domu a do dílny. Přepadnou vás nepřátele (využijte ochromující granáty) a společně s Élise je pobijte. V zadní místnosti najdete Élise důkazy, že Germain nechal zabít jejího otce. Zaútočí pět střelců z oken přes ulici. Pobijte je (střelte 3 do hlavy). 
Odměna: 2 Synch. body

17. Setkání s Mirabeauem (7-2)
Obtížnost: 3
– Přelezené / podlezené objekty (5)
– Použité výtahy (1)

Zajděte do domu Mirabeaua ale najdete ho mrtvého s Élise. Prozkoumejte 3 stopy (mrtvola Mirabeaua / skříň s jedem / kniha)
Tip – Než prozkoumáte 3 hlavní místa, můžete prozkoumat i 2 další stopy (dveře / kapesník). Poté můžete promluvit se sluhou a nakonec se služkou venku.
Zajděte do sídla Bratrstva a promluvte s Quemarem. Řekne vám o lékárníkovi, co prodává jedy. Jděte za lékárníkem ale ten se dá na útěk. Pronásledujte ho podzemím, přes park a ulicemi (cestou přelezte / podlezte 5 překážek a využijte výtah). Lékárníka srazte. Prozradí, že jed objednal muž v kápi a že má dostat druhou dávku (Smrt Mirabeaua).
Odměna: 1 Synch. bod

18. Konfrontace (7-3)
Obtížnost: 4
– Nenechte se omráčit.
– Ochromující údery (5)
Jděte na místo s druhou dávkou jedu. Sledujte jedové opary ke katedrále (dole necháte Élise) a pokračujte na střechu. Tam najdete Belleca.
Pierre Bellec. Člen asasínského bratrstva, který vás trénoval na asasína. Bellec řekne, že otrávil Mirabeaua aby zabránil spojenectví Asasínů s Templáři. Bojujte s ním. Použijte na něj 5 ochromujících úderů a naopak nedovolte aby vás omráčil. Po každé fázi boje se s ním rvěte (QTE). Nakonec spadne do sině katedrály. Při posledním střetu ho porazte a zabijte skrytou čepelí.
Charles: Děkuji, příteli.
Bellec: Musíme tě dostat zpátky k tomu tvýmu klukovi v jednom kuse, že jo, pisspote?
Bellec dává Charlesovi své kapesní hodinky.
Bellec: Tohle jsi upustil.
Bellec prohlíží kapesní hodinky, zatímco Arno spí v cele v Bastile…
Bellec: No, to mě podrž.
Bellecovo setkání s Mirabeauem na jeho panství…
Bellec: Takže to opravdu uděláš?
Mirabeau: Tvůj chráněnec se za ni zaručuje. Copak mu nevěříte?
Bellec: Svým životem. Já nevěřím té dívce. Nemůžu říct nic, co by vás přesvědčilo?
Mirabeau: Obávám se, že ne.
Bellec nenápadně nalije jed do Mirabeauovy sklenice vína…
Bellec: Myslel jsem, že ne. Tchin. (Na zdraví.)
Mirabeau: Tchin. (Na zdraví.)
Mirabeau se napije vína…
Bellec: Repose en paix. (Odpočívej v pokoji.)
Odměna: 3 Synch. body
Odměna: Bellekův oděv asasínského mistra

19. Odpor (7-4)
Obtížnost: 1
Protože po vás jde znovu Abstergo, v simulaci vlezte do mostu, kterým se přesunete do roku Okupované Paříže, 1944 (20. Druhá světová válka). Vylezte z kanálu.
Tip – Vyhýbejte se světlometům, jinak po vás začnou pálit kulomety.
Běžte k Eiffelově věži a šplhejte nahoru. Vylezte na okraj nohy a dále do vnitřní konstrukce a nahoru. Na ochozu popadněte kulomet a zničte útočící letadlo. Pokračujte vzhůru přes kotvící vzducholoď a dále po věži Eiffelovky. Nahoře kulometem zničte další dvě letadla. Vylezte na samý vrchol věže a skočte do trhliny.

Trhliny Helixu (3/7) – Okupovaná Paříž – Skrýš
Obtížnost: 4
Peníze: 4
– Sbírejte další data a získejte Bonus

V limitu (3:00) nasbírejte 600 bodů a zachraňte agenta.
Odměna: Dokumenty (07. Archivovaný rozhovor 30. května, 2014, 08. Úvod do Public Relations)

Trhliny Helixu (4/7) – Okupovaná Paříž – Sběr dat
Obtížnost: 4
Peníze: 4
– Sbírejte další data a získejte Bonus

V limitu (3:00) nasbírejte 600 bodů a zachraňte agenta.
Odměna: Dokumenty (09. Seznam potenciálních „Mudrců“, 10. Interní sdělení o průzkumu

Trhliny Helixu (5/7) – Okupovaná Paříž – Věž
Obtížnost: 4
Peníze: 4
– Sbírejte další data a získejte Bonus

V limitu (3:00) nasbírejte 600 bodů a zachraňte agenta.
Odměna: Dokumenty (11. Průzkumná zpráva, 12. Archivovaný rozhovor 6. srpna, 2014)

 

Sekvence VIII

20. Králova korespondence (8-1)
Obtížnost: 3
– Zabití z krytu (3)
– Sabotované poplašné zvony (3)
Paříž, 10. srpna 1792. V úkrytu bratrstva vás Trenet, Quemar a Beylier pošlou zajistit dopisy, které Mirabeau posílal králi. Dav se totiž dobývá do paláce (10. srpen) a králova garda (Švýcarská garda) nevydrží dlouho, takže by lid odhalil napojení asasínů na monarchii. Pronikněte do paláce (cestou zabijte stráže z krytu a sabotujte zvony) a do pracovny. Uvnitř se setkáte s Napoleonem, který hledá tajnou skrýš krále. Prozkoumejte skříň, pákou otevřete tajnou schránku odkud vezmete a spálíte dopisy, zatímco Bonaparte vezme černou skříňku. V limitu (2:00) braňte Napoleona před nepřáteli, zatímco připraví tajný únikový výtah. Do pracovny vtrhne kapitán Frédéric Rouille ale utečete mu. Spolu s Napoleonem projděte podzemím. Vyjděte do budovy a kryjte se za nábytek, jelikož Napoleonovi muži prostřelí zeď budovy.
Odměna: 2 Synch. body

Kokardy
Najděte všechny kokardy.
(21 – La Bievre, 12 – Ile de la Cité, 15 – Le Louvre, 15 – Le Marais, 15 – Ventre de Paris, 21 – Le Quartier Latin, 21 – Les Invalides, 8 – Versailles)
Odměna za 20 kokard: Schéma
Odměna za 40 kokard: Schéma
Odměna za 60 kokard: Schéma
Odměna za 80 kokard: Schéma

21. Zářijové masakry (8-2)
Obtížnost: 3
– Vraždy z římsy (3)
– Zabití z krytu (3)
Sejděte se s Napoleonem, který prozradí kde je Rouille (Zářijové masakry). 
Frédéric Rouille.
Člen Templářů (Pařížský ritus) a poradce velmistra De la Serre.

Vstupy 5 / Tajné vstupy 1 / Sběratelské předměty 2 / Stráže 40
Akce – Pomozte skupině vojáků a pobijte nepřátele, kteří je vězní. Pomohou vám v boji.
Pronikněte oknem do hrádku. V budově zabijte tři stráže z krytů a vylezte na střechu. Tady zabijte tři stráže z římsy. Rouille je na horní střeše kde mučí správce hrádku.
Akce – Podpalte vlajku u věže a vypalte věž. Zabijete nepřátele v ní.
Vylezte nahoru a zabijte Rouillea.
Mirabeau: Pokud máte rozkaz nás z tohoto sálu vyvést, musíte mít také oprávnění použít sílu, protože se nepodvolíme ničemu jinému než bajonetům!
Rouille a dav tleská…
Mirabeau: Vládnout znamená kralovat, kralovat znamená vládnout. To je podstata problému.
Rouille: Pan Mirabeau?
Rouille požádá Mirabeaua o podání ruky, ale je odmítnut. Objeví se Germain…
Germain: Je to ubohé, že? Francie si jistě zaslouží něco lepšího.
Germain nabízí Rouillovi templářský odznak. Rouilleho vyslýchá vězně v jakobínském klubu…
Rouille: Co to bylo?
Vězeň: Palais du Luxembourg….
La Touche: Rouille? Ukliď si po sobě ten nepořádek. Je čas.
Rouille: Říkal jsem ti, že ho dokážu přimět mluvit.
Vězeň je vyhozen z okna…
Germain: Vedl jste si dobře, kapitáne. Marie?
Lévesque: Cena obilí je vyšší než kdy jindy, velmistře. Naši agenti jsou na místě, aby přesměrovali zásilky do našich doků. Čekají jen na váš rozkaz.
Germain: Dobře… Vyhladověte je. Hladem a zuřivostí poznají, co jsou jejich falešní páni zač… Ale dělejte to postupně.
Lévesque: To, co žádáte, bude trvat nejméně rok, velmistře. Ne-li dva.
Opusťte oblast hrádku.
Odměna: 3 Synch. body
Odměna: Lehká halapartna (3)

Pařížské příběhy (46/52) – Vytoužená Désirée
Obtížnost: 3
Napoleon vás pošle ochránit jeho snoubenku. V ulici se sejděte s jeho kapitánem Jeanem Bernadottem a společně se probijte do domu. V patře domu je Désirée Claryová. Promluvte s ní a společně s Désirée a Jeanem odrazte další útočníky.
Odměna: 5000F

Pařížské příběhy (47/52) – Vyděšená Désirée
Obtížnost: 3
Napoleon vás pošle prošetřit vztah mezi Désirée a Bernadottem. Prozkoumejte dům Bernadotta (deník, list u krbu, doklad na stolku). Kapitán chce dát Désirée přívěšek když ta bude večeřet s Napoleonem. Zajděte do restaurace ale Bernadotte ztropí scénu a zaútočí výtržníci. Spolu s Barnadottem je pobijte ale Désirée ho odmítne.  
Odměna: 5000F

Pařížské příběhy (48/52) – Potěšená Désirée
Obtížnost: 4
Désirée chce obnovit vztah s Bernadottem. Zajděte za ním a doprovoďte ho ulicí k Désirée.
Tip – Bernadotte se někdy zastaví u prostitutek. Pobídněte ho, aby šel dál.
Až se sejdou, Désirée vás pošle pro dopisy od Napoleona. V domě Napoleona vypačte truhlu, vemte dopisy a zaneste je désirée.
Tip – Napoleon v domě už mluví o nové snoubence Josefíně.
Zaútočí nepřátelé, takže spolu s Désirée a Bernadottem je pobijte.   
Odměna: 2500F

Pařížské příběhy (49/52) – Romantická procházka
Obtížnost: 5
Napoleonův důstojník vás pošle dohlédnout na rande Napoleona s Josephinou de Beauharnais. Najděte je, doprovoďte na dvůr a zabijte stráže (10), kteří na ně čekají. Poté milence doprovoďte přes dvůr.
Odměna: 25 000F

Pařížské příběhy (50/52) – Signální důstojník Murat
Obtížnost: 5
Joachim Murat vás pošle sabotovat děla monarchistů. V areálu vyhledejte děla (2), sabotujte je a poté na jednom zapalte doutnák, načež v limitu (0:03) utečte.
Odměna: 10 000F

Pařížské příběhy (51/52) – Hodný Chappe
Obtížnost: 5
Dumas vás pošle sabotovat Chappovy signální věže, kterými chtějí dát monarchisté signál pro Rakouský útok. Vyhledejte věže (4) a sabotujte je.
Odměna: 25 000F

Pařížské příběhy (52/52) – Vzácná korespondence
Obtížnost: 5
Dumas vás pošle pro osobní dopisy. Vyhledejte cíle (3) a ukradněte jim je. Dopisy zaneste Dumasovi.
Odměna: 37 500F

 

Sekvence IX

22. Období hladu (9-1)
Obtížnost: 3
– Nedotkněte se vody
– Nespusťte poplach
Le Marais, 31. října 1792. Sejdete se s Élise, která vás navede na stopu Lavesqueové, Templářky, která shromažďuje obílí aby lid neměl co jíst. Zajděte k řece a uvidíte plout bárku s jídlem. Sledujte ji podél řeky (vyhněte se vodě) až k místu u zadního mostu, kde Marie Lévesque nařídí jídlo zničit. Pronikněte k molu (vyhněte se poplachu), ukradněte vojákovi dopis a opusťte oblast.   
Odměna: 2 Synch. body

23. Hrabivci (9-2)
Obtížnost: 4
– Nesmíte spustit žádné poplachy
– Zachraňte Thomase Levesquea
Sejděte se s Élise u Luxemburského paláce kde Marie pořádá večírek. 
Marie Levesque.
Členka Templářů (Pařížský ritus), která se snaží podněcovat nenávist lidu vůči šlechtě zabíráním jídla.
 
Vstupy 47 / Sběratelské předměty 3 / Stráže 60 / Poplašné zvony 9
Akce – Zabijte stráže, kteří obtěžují obchodníka na voze s rachejtlemi a braňte ho zatímco pojede k bráně. Petardy vám později pmhou odlákat pozornost.
Akce – Přes okno na ulici mluví žena e svým mužem jež je v cele. Ukradněte klíč strážnému na dvoře a osvoboďte muže (nebo vypačte zámek). Vězni začnou bojovat se strážemi na dvoře. 
Pronikněte do patra jihozápadního rohu paláce, kde vypačte dveře a osvoboďte Thomase Lavesque, manžela kterého zde Marie drží. Pokračujte do sálu s hostinou. Marie bude hovořit s hosty a půjde se podívat na ohňostroj. Zabijte ji.
Matka: Pamatuj, co jsem tě naučila, Marie.
Lévesque: (Ano, mami.)
Lévesque dostává templářský odznak. Germainovo vyloučení z templářského řádu…
De la Serre: François-Thomas Germain. Za své zločiny proti templářskému řádu jsi vyloučen. Každý, kdo nabídne vyhnanci pomoc, nechť sdílí jeho osud.
Germain je odveden De la Serrovými strážemi…
Germain: Hlupáku! De Molay mluví ke mně! Znám jeho myšlenky, de la Serre! DE LA SERRE!
K Lévesque se obrací její sluha…
Sluha: Má paní? Máte tu návštěvníka.
Germain: Potřebuji vaši pomoc, Marie.
Lévesque souhlasí… Setkání templářů v Hôtel de Beauvais…
Rouille: Měl jsi pravdu. Král Ludvík mluvil se všemi druhy, se kterými neměl. Jednou stranou úst intrikuje proti revoluci, zatímco druhou slibuje podporu ústavy.
Germain: Dobře. Věřím, že se vám podaří dostat tyto informace do správných rukou, pane le Peletier?
Le Peletier: Samozřejmě, velmistře. S tímto důkazem v ruce je královo odsouzení jisté.
Opusťte oblast.
Odměna: 3 Synch. body
Odměna: Legendární tajemná kápě (S)

24. Útěk (9-3)
Obtížnost: 3
– Nedotkněte se země
– Držte krok s montgolfiérou
Élise utíká před pronásledovateli a vleze do balonu. Pobijte stráže a přesekněte tři kotvící lana. Balon vzlétne. Rychle vylezte na střechu a pronásledujte ho.
Tip – Na střechách je hodně střelců ale Élise vám bude pomáhat a střílet na ně.
Pronásledujte balon (nedotkněte se země a nenechte balon se vzdálit) až ke kostelní věži, kde se balon zasekne. Vyhákněte balon ale spadnete dolů. Znovu vylezte na střechy a pronásledujte balon dál. Nakonec skočte do něj. Tam vyznáte Élise lásku (Let bratrů Montgolfiérů).
Odměna: 1 Synch. bod

Vražedná tajemství (14/15) – Politická mrtvola
Obtížnost: 3
Mrtvola u jídelního stolu. Vyšetřete vraždu. Prozkoumejte stopy – Jídelna (7), Kuchyně (4), Pracovna (2), Andrého dům (3), Apatyka (1), Sklenářství (3), Černý úřad (4).
Tip – Vzpomínka je přístupná již po Sekvenci II, nicméně jedna stopa je v zamčené truhle 3. úrovně, takže ji otevřete až nyní.
Vrahem je poslanec Gerard z úřadu (Le Cabinet Noir (Černý úřad)), který využil náhrdelník své ženy pro přepravu jedu (Kapky prince Ruprechta) a zabil svého soupeře, protože patřil mezi umírněné odpůrce monarchie (Feulanti) a neschvaloval popravu krále.
Odměna: Dvousečný meč (2) / 125F

Vražedná tajemství (15/15) – Rudý duch Tuilerijský
Obtížnost: 4
Mrtvola v zamčené pracovně. Vyšetřete vraždu.
Tip – Vzpomínka je sice technicky vzato přístupná již po Sekvenci II, nicméně je zamčené za dveřmi 3. úrovně, takže ji otevřete až nyní.
Prozkoumejte stopy – Pracovna (14), Dům poradce (3), Von Glückovo panství (4), Dům oběti (6), Hráčské doupě (4), Apatyka (1), Tajná místnost (5).
Vrahem je Beaudinův poradce LeGall, který pomocí strašení (Rudý duch z Tuileries) dohnal pána k sebevraždě.
Tip – Po poslední vyřešené vraždě Vidocq z vězení odejde.
Odměna: Luxusní pistole (4) / 2500F

Truhly
Najděte všechny truhly (40 – La Bievre, 30 – Ile de la Cité, 40 – Le Louvre, 44 – Le Marais, 40 – Ventre de Paris, 40 – Le Quartier Latin, 40 – Les Invalides, 20 – Versailles)

Body synchronizace
Najděte všechny body v Misích bratrstva (9 – La Bievre, 6 – Le Louvre, 7 – Le Marais, 4 – Ventre de Paris, 4 – Le Quartier Latin, 10 – Les Invalides)
Tip – Pro přístup k některým z nich je třeba odemknout zámky 3. úrovně.

 

Sekvence X

25. Zásnubní večeře (10-1)
Obtížnost: 4
– Dvojité vraždy (2)
– Rabiáti se záchvatem zuřivosti (2)
Louvres, 20. ledna 1793. De Sade vám a Élise prozradí kde najít Peletiera v Královském paláci.
Louis-Michel le Peletier. Člen Templářů (Pařížský ritus), který svým hlasem rozhodl o popravě krále.
Unikátní zabití 1 / Vstupy 14 / Stráže 69 / Úkryty 17

Akce – Na dvoře u zadního vchodu promluvte se služebnou a uplaťte ji (4000F), aby nechala otevřené okno do pracovny. 
Akce – Na dvoře seberte lahev vína, které otrávíte. Můžete ho podstrčit Peletierovi.
Pronikněte do patra paláce (cestou proveďte dvě dvojité zabití a dva rabiáty nakazte zuřivosti) a do sálu. Peletier mluví se svojice dcerou Louise-Suzanne le Peletier. Ten si poručí víno. Připravte vaše otrávené na tác a až se Peletier napije, udělá se mu zle půjde do chodby, kde se zhroutí. Zabijte ho tam.
Germain: Král musí být považován za zločince a zrádce. Teprve pak, až bude popraven jako obyčejný padouch, můžeme světu ukázat velkou pravdu Jacquese de Molaye.
Le Peletier: Můžete světu ukázat pravdu, jakou chcete, velmistře. Co dělám, dělám pro dobro Francie.
Rouille: Měl jste pravdu. Král Ludvík mluvil se všemi, s nimiž neměl.
Hlasování o popravě krále Ludvíka… 
Mluvčí: „Občane Le Peletiere, stav hlasování je 360 pro popravu ku 360 pro milost. Jak hlasujete?
Le Peletier: Poprava.
Setkání le Peletiera s Germainem po hlasování…
Le Peletier: Peletier: Hlasování je odevzdáno a sečteno, velmistře.
Germain: Peleier: A?
Le Peletier: Král zemře.
Germain: O tom jsem nepochyboval. Velmi se těším, až budu svědkem konce tyranie.
Le Peletier: Postarám se, abyste měl ten nejlepší výhled.
Opusťte oblast (Atentát na Louis-Michela le Peletiera)
Odměna: 3 Synch. body
Odměna: Legendární tajemné kalhoty (S)

26. Poprava (10-2)
Obtížnost: 4
– Ochromení nepřátelé (5)
– Zabití odstřelovači (2)
Sejděte se s Élise a vyrazíte na popravu krále (Soud s Ludvíkem XVI.).
Germaine. Odpadlický vůdce Templářů (Pařížský ritus), který zradil velmistra De la Serre, nechal ho zavraždit a napomohl vytvoření chaosu během revoluce.
Sběratelské předměty 2 / Stráže 53 / Úkryty 8
Zabijte dva odstřelovače na věžích a dostaňte se k tribuně na které je Geremain. Včas vás odhalí a unikne v kočáře, zatímco popraví krále.

Chraňte Élise, která se pokusí Germaina dohnat a cestou ochromte granátem pět stráží. Dostaňte se až ke kočáru, ale Germaine je pryč (Poprava Ludvíka XVI.).
Tip – Hlášení radě (Obtížnost 1) je extra vzpomínka na konec sekvence. Informujete velení asasínů (Trenet, Quemar a Beylier), jenže po neúspěchu jednohlasně rozhodnou a vašem vyloučení z bratrstva.
Odměna: 2 Synch. body

 

Sekvence XI

27. Dno sudu (11-1)
Obtížnost: 4
– Přilákání petardou (4)
– Zabití jedem (2)
Versailles, 4. června 1793. Opíjíte se ve zničeném domě De la Serre a začnete vzpomínat co vás sem dostalo a proč nemáte hodinky.
Před 12 hodinami… Vyhodí vás z hospody, tak pronikněte do skladu (cestou odlákejte čtyři stráže petardami) a seberte sud alkoholu.
Zpět v současnosti jděte do hospody. Opět začnete vzpomínat… Bijte se v hospodě ale nakonec vás přemohou a seberou hodinky. Znovu v současnosti pronásledujte opilého zločince ze včerejší bandy a srazte ho. Prozradí, že gang rabuje v paláci. Projděte palácem (cestou zabijte dvě stráže jedem) přes patro, do přízemí a ven, kde zabijte vůdce gangu. Hledejte hodinky… ale nakonec vám je dá Élise a slíbíte jí pomoc v Paříži.
Odměna: 2 Synch. body

28. Vzestup asasína (11-2)
Obtížnost: 4
– Zabití z krytu (4)
– Střely do hlavy (3)
Před odchodem z Versailles chcete konečně zabít La Touche.
La Touche. Původně pravá ruka Krále žebráku ale později za revoluce získal postavení a začal popravovat občany v rámci teroru.
Unikátní zabití 1 / Stráže 35 / Úkryty 10

Akce – Strhněte plachty od stánku s jídlem v rohu náměstí. Jídlo přiláká dav lidi.
Pronikněte k popravišti (cestou zabijte čtyři stráže střelou do hlavy a čtyři stráže z krytu).
Akce – Promluvte s vězni v kleci. Poví vám o klíči, který ukradněte strážnému a vlezte do klece jako vězeň. Dostanete se blízko k cíli.
Až vás povedou jako odsouzeného na popraviště, zabijte Toucheho.
La Touche: Vyhozen? Ale… ale proč?
Výběrčí: Protože, pane la Touche, vaše poslední zpráva obsahovala řadu… chyb.
La Touche: Pane, já… já jsem ty údaje třikrát zkontroloval! Nejsou chybná, z pokladny Jeho Veličenstva prostě zmizelo deset tisíc livrů!
Výběrčí: Je mi líto, la Touche. Dobrý den.
Setkání zuboženého la Touche s králem Žebráku…
Roi des Thunes: (Pane) la Touche. Říkali mi, že jste byl daňový úředník.
La Touche: Ano, pane.
Roi des Thunes: Dobře. Potřebuji někoho, jako jste vy.
Touche sedí se svými kolegy ze Dvora Zázraků…
La Touche: Je to parazitismus, prostě a jednoduše.
Stráž: Co tím myslíš?
La Touche: Znamená to, že chamtiví bastardi si místo toho, aby dělali svou práci, shrabují pro sebe. Kdybyste věděli polovinu toho, co slyší krysy našeho šéfa…
Sivert: Povězte mi o tom vašem „šéfovi“.
Setkání templářů v Hôtel de Beauvais…
Germain: Velmi dobře. Nechť vás vede Otec porozumění.
Všichni: Nechť nás vede Otec porozumění.
Germain a la Touche odcházejí…
La Touche: Co chcete, abych udělal, velmistře?
Germain: Váš úkol, Touche? Dávám vaše služby k dispozici našemu agentovi v Konventu.
La Touche: Le Peletierovi?
Germain: Můj přítel, pane Peletiere? Ne, Le Peletier má své využití, ale není naším jediným přítelem ve vládě. Pane la Touche, představuji vám pana Maximiliena de Robespierre.
Robespierre: Monsieur. Versailles je prý zaplaveno parazity.
Opusťte oblast (Osud Versailles).
Odměna: 3 Synch. body
Odměna: Mistrovské vyrobené chrániče předloktí sansculotů (5)

29. Bastila (11-3)
Obtížnost: 1
Protože po vás zase jde Abstergo, v simulaci vlezte do mostu, kterým se přesunete do Středověku, 1394 (21. Středověk). Projděte přes hřbitov, katakomby a velkou podzemní síň. Pokračujte tunelem k mostu, přelezte přes něj na bojiště s výhledem na Paříž. Utíkejte přes bojiště k Bastile a skočte do trhliny.

Trhliny Helixu (6/7) – Středověk – Bojiště
Obtížnost: 5
Peníze: 5
– Sbírejte další data a získejte Bonus

V limitu (3:00) nasbírejte 700 bodů a zachraňte agenta.
Odměna: Dokumenty (13. Archivovaný rozhovor 27. října, 2014, 14. Interní sdělení o narušení bezpečnosti, 15. Interní sdělení o předchůdcích)

Trhliny Helixu (7/7) – Středověk – Lom
Obtížnost: 5
Peníze: 5
– Sbírejte další data a získejte Bonus

V limitu (3:00) nasbírejte 700 bodů a zachraňte agenta.
Odměna: Dokumenty (16. Protokol chatu, 17. Archivovaný rozhovor 27. listopadu, 2014, 18. Zachycená nahrávka)
Odměna: Altairův oděv asasínského mistra (Trhliny Helixu)

Artefakty
Najděte všechny artefakty (7 – La Bievre, 3 – Ile de la Cité, 5 – Le Louvre, 5 – Le Marais, 4 – Ventre de Paris, 5 – Le Quartier Latin, 7 – Les Invalides, 8 – La Belle Époque, 7 – Středověk, 9 – Okupovaná Paříž).
Odměna: Na míru vyrobený buržoazní opasek (3) – La Bievre
Odměna: Těžký sekáček (3) – Le Louvre
Odměna: Na míru vyrobené buržoazní kalhoty (3) – Le Marais
Odměna: Na míru vyrobená buržoazní kápě (3) – Ventre de Paris
Odměna: Na míru vyrobený buržoazní kabát (3) – Le Quartier Latin
Odměna: Bisento (3) – Les Invalides
Odměna: Na míru vyrobená tajemná kápě (3) – Helix

Odměna: Na míru vyrobený tajemný kabát (3) – Helix
Odměna: Na míru vyrobené tajemné chrániče předloktí (3) – Helix
Odměna: Na míru vyrobený tajemný opasek (3) – Helix
Odměna: Na míru vyrobené tajemné kalhoty (3) – Helix
Odměna: Křesadlová ručnice (2) – Helix

 

Sekvence XII

30. Nejvyšší bytost (12-1)
Obtížnost: 5
– Nedovolte, aby byla Élise odhalena
– Sabotované poplašné zvony (1)
Martovo pole, 8. června 1974. Společně s Élise jděte na slavnost Nejvyšší bytosti, kde hovoří Robespierre. Potřebujete ho zdiskreditovat. V jeho stanu (cestou sabotujte zvon) prohledejte listiny a najdete seznam členů konventu. Zajděte za Élise. Půjde otrávit víno, aby Robespierre měl halucinace, takže ji chraňte (nedovolte aby ji odhalili). Poté podstrčte dokumenty se seznamy (3) daným cílům.
Odměna: 2 Synch. body

31. Robespierrův pád (12-2)
Obtížnost: 4
– Dveře otevřené bez klíče (1)
– Vyhýbejte se konfliktům
Sejděte se s Élise ale Robespierra zatkli a má být popraven. S Élise jděte na místo přepadu. Vyhledejte zraněného vojáka, ten vám řekne o přepadení. Élise půjde prozkoumat věznici v případě že Robespierre neutekl a vy pokračujte ulicí. Jenže skutečně utekl. Pronásledujte ho ulicemi a hledejte zraněné, aby poradili cestu (cestou se vyhněte konfliktům). Stopy vedou k náměstí u Hotel de Ville. Pronikněte do budovy, vyhledejte Robespierra (cestou vypačte nějaké dveře) a vyslechněte ho. Élise ho střelí do tváře ale nakonec prozradí, že Germaine je v Templu. 
Odměna: 2 Synch. body

32. Templ (12-3)
Obtížnost: 5
– Sabotované poplašné zvony (2)
– Dvojité vzdušné vraždy (3)
Sejděte se u Templu s Élise. Na akci půjdete každý zvlášť.
Germaine. Odpadlický vůdce Templářů (Pařížský ritus) a zároveň Mudrc (Aita), který zradil velmistra De la Serre, nechal ho zavraždit a napomohl vytvoření chaosu během revoluce.
Vstupy 9 / Stráže 62 / Úkryty 14 / Poplašné zvony 2

Pronikněte do hradu (cestou sabotujte zvony a proveďte dvojitá vzdušná zabití) a na hlavní věž. Tady čeká Germaine s mocným artefaktem meče.
Tip – Germaine může na dálku mečem vysávat vaše zdraví a to extrémně rychle. V případě zasažení paprskem meče se navíc nelze léčit.
Oběhněte ho a zasáhněte ho. Odrazí vás a uteče. Slezte na dvůr a do krypty, kde se sejděte s Élise. Spolu pronikněte do hlavní krypty. Germaine je uprostřed se svým mečem. Využijte prostředí (kryty, překážky, hrazdy v patře…) a třikrát ho zasáhněte. Poslední úder na vás svalí část zdi. Místo aby vám Élise pomohla, zaútočí na Germaina ale on ji zabije. Dorazte zraněného Germaina. 

Germain: Bravo. Zabil jsi padoucha. Takhle sis tuhle malou moralitku v duchu představoval, že? Já tu ve skutečnosti nejsem. Já tu taky nejsem. Momentálně krvácím na podlaze chrámu. Ale zdá se, že Otec porozumění uznal za vhodné dát nám tento čas na rozhovor.
Germain v trezoru objeví Codex Pater Intellectus…
Germain: Aha. Můj obzvlášť oblíbený. Víte, nerozuměl jsem vizím, které pronásledovaly mou mysl. Velké zlaté věže, města zářící bíle jako stříbro. Myslel jsem, že se zblázním. Pak jsem našel tohle místo – hrobku Jacquese de Molaye. Díky jeho spisům jsem pochopil.
Arno: Co jste pochopil?
Germain: Že jsem nějakým způsobem přes staletí spojen s velmistrem de Molayem. Že jsem byl vybrán, abych očistil řád od úpadku a zkaženosti, které se v něm usadily jako hniloba. A že mám svět očistit a vrátit mu pravdu, jakou zamýšlel Otec porozumění.
Vize se změnila na Germainovo vyloučení z templářského řádu.
Arno: Zdá se, že to šlo dobře.
Germain: Proroci jsou ve své době málokdy doceněni. Vyhnanství a ponížení mě donutilo přehodnotit svou strategii. Najít nové cesty k uskutečnění mého záměru.
Vize se změnila na Germaina obklopeného svými stoupenci. Poté ukázalo gilotinu.
Arno: Nehledě na cenu?
Germain: Nový řád nikdy nepřichází bez zničení starého. A pokud se lidé budou bát neomezené svobody, tím lépe. Krátká ochutnávka chaosu jim připomene, proč touží po poslušnosti.
Germain: Zdá se, že se naše cesty rozcházejí. Přemýšlej o tom: pochod pokroku je pomalý, ale je nevyhnutelný jako ledovec. Jediné, čeho jsi dosáhl, je oddálení nevyhnutelného. Jedna smrt příliv nezastaví. Možná to nebude moje ruka, kdo bude lidstvo pást zpět na jeho správné místo – ale bude to něčí ruka. Myslete na to, až na ni budete vzpomínat.
Odměna: 3 Synch. body
Odměna: Meč edenu (S)
Odměna: Arnův oděv asasínského mistra
Po několika letech se do krypty vrátíte s Napoleonem. Lebka Germaina skončí jako jedna z mnoha v katakombách.
Konec… titulky.

Po skončení titulků jste zpět v kůži Arna.

 

DNA

– Sekvencí je v AC Unity pořádných 12 ale počet pamětí je vcelku malý, jen 32. To je jen o trochu více než měl Rogue.

DNA
Sekvence I – 3 paměti
Sekvence II – 2 paměti
Sekvence III – 3 paměti
Sekvence IV – 2 paměti
Sekvence V – 3 paměti
Sekvence VI – 2 pamětí
Sekvence VII – 4 paměti
Sekvence VIII – 2 paměti
Sekvence IX – 3 paměti
Sekvence X – 2 paměti
Sekvence XI – 3 paměti
Sekvence XII – 3 paměti
Celkem – 32 pamětí

 

UPlay

Odměny (8)
Barvy vybavení ve stylu Ubisoft Connect – Barvy oblečení
Candijské chrániče předloktí – Chrániče předloktí
Candijské chrániče předloktí (1) (Uplay)
Opasek s dvěma obrácenými orly – Opasek
Opasek s dvěma obrácenými orly (1) (Uplay)
Zlatý Bec de Corbin – Zbraň
Zlatý Bec de Corbin (2) (Uplay)
Exkluzivní galerie kreseb – 10 artworků
Soundtrack a komixová kniha – Herní soundtrack.
Tapeta na plochu – 4 tapety na plochu
Tapeta pro mobilní zařízení – 1 tapeta na mobil